Cesta

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
radkojaga (2017-01-23 12:52:41)Cho (2017-01-23 12:29:15)Tonda20 (2017-01-23 11:21:38)Yunnan (2017-01-23 06:53:44)Yossa (2017-01-23 04:31:44)adaren (2017-01-22 22:49:47)9marie04 (2017-01-22 22:40:24)a.l.tereza (2017-01-22 20:52:58)herbertboss (2017-01-22 17:09:06)Mona (2017-01-22 11:38:06)Gerry (2017-01-22 07:55:45)blahu (2017-01-20 17:54:26)savvana (2017-01-18 10:35:55)janjanx (2017-01-14 11:43:35)Pradimik1 (2017-01-12 21:18:10)palovebera (2017-01-09 16:13:56)Maatina (2017-01-07 13:23:08)Divobyj (2016-12-28 10:24:27)chatka88 (2016-12-10 09:45:07)Azazel-Andel (2016-12-09 11:27:55)maja2007 (2016-11-25 12:57:16)meleq (2016-11-15 09:17:35)lera (2016-11-04 19:49:45)
Cesta
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 9 180 | Členů: 46
Správci: Cho (hlavní)

***Toto neni misto pro diskusi, ale pro pouceni o Uceni***
O t á z k y n a v z k a z n i k !Neinzerovat bez O.K.spravce.
duchovní školy všech tradic, Mistr a Žák, Advaita, Jóga, Zen, Sufi, Meditace, Kristovo Uceni, Mystika, Osvícení, Sebepoznání, Poznání Nejvyššího, Buddhovstvi, Bůh, Tao, Mir, Svaty Gral, Upokojeni..atd.
***nevhodné jednání, nedostatek zájmu a úcty k předmětu fora, atd..= Off topic bez upozorňování = Blacklist.. BAN atd..***

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• radkojaga
    radkojaga, 23.1.17 09:44:01  

A taky pan Eduard Tomáš - Integrální joga a Úvod do integrální jogy. Za dlouhá léta života má člověk dost času... :2: :2:

• Cho
      Cho, 23.1.17 09:53:24  

no vidíš jaká jsi zdatná milovnice buddhismu a jogy..
      hhhhhhhhh... :2:

• shambhavi
      shambhavi, 23.1.17 10:28:11  

ještě k buddhizmu v praxi: líbí semi tento text - jednoduché,vtipné a krátké: zdarma ke stažení v čj zde: http://www.bhavana.cz/cs/necistoty

a ještě semi nedávno dostala do rukou: Co z vás (ne)dělá buddhistu: na mě trochu intelektuální, ale líbí semi, že to není encyklopedie a bud. principy jsou zde vysvětleny v souvislostech čtivou (a občas radikální) formou; část knihy volně k dispozici tu: http://www.dharmagaia.cz/knihy/co-z-vas-nedela-buddhistu/co-z-vas-nedela-buddhistu-minibook.pdf

• radkojaga
        radkojaga, 23.1.17 11:18:53  

jj. dobrý odkaz. doporučuji to komplet pro ty co je zajímá učení pana Dzongsar Jamyang Khyentse Rinpočhe

http://siddharthas-intent.blogspot.cz/

• radkojaga
          radkojaga, 23.1.17 11:32:34  

a dokonce můžeme o tom i diskutovat... pokud bude mít někdo zájem.

Cituji:
          Co z vás tedy dělá buddhistu? Nenarodili jste se v buddhistické
          zemi nebo buddhistické rodině, nenosíte mnišské roucho a neholíte
          si hlavu, jíte maso a vašimi idoly jsou třeba Eminem a Paris
          Hilton. To neznamená, že nemůžete být buddhistou. Abyste byli
          buddhistou, musíte pochopit, že všechny složené věci jsou nestálé,
          všechny emoce jsou bolestné, nic neexistuje nezávisle a osví-
          cení je mimo koncepty.

Je zajímavé, že vše výše řečené (kromě Hilton a Eminem) jsou mi hluboce vlastní...zažrané pod kůži a nejsem buddhista, jsem křesťanka katolička. Pokaždé mě překvapí, jak i ti "nejosvícenější" učitelé mají problém akceptovat jiné učení jako rovnocenné tomu jejcich. Cituji dále:

Čím se buddhismus liší od
          ostatních světových náboženství? Věřím, že jsou to právě čtyři pečeti. Zde jsou:

Buddhistou nejste, pokud nesouhlasíte s tím, že všechny slo-
          žené nebo vytvořené věci jsou nestálé, pokud věříte, že existuje nějaká základní substance nebo koncept, který je stálý. Pozn. moje. to je samozřejmé jako facka, všecko stvořené je pouze iluzorní a pomíjivé. Prach jsi a v prach se obrátíš, svět ... není "náš domov".
          Buddhistou nejste, pokud nejste schopni přijmout, že všechny
          emoce jsou bolestné, pokud věříte, že některé emoce
          jsou skutečně zcela bezbolestné. Pozn. moje Ano, emoce jsou bolestné jelikož jsou stejného původu... a to podráždění našeho zvířecího těla podléhajícímu pudu sebezáchovy.
          Buddhistou nejste, pokud nejste schopni přijmout, že všechny
          jevy jsou iluzorní a prázdné, pokud věříte, že některé věci
          existují samostatně a nezávisle. Neexistuje nic nezávisle, vše je iluze...Bůh žije skrze nás. Ani vlas nám v hlavě nenarost "vlastní" silou. jako tělo jsme jen kus... rozpadavé hmoty.
          A buddhistou nejste, pokud si myslíte, že osvícení existuje
          v rámci času, prostoru a úsilí. Osvícení je Darem Milosti.... není z nás. tedy nesouvisí se světem a našimi těly.

Jako křesťanka to vím moc dobře.

• shambhavi
            shambhavi, 23.1.17 12:13:09  

ja nevim. nepřemyšlim takhle vubec. vím však to, že žádný skutečný budhista si nemůže myslet, že je budhista. Pokud si to myslí, není budhista, ale blázen. Místo slova budhista lze dosadit třeba slovo "jogín". Něco jiného jsou ale role pro běžné věřící, role pro praktikující v rámci určité tradice atd. Je mnoho pohledů, ze kt. to lze nazírat. O výše uvedené tradici nic nevim, jento, že ten pán rinpoče režíroval vtipný film "the cup" z budhist. prostředí, jak malí mniši chtěli v klášteře sledovat finále mistrovství světa ve fotbale

• radkojaga
              radkojaga, 23.1.17 12:15:50  

ano vidím to stejně. nebo si myslí jak je pokročilý dokonce málem osvícený etc. etc. :2: :2:

• shambhavi
                shambhavi, 23.1.17 12:31:10  

:15: já se du mrknout spíš na ten film :15:

• radkojaga
                  radkojaga, 23.1.17 12:32:25  

jakej? :2:

• shambhavi
                    shambhavi, 23.1.17 12:34:57  

Phörpa, the Cup, Pohár (1999) Komedie Bhután 93 min. je to milý..

• radkojaga
                    radkojaga, 23.1.17 12:52:40  

dík :2:

• Cho
          Cho, 23.1.17 12:13:58  

rozpoznání reikarnací je tradičním Podvodem na víře prostých lidí " čili "institucí vymyšlenou lidmi" jak to hezky politicky nazval již i současný dalajlama viz. odkaz níže.. pro IS
          hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :2:

• Cho
            Cho, 23.1.17 12:18:57  

je to podobný podvod jako podvod rúzných křestanských škol čili v angličtině "sekt" , ktere jedna druhou nazývají heretickou a přitom sami sebe prohlašují za jedinou reprezentatku Krista nebo Buddhy na Zemi..za jediným účelem získat moc a stát se mocenskou čili politickou silou..jako se tomu přihodilo právě v tibetském buddhismu a katolické církvi... podobný proces probíhá v islámu a Evropa si voláním po této "svobodě vyznání" koleduje ve skutečnosti o vítězství těchto sil a o další středověk ...
            hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :2:

• radkojaga
              radkojaga, 23.1.17 12:21:56  

pokaždé rozhoduje individuum, tedy jak Ty přistupuješ k učení tomu nebo onomu. I kdyby ti někdo něco donesl na zlatém podnosu a všecko právé z pravého a v pravém, pokud bude tvé nitro zavřené stejně ti ta "pravost" nepomůže. A naopak i tebou zavržená církev pokud dokáže trpělivostí a láskou otevřít jediné srdce pro Boha, je úspěšná... a nevidím ji jako ztrátu času. je to pořád jen o lidech... a jejích srdcích.

• radkojaga
            radkojaga, 23.1.17 12:19:05  

toto není řeč "mého kmene", tedy běží to mimo mojí pozornost. V mojí pozornosti ale zůstávají svátosti....

• yogafreak
    yogafreak, 22.1.17 20:48:35  

dnes sem byla na msi svate a byla to fraska
    ten knez chudak je tak nestastny, ze musi kazdy den dokola cist ty nezmyselny texty, boze

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 22.1.17 20:52:57  

nechoď tam, když ti to nic nedává - není to tvá krevní skupina, jdi jinam... :2:

• Cho
    Cho, 21.1.17 15:43:25  

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh........ :2:

• Yossa
    Yossa, 21.1.17 08:04:35  

Mám dotaz a snad není O.t. Povídal jsem si s dcerou (16,5 let) a ta projevila zájem se něco více dozvědět o buddhismu, ale říkala, že nemůže nic srozumitelného na internetu najít. Nevíte náhodou někdo o stránkách (popř. i publikaci) kde by byli jednoduše a srozumitelně vysvětleny základy buddhismu, tak aby i člověk jenž se s tímto termínem setkává poprvé si mohl udělat ucelenější představu.....a kde by se nevršil jeden nový termín za druhým. Mám na mysli klidně i vyloženě pro děti určený text. Děkuji

• radkojaga
      radkojaga, 21.1.17 10:11:51  

Velmi dobrá a přehledná je kniha od Johna Snellinga Buddhismus

https://www.kosmas.cz/knihy/105800/buddhismus/

je tam opravdu všecko, životopis, základní směry a učení, hlavní školy a tradice, západní buddhismus (hledání).

Každému doporučuji, kdo si chce udělat objektivní přehled o buddhistických směrech a školách, a jejích učení

• Yossa
        Yossa, 21.1.17 10:40:07  

Děkuji Ráďo :2:

• Yunnan
        Yunnan, 22.1.17 12:45:50  

Trochu problém je, že kniha není vůbec dostupná.

• Yossa
          Yossa, 22.1.17 12:57:31  

Koukal jsem na net a v Praze v knihovně jí mají v 7 exemplářích......ale jak je to jinde pochopitelně netuším. Koupit se opravdu už asi nedá....

• Yunnan
            Yunnan, 22.1.17 13:15:18  

Ano, knihovny ji určitě mají, měl jsem spíše na mysli ke koupi :2: .

• Cho
        Cho, 23.1.17 08:59:27  

ze i Radka se zajima o buddhismus no teda(???) :2:

• radkojaga
          radkojaga, 23.1.17 09:11:29  

vždycky jsem se zajímala... od dětství :2: :2:

• Cho
            Cho, 23.1.17 09:22:15  

Jj ja si taky vzpominam na jedno male dite , ktere kdyz se setkalo s Ucenim pana Buddgy tak zacalo smat jak ti vypada ze je tam zdanlive vsechno obracene na hlavu pri hledani stesti (pro venkovne orientovany intelekt bezneho cloveka ) :2:

• radkojaga
              radkojaga, 23.1.17 09:28:28  

hmmm,nevím zda se chceš o tom bavit nebo ne, nepoznám to. První setkání bylo samozřejmě z knih...cestopisů, co všecko v těch dálavách je možné. Provní setkání s Hathajogou, kterou jsme s dašením civičily s maminkou. Dokonce ji mám pořád doma v knihovně :2: Karel Werner Základy tělesných cvičení jógických z roku 1968. Je zajímavé že jsem se společně vrhly na všecky cvičení, i dechová a i bandhy... naučily jsme se ovládat tělo, bránici, zadržovat dech...vnímat energii v těle. mamince je 92 let a je zcela zdravá :2: :2: Když mi bylo 13, už jsem věděla že to co vidím... je iluzorní svět, že skutečný je za ním. a nelze ho vidět.

• Cho
                Cho, 23.1.17 09:33:29  

Karel Verner byl blizky s Dr. Houserem a jeho kniha o jize byla jednou z maka dostupnych oramenu o joze v cestine ve sve dobe..taky jsem znal kdysi jednoho mladika kteremu joga dodala novou chut do zivota a tak se rozhodl se s ni seznamit ponekud blize...
                Hhhhhhhhhhh... :2:

• radkojaga
                  radkojaga, 23.1.17 09:40:55  

pak nastoupily dalšívětšinou až po převratu třeba Milan Polášek Joga Osm stupňů výcviku. taky dobrá... se spoustou detailů ke cvičení.

• Cho
                    Cho, 23.1.17 10:00:23  

jj znám je všechny..
                    hhhhhhhhhhhhhh :2:

• Tonda20
      Tonda20, 21.1.17 10:30:46  

http://www.bodhipath.cz/about/pravidelne-meditace

• Yossa
        Yossa, 21.1.17 10:40:21  

Děkuji :2:

• Cho
        Cho, 21.1.17 14:39:23  

Linie "vedome reinkarnovanych lamu"jsou lidskym vymyslem ktery nema s Buddhovym ucenim nic spolecneho..(konecne to dnes priznava uz dokonce i dalajlama, jehoz urad je vrskem teto vymyslene instituce.) prosim neinzerovat zde bez souhlasu spravce skoly , ktere nejsou v souladu se zamerenim fora.. viz. Hlavicka fora /dekuji .. :2:

• Isisis444
          Isisis444, 21.1.17 20:34:45  

Ať je to jak je to, stačí se podívat na foto dalajlámy a vše je jasné. :2:
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Dalajl%C3%A1ma#/media/File:Dalailama1_20121014_4639_(8089285536).jpg

• Isisis444
            Isisis444, 21.1.17 20:55:17  

Člověk žijící v podstatě, v radosti, blaženosti, svobodě, vše tryská z nitra, nezávislé na okolnostech, výživa ze Zdroje. :2:

• Cho
            Cho, 21.1.17 21:08:23  

ma nekolik roli, ktere neni uplne snadne zkloubit, jeho nejvetsim prinosem pak je ze priznal lzi o reikarnacich dalajlamu a lamu...
            podobne priznani a omluva zatim krestanske cirkve teprve ceka ..
            cili kdyz za nic jineho za toto si velkou uctu zaslouzi..

• Isisis444
              Isisis444, 21.1.17 21:43:09  

O role nejde, jde o vyzařování. :2: Vždyť on je ten osvícený vůdce, kterého tak propaguješ. :15: A máš nějaký odkaz na to jeho přiznání o lži o reinkarnacích, co přesně řekl? :4:

• Cho
              Cho, 21.1.17 22:03:16  

dalajlama má buddhistické vzdělání, a jistě i jistý stupeň duchovního vhledu, rozhodne to však neni duchovni vudce takové velikosti, jako ti , kteří zde na foru v této souvislosti byli jmenování, ač nejsou takovými celebritami jakou dalajláma bezesporu pro mnoho lidí je...
              ale to už je slepota současnosti, která si plete popularitu celebrit s dokončením Cesty...
              pokud jde o ta prohlášení pomuže Ti jistě i strýček google nebo někdo jiný, velice se omlouvám, ale mám opravdu hodně moc práce :2:

• Cho
                Cho, 21.1.17 22:15:43  

ale tak náhodou jsem si vzpoměl na jeden odkaz v češtině tak tady ho máš :
                https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/356585-mozna-jsem-posledni-pripustil-dalajlama.html

• Isisis444
                  Isisis444, 22.1.17 07:26:29  

Než by volili dalajlámu Číňani, tak už raději zůstane nevtělen. :15: Geniální dalajláma. :2:

• Cho
                    Cho, 22.1.17 09:11:02  

Rec ale byla o priznani, ze reikarnace dalajlamu jsou "instituci vytvorenou lidmi" diplomaticky receno podvodem na lidech od sameho zacatku ...podobne jako ve stredoveku cirkvi udrzovana povera : "Ja monarcha z Bozi vule kral"..
                    Hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... :2:

• Isisis444
                Isisis444, 22.1.17 07:30:39  

Nebudu se dohadovat kdo je víc osvícen. :15:

• Cho
                Cho, 22.1.17 09:17:28  

Osvicena je kazda ziva bytost..
                Probuzeni(Buh..) si ale voli sve adepty samo ne tak ze si je nejaka skzpina lidi vybere za ucelem udrzeni sve mocichtivosti a vyskoli je jako tomu byvalo v pripade dalajlamu nebo jako je tomu pri volbe papezu...

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 22.1.17 14:40:01  

:2: ano, Probuzení si volí samo, žádné obřady, žádné monštrance.., najednou je Mistr, Guru a žák zde, přirozeně, sám sobě i svému žáku..., dějiny Probuzení, to už je o něčem jiném...

• radkojaga
                  radkojaga, 22.1.17 14:45:51  

pokud jsem správně informovaná, tak nejde o žádné vyškolení skupinou lidí, nýbrž předávání "vkládání rukou" z generace na generaci až do současnosti

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 22.1.17 14:49:45  

Drtikol, Minařík, Tomášovi, a další a další..., české jádro světové mystiky a žádná velká sláva, žádné velké ovace, medaile, zbožňování.., inu světská sláva polní tráva, tedy o slávě a velké viditelnosti Cesta být nemusí, stačí když ze zdravého jádra vychází...

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 22.1.17 14:52:13  

..právě o to "vkládání rukou" je velká bitka, víra je však rozhodující...

• radkojaga
                    radkojaga, 22.1.17 14:54:50  

hmmm, nemyslím si... že je o to bitka. Je to v podobném smyslu jako u buddhistických škol, taky se předává učení z generace na generaci pomocí vkládání rukou tedy zasvěcovacích rituálů. Přijde mi to jak zcela běžná věc ... kdy se udržuje linie generací jako korálky na šnůře

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 22.1.17 15:31:07  

a každá z těch "x" škol tvrdí že ona má tu pravou linii zachovanou.., proto hovořím o víře v to...

• radkojaga
                    radkojaga, 22.1.17 15:38:26  

třeba má, u jednotlivých linií třeba tibetského buddhismu... opravdu výborně vysvětleno v doporučené knížce, se všichni odvolávají na linie až k samotnému Buddhovi. Různost je způsobena tradicí, tedy nemusí být v rozporu s učením Buddhy (4. ušlechtilé pravdy)

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 22.1.17 20:42:47  

tak linii má i Papež, Dalajláma..., proto je i něco víc, něco bez linie, něco přímé, přítomné..., milost Boží sama...

• radkojaga
                    radkojaga, 23.1.17 07:13:33  

nerozumím zcela souvislosti, proč by nemělo být něco víc, posloupnost ničemu nebrání... ale to nevadí :2: :2:

• Cho
        Cho, 23.1.17 09:04:49  

Samozrejme Naropu, Tilopu, Saraha, Marpu, Nagardzuna, Milarepu a tradice jejich uceni chovam ve velke ucte a jejich odkaz je i to na zde Frana Drtikol a cela Evropska tradice buddhistu navazovala..
        :2:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 21.1.17 12:34:58  

mohu poskytnout Buddhismus od Vincence Lesného http://hubertxy.sweb.cz/lesny.html
      ..jinak zde jsou krásné buddhistické texty
      http://www.dhamma.wz.cz/textarchive.htm

• Yossa
        Yossa, 21.1.17 12:41:51  

I Tobě děkuji, Terezko :2:

• Cho
        Cho, 21.1.17 14:59:44  

Texty Lesneho svou poeticnosti pomohly mnoha lidem sve doby seznamit se sd taklady buddhismu hinduismu atd..Sam V.Lesny ale dle slov Frani Drtikola nikdy realne nepraktikoval a tak i jeho oreklady postradaji hloubku porozumeni.

• Cho
        Cho, 21.1.17 15:02:48  

Adzan, i cela skola zcela jste patri k tem autentickym ucitelum a tradicim a je mi radosti jej na tomto foru pozdravit..

• Cho
          Cho, 21.1.17 15:07:49  

Na druhou stranu je treba si uvedomit ze Adzan i cela tradice je mnisskou tradici z lesniho klastera.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 21.1.17 17:08:41  

..slyšela jsem Lesní klášter a viděla v něm "roucho-pány" házet šišky :15:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 21.1.17 17:06:03  

Terezka má ještě plnou hlavu křesťanství: učedník, apoštol, prorok, archanděl, král...atd., nemá ani tušení ?Adzan :8:

• Cho
            Cho, 21.1.17 21:10:16  

hezký.. :2:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 21.1.17 21:52:15  

:2: ..aha, Velký učitel, buddhistický mistr

• Cho
                Cho, 21.1.17 22:01:04  

jj tenhleten jo..

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 22.1.17 10:52:09  

..a tohle je moc krásné, vymodlená Amma v češtině, Óó líbám a děkuji. :2:

https://www.youtube.com/watch?v=xWc2gPlJyGE

• Cho
                Cho, 23.1.17 01:34:36  

no to je nádhera, a překlad
                Slavomír Kytička -typické české jméno..
                hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... :2:

• Cho
                  Cho, 23.1.17 08:53:34  

Preklad je opravdu kvalitni to me zajima, kdo se za tim jmenem skryva..

• Cho
        Cho, 21.1.17 23:30:04  

https://www.youtube.com/watch?v=wnEGrzwGSuE
        pro připomenutí z košíčku úcty a tolerance k jiným autentickym učitelům..
        hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh......... :2:

• Cho
      Cho, 21.1.17 14:51:51  

Je mnoho zahranicnich autenticky nebo mene duveryhodnych ucitelu a tradic, ktere se vali za komerci do nasi zeme.
      V zaplave takove nabidky pak se ceskemu zajemci ztraceji velci ucitele a jejich skoly, ktere vychazeji z nasich korenu a svou ryzosti patri na misto nejvyssi.
      Zejmena je to smutne kdyz si narod nevazi sveho vlastniho nekonecneho bohatstvi a ohlizi se zebrat ven za pozlatkem rób atd.
      Viz. :
      http://byti.eu
      http://silamoudrosti.unas.cz/cs/evzen_cv_cs.php

• Yossa
        Yossa, 21.1.17 15:03:36  

Děkuji Cho i Vám, ale myslím, že dcera stála jen o všeobecné poznání myšlenek buddhismu (v nějaké jednoduché formě) než o učení nějaké konkrétní školy.... nemá ani základní povědomí.

• Cho
          Cho, 21.1.17 15:09:32  

prave proto je dulezite, kde ty "zaklady" ziska..
          :2:

• radkojaga
          radkojaga, 21.1.17 15:24:28  

tak to je ta moje kniha ideální... to je psáno zcela objektivně pro naprosté laiky a evropany.

• Isisis444
          Isisis444, 21.1.17 16:38:17  

Nehodila na tebe vypracování nějakého domácího úkolu nebo referátu o buddhismu? :15::4: Já že jsem nedávno taky něco podobného vypracovávala. :15:

• radkojaga
          radkojaga, 21.1.17 16:41:53  

kratičký referát v PDF, je zde. našla jsem si ho na internetu, třeba tam budou i lepší file:///C:/Users/Lena/Downloads/Buddhovo%20u%C4%8Den%C3%AD.pdf

asi bych neodkazovala na české školy. česká škola je specificky česká.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 21.1.17 21:40:55  

dala jsi odkaz na soubor umístěný na svém PC :1: :4:

• radkojaga
              radkojaga, 21.1.17 21:51:46  

no to jsem ale blbec... :1: se mi to tam asi automaticky nainstalovalo. díky

tak zkusím to jinak
              files.velkacesta.webnode.cz/200000653-82440833e3/Buddhovo%20učení.pdf

• radkojaga
                radkojaga, 21.1.17 21:53:08  

snad to půjde otevřít :1: :1:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 21.1.17 21:59:49  

ani ten nefunguje, ..a na serveru velkacesta jsem nic o buddhismu nenašla :11:

• radkojaga
                  radkojaga, 22.1.17 06:54:28  

no tak nic... :2: :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.1.17 08:08:11  

dala jsem to do vyhledávače a stáhlo se mi to jako pdf automaticky (download). odsud jsem to pak otevřela. proto ta chyba :1: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.1.17 10:28:49  

:15: ty jsi nás prostě chtěla pobavit, i ty jedna :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.1.17 11:15:29  

to je pro mě typické :1: :1:

• adaren
      adaren, 22.1.17 22:26:20  

Nahý Buddha
      Autor: Adrienne Howley
      - četla jsem ji už před lety, ale pamatuji se, že mě tehdy nadchla tím, jak krásně jednoduše se dá buddhismus popsat. Slova "nahý" v názvu knihy se netřeba bát :-), je to připodobnění obsahu knihy - žádný zbytečný balast, krásně popsané vlastními slovy autorky. Když se jednou třeba takhle zeptá moje dcera, a já nebudu vědět jak odpovědět, na tuhle knížku si určitě vzpomenu :2:

• Yossa
        Yossa, 23.1.17 04:31:44  

Děkuji, Adaren :2: ....kouknu na to.

• Cho
        Cho, 23.1.17 08:58:10  

To tedy koukam kolik tu je na foru milců Buddhova Uceni
        Hhhhhhhhh :2:

• Cho
      Cho, 23.1.17 09:19:34  

Musim podekovat take Vasi dceri... :2: