Citujeme z knih(y)

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
Carbon.de.Castel-Jaloux (2016-11-19 10:11:20)ateopkar (2016-11-12 16:04:25)Mary321 (2016-10-03 19:19:17)Marieta (2016-09-20 12:57:48)osoba (2016-08-15 12:44:09)Lucie123 (2016-08-15 11:20:13)-Hipi- (2016-08-01 14:57:16)TomToman (2016-07-04 20:22:17)kobra-16 (2016-01-06 13:07:57)Rusalka (2015-11-13 15:41:47)tonnyk (2015-02-21 16:21:05)taninka (2014-05-07 04:32:23)Max-Black (2013-12-24 23:32:09)w3s (2013-12-08 18:07:12)
Citujeme z knih(y)
Založeno: 26. 10. 2013 | Příspěvků: 932 | Členů: 14

Zvedl knížku. „Přečtu ti to. Abych tě rozveselil.“
„Je v tom taky sport?“
„Šermování. Rohování. Mučení. Jed. Opravdová
láska. Nenávist. Pomsta. Obři. Lovci. Zlí lidé.
Dobří lidé. Divukrásné dámy. Hadi. Pavouci. Bolesti.
Smrt. Stateční muži. Zbabělí muži. Muži
silní jako medvěd. Pronásledování. Únik. Lži.
Pravdy. Vášně. Zázraky.“
„To zní dobře,“ podotkla jsem.

William Goldman, Princezna nevěsta

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• TomToman
    TomToman, 26.6.16 10:30:59  

"Žádná bolest není tak velká, aby pro ni Bůh nenašel místo ve svém bezedném úložišti smutku."
    Michel Faber- Někdy prostě prší

• Marieta
      Marieta, 27.7.16 16:44:51  

Hezký!!! To bych si měla přečíst.

• Mary321
    Mary321, 4.4.16 11:16:13  

Nejvyšším orgánem je Evropská komise, kterou nikdo nevolí! Má 27 členů a nikdo z nich nebyl demokraticky zvolen. Jsou dosazeni, vůbec je neznáme. Je nezávislá na všech vládách. Je výhradním navrhovatelem legislativy. Jsou to oni, kdo vládnou Evropě. Evropská komise má k ruce 54 000 úředníků. I oni jsou dosazeni, žádný z nich nebyl demokraticky zvolen.
    pak je tu Evropský parlament. Má 736 členů, zvolených námi ve volbách.
    A jak to celé funguje? Evropskou komisi jmenují zástupci farmaceuticko-chemického kartelu, které má tento průmysl ve vládách (jako měl Helmut Kohl) Dosazení úředníci pak tvoří neproniknutelnou zeď mezi Evropským parlamentem a Evropskou komisí.
    Evropský parlament námi zvolený nemá žádný vliv na komisi EU. Jen pro pocit demokracie a svobody je volíme. Parlament nemá žádná práva, nemůže iniciovat zákony, což je základní právo demokracie. a 500 milionů Evropanů se jen diví, co to z Bruselu přichází.
    Víte, co bylo jedním z prvních kroků, který Evropská komise udělala? Založila Evropský úřad pro bezpečnost potravin. To je ovšem jen zástěrka. Nejdůležitějším úkolem této instituce je zakázat přírodně-léčitelské postupy, což se už děje. Tisíce těchto substancí už stáhli z trhu. Zakázali nám znát léčivé účinky bylinek. na strašlivé vedlejší účinky chemoterapie se žádná z těchto institucí ani nepodívá. Proč asi???
    T. Kašpar- Umíráme na objednávku

• Marieta
      Marieta, 27.6.16 21:13:27  

Tohle bych radši ani nečetla, čiší z toho depka.

• Mary321
        Mary321, 29.6.16 11:58:27  

Co se tyka meho zdravi, rikam, ze je lepsi vedet nez nevedet. U politiky si myslim, ze je lepsi nevedet, protoze s tou jako jedinec nehnu. Tahle knizka je o trnite ceste ke zdravi. Proklad s EU je tam proto, aby bylo jasno, ze mame zapomenout tradicni a jednoduche lecitelske a bylinkarske postupy a poprit zkusenosti minulych generaci. Ono se to v medicine deje.

• Mary321
          Mary321, 29.6.16 11:58:55  

Oprava:priklad s EU

• osoba
    osoba, 5.3.16 16:00:00  

A.W.: """Mluvte se svým tělem; dokud nezačne reagovat! Vědci zjistili, že část vašeho mozku se aktivuje hlasem. Pokud řeknete: „Jsem unavený,“ tak podle toho, co zjistili, to váš mozek uslyší a řekne vašemu tělu, aby se připravilo na odpočinek. Budete víc unavení, když budete mluvit „unaveně“. Pokud řeknete: „Člověče, cítím se skvěle!“, tak ta stejná část mozku vám začne do těla posílat endorfiny, aby vám dodaly energii. Vědecká obec právě objevuje to, co Bůh říká celou dobu! Vaše tělo má schopnost ničit bolest. Medicína vás jí doopravdy nezbaví; jen stimuluje tělo, aby produkovalo endorfiny. Jsou to endorfiny, které zmírňují bolest. Existuje dokonce technologie pro lidi s chronickými bolestmi, která elektrickými šoky směřovanými do patřičné části jejich mozku podporuje produkci endorfinů. Ty zbavují bolestí desetkrát účinněji než morfin! „Druhý dech“ chytají atleti ve chvíli, kdy endorfiny potlačují bolest a odnášejí únavu. Využijte svá slova k tomu, abyste bolesti přikázali odejít! Můžete mluvit se svým tělem a přimět ho se uzdravit. Už jsem přikazoval bolesti zubů, aby zmizela, a očím, aby fungovaly. Když jsem s ní promluvil, vyrážka z ruky mého přítele zmizela. Neberte si automaticky prášek; promluvte se svým tělem! ""

• sisinka
    sisinka, 1.3.16 16:28:29  

Osobátko,myslím,že vždycky záleží na vyučujícím,jak dovede knihu dětem určitého věku přiblížit...jsou knihy,které se čtou celý život opakovaně a v každém věku tam něco nového nacházíme.Já to aspoň tak mám...

• osoba
    osoba, 10.2.16 23:11:49  

Dávat knihu Malý Princ do školních osnov základní školy nejspíš nebylo nejšťastnější. Většinu myšlenek totiž pochopíme až jako dospělí. Tohle je 12 citátů, nad kterými by se měl každý člověk alespoň pokusit přemýšlet.
    1) ,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto“.
    2) ,,Až si budeme vědomi své úlohy, byť zcela bezvýznamné, pak teprve budeme šťastni.
    3) ,,Bez lásky se nedá nic dělat. Čím těžší je práce, které ve jménu lásky věnuješ své síly, tím větší je tvé nadšení. Čím víc dáváš, tím se stáváš větším.“
    4) “Bral vážně bezvýznamná slova a byl proto velice nešťasten.“
    5) ,,Pro lásku lidé netrpí. Trpí pro pocit vlastnictví, který je opakem lásky.“
    6) ,,Skutečná láska se nikdy nevyčerpá, a když se obrátíš k té pravé studni, bude tím štědřejší, čím více z ní budeš pít.“
    7) ,,Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co říkají.“
    8) ,,Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“
    9) ,,Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“
    10) ,,Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.“
    11) ,,Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.“
    12) ,,Nedokážu žít bez lásky. Vždycky jsem mluvil, jednal a psal veden jen láskou.“

• Mary321
      Mary321, 25.2.16 15:33:36  

Tak jest.

• sisinka
      sisinka, 3.3.16 19:38:35  

Jinak - jsem tady nováček-snad mě tady snesete...zdravím všechny,spíše stále nepřítomné,bohužel...

• Mary321
        Mary321, 31.3.16 21:20:55  

Vitaj. :15:

• kobra-16
    kobra-16, 6.1.16 13:07:56  

Na zemi spatříme tvory, kteří budou stále mezi sebou bojovat, a obě strany si navzájem způsobí velké škody a často i smrt. Jejich zloba bude bez hranic. Svými strašnými pařáty vyvrátí valnou část stromů z rozlehlých lesů světa, jedinou jejich touhou bude přinášet nenasytně všemu živému smrt a zármutek, trápení, strach a zahánět je na útěk.

