Psychologie a psychoterapie

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
Filcka (2017-11-19 19:15:34)radkojaga (2017-11-19 18:33:05)Majolenka (2017-11-19 06:54:03)VitaCitek (2017-11-18 22:45:22)minoki (2017-11-18 18:54:13)Malahan (2017-11-18 10:49:21)Neurolka.05 (2017-11-18 08:42:53)Dopaminka (2017-11-18 08:21:18)mustang116 (2017-11-18 05:50:39)DuhovaSfinga (2017-11-14 23:03:19)Millagros115 (2017-11-12 09:48:49)od10k5 (2017-11-12 00:02:01)ala31 (2017-11-09 20:42:27)Spravec (2017-11-02 11:32:57)missisfine (2017-11-01 14:29:05)mat.yz (2017-10-29 19:34:17)osoba (2017-10-13 19:19:06)Sanxia (2017-10-06 20:00:35)Quick (2017-07-22 12:41:20)Agustinenn (2017-07-13 17:24:29)Katy123 (2017-05-17 18:10:53)lafytka (2017-05-11 21:09:55)andie418 (2017-04-10 21:08:40)
Psychologie a psychoterapie
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 8 289 | Členů: 55
Správci: mat.yz (hlavní)

Pohovořme si o tom co nás trápí,bolí ,s čím si nevíme rady a co nám naopak pomáhá v žití....Odborné a osobní náměty vítány.Prosím ,zde nediagnostikujeme nemoci,od toho máme odborníky.Urážky budou mazány.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• mustang116
    mustang116, 18.11.17 05:47:49  

Kradou, ani poledne nedrží feat. Nejhorší ministr financí

https://www.youtube.com/watch?v=T_QOcZIIUWI

• Neurolka.05
    Neurolka.05, 16.11.17 12:26:48  

Ahoj, nemáte někdo zkušenost se Zoloftem? Jak funguje?
    Začínala jsem na 50mg, po 5 dnech jsem dle předpisu zvýšila na 100mg a po dalších 10 dnech na 150mg.
    Už na té stovce jsem se ke konci docela cítila v psychické pohodě, i nežádoucí účinky mizely. Ale poslední 3 dny je mi zase hůř, nálada pryč, bojuju s pláčem, fungovat v práci znamená maximální nasazení, a fyzicky je mi neustále na zvracení, občas mám třes v rukou a nejraději bych pořád spala. Jenomže ani to nefunguje. Tedy spím hodně, ale často se budím, nespím v kuse.
    Nevím, jestli bych se neměla vrátit zpátky na 100mg. Volala jsem i psychiatrovi, ale ten tento týden neordinuje. Aspoň že je prodloužený víkend. Plány jsem zrušila, takže víkend určitě prospím.

• Filcka
      Filcka, 16.11.17 14:47:57  

Pár měsíců jsem ho bral a neměl jsem dojem, že by to pro mě něco dělalo. Tak jsem těch 150mg ze dne na den vysadil. To nedoporučuju dělat.

• Neurolka.05
        Neurolka.05, 16.11.17 15:46:56  

Tím myslíš nepomáhal na depresi nebo nebyly žádné nežádoucí účinky?
        Já ho vysazovat nechci, jen jsem myslela snížit dávkování, jestli toho třeba není moc.

• Filcka
          Filcka, 16.11.17 16:20:22  

S depresí mi to nepomáhalo a nežádoucí účinky těžko říct, v té době těch faktorů bylo tolik, že je těžko cokoli přisuzovat zrovna zoloftu.

• Dopaminka
      Dopaminka, 16.11.17 16:28:15  

mně to připomíná ucinky všech ostatnich SSRI antidepresiv.
      jediné, co mi s nimi šlo dobře, bylo hubnutí. protože mi z toho bylo dost špatně, takže jsem nemohla moc jíst.
      AD účinky celkem žádné. tedy aspoň u mě

• Neurolka.05
        Neurolka.05, 16.11.17 16:36:34  

Já jsem právě zmatená. Přišlo mi, že zabírají, ulevilo se mi a přišla jsem si minulý týden už docela v pořádku. Tenhle se to zhoršilo. Tak teď nevím. Už dokonce přemýšlím nad tím, že třeba ta úleva se vztahovala k dojezdu neurolu. Jenomže ten už nemám, psychiatr mi napsal jen jedno balení na začátku, teď už mám užívat jen zoloft, ptž není tak návykový.

• minoki
    minoki, 12.11.17 19:25:43  

Hmm,hmmm a proc tahle diskuse neni skryta?...Prece jenom,uz je to dost soukrome.

• Dopaminka
      Dopaminka, 12.11.17 19:53:21  

To je věc správce.

• Dopaminka
        Dopaminka, 12.11.17 19:56:04  

Jelikož je v popisku, že je to otevřená diskuze, každý si musí sám zvážit, co sem napíše.

• minoki
          minoki, 12.11.17 20:01:50  

Ja vim.Vis co je zajimave? Ja zalozila diskusi,ze bude otevrena a ona se celou dobu chovala jak skryta a neslo to zmenit,i kdyz v nastaveni to bylo.Ted,vzhledem k tomu,co se tam pise za soukrome veci,jsem rada.

• Dopaminka
            Dopaminka, 12.11.17 20:04:36  

Nevim. Taky nejsem úplně nadšená z toho uspořádání těch diskuzi.

• minoki
              minoki, 12.11.17 23:41:23  

Ja hlavne z nekterych lidi,co se snazi ublizit.

• Dopaminka
                Dopaminka, 13.11.17 05:56:47  

Na skryté diskuzi?

• minoki
                  minoki, 13.11.17 07:44:21  

Nikdy nevis...

• Dopaminka
                    Dopaminka, 13.11.17 07:49:11  

Pak jsou taky možnosti. Vykopnout nebo odejit.

• minoki
                    minoki, 13.11.17 07:54:49  

S tim nemam problem...

• Dopaminka
    Dopaminka, 12.11.17 17:55:13  

Neurolko, ano, na skrytá fora se dostaneš pres pozvání správce diskuze.

Osminovou notu si snadno vygooglis. A ano, jsem původně hudebník, hrala jsem celý život v orchestru. Teď už dělám jinou profesi, ale částečně svou hudební minulost využívám i nyní.

• Neurolka.05
      Neurolka.05, 12.11.17 18:17:31  

A jak se dostanu ke správci těchto skrytých fór? Dá se tu někde najít seznam?
      Když jdu přes Fóra a Rozcestník, tak vidím jednotlivé skupiny fór dle témat, po rozbalení pak jednotlivé fóra, ale pokaždé se dostanu jen na Deprese bez cenzury. Tak předpokládám, že jsou ta skrytá fóra natolik skrytá, že kdo neví, tak nenajde ani název fóra ani daného správce.
      Nebo jen neumím hledat?
      Ještě mě napadá vznést dotaz na administrátora. Ten by mi název nebo jméno správce říct mohl. To by nemuselo být tajné.

• Dopaminka
        Dopaminka, 12.11.17 18:23:48  

Ne, opravdu je nenajdes. Mohu tě do jednoho vzit, ale protože jsou tam citlivá osobní temata, je třeba se ujistit, ze nejsi troll nebo převlečený jiný nick. To se zjistí jedině casem.
        Pokud i pak budeš mít zajem, můžu tě přidat, budou li ostatní souhlasit.

• Dopaminka
        Dopaminka, 12.11.17 18:26:13  

Jde především o bezpečí členů. Je to důležité.

