Život po životě

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
9marie04 (2018-09-20 00:36:09)RybarJosef (2018-09-19 22:39:39)incorruptible6 (2018-09-19 18:50:38)Antony52 (2018-09-19 16:32:30)sirStanley (2018-09-19 11:51:21)seth-mluvi (2018-09-19 11:45:45)krudox (2018-09-16 21:12:17)Koumes47 (2018-09-16 15:21:47)osoba (2018-09-15 23:07:37)Divobyj (2018-09-13 22:12:55)senja (2018-09-13 16:21:55)radiac (2018-09-08 11:41:39)pepan.z (2018-09-07 19:21:25)savvana (2018-09-03 17:07:03)GZ23 (2018-08-29 13:54:06)pavucina.k (2018-06-10 21:10:19)chatka88 (2018-01-29 20:01:49)Noznoroch (2017-03-29 22:46:17)martindoubrava (2016-08-04 12:59:21)
Život po životě
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 6 404 | Členů: 19
Správci: pepan.z (hlavní), Antony52

Co nás čeká po konci fyzického těla?
Tma a prázdnota, nicota, nebo nová existence?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Yogi_Henry
    Yogi_Henry, 6.9.18 19:11:12  

jedina reinkarnace ktera vas ceka je kompost .....studie tvrdi ze nase tela jsou bohata na veskere vitaminy a latky podporujici rust kvetin...tak nezapomente rict dcerkam a synum, at si vas tak jak jste, az vam to odtika soupnou pod jejich tulipany :4:

• krudox
      krudox, 6.9.18 19:13:31  

ano, převtělování do rostlin je v souladu i s přísným materialismem :4:

• Antony52
      Antony52, 7.9.18 07:46:32  

Co tak místo planého filosofování spáchat nějaký hokus pokus podle starých chytrých návůdků. Viz některé příspěvky doleji. :11:
      Aha, já zapoměl že to vyžaduje jisté úsilí. Plané filosofování je snažší. :11:

• Divobyj
      Divobyj, 7.9.18 19:54:31  

Své dcerky a syny můžeš potěšit klidně ještě za života.
      Usekni si ruku,spal ji a popel jim pošli jako hnojivo pod tulipány.
      ...když už razíš tuhle filosofii... :1:

• RybarJosef
      RybarJosef, 8.9.18 15:16:48  

Konečně mi je jasné, proč je vrahem nejčastěji zahradník.

• Divobyj
        Divobyj, 8.9.18 16:33:36  

:1: :1: :1:

• Koumes47
        Koumes47, 12.9.18 09:30:09  

Zajímavé je, že nikdy zahradnice...

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 1.9.18 21:33:11  

A co když je to tak, že život po smrti existuje, ale poznání v tomto těle je určitým způsobem omezené, a proto bychom si měli tohoto těla užívat tak, jak to jen jde, protože potom budem na sebe brát prostě jiná těla a to co máme teď, si už nikdy nebudeme moci tak vychutnat, jako právě TEĎ.
    Myslíte, že je to příliš optimistické?

• Antony52
      Antony52, 2.9.18 06:49:37  

Poznání v tomto těle není až tak omezené. Omezují se akorát lidičkové sami. :11:
      Kdo má skutečný zájem a trochu trpělivosti může si sám experimenztálně ověřit exitenci onoho pofidérního "duchovna". Jen většina lidiček radši planě filosofuje a nebo se chytá toho co jim někdo druhý, kdo o tom ví sám často úpplné h....o (pardon) předhodí k uvěření.
      Jsou ofšem lidičkové kterým nějaká bohapustá víra v cizí tvrzení a nebo plané filosofování nestačí a páchají vlastní experimenty.
      Viz jen např. členové Occultní lóže Golden down.
      https://www.lawbright.com/logdos/
      Třeba páchají vyvolání "mocností onoho světa" viz evocaation.
      Jiní páchají třeba pokusy s tzv. astrálním cestováním (neplést s análním :2: ).
      https://www.bila-magie.eu/glosar/astralni_cestovani.html
      ATD.

• Koumes47
        Koumes47, 16.9.18 15:21:47  

Minimálně zvláštní...

• senja
      senja, 2.9.18 19:40:25  

Své opotřebované tělo docela ráda vyměním za jiné. :4:

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 3.9.18 11:08:32  

Já jenom, jestli třeba nemají ty světy - tj. tento a ten po smrti - stejnou platnost. Tj. že nejsou oddělené, ale propojené. Dejme tomu, že zážitek v jednom světě ovlivňuje zážitky v tom druhém. Třeba jako denní vědomí a sny. Když se nám něco zdá, může to ovlivnit to, co uděláme ráno, jakou budeme mít náladu atp. A naopak, když se nám přes den stane něco zásadního, může se nám o tom pak zdát.
        A pokud by měly tyto stavy mít stejnou platnost, potom nemá smysl přehlížet fyzický svět s tím, že "vím, co je po smrti" anebo přehlížet nefyzický stav třeba tím, že "po smrti nic není, protože jsem se narodil ve společnosti, kde se to tak tvrdí"...

• senja
        senja, 4.9.18 16:42:43  

Dobrá úvaha. Počítám s tím.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 5.9.18 12:05:13  

https://enigmaplus.cz/co-lze-videt-po-smrti-umelec-to-predvadi-ve-svych-dilech/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• senja
          senja, 5.9.18 15:50:37  

Díky, pěkně jsem si na těch stránkách početla, o to víc, že VÍM. Samozřejmě se tím zcela vědomě vystavuji posměchu těch, kteří jsou přesvědčeni, že jen úplný blbec může o sobě tvrdit, že něco VÍ. V tom případě jsem ráda a zůstanu raději blbcem než nevědomým chytrákem. :15:
          Tohle se mi líbí moc, znám to z mnoha jiných velmi starých, ale také zcela nových pramenů, částečně z vlastní zkušenosti.
          https://www.suenee.cz/cas-neni-linearni-je-to-bod-nekonecna-sfera-aneb-o-vedomi-a-procesu-starnuti/

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 6.9.18 18:46:25  

Taky díky za odkaz, v podstatě s tím souhlasím.
            Jenom bych ještě chtěl Antonymu upřesnit to omezení těla. Jak o tom hovořil ten umělec, je nám /naší podstatě/ přístupný nekonečný počet různých /i reinkarnačních/ životů. A jak je psáno v článku od Tebe vše je spojeno, protože všechno se děje, dělo i bude dít vlastně teď.
            Těžko se v tomto těle uvědomuje, že máme vlastně nekonečný počet těl. To si asi těžko uvědomíme zrovna, když si hlídáme místo, řekněme, někde ve frontě u pokladny v Tescu. To ego nám říká, co máme dělat. Ego ale nejde zničit, jak si třeba někteří myslí, ale lze ho přetvořit ku obrazu svému. A to je to omezení.

• Antony52
              Antony52, 16.9.18 06:50:06  

Pouze jsem chtěl říct, že poznání v tomto těle není až tak omezené. A že jsou metody které ono poznání umožňují každému, kod má zájem. A že někteří předměti místo snahy o Své Vlastní Osobní poznání radši často žerou to co jim nakuká někdo jiný. :11:

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 18.9.18 08:01:52  

A něco konkrétního z vlastního výzkumu by nebylo?

• Antony52
                  Antony52, 18.9.18 09:48:37  

Bylo. :1:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 18.9.18 11:26:58  

Dík, tak to vysvětluje všechno.
                    :1:

• Antony52
                    Antony52, 18.9.18 18:35:19  

Pro zvídavé stačí delší pravidelná mediatce (několik týdnů obvykle) o jménu takové nějaké níže postavené spirituální bytůstky aby se mu viditelně projevila, otázečky zodpověděla, někdy i přáníčko splnila. :11:
                    Chytrému napověz, ... :11:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 18.9.18 19:40:14  

Asi nejsem tak chytrý, nějak jsem z toho nepochopil, která konkrétní bytost ti řekla co?

• Antony52
                    Antony52, 18.9.18 20:13:10  

Jsou věcičky kterými se člobrdík nemá chlubiti. :11:
                    Jinak postupy jsou volně přístupné v běžně dostupných knížečkách. Kdo má zákem, může vyzkoušet. :11:
                    http://media1.webgarden.cz/files/media1:5105b0aada11e.pdf.upl/Josef+Durr+-+Experimentalni+demonologie.pdf

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 18.9.18 22:32:38  

Takže když si budu v duchu v meditaci přeříkávat jméno nějaké spirituální bytosti, tak mě to dovede k poznání sama sebe??

