Poradna

Otevřená diskuze | Kategorie: Nezařazeno
alusasilas (2018-09-17 22:58:33)malyholice (2018-09-13 19:57:29)Cestmir-D (2018-09-13 18:02:34)petr. (2018-09-12 15:30:05)lucie.prih (2018-09-11 23:19:52)cernej.baron (2018-09-11 18:36:18)baronka75 (2018-09-03 06:49:19)777_kolemjdouci (2018-08-31 03:46:42)Sten (2018-08-30 20:44:37)jirka.r53 (2018-08-30 14:49:09)Zidane (2018-08-30 04:46:42)freekarol (2018-08-30 00:42:24)dracek.60 (2018-08-29 21:29:22)Badyanka (2018-08-26 10:47:18)jmsw (2018-08-12 12:35:30)pavucina.k (2018-07-27 12:58:35)Allegretto (2018-07-21 06:39:47)xkox (2018-06-17 23:20:35)jitule111 (2018-03-30 22:16:46)Alfons (2017-12-24 13:11:01)Azazel-Andel (2017-11-16 20:26:05)johana (2017-10-29 22:33:55)MOSTecak (2017-08-11 05:02:58)
Poradna
Založeno: 17. 10. 2013 | Příspěvků: 1 874 | Členů: 31
Správci: cernej.baron (hlavní), freekarol

Zdejší fórum slouží k dotazům a odpovědím týkajících se nejen zdejších diskuzí, ale je zde možné klást i technické dotazy všeobecnějšího rázu.
Toto fórum nevyjadřuje oficiální stanoviska adminů, jedná se o fórum, kde si uživatelé radí a pomáhají navzájem. Oficiální vyjádření jsou pouze v hláškách, které sem napíše někdo s administrátorů serveru.
Prosíme, dodržujte pravidla a NETiketu.
Děkujeme.

Důležité: Pokud vám nebylo schváleno nové fórum a přesto máte pocit, že by tu mělo být, protože... napište administrátorům.
Zde se zabýváme pomocí uživatelům, kteří mají na PC technické problémy.
Problémy mezilidských vztahů zde neřešíme!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• cernej.baron
    cernej.baron, 26.5.18 17:53:50  

INFO pro ztroskotance od Spoluzaci.cz a Euroclassmates.com
    Pokud někdo potřebuje pomoc s registrací, tak tu najde na:
    http://cernej.baron.sweb.cz/Diskutnici_Registrace.pdf

• freekarol
      freekarol, 26.5.18 21:06:22  

Pochybuji, že by začali hromadně chodit sem. To spíše přejdou na Facebook, kde si vytvoří svojí skupinu(pokud už to teda dávno neudělali).

• cernej.baron
        cernej.baron, 26.5.18 22:20:21  

Jj, ... je to zde jako možnost udržet kontakt, než se vše trochu uklidní, protože lidi neví kam jít a na FB a podobné se jim nechce. Ten, kdo na FB chtěl, ten tam odešel už před lety a také proto servery Spoluzaci.cz a Euroclassmates.com chcíply. Jen kvůli GDPR to ted' nebylo. Takže jde o ostatní, co na FB nechtějí a kteří jsou ted' namydlení a neví co dál.

• freekarol
          freekarol, 27.5.18 00:05:08  

Ten návod by spíše měl být na těch stránkách, protože pokud neví, že něco jako diskutnici.cz existuje, tak se sem nedostanou.

Spoluzaci.cz ozmámilo zrušení dávno před tím, než EU přišlo s GDPR. Prý malá návštěvnost.

• cernej.baron
            cernej.baron, 27.5.18 17:51:39  

Informace posílám jako odpověd' na maily. Helpík na Spolužáci.cz > https://napoveda.seznam.cz/forum/viewforum.php?f=17 je už „zamčený“, tam se nic dát nedá a helpík-ECM > https://euroclassmates.com/helpforum.php ještě funguje, ale nikdo neví jak dlouho. Na konto mailu tam už informaci o diskutnících jedna dala > http://blanka.dus.sweb.cz/ECM_HF_Diskutnici.pdf
            Je v tom odkaz i na zdejší poradnu, takže kdo sem přijde ten tu najde návod na registraci a na zbytek se pak už může zeptat. Plno lidí se ve třídách stejně jen bavilo na nástěnce a zbytek měli na Rajčeti, YouTube, SWEBu, .... Takže by jim „nástěnka“ (veřejná/skrytá) zůstala a to mnohým naprosto stačí. O víc mi nejde a dál se uvidí. Nedělám z toho mé životní poslání, ale nerad nechávám lidi ve štychu a dokud nějaký nápad mám, tak ho dám dál. Naděje umírá jako poslední. :1:

• freekarol
              freekarol, 27.5.18 21:19:16  

Mne to jen tak napadlo, kdo se to o tom dozví. Ale ted už je jasno. :15:

• Zidane
        Zidane, 28.8.18 15:59:22  

Věřím, však ještě před koncem Spolužáků se říkalo, že končej i kvůli poklesu zájmu, protože lidi si radši udělaj skupinu na držkoknize...

• Allegretto
    Allegretto, 29.4.18 05:11:51  

Prosím o radu - včera najednou mi na monitoru naskočilo vše pouze v černobílé až šedé barvě. Nevíte, jak to odstranit, jak vrátit barevnost??? Možná jsem něco nechtěně zmáčkla, ale co? Jsem z toho překvapená, až smutná.Třeba mi někdo poradíte, za což děkuji předem.

• malyholice
    malyholice, 16.4.18 22:57:33  

Spoluzaci.cz po 14 letech pod péčí Seznam.cz končí...
    https://euroclassmates.com/picture.php?obrid=88005
    *
    Je třeba si stáhnout a uložit vše, co jsme si do tříd či škol za ta léta všichni " natahali".
    *
    U Fotogalerií či Dokumentů je to snad jasné jak, i když by se zde třeba mohla objevit rada, jak si to usnadnit.
    *
    Jde mi spíše o to, jak stáhnout CELOU Nástěnku třídy či školy, profily spolužáků či učitelů na škole včetně všech komentářů.
    / přes PrintScreen a ukládání obrázků to dělat nechci /

Můj dotaz tedy zní:
    Je uložení stránky v prohlížeči ( GCh) ve formátu
    " Uložit stránku jako" - " Webová stránka úplná"
    dostatečná záloha toho, co se na stránce dělo a bude fungovat i v době, až bude server Spoluzaci.cz definitivně poslán společností Seznam.cz "do kytek" ???
    -
    Uložit výpis žáků do CSV není řešení ...

• malyholice
      malyholice, 16.4.18 23:39:51  

Odkaz znova a jinak ... :11:
      https://www.spoluzaci.cz/img/new-skin/spoluzaci-logo.gif

• freekarol
      freekarol, 17.4.18 01:57:34  

Lepší formát je mht. To se ti ale uloží jen to, co momentálně vidíš na stránce. Pokud chceš uložit vše z tvé třídy, musel by se na to použít program jako je třeba tenhle: https://www.cnews.cz/winhttrack-stahnete-si-cely-web-k-sobe-na-disk/

• malyholice
        malyholice, 17.4.18 19:08:00  

Se soubory *.mht mám trochu problém.
        Kdysi jsem do tohoto formátu něco ukládal z IE, ale dá se to otevřít zase jen v IE.
        Nebo prý v nějakém dalším programu, který ale nemám ...
        *
        Dotaz směřoval spíše k tomu, jestli když ten server nakonec vypnou, jestli se mi ty zálohy nějak nezhroutí ...
        Nepředpokládám, že bych chtěl ukládat nějak do hloubky včetně funkčních odkazů na další a další stránky.

• freekarol
      freekarol, 17.4.18 22:54:37  

MHT umí otevřít IE, Opera, Firefox s doplnkem A Google Chrome taky, pokud se to v něm podpora .mht zapne. Edge asi ne... Však si to vyzkoušej, ulož si nějakou stránku, pak vypni internet a tu uloženou stránku otevři. Hned poznáš, jestli to bez internetu půjde. Já např. do MHT kdysi ukládal, takže vím, že i bez internetu to jde otevřít. Kolikrát smazali stránku, kterou jsem měl uloženou...

• Blackstart
      Blackstart, 19.4.18 23:35:52  

Mně nová Wokna (desítky) umožňují při příkazu k tisku nástěnky změnit tiskárnu na "uložit jako .pdf" - předtím je třeba ale nástěnku celou porozbalovat, aby se zobrazovala celá. Dalším řešením je také doplněk, který je možné přidat do Chromu nebo Firefoxu, a to Screengrab - s ním jde oscreenovat celou stránku, nejen to, co se zobrazuje na obrazovce. Mht nevidím jako řešení - uložená stránka si tahá externí zdroje, které časem přestanou existovat...

• Blackstart
        Blackstart, 19.4.18 23:47:37  

jinak - to uložené .pdfko uchovává i funkční hypertextové odkazy z nástěnky.

• petr.
        petr., 20.4.18 07:43:05  

Tisknout do PDF, už uměla Vista :4: .

• Blackstart
          Blackstart, 25.4.18 20:16:37  

aha, no jo, no, to šlo mimo mě, já do Vist nikdy nešla :)

• cernej.baron
        cernej.baron, 20.4.18 17:57:41  

Na PC se dá PDF-kový tvořič nainstalovat i jako další "tiskárna", takže se pak na „starožitnostech“ místo na papír tiskne do PDF-souboru

• Blackstart
          Blackstart, 25.4.18 20:21:16  

to jo, ale nejsem si jistá, zda tyhle tvořiče podporují uchování funkčnosti hypertextových odkazů... a právě pár novějších verzí Win vlastně ani nutnost jejich instalace nepotřebují - jsou už součástí OS - a na XPčkách jsem snad už jela donedávna jen já :-D

• petr.
            petr., 25.4.18 23:09:05  

Nejenom ty, i baron jede na xp :4: .

• cernej.baron
              cernej.baron, 26.4.18 16:11:58  

Ano, přesně tak a pojedu tak dlouho, dokud to půjde. Moje počitadlo je sice prastaré, ale funguje jako nové, jen instalace Win10 se nevyplatí. A jelikož jinak jedu u „jablíčka“ přes iPad, tak nemám problémy a není důvod něco měnit. Klidně si počkám na Win12... :1:

• petr.
                petr., 26.4.18 19:43:44  

Jo w12 :1: :1: :1: .

• freekarol
        freekarol, 21.4.18 10:34:10  

Ukládání do pdf jsem neměl rád, budto něco v uloženém pdf chybělo a nebo webová stránka v pdf, byla špatně zobrazená.

• cernej.baron
      cernej.baron, 20.4.18 17:58:29  

Také se vše dá uložit jako HTML...
      Na stránce otevřít vše co má být uloženo > pravé tlačítko na myši > uložit jako > Nastenka třídy.HTML. Vznikne soubor „Nastenka tridy.html“ a příslušná (pod)složka „Nastenka tridy_files“ kde je vše uloženo. Kliknutím na „Nastenka třídy.HTML“ se vše v prohlížeči zobrazí jako v originále a pokud je zapnutý internet, tak i odkazy fungují.
      Jak dalece je to ale použitelné pro zálohování „F.L.Věka“ se neodvažuji odhadnout...

• Stonehenge
        Stonehenge, 23.8.18 17:03:35  

Nastal čas, že jsem Kuchařku vyzkoušela. Pro jistotu zkouším na nejméně "ukecané třídě".
        "Na stránce otevřít vše co má být uloženo > pravé tlačítko na myši > uložit jako > Nastenka třídy.HTML. Vznikne soubor „Nastenka tridy.html“ a příslušná (pod)složka „Nastenka tridy_files“ kde je vše uloženo. Kliknutím na „Nastenka třídy.HTML“ se vše v prohlížeči zobrazí jako v originále a pokud je zapnutý internet, tak i odkazy fungují."
        A :8:

Soubor nebyl nalezen
        Soubor mohl být přesunut nebo smazán.
        ERR_FILE_NOT_FOUND
        ...
        Co dělám špatně?

• petr.
          petr., 23.8.18 18:46:14  

Ahoj včeličko. Kam jsi soubor uložila? Počítám že jsi na počítači.

• cernej.baron
          cernej.baron, 24.8.18 21:34:05  

Vybrala jsi u typu souboru že chceš celou a kompletní webovou stránku?
          Na disku PC se pak uloží soubor XYZ.html a současně se vytvoří ještě stejně označená podsložka (XYZ.html), kde jsou uloženy „stavební kameny“ té netové stránky, kterou jsi uložila. Kliknutím na soubor XYZ.html se pak z těch „kamenů“ vytvoří ta stažená webová stránka.

• malyholice
          malyholice, 29.8.18 16:11:02  

Ahoj Včeličko. Zkus třeba toto: ...
          http://malyholice.sweb.cz/Nastenka2%20Spoluzaci.jpg

• Stonehenge
          Stonehenge, 29.8.18 21:28:12  

Ahojky všichni :13:
          Dorazila jsem z „Terénu“ a koukám, že jste mi byli nápomocni v mém bloudění.
          1. Původně jsem soubory Nástěnek „ cpala na plochu monitoru“, abych je „našla“, což asi byla hloupost
          2. Posléze jsem nemohla Nástěnky nalézt ve stažených souborech. Klikala jsem na první odkaz, což bylo zase špatně
          3. Díky za Kuchařku, moc mi pomohla
          4. Liguéére, už to umím, asi jsem Šikulka :4:
          V.

• Stonehenge
    Stonehenge, 2.4.18 07:45:32  

VESELÉ VELIKONOCE
    http://img24.cz/images/93408667203759606798.jpg

• cernej.baron
    cernej.baron, 1.4.18 16:30:16  

Informace pro uživatele: Zrušení zdejší Poradny.
    Vážení uživatelé dnes (1.4.2018) dojde na serveru Diskutníci ke zrušení a smazání zdejšíPoradny https://d45-a.sdn.szn.cz/d_45/c_img_H_n/T8s6je.jpeg

• dracek.60
      dracek.60, 1.4.18 16:41:46  

:1: :1: :1: jistě

• Stonehenge
      Stonehenge, 1.4.18 17:26:57  

… a BLUDIČKY budou chodit na radu kam :7:
      http://slecinky.eu/images/84989427479468696931.png

• cernej.baron
        cernej.baron, 1.4.18 17:32:56  

Njn, insideři třeba k > https://d45-a.sdn.szn.cz/d_45/c_img_G_r/4J0BUkz.jpeg

• Stonehenge
          Stonehenge, 2.4.18 07:47:17  

A vy taky, roztomilý strejčíčku,
          vytáhněte ze svý kapsy grešličku,
          šáhněte do kapsy, však ji tam máte,
          jestli mně ji, roztomilý můj strejčku, dáte?
          Pánbůh vám zas nadělí na zahradě, na poli i doma,
          budete mít co vyhánět ze dvora:
          z maštale hříbátka a z chlíva telátka,
          z toho nejmenšího chlívka jehňátka.
          Ve sednici zaštěbetaj housátka,
          v druhým koutě zašvitořej kuřátka,
          slívy vám pokvetou, hrušky, jabka,
          aby měla co obírat vaše čeládka.
          :13:

• cernej.baron
            cernej.baron, 2.4.18 15:55:41  

Neodpovím – nevím jak,
            mne z toho snad trefí šlak.
            Grešlička je zlámaná,
            to bys byla zklamaná.
            Zvěřinec fakt nevedu,
            maso mám jen u ledu.
            Slívy , jablka a hrušky?
            Tak ty fakt jen z flašky! :13:

• jirka.r53
      jirka.r53, 1.4.18 19:20:56  

Aprííííííl :1: :1:

• petr.
      petr., 3.4.18 15:11:43  

Hezky napsané :14: .

• dracek.60
    dracek.60, 30.3.18 18:50:06  

http://www.yoom.cz/img/18033013043060.jpg

• cernej.baron
    cernej.baron, 30.3.18 16:38:12  

Přeji hezké a nerušené velikonoční svátky ...
    http://www.osterreisen.de/bilder-fotos/fotolia-79749242ostern-hund-630_01.jpg

• petr.
      petr., 30.3.18 18:49:28  

Krásná fotečka.

• Blackstart
    Blackstart, 7.3.18 23:31:24  

Ahoj všem sečtělým, mám také jednu prosbu o radu - asi trochu nestandardní, Google prostě nepomohl - vlastně ani pomoct nemohl - problém tkví totiž v tom, že pokud jdu na adresu tohoto vyhledávače, odpojí mě to od internetu. Když spojení znovu navážu a začnu vyhledávat, opět mě to odpojí. Opět spojení navážu a ukážou se výsledky dřívějšího hledání. Kliknu na jeden z nich a opět mě to odpojí. Po připojení se automaticky načte stránka, na jejíž výsledek hledání jsem klikla. Pak už je všechno OK. Zkontrolovala jsem firewall, antivir jsem i přeinstalovala, přidala google do výjimek, ale nic nepomáhá. Co s tím? už nevím, kde hledat. Přidávat do výjimek nějaké porty či IP adresy neumím. Počítač má ještě stará XPčka a připojuji s ním přes WiFi. Jiná zařízení připojená stejným způsobem tento problém nemají.. takže pro mě celkem záhada...Má někdo nějaký tip?

• Blackstart
      Blackstart, 7.3.18 23:36:17  

Ještě jsem zapomněla napsat, takže doplňuji: výše popisovaný problém se děje ve všech prohlížečích.

• cernej.baron
      cernej.baron, 10.3.18 16:27:57  

Jednoznačné řešení nemám a vycházím z toho, že jsi prohlížeč vypucovala – cookies, atd
      Ještě bych se podíval, jestli by nepomohl program Wise Registry Cleaner
      http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=Wise+Registry+Cleaner
      https://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?qs=Wise+Registry+Cleaner

• Blackstart
        Blackstart, 15.3.18 00:11:56  

jo jo, smazání cookies jsem taky zkoušela :-D díky za tip, ale moc nedoufám, že zabere - registry jsem taky "čistila", ale přes CCleaner... Každopádně ještě jednou dík :2:

• petr.
          petr., 15.3.18 13:12:45  

Jo taky už opravuji Win víc jak půl roku, nakonec to stejně dopadne přeinstalací :5: .

• freekarol
          freekarol, 15.3.18 20:18:07  

Registry se nečistí, pokud tomu člověk nerozumí, žádné spustím tenhle program a on v registru smaže, co považuje za špatné.

• Madeira
            Madeira, 24.3.18 19:21:33  

Cože?

• petr.
              petr., 25.3.18 07:10:34  

Jasně, tenhle program je na vlastní nebezpečí...

• freekarol
                freekarol, 25.3.18 11:37:04  

Bohužel, ho radili(nevím, jak je to ted) i na jednom českém foru, které slouží k odstranování havěti z Windows. A jelikož tam nemůže radit každý, jen ti, kteří k tomu mají oprávnění, tak je to ještě horší. Proto si už rady, at je to sebevětší odborník, radši ještě ověřím jinde. Pak by se nestalo, že po vyčištění CCleanerem, mi nešlo to či tamto. A vím to na 100%, protože když jsem obnovil smazané klíče z registru, tak vše fungovalo. Znovu jsem použil CCLeaner a zase to nešlo.

Používání čističe je jako ruská ruleta. Může nám to v pohodě mono let vycházet, ale jednou nám to štěstí dojde.

Nemmluvě o tom, že registr se dnes promazává jen kvůli havěti či nekompatibilitě s nějakým programem. Ohánět se tím, že tak Windows poběží rychleji, je od Windows 7, mýtus.

• Blackstart
                  Blackstart, 19.4.18 23:44:43  

To souhlasím, já ovšem jela na XPčkách a vzhledem k tomu, že počítač byl zabalastěnej i dalšími uživateli (i nezkušenými), nebylo co ztratit. Důležitá nebo tajná data v něm stejně neukládám - byl to prostě jen surfovací komp pro rodinu v kuchyni. Ale konečně se mi podařilo problém vyřešit - už rok se mi v koutě válel nepoužitej komp s desítkama, tak jsem ho konečně zprovoznila. :-D

• cernej.baron
                    cernej.baron, 20.4.18 18:01:13  

... se budu muset číhnout, jestli se mi někde neválí fungl novej Mercedes... :1: