Eutanazie

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
delfinsk (2018-10-06 21:56:06)Jackie0004 (2018-09-13 21:59:01)osoba (2018-06-26 21:35:14)pvdmk (2018-06-26 09:08:42)ElenaJakub (2017-08-12 00:51:54)Derewi (2016-02-15 17:03:54)liyliyth (2015-06-22 13:58:24)Ryzetka (2015-02-24 18:21:39)
Založeno: 14. 10. 2013 | Příspěvků: 563 | Členů: 8

Vas nazor na to,zda ma jedinec pravo svobodne pozadat o ukonceni sveho zivota jineho cloveka.....

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• debri
    debri, 7.6.18 21:58:12  

Ted nejde tak o euthanazii..ale co urazy s nasledky co človeka poznameji do konce života? Jak by se stim mel vypořadat on a jeho blizcí?

• kikinka
      kikinka, 7.6.18 22:04:09  

Ano, tohle je velmi zajímavý názor, dík, debri.

Každopádně tahle situace vyžaduje obrovskou vnitřní sílu jak od člověka, kterému se takto obrátil život častokrát téměř z vteřiny na vteřinu o 180 stupnňů, tak zároveň velkou podporu jeho nejbližších.

• debri
        debri, 7.6.18 22:07:47  

Nj ty znas inspiraci..ale je to i tim že jsem se s temi urazy často setkavala. I kdyz jsem ty lidi viděla jen na sale donuti te to myslet jak to bude dal.

• kikinka
          kikinka, 7.6.18 22:15:04  

Já jsem to ale nepoznala tak jako ty, Alenko, denodenně v reálu,...

• debri
            debri, 7.6.18 22:19:43  

Víš mnoho těch urazu je strašně zbytečnych..ale nikdy neviš jak a proč se to stalo. A jo tehdy jsem Martina svym zpusobem odsoudila..podle toho co tehdy psal bulvar to vyznelo že se missak vožral a machroval

• kikinka
              kikinka, 7.6.18 22:21:08  

Ale skutečnost byla jiná, jak dobře víme, že.
              Jo, bulvár už nadělal paseky,...

• debri
      debri, 9.6.18 09:19:34  

Je to sice skoro hodina..ale za zkouknuti to myslim stoji
      https://m.youtube.com/watch?v=d_kvvWgRLKI

• kikinka
        kikinka, 9.6.18 12:04:29  

Dík za odkaz, zkouknu to :2:

• BRODWAJ
    BRODWAJ, 6.6.18 22:45:19  

prosím tě nechtěj vysvětlení jinak její výklady nebudou mít konce copak nepoznáš že není v pořádku

• Duha
      Duha, 6.6.18 23:43:09  

Kdo? :7:

• 69beran
      69beran, 9.6.18 22:33:01  

To všichni víme :15: :4:

• BRODWAJ
    BRODWAJ, 6.6.18 12:50:31  

nechi vám do toho kecat co se týče dlouhodobě nevyléčitelných pacientů v trpícím stavu!!!!! to nehodlám přehlédnout

ty kiki a s tebou co sdílejí tvůj názor máte pravdu!!!!

osobo!!!!
    když je to tak těžké pochopit a nesouhlasit...

tak já jsem byla koncem mnoha lidí a viděla jsem utrpení naprosto hrůzné...prosili o ukončení utrpení jelikož smrt byla nevyhnutelná ale konec drásající a nesnesitelný...já si nemyslím že není od věci konec umožnit...

kdo miluje tak má přát utrpení a hrůzu za každou cenu a nebo miluji proto abych utrpení skončila?

u kolika lidí jsi byl(a)? kdo ti odcházel blízký co tak trpěl?
    pokud konec nelze změnit raději žít kratší dobu ale skončit hrůzu a utrpení tak se rozhodnou ti co milují!!!

• BRODWAJ
      BRODWAJ, 6.6.18 12:52:47  

ta hrůza těch trpících mě provázela mnoho dní po jejich odchodu a nikdy bych tak umřít nechtěla nikdy!!!!!!!!

• osoba
      osoba, 6.6.18 21:23:47  

Ta hrůza mi připomíná Voltaira. ten taky před smrtí trpěl, ale z reálnějšího důvodu. Lidé potřebují znát Pravdu, jinak jen přejdou z dočasného utrpení do trvalého. Ani většinový názor na tom nic nezmění. Viděla jsem 1 nevyléčitelného člověka v utrpení, které pominulo ve chvíli, kdy poznal (celý život odmítanou a opovrhovanou) pravdu. Zemřel v záviděníhodném pokoji bez cizí "pomoci". TOHLE je to nejdůležitější, co je nutné= udělat pro "nevyléčitelně" (často jen z hlediska omezené lékařské vědy) nemocné.
      Mimochodem, koukni na fórum JE TO V HLAVĚ.

• kikinka
        kikinka, 6.6.18 21:37:27  

Osobo, do jakého trvalého utrpení podle tebe může přejít člověk nevyléčitelně nemocný, trpící v obrovských fyzických a zároveň psychických mukách, upozorňuji člověk věřící v Boha, který se denně modlí k našemu Nejvyššímu. To mi vysvětli, prosím, protože tohle nechápu. Nedává mi to žádný smysl.

• 69beran
          69beran, 7.6.18 21:22:40  

Vypadá to, že je po diskuzi :14:

• osoba
            osoba, 7.6.18 21:35:14  

Vyjasnily jsme si to ve zprávě, takže TY se nestarej.

• 69beran
              69beran, 9.6.18 22:32:28  

Nebuď tak agresívní.

• osoba
                osoba, 12.6.18 20:53:09  

Ty v tom vidíš agresivitu? tak máš zjevně porouchaný mozek, když si domýšlíš podle vlastního pochroumaného myšlení. Potřebuješ detoxikaci mozku. Prostuduj si učebnici ZAPNĚTE SI MOZEK.

• kikinka
                  kikinka, 21.6.18 03:07:02  

Já už jsem tu knihu začala číst, velmi zajímavé,...

• BRODWAJ
        BRODWAJ, 6.6.18 22:43:10  

prosím tě to ty v hlavě nemáš v pořádku fantazíruješ a je ti jedno co meleš hodinky holinky je ti to jedno ty jsi viděla jednoho člověka? no fakt to je kauf já jich viděla desítky možná stovky a ty chceš někomu vysvětlovat? až budeš přítomna utrpení blízkého a drahého člověka pak si ty tvoje hovadiny říkej a hlavně vysvětluj tomu trpícímu jak je v pořádku že trpí a pochybuji že z toho vyvázneš bez šrámů jedno ti řeknu
        jsi fanatička co se ohání jenom slovy a teorií a potom mě ty tvoje žvásty nezajímají a pokud chceš poučovat jdi dělat do kriminálu a tam můžeš přednášet těm vězňům třeba je přivedeš na cestu spasení a nebo jdi vykládat ty své fantazie tam kde jsou stejně postižení na rozumu jako ty věřící člověk se nechová jako blázen a ty jsi věřící to ti neberu ale hlavně fanatický blázen patříš do ústavu o tom přemýšlej třeba ti je ještě pomoci

• osoba
          osoba, 6.6.18 23:22:26  

Nemá smysl tvůj příspěvek číst, protože soudíš mě podle vlastních závad mozku. Povyšuj se nad někoho jiného, je mi tě líto. Prostuduj si knížku ZAPNĚTE SI MOZEK.

• BRODWAJ
            BRODWAJ, 6.6.18 23:29:45  

moje drahá mě nemůžeš urazit mě urazí pouze inteligent ne blb takže si klidně hoň své ego ty trapko já tě mám na háku a jsi mi naprosto ukradená takže si kecej a kecej jsi jako nekonečný příběh skoro všude kam vlezeš jsi lidem ukradená a jenom proto že blbě žvaníš
            knížky si vem ty a čti jelikož máš v hlavě prázdno a jenom tam máš fantas magórie

• osoba
              osoba, 6.6.18 23:54:20  

Jsi vážně trapná a ubohá, když umíš jen urážet. Popisuješ sama sebe a jsi k politování. Ale to je nad tvé chápání, bolelo by tě to.

• BRODWAJ
            BRODWAJ, 6.6.18 23:43:34  

no konečně tě napadla myšlenka tak už si konečně ten mozek zapni ale ty bys potřebovala knihu Zatmění :1:

• kikinka
    kikinka, 2.6.18 14:53:55  

Zde se mazalo? Proč?

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 7.6.18 21:43:01  

Ja jsem tu nic nemazal, takze pokud nekdo, pak pouze vlastni prispevky.

• kikinka
        kikinka, 7.6.18 21:52:33  

Aha. Tak, dík za vysvětlení, to je ok :4:

• kikinka
    kikinka, 10.5.18 15:55:39  

No, mlčení znamená souhlas, přidávám si tedy do oblíbených.
    Vidím, že sem dlouho nikdo nenapsal, tož napíšu svůj názor, když dovolíte.
    V případě dlouhodobé těžké nevyléčitelné nemoci, kdy člověk dlouhé měsíce jen bezmocně leží bezmocně v bolestech připoutaný na lůžko, napojený různými hadičkami k přístrojům, které ho udržují ne při životě, ale v těchto mukách, jsem jednoznačně PRO eutanazii!
    Vím, že díky naší legislativě a různým pokrouceným zákonům,které se dají snadnou obejít, by mohlo dojít ke zneužívání, ostatně, tak jako ve všem, ale přesto znovu opakuji, že každý člověk by měl dostat právo na důstojný odchod z tohoto světa, bude-li to jeho svobodná vůle a jeho přání. Horší by to bylo s těmi, kteří už nemohou o sobě rozhodovat, zde by stálo za to pouvažovat o tom, aby každý, dokud mu to ještě myslí, napsal něco ve smyslu své poslední vůle a tato listina by jasně deklarovala to, co si dotyčný přeje. Takže tak. A teď se do mne pusťte, předem avizuji, že je mi to jedno, jen jsem zde napsala svůj názor :15:

• kikinka
      kikinka, 10.5.18 16:33:43  

Ještě mne tak napadlo,...
      V případě dětí by právo veta měli mít rodiče,...

• delfinsk
        delfinsk, 10.5.18 17:43:23  

Tak se do Tebe pustím. Pokud je nemohoucí někde v přírodě, o rychlé ukončení týrání se postarají dravci. I když to vypadá krutě, někdy to pár minut trvá, ale zpravidla tam nastoupí šok a je klid. Člověk ve své "lidskosti", aby toho nebylo možno zneužít, týrá své bližní ne několik dní, ale měsíců, roků i desetiletí. Nechtěl bych takto skončit a proto se do Tebe pustím vějířem, budu odhánět mouchy a jinou havěť, abys jako dobrá duše měla klid.

• kikinka
          kikinka, 10.5.18 18:24:13  

Takže to mám brát tak, že na tento problém máme stejný náhled?

• delfinsk
            delfinsk, 10.5.18 23:33:11  

Protože každý máme odlišné zkušenosti a informace, v drobných detailech nějaké rozdíly se určitě najdou. Ale s čistým svědomím mohu tvrdit, že táhneme za jeden provaz (a ne každý z jiné strany).

• delfinsk
        delfinsk, 10.5.18 23:49:33  

Vytanul na mysli film (Zkouška lásky), kde se rodiče nechovali v zájmu dítěte. Také bych mohl popsat řadu dalších konkrétních případů, kdy rodiče poškozovali zájem dítěte. I přes tyto zkušenosti nejsem odpůrce tohoto názoru, pouze bych tam vložil jedno slovíčko navíc.
        V případě dětí by právo veta měli mít především rodiče.

• kikinka
          kikinka, 11.5.18 01:56:35  

Ten film jsem také viděla,...a souhlasím s tím slůvkem
          především.

• kikinka
    kikinka, 10.5.18 15:40:50  

Dobrý den. Mohu si vás přidat do oblíbených?
    Zajímavé téma,...

• delfinsk
    delfinsk, 29.12.17 08:52:37  

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/459027-italska-novinka-konec-zivota-na-predpis.html
    Jiná, rozumná aleternativa. Menší riziko zneužití a účel plní.

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 18.3.18 18:26:36  

Zadny ucel to neplni, jedna se pouze o pravo ODMITNOUT LECBU. To nema s eutanazii nic spolecneho, naopak je to muceni. Ale lide to miluji, tudiz nebudu plytvat slovy.

• delfinsk
        delfinsk, 19.3.18 15:49:00  

Nebyl bych zas až tak velký pesimista. Netvrdím, že je to dokonalé a správné, ale alespoň jakási „náhrada“. Mučení je to v obou případech /léčení i neléčení/, ale v případě neléčení (hlavně bez oživování) je šance na kratší dobu utrpení.

• kikinka
          kikinka, 10.5.18 16:01:01  

Ano.

• osoba
          osoba, 1.6.18 14:18:14  

Kratší doba pozemského utrpení, rychlejší vstup do toho nekonečného. jen proto, že člověk něco ve své hlavě popírá, to nepřestane existovat. Lidé uvažující o eutanazii nebo sebevraždě (prakticky různé formy téhož), fantazírují o "zániku v blaženém NIC) a riskují kruté rozčarování, z něhož už není úniku.

• kikinka
            kikinka, 1.6.18 14:54:50  

Osobo, nebo-li PODPORUJEŠ to, aby člověk, který jen bezbranně dlouhé týdny a měsíce trpí v krutých bolestech, vědouc, že lepší už to nikdy nebude a smrt by volil jako vysvobození z těchto muk!

A sebevraždu do toho nepleť!

Téma tohoto fóra je euthanazie, pokud sis všimla!
            Máš opravdu zcestné a hloupé názory!
            Jednala bys stejně v případě, kdyby šlo tebe a tvé utrpení?

• osoba
              osoba, 2.6.18 12:41:58  

Když člověk fantazíruje o tom, že smrtí všechno trápení skončí, protože přece následuje "zánik v blaženém NIC", je to jen asistovaná vražda a cesta do horšího utrpení, z něhož není úniku. Dokud se masivně lže o životě a smrti, NENÍ "řešením" jakákoli forma úniku z pomíjivého utrpení, protože vede do toho trvalého.
              Kromě toho: omezené možnosti lékařské vědy neznamenají naprostou beznaděj.

• delfinsk
    delfinsk, 7.10.17 09:21:45  

http://zpravy.idnes.cz/kanada-eutanazie-prvni-rok-2000-lidi-dl9-/zahranicni.aspx?c=A171007_072507_zahranicni_ale#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
    To číslo není nijak velké, tedy předpověď podle vášnivých odpůrců kvůli zneužití se nekoná. Ani dušeně nemocní se pod tím číslem neskrývají, to by bylo číslo mnohem vyšší. Nejde ani o urážku Boha. Bůh zařídil, že jsou dravci, kteří loví snadnou kořist - nemocné a zkracují tím jejich utrpení. Tady by nemělo jít o BOJE zda ano či ne, ale o vzájemnou úctu k zachování života i odchodu bez zbytečného, ale hlavně nelidského utrpení.

• kikinka
      kikinka, 10.5.18 16:01:42  

Naprostý souhlas.

• delfinsk
    delfinsk, 18.3.17 17:51:20  

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-frederik-polak-eutanazie-dtk-/zahranicni.aspx?c=A170313_151715_zahranicni_ert#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

• delfinsk
    delfinsk, 12.12.16 16:51:34  

Už je to přes rok, co kamaráda víc než 80 let oživovali. Takřka se nehýbe, velice nesrozumitelně se snaží něco rozumného říkat, ale při neustálém opakování lze vydedukovat : "Chci zemřít".
    Předloni ještě bezvadně řídil auto i na delší vzdálenosti. Teď ... Oč milosrdnější je krutá příroda s vlky a medvědy.
    Přeji všem příjemnější Vánoce.

• osoba
      osoba, 21.12.16 00:01:05  

Ten človíček zřejmě nemá ponětí, kam míří. CHtít zemřít může jen zabedněný naivní materialista, fantazírující o "blaženém NIC" po fyzické smrti. A možná i člověk, zaručeně smířený s Bohem, aby už byl s Ním.

• delfinsk
        delfinsk, 21.12.16 00:58:16  

Není mým zvykem hrách na stěnu házet, obzvlášť v této době.

• osoba
          osoba, 27.12.16 22:56:47  

Tak to nedělej a raději přemýšlej. Výroky "JÁ tomu nevěřím, JÁ si myslím něco jiného" nezmění popíranou realitu a je příliš nebezpečné ji ignorovat svým názorem.

• delfinsk
            delfinsk, 3.1.17 14:18:06  

Trošku hrachu ještě hodím. Moje babička říkávala: "Co se nelíbí Tobě, nečiň druhému, moudřejší ustoupí". Nelíbí se mi, když se podobnými hádkami zbytečně ztrácí přehled o dané problematice. Pokud se chceš hádat, pak prosím zvol vzkazník.

• osoba
              osoba, 3.1.17 14:21:06  

Já jen naprosto věcně reagovala na příspěvek. To není hádka.

• Divobyj
        Divobyj, 15.10.17 16:40:28  

Chtít zemřít může jen bla,bla,bla materialista?
        Jak jsi na takovou kravinu přišla? :1:

• osoba
          osoba, 1.6.18 14:20:26  

Člověk, který nepoznal Boha, neví, kam míří, a riskuje kruté rozčarování z iluzí o "úniku z trápení v životě".

• kikinka
            kikinka, 1.6.18 15:33:29  

Osobo, patřím také mezi ty, kteří věří v Boha.
            Ale jak tak čtu tebe, pochybuji o tom, že ty jsi ho kdy poznala,...
            Protože kdyby tomu skutečně tak bylo, nebudeš zde strašit lidi a rozsévat kolem sebe zášť a síru. Cítím z tebe pouze usilovnou snahu za každou cenu mít jako jediná ty sama pravdu! Chceš si snad hrát na Boha? Na to nemáš a ani nikdy mít nebudeš, na to nemá nikdo z nás! Kážeš zde vodu a piješ víno. Přijde mi, že se stavíš za každou cenu do pozice Boha! A to je hřích! Nevidím u tebe jako u věřícího člověka kousek pokory, lásky k bližnímu svému, dštíš na všechny kolem sebe jen oheň. A promiň, TAKHLE se člověk, který poznal Boha, opravdu nechová! Zamysli se nad tím, co jsem ti tu napsala a pokud v sobě najdeš kousek cti a pokory, dáš mi za pravdu! Obávám se ale, že TVÉ vlastní ego ti to nikdy nedovolí, abys slova z Bible dokázala nejen správně číst, ale i pochopit a hlavně se jimi sama řídit!

• kikinka
        kikinka, 10.5.18 15:57:11  

Osobo, nemáš pravdu.

• delfinsk
          delfinsk, 1.6.18 19:30:59  

Kikinko nemáš pravdu. Jediná správná pravda je pravda Osoby, o které se nediskutuje, protože to je pravda o které se nediskutuje, protože to je pravda o které se nediskutuje, protože …

• kikinka
            kikinka, 1.6.18 19:31:48  

:8: aha :5:

• kikinka
      kikinka, 10.5.18 15:59:23  

delfinsk...rozumím a chápu, naprostý souhlas s posledními slovy tvého příspěvku.