Menstruace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
V.Ivuska (2016-11-29 18:10:57)KikissaMcKelly (2016-11-23 15:31:07)Palomita (2016-08-15 15:38:26)minoki (2016-08-13 13:27:11)vlkovamarka (2016-07-17 20:21:43)Yggdrasil (2016-05-22 13:47:13)angel1991 (2015-05-25 18:57:00)Severka.G (2015-04-03 09:16:11)Werik153 (2014-07-25 12:10:03)Amy.twin (2014-01-26 15:59:28)Kytka.ktera.vyrabi.smich (2014-01-02 14:39:17)
Menstruace
Založeno: 29. 10. 2013 | Příspěvků: 87 | Členů: 11
Správci: vlkovamarka (hlavní)

Pro všechny ženy a dívky. Máš dotaz ohledně menstruace? Ohledně chránění se před protečením při MS? Chceš znát názory a zkušenosti jiných? Napiš! :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• minoki
    minoki, 21.5.16 23:04:23  

Da se neco delat s nafouklym brichem pred m. a pri,kdy se nenasoukam ani do kalhot a jsem jak tehotna?

• Dopaminka
      Dopaminka, 22.5.16 12:19:14  

Počkat až začneš krvácet.
      Blbý, co.

Napadá mě, že pokud splaskneš s menstruací, je to pořád dobrý.
      jsou mezi námi takové, co se do kalhot nevejdou ani pak.
      Jela jsem na státnice, a ještě na nádraží po příjezdu do Prahy jsem si musela koupit nové kalhoty v Orsay, protože to, do čeho jsem se narvala doma, nebylo vůbec komfortní. :4:

• minoki
        minoki, 22.5.16 13:24:18  

:1:
        Splasknu dlouho poteeee.Mam kazdomesicni tehotenstvi :1: uz i ten muj si toho vsiml a to si vsima jen chyb druhych a jejich chlupu v nose :1:
        na nadrazi je Orsay? Ja tam rada jezdila nakupovat.To jsem mela jeste velikost XS :1: Ted jsem vytahla letni veci,mohla bych si otevrit obchod :8: Stojan to neudrzi,naklani se a porad mi zastavuje hodiny :7: Holt,kdyz tady je to tak levneee.

• Dopaminka
          Dopaminka, 22.5.16 13:41:16  

Hele, já jsem v té ORSAY taky nakonec koupila jen č. 36, ale tohle je nějaká divná 36, do které vlezu, sednu, a neprasknu ani já ani kalhoty.
          Asi posunuli čísla, protože si ženy stěžovaly. :1:

• minoki
            minoki, 22.5.16 13:45:05  

Cislovani je pokazde jiny,zalezi,jestli je to z Vietnamu nebo odjinud.Ja nekdy obliknu botu c.5

• Dopaminka
              Dopaminka, 22.5.16 13:48:50  

A jinak máš co za číslo?
              To mě děsí, vel. XS, a noha č. 5
              To jsi velká anorektička, nebo jak?

Já jsem malá, tak i mám malá čísla, a nejsem hubená.
              Ale je pravda, že třeba moje tchyňka je ještě menší než já a má nohu č. 6 (tedy 39)!
              Já takovou necelou 4, tedy nohu 36-37, spíše 37

• minoki
                minoki, 22.5.16 13:56:19  

Ach,jo,zas to cislovani bot! Ja zapomnela to ceske! Mam nohu jak ty 36! tedy obliknu i nekdy detske boty.
                Jakapak anorekticka? Nejmene jsem mela 55kg,coz je minulost.ted se soukam do M a diky ramenum i L.

Nesnasim zeny s obrovskyma nohama :1:

• Dopaminka
          Dopaminka, 22.5.16 13:49:40  

Ještě technická-jak stojan zastavuje hodinky? :7: :1:

• minoki
            minoki, 23.5.16 13:21:43  

Hodiny na zdi! :1:
            Nakloni se a opre o hodiny,ci ohne vterinovku :1:

• minoki
        minoki, 22.5.16 13:25:56  

Takze se s tim asi nic neda delat???
        Ja nemohla najit nic na sebe,kdyz jsme sli ven.Vsude bricho.Pak jsem nasla takovou letni kratkou kosili a k tomu cerne kratasy.Jenze zas byla kratka a na fotce mi lezl pupek.

• Dopaminka
          Dopaminka, 22.5.16 13:38:48  

Je to patrně zadržování vody (tuk nevyčůráš) :1: .
          Mohlo by pomoct něco co podporuje čištění ledvin, odvodnění. Bylinky.

• minoki
            minoki, 22.5.16 13:43:32  

Vsak piju detox caj.Jsem letela na zachod.Jsou na to i pilulky.Ale vetsinou mam takove bolesti,ze jsem rada,ze ziju.

• Dopaminka
              Dopaminka, 22.5.16 13:46:06  

fuj, to nějaké projímadla? Nebo myslíš bolesti menstruační?

• minoki
                minoki, 22.5.16 13:57:06  

Menstruacni...

• Dopaminka
                  Dopaminka, 22.5.16 16:13:45  

Tak s menstruací odejdou i otoky, to už se odvodňovat není třeba.

Jinak s tebou soucítím, s tou bolestí,znám to. Nikdy jsem nepochopila smysl menstruačních bolestí. jako proč existujou, co nám to má dát. Když odhlédnu tedy od verze "Boží trest". :4:

• minoki
                    minoki, 23.5.16 13:20:48  

Tak bolet by to asi nemelo.
                    Aspon to mam kratky a ted se mi to 3x neposunulo,uspech.

• V.Ivuska
      V.Ivuska, 23.5.16 13:21:55  

taky mívám břicho jako meloun, ale není tomu tak pokaždý čemuž nerozumím a ještě jsem pořádně nic nenašla co by pomohlo.. já jsem s tím tak trochu smířená :9: :1: :1:

• Yggdrasil
    Yggdrasil, 16.5.16 12:35:42  

Zdravím vás.
    Zhruba před měsícem jsem měla dostat očekávanou menstruaci a nic, ani bolesti, vůbec nic. Mám s tím občas problémy, menstruace je pravidelná pár měsíců a pak hup a měsíc nebo i dva nic. Jenže teď je to jiné. Občas mě pobolívalo břicho, ne jako při menstruaci, bylo to zvláštní, takové škubání. A dnes mám hrozné bolesti břicha, mám ho vyfouknuté, jakoby scvrklé. Dneska jsem si prožila mírně stresovou situaci, ale psychicky se cítím dobře. Byla to jen chvilková zátěž, takže ze stresu to nebude. Napadlo mě....jestli jsem nebyla těhotná a nepotratila jsem. Je možné to nějak poznat? Máte s tím někdo skušenost? Děkuji za každou radu.

• Dopaminka
      Dopaminka, 16.5.16 16:13:21  

A dostalas nakonec tu menstruaci,nebo proč si myslíš,že jsi byla těhotná a potratila?

• Yggdrasil
        Yggdrasil, 16.5.16 16:47:58  

Nedostala, zatím. Já nevím, jen mě to napadlo a ty bolesti břicha....

• vlkovamarka
          vlkovamarka, 16.5.16 17:59:49  

Možná to byla jen nějaká banalita, třebas něco blbýho snědla nebo tak...

• Dopaminka
          Dopaminka, 16.5.16 18:21:12  

No a furt to nemáš? těhotenský test jsi zkoušela?

