Rizika západní medicíny

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
delfinsk (2017-09-19 17:56:09)alusasilas (2017-09-19 00:44:03)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-09-18 16:43:19)Mary321 (2017-09-18 08:59:45)Luciaska92 (2017-04-03 05:55:26)hlava22 (2017-03-04 17:35:35)neilen (2016-03-23 12:17:11)rakapka (2015-08-19 20:28:34)sun-tzu (2015-02-24 15:30:09)AdelavonSterza (2014-11-30 19:38:36)Gee (2014-08-19 10:04:38)Ryzetka (2014-08-01 13:54:18)Norsilaen (2014-05-23 11:12:21)
Rizika západní medicíny
Založeno: 23. 10. 2013 | Příspěvků: 2 298 | Členů: 13
Správci: Mary321 (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

S hrůzou jsem zjistila, že každý zná někoho nebo má sám negativní zkušenost. Podělte se s námi o svou zkušenost

Jak pravil jeden lékař, který si již mohl dovolit zdravý odstup: "Medicína rozebere člověka až na molekuly a atomy, ale potom ho bohužel často zapomene složit zpět, utopena v detailech".

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.9.17 18:22:50  

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zadny-hazard-organy-jsou-nase-narodni-bohatstvi-rika-sef-transplantologu-ikemu-37082?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Pro zajímavost.

• Mary321
      Mary321, 18.9.17 08:59:44  

Copak jiného má říct šéfchirurg transplantačního centra?
      zaujalo mě, že bagatelizuje otázku pacientů, jak dlouho zákrok trvá. Moje známá byla při operaci předávkovaná narkózou a to ji udělalo z mozku kaši. Neuměla se o sebe postarat, skončila na vozíčku...

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.9.17 19:04:00  

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nejvetsi-zdravotni-pojistovna-vzp-zastavila-tok-penez-do-nekterych-nemocnic-36809?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

Jsou to kurvy v té VZP! Spec. lékař často musí bojovat, aby jeho pacient měl proplaceny zdánlivě zcela samozřejmé věci! Např. u některých plicních nemocí dovoz kyslíku domů aj. - je toho moc.

• Mary321
      Mary321, 8.9.17 09:29:11  

No, to pojmenování víc patří špinavým trikům farmaceutického průmyslu. Ten se podbízí slevami, aby prodal do své léky do nemocnic, ale i tak nemocnice potom inkasují od VZP plnou částku, a ne tu nižší, kterou platily. Věřím, že je to případ pro policii, kam se tedy propadly ty miliony navíc.

• Mary321
    Mary321, 3.9.17 12:49:38  

Tomáš Kašpar o své knize a o hledání pravdy o zdraví:
    https://www.youtube.com/watch?v=fRqAHtpn33c
    Nespěchejte do rakve

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 22:52:08  

https://www.novinky.cz/zahranicni/447386-srdce-novorozenete-z-kosic-zachranilo-zivot-ceskemu-kojenci.html

To je opravdu těžké hledání a čekání ... Pro děti prostě nejsou orgány :6:
    Mimochodem, v Motole by to nepochybně svedli také.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.8.17 21:57:14  

Teď jsem byl na ORL lůžkovém FNM (maligní nádor pod vlasama - vykašlal bych se na to, ale všimla si toho primářka a už to jelo :))), po sále a pobytu na JIPce byl na standardu chlapík, který právě přišel o hrtan. S obavami se díval, když jsem vzal do ruky dálkový ovládač ... :7: Když jsem ho dal do nočního stolku, ulevilo se mu :)))))) Pak jsem ho schoval tak, že ani on o něm nevěděl. Přišel třetí, ale kdepak! Pamatoval jsem si dobře na to dřívější týrání od těch kreténů - už žádné zábrany!
    Vedle dědkové hráli na televizi jako vzteklí :1: :1:

• Mary321
      Mary321, 24.8.17 22:01:09  

Vítej zpátky. Maligní, říkáš- to je zhoubný! Jak by ses na něj chtěl vykašlat?
      Dálkové ovládání- to chce disciplínu. :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.8.17 22:19:56  

Oni ti dědouři kolikrát nemají nic jiného. Ale to se přece nedá tolerovat! Bezohlednost. Jó, v Krči byl na chodbě jeden výklenek, spousta židlí a všelijakých křesel a jedna televize. V pokojích 6 - 8 lidí a shodli se! Kolikrát byla sranda.

Primářka si vzala vzorek pro laboratoř ... Bylo mi to jasné. Ale až jedna doktorka použila otevřeně výraz "zhoubný nádor" a zároveň na to šla po dobrém, tak mě nakonec utáhla na vařené nudli. Ale teď chodím s oholenou hlavou, ovázaný ... Navíc mě po tom liftingu bolí levé oko. Jak ty kůže táhli k sobě :14: :14: Nevím, jestli je to možné. Ale třeba se mnou na sále zacházeli nějak surově :1: Během dalších dnů se "probouzela" i jiná místa ... Sáhl jsem si dozadu - vše v pořádku! :15: :1: Felčaři asi neměli čas na chlípnosti. Nebo se báli - přišel jsem z transplantačního, což je moje oddělení na chirurgii; je jaksi nadřazené ostatním. Takže nás při preventivních prohlídkách jinde dobře obslouží :) Do hlavy ovšem nikomu nevidím - nakonec po tom ani netoužím :))))))

• delfinsk
        delfinsk, 26.8.17 12:09:27  

„Oni ti dědouři kolikrát nemají nic jiného. Ale to se přece nedá tolerovat! Bezohlednost.“
        Já zase k bezohlednosti přiřazuji vulgarizmy typu „dědkouři“. Kdysi se zde objevovaly seriozní informace o rizicích západní mediciny a ne ódy oslavující chorobnosti všeho druhu. S tím nechci mít nic společného.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 15:33:41  

Každému to jeho. Když se někdo chová jako pitomej buran ... Tak třeba geront? Je to přípustné? Mohu ti podrobně vylíčit bezohlednost některých lidí na lůžkových odděleních.

Líčení vlastních zážitků snad není zakázáno?
        A jaké ódy? :7: :7:

Seriózní informace můžeš přinášet. Např. nedávno v Anglii prý zjistili, že příliš atb škodí a nadužíváním přestávají působit nebo tak nějak. Ostatně všichni jsme to už slyšeli. Je zajímavé, že jsem o tomto novém objevu četl už v komunistickém 100 + 1 (zahraničních zajímavostí).

• delfinsk
          delfinsk, 26.8.17 21:49:53  

Oni třeba negeronti nechápou ani jak se reaguje stromově. Je to krásná věta? Mně osobně se nelíbí, ale dovolil bych si tvrdit, že je zde pravdivá. Netřeba mne poučovat o bezohlednosti některých pacientů. Toto prostředí znám z obou pohledů a nemám ve zvyku házet všechny do jednoho pytle.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 22:41:19  

Však já je také neházím do jednoho pytle. Setkávám se s výtečnými lidmi plnými zkušeností, kteří se jaksi přirozeně shodnou se všemi (lidmi dobré vůle). Tak mi to připadalo na vícelůžkových pokojích. Na druhé straně když se na jednom pokoji sejdou debilové, pro které je pobyt v nemocnici příležitostí se "odvázat" ... :14: :14:

• delfinsk
            delfinsk, 27.8.17 08:33:32  

viz 26.8.17 22:07:19

• Mary321
    Mary321, 10.8.17 17:48:33  

Zde je dobré téma pro diskusi: lidský věk dožití a jak se k tomu staví medicína:

https://www.novinky.cz/zena/styl/444982-kolik-let-je-vymereno-cloveku.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 20:37:45  

Napsal jsem tu celou studii, ale asi jsem kliknul na zrušení :8: :8:
      Vijg má zkrátka pravdu. Existuje určitá hranice, která se nedá překročit ani pokračujícím pokrokem v medicíně a v technologiích. Ani např. na Okinawě, kde se lidé dožívají dodnes zcela běžně (tedy nikoliv výjimečně) 90 - 110 let už věk příliš neporoste. Třebaže tam na vesnicích žijí dá se říci nejzdravěji vůbec. A aktivně! - prakticky až do dne smrti. Vzduch, strava (rýže, zelenina a všelijaký sajrajt z moře), způsob života - především manuální práce na polích a rybaření - jim "odjakživa" prodlužoval život. Zatímco v Evropě se běžně umíralo ve 40. roce života ... Ještě před sto lety měl muž dosáhnuvší 55ti let nárok na oslovení "velebný kmete" :)

• Mary321
        Mary321, 11.8.17 13:29:17  

Také souhlasím. Na otázku, kolik let je člověku vyměřeno, se vědci z různých oborů shodovali, že 120 let. Cestou k této metě si to kazíme svým životním stylem sami. Ale hlavně- pokud se již musí starat medicína, život už nebude plnohodnotný. S ředitelem Žavoronkovem z článku nesouhlasím: medicína se sice naučila pracovat s člověkem jako s automobilem a měnit náhradní díly, ale na růst dlouhověkosti to zdaleka nedosáhne.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.8.17 21:47:23  

Jestli je to vůbec žádoucí. Lépe řečeno: ku prospěchu lidstva. jinak každý by tu chtěl strašit až do ... nejspíš navěky.

• Mary321
            Mary321, 25.8.17 20:47:22  

To jo. Pak vlády prodlužují věk odchodu do důchodu: chtěl bys, aby Tě operoval stařík s třesoucíma se rukama? Já osobně mám strach z řidičů a strojvedoucích důchodového věku (toho navýšeného).

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 07:45:25  

Chirurgů a strojvedoucích je poměrně málo :15: Prof. Pafko je emeritním profesorem a je stále velmi cenný pro FN Motol. Byl u mé operace (transplantace plic) a možná i zasáhl - ale to bylo v r. 2010. Zúčastňuje se porad, vizit atd. Nevím jestli stále operuje - každopádně by byla škoda ho poslat na nějaký obvod jako praktického lékaře nebo tak něco :) To je ovšem výjimka.
              Ale i pro třesoucí se staříky se najde nějaká práce, kde předávají své zkušenosti. Tedy pokud chtějí. Někdy toho má člověk dost i v padesáti. Ne fyzicky, ale je tak nějak celkově unaven.

• delfinsk
                delfinsk, 26.8.17 12:57:01  

Nejsem vyznavačem televizní kultury, ale nezatracuji ji. Jsem schopen tolerovat omyl vedoucí k smrti. To se stát může. Ale zajímá mne, co následuje. V dobách, kdy už nebylo dálkové ovládání tak neběžné, tak v tý bedýnce ukazovali nešťastnou sálovou sestru, která požádala zde oslavovaného pána, aby mohla být při operaci svého otce. Operace se protáhla (jak se později vysvětlilo, operatér musel změnit plán), ale zdařila se. Pacient po převzetí péče anesteziology (kteří nebyli o změně informováni, zahájili naplánované odsávání) zemřel. Že tam ten pán okamžitě běžel a volal „vypněte to!!!“, už ničemu nepomohlo. A závěr tohoto pána na kameře? „Příště žádný příbuzný na sál.“

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 15:37:55  

Ať už tím chtěl říci cokoliv, příbuzní na sál opravdu nepatří.

• delfinsk
                    delfinsk, 26.8.17 21:25:34  

Ta příbuzná žádnou chybu při operaci neudělala. Tam vznikla chyba v komunikaci, kdy anesteziolog nebyl informován!!! Pokud by zaznělo, že se bude hledat opatření, aby k této chybě nedošlo, pak smeknu klobouk. "Žádný příbuzný na sál" = ignorace zbytečných úmrtí.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 21:49:22  

Už svou přítomností :10:
                    V Senegalu aj. Lékaři bez hranic pracují skutečně v polních podmínkách. Nebo stačí vietnamské nemocnice ... My jsme trochu daleko od veřejných operací aj. lékařských úkonů, veřejných poprav atd.

• delfinsk
                    delfinsk, 26.8.17 22:07:19  

To nebylo v Senegalu !!! Prosím, další úniková cesta od jádra problému. Tak se dá pokračovat do nekonečna, to není moje hobby, tady se neshodneme. Dcera pacienta při operaci pracovala bezchybně jako sálová sestra !!! Ale poukázala na riziko západní medicíny - špatná komunikace. Já nepodporuji zbytečnou smrt na sálech.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 27.8.17 10:00:14  

Byla na sále jako sálová sestra? To jsem tady nečetl. Pak by tam ovšem musela být :))) Na svém pracovišti.
                    Ano, možná chyba v komunikaci. Ale obecně - příbuzní na sál prostě nepatří.

• delfinsk
                    delfinsk, 28.8.17 08:21:25  

Ne "možná"..., ale určitě, viz 26.8.17 12:57:01 ALE znovu opakuji - smrt pacienta NEnastala v důsledku přítomnosti dcery, ale díky chybě operatéra (o které se běžně nikdo v okolí nedoví), což by mělo být tolerovatelné - nikdo není (při hledání nových cest) neomylný. ALE!!! Z chyb by si měl člověk vzít ponaučení a chybu napravit, což se nestalo = byla ponechána možnost dalších zbytečných úmrtí kvůli chybě operatéra !!! A to je ten problém, který díky "záludnosti" s nesmyslnými asociacemi s davy neumytých příbuzných na operačním sále zcela zastíní vlastní zrůdnost přístupu k řešení tohoto problému.
                    Znova - záludně vnucené, nesmyslně vyhraněné spory (tady, zda může či nesmí být příbuzný přítomen operaci) vůbec nesouvisí s vyřčeným problémem, pouze odvádějí pozornost od dané problematiky!!! Jak vidno, tato dokonalá záludnost ochromila i člověka, který problematiku těchto záludností studoval.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.8.17 08:45:04  

Nastal tam zmatek. Ano, jde o chybu. V takové mašinérii je to nevyhnutelné. (Teď nevím, jestli někde neříkám něco jiného? :) Je to zákonité. Ale kolik takových případů se v čr ročně stane?

• delfinsk
                    delfinsk, 28.8.17 15:37:55  

Není směrodatné, kolik nových chyb se objeví, ale je trestuhodné zamlžováním chyby vytvářet "podhoubí" k opakovaným zbytečným úmrtím.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.9.17 14:56:04  

Před každou operací jsou porady. Po ní zhodnocení. V nemocnici se nespoléhají na předoperační vyšetření od obvodního. Je to pro ně jen takové vodítko. Dělají si ještě své. Za pacientem chodí anesteziolog, určení operatéři, ošetřující lékař, vedoucí oddělení, primář i přednosta.
                    Všichni byli za mnou, dokonce i přednosta při velké vizitě (!), ale ten se jen vlídně zeptal, jak se mám a já jsem poslušně odpověděl, že dobře :))))) Věděl jsem, že on pro mě v mojí věci není důležitý.

"Není všechno tak, jak by mělo bejt." Ve čt mi moje operatérka přestřihala drátky/stehy na jizvě/jizvách a nechala to už otevřené - "aby to dejchalo". Já vím své, proto jsem ještě požádal sestru, aby mi zalepila gázovým čtvercem ještě jedno citlivé místo. V noci se mi to pochopitelně strhlo, jak jsem tak vrtěl hlavou v polštáři, a začalo to krvácet. Srostlé! Zakapal jsem si to Jodisolem, přilepil jsem si tam gázový kompres (kompresní gáza? :))) a v sobotu na ko lékař jen poznamenal "unáhlené", nic víc, ošetřil to a důkladně mi to zase zalepil. Sestra mi dala "čepici", kterou mi zahákla za ušima, aby to tlačilo dolů; shora, na tu jizvu.
                    Zítra, v pondělí, uvidím. Vůbec pacient musí koukat, aby viděl :))))), jak se říká. Přes veškerou pečlivost se stávají a budou se stávat drobné i velké chyby.

• Mary321
                  Mary321, 29.8.17 21:21:34  

Chápu, že příbuzná se chudák stala vítaným hromosvodem pro jinak "neomylné" operatéry. Takže si to schytala dvojnásobně.

• delfinsk
                    delfinsk, 30.8.17 08:17:39  

O tom, zda to později schytala či nikoliv, nebylo v té reportáži nic. Ale díky zbytečnému rozpitvávání zde (či podle obecných zkušeností) to lze předpokládat. Ale konečně zde zaznělo správné pojmenování - "neomylné". To je jeden z velkých pilířů rizika západní mediciny, který se dá (jak zde vidno) zcela "zneviditelnit" pomocí úhybných manévrů.

• Mary321
                    Mary321, 3.9.17 22:01:52  

Delfínku, míněno 2x: Za prvé jí zemřel blízký člověk, za druhé se hned doktor nechal slyšet ve smyslu příbuzných jako nežádoucích svědcích: co víc potřebuješ na to, udělat si úsudek o postojích? Tohle přesně zapadá do puzzle, které začneš skládat, jakmile Ti medicína začne zasahovat do života.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 26.8.17 15:35:44  

Pardon, prof. Pafko je emeritním profesorem na UK a emeritním přednostou v FN Motol. Zrovna dneska, v sobotu :) jsem tam byl na převazu a přečetl jsem si to.

• Mary321
                  Mary321, 27.8.17 16:22:34  

Pafko je přece bílá vrána, taková výkladní skříň. Průměr vypadá jinak.

• Koumes47
    Koumes47, 4.8.17 12:05:03  

Stačí i normální chrupavky, např. z drůbeže. Obsahují kolagen, který právě pomáhá. Mému otci to tedy pomáhá. :7:

• Mary321
      Mary321, 4.8.17 13:53:20  

To je pravda, určitě lepší než drahé kapsle.
      Stejně je směšné, jak lidé přísně rozlišují potravu a léky: jako kdyby obojí neputovalo stejnou cestou přes žaludek do střev a pak do krevního oběhu. :1:

• Koumes47
        Koumes47, 4.8.17 17:01:00  

A navíc v lécích je spoustu škodlivé chemie, není nad přírodní produkty. :6:

• Koumes47
          Koumes47, 4.8.17 17:01:26  

Přírodní a přirozené produkty...

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.8.17 19:58:01  

Chemie je ve všem :1: :1:

Pomáhá rozvařit kuřecí chrupavky a klouby v tlakovém hrnci. Pak tu blivaninu sníst. Pokud papiňák nevyletí do povětří. Koupím si ho, ale to počká; zatím vyběhnu do kopce.

• Mary321
          Mary321, 8.8.17 21:36:14  

Chemikálie buď škodí a pomaloučku zabíjejí, nebo neškodí. Otázkou je, kde jsou zbytečné a proč je jíst. Pak nastoupí zdravý rozum a jednoduché znalosti, co je zdravé jíst a co není. Stále tvrdím, že to každý ví, ale každý na to kašle. :15: Tedy dokud není fakt zle.

• starabodlina
            starabodlina, 9.8.17 23:59:21  

Dobrý večer
            Už kdysi dávno jeden lékař řekl: potřebujete kolagen zavařte si pořádný guláš z klizky.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 20:45:41  

Jak to člověk nemá ignorovat - ani v největším supermarketu toho k výběru moc není. Přitom je nezbytné sledovat výsledky testů konkrétních potravin.

• Koumes47
          Koumes47, 9.8.17 06:18:18  

Nevyběhneš, protože dřív pukneš vzteky :1: :1: :1: :1: Romaneta11, 8.8.17 16:19:30
          reagovat@!!!

Ahoj, taky už se moc těším na ochlazení, mám pocit, že Plzeňsko je nějaký začarovaný, všude okolo prší alespoň občas a u nás pár kapek, že ani není mokrý parapet. Tak už se to snad umoudří, uvidíme... Tak ať se nám líp dýchá

Koumes47
          Koumes47, 8.8.17 16:27:06
          reagovat@!!!

Kolem Prahy taky nic moc...
          Carbon.de.Castel-Jaloux
          Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.8.17 19:53:21
          reagovat@!!!

:7: :7: :1: :1:
          Co se lepíš? Tebe zajímá chopn? To bych se moc divil.
          Pozvi sem taky tu svou roztomilou kikinku ... :14: :14:
          Bude prdel :)))))))
          Carbon.de.Castel-Jaloux
          Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.8.17 21:11:54
          reagovat@!!!

Nepozvala tě fifinka na NIZ? Zkus to tam, ale nesmíš jí odporovat :1: :1: S psychopatem nevyjdeš :))))))

• Mary321
            Mary321, 9.8.17 09:53:07  

Koumesi, co tady plevelíš? Diskutuj k věci.

• Koumes47
          Koumes47, 9.8.17 06:21:15  

Taky ty plíce jsou nějak chabrus... :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.8.17 08:12:14  

Na rozdíl od tebe mám plíce úplně nové, no, zánovní, ale dal bych přednost i 4. stupni chopn před tvou chorobou - dodržuj léčebný režim a ber ty prášky. Ty a kikina, vzorová dvojka! :1: :1:
            Nelep se, chudáku a zkus to na fóru UFO :))) Nebo založ DF "Židozednáři - naše zkáza" :)))))) magore.

• delfinsk
          delfinsk, 9.8.17 12:30:49  

Proces "rozvařit kuřecí chrupavky a klouby v tlakovém hrnci" se zařazuje do fyziky, nikoliv do chemie. Chybným zařazením vznikají chybné následné reakce.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.8.17 12:58:37  

Jasně, to jsem psal o dvou věcech :)

Taky by ses tu mohl objevit častěji.

Zítra mám příjem na ORL v Motole, zas mi něco odříznou (to hlavní ne :), ale až po nějakých vyšetřeních, a protože mě nic nebolí a jsem ve formě, asi budu obtěžovat sestry a srát spolupacienty. Každopádně si hned k sobě vezmu dálkový ovládač televize, někteří kreténi jsou schopni dívat se na pohyblivé obrázky 24 h denně! Nestydatě využiju své nesporné fyzické převahy :14:
            Ale fakt, někdy se sejdou debilové ... Někdo se sotva podepíše ... Tak tupě čumí na televizi. Člověk, který si přinese knihu a dokonce jí čte, je často za podivína :))))))

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.8.17 13:00:06  

"Chemie" je i v biopotravinách, ve všem. Tady nejsme na Okinawě.

• alusasilas
                alusasilas, 9.8.17 17:40:45  

Na kuřata se vykašli, jsou plný hormonů,ještě ti narostou kozy :1:
                Nejlepší jsou vepřový nožičky. Nedávno je mě náš řezník v akci - pět kaček za kilo, tak mám narvanej mrazák. Pochopitelně, že je kupuju pro Kesinu :1: :1: Ale ona je hodná, podělí se se mnou

• delfinsk
              delfinsk, 9.8.17 20:48:07  

K informaci, že jde o 2 věci, umím číst, ale ... Objevovat se častěji? Je mi to líto, dřív se tu neskákalo z vozu na kozu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 07:04:48  

Budu se snažit ... :9: :9:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 20:50:07  

Medicína je široký pojem ... Dá se říct, že medicína je jen jedna. Ono to pak vypadá jako skákání z kozy na vozy :14:

• Mary321
              Mary321, 10.8.17 17:40:24  

Nejpohodlnější cesta- ať mě televize baví. Ve špitále ta televize zase tak od věci není, pokud, jak píšeš, neběží 24 hodin v kuse.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 19:21:51  

Představ si: třílůžkové pokoje, v každém televize (na stěně, aby jí nikdo nemohl přehlédnout). Vždycky se najde nějaký idiot, který to nezavře ani při velké vizitě :5: :6: Tak je to v Motole. Když jsem byl - ještě nemocný :) - na plicní klinice v Krčské nemocnici, bylo tam na chodbě takové vybrání či výklenek, křesla, židle a 1 televizní přístroj. A byl klid! :15:

• Mary321
                  Mary321, 10.8.17 21:28:22  

To nevypnou ani při velké vizitě??? Seřvala bych sestry. Je to i degradace vizity.
                  Je potřeba mít možnost volby.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 21:36:02  

Když přijde vizita s přednostou v čele, tak když to debil nevypne, někdo z doprovodu to vyrve ze zdi. Je to trapné ... Jeden ovladač jsem schoval v lednu a dál se nebudu žinýrovat.

• Mary321
                    Mary321, 11.8.17 13:30:23  

:1: :1: