Psychologie a psychoterapie

Otevřená diskuze | Kategorie: Příroda a přírodní vědy
Majolenka (2017-09-23 08:07:42)Filcka (2017-09-21 13:10:45)Dopaminka (2017-09-21 12:40:27)od10k5 (2017-09-19 18:35:36)minoki (2017-09-19 11:10:23)Sanxia (2017-09-18 22:04:42)radkojaga (2017-09-18 21:10:18)Millagros115 (2017-09-16 11:59:22)VitaCitek (2017-09-11 08:55:56)DuhovaSfinga (2017-09-10 15:40:12)ala31 (2017-09-07 14:29:33)osoba (2017-08-30 15:23:58)mat.yz (2017-08-29 14:34:55)Spravec (2017-08-25 23:50:59)Quick (2017-07-22 12:41:20)Agustinenn (2017-07-13 17:24:29)missisfine (2017-06-15 17:30:45)Katy123 (2017-05-17 18:10:53)lafytka (2017-05-11 21:09:55)andie418 (2017-04-10 21:08:40)macinnka (2017-02-04 16:52:24)krytterka (2017-01-15 01:43:47)mustang116 (2017-01-13 13:34:43)
Psychologie a psychoterapie
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 8 158 | Členů: 53
Správci: mat.yz (hlavní)

Pohovořme si o tom co nás trápí,bolí ,s čím si nevíme rady a co nám naopak pomáhá v žití....Odborné a osobní náměty vítány.Prosím ,zde nediagnostikujeme nemoci,od toho máme odborníky.Urážky budou mazány.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• LuciaP13
    LuciaP13, 18.9.17 21:01:45  

Dobrý deň,

V Centru pro výzkum psychoterapie na Fakultě sociálních studií Masarykovy university v Brně provádíme výzkum negatívnych efektov psychoterapie v Českej Republike. Zhromažďujeme skúsenosti tých ľudí, ktorí podstúpili psychoterapiu, no napriek tomu sa ich fyzický či psychický stav zhoršil. Zisťujeme taktiež, či sa tieto negatívne efekty mohli prejaviť aj nadobudnutím nových príznakov, ktoré neboli prítomné v období zahájenia terapie.

Našim cieľom je získať od respondentov dáta, ktoré nám pomôžu lepšie porozumieť potenciálnym negatívnym efektom psychoterapie v ČR, a tak prispieť k snahe zvýšiť kvalitu poskytovaných terapeutických služieb.

Boli by sme radi, ak by ste dotazník vyplnili aj v prípade, že si nie ste vedomí žiadnych negatívnych efektov terapie, ktorú ste podstúpili.

Celý dotazník je anonymný. V prípade, ak by ste boli ochotný/á podeliť sa o svoju skúsenosť v následnom rozhovore s nami, máte možnosť nechať nám na seba kontakt (v závere dotazníka).

http://psych.fss.muni.cz/psychotherapyresearch/limesurvey/index.php/361338?lang=cs

• VitaCitek
    VitaCitek, 10.9.17 11:30:25  

mám fakt hodně špatné období :ˇ(

• Dopaminka
      Dopaminka, 10.9.17 11:35:22  

víc nenapíšeš?

• VitaCitek
        VitaCitek, 10.9.17 11:41:41  

Rád bych ale nevim jak to sepsat...

• VitaCitek
          VitaCitek, 10.9.17 11:47:29  

nechci se vratit do školy, protože mě tam jedna diskriminuje at to reknu komukoli ignoruji to a psycholozka my vlastně poradila at to ignoruju vlastne i lidi ve skole ale copak to jde ? kdyz utočí na mou osobu....

Byl jsem v Patek u psycholozky rekla mi ze netrpim klinivkou depresí protože se usmívám... Celý život se usmívám protože musím, život mě to prostě naučil

Jsem v totalni depresi po nekolika letech bych si nejradši ubližil když už ne sebevražda aspon si nejak fyzicky ublížil ....
          Mám pocit jako by mě lidi neslyseli

• Dopaminka
            Dopaminka, 10.9.17 12:57:58  

Přemýšlím nad tím, jaké máš možnosti.
            Můžeš změnit psycholožku. Můžeš změnit školu. A můžeš změnit něco na sobě.
            Pokud jsi na vozíčku, tak ty možnosti jsou asi omezené. To chápu. Ale stejně mi přijde, že z toho, co píšeš, je JAKÁKOLIV změna lepší, než to nechat tak.
            Samozřejmě, můžeš si i sebeubližovat, ale jak víš, to nic neřeší.

Nedivím se, že se ti do toho prostředí nechce, ale asi bych dělala něco, abych mohla být tedy jinde.
            Jiná škola, práce, bydlení.

• VitaCitek
              VitaCitek, 10.9.17 13:04:02  

mám před zkouškami....

• Dopaminka
                Dopaminka, 10.9.17 13:05:27  

Teď v září?
                Tak to budou asi závěrečné, ne? To už vydržíš, ne?

• VitaCitek
                  VitaCitek, 10.9.17 13:06:26  

až na konci roku ale nechci to zahazovat

• Dopaminka
                    Dopaminka, 10.9.17 13:12:45  

OK. Tak budeš muset bojovat.
                    Co individuální vzdělávací plán?

• VitaCitek
                    VitaCitek, 10.9.17 13:14:26  

ten už mám na pátky kvuli terapii... Ale Letos mě toho čeká víc a nevím jak to vše zvládnu :(

• Dopaminka
                    Dopaminka, 10.9.17 13:19:48  

To je, Vítku, fakt spíše do terapie, případně pro sociální pracovníky, aby ti prakticky pomohli. tady tě můžem maximálně politovat.

Já jako máma podobně starého kluka bych tedy bojovala za to, aby se nemusel bát jít do školy, pokud by neměl na to ubránit se sám.

Ty chodíš do terapie jen kvůli šikaně, nebo je to jen jedna z přitěžujících okolností?

• VitaCitek
                    VitaCitek, 10.9.17 13:24:59  

je to jen jedna z mála přitěžujcích okolností, mám toho tolik že nezvládám :/

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 3.9.17 18:03:01  

Zajímavé zjištění.

https://www.flowee.cz/esprit/osobni-rust/2595-jste-skutecne-tak-dobri-jak-si-myslite-aneb-iluze-nadrazenosti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• Sanxia
      Sanxia, 3.9.17 18:12:53  

spíše logické. Lze často pozorovat v praxi. Občas i u sebe samých. Je fajn, že existuje i vědecký podklad.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 3.9.17 19:26:53  

Ano, i u sebe samých.
        Jinak ale lidé, trpící zjevným pocitem nadřazenosti, se skutečně nehodnotí podle svého výkonu, ale svůj výkon hodnotí podle toho, co si o sobě myslí. To znamená, že ať udělají co udělají, jsou přesvědčení, že by to mělo být zcela samozřejmě vyzdviženo, jako výkon hodný zvláštního ocenění. Souvisí to zřejmě také s tím, že mnoho lidí by si třeba v zaměstnání přálo být hodnoceno podle toho, co si myslí, že by dokázali, kdyby chtěli a jsou pak překvapeni, že zaměstnavatel je hodnotí podle toho, co doopravdy umí a jsou schopni kdykoliv to dokázat.

• minoki
          minoki, 3.9.17 22:47:00  

Presne tak,nepriznaji sve chyby,ze vseho se vylzou a zalezi jak dlouho Jim na to nekdo skace.Ze svych chyb a dokonce vlastnosti obvinuji druhe

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 1.9.17 19:33:25  

Velice dobře na mě působí staré, opršené a oprýskané zdi. Pořád v nich něco objevuji a vydžel bych se na ně dívat hodně dlouho. Myslím, že jde o nějakou vnitří retrospektivu a každému se vybaví něco jiného. Slychám ale, že to uklidňuje hodně lidí. Záliba ve starých či starobilých věcech je poměrně rozšířená. Považoval jsem to za retro, ale poslední dobou jsem se setkal s termínem "Vintage" (vintydž), což znamená vedle vinobraní a ročníku právě ono - sice starobilý, ale kvalitní a krásný (čímž možná kvalitní).
    Co na to říká psychologie? Nešlo by tím léčit deprese či jen rozbolavěné duše?

• Dopaminka
      Dopaminka, 1.9.17 19:48:07  

Z toho já bych spíše depku dostala. :1:
      Ale každý to má jinak.
      Já tyhle věci mám ráda, ale jen jako historickou památku. Doma bych v tom žít nechtěla. Doma mám ráda jednoduchost, rovné tvary, čistotu, snadnou udržovatelnost, a to v případě historických kousků jakéhokoliv druhu nelze.

Staré věci na mě mají vliv jako staří lidé. Je v nich hodně dávné "paměti", emocí, příběhů. Nejsou "čisté", mají konkrétní energii.
      A za mě: mají v sobě zárodek smrti. Konec užitečnosti. Blízký konec životnosti.

Miluji staré věci v muzeu, v kostele, na výstyvě...doma bych s tím žít nechtěla.

• Dopaminka
        Dopaminka, 1.9.17 19:48:30  

* výstavě

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 1.9.17 19:56:05  

Starobilost nemusí nutně evokovat jen blížící se konec, ale také odolnost vůči času. Zvláště staré a zachovalé (luxusně vyhlížející) věci si mohou nest punc věčnosti. Takže takto bych to vůbec neviděl.

• Dopaminka
          Dopaminka, 1.9.17 20:03:32  

Ano, je to o tom, co v tom kdo vidí.
          Netvrdím, že to tam je, ale že na mě to tak působí.
          A pokud jsem osobnost, která vidí sklenici napůl prázdnou, tak na tom nezmění nic ani kdyby celý zbytek světa to měl jinak. :4:
          Píšu o sobě, nemohu psát za všechny ostatní.

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 1.9.17 20:07:31  

Je to tak. Já se raduji když mám ve sklence ještě polovinu vína. Vždyť je do poloviny plná?

• minoki
          minoki, 2.9.17 11:33:12  

Zde se hodne recykluje,nakupuje v bazarech a casopisy jsou plne toho,jak upravit starou komodu ci jiny nabytek,treba I na modernu a jak vytvorit zatisi z ruzne vetese :3: Tady do tech drevenych domu s drevenymi schodisti se to hodi,I kvetinove tapety ci zavesy.

• DuhovaSfinga
      DuhovaSfinga, 1.9.17 21:20:10  

Doma bych v tom taky žít nechtěla.
      Léčit deprese? To si asi neumím představit, napadá mě totiž poměrně dost negativních věcí, které by měl člověk tendenci si s tím v té náladě asociovat (A v depresi je opravdu těžké vyzdvihnout to pozitivní,i když po odezní už se s tím pracovat dá).

A jinak. Já ráda navštěvuji místa, kde to tak je, kde se můžu dívat, přemýšlet nad tokem času, nad tím, co to místo zažilo, jaké stopy to v něm zanechalo...inspiruje mě to k leckakým myšlenkám...mám ráda tu "paměť událostí, která se odráží v celkové atmosféře míst, kde to tak vypadá. Ale ne trvale. Doma mám ráda "čisto", přehledno, ne změť, ta mě ruší.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 2.9.17 11:08:32  

Dobře, patříte mezi ty, kterým taková úprava nic neříká. Jinak je ale tento styl docela oblíbený a patří mezi ty luxusnější.
      Ukázky lze snadno vyhledat při zadání Vintage styl. Pak obrazová tvorba, která se ve světě nazývá Art Informel.

Jinak se omlouvám, sám jsem jak stoupencem toho stylu, tak realizátorem. Jsem autorem řady designů povrchů stěn a na kontě mám přes dvě stě realizací.
      Poptávka je omezená, ale pokud je, pak je velice dobře placená.

• minoki
      minoki, 2.9.17 11:26:13  

Te to termin se pouziva I v mode.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 2.9.17 11:33:20  

Ano i v módě.

• Sanxia
      Sanxia, 2.9.17 12:12:52  

dlouho jsem musela přemýšlet. Prvotní myšlenka byla brrr!, nemám ráda staré drolící se zdi. Pak jsem si uvědomila, jak ráda se procházím po staré Praze, těmi temnými uličkami a kochám se "obyčejnou" oprýskanou zdí, představivost jede naplno a vytváří příběhy. V takových chvílích je mi vlastně krásně na duši. Takže to asi něco do sebe má.
      Ale doma bych v tom žít nechtěla. Jsem spíš moderna než vintage. Já mám vintage (pravděpodobně nesprávně) zařazený někde pod hlavičkou kvalitní retro, popř. skandinávská IKEA s pár hvězdičkami navíc.

• Filcka
    Filcka, 29.6.17 20:55:19  

Po hodně dlouhé době cítím lásku a je to pro moji psychiku strašný šok. Mám dojem, že všechny emoce a libido, co jsem v sobě posledních pět let dusil, najednou explodovaly a neumím to pořádně regulovat, což bych asi měl. Doufám, že to časem "otupí" do nějaké normálnější podoby, ale netuším, jak dlouho to může trvat.

• minoki
      minoki, 30.6.17 01:15:22  

Ano,to znam a je to bezny jev.Spise si to uzivej a jak prijde to "otupeni" (normalni jev),tak nebud zklamany.

• Filcka
        Filcka, 1.7.17 00:38:59  

Mám dojem, že na to po tělesné stránce reaguju až strašně přehnaně. Možná bych to měl probrat se svým lékařem.

• Dopaminka
          Dopaminka, 1.7.17 07:32:02  

Není dobré medicinalizovat veškeré (přirozené) lidské city a emoce. Cítit lásku je v pořádku. To, že tě nějak ohrožuje, je spíše opravdu na psychoterapeutickou práci, než na léky.

Než se to pořeší, je asi na místě ulevit fyzickým symptomům. Ale nemělo by u toho zůstat. A každopádně to řešit s psychologem v terapii. Máš možnost?

• Filcka
            Filcka, 1.7.17 10:49:05  

U psycholožky jsem nebyl tak rok, přestal jsem mít dojem, že to k něčemu je. A psychicky to celkem zvládám, spíše tělo je zmatené, chová se, jako by měl každou vteřinu propuknout sex, a to i v naprosto nevinných kontextech jako držení se za ruku. To už je docela problém vzhledem k tomu, co ta sexuální vybuzenost u mužů obnáší.

• minoki
              minoki, 1.7.17 12:59:12  

A ten sex jeste asi nebyl...

• Filcka
                Filcka, 1.7.17 13:00:46  

S touhle osobou ne. A předtím poslední už notně dávno, takže to v tom asi taky figuruje.

• Dopaminka
              Dopaminka, 1.7.17 13:01:25  

Co je takového obtěžujícího?
              Erekce? Nebo máš nějaká násilné chutě, nebo o co jde?
              Máš to jinak, než ostatní chlapi?

• Filcka
                Filcka, 1.7.17 13:07:00  

Erekce plus sekrece takového toho přírodního lubrikantu, což už je značně otravné. Připadám si jak puberťák, co poprvé vidí kozy.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 1.7.17 13:18:03  

:2:
                  Myslím, že by se jí to mohlo líbit. :4:
                  Mně tedy dělá moc fajn, když vím, že chlapa vzrušuji.

• Filcka
                    Filcka, 1.7.17 13:22:00  

Jako jo, tenhle rozměr je hezký, ale když je to prakticky permanentně, tak mě to otravuje a rozptyluje.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 1.7.17 13:24:13  

Ví o tom? Myslíš, že bys jí šetrně mohl sdělit, že tě hodně přitahuje?

• Filcka
                    Filcka, 1.7.17 13:29:35  

Tak já myslím, že už to ví. Ale asi neuškodí to říct explicitně, až bude vhodná příležitost.

• minoki
                  minoki, 1.7.17 13:25:38  

Idealni je to,co se nazyvalo "samohana".

• Filcka
                    Filcka, 1.7.17 13:28:57  

To jsem zkoušel. Nic se tím nezmění.

• minoki
                    minoki, 1.7.17 13:36:02  

Asi malo :2:

• osoba
              osoba, 3.8.17 14:26:11  

Zmatené tělo je součást toho, jak je definována zamilovanost, ale NE láska. takže svůj akutní problém nenazývej láskou, je to jen pomatené tělo a splašené emoce. Klídek, na rozdíl od skutečné lásky to přejde.

• Filcka
                Filcka, 3.8.17 16:28:04  

Nečekal bych, že si od vás někdy přečtu něco smysluplného, ale jsem příjemně překvapen.

• Jar.Esch
                Jar.Esch, 6.8.17 12:26:14  

Přidal bych se k Filckovi, je to dobře formulováno. Jen doplním o své obvyklé konstatování, že člověk o lásce sice hodně mluví, ale v podstatě neví, co to láska je.
                Pokud mluvíme o výrazné touze jednoho k ruhému, která jde za hranice jen těla a smyslových požitků, pak nejčastěji zažíváme neopětovanost takové tužby (to je pro člověka snad nejfrekventovanější stav).

• osoba
                  osoba, 6.8.17 17:39:17  

Když lidé sami sebe tak důsledně izolovali od Zdroje a podstaty skutečné lásky, pak marně hledají v "uctiv=é vzdálenosti" od toho Zdroje něco, co by "láskou" nazvali, protože nemají ponětí, co to vlastně je. a nazývají tak kdeco, xo je i v rozporu s její pdostatou.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 9.8.17 06:40:15  

No, když ono to ale lidem přináší radost. Spolu se starostmi, ale i s tím se spokojí. Zatímco to, co nazývají tím pravým ořechovým lidé jako ty, se nakonec ukáže jako kasárenský dvůr. Všichni jsou vinni a všichni se musíme jen modlit. Kde je tedy ta radost, jestliže bůh je vykreslován jako radost, pravda a láska?

• osoba
                  osoba, 23.8.17 22:11:18  

Nemáš vůbec ponětí, o čem mluvím, tak nesuď, co vůbec neznáš. Plést si zamilovanost /splašené emoce a pomatené tělo) se skutečnou láskou (1. Kor. 13) je masochismmus.

• od10k5
                    od10k5, 24.8.17 00:07:05  

Tak on s tebou souhlasí a tobě se to nelíbí, to je teda něco.
                    Je dobře že víš že by se nemělo soudit co se nezná, ale ono se také ví že ty velmi ráda posuzuješ a odsuzuješ co neznáš, takže si nejdřív zameť před svým prahem!

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 27.8.17 17:01:07  

od10k5, osoba jede ve velice uzoučkém pásmu. Její rčení "Nesuď co neznáš", patří mezi její nejoblíběnější. Je málo jejich karatelských textů (a karatelské jsou všechny), kde by se nevyskytoval. Myslím, že by pro ní nebyl problém, najmout si na sbé psaní nějaký záskok. Její slovník je omezený a lehce napodobitelný (a hlavně, neustále se opakující).

• osoba
                    osoba, 28.8.17 14:31:20  

Můj slovník je možná omezený, ale zdaleka ne tak, jako tvůj rozum. takže si své soudy nechej před zrcadlo.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 29.8.17 06:15:50  

Z čeho soudíš osobo, že je můj rozum omezený? Z toho, že se nechovám jako ty? Pak tedy věz, že tady máme omezený rozum všichni.
                    Kdyby byl tvůj rozum tak široký a bohatý, jak se nám tady snažíš naznačit, nevyskytovala by ses tady. Žila bys šťastný a bohatý život. Ty ale hledáš náhražku za štěstí v kázání druhým a jejich kárání. To není šťastný život. Navíc, lidi, kteří váhají, zda přijmout boha, poté, co se setkají s tebou, od toho upustí. Neboť zjistí, že bůh (v tvém podání) je nenávistník a despota (a to on určitě není).

• mat.yz
      mat.yz, 5.7.17 10:16:07  

No,ty ses prostě zamiloval.

• Filcka
        Filcka, 5.7.17 11:36:37  

No to je mi celkem jasné. :1:
        Ale projednou je to opětované a funguje to, což je pro mě naprosto nový koncept.

• radkojaga
          radkojaga, 5.7.17 19:22:02  

:1: :1: Krásné a hřejivé u srdce

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 8.7.17 09:35:45  

Já jsem ale vyrozuměl, že jde hlavně o trýznivé fyzické projevy. Nicméně, zažíval jsem často totéž, ale měl jsem díky bohu vždycky možnost toho nejpřirozenějšího vyústění (a ano, hřeje u srdce - čímž zdravím všechny mé lásky).

• mat.yz
          mat.yz, 25.7.17 10:13:55  

Moc ti to přeji.

• Filcka
      Filcka, 8.7.17 09:49:46  

...a už mi zase hraniční porucha dává řádně na prdel. Ale jsem odhodlaný jí nedovolit mi to zkurvit, protože na tomhle vztahu mi záleží.

• mat.yz
        mat.yz, 29.8.17 14:34:54  

Jooo,bojuj :-)