• Yggdrasil
            Yggdrasil, 16.5.16 19:25:52  

Ještě ne, ale mám to v plánu do konce týdne

• V.Ivuska
      V.Ivuska, 21.5.16 21:53:22  

to nejde ne jen tak potratit a ještě o tom nevědět? tak se ti bouří hormony :2:

• KikissaMcKelly
    KikissaMcKelly, 3.1.16 18:57:44  

Slecny,damy, vim, ze se tu resi bolestiva MS, ale co ovulace? Na bolestivou MS jsem si uz za ty roky zvykla, kdyz to zacne byt horsi, lupnu aulin a dobry.
    Ale az ted mi doslo, ze ty bolesti v pulce cyklu, je ta poblbana ovulace. Mam to tak uz dlouho, ale posledni dobou jsou horsi, mnohem mnohem mnohem horsi nez menstruacni, proste to zacne a ja mam pocit , ze uz fakt umiram a nez aulin zabere, tak kvicim jak podsvince -_-. Pak uz muzu aspon lezet a shrbene chodit. Ale za asi 7hodin si musim vzit znovu, jinak dalsi kolo. Trva to jeden den, pak uz docela dobry. Posledni 2 mesice to prisuzuju mozna i tomu, ze jsem mohla prochladnout (vzdycky to vyslo tak, ze jsem nekde predtim vymrzla venku a vetsinou na necem zmrzlym vysedavala). Ale pokud tim tak trpite, resite to jen lekama? On je Aulin sice muj verny pritel, ale ladovat se jim tolik se mi nelibi.:/ Prijimam vsecky rady a tipy.

• minoki
      minoki, 3.4.16 13:27:45  

Neni aulin na migrenu?

• Dopaminka
        Dopaminka, 3.4.16 14:29:56  

píšou o něm:
        AULIN je léčivý přípravek s účinky proti bolesti, zánětu a teplotě. Patří do skupiny látek nazývaných nesteroidní antirevmatika. Použijeme jej při akutní bolesti (např. zubů, hlavy, zad, svalů, kloubů);
        bolestivých příznaků osteoartrózy (onemocnění kloubů); bolestivé menstruaci.
        Asi je na všechno.

• minoki
          minoki, 3.4.16 14:32:06  

Aha,ex to mel na migrenu,takze je jasny,ze na migrenu to moc nezabiralo.

• Dopaminka
            Dopaminka, 3.4.16 14:56:22  

Vidíš, a já se těšila, že bych to právě na migrénu zkusila. Takže prd, ani se nebudu snažit. Už tak cpu do sebe teď chemii denně. :5:

• KikissaMcKelly
              KikissaMcKelly, 3.4.16 16:29:58  

U nás na migrenu zabírá;)

• minoki
              minoki, 5.4.16 13:59:25  

Asi jak u koho.Nekdo si chvali cipek do riti.Je fakt,ze on mel dost silnou a 2dny nebyl v provozu.

• KikissaMcKelly
        KikissaMcKelly, 3.4.16 14:31:59  

Asi málokterej prášek je na jednu "potíž" . Na migrenu je taky, nicméně, mám ho od revmatoložky na bolesti kloubů, působí i na tu hlavu i na MS bolesti.

• minoki
          minoki, 3.4.16 14:33:36  

Ja mela kapky Algifen,mam nejvetsi bolesti,nez to zacne a pak prvni dva dny mne budi bolest a hromada krve a za 3dny je po.Take se mi to neustale posouva o 4-6 dnu zpet.

• Dopaminka
            Dopaminka, 3.4.16 14:55:05  

Jo, tak to mám hodně podobné. Sice už jsem starší dáma, ale mám to tak po celý život.

• minoki
              minoki, 5.4.16 14:01:53  

Mne se to take posouva cely zivot ani nesilim z toho.Spis ta bolest je hrozna-a to jsou pry nezhoubne cysty.Starsi dama? No pockej,mne bude za rok taky 40 :1:

• Dopaminka
                Dopaminka, 5.4.16 15:24:08  

No já už "plavu pátý bazén". :15:

• minoki
                  minoki, 7.4.16 15:06:45  

No jo nooo,na to se neumira.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 7.4.16 16:56:59  

Tak na něco se umrit musí. Ale uz bych nechtěla zpátky 20 let.fakt ne.jsem ráda,že to mam za sebou

• minoki
                    minoki, 8.4.16 03:17:44  

Ja tak 30,to by mi stacilo.

• Dopaminka
      Dopaminka, 3.4.16 14:27:55  

To snad vypadá na cysty ve vaječníku! Nemáš? Ty to dělají kolem ovulace a v té době také rády praskají.

• KikissaMcKelly
        KikissaMcKelly, 3.4.16 14:33:58  

Nemam. Ona ovulační bolest je, jak jsem zjistila, docela běžná - přecijen, to vajíčko se prostě "prořezává". A taky jsem zjistila, že tak strašný to bylo 2 měsíce po sobě, kdy jsem docela bezprostředně před ovulací někde vymrzla... Když jsem si na to začla dávat pozor, je to únosný, maximálně s algifenkama a hold nejdu šaškovat do tělocviku, no.

• Dopaminka
    Dopaminka, 26.12.15 10:18:40  

Zaujala mě tu diskuze o jídle. To je zajímavé, na fóru o menstruaci. :1: Právě mě zlobí druhý den bolest břicha při MS, dá se to vydržet, jen je tak obtížné s tím cokoliv běžného dělat. Už jsem se naštvala, slupla Paralen a otevřela si tohle fórum. :4:
    Tak než se mi trochu uleví, pročítala jsem si tu o dráze jater, jojo, ty svátky tomu moc nepřidají, s celým svým mastným a sladkým a nezdravým a neživým jídlem. Jen, když jsem si představila planou rýži nebo vařené čínské zelí...možná pro asiaty fajn, ale co my, evropani? Není pro nás lepší jablko? Bílé zelí? POhanka, jáhly? Ne že bych se tím řídila, jen takový nápad.

• V.Ivuska
      V.Ivuska, 7.1.16 23:22:14  

nj, já a moje problémy s trávením :2: :1: když to nemůžu řešit s rodinou tak aspoň tady :1:

• V.Ivuska
    V.Ivuska, 1.7.15 08:30:58  

při MS mám vždycky strašné křeče v bříšku i v pod bříšku a bolí mě nohy a jediný co ty křeče trochu otupí je ibalgin.. nechápu jak ji někdo může dostat a ani o ní nevědět..mě se ohlásí ještě den do předu :1:

• vlkovamarka
      vlkovamarka, 1.7.15 10:37:25  

Já mívala křeče tak dva, tři dny před, ale v současné době mívám tak dva, tři dny při menses. Celkem krutý, nemůžu spát, pořád mě bolí břicho, až bych brečela... Ale celkem mi pomáhá se v posteli schoulit do klubíčka.
      Přes den, dokud něco dělám, tak se to dá, ale když jsem doma...
      Jinak mně pomáhá na hodně bolestí, ať už jakýchkoliv, tenhle brufen http://apotex.cz.artbox.cz/gallery/news/im51225ca108124.jpg Klasická růžovka už nějak nepomáhá... A tenhle působí i na rychlejší vyléčení začínajícího nachlazení (nedělám reklamu, jen zkušenosti).

• vlkovamarka
        vlkovamarka, 1.7.15 10:39:11  

Měla jsem ale i období, kdy jsem MS přešla úplně v pohodě, bez bolestí... Co já bych za tu dobu zase dala! :)

Prej na to působí i antina, že máš MS přijatelnější, ale zkušenost nemám, neberu ji...

• V.Ivuska
        V.Ivuska, 1.7.15 11:06:42  

antina mi vůbec nepomohla.. prý bolesti odezní po prvním dítěti tak jsem na to zvědavá.. :1: ale to si ještě počkám.. nejhorší je, když mě to chytne v práci ... tam se do klubíčka nikde schoulit nemůžu.. je to otrava no :1: když jsem chodila do školy tak jsem jeden den vždycky byla doma, ale v práci si to nemůžu dovolit..

• vlkovamarka
          vlkovamarka, 1.7.15 11:12:01  

Cos vlastně pak ve škole psala do omluvenky? :15:

• V.Ivuska
            V.Ivuska, 1.7.15 22:26:15  

nejčastěji nevolnost :1: nebo rovnou bolest břicha a jednou za čas rodinné důvody :1:

• nevimzevim
      nevimzevim, 16.7.15 22:56:13  

chceš vědět, čím to podle čínské medicíny je, a jak se toho zbavit? :4: napsala bych to rovnou, ale zkušenost velí, že většina lidí radši spolkne prášek a víc je nezajímá :9:

• V.Ivuska
        V.Ivuska, 17.7.15 07:47:43  

jj, velmi by mě to zajímalo :2:

• vlkovamarka
        vlkovamarka, 17.7.15 11:59:06  

Mě by to taky zajímalo.....

• nevimzevim
        nevimzevim, 11.8.15 22:43:41  

ježiš, pardon, jsem to tady zazdila :)
        Křeče (a PMS vůbec) jsou z neprůchodnosti na dráze jater. Nevím, jak napsat stručně opatření, je to pořád o stravě: striktně vynechat všechny nekvalitní tuky - všechny tuhé, ztužené a živočišné (speciálně upozorňuju na palmový, který je skoro ve všech průmyslově vyráběných potravinách, včetně výrobků prodávaných v prodejnách zdravé výživy, je třeba číst etikety). Dost tučné jsou třeba taky ořechy, takže se s nimi musí opatrně. Dalším problémem pro játra bývá nadbytek soli - doporučení: každý den si udělat krátce vařenou nesolenou křehkou zeleninu (třeba čínské zelí, ředkvičky, mladá mrkev, ap.) s neosolenou bílou rýží. Krom toho, že je to balzám na vnitřní orgány, mění to taky výrazně vnímání soli v ostatním jídle ...
        Játra dráždí taky ostré koření, a stahují je smažená, pečená a grilovaná jídla. A alkohol snad zmiňovat nemusím, že ne? :1:
        (Výčet určitě není úplný, a ještě mě napadá, že prášky proti bolesti játrům určitě taky nepomáhají ..)

• V.Ivuska
          V.Ivuska, 12.8.15 22:51:21  

no já už myslela, že se odpovědi nedočkáme :1: tak to jsem úplně v háji, protože mám blbý játra... ne že by byly prochlastané :D ale celkově blbě trávím..

• nevimzevim
            nevimzevim, 4.9.15 00:00:53  

játra mají obrovskou regenerační schopnost, stačí jim jenom dávat, co potřebují ... takže nebuj :4:
            (ale potíže s trávením asi nebudou od jater, to spíš slezina, anebo je něco špatně se střevem, a ve finále by to mohlo jít až od ledvin .. :7: , těžko říct takhle bez doktora a na dálku .. :1: )

• V.Ivuska
              V.Ivuska, 7.9.15 01:11:10  

doktoři tvrdí, že mi nic není a maximálně, že to je syndrom dráždivého tračníku.. nechápu to.. asi to je psychické nebo v těle něco mám a ještě nezjistili co ...však až bude nejhůř tak snad na to příjdou.. já se snažím vyhýbat jídlu co nemohu a myslím, že jsem v psychické harmonii.. víc asi nezmůžu ještě jsem začala více sportovat.. co víc bych pro své těla mohla udělat? nevím.. ale moc dobře se neodvděčuje tak se nad sebou ještě zřejmě zamyslím..

• nevimzevim
                nevimzevim, 19.9.15 14:01:19  

Poslyš, když tělu něco je, tak sport nemusí být zrovna to pravé ořechové - netuším, jestli je to tvůj případ, ale mně třeba čínský doktor svého času nedoporučoval cvičit (natož třeba běhat) a trvalo to docela dost dlouho, teprve letos před létem se zmínil, že čchi-kung už bych možná mohla začít cvičit, ale pak se ukázalo, že tělo (orgány) ještě není dost silné, aby se s tím vypořádalo, takže nakonec cvičím, ale něco jiného.

