Psychologie a psychoterapie

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
radkojaga (2017-02-18 19:51:37)Spravec (2017-02-17 15:13:34)Filcka (2017-02-16 15:52:25)Millagros115 (2017-02-16 06:21:13)Dopaminka (2017-02-15 03:41:48)jednatakova (2017-02-12 20:27:09)DuhovaSfinga (2017-02-12 18:08:10)od10k5 (2017-02-11 14:46:15)minoki (2017-02-11 03:35:54)mat.yz (2017-02-10 15:24:29)osoba (2017-02-07 14:21:19)macinnka (2017-02-04 16:52:24)Sanxia (2017-02-03 21:27:05)lafytka (2017-01-29 19:55:55)krytterka (2017-01-15 01:43:47)mustang116 (2017-01-13 13:34:43)Majolenka (2017-01-12 21:07:29)Quick (2017-01-02 22:37:13)c.erti.k (2016-11-24 09:22:10)mistr-flanwen (2016-11-22 18:41:17)DimmuBorgir (2016-11-20 22:43:46)pitralona (2016-10-08 13:56:39)Agustinenn (2016-10-01 14:22:50)
Psychologie a psychoterapie
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 7 469 | Členů: 51
Správci: mat.yz (hlavní)

Pohovořme si o tom co nás trápí,bolí ,s čím si nevíme rady a co nám naopak pomáhá v žití....Odborné a osobní náměty vítány.Prosím ,zde nediagnostikujeme nemoci,od toho máme odborníky.Urážky budou mazány.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 5.2.17 14:18:22  

Mat, níž reaguješ na můj text, že vše snad má svůj účel, ale nějak si tím nejsi jistá.
    To je téma, kterému jsem také v životě věnoval mnoho času a stejně tak, jako Ty, si vůbec nejsem jistý.
    Ta teorie, s níž jsem se setkal a od které se odvíjelo mé přemýšlení zněla přibližně, že: vše, co nás kdy v životě potká, má nějaký svůj účel, smysl a naším úkolem je, pochopit. Když pochopíme, posuneme se a když ne, situace se opakuje. A to opakování bude trvat tak dlouho, dokud nepochopíme.
    Současně se to vztahuje i na tu diskusi z Ježíše, že třeba to zase nemají lehké naši bližní s námi. Se mnou to lehké nemají, to přiznávám, ale parazitní životní strategii, nezodpovědnost lenost a bezcílnost, podporovat rozhodně nehodlám.

• mat.yz
      mat.yz, 5.2.17 16:38:53  

To co píšeš o těch životních zkouškách ap.mi smysl dává. Ale účelové jsou i vztahy-to jsem dost podrobně probírala a zřejmě to tak taky bude,ikdyž jistá si nejsem,že když spadneme do vztahu, tak je to cíleně účelové a podle mne až tak není.... právě proto si tím nejsem jistá.

A co s tím hodláš dělat? Jak to změníš ? .)

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 5.2.17 19:09:51  

Co s tím? Těžko říct. To, co nás obklopuje, je svět, tedy náš svět. Stará moudrost říká, že hlupák chce měnit svět klackem, chytrý rozumem a moudrý změní sebe. Od začátku jsem měl recept na léčbu svých těžkostí složený z těch dvou prvních, tak půl na půl. Posledních pár let, už postupně přidávám i tu třetí látku.
        Tereza Boučková (spisovatelka a dcera Pavla Kohouta), zakusila v životě hodně. Kvůli rodičům, ač zřejmě talentovaná a nadaná, nesměla studovat herectví. Později adoptovala dva romské chlapce a hořce se zklamala. Teď jsem četl nějaký rozhovor s ní, kde říká, že když jí bylo nejhůř, vždycky těm lidem napsala fůru dopisů a pak je spálila. Nebo napsala knihu. Mám podobné tendence, tedy psaní mě baví a snad to dovedu i postihnout. Nejsem si ale jist, jestli bYch to spálil (asi dal přečíst, ať se vzteky roztrhají oni).