• Antony52
                    Antony52, 19.9.18 07:00:28  

Niikoliv. :1: Může tě to, pokud budeš trpělivý přivést k poznání "duchovna". Jiných duchovních bytůstek.
                    Vyvolávání takových od dob antiky páchali např. adepti mystérií, aby v dalším - tedy, ehm, žeano posmrtném životě přešli mezi ně a ne mezi duchy obyč. smrtelníků. :8:
                    K poznání sebe sama jsou metody poněkud odlišné. Žeano. :11: Viz např. duchovní alchymie, viz krásná knížečka Tajemství zlatého květu, která vyšla v překladu Richarda Willhelma. :11: Jenže ta cesta je příliš náročná = zvládne málokdo. :11:

• Antony52
                    Antony52, 19.9.18 07:02:54  

Páchají takovou praxi někteří předměti i dnes. Viz příkládky.

https://www.lawbright.com/logdos/

https://www.lawbright.com/logdos/phulint.html

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.9.18 09:37:36  

Seth říkal:
                    "Nikdy nenajdete sami sebe, budete-li střídat učitele nebo odbornou literaturu. Nikdy nepoznáte sami sebe, budete-li se držet daného druhu meditace. Jen tichým zahleděním se dovnitř svého já můžete poznat skutečnou realitu, kterou prožíváte, se všemi vztahy, které existují mezi vaším současným já a vnitřní podstatou, která má multidimenzionální charakter."
                    Podle mě to má logiku.

• Antony52
                    Antony52, 19.9.18 09:50:58  

Ony jsou různé druhy poznání. To co jsi napsal je jeden z nich. :11: Je o něm např. ona knížečka Tajemství zlatého květu. Jenže na to každý holt nemá schopnosti a možnosti. A jakýsi chytrý pán kdysi napsal-přibližně cituji:
                    "... kdo druhým vnucuje cestu na kterou nemají schopnost je vlastně zatracuje. Vnucuje jim něco, čeho nemohou dosáhnout a to čeho mohou dosáhnout jim zapovídá..." :11:

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.9.18 11:45:44  

Myslím, že jde o to, abych poznal proč jsem takový, jaký jsem. A k tomu je potřeba jakási vnitřní otevřenost, kterou těžko někde vyčteme. Myslím, že nikoho nezatracuji, když budu tvrdit, že člověk by měl být k sobě naprosto upřímný a zároveň maximálně vnímavý při hledání pravdy o sobě. Myslím si to. Když někdo nechce být k sobě upřímný a vnímavý, ať není, ale podle mě si komplikuje cestu, to je můj názor a názory se snad říkat /nebo psát/ můžou...

• Antony52
                    Antony52, 19.9.18 16:32:30  

Ano, člověk má být k sobě upřímný. :1: K sobě také každý obvykle upřímný je. :14:
                    Mě nezajímá, co říkal nějaký literární Set nějaké vizionářky. Mne zajímají věcičky které si mohu sám v praxi ověřit a ukáží mi jasné výseldky.
                    A o tom je praktická Mystika, Jogové meditace, Evokační magie a podobné vylomeniny. :11:

• Antony52
            Antony52, 16.9.18 06:47:15  

Zajímavý článek, ale dovolím si s mnoha závěry v něm nesouhlasit. :8:

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 15.9.18 21:20:03  

Prosím tě, přihlaš mě do fóra Hovory s bohem.

• Koumes47
    Koumes47, 26.8.18 19:17:05  

Žiji, tedy jsem. Umřu, tedy nebudu. Co je na tom složitého? Co se v tom dál vrtat?

• Antony52
      Antony52, 26.8.18 19:21:43  

Nutí tě někdo aby jsi se v tom vrtal? :8:

• Koumes47
        Koumes47, 26.8.18 19:37:40  

Tvrdím snad, že konkrétně mně někdo k takovým nesmyslům nutí? Ukaž mi to :1: ...Ani bych se nenechal, jako někteří ovlivnitelní. :1:

• Koumes47
          Koumes47, 26.8.18 19:38:31  

Pokud však tady nemohu říci svůj názor, něco bude špatně.

• Antony52
            Antony52, 26.8.18 20:28:15  

Mno, já jen k tomu:
            "..Co se v tom dál vrtat?" :8:
            To totiž vypadá jako by ti vadilo že se v to, ostatní vrtají. :11:

• Koumes47
              Koumes47, 27.8.18 19:52:33  

Nevypadá...Já se v tom dál nevrtám...Vy se provrtejte třeba navzájem, vrtáci... :1:

• Antony52
    Antony52, 21.8.18 09:52:26  

Krásné vydání Tibestské knihy mrtvých = Bardo thedol z roku 1938. Nejlépe zpracované vydání.
    http://www.rodon.cz/admin/files/ModuleKniha/454-Tibetsk-i-kniha-mrtv-%C5%BBch.pdf

• senja
      senja, 22.8.18 14:48:33  

Zajímavé čtení k přemýšlení. Zkus nakouknout do fóra Hovory s Bohem.

• Antony52
    Antony52, 21.8.18 06:27:25  

Zajímavý názor na reinkarnaci mají v hinduismu šivaisté.
    https://ulozto.cz/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar

https://ulozto.cz/!VisqiIqU63mQ/somadeva-ocean-2-rar

Knížka hinudistického šivaistického kněze z 10. století našeho letopočtu kde prozou podává tehdejší představy o reinkarnaci. Z hiduistického originálu "příběhy sedmi vidjádharů".
    Vidjádharové jsou podle šivaistické mytologie nejšnižší stupeň nadpřiorzených bytostí a mohou se podle oněch nauk dostat mezi ně lidičkové kteří např. mediatcí získají nadpřirozené poznání - "vidjá". Odtud vidjádhara = držitel poznání. :8:
    Podle oněch nauk existuje cosi jako vývoj (evoluce) i na duchovní úrovni.

Podobný názor prezentuje čínská taoistická duchovní alchymie. Kniha Tajemství zlatého květu, která vyšla v překladu Richarda Willhelma. Zde jsou přímo popsané meditace, mající vést k takovému cíli.
    http://www.holistickamedicina.sk/kniznica/VEDOMI_Jung_Wilhelm_CS_Tajemstvi_zlateho_kvetu-Cinska_kniha_zivota.pdf

• incorruptible6
    incorruptible6, 20.8.18 18:32:17  

...Sem se mohou narodit jenom takové duše, které toho mají už hodně za sebou. Tím mám na mysli spoustu životů na jiných planetách v rámci celého multivesmíru...
    Sním či bdím? Co je tohle jiného, než reinkarnace?

• RybarJosef
      RybarJosef, 20.8.18 21:46:07  

To rozhodně není reinkarnace. Reinkarnace je opakované vtělení do lidského těla. Myslel jsem, že tyhle základní pojmy jsou jasné. Doufám, že si nemyslíš, že na všech planetách celého multivesmíru není možné jiné tělo, než to lidské.

• incorruptible6
        incorruptible6, 20.8.18 22:21:52  

Tak když už jsme u toho, to bych neřekl. Slovní význam reinkarnace je něco jako opakované vtělení, nikde to slovo neobsahuje, že do lidského těla.

• RybarJosef
          RybarJosef, 21.8.18 09:45:18  

Ale ano. Jestliže máš karmický dluh z lidského života, tak ho můžeš splatit zase jenom v lidském životě. Už jenom ta předpona re- znamená opakování. Pokud se na nějakou planetu vtěluješ poprvé a naposled, nelze přeci mluvit o reinkarnaci, ale o inkarnaci.

Připadá mi, že za účel obhajoby neobhajitelného vymýšlíš už dětinské nesmysly. Současně se ukazuje, že o reinkarnaci toho moc nevíš, ačkoli jsi jejím stoupencem.

• incorruptible6
            incorruptible6, 21.8.18 09:49:08  

To ale říkáš ty. Reinkarnace o tom neříká ani slovo. Ostatně naprosto stejná název se používá i pokud někdo mluví o převtělení do zvířete, o kterém jistě nebudeme tvrdit, že má lidské tělo.
            Když neumíš zvládat čistý fakt, buď té lásky, nenapadej a nesuď.

• RybarJosef
              RybarJosef, 21.8.18 10:03:35  

Co říká reinkarnace, vím moc dobře, neboť jsem se svého času dost zajímal o védské učení. Takže bych ti doporučoval, aby sis ty věci také nastudoval a nevydával za karmu a reinkarnaci jenom své dojmy.

• incorruptible6
                incorruptible6, 21.8.18 10:15:11  

Bohužel, nepochopil jsi úplně naprosto základní věc, že pokud napíšeš reinkarnace neexistuje, tak dáváš informaci o tom, že neexistuje žádná možnost opětovné inkarnace v jakékoli tělo.
                inkarnace = vtělení
                re = opakování

• RybarJosef
                  RybarJosef, 21.8.18 10:19:53  

Jak říkám, nastuduj si nejdřív základní pojmy. Bohužel už nemám tolik času to neustále vysvětlovat.

• incorruptible6
                    incorruptible6, 21.8.18 10:20:38  

Základní pojem máš výše. Jak to vnímáš ty, pro mě není určující.