Spolčení hlupců - Henryk Lahola

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-01-24 20:15:01)Antscha.Jultschova (2017-01-24 19:46:58)IGNACIUS-mec.pravdy (2017-01-24 00:45:29)TX.2010 (2017-01-21 16:16:59)veversky (2017-01-06 15:45:11)sou.kh (2017-01-01 11:52:41)Indianska (2016-01-16 13:45:21)Freak (2015-05-25 21:46:50)PittMi (2015-05-23 13:37:19)volnicko (2013-11-27 13:35:58)komukam (2013-11-09 19:30:12)
Spolčení hlupců - Henryk Lahola
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 1 276 | Členů: 11
Správci: IGNACIUS-mec.pravdy (hlavní)

Zde se scházejí ti, kdož žijí bohatým vnitřním životem, v souladu s Mravností a dobrým Vkusem.
Diskutujeme též o čtyřctihodném Mistru Henrykovi Laholovi a Straně Božího nároku.
POKYNY PRO ŽIVOT V BEZBOŽNÉ DOBĚ: http://mec-pravdy.blogspot.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.1.17 11:26:25  

http://www.knihovnice.cz/nove-diskuze/recenze/toole-j-k-spolceni-hlupcu.html

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 17.1.17 05:15:59  

Nejnovější traktát Mistra Henryka Laholy (16.1.2017),
    http://www.henryklahola.nazory.cz/Manzelstvo.htm

• tuberositas
      tuberositas, 17.1.17 17:57:48  

Jsem tak o 20 let starší jako Mistr. Ale,že bych se snažil býti ctnostným panicem? No. Zdá se,že ještě čas nenazrál, abych neschopnost opěvoval jako ctnost

• tuberositas
      tuberositas, 17.1.17 18:00:04  

A jen tak mimochodem.
      A co Miluška "PittMi" ?
      Jak jste spolu daleko?

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 17.1.17 20:33:35  

Miluška propadla bezpochyby Peklu :10:
        Sklouzávala po šikmé ploše, zcela oprostila se od Mravnosti, Teologie, Geometrie a její excesy byly popřením veškerého dobrého Vkusu. Zlomil jsem nad ní hůl a Belzebub radostně zachřestil řetězem.

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 8.1.17 18:38:41  

Vážení, po přečtení kratinké anotace Vámi doporučené knihy (která Vás zde svedla v jedno), jsem se přistihnul při zachrochtání (zajisté blahem). Neb coby starý písmák , který přečetl knih, že by jimi bylo možno, nakupenými na hromadu, k hambálku menší stodoly dosáhnout, poznám kvalitu. Zvláště zasažen jsem byl charakteristikou hlavního hrdiny Ignáce (který má doktorát, je sečtělý a inteligentní a všechen čas vynakládá na své životní poslání, což je sepsání díla, ve kterém odhalí zkaženost a mravní zpustlost dnešní doby).
    Přiznám se, že čtení jsem již zanechal a oddávám se rovněž psaní a stejně tak přiznávám, že se zaobírám podobným tématem. Ovšem běda, lidstvo zpustlo a obávám se, že nečte ani zdaleka tak, jak my jsme čítávali a brali vědomosti po hrstech (k čemu tedy naše psaní, táži se?). Jak jsem ale uvedl v počátku, kniha mě skutečně zaujala a pokusil bych se dopídit se poslední strany tohoto skvostu poslechem. Čímž tedy zároveň prosím o poskytnutí odkazu na MP3 variantu.

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 11.1.17 11:05:32  

Nahlížím, že tvé oumysly jsou veskrze čisté a tvá mysl je positivní. Proto vyhovím tvému přání a vkládám odkaz na AUDIO versi knihy Spolčení hlupců (J.K.Toole).
      LINK http://tinyurl.com/hz9pr7x
      nebo vybírej zde, pokud by první odkaz byl nefunkční:
      http://tinyurl.com/z3bgkdm
      :6:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 13.1.17 15:32:59  

Děkuji za důvěru, jsem potěšen. Hned jak se mně podaří získat posily (patrně někoho z vnuků), stáhnu si dílko do PC. Už jsem ostatně o poslechové formě literatury uvažoval dříve (člověku zvyklému četbě, kvalitní moudré slovo chybí).

