Obyčejné lidství

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
osoba (2016-11-28 11:16:25)Ariwen (2014-07-02 12:35:41)xxxxxxx777 (2014-06-08 13:02:22)Qwerty (2014-02-04 15:05:37)
Obyčejné lidství
Založeno: 21. 10. 2013 | Příspěvků: 80 | Členů: 4

Pro ty, jež chtějí vstoupit v míru...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 21.7.17 11:06:37  

puvod vsech lidi je z 1 cloveka, jsme bratri!

• osoba
    osoba, 28.11.16 11:16:25  

http://jdem.cz/cpqav3

• Kahaja
    Kahaja, 24.1.16 22:10:55  

https://www.youtube.com/watch?v=QsWKBQFUd1A

• Kahaja
    Kahaja, 20.1.16 15:23:17  

Dali by jste svou deku někomu,komu je zima? A nepište,že by to nesměl být migrant :1:

• Kahaja
    Kahaja, 14.1.16 12:42:08  

https://www.youtube.com/watch?v=Ze-hBXs0jJo

• Kahaja
    Kahaja, 12.1.16 10:34:08  

Nechcete si povídat? :2: Škoda :6:

• Kahaja
    Kahaja, 30.12.15 20:57:25  

Vítám příchozí v míru :2: co si představujete pod pojmeme obyčejné lidství? :2:

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 29.10.14 07:25:11  

V Kantově citátu se objevuje "...jako účel a nikdy pouze jako prostředek". Jinde jsem jsem narazil na jinou definici, v níž stálo: "....uznání práv druhých jako cíle, nikoliv jako prostředku".
    Mám pocit, že tyhle formulace jdou vykládat různě. Jak jim rozumíte zde? Děkuji.

• ohnivazenaMagdalena
    ohnivazenaMagdalena, 3.9.14 13:50:14  

Jednej tak, abys používal lidství jak ve své osobě, tak i v osobě každého druhého vždy zároveň jako účel a nikdy pouze jako prostředek.
    Immanuel Kant, Základy metafyziky mravů

• 69beran
      69beran, 8.9.14 20:14:11  

Ten pan ale opomel uvest, co dle neho lidstvi je. Treba jen detail, dost ale zasadni :1:

• 2pozemstan
        2pozemstan, 10.9.14 11:53:01  

byl mazanej a vzdělanej, proto se tomu určení obratně vyhnul :15:

• 69beran
          69beran, 10.9.14 13:26:47  

V jadru to byl neskutecnej nelida :1:

• 69beran
          69beran, 10.9.14 13:33:01  

Ten vykuk hlavne vedel jak co napsat, aby to nedavalo smysl, ale aby se to lidem libilo a citovali to,neveda o co go :15:

• 2pozemstan
            2pozemstan, 10.9.14 14:20:33  

vidíš, to je jedna z mnoha lidských vlastností, že tleskají, aniž by pořádně věděli čemu vlastně. Jeden z příkladů je třeba nadšená podpora správ, které jim ve finále zatnou tipec a pošlou do bídy nebo třeba na smrt a to všechno za povinnost obyčejných lidí platit daně

• 69beran
              69beran, 10.9.14 14:34:12  

Ano, v politice to plati taky. Von tak hezky mluvil, tak jsem mu ten hlas dala...

• 2pozemstan
        2pozemstan, 10.9.14 14:30:21  

na adresu Kanta jsem samozřejmě pouze zavtipkoval, byl to velikán filosofie-což mi říká, že bych se mohl poněkud více, než povrchně seznámit s jeho odkazem.

• 69beran
          69beran, 10.9.14 14:42:22  

Me spis slo o to, ze pisatelka sem prskla citat, neobsahujici nic,cim by Kant popisoval podstatu lidstvi. Jen jak jej aplikovat do praxe. I kdyz...i to bude malo komu srozumitelne. Diskuze neni jen o odkazech a citatech, ale o vlastnich nazorech a myslenkach predevsim.

• 2pozemstan
            2pozemstan, 10.9.14 18:45:58  

citáty jako tema, výchozí bod nebo podpora výkladu vlastními slovy - taky to mám raději. Jde o to, jak se kdo umí vyjádřit a proto používá hlavně citace jiných. Důležité je hlavně o tematu přemýšlet a dát do souladu s vlastním pohledem na věc, nebo objevit rozpor s ním. Mnoho cest vedoucí k jednomu cíli.
            Poz. Čím lepší filosof, tím kratší poučka... :1:

• 69beran
              69beran, 12.9.14 16:12:28  

Clovek moudry ma vlastni poznani. Nemoudry tleska i CINTATUM

• DuchMirach
            DuchMirach, 16.9.14 11:20:22  

Hezký den :4:
            Tak jak vnímám sebe sama..tak vnímám i druhé..s druhýmí jednám stejně jako sama se sebou. To znamená, že nepoužiji..význam oblíbené věty.."Vše cokoliv řekneš, může být a bude použito proti tobě :4:

• osoba
            osoba, 18.1.16 14:43:23  

Je důležité vědět, jak aplikovat do praxe něco, o čem ani autor instrukce neví, co to vlastně je. Tomu se říká věda. Kdyby se měly věci správně pojmenovat a používat, spousta "vědců" a "filozofů" by ztratila svůj smysl života, který nalézají v prázdném tlachání o ničem nebo čemsi, čemu nerozumí.

• 69beran
    69beran, 2.8.14 21:50:02  

Lidstvi...co je lidstvi? A bezi vubec o toto v zivote lidskem? A co kdyz vse lidske prijde vetsine jiz nelidske? Ne, nebudu se radeji poustet do zadnych vetsich akci...

• 2pozemstan
      2pozemstan, 29.8.14 11:12:16  

lidství je např: šikanování a okrádání bezbraných seniorů, snižování dotací na začlenění opuštěných dětí do rodin, zvyšování počtu opuštěných dětí a nabité dětské domovy, se stoupajícím počtem zákonů na ochranu-stoupající počet a rozmanité druhy násilí, povinnost platit daně státu a dobrovolně pořádat různé sbírky na pomoc potřebným, jo lidství, má mnoho podob.

• 69beran
        69beran, 30.8.14 08:49:22  

No prave...mnoho podob. I kdyz...hodne z toho co popisujes bych nazval nelidstvim, ne jednou z podob lidstvi. Ackoliv ale...ono to nelidstvi je uz brano tak nejak samozrejme,jako norma,jako spravne. Kdysi davno jsem vsude slychaval a cital-musis byt cestny,pravdomluvny, pomahat slabsim, nehnat se za mamonem atd atd. Dnesni mladi slysi a ctou-musis jit tvrde za svym,neber ohledy na druhe,buduj karieru, na slabsi hled jako na odpad atd atd.

• 2pozemstan
          2pozemstan, 30.8.14 16:39:09  

tohle všechno k člověku patří, patří to mezi lidské vlastnosti-takhle jsem to pochopil. Všechny ty ušlechtilé vlastnosti nepatří mezi normální lidské vlastnosti, protože i po tisíciletích lidského vývoje má člověk stále velmi blízko k násilí a upřednostňování vlastního prospěchu na úkor jiných jedinců. Jsme prostě takoví a kdo ví, jestli to někdy bude ušlechtilejší v masovém měřítku...Orientuji se dnes především na sebe a své bližní a morálku ostatního světa nechávám za dveřmi, jinak by mne dočista trefilo :15:

• osoba
            osoba, 11.9.14 17:02:06  

Záleží na tom, jaké používáš měřítko. jestli se řídíš tím, co se považuje za "správné, normální", nebo se řídíš neměnnými zákony, které současná společnost pohrdavě ignoruje.

• bouchneri
    bouchneri, 31.7.14 00:21:33  

Jen si to tady čtu a žasnu jaké tady řešíte " kraviny"
    žiju, mám radost když se mi něco povede, poučím se když je to naopak, narodí se mi zdravé dítě, přeju totéž svému příteli sousedu či jinému v očekávání- ne aby mu chcípla koza. Normálně žiji v pozitivním myšlerní, musím ale říci, že pod dnešním tlakem globalizace je dost těžké, ale jde to, udržet si lidskou identitu radosti z každého dne. Nenasazuji, nehádám se- ale bráním se, třeba do krve a snažím se rozdávat pohodu a optimismus. Recept se dá těžko napsat, ale kdo se o to alespoň pokusí, určitě obohatí NORMÁLNÍ LIDSTVÍ ve svém okolí a pomůže tím i sám sobě. Díky tomu nám všem i budoucím. A TO JSEM praktikující atheista.

• anuste
      anuste, 4.8.14 10:07:34  

Hodně kvalitní příspěvek...☼

• 69beran
        69beran, 5.8.14 23:06:54  

Proc myslis?

• 69beran
        69beran, 8.8.14 18:22:25  

V cem je ten prispevek kvalitni? Jen prazdna,populisticka slova bez naznaku konkretne fungujiciho lidstvi z jejiho zivota. Pokud by napsala treba-zrusili jsme dovcu a usetrene penize jsme darovali rodine co prisla o dum pri povodni,pak ma mou uctu a uznam kvalitu prispevku. Za tenhle jeji pokrytecky prispevek by spis zaslouzila na prdel.

• 69beran
      69beran, 5.8.14 23:05:09  

Hm,je supr ze prejes kazdemu to nej. Hezky se to cte. Jen nesmely dotaz-a co delas pro ty,kterym se moc dobre nevede? A prosil bych konkretni priklady. Kdy,kde,komu co. Hm?

• bouchneri
        bouchneri, 6.8.14 23:30:10  

Ahoj,
        to od Tebe není normální dotaz, ale provokující dotaz, který by Tě měl vynést zpátky do sedla, kde podle mne nesedíš až tak pevně. Ale dobře, ptáš se a máš právo na odpověď. Nikdo nejsme spasitel Všech. Každý žijeme v určité komunitě lidí. Já samozřejmě také a také se pro tu komunitu, která mne přijala snažím žít a namyšleně si myslím že nám, tedy mě a té komunitě to stojí zato. Jelikož jsme většinou, říkám záměrně většinou podobného smýšlení, snažíme se žít ve vstřícném vztahu k dalším komunitám, se kterými ať chceme, nebo nechceme, nás běžný život uvádí do styku. V tom vidím nějakou stopu obyčejného lidství. Čárky a plusový body, to promiň, to si nedělám ani neděláme. Viděl bych to i jako úpadek mravů.
        Jinak ale platí, a to jsem atheista, člověče přičiň se a Pán Bůh Ti pomůže.

• 69beran
          69beran, 8.8.14 18:15:00  

Co to meles? Ja chci jen rict,ze prat cloveku ve srabu vse nejlepsi je k nicemu a jemu to nepomuze. Nemel nesmysly a odpovez jasne na mou otazku-co krom slov delas pro ty,jez potrebuji nejakym zpusobem pomoct? Slusne a jasne jsem se zeptal,slusne a jasne a konkretne mi odpovez. Dekuji.

• bouchneri
            bouchneri, 8.8.14 20:53:06  

nazdar, je fakt vidět, že jsi BERAN, ani k diskusi ani k životu ani k pomoci. Pro mne tento dialog ztratil cenu.
            Žij si po svém a radši ahoj, než nashledanou.
            Jarda

• 69beran
              69beran, 30.8.14 08:34:57  

Proc myslis? Pro to, ze nepovazuju za lidstvi slova, ale ciny,ucinnou pomoc? Pomahat bez rozmachlych gest,to je lidstvi. Kdyz nekomu popreju a jakkoliv nepomuzu, to je mu k nicemu. Ale treba to vidis jinak, ok.

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 8.7.14 05:43:36  

Na internetu jsem se setkal s několika články od autora Clintona Callahana. Velmi mě zaujaly a chtěl jsem si o tomto autorovi něco zjistit. Internet ale mnoho informací o tomto člověku nepodává.
    Má zde někdo podrobnobnější?

• senja
    senja, 22.6.14 19:44:45  

Zajímavé! Diskuze, ve kterých se jen bohapustě žvaní, jsou plné k prasknutí. Že by to bylo tím, že se nikdo necítí být obyčejný? Škoda. Občas je dobré si obyčejně lidsky popovídat.

• jo_toto
      jo_toto, 17.10.14 10:43:29  

Já tu celou dobu obyčejně sedím a poslouchám řádky růst. :4:

• Qwerty
    Qwerty, 27.1.14 16:19:28  

dobrý den jsem ráda že ještě někdo na obyčejné lidství věří

• janelka5
      janelka5, 25.3.14 12:25:00  

Já taky.

• blahu
      blahu, 27.4.14 05:29:53  

.. veřit na něj je krásné, setkat se s ním je ještě krásnější :2:

• blahu
        blahu, 27.4.14 05:31:38  

Jednou během meditačního soustředění mluvil Váju o smrti a o tom, že smrt je jako „dát si kafe“ a přitom vyzval jednu z meditujících žen a svou dobrou přítelkyni, která po těžké nemoci prodělala autentickou zkušenost klinické smrti: „Dášo, pojď jim říct, jak jsi umřela“. A vem to stručně, za pět minut máme oběd, tak ať nám to nevystydne!“ ... a více na http://www.byti.eu/vzpominky.html

• 2pozemstan
      2pozemstan, 12.5.14 21:30:52  

děcka, nechci být za prudiče, ale jak definovat - obyčejné lidství? Vždyť jsme predátoři a nic vznešeného bych v tom neviděl. :2:

• zbyseklorenz
        zbyseklorenz, 12.5.14 22:19:09  

obyčejné lidství je neobyčejné:-)

• 2pozemstan
          2pozemstan, 13.5.14 17:29:24  

no,....nejenom to lidství,..všechno

• shachor
    shachor, 14.1.14 20:28:11  

Prohlédni si stromy, které poskytují ptactvu vyvýšené místo na sezení, a když ptáci odlétají, neprosí je, aby se vrátili, a ani netouží, aby je už nikdy neopustili. Pokud dokáže být vaše srdce stejné jako strom, pak jsem blízko Cesty Buddhů.

• akanahe
      akanahe, 27.2.14 18:16:26  

srdce stromů je bez zajmu s ignorací a prostě jen bytí a nic víc .. tohle jako chceš ? Strom je jen simbol klidu stejně jako budha , ale nelze přeci simbol asociovat s fyzikou a projevy :P

• jo_toto
      jo_toto, 17.10.14 10:47:54  

Některé ty voňavé je sice neprosí, ale touží po nich (některých).. Možná ale tam z podstromu autora takové taky nerostly. :4: