Microsoft Windows

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Kaiserwalder (2017-08-20 17:40:35)bikerrm (2017-08-16 09:29:00)Yunnan (2017-08-11 06:42:08)MOSTecak (2017-08-11 04:57:40)sirStanley (2017-08-10 20:04:15)Paia (2017-08-10 15:55:27)freekarol (2017-08-10 14:17:25)Aitos (2017-07-27 14:39:18)xkox (2017-02-25 22:22:48)BRITSKY.SLECHTIC (2017-01-04 10:08:29)Xashman (2016-08-09 11:38:52)osoba (2016-04-09 16:13:12)marta.svobodova (2016-03-03 19:46:08)GZ23 (2015-05-19 13:23:25)Palistina (2014-09-03 18:06:01)Pandamonium (2014-06-24 14:52:06)akanahe (2014-05-27 18:48:11)
Microsoft Windows
Založeno: 18. 10. 2013 | Příspěvků: 417 | Členů: 17
Správci: Paia (hlavní)

Diskuse o všech verzích operačního systému Windows.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Adalbert
    Adalbert, 10.8.17 11:55:30  

Téma: Windows 7 a jejich podivné chování.
    1. režim spánku - po každý aktualizaci při probuzení se po 10 minutách odpojí monitor (občas i externí USB zvukovka). Musím PC restarovat. Tohle se mi dělo už u XP.
    2. Průzkumník a vyhledávání - když vyhledám složku, kterou si pak přetáhnu do levýho sloupce Průzkumníka, aby na ní viděl, v adresním řádku složky se nezobrazuje cesta, ale doslova napsáno "výsledky vyhledávání v..." a stejně nevím, kde ta složka je, takže musím zpět a vybrat "otevřít umístění složky"
    3. Vyhledávání podruhé - když chci vyhledat soubor s názvem A4, tak to nehledá od A, ale od 4, ale stejně nikdy soubor A4 nenajde. Windows 7 primárně vyhledávají v obsahu a ne názvy, takže zase musím před to hledané slovo zadat "soubor:"
    4. Vyhledávání potřetí - i přes zapnutou, vypnutou a znova zapnutou indexaci třeba jen v konkrétní složce nejdou najít některé soubory (náhodně). Nejvíce dementní výsledek vyhledávání je ten, když v té samé složce, kterou mám otevřenou, zadám schválně vyhledat soubor, který tam vidět je, tak ho windows nenajdou. Na MS webu je na to utilita, která to má umět vyřešit. No nevyřeší.
    5. Vyhledávání počtvrté - v XP byla možnost vyhledat např. všechny multimediální soubory nebo všechny fotky s rozdílnými koncovkami, to u W7 úlně zmizelo.
    Prostě Mikrosoftí demence.
    Mít W8 nebo nedejbože W10, tak skončim v blázinci. :1:

• Paia
      Paia, 10.8.17 12:26:13  

ad 1 - když to dělalo už v XP, pak je něco divně ohledně PwrMngmnt v BIOSu, nebo HW není k sobě 100% kompatibilní, možná by to šlo pořešit přepínačema na záložce "řízení spotřeby" u jednotlivejch kusů ve správci zařízení

ad 2 - tohle jsi asi jen nepochopil, výsledky hledání už z principu nejde přenášet do rychlýho přístupu, protože to nejsou zástupci
      příště použij na výsledcích pravý myšítko :4: :4: :4:

ad 3 - 5 neřeším, vím kde co mám a když už náhodou použiju hledání v nabídce start, tak jenom proto, abych se průzkumníkem neproklikával do 6 a víc úrovní složek...

• freekarol
      freekarol, 10.8.17 14:17:24  

Zkus na vyhledávání podle názvu souboru použít Everything. Používám dlouho a bez problémů.

Windows vyhledávání má tu nevýhodu, že dokáže zpomalit Windows, obzvlášt, pokud člověk chce soubor někam přesunout či smazat do koše, pak musí čekat. U vyhledávačů třetích stran, se to obvykle neděje.

• Paia
    Paia, 9.8.17 09:15:18  

netuší tady někdo, co mají znamenat tyhle Preview a proč zrovna Preview (to slovo chápu jako "náhled")?

Červenec 2017, verze Preview kumulativní aktualizace pro zvýšení kvality pro .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7 ve Windows 7 a Server 2008 R2 pro x64 (KB4032113)

vycházej každej měsíc cca tejden po aktualizační středě už minimálně půlrok nebo spíš už dýl, zkrátka od dob, co u win7 začali s kumulačkama místo jednotlivejch záplat...
    jsou mezi doporučenejma, zatím jsem je vždy za nějakej čas dal, ale vrtá mi to hlavou, proč zrovna "náhled aktualizací"...

• freekarol
      freekarol, 9.8.17 11:26:51  

"Každé třetí úterý v měsíci pak bude řada na preview update, neboli update, který se ke všem uživatelům dostane až další měsíc. Bude se tak jednat o jakýsi odlehčený prototyp Insider z Windows 10. Oproti předchozím patchům bude tento označen jako volitelný, je tak pouze na uživateli, zda si preview update nainstaluje do svého počítače."

http://www.windowsapps.cz/aktualizace-windows-7-8-1-cekaji-zmeny/

• Aitos
    Aitos, 17.7.17 15:33:23  

Ale to je podraz.. http://technet.idnes.cz/microsoft-blokuje-cipy-procesor-windows-7-8-1-intel-amd-kaby-lake-ryzen-123-/kratke-zpravy.aspx?c=A170317_134124_tec-kratke-zpravy_vse
    Ručně, to jako myslí po jednom, snad půjdou a budou nadále vydávat i ty rollpacky? Ale stejně, to je teda nefér... A nikde jsem nevyděl, že by byly nekompatibilní, když je ovladač a systém běží, tak co z toho kruci dělají??? To nepodporují stejně i třeba nové flash disky či co??

