Katolická církev

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
DalkoT23 (2017-12-04 10:57:44)visitor77 (2017-11-28 23:09:51)eremir (2017-11-26 09:57:29)jonatan (2017-11-24 23:18:25)strejczbrna (2017-11-16 08:12:37)ElenaJakub (2017-11-04 19:50:14)radiac (2017-11-04 12:51:17)p.jojo (2017-10-31 08:36:30)a.l.tereza (2017-10-30 21:16:30)poko2 (2017-10-25 00:55:40)BET.TAY.BLUE (2017-10-20 17:12:15)LVCRETIVS (2017-10-07 15:26:19)Khorosh (2017-10-05 23:22:06)9876 (2017-09-25 21:22:20)slavidan (2017-09-06 10:39:49)2442 (2017-07-04 17:01:10)beranek (2015-12-28 19:55:24)INeedToReborn (2015-12-15 18:45:07)uvette (2015-08-30 15:38:57)Mafomet (2014-05-07 20:43:37)tarnes (2014-04-25 23:40:24)aidinka (2014-03-19 16:09:59)
Katolická církev
Založeno: 13. 10. 2013 | Příspěvků: 6 553 | Členů: 22
Správci: Khorosh (hlavní), visitor77

Římskokatolická církev (ŘKC) je největší z 23 autonomních (22 východních cirkví v jednotě s ŘKC - spolu tvoří Ř(KC)) katolických církví se společným krédem, formulovaném v Nicejsko-konstantinopolském vyznání víry.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Katolick%C3%A1_c%C3%ADrkev
Témy tohto fóra sú: vierouka, mravouka, tradícia, organizácia R(KC), jej história, úloha a pôsobenie v dnešnom svete, v budúcnosti, jej úloha pre kresťana v jeho ceste ku spáse, jej vzťah k judaizmu a iným nekresťanským a kresťanským náboženstvám a spoločenstvám a opačne (i zrovnávacia teológia), k sekulárnej spoločnosti, a pod. Bude tolerovaná aj vecná kritika (ale zdôvodnená - nie však z bulvárnych zdrojov a antikatolíckych médií) kritika prípadnej (ak si to niekto myslí) činnosti R(KC) od katolíkov i nekatolíkov. Bulvárne a predpojaté "informácie", ani nevyberavé útoky a posmešky na R(KC), jej veriacich, ani pedofília v Cirkvi, sa tu neriešia.
Na overovanie pravdivosti aktuálnych informácií o R(KC) (priamo citácií cirkevných a iných predstaviteľov a odborníkov - historikov a teológov) a z kresťanského sveta slúži hlavne:
http://www.radiovaticana.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• ElenaJakub
    ElenaJakub, 25.10.17 23:35:27  

Dětská a upřímná láska naších dědi je nám příkladem !!!

Dnes probihal na jedné české komerční televizi vstup o chudobě v některých afrických statech. Byly tam záběry na podvyživené děti a na chudobu, život v nouzi. Moje dcera přinesla stokorunu a ňaké drobné mince s pokladničky a řekla, ja jim pomužu. Pošli to tam přes internet, hned zitra rano. Docela mne to dostalo, musela jsem se zamyslet, že přes svůj blahobýt často zapominam na problémy ve světě. Místo parfemu jsi koupim toaletní vodu třeba s řady C-thrhu s Kauflandu. Ono to stejně někdy voni více než ty předražené parfémy světových značek.

• p.jojo
      p.jojo, 25.10.17 23:55:05  

Pokud jim chces opravdu pomoc nedavej jim nikdy nic zadarmo ale nauc je jak se uzivit a mit odpovednost za to ze se rozmnozuji jako kralici. Neni to slozite.
      Pokud nekdo rodi deti jako na bezicim pase pak je jasne ze ty deti se budou muset zabijet mezi sebou.

• strejczbrna
        strejczbrna, 26.10.17 07:28:50  

Na tom bohužel něco je.

• visitor77
      visitor77, 26.10.17 10:34:26  

je to tak, spomínam si na debatu s Matkou Terezou, keď sa jej jeden novinár pýtal, ako by on mal pomôcť chudobným v Kalkate - a jej odpoveď ho iste vyviedla z miery: pane, tá drahá cigareta, ktorú máte v ústach, by nakŕmila v Indii jednu rodinu...a rovnako sa, ak sa nemýlim, vyjadrila v OSN po obdržaní Nobelovej ceny za mier, keď apelovala na ženy sveta, že zbytočné náklady žien na drahú kozmetiku by zachránili milióny chudobných...

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 26.10.17 16:37:21  

Tvá dcera má dobré srdce. :2:

• michalborek
    michalborek, 6.10.17 20:51:10  

Konference o teologii Tomáše Halíka v USA
    http://www.christnet.eu/zpravy/28794/konference_o_teologii_tomase_halika_v_usa.url

• visitor77
      visitor77, 7.10.17 08:29:51  

on (jeho myslenie a prezentácia) nie je moja krvná skupina, filozoficko-sociologické špekulácie ho dostávanú na hranu katolíckej vierouky, nerád ho počúvam, nerád ho čítam, priznám sa, niečo sa vtedy vo mne búri...

• LVCRETIVS
        LVCRETIVS, 7.10.17 13:58:32  

Halík je pouze špičkou ledovce. On není jediný. Těch Halíků je ve světě daleko víc. Tvoří celý organizovaný systém modernisticky a multikulturně orientovaných prominentů. Jsou velice uznávaní světem. Mají ve světské sféře nejen uznání, ale dokonce i zvláštní protekci a jsou určení k výchově v duchu určitého ideologického směru, kterému se říká globalismus. Globalismus má ducha. Ale ducha, který není duchem Kristovým. O nich se vlastni pravici opírají světoví potentáti, teologové a politici. Halíky najdete nejen v Bruselu, ale i v samotném Vatikánu jako prominenty církevní modernistické éry (aggiornamenta) rozjetého ve stavu pokročilého vývojového stupně druhým vatikánským koncilem.
        V Bibli Kristus nám dává pokyn a říká: ,,Nepřizpůsobujte se světu“!
        Aggiornamento nařizuje toto: ,,Přizpůsobte církev světu“ !
        Druhý Vatikánský koncil zahrnoval velice dobré věci. Ale pozor? Nebylo to zadarmo. S infiltraci aggiornamenta. Bohužel. Byla to léčka. Na zárodky možných herezi, které koncil může církvi přivodit varovali katoličtí teologové. Dokonce i Jeho svatost papež Lev XIII ve vizi:

https://www.lumendelumine.cz/index.php?page=exorcismus-lva-xiii

Jejich varování však bylo systematicky ignorováno. Nikdo nic neviděl a neslyšel. Proto není divu, že už dnes Halící mohou obsadit svatopetrský stolec a pořádat setkání v duchu synkretismu jako např. setkání v Assisi a přitom mít světské zásluhy.

Stala se dost závažná chyba jejíž důsledek po kapkách zakoušíme posloucháním slov Halíků a jiných dalších církevních hrobařů. Přiznejme si to.

• michalborek
          michalborek, 7.10.17 14:35:04  

Konspirace a bláboly, jako falešná citace Krista, ale nakonec i vyvracení vlastních představ, co se s katolickou církví děje. Prostě podobný blud si nezaslouží reakci, to je takové jak někdo mele něco ze spaní, co tak trochu má obrysy z reality, ale je to zcela mimo.

• LVCRETIVS
            LVCRETIVS, 7.10.17 14:53:38  

Tato informace nebyla určena tobě. Proto na ni již nereaguj. Nehodlám s tebou mářít svůj čas, ani jsem tebe jakožto samozvaného respondenta který má odpovědi na všechno a vše zná o žádnou odpověď nežádál. Děkuji. Jdi seřvavat své oponenty na fórum hinduismu a františka jehož správcovství ses zmocnil abys mohl příspěvky upravovat a mazat podle tvých představ a kázát.

• michalborek
              michalborek, 7.10.17 14:57:15  

Tak já to fórum založil a ač nemám rád blokování, tak tapetoval to tam nějaký chorý člověk a pochopil jsem, že je třeba tedy si to fórum opět vzít pod sebe. Každopádně tady si samozřejmě klidně bludy piš, to není moje gesce.

• LVCRETIVS
                LVCRETIVS, 7.10.17 15:26:17  

Mohl jsi mi dát vědět že toto je Tvé fórum. Nevěděl jsem to. Příspěvek, který jsi smazal a o kterém píšeš, že byl příspěvkem chorého člověka pouze obsahoval seznam signatářů kteří podepsali synovské varování a znění sedmi jeho důvodů. Přes stupeň vulgarity, ktará je ve Tvé osobě Tě ujišťuji, že jsem zdravý a že jsem v pořádku a garantuji Ti, že nikdo, kdo s tebou nesdílí stejné, či Tvoje názory nemusí být nutně chorý. Smíř se s tím.

• michalborek
                  michalborek, 7.10.17 15:36:15  

Předně o ten jeden příspěvek nešlo, ale o celé ty tvé stromy příspěvků, navíc co se zmíněného týče, tak už jsem sám tam dával předtím přímo stránky signatářů, kde je vše a to v reakci na nikdoinic, ale chápu, že jsi tam chodil jen spamovat a ne něco číst, což právě souvisí s tím tvým psychickým rozpoložením.

• michalborek
        michalborek, 7.10.17 16:10:52  

Úzká je cesta do Nebe a jsem přesvědčen, že vede po takových hranicích. Nakonec kdyby dogmatičtí teologové rozebírali výroky křesťanských mystiků, tak by je museli také mnohdy vytěsnit na takovou hranici a taky, že se tak nejednou stalo a tím neříkám, že Halík je mystik, on je jistě filosofem, což ho ale zase dostává na jinou z hranic a to je to, co je mi v podstatě sympatické na katolické církvi, tenhle projev života na hranicích, jež má nakonec i občas plody, jež se skutečně přibližují Bohu. Lidé jako se vší úctou právě Vy uvízlí v dogmatech a v takovém tom falešném středu církve, pravým středem je samozřejmě Bůh tedy v křesťanství Kristus, to jsou v podstatě farizejové, jejichž roli asi taky chápu, ale není zase mně nijak blízká, navíc tam se pak také rodí takové extrémy, jež tady představuje LVCRETIVS.

• visitor77
          visitor77, 7.10.17 16:38:31  

nie, p. Halík nie je mystik, je "kresťanský" filozof, ktorý sa dostal už dávno na "hranu" kresťanskej vierouky a mravouky. Nakoľko nie ste katolík, toto pochopiteľne necítite...Každý katolík, ktorý žij v Cirkvi sviatostným životom (nie je pasívny liberál), cíti, že tam už nie je Duch Svätý, že ide o "katolíckeho" intelektuála, ktorý v RKC "múti vody", príliš sa prispôsobuje chovaniu a mysleniu tohto sveta, prezentuje sa pre obdiv "mudrcov" tohto sveta, nevidím takm patričnú pokoru, spolupatričnosť s Cirkvou, akú vidíme o všetkých mystikov. Získava všelijaké m´domáce a medzinárodné ocenenia, diplomy, vyznamenania o kresťanských i nekresťanských všlijakých liberálov (i novinárov), ako keby ich účelovo zbieral; - nemusím ho, nie je podľa môjho srdca (aiste nie som sám), hrá v Cirkvi falošné tóny. Neviem si predstaviť byť účastný na jeho sv. omši, ani to, že by mi dával eucharistiu - sledujem jeho reči, vystúpenia, zamotáva sa neskutočne do svojej prešpekulovanej pseudokresťanskej filozofie - jednoducho to tak vidím, počujem a cítim už mnoho rokov...p. Halík, nie je môj vzor (pokorného a svätého) kňaza, nie je moja krvá skupina, je mi to ľúto...

• visitor77
            visitor77, 7.10.17 16:51:42  

add: katolícky kňaz získava ocenenia hlavne od Cirkvi, pápeža, cirkevných inštitúcií/univerzít/kresťanských médií, - za prezentáciu duchaplnej katolíckej vierouky a mravouky...nie za svetské filozofovanie od svetských liberálov...

• michalborek
              michalborek, 7.10.17 17:03:32  

Zmíněná konference je na přední americké KATOLICKÉ univerzitě, stejně jako ne že bych tu chtěl házet Halíkovo cenami, protože mi taky přijde, že větší pokora by mu slušela více, tak doporučuji si všechny ty ocenění od světských liberálů projít http://halik.cz/cs/o-halikovi/oceneni/

• visitor77
                visitor77, 7.10.17 17:22:47  

je to směska všetkého možného, nevidím tam vysoké ocenenia z oblasti kresťanskej vierouky, mravouky a filozofie, vidím tam medailu od islamských skupín...možno maličkosť, ale katolícky kňaz sa prezentuje v kňazskom golieri, nie v kravate (je to detail, ale aj to hovorí o "pokore"/svetskosti katolíckeho kňaza)...platí to evanjeliové: katolícky kňaz má žiť v tomto svete, ale sa nemôže prispôsobovať liberálnej rétorike a štýlu tohto sveta...

• krudox
                  krudox, 10.10.17 09:28:12  

svět není liberální, svět je sekulární, liberální jsou v tomto případě někteří katolíci (a není jich nevýznamná menšina), ti, co nejsou konzervativní, dogmatičtí, fundamentální...

• visitor77
                    visitor77, 10.10.17 09:35:26  

je zlé (pohoršujúce), keď katolícky kňaz upadne do náboženského a mravného liberalizmu, potom je vážny problém, ktorý niekedy prejde do škandálu...

• krudox
                    krudox, 10.10.17 09:41:11  

"milujte své nepřátele" bohužel pro konzervativce vede k toleranci a liberalismu :2:

• visitor77
    visitor77, 29.9.17 10:14:35  

v sobotu 30. 9. 2017 bude v Bratislave kanonizovaný (ako blahoslavený) salezián don Titus Zeman, mučeník komunistického režimu...prešiel väznením i mučením v tmavých komunistických lágroch.
    ...ako vedúci skupiny odsúdený „len“ na 25 rokov väzenia, prepadnutie majetku a stratu občianskych práv na 10 rokov. Úhrnný trest pre túto skupinu odsúdených bol 308 rokov väzenia.
    Z väznice Krajského súdu v Bratislave ho 26. februára 1952 odviezli do Ilavy, odkiaľ asi po roku putoval na Mírov a v roku 1955 bol preradený do Jáchymova. Väzni tu iba v obyčajnom väzenskom oblečení ťažili a drvili rádioaktívnu uránovú rudu....
    Po štyroch rokoch ho poslali do Leopoldova a v 1959 do väznice vo Valdiciach...Počas svojho pobytu vo väzení bol postupne vylúčený zo všetkých amnestií v rokoch 1953, 1956, 1957, 1960 a 1962.

https://www.aktuality.sk/clanok/525140/tita-zemana-vaznili-a-tvrdo-mucili-vyhlasia-ho-za-blahoslaveneho/

blahoslavený Titus, oroduj za nás!

• p.jojo
      p.jojo, 29.9.17 10:53:23  

Smutne komunisticti fanatici se stretli s katolickym fanatikem a on prohral. Pokud by naciste vyhrali pak by mlcky prihlizel k podobnemu neli hrubsimu zachazeni na zidech a komunistech a spolu s vrahem Tisem by vytvarel Slovensky stat v duchu katolickeho fanatismu.

• visitor77
        visitor77, 29.9.17 11:05:58  

ľudská hlúposť nemá mantinely!

• p.jojo
          p.jojo, 29.9.17 11:57:55  

V cem je problem? V tom ze valecny zlocinec a vrah byl katolicky knez? Slovensti duchovni kteri kolaborovali s nacisty a verne slouzili Tisovi by meli propadnou peklu, tenhle knez alespon nejaky ocistec na zemi zazil a pokud v nem zbylo kousek krestanske duse tak komunistickou tyranii si vylozil jako pokani.

• visitor77
            visitor77, 29.9.17 12:15:10  

neopruzujjte! - nepoznáte reálie Slovenského štátu pod vedením prezidenta Dr. J. Tisa...a odíďte z tohto DF, ano?

• DalkoT23
              DalkoT23, 29.9.17 12:51:17  

To nemyslíš moc vážne,čo - myslým tu Tisovu obhajobu??
              :13:
              Z posolstva pápeža Pia XII z roku 1944: „...krivdy a násilie páchané za jeho prezidentovania zaťažujú jeho dušu kňaza, zneucťujú jeho vlasť, diskreditujú klérus a poškodzujú cirkev doma i v zahraničí.“
              :14:

• visitor77
                visitor77, 29.9.17 13:13:01  

citujte, z čoho to máte, inak je to hoax...

• DalkoT23
                  DalkoT23, 29.9.17 14:37:23  

Áááá spoznal si nové cudzie slovo - ešte ho tak správne používať
                  :14: :14:
                  Toto určite nieje poplašná správa(hoax) - maximálne by mohla byť nepravdivá - ale ako som už inde spomenul - význam cudzích slov ti je na míle vzdialený - doporučujem ich v tvojom prípade ich ani nepoužívať. :13:
                  :4:
                  https://www.aktuality.sk/clanok/174955/jozef-tiso-akym-bol-prezidentom-slovenskeho-statu/

• visitor77
                    visitor77, 29.9.17 15:23:07  

od vás je to poplašná správa:-)

• DalkoT23
                    DalkoT23, 29.9.17 15:28:57  

Chudáčku :1:

• visitor77
                    visitor77, 29.9.17 15:35:30  

nič ste nedokázali, tak sem s tým, potom sa äak dokážete) omluvím...a klidne mi nadávajte!:-)

• visitor77
            visitor77, 29.9.17 12:16:18  

téma bola i inom, tak sa jej držte, inak je to opruzování (máte to v záhlaví)...

• strejczbrna
    strejczbrna, 24.9.17 19:38:47  

Vážení s ateismem to jde z kopce a někteří už začínají tvrdit jako na téhle diskuzi že ateisty vlastně nebyli.viz https://www.diskutnici.cz/forum/2209-duchovni-diskuze/

Neboť vědci prokázali že duše neumírá a kolik ateistů na duši ani nevěří.

https://echo24.cz/a/wS6TV/duse-neumira-ale-odchazi-do-vesmiru-tvrdi-vedci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• DalkoT23
      DalkoT23, 24.9.17 19:56:42  

:14: Je potřeba taky nepřehlédnout slovo TEORIE :1:

• visitor77
    visitor77, 27.7.17 10:14:41  

páni: jojo a jonatan - ak nebudete rešpektovať kritériá uvedené v záhlaví fóra, rozlúčime sa (tak, ako sa to už stalo s rose.66), na tomto DF...tu sa dávajú len zmysluplné intelektuálne príspevky, ktoré neatakujú, nepomlouvajú, neosočujú, a neurážajú nikoho, ani RKC...

• p.jojo
      p.jojo, 5.8.17 00:31:03  

Hmm a na co je ti tva vyhruzka kdyz vsichni odejdou.
      Znamena to jen jedine ze nedokazes sve dogmaticke vnimani obhajit vuci polemice.
      Zac pak sotiji tva vira?

• visitor77
        visitor77, 5.8.17 11:31:37  

můžou klidně odejít - tu sa žiadajú intelektuálne príspevky (viď záhlavie fóra), ak viete, čo to znamená - všetky ataky a neiformovanosť (+ jednoduché a zaujaté videnie a pomluvy RKC z pozície ateistu, resp. atakújúce sektárske názory) mažem...vecné a nezaujaté príspevky sú tu vítané (a buďte si istý, že to dokážem rozlíšiť)...

• jonatan
    jonatan, 24.7.17 17:06:27  

Byl to třetí konstantinopolský koncil od7. listopadu 680 do16. září 681, byl ekumenický svolaný byzantským císařem Konstantinem IV. Pogonatem. Koncil obnovil jednotu východní a západní církve odsouzením monotheletismu , ke kterému se hlásil i papež Honorius I. (625–638), rozhodnutím, že Kristus má vůle dvě. Závěry koncilu tedy odsouzení hereze i heretiků včetně Honoria potvrdil papež sv. Lev II. Jinak mě jako kojence nechali pokřtít moji katoličtí rodiče. Já vím že je to závažné jelikož by to znamenalo že by jste dle církevního práva nemohl chodit k přijímání a byl by jste exkomunikován.Přestal by jste totiž věřít v neomylnost.

• visitor77
      visitor77, 24.7.17 17:40:10  

zdroj tejto informácie?

• jonatan
        jonatan, 24.7.17 22:50:55  

VYSOKOŠKOLSKÉ UČEBNÉ TEXTY-UNIVERZITA P.J.ŠTEFÁNIKA V KOŠICIACH Prof.Th.Dr. Pavel ALEŠ CIRKEVNÉ DĚJINY III. 2.vydanie

• visitor77
          visitor77, 25.7.17 10:42:17  

to nie je relevantný zdroj, overím si to v materiáloch (jednania) z tohto koncilu...odkud máte tieto skriptá?...a mimochodom, tak sa táto Univerzita nenazýva!

• jonatan
            jonatan, 25.7.17 16:02:39  

Omlouvám se blbě jsem to opsal je to P.J.ŠAFÁRIKA

• DalkoT23
          DalkoT23, 25.7.17 11:06:15  

P.J.Šafárik :4: :14:

• visitor77
            visitor77, 25.7.17 11:13:32  

:-) ozval sa prechodný Košičan!

• DalkoT23
              DalkoT23, 25.7.17 11:22:04  

Prečo prechodný :13:

• visitor77
                visitor77, 25.7.17 11:41:27  

viem, že ste tam žili, ale neviem, či tam ešte žijete:-)

• DalkoT23
                  DalkoT23, 25.7.17 14:39:32  

Nie,teraz som už 10-ty rok v Prahe,ale cca za 1-2 roky sa tam chystáme naspať,aby sme sa starali o manž.rodičov. :13: :14:

• jonatan
        jonatan, 26.7.17 22:49:35  

Pane visitor vymažte mě odtud jelikož tato diskuze je na nic když mažete lidi co vám říkají pravdu nestojí mě za to tu být

• michalborek
          michalborek, 26.7.17 23:10:19  

Pokud by se náhodou jednalo o můj příspěvek, tak ten jsem smazal sám, neb nebyl pravopisně dokonalý a jistě už byl přečten adresátem, tak nemělo cenu ho znovu napsat.

• jonatan
            jonatan, 26.7.17 23:22:45  

ty vole to se omlouvám tomu visitorovi ale proč to mažeš dyt to bylo poučný sem tě hledal ale sem si nazapamatoval tvoji ikonu to kolo stačí to zkopírovat potom vymyzat a znovu dát přízpěvek a opravit to je to otázka minuty tak to porosím už nedělej má to hodnotu a visitor na to musi reagovat

• visitor77
          visitor77, 27.7.17 10:55:23  

jonatane, nikoho nebudem vymazávať, kým to sám neuznám za vhodné podľa kritérií v záhlaví fóra. Publikovanie/nepublikovanie príspevkov na verejných DF je vaša vôľa, ste slobodný...Mimochodom, nie ste etalonem pravdy...

• jonatan
            jonatan, 27.7.17 16:49:19  

Visitore ty jen vyhrožuješ a zastrašuješ a tvrdíš že to co píšu není pravda a na neomylnost nic neřekneš ty informace co po mě chceš dávno máš a tak se mnou hraješ nefér hru na kočku a myš,aby si se vyhnul odpovědi. Bojíš se snad exkomunikace? Nebo nemáš svůj názor?