Boží zjevení

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Kolenik (2019-11-30 21:26:22)ElenaJakub (2019-11-26 12:31:53)slavidan (2019-11-21 23:37:08)nikdoinic (2019-10-26 14:15:37)chenrezig777 (2018-12-26 19:55:51)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2018-11-18 22:02:22)jirka5 (2018-10-30 17:36:05)Khorosh (2018-09-25 22:40:43)ferdinand11111111 (2018-01-20 16:50:15)a.r.Lucie (2016-07-11 22:50:21)xxxxxxx777 (2014-06-08 11:42:50)
Boží zjevení
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 4 689 | Členů: 11
Správci: nikdoinic (hlavní)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• nikdoinic
    nikdoinic, 1.10.19 21:54:26  

Milovati mám Hospodinku Boha svou a bližní své tak jako sebe?

Hospodin přeci není švadlenka:
    Genezis 3
    21 I zdělal Hospodin Bůh Adamovi a ženě jeho oděv kožený, a přioděl je.

Na ten ženský rod v Bohu se asi že jenom pozapomnělo:
    Genezis 1
    26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad hovady, a nade vší zemí, i nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi.
    27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je

• ElenaJakub
      ElenaJakub, 3.10.19 23:10:08  

Vyhhodili mne před léty s teologické fakulty. Nerozumim tomu. Byl to takový pokus o studium, ale nešlo tam napsat ty seminarní práce. Práce s filozofickým slovníkem a podobně. Dějiny křesťanství, starý zákon a dogmatologie. To není nic pro mne. Ja tak uklidim kostel nebo zaspivam na svatbě, přečtu Boží slovo.

• nikdoinic
        nikdoinic, 9.10.19 21:28:39  

Ano stačí číst Bibli a rozumět ji.

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.10.19 14:46:46  

Bůh skrze Tebe uklízi kostel, spivá na svatbě, čte Boží slovo, atd.

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.10.19 14:49:39  

Vyznávat Hospodinku, Boha svou, by pro ženu podle Bible nemělo být od věci, Bůh ji oslovuje když říká: Učiňme člověka k obrazu našemu podle podobenství našeho, obraz Boha a podobenství Boha je tedy také muž a žena, tak jak je tomu dle obrazu a podobenství Boha u člověka a milovati máme Boha svého(svou) celým svým.. a bližní své tak jako sebe, na ženský rod v Bohu se pouze jenom pozapomnělo neb ženy do nedávna neuměli číst ani psát..

Izaiáš 66
        12Toto praví Hospodin: „Hle, já k ní přivedu pokoj jako řeku a jako rozvodněný potok slávu pronárodů. Budete sát nošeni v náručí, hýčkáni na kolenou.
        13Jako když někoho utěšuje matka, tak vás budu těšit..

Lukáš 13
        34„Jeruzaléme, Jeruzaléme, který zabíjíš proroky a kamenuješ ty, kdo byli k tobě posláni, kolikrát jsem chtěl shromáždit tvé děti, tak jako kvočna shromažďuje kuřátka pod svá křídla, a nechtěli jste!
        35Hle, ve svém domě zůstanete sami. Pravím vám, že mě neuzříte, dokud nepřijde chvíle, kdy řeknete: Požehnaný, který přichází ve jménu Hospodinově.“

To jméno je JSEM.(Exodus 3/14)

Galatským 5
        14Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého! (jako sebe samou)

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.10.19 16:26:45  

Hm tady ženy obraz nesmějí mít https://www.lidovky.cz/kultura/obrazem-zpevacky-tu-nechceme-iranska-obdoba-spotify-z-obalu-alb-maze-vsechny-zeny.A191018_131945_ln_kultura_jto?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

• Kolenik
        Kolenik, 19.10.19 18:38:09  

Tom jenom potvrzuje, že náboženství škodí vždy a všude.

• nikdoinic
          nikdoinic, 19.10.19 19:50:59  

No ale ta Hospodinka toto řeší.

• Kolenik
            Kolenik, 20.10.19 08:13:53  

Bohužel neřeší. Když vezmeš v úvahu, že bohy si lidé vymýšlí už úsvitu dějin, a každá společnost si vymyslela svoje bohy, potom je jasné, že žádná modifikace, nic neřeší.

• nikdoinic
              nikdoinic, 20.10.19 08:29:36  

Tahle zcela učitě jo:-)
              Víš jak je to proroctví o té zlatohlavé soše že se zhroutí neb má nohy ze železa a z hlíny a ty nedržejí pospolu, to jest že se vše zhroutí, ale hospodaření, to člověkovi zůstane:-).

• nikdoinic
    nikdoinic, 21.8.19 03:48:48  

Tak že k věci pane visitore jak se mohlo stát že ja která se věnovala tři - čtyři desetiletí studiu Bible si nerozumí s Váma s ortodoxním či s odrodilým katolíkem?
    Kde je a nebo kde se stala chyba?

• Kolenik
      Kolenik, 21.8.19 08:24:37  

Má magisterium církvi, a proto všemu rozumí lépe a rychleji! :1: :1: :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 14.9.19 11:27:50  

Tím spíš by měl umět diskutovat s kýmkoliv ale zmohl se akorád na blokace.

• Kolenik
          Kolenik, 15.9.19 18:23:20  

Jak dojdou rozumy, tak je to běžné.

• visitor77
    visitor77, 20.8.19 18:47:31  

tak zhumplovat forum "Boží zjevení" sa podarí len nikdoinic...

• nikdoinic
      nikdoinic, 20.8.19 19:17:44  

Ja to tak nevidím, co vy, jen by jste mne všude mazal, blajkoval, znevažoval a seriozní diskuze co ?
      To nic?

• Kolenik
      Kolenik, 21.8.19 08:25:33  

Měš něco proti citacím z Bible? :8: :8:

• visitor77
    visitor77, 19.8.19 16:07:26  

do tohto DF sa počas mojej 3 a pol mesačnej neprítomnosti dostala sila, ktorá nemá Ducha katolíckej cirkvi, ani kresťanského ducha, a tak aj píše - dehonestuje KC, a jej príspevky nereprezentujú KC, ani jej učenie...
    - admin mi odmieta (resp. nechce sa tým zaoberať), vrátiť mi správcovstvo na tomto fóre, čo mi je ľúto, a tak čítate, čo čítate...

• nikdoinic
      nikdoinic, 19.8.19 18:19:17  

No jo ale zase ta síla je biblická a požehnaná Ježíšem Kristem neb mi bylo dáno pojíst z jeho skutečného těla, tak ja nevim kde je chyba:-).
      A neodklonilo se vaše učení od Biblického?
      Přidávat se k Písmu Svatému nic nemá:-).

• nikdoinic
      nikdoinic, 19.8.19 18:32:27  

Co když je to nějako takto:
      Jan 16
      7Říkám vám však pravdu: Prospěje vám, abych odešel. Když neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li, pošlu ho k vám.
      8On přijde a ukáže světu, v čem je hřích, spravedlnost a soud:
      9Hřích v tom, že ve mne nevěří;

Co když naplňuji nějakou takovouto funkci, že připomínám Slovo boží:
      Jan 14
      26Ale Přímluvce, Duch svatý, kterého pošle Otec ve jménu mém, ten vás naučí všemu a připomene vám všecko, co jsem vám řekl.

• nikdoinic
    nikdoinic, 2.8.19 19:08:03  

Jsem četla staré příspěvky na tomto foru a tak má se křtít ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého, a to jméno je JSEM.(Exodus 3/14 http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=1&k=3&v=)
    ..a každej pokřtěnej se tak má jmenovat:

Efezským 4
    4 Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání;
    5 jeden Pán, jedna víra, jeden křest,
    6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.

Začíná se tak i Desatero přikázání:
    Ja jsem....

• Kolenik
    Kolenik, 26.7.19 15:43:09  

Už ten jeho popisek fóra, je perla na perlu! :1: :1: :1:
    I přesto, že jsem tu několikrát napsal, že Ježíšek na svoje "zázraky", používal hypnózu, pořád umanutě trvá na tom, že je to projev Boha! :1: :1:

• nikdoinic
      nikdoinic, 27.7.19 21:22:11  

Bůh se různě projevuje.

• nikdoinic
      nikdoinic, 28.7.19 18:06:18  

Efezským 4
      4 Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání;
      5 jeden Pán, jedna víra, jeden křest,
      6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.

• Kolenik
        Kolenik, 28.7.19 19:58:01  

To jenom samozvaní "služebníci Boha", využívají vymyšleného boha, k vlastnímu prospěchu a obohacení. Kdyby jim to pořád netloukli do hlavy, mohli by věřící začít myslet, a "služebníci Boha", by se museli začít živit poctivě.

• nikdoinic
          nikdoinic, 29.7.19 16:46:01  

Galatským 5
          14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat své bližní jako sám sebe /jako samu sebe/."

• Kolenik
            Kolenik, 30.7.19 07:49:05  

I muslimské teroristy? :8:

• nikdoinic
              nikdoinic, 30.7.19 16:05:32  

No Ti by měli takovéto náboženství přijmout:-).
              Oni to maj uplně naopak, že.

• Kolenik
                Kolenik, 30.7.19 17:23:03  

Jenomže oni si myslí přesně totéž o nás. Mají to dokonce v Koránu: ...aby všechno učení na světě, bylo Alláhovo.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 30.7.19 18:08:20  

No a mi zase máme v Biblích že poslednímu kterému máme věřit je Ježíš Kristus.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.7.19 18:26:40  

Matouš 24
                    4 Ježíš jim odpověděl: "Dejte pozor, aby vás někdo nesvedl.
                    5 Mnozí totiž přijdou pod mým jménem a budou říkat: 'Já jsem Kristus' a svedou mnohé.
                    6 Budete pak slýchat války a zprávy o válkách. Hleďte, abyste se nestrachovali, protože se to všechno musí stát. Ale to ještě nebude konec.
                    7 Povstane totiž národ proti národu a království proti království a budou hlady, mory a zemětřesení na různých místech.
                    8 Ale to všechno jsou počátky porodních bolestí.
                    9 Tehdy vás vydají soužení a budou vás zabíjet a budete nenáviděni všemi národy kvůli mému jménu.
                    10 Tehdy se mnozí pohorší a budou se vzájemně zrazovat a nenávidět jedni druhé
                    11 a povstane mnoho falešných proroků a svedou mnohé.
                    12 A protože se rozmnoží nepravost, láska mnohých vychladne.
                    13 Kdo však vytrvá až do konce, ten bude spasen.

23 "Kdyby vám v té době někdo řekl: 'Hle, Kristus je zde!' anebo: 'Tady je!', nevěřte.
                    24 Povstanou totiž falešní kristové a falešní proroci a budou dělat veliké divy a zázraky, takže by svedli (kdyby to bylo možné) i vyvolené.
                    25 Hle, řekl jsem vám to předem.
                    26 Řeknou-li vám tedy: 'Pohleďte, je na poušti!' nevycházejte; anebo: 'Hle, je na tajných místech,' nevěřte.
                    27 Neboť jako blesk vychází od východu a září až na západ, takový bude i příchod Syna člověka.

• Kolenik
                    Kolenik, 30.7.19 21:25:21  

Vlastně měl pravdu. Co je všelijakých sekt kteří věří v Krista, a navzájem se nenávidí.

• nikdoinic
    nikdoinic, 22.7.19 01:48:29  

a.l.tereza, 21.7.19 20:23:18
    ".. dospělí lidé a ještě k tomu máme Bohem do srdce vtisknuté nějaké morální zásady.."

Jo taky se těším na nějaké morální zásady:-), že mne třebas tady visitor nesmaže když mu vrátím diskuze, to by totiž bylo dosti nefér:-).

• Kolenik
      Kolenik, 26.7.19 15:38:33  

Nic mu nevracej. Svým chováním potvrdil, že není nestranný správce, a celá jeho snaha směřuje k tomu, aby platila jenom ta "jeho jediná a správná" pravda. Jeho namyšlenost na to, že věří těm přesvatým kravinám jenom dokazuje, že odmítá myslet nad tím, co je mu předkládáno k věření. :1: :1: :1:
      Jako správný křesťan, se drží Bible:
      Př 3,5 Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. :1: :1: :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 26.7.19 15:48:48  

Když on není biblista, on Bibli vlastně nesnáší, proto mne všude pranýřuje že vyznávám Slovo Boží, Bibli, on uznává své církevní otce https://www.bible.com/cs/bible/15/MAT.23.9.B21, svoji církev kterou píše s velkým C a její katechizmus a dogmata což je ale nebiblické učení.

• Kolenik
          Kolenik, 26.7.19 15:50:51  

Církve je zaměřené na oblbování věřících, aby mohli nadále žít bezpracný život ve věčné zahálce, a ty tvoje příspěvky to odhalují, a to se jim hrubě nelíbí a proto vřeští, jak přišlápnutý potkan! :1: :1: :1:

• nikdoinic
            nikdoinic, 26.7.19 16:05:22  

Oni všichni zdejší křesťané Bibli vlastně vůbec ani nemusej, obejdou se lehce bez ní..

• Kolenik
              Kolenik, 26.7.19 16:30:14  

Taky si myslím! :1:

• nikdoinic
                nikdoinic, 29.7.19 16:48:10  

Když jim skopíruji něco z Bible tak je zle, jako by se to nesmělo:-)..

• Kolenik
                  Kolenik, 30.7.19 07:52:42  

Těm, kteří podle Bible nežijí, je nepříjemné, když jim to připomínáš. Zalíbilo se jim žít podle hesla - holaj duša, peklo není! A že by měli žít jako Amiši, tak to nikdy! :1: :1: :1:

• nikdoinic
    nikdoinic, 14.7.19 22:11:32  

visitor77, 14.7.19 21:32:18(VERSUS)
    "Boh je láska...používanie slova "láska" nie je hriechom, naopak, je to najdôležitejšie a najčastejšie slovo používané v živote...naviac, my operujeme len s ľudským poňatím lásky, ktorá nie je Boh, ale je/pramení z Boha, je to akýsi "dych" Boha v nás, ktorý nás uschopňuje milovať, byť spravodlivý, láskavý a milosrdný, robiť dobro a nenávidieť zlo..."

No nevim nevim visitore jestli evangelium je o tom že máme nenávidět zlo.

• slavidan
      slavidan, 14.7.19 23:29:25  

nenávidět zlo neznamená automaticky nenávidět jeho nositele

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.7.19 15:52:12  

No ale stejně jak člověk něco nenávidí i když zlo tak je potom plnej nenávisti, ne?

• slavidan
          slavidan, 19.7.19 13:08:55  

ne

• nikdoinic
            nikdoinic, 19.7.19 17:28:26  

V Bibli je o tom takto:
            Matouš 5
            43 "Slyšeli jste, že bylo řečeno: 'Budeš milovat svého bližního a nenávidět svého nepřítele.'
            44 Já vám však říkám: Milujte své nepřátele! Žehnejte těm, kdo vás proklínají, konejte dobro těm, kdo vás nenávidí, a modlete se za ty, kdo vás pomlouvají a pronásledují,
            45 abyste byli synové svého Otce, který je v nebesích. Vždyť on dává svému slunci vycházet na dobré lidi i na zlé a posílá déšť na spravedlivé i nespravedlivé.
            46 Když totiž milujete jen ty, kdo milují vás, jakou máte odplatu? Nedělají snad i celníci totéž?
            47 A když zdravíte jen své bratry, co mimořádného děláte? Nedělají to snad i celníci?
            48 Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš Otec, který je v nebesích."

• slavidan
              slavidan, 20.7.19 00:10:43  

to není o hříchu, ale o lidech

• nikdoinic
                nikdoinic, 20.7.19 17:21:49  

..je to o zlu, hřích tam vzpomínanej není...

• slavidan
                  slavidan, 20.7.19 18:37:05  

to je spojené

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.7.19 18:58:37  

Izaiáš 45/7 Kterýž formuji světlo, a tvořím tmu, působím pokoj, a tvořím zlé, já Hospodin činím to všecko.

Hřích bude si že o jiném: "..a více nehřeš".

• slavidan
                    slavidan, 20.7.19 20:15:48  

Mravní zlo, ty odkazuješ na fyzické zlo.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.7.19 20:26:08  

Na fyzické zlo?

• slavidan
                    slavidan, 20.7.19 21:40:59  

Ano.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.7.19 21:47:31  

Přesně nevim co tím myslíš..

• slavidan
                    slavidan, 21.7.19 10:14:44  

fyzické zlo je to co vadí a zraňuje, bez ohledu na původce.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.7.19 22:22:53  

Vadí a zraňuje i psychické zlo.

• slavidan
                    slavidan, 21.7.19 23:10:52  

V tvojí citaci bylo myšleno fyzické bez hříšného původce.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.7.19 23:29:10  

V jaké citaci?

• slavidan
                    slavidan, 21.7.19 23:35:48  

nahoře

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.7.19 23:44:06  

No dole to asi že nebude:-).

• slavidan
                    slavidan, 22.7.19 09:26:59  

V tomto vláknu je jen jedna tvoje citace z Bible, nebylo to vtipné.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.19 15:20:50  

Aha a ja tam vidím dvě, Izaiáše 45/7
                    a "..a více nehřeš".