• Neurolka.05
          Neurolka.05, 12.11.17 18:32:01  

Troll? Tak mě zatím nikdo nenazval. :1: :1: Nejsem ani převlečený nick. :

Ale chápu. Proto jsou to uzavřené skupiny. Já se tam necpu za každou cenu. Jen mi to přišlo zajímavé, ptž zrovna tímhle tématem teď žiju. Nevadí. Můžu fungovat i tady. Díky.

• Dopaminka
            Dopaminka, 12.11.17 18:38:53  

Jestli to za pár týdnů nebudeš řešit (psychický stav), tak tím lépe. Ale můžeš napsat správcům té druhé skryté skupiny. Napiš jim zpravu. Momentik.

• Dopaminka
              Dopaminka, 12.11.17 18:39:49  

Jerry 71, a LinPin

• Neurolka.05
                Neurolka.05, 12.11.17 18:47:42  

Děkuju moc. Promyslím to. Ale předpokládám, že budou mít stejná pravidla. Je to logické.

Stejně je to tady zvláštní systém. Kdybychom na to náhodou nenarazily, nezjistila bych, že tu jsou i další fóra zaměřená na depresi. Možná by nebylo marné mít možnost vyhledat alespoň název skrytého fóra a jméno správce pro případné oslovení.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 12.11.17 19:54:43  

To si myslím taky. Takhle fungují skupiny na fb. Tady ne.

• Dopaminka
    Dopaminka, 11.11.17 21:24:37  

Neurolko, hodim zo zase nahoru, ať neprotahujeme vlakno.
    Ty nemoci, o nichž jsi psala, nechce nikdo, a taky se nikoho neptá, jestli to rodina zvládne. Začátku něco může, pak už ne, když takový člověk potrebuje celodenní péči a dohled. Je to moc těžké.

• Dopaminka
      Dopaminka, 11.11.17 21:31:30  

A k dotazu kolem sebevraždy. Neměla jsem žádný skutečný pokus.
      Jednou jsem se predavkovala leky a tri dny spala, ale nebyl to pokus o sebevraždu. Pouze pokus o zbaveni se dusevni tryzne. Necitit bolest. A spát. Ale nestalo to za ty stavy potom. Bylo mi hodně zle.

Jinak jsem měla připravený zpusob a planovala jsem to (to bylo jindy). Mela jsem to pojištěné ze dvou stran.
      Nikdy jsem to neudělala. Nedoslo k tomu. Čistě ze zbabělosti.z cireho děsu z toho činu. Dostala jsem se z deprese až mnohem pozdeji. Ale tu možnost mám stale v zásobě treba jako euthanazii, kdybych to někdy potřebovala.

• Neurolka.05
      Neurolka.05, 11.11.17 21:51:58  

Osobně bych ráda žila a zemřela důstojně. Nebýt ve stáří na obtíž. Ale jak píšeš, nemoc si většinou nevybereš, ta přijde. Neptá se.
      Nevím, zda bych byla schopna život sama ukončit. Možná, kdybych hodně trpěla, kdybych si uvědomovala bezmocnost a prodlužování něčeho bez smysluplného prožitku. Pak možná. Ale spíš bych volila euthanasii. Tak nezbývá než doufat, že ji do té doby uzákoní i v ČR, abych nemusela jezdit za humna.

Děkuji za upřímnost. A když to tak čtu, říkám si, že můžu být ráda, že jsem nedošla tak daleko, abych myslela na sebevraždu. Asi byl správný krok poslechnout kamarádku a zajít k odborníkovi a začít užívat AD. Třeba jsem se díky tomu vyhnula takovému dilematu.

• Dopaminka
        Dopaminka, 11.11.17 21:57:21  

To je u každého jiné. Nemoc se může takro vyvíjet i pod dohledem lékaře, jak se tak stalo u mě.
        V té době mě držely při životě z medicinskeho hlediska hlavně psychoterapie. Leky vubec nefungovaly.

• Neurolka.05
          Neurolka.05, 12.11.17 15:37:07  

k psychoterapeutce jsem objednaná na půlku prosince. Jen si teď říkám, jestli to není zbytečné. Prášky zabraly, je mi podstatně lépe, tak k čemu psychoterapeut. Ani nevím, o čem bych s ní mluvila.

• Magdalena.Katka
            Magdalena.Katka, 12.11.17 15:41:09  

Zbytečné to určitě není a neboj se, ona ten rozhovor povede tak, jak potřebuje.

• Dopaminka
            Dopaminka, 12.11.17 15:51:32  

Rozhodně to není zbytečné. Rekni jí co se ti stalo, možná budeš ještě ráda, ze ji máš.

• Neurolka.05
            Neurolka.05, 12.11.17 16:21:51  

Uvidím. Já jsem tedy upovídaná dost, toho se moc nebojím. Jenomže psychoterapeuta mám zažitého z filmů, kdy někdo leží na pohovce, vykecává se ze svých světabolů a psychoterapeut si neúčastně maluje na kus papíru a předstírá zájem. Znuděné paničky, jejichž manžílci jsou v klubu nebo na golfu si platí panáčka na "vykecání se".

• radkojaga
              radkojaga, 12.11.17 16:23:17  

moc představ :1: :1:

• Dopaminka
              Dopaminka, 12.11.17 16:48:03  

Tak to zas záleží ke komu jdeš. Na psychoanalyzu asi ne, to bys vedela.
              Možná není ani psychoterapeut, "jen" psycholog. To záleží...zajimala ses, ke komu jdeš a proč?

• Neurolka.05
                Neurolka.05, 12.11.17 17:15:52  

Psychiatr mi dal doporučení na konkrétní osobu. Na www má u jména titul MUDr. a psychoterapeut. Dočetla jsem se, že se zaměřuje na úzkosti a obavy, panické stavy, depresivní nálady, poruchy příjmu potravy, pocity selhání a méněcennosti apod. Má tam toho víc.
                Po telefonu působila příjemně, ale prý má plno, tak mě může vzít nejdřív až v té půlce prosince. Tak snad nebude špatná, když má narváno.
                A proč tam jdu? Vlastně jen proto, že mi to psychiatr, když mi předepisovat AD, doporučil. Považuje to za rozumný podpůrný prostředek k práškům. Ptž ten kolaps na přelomu září a října byl vyústěním něčeho, co by bylo dobré rozebrat a uvědomit si příčiny a následky, aby se to v budoucnu neopakovalo. Tak nějak to povídal.

• radkojaga
                  radkojaga, 12.11.17 17:27:24  

mám zkušenost kteoru ssamozřejmě nijak nedoporučuji, měla jsme extrémní úzkosti, které mě paralyzovaly... šla jsem k doktorovi a n mi předepssal nějaký lék na úzkosti (tranxilium?) tak nějak se to jmenovalo, vzala jsem ssi tabletu a úzkosti byly pryč. Mnou to tak otřáslo, že jsem si v ten moment uvodmila že ssi potíže dělám sama. že to moje tělo mi dělá problém nikoliv okolí které by bylo důvodem k úzkosstem. Celou noc jsemnad tím přemýšlela a ráno ty léky zahodila. Začala jsem běhat až dvě hodiny denně abych si srovnala hlavu, meditovala a pokud mi bylo zle... tak jsem věděla že to není skutečné, věřila jsem již svému rozummu že si to vymýšlím... vyignorovalal jssem to. a úzkosti postupně odnezněly. sice ne zcela, ale žiju s nimi. vím že jssou a beru je jako součást života. stejně jako stavy nechuti či odporu nebo letargie. Vyspím se, a ráno se vykopu do života-. Dělám méně nebo nic. Když je nutné zaberu víc. nevadí mi mé stavy otrávenosti či nechuti čehokoliv. takhle nějak žiju v klidu a bez léků. dělám jen co je nutné, co není nutné to nedělám a lehnu si.

• Neurolka.05
                    Neurolka.05, 12.11.17 17:37:27  

Tedy jsi to zvládla svépomocí. Bez léků. To je asi nejlepší. Jsi dobrá. Aktivity jsou fajn.
                    Já taky doufám, že ty prášky nebudu brát tolik měsíců, nedejbože rok.
                    Ale ono to jinak nešlo. Já jsem nebyla schopná fungovat. A když už to začalo hrubě narušovat mou práci a já i s vědomím průšvihu nedokázala vylézt z postele, muselo se to řešit. Nemám úzkosti. Spíš jsem bojovala s letargií, absolutní nechudí do čehokoli. Jediné pozitivum bylo snížení váhy. Ale teď zase bojuju s chutěmi. Tak nevím, jestli váhu udržím. A při tomhle podzimním počasí už venkovních aktivit moc neužiju.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 12.11.17 17:45:38  

Tak snad ti pomůže. Myslím, že po první návštěvě budeš víc vědět jestli ti to něco může dát.
                  Jen předpokladem úspěšné terapie je motivace a chtění klienta.

Ty se chceš honem honem zbavit léků a nemoci... ale tyhle věci jsou na dlouho. Hlavně terapie. Léky můžou pomoct od příznaků, terapie jde hlouběji, po vzorcích chování, po příčině...

• Neurolka.05
                    Neurolka.05, 12.11.17 17:49:38  

Asi ze zvědavosti jednu hodinu dám. Ať vím, jak to funguje. Pak se rozhodnu.

Přijde ti, že spěchám? Je mi líp. Vlastně dobře. Tak si říkám, že to byl možná jen nějaký úlet, ten je zažehnán a teď už to bude zase jen dobré. Normální.

• Neurolka.05
                Neurolka.05, 12.11.17 17:20:19  

Dopaminko může se zeptat? Ta tvá ikonka, to je spermie? :13:
                Já když jsem tady hledala nějaké fórum o depresi, tak jsem sice na jedno narazila, ale to s depresí nic společného nemělo. A ty jsi tam právě taky členem a přispíváš. Je to tam občas docela zajímavé, takové sexuálně zaměřené, tak jsem se jen chtěla zeptat. Asi jen kladný vztah k sexu. :1: Jsem zvědavá.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 12.11.17 17:40:58  

Měla jsem v ikonce osminovou notu.
                  Všichni si ji pletli se spermií, tak tohle je takový truc.

Jinak tady fungují dvě skrytá fora, kde je to o depresi.
                  Ale tohle je taky k tématu. Jen je třeba počítat s tím, že co tu napíšeš, je googlem dohledatelne.

• Neurolka.05
                    Neurolka.05, 12.11.17 17:46:50  

osminová nota? No ta má taky ocásek :1: Jsi hudebnice?

Díky za upozornění. Budu si dávat pozor. To je ale vlastně všude na netu, člověk musí počítat s tím, že pokud bude příliš osobní, může se to vymstít. Proto asi tady nikdo nevystupujeme pod svým jménem.

Skrytá fóra o depresi? A dá se na ně nějak dostat?

• Dopaminka
    Dopaminka, 11.11.17 07:07:36  

Soupnu to sem, ať neprotahuji vlákno donekonečna.
    Neurolko. Vypadá to opravdu, jako by nakonec to zakleti v predsudcich bylo opravdu spíše v tobě.
    To se tak nekdy stane, že když nechceš pripustit existenci něčeho,co se ti příčí, zazijes to na vlastní kůži, nebo u blízkého člověka.
    Taková rychlá karma.:-)
    Tys to nechtěla nejak vidět u druhých, nezajimalo te to, a spíše jsi tedy uzkosti a deprese (neuroticke potíže) považovala za rozmar. Teď to zazivas na vlastní kůži a je to jiné,že?
    Tak to je asi nejlepší zpusob, jak to pochopit, uvěřit tomu, ze to není rozmar. (Byť stále nekdo tyhle potíže zneužívá k tomu aby ziskal pozornost a litost okolí.to je jiná kapitola).

• Dopaminka
      Dopaminka, 11.11.17 07:17:04  

Jinak ses ptala na mě, jestli to znám taky.
      Jasně, tady jdou povětšinou lidi, co s tím mají zkušenost. Jinak by neměli duvod takové forum vyhledat.
      Já jsem měla ataku té velké deprese několikrát.poprvé v r. 1996. Naposledy trvala s malymi ulevami deprese od r.2010 do r.2012,doznivalo to ještě další asi dva roky, sem tam hlubší, ale poměrně krátký relaps.
      Jinak jsem od r. 2016 zcela bez medikace.a dá se říct, ze v remisi.
      Funguji, pracuji, dokážu se radovat. Jinak mám stavy jako každý zdravý clovek. Úzkost, strach, smutek...v normalni formě.
      Momentálně se považuji za stabilizovanou, bez obtíží, zdravou.
      Alr nezapominam na to, co jsem si prožila.

• Neurolka.05
        Neurolka.05, 11.11.17 10:58:29  

Já si přes vzkazník dopisuji s někým z této diskuse, který psychické problémy nikdy neměl, jen ho ta tématika přitahuje, proto můj dotaz.

Jsem ráda, že jsi se z toho dostala. Vidím v tom velkou naději i pro sebe. Když mi psychiatr řekl, že AD budu brát minimálně 6 až 12 měsíců, byl to šok. Naivně jsem si myslela, že tak - co já vím - dva týdny, měsíc??? Druhý přišel, když jsem se na různých diskusích dočetla, že mnoho lidí to má navždy, protože po vysazení se jim jejich stavy vrátí. To si neumím představit. A asi ani nechci. Jsem ráda, že se mi konečně ulevilo a snad to tak zůstane.

Nevíš, možná hloupý dotaz, ale dá se rozpoznat, jestli šlo v mém případě o ojedinělou záležitost nebo se bude opakovat? Existují nějaké varovné příznaky, kterých si všímat?

• Dopaminka
          Dopaminka, 11.11.17 12:14:32  

Až do případného dalšího relapsu nevíš, jestli tento je poslední.
          Ani já ne.

Ale obecně, čím více relapsu, tím horší prognóza v tom,že se to někdy ještě vrátí. Adi třetina lidí zažije jen jednu araku velké deprese a už se neobjeví

• Neurolka.05
            Neurolka.05, 11.11.17 18:08:22  

Pak si tedy budu přát, abych jednou na smrtelné posteli při pohledu zpět mohla říct: "Skoro před 70ti lety jsem zažila svou první a zároveň poslední velkou depresivní ataku. Krásný život to byl." :4:

• Dopaminka
              Dopaminka, 11.11.17 18:27:20  

Tak za 70 let, pokud rato příhoda zůstane jedná, si na ni rozhodně nevzpomenes. Jednak ve 100 letech asi budeš mít docela už problém s pamětí, jednak... Za život zazijes ještě mnoho důležitých věcí, vedle nichž jedna depresivní epizoda bude jen malinkym stroupkem na celé té životní paletě.

• Neurolka.05
                Neurolka.05, 11.11.17 18:33:34  

Šlo o nadsázku.
                Předpokládám, že má generace bude umírat s demencí na krku. Daň za delší život. Ale s Alzheimerem po boku mi to bude asi tak nějak úúúúúúplně fuk. :1:

• Dopaminka
                  Dopaminka, 11.11.17 20:14:34  

To máš pravdu s tou demenci, i s těmi důvody (neumirame na infarkty, mrtvice,rakovinu-nebo méně často,umirame později,zato ale v horším stavu)
                  V cem bohužel souhlasit nemůžu, je to,že je to těm lidem fuk, že to nevnímají. Na konci už možná ne, ale je dost dlouhá doba od prvnich příznaků, kdy demence přichází, po smrt. A mezitím jsou stavy bezmoci, agrese, deprese, psychozy...které ten progres často provázejí.
                  Byla bych vděčná za včasnou, byť náhlou smrt.
                  Být připravena. Klidně už teď. Ostatně, před 7 lety jsem to chtěla regulérně zabalit a ucinila jsem patřičné kroky. Takže neco mám už ošetřené. Teď se jen pomalu zbavuji věcí,které patrně nikdy už potřebovat nebudu. Rozdavam knihy, které už číst nebudu, neschranuji veci,které nevyuziju.
                  Žiju hlavně teď. A snažím se mít penize na základní pohřbení bez obradu.
                  To mám s detmi i mužem domluvené.

• Neurolka.05
                    Neurolka.05, 11.11.17 21:08:25  

To zní docela drsně. Na sebevraždu bych asi koule neměla. Tak zle jsem na tom nebyla. Sice jsem se dostala do fáze, kdy mi bylo všechno jedno, ale na vlastní smrt jsem nemyslela. Spíš takové to - je mi jedno, že nevstanu a nedám si sprchu, nepůjdu do práce, nezvednu telefon, nenajím se, vlastně mi bylo VŠECHNO jedno."
                    Tohle byl vlastně i jeden z dotazů, které mi psychiatr dal. Máte myšlenky na sebevraždu? Řekla jsem ne! a byla to pravda. Přesto mi přišlo, že mě tak divně pozoruje. Přišla jsem si v tu chvíli nesvá. Nicméně opravdu jsem je neměla.

Můžu se zeptat? Píšeš, že jsi to chtěla zabalit. To bylo ve stádiu pokusu, jako plánovala jsem to, ale ve finále samotný akt rozmyslela nebo se jednalo o nevydařený pokus?

Omlouvám se, jestli jsem příliš osobní, jen mě to díky mým prožitkům posledních týdnů zajímá.

• Neurolka.05
                    Neurolka.05, 11.11.17 21:15:51  

Demence, Alzheimer, Parkinson... takové nemoci žádnému soudnému člověku nemůžou být fuk. Pokud se tedy nejedná o tzv. poslední stádium, kdy už si prostě nemoc vezme osobnost, možná spíš "duši" a člověk si to neuvědomí. Taky bych takhle nechtěla skončit. Vlastně ani bych si nepřála mít blízkého v tomto stavu. Jsem asi příliš zbabělá na to, abych takovou zátěž dala.

• Neurolka.05
      Neurolka.05, 11.11.17 11:06:07  

Předsudky v této oblasti mám, to už jsem zjistila. Snad se jich díky téhle příhodě zbavím. Uvidíme.
      Nejde o to, že bych nechtěla připustit existenci psychických potíží. To ne. Jde o to, že ve svém nejbližším okolí jen nemám nikoho, kdo by tohle zažíval. Alespoň veřejně. S depresí v pravém slova smyslu jsem se vlastně do teď nesetkala. Když zaznělo slovo deprese, brala jsem v úvahu jen tu "depku", kterou zažil asi každý. Jiné srovnání jsem neměla.
      Ironicky by se dalo říct, že si můžu gratulovat. Jsem zase o zkušenost bohatší. :11:

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 11.11.17 17:51:39  

I špatná zkušenost je zkušenost, která tě něčím obohatí. I když to asi v téhle chvíli tak nevnímáš. Třeba za čas, až se z toho úplně dostaneš, budeš schopná poradit někomu, kdo se zrovna v potížích topí. Nic není náhoda.

• Neurolka.05
          Neurolka.05, 11.11.17 18:11:58  

Asi ano. Žít život znamená nabírat zkušenosti.

Nic není náhoda? Možná karma? Snad osud? V ten ale nevěřím. Říkejme tomu nehoda. Drobný zádrhel na mé cestě životem. Doufám. :4: