Duchovní diskuze

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
senja (2016-12-07 22:38:14)RybarJosef (2016-12-07 19:15:04)herbertboss (2016-12-07 16:18:33)radkojaga (2016-12-07 15:48:43)tom.sawyer (2016-12-07 15:37:02)Yossa (2016-12-07 04:12:48)9marie04 (2016-12-06 23:25:22)a.l.tereza (2016-12-06 22:39:22)janjanx (2016-12-06 13:12:28)eremir (2016-12-06 08:37:38)KarelKeslly (2016-12-05 23:39:02)klokan.cz (2016-12-05 19:45:00)soucet (2016-11-22 12:01:27)chatka88 (2016-11-20 10:14:37)profesorateista (2016-11-06 07:24:55)strejczbrna (2016-11-04 14:22:57)Cho (2016-10-30 09:41:45)lera (2016-10-26 21:21:47)pletiplot (2016-10-19 00:09:22)Noznoroch (2016-10-01 21:08:37)alfonsjizerskej (2016-09-19 22:36:56)osoba (2016-09-17 17:04:25)martindoubrava (2016-09-07 18:45:35)
Duchovní diskuze
Založeno: 13. 10. 2013 | Příspěvků: 15 405 | Členů: 50
Správci: tom.sawyer (hlavní)

Debata ohledně věcí duchovních. Přestože je slovo duchovní mírně zprofanované, nenapadl mě lepší název.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.12.16 18:55:19  

No tak ne, neoblíbit :))))) Tohle není ani diskuse, tím méně duchovní :1: :1:

• herbertboss
      herbertboss, 6.12.16 19:36:22  

ne každý je pán konce duhy

• janjanx
    janjanx, 3.12.16 10:22:13  

Posmrtný život existuje a je reálnější náš život zde.
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10396652416-brana-smrti/212562262500006-mezi-svety/video/

• tom.sawyer
      tom.sawyer, 3.12.16 11:10:19  

:1:

• senja
        senja, 3.12.16 12:07:15  

Nezapomeň, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.

• Antony52
          Antony52, 4.12.16 06:05:05  

A nebo může mít dlouhé vedení. :1:

• senja
            senja, 4.12.16 14:06:42  

To někdy mívám. O to víc se směju. :15:

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 4.12.16 07:46:37  

Já na to nezapomínám, ale to přece nevylučuje, smát se i v průběhu. :2:

• senja
            senja, 4.12.16 14:07:09  

Proč ne, smích je zdravý.

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 4.12.16 16:27:18  

A i kdyby nebyl, stejně mám raději veselé lidi.

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 4.12.16 16:34:54  

Už to spojení slov "posmrtný život". Kdyby to byla pravda, pak by to mělo být smrt neexistuje.

• senja
            senja, 4.12.16 17:08:36  

A o tom to je. Samozřejmě, že neexistuje, ale my to pořád nebereme na vědomí a bojíme se jí, protože nevíme, jak se věci mají.

• senja
              senja, 4.12.16 17:09:34  

Smrt je přechod z jedné dimenze do jiné.

• tom.sawyer
                tom.sawyer, 5.12.16 20:17:53  

Zase špatně.:-)

• Carbon.de.Castel-Jaloux
                Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.12.16 18:54:28  

Kolik znáš dimenzí? Co to vlastně je ... :7: :1: :1:

• senja
                  senja, 7.12.16 22:35:01  

Já znám nejmíň dvě. Tu zdejší a tu tamní.

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 5.12.16 20:18:37  

Já se nebojím. Kdo se bojí, sere v síni. :2:

• senja
                senja, 7.12.16 22:38:14  

Já se občas bojím, ale přiměřeně. Nemám ráda binec v síni.

• senja
      senja, 3.12.16 12:06:31  

Perfektní odkaz, dík. Sleduji výzkumy v této oblasti přes třicet let a VÍM. Jen vůbec nechápu, proč tak málo lidí chce vědět. Kdybychom věděli všichni, všechno by bylo jinak. nemuseli bychom se dnes bát, že zničíme vlastní civilizaci. Ale zřejmě tímto vývojem musíme projít všichni.

• klokan.cz
        klokan.cz, 3.12.16 15:43:56  

Neprožil jsem sice vlastní smrt, ale octnul jsem se mimo své tělo. To Světlo je úžasné. A skutečně mluví, respektive posílá své myšlenky rovnou do mysli člověka. A člověk ani nedohlédne jeho hranic, čas ani prostor tam prostě nejsou.

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 4.12.16 07:55:33  

Takže tam není nic. :2:

• klokan.cz
            klokan.cz, 4.12.16 08:17:48  

Je zajímavé, že prázdnotu nemají rádi jenom ti, kteří ji nechápou.

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 4.12.16 08:21:00  

Já ji mám rád a už se na ni těším.

• klokan.cz
                klokan.cz, 4.12.16 08:23:57  

S tebou není řeč, musím jít do krámu. :1:

Mimochodem jak se na ni můžeš těšit, když nebudeš? A jak o ní můžeš vědět, když nebudeš? Nebo že bys byl? :13:

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 4.12.16 10:01:47  

Těším se teď, protože ještě jsem. Pak už o ní vědět nebudu a nebudu nic vnímat ani řešit. :2:

• herbertboss
                    herbertboss, 4.12.16 10:02:39  

To víš nebo tomu věříš :)

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 10:03:27  

O tom jsem přesvědčen.

• herbertboss
                    herbertboss, 4.12.16 10:04:53  

Není to trochu slepé? Taky vidíš za roh :)

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 10:06:21  

Může to být stejně slepé, jako u každého jiného. To jo.

• herbertboss
                    herbertboss, 4.12.16 10:08:24  

Takže založené na tom jakýsi a čemu celý život věříš

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 10:48:56  

Kombinace zkušeností, předpokladů a logiky, ale můžeme to nazvat i vírou, protože vědět to jaksi nelze.

• herbertboss
                    herbertboss, 4.12.16 10:57:04  

Ano, děkuji

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 4.12.16 13:08:53  

Pěkné. :2:

• tom.sawyer
        tom.sawyer, 4.12.16 07:54:33  

Ale my se přece bát nemusíme. Tady to klidně zničme, když reálnější život je jinde. :2:

• janjanx
        janjanx, 4.12.16 10:56:44  

Píšeš:Jen vůbec nechápu, proč tak málo lidí chce vědět..... Ano přesně, proč? Toto je dobrá otázka a může tě dovést k poznání. Pokud na ní najdeš pravdivou odpověď, uvidíš cestu ven. Řekněme, že tady v této realitě není podporován duchovní vývoj. A to se projevuje tak, že část lidí má na této věci stop. Ta stopka sahá až do jejich lidského podvědomí asi jako program. Jsou přibitý na duchovním stopu. A pak je tu skupina lidí která tuto stopku nemá ještě zcela aktivní, ale tady je to jen otázka času. A čas běží. Rozuměj, tady nestačí jen věřit v pánbíčka. Ten programy opravdu musíš najít a deaktivovat, vyházet ze sebe pryč, než se ta stopka zcela aktivuje. Pak teprve si svobodná vůči svému duchovnímu zablokování a můžeš pokračovat.
        Toto je jen informační náčrtek věci, která vyžaduje hluboké pochopení. Osvobození se, vyžaduje plné vědění a tech. Situace vůči nám je naprosto ale naprosto nekompromisní. A pokud se chceš osvobodit, pak ani ty nemáš možnost na kompromis. Doslova je to postavené takto: buď se osvoboď nebo vytuhni.

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 4.12.16 12:10:06  

Navrhuji přeprogramovat a restartovat! :1:
          Zatím ovšem vytuhli všichni. :4: :1:

• herbertboss
            herbertboss, 4.12.16 12:16:31  

Těl už vytuhlo

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 4.12.16 16:28:59  

A duše může taky vytuhnout? :2:

• herbertboss
                herbertboss, 4.12.16 16:52:53  

to nevím...za to u těch těl jsem jist

• janjanx
                janjanx, 4.12.16 22:30:02  

Ano,ztratí své sebeuvědoměni a dojde k naprostému selhání.

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 5.12.16 20:19:23  

A dál?

• janjanx
                    janjanx, 6.12.16 11:56:19  

Tome nevím, je to tak závaźnej problém,že......je to tak dole, že není postup jak už pomoci. Jedině tomu předejít.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 6.12.16 11:59:34  

A co když to nastane a dotyčný ani nechce pomoc, pak duše skončí?

• janjanx
                    janjanx, 6.12.16 12:40:00  

Pak už není jak pomoct. Duše neskončí ale je v takovém stavu, že vytuhne - ("ztuhneš podobně jak pod silnou gravitací(přetížení) a drogou a nemůžeš nic".) a pořád je.

• janjanx
                    janjanx, 6.12.16 13:03:46  

Tedy to shrnu: nejnižší náš stav, nás jako duše je stav naprostého totálního selhání - což se těžko popisuje, nemůžeš nic, ale pořád existuješ. Nemůžeš nic, tedy se z tohoto stavu ani nemůžeš dostat.

• janjanx
                    janjanx, 6.12.16 13:12:26  

A jsou tu jen dvě možnosti nebo směry. Buď opravdu vědomě na sobě děláš nebo padáš do výše popsaného.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 7.12.16 15:36:09  

Pokud nic nemůžu, je to jako bych nebyl. Dá se dělat něco proto, abych nebyl?

• janjanx
        janjanx, 4.12.16 12:41:53  

Duchovní diskuze je zde spíše zábava, nic méně se tu může objevit i člověk opravdu upřimně toužící dosáhnout pravdy a svobody. A pro ty je klíčové vědět to, co se zde opravdu děje.

• tom.sawyer
          tom.sawyer, 4.12.16 16:36:43  

Na to musí každý přijít sám. :4: I zde je tolik falešných návodů... :2:

• senja
            senja, 5.12.16 00:53:23  

Jak víš, že jsou falešné, když nevíš, jak se věci mají?

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 5.12.16 20:20:08  

Něco přece už víme. :4:

• klokan.cz
      klokan.cz, 3.12.16 15:38:45  

Děkuji. Děkuji.

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 3.12.16 15:53:55  

Radsi aby nebyl, toho utrpeni tady je vic nez dost a ja pochybuju o tom, ze by ho v "dalsim zivote" melo byt mene. Nedava to smysl. Pambicek nas tyra, aby nam, az umreme, dopral neco lepsiho? :8:

• herbertboss
        herbertboss, 3.12.16 16:49:13  

To záleží na tobě, nejspíš

• senja
        senja, 3.12.16 18:54:44  

Ještě nikdy jsem neviděla žádného pánbíčka někoho týrat, zatímco lidí, kteří jiné týrají víc než dost.

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 3.12.16 19:03:09  

A kdo to tem lidem umoznil? Pambicek. Kdo jen prihlizi, prestoze by tomu mohl zabranit? Pambicek? Kdo stvoril treba prirodni katastrofy? Tohle na lidi nesvedes, zase v tom ma prsty Voldemort, tedy sorry, ja zapomnel, ze jeho jmeno se nerika, Pambicek.

• herbertboss
            herbertboss, 3.12.16 19:38:04  

To je možná tvoje představa boha, že bůh má být hodný na lidi, trestat zlo zlem dobro dobrem.., představu tvého boha má v hlavě asi jen málokdo, liší se představy od toho i vysvětlení jevů.

• Prototype.alex.mercer
              Prototype.alex.mercer, 3.12.16 19:52:35  

To, ze je svet kruty a nespravedlivy, neni zadna ma predstava, ale fakt. Ten svet takto stvoril buh, alespon podle tech, kteri jeho existenci uznavaji.

• klokan.cz
                klokan.cz, 4.12.16 06:50:36  

Určitě máš právo nadávat na Boha, který tento svět stvořil, ale pravda je, že se dokážeme obsloužit úplně sami. Tohle si způsobujeme sami. Když tedy nechceš ty pohádky, tak budu mluvit trochu jinak. Dám ti příklad. Tak dejme tomu že teď zajdu ven a zabiju prvního člověka, kterého potkám. Pravděpodobně se to budu snažit nějak utajit nebo budu chtít utéct, když mi na to přijdou. Možná skončím před soudem, označí mě za vraha a na dvacet let mě zavřou do izolace. Nebo je tu druhá možnost. Přihlásím se do nějaké zahraniční mise, kde budu střílet nepřátele tohoto státu. Budu pochválen za dobrou práci, po určité době dostanu i výsluhy. Budu povýšen na majora, možná dostanu i medaili za zásluhy. Doma mě budou považovat buď za hrdinu, nebo za žoldáka, podle toho, jestli zrovna mají nebo nemají rádi NATO. Já sám budu na sebe hrdý, že jsem udělal dobrou věc a pomáhal jsem svým spoluobčanům, byl jsem v nebezpečí života, ale zvládnul jsem to. Budu rád, když mě ministr ocení nějakou tou medailí a uzná moje zásluhy.

Takhle je to v lidském životě ale úplně se vším. Všechno, co si myslíme, čemu věříme, co podporujeme, co cítíme, má nějakou souvislost s touhou tohoto živého organizmu přežít. Nad tím musíš sám uvažovat, abys to skutečně do hloubky pochopil. Vypisovat to tady nebudu, nechci se nikoho dotknout.

Jestliže tomuto skutečně rozumíš, tak tedy víš, že to, co ti prospívá tě dělá šťastným a naopak. Jestliže tomu rozumíš, tak víš, jak si zajistit to co potřebuješ, aniž bys někoho musel poškodit. Víš, jak prospět lidem, na kterých ti záleží. A upřímně, víš i to, proč ti na nich záleží.

Takže to sice můžeš vyčítat Bohu, ale tenhle organizmus si za svoje životní funkce odpovídá sám. Jde to do podvědomí a jde to velmi hluboko. Pokud ale dokážeš vnímat i jiné lidi a vcítit se do nich, pak se osvobozuješ od sobectví tohoto těla a rosteš ke světlu. Ono tady to sobectví sice zůstane, ale ty už budeš vědět, jak s ním žít a jak udělat život dobrým pro tebe i tvé okolí.

Pokud ti tohle nepomůže tak už nevím, co ti pomůže. :4:

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 4.12.16 07:53:38  

Nějaké divné příklady. Nevidím důvod k tomu jít ven a bezdůvodně někoho zabít. A nebojovat s těmi, kteří by nás chtěli vyvraždit, taky asi není to nejlepší to řešení. Svět je trochu složitější.

• klokan.cz
                    klokan.cz, 4.12.16 07:58:51  

No vidíš to, taky se řídíš tím, co prospívá a co ne. A naše cítění se tím řídí také. To jsem právě chtěl ukázat. Takže ne svět, ne Bůh, ale my se cítíme tak, jak se cítíme a děláme to, co děláme. Obsloužíme se sami ve svém neštěstí, ale dokážeme se i optimalizovat ke štěstí.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 08:02:40  

Jenže ne za všechno neštěstí si můžeme sami. Jde přece taky o vliv okolí. To že tu občas něco svádíme na Boha je jen reakce na některé věřící, kteří argumentují jeho existencí a údajnou účastí na našich životech.

• klokan.cz
                    klokan.cz, 4.12.16 08:11:39  

Ano, já ti rozumím, proč to děláš... Neštěstí člověka učí buď být sobec, nebo jím nebýt. Je to jeden z impulsů vývoje. KOHO pánbůh miluje, toho křížkem navštěvuje, není to tak? Pro tebe možná ne. Nakonec lidé vystavení tvrdým podmínkám stojí za něco, kdežto ti žijící v přepychu většinou nestojí za nic. A průměr se jen tak povaluje a skoro nikam se nevyvíjí.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 08:20:30  

Ono je to opravdu individuální. Někdo vystavený tvrdým podmínkám se uchlastá nebo spáchá sebevraždu, ně kdo z přepychu pomáhá druhým a průměr se každý jinak. Někdo z průměru odpadne, jiný se vypracuje a další v něm zabředne.

• klokan.cz
                klokan.cz, 4.12.16 07:12:49  

Jinak jsem si zrovna uvědomil, že tenhle příklad jsem dal proto, protože moc koukám na MASH. Jo jo, všechno souvisí se vším.

• herbertboss
                herbertboss, 4.12.16 16:55:34  

fakt? to je úhlem pohledu.. mě to příjde odpovídající

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 4.12.16 16:33:13  

Mám dojem, že takovou představu má většina křesťanů. Alespoň podle toho, co tu píší. Problém opravdu je, že pod tím pojmem každý představuje něco jiného a každý je pak přesvědčen, že zrovna ta jeho představa je správná.

• senja
            senja, 3.12.16 23:09:45  

Ty vážně věříš na Pánbíčka? Zkus věřit sobě a Vesmíru, jehož jsme nedílnou součástí. Není nic snadnějšího, než vymlouvat se na někoho jiného. Nikdo nám nic neumožňuje, žijeme ve Vesmíru neomezených možností, ale vybrali jsme si pro tentokrát jen jeho duální část. Každý si může vybrat, co bude dělat, ale měl by si uvědomit, že svým výběrem může omezit výběr ostatním.
            Poslechni si ještě jednou, o čem je řeč na začátku tohoto stromu. Přečti si nezaujatě některou z knih N.D. Walsche. Koukni na videa s Nassimem Harameinem. A porovnej to s tím, co je ti blízké a co na hony vzdálené. Existuje spousta jiné literatury, která ti může být bližší než ta, která je blízká mně. Vzhledem k tomu, že jsme vzešli ze stejného zdroje, máme k němu všichni stejně blízko, jen podmínky k jeho znovupoznání máme různé, proto vidíme věci různě. Je spousta lidí, kteří vidí běžně vnímanou skutečnost úplně jinak než většina. Kdyby ti od dětství říkali, že bílá je černá, byla by pro tebe černou. Nám vtloukali do hlavy, že jsme prach a v prach se obrátíme, ale než se tak stane, vyřídí si to s námi Bůh, který na nás kouká a zapisuje si naše hříchy, aby nás po zásluze ztrestal, když nebudeme odpovídat těm správným parametrům, které ovšem nevymyslel nikdo jiný, než zase jen chybující a tápající lidé.

• Prototype.alex.mercer
              Prototype.alex.mercer, 4.12.16 01:04:54  

Moc neverim, ale kdyz uz se ucastnim diskuzi s vericimi, argumentuju tim, cemu veri oni. Stve me, ze pochlebuji bytosti (podle nich skutecne), ktera ma toto na svedomi.

Tve tvrzeni o vyberu jsou takove hlouposti, ze to ani nestoji za reakci, ale prosim.

Ja si urcite nevybral to, co jsem za svuj zivot zazil, stejne jako by si to nevybraly treba male deti, ktere umiraji, tyrana zvirata a podobne. Nikdo, pokud neni masochista, si dobrovolne nevybere utrpeni.

Ja jsem Walsche cetl, stejne jako spousty jinych knih. Jsou to pohadky. Klidne si muzu otevrit treba Hovory s bohem, citovat z nich a na prikladech z REALITY (pro vas je to skoro az sproste slovo) to vyvracet. Neni nic jednodussiho.

• Antony52
                Antony52, 4.12.16 06:09:58  

A nebo je také možná fšechno úplně jinak. :11: Jenže aby to člobrdíci a člobrdice pochopili tak by mušeli zahodit jak náboženské tak ateistické předsudky povětšině jim naočkované různými preláty na starěn jedné či filosofujícími "vědátory" na straně druhé a začít trochu pátrat apřemýšlet svou vlastní hlavou. A nebát se občas nějakého toho experimentu jen pro to že preláti straší čertíkem Bertíkem a "filosofové" se tomu vysmívají. :13: :14:

• tom.sawyer
                  tom.sawyer, 4.12.16 08:00:22  

Ten kdo přemýšlí, tomu to připadá směšné a naivní. A když se tomu směje, je za to kárán, tak nevím... :1:

• klokan.cz
                    klokan.cz, 4.12.16 08:19:58  

Oni v tom videu mluví i doktoři a profesoři, možná by to stálo za zvážení.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 08:22:26  

Zvažuji to už mnoho let. :4: A proto se směji. :2:

• klokan.cz
                    klokan.cz, 4.12.16 08:24:42  

:4:

• Antony52
                    Antony52, 4.12.16 08:58:01  

A protože se tomu směje tak jej ani nenapadne si trochu zaexperimentovat podle prastarých chytrých knížek.... :11:

• herbertboss
                    herbertboss, 4.12.16 09:28:37  

Tome viděl si to? Nebo se směješ tomu názvu?

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 10:03:01  

Stačil mi začátek, je to pořád stejné.

• tom.sawyer
                    tom.sawyer, 4.12.16 10:04:52  

Mně stačí, co tvrdí ti, kteří četli ty prastaré chytré knížky a něco jsem taky četl.

• herbertboss
                    herbertboss, 4.12.16 10:05:23  

Aha :) nečekaně

• Prototype.alex.mercer
                  Prototype.alex.mercer, 4.12.16 15:48:54  

Mne je uplne jedno, jaka je podstata existence, nehodlam delat zadne experimenty, po nicem patrat, ja proste rikam, ze kdyz clovek musi zit a trpet, aniz by delal neco zleho, je to odpornost, tyrani! Pokud to tak stvoril Buh, jedna se o neferovou bytost. Pokud to udelali treba mimozemstane, jsou nefer oni. A pokud je to cele nahoda, porad to zustava neferove, jen neexistuje vinik. Vysvetleni si muzes vymyslet habadej, buddhismus sve ma, taoismus, Walsch, Bible, Rhonda Byronova a miliony dalsich ... ale nikdo nikdy nedokazal prijit s takovym, ktere neferovost sveta obhaji (byt to kazdy tvrdi, napr krestani rikaji, ze je fer, kdyz trpime kvuli sezrani jablka nejakym Adamem s Evou a podobne, Walsch zas ze jsme si to vybrali, ze to chcem...).

• senja
                    senja, 5.12.16 01:14:29  

Nevěřím tomu, žes poctivě četl Walsche. A pokud ano, a přesto uvažuješ, jak uvažuješ, pak je jasné, že nejsi tak daleko, abys mohl pochopit.
                    "Mne je uplne jedno, jaka je podstata existence, nehodlam delat zadne experimenty, po nicem patrat, ja proste rikam, ze kdyz clovek musi zit a trpet, aniz by delal neco zleho, je to odpornost, tyrani!"
                    Je-li tohle tvoje volba, pak se nediv.
                    To budeme pořád dokola omílat každý to "své", což mi připadá docela kontraproduktivní.
                    Před lety jsem na tom byla stejně jako ty, ale na rozdíl od tebe jsem se nespokojila s tím, co mi říkali, nebo co jsem četla. Hledala jsem mimo jiné i v sobě, ale to vyžaduje nějaké úsilí, nikoliv kňourání a rezignaci.

• Prototype.alex.mercer
                    Prototype.alex.mercer, 5.12.16 02:20:10  

Cetl, poctive, i dalsi dily (nerikam ze uplne vse, ale mnohe casti nekolikrat, hlavne prvni dil, ktery je zasadni, dalsi uz na me pusobi jako snaha navazat na prodejni uspechy prvotiny).

Cemu se nemam divit, kdyz je ma volba nedelat experimenty a nepatrat po podstate existence? Mozna te to prekvapi, ale ja mam daleko vetsi problemy, ktere musim resit, nez filosofovat nad tim, jestli byla driv slepice ci vejce.

• senja
                    senja, 5.12.16 23:59:31  

Tomu rozumím. Ani můj život není procházka růžovým sadem. Možná proto mě zajímá, proč.

• Prototype.alex.mercer
                    Prototype.alex.mercer, 6.12.16 00:47:47  

A proc tedy? Co jsi udelala, ze si to zaslouzis? Nebo nezaslouzis?

• tom.sawyer
              tom.sawyer, 4.12.16 07:57:50  

I toho Boha si vymysleli chybující a tápající lidé.