Sockárie - sociální práce a pracovníci

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
jitule111 (2016-10-26 22:00:40)Gee (2016-06-22 00:08:38)andie418 (2016-06-02 16:29:28)Ryzetka (2015-02-24 22:11:10)pitralona (2014-12-27 19:21:38)Falkon.Nightsdale (2014-11-30 16:54:48)JOhanka.1412 (2014-03-03 05:14:11)
Založeno: 30. 10. 2013 | Příspěvků: 24 | Členů: 7

Diskuse nejen pro lidi ze sociální sféry a nejen o tématech ze sociální sféry.
U lidí z branže bych uvítal, kdyby uvedli alespoň jaký typ sociálních pracovníků jsou (SP/PSS/praxe) a/nebo co studují, eventuelně čemu se aktuálně věnují - hodím to pak do popisku..

Falkon.Nightsdale (PSS), ÚP-HMN
Gee, studentka (obor Zdravotně-sociální pracovník)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Ryzetka
    Ryzetka, 25.5.14 23:10:55  

Ten zájem zde, je opravdu veliký.... :9: :11:

• Falkon.Nightsdale
      Falkon.Nightsdale, 25.5.14 23:31:59  

Hmm... Málo sledujících a skoro všichni mlčí... :8:

Jinak co říkáš na nápad paní ministryně obnovit ČNNV..? :1: :1:

• Ryzetka
        Ryzetka, 25.5.14 23:40:02  

Raději snad ani nic :8: :8: :8: . Stejně nikoho nikdo k ničemu nedonutí a situace bude neměnná...

• Falkon.Nightsdale
          Falkon.Nightsdale, 28.5.14 06:57:18  

Ale jo, změnila by se - další miliardy navíc do opatření, které by fungovalo jako "měkčí systém hmotné nouze"

A dokud se nezačnou stavět gulagy, tak pravda, vymahatelné není nic.

• Ryzetka
            Ryzetka, 29.5.14 19:50:18  

Tak!

• nezlomnaXena
            nezlomnaXena, 4.7.14 01:32:59  

Gulag ???? Uvědom si, co říkáš a hlavně, žes to napsal veřejně:-)))

• Falkon.Nightsdale
              Falkon.Nightsdale, 4.7.14 18:25:03  

Jsem si významu plně vědom... Pominu-li, že si nejsem jist, jak moc jsi si významu vědoma Ty - no a...?

• Carbon.de.Castel-Jaloux
              Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.8.14 10:54:54  

Ono se o tom mluví jak veřejně, tak i tajně. Navíc si každý představuje gulag podle Solženicyna.

• Ryzetka
        Ryzetka, 29.5.14 19:51:20  

To mám nyní za trest, že jsem ti zničila fórum na Lidéčku :1: :1: :4: .

• Ryzetka
    Ryzetka, 10.5.14 23:18:46  

Omlouvám se, že jsem se nepředstavila TSP, jinak ohavná Ryzetka z Lidéčka :2: .

• Ryzetka
    Ryzetka, 10.5.14 23:09:17  

Ahoj všem.
    Hledáme osobní asistenty, kteří by nám chtěli v průběhu letošního léta pomoci při realizaci pobytů pro děti a dospělé lidi s postižením. Jedná se o středisko Víteček, okr.Tachov. Některé pobyty jsou i na šumavě. Situace je docela kritická, ale i ony chtějí pěkné prázdniny :4: . Některé pobyty jsou kombinované a velice zajímavé pro praktikanty. Rodiče, kteří si berou děti na prázdniny jedou s dětmi na tyto pobyty. Takový průkop, snad bude přínosný. V případě vážného zájmu pište na mail r.y.z.e.t.k.a@seznam.cz
    Díky za váš čas.

• panzani1
    panzani1, 15.11.13 07:47:34  

Nejsem z tohoto oboru, ale jestli je mozne znat vas nazor tady na tuto problematiku tyranych deti, byla bych vazne rada..

Cas od casu se prijde na to, ze rodice tyrali sve deti a to dlouhodobe. Jak je to mozne? Nejsou uz povinné zdravotni prohlidky predskolaku a skolaku?

Dokonce nektere rodiny sleduje socialni pracovnice a niceho si nevsimne? Kdyz pominu nevsimave sousedy, tak prece zijeme uprostred Evropy a my nevime dlouhobe, ze nekdo tyra bezmocne deti? Co za tim vezi? U maleho Dominka se socialni pracovnice hajila tim, ze ma moc prace. Pokud na ni nestaci, tak at ji prenecha tem, kteri na tu praci staci a ucini konec utrpeni tech deti. Nebo ta pracovnice byla v pravu?

Za komunistu bylo hodne tyranych deti a nejvice v DD. Vim, o cem mluvim, mela jsem za to, ze se zmenou rezimu prijde zmena i v teto oblasti. Presto, tyrane deti se jen malokdy dockaji pomoci hned..vetsinou az se probudi nekdo na zaklade nahody..a to je prece uplne spatně.

• Falkon.Nightsdale
      Falkon.Nightsdale, 19.11.13 00:13:33  

Je to o přístupu...
      Je nutné brát v úvahu kontext, kdy OPD a různé neziskovky ve své podstatě razí teorii: "Ok, nejsou to nejlepší rodiče, ale je to lepší a levnější, než ústavní péče."
      To samozřejmě vede k tomu, že s toho mají některé rodiny poměrně fajn byznys, který je narušen teprve ve chvíli, kdy to rodiče nějak přeženou..

Co se přetížení týče, ano, papírů je mnoho, technika moc nefunguje nikde, lidí je také málo a občas se prostě stane, že si to někdo regulérně (formalistně), či nějakou kličkou (zn. velkej cajk) ulehčí...

Samozřejmě záleží na agendě... OPD většinou bývá ještě jakž takž OK... Na Hmotné nouzi (ÚP), případně u sociálních kurátorů (město) to je mnohem horší jak co do počtu klientů, tak co do náročnosti práce s nimi.

Taky jsem měl klientku (rodiče bratranec a sestřenice), nefachčenko - její dvě děti v Klokanu, přijaté v dost děsném fyzickém a hlavně mentálním stavu. Tam je za cca rok vypiplali do relativně "normálního" stavu, starší byla nakonec místo odkladu schopná nastoupit do zvláštní školy.
      Ale na OPD se rozhodli, že chtějí stmelit rodinu, takže jí přidělili azyl a soudu doložili velmi eufemistický posudek o matce i otci dětí:
      "matka se zavázala odpracovat 300 hodin do konce roku v hotelu X, je tedy schopná děti finančně zajistit" - reálně odpracovala necelých 30 hodin za 2 měsíce, pak skončila, děti zajišťovala z dávek HMN - či spíše ony jí, neb ona sama nesplňovala podmínku, bylať sankčně vyřazena z evidence uchazečů o zaměstnání.
      Co se otce obou (brzy již tří!) dětí týče, dočetli jsme se že:
      "je dlouhodobě na dávkách hmotné nouze, naposledy pracoval před 2 lety jako sanitář. Toto zaměstnání vykonával jeden den." - jediný den práce za posledních asi 5 let...
      "k dětem má příkladný vztah" = taky je bije...

Žadatelka v klidu třískala dcery, že chytaly druhou o zeď, kvůli úplným blbinám, i před námi při jednání... Ale OPD jí po našich uštěpačných poznámkách jen požádalo, ať dcery nebije...na našem úřadě...

Po dlouhých tahanicích s OPD, kdy jsem neformálně opakovaně upozornil OPD, že nemají hájit zájem matky, nýbrž dětí, což jejich svěřením do její péče, resp. ohrožení mravní výchovy, rozhodně nečiní a po státu chtějí, aby to platil a pod tlakem obavy z předvolebního parazitismu na náš úkor á la "OPD se neúspěšně snažilo stmelit rodinu - Pracák připravil matku o děti!" (reálně naznačený scénář) jsme nakonec ustoupili k určitému kompromisu a peníze dostávala...

Jenže pak zatajila další těhotenství.. Neofiko se to vědělo asi od 8 týdne, ofiko od cca 16... Sice se vlivem OPD rozhodla, že to ak dá k adopci, ale zároveň s tím ignorovala veškeré zdravotní prohlídky - proč taky, ji to nemuselo zajímat, že...

Jenže mezitím se jí nějak nedařilo hradit závazky na nájmu v azylu, ani nějak neprojevovala snahu si všechny dokumenty vyřídit. To vedlo k tomu, že jí nebyla v termínu prodloužena smlouva a v říjnu jí již byly dávky vypláceny v podstatě jen na "dobré slovo" - posudek z OPD, které však už před volbami v tušení průsvihu začalo dávat ruce pryč...

Navíc klientka se na azylu začala chovat nevhodně, posílá soc. pracovnici do pí*i, odmítá ji pouštět na kontrolu, atp. Krom toho se jí zase zvýšil dluh na nájemném, splátkový kalendář vůbec nezačala splácet...

Takže když jsem jí teď (díky jejímu podvodu s alimenty - o kterém ještě ani neví, že nebude fungovat) sebral dávky, nehrozí, že by OPD intervenovalo - naopak...

Takže mně zůstal v jejím spisu přeplatek asi 10.000,- Kč, na azylu dluh asi 15.000,- Kč, předtím v Klokanu asi 15.000,- Kč, nějaký rozvoj dětí za půlrok u matky je veškerý žádný, což je nejspíš (zvlášť s ohledem na rannou vývojovou fázi) dost poznamená a je pravděpodobné, že skončí také na dávkách... :8:

• Ryzetka
      Ryzetka, 11.5.14 01:38:01  

Jak píše F.N. Jezdím do rodiny, kde je jednoznačně zneužívané děvče. Žel je na tolik manipulativní, že potvrdí předem naučené věty. Vzhledem ke stávající situaci není žádné reálné řešení. Matka pobírá soc.d. ve výši 48000,-kč, má bezbariérový byt, další 4 děti s LMD a vesele si vychlastává dál...

• Gee
    Gee, 1.11.13 17:44:45  

Zdravím prozatím alespoň jednoho člena zde! :-)
    Začnu hned mou specializací. Studuji třetím rokem obor Zdravotně sociální pracovník. Studium mne naplňuje a dokáži si představit, že jednou budu pracovat v sociálním sektoru, jediné, co mne však trochu znepokojuje, je celkové platové ohodnocení těchto pracovníků, které je, s veškerým prominutím, ubohé. Proto nechci také samozřejmě zůstat pouze u Bc. titulu, ale ráda bych si dodělala např. specializaci týkající se supervize apod.

• Falkon.Nightsdale
      Falkon.Nightsdale, 1.11.13 20:03:03  

Vítej :2:

Hned Tě přidám do popisku... :2:

• Falkon.Nightsdale
      Falkon.Nightsdale, 1.11.13 20:15:55  

Možná několik úvodních otázek:
      Už jsi byla někde na praxi..? Kde a na jak dlouho..?
      Co sis z toho odnesla za poznatky..?

P.S.: S financemi je to sice špatné, ale nikoliv tragické. Resp. dnes je finančně špatně hodnocena většina prací a tím spíš se to pochopitelně dotýká sociální sféry, kde je nutno s určitou upřímností přiznat, že do značné míry funguje jako absorbční část mechanismu umělého zvyšování statické vzdělanosti... :4:

• Gee
        Gee, 1.11.13 22:34:00  

Samozřejmě. :-) Praxi máme na OSU na tomto oboru již od prvního ročníku a to formou průběžné i souvislé dvou nebo třítýdenní, tudíž jsem si praxe užila až až... :-) Pokud by tě čirou náhodou zajímalo, kde všude jsem byla, tak je to výčet organizací od psychiatrického oddělení, přes nemocnice, až po úřady nebo např. domovy důchodců. ;-) Poznatků je spousta a jsou pro mne velmi cenné, myslím, že tím, že nám náš obor nastavili tím způsobem, že opravdu máme co dělat (a to se týká jak četnosti předmětů, tak praxe), nemusí být jednou hledání uplatnění se v sektoru tak strašné... :-)

• Falkon.Nightsdale
          Falkon.Nightsdale, 3.11.13 19:26:18  

:1: Všeříkající a nicneříkající zároveň... :1:
          Taky dobře, ale téma se z toho, bez lampičky do očí, vytáhne težko...
          :8:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.11.13 18:19:29  

Na nás taky chodili super-vizitoři :))) Dělal jsem v Naději. Mimochodem, jestli bys měla pro mě v Praze práci v oboru, byl bych ti vděčný :4: Na penězích mi nezáleží. :2:

• Gee
        Gee, 9.11.13 11:49:26  

Do Prahy se teprve chystám přesunout. :-)