A pročišťovala jsi už střeva? Tím bys asi měla začít - nejlepší je na to rýže natural (ta celozrnná, jak jsme se o ní nedávno bavily). Pak určitě vynechat všechno, co prošlo mrazem, to taky dělá paseku v zažívacím traktu. A jinak nevím, neznám detailně tvoje specifické problémy. :))

• nevimzevim
                nevimzevim, 19.9.15 14:05:05  

aha, dráždivý tračník ... tak to bys měla vynechat všechno jídlo "horké" povahy: koření, kávu (i obilnou), červená masa, alkohol, cibuli, česnek, a podobné ... zrovna mě toho víc nenapadá ... JO!! vynechat taky všechno smažené, pečené a grilované. :13: :4: To jsou radosti, co?

• V.Ivuska
                  V.Ivuska, 22.9.15 00:54:34  

popravdě už nevím co všechno vynechat :1: smažený jídlo nejím už od 15-ti let, když u mě vypukla mononukleoza od té doby dále nejím nic mastného, vše co obsahuje glutamát sodný páč chemie mi taky dělá zle.. no abych to zkrátila mám vypsanej dlouhej seznam jakému jídlu i pití (alkohol si dávám opravdu jednou za čas a jenom na chuť) se vyhýbat a pořád připisuju :2: každopádně ti moc děkuji za rady.. :4:

• nevimzevim
                    nevimzevim, 22.9.15 21:00:50  

no, ale víš co mi nejde do hlavy? třeba takový "bramborák plněný kuřecí směsí" není smažený (nebo pečený)? :1:
                    ale jinak jsem v hodně podobné situaci, a protože už dlouho, tak začínám zjišťovat, že je to spíš o množství a frekvenci než o úplných zákazech ... nedávno mi třeba vysvětlil ten čínský doktor, že si dvakrát do měsíce musím dát rajče, abych proti nim neztratila protilátky ... přestala jsem je jíst před dvěma lety, když jsem zjitila, že jsou příčinou občasných špatných psychických stavů, které jsem mívala (pak jsem si dala třeba dvě za celé léto, a bylo to v pohodě), a taky mi doporučil, v jaké úpravě je jíst ...

• V.Ivuska
                    V.Ivuska, 22.9.15 22:26:24  

popravdě bramborák s kuřecí směsí jedl zbytek rodiny já si dala z předchozího dne svíčkovou... :1: jen jsem chtěla diskutníky inspirovat, protože to opravdu nemůžu a jen jsem slintala :1: :1: a mě stačí si jednou kousnout do smaženého řízku a pročístím se natolik, že ve mě nic nezustane a celej den mi je zle .. a nejím věci o kterých si myslím, že mi ani žádné živiny nedávaj.. konkrétně to smažené a mastné.. jinak ten číňan je dost dobrej co od tebe tak čtu :2:

• nevimzevim
                    nevimzevim, 24.9.15 22:49:22  

ahá, tak ty na nás jdeš takhle :1:
                    ale ty reakce máš silné, to já bych klidně mohla sežrat vepřový řízek a komplet by se vstřebal! :1: moje problémy nastávají bohužel až když jsou všechny látky uvnitř - v krvi nebo ještě dál .... možná je v něčem lepší ta tvoje varianta, protože tělo se brání přijmout škodlivinu hned zkraje - všechno zlé je k něčemu dobré .. :2:

• V.Ivuska
                    V.Ivuska, 24.9.15 23:19:21  

Jj, pravda proto půl hodiny po jídle nikam nemůžu jít...musím vyčkat jak na to jídlo zareaguje trávení.. :1: občas to je jak na klouzacce.. :1: nejvíc mě štve, že to moje okolí vůbec nechápe, že si ten řízek opravdu nemůžu dat a ty kecy ať si sloupu strouhanku jsou fakt nejlepší.. By mě zajímalo co by k tomu řekl léčitel nebo jak pises, že chodis k čiňaňovi. Zatím jsem nikoho takového nenavstivila..

• nevimzevim
                    nevimzevim, 1.10.15 12:57:01  

jo, okolí dokáže být hodně netolerantní, to znám ... myslím, že na moravě je to v tomhle ještě horší - oni to sice myslí dobře, ale ... :8:
                    taktéž by mě docela zajímalo, co by na ti řekl číňan; léčitelé jsou ztráta času a peněz (moje zkušenost)