Cesta

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
herbertboss (2017-02-22 15:27:54)Cho (2017-02-22 14:33:07)radkojaga (2017-02-22 14:10:25)adaren (2017-02-22 14:09:51)Yunnan (2017-02-22 11:43:42)9marie04 (2017-02-22 00:41:03)a.l.tereza (2017-02-22 00:11:16)Mona (2017-02-21 18:55:24)blahu (2017-02-20 15:19:54)Gerry (2017-02-19 21:54:12)chenrezig777 (2017-02-18 06:30:17)savvana (2017-02-16 08:55:22)Tonda20 (2017-02-05 13:48:28)meleq (2017-01-28 05:12:20)janjanx (2017-01-14 11:43:35)Pradimik1 (2017-01-12 21:18:10)palovebera (2017-01-09 16:13:56)Maatina (2017-01-07 13:23:08)Divobyj (2016-12-28 10:24:27)chatka88 (2016-12-10 09:45:07)Azazel-Andel (2016-12-09 11:27:55)maja2007 (2016-11-25 12:57:16)lera (2016-11-04 19:49:45)
Cesta
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 9 475 | Členů: 45
Správci: Cho (hlavní)

***Toto neni misto pro diskusi, ale pro pouceni o Uceni***
O t á z k y n a v z k a z n i k !Neinzerovat bez O.K.spravce.
duchovní školy všech tradic, Mistr a Žák, Advaita, Jóga, Zen, Sufi, Meditace, Kristovo Uceni, Mystika, Osvícení, Sebepoznání, Poznání Nejvyššího, Buddhovstvi, Bůh, Tao, Mir, Svaty Gral, Upokojeni..atd.
***nevhodné jednání, nedostatek zájmu a úcty k předmětu fora, atd..= Off topic bez upozorňování = Blacklist.. BAN atd..***

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• adaren
    adaren, 22.2.17 14:09:34  

Hezké odpoledne,
    Při cvičení čakramů jsem v těchto dnech zjistila, jak může samotné cvičení ovlivnit představa o něm. Začala jsem přesně podle obrázku – nákresu čakramů – a se zavřenýma očima vsedě jsem se snažila dodržovat postup a vizualizovala si dle náčrtu čakramy na sobě. Dá se říct, že jsem se snažila vědomí doslova „narvat“ na tu představu. Od srdeční čakry směrem nahoru to pak jakž takž šlo tu představu držet. Ale na začátku cvičení, ty první tři dole, jsme měla problém „chytit“, jaksi jsem tam plandala a ztrácela se, „prodýchávala“ tu představu čakramu „naslepo“. Cítila jsem, že tak to být nemá.
    Pak se to postupně měnilo.
    Nevím ani jak přesně k té změně došlo a na základě čeho. Ale představa je pryč, dech je uvolněný a vědomí ho plynule následuje, ne v představě ale skutečně. Nic „nechytám“, jen to sleduji. Ještě mě překvapilo, že také pomohlo mít oči otevřené (možná přivřené jen trochu), ale ne zavřené. Paradoxně je to pro mě méně rušivé (to jsem si původně myslela, že musím mít oči zavřené a soustředit se na čakramy = tedy představu) než když je zavřu. Je ale pravda, že cvičím až večer / resp. v noci, před spaním, a v pokoji je tma.
    Shodou okolností jsem včera začala číst knížku od Jana Lípy – a zaujalo mě toto:
    - „cvičení čakramů není cvičení dechové ale duchovní“
    - „neprodýchávat je, ale procházet jimi“ … na toto bych se chtěla zeptat? Neprodýchávat, ale procházet jimi? Nesnažit se tedy do čakramu vydechnout – jen „v něm“ při výdechu být?

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 16.2.17 17:26:04  

:15: https://www.youtube.com/watch?v=xrk4TbOXBZ8

• adaren
      adaren, 17.2.17 07:02:21  

:2:
      "Silence is the speech of Self"

Můj manžel se jednou tak zahleděl na fotku Maharišiho, do jeho očí, že z toho byl dva dny trouchu "mimo" :2:
      - tedy funkce pro denní činnost byly zachovány, jen mu bylo moc dobře (myslím jako "MOC" dobře :2: )

• Berry01
        Berry01, 18.2.17 14:24:20  

Pokud tam videl cely svet vcetne sebe,pak je pohled na cokoli podobny. :2: Tak nezavirat vicka:-)

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 18.2.17 19:03:26  

"funkce pro denní činnost byly zachovány", adaren, to je perla :1:

• radkojaga
        radkojaga, 18.2.17 19:10:38  

:2: :2: zajímalo by mě zda je pod denní funkcí myšlený i pravidelný sex a dělání úkolů do školy s dětmi.

• Cho
          Cho, 19.2.17 17:10:56  

Co takhle se "zasvecene" nechat informovat od sveho pana farare o zivote sv.Josefa a panny Marie..(?)

• radkojaga
            radkojaga, 19.2.17 17:32:30  

bylo to jen nemístné vtipkování, nijak to nesouvisí s učením Ježíše Krista. Omluvila jsem se.

Pan farář samozřejmě žádné bližší informace o denních funkcích ve svaté rodině nemá, tedy pokud by nechtěl taky zavtipkovat, a takových vtipů je požehnaně :2: :2:

• Cho
              Cho, 19.2.17 17:35:22  

No a prototoze jsi se omluvila tak jsem to smazal..
              Hhhhhhhhhhhhhhh...
              vickrat to nedelej...
              Hhhhhhhhh... :2:

• radkojaga
                radkojaga, 19.2.17 17:42:08  

a co nemám dělat? reagovat spontánně vtipem nebo tě žádat aby jsi vrátil příspěvek... který je taky spontánní reakcí? pokud máme reagovat komisně, je zbytečné diskutovat... můžu si přečíst článek a nepotřebuji živou osobu na druhé straně, která dýchá.

• Cho
                  Cho, 19.2.17 17:44:05  

(Nemistne vtipkovani vickrat nedelej kdyz se ptas ....stejne jako u Vas v kostele )
                  Hhhhhh... :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.2.17 17:47:35  

i nás vtipkuje farář :2: a my se smějeme...i když dnes řekl vtip o chcíplé koze a moc vtipné mi to nepřišlo :11:

• Cho
              Cho, 19.2.17 17:42:35  

( Ramana je pro nektere tim kdo je pro jine Krist..)

• radkojaga
                radkojaga, 19.2.17 17:43:20  

člověk?

• radkojaga
                  radkojaga, 19.2.17 17:46:37  

ale v úctě je třeba mít všechny živé bytosti, tedy v tomto smyslu je nesprávné zlehčovat kohokoliv. Moje vtipkování se ale týkalo spíše... něčeho jiného. Konkrétní situace denní funkčnosti. Nemělo to s žádnou osobou ani bytostí nic společného, spíše s popisem určitého děje.

• Cho
                Cho, 19.2.17 18:18:55  

Viz. "Bhagawan"

• radkojaga
                  radkojaga, 19.2.17 18:25:49  

jj. díky, našla jsem si to na Wiki (v němčině)

• adaren
        adaren, 18.2.17 23:53:19  

no, smazat to už nejde, tákže: myšleno to bylo takto - snaha o popsání spontánně vynořené vzpomínky v reakci na shlédnutý odkaz, nic co bych dál chtěla (radko!)nějak podrobněji rozebírat :1:
        ovšem to, že Maharišiho oči jsou krásné - za tím si stojím!

• radkojaga
          radkojaga, 19.2.17 07:19:45  

promiň, nemaž to :2: vím že z mé strany to byla neomalenost, omlouvám se :1: ale usmívala jsem se pokaždé když jsem to četla a představovala si ty funkce pro denní život. Nezlob se na mě za toto poškádlení. Díky předem. Přeji Ti hezký den. a ty oči jsou hezké. :2: :2:

• adaren
            adaren, 19.2.17 22:45:05  

nezlobím se :2: , hezký den i Tobě .. a dobrou noc :2:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 19.2.17 11:34:28  

jo, ty jeho oči má každý z nás a z těch jeho vyzařuje o tom hluboké porozumění, opravdu jsou nádherné... :2:

• Cho
            Cho, 19.2.17 17:25:50  

Kdo prosel Cestu,
            je v kralovstvi bozim
            doma jako Buh..
            Vsechny ostatni
            zbytek jejich Cesty jeste ceka..

• Cho
        Cho, 19.2.17 15:33:55  

Sri Ramana byl zaziva rozpoznan jako "Bhagawan" ( t.j. honorifix vyhrazeny pouze Bohu..)...
        V Ramanasramu vsak pres noc nemohly zustavat zeny.......

• Cho
          Cho, 19.2.17 17:20:37  

I u nas chodili a chodi takovi..

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 19.2.17 17:55:06  

z jakého důvodu?

• adaren
            adaren, 19.2.17 23:16:09  

"Oheň osobní vášně Evy ..." ? (jak jsi tu dávala ten odkaz na K. Funka)

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 20.2.17 18:36:34  

..a mohla by v něm spát např. Amma?

• Cho
                Cho, 20.2.17 18:44:42  

Amma Ramanu v Ramanasramu nezastihla ..odesel drive...to pravidlo platilo pro navstevniky astamu..Ramanova matka v asramu zila az do sveho odchodu..

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 20.2.17 19:14:12  

aha, tak to chápu..., děkuji.

• adaren
          adaren, 20.2.17 22:35:07  

zcela automaticky jsem to brala ze svého pohledu,
          teď jsem si všimla toho slovíčka "však" ...
          myslel jsi tu poznámku o ženách jako rozpor vůči označení Bhagawan?
          nechtěl se tedy on sám vystavit nějakému "pokušení"?

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 20.2.17 23:17:56  

hmmm, řekla bych že v první fázi vzklíčení semínka lásky k Bohu může být adept zdánlivě přitahován k Bhagavanovi či Bhagavatí láskou slepou která může zapříčinit i hloupé a neuvážené chování zvláště na úrovni tělesné, tak bych řekla že zákaz setrvání žen v jeho ašrámu bylo nejen pro jeho ochranu před dychtivými adeptkami, ale i pro jejich dobro...

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 20.2.17 23:19:40  

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...........hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...............hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.........

• Cho
              Cho, 21.2.17 01:23:27  

Fantazie pekne..
              ..co treba se zamyslet nad tim co je to asram a jake podvedome energie se projevuji v nevedomych lidech (muzich i zenach) po zapadu slunce.. :2:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 21.2.17 16:24:47  

:15: nejde o fantazii pokud nejde o fantazii i zde Cho, 21.2.17 02:05:23

..co se týká Vámi zmíněné energie muž vs. žena, adept vs. Bůh, Šiva vs. Šakti, nejsem si jistá, ale i zde je patrná jakási transformace, hierarchie, přirozené pouto, třecí plocha....kde je patrné ono zrání v souznění přitahuji a jsem přitahován..., co myslíte Vy?

• Cho
                  Cho, 21.2.17 17:45:55  

Sila lasky je tim co je skryto ve vsi zakonitosti vesmirů stejne jako v srdci vseho zivota proto ji oznacujeme slovem Buh, nejmocnejsi jedine ktere ovlada vse..kdo prohledne iluze do posledni, nahledne jeji puvabny tanecni krok..a muze se pridat..
                  Hhhhhhhhhhh...:2:

• Cho
                  Cho, 21.2.17 17:51:18  

Hhhhhhhhhhhhhhhh :2:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 21.2.17 19:50:23  

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :2:

• Cho
            Cho, 21.2.17 02:05:23  

Ne takhle to neni..
            Ramana si proste pral,aby asram vedl zucastnene v prve rade k poznani a aby je od tohoto rozhodnuti nic nemohlo rusit v dobe, kdy by si toho oni nemohli byt vedomi ...

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 21.2.17 16:13:49  

:2: v podstatě o tom samém jen jinak řečené je to zde a.l.tereza, 20.2.17 23:17:56

• Cho
              Cho, 21.2.17 17:23:30  

• adaren
    adaren, 15.2.17 09:28:45  

Dobré ráno,
    Jak se říká – člověk nachází, vidí, to co chce vidět. A tak se snažím jen vnímat, bez toho aniž bych se „dívala na obrazy“, které sama sobě podsouvám. I z tohoto důvodu se raději snažím vyhnout přemýšlení o různých „vizích“. Ne že bych chtěla zpochybňovat jejich roli. Ale je to z důvodu zcela obyčejného – prostě si nejsem jistá, zda by se jednalo o vizi či jen o obraz náhodně podsunutý představivostí. A tak nechci zabřednout a plácat se ve svých nesmyslech.

Pak jsou ale věci obyčejné, nad kterými musím žasnout – zkusím se podělit: včera jsem se nějak necítila, ani cvičení čakramů nějak „nešlo“, soustředění žádné, sledovat dech vědomím jsem nebyla schopná, přičítala jsem to únavě a ospalosti. Tak jsem přestala a šla spát. Usínala jsem a snažila se nenechat vtáhnout tím pocitem „únavy“ (ne jen fyzické, ale spíš celkové). A dnes ráno (cca čtvrt na sedm), když jsem přicházela do práce, jsem se podívala na oblohu a naprosto mě vtáhlo toto: měsíc a vlevo, trochu níž od něj, nádherně zářící hvězda. Zřejmě mrazem – kolem měsíce i hvězdy byl takový lehký prozářený mlžný opar, a vypadalo to, jako by z něj vedla „cesta“ nebo takový širší pás prosvětlené mlhy mezi měsícem a tou hvězdou (nevíte někdo jak se jmenuje?).
    Musela jsem se zastavit a zírat na to. Kdybych nemusela do práce, zírám tam možná ještě teď …
    Vize to není, ale takovéto okamžiky mě dokážou opravdu povzbudit. Jsem za ně vděčná.

Někdy člověk může být unavený „sám ze sebe“ a ze slov … ? (to mi evokovalo rozloučení, které napsala Is)

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 15.2.17 18:35:34  

:2: ta hvězda to je planeta Jupiter, nejkrásnější noční obloha je tam kde není světelné znečištění, tedy někde v přírodě v horách :15:

• adaren
        adaren, 16.2.17 11:04:45  

děkuji :2: ano, Brno je přesvícené, to už musí byt zář, aby to tu bylo vidět :2:
        jednou jsem měla to štěstí být pozdě večer na palubě trajektu, kolem samá voda, země nebyla široko daleko, takže žádná světla velkoměsta...

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 18.2.17 03:19:52  

:2: Pohleď na slunce.
        Viz měsíc a hvězdy.
        Pohleď na krásu pozemské zeleně.
        A nyní se zamysli.

sv. Hildegarga z Bingenu https://www.youtube.com/watch?v=Q3Y3BgPcs4U

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 15.2.17 19:05:35  

https://www.youtube.com/watch?v=1ZYbU82GVz4

• Cho
      Cho, 17.2.17 00:27:21  

nádhera proměn přírodních scenerií je sama sobě meditací

• Cho
        Cho, 17.2.17 00:27:45  

• Cho
    Cho, 14.2.17 13:46:26  

A to plati pro vsechny ..
    S adepty Cesty se setkavam i osobne, ..
    Pozvanky tu jiz nekolikrat probehly a tak je nebudu opakovat...
    Pokud ma nekdo zajem at napise na vzkaznik..
    Krasny den ! :2:

• Isisis444
    Isisis444, 13.2.17 17:08:29  

Chtěla bych se zaptat. :2: Doporučuje se nebo nedoporučuje cvičit čakramy během chřipky, virozy apod.? Řekla bych, že vize sice četné a zajímavé, obzvláště, když má člověk zvýšenou teplotu popř. horečku, ale nejsem si jistá, jestli to ze zdravotního hlediska není spíše zátěž a nemělo by se dát si pár dní přestávku. :2:

• Cho
      Cho, 13.2.17 23:59:05  

moc bych se té nemoci nebála, vypudila bych ji cvičením čakramů z těla velmi rycle... vidíš teď by jsi možná ocenila náš kroužek tummo - qi qong.. ( to je takové prodloužení energetické kultivace.. jak jsi se smála té fotce. z koupání ve sněhu..)
      hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :2:

• Isisis444
        Isisis444, 14.2.17 10:35:59  

To je ale ovšem tvá představa, kterou sis vytvořil, že jsem se té fotce smála...Osud virtuální komunikace, člověk něco napíše a v hlavách čtenářů se zrodí všechno možné - napadání, výsměch, smích, to jen pár iluzí, které nejčastěji mé příspěvky vzbuzují...
        A mám se v tom patlat, vysvětlovat, zabředávat do představ a iluzí? Ne, v osobní rovině se prostě bavit nebudu. Došla jsem k závěru, že tady můj styl psaní vyvolává v lidech spíše zlo než dobro, což je sice jejich problém, jejich představy a iluze, ale nebudu vás v takovémto uvažování podporovat.
        Opakuji jako na advaitě. Mám vás všechny upřimně ráda. Ale mé příspěvky čtete pouze jako napadání, výsměch, dokonce i snad i něčí fotce se směju. :7: I Cho si bude dělat o mě takovéto představy. Tak to fakt nemá cenu. Opravdu nemám ve virtuálu být, vyvolávám tady jen velké emoce, moc to tady rozvlňuju, kam přijdu, tak rozruch, nikomu tady nepomůžu, leda tak do pekla... A přitom v reálu tolik duchovní práce a povinností, tam jsem potřebná a užitečná víc. Sbohem.

• Cho
          Cho, 14.2.17 13:37:03  

Dekuju za vysvetleni o virtualni komunikaci...pokusim se vysvetlit tu svou zpravu nize abychom se neforozumeni vybnuli.. :
          ten smajlik dole v mem prispevku znamena ze se na Tebe usmivam...to hhhhh..znamena ze smeju s Tebou Te nemoci abych Ti jako dobra kamaradka na caji v cukrarne sdelil ze s takovymi problemy jako je chripka jsem mel kdysi podobne problemy ale diky tomu qi qongu a tummo je jiz nemam vubec a ani ty je tedy mit nemusis pokud prijmes pozvani do krouzku teto praxe... ze jsi se smala jak se Ch. vali ve snehu v plavkach a ze to muze u Freuda vyvolavat predatavy to jsem tim chtel sdelit jaka to je legrace kdyz poprve zjistis pri valenj ve snehu ze nejsi teli ani mysl a tuduz secnemuzes ani nachladit... tedy pokud dodrzis postup vedeni..
          Virtualni komunikace muze byt prostredkem ne-komunikace ...proto tu je ta pozvanka k osobnimu setkani, ktera tu nekolikrat probehla a tak ji nebudu stale opakovat , kdo o ni ma zajem at se ozve na vzkaznik..
          Jsem rad ze jsi o pocitu nedorozumeni napsala...
          Dekuju..
          Pokud by stale nekde pretrvaval prosim o upozorneni..

• adaren
          adaren, 14.2.17 13:39:30  

Is, tvé příspěvky jsem četla jako cestu člověka, která mi není úplně cizí. Není lehké psát o své zkušenosti. Vážím si takových sdělení, ze kterých je cítit osobní prožitek, a ne jen přepis textů. Je těžké odbourat vkládání emocí při čtení. Také jsem na to mnohokrát narazila – nejdříve tak, že jsem to brala, že mě ostatní chápou špatně. A v dalším pohledu pak tak, že jsem pozorovala u sebe, jak na příspěvky ostatních reaguji já. Teď se třeba k některým vracím a čtu znovu, znovu, i s odstupem několika dnů, a jsem překvapená, jak rozdílná by byla moje reakce třeba hned po prvním přečtení. Snažím se nereagovat „hlavou“ (která je stále naladěna do sarkastického tónu – byla doba, kdy jsem se v tomto způsobu vyjadřování vyloženě „našla“), ale nechat reakci přijít ze srdce. A tu pak „pouštím dál“, s tím, že věřím přinese-li něco, bude to k mému prospěchu a dobru, ať už odpověď může napoprvé vyznít jakkoli, někdy i zasáhnout „bolestivé“ místo.
          Pokud si to už nerozmyslíš, budeš mi chybět. Také tě mám ráda, opatruj se. A.

PS: navíc čeština má své osobité kouzlo – např. takové sdělení:
          Popravit, nelze udělit milost
          Popravit nelze, udělit milost