Boží zjevení

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Pavla.119 (2020-02-25 16:52:06)Kolenik (2020-02-25 12:40:04)ElenaJakub (2020-02-15 09:26:04)nikdoinic (2020-01-21 09:52:10)slavidan (2020-01-07 19:25:24)chenrezig777 (2018-12-26 19:55:51)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2018-11-18 22:02:22)jirka5 (2018-10-30 17:36:05)Khorosh (2018-09-25 22:40:43)ferdinand11111111 (2018-01-20 16:50:15)a.r.Lucie (2016-07-11 22:50:21)xxxxxxx777 (2014-06-08 11:42:50)
Boží zjevení
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 4 694 | Členů: 12
Správci: nikdoinic (hlavní)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• intago
    intago, 25.2.20 10:59:42  

Včera v modlitbě mi ve vytržení ducha Kristus poslal vizi velkého kříže, který začal stoupat k nebesům. Procítil jsem i Jeho posvátný božský pocit pocitů.
    Je to přesně tak, jak říkal v Novém zákoně. Cesta k Bohu není selankou. Symbol křesťanství je kříž. Je to symbol utrpení, které je součástí každého života, nejen křesťanského. Vůbec to však není populární informace.
    Chceme se utrpění zbavit, proto je populární buddhismus, který to slibuje. Jsou to samozřejmě plané sliby, ale buddhistům to nevadí. Podobně komunisté chtěli vytvořit Ráj už na zemi, ale vytvořili spíše peklo.
    Ve středověku naopak byly sekty, které sebetrýznění prováděli. To je ale také chyba. Správně to vidíme nejlépe na životě Krista. Poslouchal, co mu Bůh Otec řekl.
    To je pravé křesťanství. Nejen studovat bibli, ale každodenní soužití s živým Bohem, jaké měl Kristus i Učitelé církve.

• nikdoinic
    nikdoinic, 6.1.20 19:35:47  

http://extrastory.cz/pred-velkou-potopou-vladlo-na-zemi-osm-kralu-po-dobu-241-200-let-pise-se-v-prastarem-svitku.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• nikdoinic
    nikdoinic, 16.12.19 09:06:18  

Nový Zákon o modloslužbě:

1. 1. Kor. 10 • 14A proto, moji milovaní, utíkejte před modlářstvím.
    2. 1, Kor. 12 • 2Pamatujete se, že když jste byli pohané, táhlo vás to neodolatelně k němým modlám.
    3. Tes • 1 9Lidé sami vypravují, jak jste nás přijali a jak jste se obrátili od model k Bohu, abyste sloužili Bohu živému a skutečnému
    4. 1. Jan 5 • 21Děti, varujte se modlářství.

• nikdoinic
    nikdoinic, 1.10.19 21:54:26  

Milovati mám Hospodinku Boha svou a bližní své tak jako sebe?

Hospodin přeci není švadlenka:
    Genezis 3
    21 I zdělal Hospodin Bůh Adamovi a ženě jeho oděv kožený, a přioděl je.

Na ten ženský rod v Bohu se asi že jenom pozapomnělo:
    Genezis 1
    26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad hovady, a nade vší zemí, i nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi.
    27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je

• ElenaJakub
      ElenaJakub, 3.10.19 23:10:08  

Vyhhodili mne před léty s teologické fakulty. Nerozumim tomu. Byl to takový pokus o studium, ale nešlo tam napsat ty seminarní práce. Práce s filozofickým slovníkem a podobně. Dějiny křesťanství, starý zákon a dogmatologie. To není nic pro mne. Ja tak uklidim kostel nebo zaspivam na svatbě, přečtu Boží slovo.

• nikdoinic
        nikdoinic, 9.10.19 21:28:39  

Ano stačí číst Bibli a rozumět ji.

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.10.19 14:46:46  

Bůh skrze Tebe uklízi kostel, spivá na svatbě, čte Boží slovo, atd.

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.10.19 14:49:39  

Vyznávat Hospodinku, Boha svou, by pro ženu podle Bible nemělo být od věci, Bůh ji oslovuje když říká: Učiňme člověka k obrazu našemu podle podobenství našeho, obraz Boha a podobenství Boha je tedy také muž a žena, tak jak je tomu dle obrazu a podobenství Boha u člověka a milovati máme Boha svého(svou) celým svým.. a bližní své tak jako sebe, na ženský rod v Bohu se pouze jenom pozapomnělo neb ženy do nedávna neuměli číst ani psát..

Izaiáš 66
        12Toto praví Hospodin: „Hle, já k ní přivedu pokoj jako řeku a jako rozvodněný potok slávu pronárodů. Budete sát nošeni v náručí, hýčkáni na kolenou.
        13Jako když někoho utěšuje matka, tak vás budu těšit..

Lukáš 13
        34„Jeruzaléme, Jeruzaléme, který zabíjíš proroky a kamenuješ ty, kdo byli k tobě posláni, kolikrát jsem chtěl shromáždit tvé děti, tak jako kvočna shromažďuje kuřátka pod svá křídla, a nechtěli jste!
        35Hle, ve svém domě zůstanete sami. Pravím vám, že mě neuzříte, dokud nepřijde chvíle, kdy řeknete: Požehnaný, který přichází ve jménu Hospodinově.“

To jméno je JSEM.(Exodus 3/14)

Galatským 5
        14Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého! (jako sebe samou)

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.10.19 16:26:45  

Hm tady ženy obraz nesmějí mít https://www.lidovky.cz/kultura/obrazem-zpevacky-tu-nechceme-iranska-obdoba-spotify-z-obalu-alb-maze-vsechny-zeny.A191018_131945_ln_kultura_jto?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

• Kolenik
        Kolenik, 19.10.19 18:38:09  

Tom jenom potvrzuje, že náboženství škodí vždy a všude.

• nikdoinic
          nikdoinic, 19.10.19 19:50:59  

No ale ta Hospodinka toto řeší.

• Kolenik
            Kolenik, 20.10.19 08:13:53  

Bohužel neřeší. Když vezmeš v úvahu, že bohy si lidé vymýšlí už úsvitu dějin, a každá společnost si vymyslela svoje bohy, potom je jasné, že žádná modifikace, nic neřeší.

• nikdoinic
              nikdoinic, 20.10.19 08:29:36  

Tahle zcela učitě jo:-)
              Víš jak je to proroctví o té zlatohlavé soše že se zhroutí neb má nohy ze železa a z hlíny a ty nedržejí pospolu, to jest že se vše zhroutí, ale hospodaření, to člověkovi zůstane:-).

• nikdoinic
      nikdoinic, 22.12.19 14:47:32  

Rozumím tomuto takto: Milovati Hospodina/Hospodinku Boha svou.., a bližní své jako sebe.

Matouš 22
      36 „Mistře, které přikázání je v zákoně největší?“
      37 On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
      38 To je největší a první přikázání.
      39 Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
      40 Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“
      (Biblenet)

Rozumím tomuto takto: Milovati Hospodina/Hospodinku Boha svou.., a bližní své jako sebe.

• nikdoinic
    nikdoinic, 21.8.19 03:48:48  

Tak že k věci pane visitore jak se mohlo stát že ja která se věnovala tři - čtyři desetiletí studiu Bible si nerozumí s Váma s ortodoxním či s odrodilým katolíkem?
    Kde je a nebo kde se stala chyba?

• Kolenik
      Kolenik, 21.8.19 08:24:37  

Má magisterium církvi, a proto všemu rozumí lépe a rychleji! :1: :1: :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 14.9.19 11:27:50  

Tím spíš by měl umět diskutovat s kýmkoliv ale zmohl se akorád na blokace.

• Kolenik
          Kolenik, 15.9.19 18:23:20  

Jak dojdou rozumy, tak je to běžné.

• visitor77
    visitor77, 20.8.19 18:47:31  

tak zhumplovat forum "Boží zjevení" sa podarí len nikdoinic...

• nikdoinic
      nikdoinic, 20.8.19 19:17:44  

Ja to tak nevidím, co vy, jen by jste mne všude mazal, blajkoval, znevažoval a seriozní diskuze co ?
      To nic?

• Kolenik
      Kolenik, 21.8.19 08:25:33  

Měš něco proti citacím z Bible? :8: :8:

• visitor77
    visitor77, 19.8.19 16:07:26  

do tohto DF sa počas mojej 3 a pol mesačnej neprítomnosti dostala sila, ktorá nemá Ducha katolíckej cirkvi, ani kresťanského ducha, a tak aj píše - dehonestuje KC, a jej príspevky nereprezentujú KC, ani jej učenie...
    - admin mi odmieta (resp. nechce sa tým zaoberať), vrátiť mi správcovstvo na tomto fóre, čo mi je ľúto, a tak čítate, čo čítate...

• nikdoinic
      nikdoinic, 19.8.19 18:19:17  

No jo ale zase ta síla je biblická a požehnaná Ježíšem Kristem neb mi bylo dáno pojíst z jeho skutečného těla, tak ja nevim kde je chyba:-).
      A neodklonilo se vaše učení od Biblického?
      Přidávat se k Písmu Svatému nic nemá:-).

• nikdoinic
      nikdoinic, 19.8.19 18:32:27  

Co když je to nějako takto:
      Jan 16
      7Říkám vám však pravdu: Prospěje vám, abych odešel. Když neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li, pošlu ho k vám.
      8On přijde a ukáže světu, v čem je hřích, spravedlnost a soud:
      9Hřích v tom, že ve mne nevěří;

Co když naplňuji nějakou takovouto funkci, že připomínám Slovo boží:
      Jan 14
      26Ale Přímluvce, Duch svatý, kterého pošle Otec ve jménu mém, ten vás naučí všemu a připomene vám všecko, co jsem vám řekl.

• nikdoinic
    nikdoinic, 2.8.19 19:08:03  

Jsem četla staré příspěvky na tomto foru a tak má se křtít ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého, a to jméno je JSEM.(Exodus 3/14 http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=1&k=3&v=)
    ..a každej pokřtěnej se tak má jmenovat:

Efezským 4
    4 Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání;
    5 jeden Pán, jedna víra, jeden křest,
    6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.

Začíná se tak i Desatero přikázání:
    Ja jsem....

• Kolenik
    Kolenik, 26.7.19 15:43:09  

Už ten jeho popisek fóra, je perla na perlu! :1: :1: :1:
    I přesto, že jsem tu několikrát napsal, že Ježíšek na svoje "zázraky", používal hypnózu, pořád umanutě trvá na tom, že je to projev Boha! :1: :1:

• nikdoinic
      nikdoinic, 27.7.19 21:22:11  

Bůh se různě projevuje.

• nikdoinic
      nikdoinic, 28.7.19 18:06:18  

Efezským 4
      4 Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání;
      5 jeden Pán, jedna víra, jeden křest,
      6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.

• Kolenik
        Kolenik, 28.7.19 19:58:01  

To jenom samozvaní "služebníci Boha", využívají vymyšleného boha, k vlastnímu prospěchu a obohacení. Kdyby jim to pořád netloukli do hlavy, mohli by věřící začít myslet, a "služebníci Boha", by se museli začít živit poctivě.

• nikdoinic
          nikdoinic, 29.7.19 16:46:01  

Galatským 5
          14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat své bližní jako sám sebe /jako samu sebe/."

• Kolenik
            Kolenik, 30.7.19 07:49:05  

I muslimské teroristy? :8:

• nikdoinic
              nikdoinic, 30.7.19 16:05:32  

No Ti by měli takovéto náboženství přijmout:-).
              Oni to maj uplně naopak, že.

• Kolenik
                Kolenik, 30.7.19 17:23:03  

Jenomže oni si myslí přesně totéž o nás. Mají to dokonce v Koránu: ...aby všechno učení na světě, bylo Alláhovo.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 30.7.19 18:08:20  

No a mi zase máme v Biblích že poslednímu kterému máme věřit je Ježíš Kristus.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.7.19 18:26:40  

Matouš 24
                    4 Ježíš jim odpověděl: "Dejte pozor, aby vás někdo nesvedl.
                    5 Mnozí totiž přijdou pod mým jménem a budou říkat: 'Já jsem Kristus' a svedou mnohé.
                    6 Budete pak slýchat války a zprávy o válkách. Hleďte, abyste se nestrachovali, protože se to všechno musí stát. Ale to ještě nebude konec.
                    7 Povstane totiž národ proti národu a království proti království a budou hlady, mory a zemětřesení na různých místech.
                    8 Ale to všechno jsou počátky porodních bolestí.
                    9 Tehdy vás vydají soužení a budou vás zabíjet a budete nenáviděni všemi národy kvůli mému jménu.
                    10 Tehdy se mnozí pohorší a budou se vzájemně zrazovat a nenávidět jedni druhé
                    11 a povstane mnoho falešných proroků a svedou mnohé.
                    12 A protože se rozmnoží nepravost, láska mnohých vychladne.
                    13 Kdo však vytrvá až do konce, ten bude spasen.

23 "Kdyby vám v té době někdo řekl: 'Hle, Kristus je zde!' anebo: 'Tady je!', nevěřte.
                    24 Povstanou totiž falešní kristové a falešní proroci a budou dělat veliké divy a zázraky, takže by svedli (kdyby to bylo možné) i vyvolené.
                    25 Hle, řekl jsem vám to předem.
                    26 Řeknou-li vám tedy: 'Pohleďte, je na poušti!' nevycházejte; anebo: 'Hle, je na tajných místech,' nevěřte.
                    27 Neboť jako blesk vychází od východu a září až na západ, takový bude i příchod Syna člověka.

• Kolenik
                    Kolenik, 30.7.19 21:25:21  

Vlastně měl pravdu. Co je všelijakých sekt kteří věří v Krista, a navzájem se nenávidí.

• nikdoinic
    nikdoinic, 22.7.19 01:48:29  

a.l.tereza, 21.7.19 20:23:18
    ".. dospělí lidé a ještě k tomu máme Bohem do srdce vtisknuté nějaké morální zásady.."

Jo taky se těším na nějaké morální zásady:-), že mne třebas tady visitor nesmaže když mu vrátím diskuze, to by totiž bylo dosti nefér:-).

• Kolenik
      Kolenik, 26.7.19 15:38:33  

Nic mu nevracej. Svým chováním potvrdil, že není nestranný správce, a celá jeho snaha směřuje k tomu, aby platila jenom ta "jeho jediná a správná" pravda. Jeho namyšlenost na to, že věří těm přesvatým kravinám jenom dokazuje, že odmítá myslet nad tím, co je mu předkládáno k věření. :1: :1: :1:
      Jako správný křesťan, se drží Bible:
      Př 3,5 Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. :1: :1: :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 26.7.19 15:48:48  

Když on není biblista, on Bibli vlastně nesnáší, proto mne všude pranýřuje že vyznávám Slovo Boží, Bibli, on uznává své církevní otce https://www.bible.com/cs/bible/15/MAT.23.9.B21, svoji církev kterou píše s velkým C a její katechizmus a dogmata což je ale nebiblické učení.

• Kolenik
          Kolenik, 26.7.19 15:50:51  

Církve je zaměřené na oblbování věřících, aby mohli nadále žít bezpracný život ve věčné zahálce, a ty tvoje příspěvky to odhalují, a to se jim hrubě nelíbí a proto vřeští, jak přišlápnutý potkan! :1: :1: :1:

• nikdoinic
            nikdoinic, 26.7.19 16:05:22  

Oni všichni zdejší křesťané Bibli vlastně vůbec ani nemusej, obejdou se lehce bez ní..

• Kolenik
              Kolenik, 26.7.19 16:30:14  

Taky si myslím! :1:

• nikdoinic
                nikdoinic, 29.7.19 16:48:10  

Když jim skopíruji něco z Bible tak je zle, jako by se to nesmělo:-)..

• Kolenik
                  Kolenik, 30.7.19 07:52:42  

Těm, kteří podle Bible nežijí, je nepříjemné, když jim to připomínáš. Zalíbilo se jim žít podle hesla - holaj duša, peklo není! A že by měli žít jako Amiši, tak to nikdy! :1: :1: :1:

• nikdoinic
    nikdoinic, 14.7.19 22:11:32  

visitor77, 14.7.19 21:32:18(VERSUS)
    "Boh je láska...používanie slova "láska" nie je hriechom, naopak, je to najdôležitejšie a najčastejšie slovo používané v živote...naviac, my operujeme len s ľudským poňatím lásky, ktorá nie je Boh, ale je/pramení z Boha, je to akýsi "dych" Boha v nás, ktorý nás uschopňuje milovať, byť spravodlivý, láskavý a milosrdný, robiť dobro a nenávidieť zlo..."

No nevim nevim visitore jestli evangelium je o tom že máme nenávidět zlo.

• slavidan
      slavidan, 14.7.19 23:29:25  

nenávidět zlo neznamená automaticky nenávidět jeho nositele

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.7.19 15:52:12  

No ale stejně jak člověk něco nenávidí i když zlo tak je potom plnej nenávisti, ne?

• slavidan
          slavidan, 19.7.19 13:08:55  

ne

• nikdoinic
            nikdoinic, 19.7.19 17:28:26  

V Bibli je o tom takto:
            Matouš 5
            43 "Slyšeli jste, že bylo řečeno: 'Budeš milovat svého bližního a nenávidět svého nepřítele.'
            44 Já vám však říkám: Milujte své nepřátele! Žehnejte těm, kdo vás proklínají, konejte dobro těm, kdo vás nenávidí, a modlete se za ty, kdo vás pomlouvají a pronásledují,
            45 abyste byli synové svého Otce, který je v nebesích. Vždyť on dává svému slunci vycházet na dobré lidi i na zlé a posílá déšť na spravedlivé i nespravedlivé.
            46 Když totiž milujete jen ty, kdo milují vás, jakou máte odplatu? Nedělají snad i celníci totéž?
            47 A když zdravíte jen své bratry, co mimořádného děláte? Nedělají to snad i celníci?
            48 Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš Otec, který je v nebesích."

• slavidan
              slavidan, 20.7.19 00:10:43  

to není o hříchu, ale o lidech

• nikdoinic
                nikdoinic, 20.7.19 17:21:49  

..je to o zlu, hřích tam vzpomínanej není...

• slavidan
                  slavidan, 20.7.19 18:37:05  

to je spojené

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.7.19 18:58:37  

Izaiáš 45/7 Kterýž formuji světlo, a tvořím tmu, působím pokoj, a tvořím zlé, já Hospodin činím to všecko.

Hřích bude si že o jiném: "..a více nehřeš".

• slavidan
                    slavidan, 20.7.19 20:15:48  

Mravní zlo, ty odkazuješ na fyzické zlo.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.7.19 20:26:08  

Na fyzické zlo?

• slavidan
                    slavidan, 20.7.19 21:40:59  

Ano.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 20.7.19 21:47:31  

Přesně nevim co tím myslíš..

• slavidan
                    slavidan, 21.7.19 10:14:44  

fyzické zlo je to co vadí a zraňuje, bez ohledu na původce.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.7.19 22:22:53  

Vadí a zraňuje i psychické zlo.

• slavidan
                    slavidan, 21.7.19 23:10:52  

V tvojí citaci bylo myšleno fyzické bez hříšného původce.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.7.19 23:29:10  

V jaké citaci?

• slavidan
                    slavidan, 21.7.19 23:35:48  

nahoře

• nikdoinic
                    nikdoinic, 21.7.19 23:44:06  

No dole to asi že nebude:-).

• slavidan
                    slavidan, 22.7.19 09:26:59  

V tomto vláknu je jen jedna tvoje citace z Bible, nebylo to vtipné.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.19 15:20:50  

Aha a ja tam vidím dvě, Izaiáše 45/7
                    a "..a více nehřeš".