• Aitos
      Aitos, 17.7.17 15:38:59  

Ale naděje ještě je... http://www.pcmag.com/news/351565/amd-ryzen-processors-will-support-windows-7
      http://zkraceno.cz/wqco

• freekarol
      freekarol, 18.7.17 00:07:09  

Na internetu je na to nějaký script či něco takového, který by měl umožnovat, že by aktualizace, měli jít i na W7 s těmi zmíněnými procesory. Jestli to stále funguje a nebo to MS zatrhl, nevím. V každém případě, se aktualizace dají ručně stáhnout z MS Katalogu a nebo použít program pro offline aktualizování počítače např. WSUS Offline Update.

• Aitos
        Aitos, 19.7.17 16:15:35  

Mě se žádný offline aktualiser neosvědčil, stahovalo to vše, nebo co sis zaškrt, a když nevíš co ano/ne, tedy stahuješ vše. A nějak to blblo, něco stáhlo, něco na hodiny, a sekalo se to taky. A pak v jakém pořádí nahrávat tunu aktualizací, nevím asi jsme na to šel blbě...?? Zkoušel jsem dva co někde v debatách doporučovali, když nejdou ty automatiš.

• freekarol
          freekarol, 20.7.17 00:12:06  

WSUS Offline Update je program, kteý nic nepoškodí. Jiné podobné programy můžou, mne např. Windows Update MiniTool natrvalo vypnul Windows Update, pomohla až přeinstalace.

WSUS Offline Update stahuje všechny aktualizace, instaluje pak jen ty, které v počítači chybí. Ten nástroj se např. používá, když se přeinstaluje několik počítačů, tak se nemusí čekat, až Windows Update najde aktualizace(a napoprvé často nenajde všechny). Výrazně to urychlí aktualizování přeinstalovaného systému.

Další je MS katalog. Na ten je taky spolehnutí.

Když holt v sedmičkách blbnou aktualizace, není jiné řešení, než offline aktualizace.

• Aitos
            Aitos, 25.7.17 14:30:32  

To dobré vědět...

• Aitos
    Aitos, 10.7.17 01:27:11  

Konečně revoluce v diktování taktu a počtu jader...aneb už trochu starší novinka, ale pro mě to příjemná novinka je, letos, nebo až radějio po Vánočním krachu cen možná taky obměním svůj Phenom II X4. http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a-pameti/test-amd-ryzen-5-1600x-a-1500x-proti-core-i5-amd-prekonava-intel-v-mainstreamu-11.html

• freekarol
      freekarol, 10.7.17 11:18:16  

Intel potřebuje konkurenci, protože jinak nemá důvod snižovat ceny za své procesory. Zvláštní, že EU ještě nenapadlo dát žalobu proti Intelu, že zneužívá své dominantní postavení. :15:

• Aitos
        Aitos, 10.7.17 14:34:40  

To jo, já byl vždy vyjma posledních pár let pro AMD, a mrzelo mě, že tak upadlo a klukovi jsem pořídil i3ku. Přitom jsem čekal když s grafikama tak zabodovali, že vylepší podobně i CPU. Tak nekonec přeci. Ale zas tak velká výhra to není, kdo nepotřebuje na pařbu, nebo nemá aplikace na multijádra, s nejlacinějším Intelem Pentium G4... si taky vystačí na téměr stejném výkonu u 1/2 jádrových aplikací za poloviční cenu... U 4 a více už má jasně navrh AMD, a trend vývoje SW takový zřejmě bude, resp. už je v kurzu 4 jádro. http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-G4560-vs-AMD-Ryzen-5-1600/3892vs3919

• freekarol
          freekarol, 10.7.17 20:17:36  

U lidi převažuje Intel procesor a NVIDIA grafika. Je dobré si pročítat různé recenze a koukat nejen na výkon, ale i na spotřebu a jak moc topí. Poslední dvě věci jsou důležité u notebooku(u počítače to tak důležité není). Tam se taky propaguje názor, že je lepší notebook bez dedikované grafické karty, protože má tendenci chcípnout a pak jsou s tím problémy.

• Aitos
            Aitos, 12.7.17 15:32:25  

To sice jo, hlavně kdo chce tichý komp, kouká zda je to i dobré přídavné topení.-) ekoligicky to řešit je trochu mimo, daleko více se ušetří jeho vypínámím při nečinosti, kdy jinak může brát i přes 100W v idle celý komp, a nevím jak moderní MB, ale ještě před pár lety se řešilo, že i fyzicky vypnutý PC bere okolo 30-50W, tak se doporučovalo vypínat i zásuvku /ušetřilo se tak snad i pár tisíc ročně/. No a co je zavímevé u těch nových AMD Ryzenů, že i spotřebou jsou na tom velmi dobře. I při vyšších výkonech než i5 jen o pár Wattů více, tedy v poměru s výkonem méně. Viz. tabulky v recenzi, v idle to pro změnu o pár více, což když má více jader je pochopitelné...
            Ad ntb, už pár let jsem nikomu nový nevybíral. Ale co vím a sám bych se tím řídil, NTB prvně koukám na výkon grafiky, pak na cenu.-)(Pravdou je, že někdy odejdou, resp. jejich chlazení je často na hraně, a stačí zanesený ventilátor prachem a vyšší teploty či příme Slunce, a upeče se grafika raz dva) Protože ať už člověk paří, nebo nikoliv, je to časem limitují faktor použitelnosti. Ono když kdy pak na 3 roky starém noťasu si jeden nepustí ani to fullHD video, to docela zamrzí... Nevím, dneska už jsou třeba lepší intergrované grafiky i u lowend proců??
            A když se člověk podívá na benchmarky, tak v procesorech na trhu je tak max 100x rozdíl ve výkonu, u grafik je to 1000x rozdíl. Tak volbou špatné se člověk po čase může jít s noťasem zahrabat, pokud potřebuje jen trochu vyšší GPU výkon, ničím jiným, než externí v docku /taky už jsem to dlouho neviděl, jelikož je to dost drahé/ se to nedožene... Paměť RAM je většinou osazena poliviční, než je maximum, tak tím se trochu nažene už slabý procesor, většinou to bere i s vyšší rychlostí časování. A když ještě přidá SSD disk /pokud už v základu neměl/, tak pro běžný chod se hodně urychlí, tak až 1,5x. :4: Takže krom Acerů, které jsou pravé dost na hranu s chlazením co jsem se setkal, bych tu dedikovanou grafárnu klidně riskoval...

• freekarol
              freekarol, 12.7.17 21:00:34  

Neměřil sem to, ale co sem četl, tak počítač hibernaci, spánku, nějak výrazně nezvýší účet za elektřinu. Ono se ani moc nedoporučuje, pravidelně počítač, ale třeba i TV, odpojovat od elektřiny. Jednak to ty přístoje moc rádi nemají a pak, při jejich zapnutí, ta spotřeba elektřiny je vyšší, než když je přístoj v pohotovostním režimu.

NTB slouží primárně k práci na cestách, na vše ostatní je počítač. Notebook to nemůže tak uchladit, jako počítač a notebook, který umí dobře chladit nestojí 15 tisíc, což je cena, za kterou se notebooky v ČR často kupují.

Problém s externí grafikou v notebooku je, že přepínání na externí grafiku, může fungovat jen v málo případech, tudíž v takovém případě, externí grafiku máme jen na ozdobu.

RAM je obvykle 4 GB, to je u Windowsx64 bit na hraně. 8GB by mělo být minimum, proto taky většina notebooků má ještě prázdný slot na ram, takže to pak dohromady dělá těch 8 GB.

U mne SSD minimálně 150 GB. U klasických 128 GB, bych bojoval s místem a já nehodlám přesouvat programy, swap a další věci na HDD. Za to mi to nestojí.

Pokud si budu kupovat ntb kolem 20 000, tak si budu vybírat budto mezi 8 GB RAM a SSD 128 GB a nebo 4 GB RAM a SSD 256 GB.

Samozřejmě za dobrou konsturkci se také připlácí. Plast sice může být odolný, ale u notebooky je to často špatně dělaný, takže po nějaké době, můžou být např. problémy s panty. Notebook HP ProBook, který tehdy stál asi 15 000, stále slouží, žádné problémy, pravda, taky je těžší, ale lepší těžší, ntb, který něco vydrží, než hubená placka, kterou člověk musí brát jako křehké zboží, aby se mu náhodou v ruce nerozpadlo. :15:

• Aitos
                Aitos, 13.7.17 11:32:39  

Na dnešní dobu rozumné požadavky. Ale když není určen na práci, tak si holt každý volí dle své kapsy... A moje prac. zkušenost je, že grafika odejde i v Toshibě za 36tis. Pravda, asi až po 6ti letech, u druhé displej, takže ono už stejně ntb po 4-5ti letech je za zenitem spolehlivosti, a´t má šasí jaké chce... Jediné co jsem se divil, že tak drží i po 10ti letech, právě ty staré HP, co ještě nebyy spojené z CPQ.

• freekarol
                  freekarol, 13.7.17 15:58:03  

Tak notebook starý 4-5 let, je už vykopávka, která nebude stíhat, protože webové stránky jsou pořád náročnější. Hry ani netřeba zminovat. Stejně tak jsou náročnější i programy viz třeba náročnost Google Chrome na RAM. Nemluvě o tom, že novější notebooku budou mít lepší monitor, dnes už i SSD a další věci. Takže výrobce asi počítá s tím, že do pěti let si stejně člověk bude kupovat nový notebook, takže nemá moc důvod dělat notebooky, které vydrží déle. Jsou vyjímky, to jsou notebooky, které mají vysoký výkon a i za těch pět let, pořád bez problémů pracují. Jejich cena je ale vyšší viz MacBook.

• Aitos
                    Aitos, 13.7.17 23:44:02  

Jak na co, na webovky a office s WinX-64bit furt ještě celkem v pohodě stačí i asi 10let starý Asus s Turion 64 bit a4GB RAM, jak jsem psal níže, že reinstaluji... Původně byl určen pro Visty.-) Ovšem takové komprimované video 1024*720 nepustí na celou obrazovku plynule. A jasně, může to zabít nevhodný náročný antiviri, já dal Bitdefender free.

• freekarol
                    freekarol, 14.7.17 12:09:19  

Tak zrovna jsem na Windowsx64, 4 GB RAM, Vivaldi, pár stránek otevřených a je zabrání 73% RAM, bez prohlížeče je zabráno 45% RAM. Takže pokud budu chtít hrát hru či převádet video, tak budu muset zavřít prohlížeč.

Samozřejmě, starý počítač, notebook může stačit. Ale mne by otravovalo pomalé spouštění Windows či programů.

• Aitos
                    Aitos, 17.7.17 15:30:26  

A jaký proc? No jasně, musí to být uměřené požadavkům co kdo dělá, já bych jako náhradu stolního nebral, ntb beru jako záloha /obsazeného/ stolního, či na cesty...

• Aitos
    Aitos, 28.6.17 01:22:06  

Bacha, už je to tu zase...! https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/442056-svet-zasahl-novy-utok-vyderacskeho-viru-cesko-je-mezi-deseti-nejpostizenejsimi-zememi.html

• freekarol
      freekarol, 28.6.17 11:03:11  

Já sem absolutně v klidu. Bez svolení uživatele, se žádný ransomware nenainstaluje. Takže stačí zvýšit gramotnost ohledně počítačové bezpečnosti.

• Aitos
        Aitos, 28.6.17 15:24:30  

To jo, ale je to jako chtít našeho prezidenta jiných mravů.-)) https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/442081-masivni-kyberneticky-utok-nevysel-utocnici-kvuli-skolacke-chybe-nevydelaji-ani-korunu.html

• freekarol
          freekarol, 28.6.17 15:48:55  

Není to nemožné, ve školách se počítače učí, takže stačí začit tam. :15:

• Aitos
            Aitos, 28.6.17 16:04:41  

Jo, ale až vyjdou ze školy bude to ještě složitější, a když zvpomenu já, co mě učili na počítačové nastavbě /o HW a Win jsem už skoro vše věděl sám z toho kam my se dostaly, takže jen trochu to programování, které nakonec nedělám/ a co následně dělám s kompy jsem jse učil až praxí. Tak nevím nevím...

• freekarol
              freekarol, 28.6.17 20:18:42  

Jenže počítač lidi používají denně a rady, typu vědět co stahovat či na co klikat, jsou univerzální.

• Aitos
                Aitos, 29.6.17 10:53:31  

No to jo, jsou nějaké obecné rady, tako třeba http://technet.idnes.cz/jak-se-bezpecne-chovat-na-internetu-dub-/software.aspx?c=A051010_182523_bezpecnost_dvr Ale lidi, i ti co u něho často sedí denně, tomu co to na netu kde píše a hl. čemu věřit/nevěřit nějak nerozumí. Nenalézají vodítko a často ani neví jaký je rozdíl co píše prohlížeč a co daná stránka a jaký je v tom rozdíl.? Chybí jim jaksi ta mimosmyslová a emoční komunikace s počítači.-)) A tak mezi lidmi to dokáží, s technikou se buď drží příliš zpátky po nějaké blbé zkušenosti, nebo až příliš důvěřivě klikají na vše...

• freekarol
                  freekarol, 29.6.17 11:07:57  

A ono je to těžké se to naučit? Na to člověk nemusí být žádný Einstein. To je jako si koupit auto a být líný se učit, jak se řadí či se naučit dopravní předpisy...

• Aitos
                    Aitos, 29.6.17 13:12:46  

Toť ot. proč sjou líní,nebo zda mají odpor? A nebo zda vítězí naivní přesvědčení, že to není potřeba, když se tím proklikává dneska už skoro každé dítě..

• freekarol
                    freekarol, 29.6.17 13:20:51  

Každý svého štěstí strůjcem. :15:

• MOSTecak
        MOSTecak, 2.7.17 05:26:19  

To je ale blbost, virus se nainstaluje sám od sebe ať už třeba přes internet a nebo jako součást emailu.

• freekarol
          freekarol, 2.7.17 11:22:27  

Ukaž mi příklady, kdy si člověk nakazil počítač, aniž by na něco nemusel kliknout.

• MOSTecak
            MOSTecak, 6.7.17 11:31:23  

Ty o virech nic nevíš co, stačí pouze procházet internet a je to.

• MOSTecak
            MOSTecak, 6.7.17 11:37:08  

Jsou případy, kdy si lidé na letišti pouze dobíjeli baterku notebooku, tabletu, nebo mobilu a chytli virus.

• freekarol
            freekarol, 6.7.17 16:26:12  

Takže žádné konkrétní příklady, jen jedna bába povídala. To už rovnou sem můžeš dávat blbosti z Blesk.cz. Rovnou říkám, pokud nepodáš nic konkrétního, nebudu dál na nesmysly reagovat. :4:

• MOSTecak
              MOSTecak, 14.7.17 01:01:33  

To si vážně myslíš, že se tě virus zeptá, jestli se může nahrát :1:

• Aitos
                Aitos, 14.7.17 09:26:41  

Právě, spíše člověk pozná divné lidi, nebo že vám někdo lže, či vás chce někdo okrást. Ale na tuhle rovinu se u počítačů není jak naladit, když emoce ani myšlení vlastní nemá a do nul a jedniček se krom Nea asi jentak nikdo nenacítí.-)) A tranzistorů už to má jak my neuronů... /a dnešní superpočítače 2xvýkon lidského mozku/ Já měl už zavirovaný i svůj pc doma, kde si dávám dost bacha i pc v podnikové síti párkrát a jednou jsem musel reinstalit, za 3mi zdmi i 3mi firewally a 3mi antiviry... Antispamem, antiviry a bůhví čím na serverech a samo i v pc, tedy klasika síťový Symanfack. Možná chyba, že já ho měl více hlídat, ale to u Symantecu těžko se dělá, když ta jeho serverová konzole často kecá...

• Paia
                  Paia, 14.7.17 10:57:43  

radši si nafackuj za ty koncovky u číslovek!

čím dál víc pitomců zapomíná, že v ČJ se nedělaj...

• Aitos
                    Aitos, 14.7.17 11:48:17  

Já to dobře vím, jak jinak vyjádříš něco osobitého, když nikdo už neuvidí ani tvůj rukopis??

• MOSTecak
                    MOSTecak, 16.7.17 11:45:47  

Ale jdi ty, Koncovky za čísly dělá většina lidí a nenadávej tady lidem jasnỷ !!!

• Paia
    Paia, 20.6.17 09:23:38  

https://www.svethardware.cz/microsoft-pripravuje-pro-pristi-patch-tuesday-94-bezpecnostnich-zaplat/44652?utm_source=tvfreak_newsletter_daily&utm_medium=email_article_title&utm_campaign=microsoft-pripravuje-pro-pristi-patch-tuesday-94-bezpecnostnich-zaplat/44652

• freekarol
    freekarol, 14.6.17 15:00:24  

Microsoft zabezpečuje Windows proti ransomware, včetně XP. Více na: https://www.svethardware.cz/microsoft-zabezpecuje-windows-proti-ransomware-vcetne-xp/44632

• Aitos
    Aitos, 12.6.17 10:53:14  

Reinslaval jsme známe ženy ntb, Win ultimate, nepovedlo se mi stáhnout CZ, tak jsem dal En verzi. Ale nebere to ten její klíč pro aktivaci, a na ntb je ještě OEM-Vista. Tak jsem zkusil nějak obejít KMS resetovací klíč utilitou, ale buď nešli stáhnout a nebo smazal po rozbalení antivir. Jde to nějak obejít tu aktivaci alespoň na čas, než si třeba koupí lic. pře Aukro? Win 8 ani 10 to nemá už ovladače, starý A (u) šus.-)

• sirStanley
      sirStanley, 12.6.17 11:29:36  

je mi záhadou proč sis při stažení té které verze Windovs (rovnou ze stránek Mrkvosoftu) nenakonfiguroval stejnou verzi win které tam měla před istalací (pro,home,enterprise...) a samozřejmě v cz ? je to jednoduché a lehké,pomocí nástroje Media creation tool ,busd si vytvoříš iso soubor na pozdější užití,vypálení nebo bootovací usb disk

co tam vlastně má windovs?
      https://webshare.cz/#/file/7puTFLhUyC/kmspico-v10-1-rc-rar
      tohle by mělo pomoci,řid se instrukcemi v txt

• Aitos
        Aitos, 12.6.17 14:07:41  

Díky, zkusím. Že de přímo z MS vím, ale když jsem asi před rokem a půl někomu stahoval a registroval ty 365 Office, byl to děsný opruz celé a hl. s tou registrací, chtěli věci vyplni co ani čerstvá majitelka Office nevěděla.. A chápal jsem tak, že můžeš stahovat jen to, co máš na sebe zakoupené, ne? Nestačí prostě zadat key produktu a založit nějaký jednoduchý account?? Orig. OEM s ntb mají Vista, a někdo jim tam později dal ty W7-Ultimate, a zatím nevím, zda k tomu něco najdou? Tak jsem zkoušel stahovat z uloz.to a superload.cz, první nebootovaly a druhé nebyly holt v CZ. A já pro svou potřebu mám jen Profesional a pak W10.

• sirStanley
          sirStanley, 12.6.17 15:00:22  

no jestli to má čestvě nainstalováno,tak pomocí km spico bych aktivoval a hned upgradoval na win 10 ,pomocí zapnutého(jakéhokoliv) nástroje pro usnadnění,key bych při instalaci zatím neřešil,lze pokračovat v instalaci bez něj - až poté ,třeba z toho aukra druhotnou licenci s CoA štítkem ,ale nevím jestli seženete ultimate verzi

nebo flasnout BIOS z win 7 a pak v klidu přejít

• Aitos
            Aitos, 12.6.17 17:07:31  

A myslíš, že by byli drivery na W10, dyť je to Asus k-něco? series s AMD Turion a Radeon HD 2450?. Rozhodně u Asusu to není na listu těch, co by W10 podporovali.-(

• Aitos
            Aitos, 12.6.17 17:15:26  

Je už to Oldšetrhent s Ta-Šunkou dohromady.-) https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220208

• Aitos
              Aitos, 12.6.17 17:19:31  

Tady sice od dviverech píšou, ale stahuje to jen jejich toolkit a pak to budou chtít zaplatit, túdle.-( http://www.driverscape.com/manufacturers/asus/laptops-desktops/a7k/727 Zkusil bych raději Slimdriver, ale jak poznám, jestli ten je pro W10 má? A taky jak sehnat update biosu, když Asus pro ten typ podporu nemá vůbec?

• Aitos
                Aitos, 12.6.17 17:38:54  

Ale procesor Turion kupodivu ve Win10 podporovaný je, http://www.solvusoft.com/cs/update/ovlada%C4%8De/procesor/amd/turion-64-x2/tl-60-tmdtl60hax5dc/model-numbers/ a to na rozdíl od některých AMD Athlon X2, kterým MS loni vyplácel náhradu, za nemožnost upgradu na W10.-)

• sirStanley
                sirStanley, 12.6.17 18:08:18  

Tak potahat hezky jeden po druhém, pomocí těch captcha kódů, ten program tak úplně nutný není, rekl bych, ono jak uvádíš tu sestavu tak asivtak úplně nutný není tam házet desítky, jestli tam jedou ty sedmičky tak proč je tam nenechat, jde jen o ukončení podpory sedmicek ale to se dá přežít
                Km spico zabralo?

• Aitos
                  Aitos, 12.6.17 19:47:51  

Tak to asi nepůjde, z txt- Activate:
                  Windows Vista Bussines/Enterprise
                  Windows 7 Professional/Enterprise
                  Windows 8/8.1
                  Windows 10 All (By Now)
                  Office 2010/2013/2016 Preview
                  Windows Server 2008/2008R2
                  Windows Server 2012/2012R2

• Aitos
                    Aitos, 12.6.17 20:04:33  

Tak nevím zda to pracuje na ultimate?, v logu to píše obnoveno na 40020sec, ale v systému to stále hlási 1 den do registrace.?

• sirStanley
                    sirStanley, 12.6.17 20:43:05  

spico,obnovuje,v ideálním případě každý den licenci na 180 dní

píše to v systému to samé i po restartu? pak bych případně zkusil Microsoft Toolkit Beta

• Aitos
                    Aitos, 12.6.17 20:56:04  

Tak jsem zkusil ještě verzi ksm 10.2.1 a ta to za pár minut zavirovla, že mi to nahlásilo O2 přes IE okno. Tak to je fakt super, tak spustim ty W10 z bootu. :1:

• sirStanley
                    sirStanley, 12.6.17 20:59:43  

nj,tyhle utility je třeba shánět z ověřených zdrojů :15:

• Aitos
                    Aitos, 13.6.17 11:40:10  

Hm, měli to chytře, aby to nesmázl antivir při stažení, tak to měli v zipu a tam soubor image xxx.ISO, ten asi neskenuje Bitdefender, a možná ani jiné antiviry ne. A rozbalene jsem spustil až na cílovém pc, a první krok je vypnout anitivir. A tím je to pak jasný...

• Aitos
                    Aitos, 13.6.17 11:41:19  

A kde takové zdroje jsou a jak je poznáš, že jsou důvěryhodné? Z nějakého fora warezu se taky nedá věřit zdaleka všemu, a jinak netuším?

• sirStanley
                    sirStanley, 13.6.17 11:53:02  

jo,já tahám z warforum.cz ,a když už tak od uploaderů kteří ten daný program,crack vyzkoušeli a otestovali

• Aitos
                    Aitos, 21.6.17 10:52:24  

Já mám jen tip na MSguides.com Třeba kdo chce vyzkoušet Office2016, přes KMS to dělají. Tedy žádné blbé prográmky, jen skript s pár řádky na registraci přes jejich server.

• Aitos
            Aitos, 12.6.17 17:26:20  

Bios poslední 2008, to asi na W10 nestačí.-( https://www.asus.com/cz/supportonly/A7K/HelpDesk_Download/ A drivery jak jsem říkal, ofiko jen XP a Vista.

• sirStanley
              sirStanley, 12.6.17 17:48:11  

No ,zkusit to určitě můžeš, pokud by nebyli kompatibilní tak se nainstalují, jinak řečeno když instalace proběhne tak 10 poběží

Co se týče driverů ,nejdřív bych je zkusil, aspoň já to tak delam,aktualizovat pomocí Driver Boosteru a pak přešel na desítky, oni sami by měli umět aspoň ty základní ovladače nainstalovat

• Aitos
                Aitos, 12.6.17 19:41:59  

No jo, ale aby pak chodili takové nepodstatnosti jako Wifi, či síťovka, webku atp. asi nutně mít nemusí. Hledal jsem program nebo whitelist na MS, co by testoval kompatibilitu s W10 a asi není, či co? To je mi podpora typu... Zkus to a čum.-))

• Aitos
                  Aitos, 13.6.17 10:16:42  

Tak dobré, ty W10-64bit jdou, ještě nějaké ovladače dohrát a snad už v poho... Pak jen otázka jak rychle s antivirem a tak oproti W7, když tak ať si seženou 2x2GB ram.

• freekarol
                freekarol, 13.6.17 11:57:18  

Nespoléhal bych na ovladače, které se sami nainstalují přes Windows Update, to obzvlášt u notebooku dělává problémy. Já musel nainstaloval ovladač pro grafiku přímo od výrobce mého noteboou, protože to, co mi vnutil Windows, dělalo problémy.

Osobně bych to dělal takhle:
                1.stáhnout ovladače od výrobce notebooku, pokud nejsou pak zkusit následující bod

2.stáhnout ovladače od konkrétního výrobce hardwareru, pokud například grafiku od amd, stáhnu ovladače od amd. Když to i tak nebude fungovat správně, přejít k poslednímu bodu.

3.Najít ovladače přes Windows Update. Je to poslední možnost, protože takovéhle ovladače nejsou nalezeny pro konkrétní notebook, tudíž to může dělat problémy.

Žádný program na vyhledávání a instalaci ovladačů bych nepoužíval. Ještě se nenašel žádný, který by byl spolehlivý. Výjimkou programy od výrobce notebooků.

BIOS v tomhle případě nemá smysl aktualizovat. A i to se doporučuje jako poslední možnost. Pokud se totiž něco podělá, zůstane nám v ruce jen kus železa. A pak šup někam do servisu a modlit se, aby šel BIOS nahrát a notebook byl zase funkční...

• sirStanley
                  sirStanley, 13.6.17 14:29:30  

Ve většině případů problémů s ovladači je na vině problém mezi židlí a monitorem (odkládání restartu na potom pri instalaci atp. )

Představa spolehlivosti různých driver agentů přímo od výrobce je úsměvná a platit třeba 20 za jediné využití....

• freekarol
                    freekarol, 13.6.17 20:48:46  

Jak si přišel na to, že se za něco takového platí? HP to má zadarmo, AMD či NVIDIA taky...

• Aitos
                    Aitos, 14.6.17 09:56:39  

Jo, pokud fungují, u dellu už se mi také stálo, že nechodili aktualizace Win7, důvod jsem z logů dohledal, že nesjou aktualizované ovladače. Ale zřejmě bez některých aktualizací nešla utilita delů na ovladače, po instalu nechodila. A tak jsem rozklikl ty na stažení k danému typu a modelu. A ouha! Vyvalilo se po 5ti minutách načítání stránky asi 150 driverů, 30 nagrafiku, 25 na síťovku atd... no bomda. A to byl jejich web z hlediska podpory hodnocen jako uživatelsky nejpřívětivější a nejlépe funkční... tak jsem cosi zaklel, a jel jsem 3 hodiny jednotlive přes SlimDviver /u placené kterou nemám to umí pochopitelně hromadně/ A grafiku sólo, s tou má i slimdriver často problém, že už pži instalace selže, nebo je to starší verze driveru, či na celou řadu, ne konkrétní typ.
                    Asi i jak mi radí už kolega, Linux to jistí, krom čteček prstů a speciálních tlačítek a sem tam webky to i na ntb, kdy nejsou příliš staré. Nainstaluje selý systém včetně ovl. do hodiny. Pak jen tu grafiku od výrobce, že s tou se to pak neseká. :3:

• freekarol
                    freekarol, 14.6.17 10:40:34  

Aitos: Oni ty programy od výrobců notebooku taky nejsou zrovna bezpečné, nepoužívají https a bývají i děravé, takže utočníci přes ně utočí na Windows. Ale pořád lepší tyhle programy, než nějaké slibotechny, které slibují, že najdou a nainstalují ten správný ovladač. Obvykle samozřejmě, až po tom, co si takový "zázračný" program, člověk koupí.

• freekarol
      freekarol, 12.6.17 20:39:39  

A proč tam nenainstaluješ Linux? Můžeš si ho vyzkoušet na flešce či CD, bez instalace a když vše bude fungovat, můžeš ho normálně nainstalovat.

To samé pro MS Office? Když nemáš peníze na normální koupi, proč tam nedáš zadarmo LibreOffice?

• Aitos
        Aitos, 13.6.17 10:13:10  

Kdo je zvyklý na wokna, a hl. na styl průzkumníka /který třeba mě štve, že nemá dvě okna jako Total commander/ a office /já si ještě nevzykl úplně na 2010, a tu už jsou 2016ky/, nechce moc na jiný systém. A taky co ovladače, jsou na všechny ntb, nebo jde zjistit kompatibilita?

• Paia
          Paia, 13.6.17 11:29:52  

LibreOffice vypadá (tak trochu) jako starý OfficeXP, žádnej ribbon, normální lišty s tlačítkama, normální menu

nepochopím, proč BFUčka radši krekujou MSO a ani je nenapadne zjišťovat si, jaký mají free alternativy

• freekarol
            freekarol, 13.6.17 12:01:09  

Protože si asi myslí, že placený=lepší. Popřípadě ani neví, že je nějaká možnost zadarmo. Jen málo z těchto lidí skutečně potřebuje MS Office. Spoustu funkcí ani nevyužijou. Windows je jiná věc, přece jen Windows je tutovka, že člověk spustí tuhle hru či program, v Linuxu s tím může bojovat. Proto se taky obvykle Linux doporučuje pro lidi, kteří jen surfují na internetu. Těm Linux bude stačit. Sice tu máme Wine, virtuální stroj či dual boot, to je ale pro běžného uživatele Windows, španělská vesnice.

• Paia
              Paia, 13.6.17 13:08:54  

no mně to říkat nemusíš, to byla řečnická otázka, proč BFUčka ani nenapadne uvažovat o free alternativách k ofisům, fotošopům, premierám a dalším drahým softům

• Aitos
                Aitos, 14.6.17 10:03:35  

Myslím, že většina nepřekročí právě práh Office. A hlavní blog je strach a neochota ke změně. Ač tede po změně na Office2007/2010 většina už s nimi neumí ani to, co předtím. Třeba já v Accesu, už se zdaleka tak nechytám a nehodlám nad tím trávit víkend s bichlí za 500,-. Jinak že na linuxu mají vše pro BFú podstatné zdarma myslím skoro všichni vědí, či se to ženy od prvního chlapa v dosahu dozví.
                Problém je akorát pro pařany, to v simulu s polovičním výkonem a sproblémy vůbec nainstalovat a spustit, většina rovnou vzdá.

• freekarol
                  freekarol, 14.6.17 10:43:00  

Ti, co hrají hry, mají tři možnosti:
                  1.zkusit Wine
                  2.mít Windows ve virtuálním stroji
                  3.dual boot linux, windows s tím, že windows mají jen na to, s čím jsou v linuxu problémy.

• freekarol
          freekarol, 13.6.17 11:46:56  

Nemusíš řešit žádnou kompatibilitu, prostě bez instalace vyzkoušíš linux na flešce a hned poznáš, jestli vše půjde.

Linux je dnes v ovládání podobný Windows(záleží, jakou verzi Linuxu si člověk vybere). Když sem po delší době vyzkoušel Linux Mint, tak sem se cítil, jako bych používat Windows 7. Nic jsem se nemusel zdlouhavě učit. Pokud sem nevěděl, kde co najít, tak sem to vyhledal přes Start a bylo to.

Za zkoušku nic nedáš, samozřejmě by si to měl vyzkoušet i člověk, který ten notebook pak bude používat. A když se bude líbit, můžeš pak nainstalovat. Takový luxux Windows nenabízí.

• sirStanley
          sirStanley, 13.6.17 14:15:29  

No , asi tak trochu kouzlem nechtěného :15: ,tu je Linux propagován stylem,to je jako sedmičky ,Libre vypadá jako OfficeXP ..... :1:
          Přeci, když by někdo chtěl přejít na Linux, tak z důvodů mezi nimiž nebude podobnost s Windovs
          Linux neni pro lidi hledající Windows zadarmo ,není to jeho variace ,je to jiný systém se svými výhodami a také velkými a nepopiratelnými nevýhodami v čele s bastlenou (ne)podporou různých modelů hardwaru

• freekarol
            freekarol, 13.6.17 14:28:00  

Pleteš se, takový Linux Mint je jasně dělaný tak, aby byl podobný Windows, čímž usnadní přechod lidem, používající Windows. Ty ti na nějakou příkazovou řádku z vysoka prdí.

• sirStanley
              sirStanley, 13.6.17 14:42:13  

Na to právě narážím, k čemu to vlastně je? Kvůli zvýšení svého podílu na trhu op. systémů o pidi promile procenta?

• freekarol
                freekarol, 13.6.17 20:54:07  

1.Lidi nemusí chodit po warezech a krást Windows či jiné programy.

2.V jednoduchosti je síla. Mac, stejně jako Linux, jsou založené na Unixu a hle, jak je Mac odjakživa jednoduch. Linux dohání to, co Mac umí odjakživa:jednoduchost. Pokud chce někdo machrovat intleigencí, tak to může jinak než jen tím, že umí požívat zbytečně složitou věc.

• Aitos
                  Aitos, 14.6.17 10:27:22  

Souhlasím s freecarolem. A ten Mint, to příště zkusím a daného člověka ukecám, sám si dám na starý Ntb, abych mohl dělal alespoň základní podporu. Holt i já jsem líný učit se něco dalšího, a když někomu se uvolím reinstalovat mašinu, nechci mu pak na všechny problémy opakovat: sorry, linux nejedu.-()
                  V posledních letech mi dal zabrat i ten blbý android. S jeho rychlostí obměn je zralý místo první místa na světě podle mě tak akorát na předčasné zestárnutí zkýčováním, k tomu už totálně nepřehledný a uživatelsky stéle méně přívětivý google play, s miliardou appek na ho a tahání peněz za uprgrady a dokupy, které pak mnohdy stejně ani nefungují a programátoři radí dokolala to samé při chybě, nebo taky už nic...
                  A ta politika Androidu, že numožňují jen tak od verze 5.0 přesouvání celých appek na sd bez kingousera, Je to vražda, napsala...-) :5: :1: :6: A 6.0 či nugátem mít zabráno 10-15GB z ROM paměti /takže s 16GB ROM je do dneska asi notebook s Win10 a 32GB SSD diskem.-))/, to už se fakt nedá považovat za malý a svižný systém, což byla donedávna jeho velká přednost. A cena těch 32GB už začíná na cetě netbooků s Atomem.
                  V čem vidíte budoucnost tak za 5 let sytémech pro bfú vy? Nehledě na reklamu a manipulaci zvykem a strachem?? iOS nebo stále okrajový Linux, či něco 3tího? Jako byl kdysi CUBE, nebo jak se to jmenovalo? Sám jeden chlapík si navrhl počítač i zcela nový multitaskingový OS v době win3.1. Ale neprodal to žádné větší firmě, tak to upadlo v zapomnění...

• freekarol
                    freekarol, 14.6.17 10:51:35  

U Androidu je to trošku složitější. Čistý Android=takový, jak ho Google vydá, má málo telefonů, takže je pak Android různě upravovaný a pak se díky tomu i různě chová. Díky těmto úpravám, pak člověk ani nemůže dostávat aktualizace od Googlu a musí spoléhat na aktualizace od výrobce telefonu a ty na to obvykle kašlou.

iOS je tutovka, spolehlivost a bezpečnost. Pak je to mezi Androidem a mobilním Windows. Který z nich je spolehlivější a bezpečnější, neposoudím, mobil s Windows jsem v ruce neměl a ani sem o to nijak nezajímal, tak nevím, jak na tom je.

Operační systém by měl být co nejjednodušší. Proč trávit spoustu času učením, jak něco používat, když je možnost se to naučit za pár dní? To je můj názor, jiní to můžou vidě jinak.

• Paia
                    Paia, 14.6.17 11:52:35  

kdybych neměl rootlej telefon a v něm nástroj na přesun/odkazování appek, tak po továrním resetu a zaktualizování základních komponent systému (takový ty google srágořiny) si do něj nenahraju ani blbou offline navigaci MapFaktor:Navigator s mapou česka (a to ani offline seznamácký mapy), to se prostě do cca 250 MB co zbydou z prvotně volných 1,3 GB (dostupno uživateli z celých 4 GB, když je tlf prázdnej) nevejde

a všechno je to způsobeno tím, že dneska skoro nic už nejde nativně přesunout na SD (žeby proto, že skoro vše má vidgety?)
                    takže je nutno po rootu ty aktualizovaný systémový věci integrovat do systému, tedy i obchod play a služby play, prostě všechno google nechat "zapsat do ROM", tím myslím do běžně pro zápis nedostupný části /system a navíc pak některý z nich zmrazit (google filmy, knihy, kiosek, gmail a pod.) aby se dál neupdatovaly, v play mám i vyplý samoaktualizace appek, vše dělám ručně

appky pak bezvidgetový přesouvám, vidgetový odkazuju, jenže stejně se to celý sere, tlf má asi něco s řadičem sd karty, kurví na ní data, appky nejdou spustit či rovnou zmizí, přitom v pc jsou obě paměťovky v 100% pořádku, probíhal na nich několikadenní zátěžovej test, jakmile jsou pár dnů v telefonu, hnedka chyby, už jsem o tom psal před časem ve fóru Android https://www.diskutnici.cz/forum/2183-android/