Dračí doupě - hra

Otevřená diskuze | Kategorie: Koníčky
slavidan (2015-12-13 14:33:09)Domovnik-317 (2014-12-30 05:51:12)jard01 (2013-11-07 07:14:17)
Dračí doupě - hra
Založeno: 16. 10. 2013 | Příspěvků: 53 | Členů: 3
Správci: slavidan (hlavní)

O české RPG Dračí doupě, ale také o dalších příbuzných podobných hrách (Dungeon and Dragons, ...)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• slavidan
    slavidan, 19.11.15 10:57:09  

Máte nějaký vtipný zážitek z hraní Doupěte? Podělte se! :2:

• slavidan
    slavidan, 21.11.14 17:56:18  

Gamebook - RPG pro jednoho :1:

• slavidan
    slavidan, 13.10.14 23:21:35  

vítej Domovniku-317!

• slavidan
      slavidan, 13.10.14 23:22:03  

Co ty a Dračí doupě? :4:

• slavidan
    slavidan, 26.3.14 10:31:06  

Hrál někdo z vás za "alternativní" povolání, tedy povolání vymyšlené samotnými hráči, tedy "nepravidlové"? Ke klasickému drd je nabízeli v Kameni mudrců, Nemesis i jinde ...

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 26.3.14 12:08:51  

většina těch co jsem viděl byla naprosto příšerná...

• slavidan
        slavidan, 26.3.14 12:29:41  

Netvrdím, že ne! Připadaly mi nevyvážené...dost často vypapadaly jako produkt osobní snahy vnést do DrD ještě další kousek DaD ... :11:

jediné dobré nové povolání vnesli tvůrci Asterionu - myslím tím jejich kněze.

• slavidan
    slavidan, 21.12.13 23:23:04  

Čtete někdo povídky ze světa pro DrD - asterionu?

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 29.12.13 14:51:00  

Jen ty co vycházely v Dechu Draka, jinak nemám zkušenost.

• slavidan
        slavidan, 29.12.13 20:08:27  

Ty jsem také četl, jinak Asterion jako herní modul teď už řadu let stagnuje.

• Pan.Ovce
    Pan.Ovce, 6.11.13 08:58:53  

Znáte/máte i nějaké neoficiální fanziny? Já pamatuju Šavlozubou veverku; nikdy jsem ji nečetl, ale našel jsem archiv: http://pajuvdrd.wz.cz/veverka.htm

• slavidan
      slavidan, 6.11.13 09:27:02  

Ano, Znám, četl jsem a kupoval, domaje mám. Něco jsem si dokoupil zpětně ještě v 90. tých letech.

Znal jsem a párkrát koupil "Kámen mudrců" , včetně prvního čísla, jež vzbudilo obsahem a formou obecný posměch.

Také jsem si koupil "The best of Zbytky", což byl výbor toho nejlapšího z dalšího fanzinu k DrD. Pěkné... :2:

• jard01
      jard01, 6.11.13 17:39:31  

ano četl sem to na internetu, ale spíše čerpám inspiraci na stránce http://www.dracidoupe.cz teda pokud tuto stránku znáte :4: pokud to tu již bylo ten link tak se omlouvám :4:

• Pan.Ovce
        Pan.Ovce, 6.11.13 17:42:16  

No já už se tomu moc nevěnuju, ale jsem si téměř jistý, že jsem tam kdysi lezl :)
        Měl jsem na mysli právěže papírové ziny, ale odkazy na stránky se samozřejmě neztratí.

• slavidan
    slavidan, 5.11.13 21:23:06  

DrD plus je zcela nová hrá pod stejnou hlavičkou. To ovšem je i DrD2

Mám ty samé co ty, k tomu navíc ale i ostatní moduly tarie a Asterionu. :)

Některé jsou v Pdf na netu zdarma ...
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/ns_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/fa_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/hzm_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/vtb_drd.pdf
    http://www.altar.cz/drd/aplikace/zp_drd.pdf

Poslední "klasické" doupě byl DrD 1.6.

• jard01
    jard01, 5.11.13 19:50:00  

Dobrý podvečer přeji a doufám že nevyrušuji. tuto hru sem hrával s lidmi na Českobudějovicku v okolí Trhových svinů když mi bylo 17let tehdy mě to nadchlo a i bavilo. Dnes bohužel kvůli rodině a starostem kolem nemám čas hrát DrD, ale rád aspoň tu a tam kouknu co je nového. :6:

• slavidan
      slavidan, 5.11.13 20:34:04  

Určitě nerušíš. : )

Já také teď nemám dlouhodobě čas hrát, třeba se to ale změní, něco plánuji...

Nového je Dračí Doupě 2. K DrD vycházely dva světy - moduly. Tária a Asterion. Obojí ale už řadu let stagnují. To byly světy na DRD verze 1.6, na netu je ale konverze i na Drd +

Dech Draka - časopis s jeskyní v každém čísle, zajímavostmi a informacemi k akcím již nevychází, stal se ale od součástí časopisu Pevnost.

Nevím ale, nakolik a zda je to pro tebe nové.:)

Hrával si původní "jedničkové" doupě, nebo Drd+ ?

• slavidan
    slavidan, 26.10.13 20:13:38  

Měli by mít hráči možnost určit vlastnosti postavy hody kostkou? Nebo by si je měli kupovat na základě přidělených bodů. DaD 4e má obě možnosti. V Erthdawnu byla ale první možnost v nových pravidlech vypuštěna. Je to dobré kladivo na munchkiny, nebo to snižuje variabilitu? :13: :8:

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 27.10.13 02:36:43  

mně se přidělování docela líbí... myslím, že oba přístupy mají něco do sebe.

• slavidan
        slavidan, 27.10.13 09:02:18  

Jistě. Čůevěk si může určit priority své postavy a přizpůsobit vlastnosti jejímu chtěnému osudu. Odlišností DaD ovšem je, že si hráč nahodí všech 6 fyzických vlastností a pak si vybere, která hodnota má patřit kterému atributu.Tím se brání vzniku postav nemajících ty pravé předpoklady pro hráčem chtěné povolání. Platí tam samozřejmě omezení - a to, že součet všech bonusů by se měl pohybovat v určitém rozmezí, aby postava nebyla příliš vybočující.
        Earthdawn měl také možnost bodů i náhody, ovšem v poslední edici úplně odmítli možnost hodů kostkou a připouštějí jen přidělování bodů podle klíče (platí stejně jako u DaD, že vyšší hodnoty jsou dražší, a to s nárůstem geometrickou řadou).

• slavidan
        slavidan, 27.10.13 09:04:46  

Character generator DaD :2:

http://www.pathguy.com/cg4.htm

• slavidan
    slavidan, 26.10.13 20:10:56  

Hlavní inspirací Dračího doupěte bylo Dungeons and dragons.

Hra do současnosti prošla dost zásadními změnami pravidel, třebaže v chystané 5.edici má dojít k částečnému návratu zpět. Nějaký názor k dané věci? :2:

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 27.10.13 02:33:29  

nemám zkušenost, kromě na D&D postavených PC her... a z těch to člověk moc nevypozoruje...

• slavidan
    slavidan, 21.10.13 23:08:49  

Zajímavý je ale bestiář v Dračím doupěti 2. Inspiroval se slovanskou mytologií. Můj názor? Většinou se jim to povedlo, místy mi to ale připadá trochu moc věrné předloze na úkor smysluplnosti.

• Pan.Ovce
      Pan.Ovce, 21.10.13 23:14:10  

O jakém bestiáři jsi tedy mluvil v předchozím příspěvku? jestli k pluskám, tak ty jsem hrál taky a mám ho. Pluska jsou super, líbí se mi zpracování hráčských příruček s příběhy.
      Dvojku budu muset fakt vyzkoušet...

Jo a jinak jsem hrál z RPGček ještě Shadowrun, tam mě baví prostředí, ale jednak to chce fakt dobrého PJe a jednak pravidla jsou strašně komplikovaná (i když to dává smysl, musíš skloubit střelné zbraně, souboje nablízko a magii, případně ještě cyberspace)

• slavidan
        slavidan, 21.10.13 23:30:13  

O Bestiáři k DrD 2. :2:

http://minotaur.cz/sfaf/catalog/images/013139.jpg

• Pan.Ovce
          Pan.Ovce, 21.10.13 23:34:41  

Jasné, mě zmátlo, žes psal žeho nemáš a teď se o něm rozepisuješ :2:

• slavidan
            slavidan, 21.10.13 23:40:10  

Menší bestiář je součástí i základních pravidel. Jinak velký bestiář jsem měl už příležitost si prohlédnout. Pořád ho nemám, to je pravda. třeba se to změní.... budou vánoce. :2:

• Pan.Ovce
              Pan.Ovce, 21.10.13 23:43:02  

:15: přemýšlím, jestli s tím obtěžovat Ježíška, letos by se mi asi hodily spíš praktické dárky

• slavidan
                slavidan, 23.10.13 18:07:15  

Já pokukuji po 3.5 reprintu Dungeon and Dragons. :13:

• slavidan
        slavidan, 21.10.13 23:37:56  

Já mám doma Pravidla k Shadowran 2 edeice, co vyšla v češtině. Žel jsem se k jeho hře nedostal. Doneslo se mi, že hra a její pravidla jsou už trochu jinde.

Znám také Earthdawn (ač jsem nehrál). To je od stejného zdroje jako swadowran. Vypůjčují si obrázky do příruček. Velmi temné fantasy...

• Pan.Ovce
          Pan.Ovce, 21.10.13 23:42:16  

u Sh. je problém (dost možná záměr) že se odehrává v blízké budoucnosti, takže pokaždé, když se ta budoucnost přiblíží nebo překroučí, je třeba napsat (a prodat) novou verzi :1: ale hrát se dá v poho i podle starých, my si vzali mechanismy a prostředí jsme si udělali sami. Ale je to super hra, zvlášť že mám celkem rád cyberpunk.

• slavidan
            slavidan, 22.10.13 08:35:06  

Earthdawn se sesterská hra Shadowrunu, má ale jiná pravidla. Ta se má odehrávat naopak v dávné minulosti, také elfové, trpaslíci atd. Je to svým způsobem ještě fantasknější...

Je to ale zajímavý herní svět, který pravidelně decimují démonické bytosti zvané Hrůzy.

• Pan.Ovce
              Pan.Ovce, 22.10.13 10:40:10  

to zní fajn :1:

• slavidan
                slavidan, 22.10.13 11:18:47  

Mám doma nejnovější verzi Ertdawnu - základní příručky. A k tomu i pdf verzi starých pravidel.

Ovšem, je to o lidech "bez budoucnosti". Jejich města mají být zničena ajejich kultura zapomenuta. Předpokládám, že to mají zařídit Hrůzy, bytosti dosti podobné cenobitům z Hellraiseru.

• Pan.Ovce
    Pan.Ovce, 18.10.13 11:19:02  

Aby řeč nestála, zeptám se na zkušenosti s dvojkou; já ji ještě nečetl, natož hrál (I 1.6 jsem nehrál už pár let).

• slavidan
      slavidan, 18.10.13 13:17:18  

Já dvojku zatím jenom četl. Hrát jsem ji neměl dosud čas.

Ona je to už jiná hra, víc postavená na rolepayingu. Jejím cílem je oproštění se od tabulkových orgií. Mj. postavy nemají životy ani původní vlastnosti - nahradilo je Tělo, Duše a Vliv, demonstrující v podstatě fyzické, magické a sociální "umění boje". Asi jsem konzervativní...:13: Bestiář mají ale pěkný, většina potvor působí přirozeně.

Hrál jsem původní a Dračí doupě + to už je také o něčem jiném. :2:

• Pan.Ovce
        Pan.Ovce, 18.10.13 13:19:13  

Si to asi pořídím :)
        Štve mě, že už se s kámošema nejsme schopni domluvit na nějaké herní session :9:

• slavidan
          slavidan, 18.10.13 13:36:22  

Vyšla k tomu základní příručka (pro hráč i pána jeskyně dohromady). Výhodnější (ač dražší)je ale asi krabice s doplňky.

Rok starou novinkou je k tomu samostatný bestiář. Ten nemám...

Jinak se zajímám také o hry Dungeon and Dragons a Earthdawn.

:2: