Spolčení hlupců - Henryk Lahola

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
IGNACIUS-mec.pravdy (2017-04-26 15:51:31)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-04-25 12:18:28)TX.2010 (2017-04-16 09:31:49)sou.kh (2017-03-30 21:36:18)Antscha.Jultschova (2017-03-19 01:42:20)veversky (2017-01-06 15:45:11)Indianska (2016-01-16 13:45:21)Freak (2015-05-25 21:46:50)PittMi (2015-05-23 13:37:19)volnicko (2013-11-27 13:35:58)komukam (2013-11-09 19:30:12)
Spolčení hlupců - Henryk Lahola
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 1 328 | Členů: 11
Správci: IGNACIUS-mec.pravdy (hlavní)

Zde se scházejí ti, kdož žijí bohatým vnitřním životem, v souladu s Mravností a dobrým Vkusem.
Diskutujeme též o čtyřctihodném Mistru Henrykovi Laholovi a Straně Božího nároku.
POKYNY PRO ŽIVOT V BEZBOŽNÉ DOBĚ: http://mec-pravdy.blogspot.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 25.4.17 11:57:05  

Mé zraky, bratří a sestro, se upírají ke druhdy křesťanské Francii, kde novodobá Johana z Arku pozvedla pomyslný meč ve svém svatém tažení proti saracénům, mouřenínům a dervišům, kteří zaplavili tuto zem.

Ano, ta Francie, která dala křesťanské Evropě tolik skvělých mužů i žen se nyní zmítá pod knutou agresivního islámu a hrozí tak, že změní se v další musulmanský khalifát.

Proto naše myšlénky a modlitby nechť směřují k slovutné Marii Le Pen, kterážto je jedinou a poslední nadějí francouzského křesťanstva.

Jed multi-kulturalismu však zaplavil obyvatelstvo francouzské natolik, že je pouze nepatrná naděje na vítězství té pravé, katholické víry, zdravého rozumu a hodnot, které, my bohabojní sdílíme. Přesto musíme doufat.

Bůh žehnej Marii Le Pen, Bůh ochraňuj Francii.

http://mec-pravdy.blogspot.cz/2017/04/buh-ochranuj-francii.html

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 11.4.17 14:15:02  

Co to? :7: Jaké VZKAZY?!
    Co je šeptem (vzkazem), to je čertem. :10:
    My, bohabojní bratří (a sestry), neměli bychom míti před sebou tajemství a vše co na srdci, to i na diskuzním fóru.
    Kárám tedy bratra Tuberositase a Carbona de Castel-Jalouxe. Zamyslete se nad svým konáním. Mějte na paměti negativní příklad Jidášův.

• tuberositas
    tuberositas, 10.4.17 12:43:32  

Vzkaz pro:
    Carbon.de.Castel-Jaloux
    Díky za zprávu na "vzkazníku", napsal jsem dlouhou odpověď, ale nějak si s tím nerozumím a moji zprávu to nechce odeslat.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.4.17 13:00:04  

Vytrvej! :2:
      Zavolej odborným poradcům; syn pracoval v jakési poradně, kam volali lidé, kteří si nevěděli rady. Musel s většinou z nich ovšem mluvit po lidsku, žádné cizácké anglické výrazy ... :1:
      "Úplně vlevo
      dole je takový obrázek, takové 4 čtverečky ... "
      "Ale tam je Ctrl ... "
      "Ne úplně - vedle toho Ctrl. Je to takové zvlněné. Ten čudlík zmáčknete a hned druhou rukou nahoře uprostřed čudlík, kde je ef osm."
      :1: :1:
      Když jsem tam jednou zavolal, mluvili takhle také se mnou. Byli moc hodní - vyslechli, od koho ten počítač mám, že teď můžu posílat mejly, což je dobré ... Atd. :1: :1:

• tuberositas
    tuberositas, 10.4.17 11:56:24  

Jak je v ctnostné Chrudimi bezpečno?

http://chrudimsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/opilec-se-chtel-prat-i-se-strazniky-20170403.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-text5

http://chrudimsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/na-hladine-chrudimky-plavalo-telo-utonuleho-muze-20170403.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-text5

Carbon.de.Castel-Jaloux, 31.3.17 16:05:29  

Zvednu se a vyjdu do světa. Ovšem opatrně, všude jsou nějací lidé! :5:

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 3.4.17 22:10:08  

Buď ostražitý, Carbon.de.Castel-Jaloux.
      Aby jsi se nestal obětí pouliční kriminality, nebo, aby tě, kdesi v temném průjezdu, nezneužil chlípný rabiát. :11:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 4.4.17 08:42:40  

Jsem bdělý. Někdo to vyhledává, já ne!

• tuberositas
      tuberositas, 8.4.17 22:31:33  

U nás v jižních Čechách je bezpečno.

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 9.4.17 17:42:28  

Jen aby.
        Osobně za jediné bezpečné místo považuji ctnostnou Chrudim.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 9.4.17 18:55:00  

Obávám se, že dnes už není bezpečno nikde. Kde jsou ty časy, kdy jsme se jako mladíčci, přepravujíce se na internát, procházeli při čekání na vlak noční Prahou? Kam jsem se hnuli, všude bezpečno.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 9.4.17 20:54:54  

Nazdar Eši! :)))

Řádili jsme až do noci v děčínském depu, v tamním přístavu ... V rodné Praze na Vyšehradě ... Mohli jsme se bát jenom esenbáků :1: Jednou zadrželi bráchu a jeho "jezdce" - někde totiž zorganizovali prý opuštěnou pramici a vyjeli na širou Vltavu. Tak si táta šel pro něj :15: :15:

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 10.4.17 13:21:28  

Je to tak, cítím to. Čím jsem starší, tím se cítím méně bezpečný. Lidé poněkud zvlčili, přibylo dravců. Noční města ovládli skupiny, s kterými o filozofii a umění nepohovoříš.

• sou.kh
    sou.kh, 30.3.17 21:36:17  

Přátelé v bázni Boží.
    Zdravím vás všechny už z domova, prozatím.
    Jsem nějaký duševně schvácený. Ani se mi nechce psát o mém naporcovaném těle. Tu kus střeva pryč, tu hnisavá díra na břiše.
    Nezapomněl jsem na vás, bratří.
    Ale nemám jaksi sil ani k tomu psaní.
    A veřejně hekat se mi taky nechce.
    Vím,že zase bude líp, ale už mě to nebaví.

• TX.2010
      TX.2010, 31.3.17 08:19:28  

Až se trochu zvedneš na duchu, popiš to, prosím. Mám na ty hnusné porcovače žízeň :10:

• IGNACIUS-mec.pravdy
      IGNACIUS-mec.pravdy, 3.4.17 22:07:34  

Re: sou.kh

Drahý bratře,
      nic se nerozpakuj, vše nám vyjev a ničeho nezamlčuj.
      My budeme na tebe recipročně mysleti v tichých modlitbách.
      Bůh ti žehnej!

• tuberositas
      tuberositas, 8.4.17 22:33:45  

Příteli, držím Ti palce a dbej rad doktorů a ne šarlatánů a bude zase lépe. Tomu věř.

• IGNACIUS-mec.pravdy
    IGNACIUS-mec.pravdy, 22.3.17 12:23:03  

BOŽE CHRAŇ! :7: Pánbůh s námi a zlé pryč!

Upekla jsem placentu (Anna Krivankova).
    http://annakrivankova.cz/upekla-jsem-placentu/ :11:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 23.3.17 20:25:57  

Takovíhle osvětáři a objevitelé chodí mezi námi. Mezi lidmi. Ale tahle snad není nebezpečná. Jen tak trochu šílená podobně jako všelijaké "etnické" figury.
      Zvonimír! Už to jméno, které chudákovi dala.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 23.3.17 20:30:32  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Zvonimir_Habsburg-Lothringen

Náš budoucí panovník. Už máme, my monarchisté, spojení s jeho otcem. Jen aby to s těma autíčkama nepřeháněl a nezabil se jako český vlastenec a konstruktér Jiří Kristián Lobkowitz!

• tuberositas
      tuberositas, 29.3.17 20:31:28  

Stručně: kráva
      Bohužel je takových pitomých experimentátorů stále více. A až je opravdu zle, pak pláčou a obviňují staletími a tisíciletími prověřenou vědu, medicínu.
      Je mi na blití.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.3.17 09:39:12  

Dnes si obléknu volné, plandavé tesilové kalhoty, které si schovávám jako památku na minulý režim, a zelenou loveckou ušanku - ochrana proti přímému slunečnímu světlu!

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.3.17 09:37:05  

Přeji všem přátelům mistra Laholy pěkný víkend (máme slunečný pátek a vypadá to na teploučký den) a pěkný pondělní první jarní den :2: :2:

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 17.3.17 10:34:48  

....dle předpovědi - večer se ochladí a přijde chladný a pochmurný víkend (ale i přesto, neklesejme na mysli).

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.3.17 19:24:35  

Je tu někdo? Právě jsem se vrátil z pražského předměstí (z Motola - FN Motol :)))))).

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 14.3.17 04:34:50  

Také nahlížím, celý v rozpacích, snad paniku neztropím, ale zprávu tuto bychom snad před Mistrem měli nějak utajit.

http://extrastory.cz/sedmdesatilety-ital-drzi-svetovy-rekord-v-poctu-univerzitnich-titulu-neuhodnete-kolik-jich-ma.html

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.3.17 20:11:26  

A je to pryč! Aspoň mně to nejde otevřít.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 16.3.17 06:50:04  

A teď?

http://1url.cz/kt3Bn

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.3.17 18:37:24  

Jo, teď.
        Asi to potřebuje. Když jsem dělal specku na UK, tak jsem se do toho tak zažral, dokud mne před diplomkou neodvezli do FN Motol - zrovna měli pro mě vhodné plíce :)))
        Někdo se nezastaví.
        Inteligence není dána jednou pro vždy, ale může být rozvíjena, to je známo. Fluidní inteligence. Nebo naopak postupně dochází k úpadku :14: Podle heredity, snahy /ne/myslet a způsobu života.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 17.3.17 06:43:09  

Touha vědět, znát a pochopit je známá i mně. Také pořád něco studuju a píšu či tvořím. Proto jsme se snad narodili (alespoň já to mám tak nastaveno).

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.3.17 09:34:58  

Proto jsme se nenarodili; řekl bych, že u nás to vzniklo potřebou přežití. Nebo vůbec žití :) Jakmile se narodíš, pak tak nějak na životě trváš :) A chováš se podle toho. Viz Maslowova teorie (pyramida). Jak to všechno do sebe pěkně zapadá!

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 17.3.17 10:33:18  

Může být. Až na to, že jedni se snaží život jenom proflákat a třeba na úkor druhých. Zatímco jiní, neustále něco řeší, studují a pracují na sobě. Pak někdy, pomohou i těm druhým, mají-li k nim nějaký vztah. Tak je život zařízen. Jedni se narodili pro flákání, zatímco druzí pro smysluplné aktivity. Když říkám: "Pro to jsme se narodili", oslovuji ty "své" (to jsem chtěl říct).

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.2.17 17:43:57  

https://www.diskutnici.cz/forum/3806-migrantska-krize/

Dovoluji si pozvat :)
    Proč ne? Nestůjme stranou, pravím vám!

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 20.2.17 09:11:47  

Nebylo by dobré nejprve zvědět, jak se k této krizi staví sám Mistr Lahola, abychom sami mohli zaujmout to jedině nejsprávnější stanovisko?

Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.2.17 17:19:54  

Mistr vždycky ví oč běží, neměj obavy :)

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 21.2.17 11:56:20  

Jak říkám, Mistr to možná ví (ba co dím, jsem si jist, že ví), ale víme to i my? (táži se). Zakolísáme, zaváháme, nedobře usoudíme a ....budeme za hlupce!

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 22.2.17 17:40:42  

Mistr zatím (moudře) mlčí.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 23.2.17 15:20:54  

Inu, od moudrého i mlčení jest výpovědí a dozajista moudrou.

• tuberositas
    tuberositas, 11.2.17 13:50:33  

Něco k exotickým chorobám bratra "SOU.KH".
    Téměř nic není nemožné.
    https://www.novinky.cz/koktejl/429046-zenu-skrabalo-v-nose-v-nemocnici-ji-z-hlavy-vytahli-ziveho-svaba.html

Carbon.de.Castel-Jaloux, 11.2.17 21:12:32  

Často v sobě také něco cítím ...

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 13.2.17 11:51:28  

Mám obavu se zeptat kde a kdy to cítíš...
        Doufám, bratře, že nenavštěvuješ turecké parní lázně. Tam není pro bohabojného mládence bezpečno. Sehneš se pro ručník a... Bojím se jen pomyslet, natož napsat! :7:

• Antscha.Jultschova
      Antscha.Jultschova, 14.2.17 12:33:28  

jejda....musím si asi pro brejle, jsem to xs četla jako r a málem mě napadly zavrženíhodné myšlenky

• IGNACIUS-mec.pravdy
        IGNACIUS-mec.pravdy, 22.2.17 17:41:11  

Bože chraň! :7:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 25.2.17 09:12:32  

Víš Anstche, já budu patrně ve fázi, možná teprve druhé filtrace procesu čištění ducha (a bůh ví, kolik jich vlastně musí člověk prodělat, aby se přiblížil Mistrovi) a přiznám se, že mě občas také přskočí nějaké to písmenko.