Konopí

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
herbertboss (2016-12-01 13:25:10)sorong.1 (2016-11-17 20:06:04)jitule111 (2016-10-26 22:00:52)Alice.Belickova (2016-09-04 23:38:13)ferdinand11111111 (2016-08-28 10:51:48)rakapka (2016-08-26 15:49:55)LuXa (2016-07-19 16:34:18)Rusalka (2016-06-14 13:54:53)Yggdrasil (2016-05-22 09:28:38)konopka (2016-03-11 13:00:47)radim (2015-12-30 12:44:06)Tachykardie (2015-06-25 17:55:55)veri (2015-05-13 15:02:06)YARIN108 (2015-02-27 17:08:31)eclipsis (2015-01-20 20:17:38)Reagujici (2014-11-29 18:10:15)Ona_neexistuje (2014-07-30 11:33:06)Pandamonium (2014-06-27 17:59:07)Ryzetka (2014-06-14 23:27:37)gulo.fp (2014-06-10 18:14:36)Kytka.ktera.vyrabi.smich (2014-01-05 20:42:14)Avonasah (2013-12-31 08:04:11)Vesna (2013-11-25 22:05:03)
Konopí
Založeno: 18. 10. 2013 | Příspěvků: 378 | Členů: 24

Droga, psychostimulant nebo lék? Dizkuze o legalizaci, léčení, zkušenostech...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• stage5
    stage5, 1.12.16 13:12:09  

Dobrý den,

užívání marihuany, zejména to pravidelné určitě není bez rizik. Pro někoho může představovat kouření marihuany příjemné zpestření života, jinému člověku může i několik zkušeností s touto látkou zkomplikovat život. Vyhnout se marihuaně ale i dalším psychoaktivním látkám by se určitě měli lidi s predispozicemi k psychickým potížím (např. úzkosti, deprese, zkušenost s psychózou atd.).

Ve své praxi se stále častěji potkáváme s klienty, kteří užívají marihuanu s vysokým obsahem THC a vynulovaným, nebo téměř vynulovaným CBD, který je taky psychoaktivní, přináší ale spíše zklidnění. Nejčastěji se jedná o odrůdy pěstované indoor, tzv. „skéra, skunky.“ O těchto odrůdách se v poslední době uvažuje i ve spojitosti se spuštěním psychických potíží u jejich uživatelů. Touto problematikou se již před nějakým časem zabýval např. Mudr. Tomáš Páleníček, PhD. Pro zajímavost vkládám odkaz na krátký článek a rozhovor s tímto odborníkem.
    http://www.scienceworld.cz/aktuality/selekcni-efekty-u-pestovaneho-konopi/?switch_theme=mobile

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/extaze-i-marihuana-se-stale-podcenuji-varuje-vedec/r~a9f737e809c311e38b280025900fea04/?redirected=1480594056

Psychické komplikace, které jsou u užívání této látky (ať už u outdoor, nebo indoor verze) všeobecně známé jsou např. zhoršení krátkodobé paměti a nejčastěji je zmiňovaný amotivační syndrom. V podstatě se jedná o dlouhodobý stav, kdy uživatel přestává mít chuť dělat činnosti, kterým se věnoval předtím, svůj fokus zájmu zaměřuje hlavně na konzumaci marihuany, díky čemu může i selhávat v běžném životě.

Pokud by se kdokoliv z vás s podobnými potížemi potkal u sebe, nebo u svých blízkých budeme rádi za využití našich poradenských služeb.

Mgr. Miroslav Giljan
    Kontaktní a poradenské centrum STAGE 5
    Mahenova 4, 150 00 Praha 5
    Poradenská linka: 605 319 926
    http://www.progressive-os.cz/
    https://www.facebook.com/kcstage5/
    https://www.facebook.com/os.Progressive

• Yggdrasil
    Yggdrasil, 14.5.16 12:52:31  

Jak časté rekreační úžívání marihuany byste označili za zdraví prospěšné a jaké naopka za závislost? Často se o tom dohadujeme s přáteli, kde zhruba by mohla být ta hranice. I když to má asi každý jinak, tak alespoň orientačně...co byste řekli?

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 14.5.16 18:10:04  

Zavislost na marihuane snad ani neni. Nekomu proste chutna a tak si ji dava denne, tak jako ja se denne divam na televizi nebo serfuju na netu.

• Yggdrasil
        Yggdrasil, 14.5.16 19:05:05  

No znám někoho, kdo když nemá pravidelný přísun marihuany, tak je nevrlý, nenávistný, agresivní....a před zahájením této záliby takový nikdy nebyl. Což bych nazvala i absťákem a tím pádem závislostí. Ale třeba záleží na osobě.

• rakapka
          rakapka, 26.8.16 15:49:54  

jen ta závislot na trávě je vždy jen psychická, nikolo fyzická jako u ostatních drog - a psychickou závislost si lze vytvočit na čemkolik - tabák, káva, okusování nehtů...

kafař když si po ránu nedí kafe, taky je nevrlí, ale asi to není ta pravá 'závislost' ve slova smyslu drogové závislosti..

• LuXa
        LuXa, 19.7.16 16:34:18  

závislost se může vytvořit na úplně všechno, trávu nevyjímaje. osobně znám několik případů závisláků.

• herbertboss
      herbertboss, 21.5.16 14:01:01  

Rekreační je pro každého někde jinde, závislost na mariuhane existuje a může být dost silná, to člověk pozná když se rozhodne skončit nebo omezit přísun.. Rekreační kouření je pro mě občasný prask s kamarády, tak třikrát do měsíce... Jak člověk kouří sám tak uz tam má jistý předpoklad závislosti

• Smrtelne.vazny.Johnny
      Smrtelne.vazny.Johnny, 11.8.16 22:35:00  

Když nemám trávu, nebo se rozhodnu nějaký čas nehulit a chybí mi to k tomu, abych byl v klidu a spokojenej, tak je to závislost. Stejně jakýkoliv nekontrolovatelný nutkání si zahulit.

Kdysi sem byl dost závislej a dal sem si svýho prvního tripa a ten mi tu závislost přes noc vyléčil. Ztratil sem potřebu a teď, když mám někdy období, kdy hulim hodně, tak s tím dokážu přestat jako nic.

• konopka
    konopka, 11.3.16 13:00:38  

tak kdy se chystáte sít?

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 17.3.16 00:24:17  

Ja se nechystam, protoze nemam kde :(

• sorong.1
      sorong.1, 25.4.16 19:56:27  

Nejsem zahradník, potřebuju sehnat sazenice a pak je ubránit před naším hrabavým psem. :1:

• rakapka
        rakapka, 28.4.16 19:39:28  

proč sazenice? zaprvé pokud je nebudeš mít od známého tak jen těžko seženeš, a za další ze semínek to roste skoro samo :15:

• sorong.1
          sorong.1, 29.4.16 09:35:52  

Píšu, nejsem zahradník. Ze semínek to nějak neumím. Vždycky se to vytáhne a chcípne. :8:

• LuXa
    LuXa, 25.12.15 11:24:20  

sháním konopný olej (samozřejmě ne ten ze semínek), nejlépe v Praze, nevíte o něčem? díky

• rakapka
      rakapka, 6.1.16 23:58:03  

pochybuji že by to někdo veřejně nabídl... i když kdysi jsem viděla inzeráty na všechno možný z trávy s thc...

• LuXa
        LuXa, 7.1.16 09:16:44  

nečekám veřejné nabídky, spíš info do zprávy ;-)

• konopka
    konopka, 21.9.15 18:10:51  

tak co sklizeň??? :1:

• herbertboss
      herbertboss, 21.9.15 18:12:04  

Pořád čas...

• pametnik
        pametnik, 2.11.15 21:17:04  

Už začínají mrazíky, to nevadí ?

• herbertboss
          herbertboss, 2.11.15 21:55:48  

To už není dobré, pořád čas je starý víc než měsíc :), ale tady u nás je poslední týden krásně.

• konopka
    konopka, 27.8.15 17:53:43  

tohle jste četli? :1:
    http://www.radostnezpravy.cz/inteligentni-lide-chodi-pozde-spat-maji-vice-sexu-a-kladny-vztah-k-drogam/

takže žádný vyhulenci, ale výkvět inteligence :1:

• punisherr
    punisherr, 25.6.15 21:49:20  

Tak nás dnes v práci navštívil pes vycvičený na hledání drog, a tak dobře jsem se už dlouho nebavil :1: Obcházel postupně všech zhruba 200 lidí pracujících na lince a při nálezu uživatele marihuany (popř. i některých dalších drog) si sedl. Nejprve mně rozesmála jedna pracovnice která byla natolik zabraná do své práce, že si vůbec nevšimla že se koná nějaká kontrola, když v tom jí pes čmuchající někde okolo jejího rozrkroku natolik vylekal, až nadskočila. Celkově těch odhalených neštastníků, které následně čekala prohlídka šatní skřínky, automobilu a testy moči, bylo asi 7 nebo 8. Potlesk sklidil zejména jeden dredatý černoch přezdívaný "rasta" o kterém je veřejně známo, že je permanentně zhulený. Stejně nechápu jak může být někdo tak hloupý, a neodpustit si toho jointa popř. nebrat sebou do auta nebo skřínky tu trávu, když byla ta kontrola a veškeré detaily okolo ní předem 3x avizovány včetně přesného termínu...

• herbertboss
      herbertboss, 26.6.15 06:19:24  

Dobrý :) krátkodobá paměť

• konopka
      konopka, 29.6.15 16:03:39  

já spíš nechápu, že si někdo ze zaměstnavatelů dovolí někomu prohledávat auto! na to snad ani nemají právo..
      Jako chápu že zaměstnanec nemá být v práci sjetej nebo zhulenej, nebo že to nemá mít ve skříňce (jako v budově firmy), ale že si dovolí někomu prohledat auto, to je trochu moc, ne - to je přece soukromá záležitost?
      A co se táký testů moči na THC, ty taky nejsou průkazné, jelikož v moči (i z krve) je THC detekovatelné až několik dní, ale psychoaktivita v mozku je jen max 8 hodin. To znamená že když si člověk večer doma zahulí a ráno v práci mu udělají kontrolu, tak přesto že již není v mozku pod vlivem, v moči se detekuje že má THC v těle - a pak záleží jen na rozumu toho kdo dělá testy nebo toho kdo o tom rozhoduje, zda to uzná nebo ne... Takže je to docela buzerace. Nutno připomenout, že je nezákoné držení, šíření a výroba drog, ne jejich UŽÍVÁNÍ! To ale stále spousta lidí nechápe...

• punisherr
        punisherr, 13.8.15 00:52:35  

To prohledávání aut díky tomu, že to parkoviště už byl pozemek zaměstnavatele, jinak by to skutečně bylo příliš...
        A ty testy moči byly nakonec jen fáma. Ono se nakonec všichni z těch hříšníků vrátili zpátky s tím, že jim akorát vedení řeklo něco jako "už to nedělejte hoši" :11: :2:

• LuXa
          LuXa, 13.8.15 15:16:34  

u nás také vyhrožují kontrolami takže teď už raději toho ranního jointa ne-e ;-)

• Agustinen
    Agustinen, 30.4.15 19:46:40  

Mám otázku.

Prosím, dle vašeho názoru, umí si "holky-ženy" ubalit jointa? Nebo s tím "kličkujou" a vyrábí si "kašpary"? A co staříci? Teď to bude na recept, tak jak to oni dají? Jako videonávodů je hodně, ale je to stejné, jako s pěstěním, že? Dokud nevypěstuješ x, nejsi "dobrý zahradník". Jako já než se toho kašpara naučila i s "bambulí", trvalo to pěkně dlouho. A těch vztekanců co u toho bylo :1:

Tak jsem zvědavá na názory a předem děkuji :4: :4:

• LuXa
      LuXa, 2.5.15 18:40:15  

já umím, léta praxe dělají své ;-)

• Agustinen
        Agustinen, 2.5.15 23:55:24  

A ostatní holky? Spíš asi myslím - sváteční blafače - 1x za měsíc?
        :4: :4:

• konopka
      konopka, 11.5.15 15:11:53  

no já neumím, a to hulím léta pravidelně... takže to jedu přes bong :1:

• Agustinen
        Agustinen, 12.5.15 13:48:44  

Ahoj :4: , viď že neprodávají žádný "nástroj" jako pomocník k ubalení? Jsem si dělala "menší průzkum" a 90% "holek" a i celkem dost "kluků" si tu mrchu prostě neumí ubalit. Jako návodů je milion, ale o návodu to fakt - tedy u mě, není :1:

A už vidím, jak to "balí" "staříčci, co to budou mít na recept. Neříkám, že to budou balit už letos na Vánoce, ale "časem" to prostě bude i u nás standerdně na bolesti a ......... Vím, že už teď to je na recept - tak ale než se to "rozjede" - smajlík.

Mimochodem, nějaké info o kvalitě z lékárny? Já si to budu muset nechat napsat a vyzkoušet to :4:

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 12.5.15 19:46:20  

Jaktoze neprodavaji? Staci zadat do googlu "balicka jointu".

• LuXa
            LuXa, 13.5.15 22:42:50  

baličky jsou na prd

• Agustinen
            Agustinen, 12.6.15 16:41:13  

Jsem na tu baličku koukala a myslím, že mám něco "lepšího" . Vyrobím a ukážu - z dovolením :4:

• konopka
          konopka, 11.6.15 14:45:25  

když já na ty umělí udělátka nejsem... balička by mě nebavila... navíc ten můj mini bong mi vyhovuje... stačí trocha vody a je kdykoliv hned připravenej s použití, a nemusím řešit jeslti mi nechybí filtry, papírky atd... a z bongu to tak nedráždí plíce, protože se to pročistí přes vodu, což je pro mě astmatika nezanedbatelné...
          navíc - nerada se zbombuju rychle, což když zapálíš jointa, tak ho musíš vyhulit naráz, típání a znovuzapalování je na hovno... kdežto u bongu si připálím jen trochu vršek, a lehce potáhnu aby mi to celé nechytlo, a vytáhnu si jen trochu kouře, a další až za chvíli. Takže si tak lehce do nálady pokuřuju u telky celý večer... :6:

• Agustinen
            Agustinen, 12.6.15 16:38:50  

Tak já to "vyrobím" a ukážu, ju? Už jsem se celkem zdokonalila :4: :4:

• herbertboss
      herbertboss, 13.5.15 07:30:11  

Praxe a zručnost nehledě na pohlaví

• Agustinen
        Agustinen, 12.6.15 16:41:36  

Praxe rozhodně - zručnost každopádně :1: - Zručná já nejsem, bohužel :11:

• jo_toto
      jo_toto, 13.5.15 23:03:41  

A co z toho jako vyplývá - že jsem průměrná ženská? :6:

• Agustinen
        Agustinen, 12.6.15 16:42:56  

No, u tebe bych spíš typla - chlap, co si prostě poradil :4: a naučil :4:

• punisherr
    punisherr, 26.4.15 20:19:17  

Vaporizér - vlastníte jej někdo?
    Zajímalo by mně:
    -je kouření trávy skrze tuto pomůcku opravdu o mnoho zdravější?
    -dá se koupit i nějaký přenosný, levnější ale přitom použitelný kousek?
    -je pravda, že vaporizér je neekonomický - spotřebovává hodně trávy?

Pokud je to opravdu pro plíce o tolik šetrnější tak se docela divím, že rozšíření této pomůcky je velmi velmi nízké, aspoň co jsem zjišťoval v okolí....

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 26.4.15 23:17:39  

Funkcni vaporizer nemam (jen jeden nefunkcni, viz nize), ale nejakou dobu jsem se o ne zajimal, takze otazky zodpovim.

- Ano, vdechuji jen vypary.
      - Nevim, cemu rikas levnejsi. Nejlevnejsi funkcni by mel byt magic flight box. Rozhodne neudelej chybu jako ja a nekupuj si neco takoveho http://budmanoc.com/wp-content/uploads/2014/07/Menu-Elite-Vape-Pen.png je absolutne nanic. Jedine co dela, ze spaluje, co se do nej da, je to takova elektronicka slukovka.
      - Naopak, uzivatele tvrdi, ze travu setri, zhuli se z mensiho mnozstvi.

• punisherr
        punisherr, 27.4.15 22:15:13  

No koukal jsem, že u těch levných přenosných je celkově problém to spalování namísto vaporizace, takže výběr bude těžký. Zaujal mně tento hammer vaporizer, za zhruba 90eur, ale chce to načíst více recenzí: https://youtu.be/HCncQeN9kdI

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 27.4.15 23:34:32  

Kdyz jsem si asi pred rokem vybiral, precetl jsem recenzi spousty, prochazel nejruznejsi zebricky a muj zaver byl ten, ze pokud chci utratit co nejmene, ale zaroven mit skutecne vaporizujici vaporizer a ne nejaky spalovac, volim magic flight box. Pokud mi nevadi dat trochu vice, spickou mezi prenosnymi (pomer cena vykon) je Ploom Pax.

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 27.4.15 23:38:06  

Ty plynove se mi teda vubec nelibi, uz jen proto, ze jsou zavisle na doplnovani plynu. O co lepsi je proste strcit vaporizer do zasuvky a nabit.

• Agustinen
      Agustinen, 28.4.15 16:07:49  

Já mám už rok Ascent od DaVinci a jsem s ním velmi, velmi spokojená. Jen ta cena byla asi vyšší než na jakou se ptáte :9:.

http://www.vaporizer-club.cz/ascent-od-davinci.html

• punisherr
    punisherr, 16.4.15 16:16:57  

Tak už té trávě asi neuteču... Už 1 rok pobývám v Holandsku a už 4 měsíce jsem neměl jointa a úspěšně odmítám nabídky kterých je hodně. Jenže máloco v práci jede v trávě každý druhý, tak teď jsem se ještě nastěhoval do apartmentu jehož vlastník je majitel coffee shopu který je hned ve vedlejším vchodu a soused za kterým jsem šel ohledně internetu se ukázal jako vyložený hulič když mi otevřel v bizarním obleku s jointem v ruce. Já mnohem upřednostnuji alkohol ale občas bych si možná i dal jenže moje zkušenost je taková, že jsem potom spíše jakoby zamyšlený a ten stav není většinou nic moc. Navíc pozoruju, že ti z mých kamarádů kteří nejvíce hulí se možná cítí fajn ale jsou zpomalení až apatičtí, skoro úplně bez silné vůle, jakoby je to intelektuálně podkopávalo. Je u nich úplně evidentní absence snažení v nějakém fyzicky či intelektuálně náročenějším směru, a to rozhodně není směr kterým bych se já chtěl vydat. Ještě stále považuji potenciál marihuany pro mně osobně za ne úplně probádaný ale zatím mohu říct, že obyčejné pivo pro mně udělá více pokud jde např. o uvolnění, rozvázaní jazyka atd. než marihuana.

• herbertboss
      herbertboss, 16.4.15 16:31:34  

Ono taky záleží na míře užívání, závislost na čemkoliv už je problém...

Ty účinky mi přijdou kus od kusu různé, ale tvůj obecný nástin může být

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 19.4.15 22:41:52  

Cau, trosku jsem se zajimal o ceny marihuany v Amsterdamu, podle tohoto zdroje http://whatsupwithamsterdam.com/prices-in-amsterdam/ se pohybuji od 5 do 42 EUR za gram.

1) Odpovida to? Nebo se da sehnat i levneji nez za ty 4?

2) Dale me zajima, skutecne jde cena ruku v ruce s kvalitou? Kdyz si clovek koupi vzorek za 4 a druhy treba za 20, je 5 krat silnejsi, nebo dava kvalitnejsi stav? Neboli, proc lide utrati petinasobne vice za jedno, nez za druhe?

3) Cim to, ze jsou v jednotlivych druzich takove cenove rozdily, kdyz prakticky kazdy se da vypestovat se srovnatelnymi naklady? Chapu ze se odrudy lisi v dobe kvetu a vynosu, ale ty rozdily budou tezko nekolikanasobne.

• punisherr
        punisherr, 21.4.15 13:55:15  

Zdar. V Amsterdamu je nejspíš možné všechno. Já jsem z Bredy a co jsem se tak ptal tak nikdo se nesetkal s ničím drahším než 20 za gram a pod 5 to taky nejde. Ale je fakt, že nemusí mít moc velký přehled o coffee shopech, protože většina z nich nakupuje z jiných zdrojů.
        Rozdíly ve kvalitě jsou prý opravdu dost velké, semínka těch lepších jsou drahá.