Jejich matky (tchýně)

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
kobylatko (2017-03-29 22:27:52)minoki (2017-03-29 13:53:56)amorek23 (2017-03-29 11:03:14)Zidane (2017-03-29 02:06:59)kikinka (2017-03-28 21:47:27)sorong.1 (2017-03-28 13:46:31)Ucik (2017-03-27 18:35:15)ErzebethBathory (2017-03-26 21:17:48)chantallka (2017-03-26 10:19:07)Lin (2017-03-25 19:33:20)incorruptible6 (2017-03-21 22:12:25)Saxana (2017-03-21 19:43:11)beLIEve (2017-03-20 23:46:24)Agustinenn (2017-02-17 15:55:32)lafytka (2017-01-28 18:29:58)hanys90 (2016-12-25 02:06:58)kuskuneho (2016-11-17 16:13:08)Alexander (2016-08-14 20:37:50)fifi (2016-05-16 17:03:30)neilen (2016-03-23 11:59:34)www.kamzik (2016-02-18 18:18:30)ovoceazelenina (2015-12-03 16:33:47)hogreta (2015-10-12 18:47:38)
Jejich matky (tchýně)
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 5 937 | Členů: 32
Správci: Saxana (hlavní), kobylatko

Fóry o tchýních nelžou, aneb podělte se o své zkušenosti ze života s matinkami ale i tatíčky vašich partnerů.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• kobylatko
    kobylatko, 19.3.17 15:51:55  

Je krásná neděle ... :1: :1: .A zase je vše špatně ... :1: ,pes je prý zaujatý proti stromkům ,slepice jsou svině protože nejsou ochotny poslouchat svého vůdce (tchána) :1: :1: ... a tak dále a tak dále :1: .

• kikinka
      kikinka, 19.3.17 19:48:01  

..A jejda...dědeček se špatně vyspal...
      Kobylátko...jedním uchem dovnitř a druhým ven...

• minoki
      minoki, 19.3.17 22:13:45  

Cely svet se spikl,hlavne slepice! :1:

• kikinka
        kikinka, 19.3.17 22:18:03  

...asi tak nějak...

• kobylatko
        kobylatko, 20.3.17 14:41:09  

Ty jsi na to kápla !! :1: :1:

• minoki
          minoki, 20.3.17 19:14:39  

:14:

• minoki
    minoki, 12.3.17 14:52:41  

Proc asi...maminko....

https://magazin.aktualne.cz/kultura/hudba/kanye-west-zrusil-zbytek-turne-a-skoncil-v-nemocnici-trpel-n/r~544e15aeb09211e6af6e002590604f2e/?_ga=1.211722332.858499584.1488938235

• minoki
    minoki, 10.3.17 04:38:36  

Z jineho fora:

Co se týče cestujících, jsou to lidé opravdu různí. Jednou nějaká bláznivá baba vždycky zvedla zadek ze sedadla a šla řidiči říkat, jakým směrem má pokračovat. On si jí nevšímal, až najednou baba začala ječet na celý autobus, že musí zasáhnout a řvala na něho, jestli si z ní dělá pr..l. On jí klidně opakovaně odpovídal, že nerozumí a jel dál. Moha být ráda, že ji nevysadil, já na jeho místě bych to asi udělala.

Zni mi to nejak povedome :1: :1:

• Zidane
      Zidane, 11.3.17 17:10:46  

Já bych taky asi zastavil a "vystupte si, madam nebo dál nejedeme"...

• kikinka
      kikinka, 11.3.17 17:41:28  

Mně by poradila jen jednou.
      Zastavila bych,otevřela dveře a pokud by dotyčná okamžitě neopustila autobus,dál bych nejela...i kdybych tam měla stát hodiny...ostatní cestující by paní s výstupem ven jistě rádi pomohli,pokud by se chtěli dopravit tam,kam se dostat chtěli...

• Zidane
        Zidane, 11.3.17 17:43:40  

Asi tak. Už sice v autobusech není jako dřív "NEMLUVTE ZA JÍZDY S ŘIDIČEM", ale věřím, že kdyby řidič zastavil a "ještě jednou a vysadím vás" a kdyby pokoj nedala, zastavil by a "vystupte si", že by si to obhájil. Před lidma určitě a kdyby baba měla žaludek na to si stěžovat, tak že i před zaměstnavatelem.

• kikinka
          kikinka, 11.3.17 17:44:36  

Přesně tak.

• minoki
          minoki, 11.3.17 22:13:42  

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/arogantni-francouzi-odrazuji-turisty-zacina-vychova/r~i:article:767412/

RATP už na podzim zahájila kampaň na téma: kdo se na své spolucestující usmívá, cestuje s radostí. Koncem června se v dopravních prostředcích objevily plakáty, na nichž byli cestující srovnáváni se zvířaty: slepice kdákající hlasitě do telefonu, prase bradavičnaté zanechávající své exkrementy na vedlejším sedadle či osel bránící zavírání dveří.

:1: :1: :1: :1:

• Zidane
            Zidane, 11.3.17 22:45:10  

Přičemž to kdákání do telefonu či osel stojící mezi dveřma jsou ale přesné. Koho zajímá cizí telefonní hovor slyšitelný v celém autobuse?
            A oslové stojící mezi dveřmi, protože kdyby ve stanici vystoupili o sekundu déle, asi by jim něco strašně důležitého uteklo, to je taky kapitola sama pro sebe.

A ještě na jednu věc jsem si vzpomněl, ale to není nic špatného, to mě spíš baví. Říkám tomu "kult poslední sedačky" a myslím, že tak nějak to bylo i v 1000 věcí, co mě serou.
            Lidi stojej kolem poslední prázdné sedačky, nesednou si, ale stojej pokud možno tak, aby se tam někdo jiný nedostal. A když jim člověk řekne "s dovolením", protáhne se a sedne si tam, koukají, že kdyby pohled vraždil, dotyčný to nepřežije. Ale proč, když sami si evidentně sednout nechtěli? :1:

• minoki
              minoki, 11.3.17 23:13:18  

Ja busem nejezdim,ale naposledy jsem po dlouhe dobe jela do NY,protoze autem je to desne.Obcane "tmave pleti" si sedali tak,aby si nikdo dalsi nemohl sednout na dvojsedadlo. :1:
              A v metru v NY...skoda mluvit,agresivni cokoladovci.Navic je to tam stisnene,vypada to tam jak Guantanamo a bylo tam asi 40 stupnu.

• Zidane
                Zidane, 11.3.17 23:47:22  

Tak to je tady podobně, jeden blb si sedne na půlku dvojsedadla, na druhou dá tašku a polibte mi nohu, že lidi okolo stojej, já si přece nebudu dávat tašku na klín...

• Zidane
                  Zidane, 11.3.17 23:49:08  

A to by mě zajímalo, jestli agresivitu mají "čokoládovci" nějak zakódovanou v barvě kůže, tady to rikitani mají podobně, přijdou a "co čumíš more?", přitom si jich člověk nevšímá. A je jasné, o co jim jde, jeden by se ozval a oni by hned "Laco, Fero, Dežo, poďte sem, gadžo se chce bít!" nebo rovnou takové to jejich "tobě dvacet, nás dvacet, poď na férovku!" :8:

• kikinka
                    kikinka, 11.3.17 23:52:30  

....Laco,Fero,Dežo...se z tebe picnu,fakt...

• minoki
                    minoki, 11.3.17 23:54:28  

Nu,tvrdi se to..Treba v Bronxu se pry nesmis cokoladovci divat uprene do oci,bere to jako provokaci.
                    Kdyz si beloska najde cokoladovce,dopadne to nekdy tak,ze ji vlaci za vlasy po ulici a kdyz zavola na policii,rikaji: a neni on cernej? No,tak co se divite..(osobni zpoved jedne 20ky,co se ji libi cokolady a delala/la sponzoring-dalsi oblibeny sport cokolad).
                    Aby to nevyznelo rasisticky,osobni zkusenost nemam,znam z blizkeho doslechu.Samozrejme existuji i slusni a asi vic nez u nas.

• Zidane
                    Zidane, 12.3.17 00:10:30  

Jo, běloška si najde černocha, muslima atd. a pak se diví... jo, děvčata, nemáte myslet rozkrokem, s prominutím. Samozřejmě čest slušným černochům a muslimům, ale potíž je v tom, že jsou prostě "jiní" a to způsobuje třecí plochy.

• Zidane
                    Zidane, 12.3.17 00:12:07  

A nejhorší je, že se často dlouho nepozná, co jsou zač... můžou žít evropsky, vypadat v pohodě, ale viz Bez dcerky neodejdu - muslim či co to bylo byl v pohodě, evropskej, "civilizovanej", pak přijeli na návštěvu k nim domů a buď sám od sebe nebo pod vlivem rodiny najednou čelém vzad, tvrdá "muslimština", co se přístupu k manželce týče a začalo peklíčko...

• minoki
                    minoki, 12.3.17 00:19:24  

Nejvyssi priklad hlouposti je "Bila masajka"

Ja nechapu,jak muze nekdo prodat sve podnikani a jit bydlet do Afriky do chyse(k tomu v jedne chysi s tchyni! a kozami).Take to dopadlo,jak dopadlo.
                    Cernousek bubu se nechal zivit,vytuneloval i obchod s potravinami,co tam zaridila(mejdan pro vsechny cernochy,rozdal vse zadarmo) a nakonec musela s odrenyma usima utect,vyhubla a nemocna domu.

• kikinka
                    kikinka, 12.3.17 00:19:44  

....byl to Masaj...

• kikinka
                    kikinka, 12.3.17 00:20:53  

Jo,láska je slepá....

• Zidane
                    Zidane, 12.3.17 00:50:41  

Jo, tak to bejvá, láska je slepá a pak to, co v té své slepotě napáchá, řeš... na dlouhý lokte, pokud je to vůbec řešitelné. Inu, asi byl "dobře vybavenej" :14:

Ale tyhle národy jsou stejně "jiné". Četl jsem kdesi, že v jakési africké vesnici ADRA či kdo vykopala studnu, protože tam v období sucha umírali žízní.
                    Přijeli se podívat asi za pět let - studna zasypaná, protože "oni tohle nepotřebují, oni si odjakživa chodili pro vodu k řece a když voda není, znamená to, že se duchové předků zloběj a oni si je musej usmířit nebo zemřít"... a nevysvětlíš jim, že ve studně by byla voda furt. Řeknou si "bílý muž je hloupý, bílý muž neví, jak to tu chodí" a jedou si furt po svém.

• minoki
                    minoki, 12.3.17 12:24:19  

Jaka laska,zavanul k ni pach :1:

• Zidane
    Zidane, 25.2.17 00:49:34  

Jde chlápek po ulici, v ruce urnu a evidentně má skvělou náladu.

Usmívá se, poskakuje a píská si. Vidí ho jiný a ptá se:

"Ale no tak... trochu úcty, ne? Nesete popel zemřelého, je třeba ho uložit k věčnému odpočinku!"
    "Ale houby, milý pane. To je tchyně a ta se válela celej život. Pude do přesýpacích hodin a makat bude!"

• kikinka
      kikinka, 25.2.17 01:02:57  

No,hezký...aspoň jednou v životě bude něčím užitečná.
      Já bych popel z té své do těch hodin nechtěla,pořád by mi ji připomínaly a měla bych pocit,že je pořád tady se mnou...dej pokoj...

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 25.2.17 08:51:02  

Mně by ani tak nešlo o to, že by mi ji ty hodiny připomínaly, ale nebyly by k užitku. Jak tchyni znám, ona by fixlovala i v těch hodinách (a možná by se pokoušela i kukat).

• kikinka
          kikinka, 25.2.17 12:55:02  

Jedině takové hodiny darovat někomu jako je ona....

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 24.2.17 18:48:01  

Tchyně je přesvědčená o své výjimečnosti a jedinečnosti a kde se objeví, tam je důležitá a středem pozornosti. Tedy podle ní, jinak kam vkráčí (dnes už jen vjede), tam ostuda.
    Přiblížím na jedné epizodce. Na předvolebním mítinku, kam měla namířeno i tchyně, jsem přišel za politikem (mediálně známý vysoký politik) a řekl jsem mu, že jako potenciální volič jeho strany, mám námět na téma, které by se podle mého soudu mělo otevřít k široké diskusi a že je to téma, ke kterému má jeho strana blízko. A podal jsem mu papír, kde jsem to taky sepsal. Zrovna jsme spolu mluvili, když v tom se směrem k nám, na svém elektru, řítila babizna, až jí hlava na kočičích hlavách kodrcala. Chlapík se snad i polekal, jestli to není atentátnice, když v tom tchyně začala hulákat: "To je můj tchán! To je můj tchán! To je můj tchán! To je můj tchán!" Jak byla zvyklá všechno donekonečna opakovat a ukazovala při tom prstem na mě. Když byla na doslech, klidně jsem ji opravil a sdělil jí, že nejsem její tchán, ale zeť. "Ja, teda zeť, to je můj zeť, to je můj zeť...!" Politik dělal, že se nic neděje, protože nepochybně byl svědkem bezpočtu excesů takových trhlých bab. Tchyně se naprosto neohlížela, že spolu mluvíme a hned na něho začala horečně útočit (jinak než s nádechem hysterie to neumí): "A co je s tým Šišků, co je s tým Šišků, co je s tým Šišků???". V té době ještě doznívala kauza Drábek - Šiška, na MPSV. Politik ji v klidu sdělil, že pokud ví, na pana Šišku bylo podáno trestní oznámení, což ale bylo známo i z medií. Tchyně vyvalila oči, rozhlédla se a začala křičet: "Tož Šiška už je odsůděný, Šiška už je odsůděný, Šiška už je odsůděný, Šiška už je odsůděný....ticho.... a dajte ně ten mikrofón, aj druzí to chců slyšet!" No jak říkám, ostuda, kde se objeví. Kdo ví, co chlap udělal s tím mým papírem, když viděl, kdo že to ke mně patří (patrně si s ním utřel....).

• Zidane
      Zidane, 24.2.17 23:22:04  

Možná jsi ji neměl opravovat a jen říct "já nejsem váš tchán". To by jí možná vzalo vítr z plachet... anebo ne a došlo by jí, co a jak. Ale tím zetěm jsi jí dle mě zbytečně nahrál, já bych udělal výše zmíněné a ono by se vidělo, co baba na to.

• incorruptible6
      incorruptible6, 24.2.17 23:41:33  

Jedině snad vypustit galusky... :8:

• Zidane
        Zidane, 24.2.17 23:45:12  

Propíchnout. Jinak by zaúkolovala někoho z rodiny, aby jí je okamžitě napumpoval - anebo vypustit a schovat pumpičku :1:

• incorruptible6
          incorruptible6, 25.2.17 00:09:12  

Zahodit ventilky... :4:

• Zidane
            Zidane, 25.2.17 00:24:44  

Jo, pravda. To říkal otčím, že to tak fungovalo za jeho dětství na vesnici, když udělal na kole nějakej přestupek a někdo ho viděl - vyšrouboval ventilky, mrsk je do trávy a hotovo.
            Dneska? Dneska i kdyby to udělal (městský) policajt, je z toho strašný průšvih, pokud by si rodičové šli stěžovat... naproti tomu otčím věděl, že když si bude stěžovat, ještě dostane průplesk, protože "ty víš, za co to bylo a ještě si stěžuješ? Tak tumáš, ať máš proč!"

• kikinka
            kikinka, 25.2.17 00:31:56  

....pošramotit elektrické napájení vozíku,eventuelně vozík upravit na funkci elektrického křesla...

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 25.2.17 07:00:31  

A následovalo by směrem k Jardovi: ventilek hledej hledej hledej nečum nečum nečum a hledej, slyšel jsi mne? :4: :13:
            Život s takovou babou je peklo... nám stačily jen návštěvy ale bydlet s ní tak...ani omylem.

• oldin22
              oldin22, 25.2.17 08:23:08  

Tondo,že se s tím bavíš,ještě tě nařkne z něčeho....)))

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 25.2.17 10:04:44  

Mám tchýni (kopii té od Jardy) takže ta mne už nařkla z ledasčeho....Já jen odpovídám Incorovi

• minoki
                  minoki, 10.3.17 05:25:47  

Zalujes jen za zady :4:

• kikinka
      kikinka, 25.2.17 00:29:25  

Jar.Esch....Je mi Tě opravdu upřímně líto.Tyhle situace dobře znám z dob,kdy moje tchyně byla ještě v plné svěžesti a síle.
      Za její chování jsem se styděla nesčetněkrát.Týkalo se to většinou toho,když k nám přišla nějaká návštěva...jakoby žárlila,že k nám někdo jde a k ní ne.Toto se týkalo bohužel i kohokoliv z mé rodiny.Už jsem před ní ani neříkala,že nás má někdo přijít navštívit,protože jsem viděla,že vždy po zazvonění na náš zvonek,poběží ona první ke dveřím otvírat (v tě době ještě bohužel slyšela),nevím,jak to mohla slyšet dole,ale jakoby snad číhala u dveří a čekala,aby tam mohla běžet otevřít první a cítit se tak nesmírně důležitá coby paní domu.Příklad....když mi třeba přijeli popřát k narozeninám mūj brácha s rodinou a moje maminka (můj táta po prvním jejím "přivítání" k nám odmítal nadále chodit a za celé naše 30leté manželství byl u nás všeho všudy tak 5x na pár minut),rozrazila dveře a bez úsměvu,zato ze zlým výrazem v obličeji (no,spíš v ksichtě)na jejich dobrý den zaskřehotala:To už jste tu zas?Podotýkám,že ač bydlí 15km od nás,nejezdili častěji než tak 4x do roka...Já,než jsem sešla dolů,viděla jsem vždy jen rozpačité obličeje svých nejbližších,kteří stáli dole jakoby byli cizí a se slovy,my ti jdeme jen popřát k narozeninám,nebudeme dlouho zdržovat,u čehož baba vydržela stát a přesně si nás zlým pohledem všechny měřit,po mém tichém,ráda vás vidím,pojďte dál,vítézoslavně odešla,více nepromluvíc na nikoho z nás do svého bytu,třísknouc za sebou dveřmi tak,až nadskočil barák....pak už byla zalezlá a spokojená,protože tímto vždy spolehlivě dokázala všem zkazit náladu ze slavení,aniž se ještě slavit začalo.Jistě si dokážete představit,jak to vypadalo,přišel-li k nám,nedejbože,někdo známý...
      A o tuto paní,dnes již vetchou,téměř 90-ti letou stařenku se já už půl roku denodenně starám...

• Zidane
        Zidane, 25.2.17 00:38:20  

Přesně do ní vidím. "Tak k tobě někdo jde? No já vám to osladím, že příště už nepřijde, jen počkej!", takoví lidi bohužel existujou a nenaděláš s nima nic...

• kikinka
          kikinka, 25.2.17 00:59:30  

Myslím si,že ani dnes by nebyla jiná,kdyby jí to síly dovolily...tito lidé se nikdy nezmění a pokud ano (věkem),vždy jen směrem k horšímu...

• sorong.1
        sorong.1, 26.2.17 19:52:31  

Seš dobrá, já bych bábě našla domov důchodců, neříkám že hezký, a v životě už bych jí neviděla
        Aspoň by si nemohla stěžovat, že přijdeš jen když bere penzi. :1:

• kikinka
          kikinka, 26.2.17 20:06:45  

Jenže to manžel nikdy nedovolí.A asi ani já na to nemám povahu.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 25.2.17 06:58:29  

Jardo znám to...... tohle se musí zažít aby to člověk pochopil.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 25.2.17 10:46:41  

Určitě, musíš to zažít. Aneb jak praví klasik, nic není v rozumu, co dříve neokusíš smysli (také by šlo použít - sytý hladovému nevěří).

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 25.2.17 10:54:05  

Jj pravda.
          Já Tě plně chápu - sice s babou nežiju ale mám to samé co Ty

• Andulka
    Andulka, 23.2.17 18:49:59  

U zvěrolékaře zvoní telefon.
    "Pane doktore, za chvíli k vám přijde moje tchyně s kočkou. Tak jí, prosím, dejte injekci, ať bezbolestně usne."
    "Spolehněte se, ale trefí ta kočka domů?"

• kikinka
      kikinka, 23.2.17 20:22:07  

Dobrý vtípek.Díky,Andulko.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 24.2.17 15:20:13  

Omlouvám se, ale pro mě je tam zase jedna drobná věcička, která mě maličko ruší. Podle mě, by ten zvěrolékař podle zadání měl rozpoznat, že jde o kočku a ne o tchyni. Kdyby šlo o tchyni, pak je tam to BEZBOLESTNĚ zbytečné.

• Andulka
        Andulka, 24.2.17 15:44:41  

Všichni nemají tchýni jako ty. Tak stačí, když to bude bezbolestně.