Microsoft Windows

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
xkox (2017-12-09 18:38:27)freekarol (2017-12-07 15:34:02)sirStanley (2017-12-07 06:28:58)Paia (2017-12-06 23:21:08)Aitos (2017-12-06 17:19:50)Kaiserwalder (2017-11-17 14:59:46)Xashman (2017-10-30 16:19:08)MOSTecak (2017-10-13 15:26:19)bikerrm (2017-08-16 09:29:00)BRITSKY.SLECHTIC (2017-01-04 10:08:29)osoba (2016-04-09 16:13:12)marta.svobodova (2016-03-03 19:46:08)GZ23 (2015-05-19 13:23:25)Palistina (2014-09-03 18:06:01)Pandamonium (2014-06-24 14:52:06)akanahe (2014-05-27 18:48:11)
Microsoft Windows
Založeno: 18. 10. 2013 | Příspěvků: 454 | Členů: 16
Správci: Paia (hlavní)

Diskuse o všech verzích operačního systému Windows.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Aitos
    Aitos, 27.11.17 16:55:28  

Tak hurá na Rynez s Win7. Komplikace mohou nastat. Ale já bych se větších neobával.. https://diit.cz/clanek/windows-7-update-pro-ryzen-kaby-lake

• Aitos
    Aitos, 14.11.17 15:24:11  

Ochrana proti nechtěnému šifrování dokumentů free.
    http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/antiviry/jednoucelove/cybereason-ransomfree/
    máte zkušenosti?
    Našel jsem zde, https://www.pcmag.com/roundup/354226/the-best-malware-removal-and-protection-tools
    A blbé je, antimalware od Malwarebytes nefunguje online, není nějaký online zdarma?

• freekarol
      freekarol, 14.11.17 23:29:06  

V desítkách je ochrana proti ransomware zabudována ve Windows Defender. Ten taky úplně stačí i na další havět. Není potřeba instalovat nic jiného, pokud jde člověku o ochranu proti havěti. Pokud chce nějaká další nastavení, jiný vzhled atd. tak pak má smysl instalovat jiné programy.

Na prvním místě, je stejně dodržování bezpečnostních pravidel na internetu. Na druhém je pravidelné zálohování. Až na třetím programy, které mají chránit člověka před nějakou hrozbou.

• Aitos
        Aitos, 16.11.17 10:52:34  

Já jedu ještě W7-64bit dokud to jde. Ovládání, desing, a nemá nečekáné změny chování a vyskakování nových oken, jako ty 10ky. Navíc už si mi stěžuje pár lidí, co po 2 letech se jim postupně zpomal s nimi notebook.

• freekarol
          freekarol, 16.11.17 10:54:50  

Kdybych věřil, co lidi o W10 říkají, tak bych je dnes neměl. Mám je a fungují mi úplně stejně jako W7. Zapnu-používám-vypnu. Žádné poruchy.

• Paia
          Paia, 16.11.17 12:16:58  

já taky W7x64, kdybych dal cokoli vyššího, přišel bych o spoustu využití mýho kompa, slouží mi totiž i jako přijímač a nahrávač televize (2 usb tunery, jen budu muset příští rok koupit nový pro dvbt-2), jeden tuner obsluhuje dodanej pvr2, druhej tuner obsluhuje winmediacenter...
          pak taky nějaký ty miniapp na plochách (mám 2 lcd), hraju i starší a starý hry, o kterejch se obávám, že by na vyšších už nechodily, neexistujou ovladače pro ty tunery, pro laserovku, a vlastně i pro základní hardware (netuším, jak je ten HP CPQ dc5750 vlastně starej, odhaduju vznik cca 2004-2007)
          i nějakej novej komp bych si pořídil nejradši takovej, aby na něm sedmy běžely (tedy ne s nepodporovaným cpu)

celkově se mi na sedmách zamlouvá ta nepastelová barevnost, průhlednost, prostorovost, přizpůsobivost (třeba levý-dolní-pravý okraje oken mám na minimum a mají jen 1 mm) a nehýření volným místem v oknech a apkách (aneb co mám na půlce obrazovky, v desítkách by nutným rolováním zabralo přinejmenším 3, protože rozestupy jsou obrovský, písma taky...), nutno dodat, že visty byly vizuálně i barevně hezčejší, hlavní panel je lepší u sedmiček, no ale průzkumník byl nejlepší v xpčkách, tam ještě byla možnost vlastní konfigurace tlačítek v liště, ta mi chybí nejvíc, jsem myšař, nepamatuju si klávesový zkratky krom ctrl+xcv, často mám klávesnici od rukou daleko, takže když by měl průzkumník tlačítko na mazání, vlastnosti a schránku, bylo to fajne...

• freekarol
            freekarol, 16.11.17 20:25:41  

Za tři roky stejně budeš muset řešit, co dál, to už MS ukončí vydávání aktualizací pro W7.

• Aitos
              Aitos, 18.11.17 13:53:36  

W10 měl přes rok kluk, co se týče aktualizací, měl několikrát problém, buďm že nešly, tak hledal opravy, nebo tím jak změnili vzhled a chování některých oken, a nikdy změnou bohužel nebyl nadšen. třeba bezp. hlášky o spouštněných programech díky změnám fontů a velikostí jsou dost nepřehledný, podstatné info až po dalším kliku aj. "vylepšení", které lajk nechápe a odborník jen kroutí hlavou... Další byly kolize nových ovladačů grafiky s wokny, jednou chyba ovladačů, 2x woken.

Za další, proč bych nemohl mít "konzevovaný" systém, který mám třeba na kompu jen na 1 účel vychytaně nastavený, a nechci ho mít ani na netu. CO mě mají co 3 měsíce buzerovat, že systém přestane chodit, když nezaktualizuji!!

A pak, to jeho bobtnání na disku a zpomalování vlivem aktualizací, tím už trpěly všechny wokna. Ale tady se zač. tvářili, jak poběží rychleji i než W7 na starším HW, a to se po čase aktualizací s W10 ukázal být dost problém, jak se prostě zpomalují. A přitom disk je defragmentován, nové programy se neinstalovaly, tak zádrhel jsou jen WinX a jejich masivní aktualizace... kterým se prostě neubráníte.

Ad konec podpory W7, dyť i WinXp stále jedou, a tím že jsou už okrajové, viry na ně nesjou už cílené. Nevidím problém v jejich chodu, mám i pár kámošů s pár stroji i s Win2000 a chodí v poho, klidně i 5 let bez reinstalu. Třeba kvůli audio deskám na zprac. zvuku, win Xp by už moc hw zpomalilo, a ono to nerado časové nesynchronizace a tak.

• freekarol
                freekarol, 19.11.17 11:47:57  

Problémy s Windows po aktualizacích, mají často lidi, kteří používají čističe/zrychlovače, popřípadě si jinak upravují Windows. Občas MS vypustí aktualizaci, která sama o sobě, může nějaké problémy způsobit. Proto taky neaktualizuji hned.

Spoléhat na to, že se dnes moc na XP neútočí, se ukázalo, jako nespolehlivé, viz masivní útok ransomware, který nakazil jen neaktualizované počítače včetně XP. Ono totiž nejde jen o viry, botnety jsou pro útočníka mnohem lepší, stejně jako využívat cizí počítače k těžbě kryptoměny.

Samozřejmě, pokud neaktualizovaný OS není připojen k internetu, tak je vše v pohodě. Stejně, jako když jsou XP osekané až na kost(to mají různé firmy, které XP používají pro své programy).

• Paia
              Paia, 19.11.17 10:38:43  

nebudu, jako jsou dnes XP na okraji zájmu škodičů, za 2 roky budou na stejným okraji i sedmičky...
              navíc jsem schovanej za dvěma routerama s vestavěným FW :6: :6: :6:

virus jsem měl poprvý a naposled někdy v roce 2001-2, když jsem poprvý nasadil první XPčka, který ještě neměly defaultně po instalaci zaplej firewall a po modemu /ano, na vytáčený lince/ přišel přímo na IP adresu nějakej ten Blaster či Sasser, prostě ten, co vyvolával příkaz k minutovýmu vypínání systému a dalo se to zastavit jen příkazem shutdown /a, kterej jsem tehdy ještě neznal a tak jsem postupně snad na 20x v těch minutovejch okýnkách stahoval (samozřejmě tehdy ještě s navazovačem) remover tý havěti

nechovám se nezodpovědně, takže se nebojím provozovat sedmy i 10 let po ukončení ofiko podpory...

• freekarol
                freekarol, 19.11.17 11:52:26  

Nějak ti uniká, že bude končit podpora hardwaru i softwaru pro W7. Takže dříve či později, budeš muset na W10 přejít a nebo jít ke konkurenci.

Můžeš mít třeba padesát routerů(což je stejně nesmysl), ale ani ten sám o sobě, ochranu výrazně nezvyšuje. Děravý OS je děravý OS. Není náhoda, že antivirové firmy, jasně doporučují, mít aktualizovaný OS. Na děravém OS, ani nejlepší firewall, toho moc nezmůže.

• Paia
                  Paia, 27.11.17 17:11:10  

a nevadí ti, že desítky samy o sobě nepodporujou sw a funkce, který na sedmách používám a který jsou z výroby v nich, kdežto už osmičkám je odebraly?

zase tak moc děravý dnešní záplatovaný sedmy nejsou ve srovnání s čerstvě nainstalovanejma a neošetřenejma, takže se není čeho bát

• freekarol
                    freekarol, 27.11.17 20:52:11  

Já nepoužívám prehistorické programy, takže nemám problém.

• Paia
                    Paia, 28.11.17 00:07:08  

nativní sedmičkovej win media center a gadgety (tvprogram pro sidebar.exe) nebo winfast pvr2 nejsou prehistorický!

nemám televizi, nemám věž ani všelijaký jiný nahrávače a přehrávače, na co taky, když to všechno nahrazuje komp, akorát, že ne s win8+, maximálně s win7, tvtunery jsem na linuxech nerozchodil

a i kdybych náhodou neměl kompa místo televize, i tak bych na desítky dštil síru, protože jsou prostě HNUSNÝ, HNUSNÝ, HNUSNÝ!

• freekarol
                    freekarol, 28.11.17 12:56:12  

Gadgety na Windows dnes používá kdo? To už je zastaralá věc, stejně jako spořiče obrazovky. Windows Media Center byl naposledy aktualizovaný kdy? Takže z tohodle pohledu, je zastaralý.

• Aitos
                    Aitos, 5.12.17 21:01:28  

Taky mám rád gadgety.-) A je mi jedno, že kulatý hodiny jsou zastaralý, stačí mi, když ukazují aktuální čas. Horší, že už widget na počasí nefunguje, vyzply nějaké ty servery na to.-( Technologie přeci dobrá, na androidu běží dodnes, na wokna tam nechali bezp. díry. A souhlas, že 8 a X jsou fakt desingově primitivní, ošhlivější jsou snad jen grafity.-( :8: :9: Taky pojedu dál na Win 7 dokud to bude fungovat, když si budu pravidelně aktualizovat image disku, větší katastrofa snad nehrozí. Image disku snad viry zatím nenapadají? A nový verze všeho ač jsou technicky vyspělejší, nejsou zdaleka vždy user-friendly, a některé funkce občas i pokoní. Třeba v Sony Vegasu točení kamerou šlo krásně ve verzi 6, pak to udělali tzv. líp, a háže to jak pračka :1: A pak, jak je moc funkcí, co jeden nezná a nevyužívá je, pak se těžko dostává i těm co už znal, a jak je najde, fungují zpravidla složitěji a jinak, než by čekal.

• Aitos
                    Aitos, 5.12.17 21:07:50  

S Win 10 loni, taky jste si užili skvělého UPdatejtu? "If the Windows 10 Upgrade Assistant becomes stuck or unresponsive at various percentages: 0%, 32%, 62%, 87%, 99%, please wait at least 4 to 7 hours. If setup does not progress, close the wizard then restart your computer. Follow the instructions to upgrade manually using the Media Creation Tool or the Windows 10 ISO file."
                    A docela dlouhé řeči co když se to nespraví... a pak, když už to bylo "spravené", i tak to jelo s polovičním výkonem. A nechali to tak další měsíc. A představte si, když jste na výkonu PC finančně závislí... To je pak radost. A co na to MS? ..nezavírejte wokna, jste v pořadí...
                    https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install-winpc/windows-10-upgrade-assistant-is-stuck-at-99/1708a411-3255-4bec-804a-d2553f2fd645?auth=1

• Aitos
                    Aitos, 5.12.17 21:14:38  

A na ten Anniversary balíček jak bude skvělý, se čekalo asi 3 měsíce, že to bude bomba, a byla... Každému, koho postuhla, měl dát MS ntb zdarma a dopis od ředitele MS s omluvou... Třeba tento popis je výstižný: "ZQ
                    Zalex Qc replied on July 19, 2017
                    In my case it's the Anniversary pack that get stuck to 26%, the animated icon stop turning and it stay like that forever, 72 hours and it was still stuck there.
                    in fact the pc freeze, all i can do is reboot then it roll back to previous version of Win10... and the day after it retry to update to anniversary pack !!! :(
                    Got that problem for months, busting my download limits as it download everything each time (abput 3GB of data) instead of writing it on disk d use it next time, then delete when update is complete.
                    Such a bunch of nonsence.
                    If Anniversary pack become your nightmare too, i fixed it by turning off for good the windows update service. At last now i can use my PC when i need it instead of just looking it trying to get updated and crash...
                    I just gave up on Win10 updates, and dont blame my pc for been too old MS !
                    It's all made with top notch components i bought for playing your Forza 6 game on PC that guess what... require the Aniversary pack to install !!!!!!!
                    Seriously ? :(
                    I lost about $2500 in that Microsoft mess.
                    Call me Mr. Angry !"

• Aitos
                    Aitos, 5.12.17 21:21:28  

A pařani, co nutně potřebovali MS Win live, taky jistě ví, jak jsou W 10 nenhraditelný,-ú) ...to že si vyhrajete s nimi jinak, za své utracené peníze za nové hry na ně, to bylo překvapení, jaké by nikdo nečekal. Ale pařanům dobře tak! Vždyť MS začínal koupí DOSu od IBM, a ten prorazil s reklamním heslem: Naše PC IBM nejsou na hraní, ale na práci. A tak prorazili s monochromatickým OS oproti třeba 16tis barev Atari v té době.-)) Se zvukem to bylo asi tak podobné, domovní bzučák oproti myslím už samplerům...

• Aitos
                    Aitos, 5.12.17 21:27:07  

A aby to nevypadalo, že MS wokna nemám rád, užíval jsem si Win 3.11 - v síti teda dost hrozný, a bez novelu skoro nepoužitelný, Win 95 - konečně první pěkná nastavba MS-DOSu. Win 98 SE, první parádní wokna, co bez větších problému dokázali běžet s hrami i celý den bez restartu.-) Win2000- první profícká wokna na práci, opomenu-li Win NT která byla v jejich jádru. Win XP - první profesionální wokna na doma,-) A Win Vista po aktualizacích konečně i dobrý notebookový systém. A konečně Win 7, bez kterých bych asi odešel z práci. Až přejdeme nuceně na Win Xxx nesmyslů a bugů, tak asi podám výpověď-) :7: :6:

• Paia
                    Paia, 6.12.17 01:11:14  

ten widget na počasí funguje, ale čas od času se mu musí pomoct, stačí znovuuložit jeho konfigurační soubor, dělám to jedním cmd příkazem (pohotovostně zástupec na ploše) v konkrétní složce:

složka: C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache

tam soubor save.cmd a jeho obsah?

type config.xml >config.txt
                    del config.xml
                    ren config.txt config.xml

• Aitos
                    Aitos, 6.12.17 17:19:50  

V práci mi to nejde, asi neprojde přes proxy?

• Paia
                    Paia, 6.12.17 23:21:07  

co do toho motáš proxy (nehledě na důvody jejího používání ve firmě, to mělo význam na modemovejch linkách před 20 lety)? prostě je nutno co 2-3 dny otevřít ten config.xml v tý cestě a znova ho uložit i beze změn, pak se počasí chytne a zas chvíli jede
                    funguje to i ve vistě, ale tam je ten config.xml někde vedle, snad o složku výš
                    zmrvila to před lety některá z aktualizací, ani se snad neví, která

• Paia
    Paia, 26.10.17 14:38:17  

hihi, tak ať si to všichni ti "vostrý useři" užijou :1: :1:
    https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/453025-po-aktualizaci-mizi-z-windows-nainstalovane-aplikace.html

• freekarol
      freekarol, 26.10.17 15:48:31  

Však já vím, proč sem zatím nepřešel. To je totiž klasika, že se chyby vychytají nejdříve za měsíc po uvolnění pro veřejnost.

Ono taky není náhoda, že se doporučuje čistá instalace a ne upgrade. Upgrade může způsobovat problémy, obzvlášt, pokud je Windows zabordelovaný.

• Paia
        Paia, 26.10.17 18:04:02  

nemyslím si, že by useři, co na kompech vopravdu pracujou a ne si jenom hrajou, maj zájem každej půlrok vše zálohovat, přeinstalovávat systém, do něj znova programy a ze zálohy data...
        koneckonců pro hráče je to taky wopruz...

• freekarol
          freekarol, 26.10.17 20:18:39  

Však proto taky upgraduju. Když teda MS dvakrát do roka nutí lidi, aby kvůli pár funkcím, člověk přeinstalovával systém, tak at MS umožní, že si člověk může zazálohovat, nainstalované programy+jejich nastavení a nastavení Windows. To by bylo něco, co by zkušení uživatelé s velkou radostí přivítali.

• Paia
            Paia, 27.10.17 10:10:55  

XPčka jsem na předchozích kompech provozoval bez přeinstalace asi 8 let, prošly postupně přes 3 základní desky, 3 procesory (vše AMD od 5x86 po AthlonXP), 4 grafický karty, navyšování raměti a 2x se stěhovaly z disku na disk (80G->250G->750G)
            všechno to byly plánovaný upgrady, takže s přípravou a odebráním zařízení a ovladačů v nouzáku, aby to pak snadno našlo novej HW

stávající 64bit sedmy jsem instaloval 13.1.2014 a proběhlo mezitím jen navýšení raměti a výměna Athlon64X2 z 3200+ na 6000+, před nima byly 32bit z cca listopadu 2009 (původně instalovaný na starým noťasu a někdy v únoru 2011 po chcípnutí toho noťasu přenesený na větší disk do desktopa), kde nevím jak a proč došlo v tom lednu po 4 letech bezproblémovýho chodu k narušení souborů uživatelskýho registru, čímž se znefunkčnil profil, sic jsem přechod na 64bit plánoval, ale ta závada to holt urychlila...

• freekarol
              freekarol, 27.10.17 11:49:43  

Kdyby MS pokračoval v servisních balíčcích, tak by se dvakrát ročně, nemuselo upgradovat/přeinstalovávat.

• Aitos
    Aitos, 3.10.17 23:10:27  

Ty to vedou, edge je ještě pomalejší než starý IE, a ten zase vyvádí tohle https://www.zive.cz/bleskovky/internet-explorer-je-stary-a-nebezpecny-ted-to-dokazuje-absurdni-chyba/sc-4-a-189752/default.aspx
    :5: :1:

• Paia
    Paia, 2.10.17 23:53:23  

tak jsem se zase nasmál na účet desítkářů...
    https://www.cnews.cz/windows-10-zlobi-chyba-vam-muze-vysat-veskere-volne-misto-na-disku

• freekarol
      freekarol, 3.10.17 10:26:57  

To vypadá na problém jen s tou jejich aplikací, onenote, který je součástí MS Office, očividně tenhle problém nemá.

• Paia
        Paia, 3.10.17 11:48:04  

onenote a onedrive není to samý...

• freekarol
          freekarol, 3.10.17 20:27:31  

I pro onedrive jsou dvě verze, aplikace a program.

• Paia
    Paia, 15.9.17 11:37:30  

https://www.svethardware.cz/nastal-cas-pro-zkusene-uzivatele-vypnout-automaticke-aktualizace-w10/45158?utm_source=tvfreak_newsletter_daily&utm_medium=email_article_title&utm_campaign=nastal-cas-pro-zkusene-uzivatele-vypnout-automaticke-aktualizace-w10/45158
    hehe

• freekarol
      freekarol, 15.9.17 21:50:36  

Mám vypnuté hned od doby, kdy sem přešel na W10. A zvažuji, že budu používat jen WSUS Offline Update, přes který budu instalovat jen bezpečnostní aktualizace. Ty ostatní, až po delší době. Pak by se mi nestalo, že díky aktualizacím, sem měl něco v angličtině.

• Adalbert
    Adalbert, 10.8.17 11:55:30  

Téma: Windows 7 a jejich podivné chování.
    1. režim spánku - po každý aktualizaci při probuzení se po 10 minutách odpojí monitor (občas i externí USB zvukovka). Musím PC restarovat. Tohle se mi dělo už u XP.
    2. Průzkumník a vyhledávání - když vyhledám složku, kterou si pak přetáhnu do levýho sloupce Průzkumníka, aby na ní viděl, v adresním řádku složky se nezobrazuje cesta, ale doslova napsáno "výsledky vyhledávání v..." a stejně nevím, kde ta složka je, takže musím zpět a vybrat "otevřít umístění složky"
    3. Vyhledávání podruhé - když chci vyhledat soubor s názvem A4, tak to nehledá od A, ale od 4, ale stejně nikdy soubor A4 nenajde. Windows 7 primárně vyhledávají v obsahu a ne názvy, takže zase musím před to hledané slovo zadat "soubor:"
    4. Vyhledávání potřetí - i přes zapnutou, vypnutou a znova zapnutou indexaci třeba jen v konkrétní složce nejdou najít některé soubory (náhodně). Nejvíce dementní výsledek vyhledávání je ten, když v té samé složce, kterou mám otevřenou, zadám schválně vyhledat soubor, který tam vidět je, tak ho windows nenajdou. Na MS webu je na to utilita, která to má umět vyřešit. No nevyřeší.
    5. Vyhledávání počtvrté - v XP byla možnost vyhledat např. všechny multimediální soubory nebo všechny fotky s rozdílnými koncovkami, to u W7 úlně zmizelo.
    Prostě Mikrosoftí demence.
    Mít W8 nebo nedejbože W10, tak skončim v blázinci. :1:

• Paia
      Paia, 10.8.17 12:26:13  

ad 1 - když to dělalo už v XP, pak je něco divně ohledně PwrMngmnt v BIOSu, nebo HW není k sobě 100% kompatibilní, možná by to šlo pořešit přepínačema na záložce "řízení spotřeby" u jednotlivejch kusů ve správci zařízení

ad 2 - tohle jsi asi jen nepochopil, výsledky hledání už z principu nejde přenášet do rychlýho přístupu, protože to nejsou zástupci
      příště použij na výsledcích pravý myšítko :4: :4: :4:

ad 3 - 5 neřeším, vím kde co mám a když už náhodou použiju hledání v nabídce start, tak jenom proto, abych se průzkumníkem neproklikával do 6 a víc úrovní složek...

• freekarol
      freekarol, 10.8.17 14:17:24  

Zkus na vyhledávání podle názvu souboru použít Everything. Používám dlouho a bez problémů.

Windows vyhledávání má tu nevýhodu, že dokáže zpomalit Windows, obzvlášt, pokud člověk chce soubor někam přesunout či smazat do koše, pak musí čekat. U vyhledávačů třetích stran, se to obvykle neděje.

• Paia
    Paia, 9.8.17 09:15:18  

netuší tady někdo, co mají znamenat tyhle Preview a proč zrovna Preview (to slovo chápu jako "náhled")?

Červenec 2017, verze Preview kumulativní aktualizace pro zvýšení kvality pro .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7 ve Windows 7 a Server 2008 R2 pro x64 (KB4032113)

vycházej každej měsíc cca tejden po aktualizační středě už minimálně půlrok nebo spíš už dýl, zkrátka od dob, co u win7 začali s kumulačkama místo jednotlivejch záplat...
    jsou mezi doporučenejma, zatím jsem je vždy za nějakej čas dal, ale vrtá mi to hlavou, proč zrovna "náhled aktualizací"...

• freekarol
      freekarol, 9.8.17 11:26:51  

"Každé třetí úterý v měsíci pak bude řada na preview update, neboli update, který se ke všem uživatelům dostane až další měsíc. Bude se tak jednat o jakýsi odlehčený prototyp Insider z Windows 10. Oproti předchozím patchům bude tento označen jako volitelný, je tak pouze na uživateli, zda si preview update nainstaluje do svého počítače."

http://www.windowsapps.cz/aktualizace-windows-7-8-1-cekaji-zmeny/

• Aitos
    Aitos, 17.7.17 15:33:23  

Ale to je podraz.. http://technet.idnes.cz/microsoft-blokuje-cipy-procesor-windows-7-8-1-intel-amd-kaby-lake-ryzen-123-/kratke-zpravy.aspx?c=A170317_134124_tec-kratke-zpravy_vse
    Ručně, to jako myslí po jednom, snad půjdou a budou nadále vydávat i ty rollpacky? Ale stejně, to je teda nefér... A nikde jsem nevyděl, že by byly nekompatibilní, když je ovladač a systém běží, tak co z toho kruci dělají??? To nepodporují stejně i třeba nové flash disky či co??

• Aitos
      Aitos, 17.7.17 15:38:59  

Ale naděje ještě je... http://www.pcmag.com/news/351565/amd-ryzen-processors-will-support-windows-7
      http://zkraceno.cz/wqco

• freekarol
      freekarol, 18.7.17 00:07:09  

Na internetu je na to nějaký script či něco takového, který by měl umožnovat, že by aktualizace, měli jít i na W7 s těmi zmíněnými procesory. Jestli to stále funguje a nebo to MS zatrhl, nevím. V každém případě, se aktualizace dají ručně stáhnout z MS Katalogu a nebo použít program pro offline aktualizování počítače např. WSUS Offline Update.

• Aitos
        Aitos, 19.7.17 16:15:35  

Mě se žádný offline aktualiser neosvědčil, stahovalo to vše, nebo co sis zaškrt, a když nevíš co ano/ne, tedy stahuješ vše. A nějak to blblo, něco stáhlo, něco na hodiny, a sekalo se to taky. A pak v jakém pořádí nahrávat tunu aktualizací, nevím asi jsme na to šel blbě...?? Zkoušel jsem dva co někde v debatách doporučovali, když nejdou ty automatiš.

• freekarol
          freekarol, 20.7.17 00:12:06  

WSUS Offline Update je program, kteý nic nepoškodí. Jiné podobné programy můžou, mne např. Windows Update MiniTool natrvalo vypnul Windows Update, pomohla až přeinstalace.

WSUS Offline Update stahuje všechny aktualizace, instaluje pak jen ty, které v počítači chybí. Ten nástroj se např. používá, když se přeinstaluje několik počítačů, tak se nemusí čekat, až Windows Update najde aktualizace(a napoprvé často nenajde všechny). Výrazně to urychlí aktualizování přeinstalovaného systému.

Další je MS katalog. Na ten je taky spolehnutí.

Když holt v sedmičkách blbnou aktualizace, není jiné řešení, než offline aktualizace.

• Aitos
            Aitos, 25.7.17 14:30:32  

To dobré vědět...

• Aitos
    Aitos, 10.7.17 01:27:11  

Konečně revoluce v diktování taktu a počtu jader...aneb už trochu starší novinka, ale pro mě to příjemná novinka je, letos, nebo až radějio po Vánočním krachu cen možná taky obměním svůj Phenom II X4. http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a-pameti/test-amd-ryzen-5-1600x-a-1500x-proti-core-i5-amd-prekonava-intel-v-mainstreamu-11.html

• freekarol
      freekarol, 10.7.17 11:18:16  

Intel potřebuje konkurenci, protože jinak nemá důvod snižovat ceny za své procesory. Zvláštní, že EU ještě nenapadlo dát žalobu proti Intelu, že zneužívá své dominantní postavení. :15:

• Aitos
        Aitos, 10.7.17 14:34:40  

To jo, já byl vždy vyjma posledních pár let pro AMD, a mrzelo mě, že tak upadlo a klukovi jsem pořídil i3ku. Přitom jsem čekal když s grafikama tak zabodovali, že vylepší podobně i CPU. Tak nekonec přeci. Ale zas tak velká výhra to není, kdo nepotřebuje na pařbu, nebo nemá aplikace na multijádra, s nejlacinějším Intelem Pentium G4... si taky vystačí na téměr stejném výkonu u 1/2 jádrových aplikací za poloviční cenu... U 4 a více už má jasně navrh AMD, a trend vývoje SW takový zřejmě bude, resp. už je v kurzu 4 jádro. http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-G4560-vs-AMD-Ryzen-5-1600/3892vs3919

• freekarol
          freekarol, 10.7.17 20:17:36  

U lidi převažuje Intel procesor a NVIDIA grafika. Je dobré si pročítat různé recenze a koukat nejen na výkon, ale i na spotřebu a jak moc topí. Poslední dvě věci jsou důležité u notebooku(u počítače to tak důležité není). Tam se taky propaguje názor, že je lepší notebook bez dedikované grafické karty, protože má tendenci chcípnout a pak jsou s tím problémy.

• Aitos
            Aitos, 12.7.17 15:32:25  

To sice jo, hlavně kdo chce tichý komp, kouká zda je to i dobré přídavné topení.-) ekoligicky to řešit je trochu mimo, daleko více se ušetří jeho vypínámím při nečinosti, kdy jinak může brát i přes 100W v idle celý komp, a nevím jak moderní MB, ale ještě před pár lety se řešilo, že i fyzicky vypnutý PC bere okolo 30-50W, tak se doporučovalo vypínat i zásuvku /ušetřilo se tak snad i pár tisíc ročně/. No a co je zavímevé u těch nových AMD Ryzenů, že i spotřebou jsou na tom velmi dobře. I při vyšších výkonech než i5 jen o pár Wattů více, tedy v poměru s výkonem méně. Viz. tabulky v recenzi, v idle to pro změnu o pár více, což když má více jader je pochopitelné...
            Ad ntb, už pár let jsem nikomu nový nevybíral. Ale co vím a sám bych se tím řídil, NTB prvně koukám na výkon grafiky, pak na cenu.-)(Pravdou je, že někdy odejdou, resp. jejich chlazení je často na hraně, a stačí zanesený ventilátor prachem a vyšší teploty či příme Slunce, a upeče se grafika raz dva) Protože ať už člověk paří, nebo nikoliv, je to časem limitují faktor použitelnosti. Ono když kdy pak na 3 roky starém noťasu si jeden nepustí ani to fullHD video, to docela zamrzí... Nevím, dneska už jsou třeba lepší intergrované grafiky i u lowend proců??
            A když se člověk podívá na benchmarky, tak v procesorech na trhu je tak max 100x rozdíl ve výkonu, u grafik je to 1000x rozdíl. Tak volbou špatné se člověk po čase může jít s noťasem zahrabat, pokud potřebuje jen trochu vyšší GPU výkon, ničím jiným, než externí v docku /taky už jsem to dlouho neviděl, jelikož je to dost drahé/ se to nedožene... Paměť RAM je většinou osazena poliviční, než je maximum, tak tím se trochu nažene už slabý procesor, většinou to bere i s vyšší rychlostí časování. A když ještě přidá SSD disk /pokud už v základu neměl/, tak pro běžný chod se hodně urychlí, tak až 1,5x. :4: Takže krom Acerů, které jsou pravé dost na hranu s chlazením co jsem se setkal, bych tu dedikovanou grafárnu klidně riskoval...

• freekarol
              freekarol, 12.7.17 21:00:34  

Neměřil sem to, ale co sem četl, tak počítač hibernaci, spánku, nějak výrazně nezvýší účet za elektřinu. Ono se ani moc nedoporučuje, pravidelně počítač, ale třeba i TV, odpojovat od elektřiny. Jednak to ty přístoje moc rádi nemají a pak, při jejich zapnutí, ta spotřeba elektřiny je vyšší, než když je přístoj v pohotovostním režimu.

NTB slouží primárně k práci na cestách, na vše ostatní je počítač. Notebook to nemůže tak uchladit, jako počítač a notebook, který umí dobře chladit nestojí 15 tisíc, což je cena, za kterou se notebooky v ČR často kupují.

Problém s externí grafikou v notebooku je, že přepínání na externí grafiku, může fungovat jen v málo případech, tudíž v takovém případě, externí grafiku máme jen na ozdobu.

RAM je obvykle 4 GB, to je u Windowsx64 bit na hraně. 8GB by mělo být minimum, proto taky většina notebooků má ještě prázdný slot na ram, takže to pak dohromady dělá těch 8 GB.

U mne SSD minimálně 150 GB. U klasických 128 GB, bych bojoval s místem a já nehodlám přesouvat programy, swap a další věci na HDD. Za to mi to nestojí.

Pokud si budu kupovat ntb kolem 20 000, tak si budu vybírat budto mezi 8 GB RAM a SSD 128 GB a nebo 4 GB RAM a SSD 256 GB.

Samozřejmě za dobrou konsturkci se také připlácí. Plast sice může být odolný, ale u notebooky je to často špatně dělaný, takže po nějaké době, můžou být např. problémy s panty. Notebook HP ProBook, který tehdy stál asi 15 000, stále slouží, žádné problémy, pravda, taky je těžší, ale lepší těžší, ntb, který něco vydrží, než hubená placka, kterou člověk musí brát jako křehké zboží, aby se mu náhodou v ruce nerozpadlo. :15:

• Aitos
                Aitos, 13.7.17 11:32:39  

Na dnešní dobu rozumné požadavky. Ale když není určen na práci, tak si holt každý volí dle své kapsy... A moje prac. zkušenost je, že grafika odejde i v Toshibě za 36tis. Pravda, asi až po 6ti letech, u druhé displej, takže ono už stejně ntb po 4-5ti letech je za zenitem spolehlivosti, a´t má šasí jaké chce... Jediné co jsem se divil, že tak drží i po 10ti letech, právě ty staré HP, co ještě nebyy spojené z CPQ.

• freekarol
                  freekarol, 13.7.17 15:58:03  

Tak notebook starý 4-5 let, je už vykopávka, která nebude stíhat, protože webové stránky jsou pořád náročnější. Hry ani netřeba zminovat. Stejně tak jsou náročnější i programy viz třeba náročnost Google Chrome na RAM. Nemluvě o tom, že novější notebooku budou mít lepší monitor, dnes už i SSD a další věci. Takže výrobce asi počítá s tím, že do pěti let si stejně člověk bude kupovat nový notebook, takže nemá moc důvod dělat notebooky, které vydrží déle. Jsou vyjímky, to jsou notebooky, které mají vysoký výkon a i za těch pět let, pořád bez problémů pracují. Jejich cena je ale vyšší viz MacBook.

• Aitos
                    Aitos, 13.7.17 23:44:02  

Jak na co, na webovky a office s WinX-64bit furt ještě celkem v pohodě stačí i asi 10let starý Asus s Turion 64 bit a4GB RAM, jak jsem psal níže, že reinstaluji... Původně byl určen pro Visty.-) Ovšem takové komprimované video 1024*720 nepustí na celou obrazovku plynule. A jasně, může to zabít nevhodný náročný antiviri, já dal Bitdefender free.

• freekarol
                    freekarol, 14.7.17 12:09:19  

Tak zrovna jsem na Windowsx64, 4 GB RAM, Vivaldi, pár stránek otevřených a je zabrání 73% RAM, bez prohlížeče je zabráno 45% RAM. Takže pokud budu chtít hrát hru či převádet video, tak budu muset zavřít prohlížeč.

Samozřejmě, starý počítač, notebook může stačit. Ale mne by otravovalo pomalé spouštění Windows či programů.

• Aitos
                    Aitos, 17.7.17 15:30:26  

A jaký proc? No jasně, musí to být uměřené požadavkům co kdo dělá, já bych jako náhradu stolního nebral, ntb beru jako záloha /obsazeného/ stolního, či na cesty...