Leonardo da Vinci - Hádanky
    Z nezměrné pýchy se budou chtít povznést až k nebesům, ale přílišná váha jejich údů je podrží při zemi. Na zemi nebo pod ní i ve vodě nezůstane nic, co by nebylo pronásledováno, odstraněno nebo pokořeno a z jedné krajiny přesouváno do druhé; a jejich tělo se stane hrobem všech živých těl, která připravili o život.
    Ó světe, jak to, že se neotevřeš a nezřítíš do hlubokých trhlin svých ohromných propastí a jeskyň. Neukazuj déle nebesům zrůdu tak krutou a bezcitnou.

• Mary321
    Mary321, 15.12.15 21:19:49  

Dnes je tomu šestnáct let, kdy jsem za sklem kavárny Boulevard na Václavském náměstí pozoroval proudy německých vozidel s vojáky, kteří obsazovali Prahu. Sychravé, mrazivé počasí, sníh s deštěm. Němečtí občané prahy byli tak rozradostnění, že jsem snad od té doby takovou radost neviděl. Hrnuli se k proudu vozidel a zvedali pravice k nebi. Jedoucí němečtí vojíni hleděli stále před sebe. Tu a tam některý pražský Němec při tom dostal pohlavek, ale vojíni nezakročili, postupovali stále dál. Však si to vyřídí později. Vyřídili. Cirkus plechový se nezastavoval. Českoslovenští důstojníci chodili pak ještě několik týdnů v uniformách, než je rozpustili. Bylo je vidět v nočních lokálech.
    Jan Rychlík- Deník 1955

• kobra-16
      kobra-16, 6.1.16 13:05:34  

neznám, ale vypadá to zajímavě :4:

• Mary321
        Mary321, 1.2.16 23:04:14  

Mám to z Revolver Revue, vzácné to čtení.

• kobra-16
    kobra-16, 22.11.15 11:31:43  

Manon podobná andělům,
    Manon, pro niž zlořečím všem svým přátelům.
    Manon. Milenko! Ach Manon! Dítě…
    Manon, ach Manon, Manon! Miluji tě!
    Kéž by mě vaše ruka náležela.
    Chtěl bych ji spoutat zlatým prstenem.
    Pak byste mně snad patřila celá!
    Mé srdce hoří pro vás plamenem.
    Ach Manon Lescaut, já se nepoznávám.
    co bylo včera, není už.
    Pučí mi vousy. Běda čím se stávám!
    Ach Manon Lescaut, Manon! Já jsem muž…!
    Ať spadnou cáry těchto bídných rolet!
    Překážejí mně jak ten těsný šat.
    Mé srdce, nesmíš, nesmíš mně tak bolet.
    Já vás mám, Manon, rád…
    á vás mám, Manon, rád.

Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

• rybka
      rybka, 22.11.15 17:16:24  

Kde jsou mé košíčky! :1:

• kobra-16
        kobra-16, 23.11.15 11:19:41  

... a moje jahody ...

• rybka
          rybka, 6.12.15 14:15:51  

kdyby ses ptal na maliny, Mikovče, věděla bych :)

• kobra-16
            kobra-16, 6.12.15 16:15:57  

maximálně mandarinky ... :1:

• rybka
              rybka, 6.12.15 16:30:13  

mikulášský, viď? :2:

• kobra-16
    kobra-16, 12.11.15 16:41:45  

"Pro Achmeda ja sem Pandžara!" vyletěla slečna Tarnovská. "V hinduickym duchovním světu bereme všichni nové mena!"
    "Na to nemusíte do hinduickýho světu. Stačí do basy, tam je fůra lidů s falešnejma menama."
    "Djúúú!" plácl se obdivně do lící pan Pinsky.
    "Kaplan!" vykřikla Olga Tarnovská. "Znáte vy, co je duchovno?!"
    "Já znám jen slušný slova," řekl pan Kaplan.

Leo Rosten: Pan Kaplan má stále třídu rád

• rybka
      rybka, 13.11.15 21:15:30  

špíčkový! :)

• kobra-16
    kobra-16, 31.10.15 04:36:48  

Vím to, poněvadž když zavřu oči, cítím, jak se to děje znovu. Ta vzpomínka je živá a je to tělesná vzpomínka. Mé tělo ji cítí, není to jenom něco v mé mysli.
    Stál jsem na prostranství v šerém zelenavém světle a nad mou hlavou kolébal stříbrný srpek večernici. Ptáci ztichli. Vzduch se ani nehnul.
    Ajak jsem tak stál, ucítil jsem, jak se do mé pravé dlaně vplížila čísi malá ručka, jako kdyby ke mně v tom šeru přišlo dítě a chytlo se mě. Studené prstíky se mi důvěřivě schoulily do dlaně a zůstaly tam. Paleček a ukazováček obemkly můj palec a schovaly ho. Bezděčně jsem je sevřel a zůstali jsme tam spolu stát mimo čas, moje mužská ruka a malinká ručka tak těsně spjaté, jako ruce otce a dítěte. Až na to, že já nejsem otcem a to malé dítě bylo neviditelné.
    Susan Hill - Malá ručka

• rybka
      rybka, 2.11.15 19:44:08  

to vypadá dobře :4:

• kobra-16
        kobra-16, 2.11.15 19:45:38  

horor a duchařina - od ní skoro všechno :5:

• rybka
    rybka, 23.10.15 18:50:47  

Prostředek mého příběhu připadá na zimu roku 1996. Tou dobou se naše rodina scvrkla na sestavu, kterou ony staré záběry předznamenaly – já, matka a za kamerou neviditelný, leč zaručeně přítomný otec. V roce 1996 uběhlo už deset let od chvíle, kdy jsem se naposledy viděla s bratrem, a sedmnáct let ode dne, kdy zmizela moje sestra. Celý prostředek mého příběhu se točí kolem jejich nepřítomnosti, přestože byste to možná nepostřehli, kdybych vám to neprozradila. V roce 1996 občas uplynulo i několik dnů za sebou, kdy jsem si ani na jednoho z nich málem nevzpomněla.

1996. Přestupný rok. Rok krysy v elementu ohně. Clintona právě znovu zvolili prezidentem; celé to nakonec bude k pláči. Taliban ovládl Kábul. Bylo ukončeno obléhání Sarajeva. Charles se nedávno rozvedl s Dianou.

Po nebi nad námi prosvištěla kometa Hale-Bopp. V listopadu se poprvé vynořila tvrzení, že v závěsu za kometou je objekt o velikosti Saturnu. Superhvězdami roku se stali klonovaná ovce Dolly a elektronický šachový šampion, počítač Deep Blue. Objevily se důkazy o možnosti života na Marsu. Ten objekt velikosti Saturnu v ohonu komety Hale-Bopp možná byla mimozemská kosmická loď. V květnu 1997 spáchalo devětatřicet lidí sebevraždu, aby se tak údajně dostali na její palubu.

Jak obyčejně působím na pozadí všech těchto událostí! V roce 1996 mi bylo dvaadvacet a protloukala jsem se už pátým rokem na Kalifornské univerzitě v Davisu. Ve skutečnosti jsem ale byla teprve někde na pomezí třetího a čtvrtého ročníku a zatvrzele jsem ignorovala delikátní detaily týkající se kreditového systému, požadavků k závěrečným zkouškám a státnic, takže bylo jasné, že hned tak promovat nebudu. Jak s oblibou připomínal otec, moje vzdělání bylo výrazně širší než hlubší.

Karen Joy Fowlerová : Jsme z toho všichni na větvi

• kobra-16
      kobra-16, 24.10.15 09:11:51  

taky jsem z toho na větvi :1:

• rybka
        rybka, 25.10.15 11:44:32  

tak slez! :-P

• kobra-16
          kobra-16, 25.10.15 11:52:50  

spadnu ... prosím tě, dneska v noci jsem šel kouřit, zakopl o psa padl rovnou na nos a zatímco jsem tiše krvácel na betonu tak mi pes ukradl botu a utekl s ní do zahrady ... pak si pořid ochránce :1:

• rybka
            rybka, 25.10.15 11:56:21  

add 1) v noci se kouří zásadně do penálu
            add2) psík je vtipálek
            add3) doufám, že si zápraží pak po sobě spláchnul, čuně!
            :1: :1:

• kobra-16
              kobra-16, 25.10.15 11:57:36  

jsem krvácel hledaje svou botu!!!!

• rybka
                rybka, 25.10.15 12:02:01  

pán měl bebínkoooooooo... ale to jsem mrcha nesoucitná..lituju pejska, že měl botičku jen jednu, a na králíkovu skobu- dle plynové masky č.5, ani nevzdechnu.. no fuj, jdu se stydět pod polštář..a ty zvuky co zpod něj vychází opravdu nejsou smích! :1: :1:

• kobra-16
                  kobra-16, 25.10.15 13:45:04  

tsss .... tsss ... to se určitě dusíš žalem :1:

• rybka
    rybka, 18.10.15 17:30:33  

Venku kráčela ke kentaurovi další dívka. Byla už starší a vypadala divoce, rozčepýřené vlasy na hlavě připomínaly hnízdo, které se brzy změní v dredy. Sklonila se, chytila keř za dlouhý listnatý ocas a omotala si jím ruku, pak zavřela oči, jako by se soustředila. Chvíli nato jsem viděl, že se kentaurova ruka pohnula. Zíral jsem přes sklo, připoutaný k tomu záhonu zeleně, a říkal jsem si, že to musí být větrem, ale pak se každý z jeho prstů ohnul jako by se do nich pomalu vracel cit. Díval jsem se užasle, jak se kentaurova ohromná paže ohnula v lokti a on si sáhl do své vlastní hrudi, vyškubl míč ven a hodil jej jásajícím dětem. Hra pokračovala, dívka s divokými vlasy pustila kentaurův ocas a kentaur znovu znehybněl.
    Millardův dech zamžil okno vedle mě. Otočil jsem se k němu v údivu. "Nechci být neslušný", řekl jsem, "ale co jste to za lidi?"
    "Jsme zvláštní", odpověděl a jeho hlas zněl, jako by byl trošku v rozpacích.
    "Ty snad ne?"

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti : Ransom Riggs

• kobra-16
      kobra-16, 18.10.15 17:50:41  

jo to bylo fajné - a nejvíc se mi líbili obrázky divných dětí :1: :1:

• rybka
        rybka, 18.10.15 18:21:36  

mě taky! :2:

• kobra-16
          kobra-16, 19.10.15 06:19:22  

a zajímavé ... moje fotka chyběla ... :1:

• rybka
            rybka, 21.10.15 21:28:55  

:2: škoda

• kobra-16
              kobra-16, 22.10.15 03:31:42  

viď - mohl jsem být slavný!!!

• rybka
    rybka, 17.10.15 20:49:55  

Deníkový záznam : SOL 61
    Jak může Aquaman ovládat velryby? Jsou to přeci savci! Nedává to smysl.

Andy Weir : Marťan

• kobra-16
      kobra-16, 17.10.15 20:52:31  

:1:

• rybka
        rybka, 17.10.15 20:53:54  

četl jsi? Moc doporučuju!

• kobra-16
          kobra-16, 17.10.15 20:55:58  

četl, ale tak nějak v chvatu a usínal jsem u toho ... a navíc na mě čekal Pan Norrel s panem Strangem nacož jsem byl po seriálu strašně natěšený, ale asi si to přečtu znovu

• kobra-16
    kobra-16, 17.10.15 08:09:06  

Období Tolstého představovalo černý měsíc. Bitva u Borodina mi vynesla tři hodiny po škole. Když jsem doktorandskému studentovi, který si přivydělával dozorem, několik dní nato vysvětloval, že za můj pozdní příchod může sebevražda Anny Kareniny, myslel si, že si z něj dělám legraci. Ještě jsem si to zhoršil přiznáním, že nechápu, proč sebevraždu vlastně spáchala. Musel jsem se vrátit o několik stránek zpátky, protože jsem se lekl, že jsem ten důvod někde přešel. Napařil mi dva čtvrtky po škole: jeden za to, že jsem přišel po iksté pozdě, druhý proto, že si ta káča tolik pozornosti nezasloužila. Nezlobil jsem se na něj. Díky tomu sem dočetl Paní Bovaryovou.

Jean-Michel Guenassia: Klub nenapravitelných optimistů

• kobra-16
    kobra-16, 15.10.15 18:59:40  

... člověk má dneska ze sebe strach. Zapomněl na nejvyšší ze všech povinností, na povinnost k sobě samému. Je ovšem dobročinný; sytí hladové a odívá žebráky. Ale jeho vlastní duše je lačná a nahá. Z našeho pokolení vymizela odvaha. Možná, že jsme ji ani nikdy doopravdy neměli. Hrůza ze společnosti, což je základ mravnosti, a hrůza z Boha, což je tajemství náboženství, - to dvojí nás ovládá.
    Oscar Wilde - Obraz Doriana Graye

• osoba
    osoba, 1.9.15 12:46:33  

SRDCE STUDENÉ JAKO KÁMEN. Kapitola první - Přichází anděl smrti
    Ta tma byla přímo ohlušující. Ve smrtelném šílenství způsobeném drogami jsem uvnitř uslyšel hlas: „To je ono, Steve.“ Bdím - nebo snad spím? Je to realita nebo mám halucinace? Mé tělo se pomalu probralo ke křečím. „No ovšem, tohle musí být skutečnost! Právě umírám,“ pomyslel jsem si. „Prostě jen dovol, aby se to stalo, jako cokoliv jiného ve tvém životě. Dovol, ať vejde smrt.“
    Myšlenka na smrt, na sebevraždu, už po měsíce plnila mou mysl den co den. Myšlenka vypadnout z toho bolestivého kolotoče vězení, zmatku, nenávisti, samoty, zranění a smůly přinesla aspoň náznak naděje a útěchy: drogy už dávno žádné vrcholné prožitky přinést nedokázaly, stěží dokázaly na chvíli zahalit trápení. Naděje, láska nebo starost o někoho odešly už dávno. Ovšem, zcela jistě mohla být útěchou smrt. „Jenže to vůbec není takové, jak jsem si představoval,“ pomyslel jsem si. „Pořád jsem měl za to, že smrt je něco pokojného - že je vysvobozením. Co je tedy ten hrozný oblak tmy a bolesti, který mě začíná pronikat?“
    Začínalo se rozednívat a mé nohy i ruce se divoce roztřásly, takže jsem nedokázal vstát ani odpočívat. Místo toho, aby přicházela pokojně, byla smrt svíravá a škrtící. „Nemohu dovolit, aby se to stalo. Bojím se. Co mi smrt udělá?“ Nejreálnější věcí se v této chvíli stal strach. Zakusil jsem všemožné zkušenosti, jaké v životě člověk může mít. „Proč jsem teď tak vyděšený?“ Tma, která mne pronikala, se zdála říkat: „No jen se vzdej, vzdej se, vzdej se.“
    Mohl jsem cítit zlo, které z toho pramenilo - stravující, pohlcující smrt. „Ne! Ne!" křičel jsem. l když se mé tělo stále svíjelo v divoké agónii, jedna část mě samotného chtěla zemřít, zatímco druhá chtěla žít a strach, který jsem prožíval, mě motivoval k životu. Slabě, ale vytrvale jsem začal bojovat, abych žil. „Ne, ne, já nechci umřít. Mami, mami, prosím, pomoz mi!"

• osoba
    osoba, 16.8.15 10:01:05  

"Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne."
    Víte, z jaké knihy to je? Souhlasíte s tím? Znáte (chcete poznat) takovou Lásku?? Proč "ne"?

• chenrezig777
      chenrezig777, 2.10.15 02:01:08  

z te same, jako povrazdete vsechny, vcetne kojencu...

• chenrezig777
        chenrezig777, 2.10.15 02:02:18  

z te same, co tvrdi, ze slunce obiha okolo zeme a zeme stoji na pilirich

• -Hipi-
        -Hipi-, 22.10.15 19:06:21  

Osoba: tvůj příspěvek je urážka jiného uživatele a navíc propaganda, takže mažu.

• rybka
          rybka, 22.10.15 19:50:38  

ahoj Hipi- nikam nemaž a zůstaň:)

• osoba
          osoba, 14.11.15 02:59:16  

Propaganda?? Urážka?? Dokaž a vysvětli!

• kobra-16
            kobra-16, 14.11.15 15:35:43  

tady se nehádáme

• chenrezig777
      chenrezig777, 2.10.15 02:04:40  

a nejde o knihu, ale o soubor knih. od mnoha ruznych autoru.