Ježíš Kristus

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
poko (2017-07-24 14:21:02)Carbon.de.Castel-Jaloux (2017-07-24 11:40:25)visitor77 (2017-07-23 22:32:57)a.l.tereza (2017-07-23 19:51:22)talk (2017-07-23 17:59:45)krudox (2017-07-23 17:40:20)radkojaga (2017-07-23 17:24:11)Divobyj (2017-07-23 15:40:11)9marie04 (2017-07-23 02:16:01)ElenaJakub (2017-07-21 00:48:33)TX.2010 (2017-07-17 07:59:11)eremir (2017-07-15 15:19:37)VMerhaut (2017-07-14 19:51:38)grande-moravia (2017-07-05 22:41:51)jirka2 (2017-07-05 21:27:39)2442 (2017-07-05 21:13:19)Xyz123 (2017-07-04 11:11:18)9876 (2017-07-03 12:59:57)MimVig123 (2017-06-25 14:18:48)Alam (2017-06-11 20:17:25)Petr.Koenig (2017-06-09 05:53:51)IGNACIUS-mec.pravdy (2017-04-26 15:52:06)mat.yz (2017-04-13 20:59:47)
Ježíš Kristus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 20 560 | Členů: 42
Správci: a.l.tereza (hlavní), Carbon.de.Castel-Jaloux

Jan 14:6 Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Toto fórum je věnované biblickému Ježíši Kristu.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 21.7.17 10:48:07  

asi jste vsixhni JK nepochopili. Obyc tesar, zadny flatdernik. Chodil mezi lidi, ucil je z bibe a delal dobro, to stejne prikazal svym ucednikum. predtim, nez opustil zemi, posledni slova Matousova evandelia kap 28: 18 A Ježíš přistoupil, mluvil k nim a řekl: „Byla mi dána všechna autorita v nebi a na zemi. 19 Jděte proto a čiňte učedníky z lidí všech národů, křtěte je ve jménu Otce a Syna a svatého ducha 20 a vyučujte je, aby zachovávali všechno, co jsem vám přikázal. A pohleďte, já jsem s vámi+ po všechny dny až do závěru systému věcí.“

• radkojaga
      radkojaga, 21.7.17 14:47:17  

do systému věcí? to zní zvláštně...

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 21.7.17 23:11:06  

jj, nepředpokládá to však že je i něco za systémem věcí? a kdo tam potom s námi bude?

• radkojaga
          radkojaga, 22.7.17 08:25:43  

u tohoto překladu se předdpokládá asi že když skončí systém věcí neboudou věci. Zůstane čirá podstata

• nikdoinic
      nikdoinic, 22.7.17 06:10:23  

Vtloukali nám do hlavy že údajný Ježíšův otec Josef byl tesař. Vzdyť je to přece v evangeliích! V originálních evangeliích ale nic takového není! Josef je tam uváděn jako Mistr řemesla - Master of Craft! To slovo tesař je zřejmě pouze jakási představa překladatele o řemeslníkovi. Každý kdo ví alespoň něco o Svobodném zednářství, určitě zná pojem the Craft, česky řemeslo. To přece nemá naprosto nic společného s prací se dřevem! V evangeliích se pouze praví, že Josef byl mistrem svého oboru, čili vzdělaný a vyškolený muž.

Více zde: http://sargon.webnode.cz/news/z-josefa-udelali-tesare/

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 22.7.17 07:42:33  

Ono to není do závěru systému věcí, ale:
      Mt 28,20 a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku.

• visitor77
        visitor77, 22.7.17 09:44:42  

Pavle, palec nahoru!:-)

• michalborek
        michalborek, 22.7.17 12:56:19  

Kdy už tak https://goo.gl/3rvgTo Přesto moc bych se na téhle části Matoušova evangelia neotáčel, neb se zjevně jedná o dotvoření ve stylu tehdejších biografií a s nějakou výpovědí o skutečných událostech bych ji moc nespojoval :)

• radkojaga
        radkojaga, 22.7.17 14:14:03  

systém věcí je překlad svědků jehovových, proto mě zaujalo proč systém věcí... co je vedlo k tomuto podivnému překladu.

• 9marie04
          9marie04, 23.7.17 02:15:53  

Radko..Boží řád je systém věcí :2:

• radkojaga
            radkojaga, 23.7.17 07:01:55  

děkuji ... teď se mi to jeví ještě podivnější. Boží řád jako systém věcí? :2:

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 23.7.17 10:01:54  

Možná, pokud chápeme věc jako hmotu. Věc je ale také záležitost. Takže veškeré jevy, stejně jako procesy, jsou věci. Pakliže vytváří systém, pak jej lze skutečně nazvat systémem věcí.

• radkojaga
                radkojaga, 23.7.17 17:24:10  

jj. systém věcí... např. gravitace a fyzikální zákony v hmotném světě a ve světě duchovním příčina a následek.

• michalborek
    michalborek, 14.7.17 16:41:30  

Exercicie podle Petra Vacíka
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/215562215500005-prevadec/

Samotná nabídka exercicii v Kolínském klášteře: https://www.kolinskyklaster.org/program
    Další pak zde: http://www.exercicie.cz/nabidka.php

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 16.7.17 07:07:32  

Bezpochyby zajímavý chlapík. Ačkoliv jsem to celé nedodíval, velmi mně to připomnělo aktivity Patricie Tervinové (dnes se jmenuje nějak jinak), která počátkem devadesátých let provozovala tehdy velice nové a v člověku vše řešící Holotropní dýchání, objevené prof. Stanislavem Grofem (které jsem u ní mimochodem absolvoval). Stejně jako v něm i zde se jedná "... o způsob zpytování svědomí, meditace, kontemplace, modlitby a jiných duchovních úkonů, které vedou k orientaci ve vlastním nitru". Co se mé osoby týče, já to tedy potvrdit nemohu. Nakonec jsem přes jógu, ale i jiné duchovní aktivity dospěl do roviny poznání každodenní, sice svobodně provozované, ale neustálé tvrdé práci na sobě a na cíli, který si my sami musíme najít a cílem jej nazvat – a hlavně v něj uvěřit. To je moje cesta, protože tato cesta mně přinesla ovoce. Mým duchovním vůdcem a rádcem se nakonec stala kniha Napolena Hilla, Myšlením k bohatství, která nebyla ani tak návodem na zbohatnutí materiální, jako k práci na sobě. Některé myšlenky, které jsem v té knize objevil, mě uchvacují svou jednoduchostí a přitom pravdivostí dodnes. Třeba: "Vytrvalost a víra, jsou nepřekonatelný pár". Ovšem účinek budou mít takové pravdy pouze na ty, kteří vytrvalí a trpěliví jsou od podstaty (tuhle vlastnost díky bohu mám). Jinak jsou si všichni šiřitelé takových metod dost podobní. Jejich metody sice nefungují, ale tímto poznáním se člověk nakonec někam posune a zjistí, že to bylo v něm už před tím.

• michalborek
    michalborek, 11.7.17 10:40:19  

Nesmyslnost křesťanského ritu v praxi - https://www.rt.com/viral/395810-gluten-free-holy-bread/ Nebo-li máte-li alergii na lepek, nemůžete být plnoprávným křesťanem :), protože tělo Kristovo nemůže být bezlepkové :)

• krudox
      krudox, 11.7.17 10:51:05  

:1: :1:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 11.7.17 13:36:03  

co je to za nesmysl, církev přeci ubližovat svému dítěti nebude...

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 11.7.17 17:53:32  

V neděli přineslo několik českých médií zprávu o údajném zákazu bezlepkových hostií, který měl vydat Vatikán. Tyto informace jsou bohužel chybné. Pro věřící, kteří trpí celiakií, se nic nemění: i nadále mohou přijímat tzv. nízkolepkové hostie (lidově nazývané také bezlepkové), které obsahují jen zanedbatelné množství lepku. Kdo by trpěl silnou alergií na lepek a nemohl přijmout ani tyto hostie, může přijímat Krev Páně – proměněné víno.

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/170709na-prijimani-tzv-bezlepkovych-hostii-se-nic-nemeni

• michalborek
          michalborek, 11.7.17 19:16:42  

Nebo-li úplně bez lepku to nepůjde, jen by se mohl, jak vidno, celiak doprosit kněze pouze, respektive výjimečně pro něj, o víno, ale každopádně se bude muset doprosit, přinejmenším aby mu jeho kněz objednal hostie, co ho nezabijí, třebaže jenom možná, protože musíme tam lepek dát, je to prostě kouzelná přísada theurgického obřadu a přes to nejede vlak.

PS: Samozřejmě trochu přeháním, neb nakonec lepší než kdyby křesťané podřezávali zvířata v duchu pastevecké víry z níž křesťanství starozákonně vychází. Třebaže když je podřezávají bez oběti, tak je to vlastně horší. Přesto tedy rozhodně eucharistie pokud se dogmaticky neřeší, co to tedy vlastně je, není tím hlavním, proč bych se nikdy nestal křesťanem. Každopádně pro mě za mě, klidně s lepkem, jen mi to přišlo vtipné :)

• Carbon.de.Castel-Jaloux
            Carbon.de.Castel-Jaloux, 11.7.17 20:40:53  

Vždycky se holt něco najde, viď? :1: :1:

• michalborek
              michalborek, 11.7.17 20:53:14  

Tak jak kde :), samozřejmě opřít se do přežitých věr není nikdy těžké :) :13:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 11.7.17 23:40:00  

hostii úplně bez lepku by byla třeba jen pro alergika na lepek, proto alergik na lepek by měl přijímat svátost eucharistie jen v podobě vína, tzv. bezlepkové - nízkolepkové hostie celiatik klidně může, takže žádná změna.., dcera když se nechala pokřtít a řešili jsme možnost přijímání eucharistie měla nesmírnou radost že i na ní Bůh v možnosti přijmout "bezlepkové":-) Tělo Krista pamatoval i se cítila mít od něj jakousi "výjimečnost", měl bys vidět u ní to potěšení, tu radost, možná bys psal o eucharistii trochu jinak :2:

• radkojaga
      radkojaga, 11.7.17 16:30:30  

Myslíš že ježíš dělil nějaký speciální bezlepkový chléb? a pokud ne... tak co pak dělali alergičtí učedníci :5:

• michalborek
        michalborek, 11.7.17 19:00:50  

Myslím, že být celiakem, tak se raději dám na jógu, tedy já ať tak nebo tak :2:

• Divobyj
      Divobyj, 11.7.17 17:24:31  

To mi připomělo ten nevinný vtípek o ztraceném,třináctém apoštolovi Kamilovi.

Ježíš praví:Toto je mé tělo a podává úlomky chleba svým třinácti apoštolům.
      Kamil se ale odvrátí a ptá se Ježíše:Ale nemá ten chléb moc kalorií?Držím totiž dietu.
      Je to jen malý,symbolický kousek,Kamile,praví laskavě Ježíš
      A není to špinavé?Umyl sis vůbec ruce?
      Umyl,odsekne už ne tak laskavě Ježíš.
      A neobsahuje ten chléb lepek,já jsem na něj totiž alergický,pokračuje Kamil.
      Víš co,Kamile? Běž do ha.zlu! Zařve Ježíš. :14:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 16.7.17 08:23:32  

Mně to také něco připomnělo.
        Mám docela dramatický spor s jedním věřícím (bohužel blízkým příbuzným). Chce mě evangelizovat a to poměrně agresivním způsobem. Naš vztah má etapy, které jsou střídavé. Buďto mě neskutečně opruzuje a za dramatických okolností napadá (šíří slovo boží) až do excesů (je nepříčetný, sprostě řve a uráží) anebo se zcela ignorujeme, nekomunikujeme (dokonce mě ani nepozdraví). Takové stavy jsou ovšem pro mě velice úlevné a považujuji je za ty lepší (pakliže ne za ty jedině možné).
        Protože jsem člověk s bohatou představivostí, v duchu si načrtávám dialog tohoto jedince po konci jeho života (a přeji mu život dlouhý), s Ježíšem Kristem. Kterak se mu chlubí, jak šířil jeho víru, jak přesvědčoval, nutil a zároveň trestal svým hněvem ty, kteří ji nechtěli přijmout tak, jak jim ji předkládal. No a samozřejmě to končí tím, jak jej Ježíš peskuje za to, že jej nepověřil svým zastupování na zemi a dozorem nad jinými, ale aby se hlavně on sám řídil jeho učením a svým životem dával příklad jiným.....atp. Nakonec jej zatracuje a posílá do prdele.

• nikdoinic
          nikdoinic, 16.7.17 08:44:49  

A není ona to taková nějaká škodilbá představa:-)?

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 16.7.17 09:05:15  

Je a proč by nebyla? Co si mám představovat o pokrytcích a falešných hráčích jiného, než že na konci jim to bude spravedlivě vytmaveno? On mě může terorizovat a já si nesmím ani představit, jak ten, za koho se schovává, aby mohl druhé kárat (protože to kárání potřebuje a pro možnost kárat, tohle všechno dělá), jej nakonec spravedlivě odvrhne? Ano, tohle si přeedstavuji a myslím, že je to ta nejmírnější a nejlaskavější forma spravedlivého konce.

• nikdoinic
              nikdoinic, 16.7.17 09:19:30  

Ano, to zcela spravedlivě:-).

• nikdoinic
              nikdoinic, 16.7.17 09:23:00  

Matouš 3
              12 Jehožto věječka v ruce jeho, a vyčistíť humno své, a shromáždí pšenici svou do obilnice, ale plevy páliti bude ohněm neuhasitelným.

• nikdoinic
          nikdoinic, 16.7.17 08:57:48  

Ano, Ježíš Kristus od sebe mnohé odežene:
          Matouš 7
          23 A tehdy jim vyznám: 'Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mě, vy, kdo konáte nepravost!'"
          Lukáš 13
          27 A on řekne: 'Říkám vám, že vás neznám a nevím, odkud jste. Odejděte ode mne, všichni, kdo konáte nepravost!

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 16.7.17 09:06:55  

No konečně něco, co mě oslovuje. Ano, tak to bude a bude to správně!

• Divobyj
              Divobyj, 20.7.17 20:50:04  

Nikdonic je v biblických citátech velmi dobrá! :6:

• nikdoinic
                nikdoinic, 22.7.17 06:07:31  

No jo mně hned v hlavě naskočí, když je o něčem řeč, ale můj "poklad" je i Bůh rodu ženského přece:-).
                Proč by měl být Bůh jenom mužskej že jo: Hledejte ponejprv království a jeho spravedlnost..

• Divobyj
                  Divobyj, 22.7.17 09:55:55  

Všemohoucí samozřejmě není žádného pohlaví. :1:
                  To,že je nazýván Otcem znamená,že je Stvořitelem.
                  Je to nehmotné Jsoucno.
                  Když o něm mluvíme,musíme jej v nějakém rodě oslovovat,to je jasné.Mě v tomto případě nevadí žádný rod :2:

• visitor77
                    visitor77, 22.7.17 10:27:03  

rod je vždy viazaný na gramatiku, ak poviem "Stvoriteľ", tak vnímam "on" (nie ona, ani ono) - iste, jeho v rámci "on" si nevieme predstaviť, Boh (on) je nad naše zmysly...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 15:56:22  

Tady se píše ať čtu jak čtu že obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena:
                    Genezis 1
                    26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..
                    27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 18:32:46  

Podobu,(natož pohlaví :2: )Stvořitele pochopitelně nelze zjistit.Nehmotná jsoucna nemají žádné hranice,ani nevyplňují žádný prostor.V tom jsem s Vámi,křesťany zajedno! :4:

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 18:36:28  

Nikdonic.
                    Tahle biblická vyjádření mohou klamat.
                    Dle mého názoru vůbec nejde o "podobu"v pravém slova smyslu,tedy-že Bůh vypadá jako člověk. :1:
                    Jde zde o podobu jako vládce,hospodáře,tvořitele :6:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 22:58:15  

Když je Bůh Otcem a Synem tak je to jednou pro vždy pohlaví mužské, ale mi ženy jsme také obrazem a podobenstvím po Bohu.

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 23:10:26  

Ještě jednou-Bůh je otcem ve smyslu tvoření.
                    Bůh není žádným synem.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:15:11  

Ale: Já a Otec jsme jedno.

Aby všichni jedno byli, Ty Otče ve mně, ja v nich, oni v nás..(Jan 17/21-23)

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 23:28:23  

Ale to je přece bez problémů!
                    Všichni jsme vlastně jedno.
                    Jsme svou podstatou duchové,pocházející od NĚJ.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:37:51  

Jsme i tělesní, tak jako Kristus:
                    Efezským 5
                    30 neboť jsme údy jeho těla, z jeho masa a z jeho kostí.

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 23:41:35  

Tak...to zcela jistě! :6:
                    V našem hmotném světě se duch sám o sobě projevit nemůže.
                    Potřebuje k tomu nějakou hmotnou formu.Tělo,duši...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:51:12  

Jan 4
                    24 Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, ho musí uctívat v duchu a v pravdě.

Ano, v duchu a v pravdě, to jest ve svém těle, že jo, to je pravda, že jsme..že existujeme, je to naše přitomnost.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:57:58  

1. Korintským 3
                    17 Jestliže někdo ničí Boží chrám, toho zničí Bůh, neboť Boží chrám je svatý, a to jste vy.

• Divobyj
                    Divobyj, 23.7.17 00:31:22  

Přesné,jako obvykle! :6: :4:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.7.17 00:46:51  

Původní křesťanství bylo asi že takto a o tomto, proto si tak snadno a rychle získávalo tolik stoupenců?
                    Dnes se v církvích většinou dozvíš co, že Bůh je Ježíš a nebo Stvořitel, Alláh, atd.., což je ono to tak nějako, ale není to komplektní, není to celé, chybí tomu jakási ta třešnička na dortu:-)?

• Divobyj
                    Divobyj, 23.7.17 00:59:04  

No právě.
                    Ono je velmi snadné něco tvrdit.
                    Jenomže to "něco" musí přesně zapadat do systému.
                    Nezapadá-li to,pak asi udělali soudruzi z NDR někde chybku :1:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 23.7.17 05:58:17  

NDR není a tak se nemáme čeho bát:-).

• Divobyj
                    Divobyj, 23.7.17 15:40:09  

Nikdy by mne nenapadlo,že bych se bál NDR.V té době jsem tam byl na výletě (Kamenec) a bylo tam po všech stránkách skvěle :2:

• radkojaga
          radkojaga, 20.7.17 07:37:53  

ono je to víc o člověku než o víře a "pravdě" kterou šíří. jelikož nakonec šíří jen svoje představy. Jako u všeho, co člověk vyprodukuje :2: :2:

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 20.7.17 10:56:13  

Je to tak. Připomeňme si tedy ještě, že Bibli napsali lidé (je tedy jejich produktem) a napsali ji podle svých vlastních představ o všem, o čem se v ní pojednává.

• radkojaga
              radkojaga, 20.7.17 15:03:32  

my věřící věříme že se jedná o vnuknuté dílo, tedy popis pravdy tak, jak ji v té době píšící dokázali pojmout. :2:

• Divobyj
                Divobyj, 20.7.17 20:48:45  

Cokoliv,co člověk stvoří je vnuknuté Stvořitelem.Taková jsou pravidla Universa.Náš duch totiž pochází přímo od něj.

• radkojaga
                  radkojaga, 20.7.17 21:43:20  

pochybuji... myslet si o sobě že jsem pánem všeho, mohu ubližovat druhým, využívat je a nadřazovat se nad ně, není od stvořitele

• Divobyj
                    Divobyj, 20.7.17 22:27:34  

Naprosto VŠE je od Stvořitele.
                    Neexistuje žádný paralelní svět,kde by pravidla určoval někdo jiný.
                    A tyto konkrétní věci,které jsi napsala dokonce mají jistou podporu ve Starém zákoně. :5:

• radkojaga
                    radkojaga, 21.7.17 07:24:12  

ty to nechápeš, Bůh je vnitřní postoj... zda jsi v lásce obrácen K Bohu (Kristu) nebo se vyděluješ odvracíš. žádný paralelní svět, tvoje nitro se přiklaní buď k sobě (svévole a popírání jednoty Boží) nebo k Bohu Otci skrze Syna (v Duchu)

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 21.7.17 07:43:02  

Z toho, co Divobyj napsal, přece vůbec neplyne že by byl člověk pánem všeho. On jenom tvrdí, že vše je od Stvořitele. Člověk tedy není pánem všeho, ale božím nástrojem. A co člověk činí, činí z jeho vůle či s jeho dopuštěním; o smyslu toho dopuštění, se můžeme jen domýšlet (boží plán?).

• radkojaga
                    radkojaga, 21.7.17 07:46:33  

Bůh je Vztah v Lásce, a ta není všude, jen tam kde je láska.

• radkojaga
                    radkojaga, 21.7.17 18:46:13  

Bůh pro mě představuje jednotu...nezávisle na tom, jestli je to polovina všeho nebo čtvrtina. Tedy nikoliv rozdrobený stvořený svět...

• Divobyj
                    Divobyj, 21.7.17 18:48:42  

JarEsch.
                    Ano,pochopil's to naprosto přesně! :4:
                    Radka
                    To je ale velký problém.Bůh je naprosto VŠE,tedy,nejen ta láska.
                    Vy,křesťané se velice mýlíte.
                    Bůh pro vás představuje pouhou polovinu všeho.
                    Druhou polovinu(nenávist,zlo,zabíjení,zločiny)se snažíte hodit na jakéhosi Ďábla a pod.
                    Není žádných Ďáblů,čertů,anidémonů,kteří by nad námi vládli.
                    Jediným,kdo vše stvořil a všemu vládne je Bůh.

Marie-zdravím! :4:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 06:02:50  

O tom že Bůh je láska píše Jan, jenom že Jan byl Ježíšůf "miláček" a ne všichni jsou Ježíšůf "miláček" a tak je možné že někteří lidi znají Ježíše i z jiného úhlu pohledu, co třeba by asi tak o něm řekli a nebo napsali zákoníci a farizejové, a nebo kupčíci a penězoměnci kterým stoly popřevracel a vyhnal je z chrámu a nebo Ti kterým řekne, nikdy jsem Vás neznal, jděte ode mně!!

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 10:01:19  

Problém je hlubší.
                    Ježíš nebyl Bůh.
                    Byl to člověk-prorok-obdařený Duchem svatým.
                    Při chápání Ježíše,jako Boha dochází k mnoha nedorozumněním,ze kterých vyplývají mylné domněnky :11:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.7.17 19:36:01  

Duch svatý je Bůh. Tedy Ježíš je člověk a zároveň Bůh.

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 20:03:58  

V tom případě se obávám,že těch bohů bude povícero :9: Jen namátkou-Jan Křtitel,Buddha...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:10:05  

Duchem Svatým jsou podle Bible naplněni mnozí..Skutkové
                    11,15; 16,26; 2,4; 19,8

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 23:11:56  

nikdonic
                    samozřejmě :4: To bychom tu měli bohů víc,než ve starověkkém Řecku.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:16:37  

Kristovo tělo jsou mnozí ..(1.Korinstkým 12/14,20, 27)

• nikdoinic
                    nikdoinic, 22.7.17 23:18:48  

1. Korintským 3
                    16 Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá ve vás?

• Divobyj
                    Divobyj, 22.7.17 23:29:35  

nikdonic
                    tak jest :4:

• 9marie04
                  9marie04, 20.7.17 23:04:11  

Div...ano..je psáno ..tvořím tmu i světlo, dobro i zlo... a jak píšeš, všichni procházíme duchovním vývojem skrze SZ - Desaterem a porušujeme a opravujeme, sejeme a sklízíme, učíme se tím zlo nečinit , to je již NZ. :2:

• visitor77
      visitor77, 21.7.17 07:49:45  

sú to nezmysly, v RKC kostoloch sa osobitne podávajú aj bezlepkové hostie (na požiadanie, kňaz ich má rovnako pripravené)...

• radkojaga
        radkojaga, 21.7.17 08:01:38  

o tom je celá diskuse. Nejsou bezlepkové nýbrž pouze se sníženým obsahem lepku. Pro alergika nebezpečné, ten nesmí lepek vůbec. Je alergický i na stopy lepku.

• visitor77
          visitor77, 21.7.17 08:52:32  

to množstvo lepku (giadín + glutén) v jednej hostii je zanedbateľné, nikomu neublíži...

• radkojaga
            radkojaga, 21.7.17 08:59:09  

právě že ublíží, je rozdíl mezi nessnášenlivostí lepku a alergií na lepek. jsou tam zela jiné normy

vím že u nás byl požovadavek pro celiaky méně než 15 mg/kg. ted v roce 2016 to zvedli na 20 mg/ kg. Tyto normy nesplňují bezlepkové hostie které mají max. 10 mg na 100 g tedy 100 mg/kg

• visitor77
              visitor77, 21.7.17 10:00:28  

počet ľudí z tejto kategórie (z prijímajúcich) je marginálny (1 z 5000 prijímajúcich?), - pre drtivú väčšinu "alergikov" postačujú "bezlepkové" hostie...

• radkojaga
                radkojaga, 21.7.17 14:50:25  

to nejsou alergici, to jsou jen lidé co nemohu štěpit lepek, tedy chybí jím enzým... alergici jssu n lepek alergičtí. To byla informace, kterou jsem chtěla sdělit. V poslením zaměstnání jsem odpovídla i za dodržování obsahu lepku a prováděla testy.
                Je rozddíl mezi neschopností štěpit lepek a alergií.
                Tedy ti c jsou alergičtí nesmí ani bezlepkovou hostii.

• visitor77
                  visitor77, 21.7.17 15:33:46  

pri celiakii (reakcia organizmu na gluténové peptidy-giadíny a glutelíny) nejde o chýbanie enzýmu transglutaminázy (tento enzým chemicky modifikuje gluténové peptidy deamináciou a transamináciou, ale o to, že tento enzým sa sa stáva nefunkčným alebo menej funkčným pri premene gluténových peptidov tak, že sa viaže s týmito peptidmi, a tak sa vytvárajú "kroslinky", a následne autoprotiklátky proti transglutamináze, čo vedie k symptómom charakteristických pre celiakiu...

• radkojaga
                    radkojaga, 21.7.17 16:36:47  

ano to je celiakie, a při alergii dochází právě k alergickým reakcím... nesnášenlivosti na přítomnost lepku podobně jako někdo nesnese ořechy nebo mořské plody např.

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 21.7.17 23:17:54  

alergici na lepek prostě lepek nesmí, i stopové množství může u nich znamenat vážné ohrožení na životě viz. https://www.diskutnici.cz/forum/2341-celiakie-aneb-bezlepkova-dieta/post/215