Obyčejné lidství

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
osoba (2016-11-28 11:16:25)janelka5 (2014-08-16 18:31:45)Ariwen (2014-07-02 12:35:41)xxxxxxx777 (2014-06-08 13:02:22)Qwerty (2014-02-04 15:05:37)
Obyčejné lidství
Založeno: 21. 10. 2013 | Příspěvků: 79 | Členů: 5

Pro ty, jež chtějí vstoupit v míru...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• osoba
    osoba, 28.11.16 11:16:25  

http://jdem.cz/cpqav3

• Kahaja
    Kahaja, 24.1.16 22:10:55  

https://www.youtube.com/watch?v=QsWKBQFUd1A

• Kahaja
    Kahaja, 20.1.16 15:23:17  

Dali by jste svou deku někomu,komu je zima? A nepište,že by to nesměl být migrant :1:

• Kahaja
    Kahaja, 14.1.16 12:42:08  

https://www.youtube.com/watch?v=Ze-hBXs0jJo

• Kahaja
    Kahaja, 12.1.16 10:34:08  

Nechcete si povídat? :2: Škoda :6:

• Kahaja
    Kahaja, 30.12.15 20:57:25  

Vítám příchozí v míru :2: co si představujete pod pojmeme obyčejné lidství? :2:

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 29.10.14 07:25:11  

V Kantově citátu se objevuje "...jako účel a nikdy pouze jako prostředek". Jinde jsem jsem narazil na jinou definici, v níž stálo: "....uznání práv druhých jako cíle, nikoliv jako prostředku".
    Mám pocit, že tyhle formulace jdou vykládat různě. Jak jim rozumíte zde? Děkuji.

• ohnivazenaMagdalena
    ohnivazenaMagdalena, 3.9.14 13:50:14  

Jednej tak, abys používal lidství jak ve své osobě, tak i v osobě každého druhého vždy zároveň jako účel a nikdy pouze jako prostředek.
    Immanuel Kant, Základy metafyziky mravů

• 69beran
      69beran, 8.9.14 20:14:11  

Ten pan ale opomel uvest, co dle neho lidstvi je. Treba jen detail, dost ale zasadni :1:

• 2pozemstan
        2pozemstan, 10.9.14 11:53:01  

byl mazanej a vzdělanej, proto se tomu určení obratně vyhnul :15:

• 69beran
          69beran, 10.9.14 13:26:47  

V jadru to byl neskutecnej nelida :1:

• 69beran
          69beran, 10.9.14 13:33:01  

Ten vykuk hlavne vedel jak co napsat, aby to nedavalo smysl, ale aby se to lidem libilo a citovali to,neveda o co go :15:

• 2pozemstan
            2pozemstan, 10.9.14 14:20:33  

vidíš, to je jedna z mnoha lidských vlastností, že tleskají, aniž by pořádně věděli čemu vlastně. Jeden z příkladů je třeba nadšená podpora správ, které jim ve finále zatnou tipec a pošlou do bídy nebo třeba na smrt a to všechno za povinnost obyčejných lidí platit daně

• 69beran
              69beran, 10.9.14 14:34:12  

Ano, v politice to plati taky. Von tak hezky mluvil, tak jsem mu ten hlas dala...

• 2pozemstan
        2pozemstan, 10.9.14 14:30:21  

na adresu Kanta jsem samozřejmě pouze zavtipkoval, byl to velikán filosofie-což mi říká, že bych se mohl poněkud více, než povrchně seznámit s jeho odkazem.

• 69beran
          69beran, 10.9.14 14:42:22  

Me spis slo o to, ze pisatelka sem prskla citat, neobsahujici nic,cim by Kant popisoval podstatu lidstvi. Jen jak jej aplikovat do praxe. I kdyz...i to bude malo komu srozumitelne. Diskuze neni jen o odkazech a citatech, ale o vlastnich nazorech a myslenkach predevsim.

• 2pozemstan
            2pozemstan, 10.9.14 18:45:58  

citáty jako tema, výchozí bod nebo podpora výkladu vlastními slovy - taky to mám raději. Jde o to, jak se kdo umí vyjádřit a proto používá hlavně citace jiných. Důležité je hlavně o tematu přemýšlet a dát do souladu s vlastním pohledem na věc, nebo objevit rozpor s ním. Mnoho cest vedoucí k jednomu cíli.
            Poz. Čím lepší filosof, tím kratší poučka... :1:

• 69beran
              69beran, 12.9.14 16:12:28  

Clovek moudry ma vlastni poznani. Nemoudry tleska i CINTATUM

• DuchMirach
            DuchMirach, 16.9.14 11:20:22  

Hezký den :4:
            Tak jak vnímám sebe sama..tak vnímám i druhé..s druhýmí jednám stejně jako sama se sebou. To znamená, že nepoužiji..význam oblíbené věty.."Vše cokoliv řekneš, může být a bude použito proti tobě :4:

• osoba
            osoba, 18.1.16 14:43:23  

Je důležité vědět, jak aplikovat do praxe něco, o čem ani autor instrukce neví, co to vlastně je. Tomu se říká věda. Kdyby se měly věci správně pojmenovat a používat, spousta "vědců" a "filozofů" by ztratila svůj smysl života, který nalézají v prázdném tlachání o ničem nebo čemsi, čemu nerozumí.

• 69beran
    69beran, 2.8.14 21:50:02  

Lidstvi...co je lidstvi? A bezi vubec o toto v zivote lidskem? A co kdyz vse lidske prijde vetsine jiz nelidske? Ne, nebudu se radeji poustet do zadnych vetsich akci...

• 2pozemstan
      2pozemstan, 29.8.14 11:12:16  

lidství je např: šikanování a okrádání bezbraných seniorů, snižování dotací na začlenění opuštěných dětí do rodin, zvyšování počtu opuštěných dětí a nabité dětské domovy, se stoupajícím počtem zákonů na ochranu-stoupající počet a rozmanité druhy násilí, povinnost platit daně státu a dobrovolně pořádat různé sbírky na pomoc potřebným, jo lidství, má mnoho podob.

• 69beran
        69beran, 30.8.14 08:49:22  

No prave...mnoho podob. I kdyz...hodne z toho co popisujes bych nazval nelidstvim, ne jednou z podob lidstvi. Ackoliv ale...ono to nelidstvi je uz brano tak nejak samozrejme,jako norma,jako spravne. Kdysi davno jsem vsude slychaval a cital-musis byt cestny,pravdomluvny, pomahat slabsim, nehnat se za mamonem atd atd. Dnesni mladi slysi a ctou-musis jit tvrde za svym,neber ohledy na druhe,buduj karieru, na slabsi hled jako na odpad atd atd.

• 2pozemstan
          2pozemstan, 30.8.14 16:39:09  

tohle všechno k člověku patří, patří to mezi lidské vlastnosti-takhle jsem to pochopil. Všechny ty ušlechtilé vlastnosti nepatří mezi normální lidské vlastnosti, protože i po tisíciletích lidského vývoje má člověk stále velmi blízko k násilí a upřednostňování vlastního prospěchu na úkor jiných jedinců. Jsme prostě takoví a kdo ví, jestli to někdy bude ušlechtilejší v masovém měřítku...Orientuji se dnes především na sebe a své bližní a morálku ostatního světa nechávám za dveřmi, jinak by mne dočista trefilo :15:

• osoba
            osoba, 11.9.14 17:02:06  

Záleží na tom, jaké používáš měřítko. jestli se řídíš tím, co se považuje za "správné, normální", nebo se řídíš neměnnými zákony, které současná společnost pohrdavě ignoruje.

• bouchneri
    bouchneri, 31.7.14 00:21:33  

Jen si to tady čtu a žasnu jaké tady řešíte " kraviny"
    žiju, mám radost když se mi něco povede, poučím se když je to naopak, narodí se mi zdravé dítě, přeju totéž svému příteli sousedu či jinému v očekávání- ne aby mu chcípla koza. Normálně žiji v pozitivním myšlerní, musím ale říci, že pod dnešním tlakem globalizace je dost těžké, ale jde to, udržet si lidskou identitu radosti z každého dne. Nenasazuji, nehádám se- ale bráním se, třeba do krve a snažím se rozdávat pohodu a optimismus. Recept se dá těžko napsat, ale kdo se o to alespoň pokusí, určitě obohatí NORMÁLNÍ LIDSTVÍ ve svém okolí a pomůže tím i sám sobě. Díky tomu nám všem i budoucím. A TO JSEM praktikující atheista.

• anuste
      anuste, 4.8.14 10:07:34  

Hodně kvalitní příspěvek...☼

• 69beran
        69beran, 5.8.14 23:06:54  

Proc myslis?

• 69beran
        69beran, 8.8.14 18:22:25  

V cem je ten prispevek kvalitni? Jen prazdna,populisticka slova bez naznaku konkretne fungujiciho lidstvi z jejiho zivota. Pokud by napsala treba-zrusili jsme dovcu a usetrene penize jsme darovali rodine co prisla o dum pri povodni,pak ma mou uctu a uznam kvalitu prispevku. Za tenhle jeji pokrytecky prispevek by spis zaslouzila na prdel.

• 69beran
      69beran, 5.8.14 23:05:09  

Hm,je supr ze prejes kazdemu to nej. Hezky se to cte. Jen nesmely dotaz-a co delas pro ty,kterym se moc dobre nevede? A prosil bych konkretni priklady. Kdy,kde,komu co. Hm?

• bouchneri
        bouchneri, 6.8.14 23:30:10  

Ahoj,
        to od Tebe není normální dotaz, ale provokující dotaz, který by Tě měl vynést zpátky do sedla, kde podle mne nesedíš až tak pevně. Ale dobře, ptáš se a máš právo na odpověď. Nikdo nejsme spasitel Všech. Každý žijeme v určité komunitě lidí. Já samozřejmě také a také se pro tu komunitu, která mne přijala snažím žít a namyšleně si myslím že nám, tedy mě a té komunitě to stojí zato. Jelikož jsme většinou, říkám záměrně většinou podobného smýšlení, snažíme se žít ve vstřícném vztahu k dalším komunitám, se kterými ať chceme, nebo nechceme, nás běžný život uvádí do styku. V tom vidím nějakou stopu obyčejného lidství. Čárky a plusový body, to promiň, to si nedělám ani neděláme. Viděl bych to i jako úpadek mravů.
        Jinak ale platí, a to jsem atheista, člověče přičiň se a Pán Bůh Ti pomůže.

• 69beran
          69beran, 8.8.14 18:15:00  

Co to meles? Ja chci jen rict,ze prat cloveku ve srabu vse nejlepsi je k nicemu a jemu to nepomuze. Nemel nesmysly a odpovez jasne na mou otazku-co krom slov delas pro ty,jez potrebuji nejakym zpusobem pomoct? Slusne a jasne jsem se zeptal,slusne a jasne a konkretne mi odpovez. Dekuji.

• bouchneri
            bouchneri, 8.8.14 20:53:06  

nazdar, je fakt vidět, že jsi BERAN, ani k diskusi ani k životu ani k pomoci. Pro mne tento dialog ztratil cenu.
            Žij si po svém a radši ahoj, než nashledanou.
            Jarda

• 69beran
              69beran, 30.8.14 08:34:57  

Proc myslis? Pro to, ze nepovazuju za lidstvi slova, ale ciny,ucinnou pomoc? Pomahat bez rozmachlych gest,to je lidstvi. Kdyz nekomu popreju a jakkoliv nepomuzu, to je mu k nicemu. Ale treba to vidis jinak, ok.

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 8.7.14 05:43:36  

Na internetu jsem se setkal s několika články od autora Clintona Callahana. Velmi mě zaujaly a chtěl jsem si o tomto autorovi něco zjistit. Internet ale mnoho informací o tomto člověku nepodává.
    Má zde někdo podrobnobnější?

• senja
    senja, 22.6.14 19:44:45  

Zajímavé! Diskuze, ve kterých se jen bohapustě žvaní, jsou plné k prasknutí. Že by to bylo tím, že se nikdo necítí být obyčejný? Škoda. Občas je dobré si obyčejně lidsky popovídat.

• jo_toto
      jo_toto, 17.10.14 10:43:29  

Já tu celou dobu obyčejně sedím a poslouchám řádky růst. :4:

• Qwerty
    Qwerty, 27.1.14 16:19:28  

dobrý den jsem ráda že ještě někdo na obyčejné lidství věří

• janelka5
      janelka5, 25.3.14 12:25:00  

Já taky.

• blahu
      blahu, 27.4.14 05:29:53  

.. veřit na něj je krásné, setkat se s ním je ještě krásnější :2:

• blahu
        blahu, 27.4.14 05:31:38  

Jednou během meditačního soustředění mluvil Váju o smrti a o tom, že smrt je jako „dát si kafe“ a přitom vyzval jednu z meditujících žen a svou dobrou přítelkyni, která po těžké nemoci prodělala autentickou zkušenost klinické smrti: „Dášo, pojď jim říct, jak jsi umřela“. A vem to stručně, za pět minut máme oběd, tak ať nám to nevystydne!“ ... a více na http://www.byti.eu/vzpominky.html

• 2pozemstan
      2pozemstan, 12.5.14 21:30:52  

děcka, nechci být za prudiče, ale jak definovat - obyčejné lidství? Vždyť jsme predátoři a nic vznešeného bych v tom neviděl. :2:

• zbyseklorenz
        zbyseklorenz, 12.5.14 22:19:09  

obyčejné lidství je neobyčejné:-)

• 2pozemstan
          2pozemstan, 13.5.14 17:29:24  

no,....nejenom to lidství,..všechno

• shachor
    shachor, 14.1.14 20:28:11  

Prohlédni si stromy, které poskytují ptactvu vyvýšené místo na sezení, a když ptáci odlétají, neprosí je, aby se vrátili, a ani netouží, aby je už nikdy neopustili. Pokud dokáže být vaše srdce stejné jako strom, pak jsem blízko Cesty Buddhů.

• akanahe
      akanahe, 27.2.14 18:16:26  

srdce stromů je bez zajmu s ignorací a prostě jen bytí a nic víc .. tohle jako chceš ? Strom je jen simbol klidu stejně jako budha , ale nelze přeci simbol asociovat s fyzikou a projevy :P

• jo_toto
      jo_toto, 17.10.14 10:47:54  

Některé ty voňavé je sice neprosí, ale touží po nich (některých).. Možná ale tam z podstromu autora takové taky nerostly. :4:

• blahu
    blahu, 6.12.13 23:07:22  

Mistra zenu se jednou zeptali: Co je to buddhismus?

Odvětil: Narodíme se, žijeme, jíme, spíme, vyměšujeme, zestárneme a zemřeme. :2:

• nezlomnaXena
      nezlomnaXena, 7.12.13 04:42:06  

Pijeme,jíme s dokoanslosz
      neřešíme?

• blahu
        blahu, 7.12.13 17:31:01  

Cesta k dokonalosti a úplnosti štěstí je neobyčejným mystériem našeho obyčejného života, který by jinak postrádal smysl. Stačí se podívat na noční oblohu plnou hvězd a vidíme, že Vesmír je dokonalý právě takový jaký je. A když budeme žít plně v souladu s jeho přirozenými zákony, bude náš život stejně dokonalým a tajuplně krásným jako jasná půlnoční obloha :2:

• 2pozemstan
          2pozemstan, 10.9.14 11:56:10  

hezky napsané :2:

• osoba
      osoba, 22.3.14 16:11:24  

To přece dělá každý člověk, aniž by byl buddhista. Je to povrchní a prázdné. Každý soudný člověk ví, že existuje něco víc. Ale odpověď mu nedá žádná filozofie a náboženství. Lze ji dostat jen od toho, kdo o sobě právem prohlásil, že on je Cesta, Pravda a Život!! je to ověřené!!!

• xxxxxxx777
        xxxxxxx777, 23.3.14 06:26:34  

je to velmi hluboke.
        Vetsina lidi nedela 100% konkretni, cinnost, mysl se jim toula, nejsou bdeli.
        Lide prave delaji tisice veci, kdo je plne pohrouzen, jen tu jednu v konkretnim okamziku.

Jenze to je mimo Tve chapani.
        Pokud je clovek plne pozorny, vnima, ze skutecnost je mnohem sirsi.

Ale nema to vyctene, narozdil od panbickaru...

Panbickar veri, ze az umre, odejde stela. Jogin umi telo opustet vedome. Takze nejde o viru, ale o zkusenost.

tak i plne pozorny adept buddhismu zacne diky plne pozornosti na jednu vec, vnimat i sitre, klidne dalsi bytosti, ktere vetsina lidi nevidi. Protoze se mu rozsiruje vnimani a neni zavisly, na nejake vire.
        buddhismus je system k pochopeni, jak svet a vesmir funguje. Zadny panbicek tam nema vyznam.

• osoba
          osoba, 23.3.14 08:43:02  

Jogín opouští tělo a spěchá tam, kde po smrti stejně skončí. Buddhismus vede každým způsobem jen do pekla. Nedává odpovědi na otázky života, jen plané bludné filozofie. Buddhismus je hledání pravdy, kterou obvykle najde až po smrti, kde pozdě a krutě zjistí, že je všechno tak, jak říká ignorovaný Bůh.

• xxxxxxx777
            xxxxxxx777, 23.3.14 19:01:22  

Buddhismus delal lidi laskave a prejici dobro vsem bytostem. Ty jsi

Ty odsuzujes druhe, ackoli je psano, nesudte, aby jste bnebyli souzeni....
            Jene, najednou se ti evangelium do kramu nehodi)))

• 2pozemstan
              2pozemstan, 12.5.14 21:32:40  

a co takhle: žít tak, aby jsem mohl odsoudit a nebál se být souzen?

• xxxxxxx777
                xxxxxxx777, 8.6.14 13:02:21  

problem je, ze nikdo nemuze zaq to, jaky je. jinymi slovy, pokud bys byl Hitlerem, ci stalinem, musel by jsi jednat, jako oni

• osoba
                  osoba, 13.6.14 16:04:20  

On neměl "přikázaný směr života", sám se rozhodoval, že bude jednat, jak jednal. je plně zodpovědný za své jednání a měl možnost rozhodnout se jinak.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 16.6.14 10:46:48  

to je nesmysl...

Klasickym prikladem muze byt vas Lucifer...

Vsevedouci panbicek prece predem vedel, ze az Lucifera stvri,l tak Lucifer padne...
                    Proto neni mozne, aby nekdo byl nezavisly na vsevedoucnosti pabnbicka...
                    Ale musi presne odrikavat a konat to, co panbic3ek predem vedel, ze odrika...

• chenrezig777
                    chenrezig777, 16.6.14 11:02:32  

Tve uvazovani je velmi povrchni, nejdes do hloubky...
                    Jinak bys videla, k jakym absurdnostem vede to, co rikas, staci jen myslet....