• DuhovaSfinga
          DuhovaSfinga, 5.2.17 19:38:45  

"vše, co nás kdy v životě potká, má nějaký svůj účel, smysl a naším úkolem je, pochopit. Když pochopíme, posuneme se a když ne, situace se opakuje. A to opakování bude trvat tak dlouho, dokud nepochopíme."

Jo, tak s tím se ztotožňuji.

Já jsem zase kdysi četla příběh, ve kterém chtěl chlap změnit svět, pak svojí okolí, pak alespoň svoji rodinu a téměř na sklonku životu zjistil, že měl začít od toho měnit sám sebe. To se mi moc líbilo a protože se poslední dobou věnuji filozofii východu, tak se většinou snažím pochopit, proč reaguji jak reaguji a měním spíše sebe. Což je dobré si neplést s tím, ,že si člověk nechá všechno líbit...to zase. Někdy měnit jen sebe nestačí a je třeba přispět i jinak.

• osoba
            osoba, 5.2.17 20:13:07  

Změnu sebe musíš začít tím, že se znovu narodíš. Tady teď!! A to ti žádná filozofie východu neprozradí, natož pravdivě!!

• DuhovaSfinga
              DuhovaSfinga, 5.2.17 20:30:19  

Já si to nemyslím. A až začneš s tím, že je jedno co si myslím a že záleží na té jediné pravdě, tak bych k tomu jenom podotkla, že tvoje představa o tom, že jsi jediná kdo umí komunikovat s S NÍM /napsáno podle tvého vyjadřování/ je dost sebestředná :4: . A až začneš psát nějaké další přesvědčovací nicneříkající moudro, tak tě chci upozornit, že naprosto plýtváš energií. Já vím, co žiju :6:

• osoba
                osoba, 5.2.17 21:09:15  

Nejsem jediná, kdo umí komunikovat s Ním. A sebestředností lze nazvat tvou chorobně pomýlenou SEBEjistotu, založenou na arogantních názorech, které se bojíš konfrontovat s vyšší autoritou, než je vlastní JÁÁÁ. COž asi ani není ve tvých schopnostech poznat a pochopit. Tak se ani nenamáhej reagovat, je to zvracení proti větru.

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 5.2.17 21:51:32  

Zase ti spustil kolovrátek? Kolik lidí jsi už přesvědčila, aby tě následovali? Počítám, že ani jednoho.
                  Osobo, ty nejsi šťastná, kdybys byla, tohle bys nedělala.

• mat.yz
                    mat.yz, 6.2.17 20:50:38  

to by mne také zajímalo....

• DuhovaSfinga
                  DuhovaSfinga, 6.2.17 06:28:57  

To nic. Já jsem jinou reakci ani nečekala.
                  Každopádně pro příště zkus vzít na vědomí, /Což je hlavní důvod proč jsem vůbec reagovala na tvůj příspěvek/ že nemám v plánu se podřizovat tvé pravdě a ani o ní uvažovat, pokud je psána tímhle stylem. Takže se příště nemusíš namáhat a vůbec na mě reagovat. Ušetříš tím čas na někoho, kdo je ochoten tě poslouchat. pokud někdo takový existuje. :) Good luck!

• osoba
                    osoba, 6.2.17 14:00:23  

ty nemáš v plánu se podřizovat ničemu, tvé= J8 je svrchovanou autoritou vesmíru a všichni včetně Stvořitele - Soudce se musí podřídit tobě.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 6.2.17 15:38:11  

Osobo, plísníš Sfingu za něco, čeho se nedopustila. Nic z toho přece v jejím textu není. Nic takového nenapsala a ani to z toho textu neplyne.

• DuhovaSfinga
                    DuhovaSfinga, 6.2.17 16:08:42  

Jar.Esch: Díky. :-)

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 6.2.17 16:45:07  

....není zač, jen reaguji na mystifikaci.

• DuhovaSfinga
                    DuhovaSfinga, 6.2.17 16:47:15  

Jo, ale člověka potěší, když zjistí, že z toho nevyplývá něco, co tím vůbec nemyslel, nejen podle jeho názoru. :4: :2:

• mat.yz
                    mat.yz, 6.2.17 20:53:21  

osoba: Nikde nečtu,že by Sfinga byla proti..tedy v opozici.... Někdy prostě nevíš... !!!

• DuhovaSfinga
                    DuhovaSfinga, 6.2.17 21:14:41  

Tak ono hlavně vyvozovat z toho, že netoužím následovat osobu, že se neskloním před ničím, je trochu zvláštní dedukce.
                    A to se už raději ani neptám, jak přišla na to, že zrovna moje komunikace s Bohem je špatně, když se ani nenamáhá na nic zeptat,o něco se zajímat, ale rovnou všechny cesty, kromě její-kterou ale odmítá nějak popsat, odsoudí a ještě se do jiných naváží. To mi přijde na člověka, který údajně komunikuje s Bohem jako dost zvláštní přístup. A kde chybí pokora, tak tam je opravdu těžké věřit,že ten dotyčný má patřičné zkušenosti...nebo alespoň smysluplnou cestu. Alespoň já to tak mám.

• mat.yz
                    mat.yz, 6.2.17 21:34:55  

Sfingo,tak...a je jasně psáno : Nesuďte,aby.... ale to už je na jinou diskuzi...

Tohle mne vždy dostává,když se věřící hádají mezi sebou,kdo věří "dobře" a kdo "šaptně". :))

Tady ale opravdu nemá cenu plýtvat energii. Osoba se vždy vlétne,udělá průvan a pak zmizí...pak znovu a ... :)

• DuhovaSfinga
                    DuhovaSfinga, 6.2.17 21:39:19  

Jo, to nemá.
                    Jo, taky to nemám ráda. Mně se líbilo co tady jednou dával asi Jar.Esch, ten rozhovor s Dalajlámou, který odpověděl, že nejlepší je pro toho člověka to náboženství, které z něj udělá lepšího člověka. To bylo trefné.
                    Ale tak co, i trénink zachování v klidu při obtížné komunikaci se počítá do osobního rozvoje a psychologie. :6:

• mat.yz
                    mat.yz, 6.2.17 23:01:13  

souhlasím bez výhrad ,i s dalajlámou .)

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 5.2.17 20:14:59  

Bohužel, ti, s kterými mám největší neshody, dohlédnou jenom k tomu klacku. Na víc nemají, ale jsou si jisti, že jednají správně i spravedlivě.

• mat.yz
          mat.yz, 6.2.17 20:45:14  

Duhová sfinga,Jaroslav...ano,souhlasím s vám. Nejdříve musíme začít sami u sebe,to je základ. Když člověk z části pozná sebe /záměrně to píši,ptže se stále poznáváme :)/ pak může zpětně lépe reagovat na ostatní.....
          Myslím,že ty přeměny bývají někdy/tedy velice často/ velmi těžké,bolavé,ale myslím,že mají svůj význam-někam nás posunout a něco poznat.

Jaroslave,také znám rodinu co si adoptovala Romskou dívku a byli věřící.... oni se domnívali,že když ji od mala budou vodit do sboru ap.ap. lze ji změnit-tedy přizpůsobit. Tedy zapomněli na geny a na to,že se ta dívka musí chtít najít sama..... vyvedla jim spousty hnusných věcí....nyní má děti a začíná opravdu procitat .)... Všichni tak nějak musíme procitnout :) to je ten těžší stav,kdy už vážně nespíme..... .)

• DuhovaSfinga
            DuhovaSfinga, 6.2.17 21:04:06  

Jo, taky myslím, že ty přeměny jsou síla.

• mat.yz
              mat.yz, 6.2.17 21:09:10  

.)

• mat.yz
    mat.yz, 3.2.17 14:17:52  

O zadržování emocí.

Představte si ,že nastoupíte do autobusu,kdy máte cestovat 3 hodiny. Při nástupu máte nadýmání a potřebujete si "ulevit" . Ale autobus je plný lidí a vy víte,že je to neslušné a že by jste sklidili posměch,nadávky ap. Co uděláte???? /TOHLE JE HODNĚ PODSTATNÉ V ONÉ ÚVAZE DÁLE/Zdržujete to 3 hodiny,po hodině vám zažíná být špatně a po třech hodinách máte snad všechny příznaky infarktu... bolesti a zkaženou radost z cesty k cíli???

----------------------------------------------------

Použila jsem toto připodobnění :)) ,ptže je známé asi nám všem. Tedy,já se domnívám,že jakékoli zadržování je nezdravé a OPRAVDU má "následky" a to vážně někdy neblahé. Vliv na zadržování mají společenské normy,výchova,vlastní uvážení,naučené vzorce... Tedy já si nemyslím,že zadržování emocí je správné.

• Filcka
      Filcka, 3.2.17 14:23:40  

Správné možná není, ale je povinné, takže nemá cenu se rozplývat nad tím, jak by bylo krásné to nedělat.

• mat.yz
        mat.yz, 3.2.17 14:48:57  

však existují řešení.... :)proč zrovna volit variantu nedělat to...ne,tu bych nevolila,pokud MUSÍM.

• radkojaga
          radkojaga, 3.2.17 14:51:39  

takhle, to neudělat neznamená že jsme lepší než kdybychom to udělali... :2: :2: protože jak víme, rozhoduje vnitřní impulz... a ten zde již je a dere se na svět. Potlačením se prostě vydere jinudy a třeba ještě hůř. a to všichni známe :1: :1: kdo utíkal domů s plnými gaťami

• mat.yz
            mat.yz, 3.2.17 14:56:28  

:-DD to ano! ale zde se nabízí přeci řešení? Skoro vše má své řešení,jak prdy,tak emoce...jednoduše to sem dávám pro zamyšleni i reakce....

Já prostě poprosím řidiče,aby mi zastavil,že mi musím a je to. Řešení je i u potalčování emocí...nejde o to,co to způsobí,ale že to jde řešit :) a nemusím domů doběhnout s plnými kaťaty ,pokud nechci :)

• minoki
              minoki, 5.2.17 22:16:59  

A kdyz mas kolem sebe ridice,kteri ti nezastavi a jeste budou na tebe rvat? To je teprv na po.rani :1:

• mat.yz
                mat.yz, 6.2.17 20:46:55  

:-DDD,ne myslím,že málokterý by ryskoval úklid....jen snad šílenec,nebo ouchyl :-)

• minoki
                  minoki, 7.2.17 13:23:12  

Holka,z mladi mam jine zkusenosti....vetsi burany za volantem clovek nevidel,nezastavil by ti,at se klidne po..... a ted uz busem nejezdim,mam trauma a nesnasim omezovani :1:

• mat.yz
                    mat.yz, 7.2.17 16:14:54  

Tak z mládí,když jsem těhotná dojížděla,mi prostě zastavili,bo bych jim to tam pozvracela.... .)ale je fakt,že busem taky už necestuji...

• minoki
                    minoki, 8.2.17 13:09:29  

U nas ridici teda nikomu nezastavovali.Jen znamym.Jeden podstatne starsi me akorat pri koupi jizdenky zval na kafe. :7: "Mroz" po me nechtel penize za psa,co jsem nasla na ulici a vezla ho mamince (ironie) domu :1:

Ty jsi necetla cedulku:"Neobtezujte za jizdy ridice"??? :1:

• mat.yz
                    mat.yz, 8.2.17 15:12:36  

Jooo,ta cedulka tam byla :-))) já už zapomněla,teď se mi to vybavilo :) Ale víš jak oni už mě znali,já byla schopná autobus zastavit.... pak mě přeřadili v místě bydliště a to se mi ulevilo :-)) já jezdila do práce cca 3O km a ráno jsem ani nesnídala,aby nebylo co.... tfuj,to mi bejvávalo blbě,ale jen v 1.těhotenství....... Ani Medrin nezabíral :)..jo,tenkrát v 88 nenechali nikoho doma jen tak nýrlixtýrlinx... :))

• minoki
                    minoki, 10.2.17 13:07:50  

Hmm,hmmm,tezke to casy.Kolik ti vlastne je? Mne bylo v 88 12.
                    Jednou pri nastupovani ztropila nesympaticka deva scenu,ze ji nepustime dopredu,ze je prece tehotna! Byla vychrtla jak nudle,zadne bricho-jsme asi telepati a velmi by ji ubylo,kdyby nastoupila druha.Dukaz,ze magori chodi mezi nami.
                    Jako zde v us,valim s kosem na Walmartu a najednou mi pred nej vyskoci skareda zenska.Tak zabrzdim.A ona nechutnym hysterickym hlasem:Jsem tehotna!Jsem tehotna!
                    Ani jsem se ji nedotkla tim kosem.Tak jsem zcela neamericky odkracela,nebot me to tak znechutilo,ze jsem nerekla ani sorry a pak se trasla,jestli na mne nezavola policajty :7:

• mat.yz
                    mat.yz, 10.2.17 15:20:40  

mě balo o 6 víc...tedy nyní mi je 47 :-) ...jenže nejhorší na tom je,že když je ti zle,tak na tobě ještě nic vidět nejde :-DDD ,přestalo mi to až v 5.měsíci a to taky nic moc vidět nebylo,až poslední 2 měsíce mne lidi pouštěli sedat v MHD :-)

Hysterka to tedy nejsem,asi :-DDD

• minoki
              minoki, 7.2.17 13:25:49  

Jednou jsem cetla v nejake poradne,ze studentka VS se pokakava vsude,pry u kadernice a znicila si nove dziny,doma dostala vyhubovano a spoluzacky ji rikaji "posraleno".
              Bylo to napsano tak,ze jsem nevedela,zda se nejedna o vtip,ale nejspis ne.

• mat.yz
                mat.yz, 7.2.17 16:13:03  

myslím,že vtip to není.... .) ale divím se,že zvládá ještě někam chodit...jiný by měl už fobie...

• minoki
                  minoki, 8.2.17 13:06:28  

Neni to psych.problem asi,ale fyzicky

• mat.yz
                    mat.yz, 8.2.17 15:08:24  

ahá...no,však je to celé propojené ... .)

• minoki
                    minoki, 10.2.17 13:02:01  

Puvodem psychickych problemu muze byt i dlouhodoby fyzicky problem,jo to jo-jak te treba neco boli.
                    Muj kocourek treba zacne vrcet jako pes.

• mat.yz
                    mat.yz, 10.2.17 15:22:12  

přesně tak a i opačně :)

• radkojaga
      radkojaga, 3.2.17 14:33:27  

nooo, mluvíme o prdech nebo o emocích :1: Prdy v sauně jsou zničující, v autobusu se to rozptýlí... i když vzbudí pozornost. Stejně tak emoce, neomalené řehtání, kníkání či ufrkování nad ostatními je nesnesitelné...a pokud není zadržovné, tak má zá následek že určitě od někoho dostaneme pár facek :2: :2: třeba ne přímo, ale něco nám řekne.

• mat.yz
        mat.yz, 3.2.17 14:50:31  

muluvíme obecně o zadržování :) když už se tedy rozptýlí prd,roptýlí se i uchichtávání...myslím,že i za ten prd by ti někdo mohl jednu střihnout .-))))

• radkojaga
          radkojaga, 3.2.17 14:53:23  

no mohl... ale furt lepší než se posrat. pardon. píšu vejš :2: :2: vše je se vším propojené, a propojený je svět neviditelný... to viditelné je jen ovoce. to že ovoce schovám a neukážu, nic nezměním. to ovoce tam furt někde v kapsi bude zahnívat

• mat.yz
            mat.yz, 3.2.17 14:57:27  

píšu víš,,,ale ano,i to je řešení :)

• minoki
            minoki, 8.2.17 13:13:53  

Ja se fakt posrala,kdyz mi zubar tady v USA po zakroku na prasklem zubu az do korene naordinoval kazdych 5 hodin 8 brufenu.Prestala jsem to brat,ale trvalo to jeste dva dny.Hrozne,kdyz se probudite posrany a poserete se nekolikrat za den :7: Je fajn,ze vam i doktor zavola,jestli jste v poradku a vy reknete,ze ano.
            Taktez se posiram po naplastich na zada s lidokainem a mistnim boruvkovem kolaci zelene.

• mat.yz
              mat.yz, 8.2.17 15:14:57  

8 brufenů??? Ty to je na otravu !!! Ale jo,takové epizody se stávají.... a tak je to i s těmi emocema,když musí ven tak jdou a to je pak slovní průjem.... :)

• minoki
                minoki, 10.2.17 13:13:02  

Ja to vzala jednou a tyden v riti.Ten zub vubec nebolel.

Desim se,ze to nadejde.Jiz nekolik let se dost ovladam a nejhorsi,co jsem rekla bylo debilovi "debile".Moje myslenky jsou ale mnohem horsi,vubec si neumis predstavit,co mam kolem za lidi.Jsem ke kazdemu slusna a chodim kolem nich po spickach,pritom by spis potrebovali proplesknout a nakopat do prdele.

• mat.yz
                  mat.yz, 10.2.17 15:24:26  

vrať se a jdi na tu vysněnou samotu .) ..tam tě budou oběžovat stejně,oni si dojedou :-DDDD

• Dopaminka
      Dopaminka, 3.2.17 15:44:29  

Tedy...prdy a emoce,to spojení mě dostalo. :15:

• mat.yz
        mat.yz, 3.2.17 19:48:02  

:-DDD no,chtěla jsem nejvíc připodobnit nastupující fyz.bolest a potřebu úlevy,jako při nástupu emoce ..njn.:-))))asi to nebylo nejlepší přirovnání,ale známé :-)

• Sanxia
        Sanxia, 3.2.17 21:15:47  

:1: :1:

• od10k5
      od10k5, 5.2.17 14:01:34  

O prdech se vyjadřovat nebudu, ale o emocích.

Když sem byl poprvé a nešťastně zamilován, tak mi bylo stále ouvej, stále mi bylo do pláče, ale jelikož sem netoužil po pozornosti ostatních aby ze zvědavosti jen tak šťouraly do mého utrpení, tak sem v práci potlačoval tu bolest duše. Stálo mně to hodně úsilí, ale šlo to, ale určitě to bylo nezdravé.

• mat.yz
        mat.yz, 5.2.17 16:33:38  

ty větry byly jako příměr k fyzické bolesti :-))))) ne k vážné diksuzi,nic chytřejšího mne nenapadlo :-))))

• minoki
        minoki, 5.2.17 22:19:27  

No,bohuzel je prilis mnoho lidi,kteri maji radost z nestesti druheho,takze tento pristup povazuji za spravny,nebot vysledny pocit by byl jeste horsi.

• od10k5
          od10k5, 6.2.17 18:26:14  

To máš naprostou pravdu, jeden kolega v práci v té době se tvářil jako že mu můžu věřit, tak sem se mu svěřil a on to překroutil a rozkecal okolo.
          Při nynějších zkušenostech vím, že je na světě jen málo lidí kteří by mi s tím dokázaly skutečně pomoci.

• mat.yz
            mat.yz, 6.2.17 20:49:52  

jo,i to je zkušenost,sice bolavá,ale je...
            A to se mezi kolegy nenašel žádný,potom,co se to vyžvanilo,aby za tebou přišel a nějak tě vyslechl,podpořil? .)

• minoki
              minoki, 7.2.17 13:35:23  

Beztak by mu uz nic nerekl.

• od10k5
              od10k5, 7.2.17 18:58:12  

Ne, tehdy sem takové kolegy neměl. Později sem měl kolegu kamaráda, který má jiný přístup k lidem a i když už spolu nepracujeme (naše zaměstnání zaniklo, on je v důchodu a já pracuji jinde), tak si často voláme a leckdy vzpomínáme, jak sme si vzájemně pomáhaly.

• mat.yz
                mat.yz, 7.2.17 20:41:09  

tak to je výhra .) i já mám takové lidi... .)

• minoki
            minoki, 7.2.17 13:34:02  

V praci si vubec davam pozor....a nikoho si k telu nepoustim.Samozrejme tomu predchazela zkusenost a dost dobre poznam lidi,co jsou mili jako med a pritom sbiraji informace,aby poznali tvou slabou stranku.
            Dost casto si uvedomis,co csechno jsi na sebe prozradil,kdezto druhy na sebe neprozradil nic.
            K duvernemu pratelstvi nestaci jen nahoda,ze jsme kolegove a nudime se.Holt nekdy ten papinak nesmime otevrit,i kdyz nas to laka.