Ježíš Kristus

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-06-22 07:31:21)9marie04 (2017-06-20 23:18:15)a.l.tereza (2017-06-20 22:27:48)Divobyj (2017-06-20 21:35:38)radkojaga (2017-06-20 18:55:29)talk (2017-06-19 18:48:32)poko (2017-06-18 19:14:10)ElenaJakub (2017-06-18 00:50:14)VMerhaut (2017-06-15 20:08:27)Alam (2017-06-11 20:17:25)Petr.Koenig (2017-06-09 05:53:51)eremir (2017-06-07 05:05:00)TX.2010 (2017-06-03 08:47:07)MimVig123 (2017-05-15 07:31:41)IGNACIUS-mec.pravdy (2017-04-26 15:52:06)2442 (2017-04-17 17:19:36)grande-moravia (2017-04-17 16:54:03)mat.yz (2017-04-13 20:59:47)Noznoroch (2017-03-29 22:46:16)osoba (2017-03-28 14:28:14)ceskypepa (2017-03-22 18:02:51)tank (2017-03-18 08:16:40)qwer (2017-03-17 10:38:53)
Ježíš Kristus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 20 470 | Členů: 40
Správci: a.l.tereza (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Jan 14:6 Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Toto fórum je věnované biblickému Ježíši Kristu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.6.17 08:04:13  

Dívám se a nevěřím. Pár dní tu nejsem a hned nějaké škorpení :10: :10:
    " Žijte bohatým vnitřním životem, v souladu s Mravností a dobrým Vkusem; kéž vám nechybí smysl pro Teologii a Geometrii!"
    (John Kennedy Toole)
    :15: :15:

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 20.6.17 12:00:40  

Velké pochopení pro tvé zvednuté obočí pane kolego a moje omluva. Snad jsem jen maličko zaškobrtl o Geometrii (což jsem hned napravil), ale jinak obé velice ctím budu ctít i nadále.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 20.6.17 18:47:55  

Pokoj s tebou, synu! :15: Naše CBN s tebou počítá :)

• michalborek
    michalborek, 18.6.17 20:13:08  

Noc kostelů 2017 - Záznam přenos z pontonu na Vltavě
    https://youtu.be/PLm_nzk7zAs

0:00 Dr. Peter Morée (narozen v Holandsku, vyučující na katedře církevních dějin Evangelické teologické fakulty UK, vedoucí badatelského projektu o českém protestantismu v letech 1945–1989)
    00:31 kardinál Dominik Duka (arcibiskup pražský, předseda České biskupské konference)
    00:59 Ing. Daniel Fajfr, MTh (předseda Ekumenické rady církví a předseda Rady Církve bratrské)
    01:27 Jiří Strach (herec a režisér)
    01:58 ThLic. Mgr. Denisa Červenková, Th.D. CSTF (členka řeholního společenství Sester karmelitek sv. Terezie; vyučující na Katolické teologické fakultě UK, teoložka a religionistka)
    02:36 Hudební vystoupení PŘÍLIŠ MNOHO SAXOFONŮ
    03:02 Mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D., Dr.h. c. (český katolický kněz, teolog, religionista, sociolog náboženství, vysokoškolský pedagog, psycholog a filozof)
    03:32 Mons. Josef Suchár (český katolický kněz, prezident Diecézní charity Hradec Králové a obnovitel zničeného pohraničního poutního místa Neratov)
    04:01 Sr. Francesca Šimuniová OSB (sestra benediktinského Opatství Venio na Bílé Hoře)

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 18.6.17 18:33:21  

Nikdo nic, tohle fórum je skutečně o biblickém Ježíši Kristovi, ale snad se mohou diskuse zúčastnit i ti, kteří se na věci dívají jinak. Ježíš je pro mě velice silná a zajímavá osobnost dávné historie. A z toho úhlu pohledu na něj nahlížím. Mám k němu, coby historické osobnosti veliký respekt.

Velké uznání chci ale vyjádřit i Tereze, za její objektivitu a prostor i jinak uvažujícím diskutníkům. Vážím si toho.

Nikdonic, vzkazník Ti vypínat nebudu, ale vzkazy typu: "Tak ti pěkně děkuji pane arogantní magore", anebo výtky že Tě znevažuji, opravdu nejsou na místě. Neznevažuji nikoho, není to mým úmyslem, možná se tak ale cítíš pro své vlastní bezdůvodné vztekání se, že není po Tvém.

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.6.17 18:39:22  

No tak jsem ti poděkovala no:-).

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.6.17 18:43:44  

Jo tak že vy dva, ty a a.l.tereza mne ve veřejné diskuzi napadat a znevažovat můžete?
      O tom to tady je ?

• michalborek
      michalborek, 18.6.17 18:46:58  

Hih, jéje ses chytil do diskuze se zdejší Kralickou copypaste babkou :D No to víš, to nevyhraješ :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 18.6.17 18:49:54  

To je přece jasný:
        Izaiáš 66
        14 ..I seznána bude ruka Hospodinova při služebnících jeho, a prchlivost proti nepřátelům jeho. :15:

• michalborek
          michalborek, 18.6.17 19:00:14  

A tak, bratří moji milí, budiž každý člověk rychlý k slyšení, ale zpozdilý k mluvení, zpozdilý k hněvu. //Jk 1.19/

• nikdoinic
            nikdoinic, 18.6.17 19:02:26  

Jo terka a Jar.Esch by se měli víc ovládat:-).

• michalborek
              michalborek, 18.6.17 19:05:22  

Což pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a břevna, kteréž jest v tvém vlastním oku, neznamenáš? //Lk 6.41/

• nikdoinic
                nikdoinic, 18.6.17 19:07:19  

No a tak kde je napadám ja?
                Okrem toho že jsem Jar.Eschovi poděkovala do vzkazníku.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 18.6.17 19:16:01  

Takže když tě nikdonic oslovomím "arogantní magorko" tak to budeš jak to sama nazýváš brát jako poděkování? Jestli se sem chodíš bavit takovýmto způsobem komu myslíš že tím prospěješ?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 19:19:02  

Tonocí se stébla chytá?
                    Vzkazník je vzkazník, to sem netahej.
                    Poděkovala jsem mu osobně a jak to by mělo být naše věc.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 20:01:09  

Pořád takovému způsobu říkáš "poděkovala"?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 20:05:19  

a.l.terezo ty se raději starej o obsah veřejné diskuze jako hlavní správcová.

Obsah vzkazníků není vůbec ale vůbec tvoje věc.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 20:12:33  

nemůže nebýt když část jeho obsahu je veřejně na tomto fóru a nevím jak k tobě nikdonic přistupovat jinak než jak přistupuješ ty k jiným...

• michalborek
                  michalborek, 18.6.17 19:16:44  

Již tedy konečně nedostatek mezi vámi jest, že soudy máte mezi sebou. Proč raději křivdy netrpíte? Proč raději škody nebéřete? //1K 6.7/

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 18.6.17 19:09:18  

Ta sedla! :1:

• nikdoinic
                  nikdoinic, 18.6.17 19:14:35  

Je tu někde od mne osobní napadání?
                  Od Tebe tu je, to jo.
                  Od Jar.Esch také..
                  Neumíte se ani jeden slušně chovat, to je celé.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 19:17:34  

Což pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a břevna, kteréž jest v tvém vlastním oku, neznamenáš? //Lk 6.41/

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 19:19:52  

a.l.tereza, 18.6.17 17:01:09
                    " tak bych to viděla i že je v tom prostá neschopnost "rozum - logiku" použít..."

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 19:20:55  

Tak že kde jsou ode mne urážky takovéhoto kalibru?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 19:40:58  

a kde je ten tvůj - nepočítám copy paste z Bible, tu co do rozumu a logiky obsahově beru - rozum a logika?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 19:43:52  

Podala jsem si na tebe stížnost jako na hlavní správcovou aby se tu vedli diskuze v takovémto duchu to prostě dál možný není.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 19:59:34  

Nevím, ale neděláš to ojediněle, nevypovídá to spíš něco o tvém nikdonic postoji k nám?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 20:01:38  

Proč o sobě mluvíš v množném čísle?
                    Ty tu nejsi sama za sebe?
                    A nebo ty snad odmítáš nýst zodpovědnost za svoje výroky?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 20:06:59  

že jsi si nikdonic stěžovala více jak na jednoho ze zdejších diskutníků je pravda?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 20:13:02  

Admínům jenom na Tebe.
                    A doufám že v tom v brzské době něco pozitivního udělají.
                    Když nevelíš tu zákonu ty, tak někdo přeci musí.
                    Ja si myslím že je to tu od Tebe porušování zákona, to Tvoje znevažování moji osoby.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 21:33:50  

Od admina jsi nikdonic blokaci měla, že si stěžuješ adminovi na Josefa z Hor a Visitora jsi psala také, ve vkládání x příspěvků za sebou a podsouvání a psaní mimo téma jsi zde již známá. Nejsi schopná věcné diskuze a čas na neustálé mazání tvých xxx příspěvků nemám, tedy tuto diskuzi končím a tvůj nikdonic nick dávám na týden na BL.

• michalborek
                    michalborek, 18.6.17 22:59:18  

Nech toho BListování, chceš-li omezit příspěvky od nikdoinic, tak na ní nereaguj. Nikdoinic si tu prostě hledá někoho kdo ji naslouchá a třebaže tolik nenaslouchá ona, tak to neznamená, že by ji musel někdo vyhazovat. Navíc nejsi ani starší, ani vzdělanější a možná ani o moc menší blázen než ona, třebaže já jsem samozřejmě také letadlo.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 19.6.17 07:43:21  

To bych Libore ponechal na Tereze.
                    Jinak jsem od nikdonic obdržel za noc (cca mezi 21, a 5:30) dvanáct vzkazů (podobných těmto jejím příspěvkům), kde mě opakovaně vyčítá mé a Terčino napadání její osoby a jejího znevažování.
                    Evidenentě není v pořádku. Když si odpočine, jenom jí to prospěje.

• michalborek
                    michalborek, 19.6.17 10:39:13  

Esch, Libor nejsem. Jinak berete to tady moc vážně. Je to tu taková kecárna, kde je sotva pár stejných lidí a přesto si tu hrajete na fórum, kde rádoby moudří udělují a nebo berou slovo. Ne že bych to tu někdy také neudělal, ale i právě proto, že mi to přijde dětinské, jsem se z podobných rolí jakéhosi správce všude vyvlékl, neb to fakt nemá tady smysl si tu hrát na nějaké důležité fórum. Přesto mě je to v podstatě jedno, možno jako nikdoinic si tu hledá společnost, tak Tereza se tu zas snaží být někým a jen si prostě suplují, čeho se jim nedostává v realitě.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 19.6.17 11:15:15  

Promiň Michale za to oslovení, nějak jsem ten začátek spolknul…
                    Jinak, píšeš rozumně, ale zrovna tuhle diskusi, jako kecárnu pojímat nechci. Nechci se nikoho dotknout (náboženská tématika je hodně citlivá, proto ta zdánlivá vážnost), ale zároveň ani s každým souhlasit. Mám rád dialog a když už tedy někde jsem, usiluji o něj.
                    To vykompenzování toho, čeho se nám nedostává v reále, nemusí být nutně u každého stejné. Skutečně o ně neusiluji (mně dost často na realizacích oslovují mistře). Správcovství neprožívám, ale slušné diskutují bych bránil také (patrně stejně, jako to udělala Tereza).

• michalborek
                    michalborek, 19.6.17 12:47:14  

Mistře, nevím jaké jsou tvé realizace, ale tak nepochybně každý zde ubíjí čas pro jiné nutkání, přesto dialog je spíše tak o tom poznávání se, což pomáhá i k tomu, že se nezabijeme, třebaže to vidno může fungovat i naopak, právě když se to bere moc vážně. Avšak těžko dialog poslouží k poznání toho, co je za slovy, respektive k tomu skutečně může být jen dialog mistra a žáka, kde mistr umě navede žáka k tomu, co lze jen Poznat, jak říkají křesťané skrze Ducha. Co slušné diskuze se týče, tak se budu opakovat, když to tu, jako i sebe nebudeme brát tak vážně, nedáme tak ani prostor, aby se vyhrotilo v neúnosnou mez. Nechci tu však někomu něco vnucovat, klidně si zde hrajte na vážnou diskuzi mudrců, kde z každého nepatřičného slova padají nebesa :)

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.17 14:34:35  

mistr ví, kdy má ustoupit neboli lehne si do závěje k slabším a tím mu dá sílu vstát. hezký den :2: :2:

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 19.6.17 19:06:38  

Mistře oslovují třeba řemeslníci výtvarníky, když se někde potkají ve společném prostoru. Takže tady bych takové oslovení určitě neočekával (nevyžaduji ani tam, spíše mě uvádí do rozpaků). Uvedl jsem to jako příklad, že si sem skutečně nemusím chodit nic vykompenzovávat, protože čeho se mně dostává v reále, mně stačí.
                    Přiléhat do závějí k slabým mě zatím neláká. To ponechávám duchovním vůdcům, kterým rozhodně nejsem. Sem si chodím bystřit ducha hledáním spíše přiléhavých formulací, neboť k výtvarnu ještě píši knihu. Chodím kam chci, reaguji na cokoliv, co mě zaujme a je mně jedno, jestli působím vážně (ale asi ano, neb jsem poctivec ve všem co dělám).
                    Jdu po věci a snažím se jen o slušnost, takže také hezký den.

• michalborek
                    michalborek, 19.6.17 22:22:59  

Mistře výtvarníku, naposledy tedy, pro příště jen Eschy :4:, děkuji za vysvětlení, co tě sem dle tvého mínění vede, ne že bych snad předtím sám spekuloval nad tvou motivací, neb to jsi si jen vztáhl k sobě, co jsem u Terezy dovozoval, jako možné, ne že bych si tím byl nějak jist, ale přinejmenším u obou zmiňovaných ženštin znám jak jejich dlouhodobé profilování tady, tak i trochu více z jejich skutečné identity a života.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 20.6.17 08:02:28  

… aha, takže, jak už jsem myslím i uvedl (možná rozložil do několika příspěvků), proč chodím na diskuse? Jednak mě zajímá život a ve více jeho aspektech jej studuji (moc, její zneužívání, manipulace, vztahy….), patří k nim jak politika, tak duchovno, náboženství (to mě pak zajímá i z důvodů osobních vztahů s věřícími). Ježíš Kristus mě navíc zajímá jako historická osoba, proto tato diskuse. Kromě výtvarna, kterým jsem se docela úspěšně živil, mě jako záliba přitahuje psaní a mám docela slušný materiál, který si zpřehledňuji a chci mu dát nějaký ucelenější tvar (kniha?). Není dokonalejší prostředí na ověření si reakcí případných čtenářů, jako jsou živé diskuse. Kromě toho, to, co napíši jako reakci na ohlas mých textů, bych nikdy sám od sebe nenapsal. Takže také, jak jsem uvedl výš, umožňuje mně to tady hledat ty nejpřiléhavější formulace k ozřejmění toho, co chci sdělit. Pro mě to tedy není pouhopouhá kecárna, ale solidní pracovní prostor (což je ovšem otázka osobního přístupu a schopnosti to, co tady získám, použitelně zpracovat ve smyslu svého záměru ).
                    Stačí?

• michalborek
                    michalborek, 20.6.17 12:37:43  

V poho, v poho, sem se vyjádřil možno trochu nepřesně, že to vypadalo jak otázka, ne jako dík za již řečené, ale tak tedy ještě jednou dík za tuto tvou další hlubší interpretaci své motivace zde.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 20.6.17 12:42:37  

Vždycky jsem tvrdíval, že inteligentní a slušný oponent (tady snad jen spoludiskutník), téma vždycky posune (to se přesně stalo).
                    Takže i mé díky.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 18.6.17 19:07:17  

Co je nejasného na nikdonic zneužívání Bible ke copy paste na obhajobu svou a obranu proti údajným nepřátelům?

• nikdoinic
            nikdoinic, 18.6.17 19:09:08  

a.l.terezo, ja Bibli nezneužívám, ja si to opravdu myslím že to takto je, jak se to v ní píše.

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 18.6.17 19:31:52  

ani nemůžeš jinak než si to myslet když se tím neustále bráníš a proti údajným nepřátelům používáš tak i věříš že tě to ubrání a proti nim ochrání to je logické, někdo ani nedokáže za celý život bez copy paste z Bible že i tak je pod ochranou Boží žít

• nikdoinic
                nikdoinic, 18.6.17 19:38:26  

No jo visitor77 Vás naučil kolovrátkovinu "copy paste" a tak jiného papouškovat neumíte, no jo, jakej pán takovej krám.:-)

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 18.6.17 18:51:59  

Zatím mě do kolen nedostala. Průměrná rychlost a obvyklá spotřeba. Zatím nebliká žádní kontrolka.
        Takže tahle osůbka je tady známá? To jsem nevěděl.

• michalborek
          michalborek, 18.6.17 18:54:59  

Jj, ale dřív měla modrou ikonku, takže kde se projevovalo to bylo celé modré, teď už bohužel nemodří :)

• nikdoinic
            nikdoinic, 18.6.17 19:01:14  

No jo na modou byl alergickej visitor 77-).

• michalborek
              michalborek, 18.6.17 19:23:51  

To jistě (ink)visitora77 potěší, že pro jeho klid, jsi změnila barvu :2:

• poko
    poko, 11.6.17 20:56:10  

Zajimavý serial o VYTRŽENÍ tady je to o křečkovi, začíná to na 4.50 https://www.youtube.com/watch?v=_v0kIEfwvco

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 12.6.17 07:50:48  

Všichni bohové do jednoho, jsou vymyšlení, i toho "nevymyšleného" s velkým B, vymyslel prolhaný Mojžíš! :1: :1: :1:
      Jinými slovy: Všechna náboženství, odvozená z Judaismu, stojí na lžích, prolhaného Mojžíše. :1: :1: :1:

• nikdoinic
        nikdoinic, 13.6.17 07:48:20  

Bůh živých se jmenuje JSEM, jestli nejsi, tak to dokaž:-).

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.6.17 16:34:51  

:1: :1:

• poko
          poko, 15.6.17 12:23:10  

:1: :1: :1: :1:

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 16.6.17 07:51:27  

Pointa tady té výzvy se opírá o sdělení v první části věty; tedy o premisu: "Bůh živých se jmenuje JSEM". Problém je, že jde opět jen o jakési tvrzení subjektivního charakteru, takže nedochází k žádnému kvalitativnímu posunu (jen k odvedení pozornosti).

• nikdoinic
            nikdoinic, 16.6.17 11:23:39  

Exodus 3
            13 I řekl Mojžíš Bohu: Aj, já půjdu k synům Izraelským a dím jim: Bůh otců vašich poslal mne k vám. Řeknou-li mi: Které jest jméno jeho? co jim odpovím?
            14 I řekl Bůh Mojžíšovi: JSEM, KTERÝŽ JSEM. Řekl dále: Takto díš synům Izraelským: JSEM poslal mne k vám.
            15 Řekl ještě Bůh Mojžíšovi: Takto díš synům Izraelským: Hospodin, Bůh otců vašich, Bůh Abrahamův, Bůh Izákův, a Bůh Jákobův poslal mne k vám; toť jest jméno mé na věčnost, a tať jest památka má po všecky věky.

• nikdoinic
              nikdoinic, 16.6.17 11:25:43  

Lukáš 20
              38 Bůhť pak není mrtvých, ale živých, nebo všickni jsou jemu živi.

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 16.6.17 18:50:35  

Jakýkoliv text, který je dostupný lidem, napsali zase a pouze jenom lidé. Takže bych zopakoval jenom to, co už jsem uvedl výš.

• nikdoinic
                nikdoinic, 16.6.17 22:47:21  

Přísloví 30
                5 Všeliká výmluvnost Boží přečištěná jest; onť jest štít doufajících v něho.

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 17.6.17 11:49:34  

Lidé psali, co bohu přisuzovali. Psané texty, jakkoliv přisuzované bohu, vznikly jenom a pouze v lidských myslích (lidé a pouze zase jenom lidé).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.6.17 12:14:23  

Bůh promlouvá prostřednictvím lidí, ne všechno je Slovo boží ale něco a to zřejmě k Tvoji nelibosti jo:-).

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.6.17 12:30:28  

To není nelibost, ale zdravý rozum a zkušenost. Vím, jak vznikají pověsti, legendy a báchorky....je to lidská výsada a zároveň i slabost. Víra v něco vyššího...
                    Ostatně, já nejsem nevěřící, cítím se být bohabojný. Mám v sobě etické zábrany, které vztahuji k víře v cosi, co je spravedlivé a co nás přesahuje.

• kontrhel
                    kontrhel, 17.6.17 12:37:49  

To je slušná, výchozí pozice příteli. Nemám toho více.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.6.17 12:49:32  

"pověsti, legendy a báchorky" o tom se asi že fakt diskutuje asi že někde jinde, někde na jiných forech.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.6.17 18:53:27  

Nepovyšuji tyto formulace na předmět diskuse, pouze si jimi pomáhám, abych vysvětlil, proč jsem skeptik k jakýmkoliv textům. Toť vše.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.6.17 19:10:26  

A tak proč vůbec něco píšeš když jsi skeptický ke všemu.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 17.6.17 19:49:21  

A proč myslíš že ke všemu? Mám na mysli k jakýmkoliv textům, o nichž někdo tvrdí, že musí být pravdivé, jenom proto, že to tam tak stojí. Přečetl jsem mnoho textů, které jsem přijal, ale musel jsem se s nimi ztotožnit.
                    Jsem skeptický pouze k tomu, co ve mně skepsi vyvolává.
                    Mám to, čemu se říká kritické myšlení. To znamená, že nepřebírám automaticky všechno, co je mně předkládáno a čemu věří druzí, ale používám nejdříve svůj vlastní rozum. Podle něj se potom řídím.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 17.6.17 20:09:53  

Tedy mi dovol aby jsem mohla býti skeptická ke všemu co napíšeš ty:-).

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 18.6.17 06:58:44  

Tak tady jsi mně udělala radost. Konečně jsi ukázala svou skutečnou podstatu. Všimni, že já svou kritičnost, vztahuji pouze k obsahu, nikoliv k autorům. Ty, protože ti došly argumenty, přecházíš na osobu. Argument ad dominem, který právě použila´s, je typický pro lidi, kteří nemají jiný, ale chtějí za každou cenu odejít jako vítězové. Tento typ argumentace je všeobecně považován za demagogický a neplatný.
                    K tomu, abys ke všemu, co napíši, byla skeptická, nepotřebuješ mé svolení. Rozdíl mezi námi ovšem je, že já nehodnotím texty podle autora, ale podle jeho obsahu. To první je jednoduché a stádní. To druhé vyžaduje duševní námahu, svědčí o individualitě a smyslu pro zodpovědnost.
                    Ale jinak ano, nesnášenlivost k odlišnosti, která nakonec spolehlivě dovede k nenávisti, je pro lidi jako jsi ty, typická.
                    Jsem rád, že nepatřím mezi „věřící“, jako jsi ty, jsem jednoduše Homo Sapiens Sapiens (a to mně pro začátek stačí).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 07:34:38  

Bible je Písmo Svaté.
                    Že máš proti tomu výhrady, to asi opravdu nepatří na toto diskuzní forum, tady je to o tom co je v Bibli..

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 18.6.17 07:36:30  

https://www.diskutnici.cz/forum/2155-jezis-kristus/post/25716

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 07:38:21  

Slušně jsem tě požádala jestli mohu být také ke všem tvým příspěvkům skeptická a tak tomu i tak je.
                    Tvoje následné napadání věřících a nebo moji osoby je docela legrační:-), ani to nečtu.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 18.6.17 07:43:52  

Já tě přece nenapadám a věřící už vůbec ne. Ne všichni věřící jsou totiž tak nesnášenliví. Já jen pokračuji v dialogu. A opakuji, k tomu, abys byla skeptická k mým textům, můj souhlas nepotřebuješ. Pokud jej žádáš, jen demonstruješ svůj důvod skepse, který se ale vztahuje výlučně k mé osobě.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 07:45:32  

Takových chytráků už tady bylo co chtělo moto této diskuze změnit, tak si založ takové svoje forum kde se budeš moci věnovati svoji skepsi k Bibli a k biblickému Ježíši Kristu.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 07:47:11  

Milý Jar.Esch, tady ta diskuze je o biblickému Ježíši Kristu, tedy nikoliv o Tobě.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 18.6.17 08:10:57  

Mým prokletím patrně bude moje způsobilost vést věcný dialog i se svými názorovými odpůrci. Ty ale od věci neustále utíkáš, odvádíš pozornost, oblbuješ....podsouváš mně něco, co já sám nechci. Nechci nic měnit, jen poukazuji na stávající a to proto, že ty mě z této diskuse vykazuješ.
                    Vrchol té motanice je pak v tém pokárání, že tato diskuse není o mně. Copak chci aby byla? Jen jsem reagoval na tvé citáty (kterými to tady zaplavuješ) a dovolil jsem si k nim připojit vlastní názor. To se tady nesmí? Soudím, že ty sama vlastního názoru nejsi schopna a proto tě popuzují lidé, kteří si je tvoří a chtěla bys je umlčet. V tom to asi bude.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 08:31:56  

Víš co přečti si kdo koho tady umlčuje:
                    Jar.Esch
                    Jar.Esch, 16.6.17 07:51:27
                    "Pointa tady té výzvy se opírá o sdělení v první části věty; tedy o premisu: "Bůh živých se jmenuje JSEM". Problém je, že jde opět jen o jakési tvrzení subjektivního charakteru, takže nedochází k žádnému kvalitativnímu posunu (jen k odvedení pozornosti)."

Tak že ja jenom odvádím pozornost?
                    A to jako od čeho?
                    Snad ne od tvoji skepse? :15:

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 18.6.17 09:33:21  

A kdepak je tam z mé strany pokus o tvé umlčení? To je právě to mé pouhé vyjádření se (za použití vlastního rozumu), k tvému opsanému citátu. Proč tě to tolik popuzuje? Já prostě v životě kladu otázky a hledám na ně odpovědi. To je všechno. Pokud se ale domníváš, že se chovám nějak nevhodně, upozorni na mě admina, že mám jiné názory, než ty, ať mně sem zakáže vstup.
                    Já vidím příčinu naši neshody jednoznačně ve tvé nesnášenlivosti vůči odlišnosti a neschopnosti prosadit své názory věcnou diskusí (nejrozšířenější příčina zla mezi lidmi).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 13:33:19  

Nejde ani tak o mně jako o to že podceňuješ Písmo Svaté, Bibli.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 13:35:53  

Jo a promiň ale Tvoje reakce mi přijdou být histerické a uplně od věci.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 18.6.17 13:52:14  

K tomu, že mě Bible nikdy nijak zvlášť neoslovila, se přiznávám. Texty v ní, jsou na mě moc rozvláčné a hlavně mnohoznačné. Potřebují údajně výklad někho již znalého, který mně ten správný výklad vyloží. To je pro mě nepřijatelné. To, že mě Bible neoslovila, ale nemusí být nutně vada charakteru. V mém postoji mě pak utvrdili lidé, kteří Bibli sice velice propagovali, ale nedokázali vysvětlit proč. Diskuse s nimi mě přesvědčily, že jim nerozuměli, ale o to víc tvrdili, že "TOMU prostě MUSÍM UVĚŘIT". Nemusím, uvěřím až tomu, co pochopím a čemu porozumím.

Ne, určitě hysterický nejsem. Naopak, jsem přesvědčen, že diskutuji velice věcně a klidně (ze zkušeností z diskusí vím, že tím některé své oponenty dokážu velice vytočit). V čem z toho, co jsem napsal, spatřuješ tu údajnouou hysterii?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 16:49:25  

Bible je jediný zdroj informací o Ježíši Kristu, jiný není, tak přišli mnozí kteří chtěli a nebo chtějí jeho odkaz změnit a nebo nějako pozměnit ale od toho máme Starý a Nový zákon skrze který nic na Jeho odkazu změnit nelze.
                    Mně se Bible čte velice dobře.

Případné konflikty spoludiskutujících se mají řešit přes vzkazník, tak že se pokusím Tvůj poslední dotaz odstěhovat tam, jo?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 17:01:09  

Víš co mě udivuje? nikdonic podsouvá - co má sama v sobě nevyřešené a co sama u sebe cítí že je její - jiným, v psychologii se tomu říká "projekce - projikování"..., že jí to po těch letech upozorňování na to od jiných diskutujících stále nedošlo? že s tím u sebe samostatně nepracuje a sama si nevyřeší? nevím jestli je to její neschopnost nebo jen pohodlnost a lenost, to si netroufám soudit, proto píšu že mě to udivuje, ale jak Jar.Esch píšeš, tak bych to viděla i že je v tom prostá neschopnost "rozum - logiku" použít...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.6.17 17:32:03  

Terko nahlásila jsem tě admínům.
                    Takto tedy si představuješ diskuzi o biblickému Ježíši Kristu?

To se můžeš jako správcová stydět, jiného neumíš než mne zase jenom napadat?
                    To si tedy frajerka no, to se fakt můžeš stydět.
                    Sama Bibli nesnásíš, nemáš ji ráda, ani nerozumíš jí tak jako proč jsi se sem za správcovou intrikama vecpala?
                    Aby jsi mohla projketovat svoje nenávisti a hon na ty co Bibli rádi mají a věří jí?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 17:37:00  

nikdonic nepodsouvej nikomu že něco má nebo nemá když vůbec nevíš a jen si to myslíš což musíš po x upozornění na takovéto tvé "myslím si, tak to tak určitě má" chování dávno vědět

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.17 17:43:43  

na nahlášení adminovi jsou tvé nikdonic příspěvky které jsou pomluvou kde píšeš o jiném že se k něčemu dopracoval "intrikama" a pod., adminovi tě nenahlásím ale máš upozornění že pokud budeš na tomto fóru takto zde pokračovat dál tak budu muset přistoupit k tomu dát tvůj nick na BL

Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.6.17 09:57:11  

Nevymyšleného, kterého vymyslel ... :1: :1:

Tohle je fórum o Spasiteli, takže si nech své slabomyslné postřehy.