Cesta

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
9marie04 (2017-05-26 21:45:05)Cho (2017-05-26 20:06:34)radkojaga (2017-05-26 16:14:33)adaren (2017-05-25 23:14:56)Tonda20 (2017-05-25 20:21:55)herbertboss (2017-05-25 19:34:39)Mona (2017-05-25 06:16:09)Divobyj (2017-05-24 21:41:58)a.l.tereza (2017-05-24 20:29:33)Erika (2017-05-24 20:10:30)Yunnan (2017-05-23 10:49:05)chenrezig777 (2017-05-19 04:52:13)Gerry (2017-05-15 21:42:49)blahu (2017-05-14 22:35:28)Maatina (2017-05-14 00:42:04)janjanx (2017-05-10 17:01:06)lera (2017-04-30 10:36:10)Achom (2017-04-07 13:32:44)Noznoroch (2017-04-03 21:13:47)savvana (2017-03-31 07:15:30)Azazel-Andel (2017-03-23 15:12:05)meleq (2017-01-28 05:12:20)Pradimik1 (2017-01-12 21:18:10)
Cesta
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 10 275 | Členů: 46
Správci: Cho (hlavní), adaren, herbertboss

Rozhovory a sdileni na Ceste, duchovní školy všech tradic, Mistr a Žák, Advaita, Jóga, Zen, Sufi, Meditace, Kristovo Uceni, Mystika, Osvícení, Sebepoznání, Poznání Nejvyššího, Buddhovstvi, Bůh, Tao, Mir, Svaty Gral, Upokojeni..atd.
***nevhodné jednání, inzerce, nedostatek zájmu a úcty k předmětu fora, atd..= Off topic bez upozorňování = Blacklist.. BAN atd..********************************
OTAZKY K CESTE NOVE ZDE : https://www.diskutnici.cz/forum/3821-otazky-k-ceste/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Cho
    Cho, 24.5.17 13:59:05  

https://youtu.be/UoYLTHLklIA

• Erika
      Erika, 24.5.17 20:10:29  

:2: Poslouchám to v práci denně asi měsíc, nebo si to broukám sama pro sebe :15: skvěle se u toho válej meditační kuličky v dlani :1:

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 16.5.17 23:25:45  

:2: https://www.youtube.com/watch?v=IJSw4_D3ZJk

• Cho
      Cho, 17.5.17 19:59:13  

Hezka vzpominka, jeste zivotopis prosim.. :2:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 18.5.17 19:34:55  

v češtině jsem z životopisu moc o Láhiri Mahášajovi nenašla, ale čtu knihu ve které o něm píše jako o světci Kristova typu jógin Paramahansa Yogananda

"Charakteristickým rysem indické kultury je odedávna hledání
        nejvyšších pravd a vztah soužití žáka s guruem. Moje vlastní cesta mě
        přivedla ke světci Kristova typu, jehož krásný život byl zformován
        pro věky. Byl jedním z velkých mistrů, kteří jsou tím jediným
        bohatstvím, jež Indii zbylo. Vynořovali se v každé generaci a chránili
        svou vlast před údělem Babylonu a Egypta.
        Mé nejranější vzpomínky mají anachronické rysy předchozí
        inkarnace. Jasně se rozpomínám na vzdálený život jógina uprostřed
        sněhu Himálaje. Tyto záblesky minulosti mi bezrozměrným poutem
        umožnily zahlédnout také záblesky budoucna."

http://files.jogaradosti.webnode.cz/200001331-ef39df035a/%C5%BDivotopis%20jog%C3%ADna.pdf

• piskle
          piskle, 19.5.17 08:46:05  

chvála tomu kdo se už nemůže už na nic rozpomenout ani nic v budoucnu zahlédnout..

• Isisis444
            Isisis444, 19.5.17 09:10:50  

Blaze tomu kdo dlí vědomím v neproměnné věčnosti a svobodně, bez lpění, se těší z jiskřivé proměnlivosti duality, z neopakovatelných okamžiků. :2: Blaze živým. :2: A existujícím. :1: :14: :4:

• 9marie04
              9marie04, 19.5.17 11:28:21  

Is..ano, blaze těm, kdo žijí a umírají s pokorným přijímáním světa, lidí, událostí kolem sebe smířeni, v plném vědomí ulehnou, usnou a ani neví, že přešli na druhou stranu. Jsou živí a jako živé duše se znovu narodí. Jako nově narozené dětičky budou mít vše snazší, rychle se budou všemu učit. :2:

• Tonda20
                Tonda20, 19.5.17 11:38:56  

Už aby to bylo. :2:

• 9marie04
                  9marie04, 19.5.17 11:48:59  

Tonda..je opsáno...spravedliví smrti neuzří. Tak nějak si oředstavuji, že umírá spravedlivý, večer běžně ulehne k spánku a neví, že už přešelNa tom, abychom mohli umírat jako spravedliví musíme pořádně máknout, protože milovat bližního svého, jako sebe sama je opravdu těžký úkol. Dostaneme-li facku na pravou tvář, nastavit i levou, nevracet stejným a neutíkat od problémů se svým bližním / ať je to partner, zaměstnavatel, děti, rodiče, snachy, tchýně , dokončit, vydržet, co má být dokončeno. :2:

• Isisis444
                Isisis444, 19.5.17 12:59:07  

Marie, Marie, ty jsi mi ten příspěvek zas překroutila podle vlastních představ... :15: :4: Živí myšleno duchem živí... :2:

• radkojaga
                  radkojaga, 19.5.17 13:33:58  

nepřekroutila... tedy podle mě ne :2: :2: duchem živí, živé duše :2:

• Isisis444
                    Isisis444, 19.5.17 13:52:06  

Jde o to, že duchem živí není podmíněno tělem ani nějakou jakousi ohraničenou duší podle církevních představ. :2:

Jinak další příhoda z práce. :2: Zrovna ve středu mě u kasy, když jsme vyřídili nákup a nastala neuvěřitelná situace, že nebyla fronta, se mě snažila jedna zákaznice konvertovat na křesťanství. :15: Tak jsem ji napověděla, že mi je buddhismus bližší a ona hnedka na mě s úžasnou logikou, že Bůh je přeci jeden, tak víra musí být jedna, jinak je to nevěra jako v manželství. :7: :1: Že jako také by bylo špatné mít manžela a ještě milence, takto argumentovala :7: :14: :1:. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že to není vhodný příměr, že Bůh je jeden a zároveň všechno, kdežto je manžel a spousta jiných mužů, ale nenechala si to vzít. :15: Naštěstí se zase začala tvořit fronta, takže misionářka odplula a pro mě poznání, že v křesťanství hodně nevědomosti ve výkladu Ježíšova učení. :2: Nechci paušalizovat, ale na diskutnících to také tak pozoruju. :15: :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.5.17 14:08:33  

ale noták :1: řekla bych že lidé jsou různí, tedy různě praštení. :2: :2: vzhledem k tomu že nejsi praktikující křesťanka a už vůbec ne katolička, tak nevíš o jaké duši je řeč... nevím to ani já :1: :1: přesto se mi jeví že jsem "duší" jako praktikující křesťanka Bohu více otevřena, tedy otevřeného srdce. duše je způsobilost milovat.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.5.17 14:09:26  

a nedomnívám se že máme nějaké měřítko na míru nevědomosti kohokoliv

• Isisis444
                    Isisis444, 19.5.17 17:26:05  

Například pojetí otevřeného srdce ve smyslu nepřekročení stavu láska-nenávist a obhajování i negativních emocí jako záležitosti otevřeného srdce je dost velká nevědomost... :2: :4:

• Isisis444
                    Isisis444, 19.5.17 17:32:33  

Jinak jsem nedávno četla výstižnou větičku, nebuďte buddhistou, buďte Buddhou, dalo by se napsat nebuďte křesťanem, buďte Kristem, o to jde, o stav vědomí, ne o příslušnost k metodě. :2: :4: Nicméně je dobré občas společně praktikovat s lidmi se stejným duchovním cílem a to si člověk vybírá, s kým praktikovat bude. U nás jsou jehovisti, křesťani, harekrišnovci a buddhisti. První tři se mě snažili aktivně "ulovit", buddhisti se nechali mnou objevit, dají si na náměstí vitrínku, na net zmínku a kdo hledá najde. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.5.17 18:13:38  

no vidíš, a mě to právě přijde jako přiložení tvého rovnostranného pravítka. co Ti tam přečnívá, to je špatně :1: :1: tedy ehm nevědomé :2:

• Isisis444
                    Isisis444, 19.5.17 19:17:54  

:2: Jsem tam, kam mě to vnitřně táhne a to přímo neodolatelně, takže není co řešit. :1: Jako sorry, nechci křesťany házet do jednoho pytle, ale stačí říci, že mám kurz reiki a už jsou zděšeni, čert, čert... :1: :14: Prostě středověk, pověrčivost, strach naprosto ze všeho, jakákoliv duchovní práce s myslí zapovězena... :2: Takové mám zkušenosti s běžnými řadovými křesťani, Ježíšovo učení, podobenství, velká moudrost, ale jeho vyznavači to mají podle mě strašně pomotané, překroucené, vyfantazírované, jsou uvězněni v dogmatech a iluzích, které jim přinášejí jakousi jistotu, s kterou si nejsou jisti, protože není bytostná a tak přesvědčují druhé o tom, že pokud se k nim nepřidají, skončí v pekle... Možná že ne všichni, ale ty s kterými jsem mluvila o duchovnu ano. A stačilo, vyjádřila jsem se myslím dostatečně. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.5.17 22:10:52  

nikoho nepřesvědčuji, je to špatně. ale naopak si musím vyslechnout kdeco :7: :2: ale v poho :1:

• Erika
                    Erika, 19.5.17 22:18:25  

..musíš???..

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.5.17 22:19:07  

a to je moc dobrý začátek :15:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.5.17 22:21:53  

Musím :1:

• 9marie04
                    9marie04, 20.5.17 00:00:26  

Radko...ano, tak jsem to myslela. :2:

• adaren
                  adaren, 20.5.17 23:50:20  

Dobrý večer, Is - to je přece naprosto v pořádku, že Marie reaguje podle svých představ. Reaguje svou představou na tvoji představu. A až opravdu ty představy zmizí, nebude nutné si je tu vyměňovat, opravovat, shazovat, apod. K tomu, co jsi napsala - je krásné si představit, jak je asi blaze tomu, kdo dlí bez lpění ... i bez lpění na svých diskuzních příspěvcích :2: ...

Tvoje reakce mi taky připomněla něco z mého pracoviště - jedna velmi ochotná a hodná kolegyně nám tak každý týden, ze své vlastní vůle a dobroty, nosí do kuchyňky, kde si všichni vaříme kafe, čistě vypranou, vyžehlenou, voňavou utěrku, a to vždy v pondělí. A vždycky tak ve středu si mi potichu začne stěžovat - ať se podívám, jak ZASE ta utěrka vypadá! pomačkaná, mokrá, špinavá ...

• Cho
                    Cho, 21.5.17 14:16:22  

:2:

• Isisis444
                    Isisis444, 22.5.17 08:43:52  

Dobré ráno adaren, díky za tvé představy a asociace ke mě. :15: :4: A také opravy. :1: Až naše představy zmizí můžeme diskutníky zcela zabalit. :1: Jinak tvé připodobnění k hodné a pečlivé kolegyni stěžovatelce mě hodně pobavilo. Jsem totiž děsný bordelář :1: , žehlím za skřípění zubů jen to opravdu nutné, utěrky se přeci dají složit přímo ze šňůry a jakékoliv drby, stěžování, řešení čehokoliv, tomu se dost vyhýbám a mám různé techniky jak z případného zatáhnutí do těchto pro mě intimních hrůz plynule vyklouznout a neúčastnit se, nenápadně. Být pěkně ve svém vnitřním klídečku a blaženém pokojíčku. Uzavřenost a odtažitost od lidí i když rafinovaně skrytá, hodně mě musí někdo znát, aby mě prokoukl, to je to co rozpouštím a duchovní vývoj směřuje k větší vnitřní otevřenosti lidem. :2:

K Mariině příspěvku stačilo napsat já o koze a Marie o voze, protože tak to bylo a tak se to tady běžně příspěvkově stává. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.5.17 14:47:21  

Adaren, přečetla jsem si tvůj příspěvek víckrát a není mi jasné kam míříš. tedy jak to souvisí. S příběhem který popisuješ se setkávám opakovaně. Většinou mávnu rukou, ale pravidlem je že sse toto syzifovské válení kuličky děje všem, přičemž tuto situaci prožíváme z různých pozicí ale celoživotně.

U nás doma třeba. Manžel je pečlivý uklízeč, já lajdák ale přizpůsobila jsem se, děti jsou nepořádné a vnoučatá to "jedou" na placato. Denně musí poslouchat nářky, jak je všecko zničené, rozbité, špinavé a v důsledku se obávám že vnoučata k nám nakoec nebudou chodit... tedy že to snacha nerozdějchá. Nevím co s tím, jelikož se všichi chovají v souladu se svojí přirozeností. Manžel miluje pořádek, děti ho likvidují, a já se snažím mezi tím vytvářet mír... jak to pořešit? asi nijak... tedy tak to cítím, že právě to nijak je podstatou... že je třeba to akceptovat ve svojí pestrosti. občas je toho víc...a dojde k eskalaci a občas to jen jemně bublá

• Isisis444
                    Isisis444, 22.5.17 17:31:47  

To je jasné, adaren míří osobně na mě. :1:
                    A Cho se usmívá a já vím přesně proč, chce mě od sebe odradit, jinak si nedovedu vysvětlit podporu takové projekce. Opravdu se nedá jít dvěma cestami, mít více učitelů, došlo by k hlubokým vnitřním rozporům, jak se píše v této knize. http://www.knizniarena.cz/kniha-moje-cesta-k-lamum
                    Co jsem si to přečetla, tak z toho nemám dobrý pocit a teď se mi to vyřešilo. :2: Díky. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.5.17 17:35:47  

Issis, to je možné že to souvisí s tebou, ale nepochopila jsem zcela v čem. Tedy že kritizuješ mě, to chápu :2: :2: Ale to dělá spousta lidí, že vidí třísku v oku druhého. není to nic nezvyklé. A co tam dělá ta utěrka? :1: :1:

• Cho
                    Cho, 22.5.17 18:43:55  

:2: ( pozn. k mému smajlíku.. :-líbí se mi příběh s utěrkou zcela tím abstrahuji všechny zůčastněné osobnosti včetně té utěrky...) hezký den,

• radkojaga
                    radkojaga, 22.5.17 18:50:57  

taky se mi příběh s utěrkou líbí, je ze života :1:

• adaren
                    adaren, 23.5.17 23:52:27  

Dobrý večer Radko,
                    ten příběh s utěrkou mi před nedávnem skutečně pomohl pochopit něco více o lpění.
                    I když to vypadá nesouvisle, tak právě tohle se mi vybavilo, když jsem se snažila zachytit a pozorovat, co je to zač, ten můj negativní pocit při čtení posledních příspěvků na Cestě, odkud se to bere. Něco tu zjevně gradovalo - netušila jsem ovšem jak moc. Jedna utěrka, jeden smajlík, a jen zírám jak to bouchlo. Ale je mi to celé nějaké povědomé, ta gradace, jako by s očekáváním vhodného podnětu - a bum! Nekontrolovatelná energie kulového blesku, který lítá sem tam a je jen otázkou času, o co zavadí. :9:

moc děkuji všem, kdo umí usmát :2:
                    já se hodně smála sobě, když jsem se přistihla, jak automaticky natahuju ruku k té utěrce, v druhé ruce mokrý hrnek - a najednou beru tu papírovou, raději...
                    dobrou noc

• radkojaga
                    radkojaga, 24.5.17 06:49:39  

Děkuji Adaren, i za příměr i za vysvětlení :2:

• 9marie04
            9marie04, 19.5.17 11:21:30  

Pískle...napsal jsi to proto, že nevěříš na žádný další život duše. A prosím, nepřej si takto žít-nežít před koncem života. Píši ze zkušenosti s mou maminkou, která takhle byla vynulována. Byla jako narozené dítě v dospělém, chodícím těle, které nic neví, neví, že a jak má jíst, pít, neumí ani sát trubičkou, neví, kdo byl, kdo je, kdo jsou lidé kolem něj, nemluví, prostě nula nula nic. Proto se o něj musí někdo 24 hod denně starat. A i když tomu nevěříš, taková duše když se znovu narodí se musí dlouho učit mluvit. :2:

• Isisis444
              Isisis444, 19.5.17 13:14:15  

S tou maminkou, že se v dalším životě bude muset dlouho učit, to předpokládáš, dedukce nebo jak to víš, že to tak bude, odkud máš tuto informaci? :4:

• 9marie04
                9marie04, 20.5.17 00:05:13  

Z rodiny.Ale to je na delší povídání. :2:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 19.5.17 18:17:30  

chvála tomu kdo pro jiné na sebe zapomněl a na sebe si rozpomněl :15:

• Erika
            Erika, 19.5.17 20:43:19  

♥ Subham astu sarvadžagatam ♥
            ♥ Všechny bytosti nechť jsou šťasny ♥

• adaren
          adaren, 21.5.17 00:07:40  

:2: když jsem si o něm přelouskala něco málo z angličtiny, co jsem našla na netu, tak mi vtah mezi ním a Yoganandou připomněl Jana Křtitele a Krista

• Isisis444
    Isisis444, 16.5.17 07:39:13  

http://www.darek.cz/buddhou-na-pracovisti-z187027

Výborná knížka, z které momentálně dost čerpám inspiraci. :2: Je strukturovaná do kapitolek Otázka-téma, citace duchovního textu a výklad autorů. :2:

Jako ukázku dám typicky české téma - důchod. :1: :14: :2:

Jak bych si měl plánovat odchod do důchodu?
    "Nehoňte se za minulostí a neprahněte ani po budoucnosti." -Madždžhima nikája 131

Buddha chápal lidskou mysl. Všiml si, kolik času trávíme rozjímáním nad minulostí a znova a znova si ve svých myslích přehráváme události, jako bychom se dívali na oblíbený film. Pozoroval také, jak často se ve svých představách zabýváme budoucností - plánujeme, intrikujeme, sníme, děláme si starosti a zabýváme se tím, jak se bude vyvíjet náš život. A na závěr si Buddha také všiml, jak málo času trávíme v přítomnosti a plně si uvědomujeme vše, co se odvíjí kolem nás a v nás. V rozpravách /Madždžhima nikája 131/ pokračuje: "To, co je přítomné, jasně vidíte přímo zde, přímo zde." Ale kolik času v životě ztrácíme v minulosti nebo budoucnosti.
    V tomto okamžiku činíme rozhodnutí, která budou zásadně určující pro náš život v budoucnosti. Dnešní finanční rozhodnutí přispějí k celé naší finanční budoucnosti. Předpokládáme, že budoucnost bude více méně podobná dnešku, ale vůbec si neuvědomujeme, že náš svět se může velmi rychle naprosto změnit, stejně jako celosvětová recese v roce 2008 změnila důchodové plány tolika lidem. Je dobré dělat si plány, ale není dobré na nich lpět. Dosti často dochází k tomu, že plány musíme změnit, když získáme více informací a změníme úhel pohledu. To se však netýká jen finančních záležitostí.
    Náš systém nás vede k tomu, abychom plánovali svůj odchod do důchodu, jako kdyby se náš život neměl změnit, ignoruje skutečnost, že naše zájmy, potřeby, hodnoty a preference se v pozdějším věku zásadně mění. Jak stárneme, věci postupně ztrácejí přitažlivost a jsou nahrazovány zkušenostmi často niternými. Můžeme žít prostším životem, ale mohou se také objevit finančně náročné zdravotní problémy. Naše finanční potřeby se mohou dramaticky změnit, ale my nemůžeme předvídat, kdy a jak se to stane.
    Jak by Buddha plánoval svůj důchod? Zaměřil by se na každodenní práci. Součástí této práce by bylo využívání důchodového plánu společnosti nebo důchodového spoření. Pak by na to zapomněl a zase by se pustil do práce.

A takto je psaná celá knížka, rozdělená do 3 hlavních částí a to
    Jak se stát vnímavých pracovníkem
    Rozvíjení smysluplných pracovních vztahů
    Vytváření smysluplného pracoviště

A samozřejmě, je to psáno nejen pro zaměstnance, ale i pro jejich šéfy, samostatné podnikatele, prostě pro všechny co se týče správného živobytí a směřování k němu. :2:

• Tonda20
      Tonda20, 16.5.17 09:13:13  

Buddha by toho určitě tolik nenakecal a do práce by nechodil. Seděl by si pod tím svým stromem a v tichu by si nechal nosit jídlo a pití od uctívajících.

• Isisis444
        Isisis444, 16.5.17 09:49:10  

Pod stromem po osvícení neseděl, byl učitelem a rádcem ve všech možných otázkách všech možných vrstev lidí. :2:

• radkojaga
      radkojaga, 16.5.17 09:38:48  

to napsal nějaký filuta :1: :1: velmi mě pobavil názor že buddha by si uzavřel důchodové spoření :2: :2:

• Isisis444
        Isisis444, 16.5.17 09:41:43  

Proč ne? :2: :4:

• radkojaga
          radkojaga, 16.5.17 09:43:31  

protože důchodové spoření je vždycky nevýhodné, ae ve spojení s Buddhem to dostává nový spirituální náboj :2: :2:

• Isisis444
            Isisis444, 16.5.17 09:53:15  

Když se staneš v Česku zaměstnancem na HPP, tak jsi automaticky účastník duchodového systému. :2: /zaplaťpámbůh :1:/Ta kniha je zahraniční, tam je to maličko třeba i jiné s duchodovým pojištěním. Hlavně jde o tu střední cestu, nenechat se vláčet systémem, ale zase se mu za každou cenu nevzpírat, tak to poučení z knížky vnímám. :2: Střední cesta je i o nerozdělitelnosti duchovna s obyčejným životem, je to propojené. :2:

• radkojaga
              radkojaga, 16.5.17 09:54:53  

tak to joo :2: :2: :2: jak mě chce někdo pojistit, tak ho hrnu ven :1:

• Erika
                Erika, 16.5.17 10:25:15  

:1:

• Isisis444
              Isisis444, 16.5.17 10:27:29  

Hlavně si uvědomit pomíjivost každého systému a nemít v něm těžiště svých úvah /jakmile budu podléhat jeho hodnotám, hledat v nich jistotu nebo se mu vzpírat, bojovat s ním, bude mě svazovat/, být myslí nad každým systémem a pomíjivostí a z tohoto vyššího těžiště v jakémkoliv systému žít, působit, jednat. :2:

• radkojaga
                radkojaga, 16.5.17 13:16:57  

tak se nenech svazovat systémem :2: :2: nedělej pojistky, pořiď si nemovitost ke klidnému bydlení, měj zcela nenáročný (soběstačný) životní styl. A nikdy si nepořizuj půjčku. A je to :2: :2:

• Isisis444
                  Isisis444, 16.5.17 13:59:57  

Jde o vnitřní nezávislost, za všech podmínek i uprostřed bzučícího úlu lidské společnosti. :2: Zůstat vnitřně klidný a blažený ať se děje, co se děje. :2: Určité "poustevničení" skoro mimo lidskou společnost, třeba na samotě u lesa :15: :4: nebo na poušti nebo jakkoliv :2: , určitá izolace, kdy člověk najde sám sebe, vnitřní uklidnění, Boha, vnitřní sílu, uznávám jako duchovní fázi, ale pouze načas. :2: Poté opět mezi lidi a vnitřní "bohatství" upevňovat zátěží a také ho rozdávat. :2: Nacházet nirvánu nejen v klidu samoty ale i ve víru proměnlivé a neklidné samsáry. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.5.17 14:11:33  

tomu rozumím, ale nejsme roboti. Tedy nějaké vzruchy k životu patří. Důležité (podle mě) je nelpět na nich. Nechat je přijít a odejít. Nevzrušovat se tím co není a je jen v hlavě, nýbrž opravdu jedno po druhém dělat to co je potřeba. To se mi osvědčilo vzhledem k velkému cvrkotu a pohybu v mém životě. Jednoduše dělám tak jak to přichází, a klidně se rozčílím... pokud to patří do dané situace, ihned se o vše samo... rozuzlí. a během chvilky vše běží svojí cestou.

• Isisis444
                    Isisis444, 16.5.17 14:45:40  

Dělám už měsíc pokladní v supermarketu, opravdu včelí úl, minulý pátek v nákupní špičce do hlasitého bzukotu lidského davu, rána jak z děla, dítěti v té tlačenici praskl nafukovací balónek. :2: Jsem se vnitřně úplně zbořila osvobozujícím smíchem, bylo to tak komické, ty reakce, dítě plakalo, lidé koukali co se děje, jestli ne nějaký terorista, chvíli nebrblali, že je velká fronta, vše na vteřinku ztichlo,maminka se omlouvala a uklidňovala dítě, a za chvíli vše vklouzlo do normálního hukotu uspěchané lidské vřavy. :15: Takové přiblížení mého současného životního stylu.

V práci se nesmím rozčílit ani vnitřně být negativně naladěná, okamžitě by se to odrazilo na zákaznících a sklízela bych místo úsměvů hněv. U kasy je velké poznání lidských emocí, jak se přelívají, mění, jak fungují. :2: Hněv a negace plodí hněv a negaci, úsměv a láskyplné ladění plodí úsměv a lásku. :2: A také lidé jsou v podstatě láska i když jsou třeba momentálně v negaci, lehko se nechají vlídností a láskyplným přístupem přeladit na lásku. :2:

Takže opět - to tvé obhajování prospěšnosti negativních emocí neberu. :15: :4: Samozřejmě chápu, ale trvám si na tom, že je to chyba a duchovním cílem je odstraňovat příčinu negace a přeměnit polaritu srdce nenávist-láska na lásku, což je mystické srdce, to o kterém mluví Ježíš.:2: :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.5.17 14:53:22  

Rozumím, ale mohu jen zopakovat že nejsme roboti a přílišné lpění na tom, že já přece dělám všecko správně vede k pravému opaku. Tedy není třeba se bát, že někde klopýtneš, nezvládneš nebo se něco nepovede. Přijde mi, že jsi posedlá vlastní dokonalostí. Ideálem, který neexistuje.
                    A jinak klobouk dolů, před tvým povoláním v kase. Je to velmi náročná práce. :2: :2: Je třeba se koncentrovat i ve frmolu. Opravdu dobrá škola klidu.

U mě je pilovač nervů především manžel, kterýje vlemi nestřídmý a pořád něco vyžaduje pro sebe, když se rozčílím tak je to jen jako... :2: aby bylo jasné, že tady je hranice. že už stačí :2: Přitom se máme rádi a pomáháme si navzájem 35 let, ale takové to drobné haštěřeí funguje dodnes. Děti, vnoučata, maminka, zákazníci mě nevytočí tak jako manžel :1: ale je to fajn, protože on je pokaždé nadšený že se mu to povedlo.

• Isisis444
                    Isisis444, 16.5.17 15:08:42  

Nejsem posedlá ideálem vlastní dokonalosti, v ideál dokonalosti ale věřím, Podstata, Bůh, Nejvyšší je dokonalý a směřuju k Němu, chci se s Ním plně sjednotit. :2: Už ty občasné doteky jsou úžasné a vím že JE. :2: Když klopýtnu, tak za to platím, za chybu se prostě platí. :2: A je dobré si uvědomit, co je chyba, nesmiřovat se s tím, to je přešlapávání na místě. Chybami se učím, proč a jak je nedělat. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.5.17 15:21:58  

Moc ti přeji, ať se ti to povede. :2: :2:

• Isisis444
                    Isisis444, 16.5.17 15:45:26  

Díky. :2: A já přeji Tobě a všem, ať se mi to povede. :15: Ono když se komukoliv povede prohloubit stupínek sjednocení s Bohem, očistit mysl, probudit se do většího světla je to přínos pro všechny, všechno. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.5.17 15:53:18  

Taky děkuji :2:

• Isisis444
                  Isisis444, 16.5.17 14:07:44  

Nenáročný životní styl v pořízené nemovitosti. :1: :1: Jako tím si mě dostala. :1: :1: Kdeže se taková nemovitost sežene bez pár nenáročných melounků na kontě? :1: :14: :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.5.17 14:12:49  

:2: :2: No nevím, asi jsem ze staré školy. My šetřili... až jsme našetřili, koupili jsme si dům. :2: To už byly děcka skoro dospělé.

• Isisis444
                    Isisis444, 16.5.17 14:56:10  

:1: Zas tak mladá nejsem, ale má generace i mladší, pokud není zrovna někdo generální ředitel ví čemu se směju. Ušetřit z výplaty na nemovitost. :1:

A jsem za to vděčná. Bylo by to pro mě velké pokušení, mít nějaký ten melounek na kontě a blahobytně nepoustevničit. :1: :14: :2: Znám se. :15: Kasa je totiž velká dřina, 14-15 hodin denně, sebou vždycky večer jen švihnu na postel, naprosto na odpis. :1: Ráno ale zcela regenerovaná. :2: Zároveň je to opravdu velký duchovní rozvoj. :2: A mluvím za sebe. Každý jsme v jiné situaci, která nás rozvíjí, například taková singapurská vnoučata na samotě u lesa to je přímo pro českou babičku duchovní výzva. :2: :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.5.17 14:59:45  

děti se snachou jsme již vystěhovali mimo náš dům, tedy do paneláku. a čekáme další :2: :2: a druhá snacha taky čeká :1: Na podzim budu na roztrhání, a otvíráme s manželem živnost, tedy budeme podnikat. a maminka ztrácí zrak a sluch, celkově je to pestré. Jen nejmladší syn je v klidu :2: :2: Pokaždé nám vynadá, že jsme s mužem moc hlasití a on nemůže spát.

• Isisis444
                    Isisis444, 16.5.17 15:10:59  

Jako astrologickému rakovi tě to rodinné hemžení musí vnitřně neskutečně naplňovat. :2: :4: