Spolčení hlupců - Henryk Lahola

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
ceskypepa (2018-08-18 19:12:01)IGNACIUS-mec.pravdy (2018-08-18 15:19:52)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-08-10 21:47:12)Antscha.Jultschova (2018-08-01 18:07:41)sou.kh (2018-07-08 11:24:41)veversky (2017-05-23 17:22:01)Indianska (2016-01-16 13:45:21)Freak (2015-05-25 21:46:50)PittMi (2015-05-23 13:37:19)
Spolčení hlupců - Henryk Lahola
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 1 548 | Členů: 9
Správci: IGNACIUS-mec.pravdy (hlavní)

Zde se scházejí ti, kdož žijí bohatým vnitřním životem, v souladu s Mravností a dobrým Vkusem.
Diskutujeme též o čtyřctihodném Mistru Henrykovi Laholovi a Straně Božího nároku.
POKYNY PRO ŽIVOT V BEZBOŽNÉ DOBĚ: http://mec-pravdy.blogspot.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.18 21:47:12  

Bohužel, já se nyní zabývám pouze pozemskými věcmi. Odjel jsem dnes z chýše domů do Prahy, protože začalo pršet a já doufám, že než se vrátím, studna se vzpamatuje.
    Ostatně jsem zvědav na zítřejší duhový pochod mrdnosti; loni mi nádor pod kšticí zabránil zúčastnit se této zajímavé kulturně politické akce. Ponesou i vlajku EU - ale s barevnými hvězdičkami. Proč má Unie zájem na sodomitech? :7:
    Každopádně se tam člověk setká s tak či onak zajímavými lidmi :)))

Ve čtvrtek ultrazvuk ledvin ...

• sou.kh
    sou.kh, 8.7.18 11:19:30  

Bratři v bázni Boží.
    Páter Josef mě pravidelně navštěvuje s psychiatrem (zcela náhodou taktéž Josef) a posilují mě duševně slovem,ale hlavně chemií. Léky jsem zprvu odmítal, poté na naléhání pátera začal brát. A tak jak mi říkal psychiatr, úleva se dostavila po šesti týdnech, moje duše již není tak týraná nebohulibými myšlenkami. Suma sumárum,stále je to na h...o, ale s výrazným posunem k pozitivnímu.
    Chci tímto také poděkovat bratru "tuberositas!. Jestli je skutečně lékař, pak je to opravdu frajer - myšleno v tom nejlepším smyslu - a profesionál každým coulem.
    Psychiatr ho ohodnotil jako světlou výjimku a prý kdyby mohl, a ještě to platilo, dal by mu Řád práce.
    A všem bratrům a sestrám děkuji za podporu.

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 8.7.18 16:27:07  

Bůh ti žehnej, bratře.
      Jsem potěšen, že karta Osudu se obrátila a vrtkavá Štěstěna ukázala i tobě svoji vlídnou tvář.
      A ano, věz, že bratr Tuberositas jest profesí lékař, mohu to potvrdit. Kdysi jsme spolu vedli čirou korenspondenci, v jisté záležitosti, jenž zde vyjevovat nebudu. Aniž ho chci nějak chválit (neboť jej samotného zdobí skromnosť), dodávám, že je mě ctí, když máme jej mezi sebou. Ostatně, i ty, SOU KH, jsi seznal, jaký znamenitý je to muž.

• Antscha.Jultschova
      Antscha.Jultschova, 1.8.18 18:07:41  

Ach, až se stydím, neb svým neumětelstvím léčbu či radu jakoukoli poskytnout dobře neumím, cítím se teď jak páté kolo u vozu.
      Neb jsem si vědoma, že v těžkých životních chvílích půvaby ženského švitoření zcela nepochybně nepřináší útěchu žádnou.
      Tož Bratře drž se rad moudrých lékařů a snaž se, abys vbrzku ještě cos z ženské pošetilosti duše roztomilým shledal.

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 7.8.18 16:01:16  

Možná by jsi, drahá sestro, našla způsob, jak potěšit trpícího bratra Sou.kh. :8:

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 7.7.18 14:05:48  

NIKDY NEZAPOMENEME!
    A budiž navždy proklet král Zikmund, proradná liška ryšavá.
    :11: http://zvedavec.org/vezkratce/15572/

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.6.18 21:07:38  

Zdravím všechny bratry a sestry! odskočil jsem si domů z cest - vykoupat se a vyprat špinavé hadry. Styk s pohany je často náročný :5: :1:

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 15.6.18 16:11:24  

Nezapomeň, drahý bratře, podati nám aspoň stručnou zprávu o tom, kde jsi byl, co vše jsi zažil a zda jsi na svých cestách potkal i dobré lidi.

• sou.kh
    sou.kh, 19.4.18 15:27:21  

Všichni věrní v bázni Boží.
    Zřejmě končím tuto pouť pozemskou a Bůh mě snad povolá k sobě bez dalších bolestí.
    Již vím co to je očistec.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.4.18 09:45:31  

Nepospíchej bratře z tohoto světa :4:

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 23.4.18 17:03:21  

Snad nebude tak zle, bratře sou.kh,
      vše nám vyjev, nic nezamlčuj a může býti, že se ti dostane nejen útěchy v tomto slzavém údolí,ale i cenných rad.
      Prozatím budu se za tebe modliti ku sv.Horsvitě.

• tuberositas
      tuberositas, 27.4.18 17:57:42  

Drahý příteli. Podle Tvých dřívějších příspěvků soudím,že jsme přibližně stejného věku. Tedy, už nejsme žádní junáci. Nevím jaké konkrétní trápení máš. Fyzická bolest je zničující nejen pro tělo, ale i pro duši. A obráceně. Duševní trápení je zničující pro fyzickou stránku těla. Jestliže je příčinou Tvého trápení fyzická bolest (což mi vyplývá z Tvého vyjádření), pak bývá velice (zdůrazňuji,že velice)důležité skloubit léčbu fyzické bolesti s léčbou psychiky. Jedno souvisí s druhým. Jsem starý praktik, tzv."obvoďák". Snažím se přesvědčit své ovečky, aby absolvovaly návštěvu u psychiatra. Současná psychiatrie dokáže někdy zázraky. Nepovažuj toto moje sdělení,že z Tebe dělám blázna. Ne, ne, ne. Psychiatrie mnohdy dokáže změnit nežádoucí duševní pochody do takové míry,že budeš mít zcela jiný náhled na svoje nemoci. Posílí se Tvoje duševní stránka. Tvoje tělo se bude lépe vyrovnávat se zátěží. Myšlenky na odchod z tohoto světa zmizí (velice se omezí). Tvůj celkový zdravotní se zlepší.
      Věř mi, že to tak funguje. Získej odvahu,kontaktuj psychiatra (dobrého) a budeš na tom lépe. Pokud bys mi chtěl napsat, pak na : tuberositas@seznam.cz

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 3.5.18 22:11:13  

Děkuji za tvůj komentář.

• sou.kh
        sou.kh, 7.5.18 09:51:29  

Děkuji. Zavolal jsem páterovi Josefovi. Vylíčil jsem mu vše. Ještě tento týden mě navštíví jeden psychiatr, se kterým spolupracuje. Tvoje myšlenky ohodnotil jako bohulibé.

• IGNACIUS-mec.pravdy
          IGNACIUS-mec.pravdy, 7.5.18 13:16:11  

Bravo, bratře!
          Toto jsou slova, která rád slyším.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 9.5.18 17:53:50  

Také bych Ti moc přál, aby byly věci uchopeny za správný konec a převrátily se k lepšímu.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 9.5.18 17:52:18  

Pakliže jste vážený pane kolego lékař, pak jste skutečně člověk na svém místě. Působíte všude, kde zrovna jste (a skutečně bohulibě).
        Přijměte můj respekt.

• Antscha.Jultschova
      Antscha.Jultschova, 30.5.18 00:44:36  

Och, milý sou.kh, nedostává se mi slov, neb trochu vyděšená čtu Tvůj - snad už neaktuální - povzdech.
      A biju hlavou o klávesy, že málo chodím. Budu bdít, abych příště včas vlídnou myšlenkou pomyslně pohladila tvé skráně a ulevila Tobě v trápení, které jak pevně věřím již minulostí jest, neb jak vidím, zdejší bratři v Kristu již podali Tobě nápomocnou ruku.

• tuberositas
    tuberositas, 3.4.18 15:42:42  

Po delší době jsem se také kouknul na internet. Jsem zděšen k jakým perverznostem mají děti volný přístup.
    Až budeš, drahý Ignacie, premiérem (či dokonce prezidentem), doufám, že učiníš ráznou přítrž:
    https://www.super.cz/558786-cesky-hledaji-sex-na-internetu-cim-dal-tim-vice.html

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 7.4.18 12:51:57  

Čiré zlo! :7:
      Popření veškeré mravnosti a dobrého vkusu.
      A ještě se tím chlubí formou reklamy. :11:
      Tomu je třeba učinit přítrž!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.4.18 10:11:17  

Zdravím všechny přátele Mistra a SBN po návratu z banu, kam mě uvrhl lehkověrný admin po oznámení závistivců - zde jsou lidé, kteří závidí každému, kdo něco má. Například Víru.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 3.4.18 11:40:49  

Rozumím správně, žes byl odstaven od možnosti se svobodně vyjadřovat? Právě Ty, který je znám svým odpovědným přístupem ke všem důležitým věcem, bez kterých je lidský život nepředstavitelný?
      Pak věz, že vec tuto považuji za skandální a přístup onoho admina za více než lehkovážný.
      Jsem velmi pohoršen!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.4.18 13:01:19  

V této nešťastné zemi už dávno nelze vyznávat svou víru a otevřeně hlásat, že Ježíš je Boží syn. Odvěcí nepřátelé křesťanstva a všeho lidstva zanedlouho budou zapalovat kostely a my se sejdeme v katakombách. Kromě mučedníků, jejichž množství vzroste, zvláště za současného papeže! :10: :10:

• tuberositas
        tuberositas, 3.4.18 15:46:28  

Příteli, byť jsem nebyl obdařen darem víry, budu věrným podporovatelem. Do katakomb budu přinášet krmi a lahodné nápoje. Neboť poslední věrní jediných spravedlivých nesmí trpět nouzí.

• tuberositas
    tuberositas, 20.3.18 12:14:26  

Drahý Ignacie, vzýval jsi zde mé jméno, ale ne nadarmo.
    Proč jsem tady dlouho nebyl? Skutečně propadám nihilizmu nad tím co zde v organizaci lékařské péče děje.Systém státních úředníků (a jak tvrdí pan soudruh premiér, je třeba je ještě posílit) je stále a více nevývratně přesvědčen o své důležitosti. Mám dojem,že již není ani tak nutné,aby se lékaři věnovali svým nemocným. Hlavně,když má doktor elektronický recept a pamatuje si,kde IT udělal chybu v seznamu léků. Protože počítače uznají jen to co zadal IT do systému a ne co doktor. Naštěstí je to už všechno (snad všechno) na SÚKL opraveno. Recepty mi dřív psala sestra a já jen podepsal. Protože nesmí být v ordinaci program pro E-recept na dvou PC, tak recept zadám, předepíšu,čekám až mi server SÚKL laskavě odpoví,vytisknu. U jednoho receptu ztráta času asi 40 vteřin.Teď při chřipkové epidemii narvaná čekárna, servery SÚKL přetížené,odpověď ještě delší.
    Je to prostě na palici. A to nemluvím o dalších výmyslech. Každý se nějak živí. Někdo prací, někdo buzerací.
    Dost pláče a vzhůru vyplňovat povinné hlášenky,aby se úřední šiml uspokojil.

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 2.4.18 14:39:33  

Courage, brave Bursch, Courage!
      Nepropadej zoufalství, drahý bratře Tuberositasi.

Nenech si znechutit své šlechetné poslání lékaře řehtáním úředního šimla.
      Slibuji ti,že až ve volbách drtivě zvítězí Strana Božího nároku, učiním jako premiér opatření, abychom se vrátili ke kořenům.

• tuberositas
        tuberositas, 3.4.18 15:48:42  

Potěšil jsi mě Ignacie v malomyslnosti. Již hledím do budoucnosti veseleji a těším se zářných zítřků.

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 28.2.18 14:54:22  

Propadli jste všichni nihilismu? Oddáváte se dolce far niente?
    :11:
    Což nevíte, bratři a setro, že LENOST jest smrtelným hříchem?
    Povolávám vás zpět k pořádku a aktivitě.
    A nemyslete si, že se budu modlit za spásu vašich duší!
    :8:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.2.18 15:09:05  

Mistr je zde, vida! :7: Měl by přijít častěji a rozdávat nám ze svého kapsáře moudrostí. Jsme tu jak cizí ... :5:

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 1.3.18 11:13:51  

Nemohu být zde neustále, mám nyní spousty práce na svém stěžejním díle, jenž nazval jsem "OBŽALOBA LIDSTVA". :11:

Mimochodem, čtyřctihodný Mistr Lahola se opět vrátil k publikační činnosti a na svém nezávislém a mimovládním webu má mnoho trefných a úderných článků.
        Ovšem o tom vy, nehodní, nic nevité, protože jste bez pastoračního dohledu zvlčili a propadáte se do mravního bahna, což je přímý následek vaší pasivity a nihilismu.
        Ani bratr Tuberositas se tady neukazuje, aby šířil zdravotní osvětu. Kdoví, třebas také morálně selhal a nyní se léčí kdesi na venerologické klinice.
        A úplně se bojím zeptat, co naše sestra ve víře, Antscha? :7: Zdali zůstala čistou a neposkvrněnou, bohabojnou děvuškou?

Otázky, samé otázky... :8:

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 5.3.18 10:44:36  

Přijímám Tvůj apel k aktivitě bratře, byť sám nezahálím. Publikační činnost je důležitá a proto jsem v tomto směru já sám také aktivní. Bojuji psaným slovem všude, kde to jen jde.
          Tvá "OBŽALOBA LIDSTVA", bude nepochybně velký a přínosný počin všem. Pro Tvou zaneprázdněnost mám dozajista pochopení. Sám pracuji na díle podobného zaměření a také jsem v důsleku toho, velice vytížen.
          Přeji sílu v boji o zachování lidstva!

• IGNACIUS-mec.pravdy
            IGNACIUS-mec.pravdy, 9.3.18 18:46:08  

Jest třeba činnosti publikační.
            Zrovna nedávno dopsal jsem publikaci POKYNY PRO ŽIVOT V BEZBOŽNÉ DOBĚ, setkal jsem se však jen s pramalým zájmem nakladatelství :9:

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 10.3.18 07:33:30  

Je to politováníhodné, leč nedivím se. Zájem je o tiskoviny s obsahem, který je zcela prost hodnot, jež ctili naši předkové. Dnes chce každý jen rychle a snadno zbohatnout a pokud je ochoten si něco přečíst, pak knihu (nejlépe však jen stručnou brožuru), s návodem, který jej k takovému stavu co nejrychleji přivede. Pakliže by zbohatli, dále by už tihle pokleslí jedinci (dle svých zhýralých představ), četli jen jídelní a nápojové lístky v lepších restauracích.
              Takovou dobu nám dal pán bůh za úkol přečkat ba co víc, pokusit se v ní i tvořit.

• Antscha.Jultschova
                Antscha.Jultschova, 16.3.18 01:05:16  

Inu což, bratři v kristu, vědět byste měli, že dnes kromě jídelních lístků frčí jen knihy obrázkové, nepletu-liž se komiksy zvané. Zrovna nedávno jsem jeden takový viděla. Sám otec vlasti Karel IV. vyobrazen v něm byl coby pohříchu pohledný frajer s uhrančivým okem a muskulaturou hodnou akčního hrdiny. A vedle něj jeho čtyři královny, před jejichž sexepílem by i Angelína s Lolobrigitou ztratily svůj Hollywoodský lesk.
                Jářku kdyby se Jar.Esch procvičil ve figurální kresbě, pak by způsobem tímto ilustrativním jistě ku oživení zájmu o vaše dozajista velmi hodnotné publikace přispěl!

• Antscha.Jultschova
          Antscha.Jultschova, 16.3.18 00:47:06  

Jsemť zde, milý Ignacie, stále na stráži ku obraně hodnot nejduchovnějších, hrdě třímající pomyslný prapor našeho ušlechtilého boje!
          ....juj toť jsem se jen přehmátla a místo praporu zavlál zde můj nový krajkový lajblík, však již vše napraveno!

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 13.12.17 15:06:40  

TOHLE JE DO NEBE VOLAJÍCÍ! :11:
    Jaká to urážka teologie, mravnosti a dobrého vkusu!
    Navíc v čase adventním...
    https://tinyurl.com/ya75acfc

Co dělá katholická církev? Proč mlčí Vatikán? Proč nekoná Úřad svaté inkvizice? Samé otázky a žádná odpověď... :5:

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 15.12.17 10:56:19  

Jak tvému pohoršení rozumím, bratře!
      Svět pustne mílovými skoky. Už nic není jako dřív. Mladí jsou neteční a my staří jen nevěřícně zíráme v němém úžasu.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.2.18 15:11:25  

SPIEGEL k radosti všech moslemínů.

• Antscha.Jultschova
    Antscha.Jultschova, 8.12.17 13:10:13  

Krásný předvánoční čas, milí bratři v Kristu.
    Zajisté chápete, že jako dívka veskrze ctnostná zde uvádím jen příspěvky zářící bezbřehou mravností a čistotou, a proto jsem přinesla jeden překrásný obrázek, ježto vám zde teď vlípnu
    https://www.diskutnici.cz/data/foto/118121.jpg
    jen trošku nevím, co tam znamená ten křížek....jestli je to zvýšený tón jako v hudebním notovém partu, či co....?

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 13.12.17 15:00:35  

Musím zjistit, o co se jedná :7:
      Nezdá se mě, že by se Bohorodička zapojila do odpudivé a hysterické kampaně MeToo, jenž vyvolaly militantní sufražetky a feminacistky. :11:

Ty zůstaň pevná v katolickém duchu, modli se a pracuj, a oddávej se studiu sebraných spisů Mistra Laholy.
      Budeš-li tápat, přijď si, drahá sestro, pro radu opět mezi nás, bohabojné.

• Antscha.Jultschova
        Antscha.Jultschova, 22.2.18 15:24:56  

Ó, děkuji ti, mistře čtyřctihodný, bohdá, že i nadále budu zde dokazovat jak nesmírně si Tvého přátelství cením.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.11.17 08:30:21  

https://www.novinky.cz/veda-skoly/454739-neuprosne-se-blizi-era-sexrobotu.html

Soumrak jedné civilizace!
    Muslimové i negři z Afriky si ovšem něco takového pořizovat nebudou, takže ...

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 22.9.17 11:53:48  

Vlna arcirouhání v Chrámu Páně nebere konce! :11:
    Pohleďte,ó bohabojní, jaké další excesy odehrávají se tam, kde by Mravnost a Duchovno měli míti poklidný domov.
    http://jpeg.cz/images/2017/09/22/Arcirouhani-v-chramu-Pane.jpg

Prožívajíce vnitřní muka disharmonií ptám se: kdy a kde se to zastaví?

• Antscha.Jultschova
      Antscha.Jultschova, 25.10.17 14:45:51  

inu třeba jenom umělkyní jsouce obdivuje svalnatá stehna Ježíšova, podobně jako náš bratr umělec a estét Jar.Esch obdivně shlíží ku krásám dívky v kapličce naší utěšené, nížeji zveřejněné.

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 25.10.17 19:03:22  

Jsi příliš čistá a nevinná, drahá sestro v Kristu, aby jsi chápala, jakou obscénnost na vyobrazení ona poběhlice předvádí.

Pravím ti, zůstaň takovou i nadále, ku větší slávě naší Strany Božího nároku i učení čtyřctihodného Mistra Laholy.
        Věz, že Hospodin tě sleduje a požehná ti, neboť tak jest psáno.