Vztahy partnerské

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Dopaminka (2018-11-16 16:36:39)Saxana (2018-11-15 22:30:14)11111.2222 (2018-11-14 20:03:39)missisfine (2018-11-13 16:28:09)od10k5 (2018-11-09 18:04:45)petr. (2018-11-09 14:28:30)c.erti.k (2018-11-08 10:28:55)chita (2018-11-06 09:45:41)ala31 (2018-11-01 21:54:02)Braddock (2018-10-29 17:53:24)Jitrenka1 (2018-10-29 08:07:03)oldin22 (2018-10-25 11:31:26)pvdmk (2018-10-16 10:22:20)mat.yz (2018-10-12 20:20:30)kontroverzni.nick (2018-10-02 18:39:32)osoba (2018-10-01 23:35:19)beLIEve (2018-09-21 22:01:23)Jackie0004 (2018-09-17 15:36:05)BRITSKY.SLECHTIC (2018-07-12 14:08:05)Runningp (2018-06-26 17:55:48)Clementine (2018-06-09 23:15:30)cracicek (2018-05-14 17:04:10)Reagujici (2018-04-16 18:38:38)
Vztahy partnerské
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 11 219 | Členů: 36
Správci: c.erti.k (hlavní)

Muž a žena?Jak si ti dva můžou rozumět?Vždyť oba chtějí něco jiného - muž ženu a žena muže...aneb..vše souvisí se vším,ač to tak na první pohled nevypadá:-)) Náznaky hádek a nesvárů jsou povoleny pouze po vzájemné domluvě.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• c.erti.k
    c.erti.k, 8.11.18 10:28:55  

..přeji..hezké dny :-))

..a jen tak na okraj..k diskuzi níže...

"Bůh stvořil člověka ke svému obrazu,
    k
    obrazu Božímu stvořil jej:
    jako muže a ženu stvořil
    je.

A Bůh jim požehnal. Bůh jim řekl: „Ploďte a množte se,
    naplňte zem, podmaňte si ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem
    i nad každým živočichem lezoucím po zemi.“
    Bůh také řekl: „Hle,
    dal jsem vám všechny byliny vydávající semeno na celém povrchu země i každý
    strom, na němž je ovoce vydávající semeno. To vám bude za pokrm.
    Také veškeré polní zvěři, všem nebeským ptákům i všemu, co leze po
    zemi, zkrátka všemu, co má v sobě život, jsem dal za pokrm všechny zelené
    byliny“ – a stalo se. Bůh viděl všechno, co učinil, a hle, bylo to
    velmi dobré! Byl večer a bylo ráno, den šestý."

..nikde není psáno nic o tom,že Bůh stvořil vše dokonalé..pouze...stvořil člověka k obrazu svému...z čehož tedy logicky vychází,že pokud my,lidé máme nějaké nepatrné chybičky...tak jen proto,že je měl (má?) i Bůh...a šmytec :-D

• temeleke
      temeleke, 9.11.18 13:42:10  

zdař Bůh, čertíku :-)
      Pravdu díš.

• petr.
        petr., 9.11.18 14:28:30  

zdař i tobě :)

• Dopaminka
    Dopaminka, 17.9.18 07:32:35  

https://www.diskutnici.cz/forum/2353-vztahy-partnerske/post/11680

tak treba je to dílo dablovo, nebo neposlusnost člověka?

Že by si se svou svobodnou vůlí zachazel proti vůli Nejvyššího?

• Dopaminka
      Dopaminka, 17.9.18 07:37:07  

k tomu mě napadl vtip z fb, zkusím najít:

Stvoření světa, Bůh ukazuje Ďáblovi zvířata.
      + Hele, tohle je kráva, ta je na mlíko, tohle pes, na hlídání.
      - Můžu taky něco?
      ...
      + Cos to udělal?!
      - Kočku. Pouští to chlupy, nic to neumí, všude to překáží, opovrhuje to lidma; dobrý, ne?
      + To lidi nebudou chtít.
      - Vsadíš se?

• osoba
      osoba, 17.9.18 11:24:41  

Zamilovanost, kterou si lidé pletou s láskou a má opačné vlastnosti než ona (včetně pomíjivosti a proměny v nenávist) NENÍ Boží výtvor. Ale to bys pochopila jen kdybys Ho znala.

• Kahaja
        Kahaja, 17.9.18 15:33:06  

Pokud bys chtěla,aby některý člověk uvěřil,neměla by v tom být agresivita a nucení,to si myslím já.

• 69beran
          69beran, 24.10.18 19:47:07  

Jistěže ne. Proto to křesťani ani nedělají. Nutí a na sílu přesvědčují jen ti, co o křesťanství vědí kulový. Nucení, přesvědčování a dohadování se je nebiblické a nekřesťanské. To dělají jen jehovisti a pomatenci z řad různých nekřesťanských sekt.

• beLIEve
        beLIEve, 18.9.18 20:38:20  

A kdy konečně nám teda řekneš, jak HO poznáš?

• od10k5
          od10k5, 18.9.18 20:41:54  

Tipuji, že se ještě načekáme. :1:

• beLIEve
          beLIEve, 19.9.18 21:31:37  

Ticho.

• pvdmk
        pvdmk, 19.9.18 09:09:15  

A jak to víš, ty která si osobuješ právo vykládat boží záměry? :13:

• osoba
          osoba, 19.9.18 09:48:17  

Kdybyste zkusil používat rozum, věděl byste to, produkte náhodného vývoje.

• pvdmk
            pvdmk, 24.9.18 10:09:54  

Nevím proč zamilovanost není boží výtvor, tvrdíš to ty, tak jsem myslel, že mě to vysvětlíš. Já totiž soudím, že pokud by nás bůh stvořil, tak včetně těchto vztahových projevů, neb bez nich bychom to nebyli my. Takže čekám na LOGICKOU odpověď.

• osoba
              osoba, 28.9.18 15:39:19  

Stačilo by číst Bibli, hned na začátku zjistíš, že On stvořil všechno dokonalé, ale HŘÍCH (lidské odvrácení se od Boha, minutí Bohem daného cíle), tu dokonalost zničil a "vytvořil" náhražky. Bůh nestvořil smrt, nemoc, bolest, násilí, nenávist, ... Zamilovanost nemá Jeho dokonalý charakter, je to podvrh, napodobenina Lásky.

• od10k5
                od10k5, 28.9.18 19:38:19  

To sem z toho ....
                Tak jak to tedy je?
                Stvořil Bůh všechno nebo stvořil jen něco???
                Nebo vysvětli jak může něco nebýt v množině všeho.

• pvdmk
                pvdmk, 1.10.18 10:21:09  

Hřích je samostatné "individuum" schopné měnit výtvor boží? Nu mohl by to být ďábel (vidíš jak ti napovídám), ale jakýpak je to bůh, když si nechá znehodnocovat svůj výtvor? A pokud nás stvořil dokonalými, tak co z nás učinilo tvora nedokonalého?

• osoba
              osoba, 1.10.18 23:13:21  

Víš co, mohl by ses Ho zeptat sám. Sice by stačilo PŘEMÝŠLET nad obsahem Bible, ale to je asi moc namáhavé. Tak proč se snažit o vysvětlení něčeho, co jsi "nenašel" v Božím slově?

• 11111.2222
                11111.2222, 1.10.18 23:21:07  

Logika, ke které vyzývá pvdmk, nespočívá v přemýšlení nad psanými slovy jakési knihy.

Co je Boží výtvor, jaké má vlastnosti, co je jeho "posláním", jaká je jeho úloha daná Stvořitelem …. logicky, věcně … máme tam v bibli "niečo také" ?

• osoba
                  osoba, 1.10.18 23:23:15  

Samozřejmě. Stačí umět číst a myslet. Bible je Boží slovo, takže si námitky vyřizuj s jejím autorem.

• 11111.2222
                    11111.2222, 1.10.18 23:25:42  

Nemám námitek, umím číst, zjevně neumím "myslet", proto bych rád ono logické vysvětlení ...

• pvdmk
                pvdmk, 11.10.18 10:33:56  

Nemohu se zeptat něčeHo co ty máš ve své mysli. Tak se ptám tebe a nečil se na mne, když neumíš LOGICKY odpovědět.

• od10k5
      od10k5, 17.9.18 18:27:02  

Věta osoby to vylučuje.
      "Bůh všechno stvořil, ať se to některým samospravedlivým Bohem pohrdajícím bytostem líbí, nebo ne."

Dle mého omezeného mozku, množina obsahující "všechno" má v sobě vše a nic nevynechává.
      Má někdo jiný názor na množinu všeho?

• beLIEve
        beLIEve, 18.9.18 20:39:06  

Když logicky myslíš, tak ano. Ale to věřící často nemyslí.

• osoba
          osoba, 19.9.18 21:24:26  

Ono to častěji nemyslí "neexistujícímu lidskému druhu = ateistům". Chudáčci se považují za produkt náhodného vývoje a fantazírují o zániku v blaženém nic nebo dalších životech. JAK by mohli rozumět Božím věcem, když jeho existenci popírají a k důkazům o něm (natož Jeho pozvánkám) jsou slepí a hluší??

• beLIEve
            beLIEve, 19.9.18 21:33:08  

Až dokážeš odpovědět na to, jak Boha poznat, tak se ti přestanu smát.

• osoba
              osoba, 20.9.18 00:20:03  

Klidně se směj dál, ztrapňuješ jen sebe, ale asi si připadáš "moudrá". Stačí umět číst a přemýšlet u toho - a vzít Boha doslovně za Slovo. Ale to chce odvahu, posměch je pohodlnější.

• od10k5
                od10k5, 20.9.18 06:47:43  

Ona si to právě chce přečíst, ale ty místo abys jí to zde písemně podala, tak napíšeš tohle.
                Tak co to o tobě asi vypovídá?

• osoba
                  osoba, 20.9.18 23:06:35  

když někomu TOHLE nestačí jako jasný návod, tak má hodně velký problém s předstíranou inteligencí a kvalitou rozumu.

• temeleke
                  temeleke, 21.9.18 11:03:40  

Slovo je Bible. A když si přečteš Bibli, tak ti pak je přeci vše jasné. I když si sama Bible odporuje. A její různá vydání se liší. Neřku-li překlady.... jestlipak Osoba četla někdy Bibli v jiném jazyce než v ČJ?

• beLIEve
                beLIEve, 20.9.18 19:07:03  

Stále bez odpovědí.

• pvdmk
        pvdmk, 19.9.18 09:11:51  

Nu jedině bychom mohli diskutovat o tom, proč a zda bůh tvoří "produkty" , které mají vady, jež se následně bohu nelíbí.

• od10k5
          od10k5, 19.9.18 17:20:31  

Bůh stvořil i nás a my rozhodně bez chyb nejsme.

• osoba
            osoba, 19.9.18 21:22:22  

Na počátku Bůh stvořil všechno dokonalé, zničil to lidský hřích. Takže i ty máš podíl na tom, že skutečnou lásku nahrazuje chabá falešná pomíjivá napodobenina.

• temeleke
              temeleke, 20.9.18 14:38:02  

přemýšlím, proč bůh stvořil lidi schopné hříchu tedy... my tvoříme naše stroje tak, aby lidem ublížit nemohly, pokud náhodou ublíží, je to chyba člověka (špatné nastavení stroje, nepozornost, neukázněnost...). V téhle paralele vychází bůh dost blbě....

• Kahaja
                Kahaja, 20.9.18 14:40:52  

Mi s toho vychází,že lidi byli dokonalí,ale pak začali být nějak neposlušní Boha nebo jak.

• temeleke
                  temeleke, 20.9.18 15:33:01  

to jo, ale kde se tedy ta neposlušnost boha v nich vzala. Kdyby byli dokonalí, ani by je to nenapadlo. Vlastně je přeci ptákovina vůbec umožnit lidem neuposlechnout. Na co jim tam ten strom strkal do toho ráje. Nebo proč tedy vůbec umožnil vstup do ráje ďáblovi. Já mít byznys, tak si sakra zajistím, aby mi do něj konkurence nelezla, pokud mám podezření (v případě ďábla neochvějnou jistotu), že mi do toho bude vandrovat a snažit se škodit. Zřejmě to, co bůh stvořil prostě nebylo dokonalé. Dokonale věci nedělají chyby, na dokonalých věcech nejsou vady.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 20.9.18 16:41:59  

Nebo to byl záměr, stvořit to nedokonalé, aby ten život vůbec stál za žití. Neboť co s takovým dokonalým životem? Neskutečná nuda.

• temeleke
                    temeleke, 21.9.18 10:58:01  

no jo, ale když to stvořím nedokonalé, tak to nesmím trestat za ty nedokonalosti přeci. To bych byl debil.

• Dopaminka
                      Dopaminka, 21.9.18 11:58:59  

Myslím, že nás nikdo netrestá. :15:
                      Myslím, že Bůh není debil

• temeleke
                    temeleke, 21.9.18 11:09:35  

pojmu-li to tedy z pohledu umělé evoluce - chci-li stvořit koně, který je poslušen příkazů člověka, je lehce ovladatelný, odolný a má k člověku důvěru: založím chov (stvořím Adama, Evu). Starám se chovné koně tak, aby produkovali potomstvo (Ráj). Nastavím podmínky tak, aby výslekem chovu byli jedinci o kýžených vlastnostech - nechám koně závodit (zasadím Strom poznání, vpustím Satana). Ty koně, kteří vyhrají, oddělím od ostatních a nechám je množit (nebe). Ty koně, kteří prohrají, buď nechám dál závodit nebo je pošlu na jatka (a tady nám to hapruje, protože ne - fakt ty koně nepošlu dřít do dolů - do pekla. Prostě je nechám dožít nebo je zabiju rychle a "humánně"). Ještě je varianta Očistec - tj. dám koně do ještě větší zátěže a do drsnějšího tréninku a doufám, že z nich vymáčknu tak dobré vlastnosti, jako z těch, co už vyhrávají tak nějak "sami". Ale pokud ani tak nevyhrávají, tak je netrestám. Nějaké věčné zatracení se nekoná. Takoví koně jsou odpad a nepotřebuji pro ně udržovat další existenci (existenci duše), stačí mi se jich zbavit... Postrádá to logiku...

• temeleke
                    temeleke, 21.9.18 13:57:30  

Dop. Podívej se na moji analogii s tvorbou vhodného koně. Peklo je trest. Nebo ty v pekle spatřuješ něco jiného?

• Dopaminka
                    Dopaminka, 21.9.18 14:28:00  

tvé metafoře tak úplně nerozumím
                    dnes na to asi mentálně vůbec nemám.
                    peklo a ráj je vymysl lidí, abychom se tu v tom chaosu trochu vyznali

• temeleke
                    temeleke, 21.9.18 15:19:14  

já ti nevím, jestli peklo a nebe nejsou popsané v Bibli člověče... a ráj ten je jasnej. Jestli pravíš, že jsou to výmysly lidí, tak s tebou asi nebude Osoba souhlasit...

• Dopaminka
                    Dopaminka, 21.9.18 15:21:05  

:1:

• od10k5
                    od10k5, 21.9.18 20:11:13  

Osoba souhlasí jen se sebou nebo podobným fanatikem. :1:

• pvdmk
              pvdmk, 24.9.18 10:11:47  

Aha, takže uznáváš evoluci, lidé se vyvíjí - neřeším, zda dobře, či špatně.
              Darwin měl pravdu !

• osoba
    osoba, 15.9.18 20:53:14  

temeleke, 11.9.18 10:54:45
    ""při zamilování jako takovém se kontrolovat moc neumím. Umím zabránit tomu, abych se zamilovala. Rozumově udělám stopku, i když se s tím člověkem pořád stýkám a komunikuji. Nicméně... Tenhle mechanismus jsem potřebovala asi dvakrát v životě. Jednou jsem tím to zamilování pouze oddálila a ve chvíli, kdy jsem si dotyčným byla jistá, jsem si "dovolila" se zamilovat. Ale jak to jednou projde schvalovacím řízením, tak už to je neřiditelné. Proto tuto emoci již možná už proběhnout nenechám. Moc složité se s tím pak vyrovnávat :-) Ale uvidím - třeba ještě někdo bude stát za to.""

A není lepší vyhnout se zamilovanosti a "JEN" milovat = BEZ pomateného těla a splašených emocí, které mají nadvládu při zamilovanosti??

• od10k5
      od10k5, 15.9.18 22:52:49  

No je hezké, žes to sem šoupla dvakrát.
      Šoupni sem aspoň jednou taky polopatický návod jak docílit to co píšeš, pro případ že by mněkdo měl zájem.

• Dopaminka
        Dopaminka, 16.9.18 03:26:53  

to je tajemství.
        Je třeba pouze sdělit že vsichni se to "bojí" dozvědět, že jsou plni pýchy, a že mají poslouchat a milovat toho pravého.
        O konkrétních postupech tu nikdy nepadla ani zmínka.

• Kahaja
          Kahaja, 16.9.18 10:17:45  

Tak já bych s tou poslední větou osoby celkem souhlasila,kdyby se nejednalo o to milovat Boha.

• Dopaminka
            Dopaminka, 16.9.18 10:21:52  

no jo, ale když ona to má celé založené na Bohu nebo Ježíšovi, a nekde se v tom už ztratila. už v tom není ona.
            jen nějaké bludne myšlení, ve kterém sama zabloudila.
            Myslím si vážně, že už jde o regulérní poruchu s religioznimi bludy, a že ji tady není pomoci.

• Kahaja
              Kahaja, 16.9.18 10:23:34  

Já jí skoro vůbec neznám odsud,jen to co psali ostatní,takže nemůžu soudit.

• Dopaminka
                Dopaminka, 16.9.18 10:33:25  

já jsem si ji musela zablokovat všude, to se nedalo.
                ale vlastní zkušenosti jsou neprenosne.
                bude ráda, když si s ní popovidas.

• osoba
                  osoba, 16.9.18 13:47:39  

Vlastní zkušenost s tím, jak zarputile odmítáš připouštět cokoli jiného, než vlastní "pravdu", kterou ani nemáš odvahu konfrontovat s něčím jiným. To, že nerozumíš TY? neznamená, že můžeš svrchovaně bránit v přemýšlení a chápání ostatním svou zaujatostí a zneužitím pozice správce.
                  Mimochodem, TENTO můj příspěvek o rozdílu mezi milováním a zamilovaností se netýká Boha. Na tom je vidět tvé omezené myšlení (nebo spíš nemyšlení, když jde o mě a Boha) ve snaze obhájit jen vlastní názor proti všem (v konečném důsledku hlavně proti sobě).

• osoba
            osoba, 16.9.18 13:49:21  

V tomto příspěvku vůbec nejde o Boha, ale o partnerské vztahy. Je rozdíl mezi zamilovaností a láskou, ale lidé si to pletou a pak obviňují Lásku z toho, co ve skutečnosti nezpůsobuje. Nazývat láskou takové duševní otroctví, jako je zamilovanost, snad ani nemůže soudný člověk.

• Kahaja
              Kahaja, 16.9.18 15:35:22  

S tím,že zamilovanost je duševní otroctví bezezbytku souhlasím.Je nutná,aby se zachovalo lidstvo,k ničemu jinému vytvořena nebyla.Láska k druhému člověku je naprosto jiná dimenze.Tu mi bylo dopřáno prožít až v současné době.

• osoba
                osoba, 16.9.18 20:37:47  

Zamilovanost je spíš fanatickou náhražkou lásky, než něčím cíleně st stvořeným. zamilovaný člověk je sobecký, dělá pro druhého jen ve vlastním zájmu, takže tohle poblouznění nelze "použít" na zachování lidstva. Děje se to, ale následky jsou tragické.

• Kahaja
                  Kahaja, 16.9.18 20:45:08  

Zastře rozum a zvítězí jen pudy.Tak jsme vznikli všichni.

• osoba
                    osoba, 16.9.18 20:48:28  

Tohle právě není pravda. tento defekt vznikl až po odchýlení od původního účelu existence. Ale to by se nelíbilo Dopamince, ona Boha nenávidí (tak Mu zakazuje přístup na její fóóŕa) a na mě útočí.

• Kahaja
                    Kahaja, 16.9.18 20:51:16  

Jaký byl původní účel existence?

• osoba
                    osoba, 16.9.18 20:59:30  

Osobní vztah s Bohem, stvořil nás pro Sebe. Jeho přirozeností je dokonalá Láska. Lidé se obrátili na vlastní cestu, kde není prostor pro Jeho dokonalou vůli a skutečnou Lásku, ale následky vlastní bezbožnosti (včetně zvrácených pudů) pak vyčítají Jemu. Stejně jako Lásku obviňují z toho, co SI způsobili sami fanatickou zamilovaností. Láska není slepá, nezodpovědná, pudová.

• Kahaja
                    Kahaja, 16.9.18 21:03:04  

Musí se té víře říkat Bůh?

• Kahaja
                    Kahaja, 16.9.18 21:26:38  

Nebo nazývat,napsala jsem to špatně.

• osoba
                    osoba, 16.9.18 21:29:12  

A můžeš autu říkat dálnice?? Víra není Bůh, víra má být soustředěna na Boha a ne na vlastní ego. Bůh všechno stvořil, ať se to některým samospravedlivým Bohem pohrdajícím bytostem líbí, nebo ne. A nikdo se nevyhne zodpovědnosti vůči Němu za svůj život. Navíc jen totální idiot se vědomě vyhýbá Jeho lásce a předstírá, že ji "nepotřebuje". Právě Jeho absolutní láska je normou toho, co se mezi lidmi dá nazvat láskou. Všechno ostatní je jen destruktivní atrapa.

• Kahaja
                    Kahaja, 16.9.18 21:35:58  

Člověk není schopen jiného člověka milovat absolutní láskou.Neumí neposlouchat svoje ego.

• od10k5
                    od10k5, 17.9.18 03:46:47  

Pokud má osoba pravdu že "Bůh všechno stvořil", tak proč pomlouvá jeho dílo zvané zamilovanost?

• osoba
                      osoba, 17.9.18 11:22:45  

Protože Bůh nestvořil zamilovanost, stejně jako nestvořil spoustu věcí, které jsou ve skutečnosti jen důsledkem lidské vzpoury proti Bohu. Poznej Ho a pochopíš - možná!!

• od10k5
                    od10k5, 17.9.18 18:21:19  

Ale vždyť ty sama osobo o něco víš tvrdíš, že Bůh stvořil všechno.

• temeleke
            temeleke, 20.9.18 10:32:57  

a já bych s ní taky souhlasila, jen mi to přijde prostě monotonní. Je možné, že tak budu nadále praktikovat, ale ráda bych si prožila ještě někdy to splašení těla a mysli :1: Nevím ale, jaká je toho pravděpodobnost.

• temeleke
      temeleke, 20.9.18 10:31:31  

na to jsem ti odpověděla přece dole