Android

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
xroll (2017-12-08 13:00:48)Doctor.Bolito (2017-11-22 18:37:54)freekarol (2017-11-22 14:48:16)janko.luptak (2017-11-22 08:08:33)xkox (2017-11-19 06:32:53)Aitos (2017-11-18 13:38:21)Key.Maker (2017-11-17 12:21:07)Sten (2017-11-16 10:23:52)Yunnan (2017-11-15 23:02:16)Paia (2017-11-15 22:07:19)kolbaba71 (2017-11-05 16:29:40)MOSTecak (2017-10-14 14:02:30)marta.svobodova (2017-07-16 19:48:42)BRITSKY.SLECHTIC (2017-01-15 18:16:14)bublina (2016-12-17 13:59:04)cerveny.krokodyl (2015-10-10 23:59:26)Domovnik-317 (2014-11-13 17:16:35)Ariwen (2014-05-18 14:56:25)kirscha (2013-12-03 20:52:28)
Android
Založeno: 13. 10. 2013 | Příspěvků: 517 | Členů: 19

Android a vse kolem nej.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Paia
    Paia, 13.11.17 13:56:18  

zíral jsem o víkendu jak puk na Android 4.1.2...

jak k tomu došlo - od srpna jsem byl bez telefonu, když mi zcihlovatěl LG F60 (o problémech s ním psáno níže, sic to pro mě nebyla žádná trága, nejsem nijak závislej na volání ani smskování, proto jedu na kredit) a asi před 3 tejdnama mě napadlo vytáhnout 7 let starej dongl mobilního internetu huawei, dát si do něj simku a zprovoznit aspoň ty sms zprávy (když sms brány prakticky zavřeli a z tý co zbyla se zase nedá posílat, když cílem je virtuální operátor), nechtěl jsem použít SW z toho donglu (byl od O2) a tak jsem našel obecnou verzi Mobile Partner (protože jsem u Mobil.cz), ze který byl upravenej ten původní "O2 mobilní internet" na donglu, no a v tom novějším Mobile Partner se dalo nejen smskovat, ale i volat, jenže ty moje sluchátka s mikrofonem u počítače už jsou taky letitý, molitan se vydrolil a tak to na uši moc tlačí, krom toho ten SW nerozpozná naponejprv číslo volajícího, napodruhý už sice jo, ale když napotřetí volal někdo jinej, uváděl, že volá ten co byl druhej v pořadí, takže žádnej komfort...

čili jsem v pátek po vejplatě (z brigády, žádná sláva) šel do jednoho mobilbazaru u nás, že si tam koupím nějakej jetej nechytrej mobil za 3 kila... jenže! hloupý mobily tam měl dražší, než starý chytrý mobily, takže jsem si odtamtud odnesl za pouhejch 590,- Samsunga S6810-P (galaxy fame), na těch pár měsíců bude stačit, kalkuju s tím, že po novým roce zlevní vyhlídnutá Nokia 6

no a doma jsem pak zjistil, jak je verze 4.1.2 příšerná, že vůbec neumožňuje nativní App2SD, že se nedá vůbec nic přesouvat na paměťovku, no ještě že to má úložiště 1,9 GB (a po základní aktualizaci systémovejch součástí zbylo necelý gigo...)

víkend jsem strávil neúspěšným hledáním, jak zprovoznit nativní App2SD, vyzkoušel jsem asi 5 různejch metod na root tohodle konkrétního modelu, no žádná nezabrala, navíc mi tam teď prudí KingRoot a nejde se ho zbavit nadobro (už 2x mi ho dneska Play nahlásil a nabídnul deaktivaci, leč ve správci aplikací není k nalezení, tak nejde odinstalovat)

no co... přístup do 3 hlavních mailschránek v něm mám, appky na počasí a jízdní řády taky, co mám v gůgl kalendáři umí zobrazit, jednojadernej je sice pomalej jak šnek, ale aspoň jsem "na příjmu" pro kolegy z kapely...

• freekarol
      freekarol, 13.11.17 20:48:39  

Ono by stačilo přesunout jen data aplikací, místo kompletního přesunu aplikací. KingRoot jsem odstranoval přes SuperSU. Asi by bylo lepší, to dát někomu, kdo ty tvé problémy umí vyřešit(možná že by to udělali i v nějakém servisu za menší poplatek), než se s tím mordovat bůhvíjak dlouho.

Nové, hloupé telefony, jsou dnes předražené a přitom na volání a sms úplně stačí. V případě chytrých telefonů, kdo chce ušetřit, tak se vrhne po Xiaomi či Huawei.

• Paia
        Paia, 13.11.17 21:05:18  

s rootováním těch dvou předešlejch (a jedinejch dvou) smartfounů problém nebyl (oba LG), tenhle samsung je holt "nějakej divnej"

on v tom bazaru měl drahý i použitý hloupý telefony...

• freekarol
          freekarol, 15.11.17 11:32:07  

Prodejci využívají šance, že pořád jsou lidi, kteří chtějí hloupý telefon a tak prodávají dráže.

Jinak bych zvažoval, jestli bych neměl trvat, při koupi telefonu, kromě LTE i například na NFC. To se dnes v ČR začíná rozmáhat, české banky ho začínají podporovat. Takže pokud chci telefon na 3-5 let, měl bych zvážit, jestli v budoucnu, budu chtít platit přes NFC. Pokud na 100% vím, že ne, pak není co řešit.

• Paia
            Paia, 15.11.17 14:51:00  

jóóó, kdyby se tak dalo platit přes NFC ale bez jakýkoli banky, jen odečtením částky z kreditu na SIM... (podobně, jako se z kreditu dají kupovat appky na gůglplay)

• Aitos
              Aitos, 15.11.17 15:58:13  

To jo, ale všichni se tomu brání, přes sms si odečkou 40%, tak to je pro ně jiné kafe.
              Jinak to, že nejsou kloudné klasické telefony, a ještě jsou tak předražené, ač šmejdy, to nějak nechápu, nové typy ještě osekanější než staré. Proč si lidé nemohou zvolit zda dotykáč nebo tlačítkáč, oboje má své výhody i nevýhody. Kdo chce převážně základní funkce, a na 3 ťuky chce udělat cokoliv a navíc pak klidně už po slepu, je to jasná volba.

• freekarol
              freekarol, 15.11.17 20:29:18  

A od koho by obchod dostal peníze, pokud by ti to strhli z kreditu? Od mobilního operátora? Pochybuji, že by se tímhle chtěli zabývat.

• Paia
                Paia, 15.11.17 22:07:19  

nejspíš jo, když je od operátorů dostane gůglplay nebo provozovatelé mhd za smsjízdenky...

• Aitos
    Aitos, 10.11.17 09:37:52  

Trochu dotaz mimo android, chtěl jsem doporučit kámošovi laciný klasický mobil, jen na záložní volání, ale použitelný jako 3G modem k PC, tedy aby měl HSPA či HSPA+, na heurece jde hledat jen podle LTE, tak kde jinde podhledám? Stačilo by něco jako třea Nokia 515, která už se nedělá.??

• Aitos
      Aitos, 10.11.17 09:39:32  

Nejlépe do 1000.- Jinak by asi koupil raději modem.

• Aitos
        Aitos, 13.11.17 09:39:20  

Na Heurece mi doporučili nějaký allview co stojí skoro 1200,- za 1500 už jsou androidí lenova aj. značky samozřejmě...

• MOSTecak
    MOSTecak, 13.10.17 15:24:39  

Neznáte někdo nějaký dobrý LAUNCHER pro Android verze 5 na tabletu, tím myslím na šířku a s možností mnoha obrazovek oky :9:

• Aitos
      Aitos, 16.10.17 10:42:46  

Ty od Lenovo nebyly špatné.

• Sten
      Sten, 16.10.17 11:52:21  

Nova

• cabballero
      cabballero, 29.10.17 18:37:32  

Jsem hračička, kterej si na smartfounu rád přizpůsobuje podle sebe co možná nejvíc věcí, defaultní launchery pro mě byly takřka vždy nepoužitelný, po zkoušení hafo launcherů mi zbylo jen pár, který jsem ochotnej používat - kdysi jednoznačně NEXT Launcher, pak jsem měl dlouho nejradši NOVA Launcher a naposled jsem se "zamiloval" do SQUARE HOME 2! A díky možnostem nastavení jsem ho přizpůsobil i pro rodiče a vyfiknul jim takovej tzv. "launcher pro seniory", že launchery na gůgl-plej prezentovaný přímo jako launchery pro seniory se můžou jít zahrabat, páč chabý možnosti nastavení několika, který jsem zkoušel, stojí za starou bačkoru.

• cabballero
        cabballero, 29.10.17 18:57:40  

...jeden čas jsem s aplikacema na android dost experimentoval, chtěl jsem tu dokonce založit diskuzní fórum vyloženě o konkrétních aplikacích, vyměňovat si s ostatníma vlastní zkušenosti s appkama... launchery, budíky, upozorňovače na nepřijatý hovory a esemesky, přehrávače muziky a videa, editory fotek, zvukově se projevující naplánovaný upomínky, zámky aplikací... prostě všelijaký aplikace, který vhodně nahradí defaultní, mně nevyhovující apky. Ale už je tu fórum o androidu, tak to nemá cenu.
        Ale hračičků, kteří na každou apku v mobilu zkouši několik alternativ, jestli náhodou nenajdou takovou, která jim nabídně víc možností si to přizpůsobit podle sebe, moc nebude, to vim z vlastní zkušenosti, od známých, kteří používaj smartfouny. Většina z nich se smíří s defaultní nadstavbou svýho androida a nehodlaj si timhle způsobem hrát. Prostě jim stačí, že se s mobilem připojí k internetu, maká jim fejsbůk, nebo ňáká ta četovací apka a přitom si naloví pár pokémoňů :1:

• freekarol
          freekarol, 30.10.17 13:28:40  

Jsou lidi, kteří prostě nechtějí/nemůžou dávat čas, do vyladování telefonu. Takový lidi se budto smíří s tím, co je v telefonu, popřípadě, co se někde dočtou nebo co mají známý. Další skupina lidi, si najde aplikace, které jim vyhovují a dál už nehledají.

Nestálé vyladování a hledání nejlepších aplikací, si můžou dovolit ti, kteří jsou za to placeni. U ostatních je to vždy na úkor něčeho jiného.

Ale forum, kde by si lidi doporučovali aplikace či rúzné triky, nikdy není na škodu. Většinou se na forech řeší jen problémy.

• cabballero
            cabballero, 30.10.17 20:03:25  

Já si to taky můžu dovolit, občas to beru jako koníčka :1: Každej má holt něco, někdo je třeba ochotnej půl dne dřepět u vody a čekat na rybu, chlastat po večerech v knajpě nebo řvát doma u bedny na čutanou... někdo si místo toho zase třeba pohrajou se smartfounem - ale to je v pohodě, každej má na zbytečně promr*anej čas jinej názor :1: :14:

• freekarol
              freekarol, 30.10.17 20:35:54  

Každý má jiné priority, co dělá ve svém volném čase. Já například už nechci dávat volný čas do vyladování mobilu či počítače. Chci zapnout, používat a vypnout. Ušetřený čas dám do sportování, učení se cizím jazykům či rodině/přátelům. Ale jak jsi dobře napsal, je to osobní volba. Já osobně nemám nic proti tomu, jak někdo tráví svůj volný čas.

• freekarol
        freekarol, 30.10.17 13:38:26  

SQUARE HOME 2 není pro mne, ja chci mít aplikace hezky ve složkách, v kategoriích, které si já určím. A zároven nepotřebuji launcher, který je nenažraný ohledně RAM a zabírá moc místa. Nějaký ten pátek používám Mini Launcher a zatím nemám důvod používat něco jiného.

• cabballero
          cabballero, 30.10.17 19:57:51  

Aplikace ve složkách umí pochopitelně taky. A nenažranost ohledně RAM? Nevim kolik přesně ramky zežere, ale maká to v pohodě na mobilu s 1GB RAMkou - používá snad dneska někdo ještě smartfoun s míň jak 1GB RAM?

• freekarol
            freekarol, 30.10.17 20:33:24  

Tak zatím jsem to nezkoušel, jen jsem viděl, že to umí dlaždice po vzoru Windows 10, což mne nevyhovuje. Pokud to umí složky, do kterých si dám aplikace, jaké chci, pak to stojí za zkoušku.

Já mám několik let starý mobil, kde sice má být oficiálně 1GB RAM, ale systém a předinstalované aplikace si něco ukousnou, takže je to pak asi kolem 500 MB. A pak stačí nainstalovat FB či Skype a krásně ta RAM spadne dolů. :1:

Samozřejmě, už plánuju koupit nový mobil, ale jinak patřím k lidem, kteří nemají potřebu, si kupovat mobil každý rok. Já mám mobil na voláni, zprávy, kalendár, email a poznámky. S tímhle mi mobil stačí na hodně dloouho. Kdybych chtěl hrát nejnovější hry, situace by byla jiná...

• cabballero
          cabballero, 5.11.17 22:13:57  

Jsem ze zvědavosti ten Mini Launcher vyzkoušel. Je to opravdu hodně jednoduchý, možná to fakt zabírá málo RAM, neměl bych s tim problém. Ale když už cpu do smartfounu launcher navíc, chci, aby uměl trochu víc, než defaultní nadstavba telefonu s androidem.
          A Mini Launcher toho bohužel navíc moc neumí. Možná jsem něco přehlédl, ale navíc umí jen změnu ikon (pokud nainstaluju nějakej ten icon-pack) a jakýsi Sidebar (funkční ale až po doinstalování další aplikace), pro kterej jsem pro mě nenašel využití. Nejde např. měnit velikost ikon aplikací (jak na ploše, tak v app draweru). Nebo nejde zamknout plochu - pro někoho zbytečnost, ale víte jak to myslim? Chceš připravit dotykáč třeba pro seniora, nebo dítě a nechceš, aby třeba babička nepodržela nějakou ikonu na ploše a omylem ji třeba neodstranila, nebo dokonce konkrétní aplikaci neodinstalovala a pak nebude vědět, co s tim? Nebo třeba nechceš, aby ti dítě spouštělo nějaký aplikace, nebo se vrtalo v nastavení? Některý launchery nabídnou konkrétní aplikace skrýt a přístup k nim zamknout heslem. A plochu umí zamknout, takže když omylem babička podrží prst na ploše, zobrazí se jí třeba jen hláška s informací, že je zamčeno, nebo se prostě nestane nic.
          Ale tohle neni negativní recenze na Mini Launcher, jen popisuju, co jsem zjistil. Je mi jasný, že každej chce od smartfounu trochu něco jinýho i co se vzhledu týče, někdo má rád několik ploch s hromadou malejch ikonek, protože často používá hodně aplikací, někdo chce mít naopak třeba jen jednu plochu s nejpoužívanějšíma aplikacema, s velkýma, přehlednýma ikonama, do kterejch se dobře trefuje i s tlustym prstem :1:

• freekarol
            freekarol, 6.11.17 12:26:02  

Já taky netvrdím, že je to pro každého. Nevyžaduju launcher, který má milion funkcí, mě stačí jedna, abych mi dovolil seřadit aplikace do mých kategorií. :15:

• Aitos
    Aitos, 18.8.17 10:58:51  

Co byste volili za dámský mobil do 4tis, možná i lehce přes...?
    https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:1611:43476;1666:7,101076,5,5487285,6958,478027,893330;3688:1;17220:1500-;20587:1;p:-4000/
    kritéria hlavní: vydrz a znacka , spolehlivost, jednoduchost a barva zlata/cervena, vyjimatelna baterie. Šlo by Xiaomi, ale jinak celkem vhodný 4A má zabudovanou bat.. Dělají to oni ještě jinak?

• Aitos
      Aitos, 21.8.17 13:17:42  

tak jsem trochu jinak nastavil parametry
      a s vyjím. baterkou má jistě co vím jen LG k10 2017 - i starší 2016, ale ta jen slabší 2300mA bat.
      https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:1611:43476;1615:2600-;3688:1;12954:4-5.3;17220:2000-;p:2800-4800;q:mobiln%C3%AD%20tel/

• Aitos
        Aitos, 21.8.17 13:40:43  

Tradičně vyjímtelnou bat. snad jen Sony a LG?, jinak jen sem tam nějaký typ u ostatních vyrobců. :9:

• Aitos
        Aitos, 21.8.17 13:47:55  

a ještě jsem našel lenova, píšou dobrý poměr cena/výkon http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_k5-7946.php ale co znám jejich laciné ntb, ty mají vždy nějaký problém...

• freekarol
          freekarol, 21.8.17 14:17:43  

Lenovo baterie jsou prý taky poruchové, z čínských se spíše doporučuje Huawei či Xiaomi.

• Paia
        Paia, 21.8.17 13:55:25  

hele, a jak je to s těma bez výjimatelný baterky když se seknou?

mně někdy nebylo zbytí (jak s tím v sobotu chcíplým F60, tak i před ním používaným E400) zprovoznit fouňu jedině vyndáním baterky, když se kousla nějaká appka, nebo nereagoval na tlačítka nebo selhaly operace v emergency módu

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 21.8.17 14:58:07  

Je tam tvrdý reset, který se chová podobně jako vytažení baterky.

• Paia
            Paia, 21.8.17 16:14:14  

tak to jóóóó...

• Sten
          Sten, 21.8.17 20:10:53  

Podržení vypínacího tlačítka na 10 sekund mobil vynuceně vypne. Bývá tam i watchdog a mobil se po několika sekundách po vytuhnutí systému restartuje sám.

• Aitos
          Aitos, 31.8.17 15:31:02  

Já bych se bál spíše tohodle případu: Vyjímatelná baterie jako prostředek k restartu telefonu: Bohužel se čas od času stane, že si telefon postaví hlavu a zasekne se. První věcí, kterou člověk v takovéto situaci udělá, je restart, který velmi často problém vyřeší. Možná namítnete, že každý telefon s Androidem lze restartovat výrobcem definovanou kombinací stisku hardwarových tlačítek (zpravidla napájecí tlačítko + volume). Tyto kombinace však často méně znalí uživatelé neznají a navíc může dojít k situaci, kdy ani tato metoda telefon nerestartuje. S vyměnitelnou baterií podobná situace nehrozí. :9:
          https://www.svetandroida.cz/9-smartphonu-s-vymenitelnou-baterii-201604/

• Doctor.Bolito
        Doctor.Bolito, 21.8.17 15:06:04  

Všeobecně se doporučuje Xioami Redmi 4 global. Fakt je, že od fanoušků přehládaná ROM do češtiny s vlastním prostředím asi moc nadšení nevzbuzují.
        Moto G taky nevypadá zle. Dřív tam byl systém bez češtiny (což je absurdní, protože android jí má normálně v základu), ale to už teď podle uživatelů neplatí (raději bych si ověřil). Takže bych ex-motorolu volil jako favorita.

Nevyměnitelné baterie bych se nebál. Přinejhorším se vymění doma či v servisu (u lepených telefonů brr, ale dost jich má ještě šroubky). Ale mě zatím neodešla baterie u žádného telefonu. Asi je to trochu i o štěstí...hodně pomůže správné užívání (nevybíjet na úplné dno). Drobná powerbanka mi pak přijde lepší než nošení dvou baterek.

• Aitos
          Aitos, 29.8.17 00:41:46  

To je dobrý tip. :4:

• Aitos
            Aitos, 31.8.17 14:46:43  

Já bych si nějaký xiaomi asi vybral, ale líbí se mi některé LG, třeba to s dvěma displeji se mi jeví celkem praktické... A ona spíše jde po známé značce, tak asi hotl samsung J3. Já bych spíše volil J5 a mě ty jejich nástavby nesedí. Ale do ruky u těch S6 a S8 se mi líbí ten displej do kraje, ale bál bych se, že to nejde kloudně ochránit před rozbitím.

• Aitos
              Aitos, 31.8.17 15:23:30  

Ale co jsem koukal, J3 2016 má blbý reproduktor, a lidé si na ní někteří dost stěžují. A J5 podobný je spíše galaxy A3, ale s menším displejem 4,7".

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 31.8.17 17:08:46  

Třeba u galaxy S7 a androidu v7 mi ta nadstavba přijde už docela OK, ale nevím jak funguje na slabších modelech. Co jsem slyšel, tak na běžné užívání je ten zahnutý displej občas spíš naschvál a jako díl stojí o nějaký ten tisíc navíc. LG by mi byly sympatické, nebýt G4, G5, V10 (v menší míře i G3), tedy vlakových lodí, kde odcházela kvůli spojům základní deska. U G4 se tuším tu a tam objevily defekty na displeji a u G5 se IPS displej dokázal vypálit jako OLED či AMOLED, což jsem považoval zprvu za absurdní. Jsem zvědav na G6, V20/30. Zatím je brzy soudit.

• marecnik
    marecnik, 5.8.17 18:33:55  

Zdravím,
    chtěl bych se zeptat. Rozhoduji se mezi tímto telefonem HUAWEI nova smart DS Titanium Gray a LENOVO Smartphone K6 grey, který byste mi doporučili?

• Paia
    Paia, 10.7.17 15:51:37  

tak jsem asi tejden před koncem června ten zatracenej LG F60 po záloze titanem totálně vymazal, flashnul ROM, zarootnul, dal jinou SD kartu (co v něm ještě nebyla) nainstaloval a obnovil nastavení ze zálohy, pár dnů to jelo jak z praku, ale pak ta svině od 3.7. dělá tohle:
    https://youtu.be/BVY8BJXmENg

musel jsem to vydržet celou "dovolenou" a appky spouštět z Link2SD

jen nechápu, proč nejdou spouštět některý app, který nebyly ani odkazovaný ani přesouvaný, prostě zůstaly v interní paměti, zatímco ty, co jsou na sdkartě pustit jdou
    ten foun má prostě v prdeli kromě dotykový části displeje i řadič paměti, to mi nikdo nevymluví...

• freekarol
      freekarol, 10.7.17 20:31:14  

Pokud to jelo v pořádku bez obnovení ze zálohy, pak to musí dělat nějaká aplikace kterou si pak ze zálohy obnovil. Já bych skočil na forum XDA, tam by mohli vědět, co s tím je, google překladač docela dobře překládá. Bylo i české forum, bohužel už nefuguje.

A nebo se zkusit zeptat tady: https://androidforum.cz/

Popřípadě, pokud umíš jiný jazyk než češtinu, tak najít forum v něm. Český internet je moc malý, v jiných jazycích se odpověd najde obvykle snadněji a rychleji.

• Paia
        Paia, 10.7.17 21:32:40  

celý app jsem ze zálohy neobnovoval, jenom jejich data, hlavně tedy seznam hovorů a nesmazaný sms, k tomu pak stavy ze 2 her a databázi poznámkovníku... i 5 účtů pošty do E-mail jsem tam radši nadatloval ručně, když to poprvý při obnově zkolabovalo

to blikání plochy začalo poté, co jsem si v pondělí 3.7. ráno chtěl přečíst jednoho maila, v noci ještě pohoda a po pár hodinách bum... ten foun když je v klidu něco samočinně dělá, čímž se kurví, dřív to byly sdkarty, dneska už samotná paměť v tlf

včera jsem se vrátil domů, tak jsem dneska trochu zkoumal a zjistil jsem, že to blikání má asi na svědomí systémová app Hodiny, jejíž vidget byl na ploše a když Hodiny spustím, funguje jen budík a odpočet, při přepnutí na stopky nebo světový časy (kde nebylo nic zadáno) to spadne

nicméně musí to souviset s ram či interním úložištěm, protože když mi to blblo od února do června, zlobily app na kartě, ale v interním fungovaly vždycky, teď je to poněkud naopak, některý app v interním nefungujou ani po odinstalování a nainstalování (AParted, RealCalcPlus, Aladin), jiný jo (Meteoradar, Toolkit, WizardMemo), nebo nefungujou některý z těch přesunutých/odkázaných, kterým ale data a cache zůstaly v interním

no a z cizích jazyků neumím žádnej...
        ale dal jsem toto i do komunity android cz/sk na g+

• freekarol
          freekarol, 11.7.17 00:25:49  

To tam máš originální ROM a nebo upravenou? Ta upravená může zlepšit reakce telefonu, záleží, kolik věcí výrobce do Androida přidal. Čistý Android se moc nedělá, proto lidi sahají např. po CyanogenMOD.

