Láska a nevěra

Moderovaná diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
beLIEve (2016-12-04 18:51:57)Zidane (2016-11-30 14:13:40)sicilius (2016-11-28 17:01:57)c.erti.k (2016-11-22 10:20:32)i-love-feet (2016-11-20 21:16:17)Saxana (2016-11-19 21:15:04)MimVig123 (2016-11-11 12:05:16)lafytka (2016-10-30 09:36:26)od10k5 (2016-10-17 18:42:12)pvdmk (2016-10-17 13:52:32)minoki (2016-10-15 12:25:21)Clementine (2016-10-14 21:18:47)samycka (2015-11-02 21:29:09)Evellinenn (2015-09-20 12:37:08)RenneLil (2015-08-09 14:23:21)Bobins (2015-07-15 09:56:12)angel1991 (2015-05-28 20:11:54)kamcaKr (2015-03-03 19:40:43)aneysify (2014-04-25 19:53:42)makovepole (2014-02-14 06:51:53)Qwerty (2014-02-05 11:15:06)helenka.brr (2014-01-05 00:52:49)Avonasah (2013-12-31 08:06:34)
Láska a nevěra
Založeno: 15. 10. 2013 | Příspěvků: 8 531 | Členů: 28
Správci: Saxana (hlavní), c.erti.k, beLIEve

...láska a nevěra..dva lidské stavy,které nejvíce zasáhnou duši..vaše pro,vaše proti..vaše zážitky,vaše názory..vaše bolesti,vaše vášně..diskuze o tom,co hýbe našimi životy je vítána...:-) .. urážlivé příspěvky, osobní spory, hádky a provokace zde nejsou povoleny a bez upozornění se mažou..

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• minoki
    minoki, 13.9.16 13:44:33  

Tak jsem si vzpomnela,jak jsem chodila po doktorech s deloznim cipkem.Mela jsem tam zmeny a uz jsem mela CIN 3.Doktor se me ptal,zda mam jednoho sex.partnera a ja mela!Citila jsem se i vnitrne urazena,vzdyt manzelstvi pro me bylo hodne.Tak jsem se natrapila,cekanim na vysledky,stresy,hrozili rakovinou.Jezdila jsem na stery kazdych 14 dni.Chut na sex mala,byla jsem na to sama.V manzelstvi se prohloubila krize kvuli tchyni,stavbe domu,praci,jeho vynucovanim sexu bez zajmu o mou osobu..S manzelem jsem prestala spat..(Vzdy me po vysetreni bolelo bricho a sex mi to pripominal.)Vysledky se potom lepsily a lepsily.

Po letech se dilky skladacky spojily.Manzilek podvadel cele roky a uz i pred svatbou.Tim,ze jsem s nim prestala spat,jsem si zachranila zdravi.Nebot tuto nemoc zhorsuje promiskuita.

• Saxana
      Saxana, 14.9.16 11:47:15  

Tak hlavně, že jsi přišla na to čím to vlastně je...

• minoki
        minoki, 14.9.16 13:07:56  

Hlavne,ze se to zlepsilo.Prisla jsem na to pozdeji,ale okolnosti mi v tomto nahraly.

• beLIEve
      beLIEve, 14.9.16 18:21:49  

Pověsit za koule do průvanu.

• minoki
        minoki, 14.9.16 21:05:34  

To vis...okouzlujici psychopat...

• Saxana
    Saxana, 24.8.16 08:39:58  

Už dlouho tu nebylo žádné nové téma, tak se zase musíme rozepsat :1:
    Stejně si myslím, že být nevěrný/á musí být hrozně těžký i pro ty co to vlastně dělají... musí hrát na dvě strany, doma musí lhát a dělat ze svého protějsku "blbce"... aby tohle někdo zvládl dlouhodobě, tak musí být opravdu silné povahy si myslím.

• minoki
      minoki, 24.8.16 13:13:11  

Staci byt zamilovanej..."laska" dava kridla a dotycny je cim dal drzejsi.

• Saxana
        Saxana, 24.8.16 13:28:55  

No jo, ale zase si vem, že když se nevěrník zamiluje, tak to na něm jeho partner co je podváděný musí poznat.

• minoki
          minoki, 24.8.16 13:32:03  

Pozdeji ano-to kdyz uz je drzejsi.Protoze byva pozornejsi i doma,je stastny.Pak ho to zacne svazovat.

• Saxana
            Saxana, 24.8.16 13:43:01  

Já si zase myslím, že když je nevěrník zamilovaný, tak doma pozorný moc nebude. Spíš naopak...

• minoki
              minoki, 26.8.16 13:29:39  

Opak byva pravdou...ma spatne svedomi,najednou nosi kvetiny.Sama jsem tomu neverila,ale....To trva vsak jen chvili.

• Zidane
              Zidane, 28.8.16 05:40:12  

Naopak bývá... nechce se "provalit", aby oblbovaná polovička něco nevytušila, tak je radši pozorný...

• Saxana
                Saxana, 29.8.16 13:13:23  

A jen taková otázka... máš s tím zkušenost? :1:

• Zidane
                  Zidane, 30.8.16 00:44:32  

s tímhle přímo ne, jen takové to, když jsem jako dítě něco provedl, tak jsem byl pak tak hodnej a např. aktivní ohledně domácích prací, že máma rychle poznala, že nemám čistý svědomí :1:

• Saxana
                    Saxana, 30.8.16 21:14:34  

Aha :1:

• beLIEve
      beLIEve, 24.8.16 15:09:09  

Spíš velké sobecké svině. :6:

• Saxana
        Saxana, 24.8.16 15:48:21  

Takhle drsně jsem to psát nechtěla :1: :1:

• od10k5
      od10k5, 24.8.16 18:39:24  

Pro mně by to bylo velmi těžké, já mám problém se lží.
      Ale jsou individua co lžou jak nevím co a problém se lhaním nemají, tak pro ně je nevěra příjemné spestření jejich života.

• Saxana
        Saxana, 25.8.16 21:24:36  

To je také pravda no.

• minoki
        minoki, 26.8.16 13:30:18  

Ano a jeste obvini ze lzi vas.

• Kubiq
      Kubiq, 13.10.16 17:53:48  

nevěra je pro smutné anebo slabé lidi. pokud nejsem ve vztahu spokojený, ukončím ho a nebudu někomu lhát.
      musí to být vysilující hrát něco na dvě strany.

• Saxana
        Saxana, 14.10.16 20:21:17  

Jo, to určitě. :4:

• Zidane
    Zidane, 9.5.16 15:27:19  

https://www.diskutnici.cz/forum/2261-laska-a-nevera/post/10710

Dole už je maglajs v reakcích, tak to přehodím sem.

Jo, trvat na podílu jsi měla, ale to teď nemá cenu řešit, to není s křížkem po funuse, ale červíci už jsou nažraní.
    A takové lidi "používám, ale když se to rozbije, TY to oprav nebo TY kup nové" taky znám a proto bych třeba nešel do tzv. "spolubydlení" - naštěstí mám své a brát si sem nějakého spolubydliče, tedy vlastně cizího člověka, to tak. Maximálně partnerku, ale cizího ne. To by pak bylo přesně koleda koleda o to, že jeden kupuje a druhej žere, jeden uklízí a druhého to ani nehne, jeden myje nádobí a druhý si maximálně umyje jeden talíř a příbor, zbytek hromady ho nezajímá... v tomhle jsem pragmatik a nehodlám to riskovat.

• Saxana
      Saxana, 9.5.16 15:50:58  

Ale co jsem tak pochopila, tak dole píše, že barák se přepsal na dceru tudíž je její a oni dva tam smějí dožít.
      Zde:
      "Tak se domek přepsal na nejstarší dceru a nám na dožití."

• MimVig123
        MimVig123, 9.5.16 16:06:18  

Máš dobrý nápad o tom vyplácení. Jenže to by se musel odhlásit z pobytu, rozvést atd. Pokud by jsem zase něco vyplatila, tak se časem znova vrátí a bez skrupulí se zasměje a klidně si bude užívat toho, co jsem si pořídila. už se odstěhoval dvakrát a pokaždé se vrátil, měl a má pořád trvalý pobyt.Mě z manželstva nic nezbylo, to málo co mám, už jsem si pořídila co jsem sama. Před tím nedával na domácnost zaplatil elektriku a tím to končilo. Částka elektriky činila 900 kč měsíčně. To měl vypráno, vyžehleno navařeno.Chtěla jsem aby mi přidal 1500 kč na jídlo. Ani náhodou. :15: :15: Teď tedy nevařím, neperu, nežehlím a mám se báječně.Jen doufám, že nezměknu a dodržím svoje předsevzetí :15: :15: :15:

• Zidane
          Zidane, 10.5.16 01:55:54  

Pokud vím, tak majitel nemovitosti (což bys v případě vyplacení byla ty) může odhlásit trvalý pobyt komukoliv, kdo jej tam má.
          Vem to takhle.
          Rozvedete se.
          Ty ho vyplatíš, tím bude barák tvůj.

On tam bude mít akorát trvalý pobyt, ovšem ten sám o sobě nic nezakládá. Nic. Fakt NIC!!! Že mám někde hlášený trvalý pobyt neznamená, že tam můžu bydlet a můžu se práva na bydlení domáhat.

A krom toho mu můžeš trvalý pobyt za určitých podmínek (i když tyto přesně neznám) odhlásit a tím získá trvalý pobyt "na radnici", jak to mají bezdomovci.
          Udělala to tak třeba tátova partnerka synovi, který má za prdelí asi osm exekucí - stejně žije u nějaké té své, tak aby se máma nemusela bát, že k ní vlítnou exekutoři na synáčkovy dluhy.

Takže ono (skoro) všechno jde, když se chce, jen hodinky se musej natahovat.

A v tu chvíli bys i mohla vyměnit zámky a polib mi, s tímhle barákem už nic nemáš, jdi si kam chceš.

• Saxana
          Saxana, 10.5.16 19:47:32  

Jsi na něj moc měkká... to je totiž tvůj problém, jinak kdybys chtěla, tak můžeš všechno, musí se jen chtít. Je to tak jak píše Zidan :4:

• Zidane
        Zidane, 10.5.16 01:49:23  

Ano. Ale už před tím všim měla trvat na tom, že na baráku makala a tak, tak polovina (nebo i kdyby třetina) je její. Druhá věc je, jak to dokazovat, faktury jsou jedna věc a to, že na tom otročíš, druhá, otročení narozdíl od faktur neprokážeš... co kdyby nebyl barák přepsán na dceru a ta maminku nechránila? Jistě si odpovíme, jak by to asi dopadlo...

• MimVig123
          MimVig123, 10.5.16 06:39:27  

Toto máš pravdu. Nic by jsem nezmohla. Z případných svědků jich už moc nežije, jen asi dva, co bydleli vedle nás už měli postaveno. Domek už je dcery, ten nechci, je mi při nich dobře a v pohodě.No a v bytě, který v domku máme, se snažím udržet tak, aby jsem fungovala.Pokud musíme být pod jednou střechou, tak asi rozvod nic nevyřeší.Nevím.

• Zidane
            Zidane, 10.5.16 14:58:36  

To ne. Bylo by to zřejmě jen proforma a aby, pokud by tě přežil, po tobě nedědil - manžel nárok má ze zákona (přerazit to lze jen závětí), bejvalej ne.

• MimVig123
      MimVig123, 9.5.16 16:11:12  

Přesně jsi to popsal. Jeden vše druhý se krásně veze.Ještě v mé nepřítomnosti si vodil domů milenku, ta si udělala z mého pokoje svůj. Klidně si brala moje osobní věci, jako svoje.Fén jsem si našla tak olepený, špinavý, že jsem se štítila jej vzít do ruky. :1: :1: A to jsem prosím hodně skromná obyč. ženička. :15: :15:

• Saxana
        Saxana, 10.5.16 19:49:21  

Nemělas to dovolit...

• MimVig123
          MimVig123, 10.5.16 19:59:27  

Máš pravdu, ale jak něčemu zabráníš, když je to v tvé nepřítomnosti.S klidem mi řekl,že jsou všechny věci společné.Já jsem společných věcí měla málo, vše byly dárky od sourozenců, nebo dětí. Stejně bral a bere vše jako že má na všechno právo. Nejsem tip co se dokáže hádat o věci. Raději mlčím než by jsem se nervovala. To ještě tak v mládí, ale na stará kolena, opravdu už mi nic nestojí za žádné zlo :15: :15:

• Saxana
            Saxana, 10.5.16 21:29:31  

Znám takový případ a kdysi jsem tu o něm psala, že moje příbuzná je taky takový případ jako ty... nebo něco podobného :4:

• F.J-Lages
    F.J-Lages, 7.5.16 14:20:17  

....jasně že to s nevěrou není tak černobílé, ale asi nikdo nemůže očekávat po někom kdo zjistil že je podváděn nějaké nadšení :2: ...a těžko se i argumentuje když nevěra je brána všeobecně jako morální poklesek ale....když se "rozpitvají" jednotlivé případy/příběhy a poznáme více charakter osobnosti obou aktérů přiběhu nevychází vždy ten podvedený jako příkladný vzor pro partnerské soužití nebo jako člověk který si něco takového nezasloužil...nebo ano? :2: ...no, já třeba znám případy kde pro toho podvedeného nevěra byla jen hodně nizký "trest" a v porovnání jak se prohřešil proti druhému ten věrný byla něvěra nepodstatný prohřešek.

• minoki
      minoki, 7.5.16 14:33:43  

A jak se treba prohresil?Myslis treba fyzicke nasili?

• F.J-Lages
        F.J-Lages, 7.5.16 18:35:21  

...to by mohl být třeba poslední stupeň...ale třeba ani nemusí :2: ...myslím spíše pozvolný odhalování charakteristik chování nejen vůči svému partneru ale i vůči okolí...řešení různých životních situací které v průběhu života můžou nastat i nemusí...partnerské soužití netrvá chvilku a nějak se vyvíjí...ti dva spolu řeší situace které nikdy neřešili...někdy nejde hned prohlédnout na začátku do koho jste se vlastně zamilovali.Né všichni jsou tak pozorní a odhalí záměrně zkryté různé charakterové nehezké vlastnosti...někdy se je i snažíme nevidět pokud jsou ještě unosné...má to prostě vývoj..někdy od milujitě až do nenávidím tě v konečné fázi. Dovedeš si něco takové představit že by bylo možné?

• lafytka
          lafytka, 7.5.16 19:52:07  

Ano, já to zažila na vlastní kůži.
          I s tím vývojem do úplné nenávisti a zpět k respektu.

• F.J-Lages
            F.J-Lages, 7.5.16 20:44:57  

...tak ono taky asi bude záležet za co jsi ho nenáviděla ...jáký jsi charakter ty a jaký on ..vzhledem k tomu že se vývoj otočil o 180 stupňů.
            Ale domnívám se, že tohle nebude tvůj případ o kterém píšu...já myslel spíš případ kde se sejdou rozdílné charakterové a morální žebříčky hodnot které pozvolna vyplouvali napovrch tak jak se jim do cety stavěli situace které byli potřeba řešit nebo k nim bylo potřeba přijat nějaký postoj.
            Co myslíš...můžou existovat lidé kteří o svých charaterových vadách vědí a umějí je dobře ukrývat před někým o koho mají zájem aby zvýšili své šance na uspěch?...jestliže ano, může existovat takový člověk který by tuhle jejich strategii během krátké doby nerozpoznal?

• lafytka
              lafytka, 7.5.16 21:26:47  

Existují..s jedním mám dítě.
              Skrýval všechno...dokud neměl jistotu. Potom pustil všecko ven.
              Ale právě pro ty vlastnosti, které jsme měli společné, se to dalo po letech obrátit k té vyrovnané snášenlivosti.
              K tomu rozpoznání....víš jak dlouho jsem nad tím přemýšlela?? :2: Několik let. A zjistila, že jak jsem stará, tak jsem blbá...nepoznala nic. A to s tím nemám moc problém...už používám instinkt automaticky....testuju si to na seznamce, už z fotky poznám hodně....
              Ale na profíkovi tehdy nic. Dle mého jsou takoví lidi dobře obeznámeni se svou povahou a ví, že to musí skrývat. Proto hrají tyhle hry.

• F.J-Lages
                F.J-Lages, 7.5.16 22:22:30  

..no, instinkt to asi nebude ...spíše zkušenost vnímaná podvědomě....a podle vyzáže na fotce rozpoznávat chakter nebo sklony k nějakému chování...noo, myslím, že by to vyšlo statisticky nevýznamné...tzn. že i kdyby jsi se jen podle vyzáže trefila nebude to zhlediska uspěšnosti použitelné jako nějaký vědecky potvrzený poznatek podle kterého by se při výběru dalo postupovat.
                Vychází to spíše toho jak rozpoznáváme nebo jak vyhodnocuje mozek co vidí..třeba...uvidím zmiji a hned vím, že musím dát pozor nežli třeba před užovkou...pokud přijdu z někým do konfliktu a ten třeba na mě vytáhne zbran...a já si zapamatuji jak vypadal....tak když pak vidím někdy někoho podobného....třeba na té fotce....mozek může vyhodnostit jen dle podoby že si mám dát pozor.......jenže u lidí to takhle nefunguje jako třeba u té zmije :1:

• Zidane
                  Zidane, 8.5.16 20:33:48  

Podle vizáže nebo vzhledu se posuzovat nedá, to připomíná takové to, jak to braly soudy dřív - "má zločinecký výraz, takže to určitě udělal, i když nemáme důkazy - zavřít!" a takhle to nejde. Jistě, jednodušší člověk až primitiv se někdy dá podle výrazu poznat, ale primitiv =/= zloděj, byť se ty skupiny mohou prolínat.

• lafytka
                  lafytka, 8.5.16 21:59:28  

Ale kdepak....já to dělám dlouho a jen jsem si ověřila, že to funguje.
                  Jenže popsat to nejde...
                  Prostě docela dobře poznám, jestli by mi te člověk vyhovoval. Tvar úst, oči...je toho dost na co se dívám.

• F.J-Lages
                    F.J-Lages, 8.5.16 23:01:13  

...no jen jsem chěl říci, že fiziognie a to z čeho vznikla má zhlediska vědy svá opodstatněná "ale"...nechtěl bych jí vidět jako uznávaný vědní obor protože by to bylo velmi lehce zneužitelné ...a pro přiklady nemusíme chodit tak daleko do historie...nicméně taky si myslím, že vizáž je jednou z částí skládačky která nám o člověku něco může říci

• minoki
                    minoki, 9.5.16 13:22:36  

Spis rec tela,grimasy,vrasky.
                    Tezko to,co jsme zdedili.Muj ex ma treba konskou hlavu,na ktere jsou kazde bryle kratke.

• F.J-Lages
                    F.J-Lages, 9.5.16 14:49:13  

..fiziognové říkají že tvář je obrazem duše...ale komu by se asi líbilo kdyby o něm někdo říkal jen podle fotky že je to člověk sobecký, vypočítavý se sklonem k takovým a makovým vlastnostem?Nebo ho nedejbože selektoval s úmyslem nějakého výběru pro.... něco.Já myslím, že tyhle úsudky by neměl nikdo prezentovat před tím nežli prozkoumá tu "duši" :2:

• lafytka
                    lafytka, 9.5.16 21:45:53  

Ono to takhle nějak opravdu je :4:
                    Podle očí a tvaru úst poznáš dost na to, abys věděl...třeba slabocha bys poznal i ty.

• F.J-Lages
                    F.J-Lages, 9.5.16 22:34:49  

..a tobě by snad nevadilo takhle někoho dopředu"ocejchovat" a pak zjist že si neměla pravdu?...asi jo ne?....proto bych tuhle metodu spíše nechal jako osobní pomůcku která není 100% .Když jí použiješ pro sebe tak se asi nic moc nestane....ale pokud bys to chtěla používat ...já nevím...třeba jako personalistka..nebo třeba jako poradkyně pro výběr partnerů....že by před tebe někdo položil fotku a ty řekneš.."ne ne, tohle příjmot jako skladníka by byla chyba ten má špičatý uši ten nám tu bude krást" nebo "tohdle za partnera vůbec...ten má huste obočí ten vás bude tlouc jako žito..je to jasný agresor".....tak to už je špatně...asi jako žít podle výkadu karet :2:

• Zidane
              Zidane, 8.5.16 20:31:52  

Jsou tací, kteří se dokážou úspěšně přetvařovat. A záhadným způsobem (pro mě záhadným) to dokážou klidně roky. Oni to skrývají, druhá strana to v zamilovanosti nevidí...

• MimVig123
                MimVig123, 8.5.16 21:36:37  

Ani nevíš jakou máš pravdu. 35 let jsem slepě věřila a doufala, že bude jednou i líp. Ne nebylo.Přesto je manžel pro mnoho lidi moc hodný, takový dobrák. Jen nikomu nedochází, že doma bere, co tam nedal a nosí jinde, jen aby si udržel tou pověst dobráka.Jak s tím trpí rodina je mu jedno, on vidí jen přátelé a kamarádky. Klidně mi obral všechny jahody,maliny a odnesl kamarádce, Co to dalo mě za práci to vypěstovat, to už nikdo neřešil, nebo nechtěl ani vědět. :15:Nežijeme spolu a stejně si přivlastní co jej napadne nepomohu si. To by jsem se musela pořád handrkovat. tak raději mlčím a říkám si, pokud je to pro tvoje štěstí důležité, tak se je nažer.... :15:

• Zidane
                  Zidane, 8.5.16 21:40:32  

Když spolu nežijete - rozvod, vyměnit zámky... ale ono se to mluví, pokud tam jsou problémy s dělením majetku... tohle radši nerozebírat.

No a ty jahody pro kamarádku... kdo ví, třeba za to dostával "odměnu", divné by to nebylo.

• F.J-Lages
                  F.J-Lages, 8.5.16 23:18:08  

...35 let?...není to trochu dlouhá doba na jeden lidský život?....a to se z tvého příspěvku da pochopit , že ty toho svého jako dobráka nevidíš.Co tě tedy donutilo žít podstatnou čast svého života s někým koho vlastně nemáš ráda?

• Zidane
                    Zidane, 8.5.16 23:34:22  

Kdyby neřekla, že "nakonec zjistila, že jí tam nic nepatří", dalo by se tipnout, že třeba dělení majetku a s tím spojené, že třeba neměla kam jít. Což - nemít kam jít - je docela problém, kor když v tom jsou ještě děti. Sám člověk si nějakou kuču najde, ale děti potřebují domov...

• F.J-Lages
                    F.J-Lages, 9.5.16 00:08:59  

....no to by asi jako argumet neobstálo vzhledem k té dobš 35 let

• MimVig123
                    MimVig123, 9.5.16 07:23:25  

Víš ono někdy opravdu není kam jít. Taky když člověk vidí co obětoval pro rodinu a pak se sebrat a nechat to někomu, kdo nehnul prstem, tak to je na pováženou.Ano přestala jsem jej mít rada.Hodně jsem odpouštěla k ničemu to nevedlo. Jeden podvod střídal druhý a to nemyslím jen v nevěře. jsou i jiné formy podvodů, které naruší soužití.Člověk se někdy zamyslí nad životem, až když už skoro nemůže. pak se mu vybaví všechny chyby co udělal.ale někdy neví ani proč to trpěl nebo nezakročil. nedokázala jsem to. Já jsem se dokonce styděla i za to, že mi podváděl.Tak jsem po dalších deseti letech, kdy mi řekl, že mě již nepotřebuje, že mu má kdo uvařit i vyprat,sama sobě jsem řekla a dost. V klidu jsem si sedla a přemýšlela, zdali to má cenu se trápit a usoudila jsem, že ne.Na tvrdo jsem se rozhodla žít sama i když v jedné společné domácnosti. Když něco rozbije, neopraví, nepřispěje, jen užívá. Vždy si řeknu, nějak bylo, nějak bude.Pro rozvod jsem byla rozhodnutá víckrát, ale Bohužel jsou důvody pro které to nemohu být já, co jej podá. podepsala by jsem mu to s velikou radostí. :15: :15: Život je někdy tak zamotaný, že se rozmotat nedá. :15:

• F.J-Lages
                    F.J-Lages, 9.5.16 11:28:41  

...já nějak tápám v tom o jaké oběti píšeš..co takového stojí za to abych se celý život s někým trápil?....plantáž jahod...nebo sad či tapiserie nalepená na zdi?
                    Píšeš, že při své smůle máš i štěstí ...máš hodně dětí. To také s tím koho nemáš ráda?
                    Nemůže podstatná čast tvého smolného partnerské života taky plynout z tvého slabého sebevědomí...z obav a strachu co by bylo kdyby....?Ono je to někdy těžké si tohle přiznat...ale jestli ti příjde, že tvá oběť je neadekvátní ...že si za ní zjískala méně nežli si očekávala....tak je čas se vysrat na nějaký" jahody" a dělat něco proto aby si člověk užil ...třeba i na sklonku života....trochu toho štěstí.jenže musíš mu jít trochu naproti víš...sebelítost, strach a obavy jsou nepřítelem štěstí. :2:

• MimVig123
                  MimVig123, 9.5.16 12:46:21  

Víš to si každý nedokáže říct, tady je hranice a dost. Postavili jsme domek, já na něm s jedním zedníkem makala každý den, cihly malta vše.Manžel jen o víkendu a to jsme na tou práci byli dva, co já jsem dělala sama. Když bylo hotovo, tak mě pořád vyhazoval. Ono to bylo vše psané jen na něj. Na mě nic. Už tam jsem já udělala chybu, Měla jsem trvat na podílu. Ale věřila jsem mu víc, než bylo zdrávo. To je ta oběť. Všechen svůj mladý věk jsem obětovala stavbě domku. zapomněla jsem na sebe.Jen jsem chtěla aby moje děti měly hezký domov.Manžel měl sklony k záletům, to jsem zjistila bohužel pozdě. Dobře to věděl tajit a utajit. Až se to nějak blbě provalilo, sama jsem jej našla, byla jsem v šoku. Nic ani se neomluvil, bral to jako normální věc. Já jsem to překousla.Bylo to těžké žití, ale nějak to šlo. Byly tu děti, áno jeho děti.Vychovala jsem je vystudovaly a jsou fajn.Naštěstí se před 28 lety vdávaly jedna po druhé a tak bylo třeba náš domek zvětšit aby tam mohla aspoň jedna být. Tak se domek přepsal na nejstarší dceru a nám na dožití.Další sourozence vyplatila. Kdyby se toto nebylo odehrálo, tak jsem bez domova a pod mostem. Naštěstí je domek dcery a ta mu nedovolí mě vyhodit na ulici. Už měl v plánu si přivést přítelkyni, která viděla dům a měla mylnou jistotu, že je jeho. O tom jsem psala, že nehodlám ustoupit někomu, kdo tady nehnul prstem.Když se snažíš celý produktivní věk, jen dělat a ve stáří máš táhnout, tak se člověku nechce ustoupit.Když nedostala dům tak se na něj taky vybodla. To jsem nepochopila zase já. O co ji šlo? o muže nebo o dům. :15:

• Saxana
                    Saxana, 9.5.16 14:13:22  

To je potom hrozný, když se dva dospělí lidé nedokážou domluvit. Já chápu tebe, že nechceš couvnout, když ses tam vážně namakala, ale nenapadlo tě mu třeba navrhnout, že by on šel a tys ho vyplatila nějakou částkou?

• F.J-Lages
                    F.J-Lages, 9.5.16 14:33:20  

..no, asi nebyla chyba jen v nevyváženosti co se týče majetkoprávních vztahů když stavíš něco pro společné soužití a jeden se nehodlá podílet...když ponecháme stranou osobu tvého muže...přeci už tehdy ti mělo jeho chování napovědět že takhle se ti to asi líbit nebude...víš, já myslím, že velkou čás toho co jsi prožila si musíš napsat na svůj účet...ale co se stalo se neodstane a důležitý je vždy přítomný a budoucí čas...jestli máš pocit promarněného života a v mysli jen muže který zato může a pro nic jiného ti nezbývá místo.....tak s tím začni něco dělat.....třeba....prodej starýmu auto a odleť na dovču do karibiku...pro začátek :1: