Biblická víra

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
jonatan (2018-06-19 23:28:23)osoba (2018-06-19 23:01:21)nikdoinic (2018-06-19 20:17:53)blaznivymrak (2018-06-15 14:09:29)poko (2018-05-16 18:07:37)radiac (2018-04-14 12:50:57)slavidan (2018-01-06 12:09:34)tank (2017-12-28 06:58:55)kacka.199 (2017-09-12 16:44:50)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2016-10-26 03:06:13)a.r.Lucie (2016-07-11 22:50:15)
Biblická víra
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 4 147 | Členů: 11
Správci: poko (hlavní), tank, nikdoinic

O VÍŘE, KTERÁ ČERPÁ INFORMACE Z BIBLE.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jonatan
    jonatan, 19.6.18 19:36:14  

Já si myslím že blaznivymrak má s tou placatou zemí pravdu i s těmi sloupy tenkrát to byl vědecký názor, tak to hned dali do Bible aby to bylo in.A o co jako jde? Všechno v pořádku ne? Mraku ty si magor klidně zase něco vytáhni a já tě sestřelím na mě nemáš!

• nikdoinic
      nikdoinic, 19.6.18 20:01:11  

No mohli tam takovej nějakej překlad vložit někdy ve středověku ale v původním textu je asi že něco jiného a to nevíme co, to teť se vloudili do Biblí místo synů děti a to je taky pěkněj podfuk:-)

• osoba
        osoba, 19.6.18 23:01:21  

A což takhle zeptat se autora??? TO né, že?

• blaznivymrak
    blaznivymrak, 14.6.18 09:48:26  

Slusny clovek nema otroky a bible nejen otroctvi schvaluje, ale i udava , za kolik otroka koupit, prodat, jina cena za muze, zenu, dite..... A ta lahutka, otrky smi majitel mlatit!!! https://www.youtube.com/watch?v=VT60d3IkcIM

• nikdoinic
      nikdoinic, 14.6.18 13:33:42  

Popisuje pravdu.

• blaznivymrak
        blaznivymrak, 14.6.18 16:11:50  

ano. popisuje, kolik se ma platit, a jak clovek smi otroky bit. A desatero? v den svatecni neude pracovat ani tva zena, ani tvuj otrok

• nikdoinic
          nikdoinic, 14.6.18 16:46:34  

No a co jako, otroctví je i dnes, zaplať pánbůh že nemusíme pracovat v neděli a dokonce už ani v sobotu ne, Desatero se dodržuje:-)..!!!

• blaznivymrak
            blaznivymrak, 14.6.18 16:56:10  

ne, jsou lide, kteri musi v sobotu pracovat.....
            jenze nikdo dnesni otroky nesmi bit. Bible je dovolu bit tak, aby nezemreli 24 hodin po biti.

• nikdoinic
              nikdoinic, 14.6.18 17:19:16  

Jo v některých oborech se pracuje i v sobotu i v neděli, však i Ježíš uzdravoval v tyto dni, ale je to ohodnoceno, ale normální dělník má volno dva dni, to je výsledek dodržování Desatera přikázání..

• blaznivymrak
                blaznivymrak, 14.6.18 17:26:11  

mnoho lidi ma dlouhy tyden a kratky tyden.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 14.6.18 17:28:02  

Ano a mají i čas na odpočinek, to je výsledek dodržování Desatera přikázání.

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 14.6.18 19:16:38  

desatero pozaduje cteni soboty

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.6.18 19:41:09  

No přeložilo se to různě, na den sváteční, na neděli, ale tak chtělo se vyhovět i křesťanům, i židům a tak vznikl dvoudenní víkend ale teť je ta věc že muslimové světí pátek:-).

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 14.6.18 20:23:50  

sobota je sobota.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.6.18 20:34:01  

Jo sobota je sobota a Ježíš učinil člověka pánem i nad sobotou.

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 15.6.18 12:59:29  

zase spatne. jen ucil, ze se to nema delat fanaticky......

tento chudak si v sobotu nasbiral drivi a jak dopadl? Numeri 15, 35Hospodin řekl Mojžíšovi: „Ten muž musí zemřít. Celá pospolitost jej ukamenuje venku za táborem.“

----------
                    Panem nad sobotou stale neznamena, ze se ma menit za nedeli

• nikdoinic
                    nikdoinic, 15.6.18 13:55:19  

Je jak je, máme dva dni volna v týdnu což je příjemné a možná časem bude volno i v pátek:-).

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 15.6.18 14:09:28  

Bohate byl stacil 4 deni pracovni tyden.....Diky robotizaci

• jonatan
                  jonatan, 19.6.18 19:23:59  

Exodus 31/1 13  "Promluv k Izraelcům: Dbejte na mé dny odpočinku; to je znamení mezi mnou a vámi pro všechna vaše pokolení, abyste věděli, že já Hospodin vás posvěcuji.
                  14  Budete dbát na den odpočinku; má být pro vás svatý. Kdo jej znesvětí, musí zemřít. Každý, kdo by v něm dělal nějakou práci, bude vyobcován ze společenství svého lidu.Takový byl zákon šlo o Boha,kdo odmítá Boha má jinou modlu.Ukamenování bylo zcela na místě jinak by židé nemohli být vyvoleným národem respektive by nedosáhli toho co měli s Bohem domluveno.

• jonatan
      jonatan, 19.6.18 19:05:48  

V té době měl slušný člověk otroky,a Bible otroctví akceptuje což je morálně zcela v pořádku.A nesrovnávej demagogicky dnešní dobu s tou minulou.

• blaznivymrak
    blaznivymrak, 12.6.18 13:49:00  

Tyto verse jasne ukazuji, ze model zeme je placaty

Gen 1:6 I řekl Bůh: "Buď klenba uprostřed vod a odděluj vody od vod!"
    Gen 1:7 Učinil klenbu a oddělil vody pod klenbou od vod nad klenbou. A stalo se tak.
    Gen 1:8 Klenbu nazval Bůh nebem.
    ....
    Gen 1:14 I řekl Bůh: "Buďte světla na nebeské klenbě, aby oddělovala den od noci! Budou na znamení časů, dnů a let.
    Gen 1:15 Ta světla ať jsou na nebeské klenbě, aby svítila nad zemí." A stalo se tak.
    Gen 1:16 Učinil tedy Bůh dvě veliká světla: větší světlo, aby vládlo ve dne, a menší světlo, aby vládlo v noci; učinil i hvězdy.
    Gen 1:17 Bůh je umístil na nebeskou klenbu, aby svítila nad zemí,
    Gen 1:18 aby vládla ve dne a v noci a oddělovala světlo od tmy. Viděl, že to je dobré.

Více zde: https://www.placata-zeme.cz/news/bible-a-placata-zeme-17-vesmir/

Uvedom si, ze je pevna, jako lite zrcadlo a na ni (klenbe jsou zaveseny mesic a hvezdy, dle biblickych predstav)

• nikdoinic
      nikdoinic, 12.6.18 14:03:32  

Klenba je oblouk, placatou zemi si někdo vymyslel, ta v Bibli není.

• blaznivymrak
        blaznivymrak, 12.6.18 14:07:20  

Plyne z ni..... Stoji na sloupech, ci plilirich..... Jsou v ni zapusteny

• nikdoinic
          nikdoinic, 12.6.18 14:08:06  

No a nepohneš s ní.. a nebo jo?

• blaznivymrak
            blaznivymrak, 12.6.18 14:33:42  

aby se nehybala...ale ona se hybe!!!!!

• nikdoinic
          nikdoinic, 12.6.18 14:08:37  

Zkus jinej překlad a neotravuj z blbostima díky.

• blaznivymrak
            blaznivymrak, 12.6.18 14:34:36  

znam lidi, co ovladaji biblickou hebrejstinu. A pilire, sloupy jsou nejvhodnejsi ekvivalent.

• nikdoinic
              nikdoinic, 12.6.18 16:51:57  

Tady jsou vhodnější překlady :
              Ž 104:5
              CSP Založil zemi na základech -- nepohne se na věky věků.
              Ž 104:5
              MPCZ Založil zem na jejích základech, nikdy a věčně se nemůže zviklat;

Zemi držej pohromadě mahnetická pole, s těma se blbě hýbe, to asu fakt nejde zviklat.

• blaznivymrak
                blaznivymrak, 13.6.18 23:26:35  

to jsou prekroucene preklady, jsou prevypravenim. Nejde o verny preklad....

• nikdoinic
                  nikdoinic, 14.6.18 07:02:00  

Ale jo, to asi že jsou to dobré překlady.

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 14.6.18 09:53:46  

Prave, ze nejsou..... Shnazi se lhat a zakryt pravdu

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.6.18 13:33:12  

To mohu napsat o Tobě.

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 15.6.18 13:04:26  

nikoli. lide, kteri ovladaji biblickou hebrejstinu, jasne rikaji, ze je tam ekvivalent slova, ktere oznacovalo sloupy

• nikdoinic
                    nikdoinic, 15.6.18 13:53:33  

Pro mne je to od tebe jen a jenom další JPP(jedna paní povídala).

• nikdoinic
          nikdoinic, 12.6.18 14:09:13  

Porád dokola jako u blbejch.

• blaznivymrak
    blaznivymrak, 11.6.18 23:43:06  

POdle bible je zeme placata

Jób 37:18 (37:17) Roztahoval-li jsi s ním nebesa trvánlivá, k zrcadlu slitému podobná?

Iza 44:24 Já Hospodin činím všecko, roztahuji nebesa sám, rozprostírám zemi mocí svou.

Iza 44:24 "Já jsem Hospodin, já konám všechno: sám nebesa roztahuji, překlenul jsem zemi.

Iza 40:22 Ten, kterýž sedí nad okršlkem (kruhem) země, jejížto obyvatelé jako kobylky, kterýž rozprostřel jako kortýnu nebesa, a roztáhl je jako stánek k přebývání,

Iza 40:22 Ten, který sídlí nad obzorem země, jejíž obyvatelé jsou jako kobylky, ten, který nebesa jak závoj roztahuje a napíná je jako stan k obývání.

Žlm 104:2 Přioděls se světlem jako rouchem, roztáhls nebesa jako kortýnu.

Žlm 104:2 Halíš se světlem jak pláštěm, rozpínáš nebesa jako stanovou plachtu.

Iza 42:5 Tak praví Bůh silný Hospodin, kterýž stvořil nebesa, a roztáhl je, kterýž rozšířil zemi, i to, což z ní pochází, kterýž dává dýchání lidu na ní, a ducha těm, jenž chodí po ní.

Iza 42:5 Toto praví Bůh Hospodin, který stvořil nebesa a roztáhl je, zemi překlenul i s tím, co na ní vzchází, jenž dává dech lidu na ní a ducha těm, kdo po ní chodí:

Iza 45:12 Já jsem učinil zemi, a člověka na ní stvořil; já jsem, jehož ruce roztáhly nebesa, a všemu vojsku jejich rozkazuji.

Iza 45:12 Zemi jsem učinil já a člověka na ní jsem stvořil. Já jsem vlastníma rukama roztáhl nebesa a veškerému jejich zástupu jsem vydal příkazy.

Iza 51:13 Že se zapomínáš na Hospodina učinitele svého, kterýž roztáhl nebesa, a založil zemi...

Iza 51:13 Zapomínáš na Hospodina, který tě stvořil, který roztáhl nebesa a položil základy země...

Jer 10:12 Kterýž učinil zemi mocí svou, kterýž utvrdil okršlek (kruh) světa moudrostí svou, a opatrností svou roztáhl nebesa.

Jer 10:12 On svou silou učinil zemi, svou moudrostí upevnil svět, svým rozumem napjal nebesa.

• nikdoinic
      nikdoinic, 12.6.18 09:27:13  

ja tam nikde slovo "placata" nevidím.

• blaznivymrak
        blaznivymrak, 12.6.18 12:00:45  

Ano. Iza 40:22 Ten, který sídlí nad obzorem země, jejíž obyvatelé jsou jako kobylky, ten, který nebesa jak závoj roztahuje a napíná je jako stan k obývání.

Nakresli si to.... sidli nad obzorem zeme.....

Roztahovani nebes, roztahovani liteho zrcadla..... Nebot nebesa jsou jak lite zrcadlo, ze?

• blaznivymrak
          blaznivymrak, 12.6.18 12:01:17  

Okrsek je kruh
          Jer 10:12 Kterýž učinil zemi mocí svou, kterýž utvrdil okršlek (kruh) světa moudrostí svou, a opatrností svou roztáhl nebesa.

• nikdoinic
          nikdoinic, 12.6.18 12:19:09  

Nikde v těchto verších slovo "placata" ani sousloví že je "země placata" nevidím.

• blaznivymrak
            blaznivymrak, 12.6.18 13:02:27  

To plyne ze slova nad obzorem..... On by jinak sidlil nad obzorem, i pod obzorem, vime???? Byl by kolem cele zeme......

• nikdoinic
              nikdoinic, 12.6.18 13:25:04  

Obzor (též horizont, z řec. ὁρίζων, obzor, od ὁρίζειν, ohraničovat) je optická hraniční čára mezi viditelným povrchem planety Země a oblohou.
              https://cs.wikipedia.org/wiki/Obzor

• blaznivymrak
                blaznivymrak, 12.6.18 13:42:35  

ano, ale sidli nad nim.....

Tez je psano,ze nebesa jsou jako stanova celta.....
                A nebe je jako lite zrcadlo.... To znamea z kovu.....

Vazne veris, ze nebe je z kovu????

• nikdoinic
                  nikdoinic, 12.6.18 13:48:04  

je tam napsáno : jako.

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 12.6.18 13:57:47  

jako, to znamena podobne

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 12.6.18 13:58:15  

Podobne, neboli jako stanova celta.... A sna stavime na kulove vyseci, nikoli na kouli

• nikdoinic
                    nikdoinic, 12.6.18 14:07:41  

Stanujeme většinou proto aby jsme měli střechu nad hlavu a nebo nějaké plátýnko a tak máme nebesa nad hlavou ja nevim co porád máš, jsi hrozně zaujatej proti Bibli asi že..

• blaznivymrak
                    blaznivymrak, 14.6.18 10:10:41  

jsem zaujaty proti hloupostem, ktere bible obsahuje....
                    Mesic dle bible sviti vlastnim svetlem....

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.6.18 13:34:38  

To v ní napsaný vůbec není.

• nikdoinic
          nikdoinic, 12.6.18 12:20:44  

A když se řekne že spí pod širákem tak to taky neznamená že je země placatá.