Mobilní telefony

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
sorong.1 (2016-12-09 17:54:05)bublina (2016-11-26 18:26:00)777_kolemjdouci (2016-11-22 05:29:13)Aitos (2016-11-21 22:35:18)kolbaba71 (2016-11-20 21:08:37)Doctor.Bolito (2016-11-19 22:39:43)Nessy (2016-08-23 23:11:09)TamelessWolf (2016-02-16 19:03:26)osoba (2015-08-26 15:21:45)kirscha (2015-01-07 10:09:05)depema (2015-01-03 11:52:04)kamik173 (2014-07-06 20:11:42)akanahe (2014-05-27 20:39:43)misa (2013-12-13 12:47:07)
Mobilní telefony
Založeno: 28. 10. 2013 | Příspěvků: 704 | Členů: 14
Správci: Doctor.Bolito (hlavní)

Obecná diskuze o mobilních telefonech všeho druhu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Aitos
    Aitos, 11.10.16 09:27:39  

Ještě mám jeden problém u té Nokie N8, nedrží mi heslo u Wifi připojení. Vypnu prohlížeč a musím ho zadávat znovu. Zkusím tohle až u ní budu. http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdnokian/how-to-save-home-wifi-password-in-n8/65a7c4c1-a149-4772-9aa1-a2d5c1525aa4?auth=1

• Aitos
      Aitos, 13.10.16 17:07:15  

Je to ok nastavení, na to by jeden nepřišel...
      Celkově nakonec mi na běžný provoz paradoxně více vyhovuje 3 roky stará N8 než adroidí LG Leon Quadcore, který je lepší jedině na inet a hry, které stejně nehraji. Na telef i sms a focení /N8 ma 16Mpix má slušnou optiku/ se mi jeví pohodlnější a šikovnější do ruky ta N8. I delší výdrž baterie, už je jetá a i tak vydrží 3 dny s občasným brouzdáním /LG druhý den padá odpoledne pod 15%/, které je i s Operou největší slabinou celého mobilu, výchozí prohlížeč je fakt nouzovka. A že i s 256MB Ram rozjede Asphalf 6 a Nitro jsem se divil, a neseká se na světe div se 640MHz procesoru, to už se dneska nemontuje ani do hodinek. Hold odladěný Symbian měl hodně do sebe. Podle mě Nokie pohořela na nedostatku zajímavých aplikací pro "věčné" teenagery, hl. nových her a ptákovin zdarma. A taky poměru cena výkon, ve své době se použitný Android alá čajna prodával za 1/3 ceny N8ky. A jak známo, v ekonomice peněženka vítězí...
      Co se týče vývoje telonů je to myslím škoda /jedině v Japonsku se prý dále drží vývoj "klasických" telefonů, ovšem mimo Asii asi nepřijdou vůbec kdy na trh, ne včichni tam se pobláznili do smartfounů, ač nic proti nim, mají své dobré místo/. Ale už se ovšem bez Symbianu opět vrací na scénu, já bych o ní uvažoval, kdyby bývala uměla dualboot se symbianem.
      http://mobil.idnes.cz/nokia-d1c-vybava-benchmark-0yb-/mob_nokia.aspx?c=A161011_145106_mob_nokia_ada

• Aitos
    Aitos, 4.10.16 11:43:31  

Haló, je tu Doktor alá Nokia? Mám second hand Nokii N8 - skvělý 12Mp foťák, což je na velikost čipu až moc, šumí trochu. A pravda, trochu zastaralý neintuitivní systém, ale odladěný dost dobře. Což se u Androidu asi v žádné verzi říci nedá...-()
    jinak super, viz i recenze
    https://mobilenet.cz/clanky/nokia-n8-zahote-netbooky-recenze-6004
    Ovšem je problém updatovat systém nebo OVI mapy, hlási že nema wifi i když v prohlížeči jde /navíc k mé wifi frut zapomíná heslo/, tak nevím co s tím? :7:

• Aitos
      Aitos, 4.10.16 12:05:06  

Jdou vůbec ještě ty servery? Ještě zkusím přes PC, https://mobilenet.cz/clanky/update-na-nokia-belle-ke-stazeni-prinasime-navod-jak-aktualizovat-8522/2-podrobny-navod-jak-aktualizovat-na-nokia-belle

• Aitos
        Aitos, 5.10.16 11:37:12  

Tohle už nefunguje. :8:

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 4.10.16 19:21:57  

V tomhle bohužel neporadím, protože jsem Symbian nikdy neměl v ruce (Nokie až s Windows). OVI mapy podle mě on-line už aktualizovat nepůjdou, ale je to jen můj tip.

