Duchovní diskuze

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
senja (2017-07-23 21:30:10)herbertboss (2017-07-23 21:18:06)a.l.tereza (2017-07-23 19:37:34)RybarJosef (2017-07-23 18:50:41)radkojaga (2017-07-23 18:28:15)halibeli (2017-07-23 17:15:11)krudox (2017-07-23 16:37:47)Pavla.119 (2017-07-23 13:36:21)minoki (2017-07-23 13:34:02)soucet (2017-07-23 12:25:38)tom.sawyer (2017-07-23 04:11:57)9marie04 (2017-07-23 02:20:35)Tonda20 (2017-07-22 14:50:21)eremir (2017-07-18 07:33:43)Kostic33 (2017-07-17 08:19:55)lera (2017-07-11 19:23:09)klokan.cz (2017-07-10 18:27:01)pletiplot (2017-05-07 22:23:29)Cho (2017-04-29 19:03:07)osoba (2017-04-26 23:54:45)Achom (2017-04-07 13:32:13)janjanx (2017-04-05 20:21:36)Noznoroch (2017-04-03 21:52:38)
Duchovní diskuze
Založeno: 13. 10. 2013 | Příspěvků: 17 607 | Členů: 50
Správci: tom.sawyer (hlavní)

Debata ohledně věcí duchovních. Přestože je slovo duchovní mírně zprofanované, nenapadl mě lepší název.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 21.7.17 18:52:28  

zijeme v materialnim svete a zivot je vsude kolem, I kdyz se citis sam, mas ve strevech miliony bakterii

• minoki
      minoki, 22.7.17 00:56:22  

Nebo dokonce i cerviky...

• Tonda20
    Tonda20, 16.7.17 16:58:59  

A kde tu "živost" vidíš Ty?

• nikdoinic
      nikdoinic, 16.7.17 17:23:12  

Skutkové 17
      28 Jím totiž žijeme, hýbeme se a trváme, jak to řekli i někteří z vašich básníků: 'Vždyť jsme jeho rodina".

To prostě jen jsi a miluješ a nebo i nemiluješ a porád tak nějako dokola, no jo, že žiješ, dýcháš a všechny ty ostatní sounáležitosti:-)co k životu patří..

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 16.7.17 19:22:24  

když jím žijeme, hýbeme se a trváme tak to on námi i maluje a sochá, tak to proti tomu bychom asi neměli nic :-)

• nikdoinic
          nikdoinic, 17.7.17 02:48:20  

Ale houbelec, jedno z Božích přikázáních je:

Deuteronium 5
          8 Neučiníš sobě rytiny, ani jakého podobenství těch věcí, kteréž jsou na nebi svrchu, ani těch, kteréž na zemi dole, ani těch, kteréž jsou u vodách pod zemí.
          9 Nebudeš se jim klaněti, ani jich ctíti. Nebo já jsem Hospodin Bůh tvůj, Bůh silný, horlivý, navštěvující nepravost otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteříž nenávidí mne,
          10 A činící milosrdenství nad tisíci těch, kteříž mne milují, a ostříhají přikázaní mých.

Ale jsou jankovití svévolní lidi co na Boží přikázání vůbec ale vůbec nehledějí a dělají si co jen umanou, co si jen chtějí, to jo:-).

• Kostic33
            Kostic33, 17.7.17 08:18:44  

Ty nemáš doma ani fotky? Rodičů, manžela nebo dětí? Tvoje děti nemají hračky? Třeba medvídka? Nebo panenku? Nemají ani hrnek s obrázkem? Nesmějí mít obrázky na zdi? Nesmějí malovat?

• nikdoinic
              nikdoinic, 17.7.17 08:35:49  

Děti u mně můžou malovat i po zdech, ja jim nebráním, dětské malby se mi moc líbí:-), ale ne to co jich naučejí malovat rodiče, ale jejich volná inspirace, ale obrázky doma na zdech nemám, to ne, mám holé bílé zdi, ale k tomu mne již dávno inspiroval Joan Miró, ten prý je měl taky, ale způsob života se mi líbí bez obrázků a bez soch, oni potom víc vyniknou třebas živé květy doma atd.:-)
              Fotky mám v krabici ale nefotím již, vždyť je pěkné se dívat:-)
              Děti už mám dospělé a hračky vždycky měli, měli by si je i sami vybrat že jo, je to takovej dětskej svět.

1. Korintským 13
              11 Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.

• minoki
                minoki, 17.7.17 14:22:58  

Plisen na zdi je take zakazana?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 17.7.17 14:31:45  

No ze zdravotních důvodů by zakázaná být měla:-) :15:

• nikdoinic
                  nikdoinic, 17.7.17 14:41:31  

Dnes bude: 17.7.17 v 17.17.17 hodin, minut a vteřin, ale to je numerologie:-), to je taky hezkej obrázek, že jo.

• minoki
                    minoki, 17.7.17 14:45:27  

Numerologie je v krestanstvi zakazana.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 14:45:50  

Jo?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 17.7.17 14:46:36  

A když se sejde několik druhů plísní na zdi, tak to už je z toho docela fofr, tedy to jsem jednou viděla a moc krásný..takové bílo-zeleno-hnědavé odstíny to mělo.

• minoki
                    minoki, 17.7.17 14:47:38  

Take velmi jedovate.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 14:50:19  

A rez ta umí taky pěkně pracovat a ta už asi moc škodlivá není i když kdo ví..to jsou takové živé obrazárny, že jo, pomíjitelné chvíle, okamžiky.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 14:53:08  

Ona i oblaka na nebi tvořejí často obrazky, obrázy jsou všude, asi i v h..u.

• minoki
                    minoki, 17.7.17 14:53:42  

Takova masarka,zelenomodra leskla,menava na hnedem pozadi...Miluju tu kombinaci zemitych barev.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 15:01:23  

Jo to se milovat dá..

• minoki
                    minoki, 17.7.17 15:04:54  

Jj a kazdy zucastneny je spokojen.

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 17.7.17 10:41:11  

Život člověka je spjat s jeho výtvarnými počiny. Nedovedu si představit, že bych netvořil. Člověk je svou podstatou takto utvořen. Už jeskynní člověk vizualizoval to, co okolo sebe viděl. Jeskynní malby, obdivujeme dodnes. Malé dítě, sotva udrží v ruce nějaké malovátko, či kousíček modelovací hmoty, už se o něco pokouší. A ty přijdeš s takovými zákazy s tím, že si to nepřeje bůh. Bůh, pokud je, musí mít radost z člověka, který se umění věnuje či si jakkoli hraje (kdo si hraje, nezlobí). To zahálka je podšívkou hříchu. Myslím, že jsme u toho, proč náboženství vznikla. Jsou zde především od toho, aby se člověku do života vložil hřích. A ne ledajaký, ale hřích z počinů a chování, které jsou člověku vlastní (umění, tvorba, intimita či jakékoliv kratochvilné zábavy a hraní si....). Předpokládá se, že se těmto činnostem nevyhne nikdo. Všichni je ale budou zapírat a všichni tak budou žít v pocitu provinění a viny. Budou se lépe ovládat a nechají se snáze okrádat. Nejkřiklavější příklad jsou středověké církevní odpustky. Je možné cokoliv, když si zaplatíš. Tady hledejme vysvětlení.

• nikdoinic
              nikdoinic, 17.7.17 11:08:59  

"Jar.Esch, 17.7.17 10:41:11"
              "A ty přijdeš s takovými zákazy s tím, že si to nepřeje bůh. Bůh, pokud je, musí mít radost z člověka"

nikdoinic: Ale tak ja jsem s tím nepřišla, dočetla jsem se to v Bibli a teť co udělá Bohu živých radost?

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 18.7.17 16:41:10  

přišla si s tím co jsi se v Bibli dočetla že to nemáme dělat, ale v Bibli je to tak že to nemáme dělat pro sebe abychom se tomu klaněli, myslím že jinak když se tomu neklaníme to dělat můžeme, spíš by mě zajímalo proč si to tak pochopila že to vůbec dělat nemáme a proč si to tak z nás všech pochopila jenom ty?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 18.7.17 17:02:15  

Možná je to tim že jsem kreslila a malovala a modelovala, sochala do kamene a vyřezávala do dřeva a to vždy to výtvarníci dělají nejdříve sobě, neb jsou u toho díla imrvere první i když je to objednávka pro někoho jiného, nejdříve to dělají sobě, oni jsou první pozorovatelé toho objektu, oni to první vidí, oni na to jako první šahají, je to výrobek jejich vlastních rukou, jsou to pohledy jejich očí i kdyby to potom do skrýše ukryli, dělali to ponejprve sobě, co už jak se potom s tím naloží je věc druhá..někdo to po stoletích v jejich skrýši najde když to i skovají a ten osud víme jakej je všelijakých vykopávek archeologickejch, má to vysokou tržní hodnotu že.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.7.17 17:09:47  

vlastně ti za to tvé poznání o které se s námi zde dělíš moc děkuji a jistě to nebylo jednoduché se něčeho v čem si byla výjimečná vzdát, v podstatě si tím přinesla oběť která i mnohé může když jim dojde vykoupit, ale co znám Boha tak ti i určitě mnohonásobně za to splatil a je to vidět i v tvé činnosti zde že jsi se toho co ti dal dobře ujala :2:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 17:19:32  

Dlouho jsem to vůbec ani nechápala, jakej to má smysl, ale možná takovej nějakej no, je pravda že když jsem přišla do diskuzí, tak se mi ozřejmilo to, že Aha, a teť i Ti muslimové ještě do toho bez kladného vztahu k sochám a obrazům a burkiny do toho ještě navíc, také zajímavé téma, je ten svět takovej o něčem a ne o ničem?
                    A tak se to alespoň promele v diskuzích, no.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 17:28:47  

Na odstraňování obrázků z porcelánu a hrnců jsou dobré mičky nádobí :-).
                    A lidi si dnes už rovno kupují nádobí bez obrázků raději..,to aby miččce usnadnili práci:-).

• nikdoinic
                  nikdoinic, 18.7.17 17:12:35  

Možná ta první polovina z té dvojice přikázání je pro tvůrce a ta druhá pro zájemce té tvorby, co ja vím ale určitě v Bibli není napsáno: Můžeš spodobňovat ale nesmíš se tomu klanět, uctívat to, sloužit tomu.. že, to je totiž to, co z toho přikázání chceš udělat ty..a to takto to v Bibli napsáno není, nikdy nebylo, ni nebude:-).

Služba tomu je již toho výroba, nevim jestli sis v takovéto výrobě už něco odsloužila, ale ja jo a vím že je to služba, uctívání i klanění se tomu, vyrábět to a potom když je to již vyrobeno tak se tomu, zase jenom slouží, oprašuje se to, umívá se to, restauruje se to, no služba jako řemen na pořád..

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.7.17 17:25:39  

to už bych řekla že je jen o slovíčkaření a je jasné v jakém smyslu je ono netesat nezobrazovat nezpodobňovat myšlené když je i o tom celá kapitola a vůbec celý ten děj o tom že si nehrát na Boha a nad Něj se nevyvyšovat a snad si i myslet že Bůh je něco méně než člověk když člověk bez Něj nic nezmůže

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 17:29:16  

Jo.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 17:33:08  

Tak on by se svět dal zaplnit sochama, i se plní pomalu a systematicky i když jsou už k tomu hlasy a dost, neb svět plnej soch by byl smutnej až i strašidelnej a je již docela přeplníno.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.7.17 17:33:31  

jinak nevím, nemám s takovou tvorbou zkušenosti jako ty, neumím moc malovat a tak jsem ráda že někdo jiný jo a že se i můžu podívat jak vzniká a taky každý dá do toho i kus sebe toho jedinečného originálního co zas do něj vdechl Stvořitel a tak když se na nějaké to dílo dívám může mě i více toho o člověku a vztahu Boha k člověku říct nebo postrčit na Cestě či pohladit a tak různě...

• RybarJosef
            RybarJosef, 17.7.17 10:41:49  

Lidičky, moc to s tím socháním zase nepřehánějte. Význam tohoto přikázání je takový, že člověk má uznávat pouze jediného Boha a nikoho a nic jiného. Typický příklad porušení tohoto přikázání ukázali sami židé, když si udělali sochu zlatého telete a tu uctívaly jako Boha. Jinak samozřejmě pro radost a potěšení sebe a jiných si každý může vyhotovit, co chce. Jakmile by ale někdo takovou věc začal uctívat jako Boha a dokonce přisuzovat takové věci nadpřirozené schopnosti a moc, tak potom by šlo o porušení božího přikázání. Například hinduismus je takových případů plný. V nebezpečí porušení tohoto přikázání je i křesťanství, pokud by různým sochám a relikviím přisuzovalo nějaké zázračné účinky.

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 17.7.17 11:04:02  

Proti tomuto postoji a výkladu, bych jen těžko co hledal (docela se s ním ztotožňuji).
              Co ale říkáte na chování lidí, kteří se občas posadí před svůj oblíbený obraz a hledí na něj protože je uklidňuje. Zvláště abstrakcím se přisuzuje tento účinek. Každý v něm něco hledá (čímž současně rozvíjí vlastní tvořivot). Nepovažují jej za více než boha, jen je jim při pohledu na ten obraz dobře. Harmonizují tak svou mysl a jsou spokojenější, než by byli, kdyby se dívali jen tak do prázdna (je tohle věřícím dovoleno?).

• nikdoinic
                nikdoinic, 17.7.17 11:26:22  

Nám v kuchyni vzniknul u jídelního stolu výhled do krajiny, je to docela dobrý..a jo asi že tam lidi rádi sedají, to je fakt, no jo tak je to uvolní, opřou si oči někam a vlese tam někdy hnízděj ptáci asi že volavky, bývá jich tak pět-šest ale to víc přes zimu, a zajímavé je že je to severní stráň, ti ptáci tam mají k odpočívání vyrovnanou teplotu, nikoliv slunečno.

A tohle klávesnicování asi že ničí zrak, že jo, no a mně začali být obrazy jakousi brzdou, jo, jako že je to vlastně opracovaná plocha, tak je na ni skoro vždy:-), něco namalovaný ale když se koukneš třebas do rozkrojené rajčete, tak to ovoce je něčím neuvěřitelně krásné..je to jiná dimenze.

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 17.7.17 11:38:17  

Každý nemá okno do krásné krajiny (to je myslím, výsadou několika šťastlivců).
                  Ne každý, kdo zatouží po něčem, jeho oku lahodném, bude kvůli tomu rozkrajovat rajče.
                  Lidská mysl má to nejpřirozenější nutkání, brouzdat zrakem po všem, čím je obklopem a pak k tomu, co je jeho oku líbé, se vracet. Podvědomě hledáme na zdech třeba skvrny a když tam nejsou, tak si je tam pověsíme ve formě obrazu. Myslíš, že se nad tím bůh pohoršuje? Já jsem přesvědčen, že ne.
                  Pokud tebe samotnou obrazy brzdí, nesuď podle toho i druhé (či jim to dokonce nezakazuj), které třeba nabíjejí.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 11:42:30  

Aha tak že umělec dá do obrazu svoji energii a ta se dá potom divákem vztřebávat, tak nějako to myslíš?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 11:50:44  

Když jsem ještě vyznávala výtvarnou tvorbu tak jsem vždy kam jsem přišla hledala nějaké obrázky, to je pravda, teť už mne to zase až tak moc nebere, a nebo nezajímá, ale občas si nějakej obrázek uložím když potkám heskej na internetě, tady se tomu člověk nevyhne že a něco jej občas i osloví a nebo to ilustruje nějakou situaci, v poslední době čtu ráda mapy a sleduji černobílou radarovou oblohu to jsou vždy nějaké zajímavé úkazy.. to jo a ty fleky bývaj někdy taky pěkný:-).
                    Jenom asi že netvořím, tedy dost píšu, to je asi že také tvorba že, a když ne sem, tak jinde něco píšu, atd.
                    Mně se to asi že přelilo do psaní to tvoření, ruční psaní je taky někdy dobrý výrazový prostředek, písmo také promlouvá.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 11:55:37  

Tedy aby jsem řekla pravdu tak máme doma mramorované lino a tam je obrázku:-), ale na to koukávám ze záchodové mísy:-), to je galerie:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 11:56:56  

A nebo dřevěný nábytek ach jo, to je obrázkůůů no porád obrázky ,, jsou všude, ale živý člověk to je něco jiného:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 12:01:34  

..teť naposledy jsem našla rozlomený kamínek na dva kusy a zapadají do sebe, ale je to hlavolam to složit a v prasklině se line tvar kostelíčka, jsem z toho až tak trochu vedle, ona je tu nějaká tvořivá síla, která pracuje za nás?

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.7.17 12:05:50  

Nevím (a tedy to netvrdím) zda energii dává do obrazu umělec. Umělec, tedy ten výtvarný, je podle mého vnímání jen výtvarně zručný člověk. Energie je ale všude přítomná, je určitě i v tom obrazu (ovšem jestli je práce toho výtvarníka, to skutečně nevím).

Ty sama si tvoř jak je ti libo. Pakliže nebudeš dávat své výtvarné požadavky, za závazný vzor jiným (ne každému stačí záchodová galerie).

Jo, já vedle výtvarna píšu také. Ne rukou, ale píšu a mám ambice vydat knihu.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 12:10:07  

Jo, ale tady jsou to diskuze "Náboženství a filosofie" a ja diskutuji o tom co se píše v Bibli a nikomu snad nic nezakazuju a nebo jo?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 12:12:47  

Víš když oni na tom linu jsou o moc hezčí obrázky než někde v galerii, mne by zajímalo jako to vyrobili, to ten vzor asi někdo namaloval, co když je to někoho malba?
                    ale spíš si myslím že ten vzor vzniknul náhodně, no nevím si s tím moc rady, jak to vzniklo:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 12:15:16  

..jo to sem se někde dočetla knihu o zlé tchyni, jakýsi panflet na tchyně:-)?
                    A co když si to ta tvoje tchyně jednou přečte, tak to tě asi že zabije:-).

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.7.17 12:34:05  

Kdyby moje tchyně mohla, stejně jako chtěla (zabít mě), už nežiju. A ano, ve vzorcích chování o kterých mé psaní také pojednává, by se moje tchyně určitě poznala. Otázka je, zda-li se mé knihy dožije ona.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 12:36:23  

Ženy jsou od přírody dlouhověkejší..(sice bývají dřív neplodné než muži), to nemůžeš takto brát, čekat že ona si dřív umře než-li ty:-).

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.7.17 13:45:28  

Na její (na ničí!) smrt nečekám. Nicméně je to tchyně, tudíž o generaci starší. A já jsem přes šedesátník.
                    Přírodě neporučíš.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 13:47:58  

ja jsem taky chtěla napsat knížku ale když ona knížka je monolog a to ja nevím jestli by nebyla lepčí knížka něco jako dialog

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.7.17 14:02:13  

Není nic snažšího, než monolog převést do dialogu. A ano, souhlasím, v dialogu je text, který sdělujeme, čtivější.
                    Proto se v mým textech objeví dialog J.K. s jeho pomyslným vyznavačem, který ale sám podle něj nežil. J.K. jej vyplísní, vynadá mu do hlupáků a zažene od bran ráje.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.7.17 14:09:57  

Ja porád nevim jestli ono Genezis 1 není něco jako dialog, ja by jsme řekla že jo, jeden mluví, druhý koná, třetí pojmenovává a čtvrtý si to pochvaluje, tedy přesně nevim kolik je tam Bohů.. ale něco jako divadelní hra:
                    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=0&k=1&v=0

• RybarJosef
                RybarJosef, 17.7.17 16:28:55  

Samozřejmě, že toto dovolené je. Kéž by takovýto uklidňující a harmonizující účinek mělo každé lidské dílo.

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 17.7.17 19:40:21  

Stejně jako každé jídlo není stejně zdravé, ani stejně výživné, jako každý šat není ze stejně kvalitní látky, ani stejně dobře ušitý, tak i mezi výtvarnými počiny jsou rozdíly. Je na nás, co nás osloví, co si vybereme a za co jsme ochotni zaplatit.
                  Tak je svět zařízen.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 06:24:13  

Ano, za co jsme ochotni zaplatit, ale nejde sloužit zároveň Bohu a manonu (Matouš 6:24), a umění člověka je, a nebo bývává o manonu, většinou nelze tomu v praxi vůbec zabránit, ale jde asi že také o to že umění člověka je vždy jenom neživá věc, kdež to Bůh stvořil vše živé, což mi lidi neumíme stvořit a často si víc vážíme lidských výrobků neživých?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.7.17 16:52:40  

..dělat umění může být i o tom že Bůh člověku to umění dělat dal do vínku třeba i jako každou jinou profesi, někdo prostě peče dorty, šije šaty, učí ve škole a někdo skládá hudbu nebo maluje či tesá do kamene, spíše jde o ten přístup k tomu, když někdo tesá a zobrazuje aby se tomu klaněl a na Boha nevzpomněl, tak mu i Bůh mohl do hlavy dát aby to nedělal a na Něj vzpomněl, on totiž Bůh má mnoho způsobů jak člověku vzít to co mu na duchu neprospívá nebo mu dát to co prospívá aby ho k Sobě přitáhl...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 17:39:25  

Ono je třebas užité umění, to je ještě možná volba v čem by se dalo víc pracovat, to je někdy docela odfláklé a je to docela škoda.

Nedávno jsem četla jak čech vymyslel oční čočky, jak vznikaly aby v očích netlačili, zajímavej příběh.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.7.17 18:12:35  

https://www.stream.cz/slavnedny/10017175-den-ktery-otevrel-cestu-k-mekkym-kontaktnim-cockam-23-duben-1955

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 18.7.17 18:20:29  

Ano, lidé jsou individuality a každého osloví něco jiného. A peníze nepovažuji za podstatné. Vždyť alternativní umění bývá často z mého pohledu kvalitnější, než to komerční.

• nikdoinic
              nikdoinic, 17.7.17 11:04:36  

Jenom že víš co, kam oči tam srdce.

• Tonda20
                Tonda20, 17.7.17 12:58:21  

Když jsi v srdci, můžeš také naprosto přestat vnímat vše okolo.
                Jsi jen v lásce a tu směřuješ jen dovnitř a pak se stane to kouzlo, že jsi láskou a pak se může stát i to, že v té lásce naprosto zmizí vše vnímatelné, mysl je pryč a jen jsi rozplynutá v lásce, která je všude i Tebou, ale Ty ji nemůžeš vidět, protože jí jsi.

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 17.7.17 20:49:36  

:2:

• 9marie04
              9marie04, 17.7.17 23:27:07  

JR...ano, zákaz vznikl na základě zhotovení a uctívání zlatéhoo telete.

• nikdoinic
                nikdoinic, 18.7.17 06:02:19  

O přikázání je v Exodus 20 a o zlatém teleti až v kapitole 32.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 18.7.17 17:01:54  

..ona Bible v sobě nese i kontext všeho co je v ní řečené, někdy je třeba si dát mnoho veršů k sobě k porovnání než vyjde uceleně to co má, jinak může i dojít k velkým nedorozuměním když člověk vezme jen jeden či dva verše a posadí to jako věc hotovou bez znalosti dalších úhlů v ní ve verších řečených které i předešlé řečené v pravdě doplní a vyjasní tak že mohou na dané vrhnout zcela nové světlo...

• rose66
      rose66, 18.7.17 10:08:00  

zivot mas vsude kolem

• Tonda20
        Tonda20, 18.7.17 17:56:54  

Na sebe jsi zapomněl?

• rose66
      rose66, 21.7.17 18:56:38  

Bible se o zázracích přírody vyjadřuje těmito slovy: „To jsou z [Božích] cest pouhé okraje, jen slabý šepot o něm slyšíme.“ (Job 26:14, Bible21)

• rose66
      rose66, 21.7.17 18:57:15  

Zůstává ještě obrovské množství věcí, které lidé nedokážou vnímat ani pochopit. Nelze popřít, že až dodnes platí slova apoštola Pavla, zapsaná před téměř 2 000 lety: „Ó hloubko Božího bohatství a moudrosti a poznání! Jak nevyzkoumatelné jsou jeho soudy a jak nevysledovatelné jsou jeho cesty!“ (Římanům 11:33)

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 21.7.17 20:25:38  

1. Tesalonickým 4.15 Toto vám říkáme podle slova Páně: My živí, kteří se dočkáme příchodu Páně, zesnulé nepředejdeme.
        16 Zazní povel, hlas archanděla a zvuk Boží polnice, sám Pán sestoupí z nebe, a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve;
        17 potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. A pak už navždy budeme s Pánem.

• Pavla.119
          Pavla.119, 21.7.17 20:40:03  

On to říká živým, ne mrtvým! Já například živá jsem :9: nevím jak ty ale pravděpodobně jsi živý taky, když tady píšeš...

• tom.sawyer
            tom.sawyer, 21.7.17 21:22:20  

Ovšem říká my, kteří se dočkáme. A jednoznačně se tenkrát nedočkali. Což zpochybňuje, že by ho vedl nějaký Duch, ledaže by to nevěděl ani on. Tohle není pravdivé zcela jistě.

• Pavla.119
              Pavla.119, 21.7.17 22:12:31  

Ale to přece čeká KAŽDÝ křesťan - že za jeho života přijde Kristus! Aby byl připraven...

• tom.sawyer
                tom.sawyer, 22.7.17 17:33:14  

Ano, všichni křesťané se po celá staletí mýlí. Jenže pokud tvrdí, že bible je Boží slovo a autor to napsal pod nějakou inspirací nějakého Ducha, pak se to prostě nenaplnilo a můžete se vymlouvat jak chcete. Buď si to tedy autor prostě vymyslel, nebo se mýlil, případně lhal ten, kdo mu to vnukl.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 23.7.17 02:13:19  

Ty jsi Král lží:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.7.17 03:39:12  

Králové totiž vždy něčemu kralují a ty kraluješ lžím:-).

• nikdoinic
          nikdoinic, 23.7.17 03:28:14  

Pavel tím zvěstuje Slovo Páně že první budou poslední, a poslední první, protože všichni, živí i mrtví..
          Pavel tím nemluví za sebe, neupřednostňuje tím sebe, ale mluví za živé, že Ti živí nepředejdou mrtvé..

• rose66
        rose66, 22.7.17 11:48:35  

Kazatel 3:11 Každou věc učinil krásnou v její čas. Dokonce neurčitý čas vložil do jejich srdce, aby lidstvo nikdy nezjistilo ílo, které [pravý] Bůh učinil od začátku do konce.

• soucet
          soucet, 22.7.17 13:23:22  

Neurčitý čas vložil do jejich srdce jo? :4:

• rose66
            rose66, 23.7.17 11:06:27  

znameta touhu zit vecne!

• rose66
              rose66, 23.7.17 11:06:56  

znamena, preklep sorry

• soucet
              soucet, 23.7.17 12:25:37  

Tak jim do srdce vložil věčnost a ne nějaký neurčitý čas, ne?