Dračí doupě - hra

Otevřená diskuze | Kategorie: Koníčky
slavidan (2018-01-02 22:38:23)Wulfhere (2017-12-18 13:16:24)Domovnik-317 (2014-12-30 05:51:12)jard01 (2013-11-07 07:14:17)
Dračí doupě - hra
Založeno: 16. 10. 2013 | Příspěvků: 56 | Členů: 4
Správci: slavidan (hlavní)

O české RPG Dračí doupě, ale také o dalších příbuzných podobných hrách (Dungeon and Dragons, ...)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Wulfhere
    Wulfhere, 23.11.17 18:13:23  

Zdravím všechny fanoušky DrD. Hledám nějakou družinu, ke které bych se mohl připojit. Jsem z Rychnova nad Kněžnou a tak hledám družinu v rozumném dosahu. Např. Hradec Králové, Náchod atd. a nebo třeba i někoho dál, ale to pak jedině s možností přespání. Doufám, že nějakou rozumnou družinu najdu. Pokud by jste měli o mě zájem, přidejte si mě do přátel a napište mi prosím. Díky. Wolf

PS: brzy vyjde hra Dračí hlídka, tak bych pak rád zkusil právě ji.

• slavidan
      slavidan, 12.12.17 22:33:29  

Já jsem z Prahy, tak nemohu sloužit.

Děkuji za info o Dračí hlídce, podívám se na ní. :2:

• Wulfhere
        Wulfhere, 18.12.17 13:14:49  

To je škoda. Dnes najít skupinu hráčů s kvalitním "Vypravěčem", je zazrak. W.

• slavidan
    slavidan, 19.11.15 10:57:09  

Máte nějaký vtipný zážitek z hraní Doupěte? Podělte se! :2:

• slavidan
    slavidan, 21.11.14 17:56:18  

Gamebook - RPG pro jednoho :1:

• slavidan
    slavidan, 13.10.14 23:21:35  

vítej Domovniku-317!

• slavidan
      slavidan, 13.10.14 23:22:03  

Co ty a Dračí doupě? :4:

• slavidan
    slavidan, 26.3.14 10:31:06  

Hrál někdo z vás za "alternativní" povolání, tedy povolání vymyšlené samotnými hráči, tedy "nepravidlové"? Ke klasickému drd je nabízeli v Kameni mudrců, Nemesis i jinde ...

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 26.3.14 12:08:51  

většina těch co jsem viděl byla naprosto příšerná...

• slavidan
        slavidan, 26.3.14 12:29:41  

Netvrdím, že ne! Připadaly mi nevyvážené...dost často vypapadaly jako produkt osobní snahy vnést do DrD ještě další kousek DaD ... :11:

jediné dobré nové povolání vnesli tvůrci Asterionu - myslím tím jejich kněze.

• slavidan
    slavidan, 21.12.13 23:23:04  

Čtete někdo povídky ze světa pro DrD - asterionu?

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 29.12.13 14:51:00  

Jen ty co vycházely v Dechu Draka, jinak nemám zkušenost.

• slavidan
        slavidan, 29.12.13 20:08:27  

Ty jsem také četl, jinak Asterion jako herní modul teď už řadu let stagnuje.

• Pan.Ovce
    Pan.Ovce, 6.11.13 08:58:53  

Znáte/máte i nějaké neoficiální fanziny? Já pamatuju Šavlozubou veverku; nikdy jsem ji nečetl, ale našel jsem archiv: http://pajuvdrd.wz.cz/veverka.htm

• slavidan
      slavidan, 6.11.13 09:27:02  

Ano, Znám, četl jsem a kupoval, domaje mám. Něco jsem si dokoupil zpětně ještě v 90. tých letech.

Znal jsem a párkrát koupil "Kámen mudrců" , včetně prvního čísla, jež vzbudilo obsahem a formou obecný posměch.

Také jsem si koupil "The best of Zbytky", což byl výbor toho nejlapšího z dalšího fanzinu k DrD. Pěkné... :2:

• jard01
      jard01, 6.11.13 17:39:31  

ano četl sem to na internetu, ale spíše čerpám inspiraci na stránce http://www.dracidoupe.cz teda pokud tuto stránku znáte :4: pokud to tu již bylo ten link tak se omlouvám :4:

• Pan.Ovce
        Pan.Ovce, 6.11.13 17:42:16  

No já už se tomu moc nevěnuju, ale jsem si téměř jistý, že jsem tam kdysi lezl :)
        Měl jsem na mysli právěže papírové ziny, ale odkazy na stránky se samozřejmě neztratí.

• slavidan
    slavidan, 5.11.13 21:23:06  

DrD plus je zcela nová hrá pod stejnou hlavičkou. To ovšem je i DrD2

Mám ty samé co ty, k tomu navíc ale i ostatní moduly tarie a Asterionu. :)

Některé jsou v Pdf na netu zdarma ...
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/ns_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/fa_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/hzm_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/vtb_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/zp_drd.pdf

Poslední "klasické" doupě byl DrD 1.6.

• jard01
    jard01, 5.11.13 19:50:00  

Dobrý podvečer přeji a doufám že nevyrušuji. tuto hru sem hrával s lidmi na Českobudějovicku v okolí Trhových svinů když mi bylo 17let tehdy mě to nadchlo a i bavilo. Dnes bohužel kvůli rodině a starostem kolem nemám čas hrát DrD, ale rád aspoň tu a tam kouknu co je nového. :6:

• slavidan
      slavidan, 5.11.13 20:34:04  

Určitě nerušíš. : )

Já také teď nemám dlouhodobě čas hrát, třeba se to ale změní, něco plánuji...

Nového je Dračí Doupě 2. K DrD vycházely dva světy - moduly. Tária a Asterion. Obojí ale už řadu let stagnují. To byly světy na DRD verze 1.6, na netu je ale konverze i na Drd +

Dech Draka - časopis s jeskyní v každém čísle, zajímavostmi a informacemi k akcím již nevychází, stal se ale od součástí časopisu Pevnost.

Nevím ale, nakolik a zda je to pro tebe nové.:)

Hrával si původní "jedničkové" doupě, nebo Drd+ ?

• slavidan
    slavidan, 26.10.13 20:13:38  

Měli by mít hráči možnost určit vlastnosti postavy hody kostkou? Nebo by si je měli kupovat na základě přidělených bodů. DaD 4e má obě možnosti. V Erthdawnu byla ale první možnost v nových pravidlech vypuštěna. Je to dobré kladivo na munchkiny, nebo to snižuje variabilitu? :13: :8:

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 27.10.13 02:36:43  

mně se přidělování docela líbí... myslím, že oba přístupy mají něco do sebe.

• slavidan
        slavidan, 27.10.13 09:02:18  

Jistě. Čůevěk si může určit priority své postavy a přizpůsobit vlastnosti jejímu chtěnému osudu. Odlišností DaD ovšem je, že si hráč nahodí všech 6 fyzických vlastností a pak si vybere, která hodnota má patřit kterému atributu.Tím se brání vzniku postav nemajících ty pravé předpoklady pro hráčem chtěné povolání. Platí tam samozřejmě omezení - a to, že součet všech bonusů by se měl pohybovat v určitém rozmezí, aby postava nebyla příliš vybočující.
        Earthdawn měl také možnost bodů i náhody, ovšem v poslední edici úplně odmítli možnost hodů kostkou a připouštějí jen přidělování bodů podle klíče (platí stejně jako u DaD, že vyšší hodnoty jsou dražší, a to s nárůstem geometrickou řadou).

• slavidan
        slavidan, 27.10.13 09:04:46  

Character generator DaD :2:

http://www.pathguy.com/cg4.htm

• slavidan
    slavidan, 26.10.13 20:10:56  

Hlavní inspirací Dračího doupěte bylo Dungeons and dragons.

Hra do současnosti prošla dost zásadními změnami pravidel, třebaže v chystané 5.edici má dojít k částečnému návratu zpět. Nějaký názor k dané věci? :2:

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 27.10.13 02:33:29  

nemám zkušenost, kromě na D&D postavených PC her... a z těch to člověk moc nevypozoruje...

• slavidan
    slavidan, 21.10.13 23:08:49  

Zajímavý je ale bestiář v Dračím doupěti 2. Inspiroval se slovanskou mytologií. Můj názor? Většinou se jim to povedlo, místy mi to ale připadá trochu moc věrné předloze na úkor smysluplnosti.

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 21.10.13 23:14:10  

O jakém bestiáři jsi tedy mluvil v předchozím příspěvku? jestli k pluskám, tak ty jsem hrál taky a mám ho. Pluska jsou super, líbí se mi zpracování hráčských příruček s příběhy.
      Dvojku budu muset fakt vyzkoušet...

Jo a jinak jsem hrál z RPGček ještě Shadowrun, tam mě baví prostředí, ale jednak to chce fakt dobrého PJe a jednak pravidla jsou strašně komplikovaná (i když to dává smysl, musíš skloubit střelné zbraně, souboje nablízko a magii, případně ještě cyberspace)

• slavidan
        slavidan, 21.10.13 23:30:13  

O Bestiáři k DrD 2. :2:

http://minotaur.cz/sfaf/catalog/images/013139.jpg

• Pan.Ovce
          Pan.Ovce, 21.10.13 23:34:41  

Jasné, mě zmátlo, žes psal žeho nemáš a teď se o něm rozepisuješ :2:

• slavidan
            slavidan, 21.10.13 23:40:10  

Menší bestiář je součástí i základních pravidel. Jinak velký bestiář jsem měl už příležitost si prohlédnout. Pořád ho nemám, to je pravda. třeba se to změní.... budou vánoce. :2:

• Pan.Ovce
              Pan.Ovce, 21.10.13 23:43:02  

:15: přemýšlím, jestli s tím obtěžovat Ježíška, letos by se mi asi hodily spíš praktické dárky

• slavidan
                slavidan, 23.10.13 18:07:15  

Já pokukuji po 3.5 reprintu Dungeon and Dragons. :13:

• slavidan
        slavidan, 21.10.13 23:37:56  

Já mám doma Pravidla k Shadowran 2 edeice, co vyšla v češtině. Žel jsem se k jeho hře nedostal. Doneslo se mi, že hra a její pravidla jsou už trochu jinde.

Znám také Earthdawn (ač jsem nehrál). To je od stejného zdroje jako swadowran. Vypůjčují si obrázky do příruček. Velmi temné fantasy...

• Pan.Ovce
          Pan.Ovce, 21.10.13 23:42:16  

u Sh. je problém (dost možná záměr) že se odehrává v blízké budoucnosti, takže pokaždé, když se ta budoucnost přiblíží nebo překroučí, je třeba napsat (a prodat) novou verzi :1: ale hrát se dá v poho i podle starých, my si vzali mechanismy a prostředí jsme si udělali sami. Ale je to super hra, zvlášť že mám celkem rád cyberpunk.

• slavidan
            slavidan, 22.10.13 08:35:06  

Earthdawn se sesterská hra Shadowrunu, má ale jiná pravidla. Ta se má odehrávat naopak v dávné minulosti, také elfové, trpaslíci atd. Je to svým způsobem ještě fantasknější...

Je to ale zajímavý herní svět, který pravidelně decimují démonické bytosti zvané Hrůzy.

• Pan.Ovce
              Pan.Ovce, 22.10.13 10:40:10  

to zní fajn :1:

• slavidan
                slavidan, 22.10.13 11:18:47  

Mám doma nejnovější verzi Ertdawnu - základní příručky. A k tomu i pdf verzi starých pravidel.

Ovšem, je to o lidech "bez budoucnosti". Jejich města mají být zničena ajejich kultura zapomenuta. Předpokládám, že to mají zařídit Hrůzy, bytosti dosti podobné cenobitům z Hellraiseru.