Karty lenormand

Moderovaná diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
nelien (2017-04-26 12:56:12)brusinkajezinka (2017-04-25 21:44:39)Apple (2017-04-25 19:34:38)Tynka (2017-04-19 16:54:09)womanxs (2017-04-12 17:53:32)sseemmka (2017-03-16 23:22:26)Ruzena (2017-03-11 20:39:07)Jitka1205 (2017-03-07 08:12:10)Inan123 (2017-03-05 08:08:00)Ludka (2017-02-18 10:44:49)belamor (2017-02-05 12:53:37)Zuleika (2017-01-04 23:27:00)deni (2016-09-07 12:42:53)JaNette.36 (2016-06-28 11:53:30)wikkaa (2015-11-30 16:27:25)...Iris... (2015-05-05 19:07:47)nomenklatura (2015-01-02 16:14:07)helenka35 (2014-09-18 19:43:30)lady.maarmalade (2014-04-09 19:22:34)Mclucky (2013-10-30 13:42:52)NLenka (2013-10-29 19:17:10)arera (2013-10-21 20:53:09)
Karty lenormand
Založeno: 19. 10. 2013 | Příspěvků: 2 046 | Členů: 22
Správci: brusinkajezinka (hlavní), Apple

Povídání o kartách Lenormand.
Výklady, kombinace, významy jednotlivých karet, velká tabule...atd.
Prosíme, výklady on-line neděláme. (Pokud vidíme snahu, rády pomůžeme i úplnému začátečníkovi.)

Pokud budete chtít vložit vyložené karty na internet, můžete si výklad seskládat pomocí prográmku Šestiočky.. poté zkopírovat (alt prt sc), otevřít grafický program Malování, vložit (ctrl C) a uložit do PC. (Poté můžete vložit na internet: FB, Rajče, ... atd.) Šestiočce moc děkujeme.

http://www.lenormand.mysteria.cz/

V naší skupince kartářek panuje příjemná atmosféra, upozorňuji nově příchozí, že obtěžování ve formě opakovaných, nevyžádaných vzkazů nebude tolerováno.
Děkuji za pochopení. :-)

Odkazy, které mohou pomoci:
http://spimajim.nazory.eu/rubriky/lenormand/vyznamy-karet
http://vyklad-karet.najdise.cz/karty-lenormand

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• brusinkajezinka
    brusinkajezinka, 23.3.17 11:13:12  

Milé kartářky, vzhledem k okolnostem, díky kterým zanedbávám fórum, bych potřebovala ještě jednoho správce, který by zde fungoval lépe než já. Moc prosím o pomoc. Děkuji. (Potřebovala bych rozložit karty sama sobě a nejsem schopná ani to.) :1:

• Tynka
    Tynka, 17.2.17 15:15:02  

Ahojky holky,moc vas vsecky zdravim:)) Moc ráda bych chtěla znát váš názor. Delši dobu se mě strašně libi jeden muž,je o trošinku mladší než já je nezadany,já tež,neznáme se osobně,jen přes socialní sít. Už delší dobu pořád přemejšlím o tom, že mu narovinu napíšu že se mi líbí,ale pořád nejsem jaksi schopna to udělat:D Zeptala se se karet jakou mohu očekávat reakci,když mu to napíšu. Udělala sem si na to klasickou malou devítku. budu moc vděčná za jakoukoliv reakci,před cca rokem sem se vás ptala na jineho muže (taky mala devitka) a trefily jste se vsecky do puntiku:) Děkuji moc

Ryby-mraky-srdce
    Strom-lod-jetel
    Dum-cesty-slunce

Ty karty mě nepřídou špatný,jen mě to kazi ty mraky,ktery tam podle mě vnášej určitou nejistotu,též mě napadlo jestli prvni řádek neukazuje současnost a to jest tu mou nejistotu jestli mu napsat nebo ne,i kdyby ne tak podle mě tam zezačátku je jisté vahání,nebo že by se něčeho bál. Další řádek může ukazovat na nějakou cestu která by mohla příjít krátce po zprávě? Z vlastní zkušenosti když mám v dennich kartách lod a jetel tak vždycky do týdne někam jedu,on není přímo z Prahy jako já,bydlí pár minut za Prahou. Pak tu vidím že konečné rozhodnutí bude nakonec ku prospěchu. Když to zkrátím dělam to na mě dojem že žežačátku bude váhavej ale nakonec by to mohlo klapnout,nevim nechci to zas vidět moc růžově ještě když je to má tabule. Holky prosím poradte:) Krásny den.)

• Apple
      Apple, 24.2.17 14:06:22  

Ahoj Týnko, ač moc ty devítky nedávám, tak jsem za, abys to pošťouchla :) Prostřední sloupec by měl vypovídat o současnosti, takže to dost dobře může znamenat obavy, že to neklapne. Já bych podle toho složení řekla, že on by se sám k ničemu neodhodlal ...
      Ale jinak karty tam jsou hezké , takže směle do toho :D

• Tynka
        Tynka, 26.2.17 14:36:42  

Moc dekuji Apple:)))) pokud prostredni sloupec je soucasnost tak to opravdu pak dava smysl:) ani sem nevedela ze se to tak vyklada:) moc dekuji

• Ruzena
      Ruzena, 8.3.17 20:46:50  

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, tak asi reaguju s křížkem po funusu. Z tabule mám taky dobrý pocit. Mraky jsou v té devítce jediná negativní karta (snad možná ještě cesty v kontextu vztahů jde vnímat i negativně, ve smyslu rozhodování se). Takže asi bych taky tipovala, že pokud se k tomu odhodláš, tak rozjezd bude pomalejší, možná trochu váhavé nebo ne zcela čitelné jednání z jeho strany, ale výsledek dobrý!

Možná už je po všem... dej vědět, jak se to vyvíjí.

• Tynka
        Tynka, 10.3.17 15:11:39  

Dekuji moc Ruzenko:))))

• brusinkajezinka
      brusinkajezinka, 23.3.17 11:11:31  

Se svými city váháš, protože nemáš jistotu. Držíš však naději, že to dopadne.Při rozhodování máš šťastnou kartu. Je na tobě, jak se rozhodneš, co dělat. Dle mraků by nemělo být jednání příliš zbrklé. Jak se říká: "Netlačit na pilu." Je možné, že by se objekt mohl vyplašit. Karty nevypadají vůbec špatně! Hodně štěstíčka.

• sithonia
    sithonia, 28.1.17 20:59:40  

Ahojte :) som tu nova. Chcela by som Vas poprosit, kto sa vyzna, aby mi objasnil z vykladu oblast prace-zamestnania. Obrazok mam v profile. Dakujem krasne :)

• sithonia
      sithonia, 29.1.17 13:26:15  

Iba by som chcela poradit. Ja to vidim takto: praca ma byt karmicka pre mna (kriz) a tiez moze skoncit. Tam je ta karta Dieta (moze to byt novy zaciatok) ale s kartou Mysi to moze byt nahodlavane. Podla karty Strom praca moze znamenat ako moje poslanie, ale tiez odvolanie z prace, ja som to pochopila tak, ze odvolanie mozno i kvoli dietatu (odchod na matersku).
      Poradite mi prosim, ako to vidite Vy?
      Este chcem dodat, ze momentalne nemam pracu a si ju hladam.
      Mockrat dakujem.

• brusinkajezinka
        brusinkajezinka, 29.1.17 14:14:39  

Pro tento případ je lepší sem vložit adresu odkazu obrázku.
        https://www.diskutnici.cz/data/foto/114643.jpg

• brusinkajezinka
          brusinkajezinka, 29.1.17 14:24:17  

Nechci ovlivnit ostatní, ale když se ptáš na práci a koukám na to, kde máš postavenou dámu, tak tam moc vývoj vpřed není. Spíš minulost. Musíš něco změnit, a to je tvůj přístup. Musíš překonat to, co je přežité... to, co nikam nevede. Jelikož máš na posledním domě Srdce, měla bys řešit to, co je tvému srdci blízko. (Musíš mít i tu práci ráda.) S tím je spojena volba tvé cesty, kterou se vydáváš. Pokud ale nebudeš nic dělat, vhodná práce si tě sama nenajde. Nekoukej na to, že nějaká práce byla a nedává ti to spát (nese ti to neklid), jdi vstříc novému.

• sithonia
            sithonia, 29.1.17 22:06:27  

Dakujem pekne.

• Ruzena
    Ruzena, 1.1.17 17:27:14  

Ahojky, taky přeju všem šťastný rok 2017!

• womanxs
    womanxs, 31.12.16 21:45:54  

také přeji všem zde na fóru hlavně zdravíčko mentální a fyzické a spoustu lásky do nového roku holky :2: . Bude ve znamení hvězd, tak určitě to bude ve smyslu blaha a naplnění a ne jejich skonů.

• Jitka1205
    Jitka1205, 31.12.16 12:07:50  

Dobré vykročení do nového roku, hodně zdraví, optimismu, pohody a dobré nálady :4:

• brusinkajezinka
    brusinkajezinka, 22.12.16 21:34:59  

Příjemné prožití svátků a v novém roce hodně štěstí, zdraví, pohody, elánu a lásky.

• Apple
      Apple, 26.12.16 16:43:42  

Ahoj Brusinko, děkuji za přání a i Vám všem, pohodový zbytek svátků, v novém roce spousty zdraví, pohody, lásky, spokojenosti
      a šťastné čtení v kartách :)

• Jitka1205
    Jitka1205, 14.12.16 12:04:25  

Ahojky :2:

ráda bych poprosila o názor na malou tabuli mé hodně dobré kamarádky, karty si vyložila sama a poprosila mě o můj náhled. Ale mám pocit, že namísto toho, co tam je, do ní spíš promítám to, co vím :9:.

Jedná se o malou tabuli na období tří měsíců na vztah kamarádky s jejím partnerem. Je to úplně nejzákladnější verze malé tabule, jednotlivé karty jdou za sebou, tak jak byly vyloženy :

14 03 12
    30 17 21
    06 05 35

Moc děkuji za jakýkoliv názor.

Krásný a pokud možno pohodový zbytek adventu všem :15:

• Ruzena
      Ruzena, 17.12.16 19:44:55  

Vidím tam nevěru nebo přinejmenším neupřímnost v tom vztahu. Další věc, která mě napadá, je těhotenství, které ale bude komplikované (případně je tu neúspěšná snaha otěhotnět). Paradoxně ale, jako by starosti s tím vším ty dva spíš přivedly k sobě a ten jejich vztah upevnily.

• Ruzena
      Ruzena, 17.12.16 19:46:31  

Ještě mě napadlo, že by ta lilie a liška mohla symbolizovat někoho nečestného v rodině. Nějakého příbuzného, na kterého je si třeba dát pozor. S ohledem na tu horu se ale obávám, že bude těžké tohoto nepřítele porazit.

• Jitka1205
        Jitka1205, 4.1.17 12:21:56  

Ahojky Růženko :2:
        moc děkuji za tvůj náhled.

Podle mě se spíš než o nevěru jedná opravdu o to, že ti dva spolu moc nekomunikují o věcech, které je tíží. Oba jsou dost samostatní a do jisté míry i uzavření.
        Problémy tam jdou opravdu z rodiny, konkrétně partnera, a on je takový, že si vztahy s nikým nechce rozházet nebo zkomplikovat, tak to nijak moc neřeší a bohužel se nedokáže ani pořádně postavit za svojí partnerku, což jí samozřejmě žere.
        Čápa bych viděla spíš jako změnu. O těhotenství se nejspíš nejedná, oba šli do vztahu, že již děti mít nechtějí. Na druhou stranu, tazatelky sestra má asi půlroční mimčo, tak je to možná nějaké skryté přání. Podle těch negativních karet (Liška, Mraky a Hora) pokud se jedná o změnu, tak asi bude k horšímu :9:

Strom pod Čápem vidím jako nezměrnou trpělivost tazatelky při překonávání komplikací a nejasností, které ve vztahu mají.

Ještě jednou moc děkuju a omlouvám se, že reaguji tak pozdě, nějak jsem před Vánocemi nestíhala...

Měj pěkný začátek roku :4:

• ja.red
    ja.red, 10.11.16 19:18:39  

Ahoj/Dobrý den, tak bohužel podruhé - včerejší příspěvek se tad nenahrál a všimla jsem si toho až teď :-( Chtěla bych poprosit o Váš názor na tabuli mé kolegyně. Bude-li třeba, napíšu více informací. Slečná je svobodná, ale pár let zadaná - otázka je, zda šťastně, má o vztahu pochybnosti. Moc tomu nepřidává ani fakt, že pokusy o dítě končí neúspěchem. V práci také není spokojená (za sebe bych řekla, že má na víc), k tomu se denně potýká s náladovou nepřející kolegyní. Zvažuje tedy, zda v práci zůstat, nebo přejít na nějakou jinou pozici/do jiného oddělení či jít úplně mimo. Hlavní otázky tedy jsou partner - dítě - práce.

02 08 24 10 05 23 30 07 26
    27 13 36 29 32 20 04 28 18
    15 11 25 35 06 16 12 33 03
    31 09 21 14 19 22 34 17 01

Osobně si s tou tabulí nevím moc rady, vůbec netuším, jak to uchopit. Co se práce týče, mám dojem, že tady k nějaké změně dojde, že se musí rozhodnout. Jako by měla dostat nějakou informaci, která povede k tomu, že tu práci "rozsekne". Jen jestli je to úplně nová práce anebo změna v té stávající, to vůbec nevím. A možná se nakonec pletu úplně :-) Taky nevím, koho považovat za jejího partnera, pána či medvěda? Připadá mi, že pokud je partner zobrazený kartou pán, tak že by tam mohl být nějaký románek s "medvěděm". Jsem upřímně zvědavá (a vděčná zároveň), co vyčtete vy. Děkuji za jakýkoli postřeh, názor :-)

• brusinkajezinka
      brusinkajezinka, 16.11.16 13:56:37  

Co se týče práce - nad tou falešnou kolegyní si drží nadhled. tady to ukazuje, že má být pánem své situace.
      Na myšlenku miminka se až moc upíná. Nenechává volný průběh.

• brusinkajezinka
        brusinkajezinka, 16.11.16 14:00:28  

Má přijmout nové, co k ní jde. I když by to mělo být něco jen na chvilinku a poté následovalo ukončení nebo stagnace. (O co nového se jedná, to nyní přímo netuším.) Má zde nějakou návštěvu, kde se dozví něco, o čem neví. A toto jí přinese rozluštění situace. Přijde volba cesty (rozhodování). Může to být spojeno se zaměstnáním (změnou). Je to ale spojeno s pánem. (A to mi připadá - ví skutečně, že není těhotná???)

• brusinkajezinka
          brusinkajezinka, 16.11.16 14:01:54  

Je tady něco, o čem neví. Nevylučuji, že to může být schůzka spojená rovněž i s prací... (Ale mohlo by to být i těhotenství???)

• ja.red
            ja.red, 27.11.16 18:53:17  

Mockrát děkuji za reakci. Těhotenství je právě v současnosti 100% vyloučeno, spíše jsou na programu dne jiné zdravotní problémy, a to se zatím nespecifikovanou příčinou. Ale miminko na cestě opravdu není. Ať se na tu tabuli dívám jakkoli, nejsem s to z toho cokoli srozumitelného vyčíst.

• brusinkajezinka
              brusinkajezinka, 8.12.16 22:11:44  

Je tam něco, o čem se neví. (Proto mě napadlo těhotenství.) Hlavně ať, to je, co je, a dopadne to dobře (to přeji).

• Jitka1205
    Jitka1205, 1.11.16 12:51:47  

Tabule č. 2 je pro Pána – partnera tazatelky předchozí tabule. Pán tedy tazatel, je ve vztahu s Dámou, jeho předchozí vztah skončil rozvodem. Tazatel má dvě děti (dcera a syn) s předchozí partnerkou, nevím úplně přesně věkově, ale tak nějak už blízko dospělosti. Pána vůbec neznám a nic o něm bližšího nevím, jen to, co se ukazuje v kartách.

Sejmuté karty u tohoto tazatele jsou : 24 Srdce, 5 Strom a 9 Kytice.
    08 11 06 07 26 27 03 30 18
    09 17 34 29 04 16 05 12 25
    01 13 10 31 33 23 28 22 32
    36 21 02 19 20 14 35 15 24.

Z postavení Pána v tabuli je jasné, že nemá dořešenou minulost, o budoucnosti se nedozvíme téměř nic, i to, že je v předposlední řadě, vypovídá, že ho život dost udolává a není mu nic moc. Podle mě je hodně fixovaný na milost. Působí na mě, že právě to, že nemá srovnanou minulost a hodně se obrací zpátky na to, co bylo a nechce se od toho odpoutat, mu nejvíc komplikuje život. Jako by ani sám nevěděl, co chce, stále na místě a nedokázal se pohnout. Podle mě si hodně zakládá na stabilitě, věrnosti, důvěře apod. V předchozím dlouhodobém vztahu ale došlo ke zradě, kterou si tak úplně neodžil a působí to na mě, že proto má strach z lásky, jít naplno do nového vtahu, opravdu se zamilovat, snaží se mít tak nějak city pod kontrolou. Na jednu stranu se tím trápí a užírá, ale na druhou stranu s tím není schopný nic dělat. Navenek nosí masku úspěšného, tvrdého člověka, aby zakryl svojí citlivost a zranitelnost (Měsíc vpravo přes jednu kartu od Pána a vpravo nad medvědem). V práci bych řekla, že je hodně úspěšný, možná i šéfuje nebo podniká na sebe (Kotva na Rybách, Medvěd na Kotvě a Hvězdy na Medvědovi).
    Myslím, že v současném vztahu moc spokojený není, trápí ho,že nefunguje to, aby mohli být společně s jeho dětmi i jeho novou partnerkou. Partnerka vytváří velké problémy právě ve vztahu k jeho dětem (Dáma na Dítěti, Hora na Dámě, nad Horou Dítě na Zahradě). Myslím, že to je pro něj důvod, proč přemýšlí o ukončení vztahu, o tom, že půjde svou cestou (Cesty vpravo vedle Pána na Knize). I přesto, že vztah stojí na pevných základech (Prsten na Psovi).
    Myši na Srdci podle mě ukazují, že má opravdu strach z citů a že se jimi trápí. Odpovídá tomu i Kříž na Pánovi. Sám si uvědomuje, že je nutný to nějak řešit, proto podle mě i ta Rakev na místě Jezdce, myslí na to, že to tak dál nejde. Srdce na Kříži už to jen dokresluje.

Pán si myslím, že by se měl naučit nebát se najevo dávat své city a věřit, že může být líp.

Děkuji za jakýkoliv názor.

Mějte se moc krásně a užívejte slunečného podzimu :2:

• nelien
      nelien, 6.11.16 19:37:34  

Pan niečo ukončuje čo sa týka lásky, má tam straty. Trápi sa kvôli rodine. Má tam straty a trápi sa. Do budúcna tam ma rozhodovanie nebude vedieť ako ďalej. Má tam rozchod.

• Apple
      Apple, 6.11.16 20:40:33  

Pán hledá řešení, bude mít starosti asi se synem. Je na děti dost vázaný a ukončuje si v sobě trápení v lásce - dost možná i odloučení od dětí. Navíc si myslím, že je mezi mlýnskými kameny, šije do něj jak partnerka, tak i bývalá manželka. Dost pravděpodobně se s partnerkou rozejde aby mohl nabrat síly a trochu se postavit na nohy.

• brusinkajezinka
      brusinkajezinka, 7.11.16 17:10:37  

Má projít ztrátou (nebo ukončením nějaké záležitosti - nejspíš srdeční). |Tajně se rozhoduje (nebo brzy bude).

• Jitka1205
      Jitka1205, 7.12.16 17:52:27  

Děkuji všem za názor i zde :2:

Co se týče pána, on opravdu hodně trpí ztrátou rodiny, dětí, v podstatě v rámci rodiny fungovala jako něco jako mámotáta. V době, kdy děti byly malé, tak tehdejší manželka rozjížděla kariéru a nemohla si dovolit zůstat doma, takže děti víc vychovával on. Podle jeho slov pro něj bylo velkým zklamáním, když se po rozvodu děti rozhodly zůstat s bejvalkou.

Dobrý postřeh Apple :2: , prý oprvdu mají velké problémy ve vztahu se synem, mají být jako kosa na kámen a hodně mezi nima vázne komunikace. I to přirovnání, že je mezi dvouma mlýnskejma kamenama je prý perfektní. Bejvalka má pocit, že pro děti dělá málo a mohl by podstatně víc, zatímco je současná partnerka si myslí přesný opak. Pán mi přijde tak nějak "zaseklý" sám v sobě, kdy není schopný se nějak hnout z místa. Na jednu stranu přiznává, že mu na současné partnerce hodně záleží, ale na druhé straně taky to, že ho ničí nemožnost navázání rozumného vztahu mezi jeho dětmi a partnerkou. On si to představoval tak, že při společném sportování k sobě najdou cestu, ale bohužel to neklaplo. To bude asi to tajné rozhodování...

• Jitka1205
    Jitka1205, 1.11.16 12:48:29  

Ahoj děvčata :2:

poprosila bych o pomoc se dvěma tabulema. Jedná se o tabule pro muže a ženu, kteří jsou navzájem svými partnery. Dotaz nebo téma je jejich společný vztah. Obecně si myslím, že v tomto vztahu je mezi partnery hodně věcí, které před sebou tají,myslím ve smyslu, že si je nemůžou říct, což nikdy není dobré :5:

Zajímavé je, že u obou dvou padla na karetní dům Cest karta Slunce. Nejspíš je tedy čeká společné řešení, usmíření(?).

Stejně tak u obou tabulí nad kartou Pána je Strom. I když jsou oba výklady na vztah, může se jednat o to, že Pán má nějaký zdravotní problém? Nebo se to týká čistě jen povahy Pána?

Zrovna tak v obou tabulích v blízkosti Dámy padla Kosa, u Pána zas Strom a Ptáci, takže ty tabule do jisté míry sobě navzájem odpovídají.

Tabule číslo 1 :
    Tazatelkou je žena, bezdětná, ve vztahu s Pánem :
    Sejmuté karty byly :
    21 Hora, 14 Liška, 9 Kytice

11 01 10 29 17 15 36 24 35
    34 04 30 09 06 07 18 02 32
    19 22 08 31 16 14 33 05 25
    13 23 20 27 26 03 12 28 21

Podle mě si tazatelka zbytečně komplikuje život tím, že malé problémy nafukuje do obřích rozměrů. Jako jádro problémů mezi tazatelkou a jejím partnerem vidím její vztah s jeho dětmi, který je předmětem sporů a hádek (Pruty na domě Jezdce, Dům na Prutech, Děti na Pánovi – jedná se tedy o jeho děti). Řekla bych, že jí vadí to, že kvůli dětem se její partner setkává se svojí bejvalkou, kvůli tomu žárlí a vyvolává hádky. Je až příliš připoutaná k partnerovi (Pán na Kotvě, Kotva vedle Srdce napravo) a tak by ho chtěla mít pro sebe a ty děti jí to tak nějak narušujou.
    Tazatelka se podle mě snaží navenek působit sebevědomě rázně, ale ve skutečnosti taková rozhodně není. A v tomhle si myslí s partnerem nemají, co vyčítat.
    Svojí lásku považuje za životní, což se asi odráží i v kombinaci Kříž a Srdce. Na Srdci má ale Lišku. Moc toho o tazatelce nevím, ale prý v minulosti prošla velkým citovým zklamáním, a tak by možná Liška mohla znamenat jistou opatrnost v citech.
    28 Pán na 25 Prsten = pán je zadaný, k něčemu připoutaný
    Vztah je dlouhodobý, hodně na něj myslí, záleží jí na něm, představuje pro ní bezpečí a jistotu. Řekla bych ale, že svým chováním k partnerovi a zejména jeho dětem ten vztah ohrožuje (Hora pod Prstenem) a nechce ty překážky vidět.

Hora na úplně posledním místě si myslím, že jí říká, že by se měla naučit problémy řešit. Ještě bych k tazatelce dodala, že si myslím, že by se měla naučit víc věřit nejen ostatním, ale hlavně sama sobě zbytečně si nevytvářet překážky v životě.

• nelien
      nelien, 6.11.16 19:28:30  

Ahoj, skúsim niečo napísať. Momentálne rieši nejaké hádky v dome. Pred sebou má, ale pekné karty, novú lásku a stabilitu. Má tam koniec starej lásky, straty a začiatok nového, ale potrapi ju to, je tam aj faloš.

• Apple
      Apple, 6.11.16 20:28:40  

Ahoj, tak i já zkusím. Má před sebou buď důležitou změnu nebo změnu týkající se staršího muže, ukončení trápení a ujištění v lásce. Řekla bych, že momentálně se cítí nenaplněná v lásce a slyší už trávu růst. Trápí se tím, že v lásce nedostává to, co by chtěla. Podle věže na svém domě se buď cítí osamělá nebo bude zvažovat rozchod či si držet odstup. Jinak bych řekla, že ji čeká nový partner a pak bude zamilovaná a spokojená ve vztahu. A teď jdu číst, cos tam psala ty.

• brusinkajezinka
      brusinkajezinka, 7.11.16 17:13:34  

Dáma má řešit potíže. (Má dojít k ukončení). Pán - má nějakou záležitost ukončit. (Připadá mi, že se zde jedná o další ženu.)

• Jitka1205
      Jitka1205, 7.12.16 17:41:10  

Děkuji všem :2:

Obě tabule byly na měsíc listopad a tazatelka se chtěla vyjádřit až po skončení tohoto období, jako jakési resumé. V první fázi tazatelka všechno popírala, ale když trochu vychladla, tak některé věci přijala. Přiznala, že hádky nebo diskuze jsou u nich doma v podstatě na denním pořádku, ale ona to vnímá jako "provozní" věci, tedy více méně nepodstatné. Jádrem pudla je ale u ní určitá animozita vůči partnerovým dětem, vadí jí, že se s nimi potkává, resp. ještě víc, že díky tomu je v kontaktu se svojí bejvalkou. Nedokáže nebo spíš asi nechce pochopit, že kvůli dětem se ty dva prostě na určitých věcech dohodnout musí, ať chtějí nebo ne :8:. Přiznala i poměrně silnou žárlivost, která se objevila až tak měsíc nebo dva zpátky. Podle ní by ideální model byl, že by partner na svoje děti platil, ale jinak se od své bývalé rodiny úplně "odsekl", což je pro něho nepřijatelné.

Podle toho, jak o tom jejich vztah mluví, tak ta věž na věži úplně přesně sedí. Opravdu se cítí ve vztahu osamělá, ona do něj šla naplno, ale ze strany partnera se jí ta citová investice nevrací, tak jak by sama chtěla :9:

O rozchodu nebo o tom, že by měl přijít ještě v budoucnu někdo jiný, tak to nechce ani slyšet. Tohoto muže vnímá jako osudového, na celý život a ukončení vztahu by pro ní bylo podle jejích slov stejný jako konec světa...Obecně mi přijde, že chování tohoto muže vůči ní hodně omlouvá, přizpůsobuje se mu až moc,upozaďuje se, dělá všechno pro to, aby on byl spokojený, ale na úkor toho, co si ona sama přeje a dost jí to ubíjí (to by možná mohla být Liška ve smyslu přetvařování se).

Ztráty, které se v tabuli ukazují, vnímá jako určité zklamání, právě z chování partnera vůči ní.

S řešením potíží přiznává, že má problémy, spíš před problémy utíká a čeká,že se všechno vyřeší samo, tedy nejen ve vztazích, ale i obecně v životě. Ukončení žádné záležitosti u partnera prý neproběhlo, ale třeba to teprve přijde nebo o tom neví.

• nelien
    nelien, 12.10.16 13:29:17  

Ahojte dievčatá, prosím o názor na túto tabuľu pre dámu, vzťah.

18 21 09 33 19 07 17 32 27
    20 16 26 02 12 10 05 34 31
    14 23 24 03 29 30 28 11 06
    22 36 04 01 08 25 35 15 13

Sú tam správy a stretávanie s priateľom, ktorý dáme dodáva silu, je to pekné priateľstvo. Je tam duševná spriaznenosť. Dáma niečo ukončuje s čím sú spojené starosti a straty. Má to aj nad hlavou rieši rozchod. Má tam ukončenie starého vzťahu a čaká ju nový stabilný vzťah (08 25 35) s mužom ktorý sa rozhoduje ako ďalej, ktorou cestou sa vydať. Ten muž má už zrejme jasno, svedčia o tom karty ktoré sú nad ním a rozhodol sa pre životnú zmenu. Medveď bude zrejme manžel je k dáme veľmi pripútaný, ale pochopí, že to ďalej nemá význam a ukončí to aj on. V láske je nejaké trápenie a malé prekážky, ktoré by sa mali vyriešiť. Je tam, ale veľká láska ktorá prinesie stabilitu a rodinu.

• Jitka1205
      Jitka1205, 12.10.16 16:37:59  

Ahoj, zkusím něco napsat,dívala jsem se na to ale jen tak narychlo.

Podle mě je se tazatelka trápí, je ustaraná, kvůli rozchodu, na který myslí a řekla bych, že se nějak dlouho táhnul, přináší jí starosti. Ale v brzku jí čeká nový vztah, který bude šťastný, měla by ten nový začátek přijmout a nebránit se mu, přinese jí jistotu, klid a pohodu. Myslím, že jí i čeká nějaká změna ohledně práce, která jí přínese dobrý výdělek.

• Ruzena
      Ruzena, 13.10.16 18:58:10  

Dáma myslí na rozchod, má z toho nervy, je napjatá. Je to svého druhu životní rozhodnutí. Před sebou má naplněnou lásku, ale jsou v ní překážky, které musí překonat. S pánem bude mít vztah (pěkný), ale nevyhne se ani smutku, hádkám a chmurám. Budou si muset nějaké věci vyjasnit, nebude mezi nimi vždy ve všech ohledech upřímnost (na domě mraků had). Dáma prožívá pomyslný konec (kříž na dámě) a nový začátek (dítě na domě kříže). Co se týče práce, měla by přijít dobře placená nabídka (v nějaké větší instituci, možná ve státní sféře).

• nelien
      nelien, 13.10.16 19:58:40  

ďakujem dievčatá :-)

• brusinkajezinka
      brusinkajezinka, 14.10.16 19:56:21  

Dáma má přijmout nový začátek. Něco došlo ke svému konci a s tím je vlastně spojená i tato tabule. Střetávání s přítelem je spíš o flirtování, není to vztah s pevným základem. Možná to sebou nese i nějaké problémy (srdeční záležitost - boj sama se sebou, svým srdcem...). Vypadá to spíš, že se jedná o chtíč, přitažlivost (sex). Jako by se ten muž v tomto směru rozhodoval, co bude vůbec dál. Jsou zde mraky pochybností.. okliky. Možné že se jeho city změní - vůči dané situaci. Je možné, že mu přijde (přišla) do cesty nějaká jiná žena - objekt touhy a naděje.

• nelien
        nelien, 14.10.16 21:26:44  

Ďakujem Brusi. Teraz ale ktorý je ktorý muž. 28 som brala, že je to manžel dámy, ktorý nechce prijať, že je koniec a rozhoduje sa. Začal chodiť na zoznamky.

• brusinkajezinka
          brusinkajezinka, 15.10.16 10:52:36  

Nikdy si předem neurčuji karty, kdo je kdo. Musí to vyplynout z tabule.
          Pán je ten, který je jejímu srdci nejblíž.
          Medvěd může být manžel, ale může to ukazovat i na bývalého.. nebo na muže dominantního či velkého, silného. Pozor - může se i stát, že Pán a medvěd jsou stejná osoba. A naopak - jedna karta může ze dvou pohledů ukazovat na 2 odlišné osoby.
          Pes je pro mě spíš kamarád (nejedná se zde o vztah partnerský, spíš kamarádský). Neberu teď v potaz, že pes může být i syn či bratr.... atd.
          Ono se může stát, že se díky určení osob může výklad pomíchat, proto si je neurčuji a mám spíš nad tabulí nadhled.

• nelien
            nelien, 15.10.16 13:55:16  

Ďakujem. Ano je to medzi ňou a priateľstvo, nezáväzne sa stretávajú a zatiaľ neplánujú nič do budúcna. Kartu 22 som tiež aj brala ako dvaja muži, že sa dáma rozhoduje medzi dvoma. Na nej kríž, s niektorým to ukončuje (mužom). Všimla som si, že v tabuliach sa jeden muž zobrazí vo viacerých kartách, niekedy je to dosť náročné určiť kto je kto. Tiež to tak určujem ako to vyplynie z tabule. Neurčujem si osoby popredu. Len je to veľmi ťažké odhadnúť niekedy.

• nelien
              nelien, 15.10.16 13:55:50  

medzi ňou a mladíkom :-) mi to tam nejak ušlo :-D

• brusinkajezinka
                brusinkajezinka, 16.10.16 12:28:31  

Spíš bych řekla, že ten muž se rozhoduje (cíl rozhodování je jeho touha či naděje spojená s mladou ženou). Spíš je to mezi nimi povrchní a neurčité (nejasné).

• brusinkajezinka
              brusinkajezinka, 16.10.16 12:26:45  

Mnohdy to je hodně velká hádanka.. není jednoduché pak přijít na to, kdo je kdo. :1:

• nelien
        nelien, 14.10.16 21:27:55  

A ako toho nového priateľa som brala psa lebo je od nej mladší.

• brusinkajezinka
          brusinkajezinka, 16.10.16 12:29:08  

Mladší být může... osobně ho spíš beru jako kamaráda..

• Jitka1205
    Jitka1205, 10.10.16 01:13:51  

Ahoj holky, mohly byste se mi prosím podívat na velkou tabulí mého velmi dobrého kamaráda? Protože se známe velmi dobře a hodně dlouho, tak si nejsem vůbec jistá, jestli se na ní dívám správně :

35 – 23 – 02 – 26 – 19 – 16 – 14 – 04 – 30
    17 – 29 – 21 – 34 – 09 – 05 – 11 – 10 – 13
    25 – 36 – 22 – 28 – 33 – 18 – 20 – 24 – 15
    32 – 03 – 12 – 08 – 07 – 01 – 06 – 27 – 31

3 sejmuté karty jsou : 31 Slunce, 36 Kříž a 5 Strom
    Jedná se o muže, který je zhruba rok rozvedený, jeho exmanželka byla jeho první láska a rozešli se po více než 20 letech. Nedávno se rozešel s – podle jeho slov – ženou, která pro něj velmi mnoho znamená a byl s ní hodně šťastný, a to ne proto, že by s ní být nechtěl, ale proto, že je přesvědčený, že nemá v sobě srovnanou minulost, a tak není schopný jít do dalšího vztahu. To bych řekla, se ukazuje v kartách kolem Vysoké věže a i v Prstenu na Věži a kartách kolem. Říká, že jí má rád, ale ten cit si zakazuje – to se podle mě ukazuje jako Srdce na Knize (tajná láska) a i to, že s ní chce být jako Loď na Dámě. Prý nechce riskovat, že to zase nevyjde a nechce jí ubližovat, ale to se už stalo (Kříž pod Dámou, Hora vedle ní). Sám neví, co chce, je v sobě ztracený (Pán na Cestách), navenek se ukazuje jako rozumový člověk, ale ten, kdo ho zná, ví, že je hodně citlivý (ukazuje to i Měsíc na Pánovi). Rozchodem s přítelkyní přišel o jistotu (Klíč na Myších) a objevily se komplikace ve všech směrech, má problémy i v práci (Myši vedle Kotvy). Všechno ho to semlelo a ztratil životní energii (Rakev na Slunci a Slunce na Kříži). Hodně důležitá je pro něj rodina, resp. jeho děti, stabilně má dobrý vztah zejména s dcerou (Lilie na Kytici), ale poslední dobou i tady to přestává fungovat (Kytice na Lišce). I když byl vždycky společenský člověk, teď sedí zavřený doma a nikam se mu nechce (Kříž na Zahradě). S přítelkyní zůstal v kontaktu přes maily, SMS zprávy a ta komunikace je podle něj pro něj důležitá ( Dopis na Kotvě, Medvěd na Dopisu), ale nedokáže se s ní potkat (Hora mezi Dámou a Pánem), protože ví, že se k ní zachoval nehezky. Řekla bych, že je v pekelně patové situaci, kdy neví, co a jak dál a nedokáže se hnout z místa.

Moc děkuji za jakýkoliv názor :2:

• Ruzena
      Ruzena, 10.10.16 19:37:40  

Už podle sejmutých karet je jasné, že tomu kamarádovi skončilo příjemné období a nastala nějaká nuda a stereotyp. A jako úkol by teď asi měl pochopit, že zase bude dobře a že se nesmí nechat těmi chmurami pohltit a přijít o optimismus.
      On sice částečně ty mraky "rozmetal", hvězdy by mohly představovat jakési vyjasnění pochybností, ovšem na úkor hádek a konfliktů (pruty na domě hvězd) a pocitu zranění u dámy (ta, stojíc na domě prutů) se možná cítí jaksi "ubitá", ublížená, tomu odpovídá i to postavení nad křížem, které může znamenat, že kontakt s tou ženou ubývá, slábne a že už to asi nebude jako dřív (viz hora vedle ní). Paradoxně, mezi ní a pánem je ještě asi nějaká touha, on by s ní asi stále rád byl v kontaktu, není s tím srovnaný... ale bohužel vztah skončil (prsten před křížem na domě věže, věž jako ústřední karta v prostředním sloupci...) a je zřejmě už definitivně po všem (mohlo by značit i srdce na knize, jako něco uzavřeného; srdce na domě knihy by ale mohlo být i o tom, že on teď tu svou lásku prožívá sám, tají - navenek vypadá, že je OK a v pohodě, ale uvnitř po té ženě pořád touží). Na druhou stranu, za křížem jsou cesty a pán stojí na domě cest. Zřejmě se teď bude o něčem rozhodovat a bude to rozhodnutí citové (měsíc na pánovi). Má klíč k řešení... asi kdyby chtěl, tak ještě má šanci ten vztah obnovit a navázat na to, co bylo. Na domě srdce je pes a na domě psa dítě - je tu naděje na nový začátek, láska má nějaký základ, je tam stabilita a věrnost. Je možné, že ještě přijde nějaká nová žena (je tu kytice nad klíčem, na domě kytice je lilie). Buď je to v jiné podobě dáma, nebo jiná žena, s níž bude mít přinejmenším sexuální románek. Možná to srdce na knize znamená, že potká nějakou novou, kterou ještě nezná. Měl by si dávat pozor na nevěru a citové pletky (had na domě měsíce, na domě hada liška), jako ve smyslu dělat si věci komplikovanější a složitější, než je nutné. Nebo to může znamenat, že ta (nová) žena, nebude tak úplně čestná a bude to taky hrát na více stran.

• Jitka1205
        Jitka1205, 11.10.16 16:05:12  

Děkuji pěkně za tvůj náhled, proberu to s kamarádem a ještě písnu.

• brusinkajezinka
          brusinkajezinka, 11.10.16 19:00:16  

Má možnost rozehnat chmury a začít něco řešit. Ta nová žena, co v tabuli je, se mi moc nelíbí. Buďto to bude úlet.. nebo nebude upřímná. Možná to je ale jeho úlet, o kterém on nemluví. Ten člověk si má srovnat, co vlastně chce. Co pro něj znamená radost.. Jako by nevěděl, co chce. Pokud se něco chce, nemůže se otáčet za něčím, co bylo... každý člověk je jiný. A neznamená, že jeden ho ranil a druhý ho musí ranit též.. spíš naopak - on může ranit toho druhého. Pokud bude setrvávat ve svých chmurách, ničeho nedocílí a bude se v tom stále patlat. Spíš mi připadá, že utnul vztah kvůli nějakému pomyslnému úletu (nebo kvůli někomu, v kom se začal vidět.. - ale není to asi takové, jak si vybájil a má z toho těžkou hlavu).Něco mu nedá spát... Osobně mi přijde, že se se ženou rozešel kvůli úletu s jinou... a nyní nejspíš zpytuje svědomí a je s ní v kontaktu. Touha a chtíč je prevít a dokáže mnohé zhatit. Ať o tom druhá polovička ví.. nebo si to hnojíme sami. Změna mu nevyšla tak, jak si přál.

• Jitka1205
            Jitka1205, 13.10.16 17:07:55  

Děkuji Brusinko. Asi jsi to vystihla nejpřesněji :2: Jen mám ještě dotaz k té ženě, kvůli které měl skončit vztah s dámou. Nemůže to být jeho dcera? Ona prý byla, hned po jeho strachu z neúspěchu a bolesti, hlavním motivem. Prý se psychicky zhroutila po tom, kdy oficiálně přiznal, že má nový vztah. Tazatel se v ní vidí, hodně na ní lpí a nechtěl jí ubližovat. Je to dvacetiletá holčina, která umí ve svůj prospěch velmi dobře manipulovat lidmi a zejména ve vztahu k tazateli je to hodně dobře zřejmé. V minulosti ho na to upozorňovalo hodně lidí, ale nechtěl tomu věřit, dcera ho má hodně omotanýho kolem prstu a je k ní až nekritický. Bohužel teď nedávno si na to zneužívání přišel sám dost ošklivým způsobem a je to taky jedna z věcí, která ho stojí hodně sil. Je mj. zklamaný i z toho, že se po rozvodu rozhodla zůstat u maminky, tedy jeho bývaly, s čímž nepočítal.

Tazatel je narozený ve znamení Vah a opravdu neví, co chce, jednou je to tak a za chvíli přesně naopak. Ve vztahu k Dámě říká, že by se k ní nejraději rozeběhnul, ale něco uvnitř mu v tom brání. Říká, že nikdy v žádném vztahu nebyl tak šťastný jako s ní a takdy prý nikdy nikoho tak nemiloval,ale najednou měl zoufalý strach, že se to pokazí a on o to štěstí přijde a zůstane zase sám. Vůbec nevěří, že nějaký vztah může vyjít. No a tak to utnul ze dne na den, dřív než k nějakému jeho ublížení nebo zranění či zklamání mohlo dojít. Moc dobře si uvědomuje, že se k Dámě zachoval nečestně a hodně jí ublížil. Najednu stranu by to chtěl napravit a vrátit se k ní, ale na stranu druhou se cítí trapně. Protože se chová jako zbabělec, tak jak nikdy předtím, sám sebe nepoznává... Osobně mi přijde, že tak nějak si v té svojí krizi nebo depce libuje a uzavírá se do sebe a tak nějak mu dělá dobře to, že se může litovat, jak je všechno špatně, jak hrozně dopadl atd. Ano, v kontaktu s Dámou jsou, ale jak píšu Růžence, jen na dálku, protože on se cítí před Dámou blbě a nedokáže se jí ani podívat do očí. Teď říká, že rozhodně žádný další vztah nechce, ale kdoví, co může přijít :4:.
            Tazatel je poměrně dobře situovaný jak finančně, tak společensky a s tíje tak nějak spojený, že se kolem něj motají ženy, které spíš než o něj mají zájem o jeho finance. Tazatel říká, že občas si s nějakou zaflirtuje, ale to je tak max všechno. Říká, že není typ na krátké vztahy a hlavně, že si takovýmto způsobem život komplikovat nechce. A jsme zase u toho, že nechce, aby mu bylo jakýmkoliv způsobem ubližováno :2:

• Ruzena
              Ruzena, 13.10.16 17:48:54  

Já myslím, že ta kytice by opravdu mohla být dcera (lilie na domě kytice by mohlo znamenat ne něco sexuálního, ale zkrátka "rodina", že je to někdo z rodiny...). Kytice na lišce, liška na hadovi, had na měsíci... to jsou hysterické manipulativní emoce jak sviňa. Možná právě to, že ta "kytice" je nad klíčem, znamená, že by si kamarád měl uvědomit, že si musí holku srovnat do latě a že na to má puvoár. Scénu otci, že má nový vztah, bych z její strany pochopila, kdyby měla o deset let méně. Solidní manipulátorka teda...

• brusinkajezinka
              brusinkajezinka, 14.10.16 19:42:13  

Může to být dcera.. asi s ním umí pěkně manipulovat.

• Jitka1205
                Jitka1205, 1.11.16 12:43:28  

Dodatečně děkuji Brusince i Růžence. S dcerou se to v mezidobí ještě víc vyhrotilo, ale u tazatele bohužel poučení není žádné :9:. Momentálně má klapky na očích a co vidět nechce, neexistuje.

• Jitka1205
        Jitka1205, 13.10.16 16:43:44  

Ahojky, ještě jednou děkuji.

U tazatele právě s optimismem je to teď složité. Všechno vidí v černých barvách a nějak přestává věřit, že vůbec něco má smysl.... Vlastní blbostí se mu přestalo dařit i v práci, kde udělala tak zásadní kopance, že to vypadá skoro až na vyhazov - a to je taky voda na jeho mlýn, že je všechno špatně a líp už bylo :9:

POstřeh o ubité dámě je naprosto přesný, znám je oba a tak vím, že ona ho má hrozně moc ráda a věří, že to co, on teď předvádí je nějaký přechodný exces, kdy si musí něco v sobě srovnat a že pochopí, co pro sebe znamenají a pak se k sobě vrátí. Kontakt mezi nimi je,ale jen na dálku. Pořád to jaksi mezi nimi jiskří. Ale protože on nedokáže věřit, že nějaký vztah může dobře dopadnout, nemá odvahu s tím něco udělat.

O nové ženě zatím neví, popírá, že by něco probíhalo, ale to teprve může přijít :4:. Každopádně tvrdí, že žádný vztah nechce, protože se na to necítí. Takže i s tou nevěrou je to tak, že nemá vlastně komu být nevěrný. Nevěru prožíval dlouhý léta v manželství z opačné strany, a tak tvrdí, že by si na ní dal sakra pozor.

A další dobrý postřeh - všechno, co jen jde si na maximum komplikuje.

• nelien
      nelien, 12.10.16 13:02:14  

Ahoj..nečítala som príspevky, ktoré ti písali dievčatá, ale skúsim pridať aj niečo ja.
      Prídu správy ohľadne zamestnania od nejakého muža, ktoré vyvolajú nečakané zmeny. Čo sa týka vzťahu má tam rozchod a myslím, že tam má tých vzťahov viac. Pán sa rozhoduje, ktorou cestou sa vydať. Premýšľa nad finančnými problémami ako ich vyriešiť. Pred sebou má novú vernú lásku. Sú tam problémy buď s domom alebo rozpad rodiny. Ja si myslím, že pred sebou má pekné obdobie. Premýšľa nad nejakou ženou, ale myslím, že tá žena nie je úprimná, je falošná a robí problémy.

• Jitka1205
        Jitka1205, 13.10.16 17:14:35  

Děkuji za náhled. Zprávy ohledně zaměstnání jsou takového ražení, že tazatel dělal v blízké minulosti dost zásadní chyby, které se neblaze projevily ve firmě, kde je hodně v hierarchii a teď to vypadá skoro až na ukončení pracovního poměru :9:. Dostal od svého šéfa poslední šanci, tak snad ji využije :2:

Ano, rozchod má za sebou. Víc vztahů popírá, tedy pokud jako další vztah nevnímáš rozvod, který byl ještě před rozchodem s Dámou. Jestli něco opravdu nemá, tak to jsou finanční problémy :1:. V jeho případě bych Ryby viděla buď jako na podvědomí nebo city. Rozpad rodiny souhlasí. Co se týče nějakého nového vtzahu, tak to popírá, že by vůbec do něj ještě chtěl jít. V nějaký happy end, co se týče vztahů nevěří, bojí se zklamání, ublížení, trápení apod. a prý si nedokáže představit, že by do nějakého dalšího vztahu ještě chtěl jít. Nejraději by se vrátil k Dámě, ale nemá na to odvahu :9: