Náboženská konverze

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
slavidan (2016-12-01 00:15:07)chatka88 (2016-11-30 09:48:32)eremir (2016-10-09 20:33:56)krudox (2016-10-04 15:54:47)chenrezig777 (2016-09-16 02:59:28)martindoubrava (2016-08-04 12:30:55)a.r.Lucie (2015-10-08 19:40:30)xxxxxxx777 (2014-06-08 14:06:22)tank (2013-11-17 07:41:10)
Náboženská konverze
Založeno: 24. 10. 2013 | Příspěvků: 111 | Členů: 9
Správci: slavidan (hlavní)

Diskuze o změně víry, případně jejího vnitřního zakotvení.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• eremir
    eremir, 5.8.16 14:38:47  

Vážení přináším důkaz o Boží moudrosti.

vyjmuto z Bible svaté.
    5 Schází-li někomu z vás moudrost, ať žádá Boha a ten mu ji dá - je přece štědrý ke všem a bez výhrad!

Apoštol Jakub byl člověkem veliké moudrosti. Pouští se totiž na velice tenký led. Nikdo z nás totiž nechce slyšet nic o tom, že je hloupý, že dělá chyby a že potřebuje pomoc. Člověk je ve své podstatě nezávislý, chce sám řešit své problémy, chce dělat svá vlastní rozhodnutí. Jsme příliš pyšní na to, abychom si přiznali, že potřebujeme moudrost.

Ale moudrost není něco, co by nám bylo vlastní. Bůh je zdrojem veškeré moudrosti. Jestliže máme nějakou moudrost, tak pochází od Boha. Jádro opravdové moudrosti je poznání Boha. Správný pohled na Boha, to je základ veškeré moudrosti. Bůh nám říká:

Žalmy 111,10 Počátek moudrosti je bát se Hospodina; velice jsou prozíraví všichni, kdo tak činí.

Tohle jsem kdysi objevil a požádal jsem zde na diskuzích o Boží moudrost,čekám ale jak poznám kdy jsem tu Boží moudrost dostal?Ptám se sám sebe,a hle dnes jdu do práce a bouřka kolem mě to třískalo až jsem si vzpomněl jak jsem se nachytal na článek o parazitovi který zbůsobuje lidstvu inteligenci a pocítil jsem strach CO KDYŽ JSEM BOHA URAZIL KDYŽ JSEM PSAL ŽE ZA INTELIGENCI MŮŽE PARAZIT A NE ON A HLE viz žalmy že..Žalmy 111,10 Počátek moudrosti je bát se Hospodina; velice jsou prozíraví všichni, kdo tak činí.
    A zajímavé je posuďte sami co mě dnes v práci napadlo moudrého takže až bázeň z Boha ve mně probudila moudrost?
    Dnes banky u nás nabízejí půjčky s libovolnou dobou splátky ,samozřejmně vydělají na úrocích a a co by se stalo kdybych si půjčil dva miliony našel si banku ve švícarsku kde když uložíte na jejich určitou dobu peníze a nebudete je vybírat dostáváte měsíční rentu ve švícarských francích ty přeměníte na naše a tím splácíte u nás půjčku a ještě vám zbyde a nakonec dva miliony jsou vaše bez práce ,co vy na to?

• chatka88
    chatka88, 25.9.15 09:27:28  

náboženská konverze je výmysl lidí kvůli statictickým tabulkám))

• slavidan
      slavidan, 25.9.15 15:48:13  

A co prožitek konvertujících?

• chatka88
        chatka88, 25.9.15 18:30:17  

pro mě to čemu říkáte konverze je prostě pokračování na duchovní cestě pokud to člověk tak cítí sám a nemá vykecanou díru do hlavy,tak je to přece v pořádku..))

• slavidan
          slavidan, 26.9.15 18:03:37  

Tak jde o kategorizaci. :4:

• slavidan
      slavidan, 27.9.15 11:43:48  

Tak někdy dochází i k velkým zvratům :2:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.11.15 17:35:39  

Ke zvratům před konverzí a po křestu, pokud se člověka opravdu něco dotklo, zapůsobilo na něj něco --- může to klidně souviset i s nějakým jeho traumatem, třeba těžkou nemocí nebo zraněním. Uvědomí si najednou i postupně spoustu věcí.
      Samozřejmě může to být dočasné, existují tzv. matrikoví křesťané; buďme však rádi, že dnes nikdo nikoho k ničemu nenutí , aspoň zatím. Nemusíme ještě chodit každý pátek do mešity :1: :1: Ale kdo ví? :5: :14:

• 69beran
      69beran, 18.2.16 20:17:12  

Takze kdyz treba hrajes fotbal a prejdes k jinemu klubu,pripadne se das na jiny sport,taky to delas kvuli nejakym statistickym tabulkam,nebo proste jen proto,ze te neco oslovuje vic? Hm? Taky jde o konverzi. Konvertujes k jinemu klubu,sportu atd.

• chenrezig777
    chenrezig777, 22.9.15 23:44:44  

cim dal vice lidi utika od primitivniho krestanstvi jinam...
    Klasicke krestanstvi nedava zadny rozumny smysl.

• slavidan
      slavidan, 24.9.15 20:50:55  

Jak kde a jak komu.

• slavidan
      slavidan, 24.9.15 20:52:27  

všechno je složitější...

• chenrezig777
        chenrezig777, 28.9.15 05:35:10  

to je nic nerikajici argument

• slavidan
          slavidan, 28.9.15 19:04:19  

proč by nedávalo rozumný smysl?

• chenrezig777
            chenrezig777, 14.10.15 05:41:02  

protoze nerikas nic konkretniho

• slavidan
              slavidan, 17.10.15 20:12:56  

Lidé se přizměně víry odchodem od křesťanství k nějaké alternativě často neřídí logikou...

Záleží na tom jak se ke křesťanství přistupuje.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.11.15 16:43:01  

Zvl. ve středověku zaznamenáváme židovské, křesťanské i muslimské vědce - dá se říci učence, mnozí byli všestranní jak ve společenských vědách, tak v přírodních či exaktních, jak je dneska dělíme, přestože prolínají. Konvertovali rozumem, rozumovou úvahou k Víře. Kdo je to tu schopen pochopit? :)
                Z učitelů církve a jedním z pilířů křesťanství to byl sám veliký sv. Tomáš Akvinský, který dokázal, že Rozum a Víra se setkávají.

Chenrezigu, okamžitě reaguj!!!!! Ale aby to mělo smysl :)

• chenrezig777
                  chenrezig777, 4.11.15 15:21:35  

Pro zida bylo vyhodne (spolecensky konvertovat) na krestanstvi...Zide byvali pronasledovani

• 69beran
                    69beran, 23.2.16 20:35:10  

Zid a krestan je v podstate to same. Zidovstvi je zakladem krestanstvi. Stoji na stejnych biblickych zakladech. Skutecnemu krestanu je blizsi Zid nez katolik.

• slavidan
                    slavidan, 24.2.16 12:07:33  

V čem to samé?! Pro katolíky i ostatní křesťany je Ježíš spasitelem.

• 69beran
                    69beran, 25.2.16 18:21:52  

Pro Zidy taky. A ti katolici...Kolik jich znas znovuzrozenych? Katolici berou viru jen jako tradici. Proste se jde do kostela pac pan farar tak hezky mluvi :15: Pak se jde z kostela, zdrbne se kde kdo a v nedeli nanovo.

• 69beran
                69beran, 30.1.16 10:13:53  

Casto se prechazi do jinych cirkvi v ramci krestanstvi. Napr ti co si na viru nechteji jen hrat, vetsinou odejdou z RKC jinam, kde neni takove pokrytectvi. Napr do CB,AC, krestanskeho spolecenstvi ap., proste tam, kde verici skutecne ziji a konaji,jak uci JK a ne nejaky samozvany papez a pokrytecti,pisma neznali knezi.

• 69beran
                  69beran, 30.1.16 10:19:23  

Ti jsou sice vystudovani teologove,ale maji jen nabiflovane poucky a verse pisma, kteremu jsou jejich srdce uzavrena a nerozumi mu a neziji podle neho. Z hlediska NZ a JK jsou to bezverci. To v podstate temer cela RKC.

• slavidan
                    slavidan, 1.2.16 12:40:12  

Tak to jsou nepřiměřeně tvrdá slova. Mě je bližší přístup Olivera Cromwella. Ten napsal že praví věřící byli ve všech církvích jeho doby. Jediné co byl ochoten řešit, bylo posuzování konkrétních podmínek pro duchovní rozvoj a o ty vedou jednotlivé církve spory už celé věky.

• 69beran
                    69beran, 25.2.16 18:32:19  

Nevim kdo je Cromwel. JK o nem neucil :15: Nic ve zlym, ale ty mas cerpat z JK, ne z nejakych Cromwelu, ba ani z papezu apod.

• chenrezig777
                chenrezig777, 1.2.16 13:59:28  

krestanstvi je velmi naivni nabozenstvi a dogmaticky mu muze verit jen nedospely jedinec

• chenrezig777
            chenrezig777, 31.1.16 09:39:52  

Co se stane s detmi, ktere jsou nepokrtene a zemrou....

A krestanstvi uz nema odpoved....
            RKC ma jen dohhady a protestantske cirkve tez.

---------------------
            navic, pokud prijdou do nebe, treba zemrela embrya, a jini lide skoncili v pekle, proc je panbicek tez nenechal zemrit, jako embrya?

Tady je videt, jak krestanstvi je nedomyslene...

• slavidan
    slavidan, 8.7.15 13:36:38  

https://www.youtube.com/watch?v=1X1Z-JJprac

tady to máš. :2:

• slavidan
      slavidan, 8.7.15 13:37:38  

Pro krudoxe Moravani na konci světa. I pro kohokoli dalšího samozřejmě. :1:

• krudox
        krudox, 11.7.15 12:25:58  

díkec :4:

• slavidan
    slavidan, 6.7.15 14:58:46  

Dnes byl zajímavý dokument na ČT2 Moravané na konci světa o misii Moravských bratří (protestanti) v Ladaku v 19. století... díval se někdo? :2:

• krudox
      krudox, 6.7.15 20:03:43  

ne, škoda...

• slavidan
        slavidan, 7.7.15 01:19:08  

Velice zajímavé. :2: Oni původně směřovali z britské Indie do Číny, ale nakonec zůstali v Ladaku na druhé straně Himalájí. Zazněla tam hezká ale pravdivá myšlenka - kdyby byli pouze kazateli, neudrželi by se. Naučili tamní obyvatele pěstovat brambory. Naučili je plést - a pletené ponožky měly pro horaly cenu zlata. A zprostředkovali jim znalost chirurgie - což byla sféra tibetskou medicinou nepodchycená. :2:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.11.15 16:51:31  

Pravdu díš. Jen je třeba si uvědomit, kde ty misie působí. Když jsou Afroafričani zkaženi humanitárními pomocemi a dědičně ...... prostě jsou mentálně jiní, práce se nevede, jen tak částečně, někteří chytřejší domorodci z toho něco mají. V Ladaku jsou JINÍ lidé, tamější národy, pronárody, etnika, rasy .... (co je co?- často si dnešní vědci odporují - dosud nikdo nemůže přesně říci, co je RASA, věřte či ne) jsou učenliví, po našem řečeno, a nejsou líní jako prasata.

• slavidan
          slavidan, 12.11.15 13:04:50  

Kouknul jsi se na to? Bylo to moc pěkné. Samozřejmě platí že není misie jako misie. Záleží i na misionářích. :2:

• slavidan
    slavidan, 22.4.15 14:11:39  

http://res.claritatis.cz/evropa/6504-katoliku-ve-finsku-pribyva

• eremir
      eremir, 19.5.15 08:53:32  

Lidé dostávají rozum.

• shalom.telaviv
    shalom.telaviv, 24.12.14 14:21:54  

hezke vanoce ;) https://www.youtube.com/watch?v=z8LmMtScH3g

• blahu
    blahu, 6.12.13 22:00:53  

Náboženská konverze je často mylně chápána jako "občasná" výměna jedné věrouky za jinou.

Původní význam náboženské konverze či proměny člověka byl daleko hlubší a čistě evoluční. Podobně jako se bez jedniné chvilky přestávky celý život vyvíjí naše tělo, jako se neustále vyvíjejí celé živočičné druhy apod., vesmírné jevy, hvězdy, planety atd - stejně tak je přirozený a neustálý evoluční vývoj naší mysli, našeho myšlení a poznání skutečnosti.

Skutečným smyslem náboženství je směřovat tento nepřertržitý proces správným směrem a podporovat jeho zdravý růsr. Proto např. Kristus nebo Osho mluví o horčičném semínku, ze kterého se postupně vyvíjí nádherný a velký strom a právě tomuto vývoji přirovnává naši duchovní cestu.

Pokud by se tento vývoj v jakémkoliv okažiku zastavil, nastává stagnace a smrt. Proto Buddha a zenoví Mistři zase mluví o nutnosti nechat mysl plynout a na nic ji nefixovat, aby byla stále svobodná.

V tomto svém pravém významu by měla být "náboženská konverze" neustálým procesem našeho vnitřního i vnějšího růstu a zbavování se všeho lpění na jakýchkoliv utkvělých představách.

Konvertovat je tedy potřeba neustále, v každém okamžiku našeho života, abychom namísto živé spirituality neustrnuly u jakékoliv

• blahu
      blahu, 6.12.13 22:08:21  

... mrtvé nauky. Jsou slova "živá" a slova "mrtvá". Pokud se držíme slov živých, pak si klidně celý život vystačíme se slovem jediným, které nemusí být ani vysloveno. Pokud se držíme slov mrtvých, můžeme psát stohy knih o tom, jak jsme konvertovali od jednoho světonázoru k jinému... a stejně nás to v našem evolučním vývoji neposune ani o milimetr. A já už cítím, že se osobně o miliardy světelnách let spíše vracím zpět a tak už toho žvanění raději nechám. Dobrou :1: :2:

• slavidan
        slavidan, 6.12.13 23:47:31  

Nebylo to žvanění...

Skutečná konverze je akt, který předchází přípravné kroky, vnitřní evoluce. pak dojde ke změně a náseldně probíhí dotváření sebe samého na nových pozicích, případně postupný vývoj novým směrem (k nové konverzi).

Lidé jsou různí i jejich směřování. Pro někohoho je to změna v košatého velikána, pro jiného v pokřivené stromisko z bažin...jenž je dotyčným vnímán jako dosažení plnosti.

To co popisuejš, není konverze ale aktivní vztah k víře a neustálá práce na sobě samém. Včetně hledání svých nedostatků... :4:

• visitor77
          visitor77, 1.5.14 15:27:25  

skutočná konverzia (z iných náboženstiev a filozofií) je len konverzia do náboženstva/viery, kde je jediný a pravý Boh, ktorý je nositeľom spásy. Je to teda konverzia do nejakého kresťanského náboženstva/viery/cirkvi, kde sa ohlasuje spása v Kristovi. Ideálne (múdrosť) to je, ak je to konverzia do apoštolskej cirkvi, pretože len tá je nositeľkouch tradičnej viery...Je nesmiena pošetilosť a hlúposť človeka, ktorý konvertuje tam, kde nie je, a nevyznáva sa jediný a pravý Boh v Kristovi. Buď sa vtedy dá zmanipulovať, alebo rozumovo nezváži uvedené fakty (hlavne spása)...

• slavidan
      slavidan, 7.12.13 10:53:51  

Jenže cesta Osha a kcesta Krista byly jiné ... není Osho dle kriterií Budhismu "nejmenším páriou všech světů" - v negativním smyslu toho slova... ? :1:

• blahu
        blahu, 7.12.13 17:21:52  

ano, evoluce probíhá postupně i po skocích (přeměna kvantity v kvalitu)

• Antony52
        Antony52, 5.3.14 07:39:04  

Kadý člověk je individuální osobnost. Četl jsem takovou zajímavou větičku v nějakém starším překladu východního textu, bohužel si již nepamatuji název, bylo to tak nějak kolem poloviny sedmdesátých let.
        "Lepší je vlastní, byť nedokonalá cesta než sebedokonalejší cesta druhého, protože cesta druhého má svá úskalí."

• slavidan
          slavidan, 5.3.14 09:08:00  

Což neznamená, že si na individuální cestě člověk nanbije hubu. Obecná tvrzení bývají zavádějící.

• krudox
            krudox, 5.3.14 09:12:48  

to nabití huby bývá ale často nutné...

• slavidan
              slavidan, 5.3.14 17:34:08  

Záleží na okolnostech ...

• slavidan
            slavidan, 5.3.14 17:33:30  

opravuji - nenabije

• Antony52
              Antony52, 10.3.14 06:51:56  

Nabít hubu si člověk může na kterékoliv cestě. A dokonce i naprosto bez vlastního přičinění.

Když už jsme u konverze. Já například již kolem osmnáctého roku života konvertoval od "vědeckého" ateismu :1: a dialektického materialismu ve kterém jsem byl od mala vychováván přez buddhismus a jogu k individuálnímu "pohanství" :14: . Od něj jsem se dostal až ke kdoví jaké nejmenované osobní = individuální duchovní cestě. (Nejmenované z důvodu, že svou vlastní odobní praxí v těchto záležitostech se nemá člověk chlubit)
              A dospěl jsem k takové praxi díky tomu, že jsem udělal pár takových, dá se říct hloupých pokusů z oblasti mystiky, magie, "jogy" v uvozovkách. V uvozovkách z důvodu, že u nás známí "mistři" jogy takovou praxi jasně nedoporučují. Jenže kdybych ony pokusy nespáchal, byl by ze mě buď dále bezduchý ateista a materialista, nebo bych maximálně věřil že je možná něco víc.
              "Hloupých" z důvodu, že jsem se pustil do věcí, které by za jistých okolností mohly být nebezpečné - například vyvolání diblíka bez jakékoliv ochrany - štěstí že šlo o diblíka celkem hodného který sice když ho člobrdík moc dráždí tak udělá bububu, ale obvykle neuškodí. Prostě měl jsem víc štěstí než rozumu.
              Jenže díky té praxi jsem také poznal, že je vše tak trochu jinak, než se nám dnes a denně přehazuje v různých náboženských traktátech, či než nás učí různí "mistři", "věrozvěsti" a "vizionáři".

• slavidan
                slavidan, 11.3.14 14:20:38  

Myslíš tím informace od diblíka?

Staří mistři byli podle tebe přehnaně úukostliví? :7: :8:

• Antony52
                  Antony52, 11.3.14 17:23:00  

Nikoliv informace od diblíka. To by nebylo privela. Myslím tím, kromě jiného výsledky mnou spáchaných pokusů. :6:
                  Protože jsem zkusil volat i něco jiného než diblíka. :2:
                  Hlavně mi to ukázalo že je možná individuální duchovní cesta která člověku může přinést cokoliv jeho hrdlo, či jiné hříšné údy ráčí. :6: Nemyslím tím zrovna mamon. Myslím tím například další nový život podle jeho představ. Že duchovní alchymie, mystéria, cesty jogy , gnose a mnoho dalších esoterních nauk nejsou jen tak vyjímečné a pro většinu lidí bezvýznamné praktiky ale cesty ke skutečnému duchovnímu životu, či naopak k ukončení života v jakékoliv formě, podle přání adepta.

• Antony52
                  Antony52, 11.3.14 17:35:41  

Ony nauky, abych to doplnil, samozřejmně nepopírají existenci Boha, ráje, pekla................ Jen tvrdí že v přírodě existuje cosi jako vývoj. A že člobrdíci se buď mohou jen tak plácat v koloběhu životů, v to počítaje i rajské či pekelné stavy, které podle nich ovšem nejsou trvalé, nebo se dát na cestu návratu do původního nerozlišitelného stavu ze kterého jejich duše vzešly a nebo se dát na cesty rozvoje (evoluce) a to lidé již do duchovních světů mezi právě andílky, diblíky či bůžky. A tak podobně. O tom je joga, o tom je buddhismus, o tom je duchovní alchymie, o tom byla třeba antická mystéria ................. a další nauky.