Co vám hlava nebere?

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Dopaminka (2018-02-24 17:35:22)M.Povltavska (2018-02-24 17:01:03)Carbon.de.Castel-Jaloux (2018-02-23 09:50:38)od10k5 (2018-02-22 22:34:01)Lalis (2018-02-22 16:38:00)Jackie0004 (2018-02-22 12:50:51)kunerolavitriol (2018-02-22 11:45:58)Doctor.Bolito (2018-02-22 10:32:56)Anicka (2018-02-22 09:28:31)beLIEve (2018-02-22 09:22:21)ikvacek (2018-02-22 01:48:24)coach1 (2018-02-21 19:08:00)Jitrenka1 (2018-02-20 19:20:14)Saxana (2018-02-17 19:04:00)sharkid (2018-02-13 22:15:14)mamba77 (2018-02-13 20:01:06)ala31 (2018-02-12 17:51:30)zena.zdena (2018-02-10 12:06:48)joff (2018-02-08 20:27:58)osoba (2018-01-25 21:23:20)vlkovamarka (2018-01-15 18:33:57)pvdmk (2018-01-11 10:41:15)Clementine (2017-12-26 14:07:02)
Co vám hlava nebere?
Založeno: 16. 10. 2013 | Příspěvků: 8 069 | Členů: 47
Správci: Saxana (hlavní), beLIEve, LinPin

Povídání o všem co vám hlava nebere a nad čím se pozastavujete...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• cabballero
    cabballero, 18.2.18 18:47:18  

Dynamiku některejch nahrávek vycházejících na CD :12:
    Neni to naštěstí obecnej průser, ale děje se to. Ošklivě se to zvrtlo někdy v devadesátejch letech. Moje uši už to zažily víckrát. Naposled tenhle tejden, konkrétně s cédéčkem Abigail (King Diamond), který mi pučil kamarád. Bylo to CD vydaný v roce 2005. Muzika v pohodě, fakt povedený album, ale zvuk nic moc. Ze zvědavosti jsem to prohnal "měřákem dynamiky" a vylezlo mi z toho hodnota DR7 (ze stupnice DR0-nejhorší až DR20-nejlepší). Zjistil jsem, že původní CD vydaný STEJNOU společností (Roadrunner) v r.1987 má DR14. A takovejch případů je hafo. Vezme se nějakej původní máster, ve studiu se to jakože "vylepší" na nové, zremásterované vydání a co z toho vznikne? Občas je výsledkem akorát tak zku*vená dynamika nahrávky, která neni pro uši příjemná na poslech.
    Ale nedavno jsem slyšel podstatně větší průser a to nešlo o zprznění staré nahrávky, ale původní album vydaný v roce 2017! Proti tomu byl ten King Diamond z r.2005 ještě super :1: O co šlo? Cédéčko z minulýho roku od kapely Liv Sin (Liv ze zaniklejch Sister Sin + další lidi). Už i bez měření DR bylo hned slyšet, že tohle pos*ali, po pěti minutách přeskakování skladeb to člověk vypne, páč ten zvuk je hroznej. Je to vlastně takřka souvislý "hučení", o dynamice tu nemůže bejt řeč. A hodnota DR3 to jen potvrzuje. Škoda, muzika jako taková se mi líbí, ale na poslech takovýho zvuku nemam (žaludek) uši :5:

• cabballero
      cabballero, 18.2.18 18:52:34  

...A troufnu si tvrdit, že bych klidně mohl vsadit prachy na to, že další takovej magor, kterej by řešil u muziky takový kraviny, se tu nenajde, že? :1:

• mamba77
    mamba77, 13.2.18 19:58:32  

https://www.novinky.cz/domaci/463240-vlada-chce-zmrazit-platy-politiku-poslanci-se-divi.html

šáhni praseti do koryta a uvidíš ten kvíkot :6: :6:
    A prasata ve sněmovně už začínají kvičet jj hamty hamty ať máme víc než tamty.
    Nemocenská plná samá náhrada a doplatek.
    A normální občane nemel drž hubu a koukej makat a platit daně :10: :8: :7:

• ikvacek
      ikvacek, 22.2.18 01:48:24  

Jen populistický nápad pro blbečky. Oni moc dobře vědí, že to sněmovna neschválí, ale přinese jim to body, protože oni zase chtěli a tamti jim to nedovolili.

• Duha
    Duha, 12.2.18 23:47:20  

Tady to byl masakr :

https://www.diskutnici.cz/forum/3072-pes-nepritel-cloveka/

• beLIEve
      beLIEve, 13.2.18 07:13:39  

Co to je za ujeté fórum?

• Dopaminka
        Dopaminka, 13.2.18 07:22:23  

začínám se obávat, že je takových najednou nějak moc, a přemýšlím čím dál častěji přemýšlet nad svým místem na diskutnikach.
        Mám pocit, že je to pro mě signál venovat se jiné zábavě. Myslím dlouhodobě.

• beLIEve
          beLIEve, 13.2.18 07:56:15  

Že?

• beLIEve
          beLIEve, 13.2.18 09:03:01  

Já mám upřímně na některé pejskaře také svůj názor, ale tahle skupina je teda pěkně přehnaná.

• Duha
            Duha, 13.2.18 19:05:45  

Tak eště jednou, pro ty méně chápavé:

Nejvíc mi nas.r.a.lo vloni, když sem si vzala čistě vyprané černé tesilové kalhoty a o ulici pod námi se rozběhl takový větší ořech ku mě a skočil na mě a otiskl mi tlapu od bláta ( doufám že jen od bláta) na stehno. Psa sem odehnala igelitkou s nákupem a křikem, pak se z poza rohu vynořil kluk s holkou a nějakým dědkem a křičeli na mě, ať toho psa nechám, já jsem jim vynadala a ukazovala na znečištěnou nohavici, ti debílci křičeli, že to nic není a hrozně jsme si tam nadávali. Volně puštění psi, to je fakt někdy zážitek :12:

Zase tak moc se nestalo, šlo spíš o úlek a též takové lehké nasrání, protože kalhoty sem ten den prala a chvilku před odchodem z domu jsem je vyndala ze sušičky. Ale volně pobíhající psi mi lezou na nervy. Nedávno měl chlap puštěné dva psi, nějakého smetáka malého a takové buldoka, kříženého s nějakou větší rasou. Táhla jsem v igelitce nákup ( brambory, klobásky, vajíčka a hlívu ústřičnou ) a najednou ten větší pes se ke mě rozběhl, páníček na něj jen čuměl a pes se mi cpal do tašky. Zařvala jsem a ten páníček ( omyl přírody ) na psa zavolal : Pocem Leopolde, tak slyšíš, pocem. Pes se líně odemě loudal. Měla jsem strach, aby mi ten čokl nerozbil vajíčka a nepomačkal hlívu, ze které dělám vynikají drškovou polévku a hlívu sem potřebovala nepomačkanou, abych mohla nakrájet nudličky jako vypadající dršky. :5:

• beLIEve
              beLIEve, 13.2.18 21:42:18  

Mno...a? Já ale nereaguju na tebe.

• od10k5
              od10k5, 15.2.18 03:44:08  

Mně volně pobíhající pes naštval jen jednou - bylo mi asi 12 let a jel sem na kole okolo letiště a mimo mně tam pomalu šla nějaká paní s kočárkem a buldokem, mimo nás tam nikdo nebyl. Buldok na mně začal dorážet, vrčet, štěkat a ta ženská byla asi 20 m ode mně a volala na mně, že nemůže jít ke mně pro svého psa, protože tam má kočárek.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
              Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.2.18 21:19:56  

Ten název je zavádějící. Vlastně úplně vedle.
              Původně tam bylo asi 10 - 20 příspěvků a další nepřibývaly; fórum bylo dlouho mrtvé. Teprve poté, co kikina a beran na fóru Klub pohody ... a tak dál, něčeho, vyhodili Pavlu119 a Zidane za jejich tvrzení, např. že pes nemá přednost před dítětem a že pes má poslouchat ... atd., fórum se rozrostlo. Jde vlastně o neschopné majitele, kterým pes do ruky prostě nepatří; nejde tam o nenávist ke psům (příp. k zvířatům vůbec:))) To ani náhodou.
              Jsou tam lidé, kteří si myslí, že první věc u psa je poslušnost, že pes nepatří do postele, že pes má mít vše, co potřebuje, tzn. co nejvíc pohybu atd. vzhledem k vlastnostem plemena a žádné nějaké "venčení" třikrát denně - měl by mít co nejvíc podnětů mezi psy a lidmi; když se válí doma, zakrní.
              Celý život se pohybuji mezi nějakými psy, vlastními i cizími, chodil jsem s nimi i na cvičák (i bez výcviku) a na různé akce právě proto, aby se co nejvíc setkávali s jinými, měli společnost:) S kamarádem jsme měli tři pěkné NO v jistém objektu v kotcích - jezdil jsem za nima na kole i mimo službu a "cvičili jsme". Pes potřebuje skoro neustálý kontakt se svým člověkem.
              S těma kalhotama u Duhy - to velmi dobře chápu, taky mi pár nevychovaných čoklů ušpinilo kalhoty a sousedovic hybrid podrápal holá kolena; ten už to pak neudělal! Je to ovšem vina jejich majitelů ...
              Budu se rozplývat na nevychovaným cizím čoklem, jehož majitel nechápe, že někomu jsou pozornosti jeho psa nepříjemné - ostatně, jak jsem neustále svědkem, velké množství psů na své "páníčky" :8: :8: prostě sere; nebo předstírají, že mají nutnou práci :14: :14:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.2.18 21:27:21  

Koukám, že ten můj pravopis nic moc, a to ještě není tak pozdě; omlouvám se, snad poznáte kdy o kom mluvím ... :11: Jestli o neschopných majitelech psů nebo o členech fóra ... :15:

• mamba77
      mamba77, 13.2.18 20:01:06  

takových diskuzí je tu více nejlepší jsou ty co tamní správci místo diskuze hází na black list a dál melou své hlouposti. :7: :8: :8:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.2.18 21:32:35  

Jo, třeba ten Klub u kikiny - jakmile Zidane napsala, že pes byl až koncem 1. republiky či zač. protektorátu vyřazen ze seznamu jatečných zvířat, správcová i jiní začali běsnit - proč proboha?! :7: :7: Kvůli této skutečnosti nebo že to někdo připomíná? Ono to bylo v kontextu s něčím, ale rozhodně nic proti psům.

• cabballero
    cabballero, 12.2.18 18:33:10  

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/463123-podezrely-z-terorismu-ziskal-praci-na-londynskem-letisti-dostal-se-az-na-plochu.html
    No tvl, to jsou kreténi. Plno zfanatizovanejch šmejdů se začíná projevovat všude možně po Evropě a voni místo toho, aby proti tomu něco dělali, tomu jdou ještě naproti? :1: To je jako zaparkovat odemčený auto s klíčkama v zapalování v Chanově a pak se divit, že ho někdo ukrad :1: Já vim, někdo řekne, že nějakej pucflek z letiště to přece nevytrhne, ale... nejspíš na tohle zkurvený sluníčkářský vítačství Evropa dojede, jak předpověděla slepá Vanga :14:
    Tak, a teď už se jen dozvědět, že když nejsem vítač, jsem rasista, co? :1:

• mamba77
    mamba77, 1.2.18 20:47:25  

No tak zkur..ný Turek člen NATO může beztrestně vraždit a bombardovat a nikdo mu na ta zvěrstva nic neřekne ani ten náš slavnej jenerál co tam sedí na velení NATO zase dvojí metr. :8: :8: :8: :7: :7:

• mamba77
    mamba77, 17.1.18 17:46:47  

Nechápu jak ty prasata v čele s Kraďouskem nebo teď slavní kandidáti na presidenta v čele s Drahošem nebo Tupolánkem pořád straší Ruskem a Čínou :7: :8: :8: I média to pořád papouškují,ale že Francouzký president Macron byl v Číně dojednal obchody a "x" miliard Euro a o nějakých "lidských právech" pohovořil prý jen v soukromý je směšné,že není pranýřován a popotahován,že poklonkuje Číně :8: :7: :7:
    Jde mu o obchod prachy prachy a ti naši tupci budou pořád něco mlejt,že východ nepotřebujem :7: :7:
    Proč tam lezou Francouzi a i Němci??? :8: :7: :7:

• M.Povltavska
      M.Povltavska, 18.1.18 14:46:53  

Mě už ty jejich žvásty také unavují, to je prostě vymývání mozků lidem, kteří si je vymýt dají. Snad převládne prostý selský rozum, pokud ne, pámbu s námi.

• 69beran
      69beran, 30.1.18 09:48:40  

Nedávno tam byl i Trump. Nikde ho za to nikdo nekritizuje.

• 69beran
        69beran, 30.1.18 09:52:16  

Jágr hrál v Rusku. No to je ale gauner, že :13: Proč po fórech zde na D za to nebyl pranýřován? A vůbec...Proč se naši olympionici zůčastnili olympiády v Číně, když je taková fujtajblová? Zeman jim to určitě nepřikázal! :15:

• mamba77
          mamba77, 1.2.18 20:45:35  

jj něco je dobrý a něco musí být zlý hlavně nikomu nepoklonkovat :7:
          Jeden Blb z Jůesej může být sprostý a může urážet,stará výsost může Číňana povozit v kočáře Makaron tam může dohadovat obchod to Havloidi nevidí,ale udělá něco Zeman už se moralizuje :7: :7: :7:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 30.1.18 10:51:54  

"Národohospodář a ekonom" Drahoš by hned přerušil všechny obchody s Čínou a Ruskem ... Bylo to o fous.

• ala31
        ala31, 1.2.18 11:53:22  

Drahoš se jim nepovedl, sice asi na některé lidi zapůsobil, ale mnozí ho hned prokoukli a vše, co se okolo něj točilo. :4: :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 1.2.18 12:17:12  

Chudák Horáček si vsadil špatně ... :5:
        Někdo prý vyhrál na Zemana 4 milióny? Četl jsem o tom v novinách u holiče :))) Taky jsem si mohl vsadit aspoň pětistovku ...

• mamba77
        mamba77, 1.2.18 20:42:51  

o Fous? 150 000 je dost velký fous :7: :1: :1:
        Jo on by rušil ze západu se tam chtějí uchytit a my vycouváme debilismus na entou :7: :7:

• cabballero
    cabballero, 16.1.18 23:27:47  

https://refresher.cz/50840-Profesionalni-fotografce-se-retuse-obliceju-vymkla-z-rukou-Delala-jakoby-nic-a-za-bizarni-rodinne-portretysi-dokonce-nechala-zaplatit

Tohle celý musí bejt nějakej apríl, nebo co! Nějak pořád nemůžu uvěřit tomu, že by se našla taková kráva, která se nestydí si za takovou "práci" říct o prachy a ještě se cítit jako profesionální fotografka! Jestli je fakt upřímně přesvědčená o tom, že odvádí dobrou práci, tak je zralá na Chocholouška. Na takovýhle kurvení fotek nepotřebuje profesionální grafickej software. Měl by jí konečně někdo říct, ať se na to vysere. Třeba má talent na něco jinýho :1: Ovšem největší kreténi jsou ti, co jí za to zaplatili :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 17.1.18 09:59:27  

:1: :1:
      Tam je možné všechno, třeba si umělkyně nějaké další zákazníky najde - zájemce právě o tyhle zmrveniny.

• beLIEve
      beLIEve, 17.1.18 10:32:05  

Kukuřičné děti nebo tak něco mi to připomíná. :1:

• mamba77
      mamba77, 17.1.18 17:41:37  

a votom to je,když se najde někdo kdo zaplatí za špatnou službu tak ten rádoby "umělec" nebo "odborník" v tom bude pokračovat vesele dál :7: :1: :1: :1:

• povalecka.kavarenska
    povalecka.kavarenska, 31.12.17 19:59:06  

Pf 2018

• joff
    joff, 25.12.17 09:13:06  

...Vánoce plné pokoje a pokory. Kde???

• Dopaminka
      Dopaminka, 25.12.17 09:17:10  

tam kde si to tak udělají...

Carbon.de.Castel-Jaloux, 31.12.17 22:41:52  

Kde si do toho nenechají kecat.

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 4.1.18 11:43:28  

Správně, ať si to zařídí každý po svém a vykašle se na to, co tomu řeknou lidé. Oni ti lidé, co do všeho kecají, se o tu pohodu nezasloužej.

• cabballero
    cabballero, 12.12.17 20:52:08  

Když je nějakej freeware imitující placenej kancelářskej balík od Microsoftu s kompatibilitou na štíru, moc to nepřekvapí, ale hlava mi nebere, když je v tom bordel i v rámci vlastního MS Office, konkrétně Excel 2007 a Excel 2010. V práci máme na některejch počítačích MSO 2007, někde MSO 2010, nedělam na tom žádný extra složitý operace, ale třeba "Funkce ověření dat" (s možností výběru z rozevíracího seznamu předem zadaných hodnot) použitá v Excelu 2007 nefunguje správně když se takto vytvořený sešit otevře v Excelu 2010... obráceně tato funkce použitá v Excelu 2010 po otevření v Excelu 2007 nefunguje vůbec.
    Doma to neřešim, když potřebuju něco v tabulkách uplácat, můžu v práci, ale ze zvědavosti jsem chtěl vyzkoušet, jak na tom v tomhle ohledu jsou ty freeware náhražky. Zkusil jsem jich víc, ale věcí, který z sešitu z MS Excelu v softech zadarmo nefungovaly bylo víc, než je zdrávo. A uplně nejhůř dopadl ten "slavnej" Open Office, za kterej se už za dob diskuzních fór na Lidé.cz někteří (nejspíš Linuxácí) do krve rvali, jaká že je to perfektní náhražka drahýho softu :1: Pravda je taková, že u sešitu vytvořenýho v Excelu od MS bylo v Open Office takovejch průserů, že to bylo nepoužitelný. Poučení je jasný - buď dělat jenom v Excelu od Microsoftu, nebo jenom v Open Office - míchat to je na hovno.

• cabballero
    cabballero, 10.12.17 10:03:41  

Někdo chce třeba předvést, jak skvěle hrajou jeho reprobedny za půl mega, nebo např. porovnává zvuk několika různejch reprosoustav za řádově statisíce Kč a použije k tomu YOUTUBE :1: :1: :1: Hlava to sice nebere, ale na pobavení dobrý.
    OK, na vokouknutí dizajnu v pohodě, ale hodnotit zvuk beden na základě poslechu z joutůbu, na kterym bude hrát "stejně pěkně" high-end za statisíce jako třeba bedýnky z Datártu za deset litrů? To je jako chtít porovnávat, jestli jede líp Huracán, nebo Pé-jednička od McLarenu a zkoušet to na takovýhle cestě > https://i.nahraj.to/f/1SZn.jpg :14:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.12.17 11:51:35  

Ty jseš už moc high-end.
      Já myslím že bedýnky za deset litrů nejsou až tak špatné..... Sám Jak víš mám něco poodbného a ok muzika a nevyužiju to ani z 10% co to má :4:

• cabballero
        cabballero, 11.12.17 21:18:42  

Jasně, netvrdim, že bedny za desítku musej bejt špatný, o tom muj příspěvek nebyl. Šlo o to, že poslechem přes YT je blbost posuzovat zvuk takřka jakejchkoliv rerobeden. Proč? Když už někdo muziku z YT pouští (vynecham uplnej konec zvukovýho řetězce - uši), valí to většinou přes nějakou tu integrovanou zvukovku v PC a repráčky za pár stovek, nebo nějakej ten chytrej mobil (ať už do zabudovanýho repráčku, nebo špuntů do uší), popř.tablet, kterej má repráček asi jako ten smartfoun.
        *Je mi jasný, že takovýhle hovadiny neřeší ti, kteří poslouchaj CO hraje a ne JAK to hraje. Taky je mi jasný, že dalšího takovýho magora, jako já, tu budu těžko hledat. Ale jinak YT jako takový neodsuzuju, je to super, když nejde o to jak to hraje, najde se tam takřka jakákoliv muzika, na kterou si člověk vzpomene, i když já si to užiju spíš po tý vizuální stránce.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.12.17 11:05:28  

https://refresher.cz/49799-Podarilo-se-zachranit-170-psu-kteri-by-jinak-skoncili-v-polivce-Zvirata-z-jihokorejske-farmy-dostanou-sanci-na-normalni-zivot?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Přispívejte na opuštěné pejsky, budou vás mít rádi, bude vás to hřát u srdce :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.12.17 11:16:06  

Každou chvíli mě zastaví nějaký aktivista. Přispějte na psí útulky! A co lidi? Ať si nikdo nemyslí, že takové poměry jsou jen v Minsku a podobně vzdálených městech a zemích. Měli bychom se starat spíš o (naše) děti než o psy.

http://www.info.cz/svet/nactileti-kteri-vazi-jen-15-kilo-v-beloruskych-sirotcincich-dosly-penize-na-jidlo-pro-deti-8238.html

Speciální jídlo? To je mi divné. Spíš neustálý kontakt, podněty ... Jinak jim zakrní mozek. Jenže je to jako u nás - nejsou lidi. Za ten pakatel, jaký dostávají, tam pracují jen fanatici". Znám to z českých zařízeních, i když u nás to nejde do takových extrémů.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.12.17 11:52:59  

Jo bude ale zachráníš jich 10 a další tisíce dopadnou blbě.... To je těžký :11:

• cabballero
    cabballero, 3.12.17 15:57:04  

https://youtu.be/pTDRhmdj6jw
    Za takovýhle kurvení aut pověsit za koule do průvanu :7:

• Dopaminka
      Dopaminka, 3.12.17 16:15:10  

celém jsem to nevydržela. Moc tomu nerozumím, ale... Přišlo mi to jako nepovedené genetické mutace aut.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 3.12.17 20:13:52  

Na naše silnice nebo vůbec do terénu to není :14:

• od10k5
      od10k5, 4.12.17 20:36:37  

Krásně vystižené výhody takzvaných žehliček. Když sem to viděl, tak sem hned radši, že mám normálnější auto.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 5.12.17 19:40:26  

No viset na každým menším retardéru není ideál :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 5.12.17 19:39:50  

Mám rád tuning ale tohle je už hodně přes čáru a nelíbí....
      U Tebe vím že jseš přes muziuku a zajímal by mne Tvůj názor na ty tuningy aut ohledně hudby. Hodně jsem jezdil po veletrzích a ty auta na stáncích značek Sony či Pionner byly šílené - kelímek z vodou postavený na střechu pomalu pochodoval po střeše vozu :1: Nevěřil jsem co někteří umí do auta narvat ohledně hifi

• cabballero
        cabballero, 8.12.17 13:44:08  

Mam rád muziku i auta, akorát trochu jinak, než tihle "tuneři". V praxi s tuningem aut zkušenosti nemam (leda tak virtuálně, však víš), ale podívam se na to rád. Někdy je to hezké, někdy prasečina. Období, kdy jsem muziku v autě řešil hodně, mam už za sebou. Na starý kolena už jsem vyblbnutej, už nehrozí situace, kdy by hodnota audiosystému v autě přesahovala jeho hodnotu. Moje požadavky na zvuk reprodukované hudby a možnosti prostoru v plechovce na kolečkách prostě nejdou dohromady. A výkon/hlasitost? Ano, i při domácim poslechu je třeba určitý hodnoty akustického tlaku (česky: vosolit volume doprava), aby byl požitek z poslechu ten správnej (proto bych nemohl bydlet v paneláku ze sousedama přes zeď), ale ten kravál, co vychází z některejch vytuněnejch mazlíků, bych nesnes... a nebudem si nic namlouvat - o kvalitu zvuku tu rozhodně nejde.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 11.12.17 11:54:01  

Já mám tuning rád ale takový ten normální - toto je už trošku přes čáru a nelíbí se mi to.