Intuice, channeling a transcendentno

Moderovaná diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
intago (2018-11-16 15:01:14)Aitos (2018-11-16 13:48:00)Sasa (2018-11-16 09:23:12)Lavandis (2018-11-16 08:33:03)Maatina (2018-11-11 17:32:07)a.l.tereza (2018-11-09 00:49:42)jmsw (2018-11-02 13:57:00)vecerlib (2018-09-27 17:08:01)
Intuice, channeling a transcendentno
Založeno: 18. 10. 2013 | Příspěvků: 19 522 | Členů: 8
Správci: Aitos (hlavní), Sasa, jmsw

Toto fórum je určeno pro sdílení zkušeností v channelingu tj. vnitřní komunikaci s průvodci a souvisejícím transformačním procesem, nikoliv pro plané filosofování a dohady....

"Jedinou opravdu cennou věcí je intuice" Albert Einstein
Channeling je proces zesílení intuice, komunikace s duchovními bytostmi, se svými vyššími Já, zástupci Stvořitele a návštěvy u Nich v Království božím v transu rozšířeného vědomí viz: http://mystika.mysteria.cz/metoda-meditace.htm a http://intuice.ml nebo http://intuice.tk a http://mystika.tk/
Pokud máte dobra alespoň 70% a duševní stabilu, channeling se můžete naučit i sami, ač je na webu množství kursů...
Více odkazů zde: http://intuice.mysteria.cz/odkazy/

Rychlý duchovní vývoj není zadarmo, vyšší zátěž a očistné procesy. Připravte se na TND, hlavní a dlouhodobý problém mystiky, viz:
http://mystika.mysteria.cz/temna-noc-duse.htm

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• intago
    intago, 15.11.18 18:09:28  

A co po republice, nejezdíte? Já byl včera v pěkném Smetí! :7: Na jaře v Padouchově, tam bylo moc divoko, tak jsem šel do Basy. Pak jsem skončil v Blátě.
    Namíříno mám do Hampejzu a Mrchojed :7:
    Námět výletů mám z https://cestovani.idnes.cz/puvod-nazvu-obci-a-mest-07w-/po-cesku.aspx?c=A170223_154830_po-cesku_hig

• intago
    intago, 15.11.18 11:00:49  

božské mi říká, že by rádo omezilo až zrušilo velké i malé meditace. Zvýšilo by mi ale stálé ponory až na 47,5%.
    Moc se mi to nezdá,pestrost je důležitá, ale už párkrát to chtěli udělat a vždy mi zas dali.. ale velké omezili ponorem, to ano...

• Aitos
      Aitos, 15.11.18 11:19:11  

To mě taky je dost "rozředily", ponorem i obsah, jen co 2.-3. býva dynamičtější a obsažnější-) Ale i tak, Pánbu zaplať.-) ...což je co On neudělá, jde z našeho... Měl už 14 pobolívá zub co se občas ozývá, hl. důvod je právě to.

• Sasa
      Sasa, 15.11.18 18:45:46  

Kolik jsi měl před tím, jaké je to teď ve srovnání s tím před tím a jak se s tím stavem co máš teď žije :15:

• intago
        intago, 15.11.18 18:55:47  

47.25% většinou když jedu... jak včera celou cestu

• Aitos
          Aitos, 16.11.18 13:47:06  

To mám přes den taky často. Občas i půl. 48 už je pro mě svátek :6: To je subjektivně 2* silnější!

• intago
    intago, 14.11.18 19:45:23  

chANN s Kristem? http://svetelneinfo.cz/

• intago
      intago, 15.11.18 11:01:51  

V současné době je Pán Ježíš Kristus opět inkarnován zde na této planetě, tentokrát do těla ženy, a to na území českého národa. Tato žena se jmenuje Jana Kyslíková. Zatím žije v ústraní, jejím posláním není veřejné vystupování a konání zázraků, jako tomu bylo u Ježíše Krista.

• intago
        intago, 15.11.18 11:02:55  

:1: :1:

• Aitos
          Aitos, 15.11.18 11:20:09  

Jo je jistě symbol Duch, ten musí přinášet kyslík.-)

• Aitos
            Aitos, 15.11.18 11:20:55  

Tak kdo jiný nez Kyslíková by to taky mohl dělat, abychom se bez Ducha neudusili...-)

• intago
              intago, 15.11.18 11:40:38  

za svobodna se jmenovala jinak... :1:

• Lavandis
          Lavandis, 15.11.18 11:27:45  

Česká Kyslíková nás všechny spasí. :1: :1:

• intago
            intago, 15.11.18 11:42:20  

četlas ty jejich knihy? Zcela nesrozumitelná slova tzv.Krista :8:

• Lavandis
              Lavandis, 15.11.18 12:17:19  

Nečetla, ani mě to neláká. :2:

• Aitos
                Aitos, 16.11.18 13:48:00  

Nápodobně.

• Aitos
    Aitos, 12.11.18 15:41:20  

Chce někdo webové stránky si předělat k obrazu svému? Na estrance jde vše jak pro blbé... Předám k administraci, je možno předělat podle sebe...
    www.channeling.estranky.cz

• intago
      intago, 15.11.18 11:02:22  

když by to nikdo nechtěl, tak to zkusím...

• intago
    intago, 8.11.18 20:16:43  

Ten nový seriál Mladý papež ,vypadá zajímavě
    divím se, že se katolíci nebouří... :1: je to soda... ale to vždy bylo a bude...
    je tam jasně vidět, že jsou to samí ateisti, politická partaj... :11:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 9.11.18 00:49:42  

právě na něj koukáme, teda spíš můj muž, ale sem tam něco taky z něj zaregistruji :2:

• Aitos
        Aitos, 9.11.18 13:40:16  

I kolegyni se líbí, taky zkusím...

• intago
          intago, 10.11.18 07:49:30  

Je všeobecně známo, že Hospodin kdysi řídil věřící prostřednictvím proroků, což je detailně popsáno ve Starém zákoně.
          Naprosto nepochopitelné je, že není nejmenší zájem, aby se to dělo dál. Tím by se vyhnulo množství přehmatů v církvi.
          Když Hospodin určoval krále Židů, proč také sám nevolí papeže? Místo toho se o něm hádají preláti a konec jednání dávají na vědomí kouřovými signály jako Indiáni.
          Přitom mnoho svatých, často uznané titulem Učitelé církve, umělo s Kristem komunikovat. Mnozí Jeho vůlí prosadili nové církevní řády a i nové svátky, např. Svátek milosrdenství. Do chodu církve však zasáhli jen málo a i tak byli často odmítání a pronásledování. Viz
          http://www.katopedia.cz/index.php?title=U%C4%8Ditel_C%C3%ADrkve
          Jak se dá vysvětlit nezájem církve o přímé vedení Bohem či Kristem?

• intago
      intago, 12.11.18 11:19:11  

když vidím telku, napadá mne, že je stejně blbá jak za totáče. Dementní sitcomy, debilní reklamy, které vpadávají do pořadů, zpěváci, co neumějí zpívat, herci neumí hrát. A všude samé detektivky, vraždy. Humus.
      A to lidi ovlivňuje, nakonec všem to vyhovuje, jak to je... :5:

• intago
        intago, 13.11.18 14:41:39  

tak jsem to rozmázl na třech náboženských serverech a všude mi po chvíli zablokli přístup. Inu diskuze a demogracie musí bejt... :1:

• intago
    intago, 4.11.18 21:09:39  

Bůh je Jiný
    Lidské představy o Bohu jsou dětinsky naivní pohádky. Dokonce i ty teologické. Dávají mu lidské vlastnosti a myslí si, že Ho uprosí ke všemu, že jim vše odpustí a je takový, jak si přejí aby byl.
    Kdo Ho však zažil v meditacích nebo v komunikaci s Ním, vidí, že je zcela Jiný. Lidské emoce nemá, ač je u Něj očekáváme. Je zcela logický, vše ví a je tedy zbytečné mu chtít něco napovídat. O naše názory vážně nestojí.
    I odpuštění se přehání, má daleko menší význam než si myslíme a i naše modlitby za něco nejsou pro něj závazné. Nejsme na Jeho úrovni a nemáme mu co něco nařizovat či o něco prosit, protože sám dokonale ví, co má dělat.
    Dokonale zná všecky zákony, o nichž ani netušíme, že jsou. Ani otázky viny a neviny nechápeme. Myslíme si, že s nimi soucítí, ale i to je Jinak.
    Na smrt i všechny životní a světové katastrofy se samozřejmě také dívá daleko klidněji než my. Zcela neemotivně.
    Naši civilizaci hodnotíme jako nejvyšší v celém vesmíru, ale to je velmi naivní. I to, že budeme žít stále v klidu a míru. Na to nemá naše civilizace moc dobra, ale s tím nemůžeme nic moc dělat.
    Naše možnosti jsou daleko menší než si myslíme. Jediné, co nás může od malérů života uchránit není odpuštění slibované církví, ale přijetí Boha. To je však tak ohromná změna v životě. Je velmi vzácná a musela být dlouho Bohem připravována.
    Budoucnost rozhodně pro Něj není neznámá, jak je tomu u nás. Vše se vlastně děje současně. Vše, co se děje, je naprosto logické, nic není pro Něj utajeno.
    Poznávání Boha rozhodně nezískáme čtením bible, ani návštěvami kostela, ale každodenním kontaktem s Ním.

• Aitos
      Aitos, 4.11.18 23:36:57  

Jo. Tak. Není vlastně vůbec lidský. A přitom je to dokonalé lidství za miliardy miliard let vývoje.. zrovna v noci měla Tria alias Lora drsný zážitek plný extáze i tísně a šoku z neskutečných paradoxů božského... Škoda že jestli sepíše asi nezveřejni zase nic...

• Sasa
        Sasa, 5.11.18 11:18:23  

To ocení jen velmi pokročilý mystik. I když to umí pěkně popsat a z jejího písma sálá hloubka pro obyčejného člověka to není. Tak proč by sdílela.

• Aitos
          Aitos, 5.11.18 17:16:30  

Jo, tos vystihl.. :4:

• Sasa
      Sasa, 5.11.18 11:24:57  

Tohle se těžko chápe, ježtě hůř přijímá, zvlášť když běžný člověk může tušit jen dle záblesků intuice o které ani neví odkud je. Zkušenější aspoň komunikují s různými rádci a intuicí vědomě, ale ani oni pokud, nemají mystický zážitek, neví nic z toho o čem píšeš.
      Nehldě na to, že každý pokus boří představy a narychluje "proces" přeměny, což člověku značně komplikuje život.. názory a postoje k životu a okolí.

• Aitos
        Aitos, 5.11.18 17:17:09  

Pokus o co?

• Sasa
          Sasa, 5.11.18 18:37:09  

Pokus o hlubší vstup do mystiky.

• Aitos
            Aitos, 5.11.18 23:27:59  

Pokus ne, jen vážný zájem o ni.
            http://intuice.mysteria.cz/2018/11/meditace-vyrocni-n-kova-25-let/

• Sasa
              Sasa, 6.11.18 10:17:45  

To byla docela komplexní mditace.

• Aitos
                Aitos, 6.11.18 21:34:08  

Zase tak ne. Spíše že bylo hodně témat... A to je polobozske mysli. To mít tak pořád. :6: ráno po poslední med jsem měl ve snu.ze naše vědomí po smrti opravdu pokračuje. Jen je změněné. Nějak rozšířené ale zůstává kontinuita. Teď ve slovech. Ale to jsem jasně pocitil, že o tom nebylo pochyb v tu chvíli... Ale teď mě zajímá více zase ta kvantová. Jak se počítá s tou pravděpodobnostní vlnou. Že je to jen teorie jak to uchopujeme my. Realitu reality vlastně neznáme a co je ještě divnější. Podle fyziků nemůžeme ani poznat. Tedy realita vlastně není. Je jen pozorování určitého výsledného kvantového stavu. Který je vlastně jakýkoliv. Ale jak na to pohlíží božské vědomí. To by mě zajímalo :7:

• intago
                  intago, 6.11.18 21:55:32  

to by chtělo doplnit i v článku a na leccos se ještě doptat

• Sasa
                  Sasa, 6.11.18 22:00:16  

Určitě vnímá víc alternativ současně, jako bys koukal z výšky na řeku, která se větví v deltu. Pro mravence scifi, pro tebe snadno uchopitelné.

Realita je výsledkem našich podvědomých přání a naše společné vnímání projektuje (tvoří) realitu. Rozsah možného pak definuje příslušný boží záměr :1: . Resp. morfické pole.

• Aitos
                    Aitos, 6.11.18 23:36:03  

Na to je právě třeba meditaci. Naše sebelepší úvaha je úplně mimo, jako snaha vysvětlit kvantovku.-))

• Aitos
                  Aitos, 6.11.18 23:02:30  

O vyjádřeních Bohra ke kvantvové fyzice kdosi pronesl: Čím více se snažíte dokázat, že něco platí, tím měně je to nakonec srozumitelné.-) To platí i o mystice... Ten Bohr byl vlastně kvantový mystik.. nebo taky fyzikální mystik. Dakázal Einsteinovi, a nakonec i celému světu, že realita nemá reálně hmotný a jednoznačný základ, jak všichni podvědomě očekáváme, že by měl mít. Ale je to naopak. Což si nikdo nepřeje, to dokazují prožitkem i mystické meditace.

• Aitos
                    Aitos, 6.11.18 23:30:50  

https://www.youtube.com/watch?v=BvnnlNCyqes

• Aitos
                    Aitos, 6.11.18 23:33:48  

Ve 34min je i pohledu Boha na svět, který by ho nemohl vyjádřit běžným jazykem. A tak jsme na tom po meditacích i my, pro to co zažíváme, chápeme zcela zřetelně i vidíme, prostě nejsou slova a nestačí na pojmutí toho lidská logika, i kdyby speciální výrazy byly...

• Lavandis
                    Lavandis, 7.11.18 12:21:36  

Videjko na podobné téma a to i s pokusy teleportace částic na Tenerife. :15:
                    https://www.youtube.com/watch?v=-13D13UCHFY

• Aitos
                    Aitos, 8.11.18 15:25:17  

Jo, těch spřažených částit se využívá, jako teleportace, protože dojde k dálkovému přenosu vlastností částice.

• Aitos
              Aitos, 6.11.18 23:48:45  

Ještě jednu myšlenku z meditace jsem tam neuvedl. Ukazovali mi, že je jen jeden "atom" jakoby uzavřený v kleci nepravidelných štěrbin, prozařuje ven , kde interferuje způsobem jakým se to děje i dvouštěrbinového experimentu v kvantové fyzice, ale děr je mnoho, interferení ještě více, a pak další a další mřížky, tedy řádové narůstá i interakcí než je z toho giganticky mnoho virtuálních částit a jejich interakcí, ale všechny jsou jen kvantovými stavy té jedné v interakcích sama se sebou. Z toho jaksi vyzikálně vyvěrá i ta neoddělitelnost částí a provázání nejen dvou nelokálních částic, ale naprosto všech Přičem primární je ta výchozí mřížka. Z čeho a jak je, když by musela být složena fyzicky z dalších části nechápu? Možná je jen symbolem toho že jen nekteré další kvantové stavy primární částice jsou připuštěny do hry, jiné zablokovány, tak vznikne jedinečnost daného Vesmíru. Tedy jeho primární nastavení, které následně určuje vše, všechny další interakce vycházejí kaskádovitě z té první. To koresponduje kvantovou verzí multiverza, kdy další potenciální kvantové stavy částice se projevují v dalších nekonečně vesmírech. Problém je, že v každé další piko sekudně by se znásobovyvaly další paralelní vesmíry na nekonečno nekonečen a tak dále... a to by postrádalo jakýkoliv smysl. Tohle je vlastně vylepšená teorie o paralelním bytí, z jedné částice celý Vesmír, ta v jiném nastavení jiný, je tu jen jedno nekonečno Vesmíru. Elegantní a přehledné. :4: :1: :6: :7:

• intago
                intago, 7.11.18 14:50:41  

mě k tomu řekli, že i to je model, jako vše je model. že to prý budu zkoumat věčně a nikdy nebude vědět vše o tom, ale to zkoumání je důležité.
                Prostě To dělají co nejsložitější, nejpodivnější.
                Mě zaujalo, že zkoumali průchod mřížkami i velkými molekulami, nad sto atomů. Čím vyšší měly teplotu, tím menší kvantové jevy byly... Vyzařování tepla to ruší.
                Perostě nevědí, co s tím... a tají to...

• Aitos
                  Aitos, 8.11.18 15:31:32  

Jo, neví to nikdo, ani jaké jsou ty hraniční podmínky pro kolabs té kvantové vlny v částici... to se motám kolem toho už léta, ani čerstv studovaný fyzik o tom více nevěděl. Ale poznamenal, že bez změněného stavu vědomí, na té přednášce nic nechápal. Ve změněném ano-)

• intago
                    intago, 8.11.18 21:10:30  

Prokázalo se, že vlnové a částicové chování kvantového systému (interference versus dráha) se navzájem vylučují. Navíc se jasně prokázalo, že to, co rozhoduje o výsledku pokusu, je samotná informace uchovaná v měřícím zařízení a nikoliv nekontrolovatelné vlivy vzniklé působením zařízení na měřený objekt. Zmíněná skutečnost implikuje vskutku "paradoxní'' možnosti spočívající v tom, že pouhou manipulací s informací o realizované cestě lze ovlivnit výsledek pokusu, a to dokonce dlouho poté, co experiment proběhl. :7: :8:
                    http://utf.mff.cuni.cz/~podolsky/Kvant/Dvojster.htm

• intago
                    intago, 8.11.18 21:12:00  

Závěr

Veškeré doposud provedené experimenty prokazují, že fotony, elektrony, neutrony ba dokonce celé atomy se někdy chovají jako vlny, jindy jako částice a občas jaksi "obojím způsobem''. Různé "paradoxy'' a "nepochopitelnosti'' ohledně vlnově-částicového dualismu vznikají však jen díky našemu hluboce zakořeněnému předsudku přenesenému z klasického světa, totiž že mikrobjekt má "sám o sobě'' nějakou vlastní fyzikální podobu. Stále se mylně snažíme představovat si, že mikroobjekt vypadá buď jako vlna nebo částice, že proletěl buď oběma štěrbinami nebo pouze jedinou. Ve skutečnosti však nejsou kvantové jevy ani vlnami, ani částicemi. "Samy o sobě'' zůstávají naprosto "bez tváře'', nemají žádnou klasickou podobu. Až teprve v okamžiku měření si pro nás nasazují příslušnou "masku'', a to vždy v souladu s naší volbou: zjišťujeme-li ve dvojštěrbinovém experimentu realizovanou dráhu, má maska podobu částice, nejsme-li schopni dráhu ani v principu určit, má podobu vlny. (V terminologii kvantové teorie říkáme, že nepozorovaný kvantový mikroobjekt se nachází v koherentní lineární superpozici veškerých možných nerozlišitelných stavů. Jakmile ovšem pozorovatel provede měření umožňující mezi těmito přípustnými možnostmi rozlišit, vlnová funkce je donucena zredukovat se do jednoho jediného stavu.) V tomto smyslu opravdu platí v kvantovém světě slavná věta filosofa Berkeleyho, že "býti znamená býti vnímán''. Wheeler dokonce spekuluje že fyzikální jevy jsou přímo určovány otázkami, které přírodě kolem sebe klademe, a že tudíž nejsme pouhými pasivními pozorovateli vesmíru, ale jeho aktivními účastníky, ba spolutvůrci.

Fyzikové dlouho vášnivě diskutovali, co se vlastně odehrává při vlastním procesu měření, kdy dochází k interakci "kvantového'' mikroobjektu s "klasickým'' měřícím zařízením. Einstein, Feynman a mnozí další se domnívali, že v procesu měření hraje podstatnou úlohu relace neurčitosti, de facto vyjadřující nepostižitelnou nahodilost. Zásluhou nedávných experimentů, z nichž některé byly popsány v tomto příspěvku, dnes již víme, že proces měření, při němž dochází k dekoherenci "vlnového'' chování na "částicové'', má mnohem jemnější povahu: podstatná je samotná principiální možnost rozlišení mezistavů, korelace mezi stavem mikroobjektu a stavem přístroje po provedeném měření.

Stejné pravdilo platí podle Zureka a dalších i pro velké objekty z našeho makrosvěta [12]. Ty totiž neustále interagují se svým okolím (např. obrovským počtem molekul vzduchu), což lze také chápat jako jistý specifický druh "měření''. Měřený makroobjekt předává informaci o "realizované cestě'' do svého okolí, a proto dekoheruje do jediného "klasického'' stavu. To by mohlo vysvětlit, proč u velkých objektů nepozorujeme interferenci. Makroobjekty se chovají jako částice, přestože příslušná informace je pro nás z praktického hlediska nedostupná, neboť je rozptýlena do obrovského počtu stupňů volnosti okolí objektu: informace je ovšem v principu získatelná.

• intago
                    intago, 9.11.18 11:24:10  

taky dobré
                    Představte si například, že máte dva provázané fotony, jeden ve stejné místnosti jako vy a ten druhý v jiné. Když u fotonu vedle vás změníte nějakou vlastnost (třeba tzv. spin nebo polarizaci), pak se ta samá vlastnost okamžitě zrcadlově změní i u toho druhého. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak daleko jsou oba fotony od sebe, může to být pár centimetrů stejně jako světelných let, výsledek je vždycky stejný.
                    Právě tohle prapodivné chování kvantového světa dohánělo k zoufalství Alberta Einsteina, který o kvantovém provázání hovořil jako o "strašidelném působení na dálku". Ale ať si o něm slavný fyzik myslel cokoliv, faktem je, že zmíněný fenomén byl v minulosti skutečně pozorován a přesvědčivě prokázán.

Přízračné spojení
                    Vědci z Hebrejské univerzity v izraelském Jeruzalémě ale nedávno provedli experiment, při němž bizarnost kvantové provázanosti posunuli ještě dál. Podařilo se jim provázat fotony, které spolu ve stejný čas vůbec neexistovaly. Čímž prokázali, že kvantová provázanost se nemusí omezovat jen na prostorové vzdálenosti, nýbrž že k ní dochází i v různých časech. K pokusu použili místo tradičních dvou fotonů hned čtyři.
                    Zdroj: https://technet.idnes.cz/kvantova-provazanost-v-case-d19-/veda.aspx?c=A130830_142310_veda_mla

• intago
                    intago, 9.11.18 11:25:36  

Izraelští vědci výsledky vysvětlují tím, že ke změnám na fotonu F1 došlo ještě předtím, než foton F4 vznikl, takže podle nich de facto budoucí děje zpětně ovlivňují historii. Ale lze se na to dívat taky obráceně. A sice tak, že to, co se stalo v minulosti, se nějak přeneslo do budoucnosti na foton, který měl teprve vzniknout. Je to k nevíře, ale výsledky pokusu hovoří jasně – ono "strašidelné působení na dálku" se uplatňuje nejen v prostoru, ale i v čase. Tady s běžnou logikou prostě nevystačíme.

• Aitos
                    Aitos, 9.11.18 14:00:39  

A z té kvant. Tohle vůbec nechápu? "že proces měření, při němž dochází k dekoherenci "vlnového'' chování na "částicové'', má mnohem jemnější povahu: podstatná je samotná principiální možnost rozlišení mezistavů, korelace mezi stavem mikroobjektu a stavem přístroje po provedeném měření." Co myslí tou jemnou povahou??
                    Jo, dobré výcucy, sleduji to asi 20let, a taky furt z toho nejsem moudrý, jaká míra interakce je nutná k dekoherenci té vlnové funkce? Jak to,že ty atomy postupně při zvyšování teploty se stávájí částicemi, díky interakci tepelným zářením. Čekal bych skokový zlom, či velmi prudký zlom při určitém kritickém bodu vzýšení teploty. Protože takto to vypadá, že ve vlnovém stavu jsou skoro pořád všechny "částice", ale tím, že v makrosvětě bývají obvykle nahuštěny /a třeba ta teplota zvýší jejich rozkmit a tím zčetní interakce/ a tak často interagují ať už nárazy, světelně, elektromagneticky a snad i gravitací, která je ale přitom ve Vesmíru nějaká vlastně všude? Tak že i tak, vlnový efekt se prolíná dost i běžnou realitou, jen se neprojevuje nijak masivně a tedy do důsledku viditelně pro nás. Ale třeba v řídkém vzduchu tak kde není prozářeno přísliš světlem+teplem, tak se mohou nacházet atomy a molekuly vzduchu ve vlně skoro stále, a jen sem ta se srazí a my zachycujeme částečky vzduchu, ten zase uvdádí to pevné reality další částice, ať už světla, či jiných objektů... Ale jaká je ta míra záření, tepla, či gravitace, která to ruší úplně??
                    Jinak podobný problém ač na jiné úrovni jsem si všiml už na elektrotech. škole, nebylo nikomu jasné, odkud kam vlastě proudí elektrický náboj, resp. jeho nositelé? Zda přeskakují ty volné díry v atomech, nebo skáčou uvolněné elektrony. Už to mi tehdy dost vrtalo hlavou, a nebyla alespoň tehdy jasná představa, a prostě někdo namaloval šipku proud od plusu k mínusu, a přitom náboj teče stejně oběma směry a vlastně ani neteče, objeví se všude naráz.
                    Prostě v té kvantovce všude opakují dva příklady, variace na dvouštěrbinový experiment, a tu nelokální propojenost a a nejznámější kočku světa, co ji svět nikdy neviděl, tedy hypotetickou Schroedingerovu kočku.-))

• intago
                    intago, 10.11.18 07:53:57  

přečti si ten odkaz, je tam mnoho nového:
                    Wootters a Zurek [5] nedávno znovu podrobně analyzovali Einsteinovu verzi pokusu se dvěma štěrbinami a ukázali mimo jiné, že interferenční obrazec se rozmazává tím více, čím přesnější informaci o pohybu přední desky a tedy i o realizované cestě získáváme. Je-li poloha desky naprosto jistá (např. při jejím upevnění), nevíme nic o její hybnosti ani realizované cestě a pozorujeme interferenční obrazec. Naopak při přesném změření hybnosti desky je realizovaná dráha již s jistotou určena, čemuž odpovídá rozmazaný "částicový'' obrazec bez interference. Mezi těmito dvěma extrémními případy ovšem existuje spojitý přechod: bezpočet situací, při nichž zjistíme pohyb desky s jistou konečnou nepřesností, v důsledku čehož má i informace o realizované cestě pravděpodobnostní charakter. Tomu odpovídá obrazec na stínítku, jenž je kombinací (superpozicí) částicového a interferenčního, a to přesně v kontrastním poměru odpovídajícímu míře informace o realizované cestě. Čím zřetelněji chceme pozorovat vlnovou povahu světla, tím více se musíme vzdát informací o jeho částicových vlastnostech.
                    . Stačí pouhá potenciální možnost získání takové "částicové'' informace o dráze fotonu, aby si světlo jednu ze dvou možných drah opravdu vybralo. Mandel o tom říká: "Kvantový stav (vlnová funkce) popisuje nejen to, co o systému víme, nýbrž vše, co o něm v principu můžeme vědět''. Pro výsledek pokusu je rozhodující, co všechno může experimentátor s informací udělat, nikoli to, co opravdu udělá.

• intago
                    intago, 10.11.18 10:46:51  

tady je to taky pěkné https://nielsbohr.webnode.cz/zahada-sterbinoveho-experimentu/