• Aitos
        Aitos, 5.10.16 11:21:04  

Tak šlo oboje, mapy přes NokiaSuite 3.8.54 stahovat zatím jdou, i když stránky OVI.com nefungují. Update ale přes speciální aplikaci ze stránek Microsoftu, podobnou nokia suite, ale už převedená i na Lumie od nich. Dalo to nejnovější verzi, ale narazil jsem že tam pak, že jde jazyk jen En a čínsky a mandarínština, tedy hov. čínština.-ú) Telef nebyl určen pro náš trh ale Honkong.-)( Tak jsem další 2hod lozil po netu, staré návody na změnu čísla modelu, či čeho v telefonu přes NSS aplikaci nechodily třeba zde /kdo by chtěl ladit staré neupdatované nokie s verzí symbianu pod 5/ http://www.symbianportal.cz/programy/75-nemesis-service-suite/, resp, nenašel jsem číslo jaké zadat do N8, a hl. chyběly ty další aplikace ke stažení, resp. odkazy na ně, je to složité když už to člověk povýší, zpátky se musí na změnu čísla ve staré verzi, návody z r. 2006-9. Pak jsem našel z 2013 jinou jednodušší cestou, přes oficiální aplikaci Nokie, někteří psali, že ok, jiní, že to zablokli od Nokie. Nicméně já zkončil v noci na tom, že nešlo tu aplikaci propojit s telef. Asi na NSS mi to nějak rozruchala, že ho neviděla Nokia suite, nakonec jsem ho viděl, ale nešlo mi dostat se na download požadovaného firmware /zešedlé tlač/ podle zadaného čísla z těch stránek. On mi pak i zlobil inet, tak jsem toho zatím nechal... ta aplikace umí podle všeho i změnu jazyka, ale chce to více kódu na to, serial nebo model a nevím co ještě.

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 21.8.16 19:00:52  

Mám operátor T-mobile a jelikož moc nevolám tak mám dobíjecí kartu (twist) a mobil mám dual sim.
    karta jedna je na volání a sms a karta dvě na data a net.....
    Dnes jsem si dobil 200kč a ihned mi přišla z infolinky sms že mi otevřeli balíček internet v mobilu kde mám 100MB dat na měsíc zdarma atd....
    Jsem zmaten...co s tím?
    Já mám na net tu druhou sim a navíc co bude za měsíc?...To mi strhnou z kreditu druhej balík nebo jak? proč mi posílaj něco co nechci?

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 21.8.16 19:46:59  

Nevím jak to mají nastavené, ale nechápu jaký smysl má fungovat na Twistu? (možná pokud mám kontakty u t-mobilu s výhodným voláním do vlastní sítě)
      To i jejich Kaktus (pozor, účtuje se jako cizí síť) je výrazně výhodnější

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 22.8.16 09:50:02  

Tak jsme volal přímo na infolinku (trvá to než to někdo vezme) a už mám jasno..... Prostě v mobilu nyní na měsíc nastavím že chci data ze sim č.1 a až balíček skončí dám to jak bylo.
        Jinak já nechci smlouvy....a to je to proč mám dobíjecí kartu. Navíc skoro vůbec nevolám...za poslední měsíc jsem volal 2x takže pro mne je tarif na prd. Nechci to...... chci být free

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 22.8.16 09:50:56  

Taky mne dnes operátor lákal na tarif....a prý když dám 700 měsíčně mám volání a sms všude zdarma.......
          Já mu řekl že 700 mám na celý rok a mlčel.... :1:

• Doctor.Bolito
            Doctor.Bolito, 23.8.16 23:00:14  

Jinak, pokud to správně chápu správně, je to bonus za dobití, takže měsíc 100MB zdarma a pak nic nebude, dokud si nedobiješ znovu za 3 stovky (nebo kolik).

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 22.8.16 15:48:17  

Však já píšu o předplacených kartách. U velké trojky jsou zpravidla zbytečně drahé

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 29.8.16 21:34:28  

je to možné ale s mojím (ne)voláním je to fuk.....

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 29.8.16 21:43:02  

Ani ne... dám příklad dejmetomu s Kaktusem (to je v podstatě taky T-mobile, byť jej nebere jako domácí síť). Minimum je 50Kč na rok. Platíš 1,5Kč za SMS, 2,5Kč za minutu (ale účtování po sekundách hned, ne až po první minutě...takže při 30s hovoru platíš polovic, jinde platíš rovnou za minutu při započatém hovoru). Data 1MB/Kč (když net využíváš jen minimálně) nebo v balíčku od 50Kč/80MB...za další stovku přikoupíš 500MB dat tuším. Jakmile máš předplacený balíček, Facebook je zdarma, a když si je dáš do přátel, vyskočí ti 2x/3x za měsíc jejich status, že do večera ten den můžeš nabít za 200Kč a oni ti zdvojnásobí tu částku (byť bonusový kredit musíš vyčerpat za měsíc).
              Jasně, že ne každý bude kvůli ušetřeným Kč sondovat na Facebooku, je to ostatně jen ukázka nabídky. Mobil.cz i Bleskmobil mají také zajímavé nabídky (ale nemají rychlá data LTE). Nabídky operátorů se také mohou vyplatit, ale spíš při specifičtějším využití a i díky slevám na volání do vlastní sítě (překvapivě přes polovina hovorů směřuje právě tam)

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 30.8.16 16:22:04  

To zní dobře ten kaktus...Já ale opravdu volám minimálně že to ani neřeším.... že je to o kačku dražší jak jinde mne nevytrhne. Pokud bych volal často je jasné že chci co nej ceny.....
                Jo a u nás ani lte nechytíš... Bydlím na severní moravě u hranic a vesměs mi to venku píše...zvolte operátora.... vítejte v Polsku ...atd :1:
                A lte ani omylem.....

• Doctor.Bolito
                  Doctor.Bolito, 30.8.16 18:16:57  

Já neříkám...i když tohle nerad slyším, protože s tímhle přístupem máme jedno z nejdražších volání v Evropě .)
                  Pointa je ta, že jde o pár korun, ale přenesení čísla stojí asi 10 minut času a ideálně "nutnost" vyčerpat kredit do chvíle převodu.
                  Pak můžeš mít mobil.cz s (velmi pomalým) internetem zdarma. Osobně si nemohu LTE vynachválit hlavně při cestování :) (doma mám wi-fi, v Prahe je tak jako tak slušné 3G, ale na venkově je to horší... tam je důležité mít LTE na frekvenci 800 MHz, to některé (hlavně čínské neofiko dovezené) telefony neumí a pak chytají LTE obvykle spíš ve městech (1800,2100). Nevím jestli to není třeba tento případ. Ale může být, u hranic to asi nebude žádný med. Mě včera pobavilo, když jsem se v garážích v Tescu nemohl se svým telefonem dovolat (přes GSM), ale internet mi válel poměrně slušně :))

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 1.9.16 17:29:14  

Jj tady u nás se mnohdy nedovoláš ani jak jdeš se psem ven do lesa....

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 1.9.16 18:22:27  

Depresivní. :5: Nám tu doma občas blbne signál, takže jsou dny, kde se volající ptá, jestli nejsme v tunelu .)) V kontrastu s tím nám pár kanálů v telce ruší LTE :13:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 2.9.16 11:35:14  

Doktore nevím kde bydlíš ale pokud jseš Pražák tak to tady s tím mým krajem ani nejde rovnat....
                    Jak jsme se kdysi ptal kamaráda (pražáka) kterej tomu fakt rozumí cože to je to lte (tehdá to začínalo a já nevěděl)....řekl mi: tebe to nemusí zajímat. Než to bude u vás bude to jasný snad každýmu. :1:
                    Na některých místech mám lepší Polský signál.... znám i pár lidí co maj Polského operátora :1:

• sorong.1
          sorong.1, 22.9.16 07:24:54  

Jo, dovolat se chvilku trvalo, ale už to bude lepší. Sešlo se tu několik faktorů, nějaké změny, školení a taky víc lidí v létě prostě volá. Každý jede na dovolenou a potebuje roaming. :15: teď bude trochu klid a pak začnou i-Phony nové generace, a pak už vánoce.
          Když se nemůžeš dovolat, napiš e-mejl na info@t-mobile.cz, na ten se ti někdo ozve, podle provozu tak do 2 dnů. Takže když to nespěchá, je to ideální stav, abys nemusel ztrácet nervy voláním a čekáním v hudbě. :4:

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 22.8.16 13:04:47  

Já mám Vodafone - 6 hod. volných minut do Vodafone a platím za to měsíčně 50,-kč. Jo a SMS do Vodafone mám za 0.40 hal. Spokojenost veliká. Na NET se připojuji přes WiFi takže zdarma.

• rescator-x
    rescator-x, 19.8.16 20:55:51  

Prosím o radu, které telefony mají diodu oznamující zameškaný hovory, SMS a podobně.
    Děkuji.

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 19.8.16 21:25:00  

Těch bude hodně, asi bych hledal zmínku o informační diodě a zaměřil se na androidí telefony.

• romca
      romca, 20.8.16 09:56:27  

Třeba Samsung

• Nessy
    Nessy, 12.7.16 07:25:59  

Ahoj, mám doma Huawei Honor a teď koukám, že se u nových Honorů nikde nepíše Huawei - co to? Jen se to tam nepíše nebo vznikla nová značka? Myslela jsem, že Honor je jen řada. Vím, hloupý dotaz, ale díky za objasnění :4:

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 12.7.16 12:23:26  

Aby působil luxusněji, Huawei udělal z Honoru vlastní značku, ale stále je to součást Huawei. Něco jako třeba u aut Toyota / Lexus.

• Nessy
        Nessy, 12.7.16 20:10:54  

Jo aha :1: Právě je to první telefon nižší cenové kategorie, co mi vyhovuje, tak abych věděla :4:
        Děkuju :4:

• romca
    romca, 2.7.16 16:23:45  

Dobrý den,mám problém.Najednou mi z aplikace Watsaps nejdou odesílat videa,nevím co s tím.Ani 20 ti vteřinové video neodešlu,zastaví se to.Děkuji.

• vlasta244
    vlasta244, 20.5.16 11:56:48  

Obrazovka je odemčená tohle je takový symbol zámku který tam naskočí při přijímání nebo volání

• vlasta244
    vlasta244, 19.5.16 15:30:12  

Prosím může mě někdo poradit ? samsung Galaxy Trend G318- při volání mě na displej naskočí symbol zámek musím na něj poklepat abych mohla volat nebo příjmout hovor -jde nějak odstranit ? Díky za odpověd

• Aitos
    Aitos, 19.3.16 10:57:38  

Kdo používá přehrávač PowerAmp, tak nešlo po aktual. mazat skladby, tady je návod http://forum.powerampapp.com/index.php?/topic/7451-grant-access/ -maxmp dal obrázek s postupem. Zlobí i jiné apky při mazání z SD karty, prý vina lollipopu.

• Doctor.Bolito
    Doctor.Bolito, 7.3.16 17:38:00  

To by člověka nenapadlo, že mobil zvládne přes miracast odesílat obraz do televize i během nahrávání videa.

• Deimos
      Deimos, 7.3.16 21:30:30  

Doktore, jaký bys teď nebo výhledově pochválil mobil, který je hlavně foťák, GPSka a pak už mi stačí jen volat a smskovat. Nic jiného moc nepoužívám a další funkce se spíš snažím odinstalovat :1:

• Doctor.Bolito
        Doctor.Bolito, 7.3.16 22:27:30  

Teď ani nevím :) Když by ti nevadila absence (normálně) fungujících doručenek u sms, asi bych to viděl na lumii (u nokie/microsoftu umí jakž takž zvládnout foťáky i u levnějších strojů), ale poslední dobou nevím. U více modelů se objevily různé konstrukční přešlapy (dotyková vrstva u l535, tu a tam se odchlipuje displej u l830, odchází mikrofony u l930..) a nové windows 10 zatím nefungují jak by měly. Ale tak z lumií je můj typ 735 - doprodává se, je poměrně slušně udělaná a nic zásadního jí nechybí (krom diody, upozorňující na zmeškané hovory/sms a ty doručenky). Foťák má malé rozlišení, takže na výřezy to moc není, ale jinak odvádí poměrně slušnou práci (máme doma). Alternativně za ten peníz možná l550.
        U androidů je výběr lepší :) Mě se třeba líbí xiaomi, ale z neoficiálního dovozu s neoficiální češtinou... to bych raději šel do Zenfonů od Asusu - ty mi přijdou za ty peníze poměrně slušné.
        Pak možná Huawei P8 lite nebo si někdo chválil lenovo vibe p1m, ale foťák mě u něj nenadchl. Špatné za tu cenu nejsou vodafoňácké telefony prime/ultra šestkou na konci. Zvlášť ultra 6, ale otázkou je spolehlivost. Pár lidem prý zemřel při updatu na nový os a problematicky řešili reklamaci. Nevím do jaké míry to byla jejich chyba, jinak telefon prý fungoval OK.

• Deimos
          Deimos, 10.3.16 12:17:22  

Díky. Nějak to přeberu. :1:

• Aitos
            Aitos, 10.3.16 16:41:13  

Lumie jsou na focení rozhodně dobré.-) http://mobil.idnes.cz/srovnani-fotomobilu-vitez-hlasovani-lumia-950-xl-fta-/telefony.aspx?c=A151217_223803_telefony_vok

• Aitos
              Aitos, 10.3.16 16:47:14  

A tady více typů, ale nenašel jsem podobné srovnání ve střední třídě http://www.pcadvisor.co.uk/test-centre/mobile-phone/best-phone-camera-of-2016-3612824/

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 10.3.16 17:32:08  

Škoda, že se nedávno doprodaly nokie n808 a lumie 1020 na našem trhu. Ke konci byly za vcelku rozumnou cenu a foťákem (když nepočítám ostření a barvy) jsou stále jinde, než dnešní vlajkové lodě.

• Aitos
                Aitos, 19.3.16 10:59:44  

To jo, ale i tak 8tis pro mě je za foťák bez zůmu furt nějak hodně, za 4tis mám dobrý android mobil, a za druhé 4tis dobrý foťák s wifi k tomu. A kdo chce to mastit v andro, tak si koupí ten bluetooth oblektiv třeba od sonyho a je to, ne?

• Doctor.Bolito
                  Doctor.Bolito, 19.3.16 12:41:28  

No, já nedávno viděl tu N808 za 4,5tis. To byl kauf :) Jen té prodejně moc nevěřím. Máme od nich jednu lumii - krabice byla otevřená a telefon byl brandovaný od německého T-mobile.

přídavné objektivy nemám moc rád. Zase tak úžasně malé nejsou, člověk se beztak musí starat o baterii a musí sebou chtě nechtě tahat dvě zařízení.
                  Zoom je k nezaplacení, hodí se i možnost přiclonit apod apod. Jde jen o to, jestli se člověku chce tahat foťák. Třeba právě lumie 1020 s velkým snímačem dokázala kvalitou zastoupit i trochu lepší kompakt (na stejném ohnisku, ale myslím tím i za šera).

Vždycky je to něco za něco. Když bych osobně chtěl (relativně) nekompromisní kvalitu do kapsy, pořídil bych si vysněný sony RX100. Ale za 10 tisíc je to pro mě stále drahá hračka :)

• Aitos
                    Aitos, 22.3.16 08:57:55  

Jo, s tím sony souhlas. No taky jsem degeneroval ze zrcadlovky a dvou kompaktu co mám, na občasné cvaknutí mobilem a poslání do emailu.-() Ale chystám se zjara zase pořídit starší DSLR zrcadlo, s normálním hledáčkém, ta elektronika mi nesedí, zpoždění, barevné zkreslení a jakoby přeostření. člověk ztrácí kontakt s "duchem" toho co fotí, jelikož už je to přepracované do virtuální reality.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 22.3.16 14:23:16  

Jo, to chápu. I když na druhou stranu je fajn vidět dopředu, jak bude snímek vypadat :) U zrcadlovek mě štve jak stále platí, že když chce člověk pořádný hledáček, musí si připlatit za lepší modely.

• Aitos
                    Aitos, 4.10.16 12:09:24  

Co jsem koukal Nikony mají optický hledáček i v základmím modelu za cca 13tis. Ale já mám optiku doma na Minolta-Sony, tak bych musel asi za polovic prodat, což je trochu škoda.