Tarot

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
savvana (2016-11-29 16:59:26)BRITSKY.SLECHTIC (2016-11-27 14:55:45)anezkaceska (2016-11-05 17:50:07)womanxs (2016-08-15 21:53:32)sseemmka (2016-08-13 19:42:37)jupi.ahoj (2016-04-18 09:52:46)vladislavsima (2016-03-16 21:31:47)Danca1961 (2015-03-31 00:05:48)Freya83 (2015-02-11 12:00:50)kolibrik111 (2014-12-30 11:51:10)Gorodet (2014-10-16 08:27:01)nomenklatura (2014-06-23 20:42:30)therion666 (2014-03-24 15:35:54)Araritha (2014-03-10 09:11:01)strolll (2014-03-05 13:43:40)LadyContemptible (2014-02-23 12:46:26)ramoonka (2014-01-22 19:55:23)Mclucky (2013-10-30 13:43:08)hanka.z (2013-10-29 18:43:21)
Tarot
Založeno: 20. 10. 2013 | Příspěvků: 25 | Členů: 19

Pro všechny, kteří ví, že existuje něco jako osud. Kteří ale zároveň tuší, že navzdory osudu je zde naše lidská vůle, a že jen na nás záleží, jak svým osudem projdeme. A že i výklad tarotových karet může každému pomoci najít tu správnou cestu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Irena_P
    Irena_P, 12.7.16 12:52:01  

Zdravím,

ráda bych vám tu doporučila e-shop kde mají obrovskej výběr tarotových karet. Má to ale jednu nevýhodu - zboží vozí z Anglie, takže pokud si s kartama objednáte i knihu, tak kniha bude v angličtině. Ale karet je tam spousta i bez knih. Doufám, že mě nebudete kamenovat za reklamu. Je to k tématu a některým z vás to může udělat radost když seženete něco co u nás běžně dostupný není, nebo ušetříte nějakou tu korunku.

http://www.enbook.cz/osobni-rozvoj-domov-rodina-hobby/mind-body-spirit/fortune-telling-divination/fortune-telling-by-cards-cartomancy/tarot.html

• vladislavsima
    vladislavsima, 6.2.15 15:27:15  

Vážení, zvu pokud chcete (nezištně) diskutovat o Tarotu, ale třeba i numerologii a astrologii zvu vás do facebookové skupiny

https://www.facebook.com/groups/nekomercni.esoterika/

Vláďa

• vladislavsima
    vladislavsima, 1.1.15 20:08:01  

Během roku 2014 jsem začal kombinovat výklad karet a numerologii také s astrologií. Mám s tím velmi dobré zkušenosti - použitím všech 3 metod lze dosáhnout velmi hluboký vhled do situace, a astrologie je fantastická v předvídání časů nadcházejících událostí. Doporučuji !

• vladislavsima
    vladislavsima, 10.10.14 20:33:04  

Ahojky všichni,
    pokud by vás zajímalo zpětné statistické vyhodnocení přínosu mých karetních výkladů (provádím pravidelně každý rok), můžete se podívat na

http://www.tarot-osud.cz/statisticke-vyhodnoceni-prinosu-vykladu

Vyhodnocení provádím formou jednoduchého internetového dotazníku, ve kterém mi ti, pro které jsem udělal výklad s asi ročním odstupem vyplňují jak jim to pomoho či nepomohlo, jak se splnily předpovězené události apod. Při žádosti o vyplnění všem vždy znovu zasílám (pro připomenutí) můj tehdejší výklad. Je hezké, že většina lidí ochotně spolupracuje a zpětnou vazbu mi dává .

Tarot-osud.cz

• juky
    juky, 4.4.14 11:58:19  

:1: :1: :1:

• vladislavsima
    vladislavsima, 1.3.14 09:39:45  

Zásady pro práci s Tarotem :

1) Ptej se karet pouze na člověka, který o výklad požádal a dal k výkladu souhlas. Dotaz se pak může týkat i dalších, kteří jsou k danému člověku a vzniklé situaci v nějakém vztahu. Karty však o ostatních okomentují pouze aspekty, které mají k dané situaci příčinný vztah.

2) Pokud potřebuješ informace, týkající se někoho jiného, které se v budoucnu tak jako tak dozvíš, můžeš se zeptat např. "jak budu vnímat dané informace, události" (tedy dotaz na budoucí obraz tvého vědomí).

3) Vykládej klientům pouze v problematických situacích, ne otázky "ze zvědavosti". Vždy posuď, zda je vhodné žádat karty o konzultaci.

4) Nemůže poskytnout dobrou duchovní službu ten, kdo sám sleduje materiální cíle. To se navzájem vylučuje. Výklad karet by měl být v ideálním případě za dobrovolný příspěvek. Pokud to nejde jinak než s ceníkem, pak by vždy mělo být jasně stanoveno, že nemajetní dostanou plnohodnotný výklad zdarma.

5) Buď sám čistý a nebuď příčinou zla. Léčit může jen čistý pramen. K tomu patří zříci se požívání druhých tvorů, alkoholu, kouření apod.

Mé názory a zkušenosti, které předkládám...

• jupi.ahoj
    jupi.ahoj, 7.1.14 07:46:13  

Jsem si vykládala na dceru na letošek, pak jsem si koupila malou knížečku horoskopů a věřte nevěřte měla to tam..! :1: :4:

• himbu
    himbu, 12.11.13 20:02:47  

Tak jsem si dneskaj tahala z paklíku karty, páč jsem se ptala vyšší moci, jestli se třeba nelíbím sousedovi. A vytáhla jsem si srdcovou desítku a srdcové eso!
    Tak jsem si vzala nové fjertoch a šla na procházku, naparovala se tu i onde....a nic....furt nic....celá nasratá, že to nefunguje přindu dom, a doma dědek heká, hercna mu rumpluje, tož rychlo k doktorovi, natočili mu tam ékágé....a měl ho tam!
    A pak, že karty lžou! Nelžou, akorát mluvíja hotentotsky!

• jupi.ahoj
      jupi.ahoj, 13.11.13 07:30:25  

:1: :1: :1:

• SandraSanchezova
      SandraSanchezova, 13.11.13 08:52:07  

:1: :1:

• veri
      veri, 20.2.14 19:16:00  

Tak jsem se zasmála, i manželovi jsem to přečetla, ty bys mohla psát do televize. :13: :13:

• vladislavsima
    vladislavsima, 27.10.13 15:24:40  

Ahojky, zdravím všechny příchozí :2: !

Na úvod bych se rád podělil o mé zkušenosti z výkladu - od počátku letošního roku jsem poněkud pozměnil způsob jak vykládám.

Celý loňský rok jsem postupoval nádledovně (výklady přes email) :
    - nejprve numerologický a astrologický rozbor povahy/povah
    - pak série dotazů na danou záležitost, od obecných ke konkrétním
    - na závěr doraz na další vývoj a na doporučení
    - všechny odpovědi na všechny dotazy jsem si zaznamenával
    - poté jsem najednou sepsal celé povídání
    - na závěr jsem se ještě jednou optal karet, zda by k mému povídání ještě něco dodaly
    - pak jsem definitivně dokončil a odeslal povídání klientovi

Úspěšnost nebyla špatná (viz statistika na www.tarot-osud.cz), ale zjistil jsem, že přesto výše uvedený postup nebyl zcela optimální. Šlo o zo, že jsem začal sepisovat povídání až když jsem měl všechny odpovědi pohromadě. Nebral jsem v úvahu to, že tarot pokud něco sdělí, tak to již podruhé neopakuje, a jen to doplňuje. Ve výsledku jsem pak občas nedokázal správně vyhodnocovat odpovědi v jejich časové posloupnosti.

Nyní postupuji tak, že po úvodním rozboru píši sdělení a části výkladu ihned po každé jednotlivé odpovědi. Je to interaktivní, kydž píši, mám karty před sebou a ony na mne mohou lépe působit, a přikládám jednotlivým sdělením právě takovou důležitost a význam, jaký doopravdy mají. Sice na to ještě nemám statistiku (ta bude až v září 2014) ale vím, že je to tak správněji.

Ještě zmíním, že nempožívám žádné výkladové vzorce, prostě položím otázku, rozložím karty do kruhu, a pohybuji nad nimi levou rukou... Tarot si sám určí, kolik karet mám vytáhnout. Je to takové povídání, velmi interaktivní... Často se tak dozvídám celé příběhy...

Co o tom soudíte vy, jaké jsou vaše zkušenosti ? Vláďa

• Agustinen
      Agustinen, 27.10.13 22:11:04  

No, já ti nevím. Kdysi mi jeden čaroděj řekl něco, co se přesně na den stalo - za cca 5 měsíců. Od té doby věřím tomu, že něco na tom určitě je. Známá mé maminky pracuje s čísly a té tedy taky věci vycházejí. Určitě fandím, a moc :13: :13:. Přeji hodně štěstí :13:

• hanka.z
      hanka.z, 28.10.13 10:11:33  

Ahoj, já mám zatím zkušenosti velice chabé, začala jsem nedávno a jsem ještě pořád ráda, že si vůbec pamatuju významy všech karet :-) Sama sobě nevykládám... A jinak o mě moc lidí neví, že se o to zajímám. Jedna kamarádka chce vykládat karty celkem často, bydlí daleko a píšu jí rovnou přes mobil, když jsme obě on-line, co jsem zrovna vyložila a v kartách vidím. Moc se mi do toho nechtělo, abych jí třeba nenapsala něco a nebyla to blbost. Ale zatím to vše vychází. Škoda, že ruší diskuzi na Lidech.cz, snad se leccos naučím i tady :4:

• therion666
        therion666, 7.11.13 18:45:29  

Já od počátku používám u Tothova Tarotu pomůcku - tzv.
        MNEMONIKA: Třeba ti pomohou...

a) Pravda, smích, chtíč: Svatý Blázen Vína! Zahal trhlinu v šatu, prostopášné šílenství je velebným osvícením.

b) Slovo Moudrosti se proplétá tkanivem lží, spojuje neproměnitelné Nekonečnosti.

g) Matka, měsíční panna, spoluhráč, nevěsta Panova;
        anděl, nástroj boží pro každého muže.

d) Kráso, rozšiřuj svoji Říši! Pravda je mimo dosah myšlenky: celistvost světa spočívá v Lásce.

c) Původce a tvůrce počátku, Císař a Král veškerenstva,
        vzdejte mu hold jako vládci Jara!

w) Moudrost každému podle potřeby dávej prostřednictvím Světla, dál ho vylévej, veliký Hierofante!

z) Každému své pochopení pravdivě odhalí beze slov: váš styl, nesmrtelná Dvojčata a Milenci!

x) Hleď, válečný vůz! Vodami je zaléván Svatý Grál, životem a rozkoší, Vínem a Krví!

f) Lev-Had bohy na svět přivádí! Tvůj trůn, Bestie ve skoku, naše Paní Babalon!

y) Nejtajnější semeno na celé hadí pláni života, Panic, Poustevník kráčí, mlčenlivý Strážce.

k) Hnáno svými trojjedinými energiemi, Kolo Štěstěny se roztáčí: jeho náprava je nehybná.

l) Vyrovnání! Rytmus se prolíná každým aktem. Divoký je tanec; však v naprosté rovnováze.

m) V Matce, v hlubinách oceánu bohočlověk visí, lampa abyssu aiónického.

n) Orel, Had, a Štír! Tanec Smrti víří životem od tranzu k tranzu a zase zpátky k tranzu.

s) Solve, coagula! V.I.T.R.I.O.L. zjevil tinkturu, elixír a Kámen.

j) IÓ Pan! po vrcholcích bůh-kozel v divokém chtíči extáze nevázaně skáče.

p) Bellono, zaječ! Zbav kápí sokoly! Burácení světů do sebe ve válce narážejících!

h) Nuit, naše Paní Hvězd! Osud všechen tvojí je hrou, vznešeným experimentem!

q) Čarodějná luno, na tvůj potůček krve spuštěna jest
        znamenitá věštecká bárka Brouka Půlnoci!

r) Slunce, náš Otec! Duše Života a Světla, miluj a hrej si svobodně, svatost na pohled!

v) Nuit, Hadit, Ra-Hoor-Khuit! Aeon Dvojčat! Jásejte, ó Empyrejští!

t) Nic se stává Vším, aby se překlenulo Nic, ó dokonalé universum Panovo.

Ale možná ti to také k ničemu nebude...
        :4: :6:

• therion666
    therion666, 25.10.13 09:21:17  

Veliké Kolo Samsáry.
    Kolo Zákona. (Dharma.)
    Kolo Taro.
    Kolo Nebes. Kolo Života.
    Všechna tato Kola ať jsou jedním; a přesto jen to jediné z nich, Kolo TARO, ti vědomě prospívá.
    Medituj dlouze, široce a hluboce, ó člověče, o tomto Kole, přemítej o něm ve své mysli!
    To ať je tvým úkolem, abys uzřel, jak každá karta nutně vychází z každé následující karty, v patřičném sledu od Blázna až po Desítku Pantáklů.
    A potom, až budeš znát Kolo Osudu celé, budeš schopen postřehnout TU Vůli, která jej roztočila poprvé.
    (Neexistuje žádný počátek nebo konec.)
    A ejhle! tys prošel Abyssem.

Aleister Crowley, Kniha Lží

• therion666
      therion666, 25.10.13 09:25:39  

TAROT je balíček sedmdesáti osmi karet. Jsou v něm čtyři barvy, tak jako i v moderních hrách, které jsou z něj odvozeny. Ale karty s figurou máme čtyři namísto tří. Navíc je tu dvaadvacet karet, jež se nazývají »trumfy«, každý z nich je symbolickým obrazem s příslušným názvem.
      Na první pohled by člověk předpokládal, že toto pořadí je libovolné, ale není tomu tak. Vyžaduje to nutně - jak se ukáže později - struktura universa, a částečně i sluneční soustava, což symbolizuje kabala. Bude to vysvětleno dvojím způsobem.

Původ tohoto balíčku karet je velmi obskurní.
      Některé autority se pokusily jej doložit starodávnými egyptskými mystérii; další se snažili datovat jeho vznik až do patnáctého, nebo dokonce i šestnáctého století.
      Ale tarot už určitě existoval v té podobě, kterou lze nazývat klasická; ve čtrnáctém století, neboť karetní sady tohoto data dodnes existují, a od té doby se design v žádném pozorovatelném ohledu výrazně nezměnil.
      Ve středověku se tyto karty používaly k vykládání osudu - a byly to zejména cikánky, takže se obyčejně mluvilo o »tarotu Cikánů«, nebo »Egypťanů«.
      Když se zjistilo, že cikánky, navzdory etymologii, jsou asijského původu, jevili někteří lidé snahu nalézt jeho původ v indickém umění a literatuře.

Je třeba začínat jakoukoliv diskusi o těchto diskutabilních otázkách?
      :6:

• vladislavsima
        vladislavsima, 27.10.13 15:42:08  

Tarot jako takový byl stvořen lidmi, kteří nejen znali vibrace čísel a živlů, ale také bytostný vývoj v jeho celku. Tyto znalosti bývají přineseny nám lidem každých asi 2.000 let. Tedy Tarot jako takový může být datován do velmi dávné minulosti...

Rád bych jen zmínil, že s výše uvedenými vědomostni lze odvodit významy všech tarotových karet - tak jak byly kdysi sestaveny.

Přesto se ani tvůrci tarotu nedostali k těm úplně nejhlubším kořenům skladby našeho světa - jinak by karty sestavili ještě trochu jinak...

• strolll
          strolll, 31.10.13 12:39:48  

Těším se, že takový tarot, Vláďo, sestavíš :-)

• vladislavsima
            vladislavsima, 31.10.13 21:21:07  

A víš, že to mám opravdu v úmyslu ? Má na to i malířku :-)))
            Jenže nejprve chci sepsat své poznatky do knihy... pak přijde na řadu nový tarot...
            V

• strolll
              strolll, 7.11.13 12:06:23  

Tak to je skvělé! Opravdu upřímně se těším. Ráda si tvoji knihu přečtu, až bude.

• therion666
          therion666, 1.11.13 12:26:51  

...ale ano. Ke kořenům KNIHY tarotu se zcela určitě dostal jistý Aleister Crowley.
          Jeho Kniha Tarotu (NE ty komerční tištěné karty, které se dnes za Crowleyho tarot vydávají) je zatím to nejdokonalejší, co můžeme najít. :6:

Ale pokud - Vladislave - považuješ TAROT za "vykládací karty", je jakákoli diskuze jen planým žvaněním.... :4:

• vladislavsima
            vladislavsima, 2.11.13 06:47:35  

Co myslíš pod slovy vykládací karty ? Tarot se jistě používá pro vykládání... Tarotové karty mají své vibrace, a projevují se v interakci s vykladačem duálně = z jedné strany mají svůj význam daný číslem a živlem, zabarvený dle obrázku (= nezávislý na vnímání vykladače), z druhé strany jsou i tím, jak je vykladač vnímá (tedy jejich význam je definován vnímáním toho, kdo vykládá). Čím blíže je tedy chápání vykladače nezávislému významu karty, tím přesnější výklad. Asi si nikdo neumí představit, že by třeba 3 mečů byla krásná a mírná karta... I kdyby ji tak někdo vnímal, stejně by mu ve výkladu označovala problematické situace..

• therion666
              therion666, 7.11.13 18:30:56  

TROJKA MEČŮ?

Bina, veliká Matka, která ovládá říši Vzduchu.
              V této skutečnosti se skrývá extrémně obtížná nauka, kterou je třeba podrobně studovat v knize »Vize a Hlas«: 14. Aethyr....

Bina tu není onou dobročinnou Matkou, která tvoří celek v Trojici s Keterem a Chokmou.
              Je to zdůrazněno nebeskou vládou Saturnu ve Vahách.
              Tuto kartu drtí gravitace; je to prý lůno Chaosu.
              Je v ní nezměrná touha tvořit, ale dětmi této touhy jsou monstra.
              Možná to znamená vrcholnou transcendenci přirozeného řádu.
              A proto je to místo tajemství a perverze.
              V symbolu spatřuji veliký meč mága, který míří do nejvýše položeného bodu; stýkají se v něm dva krátké meče. Z toho spojení se pod pláštěm neúprosné noci rodí bouře....
              :4:

• vladislavsima
    vladislavsima, 20.10.13 19:42:39  

Ahojky, vítám všechny zájemce ! Věřím, že si tady nejen popovídáme a vyměníme názory, ale i zprostředkujeme pomoc těm, kteří ji budou potřebovat. Přeji vše dobré, Vláďa