Bohové

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
strejczbrna (2017-03-21 08:31:30)Pavel.Hangurbadzo (2017-03-20 16:17:06)paravan (2017-03-18 19:01:15)DalkoT23 (2017-03-02 15:46:04)nikdoinic (2017-03-02 11:36:33)eremir (2017-03-02 10:30:47)profesorateista (2017-02-28 08:50:44)Cho (2017-01-10 15:36:08)nsho-tschi (2016-12-13 00:30:02)tank (2016-08-31 17:33:41)krudox (2016-08-23 22:47:24)martindoubrava (2016-08-21 20:02:53)LuXa (2016-07-19 14:40:53)chenrezig777 (2016-06-13 15:18:12)poko (2016-06-04 21:33:02)Koumes47 (2016-04-04 12:47:08)slavidan (2015-05-17 00:20:19)johanka0001 (2014-12-01 16:38:07)Gorodet (2014-10-16 08:21:39)Mafomet (2014-07-15 00:10:48)xxxxxxx777 (2014-06-07 20:36:36)Dona_Yllenn_Nocturne (2014-04-17 19:49:36)Luanne (2013-10-27 18:59:30)
Bohové
Založeno: 24. 10. 2013 | Příspěvků: 744 | Členů: 23
Správci: nikdoinic (hlavní)

Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují ..
I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• strejczbrna
    strejczbrna, 28.2.17 08:12:51  

Jak tak koukám po diskuzích ,tak s ateismem to jde zkopce,
    včera jsem potkal ateistu jak Brno samo,říkám mu ,člověče ty pořád věříš že je země placatá ,a on na mně spustil ,nějakou povědomou ,jo já chodím po placaté zemi a dokud mi někdo nedokáže že je země kulatá tak neuvěřím ,to co je v televizi ,to můžou být triky a věda se může plést ,takže DOKUD MI NĚKDO NEDOKÁŽE ŽE ZEMĚ JE KULATÁ TAK TOMU NEUVĚŘÍM.A jejda na co přišel z BRNA strejda ,ateista taky tvrdí že Bůh neexistuje dokud mu ho někdo nedokáže,tak se ptám ,kam až vede to nevěření?

• nikdoinic
      nikdoinic, 28.2.17 08:30:31  

Jo to si taky myslím že když se koukneme pod svoje nohy tak placatá je:-).

• profesorateista
        profesorateista, 28.2.17 08:50:43  

Ano taky je to pravda jde o zem a zeměkoule je něco jiného a znám ateisty co jim nejde na rozum ,jak to že nespadnou,když chodí po kouli adokud jim nikdo nedokáže že jo neuvěří.

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 28.2.17 14:14:05  

To jsi opravdu borec, když sám dokážeš vymyslet, takové nesmysly! :1: :1: :1:

• DalkoT23
          DalkoT23, 28.2.17 16:11:48  

:1: :1: :1: Kraviny psát,to ti jde!! :14: :14:

• DalkoT23
      DalkoT23, 28.2.17 10:47:01  

Jasnačka!!Dej si lampu červa a nepóštěj sem jedy!! :13: :14: :1:

• strejczbrna
        strejczbrna, 1.3.17 00:34:47  

Ale je fakt že takhle uvažují ateisté dokud jim někdo nedokáže že Bůh existuje neuvěří,a stejně uvažují i oni dokud jim někdo nedokáže že země je kulatá neuvěři, takže máte stejný myšlení.

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 1.3.17 05:17:54  

Právě jsi se dopustil logického klamu. Když existuje "A", musí existovat i "X". Logický klam, není důkaz, že pánbíček existuje! :1: :1: :1: :1: :1:

• eremir
            eremir, 2.3.17 08:17:04  

Jasně když se vám nehodí pravda do krámu ,tak to hned označíte za klamání ale zapomínáte že to každý čte a vidí.

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 2.3.17 08:42:25  

Logika je pro tebe jenom sprosté slovo, že? :8: :1: :1: :1:

• eremir
                eremir, 2.3.17 10:12:23  

To nezamluviš.

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 2.3.17 10:15:28  

A proč bych já měl zamlouvat, že logika je pro tebe jenom nějaké sprosté slovo? :1: :1: :1: :1: :1:

• eremir
                    eremir, 2.3.17 10:22:45  

Zamlouvaš když někdo nevědí vědě že je země kulatá tak jde logicky o nevěření tedy je nevěřící a nemůžete si ho plést s věřícím.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 2.3.17 10:28:11  

eremir: Kdy ti dojde, že se snažíš ty přesvaté hlouposti, obhajovat takto neskutečně hloupě? Asi nikdy, že? :8: :1: :1: :1:

• nikdoinic
    nikdoinic, 16.2.17 18:49:55  

ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ
    http://www.cez-okno.net/clanok/nabozenstva/aramejsky-otcenas
    Abvún d-bá-šmája.
    BIBLE KRALICKÁ: Otče náš, jenž jsi na nebesích.
    ARAMEJSKY: Ty, jenž zrozuješ, Otče-Matko Kosmu, soustřeď v nás své světlo, ať je k užitku..

• eremir
    eremir, 8.2.17 11:46:52  

Tak nový rok jsem začal s motem ,že jdu do nového roku s Boží pomocí ,říká se kdo je s Bohem tak Bůh je sním ,říkám si vyzkouším to jako moudrý napúl věřící a napůl ateista,nic nemůžu ztratit jen získat a jen si pořád říkám, když do něčeho jdu tak z Boží pomocí,a tak plyne čas a trochu hodnotím ,pozoruji že se mi vše daří,čím to asi je ,nad ateisty v diskuzi ateistická chybná logika i jinde mám argumentačně pravdu, že by zázrak,mám mnohem více energie,více si hlídám zdravou stravu a co čert nechtěl stalo se že jsem si uvědomil jak si ateisté pletou pohádkové peklo s pravým a od té doby mě provází divné štěstí,přijdu domu za plotem forota dřeva zdarma,sousedi poráželi starý obrovský ořech , ten rozřezali ,měli to vyhodit ,tak mi to dali ,čekám tři auta ,nikdy se nestalo za deset let že by přijeli všechny tři najednou takže je nemusím vyhlížet no už se vám stalo že přijeli dva popeláři najednou ,plasty a směs a jěště k tomu pošta .No co k tomu dodat ,snad že hájit pravdu o peklu nese čertovské ,nebo snad náhodné štěstí,vsadil jsem sportku ,tak uvidím.

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 8.2.17 11:54:58  

"nad ateisty v diskuzi ateistická chybná logika i jinde mám argumentačně pravdu,".... Panenko skákavá, ty jsi komik! :1: :1: :1: :1: :1: :1:

• eremir
        eremir, 15.2.17 10:34:33  

Slavný fyzik tvrdí, že Bůh existuje, prý má na to důkazy

10. 06. 2016 | 13:30

Slavný fyzik Michio Kaku přišel s odvážným tvrzením, že má důkaz o existenci Boha. Tím jsou prý tachyonové částice.

Tachyony jsou hypotetické, dodnes neprokázané částice, které mají podivuhodné schopnosti. Mimo jiné se pohybují nadsvětelnou rychlostí. Oproti klasickým částicím by se tachyony chovaly paradoxně – se zvyšující se energií by se zpomalovaly a se snižující zase zrychlovaly. Je to jen teoretický koncept, který vědci zatím nijak neprokázali. Kaku s ním přesto operuje a tvrdí, že právě tachyony ukazují na existenci Boha.

"Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody," tvrdí Kaku. Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.
        eremir
        eremir, 14.2.17 18:45:57 reagovatsmazat@!!!
        http://extrastory.cz/slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy.html

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 15.2.17 12:11:20  

Pořád svůj názor, nemůže nijak dokázat. To, že je přesvědčený, není ještě důkaz.

• eremir
            eremir, 15.2.17 21:27:46  

Tak najdi kdy tento vědec napsal něco co nebyla pravda....HA...

Dr. Michio Kaku je mezinárodně uznávaným teoretickým fyzikem. Přestože se narodil na opačném konci Spojených států - v San José ve státě Kalifornie, žije v New Yorku, kde přednáší na City University of New York.

Kaku se začal objevovat v různých televizních pořadech - zejména ve zpravodajství, na CNN, ABC, CBS, NBC, ale také v dokumentárních filmech, seriálech a diskuzích na tématických stanicích jako The Science Channel, The Discovery Channel, nebo v dokumentech vytvořených pro BBC. Jeho znalosti a schopnost prezentovat složité věci způsobem srozumitelným uvažování běžných lidí, jej učinily populárním a žádaným nejen v televizních, ale i rádiových vysíláních a novinových interview. Zatímco ve svých knihách se zabývá především teoretickou fyzikou, v ostatních médiích se dotýká mnoha témat od historie vesmíru, lidstva, vnímání času, až po zamyšlení nad lidskou budoucností - problémy toho, čeho lidstvo může dosáhnout a co přestává být problémem technickým a začíná být problémem morálním.

Za milníky ve filmovém působení lze považovat jeho prezentaci ve filmu ME AND ISAAC NEWTON v roce 1999, který získal Speciální ocenění poroty v roce 2000 na Florida Film Festival. Na Montrealském filmovém festivalu v roce 2005 získal ocenění film OBSESSED & SCIENTIFIC, ve kterém Michio Kaku spoluprezentoval možnosti cestování v čase. Časem jako takovým se obšírně zabývá ve čtyřdílném dokumentárním seriálu BBC - TIME (rok 2006), který se snaží v jednotlivých epizodách poodhalit tajuplnost času, jeho paradoxy, jeho vliv na vesmír a jeho vnímání lidmi.

Kromě popularizace vědy Michio Kaku vystupuje také ve věcech politických, kdy komentuje vliv člověka na globální změnu klimatu, nebo nutnost jaderného odzbrojení. Vystupoval také proti projektu NASA: Cassini-Huygens - družice nesoucí 30 kg plutonia jako radioaktivní palivo.

http://www.csfd.cz/tvurce/51161-michio-kaku/

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 15.2.17 22:17:09  

Tak ještě jednou: Nikdo netvrdí, že lže, ale tvrdím, že jeho přesvědčení, nic nedokazuje. Už to chápeš? :8:

• eremir
                eremir, 16.2.17 15:11:24  

Proč asi Britové chtějí výuku kreaconismu
                je vidět že lidé začínají chápat že jen na evoluci něco nesedí viz se potvrzují slova samotného Darvina.

"Nikdy jsem nepopíral existenci Boha. Jsem přesvědčen, že vývojovou teorii je možné úplně sladit s vírou v Boha. Je nemožné dokázat a pochopit, že velkolepý a nadevše nádherný vesmír a stejně tak člověk povstali jen náhodou. Toto považuji za hlavní důkaz existence Boha."

Charles Robert Darwin, anglický přírodovědec a biolog

Vědci: Jsme zděšeni!

Přední vědci a školské instituce jsou z výsledků výzkumu v šoku. Guardian cituje mimo jiné emeritního profesora biologie z University College London Lewise Wolperta: „Jsem zděšen. Ukazuje to, jak nedovzdělanou máme veřejnost. Inteligentní projekt ani kreacionismus namají žádnou souvislost s vědou, je to čistě náboženský koncept. Neexistuje o nich žádný důkaz, musí zůstat mimo hodiny přírodních věd.“

ČTĚTE TAKÉ: Jak vznikl život? Uměle vytvořená molekula nabízí řešení

Ale například Alison Ryanová z Asociace učitelů míní, že dobrý učitel, který má hodinu pod kontrolou, se nemusí nastínění kreacionismu a projektu vyšší inteligence obávat. „I učitelé přírodních věd mohou představit oba směry, které někteří lidé vyznávají, ale upozornit, že pro ně není žádný důkaz,“ dodává Ryanová.

http://www.tyden.cz/rubriky/veda-a-technika/vedci-v-soku-britove-chteji-vyuku-o-stvoreni_145370.html

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 17.2.17 17:47:48  

To chtějí jenom ti hloupější.

• eremir
                    eremir, 21.2.17 12:20:13  

Vážení stvořitel udělal dost stvořil svět vesmír dál všemu zákony a základ desatero všimněte si prosím že vše odpracoval sám nikde se nepíše že by poroučel dělníkům to dost vypovídá o jeho charakteru , že byl pracovitý a co je hlavní že nikomu neporoučel to znamená když si mohl stvořit armádu dělníků a poroučet jim a neudělal to ,tak neměl už potřebu poroučet ani lidem ,na co by měnil charakter , takže z toho se dá usoudit že když si vše dělal sám , utvoří svět kde si lidé by měli vzít z něj příklad a dělat si taky vše sami podle desatera , a né čekat že náš pracující prapředek v zaslouženým odpočinku nás bude hlídat a napravovat to co se zkazí , mějte vážení ohled aspoň na jeho věk když už po něm chcete aby pracoval bez odpočinku.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 21.2.17 19:58:48  

eremir: Takže teď už jenom zbývá, jeho existenci dokázat. Tak se nežinýruj, a začni dokazovat.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.2.17 07:44:23  

Dokazovat existenci Boha to je tak asi jako dokazovat neexistenci Boha, to je asi tak na stejné úrovni..
                    Záleží na tom co by kdo s tím oním důkazem udělal.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 23.2.17 07:54:58  

nikdoinic: Dokazovat neexistenci, je nesmyslná činnost. To věděli už ve starém Řecku. Proto se dokazuje existence. To, co existuje, dokázat jde.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.2.17 08:00:17  

No tak dobře, Syna ukřižovali.
                    Mně tuhle volal jeden dávnej známej a říkal ať mu řeknu kde je Bůh že ho zabije, tak jsem mu odvětila že to by musel zabít sám sebe, tak asi tak nějako to je.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.2.17 08:02:26  

Skutkové 17
                    28 Jím totiž žijeme, hýbeme se a trváme, jak to řekli i někteří z vašich básníků: 'Vždyť jsme jeho rodina-potomstvo.'

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 1.3.17 05:22:46  

nikdoinic: Tak to máš pravdu. Bůh (bohové), existují jenom v myslích věřících. U myslících lidí to nehrozí! :1: :1: :1:

• DalkoT23
                DalkoT23, 16.2.17 18:09:38  

Kreacionismus mladé Země se přiklání k doslovnému výkladu Písma a zejména knihy Genesis.Podle níž Bůh stvořil vesmír v 6 dnech z ničeho svým slovem.Stáří země vypočítává dle údajů uvedených v Písmu. Výpočty se různí,každopádně odhady nepřesahují 10 tisíc let.
                :1: :1: :1:
                Tomuto chceš věřit?? :14:

• eremir
                  eremir, 16.2.17 18:17:20  

Myslím že je to následek bezhlavé víry v hmotu co dostala nápad podívat se na svět tak vyvinula zrak a jak to bylo pak to snad že slyšet chtěla nebo jak to vidí svět bylo to celé prapodivné dílo co nemá hlavu ani patu ,pak se divte že u lidích dojde k zvratu .

• DalkoT23
                    DalkoT23, 16.2.17 18:32:10  

Víry v hmotu??
                    Kreacionalisté vycházeji z Bible :13: :14:

• eremir
                    eremir, 16.2.17 19:06:12  

Myslím co se dnes učí ve škole to je bezhlavá víra v hmotu.

• DalkoT23
                    DalkoT23, 16.2.17 19:15:21  

Tak to už dávno ne - namíchali k tomu náboženství :13: :14:

• eremir
        eremir, 23.2.17 13:30:23  

CITÁT S O VESMÍRNÉ ZÁHADĚ.
        Jak je možné když inteligentní člověk ví
        že něco neexistuje ,pořád hlídá na diskuzích
        jako když se neexistujícího podle nich Boha bojí?
        Není to vesmírná záhada že inteligentní člověk se bojí neexistujícího,není to náhodou důkaz že existuje?

• nikdoinic
      nikdoinic, 8.2.17 12:03:19  

Letošek je nějakej silnej, možná je to tou tuhou zimou, nejmrazivější za posledních 77let, podle čínského lunárního kalendáře je rok ohnivého kohouta, loni byl rok opice a následovat bude pes, to ten kohout je takovej z těch všech zvířátek nej :-).

• eremir
        eremir, 8.2.17 12:35:43  

Pravda.

• paravan
    paravan, 5.2.17 11:08:51  

Chcípl vám tady pes?

• DalkoT23
      DalkoT23, 5.2.17 13:28:50  

:1: Moc se opakuješ :1:

• nikdoinic
      nikdoinic, 6.2.17 07:41:01  

To oni mne ignorují i jinde, to je jen "Láska všeobjímající.." :15:
      To maj s toho Trojjediného Boha o kterémžto v Bibli nic není, ani zmíňka, nic víc se jim do srdcí nevejde:-)?
      Blokuje jim srdce?

Ježíš učí milovati Boha svého celým svým.., nikoliv trojjedinného, ..a bližní své tak jako sebe.
      To nemůže nadělat v srdcích bloky, Ježíšovo učení je Pravé...opravdové..

Tedy ženy asi že milovati mají Boha svou celým svým.. a bližní své tak jako sebe, když se to přeloží do řeči jejich.

• nikdoinic
        nikdoinic, 6.2.17 07:45:04  

Deuteronomium 5
        6 Já jsem Hospodin Bůh tvůj, kterýž jsem tě vyvedl z země Egyptské z domu služby.
        7 Nebudeš míti bohů jiných přede mnou.
        8 Neučiníš sobě rytiny , ani jakého podobenství těch věcí, kteréž jsou na nebi svrchu, ani těch, kteréž na zemi dole, ani těch, kteréž jsou u vodách pod zemí.
        9 Nebudeš se jim klaněti, ani jich ctíti. Nebo já jsem Hospodin Bůh tvůj, Bůh silný, horlivý, navštěvující nepravost otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteříž nenávidí mne,
        10 A činící milosrdenství nad tisíci těch, kteříž mne milují, a ostříhají přikázaní mých.

• nikdoinic
          nikdoinic, 6.2.17 07:48:13  

Matouš 22
          32‚Já jsem Bůh Abrahamův, Bůh Izákův a Bůh Jákobův‘? On přece není Bohem mrtvých, nýbrž živých.“
          33 Když to slyšely zástupy, žasly nad jeho učením.
          34 Když se farizeové doslechli, že umlčel saduceje, smluvili se
          35 a jeden jejich zákoník se ho otázal, aby ho pokoušel:
          36 „Mistře, které přikázání je v zákoně největší?“
          37 On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
          38 To je největší a první přikázání.
          39 Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
          40 Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“

• nikdoinic
            nikdoinic, 6.2.17 07:50:55  

Galatským 5/14 celý zákon je zhrnut v jedné jedinné větě, milovati bližní své tak jako sebe.

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 6.2.17 11:29:36  

A víš o tom, že čistě z pragmatických důvodů, přišel prolhaný Mojžíš, s jedním bohem na všechno? :8: A další podvodník Ježíšek, se vydával za syna toho boha, kterého si vymyslel Mojžíš? :8: Z toho ovšem vyplývá, že všechna náboženství, odvozená od Judaismu, stojí na lžích prolhaného Mojžíše, a křesťanství ještě na víc, na podvodníkovi -Ježíšovi. :15: :15: :15:

• nikdoinic
          nikdoinic, 6.2.17 11:48:48  

Jenomže, milovati své okolí tak jako sebe, na to sem nic nezkazí:-).

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 6.2.17 12:01:22  

Milujte i své nepřátele, je debilita na nevypočítatelnou, a může za to, v jakých sračkách, je teď Evropa.

• nikdoinic
              nikdoinic, 6.2.17 14:05:32  

Tuto válku si začali před 40 lety Američani, no a to je její dopad, ti utečenci nejsou naši nepřátelé.

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 6.2.17 14:09:24  

A nevadí, že veřejně prohlašují, že do patnácti let, budeme jejich otroky? Protože oni nemají zájem se integrovat, ale chtějí Evropu s jejím bohatstvím, a bílými otroky. Pořád jsou to přátelé? :8: