Android

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Doctor.Bolito (2018-11-28 23:36:48)kolbaba71 (2018-11-28 17:15:03)bublina (2018-10-21 19:40:32)freekarol (2018-09-22 20:42:28)Sten (2018-09-22 16:33:24)Paia (2018-09-22 08:16:55)Yunnan (2018-09-22 06:59:30)Aitos (2018-09-21 15:00:12)radiac (2018-07-15 14:26:22)xkox (2018-07-13 22:26:11)Key.Maker (2018-07-01 08:32:52)BRITSKY.SLECHTIC (2018-06-10 14:39:04)MOSTecak (2017-10-14 14:02:30)marta.svobodova (2017-07-16 19:48:42)
Android
Založeno: 13. 10. 2013 | Příspěvků: 582 | Členů: 14

Android a vse kolem nej.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Aitos
    Aitos, 19.9.18 08:53:11  

Co poradíte?
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_6a-9217.php
    líbí se mi menší rozměny 147x72 ale slabší bat, 3000mAh, chci 4000mAh. Našel sem https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_(redmi_6_pro)-9247.php ale ten od víkendu v gearbestu podražil o 20USD, a chci něco do 4500,- celkem, Hauwei jsou na mě drahé a jinak nevím, beru i čonga, ale ne značky jako Doogee co proklamují nadhodnocené parametry. Ještě aby foťák nebyl v horším světle na prd. :4:

• Aitos
      Aitos, 19.9.18 11:02:14  

Resp. raději bych koupil u nás v solidnějším eshopu, a to se s do 4.5t vejdu do A2 jen se 3GB/32GB ROM.

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 19.9.18 21:04:01  

Za tu cenu asi redmi 6 bude fajn... žádné úžasné fotky to asi dělat nebude, ale na fullscreenu to vypadá slušně (pokud není tma).
      Záruka dle obchodníka (někteří byli schopni rovnou poslat druhý funkční telefon, ale na to bych nespoléhal). Tuším, že se to řešilo na některých forech, kde byli zkušení uživatelé. Před rokem na mobilmanii se to hodně řešilo. Ale více nepomohu.

• Aitos
        Aitos, 21.9.18 14:59:01  

Díky, záruka je problém, i xiaomistore na Žižkově, vše skvělé až na ty reklamace.-( To samé i jinak dobrý Mironet, a v CZC kterému věřím a reklamacemi v celku dobré zkušenosti mám, tam ještě o 500,- více, tedy 4990,- zákl. model.

• Aitos
        Aitos, 21.9.18 15:00:11  

A Čína, tam se dá spolehnout že slušný obchod garantuje donání, případně řeší se přes Paypal. Jinak bych tam ani neplatil... ale záruka, jak nejsi čong, tak uznají co druhou reklamaci, ot. zda vůbec zkoumají co proč jak??

• kolbaba71
    kolbaba71, 3.9.18 11:40:41  

Jakým způsobem bych mohl nahrávat z mobilu a do mobilu mp3, filmy apod z PC? Když ho připojím k PC, tak se objeví v zařízeních a můžu ho i otevřít, ale nemužu nic nahrát a složka mobilu je prázdná. Tuším, že se někde něco asi musí povolit, respektive snad autorizovat PC, ale nevím co a kde. Mám Moto G5+ s A7. Na PC mám WIn10 pro 64bit.

• Paia
      Paia, 3.9.18 13:30:47  

když to spojíš, na mobilu by se ti měla ve stavový liště ukázat ikona usb, když ji stáhneš, měla by tam bejt položka s touž ikonou a pod ní (na klik) se schovávaj volby způsobu připojení (MTP, PTP, jen nabíjení) no přes MTP to pak v PC uvidíš třeba jako flešku, alespoň na win7 to tak je, desítky nevím...
      když to bylo od andr. 2.3 do 5.1, tak je to tak snad i u 7...

• kolbaba71
        kolbaba71, 3.9.18 17:30:31  

Když jsem měl mobil s Androidem 4.2, tak jsem ho připojil, odkliknul, jak se má připojit a už fungoval. tenhle ne. Mám podezření, že za tím stojí lepší zabezpečení Androidu.

• Doctor.Bolito
        Doctor.Bolito, 4.9.18 18:34:38  

Je to tak stále, jak na W7, W10, tak v mém případě i androidu v7 i v8.
        Někdy mohou blbnout ovladače, ale to by se neobjevila složka, takže jak píšeš. Povolit v mobilu. Tam by měl být zakopaný pes.

• freekarol
          freekarol, 4.9.18 20:30:39  

Ono by pomohlo, kdyby napsal, jaký mobil má. Jako poslední možnost(pokud zkusil i vhodné ovladače), je tovární nastavení, popřípadě vymazat Dalvik/ART Cache.

• Doctor.Bolito
            Doctor.Bolito, 4.9.18 22:25:03  

Však píše - Lenovo Moto G5 plus. Já bych fakt řekl, že to stačí povolit v telefonu.

• freekarol
    freekarol, 17.8.18 00:40:51  

Android Pie je tu. Přiznejte se, kdo tento upgrade dostane? Pokud můžu posoudit, jak se dnes po aktualizaci, zrychlili aplikace Dokumenty a Kontakty od Googlu, tak Android Pie, by měl být skutečný upgrade=vylepšení.

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 18.8.18 10:09:23  

Já se přiznám, že můj telefon se ho nedočká :) Ale mám pocit, že tenhle upgrade nic zásadního nepřinese.

• Paia
        Paia, 18.8.18 11:43:58  

já se mrcasím s kitkatem na jednojádrový sračce...
        (neny many, neny zábava)

• freekarol
          freekarol, 18.8.18 12:21:25  

Tady ani moc o peníze nejde. U Samsungu za 10 tisíc budu čekat na novější Android déle než u levnějšího mobilu od Xiaomi či Nokie.

• freekarol
        freekarol, 18.8.18 12:17:26  

Upgrade na 8.1, nic moc nebyl, ale Android 9(Pie), tam jsou výrazné změny. Já ho teda mám údajně dostat, ale nejsem blázen, abych hned upgradoval. Ještě jsem neaktualizoval ani na 8.1, čekám, až budou opravené některé chyby.

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 18.8.18 13:11:49  

Jaké výrazné změny?

• freekarol
            freekarol, 18.8.18 23:18:18  

Informace přímo od Googlu: https://www.android.com/versions/pie-9-0/

A nebo česky: https://computerworld.cz/internet-a-komunikace/android-pie-je-tu-54843

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 19.8.18 12:14:50  

To si nerozumíme - já znám ten seznam změn, spíš mě zajímalo co pro tebe znamenají ony "výrazné změny".

Mám z toho pocit jako z Orea - pokud používáš čistý android, pak jsou tu nějaká lehká vylepšení uživatelského prostředí, které jsou pak zanedbatelné pokud používáš nástavby výrobce, které občas mají některé z funkcí v předstihu (například samsung a práce s více okny). Míra optimalizace je také otázkou. Vždy se objeví hodně nadšených ohlasů, ale otázkou jest, zdali to není zčásti efekt nové čisté instalace systému. Já osobně výraznější rozdíly ve výdrži nepozoroval..a ostatní u mého modelu také.

• freekarol
                freekarol, 19.8.18 12:39:07  

Jasně jsem napsal, že aktualizované Kontakty či Dokumenty, přinesli výrazné zrychlení, takže je možné, že to samé bude i s Android Pie. Dále se slibuje lepší optimalizace aplikací, takže baterie vydrží déle, aniž by se agresivně ukončovali aplikace na pozadí, jak to má např. Xiaomi či Huawei. Gesta posuzovat nemůžu, ale logicky, pokud Google zavede nějakou funkci, tak by to mělo být lépe zavedené, než když si na to stáhnu aplikaci. Nadstavba to sice taky může řešit, ta ale zpomaluje aktualizace Androidu, nemluvě o tom, že pokud se v ní objeví nějaký problém, může to mít vliv i na samotný Android a čekat, než to výrobce opraví... Je to podobné, jako doplnky do prohlížeče vs když prohlížeč má v sobě už funkce zabudované. V druhém případě je to lépe vyladěné.

Já samozřejmě netvrdím, že to bude tak, jak se slibuje. Ale těch změn je rozhodně více, než jak to bylo s Android 8.1. Tam byly změny hlavně pod pokličkou. Do konce roku bych měl dostat Pie, takže nejpoozději do března 2019(vždy aktualizuji se zpožděním), budu vědět, rozdíl mezi sliby a skuzečností. :15:

• Sten
      Sten, 20.8.18 00:36:54  

Mám Nexus, takže mám smůlu :5: Alespoň že aktualizace aplikací dostanu.

• freekarol
        freekarol, 20.8.18 00:39:52  

Stačí chvíli počkat a custom ROM by bylo řešení: https://www.androidsage.com/2018/08/10/install-android-9-pie-for-nexus-5x-with-aosp-rom-port/

• Sten
          Sten, 20.8.18 00:50:11  

Uvidíme, jestli se mi do toho bude chtít, zase tolik výhod v Pie nevidím a mám ještě rok oficiálních bezpečnostních aktualizací.

• freekarol
            freekarol, 20.8.18 11:30:16  

Custom Rom je sázka do loterie, člověk nikdy neví, co bude/nebude fungovat. Takže je to spíše pro ty, kterým nevadí experimentovat, ne pro ty, kteří chtějí mobil vzít do ruky-používat-položit ho.

Jaké výhody Pie skutečně přinese, ukáže čas. Zatím o něj můžou psát jen ti, kteří mají Pixely a něbo nějaký typ Nokie.

• Paia
    Paia, 18.6.18 09:53:35  

v sekci gůgl map (funkce místní průvodci) musí sedět stádo idotů...
    jak mám asi přidat fotky k místům, který jsem navštívil, když se mi ta notifikace zobrazí až když jsem dávno doma? (nebo až doma si jí všimnu, tlf venku skoro furt hajá v kapse a navíc telefonem vůbec nefotím, na to mám kompakt s víc možnostma nastavení)

• Paia
    Paia, 2.6.18 11:43:11  

už mě ten android a jeho správa paměti nebetyčně nasírá!!!
    jde o starej galaxy fame (s andr. 4.1.2), v úložišti je volno asi 330 MB, volný RAM to hlásí cca 80-90 MB a vono to nejni schopný aktualizovat si systémovou součást apku s názvem "Google", kterážto aktualizace má 22 MB, sice se stáhne, ale pak při pokusu instalovat chyba, že není místo! grrrrrr!!!!

podle jiný apky Diskinfo je obsazenost 512 MB cache pouhejch několik jednotek MB, ale na druhou stranu 100 MB swap má volno jen 8 MB - může to bejt tím?

vždycky hodinu strávím několikerým ručním ukončováním běžících procesů*) a opakováním aktualizace než se to nakonec nějak povede, jak mám kurva zajistit, aby to šlo na první pokus, když tam ta kapacita (až na ten swap) je?

*) to je druhá věc, co mě sejří, že si to furt samo pouští věci, který já použiju sotva 1x do měsíce, ale nechci je zase dávat zmražovat, protože cloud - třeba "Hry Google Play", pomocí nich si ukládám stav rozehranosti (statistiky) třeba jednoho Sudoku, který si pustím fakt jen občas, ale ty HGP můžu denně odstřelovat 10x a furt se znova pustěj! grrrrr!!!!

• freekarol
      freekarol, 2.6.18 13:47:16  

Mě se tohle už nechtělo řešit, tak jsem si koupil pořádný mobil a kašlu na to, co je v mobilu spuštěno. Vše běží jak má, nic se neseká a mám klid, svatý klid.

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 3.6.18 01:21:18  

Leda že by tam šlo nějak narvat odlehčené aplikace pro android Go, ideálně celý android go, což s největší pravděpodobností nepůjde. Ale můžeš udělat průzkum tímhle směrem. Já už poslední dobou dost ztrácím přehled o dění ve světe mobilních OS, takže tohle je maximum, co mě teď napadá.

• Paia
        Paia, 3.6.18 06:44:34  

ééé, to ani zkoušet nebudu vzhledem k tomu, že tenhle kus ani nejde ničím rootnout...

a podobný nemožnosti aktualizovat jsem měl i na předchozím LG F60, rootlým a i s využívaným Link2SD, takže měl jak v RAM tak ve vnitřním úložišti habakuk volnýho místa, 250 RAM volný a 800 v úložišti a nechtělo to zaktualizovat 50 mega...

ten gal. fame je nouzovka z bazaru (v histori vlákna jsou trable s F60), není práce = nejsou prachy, jinak mám vyhlídnutou nokii 6.1

• freekarol
          freekarol, 3.6.18 11:20:09  

Za tu cenu dostaneš lepší hardware od Huawei, Honor či Xiaomi. Je sice pěkný, že Nokia má čistý Android, ale ten hardware ve srovnání s konkurencí... Pokud tě napadne, fuj Čínani, tak věz, že Nokia by snad už taky měla být čínská.

• Doctor.Bolito
            Doctor.Bolito, 3.6.18 12:13:35  

Tak co do kvality a robustnosti těl je prý Nokia (alespoň u vyšších modelů) nadprůměrná stejně jako s aktualizacemi. Ale je fakt, že poměr cena/výkon co do výbavy není až tak vynikající. Mě by asi vadila absence notifikační diody.

Jinak jsem z nabídky na trhu vcelku smutný. Třeba mé matce jsem dal svojí starou Lumii 930. Se štěstím jsem se za 4tis. dostal k novému telefonu. To byl výjimečný případ, ale ke konci kariéry se ve výprodeji dala sehnat jako šedivka možná za 6-5tis (dokonce v nějakém pochybném e-shopu jí mají ještě teď za 3,5) Jasně, s umírajícím OS, ale stále to byl normální funkční telefon. Stále jsou na něm aktuální mapy pro turistiku i navigaci, krokoměr a tuny dalších věcí... ale co je fascinující - ten 4 roky starý telefon klidně dělá minimálně srovnatelné snímky jak dnešní telefony nad 10tis. a leckdy i lepší. A to má rozměry jako dnešní telefony (doma mám ještě lumii 1020 - ta je 5 let stará a překonává dnešní špičku co do kvality snímků, ale už má na zádech menší výstupek). Tak si říkám, že v některých oblastech ten vývoj nejde kupředu jak by člověk očekával.
            A co nejsmutnější - nedávno jsem koukal na video z 1020 z před před minulého léta - 3x digitální zoom (kupodivu to na kvalitě nebylo moc znát) a stejně stabilizace fungovala výrazně lépe než na galaxy S7. Zvuk také. To mi osobně připadá jako výsměch. I l930 v téhle oblasti překonává S7, ale není to už tak do očí bijící.

• freekarol
              freekarol, 3.6.18 12:38:54  

Mě vadí, že MS s mobily neuspěl, to rozhodně byly dobré mobily. Proto bych také současné vedení MS vyházel, protože takhle zabít dobrý projekt, nemluvě o tom, co dělají s Windows 10...

Notifikační diodu taky vyžaduji, ale možná nastane doba, kdy bude historií, stejně jako se ted dělají převážně jen hybridní sloty, takže žádné 2 SIM a SD karta, ale budto 2 SIM a nebo 1 SIM a SD karta.

• freekarol
    freekarol, 8.5.18 01:20:12  

Tak jsem si pořídil mobil s čistým Androidem od Xiaomi a nemůžu si stěžovat. Vše běží plynule a rychle. Kdo nemá finance na to, aby si kupoval mobily přímo od Googlu(a nebo nechce), tak tohle je jedna z možností, jak mít Androida, aniž by byl upravený výrobcem mobilu.

• Doctor.Bolito
      Doctor.Bolito, 8.5.18 18:12:55  

Model A1 s Androidem One?

• freekarol
        freekarol, 8.5.18 23:38:50  

Trefa. I když to zas tak nebylo těžké, vzhledem k tomu, že je to jediný mobil od Xiaomi, který nemá MIUI.

Ale už se plánuje druhý. Asi chce Xiaomi otestovat, jestli by nemohl více peněz takhle vydělat. Protože v ceně, v jaké se Xiaomi pohybuje, moc mobilů s čistým Androidem není a když ano, tak výkon nic moc a nebo mají jen 16 GB vnitřní pamět.

Nakonec, bylo hlasování, jestli lidi chtějí od Xiaomi MIUI a nebo čistý Android. To druhé vyhrálo. Sice hlasování pak Xiaomi smazalo, ale očividně své zákazníky neignoruje. To, kdyby se naučil Microsoft. To by bylo teprve terno. :15:

• Doctor.Bolito
          Doctor.Bolito, 8.5.18 23:59:17  

Já to vcelku chápu a je rozhodně dobře, že Xiaomi nabízí tuhle alternativu. Ale na druhou stranu, taková Motorola má dlouhodobě poměrně dost čistý android a zajímavý HW (G5 má výměnnou baterku, vlajková loď zase nejodolnější displej a moto mods), často za lákavou cenu, ale kdovíjak si tím nepomohla .)

• freekarol
            freekarol, 9.5.18 10:41:59  

Na Motorolu jsem se díval, stejně jako na Nokiu, ale nakonec z toho vyšlo lépe Xiaomi. Pokud bych chtěl platit více, tak pak asi jedině Nokia. Na baterii, kterou bych mohl sám vyměnit doma, stejně jako nemít hybridní slot, jsem rezignoval. To by se mi výběr mobilů, výrazně snížil. Jen škoda, že Xiaomi ještě stále ignoruje NFC. Možná čeká, jestli se placení v Evropě, přes NFC, opravdu rozšíří a nebo bude v plenkách, jak je teď.

• Doctor.Bolito
              Doctor.Bolito, 9.5.18 18:51:08  

Těžko říct, taky nechápu ignoraci NFC. Mi6 jej má tuším? Tak je to asi vyhrazené pro high-end .) Ale věřím že bude lépe

Mě třeba mrzí, že Samsung rychle přestal s google play edicí alá čistá rom. Sice nejsem jejich vyložený fanda, ale přijde mi, že v současnosti mají (alespoň ve vyšší cenové kategorii) nejdotaženější zařízení, žel kazí jim to všechen ten bloatware. Je ho méně než dříve, ale stále hodně.

• Doctor.Bolito
                Doctor.Bolito, 9.5.18 18:55:51  

Na druhou stranu, už jsem mohl vyzkoušet Airbank. Je to vcelku pohodlné, vlastně naprosto stejně jako bezkontaktní platební karta (kterou duplikuje), jen stačí otisk místo pinu (tuším), ale jinak v tom nevidím velký smysl. Raději nakonec vytáhnu kartu, kterou obvykle tahám tak jako tak sebou a kterou v tom zmatku u pokladny mohu beztrestně upustit. Blbé je, že mobil k fungování krom NFC potřebuje i aktivní data (člověk je omylem vypne a pak se diví proč mu transakce u pokladny hází chybu)

• Yunnan
                  Yunnan, 9.5.18 23:38:06  

Většinou to funguje s PINem. Alespoň u nás zákazníci s NFC mobilní platbou nad 500,- dávají PIN.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 11.5.18 00:24:39  

Tak jsem to popletl. Opravdu se i u Airbank musí nad 500 Kč zadat pin a nelze to obejít otiskem.

• freekarol
                  freekarol, 10.5.18 20:34:22  

Placení mobilem má smysl, pokud člověk s sebou nechce tahat platební karty. Ale ani kartou se všude platit nedá. A mobilem si u bankomatu sotva vyberu hotovost. Dokud se tohle nedotáhne, tak NFC nebude nutnost, jen možnost.

• Yunnan
                    Yunnan, 10.5.18 23:36:52  

Myslím, že Airbanka už má i bezkontaktní bankomaty. Musím se na něj v práci podívat :4: .

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 11.5.18 00:27:01  

No, zkoušel jsem mobil u bezkontaktního bankomatu airbank, ale nepochodil jsem. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by to v budoucnu nemohlo fungovat

• freekarol
                    freekarol, 11.5.18 10:52:53  

Fungovat by to klidně mohlo i ted, jen ještě není důvod, proč do toho investovat peníze. Stejně, i když tu placení NFC bude běžné, nic se neděje, platební karty jen tak nezmizí, stejně jako nezmizela hotovost, když se objevily platební karty.

• Doctor.Bolito
                    Doctor.Bolito, 11.5.18 20:42:06  

Já myslím, že by to zase tolik financí stát nemuselo...minimálně HW by měl být dostačující co tam mají teď (laicky hádám).

No, dneska mi volali s průzkumem ohledně bezkontaktních plateb mobilem u AirBank .) Vzpomněl jsem si na tuhle diskuzi a namítl, že mi vadí zadávání pinu místo otisku u plateb na 500Kč. Tak jsem zvědavý, jestli si tím nějak pomohu .))

NFC placení...běžné... no, nepodporují jej zatím všechny banky, ale platit se dá hádám všude, kde bezkontaktní platební kartou, takže člověk může platit mobilem téměř všude, což je de facto už slušné rozšíření. Otázka jest, zdali bude běžné, když nenabídne víc jak karta, kterou jsou lidi zvyklí.

• Yunnan
                    Yunnan, 13.5.18 23:16:14  

Doctor.Bolito: ano, kde je bezkontaktní terminál, funguje tam platba mobilem.

• freekarol
                freekarol, 10.5.18 20:38:10  

Jo, nějaký mobil ve vyšší cenově hladině, by snad NFC mít mělo... Xiaomi prý NFC nemá, protože je hlavně soustředěný na Indii a tam NFC je ještě v plenkách. Uvidíme, jak to s NFC bude za dva, tři roky. Pokud bude v ČR tak běžné, jako bezkontaktní karty, tak si možná mobil s NFC pořídím. Kvůli ČR, ale sotva Xiaomi zavede NFC. LTE s frekvencí 800, Xiaomi taky ignorovalo a ted už v global verzi, je. Tak se třeba dočkáme i NFC u většiny mobilů Xiaomi.