Domácí násilí

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
mat.yz (2016-11-29 19:53:59)pvdmk (2016-11-16 14:19:22)Dajtn (2016-07-11 17:54:28)Ryzetka (2014-06-15 20:49:22)Kasssandra04 (2014-04-24 23:20:07)unico (2014-03-27 21:25:16)blackM (2013-12-05 13:16:50)
Domácí násilí
Založeno: 23. 10. 2013 | Příspěvků: 554 | Členů: 7
Správci: mat.yz (hlavní)

- problém nikoliv 'feministický', ale celospolečenský a málo komunikovaný. Patologicky kriminální jev výskytem častějším než znásilnění, leč méně projevený (obětí), řešený a vážněji braný a celospolečensky frekventovaný - oběť 'znásilnění cizím' je paradoxně brána "více politováníhodná", což je projevem naší lhostejnosti. Pro náhodné či stydlivé kolemjdoucí - kontakt - http://www.bkb.cz/
A pro informace o tématu doporučuji http://www.idtbrno.cz/informace-o-domacim-nasili

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• anina
    anina, 27.11.16 12:23:17  

A je to zpátky - včera jsem se s ním sešla/píšu dole/ a dneska od rána zvracím...stěhuju se na Moravu - snad to bude dosti daleko od toho debila! :7:

• atuinzelva
      atuinzelva, 27.11.16 12:58:13  

anino, je jedno, kde budeš bydlet, ale hlavně mu musí být daleko Tvé srdce, kdyby Vás měla dělit jen nakreslená čára, Tvé tělo musí jasně říct, kam patří. Zneužil Tě, už mu to nedovol !! Uvědom si, že v tomto se před ním ochráníš. Hlavně nedělej zle sama sobě.

• anina
        anina, 27.11.16 17:48:26  

Pomůže mně být daleko..nechci ani chodit ulicí,kudy by mohl chodit ...fakt pomůže - navíc mám tam příbuzné.Děkuju za povzbuzení,dolehlo to na mě - vrátilo se to-ale ne v takové síle,díkyBohu.Pěkný zbatek večera všem! :2:

• atuinzelva
          atuinzelva, 27.11.16 18:44:08  

Aninko, jsem ráda, jestli je Ti alespoń trošku líp. Tu možnost, ten příspěvek, aby ses nestěhovala, jsem dala proto, aby sis sama ujasnila, co chceš aco ne. Aspoň mě vždycky pomohlo, slyšet jiný názor.
          Dívala jsem se na adventní koncert a dolehla na mě velká úzkost, tak si tady brečím.

• anina
            anina, 27.11.16 19:45:55  

Zdravím - já se vysloveně úmyslně vyhýbám ,citovým,situacím - pořadům,reportážím..vždycky mě to sebere.Ani knihy/např.Remarque-můj milovaný/s citovou tématikou nemůžu..zatím ne.Věřím si,že se dám dohromady,jen na chlapa se nemůžu ani podívat. Kamarády mám,znám je,ale i ty si držím od těla..chce to čas.Bude líp,jsem si jistá!Dřív to na mě dolehlo a trvalo dny..dneska je mi zle a za 2 dny dobře. :2:

• atuinzelva
              atuinzelva, 27.11.16 22:31:44  

mě je po něm zase pořád smutno

• mat.yz
                mat.yz, 28.11.16 20:34:53  

a co myslíš,že by pomohlo ?

• atuinzelva
                  atuinzelva, 28.11.16 21:41:45  

přemýšlím, nevím, možná kdyby byl někdo, kdo ho nahradí.... fakt neznám v tuto chvíli odpověď

• mat.yz
                    mat.yz, 29.11.16 19:53:54  

.)

• mat.yz
          mat.yz, 28.11.16 20:33:54  

Pomůže mě být daleko...ano,tomu rozumím,mě to taky moc pomohlo,když se on odtěhoval do jiného města. Je to pravda,nemusela jsem ho potkávat,v tom hodně citově bolavém období.....

• mat.yz
      mat.yz, 28.11.16 20:30:47  

Ani,drž se od něj co nejdál. Dole jsi to napsala pěkně!!! Podívej,on ví,že máš peníze a bude slibovat hory doly i s horákama. Odjeď a neříkej ani kam. Vyhýbej se mu..... vždy ,když tě bude "tlačit " někam,vybav si to nejhorší co udělal...fakt se mu vyhýbej. Reakce na to-zle je úplně normální,takže se toho vyvaruj,zbytečně nejitři rány...já vím,je to těžké. Ale pamatuj,že bude např.hledat záminky ap,aby tě mohl nalomit...... a kor když máš teď peníze... :( vrrrrrrrrrrr,to je hnusnák !!!!!

• atuinzelva
    atuinzelva, 18.11.16 13:17:22  

Na film jsem se dívala nad ránem, byla to teda síla, ale takhle to jistě funguje. Na mě nebyl tak drsný, ale trvalo to dlouho :5:

• mat.yz
      mat.yz, 18.11.16 22:24:33  

Je to velká odvaha odejít ! Tohle nemůže nikdo pochopit,tedy ten kdo nezažil,co to stojí úsilí odejít. U mě na štěstí se ex zamiloval a rozvedl se ... měla jsem opravdu kliku !!! Ale chtěl se vracet,což už jsem nedovolila ..... ten rozvod byl opravdu vykoupení!!!! Díky Bohu,vždy říkám,že Bůh se už na to nemohl dívat .)...ano,psychické deptání není na pohled vidět,ale máš modřiny a ranění uvnitř...

• atuinzelva
        atuinzelva, 19.11.16 04:08:25  

přesně tak, tos měla velké štěstí, to můj (ajeho rodiče :7: ) se rozhodl, že manželství už není co bývalo, že je to moje vina, protože jsem onemocněla, tak je třeba mě deptat, aby mě dostal do ústavu, pak se divil, že nějak zdravotně vzdoruju (po jeho smrti mi to řekli jeho kamarádi), tak je potřeba mě zlikvidovat, ovšem tak, aby to nebylo vidět. Aby na něj nepadlo podezření. Byl doktor, dělal to "mazaně", až jsem utekla, když odjel _ to mi už taxi zavolala švagrová vzdálená několik set kilometrů, protože už jsem nemohla mluvit, tak jsem si jej nebyla schopná zavolat. Když mě viděla máma, tak se zděsila a začali mě dávat dohromady doktoři, on se měsíc po mém odchodu zabil.

• mat.yz
          mat.yz, 20.11.16 15:13:07  

Ano,ani inteligentním lidem-ženám/právničky,spisovatelky,podnikatelky,učitelky.../se psych.násilí i fyz.nevyhýbá. Omylem je myslet si,že se to děje jen v průměrných rodinách.A čím je člověk inteligentnější-agresor,tím jsou jeho nátlaky promyšlenější a cílené...uf,to sis užila... jeho smrt byla tragická ? nebo onemocněl? ...já nevím,třeba ti to časem příjde jako vysvobození....

Nějak mi tam skáčou ty Boží mlýny. Chtěl se zbavit tebe a odešel sám.....

• atuinzelva
            atuinzelva, 20.11.16 15:28:29  

Spáchal sebevraždu, asi mě opravdu někdo musel ochraňovat... A víš co, někdy si jeho smrt kladu za vinu, ale to je emoce. Rozumem nevím, jak (a proč - to zní hrozně) jsem tomu chtěla zabránit

• mat.yz
              mat.yz, 20.11.16 20:54:07  

Tvoje vina? ...........asi chápu,těžko,když jsem nezažila,chápat zcela....
              Měl mitiv-třeba peníze atd. ? když bys přišla na motiv,možná by to bylo jednodušší ? Co myslíš?

Já si myslím,že asi každému,by myšlenky "mohla jsem tomu zabránit..." přišly na mysl,ikdyž byl "takový". V tomhle by ti opravdu terapeut mohl pomoci..... jde o to,že když jsme dospělí,jsme sami zodpovědni za své konání,za to co děláme,co neděláme... a to zodpovědnost nemůže druhý převzít !

U nás se partneři pohádali,pán sedl před vánocemi do auta a jel si něco vyřizovat,Bohu žel se zabil.../také měli prý part.problémy-víc o tom nevím,co se povídá jsou polopravdy,prý byl na pani také zlý/ ale,copak paní byla zodpovědná za to ,že řídí opilí? Že jede rychle....on tedy po hádce odjel do hospody a odtud jel...... nechal po sobě dcerku a vdovu.....Pozn. prý si s ním také paní užila,ale já to nevím... .)

• atuinzelva
                atuinzelva, 20.11.16 21:16:42  

mat.yz. v úterý budu s psycholožkou, mám obviňování plnou hlavu. To, co udělal, nechápu, motiv opravdu snad jen to, že už jsem nezvládla to, co dřív, jinak bylo vše tak, že by to mohli lidi závidět. Třeba to s doktorkou nějak rozšifrujem.

• mat.yz
                  mat.yz, 20.11.16 21:21:58  

Ano,prober to s psycholožkou. .)

• anina
        anina, 27.11.16 12:21:22  

Tos měla štěstí,že odešel sám..představte si,že ten hajzlík/omluva,jinak to říct nemůžu/ mě pozval na ,kávu, a tam byl laskavost sama..říkal,že to přece mezi náma nebylo tak špatné...chtěl by se vrátit,potřebuje zázemí odkud by mohl vyrážet za milenkou a fackovacího panáka,aby se ,odreagoval,.Debil!!!To mi neříkal - když se mnou mluvíš,dívej se na mě.To byl laskavost sama - ta agrese je v něm,je to úplně cítit-zvedl se mi žaludek-DOSLOVA..Já-kráva-mu věřila,když říkal,že se mnou potřebuje mluvit kvůli své matince...jasně,že ne..potřebuje peníze,ví,že jsem prodala dům..Když se teď na něj dívám,jak jsem mohla s touhle kreaturou být...jsem asi fakt kráva-jak mi říkal. :9:

• mat.yz
          mat.yz, 28.11.16 20:32:23  

klidně si ulev !!! a mj.reakci máš výše...

• mat.yz
    mat.yz, 14.11.16 20:36:40  

Holky,tak jsem přemýšlela. Napadlo mě co vše mi po těch letech zbylo takového "nepříjemného", co asi je pozůstatkem oné doby.

Všimla jsem si,že jsem vnímavá-citlivá na slova a jednání.Někdy se mi stává,že když hovořím s lidmi,chytím pocit a ten mne naštve,že se mnou dotyčná osoba má snahu manipulovat,v tu chvíli jsem ve střehu. Myslím,že si dávám podvědomně a vědomě pozor na manipulaci. Nesnáším pocit,že mne někdo někam tlačí,přemlouvá,přesvědčuje...Zajímavé,dřív jsem měla strach z manipulace,nyní mě chytne vztek a ostaržitost. Vztek v tom smyslu,že : Tak to ne,tohle na mne nezkoušej!!! ...někdy jsem možná paranoidní. Ano,tohle ve mne zůstalo. Možná je to dobře,možná ne,nevím .)

• atuinzelva
      atuinzelva, 14.11.16 21:01:44  

mat.yz. - po takové době, to je tedy něco a já tady vyvádím, že něco mám po roce, každopádně napíšu, co na to psycholožka, ale když nad tím přemýšlím, tak mám něco podobného, takový člověk u mne strácí okamžitě body a když se na manipulaci snaží jít hodně jakoby nenápadně, tak ho zařadím mezi lidi,, co se jich musím zbavit

• mat.yz
        mat.yz, 15.11.16 20:24:48  

.) no vidíš! Já nesnáším manipulaci,možná,že kdyby se mi to nedělo nesnáším ji také. Ale tohle jsem měla i u zaměstnavatele,náznak buzerace a šup,už jsem vyjížděla...možná ,že už nechci dopusti nic,co by mi přímo ubližovalo .)

• atuinzelva
          atuinzelva, 15.11.16 20:56:21  

taky jsem ostražitá, ale zároveň mám strach, abych já někomu nedělala něco podobného, okrajového z toho, co jsem zažívala a tak mám obavu, že často budu příliš měkká, ale to už asi ukáže jen čas, jestli jsem zvolila ten správný střed - neubližovat, ale nenechat si ubližovat. Rozumíš? Nepozorovalas něco takového na sobě?

• mat.yz
            mat.yz, 17.11.16 20:29:29  

Já nemám tendence ubližovat. I když jednou jsem při útoku svého ex chytla afekt...myslím,že měl štěstí a já také.... možná by mne i osvobodili,co já vím....

No,určitě bych do sebe nenechala řezat,bránila bych se. A myslím,že sama do nikoho řezat jen tak bych nemohla...moje děti párkrát dostaly lup přes zadek,když byly malé,pak už ne...

Vím,že kdyby na mne někdo fyz.zaútočil bránila bych se taky...tak si to myslela ? .)

• atuinzelva
              atuinzelva, 17.11.16 21:53:06  

nemyslela jsem fyzicky, to je fakt, ale psychicky ublížit někomu hodnému, aniž bys chtěla.
              S tím fyzickým, razila jsem, že nikdy na mě nesmí útočit (třeba i psychicky) v kuchyni, protože bych asi byla schopná bodnout. Ale je fakt, že jsem vyslechla sliby, že mi usekne hlavu mačetou, že mě skope, až zůstanu ležet... I tak je mi po jeho smrti smutno a brečívám za tím hezkým, jako kdyby mozek zapomínal to špatné.

• mat.yz
                mat.yz, 17.11.16 23:24:44  

Ublížit někomu psych.aniž bych chtěla.... víš,když to není úmyslné,stane se.Jsme jen lidé...úmyslně to jen v obraně. Kdybych si uvědomila,že mě někdo deptá,nadává,zase bych se bránila....

Včera jsem shodou okolností shlédla film od spisovatelky Monyové-tu jak přišla o život rukou svého muže ,který ji týral a zabil.Film se jmenuje : Sebemilenec. Hraje tam Simona Stašová,bravůrně ztvárňuje týranou ženu..... :(

Můj mozek nezapomněl. Víš,bylo by to jako zapomenout na to,že byly koncentráky /přeháním/. Ano,také jsem si s prvním mužem prožila hezké chvíle. Ale odděluji je. Hezké chvíle byli jedna věc a ty hnusy druhá věc. Druhá věc se mi už nesmí opakovat. První-ty krásné chvile ano.....

• atuinzelva
                  atuinzelva, 18.11.16 03:44:42  

Taky musím odlišovat dobré a zlé, film zkusím na youtube - něco tam je

• mat.yz
                    mat.yz, 18.11.16 12:26:18  

Pozor,je to dost drsný....

• anina
      anina, 27.11.16 22:48:51  

Tohle je přesně ono - mám naprosto to samé..stačí jedno slovo s trochu takovým tonem ,pár slov..okamžitě se zapne-já říkám-radar..jsem hned ve střehu a vím,s kým mluvím.Je to až někdy děsivé mít ten pocit,že prokoukneš člověka,když okolo lidi nic nepoznávají,neví. :7:

• atuinzelva
    atuinzelva, 12.11.16 13:50:14  

maqt.yz - napsalas to moc hezky, díky za to, budu se snažit na to myslet

• mat.yz
      mat.yz, 13.11.16 13:24:00  

.) já myslím,že i psycholožka ti s tím pomůže... ledasco si uvědomiš,což už sis uvědomila,ptže jinak by se ti to nelíbilo...když jsem si tohle po letech uvědomila,moc mi to pomohlo se sunout dál .)

• atuinzelva
    atuinzelva, 10.11.16 21:37:01  

Holky, měla jsem už tehdy při první návštěvě poslechnout a nevracet se. Nyní mám kamaráda, který mi za pár měsíců dal víc laskavosti, než jsem měla za celé manželství. Pořád ale reaguji tak, jak se mnou jednal manžel - nejsem dost dobrá na nic, stále čekám trest a jeho běžné chování a tím, že to čekám, tak ubližuji.

• mat.yz
      mat.yz, 10.11.16 21:56:05  

Víš,tohle trvá déle,než ze sebe setřesš tu ostražitost. Já byla v nových vtazích taky dost ostražitá. Možná je to dobře mít se na pozoru,ale pokud to je za hranicí je to obtěžující. Zažité vzorce chování se odstraňují déle. Důvěra se získává velmi obtížně,ptže člově je už jaksi bloklý...ale časem to jde,neboj.)

Já se po 1O letech znovu vdala,jem s druhým mužem 9tý rok a cítím se tak svobodně.

• anina
        anina, 10.11.16 22:12:20  

Nevěřím,že po nějaké prožité hrůze se člověk zbaví ostražitosti.Já jsem opustila i práci - nesnesla jsem sedět v jedné místnosti s-byť cizím-mužem.Raději pracuju doma.Tohle už se nezmění,nevěřím tomu - a to je 5 let! :9:

• mat.yz
    mat.yz, 10.11.16 21:22:28  

Děvčata,zajímalo by mne jak vnímáte okolí kolem vás. Myslím tím,zda máte kamarádky,známé,které jsou "trápeny" svými manželi ? Máte pocit,že se s tím ženy svěřují ženám-kamarádkám ?

• atuinzelva
      atuinzelva, 10.11.16 21:32:01  

Ahoj, když už je hodně zle, tak to řeknou, jinak si říkají, vlastně měl pravdu, udělala jsem něco špatně já. Tohle sebeobviňování je na tom hrozné. Tolik můj názor.

• mat.yz
        mat.yz, 10.11.16 21:59:20  

Teď mám známou,která to řeší už roky. Vždy má chvili klid a pak má modřiny... už kolikrát říkala,že ho vyhodí. Ona má svůj barák,ale bojí se,že finančně to nedá/on dával dost peněz do rekonstrukce/... Takže ,když bylo zle mluvila o vyhazovu a teď zase ne.... . Když vidím toho jejího chlapa,je mi na nic.

• mat.yz
          mat.yz, 10.11.16 22:26:44  

Drahá duše,pracuji také z domu,uř 3 roky. Mám částečný ID a zařídila jsem se tak,ptže nesnáším jakoukoliv buzeraci ! To je asi pozůstatek toho,čím jsem prošla.... Ale je to také tím,že mne unavovali lidé a město,tak jsme se odstěhovali na skoro samotu a zde mám svou práci z domu a doma-chovám zvířata,taková minifarmička.Mě moc pomohla změna,odstěhovat se z toho bytu,prostředí.... příroda je pro mne zdroj vnitřní energie....

Navštěvuješ odborníka? Já mám kamarádku psycholožku,kamaráda psychiatra..... tak děláme často rozbory o ledasčem .) ikdyž od doby rozvodu uplynulo už 18 let. Ledasco mne ještě napadne v rámci práce s lidmi .)

• atuinzelva
            atuinzelva, 11.11.16 05:27:41  

budu mít psycholožku, jsem vlastně na startu - 20 let manželství, které nebylo ideální - mírně řečeno, rok po smrti manžela

• mat.yz
              mat.yz, 11.11.16 13:19:10  

to je dobře,tam můžeš mluvit...už to je úleva...

• anina
            anina, 11.11.16 11:04:39  

Teď dělám tohle také - stěhuji se pryč ze sevČech na Moravu.Nestačilo jenom město,kraj-zpátky do rodiště. :3:

• mat.yz
              mat.yz, 11.11.16 13:09:24  

Změnit místo je docela dobré...je pravdou,že když projíždím sídlištěm,kde jsme bydleli mám divnej pocit.....Jsem taky ze Sev.Čech.

• anina
                anina, 11.11.16 14:26:50  

Je pravda veliká,že chodit ven,jezdit na kole pomáhá..prostě nejsou zdi kolem-jestli je to z pocitu,že člověk může utéct,nevím.Ale pomohlo mi to hodně - jakoby ujet od minulosti a vzpomínek. :2:

• mat.yz
                  mat.yz, 11.11.16 20:20:17  

Ano! Mě ještě pomáhá ten les,příroda...vidím v tom krásu a smysl. Tohle bylo z mála,co mě v těch dobách vyvolávalo dobrý pocity: Děti a květiny,co jsem doma piplala....

• anina
                    anina, 11.11.16 20:23:12  

taky tak. :2:

• anina
        anina, 11.11.16 08:52:54  

Neumím si představit o těhle věcech někomu vůbec něco říct.Mít to v sobě zavřené,to člověka provází pořád.Navždycky to tam zůstane,i když je to pryč a proběhlo to i ,veřejně,-třeba na soudu.I potom jsou situace neskutečné- nesmí se k Tobě přiblížit,ale,když jezdí hodinu autem okolo - to se přece přepravuje z místa na místo - to přece není ,přibližování,..nevěřím ani soudům. :9:

• mat.yz
          mat.yz, 11.11.16 13:17:33  

Já nevím jak to máš dlouho "za sebou" a je také pravda,že každá jsme jiná. Já mohla až časem o tom vyprávět. Teď s tím nemám problém,mnoho lidí slyšelo můj "příběh". Některé věci nevygumuješ,ale jen překryješ jizvy,už ne rány Ty jizvy ti připomínají tu bolest,jen už nejsou otevřené....za mnou je to cca 17 let,ikdyž po rozvodu mě stejně deptal přes děti...ale už nebyl doma a nesměl tam,ptže jsme byt měla já a musel si zrušit trvalý pobyt a já ho musela vyplatit z půlky ceny bytu.Několik návštěv i pře zákaz jsem řešila policií,hrozilo mu odnětí svobody,tak dal pokoj,ptže pak poznal,že už se HO NEBOJÍM.Asi věděl,že by byl pak totálně v prčicích...KAŽDEJ NÁSILNÍK JE ALE TAKÉ JINÝ.

• anina
            anina, 11.11.16 14:02:20  

5 let,z toho 3 už je v Německu pryč...nakonec viděl,že nic nezmůže.Měl zákaz se ke mně přiblížit,ale stejně to zvládal...právník ho vždycky ,vysekal,...peníze zmůžou snad všecko.Já o tom moc mluvit nemůžu,byla jsem na to sama.Sestra byla v cizině,rodiče nemám.Kamarádům jsem se to styděla říct,i když možná něco tušili-viděla,jak jsem se změnila..to mi říkají až teď.Mysleli si nejdřív,že jsem, namyšlená,.když mám bohatého přítele...jo,bohatého. :11:

• atuinzelva
              atuinzelva, 11.11.16 14:56:39  

Holčiny, taky jsem o tom nemluvila, jen jedna paní, co jsem ji zavolala poté, co mě škrtil a měl v sobě velký vztek, ale soused si všiml, že jsem se přestala smát

• anina
                anina, 11.11.16 15:24:40  

se smíchem mám problém doteď...nějak to už neumím. :8:

• atuinzelva
                  atuinzelva, 11.11.16 18:25:34  

rozumím ti, ach jo

• anina
                    anina, 11.11.16 19:33:39  

děkuju. :2:

• mat.yz
                  mat.yz, 11.11.16 20:16:06  

Holky,já na tom byla tak,že má maska byla úsměv.... precizně jsem to skrývala,ale jak víte v paneláku jsou ty stěny velmi slabé a sousedi vám vidí až do ložnice,takže zbytečné úsilí,dělat,že se nic neděje... kolik mne to stálo sil ...

• mat.yz
                  mat.yz, 11.11.16 20:17:55  

Máš děti? .)

• anina
                    anina, 11.11.16 20:23:57  

já ne,o jedno jsem přišla tehdy... :9:

• mat.yz
                    mat.yz, 11.11.16 20:26:27  

:(..... to je síííla. Tohle asi musí být těžké,porovnat se s tím ... :(

• anina
                    anina, 11.11.16 20:29:43  

víš,tehdy jsem si říkala,že nakonec je to snad i lepší - než s tímhle člověkem..ostatně zavinil to on.Teď si neumím představit,co by mohl dělat,kdyby bylo dítě...jak jsem psala,peníze zmůžou hodně. :8:

• mat.yz
                    mat.yz, 11.11.16 20:38:40  

Hm,ty jo... já měla s ex 2 holky-už jsou dospělé /24 a 27/ a máš naprostou pravdu. Jenže on to měla docela vymyšlený,děti nic moc neviděly.... ale je pravda,že z rozvodem nastala tahanice o dtěi,chtěl je obě k sobě..... To bylo asi to nejhorší!!! 3 soudy,třikrát jsem je vyhrála-měl tu smůlu,že jsem měla hlášení z PČR a já se tím oháněla Soud to vždy vzal na zřetel,ale také soc.pracovnice se patli dětí......
                    Jen,když ml.dceři bylo 12,tak si ji kupoval dárkama a soucitem a chtěla k němu..... máš naprostou pravdu,že mícht děti do těcto věcí je tak moc a moc bolavé až myslíš,že každou chvíli umřeš....

Čas! Čas...teď už to i dcerky vnímají jinak..... mj. i přesto mám s druhým mužem ještě dítě-syn 7 let .)

• anina
                    anina, 11.11.16 20:39:25  

Bylo to těhotenství jen krátce,přerazil mi o záda židli,začalo masivník krvácení...v nemocnici mi potom řekli,že to byl potrat.Ani jsem nevěděla,že jsem těhotná...řekla jsem,že jsem spadla ze schodů na půdu naznak..nevěřili mi,ale co mohli...to už jsem se lekla,protože mi začalo být i divně po jídle-dodnes si myslím,že mi dával něco do čaje nebo jídla.Tehdy jsem se opravdu lekla -to byla poslední kapka. :9:

• mat.yz
                    mat.yz, 11.11.16 20:49:01  

Dobrý rozhodnutí !!!

• anina
                    anina, 12.11.16 10:25:48  

Jak jsem psala - je to pryč...nemůžu se nabažit toho,že se mnou nikdo není,nikdo na mě nemluví,nemusím odpovídat,neuslyším -Když s Tebou mluvím,dívej se na mě!!!. Jenom nemůžu vidět filmy s násilím,číst o tom v tisku,vidět zprávy v TV s tímhle hnusem.Ten radar uvnitř se vždycky zapne.Ale je to lepší a lepší. :4:

• mat.yz
              mat.yz, 11.11.16 20:24:24  

Taky sem na to byla sama..ikdyž mám mamku,sestru-on mne od nich odstřihnul a já to dovolila !!!!! ale mamce jsem to řekla,až když bylo nejhůř, tak jsem ji to vysypala....

• anina
                anina, 11.11.16 20:26:13  

samota je strašná,když tohle prožíváš..ale teď-jsem sama a budu - je pro mě,jak se říká,požehnáním. :9: :2:

• mat.yz
                  mat.yz, 11.11.16 20:52:23  

já nedokázala být sama..po 2 letech,kdy jsem se nemohla na chlapi ani podívat,jsem měla známost...Děti jezdily k otci a já měla touhu žít,touhu cítit....nevím,každá jsme jiná....ale hodně jsem se bála,než se si pustila po rozvodu muže "k tělu"......bylo mi 28,5 a chtěla zase cítit lásku .)

• atuinzelva
                    atuinzelva, 11.11.16 23:03:52  

Dwěvčata, tak já děti nemám - nechtěl ani slyšet, pak jsem onemocněla roztroušenou sklerozou a jsem odkázaná na vozík, takže ani ven do lesa nemohu. Navíc systematicky pracoval na tom, že mi vtloukal do hlavy, že každý, kdo mi vyjde vstříc, tak to bude jen ze soucitu, muži nesnáší hlazení, mazlení a projevy něhy, že pokud s tím někdo začne, je divný, že když budu s někým mluvit, jsem koketa až děvka, matka mi vtloukala, že není vhodné se kohokoli na cokoli ptát, od sestry mě izoloval natolik, že absolutně nyní po letech nemá potřebu se mnou víc komunikovat - není zlá, ale v 99% případů je něco důležitějšího než já. Takže se chovám jako mimozemštan, stále mi v hlavě zní: co by řekla matka, co by řekl manžel, takže nejsem schopná moc ani komunikovat. Tak prožívám vnitřní peklo a doufám, že mi pomůže psycholožka. Držte se!

• mat.yz
                    mat.yz, 12.11.16 13:37:52  

želvo,to je taky velmi smutný......

Podstatou nás holky,je ženství! A když se nějakému blbovi podaří nám ho ukrást a to opravdu jde,tak se nesmíme své podstaty vzdát. Ať už máme děti,nebo ne,stále jsme ženy. Je třeba zapracovat na tom se k tomu ženství navrátit,ptže ono v nás je,nezmizí-je to podstata nás. Takže naděje a síla ji může znovu nalézt a umocnit jako cestu k sobě samé-ku klidu a sebevědomí,hodnotě sebe sama... .)

Píši to proto,že mě motivovala včera jedna velmi faj žena. A tak mám potřebu to napsat,jen ,aby jste si to přečetly .)

• anina
                    anina, 12.11.16 17:57:22  

tohle asi chce čas,čím víc hrůzy - tím víc času.Zatím si zvykám i na to,že přijdou kamarádi na návštěvu-kluci ,ale i holky.Nesnesla bych 1 kluka na návštěvě :9: v domě...ale i tak je to u mě pokrok.Myslím,že časem bude dobře.Snad. :5:

• mat.yz
                    mat.yz, 13.11.16 13:20:13  

Ano,čas,čas a zase čas... přesně. V každý čas si něco zpracuješ ... .)