Ježíš Kristus

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
visitor77 (2017-08-22 10:28:56)radkojaga (2017-08-22 07:09:25)krudox (2017-08-22 00:17:22)michalborek (2017-08-22 00:04:32)poko (2017-08-21 23:43:08)9marie04 (2017-08-20 21:12:46)Divobyj (2017-08-20 11:53:37)a.l.tereza (2017-08-19 21:35:41)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-08-15 21:30:47)talk (2017-08-14 11:34:45)TX.2010 (2017-08-13 20:39:12)MimVig123 (2017-08-12 04:24:26)ElenaJakub (2017-08-12 01:28:59)osoba (2017-08-03 13:53:27)eremir (2017-07-15 15:19:37)VMerhaut (2017-07-14 19:51:38)grande-moravia (2017-07-05 22:41:51)jirka2 (2017-07-05 21:27:39)2442 (2017-07-05 21:13:19)Xyz123 (2017-07-04 11:11:18)9876 (2017-07-03 12:59:57)Alam (2017-06-11 20:17:25)Petr.Koenig (2017-06-09 05:53:51)
Ježíš Kristus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 20 956 | Členů: 43
Správci: Carbon.de.Castel-Jaloux (hlavní)

Jan 14:6 Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Toto fórum je věnované biblickému Ježíši Kristu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• michalborek
    michalborek, 22.8.17 00:04:30  

https://psychologie.cz/trikrat-miluj/

• intago
    intago, 16.8.17 12:27:13  

takové křestany mám rád
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Terezie_od_Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1e
    https://uloz.to/!hbvDhYXUb/faustina-sk-1994-avi
    to je živé přijetí živého Krista

• intago
      intago, 16.8.17 21:25:29  

Film není špatný, ale chybí tam její nejsilnější zážitky, např. s vizí sv.Trojice. Zcela chybí nová modlitba, kterou ji Ježíš naučil
      https://www.youtube.com/watch?v=i3i2yA278hI
      Ani zážitek, jak ji Bůh zavedl na exkurzi do pekla, aby nikdo nemohl říci, že neexistuje...
      To udělal i sv.Terezii od Ježíše

• poko
    poko, 13.8.17 20:46:30  

Před chvilkou mi přišlo toto.

Shalom bratře, shalom sestro v Kristu,
    přijmi srdečné pozvání na konferenci "Vytržení" v Brně v Bílém domě dne 9.9.2017, kde bude kázat Sergej Mihál, autor knihy Vytržení, a zástupce biskupa AC bratr Pavel Bubik. V příloze zasílám pozvánku. Pošli prosím pozvánku všem bratrům a sestrám, o kterých víš, že by pro ně mohlo být toto téma důležité a aktuální.

Pro informaci zasílám odkazy na přednášky Sergeje Miháľa na téma "Vytržení":
    https://www.youtube.com/watch?v=Zby9Xb0iaSM
    https://www.youtube.com/watch?v=fAuwVW-2rBo&list=PLxiHgH9dBPKMJXPscMgP9nR-2JRZJDxPq

zajímavé
    https://www.youtube.com/watch?v=TbmcltDLc0Q

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 13.8.17 22:03:00  

A "toto" teď bude na každém DF (napočítala jsem jich sedm) kam vstoupíš? ..nestačí Ti to dát jen na jedno? :8: :7:

• poko
        poko, 19.8.17 16:40:32  

Ale ano. Kdyby většina diskutujících chodila jen na jedno forum, pak by i bohatě naprosto stačilo samozřejmě jen jedno forum

• visitor77
      visitor77, 14.8.17 12:17:08  

toto sektárske divadlo trúsi po všetkých DF...

• rose66
        rose66, 15.8.17 11:49:10  

sektar si jenom Ty

• visitor77
          visitor77, 15.8.17 12:47:40  

ja necitujem z PNS...

• poko
          poko, 19.8.17 20:45:01  

c visitor77 - 22.07.12 18:01:51
          RE: !!!!
          V:
          waw!, konečne do bodky súhlasím! Pekné!

• jardik11
    jardik11, 9.8.17 16:10:03  

Jojo kde se objevím tam se hned diskutuje

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.8.17 08:41:22  

Byl jsi tu ve středu, dneska je sobota a pořád nic. Nechtěl jsi napsat: Kde se objevím, tam se hned přestane diskutovat? :1: Kdyby se tu 9.8. objevil socan, hned byste to tady vy dva zaplnili :15: :15:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 12.8.17 20:10:16  

Copak, na Jardíka taky? Já myslel, že má rudo před očima jenom ze mě.

• Divobyj
          Divobyj, 12.8.17 20:21:55  

:1: Už jsme tři,ale buď si jistý,že je to pořád moc málo. :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.8.17 22:27:34  

Vás je třeba řezat, odkazovat do příslušných mezí :)))))))

• Divobyj
              Divobyj, 12.8.17 22:32:07  

Já vím,taky máš klobouk,takže s ním držíš basu. :1:
              Ale je mezi vámi jeden drobný rozdíl.
              Ty máš pod kloboukem mozkovnu s mozkem.On jen páchnoucí dutinu.

• Jar.Esch
                Jar.Esch, 13.8.17 08:05:14  

Souhlasím.
                Už dlouuho tvrdím, že inteligentní a slušný oponent, téma vždycky posune.

• rose66
        rose66, 15.8.17 11:50:28  

ja kdyz neco napisu z odborne literatury, uz nemaji co dodat, nejsi sam!

• krudox
    krudox, 8.8.17 21:01:38  

sv. Pavel napsal, že ženy mají ve shromážděních raději mlčet, tak to vzali zgruntu...

• nikdoinic
      nikdoinic, 8.8.17 21:11:53  

Ale má přijít Duch pravdy:-)a ta pravda je ženského rodu:-).

• Divobyj
        Divobyj, 9.8.17 10:48:31  

A taky Prapříčina je ženského rodu.
        Krásné synonymum pro Boha-Otce,že? :4:

• visitor77
          visitor77, 9.8.17 11:54:38  

:-)

• nikdoinic
          nikdoinic, 9.8.17 16:14:44  

Obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena (Genezis 1/26,27), to není můj výmysl, ale je to konstatování a nebo respektování pravdy, biblické pravdy.
          Davidova hvězda je symbol, muže a ženy.
          V aramejském otčenáši jsou uvedeni oba dva, otec i matka.
          Ale vy by jste asi že ženu nejraději zapudili.

• nikdoinic
          nikdoinic, 9.8.17 16:32:14  

Mohli by jste mi vysvětlit proč je zde napsáno
          Bohu a Otci?
          1. Korintským 15.
          24 Potom bude konec, když vzdá království Bohu a Otci, když vyprázdní všeliké knížatstvo, i všelikou vrchnost i moc.
          Efezským 5
          20 a vždycky za všecko vzdávejte díky Bohu a Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista.
          Filipským 4
          20 Našemu Bohu a Otci sláva na věky věků.

Proč tam není napsáno: Bohu Otci?
          Je tomu tak na vícero místech Bible, proč je tam to spojovací zájméno "a" mezi Bohem a Otcem?
          Bůh je jedna entita a Otec druhá entita?

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 9.8.17 17:12:38  

ad Kor: aby bylo jasné že Kristus odevzdá království Bohu a ne někomu jinému a Otci, ne že by nebyl stejné podstaty s Otcem, tedy též Bůh, ale aby bylo patrné že jakožto Syn je Otci podřízen

ad Efez: vzdávejte díky Bohu - jako takovému, ..a konkrétně i Bohu Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista...

ad Filip: pořád to stejné jako viz. výše, ..Bohu jako takovému a konkrétně Bohu, který je - tak jako jeho Synu Ježíši - i naším Otcem

myšleno je absolutní Bůh a konkrétně Bůh jakožto náš Otec,

• nikdoinic
              nikdoinic, 9.8.17 17:18:37  

To tedy ale právě že může být že dobře, že Otec, ale Bůh je zase ještě zřejmě i něco jiného, ale i Otec, nemůžeme opustit to, že obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena, to je to takto v Bibli konkrétně napsáno, tedy s tím musíme počítat, že Bůh je jedno a Otec je druhé..

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 9.8.17 17:36:19  

Bůh, to je samotná absolutní nekonečná podstata, Otec nebo Syn nebo Duch je už jeho konkrétní podstata která ukazuje na jeho postavení vůči něčemu nebo někomu, např. že Bůh není jen podstata a nic víc, ale že tato podstata zaujímá i vztah jakožto Otec k Synu, jakožto někdo milující ke svým dětem, jakožto Stvořitel ke svému stvoření...

• nikdoinic
                  nikdoinic, 9.8.17 17:52:30  

Křtít se má v jejich jméno a těch pokřtěných je mnoho, podle čehož se dá říci že Bůh je jakási množina, neb Kristovo tělo jsou mnozí..

Tedy že nemusím věřit Tvoji úvaze nebo teorii, to ty jsi jednou dávala za pravdu Lorberovinám, potom zase Moojimu, a potom zase Bruntonovi, ty jsi hrozně přelétavá..taková vrtkavá:-), ja Ti proto moc nevěřím a tohle taky jsi jenom někde pobrala, kdo vi vůbec kde, asi sama ani nevíš.

• visitor77
                    visitor77, 9.8.17 18:10:14  

nikdoinic, netárajte!, píšete nezmysly...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 9.8.17 18:25:17  

nerozumím tomu co píšeš v prvním odstavci, v čí jméno konkrétně?

jinak co si jen myslíš to přeskakuji, a na názor zde mám právo jako každý jiný, co si z něj kdo vezme jeho věc, tedy pro mě jestli bereš nebo nebereš je nepodstatné

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.8.17 19:12:16  

Vistore zase mne napadáte?
                    Ja nepíšu nesmysly ale předávám iformace o tom co je v Bibli:

Matouš 28
                    18 Ježíš přistoupil, promluvil k nim a řekl: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi.
                    19 Proto jděte, dělejte učedníky ze všech národů; křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého
                    20 a učte je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skonání světa.

1. Korintským 12
                    14 Tělo přece není jeden úd, ale mnoho.
                    27 Vy jste tedy Kristovo tělo a jednotlivě jeho údy.

1. Korinstkým 3
                    16 Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá ve vás?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.8.17 19:19:33  

Tak ono to nekoresponduje s tím vaším Trojjediným Bohem, visitore, to ne, ale Trojjediný Bůh v Bibli není a není tam ani Bůh ve třech osobách, nic Takového se v Bibli nepíše, tak že v Bibli je o tom že Bůh je mnozí a s tím ja nic nenadělám, dosvědčují to i tato Ježíšova slova:
                    "Co jste jednomu z mých nejmenších bratří učinili, mně jste učinili."

A nebo jeho poslední modlitba:
                    "Aby všichni jedno byli .." Jan 17/21-23
                    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=NBK&b=42&k=17&v=

A kvůli tomu mne nemusíte napadat že píšu nesmysly když je to vše pravda pravdivá z Bible.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 9.8.17 19:26:46  

a.l.tereza, 9.8.17 18:25:17
                    "nerozumím tomu co píšeš v prvním odstavci, v čí jméno konkrétně?"

Matouš 28
                    19 .."křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého".

V Exodus 3/14-15 se píše že je to jméno je JSEM.
                    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=1&k=3&v=

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 10.8.17 18:57:28  

a to jméno Otce i Syna i Ducha svatého je které když v době kdy se Bůh představil tím JSEM nebyl jménem Otce i Syna i Ducha svatého znám?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 11.8.17 07:07:59  

Dodnes tomuto jménu nemůže mnoho lidí uvěřit:-).
                    Asi je to pro některé lidi moc obyčejné jméno, ale když ona je to podstata každého živého člověka.

• rose66
                    rose66, 15.8.17 11:51:25  

svicka to nepochopila

• rose66
                  rose66, 15.8.17 11:56:07  

JEHOVA
                  [kauzativní tvar heb. slovesa ha·wahʹ (stát se) v imperfektu; znamená „působí, že se stane“].

• nikdoinic
              nikdoinic, 9.8.17 17:29:21  

a.l.tereza, 9.8.17 17:12:38
              "myšleno je absolutní Bůh a konkrétně Bůh jakožto náš Otec"

To je ale Tvoje myšlení a ne že je to myšleno.
              Co je psáno to je dáno a ne že ty budeš určovat jak je to myšleno.
              Nemám k Tobě až takovou důvěru a respekt aby jsem přijímala Tvoje a nebo vůbec něčí myšlení..
              Myslet si může každej co chce.
              No protože kdyby to mělo být tak jak tyto myslíš, a nebo kdo vlastně si to myslí, tak by tam to "a" nebylo.
              Tak je pravda že ty jsi v této diskuzi šéf, ale ja nejsem ochotna se Ti ve všem a nebo v tomto podřizovat:-).

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 9.8.17 17:37:44  

když co je psáno to je dáno tak jak to že se na něco konkrétně čemu není rozuměno ptáš a přichází i odpovědi?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 9.8.17 17:51:40  

Pro mně nejsi autarita, tak jo zabanovala jsi mne tu již několkrát, to je jediná Tvoje možná autorita kterou mne můžeš zastrašovat, ale víc nic.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 9.8.17 18:15:43  

zajdi si na DF Kaple ať se nemotáš v něčem co neexistuje

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 10.8.17 08:38:57  

Jsi zbytečně konfrontační. Žádná křivda se ti zde nedějě. O pozici autority se zde snažíš pouze ty, těmi nekonečnými citacemi. Já jim sice nerozumím, ale ze strany tvých oponentů jsem vyrozuměl, že se v nich motáš. To jediné je ti vytýkáno.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 10.8.17 08:58:08  

Mně Písmo Svaté nevadí, a je dobře že je někdo v diskuzích připomíná, ja si myslím že jo, že je někomu těžko stravitelné za to ja nemůžu, a nemusím přitakávat něčemu uplně a nebo zcela jinému, je to moje volba.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 10.8.17 09:38:12  

I když z tou moji volbou to asi pravda není, neb je psáno: Ne vy jste si mne vyvolili ale ja jsem si vyvolil vás..(Jan 15,16)

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 10.8.17 10:37:13  

No právě, ty sis vybrala ty druhé.

Opracovávat můžeš jen to, co se opracovávat nechá.
                    Aneb výběr musí být oboustranný. Nemůžeš si vybírat jen ty. Představ si, že ten, koho sis vybrala, tě nechce.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 11.8.17 07:12:51  

Slovo Boží asi nikoho odmítnout nemůže, to anebo přijímáme a nebo ne, ale když ono je věčné, tak je i trpělivé i čekající?
                    Lukáš 21
                    33 Nebe ea země pominou, ale slova má nepominou.

• rose66
                  rose66, 15.8.17 11:54:01  

az na to, ze Buh se nepredstavil jmenem JSEM, podivej se na hebrejskou Bibli a preloz si to spravne
                  toto jméno je odvozeno z kauzativního tvaru hebrejského slovesa hawah a že má význam „působí, že se stane“.* V minulosti naše publikace spojovaly tento význam s 2. Mojžíšovou 3:14, kde stojí: „Prokáži se být tím, čím se prokáži být.“ Podle vydání Překladu nového světa z roku 1984 tedy toto jméno znamená, že se Bůh sám „stane Splnitelem slibů“.* V revidovaném překladu je ale uvedeno: „Jméno Jehova se neomezuje jen na to, čím se chce stát Bůh sám. Poukazuje také na to, co Bůh působí, aby se stalo v souvislosti s jeho stvořením a uskutečněním jeho záměru.“

• visitor77
                    visitor77, 16.8.17 14:42:43  

jméno Jehova neexistuje! existuje jméno JHWH/Jahve (= "Jsem, ktorý jsem")...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.8.17 17:50:04  

Exodus 3
                    14 I řekl Bůh Mojžíšovi: JSEM, KTERÝŽ JSEM. Řekl dále: Takto díš synům Izraelským: JSEM poslal mne k vám.

• visitor77
                    visitor77, 17.8.17 23:47:06  

to "Jsem" je len skratka "Jsem, který jsem", čo je jméno Boha; "Jsem" nie je jméno Boha...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 01:42:27  

JSEM je to, co měl Mojžíš říct synům Izraelským, je to zdělení Boha, a zdělení Boha to není nijaká zkratka, jako o zkratce se tam nic takového nepíše, vymýšlíte si.
                    Proto jsem to sem dala jak to v Bibli je, aby se to vědělo jak to tam je napsaný a ne že vy si z toho budete dělat něco jiného, nějakou zkratku, či co.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 02:29:50  

Přečtěte si visitore co se v Bibli píše:
                    Exodus 3
                    13 I řekl Mojžíš Bohu: Aj, já půjdu k synům Izraelským a dím jim: Bůh otců vašich poslal mne k vám. Řeknou-li mi: Které jest jméno jeho? co jim odpovím?
                    14 I řekl Bůh Mojžíšovi: JSEM, KTERÝŽ JSEM. Řekl dále: Takto díš synům Izraelským: JSEM poslal mne k vám.
                    15 Řekl ještě Bůh Mojžíšovi: Takto díš synům Izraelským: Hospodin, Bůh otců vašich, Bůh Abrahamův, Bůh Izákův, a Bůh Jákobův poslal mne k vám; toť jest jméno mé na věčnost, a tať jest památka má po všecky věky.
                    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=1&k=3

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 02:48:37  

I řekl Mojžíš Bohu: Aj, já půjdu k synům Izraelským a dím jim: Bůh otců vašich poslal mne k vám. Řeknou-li mi: Které jest jméno jeho? co jim odpovím?

Odpověď na tento dotaz je:
                    Takto díš synům Izraelským: JSEM poslal mne k vám.

To podle vás visitore odpověd od Boha na dotaz jaké je jeho jméno, to není jméno Boha?

• visitor77
                    visitor77, 18.8.17 09:05:11  

opakujem, "Jsem" je skratka Božieho jména "Jsem, kerý jsem" (aby sa Božie jméno v nasledujúcej vete textu nemuselo celé opakovať) - vidieť to aj z bilbl. textov...všímajte si pozorne texty...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 10:56:37  

Nic o zkratce se v Bibli nepíše, izraelským synům měl Mojžíš zdělit : JSEM poslal mne k vám.

To vy čtětě pozorněji.

• visitor77
                    visitor77, 18.8.17 13:36:46  

zopakujte si gramatiku: - ak sa v prvej vete uvedie plnosť nejakého jména (názvu, faktu), v následnej nadväzujúcej vete sa to neopakuje, ale postačí skratka, skrátený názov...podobne je to "Jsem, který jsem" vs "Jsem" (skutočné jméno je prvé uvedené)...napr. poviem: Fero Mrkvička včera odcestoval, ale Fero (on) mi nedal o tom zprávu...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 14:39:02  

No tak ale Fero takto může být i Ferdinanda, když je v odkazu pro syny JSEM, to proto kdyby se mělo vzkázat něco i dcerám izraelským, ale s Mojžíšem Hovořil Mrkvička, tak je to důležité, co je v tomto odkazu pro syny, tohoto jména: JSEM.

• visitor77
                    visitor77, 18.8.17 14:40:50  

s vami sa nedá, nechme toho!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 14:42:33  

Desatero se začíná slovy: Ja jsem.., nikoiv Jsem kterýž jsem.
                    Bůh je prozíravý..
                    Vy by jste měl naslouchat tomu co vzkazuje synům a ne tomu co Mojžíšovi.
                    Takto totiž jako když lezete Mojžíšovi do jeho korespondence.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 14:46:32  

Ale jo dá se se mnou, nezavírám si totiž před holejma faktama oči, ni uši, ba ani srdce, naslouchám tomu co je dáno i jsem tomu poslušná:-)..

• visitor77
                    visitor77, 18.8.17 14:47:09  

nemám záujem pokračovať v tejto debate...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 14:49:36  

Ale ja jo:
                    Jan 10
                    7Řekl jim tedy Ježíš znovu: „Amen, amen, pravím vám, já jsem dveře pro ovce.
                    8Všichni, kdo přišli přede mnou, jsou zloději a lupiči. Ale ovce je neposlouchaly.
                    9Já jsem dveře. Kdo vejde skrze mne, bude zachráněn, bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu.
                    10Zloděj přichází, jen aby kradl, zabíjel a ničil. Já jsem přišel, aby měly život a měly ho v hojnosti.
                    11Já jsem dobrý pastýř. Dobrý pastýř položí svůj život za ovce.
                    12Ten, kdo není pastýř, kdo pracuje jen za mzdu a ovce nejsou jeho vlastní, opouští je a utíká, když vidí, že se blíží vlk. A vlk ovce trhá a rozhání.
                    13Tomu, kdo je najat za mzdu, na nich nezáleží.
                    14Já jsem dobrý pastýř; znám své ovce a ony znají mne,
                    15tak jako mě zná Otec a já znám Otce. A svůj život dávám za ovce.
                    16Mám i jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést. Uslyší můj hlas a bude jedno stádo, jeden pastýř.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 15:02:34  

Jan 1o
                    1„Amen, amen, pravím vám: Kdo nevchází do ovčince dveřmi, ale přelézá ohradu, je zloděj a lupič.
                    2Kdo však vchází dveřmi, je pastýř ovcí.
                    3Vrátný mu otvírá a ovce slyší jeho hlas. Volá své ovce jménem a vyvádí je.
                    4Když je má všecky venku, kráčí před nimi a ovce jdou za ním, protože znají jeho hlas.
                    5Za cizím však nepůjdou, ale utečou od něho, protože hlas cizích neznají.“
                    6Toto přirovnání jim Ježíš řekl; oni však nepochopili, co tím chtěl říci.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.8.17 15:09:19  

A vcházeti dveřmi je: JSEM.

Ale slyšet jenom to, co říká Mojžíšovi je přelézání ohrady:-), to jen kdyby jste to takto náhodou nevěděl, co je co:-).

• ElenaJakub
        ElenaJakub, 12.8.17 00:57:18  

onehda mne farář poprosíl a četla sem čtení a přímluvy. částo zpívam žalm.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 12.8.17 12:31:45  

četla jsem jen jednou a už to nechci zažít...

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.8.17 20:41:48  

Chápu. Mě nevybral ani jednou, ale to bude tím, že zná můj hlas :14: :14: U oltáře bych zakopl ... :11:

• talk
              talk, 14.8.17 11:34:44  

Ja jsem taky jednou cetl, a v pohode. :1: :4:

• Divobyj
            Divobyj, 14.8.17 20:41:59  

Je vcelku zábavné,když na mši čtou lidé,kterým to nejde :1:
            Na druhou stranu chápu,že pro ty,co čtou to moc zábavné není :14:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 15.8.17 17:34:43  

což o to, mně to šlo, přednes i výslovnost mám perfektní, ale bušilo mě u toho srdce a byla jsem tak plná Ducha svatého že se ani vypovědět nedá a to prostě moc ráda nemám...

• Divobyj
                Divobyj, 16.8.17 13:34:05  

Tak to ti gratuluji!
                Zdaleka ne každý je pln Ducha svatého! :4:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 16.8.17 21:47:58  

..na těchto diskuzích bych řekla že se ti plní Ducha svatého zde kumulují, ale asi ne každý že je jím plný o tom i ví...

• Divobyj
                    Divobyj, 17.8.17 21:24:29  

:1: :4:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.8.17 21:14:51  

Ženy neumlčíš. Vím to z literatury o dobách rozšiřování křesťanství.
      Ostatně - podívej se dneska kolem sebe. :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 8.8.17 21:16:24  

Tady v diskuzích jsme ticho jako pěny:-).
        Tady je to psaná forma zdělovací a tu nezakázal:-).

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 9.8.17 07:34:31  

Ano, to jsou ty otázky, které jsem položil. Tvá odpověď zní "nevím" a já ji oceňuji jako upřímnou.

• nikdoinic
            nikdoinic, 9.8.17 07:48:09  

No nevim no, :-)
            Tak ja četla Bibli, to je moje vzdělání:-)
            Nejsem vzdělaná nějakou historií církevní:-).
            Potom ještě mohu srovnávat co se učí v církvích s tím co je v Bibli a víc asi že dost, jen co se dá dohledat tady na internetu, mám jenom středoškolské vzdělání a to dokonce bez maturity, tu jsem jaksi nestihla.

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 9.8.17 09:40:43  

Bibli jsem nečetl, jen několikrát držel v ruce a listoval v ní. Dospěl jsem k přesvědčení, že Bible se přečíst nedá, dá se v ní pouze číst a to donekonečna. Její text (a to už podle Bible znalejších), nelze vykládat jednoznačně, ale co jedinec, co mysl, to možný výklad. Takže....Podle toho to také v té církvi vypadá. Ani Boží hrob v Jeruzalémně, nejsvětější místo křesťanů, nejsou schopni spravovat sami. Jeho klíč má tradičně v držení muslimská rodina (křesťané jsou zato tradičně v neshodě a to nejenom ohledně správy Božího hrobu).

http://zpravy.idnes.cz/chram-boziho-hrobu-muslimove-dje-/zahranicni.aspx?c=A160412_124657_zahranicni_bse

Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.8.17 07:11:17  

nikdoinic -
              ++++ nějakou historii církevní.

Lépe bys pochopila Bibli, atmosféru doby, míst ...

• nikdoinic
                nikdoinic, 10.8.17 08:03:07  

Tu Bibli jsi mohl vynechat, tu mi církve lépe chápat nenaučí a potom co se mám dozvědět, například to, že se uctívali i uctívají relikvie což je také modloslužebnictví, tak to vím, ale chápu tě, byl by jsi rád kdyby jsem začala tvrdit že je Bůh ve třech osobách a že můžeme říkat církevním hodnostářům otče a že můžeme modlám sloužit, ale to v Bibli opravdu není a nebo se mám začít zabývat tím jak to bylo s upalováním lidí, to asi také ne, církevní historie je velice smutná a v chrámech či v kostelech Bůh nebydlí, to se také píše v Bibli, je přeci chrám těla.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 10.8.17 18:53:58  

myslím že Carbone měl na mysli historii jako dobu ve které Ježíš žil, Žid s copánkama, v očích těch kteří mu nerozuměli rebel, iniciátor vzpoury proti světské mocnosti, žádné mobily ifony ipody počítače auta rakety co létají na Měsíc..., blázen podvodník rouhač manipulátor a pod., a vůbec dobové reálie Říma, Jeruzaléma..., tedy nic co najdeš v katechismu ŘKC

• nikdoinic
      nikdoinic, 8.8.17 21:20:46  

Galatským 3
      28. Není už Žid ani Řek, není otrok ani svobodný, není muž ani žena, neboť vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši.
      29. A jestliže jste Kristovi, pak jste símě Abrahamovo a dědicové podle zaslíbení.

• visitor77
      visitor77, 9.8.17 11:57:06  

jo mlčať! - len si všimnime, čo niektoré i tu vyvádzajú (ale sú tu aj veľmi rozumné ženy, kým sa vyhýbajú vierouke):-)

• nikdoinic
        nikdoinic, 9.8.17 16:17:26  

Visitore a proč si Ježíš Kristus nevybral muže, aby mu odlomil kousek ze "Slunce", mohl by tady místo mně věroukovat muž, ale pověřil tím mně, ženu, kdo vi proč?

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 9.8.17 18:33:47  

Podobné je to i u Židů (o Islámu nemluvím). Vidím, že církve se v tomhle ohledu nalézají stále ještě někde ve středověku.
        Pouze ateistiká demokracie postavila ženu na roveň muže, bez jakýchkoliv výhrad (manažérky, šéfové všeho možného, kapitánky velkých letadel, političky, prezidentky.... Jediný možný postoj.
        Podle mě je žena lidsky cennější než muž. Kultura či náboženství, které diskrimunují ženy, nemají právo na existenci.

• visitor77
          visitor77, 9.8.17 18:39:26  

pouze ateistická "demokracie" (ateizmus nikdy nie je spojený s demokraciou) degradovala ženy na predmet všetkého násilia a zneužívania na ponižovania (i v tých profesiách, ktoré uvádzate)...jedine kresťanstvo povýšilo ženu na úroveň rovnoprávnosti s mužom v "rôznom" (pri jasnom určení životného poslania muža a ženy)...

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 9.8.17 18:58:24  

sv. Terezie od Ježíše, sv. Terezie z Lisieux..., obě učitelky KC, nevidím tedy že by se Církev neangažovala v rovnoprávnosti žen

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 9.8.17 19:42:14  

https://www.stream.cz/slavnedny/10018695-den-kdy-zahynula-edith-steinova-9-srpen-1942

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 9.8.17 19:45:25  

Ano, ale to množství je zanedbatelné. Nepatrný zlomek žen ve službách církve (tedy té ŘK), vedle mužských hodnostářů.
            Takže spíše výjimka, ne pravidlo.

• radkojaga
              radkojaga, 9.8.17 20:05:55  

nesouhlasím, naopak...

• radkojaga
                radkojaga, 9.8.17 20:17:40  

například řeholnice
                Řeholníků
                860
                Domů řeholníků
                99
                Řeholnic
                2 123
                Domů řeholnic
                162

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 10.8.17 08:33:56  

Jeptišky jsem nepočítal. To jsou takoví pěšáci, jen na práci (ošetřovatelství, péče o druhé, charita vůbec). Za tu jim ovšem patří úcta, obdiv a uznání.
                  Měl jsem na mysli vyšší posty v církvi. Takové, pro které se ustálilo označení "duchovních otců". Tam se prostě ženy nevyskytují. Vyšší posty, kde záleží na schopnostech, talentu, píli...(ty, které jsem popsal výš), mohou ženy dosáhnout jen ve světě, kde církev nemá vliv.

• radkojaga
                    radkojaga, 10.8.17 08:42:56  

ale no ták, i vyšší post mohou mít ženy ale nejsou to "faráři", pouze zasvěcené sestry. matky představené kláštěrů... velmi vzdělané ženy.

• visitor77
                    visitor77, 10.8.17 10:10:16  

"jeptišky" (to je posmešný český názov) nie sú len na uvedenú špecifikovanú prácu, vidím, že o rehoľníctve/rehoľných rádoch (mužskom a ženskom) v RKC nič neviete (prečítajte si niečo o tom ako "řeholné řády")...rehole musia byť schválené Rímom, a každá má svoje cirkevné" regule" (pravidlá), kde je definovaná ich činnosťa zámery v Cirkvi, i vzhľadom na spoločnosť. Sú to predovšetkých modlitebné (často prísne) spoločenstvá, a ich ďalšia činnosť (pracovná oblasť) je na druhom mieste...rehole sú finančne a majetkovo sebestačné (takmer všetky sú zaradené v pracovnom procese, a zarábajú si na seba), nie sú podporované štátom...

• krudox
                    krudox, 10.8.17 10:18:27  

to už je vedlejší, řeč byla o tom, že ženy nezastávají v KC žádné vedoucí funkce, a to není potřeba prodiskutovávat, protože je to fakt, ovečky pasou jen pasáčci, ne pasačky, nepočítám samozřejmě sestry představené, ty vedou jen některé členky svého řádu...

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 10.8.17 10:39:56  

Krudox, s tím mohu souhlasit.

Visitor, název jeptiška za hanlivý nepovažuji. Určitě jsem jej nepoužil jako pejorativum. Jejich funkce v populaci, je neocenitelná a přece tak málo ceněná (je spíše přehlížena).

• visitor77
                    visitor77, 10.8.17 12:03:09  

ženy v Cirkvi/(R(KC) môžu zastávať všetky funkcie okrem sviatostného kňazstva (Ježiš si vyvolil apoštolov-mužov)...

• krudox
                    krudox, 10.8.17 12:35:08  

a o tom je řeč, mohou úplně všechno, jen ne rozhodovat a velet :2:
                    ale já osobně netvrdím, jestli je to dobře nebo špatně, jen konstatuji fakt...

• radkojaga
                    radkojaga, 10.8.17 13:24:37  

pokud nelze vysvětit ženy za kněží v ŘKC, je třeba to akceptova.

I u jiných řádů (buddhistických např.) nejsou dalajlámky.To nijak ženy nesnižuje. Přece ni kněží si nemohou dělat co chtějí, všichni podléhají řádu a musí se podřídit regulím.

• visitor77
                    visitor77, 10.8.17 13:47:59  

jo, ženy si dělají, co chtějí:-)

• radkojaga
                    radkojaga, 10.8.17 13:53:13  

na mě žena farářka působí zvláštně. Je mi jasné že u protestatnských církví je to normální. Ale akceptuji u ŘKC že faráři jsou jen muži...moje kamarádka je řeholní sestra a dělá přednášky i vede duchovní cvičení jak na Slovensku tak na Moravě, vydává knihy a je respektovaná i mužskou částí. Netouží po postu faráře. Nevidím důvod tlačit ženy do postu kněží (kněžek)

• visitor77
                    visitor77, 10.8.17 14:01:29  

tak! - je to i moja reč...

• krudox
                    krudox, 10.8.17 14:26:43  

ani u protestantských církví to není normální, jsou to pouhé drobné vyjímky...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 11.8.17 07:16:03  

Galatským 3
                    28....není muž ani žena, neboť vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši.

• visitor77
                    visitor77, 16.8.17 12:47:55  

krudox, mnohé nevelia, ale radili a radia i pápežom, majú teda v Cirkvi vplyv, a niekedy značný, i pohnú dejinami (viď učiteľky Cirkvi):-)...

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 9.8.17 20:09:04  

..množství "zanedbatelné", proč? společnost? výchova? geny? jakou měrou se které podílejí na schopnosti rozumu myslet analyticky?

• visitor77
      visitor77, 16.8.17 12:42:14  

:-) dobre urobil, prax to denne potvrdzuje...