• Paia
            Paia, 11.7.17 10:16:32  

origo od výrobce, naštěstí je bez bloatware, takže žádnej bordel typu asoc. sítě, antivir na zkoušku či mobilní office, laicky řečeno "čistej android s ovladačema LG"

• freekarol
              freekarol, 11.7.17 10:46:37  

On výrobce obvykle dává to, čemu se říká graifcká nadstavba.
              https://www.svetandroida.cz/vikendova-hlasovacka-nadstavba-201510/

• Paia
                Paia, 11.7.17 17:51:18  

tak určitě to má přidáno "LG klávesnice", umí i českou qwertz a ne jenom qwerty

no a asi tam nějaký LG GUI bude, mezi procesama je jich dost, co začínaj řetězcem "com.lge.*", prostě tomu říkám drivery, protože žádný viditelný appky navíc to nejsou, v základu to nemá ani kalkulačku, možná že ani přehrávač muziky/videí, ale tuhle činnost na mobilu neprovozuju...
                po čistým flashi je tam jenom: e-mail a g-mail (ten zmražuju, je to hnus), kalendář, hodiny, foťák, chrome a klient gůglplej, kterej hnedka nabízí aktualizace dalších gůglvěcí, který tam taky jsou (z hlavy píšu: mapy, filmy, hudba, hry, knihy, hangout, plus), a to je vlastně všechno, pak se tam napřímo od výrobce (tedy ne přes gplay) přiinstaluje jen lg appka na zálohu/přesun dat do novýho tlf přes nfc

• Paia
      Paia, 20.8.17 12:10:00  

včera mi ten F60 definitivně chcípnul...

když ležel doma několik hodin bez povšimnutí, tak se nikdy nestalo nic, ale na zkouškách kapely u kapelníka doma se pravidelně zasekával (v 4 z 5 zkoušek), že sice šel tlačítkem rozsvítit, ale už nešel odemknout displej, vždycky se musel natvrdo vypnout...

no a včera už jsem ho pak nezapnul vůbec, při držení Vol+ a připojování k počítači se sice na kompu ozval zvuk připojení usb zařízení, dokonce probíhalo i hledání ovladače (v kompu přitom už byl, však jsem ho připojoval před 2 tejdny) a v tom náhle šel komp do tvrdýho restartu (BSOD se mi nikdy nezobrazuje, to aby se hnedka sám restartoval)

nechal jsem schválně přes noc tlf bez baterky, no nepomohlo to, je z něj už jen cihla...

naštěstí jsem ve čvrtek dělal zálohy titanbackupem, snad mi k něčemu budou, až za nějaký 2-3 měsíce (pokud mi příští tejden doktor vystaví potravinářskej průkaz a budu moct nastoupit na částečnej úvazek do Lidlu) se zmůžu na novej telefon

už si ale nikdy nekoupím LG...

mimochodem - budu hledat nějakej stroj, nic pro snoby, ale s LTE, minimálně gorilaglass a hodně velkým úložištěm a ramkou, aby se nemusel rootovat kvůli přesouvání a linkování appek a jejich dat na sdkartu (nemám tlf moc na telefonování, už vůbec ne na muziku, focení nebo asociální sítě, spíš jako druhej počítač na maily, jako meteostanici, zápisník, kalendář, čtečku a hraní), zachytil jsem nějaký předinfo o Lenovo K8 Note, ale prej není jistý, zda se u nás bude prodávat

• Aitos
        Aitos, 21.8.17 13:25:07  

A jak byl starý? Mě drží LG leon 3. rokem. ale wipe sem musel letos delat, ROMka mala, no. Záleží na ceně a parametrech. já myslím kdo nepařím moc, tak stačí 2GB RAM, a 16MB ROM - 7-10 GB volných na apky si myslím stačí, krom her tak mapy berou nejvíce (500-700MB co stát na offline). A s bat. pod 2700mA bych nešel, u displ 5,5 min 3000, raději 4, ale ta hmotnost pak.-( vytahá to všechny kapsy...

• Paia
          Paia, 21.8.17 13:47:27  

v listopadu by mu byly 3 roky
          bez rootu byl nepoužitelnej (no, pro někoho úplně nenáročnýho jo)
          prej 1 GB RAM a 4 GB úložiště
          v reálu 907 MB RAM a z celýho úložiště pro uživatele po továrním resetu jenom 1,32 GB, po přihlášení na gůgl a provedení základních aktualizací jeho věcí zbejvalo asi 235 MB, ani PokemonGo by se do tohoto stavu nedal instalovat a před rokem svině nyantechský stopli jeho funkčnost na rootlejch zařízeních

takže nutnej root, všechny ty základní gůgl věci integrovat přímo do systémový oblasti (ve který bylo přes 300 mega volno, po integraci cca 160-150 mega volno), mít sd kartu s dvěma partišnama, jednu větší fat32 a druhou menší ext2 (ext3 a ext4 telefon neuměl oblsloužit), vše co šlo nativně šoupat na kartu, Link2SD pak ještě některý nenativní uměl taky přesunout do FAT32 na kartu, zbytek pak odkazama do ext2 karty...

první rok to fungovalo skvěle, pak se začla "srát" karta, dal jsem jinou a šlo to skoro celej rok zase dobře, než se začala opět srát karta, popisoval jsem to tu někde dole, apky na kartě po noci buď jen nešly spustit nebo úplně zmizely, k jejich zprovoznění nestačilo jen odinstalovat a nainstalovat, muselo se ručně vymazat od ní zbylý soubory, pravidelně v linuxu provádět e2fsck na kartu...
          pak se k tomu během ledna až března přidalo zhoršení detekce dotyků, jednotlivý klepání ještě šlo, ale nebralo to dlouhý stisky a posuny, v posledních 3 měsících se vždycky něco posralo přímo v systému, takže jsem musel každou chvíli flashovat a rootovat a instalovat a obnovovat furt dokola...
          minulej tejden novej bug - nešly spouštět ani věci, který nikdy nebyly (ani nemohly bejt) na kartě, jako třeba nejzákladnější Link2SD, Android Toolkit nebo v systému intergrovanej SuperSU

podle mě měl nějakej error v paměťovým řadiči, kterej se projevil po roce používání, nejprv začal kurvit data na kartě (v linuxu spousta chyb na iuzlech, velikosti dat v blocích, mám schovanej poslední výpis) a ve finále asi i v interní paměti

• Paia
            Paia, 21.8.17 13:51:57  

části toho výpisu:

e2fsck -f -y -v -C 0 /dev/sde2

Průchod 1: Kontrolují se iuzly, bloky a velikosti
            Iuzel špatných bloků má neplatný blok(y). Vymazat? ano

Neplatný blok č.1 (134217728) v iuzlu špatných bloků. VYMAZÁNO.
            Neplatný blok č.2 (12615700) v iuzlu špatných bloků. VYMAZÁNO.
            Chyba při programování? Blok #32776 bezdůvodně použit v process_bad_blocks.
            Iuzel špatných bloků má nepřímý blok (2), který je v rozporu s metadaty
            souborového systému. VYMAZÁNO.

Iuzel špatných bloků se pravděpodobně poškodil. Zřejmě byste měli nyní
            zastavit a vyšetřit souborový systém na špatné bloky příkazem „e2fsck -c“
            Pokračovat? ano

Rozšířený atribut v iuzlu 2 má velikost hodnoty (268435743), která není platná
            Vymazat? ano

Iuzel kvóty se nepoužívá, ale obsahuje data. Vymazat? ano

Iuzel kvóty se nepoužívá, ale obsahuje data. Vymazat? ano

Iuzel 5 má nastaven příznak komprimace na systému souborů bez podpory komprimace. Vymazat? ano

V iuzlu 5 je i_size 72057594037927936, měla by být 0. Opravit? ano

V iuzlu 5 je i_blocks 134217728, mělo by být 0. Opravit? ano

Rezervovaný iuzel 6 () má špatný mód. Vymazat? ano

Iuzel 6 má špatný blok rozšířených atributů 1. Vymazat? ano

V iuzlu 6 je i_blocks 537001984, mělo by být 0. Opravit? ano

Iuzel 7 má neplatný blok(y). Vymazat? ano

Neplatný blok č.149900 (4194304) v iuzlu 7. VYMAZÁNO.
            Neplatný blok č.149904 (1114113) v iuzlu 7. VYMAZÁNO.
            Neplatný blok č.149906 (2151677952) v iuzlu 7. VYMAZÁNO.

...
            ...

Neplatný blok č.149952 (33558560) v iuzlu 7. VYMAZÁNO.
            Neplatný blok č.149953 (268435456) v iuzlu 7. VYMAZÁNO.
            Příliš mnoho neplatných bloků v iuzlu 7.
            Vyčistit iuzel? ano

Nalezeny iuzly, které byly součástí poškozeného spojového seznamu osiřelých. Opravit? ano

Iuzel 103 byl součástí seznamu osiřelých iuzlů. OPRAVENO.
            Iuzel 104 byl součástí seznamu osiřelých iuzlů. OPRAVENO.
            Odstraněný iuzel 105 má nulový dtime. Opravit? ano

...
            ...

V iuzlu 118 je i_blocks 128, mělo by být 0. Opravit? ano

Chyba při čtení bloku 393218 (Pokus přečíst blok ze systému souborů vyústil ve zkrácené čtení) během získávání dalšího iuzlu z průzkumu. Ignorovat chybu? ano

Vynutit přepsání? ano

Chyba při čtení bloku 393222 (Pokus přečíst blok ze systému souborů vyústil ve zkrácené čtení) během získávání dalšího iuzlu z průzkumu. Ignorovat chybu? ano

...
            ...

Položka „..“ v / (94699) má odstraněný/nepoužívaný iuzel 94658. Vymazat? ano

Položka „eventsFile“ v .../events (94700) má odstraněný/nepoužívaný iuzel 94671. Vymazat? ano

Položka „sessionFile“ v .../sessions (94702) má odstraněný/nepoužívaný iuzel 94664. Vymazat? ano

Položka „..“ v / (94704) má odstraněný/nepoužívaný iuzel 94658. Vymazat? ano

Položka „..“ v / (94707) má odstraněný/nepoužívaný iuzel 94658. Vymazat? ano

Položka „databases“ v / (94707) má odstraněný/nepoužívaný iuzel 94729. Vymazat? ano

...
            ...
            Nepřipojený adresářový iuzel 94707 (...)
            Připojit do /lost+found? ano

• Paia
            Paia, 21.8.17 13:57:12  

...
            ...
            Počet volných bloků ve skupině č. 0 špatně (30404, spočteno=30440).
            Opravit? ano

Počet volných bloků ve skupině č. 12 špatně (32100, spočteno=32197).
            Opravit? ano

Počet volných bloků špatně (586213, spočteno=586346).
            Opravit? ano

Rozdíly v bitmapě iuzlů: -162 -176 -218 -298 -316 -347 -397 -400 -429 -458 -471 -483 -535 -537 -582 -585 -596 -622 -626 -678 -728 -854 -860 -866 -868 -896 -927 -995 -1021 -1113 -1182 -1252 -1295 -1298 -1330 -(1332--1333) -1358 -1401 -1405 -1522 -1555 -1572 -1622 -1653 -1717 -1756 -1770 -1801 -1819 -1824 -1873 -1905 -1955 -1959 -2055 -2103 -2110 -2119 -2121 -2129 -2231 -2281 -2340 -2429 -2466 -2470 -2489 -2598 -2650 -2653 -2655 -2658 -2712 -2738 -2740 -2756 -2760 -2777 -2787 -2848 -2901 -2918 -2972 -3062 -3096 -3259 -3281 -3283 -3305 -3349 -3367 -3417 -3419 -3503 -3541 -3589 -3671 -3734 -3744 -3803 -3805 -3868 -3911 -3988 -4064 -4080 -4109 -4213 -4216 -4229 -4233 -4336 -4340 -4365 -4369 -4389 -4422 -4498 -4508 -4605 -4646 -4655 -4671 -4721 -4731 -4794 -4842 -4883 -4929 -5021 -5118 -5182 -5255 -5284 -5324 -5337 -5402 -5475 -5501 -5514 -5591 -5629 -5690 -5716 -5935 -5950 -6051 -6086 -(6129--6130) -6155 -6178 -6187 -6204 -6236 -6277 -6381 -6385 -6459 -6476 -6495 -6556 -6564 -6584 -6651 -6717 -6741 -6754 -6784 -6835 -7040 -7054 -7062 -7095 -7108 -7146 -7184 -7204 -7232 -7234 -7256 -7279 -7333 -7343 -7348 -7405 -7450 -7514 -7543 -7691 -7731 -7767 -7797 -7833 -7836 -7871 -7878 -(94657--94661) -(94663--94665) -(94667--94672) -(94721--94736) -(94738--94742) -(94744--94750) -94758 -94774 -94856 -95095 -95108 -95194 -95331 -95368 -95394 -95627 -95664 -96178 -96380 -96608 -96612 -96743 -96778 -96877 -96991 -97062 -97160 -97192 -97214 -97388 -97465 -97508 -97531 -97621 -97749 -(97842--97843) -97907 -97982 -98085 -98090 -98120 -98228 -98272 -98377 -98433 -98436 -98458 -98521 -98613 -98646 -98704 -98734 -98829 -98852 -98900 -99038 -99155 -99193 -99316 -99727 -100027 -100091 -100269 -100278 -100340 -100342 -100436 -100833 -100851 -100885 -100919 -101133 -101139 -101144 -101166 -101218 -101234 -101397 -101403 -101434 -101450 -101526 -101560 -101563 -101573 -101576 -101700 -101743 -101758 -101793 -101797 -101882 -101911 -102095 -102185 -102228 -102369
            Opravit? ano

Počet volných iuzlů ve skupině č. 0 špatně (7878, spočteno=7875).
            Opravit? ano

Počet volných iuzlů ve skupině č. 12 špatně (7800, spočteno=7842).
            Opravit? ano

Počet adresářů ve skupině č. 12 špatně (24, spočteno=16).
            Opravit? ano

Počet volných iuzlů špatně (149771, spočteno=149810).
            Opravit? ano

/dev/sde2: ***** SYSTÉM SOUBORŮ BYL ZMĚNĚN *****

62 použitých iuzlů (0.04 % z 149872)
            3 nesouvislé soubory (4,8 %)
            1 nesouvislý adresář (1,6 %)
            Počet iuzlů s ind/dind/tind bloky: 4/4/0
            12075 použitých bloků (2.02 % z 598421)
            2 chybné bloky
            0 velkých souborů

32 obyčejných souborů
            20 adresářů
            0 znakových zařízení
            0 blokových zařízení
            0 rour
            4294967286 odkazů
            0 symbolických odkazů(0 rychlých symbolických odkazů)
            0 socketů
            ------------
            33 souborů
            e2fsck 1.42.9 (4-Feb-2014)