Kvantová fyzika

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
krudox (2017-10-21 10:59:42)Vlastik (2017-10-21 10:49:35)Spravec (2017-10-20 07:50:03)profesorateista (2017-10-18 15:13:21)beastisbest (2017-10-02 10:13:35)The.famous.hunter.Pampalini (2017-09-29 20:07:50)slavidan (2017-09-15 12:43:19)BaronQ (2017-05-08 21:06:06)nsho-tschi (2017-04-08 20:21:45)martindoubrava (2016-08-04 12:29:42)jyzerskohorskafcela (2016-01-26 18:41:36)andie418 (2015-12-04 15:07:29)rakapka (2015-08-21 23:58:05)mnavii (2015-07-23 21:22:19)GZ23 (2015-06-05 09:17:06)Dr.Jekyl (2014-04-21 23:33:16)PANERYBO (2014-04-02 14:52:04)kaya (2013-11-14 23:19:23)
Kvantová fyzika
Založeno: 30. 10. 2013 | Příspěvků: 7 423 | Členů: 18
Správci: slavidan (hlavní)

Vše o kvantové fyzice...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Vlastik
    Vlastik, 21.10.17 10:49:34  

Interference zakřivených časoprostorů??? Tj. pokud budou tyto časoprostory plné elektromagnetických vln, je možné že tyto části budou vzájemně interferovat... Kde toho můžeme využít??? např při výpočtech vzájemného působení částí Slunce. Interference elmag vln znamená zánik těchto vln nebo jejich posílení ( v celkovém součtu se však elmag vlny částečně vyruší )... v tak velkém objektu jako je Slunce musí takto zaniknout značné množství energie. Z toho můžeme usoudit že buď neplatí zákon zachování hmoty a energie nebo se děje ještě nějaký nový děj, který interferované elmag. vlny nahradí??? Jen nevím co by to mohlo být, protože klasická fyzika nic takového neříká... Možná existuje nový kvantový jev, který tuto ztracenou??? energie nějak převádí na něco jiného???

• Vlastik
    Vlastik, 21.10.17 09:32:19  

ps. je možné zabránit kontrakci délky a dilataci času působením práce ( tj. dodáváním energie kontraktované hmotě )??? tj. lze toho i technologicky využít???

• Vlastik
      Vlastik, 21.10.17 09:46:14  

interference času a prostoru??
      ps. nebo spíše ubíráním energie kontraktované a dilatované hmotě??? tj. je možné získat energii z kontraktované a dilatované hmoty??? tj. jaký je vztah kontrakce délky a dilatace času k energii...??? Ps.ubráním energie kontraktované délky a dilatovaného času získáme dilataci délky a kontrakci času ( opak STR )...

• Vlastik
        Vlastik, 21.10.17 09:48:33  

ps tento opak je možné použít i při výpočtech v OTR, kdy dvě černé díry vyzáří energii ve formě gravitačních vln a odevzdají tak část své energie a tak se jejich celkový čas kontraktuje a délka dilatuje???

• Vlastik
    Vlastik, 21.10.17 09:28:57  

interference času a prostoru??
    viz. je možné dilataci času považovat za časovou interferenci a stejně tak i kontrakci délek za délkovou interferenci?? Je tedy možné mít nové rovnice v STR??? Ps. interferují tak navzájem čas s délkou nebo obojí zvlášť??? ps. lze počítat s interferencí času a délky i u kvantové teorie??? viz. další rovnice kvantové teorie???

• Vlastik
    Vlastik, 7.10.17 09:38:43  

Jak vypadají teorie našeho světa ( kvantová a relativita ) z vnitřku černé díry??? Jsou pro ty co jsou v černé díře nepochopitelné jako je naopak černá díru pro nás??? nebo jsou pochopitelné???

• krudox
      krudox, 7.10.17 12:11:36  

to by nám mohl prozradit intago, když vídá Boha...

• intago
        intago, 9.10.17 17:56:39  

tady na to není prostor, já jsem na jiné debatě...

• Vlastik
        Vlastik, 10.10.17 13:39:04  

měl jsem na mysli rovnice pro relativitu a kvantovou teorii z vnitřku černé díry kdy by měli odpovídat našim teoriím... Viz nějaké rovnice odvodil Hawking pro relativitu a kvantovou teorii na horizontu událostí!!! viz relativitu a kvantovou entropii....

• intago
          intago, 10.10.17 16:21:19  

když seš tak chytrej, mohl jsi mi na ty otázky odpovědět ty...

• Vlastik
            Vlastik, 14.10.17 10:20:55  

ps. možná lze náš vesmír ( teorii relativity a kvantovou teorii ) vidět i z vnitřku bílé díry???

• Vlastik
              Vlastik, 16.10.17 10:42:57  

ps. zevnitř bílé díry bychom měli vidět ( viz bílá díra je opakem černé díry ) opačnou kvantovou fyziku a relativitu než jaká existuje v našem vesmíru a z pohledu vevnitř do bílé díry bychom měli vidět naši relativitu a kvantovou fyziku. Ps. je otázka co je opačná relativita a kvantová teorie????

• Vlastik
                Vlastik, 16.10.17 10:45:19  

ps. současně bychom tuto opačnou kvantovou teorii a relativitu měli umět využít i v našem vesmíru, protože platí v tomto vesmíru???? současně pak v černé díře platí tyto opačné teorie????

• Vlastik
                  Vlastik, 16.10.17 13:22:58  

viz. opak teorie relativity??? viz hmota zakřivuje časoprostor a zároveň zakřivený časoprostor vytváří hmotu???

• profesorateista
    profesorateista, 24.9.17 11:40:45  

Na počátku byla inteligentní hmota
    hmota jó jo všech hmot
    ta se prostě vyvíjela
    jak jí to přišlo vhod

Mi všichni jsme děti inteligentní hmoty
    obouváme si na nohy bratra hmotu ,BOTY
    mi jsme všichni děti hmoty
    hmoty jó všech jo hmot
    tak se světem vyvíjíme
    jak nám to jo přijde vhod
    někdo je ateista
    kdo chce ten je křesťanem
    tak se to bude vyvíjet neustále
    až z vítězí pravda a rozum tak přestanem
    bude na vše všelékem být jen prostým člověkem

Případné pochvaly na ateistickou poezii zde prosím.

https://www.diskutnici.cz/forum/3371-ateisticka-inteligence/

• The.famous.hunter.Pampalini
      The.famous.hunter.Pampalini, 29.9.17 20:07:50  

My všichni jsme byli, jsme, a nějaký ten pátek budeme. Jedna z věcí, se kterou se dokáži smířit :1:

The.famous.hunter.Pampalini, 8.9.17 18:58:45  

Dej si oddechovku Pejsku ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Uas3USgSEvM

The.famous.hunter.Pampalini, 8.9.17 18:56:10  

"Pejsku".....Ty prostě mícháš jablka s višněmi.

Srovnávat hypnózu s fyzikou nebo astrofyzikou je docela úsměvné. Tobě prostě jde o to, zda je možné myšlenkou ovlivnit hmotu (což je mimochodem telekineze). Až se Ti to podaří, dej nám vědět....

PS: Nezatěžuj nás prosím 100% důkazem z youtube. Poslední takový "pohyb" zaznamenala komerční TV z USA, která na takových jako Ty vydělala a vydělává miliardy dolarů. A jestli máš alespoň špetku rozumu, jistě uznáš, že ty miliardy dolarů, které prožere vrcholný management těchto TV společností (a nejen ten), lze použít mnohem smysluplněji :4:

• intago
      intago, 9.9.17 18:08:18  

Kvantovka s hypnozou maji spolecne to ze se zkoumaji pres sto let a stale se nechapou.
      A ze laicke predstavy o nich jsou smesne.
      Ja ale kazdemu vysvetlim vsecky detaily jak hypnoza probiha ale fyzikove mi odmitaji vylozit samotne zaklady kvantovky...

The.famous.hunter.Pampalini, 13.9.17 18:59:24  

Ale Pejsku, Kwai a má maličkost se Ti to tady snažíme vysvětlit. Házíme ti odkazy a Ty na ně prostě nereaguješ.

Jako příklad uvedu odkaz na Schrödingerovu kočku, dokonce jsem ti zkopíroval část, která Ti danou věc vysvětluje. Ale je tady problém, musíš chápat celek. Ta věta byla vytvořena právě pro laiky, ale pořád musíš chápat celek toho experimentu.

Ovšem jak Kwai trefně poznamenal - většina lidí, vytrhuje vědecké závěry z kontextu a vykládá si je po svém.

Co se týče Tvé víry v telepatii a telekinezi, jsem skeptik a to z jednoduchého důvodu. Po naší milé planetě Zemi, by poletovali "šílení jedinci", většina bank by zkrachovala (není nic jednoduššího, než se stát miliardářem po jedné návštěvě banky) a na světě by vládnul mír :4:

• intago
          intago, 14.9.17 10:56:58  

kočku jsem si prostudoval, vím o ní už léta. Ale nikde žádné vysvětlení není, jen že v gravitaci prý takové věci jsou jinak...
          A v telepatii nevěřím, už ji 25 let dělám, se svou intuicí... Rovněž jsem to naučil asi 200 lidí, jestli chceš taky...
          A že se tak nedají vyhrát např.v Sazce? Intuice ti to nedovolí...
          Prostě tu všechny otázky zahráváte do autu, to je můj dojem... :11:

The.famous.hunter.Pampalini, 29.9.17 20:04:50  

Ve vědě se do autu nezahrává. Teorie se buď dokáže, nebo vyvrátí. :4:

• intago
              intago, 3.10.17 07:25:52  

já už rezignoval, že se tu něco dozvím... :5:

• intago
      intago, 9.9.17 18:19:02  

Ani o telekinezu mi nejde ale o filozofii. V hypnoze prozivam mnohe co nechapu a je to hodne kvantovce podobne...

• intago
    intago, 5.9.17 17:08:10  

a tohodle fyzika znáte?
    https://cs.wikipedia.org/wiki/David_Bohm

• intago
    intago, 26.8.17 08:04:23  

Mohu prece po testu zkoumat papir zda to byly castice ci vlna. Mohu to pozorovat i pri testu. Jaky bude rozdil?
    Bebo to budou oozirovat dva lide. Jeden bude chtit vlneni druhy castice. Co se stane?
    Som z toho daaky zmeteny....

The.famous.hunter.Pampalini, 2.9.17 18:27:16  

Papír? Asi mně něco uniklo...omlouvám se

• intago
        intago, 3.9.17 20:48:43  

jo, citlivý papír, na kterém je vidět co prošlo štěrbínami

The.famous.hunter.Pampalini, 7.9.17 19:28:57  

Takový papír neexistuje...to mně můžeš věřit, ale i nemusíš :4:

• intago
            intago, 7.9.17 21:40:39  

Dyt je to na tom videu s dvousterbinovym pokusem. Jak je teda poznat zda to byla vlna nebo castice??

• intago
    intago, 26.8.17 07:52:06  

Divne mi je ze mi stale nikdo nevysvetlil podrobnosti o pozorovani ktere meni vysledek.
    Pry je to interakce s fotonem zprostredkujicim pozorovani ale asi je to vymluva.
    Atomy se fotonem nedaji ovlivnit....

• kwai.chang.caine
    kwai.chang.caine, 23.8.17 07:10:31  

Pro skutečné zvídavce doporučuji pro začátek tuto skvělou poulárně naučnou knihu:
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pan-tompkins-v-risi-divu-67434
    Myslím, že je stále někde k sehnání. Je, pravda, asi 50 let stará, některá konstatování už ne zcela platí, ale jako základ velice dobré. A kdo pochopí, bude se pídit dále. :6:

• intago
      intago, 26.8.17 11:15:58  

Tak mi to vysvetli tady please

The.famous.hunter.Pampalini, 2.9.17 18:36:08  

Doporučil bych Terry Pratchetta...přeci jenom byl mluvčím jaderných elektráren v UK a spolupracoval (nejde o blud) s mnoha vědci, kteří se motají kolem astrofyziky :4: Jediný problém je, že si to průměrný člověk v té knize musí přečíst a zamyslet se nad tím :4:

• intago
    intago, 9.8.17 20:07:57  

Moment. QM je pres sto let stara. To je snad dost. A ty clanky viz odkazy nepsali laici ale fyzikove.
    A vyjadruji se jasne. Jak to teda je? Debatu jsem zacal dotazem na pozovatele dvousterbinoveho experimentu a zatim nikdo mi neodpovedel ac je to zasadni otazka

The.famous.hunter.Pampalini, 14.8.17 19:37:40  

Možná je to tím, že svým pozorováním opravdu narušujeme strukturu veškeré známe hmoty.....známá toť věta "příčina-následek". Každé naše rozhodnutí tvoří linii ve struktuře času a prostoru tj. teď zkoumám tuto částici, ale sám nevím jaký výsledek mně bude "nabídnut" :6:

PS: Boha bych do toho moc nemotal, ten jak známo sem tam, hraje v kostky.

The.famous.hunter.Pampalini, 14.8.17 19:41:01  

A hlavně, dnes se většina výpočtů nedělá pomocí sledování určitých částic, ale pouze výpočtem jejich srážek (CERN atd.)

• intago
        intago, 14.8.17 20:57:51  

škoda že theologové kvantovce nerozumějí....
        měli by důkaz, ALE MUSELI BY OPUSTIT SVÉ NAIVNÍ PŘEDSTAVY O NĚM :1:

The.famous.hunter.Pampalini, 17.8.17 18:24:58  

Jsem ortodoxní ateista, až mám strach, že mě Pán Bůh potrestá :4:

• intago
            intago, 18.8.17 10:10:40  

"Věřící i nevěřící mají společně jedno, a to je víra. Přitom o Bohu, o kterého se hádají, vlastně vůbec neznají. Mají jen vlastní názory bez jakékoliv zkušenosti.
            Přesto jejich zarputilé stanovisko je pevné, jako slavná helvítská víra. Přitom věda, konkrétně kvantová mechanika, Boha jako Pozorovatele a proto tvořitele reality dokazuje. I mezi fyziky kvůli tomu vznikají silné emoce a rozdílné názory.
            Teologové tohoto důležitého argumentu nevyužívají, protože Bůh dokázaný vědou je velmi odlišný o toho, popisovaného církvemi. Nehodí se ani jedné z nich!
            "

The.famous.hunter.Pampalini, 18.8.17 17:35:53  

Za vším hledej člověka :4:

I mezi věřícími se najde dost odvážlivců, kteří chápou pochybnosti "ne"věřících :6:

• kwai.chang.caine
          kwai.chang.caine, 23.8.17 05:19:49  

Černoprdelníci nerozumějí ničemu, byť si na to vehementně hrají. Hlavně když jim to sype. Ale to je o něčem jiném a sem to nepatří.
          Vzhledem k tomu, že na projevy mikrosvěta se jen těžko hledají analogie ze zažitého světa kolem nás, jediným adekvátním jazykem je řeč matematiky. A protože té také nikdo nerozumí (většina smrtelníků skončila v lepším případě u násobení a dělení), zdají se některé závěry přinejmenším prapodivné. Leč experimentálně potvrzené, takže je vše prozatím v nejlepším pořádku.
          Vrátím se ještě k tomu, co jsem napsal níže: na tomto poli se pohybujeme na hranicích našich znalostí a výzkumy a experimenty pokračují dále. Není tedy vyloučeno, že dojde k nějakému průlomovému objevu a budeme naše znalosti nuceni přehodnotit. Ale s tím seriózní věda počítá a je na to připravena.

• intago
        intago, 26.8.17 07:55:47  

Ale co je to to pozorovani a jak souvisi s rozhodnutim???