Antikoncepce

Moderovaná diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
amorek23 (2017-10-18 13:39:07)Micromia (2017-10-17 21:27:57)V.Ivuska (2017-10-17 21:02:53)Ucik (2017-10-17 07:08:58)beLIEve (2017-10-13 06:33:42)monkei (2017-10-09 16:14:38)shane (2017-10-08 14:55:02)Nik-ky (2017-10-03 19:17:33)Millagros115 (2017-10-03 10:38:23)Nessy (2017-10-02 16:32:43)Rusalka (2017-10-02 13:23:19)Jackie0004 (2017-10-02 09:03:40)WhiteRose (2017-10-01 15:40:02)sweetgirlone (2017-08-16 22:25:27)gunsroses (2017-07-14 13:00:59)lafytka (2017-02-26 18:33:38)andie418 (2017-02-12 23:01:49)rock.soul (2016-12-02 17:37:52)Dextra (2016-08-29 09:01:21)amour.et.paix (2016-06-27 10:05:21)annie111 (2015-12-13 21:13:16)Reagujici (2015-10-18 20:28:13)smajla (2015-09-17 15:37:44)
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 1 835 | Členů: 51
Správci: monkei (hlavní)

Jaký druh antikoncepce používáte a jaké s ním máte zkušenosti? Před položením dotazu si prostuduj příbalový leták - je v něm většina informací!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Rusalka
    Rusalka, 16.8.17 13:34:37  

máte někdo dojem, že vás HA změnila? já jsem jí brala osm let a připadalo mi to v pohodě, a byla jsem celkem velkým zastáncem, ale ke konci jsem propadla depresi, se kterou se teď léčím (no dobře, už jsem z toho naprosto venku a je mi super), a obrovský zlepšení hlavy přišlo tak nějak celkem ve stejnou dobu s vysazením... taky jsem zase celkem rajda (což jsem byla než jsem nasadila HA), a taková všeobecně hrozně ujetá, což mi ty dlouhý roky vlastně hrozně chybělo, jen jsem si jakoby nepamatovala, jaká jsem byla předtím.

• beLIEve
      beLIEve, 16.8.17 15:32:18  

Vůběc ne, naopak mám hrůzu, že když ji vysadím, přijdou zase bolesti, omdlévání, neustálé krvácení, pocity na zvracení...a extrémní strach z otěhotnění, který ze mě udělá uzlík nervíků neschopný sexu.

• amorek23
      amorek23, 16.8.17 16:45:58  

já jsem trochu jiný případ, dostala jsem antikoncepci ze zdravotních důvodů, hormonální problémy, nekonečná menstruace a bolesti a spolu s chorobným strachem z otěhotnění je pro mě antikoncepce to nejlepší řešení. Vzhledem k tomu, že už jí zobu 15 let, necítím žádná negativa. Deprese mám jen ze své matky.

• sweetgirlone
      sweetgirlone, 16.8.17 22:24:32  

já to sem psala už xkrát - HA jsem vysadila právě kvůli psychice. během braní jsem pozorovala, že jsem někdo jiný; neustále špatná a temná nálada, vlastně jen špatná a horší a nikdy ne dobrá. cítila jsem dost úzkosti a byla jsem jakoby ,,za sklem" - po vysazení jsem to já jako dřív, mám prostě blbou a dobrou náladu, ale je hodně chvil,kdy jsem v pohodě a cítim se fakt dobře. a víc ,,dýchám" - s HA jsem byla taková utlumená...

• Nessy
      Nessy, 19.8.17 23:41:20  

Mám ji 15 let a je mi fajn. Krámy párkrát do roka, nebojím se otěhotnění, na sex mám chuť a splínům propadám tak nějak normálně.

• WhiteRose
      WhiteRose, 1.10.17 15:40:01  

Mě určitě změnila, předtím jsem zažívala někdy stavy pohody, euforie, zatímco s HA jsem měla náladu bud' takovou normální nebo špatnou, ale nikdy ne dobrou. Dost často jsem brečela a pořádně jsem nevěděla proč. Když jsem ji vysadila, navrátily se mi stavy dobré nálady a pohody. Ovšem depresivní stavy nevymizely ani po vysazení, musela jsem začít brát antidepresiva. Na fyzické zdraví HA taky měla vliv, víc mě bolela hlava a před menstruací jsem měla strašné chutě na sladké, celkově příznaky PMS byly mnohem intenzivnější při HA než bez ní. Už ji neberu rok a tři čtvrtě a neměnila bych. Menstruaci mám tak 1x za 3 měsíce, s HA jsem ji měla každý měsíc (vynechávání pauz mi nevyhovovalo, způsobovalo mi to špinění nebo tlak v podbřišku, kvůli kterému jsem stejně musela pauzu udělat), mám mnohem citlivější klitoris, nejsem taková "oblbnutá" a bez nálady, navíc mi partner řekl, že i intenzivněji voním, než když jsem brala HA. Už se toho svinstva ani nedotknu.

• beLIEve
    beLIEve, 9.8.17 17:11:19  

Tak, doktor už si neví rady s mýma zánětama, tak ho napadlo udělat metodu pokus omyl a vysadit antikoncepci. A dost lobuje za nitroděložní tělísko Jaydess, což je hormonální tělísko pro ženy, co ještě nerodily. Nechce se mi zatím ani do jednoho, tak jsem si nechala předepsat nejslabší preparát a uvidíme, co se bude dít.

• beLIEve
      beLIEve, 9.8.17 17:24:11  

Vidím totiž, že by to u mě dopadlo úplně stejně:

http://nekupujto.blog.cz/1501/nitrodelozni-telisko-jaydess

• sweetgirlone
        sweetgirlone, 14.8.17 17:55:58  

Mě ten článek připadá dost přínosný a věrohodný, totálně mě děsí ta častá bolest břicha/cysty a ty provázky...no, musím říct, že o tělísku občas přemýšlím, ale tahle zkušenost mě fakt děsí

• Nessy
      Nessy, 10.8.17 20:26:29  

No počkej, pokud máš časté záněty, tak je přeci blbost tam něco zavádět a imrvére to dráždit... :7:
      Ptala ses na autovakcínu? Já o tom četla na FB a chci se na to zeptat.

• beLIEve
        beLIEve, 11.8.17 17:13:12  

No vidíš, nezeptala, úplně se mi to vykouřilo, protože do mě hučel jak do debila, že mám streptokoka, nemám kvasinky a streptokoka nemá smysl léčit...a jestli si náhodou nesugeruju, že jsem nakazila přítele já. A já furt jen, tak když přede mnou byl zdravej a najednou není, tak kdo jinej by to byl. A vám přijde normální, že se tam ten streptokok teda pořád přemnožuje? No prostě na prd. O tu vakcínu si zkusím říct imunoložce, ta je ze všech doktorů nejlepší.

• beLIEve
        beLIEve, 11.8.17 17:14:36  

A jo, je to blbost jako hrom.

• Nessy
    Nessy, 16.7.17 07:25:02  

To je bordel! Chtěla jsem se mrknout, jestli se po dobrání konkrétních atb musí nějak chránit. Stránka, kde má radit lékař uvádí několik verzí - nemusím se chránit, musím po dobu braní, musím ještě 7 dní, ještě 10 dní. Pak se v tom má člověk vyznat :7: :8:
    http://www.ulekare.cz/nemoci-vysetreni/antikoncepce-a-antibiotika

• Ucik
      Ucik, 7.8.17 07:50:08  

Osobně bych se po všech antibiotikách chránila 10 dnů. :1:

• Nessy
        Nessy, 8.8.17 13:43:41  

A proč ne rovnou měsíc :1:
        No, jistota je jistota :1:

• beLIEve
    beLIEve, 30.6.17 21:57:32  

Já teda vysadit nechci...ale vrátit se ke slabší ha. Lidndynettu nebo tak. Jeanine je dost silná. A je fakt, že co ji beru, mám nahoře deset kilo. Jenže to nemusí být antikoncepcí...i gynekolog to doporučil, že je na mě zbytečně silná. Ale mám strach, že budu zase silně krvácet a bude mi z toho blbě. To jeanine odstranila.

• Nessy
      Nessy, 8.7.17 23:20:38  

No já zkoušela už nevím co, co mělo nižší hormony a dobře mi to nedělalo. Tak jsem z Diany přesedlala jen o trošku níž a jsem spokojená.

• beLIEve
    beLIEve, 27.6.17 08:35:44  

Holky, co jste vysadili...jak vám je?

• Rusalka
      Rusalka, 30.6.17 08:19:30  

strašně super. je to úlet. zlepšil se mi (už tak až moc dobrej) čich (oukej, to takhle v létě v MHD neni úplně výhra :D ), je mi líp při menstruaci, přestala jsem náhodně špinit kdykoli (je mě hodně a prášky mě neutáhly), ulevilo se mi na duchu a strašně se mnou mávaj vlastní hormony. vlastně znova procházim pubertou a učim se s tim pracovat, najednou mi voní spousta chlapů, mám sklony vošustit co postojí.... :D fakt pecka, užívám si to. vysadila jsem asi před dvouma měsícema, po osmi letech.

• sweetgirlone
      sweetgirlone, 30.6.17 21:31:41  

bezva! nelituju toho... první menstruace po vysazení mi najela za 30 dní a od té doby to jede po 29-30 jako hodinky. mám o 100% lepší náladu (což byl můj cíl)...výkyvy nálad jsou zřetelné během pms, což mi neva, protože mě baví sledovat ten pravidelný scénář těla :) je fakt, že prvních pár měsíců se mi zhoršila kvalita vlasů a zmenšily se mi prsa...ale teď jsem skoro 10 měsíců od vysazení a je to už v poho (prsa jsou kupodivu už zas stejný)..pleť se mi vůbec nezhoršila a nevnímám žádná další negativa. kromě ochrany při sexu - kondom je trochu opruz, ale dá se to :2:

• WhiteRose
      WhiteRose, 15.7.17 19:40:05  

Dobře. Zmenšila se mi prsa, předtím byla taková nateklá, což se líbilo manželovi. :1: Velmi se mi zmírnily příznaky PMS, s HA jsem při svých dnech byla vždycky jak praštěná, hlavně mě trápila únava. Celkově nejen při ms se mi ulevilo od takové tupé bolesti hlavy, která se blbě popisuje, ale fakt je to znát, že se cítím líp. Nejlepší změna je ale v náladách, HA mi úplně tlumila veškerou dobrou náladu, s HA jsem měla náladu bud' blbou nebo normální, ale nikdy ne skvělou. Takže hlavně v náladě a zlepšení bolestí hlavy vidím velké plus po vysazení. Cyklus se mi nesrovnal doted', nějakou dobu jsem brala hormony od gynekoložky, ale na to kašlu, nechci si cpát do těla další hormony, to by nebylo logické, právě proto jsem vysadila antikoncepci. Jediné negativum po vysazení vidím ve zhoršení akné, ale nic dramatického.

• Ucik
    Ucik, 2.3.17 20:43:17  

Nevíte někdo na FB mi zmizela skupina Antikoncepce jestli jí nesmazali? :5:

• Nessy
      Nessy, 2.3.17 21:53:28  

Mám akorát skupinu gynekologie.

• Ucik
        Ucik, 3.3.17 09:33:14  

Jo jo ta funguje i nadále, ale byla ještě jedna a tam se převážně prodávaly prášky. Ale bylo tam docela i dost lidí. :1:

• Nessy
          Nessy, 3.3.17 13:08:12  

Tak jim na to asi někdo přišel...

• Micromia
          Micromia, 9.3.17 21:46:20  

Jo, tu skupinu nám smazali, ale už to jsou možná tak dva roky.... Jedna slečna nás nahlásila, protože jí přišlo, že jsme na ní zlé. :15:

• Ucik
            Ucik, 12.3.17 10:29:18  

To asi myslíme každá nějakou jinou, takhle fungovala běžně ještě ted :1:

• Nessy
    Nessy, 13.2.17 20:37:35  

Tak super, vypadla mi HA a dali mi nějaké generikum, tak doufám, že to je fakt úplně stejné a nebudu s tím mít nějaké problémy :8:

• beLIEve
      beLIEve, 13.2.17 21:12:29  

Už beru druhé generikum a je naprosto stejné jako původní Jeanine.

• Nessy
        Nessy, 13.2.17 21:58:04  

Já brala Yanelu. Teď mi dali něco, čehož název jsem nikdy neslyšela. Taky doufám, že to bude v pohodě, jednou jsem měla problémy, ale to bylo po úplné změně.

• sweetgirlone
    sweetgirlone, 13.2.17 08:24:42  

Ahoj holky, (jaké) máte zkušenosti s postinorem? Já ho poprvé použila někdy v osmnácti a to si už ani nepamatuju...a nikdy jsem nevěřila,že po něm někdy ještě budu muset sáhnout. Ale po vysazení HA si na tu ,,neochranu" nějak nemůžu zvyknout a musela jsem tak udělat. Jsem 4 dny po použití a zatím vše v poho, tak budu doufat, že nějaký bezprostřední vedlejší účinky už se mě netýkaj a s přeházenym cyklem počítám...díky za odpovědi

• Micromia
      Micromia, 13.2.17 17:23:58  

Mám zkušenosti s Nulsorou, což je generikum Escapelle a nestalo se vůbec nic. A nechci ti do toho vůbec mluvit, ale pokud se takhle necítíš, nebylo by lepší o nějaké ochraně přemýšlet? Je to pořád lepší, než si sem tam zobnout postinor...

• sweetgirlone
        sweetgirlone, 13.2.17 18:38:43  

Díky za názor :)
        Já se právěže cítím o milion procent líp než během braní HA, proto ji v dohledné době rozhodne nasadit nechci (vysadila jsem v říjnu)...sex je v poho a s ochranou problém není - tím, že si nemůžu zvyknout, jsem myslela, to že prostě s partnerem nám to teď ze zvyku ujelo, protože jsem brala prášky opravdu hodně dlouho.... Postinor nezobu sem tam, měla jsem ho poprvé skoro před 10 lety a pak až teď ;)

• Micromia
          Micromia, 14.2.17 21:25:05  

Jo takhle, já to pochopila trochu jinak...

• Nessy
            Nessy, 14.2.17 21:29:16  

Taky jsi to pochopila tak, že je z toho nesvá? Já bych teda stopro byla :1:

• Nessy
      Nessy, 13.2.17 20:36:48  

Moc si to nepamatuju, takže v pohodě :4:

• Nessy
    Nessy, 17.12.16 02:21:07  

Je nějak narušena ochrana, když jsem si vzala o prášek navíc? Nevím kdy a jak, ale dnes jsem si všimla, že už mám vylouplej pátek a přitom jsem si ještě nebrala. Takže jsem si asi někdy vzala večer a pak znovu v noci, když jsem šla spát...

• beLIEve
      beLIEve, 18.12.16 13:03:10  

Ne, to vůbec...jenom musíš ten pátek nahradit no.

• Nessy
        Nessy, 18.12.16 23:11:01  

Jo jo, to jsem nahradila. Jen jsem se lekla, když jsem jeden den měla těch hormonů víc, jestli to se mnou nějak vnitřně nezacloumalo :4:

• beLIEve
          beLIEve, 18.12.16 23:12:03  

Ne, to je jedno. I kdybys sežřala celé plato najednou, nemělo by se nic stát.

• Nessy
            Nessy, 19.12.16 07:14:49  

Jo tak to je pohoda :2:

• beLIEve
    beLIEve, 9.11.16 14:26:24  

Joo, zentiva začala vyrábět moji ha za poloviční cenu. Super. :6:

• monkei
      monkei, 11.11.16 21:12:16  

Jaka to je :-)?

• beLIEve
        beLIEve, 11.11.16 22:50:13  

Jeanine...u zentivy Bonadea.

• monkei
          monkei, 13.11.16 11:07:27  

Aha, tu uz beru dlouho :-)

• V.Ivuska
          V.Ivuska, 14.11.16 13:04:13  

jůů, zrovna když s ní skončím tak ji zlevní :8: :1: :1:

• sweetgirlone
    sweetgirlone, 1.11.16 15:48:45  

Ahoj holky, tak už jsem 3 týdny po vysazení prášků. Zatím musím říct, že nálada o 100% lepší! Nevím, jestli si to nenamlouvám, ale cítím se úplně jinak - tak jako více na pohodu, více ,,dýchám". Žádné změny zatím nepozoruju, jen mě hodně bolí prsa a mám citlivé bradavky, to jsem teď během braní neznala.... hodně moc se děsím menstruace, co přijde...ale nálada je vážně lepší a to byl můj cíl. Tak všechny, které plánují vysadit kvůli nežádoucím účinkům,které jim vadí, chci v tom kroku podpořit. :) PS: sex s kondomem a se strachem z té minimální occhrany je na nic, ale zase mám i zpětnou vazbu, že jsem teď místo depkařky sluníčko, tak to za to stojí. :2:

• V.Ivuska
      V.Ivuska, 2.11.16 08:30:24  

Ahojky, tak to je moc dobře, že ti je lépe :4:

• lafytka
      lafytka, 5.11.16 18:07:30  

Počkej za rok, až se vyčistíš....a sex by měl být jiný.
      Samozřejmě operace ala kondom je na nic...ale asi je to o zvyku.
      Rozhodně gratuluju, i kdyby to měl být jen placebo efekt, je vidět jak braní v někom vytváří stíny....které odstraněním příčiny samy mizí :4:

• rock.soul
      rock.soul, 7.11.16 16:29:09  

Tak já se taky přidám se zkušeností. Mám už první "opravdovou" menstruaci po vysazení. Už týden :8: , naštěstí ne moc silnou, ale je to fakt rozdíl oproti MS s HA. Po vysazení jsem taky měla šíleně citlivé až bolestivé bradavky, nicméně moje libido vylétlo vzhůru až raketově a nálada se podstatně zlepšila už teď. A abych to tady upřesnila, tělo se zbavuje HA po uplynutí biologického poločasu eliminace, což rozhodně není rok :15: Toliko k démonizaci HA.
      Moje důvody k vysazení byly především - náladovost až úzkosti a postupné nenápadné nabrání hmotnosti. Pokud to nezabere a MS budou zlé (před HA bývaly), tak nasadím zase zpátky.

Jo a už se mi zmenšily prsa asi o půl čísla a jsem za to moc ráda :1:

• sweetgirlone
        sweetgirlone, 9.11.16 15:40:11  

Fíha, já nevěděla, žes vysadila také. Ta zpráva byla i pro tebe, měla jsem za to, že o vysazení stále jen uvažuješ. :) Jinak to cítím podobně...HA je pro mě prostě nejlepší variantou pro spokojený sexuální život - mám stálého partnera, takže asi tak...ale MS jsem zatím neměla a před braním HA vše bylo OK, tak uvidím. Nasazovat bych už zpátky nechtěla, ale nevylučuju to.
        Jinak s tím libidem souhlas a s těma prsama také - zmenšily se mi také a trochu mě to vyděsilo, při začátku braní jsem nezaznamenala nějaký rozdíl a jsem zvyklá mít velký prsa, tak teď trochu pláču :1: ale snad se to srovná a taky myslim, že rok to netrvá :)

• beLIEve
        beLIEve, 9.11.16 15:42:14  

Kdyby mi po vysazení vylétlo libido, nejspíš bych měla chuť prcat i náhodné kolemjdoucí na ulici, ciwe. :1:

• lafytka
          lafytka, 9.11.16 17:16:15  

Tak už se nediv :1:

• rock.soul
          rock.soul, 10.11.16 13:56:54  

No mě HA utlumila hodně. O to větší to byl teď fičák :1:

• V.Ivuska
            V.Ivuska, 10.11.16 15:22:40  

jn, mě to taky hodně utlumilo..teď se nestačím divit co se to se mnou děje :1: doháním ty utlumené léta :1:

• lafytka
              lafytka, 16.11.16 08:37:23  

To já taky :2:

• WhiteRose
            WhiteRose, 17.11.16 11:37:34  

Mně spíš tlumila dobré nálady, ale libido ani ne, spíš jsem s ní měla méně citlivé pohlavní orgány než ted' po vysazení. :1:

• Rusalka
      Rusalka, 8.11.16 00:27:16  

... já jsem depresivní. začala jsem se léčit a jsem už zase taky sluníčko. cpát do sebe ještě další léky mi dělá moc dobře :)

• WhiteRose
      WhiteRose, 12.11.16 21:24:44  

Já byla depresivní sice i po vysazení HA, ale po vysazení jsem aspoň občas měla stavy dobré nálady, zatímco s HA jsem měla náladu špatnou skoro furt. Po vysazení jsem po dlouhé době poznala, co znamená mít dobrou náladu.
      S antikoncepcí jsem měla bolesti při menstruaci takové víc tupé, ted' bez HA mám bolesti sice ostřejší, ale zase takové "bodové" a trvají krátce. Takže horší jsem měla bolesti rozhodně s HA. Vlasy mi vůbec po vysazení nepadaly, na mou váhu vysazení nemělo vliv, jen se mi zmenšila prsa a zhoršila plet', ale na to mi pomohla kožní. Menstruaci jsem 4 měsíce od vysazení nedostala, až potom po lécích, co mi předepsala gynekoložka. Ty jsem ale vysadila a ted' už mi MS přišla sama od sebe bez léků, tak jsem ráda. :2: A kondom mi vůbec nevadí, naopak mi to s ním přijde hygieničtější a člověk jasně vidí, jestli selhal/neselhal.

• Nessy
      Nessy, 5.12.16 09:09:42  

To už se pozná za tři týdny? Tak to je fajn v tom případě - já měla vysazenou měsíc a nic jsem na sobě nepozorovala...

• sweetgirlone
        sweetgirlone, 20.12.16 09:54:38  

Je to asi individuální :4: