Rizika západní medicíny

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mary321 (2018-12-09 20:40:44)delfinsk (2018-12-09 15:41:54)alusasilas (2018-12-09 14:38:22)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-11-12 14:36:32)TX.2010 (2018-09-16 13:53:31)hlava22 (2018-09-03 01:50:51)Diskutnice (2018-07-09 20:58:27)Luciaska92 (2017-04-03 05:55:26)neilen (2016-03-23 12:17:11)rakapka (2015-08-19 20:28:34)sun-tzu (2015-02-24 15:30:09)AdelavonSterza (2014-11-30 19:38:36)Gee (2014-08-19 10:04:38)Ryzetka (2014-08-01 13:54:18)Norsilaen (2014-05-23 11:12:21)
Rizika západní medicíny
Založeno: 23. 10. 2013 | Příspěvků: 2 519 | Členů: 15
Správci: Mary321 (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

S hrůzou jsem zjistila, že každý zná někoho nebo má sám negativní zkušenost. Podělte se s námi o svou zkušenost

Jak pravil jeden lékař, který si již mohl dovolit zdravý odstup: "Medicína rozebere člověka až na molekuly a atomy, ale potom ho bohužel často zapomene složit zpět, utopena v detailech".

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• slavidan
    slavidan, 8.12.18 09:20:56  

Nebyl by přesnější pojem moderní medicina než západní medicina? :2:

• delfinsk
      delfinsk, 8.12.18 10:36:24  

Chápu, ono je moderní všechno pojmenovávat jinak, každý si může podat návrh na nový název, může ho používat, „to je přeci demokracie“ a ve výsledku alespoň trošku „společný slovník“ nemají ani dva jedinci. Tedy Babylon. Upřesňující text "Medicína rozebere člověka …“ má šanci vnášet jasno, změna názvu nikoliv.

• Mary321
        Mary321, 9.12.18 11:44:34  

To je přesné: rozvrtat, co funguje. Obrázek dnešní doby.

• Mary321
      Mary321, 9.12.18 11:43:16  

Možná je výstižné i "klasická medicína". Nejlepší pojmenování je od MUDr. Hnízdila- medicínsko- farmaceutický komplex, nebo průmysl.

• delfinsk
        delfinsk, 9.12.18 15:41:31  

Medicinmus :8:

• Mary321
          Mary321, 9.12.18 20:40:43  

:1: Zjevně patří do stejné kategorie jako humanrightismus nebo genderismus. :1:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.10.18 09:28:08  

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byvalou-svetovou-jednicku-trapi-revma-ma-i-problem-vstat-z-postele-59132?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

Jak se naslouchá svému tělu? Mám podobné potíže, ale po transplantaci - pomůže mi nějaký léčitel? (Po transplantacích je třeba uměle snižovat imunitu organismu, vzniká nebezpečí nádorů a revmatismus a leccos jiného.)

• delfinsk
      delfinsk, 28.10.18 14:03:35  

Podle mého šance je. Předkové věděli, že naděje umírá poslední, ale … Ruku na srdce – takto se mi nezdá tato cesta moc schůdná. Uvědomovat si rizika, bez boje se jim nekonfliktně vyhýbat a nepokládat ostatní za blbce není zbabělost. I kdyby ten vysněný léčitel měl svatozář a dělal zázraky 26 hodin denně, těžko by dosáhl kýženého zlepšení stavu, když … „Zítra se možná zúčastním každoročního pochodu monarchistů, ovšem tentokrát teple oblečen - loni jsem pěkně vymrzl“. Nejdřív to asi bude chtít překopat hierarchii hodnot. (Nejde jen o prochládání.)

Carbon.de.Castel-Jaloux, 29.10.18 11:56:38  

Jenže pohyb, přinejmenším chůzi mám předepsaný lékařem. Proč? Protože po imunosupresivech tělo slábne i tloustne. Tzv. Cushingův syndrom. Takže co nejvíce se hýbat, a to denně.
      Byl jsem dobře oblečen :)

• delfinsk
        delfinsk, 29.10.18 19:05:12  

To je přesně problém spojený s riziky západní medicíny, který otupí mysl pacienta. Pacient, který se dokáže ubránit rizikům západní medicíny, by takto nereagoval. Už dávno by věděl, že poučovat mne o potřebách nemocných je sypat sůl do moře. Medicína rozebere i rady (interpretované jako příkazy) až na molekuly a atomy, ale potom je bohužel nezvládá složit zpět, utopena v detailech". Jeden ten utopený detail je Cushingův syndrom, který zastíní mnoho dalších důležitých potřeb. Myslím si, že asi teď vyvolávám pocit, že mluvíme každý o něčem jiném a protože zrovna teď neopěvuji Cushingův syndrom, že se snažím ho znevážit. Je to tak? Pokud se mýlím, prosím o opravu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 31.10.18 09:15:04  

Nerozumím. Cushingův syndrom je samozřejmě nežádoucí, vzniká pokud vím vlivem léků, které musím brát, abych živ byl. Musím s jeho projevy ovšem bojovat. Někteří to nechali tak a přibyly jim další potíže ... Utopený detail? Prostě je; po transplantaci jsem se mu nemohl vyhnout. Takže musím koukat, abych viděl. Tj. přemýšlet, naslouchat a ptát se lékařů, co mám dělat.

• delfinsk
          delfinsk, 4.11.18 10:04:29  

Pokud je na mne vznesen dotaz, tak odpovídám. Pokud nerozumím, tak se ptám. Pokud musím koukat, abych viděl, tak otevřu oči. Pokud vidím, že někdo tápe, snažím se mu pomoci otevřít oči. Když ale zazní poučování, že je důležitější naslouchat a ptát se lékařů a musí se bojovat … Když správce nechápe význam slov uvedených v záhlaví a není schopen zachovávat logiku stromu…
          STOP!!! Takováto „debata“ nemůže být prospěšná, protože …. V rozpitvávání nějakých syndromů, vlivu léků, odůvodňování se ztratí základní požadavek a začne převládat „boj o pravdu v detailech“. V boji platí „kdo nejde s námi, jde proti nám“. Kde se kácí les, tam lítají třísky. Ve válce se zabíjejí nepřátelé i nevinní. Válka je špatná! …
          STOP. Tady začíná další chyba!!! Všechno špatné pro něco dobré, říkali naši předci. Měli pravdu. Když válka skončí (světová a nebo jde o návrat z nějaké mise domů, do míru), mají bývalí vojáci velké problémy normálně žít. I zde je příčina stejná – přehršle rozpitvaných válečných detailů nedovolí ucelený mírový pohled.
          V míru si udržovat v hlavě válečný stav je nebo není blbost? A opět spadneme do zkoumání a hodnocení detailů, které je stále „pes jitrničku sežral“. Tudy cesta nevede, ale otázka zní, zda je lepší setrvat s válečnými návyky v míru = nezatěžovat mysl hledáním další neznámé cesty a nebo začít hledat = pohybovat se v neznámém terénu a pozorovat = naslouchat svému tělu.
          To není rovná, předem jasně definovaná cesta se 100% zaručeným dokonalým výsledkem. Je mnohem výhodnější, pokud je tato cesta neveřejná. První odstavec byl psán jako informace, ale … Více hlav, více rozumu, objeví se postřeh, že jde o zesměšňování, znevažování, napadání, atd. a lehce zabředneme do nesmyslných problémů a … Až si člověk začne uvědomovat, že tato cesta neznamená (vnucovaný varovný signál) „okamžité přešaltrování všeho“, ale pomalu a postupně po nové cestě objevovat, zda ten či onen detail dříve prospěšný, je prospěšný i teď, či je lepší zkoušet opatrně jinou alternativu, pak se začne pomalu dařit.
          Tím bych rád tuto kapitolu ukončil.

• delfinsk
    delfinsk, 17.10.18 15:20:07  

https://styl.denikplus.cz/637-chcete-seknout-s-cvicenim-podivejte-co-vsechno-a-jakou-rychlosti-se-zmeni.html

Skryté vydírání - nepřestávej cvičit!!! Něco je špatně. Špatně je to stále propagované - furt to 100% nejlepší. Zvířátka jsou zpravidla chytřejší než lidi. Chvíli zaberou, chvíli se flákají, chvíli si hrají, chvíli odpočívají.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.10.18 17:38:22  

Je to tak. Projeví se to už po týdnu ležení třeba v nemocnici. Nohy odmítají chodit ... Když jsem pár týdnů ležel na ARO, musel jsem se znovu učit chodit.

• delfinsk
        delfinsk, 20.10.18 20:00:18  

Když dva dělají totéž, není to totéž. Najdou se i lidé, kteří nad touto zkušeností kroutí hlavou, chůze se přece stejně jako jízda na kole či plavání nezapomíná. Pokud jim nohy po delší nečinnosti odmítají chodit, párkrát se na posteli zakroutí, poškrábou se a hurá. Vrátí své tělo rychle a dokonale zpět k vyhovující chůzi.
        Je zde ale problém. Jak se správně a dokonale zavrtět a poškrábat? To je přeci nesmysl, když navíc osobní zkušenost je taková jaká je. Když se všude píše a vědecky dokládá, jak pouze prospěšný je pokrok civilizace. Problémy se tak stále kumulují, když jsme neustále nuceni a učeni k neustálému oponování bez kouska hledání společné mluvy. Pak je těžko pochopit vydírání a další rizika západní medicíny.

• delfinsk
    delfinsk, 1.9.18 10:57:34  

https://lepsija.cz/tabata-rychly-a-intenzivni-trenink-ktery-nahradi-hodiny-v-posilovne/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Naši předkové věděli: „rychle nabyl, rychle pozbyl“ nebo „když dva dělají totéž, není to totéž“.
    Royal H. Burpee, americký fyziolog asi neslyšel o fyziologickém poznatku RNDr Melichny CSc . Všichni lidé nemají stejné svalové buňky a každý člověk je originál. Pro praktičnost je nutné zjednodušení, ale … „Čeho je moc, toho je příliš“..

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.9.18 16:34:39  

To všecvhno a další věci jsme dělali v dódžó, i další věci, ale o dost déle :))))) Žabáka, z toho vyskočit a vykopnout, do dřepu, žabáka ... :14: :14:
      Už po rozcvičce normálně stříkal pot - ale neříkali jsme tomu tabata :1:
      Teď už jsem pomalejší, taky starší ... :) , dech je vynikající, ale musím mírně, podle momentálního stavu, protože mi párkrát z námahy popraskaly žilky v bělmu ...

• delfinsk
        delfinsk, 6.9.18 21:27:40  

Pardon, ale nějak mi nesedí "vynikající dech". Pokud praskají žilky v bělmu, pak to též nepokládám za zdraví prospěšné konání. Rozcvička by měla rozcvičovat = pozvolna uvolňovat ztuhlé svaly a ne aby stříkal pot, o čemž by se dalo diskutoval, ale to není předmětem tohoto příspěvku.
        Chtěl jsem připomenout, že uplynulo cca 40 let, kdy se prokázalo, že jsou svalové buňky rychlé a pomalé, což předurčuje, zda je daný jedinec vhodný víc na silové nebo rychlostní sporty. Trénování v opačném směru není zdraví prospěšné. A o tom se mlčí.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.9.18 21:44:15  

To by bylo na dlouhé lokte.

K té dynamice a svalovým buňkám - o tom se nemlčí, to je také všeobecně známo nebo by mělo být. On se totiž také každý má starat, a ne hned všechno nekriticky přebírat. Může to být píčovina :14:

Jo, ten vynikající dech. Měl jsem vysvětlit. Po transplantaci plic před několika lety. Ani si to nezasloužím. A skutečně ho potřebuji, abych se udržoval v jakés takés kondici - po transplantaci se totiž pojídají kortikoidy, imunosupresiva, a po tom slábne svalstvo. Takže denně chodit v terénu, cvičit ...
        Slabší a ještě lapat po dechu ... To už by bylo moc :14: Na druhé straně jsem to bez transplantace už mohl mít za sebou ...

• delfinsk
          delfinsk, 10.9.18 18:11:18  

Tyto stránky jsou přístupné i mladším, a i kdyby... Nemám rád vulgarizmy. I to poukazuje na úroveň dalších slov a přístup k problematice (jak po technické, tak i po obsahové stránce). Bylo by to na dlouhé lokte“, nebylo – je. Nepřipadá mi logické ani účelné zde řešit otázku, zda vůbec má smysl jiný, než přesně nalajnovaný postup se všemi negativními důsledky. Není účelné neustále mlátit prázdnou slámu a omílat nekonečnou řadu stesků. Tomuto směru nehodlám napomáhat.
          Znám a také jsem dostával správné rady a instrukce k prodlužování nevyhnutelného nástupu k transplantaci = nalajnovaný postup. Viz : Jak žít s CHOPN? 1.9.17 11:40:14 . Zbytečné utrpení přináší i další problémy související s dýcháním ( nespavost, strach ze společnosti, žít v přesvědčení, že život bez léků a jejich vedlejších účinků není možný, veřejně pomlouvat příbuzné, cukrovka a oční nemoci, vysoký tlak, silný třes, nadváha, oteklá chodidla, ponorková nemoc, trudomyslnost, a další problémy), popisované v mnoha příspěvcích za jeden rok? Není to trochu moc na jednu osobu? Tomu jsem se bezproblémově vyhnul právě díky tomu, že jsem se oprostil od 100% správných rad, které tam všichni odsuzují, ale i s nevhodnými dovětky požadují.
          Podle mého názoru (i podle záhlaví), by se zde takovéto problémy měly odhalovat a ne obhajovat.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.8.18 11:03:08  

https://knihy.heureka.cz/cukrfree-janina-cerna/specifikace/#section

Vždycky někdo ... :8: Také jsem měl knihu s názvem Bílý jed, ale to bylo i proti soli :1:

• delfinsk
    delfinsk, 15.8.18 17:12:49  

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/skodlivou-chemii-do-sebe-vpravujete-i-dvakrat-denne-uhadnete-kdy-53860?dop-ab-variant=3&seq-no=3&source=hp

Vzácná paní doktorka. Normální žena normálnímy slovy seznámí normální lidi s normální problematikou.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.8.18 17:28:51  

Mám dojem, že zubní pasta je to nejmenší.

• delfinsk
        delfinsk, 16.8.18 19:31:07  

Mám dojem, že by se našlo nemálo problémů mnohem menších. Ale rozebírat to nechci. Nerad se topím v detailech.

• Mary321
      Mary321, 26.9.18 14:05:56  

Pěkné. Učí lidi přemýšlet. I když z mého pohledu je mnohem varovnější nekvalita stravy.

• delfinsk
    delfinsk, 12.8.18 17:34:41  

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-si-nechavaji-za-tisice-testovat-vytazena-klistata-zbytecne-tvrdi-lekar-53708?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

Souhlasím se zbytečným vyhazováním tisíců za testování, ale nezmohl jsem se ani na koupi speciální pinzety. Protože už nekouřím používám pouze druhou trampskou metodu. Na klíštěti mírným tlakem přiloženým prstem zakroužím.

• Mary321
      Mary321, 13.8.18 12:31:10  

Ta cigareta je spolehlivá. Používali jsme to u pejska.
      Nejdřív lidi vydesi, co by mohlo nastat, tak ti běží za odborníky.

• Mary321
    Mary321, 29.7.18 16:57:21  

Pan Calábek mluví o tom, jak se vyléčit.
    https://www.youtube.com/watch?v=bvvNvnNEdaE

• delfinsk
      delfinsk, 31.7.18 06:36:18  

Byl jsem líný to vypnout. Hned na začátku je zmiňována Kahudova laboratoř psychotroniky. Pan Calábek rétoriku Dr Rejdáka zdokonalil do neuvěřitelné perfektnosti. …

• Mary321
        Mary321, 1.8.18 15:15:58  

Zrovna s Kahudou mne neupoutal, k tomu nemám vlohy. Protože je to rozhovor, kde si každý může vybrat, mě se ten pán a jeho přístup líbí.

• delfinsk
    delfinsk, 27.7.18 07:34:33  

https://svetkreativity.cz/chronicke-bolesti-ktere-jsou-nervoveho-puvodu-podivejte-se-zda-se-to-netyka-i-vas/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    Ukázkový příklad slov v záhlaví – rozebere – nesloží, navíc používá termín „nervové“, kdy není jasné, zda autor má na mysli „neurologické“ či „psychické“ atd.,atd.,atd. Ale i to je bezpředmětné. V tomto případě je zajímavé kouknout na reakce.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 29.7.18 08:00:08  

Tohle jsou jen takové žvásty, to najdeš všude.

• delfinsk
        delfinsk, 31.7.18 06:15:59  

Uniká mi "polenta", co mají být žvásty?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.8.18 17:32:48  

Bolesti hlavy či za krkem léčíme tím, že někomu odpustíme apod. :14:

• delfinsk
    delfinsk, 24.7.18 20:53:47  

Zdroj: https://stars24.cz/zpravy/z-domova/4431-lekari-sokuji-cechy-mezi-lidmi-jsou-tisice-vazne-nemocnych-nakazili-se-v-nemocnici
    Ale stále zůstávají další problémy, které se netestují, neřeší a zamlčují, aby statistika mnohonásobně vylepšila skóre nemocnic, což ve výsledku neprospívá ani lékařům, ani pacientům, ale "ekonomům".

• delfinsk
    delfinsk, 20.7.18 13:01:50  

https://styl.denikplus.cz/ostatni/542-nasli-jste-prisate-kliste-na-jeho-odstraneni-pouzijte-jedinou-spravnou-metodu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    Ještě je třeba mít obličejovou a bederní roušku, ucpané uši, vodotěsné brýle, zalepená ústa speciální náplastí s antivirózní vrstvou, pokrývku hlavy a připravený mobilní telefon na zavolání rychlé pomoci (psychiatrické).

• Mary321
      Mary321, 24.7.18 11:40:58  

Protichemická jednotka k likvidaci novičoku by se také hodila. :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.7.18 16:12:25  

https://www.novinky.cz/krimi/478110-cerstve-zabity-tygr-a-neuveritelny-smrad-vylicili-celnici-zatah-na-obchodniky-se-zveri.html

Tak jak je to se západní a východní medicínou? Mně hodně pomohl vývar z tygřích koulí :14: :14:

• delfinsk
    delfinsk, 27.6.18 08:44:40  

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/475021-nepodcenujte-rane-priznaky-roztrousene-sklerozy.html
    Článek (jako většina dnešních) je jak vystřižený z návodů pro „manipulátory“. Strašení., pravdy, polopravdy a spousta příznaků hodících se na spousty zdravých i nemocných a je informace čistá jak víno. Lidi hádejte se. Ve vaší hádce se ztratí pravda a nikdo nevzpomene na moudro předků – „když se dva hádají …“. To je riziko týkající se (jak vidno) nejen západní medicíny.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.6.18 11:46:11  

Kua všechny ty potíže mám, ale nemám na ně prostě čas! :14:

Příčiny potíží se snadno zamění, s tím už mám dávno zkušenosti.

• delfinsk
        delfinsk, 3.7.18 10:38:25  

Zkušenosti, hlavně s používáním problematických slov, převádějí diskuse do roviny, kde nelze najít společná slova a provokuje se boj. V boji se lehce příčiny potíží snadno zaměňují. V míru JE ČAS na rozvahu a rozdělení informací.

• Mary321
      Mary321, 5.7.18 12:46:01  

Na strašení je založen i pojišťovnický průmysl i medicína, která pase po nemocech. Vidí je i tam, kde nejsou. Právě včera jsem na youtube našla reakci MUDr.Šuly na osočení od novináře Marka Wolnera. Z toho důvodu si MUDr.Šula pozval pár pacientů, aby vypověděli, jak sek němu dostali. Ne že on šel za nimi, sami ho vyhledali.
      https://www.youtube.com/watch?v=seH2U2Q7rVc

• delfinsk
        delfinsk, 5.7.18 20:37:15  

Děkuji za příspěvek, jinak by mi unikl. Potvrdil mi můj názor na pana MUDr Šulu.
        V jeho reakci (od něj, ani od jednoho z dalších hostů) nezazněla slova tvrdě odsuzující a znevažující „bílou“ medicínu jako takovou. Ta reportáž ČT je na odsuzování jednostranně postavena. (Zvýší to sledovanost a reakce.) Logicky by měl pan MUDr Šula udělat totéž. On to neudělal. On ví, že i mezi „bílými“ lékaři se najdou ti, kteří nepodporují fanatické výkřiky na veškeré okolní dění a nehájí heslo: „kdo nejde s námi, jde proti nám“. Neplete si pojmy je bezpodmínečně nutné, prosazuji, vidím jako vhodné, váhám, spíš nedoporučuji, odmítám, natož aby je „házel do jednoho pytle“. Pokud je nutná kritika, volí výrazy nepodporující vášnivé reakce.

• Mary321
          Mary321, 5.7.18 22:39:37  

Rádo se stalo, mám z toho radost. MUDr. Šula vystupuje naprosto elegantně a klidně, jistý si svou pravdou.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.6.18 22:37:48  

https://tv.seznam.cz/program/6758586

Co tam žvaní? Jakou energii a spiritualitu? Třeba to v tom pořadu vysvětlí ...
    Dr. Hnízdil mluví naproti tomu jasně a přesvědčivě a dá se mu věřit. Mluvil jsem s ním, když jsme k němu vezli mámu, ta z něj taky byla celá pryč, a jeho publikace stojí za přečtení a zamyšlení.

• delfinsk
      delfinsk, 18.6.18 11:31:54  

Dr Hnízdil byl sysifák, teď je antisysifák. Jedno i druhé je extrém, který pro praktický život moc užitečný není, i když může být někdo "celý pryč". To pochopím. Ale viditelně bojovat na obou stranách jedné barikády je unikum. Podobné knížky ani nečtu, ani se nad nimi nezamýšlím. Jen juknu abych zjistil, kam až mohou sahat mantinely extrémů a kam už se přibližovat je nebezpečné.

• Mary321
    Mary321, 1.6.18 22:21:32  

Jestlipak jsem si to nemyslela:
    https://www.vitalia.cz/clanky/test-akrylamidu-v-jidle-eu-hleda-problem-tam-kde-neni/

• delfinsk
      delfinsk, 1.6.18 22:39:16  

Naši předkové se nedivili, věděli: kdo hledá - najde.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.6.18 20:25:48  

Na vypečenou kůrku jsem vysazenej a bez ranní kávy nejsem celej den k ničemu. Co je to za zrůdnost tahle EU?