Odpadlíci od víry

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
paravan (2016-11-22 10:22:13)Hosamen (2016-11-20 13:41:52)Rusalka (2016-10-19 15:00:08)chenrezig777 (2016-10-09 21:45:30)osoba (2016-10-01 22:40:32)sirStanley (2016-10-01 16:45:59)krudox (2016-08-28 23:13:31)slavidan (2016-07-20 14:20:17)Pehosam (2016-03-24 08:48:02)RAIKI8246 (2015-09-04 18:26:48)xxxxxxx777 (2014-06-08 14:01:22)Mafomet (2014-05-07 20:45:50)mistr-flanwen (2013-11-09 15:08:14)
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 274 | Členů: 13
Správci: Hosamen (hlavní), sirStanley

Kdy a proč jste přestali věřit náboženství.
Kdy jste si uvědomili, že už jste ateisté a nevěříte v bohy?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Antony52
    Antony52, 30.9.16 16:22:38  

Již před asi 45 lety jsem odpanul od víry ve vědecký ateismus a dialektický materialismus. :14: :14:

• Hosamen
      Hosamen, 1.10.16 14:32:05  

Já jsem to nikdy nepotřeboval. Mé chápání ateismu se značně podobá Volné myšlence, kterou komunisté zrušili pro příliš radikální názory.

• chenrezig777
    chenrezig777, 23.8.16 09:53:50  

Proc, kdyz lide veri na panbicka, tak jim panbicek udelal stejne rozmnozovani, jako ma dobytek?

• chenrezig777
    chenrezig777, 24.7.16 15:26:59  

prokazatelne biblicke lzi https://www.facebook.com/notes/ahmed-dietrich/jasn%C3%A9-rozpory-v-biblii-%C4%8Das%C5%A5-i/1562687977366367

• osoba
    osoba, 17.6.16 14:06:26  

https://www.youtube.com/watch?v=0ZVpVsmwOoQ

• sirStanley
      sirStanley, 18.6.16 11:54:38  

to je ale hrůza

• osoba
        osoba, 18.6.16 15:40:40  

Hrůza???

• chenrezig777
          chenrezig777, 24.7.16 15:26:38  

ano, cemu mohou lide verit

• Hosamen
    Hosamen, 19.3.16 15:10:06  

https://www.diskutnici.cz/forum/3633-dogmaticka-vira/

• chenrezig777
    chenrezig777, 11.3.16 15:02:36  

dalsi duklaz, ze bible neni pravdiva:
    2. Samuelova 24:9 Jóab králi odevzdal součet branného lidu: V Izraeli bylo osm set tisíc bojeschopných mužů, schopných tasit meč, a judských mužů bylo pět set tisíc.
    1. Paralipomenon 21:5 Jóab odevzdal Davidovi celkový součet lidu: Všeho Izraele bylo jeden milión a sto tisíc mužů schopných tasit meč a Judy čtyři sta sedmdesát tisíc mužů schopných tasit meč.

• chenrezig777
    chenrezig777, 23.2.16 15:45:34  

Ve který den Ježíš zemřel? Bylo to v den velikonoční večeře, jak uvádí Marek (14; 12), nebo v den, který jí předcházel, jak uvádí Jan (19;14)? Nemohl zemřít v oba dny.
    Kdy přesně byl Ježíš odsouzen k smrti? Bylo to ráno, jak uvádí Marek (15; 1) nebo v poledne, jak uvádí Jan (19; 14)?
    Nesl Ježíš svůj kříž celou cestu až na Golgotu (Jan 19; 17), nebo ho nesl Šimon z Kyrény (Marek 15; 21)? To závisí na tom, které evangelium čtete.
    Posmívali se Ježíšovi oba dva povstalci, kteří byli ukřižováni po jeho levici a pravici (Matouš 27; 44) nebo jen jeden a druhý se ho zastal (Lukáš 23; 39-40)? To závisí na tom, které evangelium čtete.
    Roztrhla se chrámová opona předtím, než Ježíš zemřel (Lukáš 23, 44-45), nebo poté, co zemřel (Matouš 27; 50-51, Marek 15; 37-38)? To závisí na tom, které evangelium čtete.

https://www.kzamysleni.cz/nesrovnalosti-v-evangeliich/

-------------------------------------------------
    osoba je prikladem fanaticky, ktere neni rovno

• osoba
    osoba, 7.2.16 15:56:23  

Přestat věřit náboženství je dobré, protože náboženství a křesťanství jsou odlišné pojmy. nazývat se ateistou není moudré, protože "ateista" je neexistující lidský druh. Absolutně každý člověk totiž v srdci VÍ, že Bůh existuje, jen to mnozí ve své hlavě popírají. A ve své domnělé "moudrosti" se domnívají, že stačí něčemu nevěřit a přestane to existovat. To by bylo dobrý způsob, jak "zrušit" kriminalitu, dluhy nebo třeba islámský terorismu. "Prostě řekněte "JÁ tomu nevěřím" a třeba to zmizí. Ale s Bohem to prostě udělat nejde, ten existuje bez ohledu na Vaše názory. Můžete se o tom přesvědčit, protože člověk je jediné stvoření, které neplní pravý účel své existence, což je osobní vztah s Bohem. Takže žijí v rozporu s Boží vůlí a Jeho zákony, jako by Bůh neexistoval, a důsledky své sebedestruktivní bezbožnosti považují za "důkaz, že Bůh neexistuje".

• Hosamen
      Hosamen, 7.2.16 16:38:36  

Nesmysl, nikdo nemůže prokázat správnost víry v náboženství, protože nikdo nedokázal existenci Boha.

• osoba
        osoba, 7.2.16 16:43:25  

Dokážeš taky něco jinýho než papouškovat převzaté názory, místo aby sis ověřil fakta?? Existenci Boha už poznali mnozí dokonce v původní snaze najít argumenty dokazující, že Bůh neexistuje. Jsi názornou ukázkou pomatenosti, která chce výrokem "JÁ tomu nevěřím" zrušit skutečnost. takže si zjisti a ověř fakta, než se budeš shazovat šířením mylných názorů povyšovaných nad pravdu, které se bojíš. Bůh EXISTUJE, je živý a potřebuješ Ho znát OSOBNĚ.

• Hosamen
          Hosamen, 7.2.16 16:50:26  

Rozum nejsou převzaté názory. Logika je jasná, pravda je prokazatelná, neprokazatelnému můžeš věřit ale nemůžeš chtít, aby tomu věřili jiní.
          Ten, kdo tomu nevěří, jedná podle rozumu, což se mu nedá vyčítat.

• osoba
            osoba, 7.2.16 17:17:47  

Logika je jasná, pravda prokazatelná. To platí o zjevné existenci Boha, kterou popírají ti, kdo se bojí uznat vyšší autoritu než je vlastní ego. Kdo má rozum, zjistí si o Bohu pravdu. Kdo ho nemá, papouškuje nepodložené názory bez znalosti pravdy. Existence Boha je prokazatelná dokonce právě i rozumem, který se snažíš zneužít k obhájení své samospravedlivé zbabělosti poznat Ho. Je pohodlnější říkat, že Bůh neexistuje a že prý to nikdo neprokázal, než připustit, že spousta lidí ve snaze najít argumenty pro popření Boha Ho poznali a ty to musíš udělat taky. Bůh nepřestane existovat jen proto, že říkáš "JÁ tomu nevěřím".

• Hosamen
              Hosamen, 7.2.16 17:28:08  

Jak prokážeš Boha?

• osoba
                osoba, 7.2.16 17:59:11  

Sám si to můžeš ověřit, já ti nemusím nic dokazovat. Prostě Ho vezmi doslovně za Slovo. Oprávněně nazývá hlupákem toho, kdo tvrdí, že Bůh není. Za moudré považuje hledat Ho a znát Ho. Prohlásil, že všechno o Jeho existenci je poznatelné, když lidé PŘEMÝŠLEJÍ o Jeho díle, takže jsou bez výmluvy. vybízí tě k osobnímu poznání a vztahu. TO za tebe nikdo neudělá, přijmi Jeho výzvu a pochopíš. Nepovažuj se za "ROZUMného", když se snažíš "zrušit" Boha výrokem "JÁ nevěřím" a důsledky vlastní bezbožnosti považovat za "důkaz neexistence Boha"

• chenrezig777
                  chenrezig777, 8.2.16 09:45:53  

Doslovne...

Genesis 6, 6Litoval, že na zemi učinil člověka, a trápil se ve svém srdci.
                  Numeri 23, 19Bůh není člověk, aby lhal, ani lidský syn, aby litoval. Zdali řekne, a neučiní, promluví, a nedodrží?

1. Samuelova 15, 29Věčný Bůh Izraele neklame ani nebude litovat; není to přece člověk, aby litoval.“

1. Samuelova 15, 35A Samuel už nikdy až do dne své smrti Saula nespatřil, avšak pro Saula truchlil. Hospodin litoval, že Saula ustanovil králem nad Izraelem

Jonáš 3, 10I viděl Bůh, jak si počínají, že se odvracejí od své zlé cesty, a litoval, že jim chtěl učinit zlo, které ohlásil. – A neučinil tak .

• chenrezig777
                    chenrezig777, 8.2.16 09:47:05  

vzal jsem ho doslovne NIKDY NELITUJE A Xkrat litoval....

Z cehoz plyne, je to magor

• osoba
                    osoba, 8.2.16 14:04:45  

To je úžasné, jak padlé hříšné stvoření troufale soudí svého Stvořitele svým zvráceným pidimozečkem podle vlastních samospravedlivých měřítek. Kdo jsi, aby sis dovolil soudit svého Soudce a nazývat Ho tím, čím představuješ sám sebe? Neexistuje v celém vesmíru větší magor, než ten, kdo se chová jako ty.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 8.2.16 18:38:56  

ten udajny stvoritel je jen fikce... a je pekne neschopny... pro sve uspokojeni trapi zviratka, ktwera nic neprovedla a daval vrazdit nemluvnata, ktera nic neprovedla

• chenrezig777
                    chenrezig777, 8.2.16 18:42:07  

temne inteligence upravily bibli a Ty jim to zeres

• Hosamen
                  Hosamen, 8.2.16 22:12:15  

Logika je o pravdivosti výroků, prokazatelný výrok je pravdivý. Nemáš právo jiným vykládat, že jejich myšlenka nepravdivá, pokud svou prokázat neumíš. Tak to je ze stránky filozofické.
                  Máš právo na svou víru ze zákona, pro jiného platí totéž.
                  Máš právo na vlastní názor, jiný také.
                  Práva jednoho končí tam, kde začínají práva druhého. Nemáš tedy právo označovat za špatné jiné lidi, protože mají své myšlenky.
                  Důkaz Boha je důkaz pravdivosti o něm, nemůžeš jiným vnucovat, co prokázat neumíš.

• Hosamen
                  Hosamen, 25.8.16 13:35:47  

První oficiální prohlášení o tom, že židé nenesou vinu za ukřižování Ježíše Krista vydala ř-k církev s 2000 letým zpožděním. Až na II. Vatikánském koncilu v r. 1965 v dokumentu s názvem Nostra Aetate.
                  Zdroj: http://janryznar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=348973
                  Tedy v roce 1965 uznala ŘKC židy za lidí. Norimberský proces byl kdy?

• chenrezig777
              chenrezig777, 8.2.16 09:52:56  

rozumem je zcela jasne zpochybnitelne, panbicek neni potreba k vysvetleni niceho....

je patym kolem u vozu

• Hosamen
          Hosamen, 17.6.16 11:11:59  

Zatím důkaz bohů nemám.

• Rusalka
      Rusalka, 9.2.16 10:11:09  

v kriminalitu těžko věřit nebo nevěřit, kriminalita je fakt. je pozorovatelná a dokazatelná. když nechám peněženku na stole v hospodě a půjdu na záchod, nejspíš tam na mě nepočká. když řeknu pětkrát za sebou "bůh je zlej kretén", neuhodí do mě blesk.

• osoba
        osoba, 9.2.16 11:07:43  

Bůh není zlej kretén, zlý kretény ze sebe dělají lidi, kteří se o Něm takhle vyjadřují, protože Ho neznají a povyšují se nad Něj. Poznej Jeho lásku.

• chenrezig777
          chenrezig777, 9.2.16 11:26:30  

povrazdete vsechny kojence ukamenujte ho... to je ta laska

• Rusalka
          Rusalka, 11.2.16 22:28:46  

je to zlej kretén. nechává umírat tisícovky mladejch lidí a dětí denně, nechá lidi, aby si podřezávali krky v jeho jménu, nechá lidi, aby diskriminovali, aby nenáviděli. v čem z toho vidíš lásku?

• osoba
            osoba, 11.2.16 23:45:52  

Proč lidé žijí, jako by Bůh neexistoval, a důsledky své bezbožnosti považují za "důkaz, že neexistuje"? Lidé ignorují Jeho existenci, zákony a vůli a pak se diví, "proč to dopustil". Boží láska je i v tom, že člověk má svobodnou vůli, tu rád zneužívá a z následků obviňuje toho, kdo prý "neexistuje". Super logika "člověka ROZUMného"! Chce SI žít "po svém", v domnělé "svobodě" bez Boha, ale odmítá nést následky. Na zdejších fórech je zjevné, že o Něj lidé nestojí, tak se jim nevnucuje ani "svévolnou pomocí" a zachraňováním před tragickými důsledky jejich svévole. Zlým kreténem tak může každý takový člověk nazvat leda sám sebe. Rozhodně NE milujícího Boha, jehož dokonalým plánem arogantně opovrhuje.

• Rusalka
              Rusalka, 12.2.16 02:14:48  

co přesně je součástí dokonalého plánu toho nemohoucího kripla? pořád čekám na ten blesk, a on nepřichází. za to všude po světě umíraji nevinné děti na různý choroby, nebo jako oběti válek, nebo hladomorů... to je láska jak má bejt. strčte si, pámbíčkáři, svuj dokonalej plán do nějakýho dokonale narýsovanýho tělesnýho otvoru. nemyslící poskokové absolutní despotický kurvy, která kdyby existovala, tak má celkem co vysvětlovat.

• osoba
                osoba, 12.2.16 13:13:50  

S takovým arogantním postojem nikdy nepochopíš a zřejmě ani nechceš, když ti nedochází, že všechno Bůh není původcem zla, za které Ho tak arogantně soudíš. CO ty jsi, že se opovažuješ soudit Toho, kdo bude soudit tebe??

• Rusalka
                  Rusalka, 12.2.16 16:42:50  

když se ptáš, tak jsem rozumně uvažující člověk s dostatečně čistým svědomím, perfektně vyrovnaný s tím, že jednou umře a pak nebude nic. člověk, který se domnívá, že je podstané nechovat se k ostatním lidem jako svině, nepřát jim nic špatného a jednat s nimi jako s rovnými, nikoli u toho vykřikovat fanatický výroky a mlátit hubou na téma "já a můj imaginární kamarád, kterej vás potrestá za to, že neexistuje, a půjdete do neexistujícího pekla, protože všechny děsně miluje".

• osoba
                    osoba, 13.2.16 22:58:28  

Blažené NIC po smrti je naivní iluze samospravedlivých lidí, kteří odmítají respektovat vyšší autoritu, než je vlastní JÁ. Navíc tím ukazují vlastní bezcennost, protože jako produkt náhodného vývoje směřující k zániku v NIC nemají větší hodnotu, než jejich cíl. Mohla bys (SNAD) dopadnout jako tenhle cynik:
                    http://cestyksobe.cz/motlitba-neuveritelna-skutocnost/12595

• Rusalka
                    Rusalka, 14.2.16 01:33:21  

ale já opravdu žádnou autoritu mimo sebe neuznávám. proč bych to měla dělat? k čemu mi to bude? svoje soukromé cíle považuju za celkem významnou hodnotu pro mé aktuální, živé já, a ano, až umřu, nebude nic. to mě nijak nebolí. mám to stejně jako moje andulky a osmáci, jako naše kočka nebo jako soused. co bych měla bejt cennějšího? já si připadám celkem cenná a důležitá pro spoustu lidí, kterým pomáhám měnit život k lepšímu a pro které něco znamenám (a, světe div se, nepotřebuju k tomu imaginární kamarády). mám obrovskou cenu tady a teď, a až umřu, žádná další cena mi k ničemu nebude. nehledě na to, že pokud se za svého života budu fakt snažit, něco tu po mně zůstane a prostřednictvím toho budu ještě aspoň chvíli nesmrtelná.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 14.2.16 04:00:12  

http://www.henryho-prdel.eu

Veskere artumenty opice jsou zde.

• Hosamen
                  Hosamen, 13.2.16 15:53:04  

Co je arogantního na zjištění, že katolíci jsou ve vězeních světa nejčastější? Co je arogantního na zjištění, že katolíci z bohatých obyvatel nejčastěji tvrdí: Bůh mi to odpustí?

• Hosamen
              Hosamen, 22.2.16 13:54:26  

Máš poněkud zmatené názory, kdo nevěří v Boha, nemůže se dopouštět hříchu proti němu. Zabíjení, loupeže, inkvizice ve jménu Boha existuje pořád.

• Hosamen
          Hosamen, 12.2.16 09:05:10  

Pokud máš v USA 14% ateistů ale ateisté se podílejí na kriminalitě 0,5% trestaných.
          Z věřících mají 86%, 1/5 věřících nejsou křesťané. Mezi trestanými 92% jsou biblická báboženství, 50% trestaných jsou katolíci. V obyvatelstvu 50% katolíků není. Psychologové označují postoj věřících: Bůh mi to odpustí; za jednu z příčin vysoké kriminality.
          Na světě je 7 mld. lidí, 25% všech vězněných je v USA, 1/28 lidí ma světě je v USA.

• osoba
            osoba, 12.2.16 13:18:50  

1. psychologové rádi překrucují a dělají ze sebe "ty chytré a dokonalé".
            2. Nikdo ze znovuzrozených křesťanů kriminalitu nepáchá a většina náboženských lidí Boha nezná (a nejsou znovuzrození), mnozí ani nevěří, že je živý.
            Takže tvoje statistika je úplně mimo mísu, jen se to snaží ospravedlnit samospravedlivé bezbožné lidi a soudit Boha, že schvaluje kriminalitu. To je hnusný omyl.

• chenrezig777
              chenrezig777, 12.2.16 18:54:20  

prisera jhvh schvalovala a pozadovala masakry kojencu, sadisticke muceni (kamenovani a upalovani lidi) mas to v Bibli. jenze Tys ji poradne necetla

• Hosamen
              Hosamen, 13.2.16 15:47:26  

Naopak, kdyby tvé tvrzení bylo pravdivé, nebyli by kněží ve vězeních. Věřící by nepsali o minimální kriminalitě ateistů a stejně jako ty popírají statistiku odsouzených.

• Hosamen
              Hosamen, 16.2.16 15:12:07  

No tak, existuje federace věznic. Existuje lecos, ty skutečnost popíráš a neprokazatelné prosazuješ.

• pan.balu
    pan.balu, 11.10.15 13:05:43  

Odpadlictví (ارتداد, irtidād a ridda) tj. odmítnutí víry, je v Islámu závažným proviněním. Dle proroka Mohameda je trestem za odpadlictví smrt. Murtad (مرتد odpadlík), který skrývá své odpadlictví, je označován jako munāfiq (منافق pokrytec).

Definice

V Islámu je jakékoli buď částečné odmítnutí víry (týkající se některého z jeho základních pilířů nebo principů), nebo úplné odmítnutí víry vždy považováno za odpadlictví.[1] Trestem za odpadlictví je dle Islámu smrt. Ačkoli může být argumentováno tím, že z textu samotného Koránu to přímo nevyplývá, islámští učenci tento výklad dovozují z významu jeho textu. Existují rovněž četné Hadísy, potvrzující, že sám prorok Mohamed tento výklad Koránu potvrzoval. V Sahíh Bukhari je uvedeno, že „Kdokoli se zřekl své víry v Islám, zabijte ho,"[2] přičemž toto je jeden ze tří důvodů, na jejichž základě je dovoleno zabít muslima.[3]

• Hosamen
    Hosamen, 4.7.15 06:32:35  

http://blisty.cz/art/57996.html

• Hosamen
    Hosamen, 16.3.15 08:10:11  

abuka, 19.11.14 21:51:04

Co je na víře asociálního?

Problém je jinde. Pokud jde jen o víru.
    Asociální je žádat pro učení organizace smrt člena skupiny.
    Asociální je, když dcera odmítla vstoupit do sekty a nenechala se pokřtít, vyměnit otec zámek a nepustit ji do bytu ale brát přídavky na studentku mu nevadilo.
    Žádat, aby čečenská muslimská dívka nemohla chodit do školy,aby nekazila víru křesťanů.
    Obtěžovat osamělého důchodce doma a nutit je vstoupit do sekty, později je nutit k odkázání majetku sektě.

Prostě pokud náboženství tvrdí, že Bůh dal člověku svobodnou vůli, musí jeho příznivci tu svobodnou vůli jednotlivce uznávat.

• pan.balu
      pan.balu, 11.6.15 12:54:50  

svobodná vůle je jen iluze

• Hosamen
        Hosamen, 14.6.15 17:08:36  

Komunisté prohlašovali, že svoboda je pochopená nutnost. Problém je, že stejnou argumentací vymáhala církev desátky.

• chenrezig777
          chenrezig777, 23.6.15 14:58:44  

no, dnes stat vymaha mnohem vice... Čistá mzda: 15 850 Kč
          Superhrubá mzda: 26 800 Kč
          Základ pro výpočet zálohy na daň: 26 800 Kč
          Daň před slevami: -4 020 Kč
          Slevy na dani: 2 070 Kč

Daň -1 950 Kč
          Daňové zvýhodnění na děti: 0 Kč
          Sociální a zdravotní pojištění (zaměstnanec): -2 200 Kč
          Sociální a zdravotní pojištění (zaměstnavatel): -6 800 Kč
          Odvody státu celkem: -10 950 Kč

-------------------
          a z te cisrte mzdy dale platis DPH....

• Ruslana
      Ruslana, 9.8.15 15:02:54  

Hosamen, 16.3.15 08:10:11
      Prostě pokud náboženství tvrdí, že Bůh dal člověku svobodnou vůli, musí jeho příznivci tu svobodnou vůli jednotlivce uznávat.

Žádné náboženství nikomu svobodu nedává, svobodu máme díky Božímu Synu.
      Jan 8:36
      "Když vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodni."

Ten koho Pán Ježíš osvobodí je skutečné svobodný od všech náboženství.

• pan.balu
        pan.balu, 9.8.15 15:53:49  

To je vytloukání klínu klínem

• Hosamen
        Hosamen, 10.8.15 08:25:50  

Tvrdím, že pokud se musíš řídit přikázáními, nemůžeš mít svobodnou vůli. Pokud ti někdo dá svobodnou vůli a omezení pro ni, kde je ta svoboda?

• Ruslana
          Ruslana, 10.8.15 20:19:02  

Hosamen, 10.8.15 08:25:50
          Tvrdím, že pokud se musíš řídit přikázáními, nemůžeš mít svobodnou vůli. Pokud ti někdo dá svobodnou vůli a omezení pro ni, kde je ta svoboda?

Řím. 7:18
          A tak jste byli osvobozeni od hříchu a stali jste se služebníky spravedlnosti.

• Hosamen
            Hosamen, 11.8.15 10:14:37  

Nesmysly tady pssát můžeš ale nic tím nedokážeš.

• pan.balu
              pan.balu, 12.8.15 01:15:52  

:1: :1:

• Ruslana
              Ruslana, 12.8.15 07:31:33  

Hosamen, 11.8.15 10:14:37
              Nesmysly tady pssát můžeš ale nic tím nedokážeš

Co je nesmysl?, to že ten kdo věří v Boha a v Pána Ježíše se stává jeho služebníkem?
              1.Petra 2:16
              16
              Jste svobodni, ale ne jako ti, jimž svoboda slouží za plášť nepravosti, nýbrž jako služebníci Boží.

Člověk má být svobodný od hříchu a ten kdo nehřeší stává se Božím služebníkem.

• Rusalka
                Rusalka, 12.8.15 21:11:57  

koncept hříchu je dost nepovedenej sám o sobě. to, co je hřích pro jednoho, nemusí být hřích pro druhého. navíc mi uchází, proč bych měla sloužit židovskýmu zombíkovi.

• osoba
                  osoba, 8.2.16 14:13:45  

Není důležité, co nějaký člověk považuje za hřích, ale co nazývá hříchem Bůh. A když ti uchází, "proč bych měla sloužit židovskýmu zombíkovi", zjisti si napřed, o kom to vlastně takhle pohrdavě mluvíš. Kdybys skutečně znala Boha, nevyjadřovala by ses tak.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 12.2.16 19:00:53  

panbicek, ktery schvaloval zverstva nikoho slusneho0 nezajima. Jen bezpasterni lidi, jako Ty

• Hosamen
                Hosamen, 13.8.15 07:29:27  

Zkus prokázat své tvrzení. Kdo je svobodný od hříchu?
                Přece jen ten kdo hledá hříchy jinde a své neuznává.

• Ruslana
                  Ruslana, 13.8.15 08:25:24  

Hosamen, 13.8.15 07:29:27
                  Zkus prokázat své tvrzení. Kdo je svobodný od hříchu?
                  Přece jen ten kdo hledá hříchy jinde a své neuznává.

Nikdo, jinak by Pán Ježíš nemusel umírat.
                  1.Jana 3:5,6

A víte, že Syn Boží se zjevil, aby hříchy sňal, a v něm žádný hřích není.
                  6
                  Kdo v Synu zůstává, nehřeší; kdo hřeší, ten ho neviděl ani nepoznal.

Proto Pán Ježíš říká:
                  Jana 8:36
                  "Když vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodni."

A nebo:
                  Jana 8:32
                  "Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.“

Svobodnými v tom smyslu, že žádný člověk nebude tobě říkat co máš dělat, budeš mít Boží Zákon napsán ve svém srdci
                  Heb. 10:16,17

"dám své zákony do jejich srdce a vepíšu jim je do mysli;
                  17
                  na jejich hříchy a nepravosti už nikdy nevzpomenu.‘

• Rusalka
                    Rusalka, 13.8.15 10:48:08  

proč nepíšeš úryvky Starých řeckých bájí a pověstí? nebo třeba z Hobita?

• Ruslana
                    Ruslana, 13.8.15 11:41:55  

Rusalka, 13.8.15 10:48:08
                    proč nepíšeš úryvky Starých řeckých bájí a pověstí? nebo třeba z Hobita?

Já píšu jedině z Bible.

• Rusalka
                    Rusalka, 13.8.15 12:00:41  

no právě. ta mi přijde hrozně blbě napsaná. moc násilí, žádná logika, spousta dogmat, hromada paradoxů, nevýrazná dějová linie, příliš mnoho postav (mnohdy nepodstatných). je to fakt špatná kniha.

• Ruslana
                    Ruslana, 13.8.15 15:58:27  

Rusalka, 13.8.15 12:00:41
                    no právě. ta mi přijde hrozně blbě napsaná. moc násilí, žádná logika, spousta dogmat, hromada paradoxů, nevýrazná dějová linie, příliš mnoho postav (mnohdy nepodstatných). je to fakt špatná kniha.

Pro mně osobně je to Boží slovo, které dává lidem věčný život.

• Hosamen
                    Hosamen, 13.8.15 19:53:10  

Jestli je pro tebe jednání podle sbírky násilí Boží slovo, tak se nedivím, že vraždy ve jménu Boha, jsou pro tebe pravda, snaha o pravdu bez násilí je špatná.

• Ruslana
                    Ruslana, 13.8.15 23:05:40  

Hosamen, 13.8.15 19:53:10
                    Jestli je pro tebe jednání podle sbírky násilí Boží slovo, tak se nedivím, že vraždy ve jménu Boha, jsou pro tebe pravda, snaha o pravdu bez násilí je špatná.

Bůh nikdy nikoho nezavraždil bezdůvodně, Bůh je svatý a spravedlivý, miluje právo a nenávidí bezzákonnost.
                    Proto jedním z největších přikázání je "budeš milovat svého bližního jako sám sebe".

• Hosamen
                    Hosamen, 14.8.15 08:32:50  

Vražda je jenom vražda, jakou obhajobu pro ni použiješ je vedlejší.
                    Kdo projevuje nenávist do té míry, že si musí předepsat lásku k sobě ...

• garobrima
                garobrima, 23.11.15 22:52:23  

Naco bůh potřebuje služebníky? Už to slovo "služebník" nenaznačuje, že by ten člověk byl svobodný. Opravdu jsi mě zaujala Ruslano. Takhle blbostma navrčenýho, nepřemýšlejícího člověka jsem už dlouho na diskuzích nepotkala. Ty jsi měla štěstí, že si z tebe v dětství někdo neudělal šoufky a nepodstrčil ti Staré pověsti české. To bys nám tu citovala zcela jinak :4: :1:

• osoba
                  osoba, 8.2.16 14:11:21  

Na co Bůh potřebuje služebníky, si zjisti sama od něj. Být služebním neznamená nemít svobodnou vůli.
                  S mužskou ikonkou se vyjadřuješ jako holka, tak KDO jsi? A vůči Bohu jsi co??

• chenrezig777
                    chenrezig777, 13.2.16 22:28:44  

svobodna vule je nebiblicky vymysl. alespon se rid tou bibli, ale Ty ji ani neznas.

• Hosamen
                Hosamen, 16.2.16 17:34:16  

Požadovat jako existující jen prokazatelné, je jasné, že pokud za pravdivé se uznává logicky prokazazelné, že se to pověrčivým nelíbí.

• osoba
      osoba, 8.2.16 14:07:52  

Náboženství jen říká, že Bůh dal člověku svobodnou vůli, ale samo náboženství ji znásilňuje povinnostmi, které odporují Boží vůli a charakteru. Biblické křesťanství však NENÍ náboženství.

• chenrezig777
        chenrezig777, 12.2.16 19:02:29  

lzes. V Bibli neni zminka o svobodne vuli....

• Hosamen
        Hosamen, 16.2.16 17:38:16  

Pokud někdo dává svobodnou vůli a současněně požaduje své uctívání, k čemu je svobodná vůle?