Život s alkoholikem

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
BRITSKY.SLECHTIC (2016-10-12 18:33:32)pvdmk (2016-09-21 09:04:01)levandulka (2014-07-04 19:37:43)Building_a_Better_World (2014-06-24 22:24:39)Souky1 (2013-11-16 11:48:23)
Založeno: 18. 10. 2013 | Příspěvků: 99 | Členů: 5
Správci: pvdmk (hlavní)

Jaké máte zkušenosti s partnery a to obou pohlaví,když alkohol a kamarádi hrají první housle?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• panMikimauz
    panMikimauz, 7.3.15 12:31:23  

jinak proti alkoholismu se NEDÁ bojovat.
    všechny ty lečebny, blázince, terapeuti... nic nepomůže.
    základ je prostě NEPÍT. nic jiného se nedá dělat.

• atuinzelva
      atuinzelva, 15.9.15 19:33:42  

už osm dní jsem se nenapil alkoholu.
      ani pivo !
      A jak je v září?

• panMikimauz
    panMikimauz, 7.3.15 09:51:34  

už osm dní jsem se nenapil alkoholu.
    ani pivo !

• hlava22
      hlava22, 7.3.15 17:54:46  

A přes to, ho máš v krvi! :14:

• panMikimauz
        panMikimauz, 8.3.15 09:07:53  

hlavně v duši :1:

• hlava22
          hlava22, 16.3.15 21:16:12  

No fakt! Každej ho má !! Akorát to je pod úrovní měřitelnou bežnými přístroji..

• panMikimauz
    panMikimauz, 4.2.15 08:12:14  

alkoholismus není nemoc ale volba

• pvdmk
      pvdmk, 4.2.15 08:40:10  

Totéž co o alkoholikovi by se v tom případě dalo prohlásit i o debilovi, že ..... :6:

• panMikimauz
        panMikimauz, 4.2.15 11:48:46  

debilů je víc než alkoholiků

• panMikimauz
    panMikimauz, 3.2.15 11:46:38  

dneska z vás udělají alkoholika JENOM když si dávate třikrát týdně skleničku vína.
    alkoholik je pro mě člověk který se pokadí do postele, vymočí na veřejnosti nebo se probudí ve škarpě a nepamatuje si z večera nic

• Johoney
    Johoney, 12.10.14 20:54:29  

Ahoj všem.. S jedním jsem se rozešla před nedávnem. Byli jsme spolu zhruba 4 roky. Zhruba proto, že jsme se za tu dobu cca 6 x rozešli. Doufám ale, že tohle je definitivní konec. Dokázala jsem to navzdory tomu, že ho pořád miluju a bude mě asi do smrti přitahovat jako chlap. Přesně jak píši holky níže, sice práci měl ale bez peněz a stejně chodil do hospody chlastat. Razil teorii, co s poslední tisícovkou no tak ji prochlastám..Stejně už je to v p****i a prachy nejsou. Nejhorší byli ale jeho noční příchody.To jsem si teprve uvědomila jak mě má opravdu naprosto na háku a je mu jedno, že vstávám do práce. On vstával ostatně taky ale bylo mu jedno jestli bude mít kocovinu a ještě bude nevyspalej. Rozsvítil, zapnul si rádio nebo nějakej "hárdkorek" že by si pustil v pokoji..To jsem ho vystrkala z pokoje at si dělá bordel v kuchyni.To mi začal nadávat a strkali jsme se. No hnus..Pak to přešlo do řvaní a do totální hádky. Klepala jsem se vzteky a strachy a nemohla spát a ten šel ještě do nějakého nonstopu se dodělat.Uff, jsem si připoměla chvilky, kdy jsem ho opravdu nenáviděla..I přes to se mi stýskáá :9: :7:

• pvdmk
      pvdmk, 13.10.14 14:36:53  

Nu, zkušenost prožitého mi říká, že by se to se vší pravděpodobností stupňovalo a mohlo skončit pro Tebe špatně. Udělala jsi dobře, takové soužití nemá perspektivu. Určitě na Tebe bude tlačit, abys změnila rozhodnutí a že se změní .... atd. Nevěř. Pokud by se chtěl změnit, může jít na léčení a pak zkusit obnovit Váš vztah.

• Johoney
        Johoney, 13.10.14 16:06:46  

Nejraději bych ho už neviděla ale to bude na něm. Ví kam jsem se přestěhovala a v jakých místech se pohybuji. Vždy mě tam našel a vše začalo na novo,brrrr.. Na léčení nepůjde v životě. On přeci nemá problém s alkoholem.

• pvdmk
          pvdmk, 14.10.14 08:33:08  

No, v tom je podle mne ten problém. Pokud si jedinec nepřipustí, že alkohol ovládá jeho život, tak není řešení, pouze cesta do bažin.

• Johoney
            Johoney, 14.10.14 10:59:32  

Já už mu ale do života zasahovat nemohu..Je to celé na něm..

• pvdmk
              pvdmk, 14.10.14 13:54:57  

To není o zasahování do jeho života, ale aby jsi si Ty nenechala zasahovat do svého od člověka, který neuřídí sám své neřesti a potažmo ubližuje svému okolí.

• Johoney
                Johoney, 14.10.14 15:10:42  

Je to dost těžké, dnes mě zval na panáka. Konečně jsem předala byt ve kterém jsme bydleli a sešla se s ním abych mu vrátila část aukce.Šel to hned oslavit, já musela do práce..

• Johoney
                  Johoney, 15.10.14 08:27:33  

Kauce :1:

• Saxana
                  Saxana, 15.10.14 08:31:29  

To je síla tedy... buď vážně ráda, že s takovým člověk nejsi, špatně by to dopadlo... :11:

• pvdmk
                  pvdmk, 15.10.14 08:50:54  

Jasně, zábavný, společenský typ, je s ním sranda, hlavně v partě. Tak. A teď si představ, že s ním máš dvě děti, nevíš jak vyjít s penězi a on část výplaty rozfofruje s kamarády a když mu to začneš vyčítat (co jiného Ti zbývá, že?), tak Ti vynadá (před dětmi),či Tě fyzicky napadne. Vím, že se jedná o těžko představitelný scénář, ale až to přijde (a to u alkoholiků časem přijde), bude pozdě na vrácení času zpět. Asi to píšu tvrdě, ale on život takový je.

• Johoney
                    Johoney, 15.10.14 09:00:55  

Jj je takový. Má charisma, styl, sluší mu to a je blonďák s modrýma očima...Krásnej. Ti co ho znají dobře a mě taky, mi říkali hlavně si s ním nedělej děti. Což jsem ani nechtěla ale už nešlo jak byl nezodpovědný a všechno bylo na mě. Nedalo se ani plánovat našetření peněz na něco hezkého, třeba auto nebo cokoliv :12:

• Saxana
                    Saxana, 15.10.14 09:04:55  

No tak vidíš... v budoucnu život s ním není přece možný. Můj táta je také alkoholik. Sice je v pohodě a člověk by to na něm ani nepoznal, není agresivní nic... pije pivo. Ale veškeré peníze co si vydělá někde, tak utratí za cigára a pivo. A své partnerce o tom ani neřekne, že nějaké peníze. Dá jí prý 2000,- na jídlo a to je vše... :11:

• Johoney
                    Johoney, 15.10.14 09:18:24  

To taky nesnáším, takový přístup. Ale třeba můj kámoš taky zmlčí nějakou tu korunu aby si ji vysyslil pro sebe. Jeno přítelka ho obírá úplně děsně..Jenže jim to klape a on poslouchá. :6:

• Saxana
                    Saxana, 15.10.14 09:27:44  

Ale to není váš případ :4:

• Saxana
      Saxana, 15.10.14 08:29:53  

Buď ráda, že jste spolu nejste. Možná se tě bude snažit ještě přemlouvat ať se k sobě vrátíte, že pití omezí a že se změní atd... ale budou to jen blafy. Jak už psala pvdmk uvěř mu jedině v tom případě když půjde na léčení.

Ale být tebou od takového člověka ruce pryč. Neměla by ses celý život dobře :4:

• Johoney
        Johoney, 15.10.14 08:38:43  

Je to dost těžký, jak je člověku smutno a nikdo ho neobejme... Snažím se najít nějaký klínek, kterým bych tento smutný klín vytloukla. Doufám, že nebudu taková blbka jako posledně. Po třech měsících jsem se k němu vrátila a to už jsem měla jiného chlapa. (Jenže ten měl velký problém s erekcí a moc ho neřešil..a já sex prostě ráda :1: ) a s tímhle co rád alkohol byl sex moooc hezkej, když teda nebyl přes hladinku :12: děs a hrůza...

• Saxana
          Saxana, 15.10.14 09:03:02  

To chápu, že tě přitahuje a bude tě asi stále přitahovat, kord když tam funguje ten sex a v sexu si sedíte... jenže on sex není všechno. A nějaké hodnoty v tom vztahu jsou důležité i víc než ten sex. A nebudeme si nic nalhávat peníze jsou také potřeba a jsou také důležité. A když je chlap propije, tak co s ním? Chtěla bys ho snad pak živit? :7:

• Johoney
            Johoney, 15.10.14 09:16:44  

To se právě dělo poslední dva měsíce. Proto mi došla trpělivost. Nedal mi ani celý nájem a ale pořád byl v hospodě. Tvrdil, že on peníze nepotřebuje. Což je v některých příkladech pravda. Maluje skici tetování menší za 500,- větší potom individuálně. A lidi, pro které je kreslí se scházejí jenom v hospodě a zvou ho nebo platí zálohu(kterou nikdy domů nepřinesl). ON prostě neuměl dát si dvě tři a jít domů..To byl jeden panák druhý panák.. Pak jsem platila všechno jídlo, všechnu higienu a už to nešlo..Řekla jsem mu, že je alkoholik a on se jen smál a od té doby si nikdy neodpustil: tak jdu do hospody chlastat, když jsem ten alkoholik abych dostál svého "jména"...

• Saxana
              Saxana, 15.10.14 09:30:03  

Je to s prominutím blbec... který si tě neváží. Vyprdla bych se na něj a už bych se takovým člověkem dál nezabývala. :4: Sice to není jednoduché, ale nebuď hloupá.

• Johoney
                Johoney, 15.10.14 09:50:54  

Nevážil, já vím ... :9: život jde dál..Děkuji za podporu.

• Saxana
                  Saxana, 15.10.14 10:56:28  

Nemáš za co... ono je někdy potřeba se vypovídat. Hlavně vydrž :4:

• Johoney
                    Johoney, 15.10.14 11:04:19  

Pravda.Já byla vždycky hrozná pisatelka. Když bylo něco špatně, tak jsem brala do ruky papír a tužku a ulevilo se mi potom..

• Saxana
                    Saxana, 15.10.14 11:12:20  

Ale je dobře, že víš, že se ti aspoň po něčem uleví :4:

• Johoney
                    Johoney, 15.10.14 11:16:30  

Jasně, to zase jo..Nejlepší je trénink boxu :1: ale psaní je víc intelektuálnějšího charakteru..

• Saxana
                    Saxana, 15.10.14 11:18:05  

:4:

• mamamija
    mamamija, 15.3.14 10:30:08  

Milí přátelé, na tomto fóru bych mohla napsat román!25 let života s všudypřítomným alkoholem by vydalo na ságu. Počáteční omlouvání: on se sem tam napije ale je hodnej, chodím s ním raději všude na akce abych ho zavčasu odtransportovala domů, jejda mám sklerózu - kam jsem si dala tu tisícovku?, chudák se ožral protože mu zemřel kolega, narodilo se někomu dítě, kámoš měl narozky, stavil se u bráchy (taky alkoholika), prostě omluvy, výmluvy, pak potácení se po dědině, ostuda všude kvůli tomu že to nezvládl - chudáček. Jsem přesvědčena že i model rodiny má na tom svůj podíl. Manželův otec, děda i bratr chlastali a tchýně pro klid v rodině zaběhla pro lahvinku do obchodu. Pak začala agresivita, výpadky paměti a rozvrat rodiny. Děti se od něj distancovaly a on je teď ten největší chudák kterému všichni ublížili a je bez peněz.(už jej nesponzoruji svými dvěma zaměstnáními).Radím mladým pokud vidí potenciálního partnera nalitého na diskotéce NEOMLOUVEJTE ho a utečte zavčasu! Neznám vyléčeného alkoholika, vždy je to jen momentálně abstinující! Totéž se týká i drog. :9:

• pvdmk
      pvdmk, 17.3.14 10:33:53  

Nu, v podstatě stále stejně se opakující scénář. A s tím vyléčením, to ani nelze vyléčit. Lze pouze abstinovat, pokud má na to člověk dostatek vůle.

• p.jojo
        p.jojo, 3.8.14 13:27:21  

Pvcko tys to nepochopil, mamamija v prekladu pokud sem to pochopil pise ze nema smysl byt ani s "abstinujicim alkoholikem" ze za tu desive vysokou pravdepodobnost recidivy to nestoji riskovat. Ze tyhle trosky pri prvni krizi stejne sahnou po lahvy az na vyjimky o kterych se pise v romanech.

• pvdmk
          pvdmk, 5.8.14 09:26:24  

Co mi prosím tě podsouváš? Píšu snad něco o tom, že má smysl s takovým člověkem být?

• MimVig123
    MimVig123, 15.3.14 07:39:14  

Dobré ráno všem, já nevím, ale jedno nebo dvě piva snad se dá tolerovat žízeň je žízeň, horší už je to vysedávání po hospodách.Alkoholikovi není pomoci, ten má svůj svět v alkoholu,těžko je s takovým člověkem žít. Rodina je pro něj jen zázemím kam se může v opojení vrátit a mnohdy i v bouřlivé náladě rušit klid rodiny, varujte se takových známostí ty nikdy nepředěláte i když slibují hory doly, zůstane jen při slibech, ale stejně jsou na tom i lháři a podvodníci tam si taky partner nepomůže, každá příležitost je jim vhod. :2:

• BRITSKY.SLECHTIC
    BRITSKY.SLECHTIC, 13.2.14 19:35:17  

Začínám mít pěknou alergii na chlapy co chlastaj pivo. :14:

• SAMAN47
      SAMAN47, 7.3.14 07:19:42  

Proč?

• BRITSKY.SLECHTIC
        BRITSKY.SLECHTIC, 15.3.14 19:16:11  

Ahojky,protože mám moc špatné zkušenosti s mužskéjma co museli chlastat v údobí,kdy neměli práci a byli to největší chudáčci,protože oni neměli práci a bylo jim vytýkáno pití.Jeden musel do hospody na drahé pivo.Nejedl,hlavně,že měl pivo.A pak až ubylo peněz,tak si kupoval pivo domů.Opět mu dal přednost před jídlem.A to nemluvě o jeho agresivním chování,když mu někdo něco řekla mu se to nelíbilo.
        No a druhý ten sice jedl,ale odmital si taky hledat práci a byl denně fet a oba propili hromadu peněz.Toto byli blízcí příbuzní.
        Další (kamarádi jednoho) co chlastali - tak byli to supr chlapi,tak se uchlastali k smrti.

• levandulka
      levandulka, 29.6.14 22:43:16  

se ti ani nedivím :4:

• 7lenk
    7lenk, 5.2.14 23:16:09  

jestliže alkoholik sám nechce přestat a nechce ani naší opětovně pomocnou ruku. Tak po určité době od něj zdrhah popř. že nechcete k jeho nemoci přidat své doposud zdravé nervy.
    Komu není rady tomu není pomoci :9: Je to smutné ale je to tak

• BRITSKY.SLECHTIC
      BRITSKY.SLECHTIC, 6.2.14 13:13:35  

Ač je to smutné,tak musím s tebou plně souhlasit.Je to svatá pravda.Kdo nechce sám,tak snaha druhého je k ničemu.

• aramis
    aramis, 25.1.14 06:16:35  

Dobré ránko, měl jsem švagra a ten se uchlastal v 50 letech. Ráno litr jabčáku, v práci slivovice a pivo pil jako vodu. Sestra začala doma tajně chlastat a pokračovala v tom i po švagrově smrti.
    Měl jícen "propálený" a ledviny a játra v prd...
    Chlast je hnusnej

• milada948
      milada948, 26.1.14 16:50:13  

dobře jim tak ožralom :11:

• aramis
        aramis, 26.1.14 16:57:07  

jj :15:

• levandulka
        levandulka, 29.6.14 22:47:23  

oni to jsou v podstatě nemocný lidi :9: ale těžko se dají vyléčit,přesně ,jak tu píšete,když nechtějí sami..na druhou stranu je těžko je soudit ,když člověk není v jejich "kůži", ale pravda je,že život s nimi je nesnesitelný ,a raději pryč od nich :9: :4:

• Saxana
      Saxana, 27.1.14 10:33:48  

A to mu jako v práci tolerovali? :7:

• aramis
        aramis, 27.1.14 11:24:42  

on tam byl mistr a tak si to toleroval sám , bylo to ještě před revolucí . Síla co??? :15:

• Saxana
          Saxana, 27.1.14 11:54:25  

To teda jo no.

• aramis
            aramis, 1.2.14 19:02:33  

:1: :1: :1:

• misamacke
      misamacke, 21.2.14 16:04:01  

můj švagr v 54, bohužel to naučil i švagrovou, chlastá taky, Lékaři tvrdí, že manželky alkoholiků maj jen dvě možnosti , bud chlastaj taky, nebo jsou to absolutní abtinentky, jiná možnost nebývá

• aramis
        aramis, 25.2.14 12:19:47  

jj a sestra potom také chlastala je to tak