Potíže se zuby

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
freekarol (2016-12-09 11:05:42)MOSTecak (2016-12-08 05:24:16)Adel (2016-12-04 17:03:30)Dextra (2016-11-06 20:46:55)pitralona (2016-10-08 12:32:53)jupi.ahoj (2016-03-10 13:34:55)ramira (2015-08-19 04:31:58)Tachykardie (2015-06-25 17:56:51)veri (2014-12-17 14:23:05)ladyaiv (2014-12-12 00:25:26)Ryzetka (2014-06-07 20:27:03)Darth.Vader (2013-11-12 13:25:46)
Potíže se zuby
Založeno: 26. 10. 2013 | Příspěvků: 687 | Členů: 12
Správci: Adel (hlavní)

Poradna pro všechny, co se chtějí dovědět něco o zubech, potížích s nimi a o zlepšení stavu svého chrupu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• nevimzevim
    nevimzevim, 26.9.16 21:37:30  

Všechny fermentované výrobky hlavně obsahují kopec histaminu (resp. histidinu), což je prozánětlivý hormon, takže doporučovat jejich častou konzumaci je opravdu rada jak stehno. Mno ... papír a internet snesou téměř vše, že.

A mimochodem, kysané výrobky (hlavně mléčné) výrazně zhoršují některá onemocnění a řekla bych, že jich není zrovna málo. Krom toho bylo prokázáno, že kasein (obsažený samozřejmě i v kysaném mléce) podporuje vznik a růst rakoviny ve všech jejích stádiích (zdroj: T.C.Campbell - Čínská studie ... což je opět mimochodem největší a nejúplnější studie stravy, životního stylu a nemocí v dějinách biochemie.)

• freekarol
      freekarol, 30.9.16 00:51:27  

Jak se říká, jez vše, ale s mírou. Jak určit tu míru, to už se ale neříká. :15:

Čínany bych nebral doslova, spousta věcí v tradiční čínské medicíně jsou jen domněnky. Zrovna o té knize se v angličtině dají najít pochybnosti.

• nevimzevim
        nevimzevim, 30.9.16 20:28:22  

Jaké Číňany??????????

• freekarol
          freekarol, 2.10.16 09:43:25  

Pročpak asi píšu o Čínanech? Že by proto, že je jasné, kdo založil tradiční čínskou medicínu(logika to jasně říká), o čemž je i tebou zminovaná kniha?

• nevimzevim
            nevimzevim, 3.10.16 21:45:20  

Jsi absolutně mimo mísu i se svojí "logikou". Jdi si blábolit jinam a nepleť se tady. Když se chceš o něčem bavit, tak si napřed zjisti, o čem to vlastně je. Nazdar.

• freekarol
              freekarol, 4.10.16 10:39:54  

Nic jsi nevyvrátila, jen ses urazila. Takže diskutér začátečník. :14:

• MOSTecak
      MOSTecak, 8.12.16 05:20:43  

Histamin je látka nacházející se přirozeně v lidském těle. Podílí se na vyvolání zánětlivé ( obranné) reakce na různé podněty. Vzniká působením bakterií z aminokyseliny histidinu. Z buněk je uvolňován ...

• freekarol
        freekarol, 9.12.16 11:05:41  

Však taky máme antihistaminika, pro lidi, který jsou příliš přecitilivělý=alergičtí.

• Pavel.Hangurbadzo
    Pavel.Hangurbadzo, 4.6.16 14:14:27  

Už jsem to tu dával, tak ještě jednou: Kdo nechce mít potíže se zuby, musí nejméně dvakrát týdně večer, konzumovat stravu, která obsahuje živé kvasinky mléčného kvašení! Jsou to zejména tyto potraviny:
    Domácí kysané mléko, doma kvašené zelí, nebo okurky.

• freekarol
      freekarol, 4.6.16 14:38:08  

A to je babská rada a nebo vědecký fakt?

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 4.6.16 16:03:46  

To je skutečnost, kterou si každý může ověřit. Ti, kteří při čistění zubů plivou krev, nebo mají už bolesti, velice rychle potvrdí, jak je to účinné.

• freekarol
          freekarol, 4.6.16 20:51:09  

Kdyby to byl vědecký fakt, psali by o tom zubaři. Takhle člověk něco bude zkoušet, co mu může naopak ublížit. Pokud mu to pomůže, pak stejně neví, co mu skutečně pomohlo, v tomhle případě, jestli to opravdu byly ty mléčné kvasinky a nebo například jen placebo.

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 5.6.16 06:29:36  

Zkušená platí. A zubaři by byli sami proti sobě. Utíkaly by jim kšefty. Ublížit to nemůže, protože tyhle kvasinky jsou "přátelské".

• freekarol
              freekarol, 5.6.16 10:46:13  

Jenže ne vždy se experimentovat vyplatí. To je jako když se propaguje, jak wobenzym léčí. Přitom to není lék, ale doplněk výživy a žádný důkaz o tom, že to skutečně léčí, není, protože není vyloučeno placebo.

Pokud člověk mléčné kvasinky vyzkouší a nic se neděje, fajn. Ale aby si tím člověk ublížil(a nemusí jít jen o zuby), tak to za ten risk nestojí. Aspon teda ne pro mne. Tudíž, pokud se do toho někdo pustí, měl by počítat s možným rizikem, třeba i proto, že může být alergik.

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 5.6.16 18:03:49  

Už je znám případ, kdy si někdo ublížil tím, že jedl kysané mléko, nebo kysané zelí, či okurky? :8:

• freekarol
                  freekarol, 5.6.16 21:36:58  

Ukončím to jednoduše, bez konzultace se svým lékeřem, berete veškeré riziko na sebe.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.6.16 11:04:05  

Žádné riziko není. Jedná se o kvalitní a všeobecně známé potraviny.

• freekarol
                    freekarol, 6.6.16 11:31:03  

Jelikož není žádný věděcký důkaz o tvých slibech, tak to patří jen do kategorie placebo či babské rady. Kdo umí anglicky, at si vygoogluje probiotics dangerous, at získá objektivní=pravdivé informace na tohle téma. Jak se říká, sliby, chyby...

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.6.16 12:26:39  

Tak ještě jednou:
                    Už je znám případ, kdy si někdo ublížil tím, že jedl kysané mléko, nebo kysané zelí, či okurky? :8:

• freekarol
                    freekarol, 6.6.16 12:37:55  

Ano, jsou známy případy, kdy i "blbé" mléko ublížilo: alergie, interakce s léky, které člověk bere. Není těžké použít Google, že? Upozornil jsem tě na to, že to není prokázané, co ty tvrdíš, zbytečně... Své jsem k tomu napsal, opakovat dokola, co jsem už napsal, mi nepřináší žádný smysl. Kdo chce, ten si najde plná fakta, kdo nechce, ten bude věřit tomu, co se mu hodí.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 6.6.16 12:52:41  

Alergie na mléko, je něco úplně jiného. Kdo je na mléko alergický, může použít kysané zelí, nebo okurky. Jedná se o kultury mléčného kvašení A musí to být vědecky podložené? Nestačí, když je to mnohokrát vyzkoušené, s velmi pozitivním výsledkem? Dokonce znám případ s vyvinutým dentálním chobotem, kdy byl do chobotu opakovaně aplikován lák z kysaného zelí, a došlo ve velmi krátké době, prakticky do rána, k odeznění všech potíží. Co chceš pořád zkoumat, když je ověřeno, že to funguje? :8:

• freekarol
                    freekarol, 6.6.16 23:40:23  

Neznám žádného člověka, u kterého by to fungovalo.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 7.6.16 06:04:37  

freekarol: Tak si zajeď do Krumlova, podívat se na mumie mnichů, a dalších zesnulých. Všichni mají všechny zuby, a bez zubního kazu. Tenkrát byla konzumace kyšky a dalších potravin, konzervovaných mléčným kvašením, každodenní záležitostí.
                    Ty jsi prostě jedinec, který je přesvědčen, že to co jej neučili ve škole, že neexistuje. :15:

• freekarol
                    freekarol, 7.6.16 09:44:21  

Já ti tvou víru neberu, já jí ale nevyznávám, tot asi tak vše.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 11.6.16 16:32:01  

freekarol: To není víra, to jsou poznatky.

• freekarol
                    freekarol, 21.11.16 01:30:42  

Pokud jsou poznatky fakta, tak tohle nejsou. Kdo umí anglicky, si může snadno vygooglovat, že určité věci nejsou prokázána fakta. A kde nejsou fakta, nastupuje co? Automaticky víra. Věříme, že je něco pravda.

• nevimzevim
                  nevimzevim, 26.9.16 21:44:13  

Ano, je. Můj otec miloval kysané mlíko a pil ho několikrát do týdne. Na všech zubech měl korunky a můžeš hádat, co pod těmi korunkami ... Z těch zánětů mu vypadávaly vlasy ve velkém, než se přišlo na to, z čeho to má.
                  Ale klidně si lemtej kyšku a třeba vodu z kysaného zelí. Blbej seš na to dost. S prominutím.

• Adel
              Adel, 13.7.16 15:07:13  

Nejlepší kšeft je pacient bez problémů, který přijde jednou za půl roku na prevenci. Ne hodiny strávené nad prací, kterou pojišťovna nezaplatí, musí si ji doplatit pacient...a nedej bože když přijde člověk co na zuby totálně kašle a zubař mu spravuje zuby pořád dokola...se fakt nevyplatí a je to hodně demotivující pro samotného zubaře...

• nevimzevim
                nevimzevim, 26.9.16 21:50:41  

Zrovna dneska jsme se s kolegou bavili o tom, jestli jsou někde zveřejněny ceny, které platí pojišťovny za výkony ... to je preventivní prohlídka tak dobře placená? Co třeba trhání zubů? Dřív o něm zubaři nechtěli ani slyšet, a dneska se zuby trhají jak na běžícím pásu, co jsem si tak všimla (bohužel i ze své zkušenosti) ..
                A jinak si myslím, že zubařům může být šumák, jestli něco platí pojišťovna nebo pacient - pokud je ten pacient aspoň trochu při penězích, tak to většina z nich neřeší. :8:

• Adel
                  Adel, 3.10.16 07:44:27  

Ano, jsou. https://webevzp.blob.core.windows.net/media/Default/dokumenty/ostatni/vyse-uhrad-ambulantnich-stomatologickych-sluzeb.pdf
                  Nekoukejte ale jen na ceny. Musíte brát v úvahu čas, který stomatolog daným výkonem stráví. Preventivní prohlídka se vyplatí hlavně díky tomu, že je oproti jiným výkonům časově nenáročná a za jednotku času dobře placená. A zdravé zuby u pacienta mě osobně těší a nehrozí syndrom vyhoření...
                  Problém je, že úhrady pojišťovny jsou v mnoha případech směšné a v případě třeba amalgámové plomby nepokryjí stomatologovi ani náklady na materiál, natož čas strávený jejím zhotovením...samozřejmě za předpokladu použití kvalitního materiálu a dobře odvedené práce, která vyžaduje tak 45min. práce. Za částku hrazenou pojišťovnou dokáže plombu zhotovit jen ten, který udělá pořádnou prasárnu - použije dnes již zastaralý nekvalitní materiál a bude hotový za 15 min....a 15min nemůže stačit ani přeborníkovi světa.
                  Asi jedinou možností, jak udělat kvalitní amalgámovou plombu bez doplatku, je udělat ji ve ztrátě (zaplatí mi jen pojišťovna, nebudu chtít doplatek), ale o ten rozdíl zdražím nadstandardní výkony - bílé plomby, bílé korunky, implantáty, atd...
                  Dalším velkým problémem je úhrada výkonů u dětí... je potřeba jim věnovat více času než dospělým a dětské výkony jsou hrazeny opravdu ve směšných částkách... takže pokud se někomu nelíbí doplatky u stomatologa, není to jeho vina ani hamižnost - je to problém pojišťoven. Není pak divu, že tolik stomatologů ani nemá smlouvu s pojišťovnami, protože přistoupit na jejich podmínky je opravdu buď nemožné nebo velmi složité...

• nevimzevim
                    nevimzevim, 3.10.16 22:03:14  

Hm, díky za info, tak to jsou opravdu hodně nízké ceny .. už chápu, proč se tak moc doplácí. Ten systém je úplně na prd, peníze v něm mizí v nějakých černých dírách.

A teď mi teda tím spíš není jasné, proč zubaři tolik trhají, když o tom dřív nechtěli ani slyšet. To je nějaký nový trend - nedostává se nám zubařů, a bezzubí pacienti nebudou tolik otravovat .. ? :))

• Adel
                    Adel, 5.10.16 17:20:26  

Co se extrakcí týče, tak mi to přijde právě naopak :) dnes už existují moderní materiály i postupy, kterými se dá zachránit i zub, který byl před několika lety na odpis... :) o každý zub, který se dá zachránit, bojujeme :) ovšem pokud by ten zub byl jen zdrojem dalších obtíží a ohrožoval jiné zuby (což je většina osmiček, zuby se špatným parodontem, s nálezem na kořeni a se špatnou kořenovou výplní a mohla bych pokračovat...), tak je extrakce nejlepší a mnohdy i jediné řešení...

• nevimzevim
                    nevimzevim, 5.10.16 18:04:22  

"Právě naopak" ti to přijde maximálně tak proto, že jsi mladá, máš nulovou zkušenost z minulosti, a nemáš proto s čím srovnávat. Nic ve zlém, ale nemyslím, že by učebnicová moudra někoho zajímala, praxe je obvykle o něčem úplně jiném. Škoda, že už tu není zakladatelka tohoto fóra, od té se dalo dozvědět spoustu praktických věcí, a lidi tady díky tomu diskutovali ..
                    Nicméně teď ještě přemýšlím nad tím důvodem změny přístupu k trhání, myslím, že jsi na to kápla tou poznámkou o času stráveném opravou nemocného zubu. Zrovna posledně jsem v křesle ležela celé tři hodiny, byla to už třetí návštěva, a zub stále není hotov. Takže je jasné, proč ho původní zubařka doporučovala k vytržení. On asi málokdo ty peníze za vyléčení a pročištění zubu dá, takže to zubaři berou poněkud paušálně a radši trhají.
                    A jinak, na základě svojí (a nejen svojí) zkušenosti můžu říct, že každý zub s ošetřenými kanálky a s korunkou je potenciálním zdrojem problému do budoucna, a nemá to nic do činění s tím, jak pečlivě byly či nebyly ty kanálky ošetřeny. Výskyt zánětů je dán prostředím uvnitř organismu a typem stravy, a nikoli tím, jak dobře si někdo čistí nebo nečistí zuby, což je jakási současná módní zubařská teorie. A zuby s korunkama ty záněty zevnitř přitahují jak magnet.
                    No nic, mějte se tady fajn. :15:

• Adel
          Adel, 13.7.16 15:04:36  

Účinnější než kartáček to rozhodně není.

• Adel
        Adel, 13.7.16 15:03:52  

Jde o mikrobiální kompetici, do určité míry dokážou tyto bakterie "soupeřit" s patogenními bakteriemi v dutině ústní... Spoléhat se na to je ale hloupost. Pokud bude mít člověk v puse zoo a bude věřit tomu, že jeden kefír obden ho zachrání, tak to ho opravdu nespasí. Základ v péči o ústní zdraví je správné mechanické čištění kartáčkem a mezizubním kartáčkem. Strava - složení a odstup v konzumaci je až na dalším místě.
        Krom toho laktobacily (ač samy nepůsobí žádné onemocnění v dutině ústní) jsou ukazatelem prostředí v dutině ústní - žijí v kyselém prostředí, které není v dutině ústní žádoucí. Kyselé prostředí je důsledkem fermentace sacharidů bakteriemi, tyto jimi vyprodukované kyseliny naleptávají sklovinu a způsobují zubní kaz.

• freekarol
          freekarol, 15.7.16 02:10:44  

Každý svého štěstí strůjcem. Správné číštění zubů je jistota a stojí to rozhodně méně než pak oprava zubů. Pokud už k tomu někdo přidá nějaké kvasinky a podobné neověřené rady, tak je to v pořádku, pokud to samozřejmě neškodí.

• Adel
      Adel, 13.7.16 14:57:50  

Bez správného a důkladného mechanického čištění kartáčkem je to k ničemu.

• Adel
      Adel, 13.7.16 15:08:37  

Kde se ve sterilovaných okurkách vzala živá kultura? :8:

• nevimzevim
        nevimzevim, 5.10.16 18:06:50  

Existují i kvašené okurky. Brr, vždycky jsem je nesnášela .. :))

• papouch1
    papouch1, 5.3.16 21:46:22  

Nemám potíže se zuby,žádné totiž nemám. :6: :6: :6:

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 6.6.16 13:24:03  

Tak to tě potom musí pěkně štvát diskuze která je těsně nad tebou. Kdyby jsi to věděl včas, mohl jsi mít všechny zuby.

• SandraSanchezova
    SandraSanchezova, 30.8.15 21:24:32  

http://www.zdravyzub.cz/poradna/caste-otazky/

• dymbo
    dymbo, 2.11.14 11:12:28  

Dobrý den,ač mám léta báječnou zubařku,tak v poslední době se jí nějak práce na mém chrupu nedaří….nejenže se mi vydrolucí blomby,ale naposled můstek na dva zuby za 8.500 nejenže 4 x již vypadl,ale způsobil mi zánět tak velkého rozsahu,že jsem neviděla na oko a vypadala jako Qasimodo…..a to 2 x za sebou……museli mi v ataku dělat resekci….ale stále to není ono,na skousnutí nepříjemný,hýbá se a na titanový trn za 12 tisíc se necejtím,vím,že bych to nesnesla….teď se vůbec nedivím herečlá a umělkyním,že sice pro krásu podniknou i bolest,ale ta je tak ničí,že kolikárt si sáhnou i na život,v lepší začnou pít a práškovat….uf,je mi z toho na nic...

• PRALINKA007007
      PRALINKA007007, 2.11.14 11:30:20  

:7: :7: :7: :7: :11: To je sstrašnýýý..jen číííst :5: :11: ...čéééče...na to ale by měla být záááruka...co je to za blbku :9: :11: ....kdyby to člověk věděl...tak by tam byl nechodil :6: ...ale jak se to člověk jinak dovíí...než vlastní zkušenností :6: ...tak přeju,aby Ti něco dobréého poradili...vyměnit zubaře..snad....ale ta reklamace už by se na něj nevztahovala :11: :11: :11: to je strašnýýý děvenko moje třííbarevnááá♪♪hi :4: :6:

• dymbo
        dymbo, 2.11.14 18:37:33  

Dík za soustrast,ano,to jsem já,v celé své dentistické kráse :10: :10: :10: :10:

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 31.5.16 09:00:52  

To je důvod změnit zubařku.

• sarkan3
    sarkan3, 20.8.14 02:30:39  

Děěkuji všem, kteří se k mému problému vyjádřili. :2:

• kota
      kota, 2.9.14 17:03:20  

Nemáš zač. Nechala bych zub vytrhnout a dát náhradu, která se nastrčuje na něco, co se vloží do dásně, Adel to bude znát. Drahé ale dobré.

• Adel
        Adel, 11.9.14 15:01:14  

Vždycky je lepší vlastní zub (ikdyž hodně postižený a ošetřený) než implantát ;)

• PRALINKA007007
          PRALINKA007007, 2.11.14 10:14:41  

:6: To teda bych opravdu podtrhla :2: :2: ....každýýý človeda implantáát nessnese..a co PAK :7: ,žejo? :6: Mně od ledna pobolíváá sedmička...zubařovovi se do opravy nechce,je totiž celáá vyplombovanáá a zřejmě se obáváá,že by se mohla podojit :1: :1: zkusím ho přesvědčit o RTG...aby se vidělo..."esi" tam něco je...jinak bolest to neni nijak velká..i s nííí budu rači žíít,než abych si ho nechyla vyšššbunout...pááč hned za ním je další plombovanej :7: :11: ..a ten by to tam nevytrch :15: :15: .... :1: :1: ♪♪tak...asitak♪♪váážení a milíí♪♪konec hláášeníí♪♪ :4: :2: :1: :1: dloubho♪☼♪♥ :4:

• sarkan3
    sarkan3, 6.8.14 21:29:00  

Dnes jsem byla se čtrnáctiletým vnukem u zubaře, protože ho bolela stolička, šestka dole. Zubař mu zub vyvrtal, kaž prý měl do hloubky, dal mu tam vložku s tím, že koncem srpna má přijít a buď mu bude čistit kanálky a dá korunku (kanálky 1500,- Kč plus 4 tisíce keramická korunka), nebo půjde zub vytrhnout. Osobně bych řekla, že by bylo lepší mu zub nechat a udělat korunku. Jenže si kladu otázku, zda není korunka zbytečná, protože by mu tam snad mohl dát plombu, i když velkou. Myslím si, že jiný zubař by mu dal plombu. Náš doktor nejraději trhá a dává implantáty nebo korunky. Je možné vyčistit kanálky a dát do zubu bílou plombu?

• sarkan3
      sarkan3, 6.8.14 21:30:24  

opr. - kaz

• Adel
      Adel, 7.8.14 01:41:28  

Teoreticky to možné je, ale nedá se to takhle 100% posoudit... Zeptejte se na tu možnost u Vašeho lékaře ;)

• pekloso
      pekloso, 15.8.14 20:06:09  

Jestliže mu tam zůstala už jen sklovina, tak bych plombu nedával. Při kousnutí do něčeho tvrdého se může zub rozlomit a části skloviny ještě poškodit jiný zub.
      Po případném vytržení takového zubu je potřeba udělat hned rentgen, jestli tam nezůstaly kousky skloviny.
      Já bych doporučil korunku.

• Adel
        Adel, 15.8.14 20:44:34  

To by ale platilo spíš v případě amalgámové výplně. Ta opravdu může při hodně postiženém zubu udělat víc škody než užitku. Těžko takhle 100% soudit naslepo, ale při takhle rozsáhlých kazech není od věci zvážit kompozitní výplň, která narozdíl od amalgámu dokáže zub zpevnit.

• freekarol
      freekarol, 16.8.14 15:21:05  

Mne tam zubařka, po vyčištění kanálků, diru ve stoličce, vyplnila nějakou bílou hmotou a už nějaký ten pátek to drží. A vše zadarmo. :13:

• Adel
        Adel, 16.8.14 18:29:23  

Co zatím ohledně endodoncie (čištění kanálků) vím, tak ošetření kanálků hrazené pojišťovnou za moc nestojí a je třeba informovat pacienta, že to lze provést kvalitněji, ovšem ale za příplatek... a "bílá hmota zadarmo" bude pravděpodobně cement, který je jen provizorním výplňovým materiálem a časem je třeba ho nahradit.

• freekarol
          freekarol, 16.8.14 20:27:06  

Mám to tak přes rok a žádný problém. :14:

• Adel
            Adel, 16.8.14 21:48:10  

To ještě není moc dlouhá doba... Tak přeju jen tak dál ;)

• freekarol
              freekarol, 16.8.14 23:15:42  

Tak velkou životnost mají jen náhražky, do kterých bude chtít málokdo investovat. Za tři roky by ale ůdajně měla přijít praxe, kdy se použije metoda, která způsobí, že zubní sklovina znovu naroste. Pro normální smrtelníky to ale určitě bude za mnohem delší dobu. :1:

• kota
                kota, 2.9.14 17:01:37  

Kmenové bunky? No zadarmo to určitě nebude. :7:

• freekarol
                  freekarol, 2.9.14 20:33:00  

Tak u zubaře už ani dnes není nic pořádného zadarmo. Kdyby to bylo jako v jiných oborech, kde by pojištovna velkou část zubařských zákroků zaplatila, to by bylo něco jiného. :D

• gusty
      gusty, 23.8.14 20:35:03  

je to trochu brzo umrtvovat zub ve 14 letech.Zřejmě mu tam asi z toho zubu moc nezůstalo když s euvažuje o korunce.Jinak se davá plomba,bilá nebo klasika.U klasiky je větší riziko,možnosti že zub praskne.M

• b.k.marie
        b.k.marie, 7.9.14 14:59:25  

Když je potřeba vytáhnout nerv, tak se bohužel nedá nic dělat. Škoda zub vytrhnout, stačí vyplnit kořeny, dát trn a korunku.Ani se to nepozná.

• PRALINKA007007
          PRALINKA007007, 2.11.14 10:19:29  

:4: Tak....přessnětak!♪♪♪šššouphotam♪☼♪ :4: :1: :1:

• PRALINKA007007
          PRALINKA007007, 2.11.14 10:25:25  

:6: Mně vytááhnul nerfa :7: ...a přesssto :8: .....mně po asi 14dnech pobolíval :5: .....pořáád jsem čekala,že se to nějak vyvrbí..ale pobolííval,byl citlivýýý,ne nijak zvláášť...ale BYL :4: ...a tak se nedalo nic dělat...bílou plombu prostě vyvrtal.......čistí mi kanalizaci :1: :1: :1: ještě se ale nevycenil....co to bude "ššškotovat"....to asi upadnu :15: :13: :13: ...jak to tu tak čtu..hihih.. :2: :1: :1: nechápu...jak z vyndaného nervu..zub může být citlivýý....no...prostě to vyvrtal...něco tam prrrošťoucháával..a-ůůůůůů :7: :11: :15: ..zatím dobráá...majijinkato to je ještě trochu citlivé,sice nic-moc :4: ..ale ne už jako předtíím...možná zvopakuje vyčištění kanalizace...a bude to dobrééé.♪♪ššškytho :4: :6: :6:

• PRALINKA007007
            PRALINKA007007, 2.11.14 10:59:48  

:6: Ješšště mušííím pro úúúplnou uniformovanosť věci dodati :4: :6: ...že NEŽ vyvrtal...udělal RTG.......a tam zjistil jakýýýsi..něco...záánět?..kýýho výýra-netopýýra :13: ,tak pak po tééhle věci řekl,že vyčistííí kanáályje :4: :4: ...hihih♪......JENŽE SE PODÍVAL NA SNÍÍMEK,a SPLETL se :7: :7: :7: ... chtěl vrtat JINEJ :7: :7: :7: :9: ještěže jsem se nedala :7: :10: ..a mlela si tu svou...a mlela :13: :14: ...o jaký zub,že jde!!!Co by mi pak byla platnááá OMLUVA.... :10: :10: tu ať si strčí za plesnivej klóóóbrcosos :4: :1: :1: :1: ......proto RADÍM. :4: :6: .....BERTE SE ZA SVÝ..KONTROLUJTE....O JAKÝ ORGÁN V TĚLE...hubici...jde,nežžž se pííchne-řííízne :13: .....pak mi i pochváálil...že jsem se nedala..a OMLUVIL SE...asitak♪NEDAT SE..A KONTROLOVAT I DOKTORY....NEŽ FIKNOU!♪♪♪ :15: :15: :15: :4: :1: :1: ♪♪tříískho :15: