Život po životě

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
sirStanley (2016-12-07 22:46:50)senja (2016-12-07 22:46:23)RybarJosef (2016-12-07 19:16:08)herbertboss (2016-12-07 16:57:07)pepan.z (2016-12-07 16:52:56)Divobyj (2016-12-07 12:07:23)seth-mluvi (2016-12-07 08:57:53)9marie04 (2016-12-07 00:55:11)Josef.z.hor (2016-12-06 16:12:31)Antony52 (2016-12-06 07:01:46)incorruptible6 (2016-12-05 20:51:32)eremir (2016-12-05 20:46:10)chatka88 (2016-11-28 09:19:23)savvana (2016-11-25 21:31:08)pavucina.k (2016-11-10 14:33:54)krudox (2016-10-31 13:03:32)osoba (2016-08-20 19:53:33)martindoubrava (2016-08-04 12:59:21)lastovka (2016-08-02 03:13:32)Noxos (2016-03-22 01:47:42)Evellinenn (2015-09-11 14:24:08)xxxxxxx777 (2015-08-09 01:51:55)GZ23 (2015-03-19 13:31:16)
Život po životě
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 5 335 | Členů: 31
Správci: pepan.z (hlavní), Antony52

Co nás čeká po konci fyzického těla?
Tma a prázdnota, nicota, nebo nová existence?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Antony52
    Antony52, 5.12.16 04:32:01  

Knížečka z Indické oblasti. Od Somadevy, Oceán příběhů. Dílko kašmírského šivaistického kněze z 10. století anšeho letopočtu podávající přibližně prózou některé hinduistické, hlavně šivaistické představy o budoucím (posmrtném) životě.

https://uloz.to/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar

https://ulozto.cz/!otlwqF7n15T1/soma2-rar

Z Indického originálu Příběhy sedmi vidjádharů. Vidjádharové v šivaistické mytologii jsou nejnižším stupněm nadpřirozených bytostí a mohou mezi ně podle hinduistické víry přejít lidé kteří např. meditací získají kouzelné vědění - (Vidjá). To je také cílem některých indických joginů kteří neusilují o rozplynutí v nirváně.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 30.11.16 13:54:51  

A co tohle?
    http://m.zoom.iprima.cz/clanky/zivot-po-smrti-existuje-prokazali-neurovedci

• Divobyj
      Divobyj, 30.11.16 14:48:29  

Díky,Prima ZOOM ,je jedna z mála televizních stanic,na které se dá koukat.
      A nemusíme ji přímo platit. Na Čt se koukat nedá(max.někdy na dvojku) a platit ji jsme přímo nuceni :10:

• senja
        senja, 30.11.16 22:31:44  

Zajímavé, ale pouze o jedné části naší bytosti, o té smrtelné. Daleko zajímavější bude, až se věda prokouše k té nesmrtelné.

• Divobyj
          Divobyj, 1.12.16 10:47:41  

Už aby!
          Ani vteřinu nepochybuji o tom,že lidská duše je energetickým nosičem informací.
          Jak je možné,že to vědci ještě nepotvrdili? :9:

• janjanx
            janjanx, 1.12.16 12:26:33  

No nepotvrdí. Tady si na planetě Zemi, kde tato věc je uzamčená v nevědomí. A vědecká pozornost jde směrem do hmoty. Je upřená na hmotné formy a ne na duchovní. Jinak nosičem informací je mysl a nikoli duše.

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 1.12.16 12:56:14  

Souhlasím věda umí pozorovat jenom jevy související s hmotou, čili ryclost světla je limitem. Vědomí ve své podstatě tento limit nemá.

• janjanx
                janjanx, 1.12.16 13:02:23  

No ano, a navíc tady je to udělané tak, že vládne hmota nad vědomím. Proč? Je to tady postavené opačně. Už od základní školy tě to učí stavět takto opačně. :4:

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 1.12.16 13:03:22  

Možná mám trochu jiný pohled na nesmrtelnou duši, která ve vnitřní paměti uchovává vše, čeho si byla kdy vědoma. Mysl vytváříme myšlenkami a pocity /oboje je rychlejší světla/ a je prostředníkem mezi duší a prostředím /které múže ale nemusí být hmotné/. Můj pohled..

• janjanx
                janjanx, 1.12.16 15:34:27  

Řekl bych, že se celkem shodujeme, jen ta vnitřní paměť je dle mého mysl. Tady je třeba jít více do hloubky, co mysl je. O mysli je třeba toho vědět mnoho. Je to přeci základní systém s kterým zde každý operujeme. :2:

• Divobyj
              Divobyj, 1.12.16 19:02:32  

:1: Tak to máš jistě pravdu,že nosičem informací je mysl.Toto ale platí pro živé tělo.
              A co když zemřeme? Informace udělají frrrr a nebudou? :1:

• janjanx
                janjanx, 1.12.16 19:15:24  

No mysl si bereme sebou.

• Divobyj
                  Divobyj, 1.12.16 19:24:10  

A to si ji jako těsně před smrtí nacpeme do kapes pohřebního rubáše?

• janjanx
                    janjanx, 1.12.16 19:26:32  

:1:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 21:22:56  

Seth je duch, který je vysvobozený z reinkarnací, je tzv. osvícený a stejně používá svou mysl. Jeho myšlenky mají řád a smysl.
                    Při úmrtí jednodušší složky jako atomy a molekuly mění strukturu a složitější části odobnosti pokračují v další fázi uvědomování se bez těla. Když to shrnu, není snadné se dostat přes svoje skrytá přesvědčení a halucinace po smrti do dalšího stadia. Pro některé to znamená - bohužel existujeme i po smrti...

• senja
                    senja, 1.12.16 21:38:29  

Myslím si, že mysl nemůže existovat bez těla. Po smrti přetrvá jen naše vědomí, které není vázáno na hmotné tělo. Zažila jsem své vědomí mimo tělo. Naprosto nepřenosná zkušenost. Kdybych to nezažila, nikomu bych to nevěřila.

• janjanx
                    janjanx, 1.12.16 21:46:54  

Píšeš:Po smrti přetrvá jen naše vědomí, které není vázáno na hmotné tělo... Tady je důležité pochopit, že ty nejsi jen vědomí ale bytost.

• senja
                    senja, 1.12.16 21:49:00  

S tím souhlasím, to jen tam nepatří.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 21:49:43  

Nevím jestli si rozumíme. Ego samozřejmě není. Mysl je způsob uvažovàní. Je to jako ve snu, ego tam taky není, ale styl uvažování používáme podobný jako v normàlním životě.

• Divobyj
                    Divobyj, 1.12.16 21:59:40  

senja
                    no konečně!Já přece chápu ty,kteří nám nevěří.
                    Kdybych totiž nezažil cosi podobného,co Ty,patrně bych těmto svědectvím také nevěřil.
                    Skoro celý život o tom přemýšlím.
                    Došel jsem k závěru,tedy,když to velmi stručně shrnu,že po smrti těla z něj vystoupí energetická duše,která z těla vynáší jisté informace.Duši přitahuje příjemné,bílé světlo,které vydává očistný oheň,který duši očistí tak,aby byla schopna reinkarnace do jiného těla......

• senja
                    senja, 1.12.16 22:09:07  

Divobyj: Možná používáme různé pojmy, ale zřejmě tyto záležitosti vnímáme podobně, ne-li stejně.

• Divobyj
                    Divobyj, 1.12.16 22:13:58  

Ano,každý o tom přemýšlíme samostatně,takže ty pojmy jsou logicky různé.Osobně bych byl moc rád,kdybychom si své prožitky navzájem porovnali.

• senja
                    senja, 3.12.16 23:28:09  

Nejsem si vědoma toho, že bych někdy vystoupila ze svého těla, ale zažila jsem, že mé vědomí bylo mimo mé tělo. Moje švagrová byla schopná vidět bytosti, které byly mimo své tělo a nacházely se i sto km od něho. Komunikovala se zemřelými. Důkazy této komunikace byly prokazatelné, takže žádné jedna paní povídala. Můj umírající manžel mě k sobě přivolal pomocí hodin. A mohla bych pokračovat, ale k čemu by to bylo. Těžko uvěřit něčemu, co nezažijeme.

• Divobyj
                    Divobyj, 4.12.16 09:42:07  

To jsou všechno velmi zajímavé věci.Já určitě nepatřím mezi ty,kteří by Ti nevěřili.
                    Píšeš,že tvé "vědomí" bylo mimo tvé tělo.
                    Co to znamená? Vidělo tvé vědomí něco?Cítilo něco?Jak se celkově chovalo?

• senja
                    senja, 4.12.16 14:00:31  

Pro to asi nenajdu odpovídající slova - cítila jsem ho mimo svou hlavu, přibližně o metr až dva za sebou. Normálně má člověk pocit, že všechno se odehrává v jeho hlavě, já to nějak vnímala za ní.

• senja
                    senja, 4.12.16 14:04:00  

Chvíli jsem z toho byla v šoku. Potvrdilo to mou domněnku, že mozek je jen retranslační stanice a možná i úschovna toho, co zrovna potřebujeme.

• Divobyj
                    Divobyj, 4.12.16 18:22:56  

Dobře,a co to bylo za situaci?
                    Byl to sen,nebo nějaký šok?

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 7.12.16 08:57:52  

Seth to přirovnával k pátému rozměru. Odtud lze sledovat prostor i čas. Jane se při jejím vytržení nad hlavou zjevovala pyramida nebo kužel /nevím nakolik to mohlo být podobné tunelu/. Každopádně staří mudrcové měli pravdu, když tvrdili, že vědomí opuští tělo temenem hlavy. Říkalo se tomu Brahmúv otvor. Je to ve švu lebečních kostí a je tam určité zeslabení kosti, děti by tam snad neměly mít kost žádnou.

• Divobyj
                    Divobyj, 7.12.16 12:05:30  

seth-zajímavé.
                    ano,setkal jsem se s názorem,že jednotliví lidé jsou vlastně řízeni z pátého prostoru těmito"osobami".Musím ale napsat,že kdyby se tyto "osoby"nacházely MIMO časoprostor,pak by musely být nutně NEHMOTNÉ.Tedy-je zde ještě jedna možnost,tzn.že by se tyto "osoby"nacházely mimo NÁŠ časoprostor a nacházely by se tedy v časoprostoru nějakého subvesmíru nebo mokrovesmíru.
                    Lidská duše je dle mého názoru energetickou formou,takže se vůbec nedivím teorii,kdy vystoupává z hlavy právě tím prostorem,který uvádíte.V těch místech je pro její plynutí prostě nejmenší hmotný odpor.

• Divobyj
                    Divobyj, 7.12.16 12:07:22  

nikoliv mokrovesmíru,ale makrovesmíru :1:

• senja
                  senja, 4.12.16 21:13:35  

Kdepak sen. Za bílého dne a plného vědomí na kurzu Silvovy kontroly mysli. Tam se vůbec děly věci, že mi šla hlava kolem. Tam jsem poprvé nakoukla do světa "za" tím, který normálně vnímáme.

• Divobyj
                    Divobyj, 5.12.16 18:48:30  

Aha,takže šlo o cílené vyvolání tohoto stavu.
                    Já vím,že se to těžko popisuje,ale to tvé vědomí,Tys jej vnímala za sebou,ale jak se projevovalo?
                    Chceš snad říct,že to vypadalo tak,že vědomí řídí člověka z vnějšku?Z okolního prostoru?
                    Co jsi musela udělat,aby ses do tohoto stavu dostala?

• 9marie04
                    9marie04, 7.12.16 00:49:31  

Senja...také se mi na kurzu Silvovy metody léčení děly dříve nepoznané věci a i po ní na dalších kurzech. :2:

• senja
                    senja, 7.12.16 22:46:22  

Je to docela dávno, takže podrobnosti už mi vypadly, ale na ten pocit, který to poznání provázel, se zapomenout nedá, ale také ho bohužel nedovedu popsat tak, aby sis to mohl aspoň představit. Došlo k tomu zcela mimovolně, v rámci nějaké jiné činnosti. Byla jsem si vědoma sebe, ale to vědomí se nacházelo někde za mnou. A teď si to představ. Nic hmotného ani viditelného, jen to "vědomí".

• janjanx
            janjanx, 1.12.16 12:56:33  

Jednoduše řečeno, realita v které se nacházíme je postavená na hmotě. A tím je převážná většina naší pozornosti na hmotu směrovaná. I když to řekněme neni ok, ale tady to tak prostě je.

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 1.12.16 13:22:32  

Proto se už delší dobu snažím sestrojit přístroj, který změří aspoň stopy po těchto nadsvětelných jevech. Moc mi to nefungovalo, ale před týdnem jsem narazil na toto:
              http://tn.nova.cz/clanek/pyramidy-se-misty-ohrivaji-vic-mohou-za-to-tajemne-prostory.html

Ten můj přístroj nemá akorát tvar pyramidy, musím to předělat... :15:
              Teplejší kvádry jsou v místech, kde "vyvěrá duchvno" když to hodně zjednoduším..

• janjanx
                janjanx, 1.12.16 15:28:22  

Zajímavé, ale přesto se zeptám proč? Nebude to trochu nosení dříví do lesa?

• janjanx
                janjanx, 1.12.16 16:08:30  

Myslím to tak, to co se děje tady v tomto prostoru reality je jedna věc - nevědomí. Ale řekněme, že za zdí či hranicí této reality, věci týkající se duše či vědomí již jsou známé. Tedy je toto nevědění a nevědomí věcí prostoru reality ve kterém se nacházíme.

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 1.12.16 17:42:08  

Nevím jestli to není zbytečné... hm, ale zajímá mě to. Existují koordinační body, ve kterých se cítíme lépe a nabíjí to energií naše myšlenky. Myslím, že není špatné vědět kde ty body jsou..
                  Já vycházím z toho, že nic není nevědomé. Tento svět je pouze zahalen iluzí zapomění. Vzpomenout si můžeme kdykoliv. Můžeme si kdykoliv vzpomenout na svou duši a na jakékoliv reinkarnační já pokud bychom doopravdy chtěli... myslím, že nejvýš stojí duše, mysl stejně jako vědomí považuji za prostředek k něčemu. Je ale fakt možné, že mysl souvisí s vnitřní pamětí. O čem jsem ale přesvědčený je, že mysl funguje i posmrti a to stejným způsobem jako v hmotném svétě.

• janjanx
                    janjanx, 1.12.16 18:59:14  

V podstatě se vším co si napsal mohu souhlasit. Ano jsou místa která nabijí - revitalizují.
                    Dále píšeš:Tento svět je pouze zahalen iluzí zapomění. Vzpomenout si můžeme kdykoliv. Ano ale....zase tak jednoduché to není. Vědění k tomuto tématu je velmi obsáhlé. A nejenom, je to třeba i prakticky zvládnout a tady začíná trochu problém. Je nutné vědět proč se toto musí zvládnout a přesně co z toho se musí odhalit. Jinak se v tom člověk ztratí bez efektu. Ale teď už se bavím o osvobození se. Tady na Zemi duchovní bytost není svobodná, dá se říct, že je doslova přizabitá a převálcovaná. A její osvobození je sakra náročné. Tady v tomto světě jsme se dostali do opravdu velkého problému, který si myslím uvědomuje jen velmi málo lidí. Ne jenom protože zde panuje nevědění, nevědomí a zapomění. Duchovní bytost(duše) je zde umístěná do dokonalé pasti.
                    Dále píšeš:O čem jsem ale přesvědčený je, že mysl funguje i posmrti a to stejným způsobem jako v hmotném svétě.......Ano v podstatě Já jako duchovní bytost si beru mysl sebou po smrti mého těla. A proto lze nahlédnout i do minulých životů. V mysli tyto záznamy jsou uloženy.

• Divobyj
                    Divobyj, 1.12.16 19:05:19  

No,jo,chtěli...
                    Ale když chceme a neumíme to? :9:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 20:53:03  

Janjax - ano vše
                    Divobyj - jasně že to neumí každý, to by byl každý osvícený, a to tedy asi není... ale všem je to přístupné.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 21:08:51  

Ještě jednou Divobyj -
                    klíčem jsou osobní přesvědčení.

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 1.12.16 18:02:22  

Je příjemné diskutovat s nékým, kdo je schopen se opravdu hluboce zamyslet. Už jsem si myslel, že se tu jen uráží.
                  Prosímtě co to je za ikonu?? :15: :15:

• janjanx
                    janjanx, 1.12.16 19:13:51  

Děkuji. :15:
                    Ono tak, musím se hluboce zamýšlet, nejde to jinak. Svoboda a vědění směřující k poznání pravdy, zde není holt zadarmo. :4:
                    Dá se říci, že má ikonka která sybolizuje tuto planetu ukazuje, že zde není můj(náš) skutečný domov.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 20:56:23  

Poznání by mělo být ve spojení duše a hmoty- Matky Země a Otce Boha - řečeno gnostickým způsobem. Spojení duše a ega. Ne potlačení ega.

• Divobyj
                    Divobyj, 5.12.16 18:59:32  

Inu,uráží se zde v tu chvíli,když jsem přijdou dva,tři týpci,kteří se domnívají,že jakékoliv duchovno je jen na obtíž a neustále opakují několik stále stejných vět :9: Smysl jejich bytí je nejspíše obsažen v plné lednici....

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 1.12.16 18:33:04  

Ještě jsem chtěl dodat, že stavitelé pyramid samozřejmě tyto body znali /narozdíl od dnešní védy/ a věděli, že dlohověkost pyramid není věcí konstrukce, ale především umístěním. Stavby na koordinačních bodech jsou dlouhověké ne proto, že jsou postaveny nějakou prazvláštní technikou, ale proto, že na ně "NIC neútočí", přeneseně je to něco jako, že jsou "duševně chráněny"....
                  Nevím jestli to umím dostatečně vysvětlit :8:

• Divobyj
                    Divobyj, 1.12.16 19:09:02  

seth.
                    zajímavá myšlenka.Vědci ale přišli na to,že rozestavení pyramid koresponduje s rozestavením jistých hvězd na obloze.Co s tím?

• janjanx
                    janjanx, 1.12.16 19:17:23  

Aha, to je opravdu zajímavé. :2:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 21:01:35  

Divobyj. To co napíšu je má doměnka.
                    Seth uváděl, že na Zemi žily tři vyspělejší civilizace než je naše. Jedna z nich se po samozničení reinkarnovala do jiné sluneční soustavy. Je možné že to souvisí s postavením pyramid..

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 1.12.16 22:05:19  

Seth uváděl, že poblíž těchto bodů neplatí zákon entropie, proto jsou ty kvádry teplejší než ostatní.

• Divobyj
                    Divobyj, 2.12.16 11:01:12  

seth
                    Zajímavé je hledat mezi těmi všemi teoriemi souvislosti.
                    Všeobecně-když se toto daří,pak někdy člověk kouká na celkový obraz,který před ním vyvstane jako péro z gauče :7: :1:
                    https://www.psychologiechaosu.cz/nezarazene/tajemstvi-pyramid/