Život po životě

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
pepan.z (2017-09-22 20:03:49)RybarJosef (2017-09-22 19:20:46)9marie04 (2017-09-22 13:27:11)minoki (2017-09-22 11:24:32)eremir (2017-09-22 10:18:46)krudox (2017-09-22 10:04:20)sirStanley (2017-09-22 09:21:57)Antony52 (2017-09-22 05:33:55)Divobyj (2017-09-22 00:01:28)Josef.z.hor (2017-09-21 23:33:17)Alena.Kopfova (2017-09-21 02:09:43)incorruptible6 (2017-09-21 00:02:59)seth-mluvi (2017-09-20 07:46:52)savvana (2017-09-16 15:24:59)Koumes47 (2017-09-16 15:05:51)senja (2017-09-14 23:10:07)SuperGuruJara (2017-09-13 08:25:40)chatka88 (2017-09-06 10:58:20)osoba (2017-08-28 15:16:34)pavucina.k (2017-08-12 16:14:09)Noznoroch (2017-03-29 22:46:17)martindoubrava (2016-08-04 12:59:21)Noxos (2016-03-22 01:47:42)
Život po životě
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 5 834 | Členů: 34
Správci: pepan.z (hlavní), Antony52

Co nás čeká po konci fyzického těla?
Tma a prázdnota, nicota, nebo nová existence?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 9marie04
    9marie04, 18.9.17 22:28:44  

JR...kde ta pekla budou? Jak, v tělech nebo jak a co se bude té duši dít po i tisíce let? To s Boží rodinou jsme si nerozuměli, já myslela faktickou rodinu Pána Ježíše Krista. :2:

• RybarJosef
      RybarJosef, 18.9.17 23:19:38  

Peklem se nazývají duchovní světy, kde vládnou zlo, lži a nepravdy. Tudíž tělo tam nemůže. Do pekla lze vstoupit jedině po fyzické smrti. Co se tam bude dít, těžko říct. Prostě se tam pokračuje v podobném životě, jako tady na zemi, pouze s tím rozdílem, že zatímco tady se ještě můžeme setkávat s dobrem, tak v pekle dobro nemá místo. Jen různé úrovně zel a nepravd.

• minoki
        minoki, 19.9.17 03:31:47  

Krestansky pohled.Jiny pohled na vec pravi,ze peklo je zde,na zemi.Ocistec.

• RybarJosef
          RybarJosef, 19.9.17 10:22:22  

Křesťanský pohled na peklo je mnohem hrůzostrašnější, neboť jím straší lidi. Tady není ani peklo, ani očistec. Očistec je už vyložený výmysl. Peklo tu není z toho důvodu, že v lidském životě může vedle sebe koexistovat dobro a zlo. To v pekle není možné. Na druhé straně je pravdou, že toho dobra valem ubývá, takže za nějaký čas to tady bude opravdu vypadat jako v pekle.
          Druhý rozdíl je ten, že peklo je duchovní svět, kdežto naše planeta a lidský život patří do světa hmotného. Takže zatímco peklo se řídí duchovními zákony, tak naše planeta zákony přírodními.

• minoki
            minoki, 19.9.17 11:17:15  

Proc je ocistec vymysl?.....rika se "peklo na zemi".Jina filosofie nabizi po tomto peklu uvolneni,nebot je soucasti duchovniho rustu a to v pripade uvedomeni a "napraveni" chyb (v obrovskem casovem rozsahu)....mnozi si predstavuji v pekle certy...fyzicky a duchovni svet se prolina,viz svetelne bytosti

• RybarJosef
              RybarJosef, 19.9.17 12:56:00  

Pokud zemřelí lidé v očistci trpí, aby odčinili své hříchy, tak to není očistec, ale ryzí peklo. Pokud po takovém očistci má někdo vstoupit na nebesa, tak to si tu spásu někdo představuje hodně naivně. Už jsem to tu citoval, co řekl Ježíš Kristus. A sice, že osvobození, tedy spása, přijde skrze poznání pravdy. Ne skrze nějaké utrpení v očistci.

Ano, různé světy se mohou prolínat. Přesto zůstávají různými světy s různými zákony a s různým účelem existence.

• minoki
                minoki, 19.9.17 13:54:12  

To je podobne jako s "rozhresenim" od kneze..

• RybarJosef
                  RybarJosef, 19.9.17 16:11:14  

Rozhřešení od kněze nemá žádný účinek. Tady si církev patentovala něco, co jí vůbec nepřísluší. Pokud chce někdo odpustit své hříchy, tak o to musí požádat Boha přímo, bez žádného samozvaného zprostředkovatele. Kněz do nikoho nevidí, jak to myslí se svojí lítostí upřímně. Bůh ano. Ale i pokud člověk požádá o odpuštění Boha, tak to má svá pravidla, která jsou ovšem naprosto odlišná od odříkávání určitého počtu Otčenášů a Zdrávasů.

• Josef.z.hor
                    Josef.z.hor, 19.9.17 23:30:53  

Tak toto je pravdivé.

• minoki
                    minoki, 20.9.17 02:57:02  

To jsem myslela....

• Divobyj
                    Divobyj, 20.9.17 21:13:56  

Přesně tak.

• Divobyj
                Divobyj, 20.9.17 21:22:14  

Očista duše je logická a nutná v procesu reinkarnace očištěné duše do nového těla.Proces oné očisty můžeme nazývat různě.Na názvu nezáleží.Jelikož lidská duše je schopna vnímat příjemné i nepříjemné vjemy domnívám se,že proces očisty od hříchů nemusí být až zase tak úplně příjemný.

• Josef.z.hor
              Josef.z.hor, 20.9.17 08:47:35  

Očistec je špatné vysvětlení slov proroka. Jinak každý musí zaplatit všechny své dluhy do posledního haléře. Ovšem ne v hmotném ale duchovním smyslu. Většina výkladů Písma je jen materiální a není správná.

• Antony52
      Antony52, 19.9.17 21:07:05  

Co zkusit vyvolat = evokovat nějakého diblíka a zeptat se ho co si myslí o svém bydlíšti. Jako to spáchal třeba pan doktor Faust.
      https://uloz.to/!PGAttkJQ/faustian-grimoire-magia-naturalis-et-innaturalis-complete-demon-plates-pdf

• minoki
        minoki, 20.9.17 02:56:31  

Spatny priklad,vyletel stropem.(A nabadani k cerne magii) :2:

• krudox
        krudox, 20.9.17 07:29:00  

Faust nedopadl zrovna šťastně, co? Takže špatný příklad...

• Antony52
          Antony52, 21.9.17 08:28:30  

No já jen že se tu někteří hádají o tom co je či nejni peklo. Takže by to měli z první ruka. :11:

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 21.9.17 23:33:17  

Příteli ty nám špatně radíš ve své podjatosti černou magií. Doporučoval bych ti návštěvu Faustova domu na Karláku v Praze. Ta díra je tam dodnes. :1:

• Antony52
          Antony52, 22.9.17 05:33:55  

Já jen že se tu někteří hádají jak italové na trhu o tom co je a není, takže by tzo měli z první ruka. :11:

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 18.9.17 19:49:30  

Zeptám se taky na něco:
    Prošli jste si všemi možnými stavy vědomí, uvědomili jste se ve snu, protože to je nejpřirozenejší technika, prošli jste vědomě až k tomu všeuvědomujícímu stavu, který každý zažíváme každý den ve stavu spánku? Uvědomili jste si někdy, že nemáte tělo?
    Pokud jste toto neudělali, kde berete tu jistotu, že vědomí závisí na těle?

• minoki
      minoki, 19.9.17 11:23:22  

Telo pri spanku mame,Jen "pousti draka". :2:

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 19.9.17 16:28:54  

Pouští draka, který může vidět, kdo ho pouští.

• minoki
          minoki, 20.9.17 02:57:56  

Musi to i citit.

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 20.9.17 07:46:52  

V tomto případě drak symbolizuje vědomí.

• 9marie04
    9marie04, 18.9.17 17:31:15  

Koumes...teoreticky si lze myslet cokoliv, ale prakticky se člověk do zvířete znovu nezrozuje,nepřevtěluje, zvířata jsou nižší stupeň duchovního vývoje a ke stupni vývoje člověk je např. od slepice mnoho stupňů-stadií. Nevím, co by musel člověk udělat tolikrát, aby padal a padal až na slepičí úroveň. :2:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 18.9.17 18:07:01  

Je to relativní. Slepice ztělesňuje určitý druh vědomí, který se rodí s určitým záměrem. Slepice má nějaký život a my máme néjaký život. To, co Darwin vymyslel, je blud posilující lidskou nadřazenost.
      Dokázali byste se někdy opravdu vcítit do slepice? Myslím, že těžko.

• incorruptible6
        incorruptible6, 18.9.17 22:39:36  

Já jo. Každý den ráno tak kolem deváté snáším... :1:

• 9marie04
        9marie04, 18.9.17 22:46:04  

Seth mluví..ano, i slepice je stav duch. vývoje, nezpochybňuji potřebu všech vědomí, včetně zvířecích. Ale je to tolik stupňů, že znovu opakuji nevím, co by musel člověk udělat, aby padal a padal až do stadia slepice. :2:

• minoki
        minoki, 19.9.17 11:21:47  

Mam nekdy takovy zvlastni napad.Ze v tele zvirete je ukryta lidska duse a muze se jen divat.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 19.9.17 16:38:21  

Některé jejich smysly jsou citlivější než naše. Realitu vnímají jinak.

• minoki
            minoki, 20.9.17 02:59:06  

Kdo vi....

• 9marie04
    9marie04, 18.9.17 17:18:54  

JR...jak to myslíš, že Boží rodina v tobě moc důvěry nebudí? :2:

• RybarJosef
      RybarJosef, 18.9.17 18:09:41  

Cituji z těch stránek:
      "Jedinou vstupenkou do pozitivního stavu (Ráje) je láska (vyšší vibrace)."

To je v přímém rozporu s tím, co učil Ježíš Kristus:
      J 8,32 "Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými."

Dále se tam píše před tou citací, že není potřeba číst Nové zjevení Pána Ježíše Krista, že důležitější je láska. Pravý opak je pravdou. Láska není schopná něco změnit. Nechává věci tak, jak jsou. Takže tyto stránky neslouží k podpoře Nového zjevení Pána Ježíše Krista, ale k jeho likvidaci.

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 18.9.17 18:18:07  

Láska není schopna něco změnit?
        To žiješ bez emocí???

• RybarJosef
          RybarJosef, 18.9.17 18:33:25  

Láska je stav. Pokud chce někdo něco na základě toho stavu změnit, tak musí nastoupit určitý proces, a tady už je potřeba vzít rozum do hrsti. Čili láska je stav a moudrost je proces z toho stavu vycházející. Láska bez moudrosti je slepá. A přesně o to té "Boží rodině" jde, aby lidé byli slepí. Proto Ježíš Kristus zdůrazňoval, že osvobození člověku přinese poznání pravdy. A proto také se peklo nejvíce zaměřuje na deformaci pravdy.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 18.9.17 19:07:32  

Asi ano

• Koumes47
    Koumes47, 16.9.17 07:30:08  

Po životě je smrt a šlus.

• Antony52
      Antony52, 16.9.17 07:33:45  

Tvrzení proti tvrzení. :11: ten říká to a ten za tohle a fšichni dohromady toho nakecají moc. :11:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 16.9.17 08:11:23  

Myslím si, že tě na toto fórum něco přitáhlo..

• Koumes47
        Koumes47, 16.9.17 14:56:28  

Copato asi bude... :1:

• Koumes47
        Koumes47, 16.9.17 15:05:51  

Odpovím...Přitáhla mě zvědavost jak budou zoufalí lidé, kteří se nedokáží smířit s tím, že žití není věčné a tudíž si vymýšlejí jakési chiméry, co by ještě mohlo nastat, až je ta smrtka jebne. No prostě nenastane nic. Teoreticky se ti lidé - ale opravdu teoreticky - mohou znovuzrodit, ale kdo jim zaručí, že se ta duše nepřevtělí třeba do klecové nosnice vajec...budoucího uprchlíka z Afriky...prasátko chované na maso...masového vraha...Všichni věří, že budou spaseni, ale to by se museli převtělit v nějakou pícninu. No nevím, jak se jim to bude líbit, až je nějaká kravka spolkne. A poto ta cesta trnitá: Kniha, čepec sléz...Brrrr

• Josef.z.hor
          Josef.z.hor, 16.9.17 16:01:39  

Biblický projekt zde máme již 5777,ale lidé mu rozumí stále méně.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 16.9.17 16:13:23  

Myslím, že nikdo tady to nevidí tak, jak jsi to popsal.

• Josef.z.hor
            Josef.z.hor, 17.9.17 10:31:54  

Ano zapomněl jsem tam uvést, že podle židovského kalendáře, počítáno od Adama.

• incorruptible6
          incorruptible6, 17.9.17 12:46:26  

Zoufalý je především ten, co potřebuje druhé hodnotit a určovat jim, jací jsou.

• incorruptible6
          incorruptible6, 17.9.17 12:56:08  

Mimochodem, to je obdobné, jako v určitém počítači nerozjedeš nějaký program. Zjednodušeně... určitý hardware je nastaven pro určitý software. My se tu bavíme o jiné, vyšší formě "bytí", která by podle tvého pojetí byla tak hloupá, že by nacpala duši člověka do slepice. Dává Ti to logiku?

• minoki
            minoki, 17.9.17 14:51:39  

A proc tu chodi slepice a jini ptaci v lidskem tele? :2:

• minoki
          minoki, 17.9.17 14:49:29  

Kazdy dostane podle svych "zasluh" :2:

• Alena.Kopfova
      Alena.Kopfova, 16.9.17 18:41:05  

Jak to víte? Ne, že bych s vámi nechtěla souhlasit, ale nemám nejmenší tušení zdali smrt je konec existence či není. Jestliže vy víte co z toho je pravda a můžete to tedy něčím doložit, tak to prosím prozraďte.

• Alena.Kopfova
    Alena.Kopfova, 14.9.17 23:55:37  

Proč by měl být nějaký posmrtný život?
    Jsme-li jen výsledkem stále složitějších chemicko fyzikálních procesů, jež dospěli až k životu a evoluci, tak v okamžiku smrti dojde k ukončení elektromagnetické činnosti v našem mozku a tedy zanikne lidské vědomí, tedy my.
    A jestliže jsme výtvorem nějakého boha, tak proč by nějaký bůh vytvořil smrtelnou bytost a zároveň by vytvořil i posmrtný život? Přijde mi to překombinovaný. Já v boha věřím, ale proč by mi bůh sděloval, že má existence je konečná, že jsem smrtelná bytost a pak bych se měla po smrti dozvědět, že mi bůh lhal?
    Myslet si, že bůh je lhář, mi přijde divné.

• incorruptible6
      incorruptible6, 15.9.17 00:10:43  

To se takhle duše jednoho dne nudily, tak osídlily dostupná těla, ze kterých se pak už nebyly schopny povznést zpět. A tak bůh stvořil člověka (v Bibli symbolicky Adama a Evu), aby těm duším umožnil v jiných tělech se postupně "očistit" od hříchu a dostat se zpátky.
      Hezké že?
      To bude teď mela. :1:

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 15.9.17 00:17:02  

Nechápu? Proč by to bůh dělal? A jak to víte, že to udělal? Jak víte, že existují nějaké duše? Kde by se vzali?
        Ráda si vaši odpověď přečtu, ale neodpovídejte prosím, že se to píše v nějaké knize. V jiné knize se může psát praví opak. Tedy to, že je něco někde psáno, je naprosto irelevantní, pro zjištění jaká je pravda.

• incorruptible6
          incorruptible6, 15.9.17 08:56:53  

Co je to za otázku? Když budou někde zavalení horníci, tak se taky budete ptát, proč by je někdo chtěl zachránit?
          Tělo je počítač (hardware) a duše je software. Přesněji řečeno kvantový počítač. Smrt znamená změnu energie, která se neztrácí, jen změní formu, aby mohla opustit tělo a mohla se stát součástí jiné formy energie (boha).

• Alena.Kopfova
            Alena.Kopfova, 15.9.17 18:37:34  

Proč bych se nemohla ptát, proč někdo chce zachránit zavalené horníky? Nějaký důvod přeci mít musí, jinak by to nedělal. Tedy i bůh ke svému konaní musí mít důvod a já se na něj mohu ptát.
            "Tělo je počítač (hardware) a duše je software." Jak to víte? Softwarem můžou být elektromagnetické impulzy v mozku. Nemusí to být hned duše.
            "Smrt znamená změnu energie, která se neztrácí, jen změní formu, aby mohla opustit tělo a mohla se stát součástí jiné formy energie (boha)." Jak to víte?

• Antony52
              Antony52, 16.9.17 06:22:08  

Jsou lidičkové kteří věří, jsou lidičkové kteří nevěří. A jsou také lidičkové kterým nestačí nějaká bohapustá víra či plané filosofické úvahy a páchají praktické pokusy aby se přesvědčili jaká je skutečná realita. Výsledky svých pokusů dokonce někteří probírají na interfernetu. Aby se mohli poučit ti, které to zajímá a sami třeba takový hokus - pokus také spáchat.
              http://www.lawbright.com/logdos/
              Odkázek jako příkládek. :11: Je toho k nalezení mnohem více.

• Alena.Kopfova
                Alena.Kopfova, 16.9.17 19:10:09  

Díky za komentář, ale nechápu jak to souvisí s tím, co jsem napsala já.

• Antony52
                  Antony52, 17.9.17 07:13:41  

Alena.Kopfova...jak to souvisí s tím, co jsem napsala já. ?

Souvisí to naprosto jasně.
                  Alena.Kopfova "Tělo je počítač (hardware) a duše je software." Jak to víte? Softwarem můžou být elektromagnetické impulzy v mozku. ....

Za tím odkázem co jsem sem prsknul jsou popsané praktiky čllenů Oxfordské lóže Golden down kterří se kormě jiného zaobírají vyvoláním vyšších "duchovních" bytůstek.
                  Každý kod má skutečný záme si atkový hokus-pokus může sám pro ověření také spáchat aby se ujistil že to sutečně funguje a ža takové bytůstky skutečně existují. A pokud taové bytůstky skutečně existují, znamená to že existuje i "onen" či "duchovní" svět. A že i my můžeme být jeho součástí, v opačném případě bychom s ním neměli žádné spojení a nemohli bychom žádnou takovou bytůstku přivolat. Z toho vyplývá že i my máme v sobě cosi "duchovního" co nemuší zemřít při smrti těla ale může dále vegetovati. :11:

• incorruptible6
              incorruptible6, 17.9.17 12:45:35  

Odpověď je úplně stejná, jako když se budu ptát, proč byste šla zachránit odněkud svoje děti.
              Nezlobte se na mě, ale opravdu byste položila otázku. "Proč zachraňovat zasypané horníky?" Myslíte to opravdu vážně? :7:

• Josef.z.hor
        Josef.z.hor, 17.9.17 10:34:42  

Biblický termín uvádí, že si brali dcery lidské a tím ztratili svou nesmrtelnost a váhu těl již nemohli překonat.

• incorruptible6
          incorruptible6, 17.9.17 12:51:00  

Tak mě napadá, že to je takový do bible uchopitelný obrat pro pochopení. Těžko by se tam nechalo psát o nějakých vibracích, frekvencích, energiích apod.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 17.9.17 20:58:43  

... a váhu těl již nemohli překonat."?
          To je pro mě zajímavé. Existuje nějaký odkaz?

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 15.9.17 08:18:33  

Otázka je, jaký bůh ti sdělil, že tvá existence je konečná?

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 16.9.17 01:54:29  

Ten co ovládá realitu, jež mne obklopuje.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 16.9.17 07:55:06  

To, co si myslíme, že je bůh, je jen naše představa, jak by takové "nejvyšší vědomí mělo asi vypadat. A tyto představy se mohou opravdu velmi velmi lišit.
          Já mám například boha, který je součástí všeho, říkám mu Všechno Co Je, a ten třeba nic nesděluje, protože to není vůbec osobnost.

• Alena.Kopfova
            Alena.Kopfova, 16.9.17 18:45:30  

Jak to souvisí s mou otázkou položenou na začátku této diskuze, tedy s "Proč by měl být nějaký posmrtný život?"?

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 17.9.17 10:12:07  

Bylo tam víc otázek, nevěděl jsem, že smím reagovat pouze na jednu.

• RybarJosef
      RybarJosef, 15.9.17 11:44:42  

Podstatou každé vědomě uvědomělé bytosti je duch a z něho se odvíjející duše. Kde se vzaly? To by byla složitá odpověď. Tak jenom velice zjednodušeně, jejich původ je odvozen od Boha.
      Pokud jde o ten posmrtný život, tak je potřeba si uvědomit, že to je čistě lidský pohled, kterému chybí jakákoli informace o tom, co bylo před narozením se zde. Lidé si obvykle myslí, že jejich život začal narozením do lidského života. To je ale velký omyl. Každý existoval předtím, než se tu narodil. A je naprosto logické, že existuje i potom, co lidské tělo opustí.

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 15.9.17 19:13:47  

Jaký je rozdíl mezi duchem a duší?

• Antony52
          Antony52, 16.9.17 08:38:42  

Podle takřka fšech starověkých duchovních nauk docela velký.
          Ofšem záleží na tom, co si kdo představuje pod termíny duch a duše. :8: Ony pojmy se totiž matou, někdy až tak, že velmi.
          Ve východních naukách, viz nař. Joga je duší míněna částečka kosmické enrgie vycházející z kosmické "přírody" - Prakriti (Prakrti) a duchem částečka energie vycházející z kosmického praducha Puruši.
          https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%A1nkhja
          Ty oživují každou jednotlivou bytost, ale postrádají vlastní vůli a vědomí. To jim dávají "těla" - obaly nazývané "Kosha". Podobné názory měli starověcí gnostikové, jen používali odlišné termíny.

Růzé západní směry zase nazývají duchem astrálního dvojníka osoby, který se dodělí po smrti fyzického těla a občas se projevuje třeba jako strašidlo. :8:

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 16.9.17 11:12:15  

To jakože duše tvoří ženskou stránku a duch mužskou stránku něčeho, co nemá vlastní vůli?
            Celkem mě to zajímá, protože Seth mluvil vždycky o duši, o duchovi nikdy.

• RybarJosef
          RybarJosef, 16.9.17 13:31:00  

Duch je nejniternější částí každé vědomě uvědomělé bytosti. Duch je nositelem vědomí svého já, ale hlavně je duch nositelem a udržovatelem života každé vědomé bytosti. A to díky přítomnosti Boha v duchu každého. Duch je neustále ve spojení s duchovním světem a je jeho součástí. Na úrovni ducha nastávají nejobecnější ideje a můžeme říci, že duch představuje niternou mys.

Duše se odvíjí od ducha. To znamená, že duch předchází duši. To je velmi důležité si uvědomit, neboť mnoho lidí se mýlí v tom, že duši považuje za prvotní a nejzákladnější a ducha za něco méně významného. Duše nese vědomí o uvědomování si svého já. Jsme si vědomi toho, že si uvědomujeme své já. Zatímco v duchu nastávají nejobecnější ideje, duše tyto ideje rozpracovává jedinečným a neopakovatelným způsobem. Takže duše tvoří individuální mentalitu každého. Duše je neustále ve spojení a je součástí tzv. intermediálního světa. Někdy je označován jako mezisvět, neboť tvoří spojovací článek mezi duchovním světem a světem přírodním. Duše utváří vnitřní mysl každého.

Pak tu máme ještě vnější mysl, která se odvíjí z duše a jež je součástí přírodního světa. Účelem vnější mysli je praktické a hmatatelné uskutečňování idejí, jež nastaly v duchu a které duše svým individuálním způsobem pojala.

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 16.9.17 14:45:05  

To jsem tedy duch i duše - někdy to a někdy ono, podle toho co zkoumám a jak to zkoumám?
            A co to je, že něco někoho předchází?

• RybarJosef
              RybarJosef, 17.9.17 12:47:47  

Ne někdy to a někdy ono, ale všechny tři druhy myslí (niterná, vnitřní a vnější) najednou. Je tu ale určité omezení. V lidském těle člověk ztrácí vědomý přístup ke svému duchu a své duši. Vědomě přístupná je pouze velmi okleštěná část vnější mysli. Vše ostatní je ponořeno do podvědomí a nevědomí. A navíc, vlastní duch a duše je oddělena od vnější mysli falešným egem, které hlídá, aby nic pravdivého z ducha a duše neproniklo do vědomé mysli. Toto uspořádání lidské mysli je nezbytné k tomu, aby zla a nepravdy byly vůbec možné.

To, že duch předchází duši, znamená, že duše nemůže existovat sama o sobě. To jest, existence duše je závislá na existenci ducha. Tak je to se vším, když něco předchází něčemu.

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 17.9.17 21:19:01  

Nebo možná bude lepší napsat, jak to vidím.
                Myslím, že duch a duše je totéž a myslím, že podvědomí a nevědomí je totéž.

• RybarJosef
                  RybarJosef, 18.9.17 13:23:48  

Ani jedno a ani druhé není totéž. Duch a duše se od sebe kvalitativně liší. A stejně tak se liší podvědomí a nevědomí.

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 17.9.17 19:50:52  

Už to skoro chápu, jak to myslíš.
              A kdy je možné zažít ducha a kdy duši? Neboli nějaký praktický příklad místo toho celkem složitého vysvětlování by nebyl?

• RybarJosef
                RybarJosef, 18.9.17 13:19:13  

Praktické pokusy o spojení vědomé mysli s vlastním duchem a duší bych bez hlubších znalostí o těchto věcech nikomu nedoporučoval. Jinak těch metod je spousta - od jogínů a mystiků, tj. různé druhy meditací, až po regresní hypnózu či duchovní autohypnózu. Pokud ti není jasná struktura lidské mysli a struktura Stvoření, tak výsledkem jakéhokoli praktického pokusu bude napojení se na bytosti z pekelných světů. Jejich snažením pak bude tvé zotročení a uvržení do pekla, což může na velmi dlouhou dobu zkomplikovat tvůj život.

Jediné, co bych doporučil, je snažit se intuitivně rozlišovat mezi tím, co je do vědomé mysli vkládáno vlastním duchem a duší a co je vkládáno falešným egem. Po nějaké době lze dosáhnout toho, že to není falešné ego, které ovládá a řídí náš život. Myšlenky pocházející z ega se dají poměrně snadno odhalit. Je to takový ten zlý našeptávač v naší mysli. Takže nejjednodušší způsob, jak zažít svého ducha a duši je udržování a upevňování pozitivního myšlení. Není to jednoduché, neboť po celou dobu lidského života není možné se falešného ega zcela zbavit a čas od času se může stávat, že má navrch. Pak je potřeba takovou situaci rozpoznat a napravit.

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 18.9.17 17:09:23  

Než přijmout takové učení, typu "všude číhá nebezpečí", to se radši smířím s tím, že nejsem hoden.
                  :1:
                  A hlavně potom na mě to "nebezpečí" už číhat nebude.
                  Celkově mě to učení připadá dost depresivní, postrádám jednotu, harmonii, svobodu a oslavu vlastní jedinečnosti, ať jsem kdokoliv..

• 9marie04
                  9marie04, 18.9.17 17:15:45  

JR...píšeš...což může na velmi dlouhou dobu zkomplikovat tvůj život...jak dlouhou dobu máš na mysli? :2:

• RybarJosef
                    RybarJosef, 18.9.17 17:40:41  

Mohou to být stovky nebo i tisíce let, ale v žádném případě ne věčnost. Tak dlouho peklo existovat nebude.

• 9marie04
                    9marie04, 18.9.17 17:54:26  

JR...stovky a tisíce let bude ta duše v jaké podobě, kde a co bude v té době dělat? :2: Ještě jsem se prala na tvou důvěru v Boží rodinu, jak to myslíš a proč v tobě nebudí důvěru? :2:

• RybarJosef
                    RybarJosef, 18.9.17 18:21:26  

Prostě bude součástí pekla a užívat si vlády zel a nepravd. V jaké podobě, lze těžko říct. Podoba v pekle závisí na úrovni zel a nepravd, jakou kdo má. V případě lidí to bývá nanejvýš forma negativního, nebo zlého ducha. V obrazném přirovnání něco jako čert 4. kategorie. Čili v pekle ta nejnižší kasta, která slouží kastám vyšším.

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 15.9.17 22:23:20  

Jak víte, že jste existoval ještě před svým narozením zde? Máte to něčím podložené, nebo tomu jen věříte? Jestliže je to jen vaše víra, tak nic proti i já mám svou víru. Ale jestliže je to jen víra, tak je nesmyslné ji zatahovat do diskuze. Diskuze má smysl pouze tehdy, když se opírá o fakta či alespoň od nich odvoditelnou pravděpodobnost.

• RybarJosef
          RybarJosef, 16.9.17 12:50:46  

Nepovažuji se za věřícího. Věřící doufá, že věci se mají tak, jak mu to předkládá systém jeho víry. Já doufat v nic nemusím, neboť vím, jak to všechno ohledně duchovních věcí je.

• Alena.Kopfova
            Alena.Kopfova, 16.9.17 18:48:57  

Jak to víte? Máte to něčím podložené, nebo tomu jen věříte?
            Jestliže to o čem si myslíte, že to víte, není pouhá víra, tak to můžete podložit nějakými argumenty.

• RybarJosef
              RybarJosef, 17.9.17 12:24:46  

Samozřejmě, že to všechno mám podložené.