Cesta

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
lera (2018-09-19 22:12:13)Lavandis (2018-09-19 22:02:12)kaima (2018-09-19 17:51:23)blahu (2018-09-19 16:03:42)Cho (2018-09-19 13:47:55)ting (2018-09-19 11:47:05)Mona (2018-09-19 10:12:29)9marie04 (2018-09-19 08:40:05)Tokrol (2018-09-18 00:14:34)Erika (2018-09-16 10:44:24)janjanx (2018-09-10 18:58:26)bert (2018-08-28 00:16:39)blaznivymrak (2018-08-24 15:49:36)Gerry (2018-07-26 01:46:42)RenataB (2018-07-15 20:04:32)savvana (2018-07-03 22:23:10)herbertboss (2018-06-10 18:27:45)slavidan (2018-05-03 20:57:33)Anton (2018-03-02 15:29:45)Divobyj (2018-02-27 21:37:16)Rusalka (2018-01-29 12:44:16)chatka88 (2018-01-15 19:59:11)radiac (2018-01-04 15:16:45)
Cesta
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 13 014 | Členů: 33
Správci: Cho (hlavní), Erika, herbertboss, blahu, lera, promenlivynick

Cesta - inspirace, sdílení
........................................
Otázky k Cestě : https://www.diskutnici.cz/forum/3821-otazky-k-ceste/
........................................
Cesty - respekt, tolerance:
https://www.diskutnici.cz/forum/3906-cesty/
......
Pán Buddha, Šrí Lankavatara Sůtra:
"Veškeré Učení , které předávám tu není pro to, aby vedlo pouze k ctnostným skutkům, či pouze ke společenskému souladu, nebo sloužilo jako správný názor na svět filozofům, nebo aby se stalo náboženstvím a pod.. ale naopak Učení je tu pro ty kdo hledají cestu k vlastnímu nastoupení sebe-disciplíny a praxe ve které si sami ověří jednotlivé kroky Učení až nakonec k tomu, aby tito následovníci sami v sobě poznali ušlechtilou moudrost poznání sebe sama, která osvobodí jejich srdce.."

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• blahu
    blahu, 18.9.18 23:19:37  

Cesta Ammy po Evropě
    Amma – Sri Mata Amritanandamayi Devi – při svých cestách po světě každoročně navštíví několik evropských měst. V každém městě po dva až tři dny probíhá program, který se skládá z meditací a dalších duchovních aktivit. Zejména je možné se osobně setkat s Ammou během daršanu. Program je přístupný každému, je zdarma a je možné na něj přijít kdykoli během dne. České republice nejblíže je relativně snadno dostupný Mnichov (400 km z Prahy), popř. Hof Herrenberg (500 km z Prahy). Data návštěvy evropských měst a vybrané programy jsou následující:

9.10.-11.10.2018 Granollers, Barcelona, Španělsko
    13.10.-14.10. Dublin, Irsko
    16.-17.10. Houten, Nizozemí
    19.-21.10. Winterthur, Švýcarsko
    23.10.-24.10. Kodaň, Dánsko
    26.10.-28.10. Chalon en Champagne, Francie
    30.10.-31.10. Mnichov, Německo
    2.11.-3.11. M.A.Center, Brombachtal, Německo (Hof Herrenberg, nedaleko Frankfurtu n/M.)
    5.11.-7.11.: Toulon, Francie
    10.11.-12.11.: Miláno, Italie
    14.11(večer) – 16.11.: Londýn, Spojené Království

zdroj:http://www.ammachi.cz/2018/08/29/amma-v-evrope-podzim-2018/

• lera
      lera, 19.9.18 19:52:33  

:2:

• blahu
    blahu, 18.9.18 21:18:30  

:1: :1: :1:

• LeviIsrael
    LeviIsrael, 17.9.18 20:47:50  

Jako svou cestu jsem si zvolil LaVeyův satanismus. Jakou cestou kráčíte vy ?

• blahu
      blahu, 19.9.18 00:58:10  

https://www.youtube.com/watch?v=gFjKPLc5qD0
      :14: :14:

• LeviIsrael
        LeviIsrael, 19.9.18 15:44:03  

No tak tohle má se skutečným satanismem, pra málo společného.

• Lavandis
          Lavandis, 19.9.18 16:50:06  

Toto je asi základ Tvé cesty? :4: To tu ještě snad ani nebylo. :1: :14: :1: Křesťanství naruby, včetně obráceného kříže. :2: To by mohla být zajímavá diskuze... :15:

Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!
          Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!
          Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!
          Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku vyplýtvanou na nevděčníky!
          Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!
          Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!
          Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky „božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji“ stal nejzkaženějším zvířetem!
          Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k mentálnímu, emočnímu nebo tělesnému uspokojení.
          Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!

K Tvé otázce:
          Já kráčím cestou individuální, jakékoliv spolky, církve, duchovní skupiny a konkrétní učení jsou mi inspirací. :2:

• lera
            lera, 19.9.18 17:19:15  

:4: :15:
            http://www.kitinka.mysteria.cz/hymnus_k_satanovi.htm

• lera
              lera, 19.9.18 17:35:36  

Proto jsem Ti psala Lav, že tento pán, se mi nejeví jako dobrá inspirace. Nemyslím si, že tohle by mohla být cesta ke štěstí, svobodě nebo klidu. Ale samozřejmě, každý podle svého.

• Lavandis
                Lavandis, 19.9.18 18:16:42  

Zajímavé, jak každý neomylně najde, přitáhne ho, to co u koho hledá. :15: A tedy Lero takovouto invokaci a ještě to vyšlo jako 13000 příspěvek... :7: :1: Nejsi žádný ořezávátko teda. :1: Já jsem našla od Crowleyho Knihu Thothovu a super postřehy tam a to nejen o tarotu, o čemž ta kniha je především. :2: To je můj zájem, invokační magií se nazabývám a tudíž to co si sem dala, čtu poprvé. :2:

• Lavandis
                  Lavandis, 19.9.18 18:25:34  

Jinak Crowleyho "Dělej, co ty chceš..." je pro mě hodně inspirativní a osvobozující. Vykládám si to ve smyslu, ne že se vrhnu po hlavě do všech možných povrchnějších impulzů a přání, ale že žiju, jak já chci, jak cítím v nejhlubším nitru. :2:

Jo a LaVeyův satanismus sice Crowley inspiroval, ale Anton Lavey není Aleister Crowley, nazaměňovat. :4: Ale máme tady "odborníka", takže nebudu plácat o něčem, o čem vím jen letmo. :2:

• lera
                    lera, 19.9.18 19:36:54  

Naslouchas svemu srdci, to tim asi myslis.

Kdyz si prectes cele to jeho "desatero" tak tam pise, ze ma clovek pravo i zabit kdyz se neco postavi proti jeho vuli.

Tvuj vyklad je moc hezky. :15:

Verim , ze si proste vybiras jen to nejlepsi :2:

• Lavandis
                    Lavandis, 19.9.18 20:36:39  

Jj, vybírám. :2: Je to luxus individuální cesty, hlavně nemusíš nikoho poslouchat :15:, jen vlastní nitro, vnitřní vedení. :2:

• Lavandis
                    Lavandis, 19.9.18 20:58:17  

Jinak pro orientaci. :2:
                    https://cs.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley
                    https://cs.wikipedia.org/wiki/LaVeyův_satanismus
                    Satanská bible s desaterem v druhém odkazu. :4:

• lera
                    lera, 19.9.18 21:25:48  

"Desatero" tim jsem myslela,viz odkaz "práva člověka "
                    (Posledni radek)

Bud jde clovek k Bohu, touha smeruje k Bohu, k lásce, souciteni...,nebo opačně. ( viz odkaz)
                    Tohle to znamena ,cele tohle tema pro mě a tak mi to stačí.

....samozřejmě každý po svým .

Hezký večer. :2:

• Lavandis
                    Lavandis, 19.9.18 21:47:34  

Směřování k lásce a soucitu? :2: Jde o to milovat a soucítit, směřování, snaha o lásku a soucit v podobě prázdných frází je nanic. :4: Řekla bych, že to je přesně to, co satanisti na duchovních svatoušcích kritizují. :15:

• lera
                    lera, 19.9.18 22:10:58  

Souciteni je opakem sobectvi.
                    At si kritizuje kdo chce ,co chce.
                    Zbavit se vseho egoistickeho a sobeckeho mrknutim oka. To je ve většině případů jen teorie...
                    A je na každém,jak k sobě je upřímný.
                    A duchovni adept si asi těžko bude říkat,že neni rozdil mezi jeho soucitenim a tim Božím. Pokud bude citelný nějaký rozdil mezi nim a Bohem. Proto směřování, k dokonalosti.

• lera
                  lera, 19.9.18 19:33:06  

:15:
                  Jako kdyby clovek byl cehokoliv tvurcem.....

• Lavandis
                    Lavandis, 19.9.18 21:01:29  

Nebudu raději rozebírat, abych zase nebyla tvůrcem nějaké úžasné nestravitelné myšlenky, postřehu, vhledu který tady bude strašit měsíce... :1:

• LeviIsrael
      LeviIsrael, 19.9.18 21:46:04  

Děkuji za smysluplné komentáře, bez osobních útoků a urážek kterým jsem za svůj názor čelil od křesťanských fanatiků o pár for výše, a dokonce jsem si od nich vysloužil hned dva bany na jejich forum pouze za vyjádření svých myšlenek, sami tak můžete posoudit jak moc dokážou náboženství člověka totálně vymejt a zabránit aby při argumentaci používal cokoliv kromě svého mozku.

Já byl jako malý pokřťen v římsko katolické církvi a tak do 10 let veden v praktikování křesťanství. Pak to nějak utichlo, moc jsem nepraktikoval ale pořád věřil v boha, modlil jsem se doma, jednou za měsíc došel do kostela a tak...

To vše se jednoho dne změnilo, nebylo to rozhodnutí ze dne na den, trvalo to asi rok co jsem přemýšlel a přemýšlel, poznal jsem krutou realitu světa, toho že lidé jsou takoví a takoví...

Proto dneska ve svých 24 letech mohu svobodně sám za sebe prohlásit že žádný spasitel neexistuje, a všechny ty křesťanské bláboly jsou jenom snůžka lží a klamná iluze pro slavé, pokud by nějaký bůh existoval, nechtěl bych s ním mít nic společného, dle mého názoru to je sobecký pokrytec a jedině on sám by měl skončit v pekle, žádný jiný člověk, nikdo se ho neprosil aby se narodil na tento svět, takže nemá právo rozhodovat o tom jak kdo bude žít ani jak skončí.

Můj příběh je velmi dlouhý a nebudu s ním nikoho nudit :4:

• Lavandis
        Lavandis, 19.9.18 22:02:12  

Jsi pravý satanista, co obrátil kříž. :4: Nechci Tě strašit, ale vzhledem k mládí, ono Tě to asi přejde, to zklamání z Boha. :15: :4: Satanismus Ti pomůže přejít od dětské víry k zralejšímu duchovnu. :2: Ale už mlčím. :2: :14: :4:

• blahu
    blahu, 17.9.18 01:04:17  

Jednou během meditačního soustředění mluvil Váju o smrti a o tom, že smrt je jako „dát si kafe“ a přitom vyzval jednu z meditujících žen a svou dobrou přítelkyni, která po těžké nemoci prodělala autentickou zkušenost klinické smrti: „Dášo, pojď jim říct, jak jsi umřela“. A vem to stručně, za pět minut máme oběd, tak ať nám to nevystydne!“
    :1:

• Cho
    Cho, 15.9.18 19:24:52  

:2: ....

• blahu
      blahu, 15.9.18 19:53:37  

:15:

• blahu
    blahu, 13.9.18 00:07:29  

Duchovní cesta v teorii a praxi: Jak pan Bohumil Houser s pomocí jasnovidného snu zahájil vítěznou vzpouru vězňů v nacistickém koncentračním táboře

Za aktivní účast v protinacistickém odboji byl ve svých 21 letech Bohumil Houser odsouzen k osmi letům těžkého žaláře. Vedoucí jeho odbojové skupiny, Hnutí slovanské domoviny, Vlastimil Kroupa byl nacisty popraven. Trest si Houser odpykával v několika věznicích, na podzim roku 1944 skončil v koncentračním táboře Creussen. Počátkem dubna 1945 se již blížila k táboru fronta a mezi vězni se roznesla zpráva, že ještě před příchodem Američanů se dorozci chystají všechny vězně postřílet. Takto pan Houser sám vzpomíná na tyto dramatické chvíle:

„Kolem dvanáctého dubna se mi zdál živý jasnovidný sen. Viděl jsem svou matku, jak se na mě usmívá, odkudsi vytáhla pušku a podávala mi ji. Řekla jen: „Na shledanou!“ Fronta se blížila, časně ráno 14. dubna sirény ohlašovaly tankový poplach. Podle denního řádu jsme jako obvykle klepali venku před baráky deky, já jsem se záměrně zapomněl rychle vrátit na barák. Směrem ke mně pochodovala malá formace vězňů lesního komanda, vedená bachařem nazývaným Teta. Již z dálky mi nadával a rozčiloval se, co ještě na dvoře pohledávám. Šel jsem jistým krokem proti němu, srazil ho k zemi a odebral jsem mu pistoli. Hrůzou zkamenělí vězni se nezmohli na nic jiného než nečinně přihlížet. Na pomoc mi přicházela skupina vedená poručíkem letectva Justrou. Takhle jednoduše začala vzpoura v našem koncentračním táboře.“
    :7: :7: :7:
    lera
    lera, 9.9.18 11:29:34 reagovatsmazat@!!!
    Pan profesor Makoň, ve svých vzpomínkách uvádí, že, když v koncentračním táboře přihlížel jak dobíjí jeho spoluvězně brutálním způsobem bachař, se slovy:" Pěkně se dívej, ty budeš další", odevzdal se plně Bohu, když hlaveň ocitla se u jeho hlavy byl pro násilníka neviditelný, jako ještě několikrát i když ostatními vězni byl viděn. Pak ještě uvádí, volně popisuji, že když staral se o infekční pacienty, byl za pošetilce spoluvězňům, neměl strach, plně se spoléhal na tuto Sílu, vědom si, že vše se děje jen z Jeho vůle, taky nikdy neonemocněl a netrpěl už žádnou slabostí.

Dále pak pokorně hovoří, že někteří z jeho přátel, již teď jsou pokornými služebníky , nezištně působí ve světě, že jsou pokročilejšími bytostmi nežli on, protože nemuseli projít koncentračním táborem ani operacemi bez narkózy v útlém dětství.

:7: :7: :7:

• Antony52
      Antony52, 17.9.18 05:35:56  

To tedy nebyly zrovna Buddhovské přístupy. :7: :8:

• Erika
    Erika, 9.9.18 04:51:00  

https://m.youtube.com/watch?v=H0tsUBo0Xrg

• lera
      lera, 9.9.18 09:47:50  

• blahu
    blahu, 23.8.18 21:43:14  

Sdilim pekne vyusteni diskuse o karme na df cesty ...

blahu
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wild_fox_koan
    Mumonkan: Liščí koan ... Zen pohled na individualni karmu :2:

Yossa
    Yossa, 19.8.18 06:44:14 reagovatsmazat@!!!
    No, tak jsem to pomocí automat. překladu nakonec přelouskal :2: .
    Po prečtení jsem se vrhl na zem a začal děkovat za advaitu

blahu, 21.8.18 23:31:38 reagovatsmazat@!!!
    :2: ... Liska Bystrouska v cinstine neni pro nasince zrovna snadne cteni

.. tak to jsem rad, ze koan zafungoval :2:

.......
    Ps. .. nechce se jeste nekdo zapojit do teto plodne diskuse o karme .. ?? :2:

• radkojaga
      radkojaga, 24.8.18 07:36:09  

je to v angličtině, tak jen ehm ehmm hmmmmm :4:

• blahu
      blahu, 24.8.18 20:53:41  

Treba se najde nejaky dobrodinec ktery by nam tu ten koan prelozil? :2:

• radkojaga
        radkojaga, 25.8.18 08:49:56  

nenajde :2: :2:

• Mona
          Mona, 1.9.18 09:00:23  

,,Posledních přednášek opata Baizhanga se pravidelně účastnil neznámý starý muž, který pozorně naslouchal dharmě s ostatními a s nimi také odcházel, kdy se shromáždění mnichů rozcházelo. Až se stalo, že jednoho dne zůstal. ,,S kým mám tu čest, odkud jste?" zeptal se mistr. Stařec odvětil: ,,Nejsem lidská bytost. Už je to dávno, za časů buddhy Kášjapy jsem býval v tomto klášteře opatem. Dokud se mě jeden z mých žáků nezeptal, zda i probuzený člověk padá do příčin a následků, a dokud jsem mu já neřekl,že takový člověk pochopitelně do příčin ani následků neupadá. Za tuto odpověď mi bylo souzeno prožít 500 liščích životů. A teď jsem zde, mistře, abyste mi pověděl to klíčové slovo zvratné, kterým byste mne jednou pro vždy toho liščího těla zbavil." A dodal tázavě: ,,Pořád platí, že i probuzený člověk padá do příčin a následků?" Mistr odpověděl: ,,Ani on se nevyhne příčině a nsledku." A těmito slovy došel ten starý muž velikého probuzení,načež obřadně pozdravil a pravil: ,,Právě jsem se vysvlékl z liščího těla, ježto nyní leží na opačné straně hory.. Smím-li vás, mistře, požádat o poslední službu, jaká se prokazuje každému zesnulému mnichovi?" Načež opat Baizhang přikázal hlavnímu mnichovi,ať úderem kladívka oznámí, že po obědě všichni vyprovodí mnicha, který právě zesnul, a všichni obyvatelé kláštera se všichni jako jeden muž svorně podivili, cože znamená toto hlášení, všichni se přece cítí zdrávi a v síni nirvány dávno neležel žádný nemocný. Teprve po obědě uviděli a pochopili, to když je opat zavedl za skalní útes na opačné straně hory, tam nabral holí čerstvou zdechlinu lišky a poručil tu lišku spálit, jako se spalují mrtví mniši. A když nadešel večer, Baizhang vystoupil do dharmové síně a tam jim vše vyložil a všem vysvětlil, co se přihodilo. Načež mnich Huangbo namítl: ,,To musel ten starý muž prožít 500 liščích životů kvůli jedné jediné odpovědi. A co by se bývalo stalo, kdyby tenkrát odpověděl správně?" Opat pravil: ,,Pojď blíž a já ti to řeknu." Načež mnich Huangbo přistoupil a bez okolků vrazil svému mistrovi pohlavek. Mistr zatleskal a rozchechtal se: ,,Zrovna jsem se chystal říct, že byl jednou jeden barbar a ten měl zrzavou bradu. A tady to mám, zas jeden barbar se zrzavou bradou."

• Mona
            Mona, 1.9.18 09:04:57  

Wumenův komentář: Že někdo neupadne do příčin a následků, prosím, ale proč být za to hned liškou?Že se někdo druhý příčině a následku nevyhne,prosím, ale proč být za to zbaven liščího těla?Zkuste se na obojí podívat jedním okem a pochopíte, jak si uměl starý opat Baizhang užít těch 500 liščích životů!

• Mona
            Mona, 1.9.18 09:06:09  

Gáthá: Jeden nepadá, druhý se nevyhne,
            má každá kostka strany dvě.
            Nevyhnout se, neupadnout,
            obojí stejně chybné je!

• radkojaga
              radkojaga, 1.9.18 14:21:18  

oooo díky moc. Pohled z dvou stran na kolo příčin a následků. :2: :2: :2:

• Mona
                Mona, 2.9.18 10:38:35  

Není to teda překlad té stránky, ale přepis z Mumonkanu, co mám doma. :4:

• radkojaga
                  radkojaga, 2.9.18 16:53:24  

nevadí, jestli se to blíží liščímu koanu, vím o čem je :2: :2:

• blahu
                  blahu, 2.9.18 17:16:42  

Uzasne .. dekujeme Moni :)

• kaima
      kaima, 27.8.18 06:55:01  

Hledím dovnitř srdce, jakkoliv malého,
      Myslel jsem, že slova budou mít výšku.
      Protože však srdce je samou podstatou,
      Řec je pouze důsledkem.
      Nehledě na to, kolik vět řekneš,
      Bude jich na mě moc.
      Kolik asi ucítíš pálení, pálení,
      Spřátel se s tímto ohněm, dost je ho.
      Zažehni plamen vnitřní lásky,
      A myšlenky všechny spal. :2:

• blahu
      blahu, 27.8.18 12:08:22  

Podekovani patri Yossovi ... ano, jedinou spravnou odpovedi na vsechny koany je "padnout na zem a dekovat za nedualitu (advaitu)" :2:

• kaima
        kaima, 27.8.18 12:27:28  

• blahu
          blahu, 27.8.18 15:52:59  

• kaima
    kaima, 10.8.18 19:22:03  

Ajo ajo Cesta, cesta.
    Ajo mi re. Toto je má cesta.
    Kini l’awa o? Co jsme?
    Ajo ajo. Cesta, cesta.

—píseň v jazyce sango, Trinidad :2:

• blahu
      blahu, 10.8.18 21:29:47  

A jo, a jo .. :2:

• lera
    lera, 9.8.18 17:26:57  

Z fora Advaita.
    Kchung-c' (tj. Konfucius) se jednou vypravil do státu Čou, aby se Lao-c´otázal na ceremoniál. Lao-c' řekl: „Lidé, o nichž mluvíš, už dávno zpráchnivěli a známe jen jejich slova.“ A dále pravil: „Nalezne-li urozený člověk svou dobu, povznese se; nenalezne-li ji, odejde a nechá růst plevel. Slyšel jsem, že dobrý obchodník pečlivě skrývá své poklady, jako by měl v domě bídu; že urozený muž dokonalé ctnosti se navenek jeví jako hlupák. Vzdej se, příteli, své pýchy a svých rozmanitých přání, svých vnějších gest a ctižádostivých plánů. To vše je pro tvé vlastní já bezcenné. Víc ti nemám co říci.“

Kchung-c' odešel a svým žákům řekl: „Ptáci – vím, že dovedou létat; ryby – vím, že dovedou plavat; divoké zvíře – vím, že dovede běhat. Ale nechápu, jak dokáže drak létat s větrem a oblaky a vystupovat do nebe. Dnes jsem spatřil Lao-c´a ; myslím, že je roven draku.“

• kaima
      kaima, 9.8.18 19:27:22  

„Plodit a nevlastnit, tvořit a nepodržovat, vést a neovládat, tomu se říká hluboký život.“
      /lao-c/ :2:

• Lavandis
        Lavandis, 9.8.18 19:51:03  

:2: S tímto naprosto souzním. :2:

• Erika
        Erika, 9.8.18 23:43:17  

• blahu
      blahu, 23.8.18 21:51:15  

:3:

• blahu
    blahu, 7.8.18 10:25:20  

Mili pratele Cesty, kdo jeste nevidel ... na nasem novem webu www.setkaniscestou.cz
    najdete mnoho zajimaveho cteni o Ivosovi a jeho zkusenostech a ucitelich, pribezich adeptu, meditaci, hudbe, tanci, chikungu a tummo, originalni basne a nahravky rag a bhajanu .. a mnohe dalsi. Mozno se i zaregistrovat, stahovat audio Ivosovych prednasek, dostavat novinky atd.

Budeme i moc radi za Vase komentare podnety k dalsimi rozvoji webu ... ci Vase vlastni prispevky a clanky k tematice webu .. pokud Vas neco napadne prosim dejte vedet predem a domluvte se se spravci webu (nebo dejte vedet mne ci Cho do vzkazniku) na moznostech zverejneni. Dekujeme.
    Krasne leto vsem :2:

• blahu
      blahu, 7.8.18 10:31:41  

www.setkaniscestou.cz