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.1.17 17:09:51  

Dám přednost staré dobré CD. Když už poslouchat, nechat si předčítat, tak jedině v posteli. Tak poslouchám přes špunty množství CD Toulky českou minulostí.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.1.17 21:49:20  

Dostal jsem kdysi výtisk od kamaráda z Odeonu a skoro jsem se pomlátil. A četl jsem to znovu a znovu; má to hodně faset, jak by řekl sám Ignácius.
      Když jsem Knihu přinesl na noční službu, kamarád uchcával blahem a řičel. :1: :15:

• tuberositas
    tuberositas, 8.1.17 10:33:40  

Pravděpodobné onemocnění jazyka u bratra SOU.KH:

https://www.celostnimedicina.cz/trichinoza.htm

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 6.1.17 15:10:53  

Zdravím vespolek.
    Docela by mě zajímalo, čím se ten otitulovanec vlastně živí? Už dříve jsem na toho exota tady narazil a čím více ve mně sílí pocit, že tento jedinec je zcela a naprosto nepoužitelný k jakékoliv byť i jen prostodělné (neřku-li tvořivé) činnosti (myslím, že by nezvládnul ani roznos letáků).
    Má zde někdo povědomost o Mistrově zdroji obživy?

• veversky
      veversky, 6.1.17 15:45:10  

Jsi opravdu tak neinformovaný? Na koho se vlastně ptáš???
      Mistr je jen jeden.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 7.1.17 09:24:53  

Omluvte mou případnou neinformovanost, ale ptám se na čtyřctěného génia, jediného skutečného intelektuála Mistra Henryka Laholu.
        Čím se oficiálně živí?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.1.17 11:05:53  

To je podivná zvědavost :7: :6: Už jsem si tě zapsal, šmíráku :10:

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 7.1.17 15:01:37  

Tak, tak. Má podivná zvědavost, patrně bude mým prokletím. Kam vstoupím, podivně se táži, podezřele ptám a zpravidla nedobře bývám místními zapsán.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.1.17 16:52:32  

Jde o to, že milujeme našeho Mistra, takže jsme podezřívaví :10: Pokud ovšem žiješ bohatým vnitřním životem a máš smysl pro Teologii a Geometrii, předlož recenzi Knihy (viz titulek) a zvážíme tvé přijetí do úzkého kroužku.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 7.1.17 17:32:08  

Myslím, že můj vnitřní život bohatým bude. Ovšem smyslem pro Teologii a Geometrii patrně netrpím a pokud ano, pak tedy rozhodně ne natolik dostatečně, abych vás zde přesvědčil o své mimořádnosti v ní.
          Jakoužto recenzi, kteréžto knihy (Knihy?) mám předložiti jsem rovněž nepochopil, takže do užšího kroužku patrně přijat nebudu a z čeho jest Mistr živ, se nedovím (a co mě přijmout za jakéhosi novice a postupně mě doučovati všem potřebným naukám, kterými zde bezpochyby oplýváte ?).

• Antscha.Jultschova
            Antscha.Jultschova, 14.1.17 20:56:26  

tak to je na pováženou!

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 15.1.17 09:16:32  

Tak to slýchávám od nejútlejšího dětství (co jsem začal rozumět mluvenému slovu). Ano, vše, čeho se dotknu, je tak říkajíc na pováženou.
              Můžete mi prosím přiblížit, co je na pováženou tady? (jak říkám, hodlám naslouchat a nechat se doučovat).

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 7.1.17 17:56:25  

Jako ADMIN tohoto seskupení ti pravím Jar.Eschi:

Pokud zde přicházíš s dobrými úmysly, jsi zde vítán. Může být, že jsi taktéž bohabojným, jako my ostatní,zde shromážděni a pak jsi vítán dvojnásob, neboť se připozdívá a již slyšet dusot koní Jezdců Apokalypsy.

Z čeho je živ náš Mistr, čtyřctihodý Henryk Lahola, nevíme a ani po tom nepátráme, neboť jest psáno: "Ani ptactvo neseje a nesklízí a přeci jest živo". (Nebo tak nějak, možná necituji zcela přesně).

Kniha, která je naším svatým Grálem a která nás svedla zde dohromady, je tato:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Spol%C4%8Den%C3%AD_hlupc%C5%AF

Knihu lze zapůjčit v kterékoliv knihovně, zakoupit na internetu, nebo, budeš-li mít zájem, dám ti odkaz, kde ji lze stáhnout jako Audioknihu v MP3.

Prozatím se s tebou loučím a pravím ti: Krleš! :6:

• sou.kh
    sou.kh, 1.1.17 11:52:40  

Vážení přátelé v bázni Boží,
    přeji vše nejlepší v roce 2017.
    Pomalu se učím mluvit.
    V jazyku jsem měl jakousi potvoru, která se živila krví a masem a sežrala mi asi čtvrtinu jazyka.
    No, jsem stále exotem pro vyúku nejen mediků. Prý se to časem úplně zreparuje. Tak uvidím.
    Jinak těch příšer mám ještě dost.
    Přeji všem hlavně zdraví.

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 2.1.17 19:25:13  

Bože můj, to snad ani nemůže být pravda.
      Cožpak je možné, aby bohabojný muž byl takřka zaživa sežrán parazity a jinou žouželí a to jen proto, že se vykoupal v bystřině kdesi v Orientu.
      Mohl by nám k tomu bratr Tuberositas podat nějaký výklad?
      A ty, bratře SOU.KH, povyprávěj nám ještě něco na tohle téma, nic nezamlčuj, jsi mezi svými.
      Tak či onak, nyní i do vany lezu rozklepán hrůzou.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 7.1.17 11:07:36  

Je to zkouška. Trpme radostně!

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 11.1.17 11:07:05  

Chvalme Hospodina a semkněme se kolem ctnostného města Chrudimského.

• tuberositas
    tuberositas, 30.12.16 15:56:29  

Drazí přátelé,právě jsem byl potrestán za smilstvo.
    Chtěl jsem zhřešit myšlenkou a skutkem. Pokoušel jsem se vložit do tohoto diskuzního programu necudný obrázek.(Když už se jako ten Silvert blíží, tak něco pro odlehčení) A můj počítač kleknul.Či co, sám nevím, ale prostě nejde.
    Za vydatného brblání mé choti píšu alespoň tento vzkaz na počítači manželky, ale vnady mladé ženy už vkládat nebudu.
    Manželka mě průběžně nazývá úchylem, puberťákem...a ty to tam ještě píšeš co ti tady povídám.
    Musím to rychle ukončit než mi sebere ten svůj počítač.
    Přeji šťastný rok 2017 a hlavně buďte všichni zdraví.

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 30.12.16 17:14:02  

Drahý bratře,
      ber to jako znamení Boží, jímá mě předtucha,že Hospodin chce, aby jsi i nadále zůstal bohabojným mládencem bez poskvrny.
      Ze svého skutku se příležitostně vyzpovídej v místně příslušném Chrámu Páně a nehřeš již více.
      Tobě i všem členům našeho neformálního sdružení přeji jen to dobré a v novém roce 2017 jen to nejlepší.
      Bůh vám žehnej, halelujá!

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 27.11.16 10:28:12  

BOHABOJNÝ MLÁDENEC VÍ:
    "Nejdřív kostel, potom postel".
    http://jpeg.cz/images/2016/11/27/q9HS.gif

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 26.11.16 19:22:36  

K četbě i samostudiu (česky / slovensky).

www.henryklahola.nazory.cz/5Etap.cz.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/5Etap.sk.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/Homofasismus.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/Homofasizmus.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/Obavy.cz.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/Obavy.sk.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/Zmanipulovani.cz.htm
    www.henryklahola.nazory.cz/Zmanipulovani.sk.htm

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 26.10.16 15:26:40  

TROCHA KATOLICKÉ POESIE.

"V pohanské noci".
    Složil: prelát Daniel Herman.

http://jpeg.cz/images/2016/10/26/8EdOX.jpg

• Antscha.Jultschova
      Antscha.Jultschova, 13.11.16 22:43:16  

ach, to je krásné a dojemné!
      Nechám to vytisknout a při nejbližší cestě do Prahy - hlavní nádraží to neprodleně rozdávati budu veškerým cestujícím ihned v hale.

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 14.11.16 19:32:53  

Bůh ti žehnej!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 14.11.16 23:00:44  

Jsi dobrá a statečná žena, já jsem na to příliš slabý ... :5: :5:

• IGNACIUS-mec.pravdy
          IGNACIUS-mec.pravdy, 16.11.16 11:29:33  

Courage, brave Bursch, courage!
          Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru, a malý ten, kdo zná jen malý cíl.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 25.10.16 13:30:10  

Mistře, jistá potrhlá babizna-čarodějnizna (vlastina20) mě obtěžuje přes naše fórum. Můžeš s tím něco udělat?

• sou.kh
    sou.kh, 15.10.16 13:51:40  

Vážení přátelé v bázni Boží.
    Vězte,že veškerá utrpení,která prožil bratr Carbon.de.Castel-Jaloux či čtyřctihodný Mistr Lahola, se nedají srovnat s tím co jsem prožil a co mě ještě čeká. Tak nějak jsem se ocitnul v Afghánistánu a nedbal rad našeho felčara. Byl jsem se (i přes opakovaná a důrazná varování) několikrát vykoupat a zaplavat v místním potoce se zářivě čistou chladivou vodou, která stékala ze skály do tůňky. Prostě jako z pohádky.
    Po pár dnech jsem začal krvácet ze všech tělních otvorů a dutin, co jich po těle mám.
    Přátelé, vězte, že taková 12 cm dlouhá pijavice, která se usídlí vzadu na měkkém patře směrem do nosní dutiny (občas vykoukne nosní dírkou, občas zalechtá vzadu za patrem) je to nejmenší. Takových všelijakých potvůrek se mi usídlilo všude v množství více než velkém, naštěstí ne v očích.
    A tak jsem vystavován na odiv medikům, neb jsem pravděpodobně jediným člověkem v této republice, který je takto prošpikovaný.
    Přátelé,modlete se za mě, by veškeré ty potvůrky z mého bohabojného těla odešly.

• TX.2010
      TX.2010, 15.10.16 14:22:05  

Také to mohly být mihule.

Až se nasytí, jistě odejdou :)

• vlastina20
        vlastina20, 24.10.16 22:29:44  

Ty si zvědavej jak stará. ..V hlavě to mám v cajku!Ale o tobě jsem slyšela dost.Máš na tom svému fóru ale lidiček. U Nadi to bylo fajn. Tak se mějte dědo

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 15.10.16 20:12:36  

Bože chraň!
      Drahý bratře SOU.KH, nahlížím, že jsi vystaven utrpení, jak postava z nějakéjo hororu. Kdo by řekl, s jakými riziky je spojena koupel v horské bystřině, kdesi v zemi Musulmanské.
      Budeme se za tebe modlit. A ty nás průběžně informuj o svém zdravotním stavu.

• tuberositas
      tuberositas, 19.10.16 15:24:12  

Uffff, neradno koupati se v tocích střední a východní Asie. Podobný případ byl zaznamenán tuším v roce 1977 a popsán v časopise Praktický lékař.
      Proboha, lidi, co tam lezete, když vám to "felčar" zakazuje. Na druhou stranu mohou medici shlédnout takové stavy,které by je mohli en biflovat z učebnic. Lidí, kteří se stávají učebnicovým a výúkovým objektem budoucích lékařů je v tomto státě,ale i všude jinde po světě dost.

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 20.10.16 19:07:21  

Může být, Bože chraň, že se SOU.KH stane poté,až vypustí svoji duši, objektem patologů, kteří budou se nimrat v jeho útrobách plných exotických parazitů. Hrůza!
        Ostatně,pohleďte sami: http://tinyurl.com/gln3wl7
        :11:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.10.16 20:58:12  

:3: :7:
        Příroda je mocná čarodějka! :5:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 19.10.16 18:57:14  

Je to záslužná činnost - když se na člověku mohou učit nejen studenti, ale i staří docenti :))) Ale myslím, že bych o takovou zásluhu ani nestál.

• Antscha.Jultschova
      Antscha.Jultschova, 13.11.16 22:50:23  

ach moji milí bratři, jsemť úplně vyděšena.....neprodleně si jdu nalíti desinfekční roztok malých molekul, neb zvláště obrazová sekce bratra Ignacia zapříčinila mou náhlou silnou nevolnost.....tak tedy ještě do druhé nohy...