Cesta

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
Divobyj (2016-12-10 18:40:39)a.l.tereza (2016-12-10 13:47:45)chatka88 (2016-12-10 09:45:07)Maatina (2016-12-10 00:49:17)Cho (2016-12-09 12:59:34)Azazel-Andel (2016-12-09 11:27:55)Yunnan (2016-12-09 08:59:08)blahu (2016-12-08 23:31:43)Yossa (2016-12-08 19:57:51)Mona (2016-12-08 11:13:27)herbertboss (2016-12-08 09:50:15)9marie04 (2016-12-06 23:23:23)janjanx (2016-11-30 19:10:36)maja2007 (2016-11-25 12:57:16)Gerry (2016-11-06 09:26:08)lera (2016-11-04 19:49:45)savvana (2016-11-02 19:49:12)chenrezig777 (2016-09-10 14:39:35)adaren (2016-08-09 09:38:42)RenataB (2016-07-22 20:05:44)kaima (2016-06-28 22:24:21)Tonda20 (2016-01-29 10:07:34)slavidan (2015-11-18 17:13:15)
Cesta
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 8 469 | Členů: 43
Správci: Cho (hlavní)

O t á z k y v k o p i i n a v z k a z n i k p r o s i m!
:vnitřní duchovní Cesta, duchovní školy všech tradic, Mistr a Žák, Učení duchovních Mistrů.... Spiritualita, Advaita, Jóga, Zen, Sufi, Meditace, Mystika, Učení, Osvícení, Sebepoznání, Poznání Nejvyššího, Buddhovstvi, Absolutno , Bůh, Tao, Probuzení, Pokoj, Mir, Upokojeni mysli...

***nevhodné jednání, nedostatek zájmu a úcty k předmětu fora, zbytečné či opakované příspěvky k tématům, která nesouvisí s tímto forem atd..= Off topic a bude bez dalších upozorňování a vysvětlování mazáno, neuposlechnutí = Blacklist.. BAN atd..***

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• chatka88
    chatka88, 8.12.16 08:23:38  

:2:

• blahu
    blahu, 8.12.16 00:32:35  

Žák se jednou zeptal svého Zenového Mistra:
    "Mistře, prosím, jak mohu dojít velkého úplného, konečného a vše překonávajícího Probuzení?"
    Mistr odpověděl: "Jednej tak, aby každý Tvůj krok byl odpovědí na tuto otázku."

• Isisis444
    Isisis444, 4.12.16 18:08:57  

Hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
    ...

• Isisis444
      Isisis444, 5.12.16 17:13:47  

Prostě jdu si takhle včera na procházce, sjednocuju se s Bohem a najednou...Jde někdo úplně nový, asi jsem se znovu inkarnovala, či co, Boží dítko, samostatné, svobodné, šťastné, všechno okolo krásné, zářivé, prostě krása, nádhera, blaženost, dneska celý den intenzivní radost ze života, krása, krása, krása. :2: :2: :2: A dodiskutováno, vždyť všechno je hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...
      Není co řešit, všechno je jak má být... :2: :2: :2:

• chatka88
        chatka88, 8.12.16 08:24:34  

to je hezký..))

• Isisis444
    Isisis444, 28.11.16 08:27:23  

Ukázka z knihy Stezkou Siddhů - 2. díl Šakti od Jiřího Krutiny. Hodně výstižné. :2:

Pojetí Božství v tantře

"Bůh je chápán jako dynamický vzájemný vztah Šiva-Šakti /Šakti-Šiva/, dvou od sebe neoddělitelných pólů Nejvyšší skutečnosti: sebe si vědomého principu uvědomovacího - Šiva" a sebe si vědomé moci "Šakti". Aspekt Šivy má povahu "pole" a aspekt Šakti má povahu aktuálního stavu identifikovaných "elementů" v tomto "poli" neomezeného sebe si vědomého vědomí - Šivy. Pole a jeho elementy, tedy množina a její prvky, jsou od sebe neoddělitelné. Pole je polem elementů a všechny elementy jsou elementy tohoto pole. Pole nemůže existovat bez svých elementů a elementy nemohou existovat bez pole, v kterém se nacházejí. Dialektická matice, neboli tantra aspektů Šiva-Šakti má tyto vzájemné vztahy:
    - Pole jako pole /Šiva/
    - Elementy jako elementy /Šakti/
    - Imanentní pole v každém elementu /Šiva v nitru Šakti/
    - Elementy v poli /Šakti v nitru Šivy/
    - Pole jako pole elementů /Šiva jako Šakti/
    - Elementy jako elementy pole /Šakti jako Šiva/
    - Vztah pole a elementů /Šiva-Šakti/ jako vztah pole
    k sobě samému skrze své elementy /Šiva-Šakti jako Šiva/
    - Vztah elementů a pole jako vztah elementů k sobě
    samým skrze pole, které tvoří /Šiva-Šakti jako Šakti/
    - Všepřekračující transcendentní pole všech elementů
    /Šiva-Šakti/ jako imanence v každém jednotlivém
    elementu tohoto pole /Šakti-Šiva/."

:7: To je, co? Prostě geniálně popsaná skutečnost. :2:

• blahu
    blahu, 23.11.16 21:34:45  

Sedí Kohn, Pick a Roubíček na lavičce a stěžují si:
    Kohn: Můžu si koupit jakékoliv jídlo, ale nechutná mi a vlastně bych měl držet přisnou dietu.
    Pick¨: To já mám taky, mohu si dovolit nejdražší vína, ale doktor mi alkohol zakázal.
    Roubíček: To já jsem na tom nejhůř. Včera večer v posteli šátrám po Sáře a ona prej: že si nedáš pokoj, už jsme se milovali čtyřikrát a tobě to furt nestačí? Špatná paměť, to je zase moje soužení.
    :2:

• blahu
    blahu, 23.11.16 21:34:14  

Khon si nechal vystavit vystěhovalecký pas do Izraele. Za půl roku se vrátil a žádal o české občanství. Po dalším půl roce si opět přišel požádat o vystěhovalecký pas. To se úředník neudržel a povídá: - prosim vás, to přece nejde, takhle zbytečně zatěžovat administrativu. Tak se konečně rozhodněte: chcete být tady nebo tam.
    - Víte, ono to tady stojí za houby, tam to taky stojí za houby, ale ta cesta je nádherná.

• Isisis444
    Isisis444, 21.11.16 13:46:13  

Mám dotaz na Choa. Každý den cvičím 1x denně čtvrthodinky prodýchávání čaker podle návodu v Síle moudrosti, od té doby, co jsme to tady probírali. A teď vedle pocitu očištění, něco jako po hodinové procházce venku, cítím ještě teplo až horko, už během cvičení a i potom. A včera před spaním snad dvacet minut vlny energie, úplně zalehlé uši z toto. :2: Řekla bych, že všechno OK a mám pokračovat, žejo? :2: :4: Alespoň vnímám to pozitivně, příjemně i když včera hukot, ale podobalo se to extázím, co jsem už prožívala při meditacích spojování s Bohem, ale silnější. :2: Vysvětluju si to jako probouzení kundalini energie. :2:

• Cho
      Cho, 22.11.16 00:05:29  

probouzení Šrí Kundalini je postupné v biliontinách promile,...,...,... , procentech až je nakonec úplné...
      pocity tepla jsou dobrým signálem že cvičení začíná působit na tělesné -fyzické rovině..
      hukot v uších pak ukazuje že by adept měl věnovat více času prodýchávání spojníce adžna a sahasrary v poměru k cvičení s ostatními čakrami cca 3 x dokud to nezmizí...

• Isisis444
        Isisis444, 22.11.16 06:23:53  

Mě bylo v tu chvíli vnitřně řečené, ať to cíleně pustím dál nad hlavu, jako na konci cvičení, když zvednu ruce a dýchnu do vesmíru. Udělala jsem to a zalehlé uši odlehly a pokračovalo to samo opět ve vlnách od první čakry k šesté a občas nad hlavu, bez mého přičinění asi ještě čtvrt hodiny.:2: Ale takto samočinně za celou dobu co prodýchávám meditačně čakry se mi to stalo jen jednou a včera večer už se to neopakovalo. :2: Škoda, kdyby to cvičilo takto intenzivně samo, nestěžovala bych si. :15: Ale samozřejmě pokora, nemůžu procesu disktovat. :2: Ve vývoji ta meditace působí spíše skrytě, ale fyzicky je to znatelné, hodně očišťující, což mi i napomáhá každý den cvičit, protože mě to na tu očistu láká, je to příjemné při i potom. :2:
        Jj, pokračuju v cvičení a moc díky za odpověď. :2: :4:

• Cho
          Cho, 22.11.16 14:02:27  

prodýchávání spojníce adžna a sahasrary v poměru k cvičení s ostatními čakrami cca 3 x dokud to nezmizí..
          ano to je totéž jako :
          "... ať to cíleně pustím dál nad hlavu, jako na konci cvičení, když zvednu ruce a dýchnu do vesmíru.

Om Šrí Šrí Šrí MaháDéví Kundaliní

• Isisis444
            Isisis444, 22.11.16 14:29:28  

Nevadí, že při cvičení kolikrát kterou čakru prodýchávám nepočítám? Přibližně to mám asi všechny stejně. :2: Pravda, tu šestou, protože se mi nechce končit, tak prodlužuju a i když je myslím v návodu, že se má při zdvižených rukách vydechnout do vesmíru jednou a chvíli tak být, tak si to prodýchávám několikrát, protože se nemůžu nabažit. :2: :15: Nezadělávám si na lpění na průvodních požitku? :2:

Ten poslední řádek je mantra k vyvolání toho samočinného cvičení? Jak jsem si jí řekla, tak to tak vypadalo, horko a energie začala proudit od 1. čakry vzhůru. :2:

• Cho
              Cho, 22.11.16 14:45:35  

"nahoře" je dobré po cvičení nějakou dobu pobýt a uvědomit si vše z té perspektivy...
              není dobré spěchat - jde o jogické zvládnutí a naplnění praxe... ne o "crossovou 50tku"

to je celé jméno Déví...a s touto úctou je třeba k praxi "umetání Cesty Páně" přistupovat.

• Isisis444
                Isisis444, 22.11.16 14:55:13  

:15: OK :2: S tou úctou...Když mě jsou duchovní bytosti tak blízké, že si nedokážu udržet uctivý odstup...:2:

• Isisis444
                  Isisis444, 22.11.16 15:02:52  

To jméno prostě působí jako vyvolávací formulka...

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 18:49:11  

A neni to jen tak,ze jmeno ci slovo na nas pusobi v souvislosti toho co si o nem myslime??Mohu rikat Jezis..Jezis...a nic se nestane...mohu rici miluji vse co je...nic se nestane....Mohu procitit svou ptedstavu o tom a zaplavi mne blazenost....proste se zhypnotizuji.Naopak nemusim opakovat nic...potkam nekoho uvidum neco..a najednou beze slov prijde pocit.Nemyslim si nic...nerikam nic.Jsem v meditaci nedelam nic nechci nic... jen pozoruji vnitrni procesy a najednou je tu obraz pocit kdo to udelal???A zadelavani si na opakovani???Pardon ale k tomu je potreba dalsi krok a to je reakce...)))

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 19:10:57  

Psala jste o kudalini...cviceni nebo mantry jsou dobre pomahaji cloveku se vyladit na vlastni vnitrni energii ktera ma svou vlastni inteligenci horko pri vzestupu je bezne kdyz clovek neusne a zustane bdely horko se zmeni v mirny chlad co vas jakoby oviva...nez se tak stane vjemy nezustanou jen na urovni tepla ci chladu..je to prujem predstavyslenek emoci a pocitu v tele...co cakra to dalsi material a podnet pro pozozornost.Tak jako reka kterou vede sama priroda si hleda cestu nase energie nasim telem prekazky odplavi i za cenu neprijenych zazitku...a predstava ze ji muzeme ridit nebo smerovat je blahova....ale verit timu muzeme...ona vi my ne...duchovni smery jsou fajn dobry pokrm pro nasi mysl ale kundalini se tim fakt neridi..i kdyz o tom muzeme byt presvedceni....

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 19:26:26  

Vlastne jedinne co se pocita je uvedomovat si...A to od okamzikukdy se rano vzbudime po navsteve WC...kdyz jedeme do prace potkavame ruzne lidi...vidime sve mentalni procesy i vlastni reakce...az do ukamziku kdy usiname po dni plnem zatitku.Z toho se rodi tzv. Vedomi den za dnem rok za rokem...a prave toto urcuje jal na tom jsme navzdory vsemu co je pochytali od jinych tzv. duchovnich lidi.Neni to jejich...je to nase zkusenost i soucast naseho vedomi...a prave vedomi co jsme posbirali urcuje nasi dalsi cestu.Ale muzem si dat slofika precist par moudrych textu a budem se citit supr....vlastni zkusenost je cesta. Kopirovani je jen plagiatorstvi...byt sama sebou chce odvahu...zahodit vse co vim a jit k me vede vlastni duse...No pardon jen ma filozofie i praxe.Samozrejme pokud to ma nekdo jinak je to jeho volba i zpusob fungovani :-)

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 19:33:51  

Mimochodem omlouvam se za preklepy mam radeji klavesnici nez dotykovy display takze zadam o porozumeni:-)

• Isisis444
                    Isisis444, 23.11.16 21:29:20  

Překlepy nevadí, za názory díky a prodýchávání čaker podle návodu v knize Síla moudrosti doporučuji, jedním z účinků každodenního cvičení je zostření uvědomování si a to jak vnějšího, tak vnitřního světa. :2: :4:

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 21:38:02  

Njn bez uvědomování člověk jednoše spí...Tělo dýchá samo...rytmus dechu můžeme změnit...ale ten zbytek se děje sám...Bez uvědomování můžeme třeba stát na hlavě ale nebude to mít moc smysl.

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 21:46:03  

Vnější nebo vnitřní svět...pověz kde je hranice???Tedy když si oba uvědomuješ...v jeden okamžik souběžně???Kde je vlastně hranice mezi vnější rovinou ..nebo tou vnitřní??Pokud je tam stejná vlnová délka.

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 21:51:06  

Nástroje k zaostření uvědomění jsou různé...avšak není lepší si jen prostě uvědomovat a zaznamenávat??Nemyslíš si že si s tím náš mozek neporadí sám??

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 21:53:16  

Jen dotaz ...zajímá mne co si o tom myslíš ty...nebo spíš tvá zkušenost tzv. "Naked Experience"

• Isisis444
                    Isisis444, 23.11.16 22:03:35  

Řekla bych, že jsem v duchovních zkušenostech docela sdílná :15: , zalistuj dozadu a určitě něco najdeš. Anebo zde se taky dost vykecávám :1: https://www.diskutnici.cz/forum/3734-advaita/

• Berry01
                    Berry01, 23.11.16 22:05:21  

Docela ti věřím :-D Ale mrknu se )))

• Isisis444
                    Isisis444, 24.11.16 12:22:45  

Když si řeknu to jméno, tak se mi před očima objeví
                    http://www.imagehosting.cz/?v=img304pip.jpg
                    o hodně krásnější a živější než tento pouhý náčrtek, nad očima má jakousi zářící hvězdu nebo drahokam a stále se otáčí z mého pohledu po směru hodinových ručiček, to jsem vyjádřila tou spirálou a to černobílé tělo z hadů se ji blyští, každá šupina a vidím jí víc 3D, než se mi podařilo zachytit. Nemůžu se na Ní vynadívat. :2: Je v ní tím otáčením dynamika a přitom je tak uklidňující, Božský klid z Ní vyzařuje. :2:

• Isisis444
                    Isisis444, 24.11.16 12:26:34  

Nahoře vpravo lupa plná velikost si kdyžtak klikněte. Je to ucelenější pohled. :2:

• Isisis444
    Isisis444, 21.11.16 09:34:24  

Zajímavá ukázka z knihy Stezkou siddhů, druhý díl - Šakti od Jiřího Krutiny. :2:

"Vše projevené, co vnímáme jako stvořený svět, je tak výsledkem spolutvůrčí aktivity bytostí dané úrovně, které používají tří základních sil: svobodné volby /ičhá šakti/, poznávání /džnána šakti/ a tvoření poznávaného /krija šakti/, které jsou v božském stavu ryzí potenciální svobodnou mocí Boha /čit šakti a ánanda šakti/. Tvůrčí aktivita a její spontánní projevování se v podobě světů a jejich empirických pozorovatelů je tak přirozenou vlastností Nejvyšší Skutečnosti, a tedy vědomí. Konkrétní aktuální podoba - vyjevení se stvoření je však již záležitost bytostí těchto světů. Proto je nesprávné například chápat podstatnou božskost projevu tak, že například náš lidský svět zde na Zemi je také božským stvořením. Není! Všichni, kdo toto učí a hlásají, jsou bytosti od Boha odpadlé se zastřenou inteligencí ve službách principu zla - mára nebo ďábla.
    Z toho jasně vyplývá, že otázka proč Bůh stvořil svět, je irelevantní.
    Svět a celý vesmír nebyl nikdy stvořen od určitého pevně stanoveného počátku nějakým "velkým třeskem" a pak evolučním vývojem, ve kterém se hmota začala nějakým neznámým způsobem "sama organizovat", až vnímání umožnilo vznik vědomí jako projev a kvalitu hmoty.
    Svět je proces, lépe soubor procesů - je děním věčné dynamiky tvořivé moci vědomí, která se odhaluje svým pozorovatelům v aktuální pozorovaný svět na základě stavu bytosti a úrovně, ve které se nachází.
    Dále je evidentním faktem, že náš svět, který jako lidé sdílíme a spoluvytváříme, není světem božským a výtvorem Boha, ale je světem ega - projekcí ega a jeho sklonů, tedy je světem bytostí žijících v drtivé většině bez spojení s Bohem. Podle toho také svět vypadá, je světem nebožským a jako celek odpadlý od Boha, tedy bez vědomého spojení s Bohem.
    Jedinými otevřenými průchody působení Boží milosti do našeho světa jsou bytosti - lidé, kteří si uvědomují Boha jako jedinou skutečnost a jeho duchovní moc vyzařují do okolí."

• janjanx
      janjanx, 23.11.16 11:12:05  

Líbí se mi to co si napsala. Protože to jde do hloubky,že se to nevztahuje jen na tu běžnou povrchnost, ale jde to k jádru věci toho, co se opravdu nám a s námi tady děje. Neustále tvrdím, že aby jsme se mohli osvobodit, tak musíme znát celou tuto naší skutečnost. To je o odhalení pravdy, jak jsme se sem dostali. Bez tohoto nemůže logicky člověk vidět tu cestu zpět ke zdroji.

• janjanx
      janjanx, 23.11.16 11:54:43  

Ano, jak píšeš: Dále je evidentním faktem, že náš svět, který jako lidé sdílíme a spoluvytváříme, není světem božským a výtvorem Boha, ale je světem ega - projekcí ega a jeho sklonů, tedy je světem bytostí žijících v drtivé většině bez spojení s Bohem. Podle toho také svět vypadá, je světem nebožským a jako celek odpadlý od Boha, tedy bez vědomého spojení s Bohem.
      Ano myslím si, že tento svět byl vytvořen na základě odklonu od Boha. Náš problém je ale ten, že tento svět nespravuje Bůh ale vládce tohoto systému světa. A ten potřebuje své otroky - jako baterie, které dodávají tomuto(jeho) světu šťávu. A až se tvůj potenciál energie vyčerpá, tak budeš nahrazena novou baterií - bytostí. A tady se naráží právě na časové omezení možnosti se osvobodit. Bohužel nevím co je dál s tou bytostí, jejiž potenciál energie byl vyčerpán. Je ale jasné, že na vtělení potřebuješ nějakou energii mít. A zase potřebujeme být člověkem, aby jsme se mohli posunout dál.

• Isisis444
        Isisis444, 23.11.16 12:04:49  

Je to ukázka z knížky. :2: Až takový vhled jako Jiří Krutina nemám, ale mé kusé zkušenosti s tím o čem píše, mu dávají za pravdu. :2:
        Podle mě jde hlavně o to uvědomit si Boha a poté toto uvědomění udržovat a rozšiřovat v sobě možnost průchodu Božské energie, aby člověk stále více svítil. :2:

• Isisis444
          Isisis444, 23.11.16 12:13:08  

Vše ostatní je samočinně přidáno. :2: Náš svět jako celek nespasíš, ale můžeš alespoň trochu odpomoci od utrpení a svým vyzařováním dodat jiskřičky božské blaženosti, radosti, inspirovat druhé k ušlechtilejšímu způsobu života než jen živoření v prachu země, což mě uspokojuje i proto jsem se sem vtělila. :2:

• janjanx
          janjanx, 23.11.16 21:22:26  

......aby člověk stále více svítil. Ano, o tom to je souhlas. A toto světlo rozšiřuje do dalších bytostí kolem sebe. A duchovní stupně mají tu moc toto vnitřní světlo učinit ještě silnější, jasnější a zářivější.

• blahu
    blahu, 9.11.16 22:10:26  

https://www.youtube.com/watch?v=hQAgrCuKwPc

Vánoce se blíží ... Svatý Pokoj

• Cho
    Cho, 5.11.16 12:58:12  

Pan Buddha :
    Veškeré Učení , které předávám tu není pro to, aby vedlo pouze k ctnostným skutkům, či pouze ke společenskému souladu, nebo sloužilo jako správný názor na svět filozofům, nebo aby se stalo náboženstvím apod.. ale naopak Učení je tu pro ty kdo hledají cestu k vlastnímu nastoupení sebe-disciplíny a praxe ve které si sami ověří jednotlivé kroky Učení až nakonec k tomu, aby tito následovníci sami v sobě poznali ušlechtilou moudrost poznání sebe sama , která osvobodí jejich srdce..

• Isisis444
      Isisis444, 5.11.16 13:12:11  

Ano :2: :2: :2:

• Evace
      Evace, 7.11.16 21:41:10  

bez smajlíků ...ano

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 3.11.16 20:28:46  

:15: Mooji - Nemůžu najít svou mysl! (Laughing Buddha ~ I Can't Find My Mind!)

https://www.youtube.com/watch?v=N8T5WMd8WBo

• Isisis444
    Isisis444, 2.11.16 08:00:21  

V knížce Praxe átmavičáry od Jiřího Vacka je velice dobře vysvětleno to, o čem tady často diskutujeme.

"Vše je jedna jediná nejvyšší Skutečnost, Bůh a mimo ni nic neexistuje. Nejsou, neexistují dvě, ale jedno jediné Jsoucno. Tato Skutečnost je ve své stvořené části rozlišená, ale nikoliv rozdělená a její části nejsou navzájem oddělené.
    Základem Boha je vědomí Já jsem. Proto se často, ale méně správně Já jsem plně ztotožňuje se samotnou nejvyšší Skutečností, Bohem. Ta však není vědomí Já jsem vyčerpána. Jak jsme poučováni, je láskou, stvořeným světem a jeho bytostmi, oživující a tvořivou mocí, má i mnoho dalších stránek. To vše tvoří jediné nejvyšší Jedno. Vědomí Já jsem je jeho základem, který všechny uvedené principy, síly, vlastnosti, mohutnosti v sobě obsahuje a ze kterého se projevují, v něm existují a do něho se opět vrací.
    Ke zdůraznění této jednoty se učí:"Já jsem láska, tvořivá moc, pravda" a další, ale to platí pouze z pohledu neprojevené jednoty a soupodstatnosti. Ve stvoření je láska láskou a svět světem a nikoliv vědomím Já jsem. Pokud začneme obě úrovně ve svém myšlení nerozlišovat a zaměňovat, upadneme do velikého zmatku a nevědomosti.
    Plná Jednota je pouze v neprojevu. Ve stvoření platí jednota v soupodstatnosti. Vědomí Já jsem láska a všechny podobné vztahy, vyjadřují jednotu v rozlišenosti, která platí ve všem stvořeném."

• Isisis444
      Isisis444, 2.11.16 08:15:09  

A ještě maličký úryvek. :2:

"Otec a Já /osobní/ jsme jedno, ale Otec je větší než Já", dodává Ježíš právě proto, že vlivem prožitku vědomí Já jsem, někteří hledající se domnívají, že "jsou Bohem". Nejsou a ani jejich vědomí není jediným vědomím. Ač je vědomí jen jedno, projevuje se v mnoha vědomých bytostech."

• Isisis444
        Isisis444, 2.11.16 08:27:23  

Sama za sebe bych k tomuto dodala, nejsme Bohem, ale bohem. :2:

• lera
        lera, 2.11.16 08:47:43  

Vědomí je jedno, ale předpoklad vlastní existence vytváří dojem, že je tu já.
        Je to jako jedno Slunce s nekonečněně paprsků , žádný z paprsků nemá vlastní existenci i když tomu třeba věří.
        Je to jako zaměnit sebe za odraz na vodní hladině.
        Je to jako navštívit království oblaku, procházet se tam a vidět (tvary z páry v páře) děti a mládežníky a dospělé a pak si dosadit: toto je mé dítě, toto je můj otec a mít vztah a příběh (k těm chomáčkům oblaku).Pak se jeden chomáček změní tvar a jiné chomáčky ho oplakávají, celý oblak pozoruje to dění v nitru sebe, vnímá to trápení a radosti chomáčků, on sám není se neplete v tom čím je a není, vidí že všechno je ten oblak, ta jedna pára.

• Isisis444
          Isisis444, 2.11.16 08:57:04  

Poetičtěji si napsala, že svět je vřed, neexistující iluze. :4: To je ovšem omyl člověka, který se ztotožnil s neprojeveným Já jsem, což není celý Bůh, jak je to vystiženo v ukázce a ják to i vnímám vnitřním náhledem.
          Jinak ono takový neexistující slunční paprsek občas zapálí i les. Samozřejmě také neexistující z mylného pohledu neexistujícího, iluzorního stvoření, který je prostě součást Boha, není to žádná iluze, iluze je pouze oddělenost.

• Isisis444
          Isisis444, 2.11.16 09:15:03  

Mimochodem, když jsme u těch příměrů, neprojevená část Boha, není ani ta pára, to už je projev, stavební prvek stvoření, z kterého to jede dál.

• lera
          lera, 2.11.16 09:33:32  

"Poetičtěji si napsala, že svět je vřed"
          Ale kdepak?! :1: (To není pravda).
          O té oddělenosti píši , to je právě ta metafora s oblakem.
          Chtít po metaforě nebo po slovech aby byla "nestvořená"? Jak to chceš udělat?

• Isisis444
            Isisis444, 2.11.16 09:39:29  

Ta metafora prostě nesedí, máš ji šejdrem. :15: :4: Sorry, ale tak to vnímám. :2:

• lera
              lera, 2.11.16 09:43:02  

Není třeba se omlouvat, holt ne všichni jsme dost moudří, krásní a inteligentní a obecně nejvýše obdaření. :1:

• Isisis444
                Isisis444, 2.11.16 09:49:05  

Vy mě tady něco povídejte o osobní rovině, že já v ní snad jedu...
                Hlavně, naše poznání Já jsem, když si vypomůžu těmi obláčky, vychází z toho konkrétního, odlišeného obláčku, takže tím pádem je to jinak než popisuješ, jiný úhel pohledu. To co popisuješ je právě ten pohled Boha, kterým nejsme, protože jsme bohem. :2: A protože nejsme Bohem, to co popisuješ je pouhá intelektuální abstrakce, nikoliv vnitřní zkušenost.

• lera
                  lera, 2.11.16 09:54:04  

:1:
                  Měj se hezky :2:

• Isisis444
                    Isisis444, 4.11.16 07:05:33  

Došla jsem k tomuto poznání. Je důležité dosáhnout v sobě Nejvyššího a vědomím v něm setrvávat, protože z úhlu pohledu Nejvyššího vědomí člověk vidí pravdivě vše tak jak je, je to ten správný nadhled. :2: Z kteréhokoliv jiného úhlu pohledu se vše zkreslí. :2: Člověk je všechno, jak Nejvyšší vědomí, tak i ten nejnižší chomáček vytvořené páry, nejde o to, že by něčím nebyl, že by něco byla iluze, jde o to jak se na sebe dívá, z kterého úhlu pohledu.

• Isisis444
                    Isisis444, 4.11.16 07:09:43  

Nemáme se ztotožňovat výlučně s ničím, ani s Nejvyšším, jsme všechno, ale máme dosáhnout celého potenciálu vědomí a dívat se, cítit a jednat z Nejvyššího. :2:

• Isisis444
      Isisis444, 3.11.16 08:00:47  

Třeba tento popis ani o mm šejdrem. :2: Naprosto s ním souzním, to je přesně ono a není to v určitých slovech, ale v duchu toho popisu. :2: Další ukázka z Praxe átmavičáry:

"Pravá jednota je také vnitřní a nikoliv zevní. Tělesné oči ji nemohou vidět. Nespočívá ve zmizení zevního světa předmětů a bytostí, v jejich rozplynutí. Je vnitřním duchovním pohledem vše pronikajícího a v sobě vše obsahujícího vědomí Já jsem. Je možné ji dosáhnout pouze v pohledu tohoto vědomí a nikoliv jinak.
      Ten, kdo žije vědomí Já jsem, když obrátí pozornost k předmětům a bytostem světa, si vědomím Já jsem, které zakouší, uvědomuje totéž vědomí v nich a navíc, že veškeré stvoření se v něm i nachází. Uvědomuje si současně svět i neomezený prostor vědomí Já jsem, ve kterém se nachází. To je jednota ve světě v jeho rozlišení.
      Absolutní jednota je jen v neprojeveném vědomí Já jsem."

• Isisis444
      Isisis444, 3.11.16 10:07:13  

Dokonce zde je řešení i politického koánu, jak zlepšit poměry ve vnějším světě. :2:

"Ač to není na prvý pohled patrné, nejvíce druhým i světu z hlediska přikázání lásky k bližním pomůžme, když se sami co nejvíce ve své mysli od všeho zlého očistíme."

Naprostý souhlas. To je přesně to, co můžeme udělat, co je v našich silách. :2:

• janjanx
        janjanx, 3.11.16 11:15:16  

Ano, vnější svět se musí zlepšit, protože my jsme jeho součástí a o on je naší. A bez této skutečnosti by nemohla ani dále pokračovat naše vlastní praxe. To je ten boj který musí tato planeta vyhrát, aby dál tady bytosti mohly expandovat. A tak se sem budeme muset vracet(ti co porozuměli) a bojovat dokud nevyhrajeme a zajistíme tak možnost cesty , ve smyslu udržení, i pro ty ostatní. Toto je o činu jednoty a pro jednotu a ne o planém plácání co jednota je. :15:

• Isisis444
          Isisis444, 3.11.16 12:40:26  

A vnější svět se změní, když se každý změní, duchovně vyroste zevnitř, potom teprve bude vidět vše pravdivě, bude správně volit a činit z lásky, ne otrocky podle vnějších daných pravidel, které jsou vždy omezené, ztuhlé a neživotné. Vnější vláda nebude potřeba. Samozřejmě ideál, který není na Zemi uskutečnitelný, ale je důležité k němu směrovat. :2:

• radkojaga
            radkojaga, 3.11.16 18:13:27  

ano...ideál. Křesťané mají tento ideál v Ježíši Kristu, on je "ztělesněná" láska, v něm probíhají myšlenky, slova a činy lásky. Skrze něj a v něm. On je Cesta :1: a taky Pravda. Jelikož vidíme a slyšíme omezeně (jako subjekt), víme že objektivně existuje Pravda... Vírou (důvěřivě jako malé děti) se odevzdáme zcela do náruče Krista, ať On vede naše kroky, naše myšlenky...činy. Ať On se dívá naším okem a slyší naším uchem, vnímá naší myslí... a jedná skrze nás.

• janjanx
              janjanx, 3.11.16 18:47:04  

Jen by mě zajímalo, v koho si věřila dříve před několika miliony lety. Tedy tehdy, když tu Ježiš nebyl. Možná, že tu byl nějaký jiný podobný spasitel a možná jsme takových spasitelu zažili již stovky. A celá situace se jen dokola opakuje, jen si to nepamatujeme díky resetu paměti. :4:
              Klid, jen chci ukázat, že celá věc je opravdu hlubší než vypadá. :2:

• radkojaga
                radkojaga, 3.11.16 19:11:14  

netvrdím že není... jen vycházím z bodu, v kterém se nacházím :2: Přičemž tento bod v kterém se nacházím, je také základním východiskem mojí Cesty... miliony let před a po se tím ztrácejí a zůstává pouze přítomnost.

• janjanx
                  janjanx, 3.11.16 19:52:14  

Ano základním bodem té cesty. Tedy po pravdě tak, jak už byl základním bodem i dříve a také bude, dokud se tento cyklus opravdu nepodaří dokončit.
                  Nevím jak to napsat, ale tou hlobkou času jsme pořád( minulost a budoucnost) i když jsme teď a tady - v tomto bodě.

• radkojaga
                    radkojaga, 3.11.16 20:00:02  

ano, tak to je.

• janjanx
            janjanx, 3.11.16 19:07:41  

Ano souhlas. To se ale, dle mého těžko časově stihne. A tak si nejspíš zase dáme opáčko. Něco jak ve filmu " Na hraně zítřka" Dokuď to společně nezvládneme. A pochopitelně se opět zresetujeme pro tíhu naší viny. A dáme to znova, jako by to bylo poprvé.