Android

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
kolbaba71 (2017-07-17 18:00:21)marta.svobodova (2017-07-16 19:48:42)MOSTecak (2017-07-16 11:41:22)Key.Maker (2017-07-15 15:46:48)Doctor.Bolito (2017-07-14 17:30:09)Yunnan (2017-07-12 00:11:44)freekarol (2017-07-11 21:02:59)Sten (2017-07-11 18:45:09)Paia (2017-07-11 17:51:19)xkox (2017-06-27 13:58:49)janko.luptak (2017-06-22 13:13:55)xroll (2017-06-16 20:51:31)BRITSKY.SLECHTIC (2017-01-15 18:16:14)bublina (2016-12-17 13:59:04)cerveny.krokodyl (2015-10-10 23:59:26)Domovnik-317 (2014-11-13 17:16:35)Ariwen (2014-05-18 14:56:25)kirscha (2013-12-03 20:52:28)
Android
Založeno: 13. 10. 2013 | Příspěvků: 472 | Členů: 18
Správci: Doctor.Bolito (hlavní)

Android a vse kolem nej.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Paia
    Paia, 10.7.17 15:51:37  

tak jsem asi tejden před koncem června ten zatracenej LG F60 po záloze titanem totálně vymazal, flashnul ROM, zarootnul, dal jinou SD kartu (co v něm ještě nebyla) nainstaloval a obnovil nastavení ze zálohy, pár dnů to jelo jak z praku, ale pak ta svině od 3.7. dělá tohle:
    https://youtu.be/BVY8BJXmENg

musel jsem to vydržet celou "dovolenou" a appky spouštět z Link2SD

jen nechápu, proč nejdou spouštět některý app, který nebyly ani odkazovaný ani přesouvaný, prostě zůstaly v interní paměti, zatímco ty, co jsou na sdkartě pustit jdou
    ten foun má prostě v prdeli kromě dotykový části displeje i řadič paměti, to mi nikdo nevymluví...

• freekarol
      freekarol, 10.7.17 20:31:14  

Pokud to jelo v pořádku bez obnovení ze zálohy, pak to musí dělat nějaká aplikace kterou si pak ze zálohy obnovil. Já bych skočil na forum XDA, tam by mohli vědět, co s tím je, google překladač docela dobře překládá. Bylo i české forum, bohužel už nefuguje.

A nebo se zkusit zeptat tady: https://androidforum.cz/

Popřípadě, pokud umíš jiný jazyk než češtinu, tak najít forum v něm. Český internet je moc malý, v jiných jazycích se odpověd najde obvykle snadněji a rychleji.

• Paia
        Paia, 10.7.17 21:32:40  

celý app jsem ze zálohy neobnovoval, jenom jejich data, hlavně tedy seznam hovorů a nesmazaný sms, k tomu pak stavy ze 2 her a databázi poznámkovníku... i 5 účtů pošty do E-mail jsem tam radši nadatloval ručně, když to poprvý při obnově zkolabovalo

to blikání plochy začalo poté, co jsem si v pondělí 3.7. ráno chtěl přečíst jednoho maila, v noci ještě pohoda a po pár hodinách bum... ten foun když je v klidu něco samočinně dělá, čímž se kurví, dřív to byly sdkarty, dneska už samotná paměť v tlf

včera jsem se vrátil domů, tak jsem dneska trochu zkoumal a zjistil jsem, že to blikání má asi na svědomí systémová app Hodiny, jejíž vidget byl na ploše a když Hodiny spustím, funguje jen budík a odpočet, při přepnutí na stopky nebo světový časy (kde nebylo nic zadáno) to spadne

nicméně musí to souviset s ram či interním úložištěm, protože když mi to blblo od února do června, zlobily app na kartě, ale v interním fungovaly vždycky, teď je to poněkud naopak, některý app v interním nefungujou ani po odinstalování a nainstalování (AParted, RealCalcPlus, Aladin), jiný jo (Meteoradar, Toolkit, WizardMemo), nebo nefungujou některý z těch přesunutých/odkázaných, kterým ale data a cache zůstaly v interním

no a z cizích jazyků neumím žádnej...
        ale dal jsem toto i do komunity android cz/sk na g+

• freekarol
          freekarol, 11.7.17 00:25:49  

To tam máš originální ROM a nebo upravenou? Ta upravená může zlepšit reakce telefonu, záleží, kolik věcí výrobce do Androida přidal. Čistý Android se moc nedělá, proto lidi sahají např. po CyanogenMOD.

• Paia
            Paia, 11.7.17 10:16:32  

origo od výrobce, naštěstí je bez bloatware, takže žádnej bordel typu asoc. sítě, antivir na zkoušku či mobilní office, laicky řečeno "čistej android s ovladačema LG"

• freekarol
              freekarol, 11.7.17 10:46:37  

On výrobce obvykle dává to, čemu se říká graifcká nadstavba.
              https://www.svetandroida.cz/vikendova-hlasovacka-nadstavba-201510/

• Paia
                Paia, 11.7.17 17:51:18  

tak určitě to má přidáno "LG klávesnice", umí i českou qwertz a ne jenom qwerty

no a asi tam nějaký LG GUI bude, mezi procesama je jich dost, co začínaj řetězcem "com.lge.*", prostě tomu říkám drivery, protože žádný viditelný appky navíc to nejsou, v základu to nemá ani kalkulačku, možná že ani přehrávač muziky/videí, ale tuhle činnost na mobilu neprovozuju...
                po čistým flashi je tam jenom: e-mail a g-mail (ten zmražuju, je to hnus), kalendář, hodiny, foťák, chrome a klient gůglplej, kterej hnedka nabízí aktualizace dalších gůglvěcí, který tam taky jsou (z hlavy píšu: mapy, filmy, hudba, hry, knihy, hangout, plus), a to je vlastně všechno, pak se tam napřímo od výrobce (tedy ne přes gplay) přiinstaluje jen lg appka na zálohu/přesun dat do novýho tlf přes nfc

• Paia
    Paia, 14.6.17 09:40:42  

tak operátor Mobil.cz to, co fungovalo, podělal...

- Po aktivaci SIM karty a po každém dobití od nás dostanete internet zdarma ve výši 200 MB a to až na 30 dní. Pokud vyčerpáte 200 MB dat dříve než za 30 dní, rychlost se sníží na 32 kbps pro stahování dat a 16 kbps pro odesílání, a to až do oněch 30 dní od aktivace SIM karty nebo dobití. (původně to bylo nafurt)

- Standardní rychlost obnovíte dobitím nebo zakoupením balíčku dat. (beze změny)

- Dobitý kredit můžete použít na libovolné služby z naší nabídky včetně zakoupení datových balíčků. (beze změny)

- Pokud do 30 dní nedobijete nebo nezakoupíte nějaký datový balíček, internet se vám zastaví. (NEJSVIŇÁRNĚJŠTÍ SVIŇÁRNA!)

dobíjel jsem si kredit podle potřeby, cca 2x-3x za rok, vesměs jsem ho utrácel jiným způsobem, než za tlf/sms (jízdenky MHD, nákup mobilní applikace či prémiovýho obsahu v online hrách), tam, kde není wifi ta pomalá rychlost na přečtení mailů stačila a teď nebude žádná?

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 14.6.17 15:28:37  

U Kaktusu také nic moc změny. V rámci síťové neutrality přestane nabízet facebook zdarma (já vefu velkou část komunikace přes FB messenger). Jsem zvědav na změny v jejich ceníku. T-mobile mi poslední dobou přijde dost zmatený

• Paia
        Paia, 14.6.17 15:39:01  

a kaktus je virtuál taky pod T-M jako můj mobil.cz?

já sice asociální sítě nevedu, ale e-maily, počasí, mapy, to na mobilu vedu, když nejsem zrovna u kompu

obávám se, že ten internet pomalu zato furt zaříznou i jinde, u dalších virtuálů...

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 14.6.17 22:14:08  

Jj, vlastně mobil.cz a kaktus nejsou plnohodnotní virtuálové, ale jen přeprodejce T-mobilu (jsou na něm dost závislí).
          Ale kaktus je v rámci předplacenek ještě poměrně slušný. Hovory stojí více, ale účtují se po sekundách, data - platí se 1Kč/1MB, ale lze si předplatit balíček za 50Kč, ten má 80MB dat a po jejich vyčerpání si člověk určí jestli chce pokračovat plnou rychlostí (1Kč/1MB) nebo omezenou zadarmo (do teď 64kb/s). Pokud je člověk vášnivý facebookář, občas narazíš na upozornění, že ten stejný den si můžeš nabít a oni ti dobitou částku zdvojnásobí bonusovým kreditem (platí měsíc).
          Teď se chystají změny v ceníku koncem měsíce. Seberou ten facebook zadarmo, ale prý chtějí oplátkou nabídnout nižší ceny (resp. t-mobile na twistu šel teď dolů s cenou dat a to samé se čeká i u jeho "virtuálů").
          Jinak jsou prý zajímavé bonusy za dobití u tescomobile..ale moc jsem to nezkoumal.

• Aitos
            Aitos, 21.6.17 17:37:44  

...ten Tescomobile já mám nejraději, mám ještě tu starou sim /někdo je občas prodává na Aukru/, a rodině tak volám i sms všem zadara, oni mohou dobít jen párkrát do roka. Když dobiju mám 100% bonus vždy, tím pádem ceny služeb děleno 2, tedy za polovinu. A když za 300 dobiju přímo v tescu, dostanu ještě 50,- na nákup. Z bonusu 300 pořídím vše /platí jen měsíc, mě by stačil i na dva někdy. nebo ke konci koupím balíček na volání na další měsíc/, a ze základu ještě mohu sms jízdneku třeba v liberci koupit.
            Emtecko ceník pro trz tay dobrý, LTE 1,5GB za 140 na měsíc, a účtují až od zapnutí, dříve přestali účtovat i po vypnutí, v síti taky volání a sms zdarma, za 4kč/měs neberto.-)

• Aitos
              Aitos, 21.6.17 17:40:26  

u tesco mobile jsem mluvil o té- Výhody pro SIM karty pořízené do 24. 2. 2015 , ale ani po tom to nemají špatné ty balíčky, ale chybí ten bonus za dobytí.-() https://www.tescomobile.cz/cs/cenik

• Adalbert
    Adalbert, 6.6.17 16:57:56  

Dobrý den vespolek, je tady nějaký muzikant, který někdy zkoušel z Androidu dostat zero-latency zvuk? Já jen že se sice už prodává třeba iRig pro Android, ale ani na Androidu 6.0 se s tím prostě nedá ani náhodu hrát. Tak pátrám.

• Aitos
      Aitos, 6.6.17 23:06:03  

Jak zvuk bez zpoždění, jako mezi snímáním a reprodukcí? To by musela být už vlastnost jeho HW zvukovky, a tak to asi kontruováno není, vyšší verze sw to nespraví...

• Paia
    Paia, 20.5.17 09:52:01  

od tý doby, co pořad Applikace už neuvádí Mikoláš Tuček, ale ti dva buzeranti, tak stojí za hovno...

navíc dneska opět zkurvenej zvuk ze studia, jak kdyby jim nešly porty a bral to vzdálenej mikrofon, už to párkrát bylo, asi to dělaj totální diletanti...

• freekarol
      freekarol, 20.5.17 10:33:58  

Mne se to také moc nelíbí, ale očividně je to zaměřené na pubertáky, což já už nějaký ten pátek nejsem. Takže není divu, že mi ten pořad moc nesedí.

• Paia
        Paia, 20.5.17 21:37:37  

taky nejsem zajda, za rok přijde pajda...

• Doctor.Bolito
    Doctor.Bolito, 8.5.17 18:47:12  

Čistě ze zvědavosti - máte u nugátu jiná než bílá okna s notifikacemi na zamykací obrazovce? (snad se chápeme co myslím)

• cabballero
      cabballero, 13.5.17 15:25:48  

To je tohle? http://www.imagehosting.cz/?v=nuyty.png Ono by to mohlo mít i jinou barvu? V nastavení to měnit nejspíš nejde (?)
      Mimochodem, jak už se mi do mobilu jednou (v rámci aktualizací) nugát vetřel, neni už cesty zpět k A6? :10: Chtěl jsem zůstat na A6, ale chvilka nepozornosti, odkleplá aktualizace a je vymalováno. Zkoušel jsem tovární nastavení, i bez přístupu k internetu, ale naběhlo to stejně s nugátem. Je to normální? Nemam s tim zkušenosti, na starších androidech mi sice nějaký ty aktualizace proběhly, ale vždy jen v rámci stejné verze androidu. Nugát mam zatim první den a už se objevujou drobnosti, který jsou jinak než v A6 a nelíbí se mi. Pokud teda neexistuje vrátit se k A6, budu si holt muset někde na netu číst jen ohlasy uživatelů, kteří nugát chválí a to mě přesvědčí, že bych měl být vlastně rád, že mam A7 místo A6 :1: A naděje tu je, už jsem na netu četl, jak se několik uživatelů A7 svěřilo, že mají pocit, že s A7 jim to (při stejném provozu) žere míň baterii. Uvidíme :7:

• Doctor.Bolito
        Doctor.Bolito, 13.5.17 20:01:27  

Přesně to myslím. Tedy u mého stroje to nejde změnit. Spíš mě zajímá situace jinde a na alternativních ROM.

Jinak ten návrat k předchozí verzi androidu - nevím co máš konkrétně za telefon, ale všeobecně se dá vrátit asi jen nahráním předchozí verze přes kabel z počítače. Někteří výrobci na to mají přímo svůj software.

• cabballero
    cabballero, 6.5.17 17:49:25  

Zdar. Tušim, že kdybych vyházel, nebo aspoň zakázal (pokud by to šlo) z androidu chytrýho mobilu všechno od gůglu, moc by mi tam asi fungujícího nezůstalo, že jo... mobil s čistym androidem nejspíš neexistuje, nebo je výběr takovejch mobilů omezenej. Jsem s tim tak nějak smířenej, jak už jsem psal - co nepotřebuju, deaktivuju nebo třeba jenom schovam z displeje, ale jedna věc mě sere tak nějak dlouhodobě - při podržení domovskýho "tlačítka" vyskakuje vyhledávání google! :10: Měl jsem už android 4, 5 i 6 a nějak si mevzpomínam, že bych někde v nastavení mobilu našel tuhle kokotinu vypnout. Matně si pamatuju, že se mi kdysi v nějakym mobilu s androidem podařilo něco v nastavení povypínat a pak mi při podržení "domů" vyhledávání nevyskakovalo, ale omezovalo to současně zase jinou funkci, kterou jsem chtěl používat. A jednou mi to přestalo vyskakovat při použití jinýho launcheru, ale už si nepamatuju, tenkrát jsem jich zkoušel hafo. Aktuálně by mě to zajímalo na mobilu s androidem 6 - nejsou na to nějaký finty (pro běžného uživatele - ne pro ajťáka), jak tu šaškárnu s vyskakujícim gůglem při podržení tlač. "domů" zrušit? Něco mi někdo vyprávěl o jakémsi "růtu", ale to je pro mě španělská vesnice, nejsem žádnej IT-ekšpert, i windows na PC si nechávam přeinstalovávat u profíků :7:

• freekarol
      freekarol, 8.5.17 11:05:22  

Můžeš stáhnout jiný launcher, ten ti obvykle dá na výběr, co se má stát, když podržíš tlačítko home.

Napiš, jakou máš verzi Androidu a jaký telefon, možná to u tebe půjde normálně vypnout/nastavit.

• cabballero
        cabballero, 8.5.17 18:06:36  

Default launchery v mobilech/tabletech mi omezenejma možnostma individuálního nastavení nikdy nevyhovovaly a dneska si neumim představit, že bych u přístroje s androidem ke své spokojenosti používal launcher/nadstavbu dodané s přístrojem. Vyzkoušel jsem celkem podrobně určitě víc jak deset launcherů a vyšly mi z toho dva favoriti, který jsem si nakonec pořídil i jako placené verze - Nova Launcher a potom Next Launcher, ale tyto nenabízí volbu akce při delšim podržení tlač."home".
        Myslim, že v mym mobilu s androidem a default launcherem neni možnost toto jakkoliv vyřešit, ale třeba jsem jen slepej, nebo neumim hledat :7: Kdyby to aspoň nastavili na delší dobu (např.3sek.), to by mě tolik nevadilo, ale když gůgl vyskakuje už po půl vteřině :10: ... v nastavení mobilu je sice možnost změnit "čekací dobu" na reakci při přidržení dotyku - to funguje uplně na všechno na dotykovym displeji (i při použití altern.launcheru) KROMĚ TLAČ. HOME!, tomu stále stačí ta půl vteřina :8:
        // Huawei Nova, android6.0, EMUI4.1 //

• freekarol
          freekarol, 8.5.17 20:15:35  

Já používám mini launcher a ten mi na výber dává, co se má spustit, když podržím tlačítko home.

Můžeš taky zkusit Home2 Shortcut, který ti umožní nastavit, co se má spustit, když podržíš tlačítko home. Další možností je Buttons remapper, který dokáže nastavit i další hardwarová tlačítka. V tomhle je výhoda androidu, že se dá snad vše nějak upravit.

• cabballero
            cabballero, 8.5.17 23:09:02  

Dík za tip. S "Home2 Shortcut" ani s "Buttons remapper" jsem si nedokázal poradit, ale tohle https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton&hl=cs mi fungovalo. Bohužel jen u mobilu s androidem 4. U mobilu s androidem 6 se bohužel v uvodní nabídce programu vůbec neukáže možnost "Home Button", takže ani nelze nastavovat! - jsou tam vidět jen volby "Volume Buttons"!
            Prolejzal jsem tedy znova a znova všelijaký nastavení mobilu s A6 a nakonec se to možná povedlo, jen netušim, jak vyskakování vyhledávání gůglu při podržení HOME souvisí s hlasovým výstupem :1: :7: ...a zatim ještě netušim, jestli tato změna nastavení nebude nějak negativně ovlivňovat nějaký jiný funkce nebo aplikace, protože to vypadá, že gůgl je nas*anej takřka ve všem :1:

A co jsem tedy změnil v nastavení, po čem už mi při podržení HOME tlačítka nevyskakuje vyhledávání google?
            * Nastavení > Aplikace > dole pod seznamem "Rozšířené nastavení" > Výchozí nastavení aplikací > Pomoc a HLASOVÝ VÝSTUP > Asistenční aplikace > ...default tam bylo "Aplikace Google" > přepnul jsem to na ŽÁDNÉ :7:

Dává to smysl? Mně zatim ne, ale to je tim, že tomu nerozumim. Zatim mi stačí, že na mě po půlvteřinovym přidržení home tlač. nevyskakuje gůgl :6:

• freekarol
              freekarol, 9.5.17 00:35:10  

Google to schoval hoodně hluboko a nebo výrobce telefonu.

• Paia
    Paia, 4.5.17 17:23:10  

jak jsem už psal níž o problémech s dotykovým ovládáním, situace se mezitím zhoršila - jednotlivý klikání to bere zcela normálně, ale držení a šoupání už skoro vůbec, mám problémy gestem odemknout obrazovku, dlouhý podržení čtverečku pro vyvolání kontextovýho menu zafunguje až na 10+. pokus (jinak se mi furt otevírá seznam posledních použitejch appek), přesun ikon po plochách je téměř nemožnej...

moc nevěřím, že by tovární reset tomu pomohl, ale jestli se k němu brzo odhodlám, potřebuju si zazálohovat některý věci, o který jsem vždycky při předchozích resetech přicházel, a to jmenovitě seznam uloženejch wifi připojení včetně hesel, seznam příchozích hovorů, několik (cca 10) dlouhejch SMS >160 zn., co se nevejdou zkopírovat na SIM, 6 imap účtů emailu včetně nastavení základní androidí appky Email (nikoli gMail, ten nepoužívám, je zmrazenej)

prej je "nejlepší" TitanBackup, tak jsem ho nainstaloval, ale moc se v něm nevyznám (i když je česky), nevím, jak v něm udělat zálohy toho, co potřebuju a jestli to vůbec umí a taky jak to potom dostat zpátky na obnoveným systému

jinak mám obavy, že tlf jde po 2,5 letech do kopru, protože to, jak kurví data na dvoupartišnový sd kartě je taky čím dál horší - tejden jsem sd drsně testoval (zápisy dat, přesuny dat, mazání dat, důkladný opakovaný kontroly bloků) v počítači, na woknech i na linuxu a měla 100% spolehlivost, jakmile ji dám do tlf (root, Link2SD, skoro vše až na pár výjimek přesunuto klasickým app2sd nebo při nepodpoře odkázáno na sd, interní data a dalvik u všeho odkazovány), tak se jen tak přes noc buď znefunkčněj appky, nebo taky úplně zmizej a musej se znova instalovat, čímž hrozí zmizení či znefukčnění nějaký jiný (ale blbne prakticky jen pár určitejch stále dokola), pro provedení testu e2fsck (v terminálu přímo v tlf nebo venku na linuxu) to nalézá hafo chyb na uzlech a opravuje chybný údaje velikosti bloků a volnýho místa či co všechno...

• Yunnan
      Yunnan, 4.5.17 18:45:00  

Tenhle návod na Titanium Backup jsi zkoušel?
      https://www.svetandroida.cz/androidu-zalohovat-aplikace-data-programem-titanium-backup-201403

• Paia
        Paia, 4.5.17 22:58:35  

ten jsem neznal, díky
        ale i tak to neřeší, co z toho sáhodlouhýho seznamu mám vybrat pro uchování těch wifin, smsek, historie hovorů, email účtů...
        a stačí na to vůbec ta free verze?

• freekarol
          freekarol, 5.5.17 00:22:11  

Pokud nemáš root, tak ti data aplikací nedokáže zazálohovat. To platí i pro alternativy Titanium Backup.

• Paia
            Paia, 5.5.17 10:01:46  

přečti si pořádně poslední odstavec...

bez rootu by byl LG F60 totálně nepoužitelnej

• MOSTecak
      MOSTecak, 8.5.17 10:05:16  

Na to jsou aplikace na sladění dotykové obrazovky oky

• Paia
        Paia, 8.5.17 10:22:13  

to mě taky napadlo, našel jsem pár na testování displeje a v nich dotyky, multidotyky, šoupání atd. fungovalo bezchybně, jenže jenom v nich...
        v systému, jinejch appkách a hrách to šoupání nefunguje (resp. tak na 10%, místo dlouhýho stisku to vyhodnocuje jen krátkej a místo šoupání taky jen krátkej stisk)

netuším, jak hledat appku na ladění dotyků (jazyková bariéra), tak nějakou doporuč

už se pomalu připravuju, že po zazálohování toho, co jsem psal výše, udělám tovární reset, ale budu děsně nasranej, když bude hovno platnej...
        (ono úplně stačí po každý noci přeinstalovávat 1-3 nefunkční či úplně zmizelý appky - co doprčic v noci ten foun dělá, že to takhle na microSD kurví?)

• freekarol
          freekarol, 8.5.17 11:10:15  

V angličtině to najdeš takhle: https://goo.gl/anvYCi

Já bych zkusil vyměnit SD kartu, je možné, že ta karta už nemusí pracovat dobře. Nakonec, SD karta není určená na to, aby z ní běželi aplikace. Další věcí je, jestli používáš čističe či task killers, ty, stejně jako ve Windows, dokáží poškodit OS či aplikace.

• Paia
            Paia, 8.5.17 15:38:36  

ty sd karty mám 2, v počítači fungujou totálně bez chyb, testovaný byly dost zuřivě na woknech i na linuxu, ale v telefonu jsou pak za pár dnů v prdeli, myslím, že je v háji slot karty či jeho řadič, nevylučuju ani chybu v procesu rootování (root je, ale jeden nástroj si napůl myslí, že není a jedna funkce mu nejde) nebo v appce Link2SD, ale neznám jinou, která by krom nativního app2sd pro pár světlých výjimek uměla totéž i pro appky, kterým to tvůrci nedovolili a odkazovat na kartu krom jejího apk taky ještě lib, dex a data, taky umí upgradovaný součásti systému (typicky gůgl věci) intergrovat přímo do systému, takže nezabíraj úložiště (takže chrome, mapy, fotky, chytrý karty, obchod play, služby play, g+ a vůbec všechno od "G" hned po aktualizaci přemisťuju "do firmwaru" - s tím snad problémy nejsou)

už několikrát se stalo, že byly do sebe cyklicky zanořený cesty k datům appek a objevovaly se tam pak hodnoty, že appka má objem dat 580GB, přitom partišny karty mají fat32 10 GB + ext2 5 GB, ty cesty byly nějakej ten link, v ES file expl. měla nějaká ze složek šipku, takže obvykle ten bordel vzniká na tý ext2 partišně (tlf neumí kartu s ext3/4, nepřipojí jí) a cesta pak vypadá /data/sdext2/data/IDappky/data/sdext2/data/IDappky/data/sdext2/data/IDappky/data/sdext2/... a tak do nekonečna

task kiler ani auto čistič žádnej nemám, ale systém musí sám při noční nečinnosti něco provádět, někde jsem zahlídnul, že prej funkce fstrim je od kitkatu či lolipopu zabudovaná nativně

• freekarol
              freekarol, 9.5.17 00:37:50  

Musel bych dohledat, ale android by snad měl mít něco, jako má Windows prohlížeč události, takže by se pak mělo dočíst, jaké případně chyby Android zaznamenal.

• padlolos
    padlolos, 25.4.17 12:03:03  

Zdravim,
    jak se na ObchodPlay jmenuje aplikace pro zobrazování pohyblivých GIF animací? Ukazujou se jenom statický obrázky a nehejbou se. Nikde jsem nenašel žádný nastavení, tak předpokládám že se asi musí něco nainstalovat, aby se to mobil naučil.

• qwe-qwe-qwe
    qwe-qwe-qwe, 17.4.17 15:03:00  

Chci si koupit novej smartphone s Androidem. Měl by si poradit s hrama, takže RAM nejspíš min.2GB + 4(8?)jádro. Kvalita foťáku u mobilního telefonu mě nezajímá, spíš kapacita baterie, abych to nemusel dobíjet 2x denně. Koukam po telefonech v rozmezí 5 až 10 tisíc Kč. Trochu mě vyděsilo, že dneska většina mobilů nemá vyměnitelnou baterii (muj starej smartphone jí měl), takže když mi třeba po roce nebo dvou umře baterka, vyhodim kvuli tomu mobil třeba za 10 tisíc? Chvíli se mi líbily mobily od Samsungu a o tzv. čínský, pro mě neznámý značky jsem se vůbec nezajímal, ale nejspíš to přehodnotim. Když porovnávam parametry vs. cena, zdají se mi Samsungy zbytečně předražený a i když se tomu ještě trochu bránim, nejspíš skončim u značky jako např. Huawei/Honor, nebo dokonce Xiaomi!
    Co byste mi k tomu napsali? Jestli se mam něčeho bát jen kvuli značce, nebo je to zbytečný, protože stejně všechno sekaj v "jedné továrně"? Já nemam s timhle moc zkušeností, zatim jsem provozoval jen jeden smartphone, kterej po 2 letech odešel.

• freekarol
      freekarol, 18.4.17 01:25:48  

Počet jader procesoru, stejně jako počet megapixelů o fotáků, je zavádějící. Kdyby jenom tohle rozhodovalo, pak by výbět procesoru či fotáků byl jednoduchý. Není to tak, proto si člověk musí najít recenze, kde se píše, co procesor skutečně zvládne.

Nejjednodušší bude, najít si hru, kterou bych chtěl hrát a pak si vygooglovat, jak na tom telefon, který bych chtěl koupit, je.

Dnes se sice hodně věcí vyrábí v Číne, je ale dost podstatné, kdo tomu šéfuje. Pokud je to Apple či Samsung, tak kvalita bude jinde, než když je to nějaký neznámý, čínský výrobce.

Já osobně bych si koupil jen telefon, který má vyměnitelnou baterii a dá se bezpečně rootnout(kvůli zálohování).

Zepta bych se tady, kam chodí mnohem více lidí: http://www.mobilmania.cz/

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 18.4.17 01:59:41  

Konkrétně neřeknu. Nevím jak výkonný má být (hry moc nehraju a nevím jak jsou náročné) a jakou má mít výdrž (tady je slušný zenfone max nevo vibe P2 tuším). Baterie se dá obvykle vyměnit v servisu. U některých telefonů to jde lépe, u některých hůře. Huawei dělá poměrně slušné telefony a jejich Honory nejsou vůbec špatné. Xiaomi sice vcelku taky, ale kvůli softwaru bych je spíš doporučil geekům než normálnímu uživateli. Pokud ti nevadí angličtina, dobrý server je gsmarena a jejich vyhledavač phone finder (i když jsou v něm občas chyby). Dobrý je i notebookcheck.net. Z českých fór už zmíněná mobilmania.

• freekarol
        freekarol, 19.4.17 12:43:49  

Asi nejlepší forum ohledne Androidu, je XDA: https://forum.xda-developers.com/

Tam se člověk dozví věci, které jinde ne, popřípadě odtamtud přebírají informace jiné fora. Pokud bych chtěl například rootnout telefon, tak bych hledal spíše tam, protože je jistota, že mi nedají radu, díky které pak už telefon nespustím.

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 19.4.17 17:57:44  

Xda je sice vyhlášené, ale při výběru telefonu mi nepřijde moc užitečné. Leda když má člověk dva favority a hodně času projíždět fora. I když... třeba o průšvizích s LG G4 a G5 jsem se rychleji dozvěděl jinde. Nepopírám jeho užitečnost, ale to spíš až když má člověk vybráno a chce něco změnit na svém stroji.

Škoda, že jsou vyhledavače telefonů tak mizerné. Třeba na mobilmanii to byla změna spíš k horšímu. :5:

• Yunnan
            Yunnan, 20.4.17 11:37:19  

Ano, na mobilmanii jsem také jen nevěřícně zíral :9:

• Paia
    Paia, 6.3.17 13:24:08  

nějak mi na telefonu poslední 2 tejdny blbne detekce dotyků, teda samotný kliknutí to ještě bere, ale problémy jsou s "zmáčni a přesuň", nejen s přemísťováním ikon a widgetů po plochách, ale znemožňuje mi to i práci s panáčkama ve Fallout Shelter...
    třeba takový rolování seznamu mailů v email appce - dám prst na displej a jezdím s ním nahoru a dolů, různě krátkou chvilku (vydrží to třeba 10 pohybů nebo taky jenom 3) to funguje a pak to rolovat přestane, i když prstem dál hejbu... je nutno ho zvednout a pak pokračovat, vypadá to, jako kdyby něco ten proces "snímání pohybu" přerušovalo - s takovou se ikony nebo figurky přesouvat prostě nedaj...

• freekarol
      freekarol, 9.3.17 01:33:24  

Pokud je to originální ROM, tak zkusit obnovení do továrního nastavení(vše důležité nejdříve zálohovat). Pokud to nepomůže, tak zbývá jen navštívit servis. Hardwarový problém asi sám neopravíš.

• Paia
        Paia, 23.6.17 11:29:55  

včera jsem zazálohoval titanem a udělal to obnovení do továrního, protože mi začala padat systémová(!) appka E-mail (nikoli gmail, ten je zmraženej, protože je hnusnej)
        tlf zůstal rootlej, tomu E-mailu to vůbec nepomohlo, padá dál a dotykům, resp. detekci posunu a dlouhýho stisku už vůbec ne, ten krám je čím dál míň použitelnej...

udělám tedy "flashnutí" po kabelu ze souboru *.KDZ, pak holt zase proces root...

• freekarol
          freekarol, 24.6.17 15:16:38  

Pokud to blblo i po továrním nastavení, tak už s tím pravděpodobně nic moc neuděláš. Flashnutí Androidu, je poslední možnost. Já, na tvém místě, bych si koupil novější telefon, nechtělo by se mi to řešit dlouho. Proto taky zálohouji Windows, když něco nejde, nemusím nic řešit, obnovím ze zálohy. Bohužel, u Androidu kompletní záloha(nandroid) bez rootu a odemknutého bootloaderu, nejde.

• Paia
            Paia, 24.6.17 22:29:41  

appce E-mail to flashnutí pomohlo, dal jsem tam i sd kartu, která v tlf ještě nebyla, ale má jen 8 GB místo 16
            nicméně detekci dlouhejch stisků a posunů to nepomohlo, nefungovalo to ani čerstvě po flashi ještě bez rootu, asi je hw problém přímo ve vrstvě na displeji, sklo gorilaglass je k němu přidělaný oboustranně lepícím proužkem, tak jsem to radši neoddělával, i když jsem tlf rozebíral

na novej tlf nemám, jsem dlouhodobě bez práce a od státu nepobírám ani halíř

naštěstí jsem se naučil s tím titanbackup, takže jsem nepřišel o historii volání a sms (i když jich mám minimum) ani o uložený wifiny případně některý data appek, co nemají ukládání do cloudu, údaje 5 účtů v E-mail jsem radši nadatloval ručně, i když zálohovaný byly a obnovoval jsem je po předchozím továrním resetu

teď už jen čekat, kdy začne sd karta dělat to samý, co ty předchozí, jestli jo, pak je fakt chyba v přístroji, že na ní ničí data

• freekarol
              freekarol, 24.6.17 23:37:16  

Čínani dneska dělají i špičkové telefony a jsou levnější než značkové, takže Huawei či Xiaomi je jistota. Už kolem 4 tisíc se dá sehnat slušný telefon. Takže si stačí skočit na brigádu(do Amazonu nabírají každý měsíc) a hned máš na nový telefon. A nebo si počkej na Ježíška. :15:

• Paia
                Paia, 25.6.17 08:14:51  

kdyby mi bylo o 30 míň, tak bych možná ten amazon dal, ale dneska bych tam nevydržel ani 2 hodiny, natož den...
                už nemůžu "dělat cokoli", kam se přihlásím, odtamtud mi ani neodpovědí a pokud 1 z 50 jo, pak zamítavě

• freekarol
                  freekarol, 25.6.17 14:08:59  

Amazon není ani pro ty mladší, to že tato firma nabírá každý měsíc, mluví samo za sebe... Máme to v ČR bohužel blbě nastavené, starší si už těžko shání práci. Ale to už jsme mimo téma téhle diskuse.