Ezoterika

Moderovaná diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
vecerlib (2017-10-10 18:38:23)jmsw (2017-10-02 22:43:54)Maatina (2017-09-23 13:07:40)KarelKeslly (2017-09-19 23:49:17)od10k5 (2017-09-15 22:50:04)Aitos (2017-06-20 12:26:16)palovebera (2017-01-29 18:40:13)BRITSKY.SLECHTIC (2017-01-26 18:09:13)Cho (2016-05-12 13:39:28)Dalihrob (2016-05-09 23:53:36)rakapka (2016-02-11 21:26:33)biznasizna (2015-10-21 20:47:34)RAIKI8246 (2015-09-11 02:43:47)therion666 (2015-07-08 10:00:40)hyskas (2015-02-08 22:59:15)asa (2014-11-26 12:29:22)Gorodet (2014-10-16 08:23:38)ezilifreda (2014-10-08 20:52:43)Gee (2014-07-23 20:15:43)helenka35 (2014-06-09 19:11:00)asdfdfas (2014-04-28 22:21:31)Dona_Yllenn_Nocturne (2014-04-16 19:34:40)primulka (2014-04-06 18:04:14)
Ezoterika
Založeno: 14. 10. 2013 | Příspěvků: 644 | Členů: 31
Správci: jmsw (hlavní), KarelKeslly

vše o ezoterice, pozvánky na akce, rady a návody jak na co...

Obecně je ezoterika vnímáná jako exoterismus, protože smotná esoterika je spíše o tajných vědomostech a spolcích, ale už se to vžilo, takže to nehodlám měnit... snad vhodnější by bylo říci, že se zde zabýváme metafyzikou. Tedy tím, co je před a za fyzikou. Tím, co nedokáže věda zatím vysvětlit a ani jinak pojmout.

Do této skupiny patří např. magie, astrologie, psychotronika, různé druhy věštění a další.

http://www.astrovikend.cz

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 1.8.17 19:26:20  

co si myslíte o transformaci a přechodu do 5. dimenze? osobně mám z toho smíšené pocity, jako že zas někdo blbne a další se toho chytili, něco jak ta chobotnice, co je bohem :15: nebo nějaký odlišný názor? a pak lez to vůbec poznat, běžně si toho všimnout, že se něco děje, odehrálo, bude dít...? přijde mi to jako nové populární náboženství... a takových tu už bylo...

• Maatina
      Maatina, 2.8.17 02:08:09  

Pokud by to nemělo jít poznat, jaký by to mělo mít smysl?

Mimochodem, jaká chobotnice, oč jde?

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 2.8.17 02:25:54  

ty jsi toneslyšela/neviděla??? jakási sekta v americe vzývá chobotnici jako boha... nebo něco na ten způsob... má to chapadla a shlíží to z oblaku na nebesích :1: :1: :1: :1:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 2.8.17 02:29:57  

a berou to naprosto vážně..ale najít se mi to nepodařilo... :9:

• Maatina
            Maatina, 2.8.17 09:32:57  

Takhle mi to v tuto chvíli stačí. Vůbec jsem netušila, o čem to hovoříš.

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 2.8.17 14:28:50  

proletělo to netem před 2-3 roky

• vecerlib
      vecerlib, 5.8.17 20:10:42  

Dojdeme tam všichni. Někdo již v tomto životě, jiný si musí odžít ještě pár životů. Až nám umřou všechny odpory a my pochopíme, že nejsme hmotou, ale vědomím - vědomím Boha. :6: :4:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 15.9.17 08:37:33  

že všichni jsme jeden a jeden je všichni..

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 22.5.17 23:35:52  

náhoda přispěla k tomuto námětu - díky ... ještě netuším, jak to celé zkompletuji, ale námět na román je to parádní... sám se těším na to, co bude dál... a jak příběh pokračuje, tak vyvstávají další a další nápady... a co vy? jste placeni za existenci? Kdo ví, třeba ano, jen o tom nevíte... pojato jako sci-fi s trochou duchovna
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/

• Aitos
      Aitos, 23.5.17 21:00:07  

Ale jo, příděl máme na život, to by mohl být ten náš Eón, či 1 aeon. A co ušetříme, za to nám zvýší na konci úroveň vědomí bytí.-)

• Maatina
      Maatina, 24.5.17 23:18:58  

Šikulka.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 24.5.17 23:21:24  

teď jsem právě zažil deja-vu před pár minutama... to jak jsem totu na jedné diskuzi propagoval... sen starý cirka 10let se proměnil v realitu... drobet mě zamrazilo :15:

• Aitos
          Aitos, 25.5.17 10:54:07  

Věřím. Taky znám. Jedencas jsem míval takove často. Vetsinou to bylo o málo pravděpodobných detailech. Ale pak se děly. Holt jsme malo věřící ve Vševědoucí bytí...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 22.5.17 19:49:02  

ak se mi podařilo vysypat cirka 1000ks dutinek a jak? ani nevím, šahám do krabice pro jednu, vezmu ji a začnu plnit v baličce tabáka v tom buch krabice na zem... telekineze? :7: asi ano, protože ta krabice sama spadnout nemohla a ani jsem o ni nijak nezavadil, či ji neposunul... začínám se bát :15: :14:

• Aitos
      Aitos, 22.5.17 22:50:44  

Hm, ale čeho to symbolem? Zahodit kouření? No, mě před pár dny zmizelo z peněženky asi 600,-. Není to moc, ale dlouho jsem přemítal, kde jsem byl, a jak jsem platil a za co. Za ty dva dny jsem ji otevřel jen jednou a to doma. A není pointa, že by je vzala žena. Prostě fakt zmizely... Plýtvám moc energií na net podle intuice, tak už abych toho nechal. :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 14.5.17 07:14:18  

http://svetlonos.webnode.cz/news/existuji-vyssi-bytosti/

• Aitos
      Aitos, 15.5.17 11:19:53  

Jo, docela dobrý. Jen podle toho co jsem prožil a viděl, není skutečné náhody, je to vždy zásah vyššího vědomí v systému. A je jich celá řada, byl na to téma i jeden dobrý film asi před pár lety. Už nevím ale jméno, to nejbližší vyšší vědomí tam bylo jako organizovaní agenti. Ale byly tam ještě ty další úrovně s plány, překračující i plány těch nižších... A vize budoucna ve snu, to není pro to Vyšší já problém, zná nás dokonale, a když vidí i do archetypů druhých, dá se to spočítat, až na nějaké ty výjimky z vyjímek, které právě má to ještě vyšší.

• Maatina
        Maatina, 22.5.17 01:37:03  

http://www.csfd.cz/film/257240-spravci-osudu/prehled/

• Aitos
          Aitos, 22.5.17 10:30:48  

Jo, taky už mi připoměla kamarádka, bylas rychlejší-) Ti správci ovšem chodí astrálním světem...

• jmsw
            jmsw, 13.6.17 14:20:42  

Včera jsem si pouštěl film "Jupiter vychází" https://www.csfd.cz/film/289178-jupiter-vychazi/prehled/ Tak mě u toho napadlo, že těch možností, jak to vlastně je, je opravdu bezpočet

• Aitos
              Aitos, 14.6.17 11:08:31  

Jo, teoriticky se dá vymlyslet hafo scénářů, stačí jen bujná fantazie a špetka logiky. I matematika dokáže modelovat celé nereálné světy a interakce v nich, ale problém je přiblížit se té realitě co panuje tady. Já jsem zkušeností přesvědčen, že jinak než vnitřní zkušeností a poznáváním to nejde...

• jmsw
                jmsw, 16.6.17 23:29:23  

Zkus se ale trochu zamyslet i nad tím, co je v podtextu takovýchto děl. Není to jen o tomhle jednom filmu. Můžeš vzít třeba Muži v černém. Tam nám ukazují svět, kde jsme jen malou planetkou sebestředných lidí, kteří nechápou a ani nechtějí chápat, že ve Vesmíru nejsme jedinými tvory. A na závěr vždy přijde takový bonbónek, který ukazuje na naši malost, včetně malosti v přemýšlení a přílišném sebevědomí.
                Podle mě ANO, všechna ta díla ukazují na jedno - jsme jen figurkami v divadýlku někoho jiného, někoho vyššího. A ať už ho v tom kterém díle nazvou či ukáží jakkoli, všichni dobře víme, koho mají na mysli.

• Aitos
                  Aitos, 20.6.17 12:26:14  

Jo, to máš pravdu, podtext to má dobrý, shazuje to naši lidskou namyšlenost z naší výjimečnosti. Prostě jsme jen jako jeden druh mravenců... A jsou tu jiní, i jiní daleko vyspělejší tvorové, či i energetické entity, co si se stvořením hrají asi jako tajemný Q v několika dílech seriálu StarTrek.-)

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 1.1.17 20:40:20  

http://ifanda.cz/ostatni/2011-04-30-lilith-hebrejska-baj/
    tohle jsem dostal za úkol přešrotit do mozku... tak nevím, kdy se na to vrhnu... nějak není nálada na čtení,alemám to v pořadníku, vyplynulo to z toho, že jsem si zpropagoval svůj román Per-Zeus a převypřávěl ho ve zkratce přátelům na oslavě,načež se strhla diskuze o pravém původu lilith, pravda,moc do toho nevidím, tak se budu muset přiučit viděl jsem jen pár filmů o ní, ale je to už řadu leta taky kamarádka astroložka mi o ní kdysi povídala, jako o jednom z archetypů... toš předsevzetí je to za rok přelouskat... není to až tak dlouhé, ale jelikož to budu porovnávat s tím, co vím a co jsem napsal a tím, jak další návaznost v románu udělat, tak to bude asi na dýl... tohle je origoš překlad, tak kdo má zájem vědět něco o skutečné první ženě adama, tak jen do toho...
    p.s. lilith byla před evou

• Aitos
      Aitos, 1.1.17 21:51:36  

A můžeš taky uvést, jak ji správně interpretovat v horoskopu? Mě se zatím zdájí dobré tyto http://www.romanhynek.cz/astrologie/ostatni_body/astr_oth_lilith.htm

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 1.1.17 22:38:47  

astrologie není moje parketa... tedy ne tak úplně, uložil jsem to už dávno k ledu a znova si dělat opáčko nehodlám... jsou na to už chytré stránky i bez učení... pozbylo to významu...
        jinak lilithneboli černá luna zobrazuje veškerý zápor v nás a je to vlastněsoupeř našeho já, jeho protiklad, to je tak vše, co k tomu můžu říci... ale když si prostuduješ báji, tak nejspíš budeš v obraze víc... je to achetypální typ... tak jako chirón (převozník)

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 24.12.16 11:45:10  

stromeček už stojí,
    na stole chvojí,
    přeji hezký štědrý den,
    ať se máte dobře jen,
    ať vás vede hvězda,
    ať je dobrá vaše cesta,
    ať jsou kroky rozvážné,
    ať nejste tak moc holky vážné,
    a vy muži otevřená srdce mějte,
    na holky se smějte
    užívejte si ten vánoční čas,
    kdy vše krásné přichází mezi nás.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 11.12.16 04:47:51  

Shiatsu je japonská léčebná terapie

Doslovný překlad je „léčení tlakem prstů“. Pokusíme-li se o překlad trochu poetičtější, znak Shi kromě prstu znamená taky číslovku čtyři, nebo smrt, degeneraci, nepohodu. Znak Tsu se používá v bojových uměních pro techniku úhozu, odražení, poražení. Volně přeloženo může být slovo Shiatsu výraz pro zpomalení, odražení degenerace či smrti nebo tedy v pozitivním překladu prohloubení a procítění životních sil.

ČÍNA, MASÁŽE ANMA

Shiatsu má svůj původ v čínských masážích Anma (AN-tlačit, MA-tření,úder), které se dostaly do Japonska kolem 6. století n.l. Základy těchto technik lze hledat již v textech proslulé knihy Žlutého císaře.

JAPONSKO

Kolem 6. stol. n.l. se budhismus začal z Číny šířit do Japonska a společně s ním i čínská kultura. Japonci ve své podstatě "okopírovali" Číňany.

K rozkvětu orientální medicíny v Japonsku došlo až v období Edo (1603-1869). Masáže Anmo v té době prováděli především slepci (pro jejich vysoce vytříbenou citlivost hmatu). Nevidomí však v té době neměli možnost hlubšího vzdělávání v ostatních léčebných metodách a masáž se postupně stávala pouze relaxační metodou.

TAMAI TEMPAKU, VZNIK SHIATSU

O vznik moderního shiatsu se zasloužil Tamai Tempaku, který v roce 1919 vydal knihu Shiatsu-Ho, ve které byly sloučeny poznatky tradiční čínské medicíny se západní fyziologií, anatomií a psychologií.

NEJZNÁMĚJŠÍ STYLY A OSOBNOSTI SHIATSU

O rozšíření shiatsu se zasloužili hlavně jeho tři žáci.

Tokujiro Namikoshi v roce 1925 otevřel první shiatsu kliniku a v roce 1940 první školu shiatsu. Dosáhl také toho, že shiatsu bylo uznáno roku 1957 jako samostatná léčebná metoda. Aby bylo shiatsu přijato i vědeckými kruhy, musel v té době odstranit jakoukoli zmínku o meridiánech, energii i čínské medicíně.

Shizuto Masunaga rozšířil systém klasických meridiánů, vypracoval podrobnou diagnostiku břicha a zad, zajímaly ho psychologické, emocionální i duchovní aspekty energetické nerovnováhy a propojil tradiční čínskou medicínu s psychologií. Jeho styl je znám pod pojmem ZEN shiatsu.

Katsusuke Serizawa se zaměřil především na účinek akupunkturních bodů a jeho metoda je založena právě na tlaku na tyto jednotlivé body.

Shiatsu se pak dále vyvíjelo a byly utvářeny různé směry a styly.
    Některé styly zdůrazňují jemné metody masáže a celkovou práci s tělem, jiné silnější metody masáže, práci s energetickými drahami (meridiány) a centry (čakry). Další pak vyzdvihují diagnostiku, stravování, meditace a koncentrace, čímž dochází k propojení stylů, např. Shiatsu-Reiki, Shiatsu-Reflexologie, Shiatsu-Psychosomatika, Shiatsu-Čínská medicína apod.

Co by však mělo být těmto stylům společné je znalost průběhu energetických drah, jejich nejdůležitějších akupresurních bodů, vztahy mezi drahami a orgány podle teorie Pěti prvků, znalost reflexních souvislostí jednotlivých částí těla a především zvládnutí základních technik Shiatsu.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 11.12.16 04:51:36  

pokud bude mít někdo zájem, tak můžem praktikovat... potřeba je cirka 2x2m místo na zemi (pevné podložce) - karimatka v pohodě být může, alelepší je deka, či dvě na sobě... pokud bude zájem dojedu kamkoli a předvedu... některé techniky jsou vhodné napočínající plicní potíže vč. chřipky,jiné na srovnání páteře,či uvedení org. do normálu a vyloučení škodlivých látek - detoxikace pomocí tlaku na body. vše za drobný obnos na cestu, či kafíčko a cigára

• Aitos
    Aitos, 18.10.16 16:55:53  

Existuje ještě esoterika???

• od10k5
      od10k5, 18.10.16 18:52:05  

Proč by neexistovala?

• Aitos
        Aitos, 19.10.16 09:29:15  

...že už se o ní skoro nikde nedebatuje a nikdo moc otevřeně nesdílí své zkušenosti. Nebo nevím kde?

• od10k5
          od10k5, 19.10.16 19:09:33  

Nedávno sem potkal zde na diskutníkách člověka který na jakékoliv duchovno nevěří a považuje ho za výmysl za účelem klamání lidí a to co se podaří by se dle něj stalo i bez jakéhokoliv přičinění. A je zajímavé že proutkaření přijímá a věří mu. :15: i když dle něj to je už zastaralá metoda a máme prý k dispozici modernější a přesnější.

• Aitos
            Aitos, 20.10.16 09:59:49  

:1:

• Aitos
            Aitos, 20.10.16 10:00:42  

Právě, je u nás celospolečenský odklon od duchovna... V. Havel by to veřejně pojmenoval, kdyby ještě žil.

• jmsw
              jmsw, 23.10.16 23:17:38  

To se celkem dalo čekat. Po tom raketovém nástupu v devadesátých letech, to v první dekádě jedenadvacátého století byla už jen taková setrvačnost bez nadšení.... a teď už to upadá, přestává to být moderní. Zůstávají opět jen ti, co o tom něco vědí. Což je dobře.

• od10k5
                od10k5, 24.10.16 05:01:35  

Přijde mi škoda, že zde už není "Zlatá mysl".

• Aitos
                  Aitos, 24.10.16 22:30:21  

No jo, kde jsou ty časy, u mě se začal rozvíjet kontakt s intuitivním vedením po přečtení knihy Modrá Alfa, asi tak 96/97 to bylo? http://www.modraalfa.cz/index.htm?&stranka=reportaz.htm
                  Vychází ze zlaté jak v rozhovoru i píše, a kupodivu stále fungují, nevím zda duchovní skupina, ale semináře ano.-)

• Aitos
                    Aitos, 24.10.16 22:34:39  

V predposlední i H. Havelka, ten pak šel přes regrese u Dr. Dragomireckého a channeling u Intaga, ale pak na chann zanevřel co mu nenaplnil jeho představy a po letech ho opět začal používat i při svých terapiích...
                    http://www.modraalfa.cz/videa.htm

• Aitos
                    Aitos, 24.10.16 22:40:25  

Ukázka z jejich knihy co mají na webu, ""Komunikace s poradci
                    Každý detail na poradci může mít určitý význam. Přijde-li nějak zvláštně oblečený, klidně se ho zeptejte, co tím sleduje. Přijde-li k vám víc kandidátů na poradce současně, vezměte toho, který přišel první. První je intuice, která je rychlejší a pružnější než logika; ta je kostrbatější a pomalejší. Přijde-li osoba bez obličeje, můžete někdy přesto poznat, o koho se jedná. Stává se to často. Zase hledejte odpověď v oblasti svého vnímání světa. Může to symbolizovat vaše povrchní vnímání svého okolí.
                    Pokud se vám objeví osoba, která dávno zemřela, nebojte se, není to žádná duchařina. Váš obraz nesouvisí s duší zemřelého člověka. Je to zpráva o tom, že vy s tímto člověkem nemáte cosi dořešeného, ať v pozitivním, nebo v negativním smyslu, že je mezi vámi dluh nebo potřeba stýkat se a popovídat si. Klidně k tomuto poradce využijte. Dotyčný také může být symbolem něčeho ve vašem životě. Vaše podvědomí vám touto symbolikou něco naznačuje, a to něco máte za domácí úkol. Je to v naprostém pořádku.
                    Osoba poradce se může v pracovně chovat úplně jinak, než se táž osoba chová v reálném světě, protože člověk ve fyzickém světě je on, kdežto poradce jste vy, jenom s maskou druhého člověka. Podoba vás má vyprovokovat a dát vám nějakou informaci.
                    Pro zítřejší práci nebudeme nutně poradce potřebovat. Považuji je přesto za podstatnou součást semináře z toho důvodu, že jeho hlavním cílem by mělo být porozumět lépe sám sobě. Poradci symbolizují můj vnitřní hlas, mé vnitřní názory. Stojí za to mít je a naučit se s nimi komunikovat. Někteří poradci jsou hovorní až příliš a od počátku neustále mluví, což je zpráva poměrně jednoduchá. Jiní se s vámi naopak bavit nebudou a budete mít problém se s nimi vůbec domluvit. Takové je potřeba nějak vyprovokovat, vynadat jim, nebo jim zkusit vyprávět vtipy.
                    Při vaší komunikaci nemusíte slyšet žádné hlasy, nemusí být vůbec verbální. Většině lidí funguje komunikace s poradci jako myšlenkový rozhovor, podobně jako když se v duchu hádáte s manželem. Způsob vnitřní komunikace je naprosto individuální. Neexistuje žádný ortodoxní, jedině správný přístup a každému člověku to funguje jinak. Cílem této činnosti je najít si svůj momentálně nejprůchodnější komunikační kanál a ten rozvíjet.
                    Slova jako objektivní a subjektivní jsou v této práci velice relativní. Nikdo z vás nemá jistotu, jestli si své poradce prostě nevymyslel. Jak byste si to chtěli potvrdit nebo vyvrátit? Tato trapná nejistota vám zůstane ještě dlouho.""
                    -Jo jo, tu mám občas dodnes.-ú)

• od10k5
                    od10k5, 25.10.16 19:48:46  

Když tady působyla zlatá mysl, tak sem nebyl v rozpoložení na ní jít a když sem se dostal do rozpoložení, že bych šel, tak už nefungovala. To samé Modrá alfa, když už sem byl v rozpoložení, že bych na ní šel, tak přestala fungovat v Liberci.
                    Takže hlavně jedu v reiki.
                    Knihu o Modré alfě sem kdysi četl.

• Aitos
                    Aitos, 26.10.16 15:28:38  

No vidíš, mě to stačilo plus líčení kamarádů jak co dělali když jsem tápal, a průvodce mám dodnes.-) Tedy pak jsem rozvíjel přes metody channelingu. viz. třeba intuice.tk nebo na webu ke stažení https://anitram.files.wordpress.com/2012/08/ma4.doc

• meleq
    meleq, 19.9.15 10:23:42  

Ahoj Karle, tve mlceni mi rika, ze neplati...ok
    ...x...

• Aitos
      Aitos, 21.9.15 13:12:51  

Podle mě není třeba nikoho navštěvovat, zní to blbě, ale kdo má skutečně víru ve "vědomí přesahu", pořádající inteligenci tvořící z nezměrného Chaosu večné Stvoření, ať už tomu říkáte Tao, Ejn Sof Ór, nebo Jediný Nejvyšší. Pak není problém se s nějakým jeho stupněm či ramenem vědomí spojit a dá důkazy jaké kdo potřebuje pro své utvrzení a informace den co den pro další cestu. Jak se říká na východě, když je žák připraven, cesta se vytvoří, mistr se ukáže.-) Kdo není, a ani nemůže být, pokud není shůry vybrán, od rána do večera se může stavět na hlavu než udělá díru do země, to často potrvá.-))
      A pak, není v podstatě mistrů v těle, jsou to v menšině přivaděči na cestu, ve většině jen šaleči a kejklíři nad politiky... A jen zřídka kdy je exoterik i skutečným esoterikem. A podle principu podobnosti jací žáci, takový učitel, kdyby je moc převyšoval, už by ho nepříjimali, viz. jak dopadl Ježíš a další sv. východu i západu.... Tak tu ani žádní extra vyspělí jedinci být nemohou /dlouho/, a nebo jen se spec. úkolem a mluví se pak o nich dlouho a dlouho, až se vše překroutí na 3x, a tak musí zase přijít pár dalších. A tak alespoň máme civilizaci, jakous takous víru, která částečně brání velkým konfliktům, byť ty mezináboženské stále jiskří, byť základ hlásí kupodivu všichni stejní. No a tak, na úroveň jaká tu je si stačí pustit jednou za rok zprávy, a to se esoterně léta mluví o přechodu lidstva do 5.dimenze...-)) Ale to už mě intuice brzdí, abych tu dále nerozebíral. :11: :4: :6:

• meleq
        meleq, 23.9.15 12:01:44  

Samozrejme, ze neni treba nikoho navstevovat, ale take to neni zakazano,ok?
        Karel psal casto o svych uspesich, a ja to zpochybnil, nacez me pozval, abych se na vlastni oci presvedcil, coz sem, jako neverici Tomas, uvital a pozvani prijal
        No a od te doby se neozval
        To je cela ma vedomost o te veci, Aitosi
        ...x...

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 25.9.15 06:10:43  

nevychází mi to, pá-ne trávím s miláčkem, vidíme se jen takto, jelikož je ze slovenska... momentálně mám dost práce se zařizováním akcí pro brontosaury... takže ani není kdy

• meleq
            meleq, 25.9.15 07:14:04  

Ok, Karle, nevadi
            Mozna se najde prilezitost pozdeji
            ...x...

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 25.9.15 08:22:47  

měl jsi možnost, když jsem tě zval, to že si neměl čas s tím já nic nenadělám.. teď ho nemám já... bohužel... :15:

• Aitos
              Aitos, 29.9.15 15:16:27  

...ťukej na brány Nebeské, a snad se dočkáš dříve.-))

• meleq
    meleq, 10.9.15 16:54:46  

Ahoj Karle, tve pozvani uz neplati?
    ...x...