Biblická víra

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
kontrhel (2016-11-22 14:04:35)nikdoinic (2016-11-16 09:08:39)osoba (2016-10-28 22:10:42)chenrezig777 (2016-10-28 20:28:32)czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj (2016-10-26 03:06:13)poko (2016-08-20 20:10:38)slavidan (2016-07-23 08:42:27)a.r.Lucie (2016-07-11 22:50:15)tank (2016-05-30 10:54:05)xxxxxxx777 (2014-06-08 16:42:23)Vesna (2014-01-11 23:09:28)PetrV (2013-10-13 23:56:54)
Biblická víra
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 3 595 | Členů: 12
Správci: poko (hlavní), tank, nikdoinic

O VÍŘE, KTERÁ ČERPÁ INFORMACE Z BIBLE.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• chenrezig777
    chenrezig777, 7.10.16 00:52:28  

Podle bible je otroceni lidi a biti otroku spravne

https://www.youtube.com/watch?v=TIakvoPZAXw

• nikdoinic
      nikdoinic, 7.10.16 09:27:05  

Jan 8
      "Jestliže zůstanete v mém slově, jste opravdu mými učedníky.
      32 A poznáte pravdu a pravda vás vysvobodí."

2. Korintským 3
      17 Kde je Duch Páně, tam je svoboda.

• kontrhel
      kontrhel, 7.10.16 14:03:07  

A je otroceni lidi a biti otroku podle nekoho nespravne? Jestli ano, podle koho?

• chenrezig777
        chenrezig777, 9.10.16 21:41:52  

podle me, napriklad.

• kontrhel
          kontrhel, 10.10.16 05:28:45  

A co proti tomu děláš, když je to nesprávné? Dnes je jen málokterý pracovně-právní vztah v něčem lepší, než byl tehdejší vztah mezi otrokem a otrokářem.

• chenrezig777
            chenrezig777, 28.10.16 13:20:28  

Nemuzes otroky mlatit.... A ubit.... Do 24 hodin, pokud nezemre, na nasledky biti, nepodlehas trestu. Cili beztrestne smis otroka zbit tak, aby zemrel za dele, nez 24 hodin, treba 25 po biti

• kontrhel
              kontrhel, 28.10.16 13:51:56  

Ano, dnešní metody jsou propracovanější.

• chenrezig777
                chenrezig777, 28.10.16 20:28:31  

Nikdo nesmi byt utlucen....

Je to spise o tom, jestli lide lpeji na vececech, nebo jim staci minimum...

Cim vice lidi se spokoji s malem, tim lepe...

Napriklad Amisove v USA jsou sobestacni a odmitli i pokrok, zustali na urovni 18 stoleti...

Cim dal je vice lidi, co ma zajem o alternativni zivot....

• czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj
      czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj, 26.10.16 03:02:03  

Ježíš Kristus nic takového neučil a křesťanskou víru přinesl pravě Ježíš Kristus a Ježíšem Kristem tato vira začala, křesťana proto vůbec nemusí zajímat praktiky zapsané ve Starém zakoně kterých se tam jedinci svevolně dopoustěli i když ani tam nic takového Bůh nenařídil.

• chenrezig777
        chenrezig777, 28.10.16 13:16:16  

Pokud nemas stroju casu, nevis, co ucil. Je rozdil, co ucil a co je mu pripisovano...

Desatero jasne rika, v den svatecni nebude pracovat ani Tva zena, ani Tvuj otrok!!!

Cimz je otroctvi schvalovano

• czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj
      czjhdlkjhbfdhndjgbdhsdgcj, 26.10.16 03:06:12  

Otrok v Bibli je jinak řečeno služebník, dnes bychom řekli zaměstnanec, takový otrok nemá nic společného s otrokarským řádem, vymyšleným otrokáři, otrok v Bibli je zaměstnanec / služebník o ktereho se i pán mél dobře starat.

• chenrezig777
        chenrezig777, 28.10.16 13:17:37  

Otroky je mozno bit, a pokud zemre podle bible do 24 hodin, podlehas trestu, pokud zemre pozdeji, trestu nepodlehas...Je tam i za kolik sekelu muzes koupit otroka dite, otroka zenu, nebo muze

• nikdoinic
    nikdoinic, 2.9.16 18:41:50  

1. Petrův 1
    24 Neboť ‚všichni lidé jako tráva a všechna jejich krása jako květ trávy. Uschne tráva, květ opadne, ale slovo Hospodinovo zůstává na věky‘ –
    25 to je to slovo, které vám bylo zvěstováno..
    http://www.biblenet.cz/app/b?book=Pet1&no=1&search=Otev%C5%99%C3%ADt

• chenrezig777
    chenrezig777, 23.8.16 09:52:19  

Proc, kdyz lide veri na panbicka, tak jim panbicek udelal stejne rozmnozovani, jako ma dobytek?

• nikdoinic
      nikdoinic, 24.8.16 19:30:59  

Každý-á se necítí býti dobytkem:-).

• chenrezig777
        chenrezig777, 25.8.16 04:04:53  

ja se treba neplanuji rozmnozovat, dobytek ano.

ovsem otazka zni,. proc panbicek nezaridil rozmnozovani napriklad myslenkou...

Nebyla by znasilneni, neplanovana tehotenstvi, potraty atd...

• nikdoinic
          nikdoinic, 25.8.16 08:00:08  

Někteří, mnozí lidi se milují a mají z té lásky děti.

• chenrezig777
            chenrezig777, 25.8.16 12:33:05  

Mohli by se milovat v duchu a mnozit se myslenkou.... Panbicek by to jiste dokazal zaridit...

Takhle se vlastne prakticky nelisi od zvirat...

• nikdoinic
              nikdoinic, 25.8.16 16:40:42  

Ale jo liší se, vemou si třebas knihu a čou si a nebo komunikují přes PC díky internetu.

• osoba
          osoba, 25.8.16 12:24:05  

Někomu, kdo přemýšlí spodní hlavou a nechce se namáhat jejím používáním k pravému účelu, nemá smysl něco vysvětlovat.

• chenrezig777
            chenrezig777, 25.8.16 12:31:50  

Tobe ta spodni hlava asi hodne chybi, ze?

Pri rozmnozovani 200-300 milionu spermii v 1cm3 se predhani, ktera zasahne vajicko. Je to presne v souladu s prirodnim vyberem. Panbicek do toho vubec nezapada....

• kontrhel
              kontrhel, 25.8.16 12:41:38  

Když nejsi schopen něco pochopit, neznamená to, že stejně jsou na tom i ostatní. Napsal jsi nám, jak jsi na tom se svou chápavosti a bylo by od nás asi správné, abychom k tobě přistupovali s porozuměním. Nevím, zda jsi schopen se učit, ale pokud ano, není nic ztraceno, dá se to dohnat.

• chenrezig777
                chenrezig777, 25.8.16 14:06:47  

inteligence a vira:

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zpravy/_zprava/lide-s-vysokym-intelektem-pry-ztraceji-nabozenskou-viru--465046

• chenrezig777
                  chenrezig777, 25.8.16 14:14:15  

bachorkam ktere postradaji logiku, mohou verit jen velmi naivni lide, kteri nejsou nadani nadprumernou inteligenci

• kontrhel
                  kontrhel, 25.8.16 14:54:40  

Článek, na který odkazuješ má nadpis "Lidé s vysokým intelektem prý ztrácejí náboženskou víru". Sedí tu vedle mne někdo, kdo říká, že ty jsi PRÝ debilní magor. Neber ho vážně, stejně jako já neberu vážně ten tvůj odkaz, vždyť obojí je jen "prý". Pro tebe, s tou vysokou inteligenci to přece nemůže být žádný problém.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 25.8.16 16:04:10  

Americka Akademie ved:

7% panbickaru tedy 93% ateistu

Britska Akademie ved:

3% panbickaru 97% ateistu

Cesky rozhlas totiz musi napsat pry, jinak by si panbickari mohli stezovat.

• kontrhel
                    kontrhel, 25.8.16 16:11:32  

Kolik % tvých vědomostí je použitelných k něčemu smysluplnému?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 26.8.16 01:28:52  

No, krestanska vzdelanost, tu najdes zde....

http://www.placata-zeme.cz ))))

Zatimco Rekove jiz 2.600 let zpet mysleli a stanovili vzdalenost Slunce a Mesice od Zeme, tak krestane naopak zapalili alexandrejskou knihovnu atd... Po nich jeste muslimove...

A diky krestanum horel Geordano Bruno, Kopernik musel odvolat atd...

Ten pocitac, u ktereho sedis, nebo tablet tez vymysleli nadprumerne inteligentni lide....

Clovek s nizsimi rozumovymi schopnostmi si nedokaze svet vysvetlit jinak, nez dogmatickym vykladem bible....

• kontrhel
                    kontrhel, 26.8.16 05:05:41  

O svých schopnostech myslet jsi mě dostatečně přesvědčil už dříve, nemusíš to stále opakovat. Vzhledem k těmto žalostným skutečnostem tě nehodlám zahlcovat , pro tebe beztak zbytečnými, informacemi. Svou soustrast jsem ti už naznačil a pokud ti to uniklo, tak tohle ber jako potvrzení popsaného.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 26.8.16 10:07:26  

Jako matematik prirozene myslet umim.

Panbickari svoji omezenost demonstruji cela staleti, dnes a denne.

Jestli chces, muzes me vyzvat na http://www.brainking.com

• kontrhel
                    kontrhel, 26.8.16 10:27:04  

Otvírám odkazy pouze těch, u kterých očekávám stopy inteligence.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 26.8.16 14:47:34  

dusevnim sportum, soubojum mozku se venuji jen inteligentni lide, chapu, ze panbickari je to cizi

• nikdoinic
    nikdoinic, 6.8.16 07:51:33  

Bůh je jeden ale tím že milovati máme "Boha svého" a bližní své tak jako sebe, tak je jich vlastně mnoho..ale i jeden/jedna:

Deuteronomium 6
    4 Slyš, Izraeli, Hospodin Bůh náš, Hospodin jeden jest.
    5 Protož milovati budeš Hospodina Boha svého z celého srdce svého, a ze vší duše své, a ze vší síly své.
    6 A budou slova tato, kteráž já přikazuji tobě dnes, v srdci tvém.

Deuteronomium 10
    12 Nyní tedy, Izraeli, čeho žádá Hospodin Bůh tvůj od tebe? Jediné abys se bál Hospodina Boha svého, a chodil po všech cestách jeho, a abys miloval ho, a sloužil Hospodinu Bohu svému v celém srdci svém, a ve vší duši své,

Deuteronomium 30
    6 A obřeže Hospodin Bůh tvůj srdce tvé a srdce semene tvého, abys miloval Hospodina Boha svého z celého srdce svého, a ze vší duše své, abys živ byl.

Matouš 22
    36 Mistře, které jest přikázání veliké v Zákoně?
    37 I řekl mu Ježíš: Milovati budeš Pána Boha svého z celého srdce svého a ze vší duše své a ze vší mysli své.
    38 To jest přední a veliké přikázání.
    39 Druhé pak jest podobné tomu: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého.

• nikdoinic
    nikdoinic, 5.8.16 21:06:29  

Trojjedinný Bůh je podvod, trojjedinného Boha si někdo jenom vymyslel aby svedl mnohé, v Bibli o Trojjedinném Bohu nic není, slovo "trojjedinný" se v Bibli vůbec nikde nevyskytuje.

Bůh je mnoho, mnozí:
    Jan 17
    17 Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
    18 Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
    19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
    20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
    21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
    22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
    23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.
    24 Otče, chci, aby i ti, které jsi mi dal, byli se mnou tam, kde jsem já, aby hleděli na mou slávu, kterou jsi mi dal; neboť jsi mne miloval před založením světa.
    25 Spravedlivý Otče, svět tě nepoznal, ale já jsem tě poznal a i tito poznali, že jsi mě poslal.
    26 A oznámil jsem jim tvé jméno a ještě oznámím, aby láska, kterou jsi mě miloval, byla v nich a já v nich."

Bůh mnohých se jmenuje: JSEM.
    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=NBK&b=1&k=3

• kontrhel
      kontrhel, 5.8.16 21:21:15  

JSEM není Bůh mnohých.JSEM je Bůh všech, jenže mnozí tomu nevěří.

• nikdoinic
    nikdoinic, 31.7.16 08:47:41  

V Bibli je vždy jenom pravda pro ty kdo hledají pravdu :-)
    Nějaké zmatené výkřiky všemožných zlých záškodníku tuto pravdu nikdy nezmění..
    Nejdu a ani nebudu negativní chenrezigovo777 myšlení zde ani řešit:-).
    Placatou zemi jsem mu vysvětlila nekolikát, asi se neumí kouknout pod svoje nohy:-).

• chenrezig777
      chenrezig777, 16.8.16 22:21:10  

Koľko Izraelských potomkov Pachat-Moábových vyšlo z Babylónskeho zajatia?
      a) 2.812 (Ezdráš 2:6)
      b) 2.818 (Nehemiáš 7:11)
      ---------------------------------------Koľko synov bolo Zattuových?
      a) 945 (Ezdráš 2:8)
      b) 845 ( Nehemiáš 9:13)
      Synov Zattúových deväťsto štyridsaťpäť (Ezdráš 2:8)
      Synov Zattuových osemsto štyridsaťpäť ( Nehemiáš 9:13)
      ----------------------------------------------------------
      Koľko synov bolo Azgádových?
      a) 1202 (Ezdráš 2:12)
      b) 2.322( Nehemiáš 7:17)
      --------------------------------------------------------
      Koľko synov bolo Adínových?
      a) 454 (Ezdráš 2:15)
      b) 655 (Nehemiáš 7:20)
      -------------------------------------------------------
      Koľko synov bolo Chášumových
      a) 223 (Ezdráš 2:19)
      b) 328 (Nehemiáš 7:22)
      -----------------------------------------------------
      Koľko synov bolo bét-élskych a ájskych
      a)223 (Ezdráš 2:28) mužov bét-élskych a ájskych dvestodvadsaťtri
      b)123 (Nehemiáš 7:32) z Bételu a Aja stodvadsaťtri
      --------------------------------------------------------
      Ezdráš 2:64 a Nehemiáš 7:66 sa zhodoju v tom, že zhromaždenie malo dovedna štyridsaťdvatisíc tristošesťdesiat osôb. Ale v skutočnosti obidve tieto knihy ani raz neprichádzajú pri sčítaní do rovnakej vyške . Súpis podáva odlišné výsledky.
      a) 29.818 u Ezdráša
      b) 31.089 u Nehemiáša
      ----------------------------------------------------------
      Koľko spevákov sprevádzalo zhromaždenie?
      a) 200 (Ezdráš 2:65)
      b)245 (Nehemiáš 7:67)
      Dvesto spevákov i speváčok (Ezdráš 2:65)
      Mali i dvestoštyridsaťpäť spevákov a speváčok. (Nehemiáš 7:67)

• nikdoinic
        nikdoinic, 18.8.16 07:04:17  

Zjevení 22
        11 Kdo škodí, ať škodí dál, a kdo je špinavý, ať se dál špiní; spravedlivý ať dál koná spravedlnost a svatý ať se dál posvěcuje.
        12 A hle, přijdu brzy a má odplata se mnou, abych odplatil každému podle toho, jaké bude jeho dílo.

• chenrezig777
          chenrezig777, 18.8.16 11:48:17  

ano. lide jsou ohlupovany prokazatelne lzivymi udaji

• nikdoinic
            nikdoinic, 18.8.16 14:12:55  

Na číslech Slovo nestojí..

• chenrezig777
              chenrezig777, 23.8.16 09:35:17  

jenze cisla ukazuji, ze slovo obsahuje chyby.

A jenze v cislech je neokecas.... kdyz to budou slova, muzes si vymyslet krkolomne konstrukce. tohle neokecas....

slovo v mnoha mistech nemluvi pravdu, takze mu nelze slepe verit.

• chenrezig777
    chenrezig777, 28.7.16 13:23:02  

Placata zeme a biblicka vira))))) http://www.placata-zeme.cz/

• chenrezig777
    chenrezig777, 24.7.16 15:31:52  

Biblicke lzi https://www.facebook.com/notes/ahmed-dietrich/jasn%C3%A9-rozpory-v-biblii-%C4%8Das%C5%A5-i/1562687977366367

• chenrezig777
    chenrezig777, 24.7.16 15:23:12  

Tak nelhali ani komuniste

https://www.facebook.com/notes/ahmed-dietrich/jasn%C3%A9-rozpory-v-biblii-%C4%8Das%C5%A5-i/1562687977366367

Bible ano. Stary zakon je plny lzi a prokazatelnych

• osoba
    osoba, 19.7.16 10:27:35  

""Náboženští vůdci v době Ježíše, dělali stejnou chybu jako ji dělají dnes. Nevěří v prorocká písma a ignorují, co proroci řekli. Berou proroctví jako alegorii, dokonce i ve chvíli, kdy vidí naplňování proroctví před jejich očima, nevěří písmu. Ježíše Krista následovali davy nevzdělaných, chudých a nemocných lidí, ti písmu uvěřili a byli uzdravovaní, obohacovaní a vyučovaní.
    Probuzení začíná vždy ze zdola, nečekej na někoho velikého, mocného, učeného. Následuj Ježíše Krista, On je Veliký, Mocný a bude jednat skrze tebe, když mu budeš věřit. Písmo se naplňuje velice rychle, nebuď pozorovatel, buď nástroj v rukou Mistra. Ježíš Kristus nepotřebuje tvé dovednosti. chce jednat skrze tebe On sám.
    Křesťanství je vztah, ne náboženství. On je živý, vzkříšený, netouží po gymnastice (náboženské rituály), touží odpovídat na tvé prosby a těší Ho, když mu říkáš, jak moc pro tebe znamená. Je to na tobě, budeš zapomnětlivý posluchač, nebo činitel Božího slova.
    Pokoj vám Roman Starzyk""

• chenrezig777
      chenrezig777, 28.7.16 13:24:18  

proroci rekli, ze buh nikdy nelituje a on litoval svych rozhodnuti, jak pise bible

• kontrhel
    kontrhel, 2.7.16 19:13:22  

Na fóru "Svědkové Jehovovi" jsem si přečetl tento tvůj výpad na visitora.

poko, 2.7.16 18:31:43
    Kde je v Bibli napsáno, že je Ježíš Kristus rovný Otci? Jaké nesmysly vás v té nevěstce učí?
    Poučuješ jiné o tom, co je a co není biblické a přitom píšeš naprosté nebiblické nesmysly.
    Otec je větší je jasně psáno.
    Jan 14:28 Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím - a přijdu k vám. Jestliže mě milujete, měli byste se radovat, že jdu k Otci; neboť Otec je větší než já.
    Ježíš je rovný Bohu podstatou a způsobem bytí, ale není rovný Otci, Otec je větší,
    Filipským 2:6 Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl, Je tam napsané že je rovný Otci? Není.

Když si přečteš, co jsi napsal, najdeš tam i odpověď na otázku, kde je v bibli napsáno, že Ježíš Kristus je rovný Otci. Je k tomu však nezbytné si uvědomit, že Ježíš Kristus, Syn, Slovo, Otec, Duch svatý a Bůh jsou různá pojmenování jednoho a téhož. Neexistuje větší a menší Bůh.

• osoba
    osoba, 24.6.16 00:39:32  

https://www.youtube.com/watch?v=Id2ZkcDKXxU&feature=youtu.be
    Člověku se všechny jeho cesty zdají přímé, ale srdce zpytuje Hospodin. (Př 21,2)
    Jsi dostatečně dobrým člověkem, aby ses mohl dostat do nebe? Zasloužíš si díky svému slušnému a morálnímu životu věčnou blaženost? Naplňuješ svým jednáním nebeská kritéria pro dobro, morálku a spravedlnost? A jaká vlastně tato kritéria jsou? Pohlížíme na svou spravedlnost jinak, než ji vidí Bůh?
    Bůh nás ani v této otázce nenechává v nevědomosti. Ve svém Zákoně (desateru přikázání) nám odhaluje úroveň, které musíme dosáhnout. Jsme ujištěni, že Boží Zákon je dokonalý, spravedlivý a dobrý (Řím 7,12). Bůh nám ho dokonce vepsal do našich srdcí (Řím 2,15). Přesto je však biblickou skutečností, že Zákon ani jeho dodržování není cestou k záchraně.
    Vždyť ze skutků zákona `nebude před ním nikdo ospravedlněn´, neboť ze zákona pochází poznání hříchu. (Řím 3,20)
    Toto video odhaluje úroveň lidské spravedlnosti z Boží perspektivy, ukazuje na skutečný stav lidského srdce. Co je však ještě důležitější, představuje také úžasnou Cestu k opravdové spravedlnosti, Cestu, která je dostupná nám všem.

• chenrezig777
    chenrezig777, 15.3.16 00:11:10  

Co je důsledkem spatření Hospodinovi tváře? Smrt anebo požehnání?

Exodus Dále pravil: „Nemůžeš spatřit mou tvář, neboť člověk mě nesmí spatřit, má-li zůstat naživu.“
    Genesis 32:30 A Jákob ho žádal: „Pověz mi přece své jméno!“ Ale on odvětil: „Proč se ptáš na mé jméno?“ A požehnal mu tam.

– Jak kdy.

5) S Hospodinem se tváří v tvář bavili Abrahám, Jákob a Izák a Mojžíš a dalších 70 lidí a zároveň ho nikdy nikdo neviděl:

Genesis 32:31 I pojmenoval Jákob to místo Peníel (to je Tvář Boží), neboť řekl: „Viděl jsem Boha tváří v tvář a byl mi zachován život.“
    1 Timoteovi 6:16 On jediný je nesmrtelný a přebývá v nepřístupném světle; jeho nikdo z lidí neviděl a nemůže uvidět. Jemu patří čest a věčná moc. Amen.
    Exodus 24: 9-11 Pak Mojžíš a Áron, Nádab a Abíhú a sedmdesát z izraelských starších vystoupili vzhůru. Uviděli Boha Izraele. Pod jeho nohama bylo cosi jako průzračný safír, jako čisté nebe. Ale nevztáhl ruku na nejpřednější z Izraelců, ačkoli uzřeli Boha; i jedli a pili.
    Jan 1:18 Boha nikdy nikdo neviděl; jednorozený Syn, který je v náručí Otcově, nám o něm řekl.

• chenrezig777
      chenrezig777, 15.3.16 00:12:09  

boha nikdy nikdo nevidel, ale zaroven ho videlo 70 lidi

• nikdoinic
        nikdoinic, 15.3.16 16:53:17  

Je o tom zaslíbení:
        Matouš 5
        8 Blahoslavení čistého srdce, nebo oni Boha viděti budou.
        http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=39&k=5&v=

• chenrezig777
          chenrezig777, 18.3.16 19:44:15  

co znamena slovo NIKDY?

Jan tvrdi, ze Boha nikdy nikdo nevidel, ale jiz Mojzis ho videl.....

co tedy s tim? Jan tedy rekl nepravdivou vec, nebo mojzisova kniha... Jsou to vzajemne se vylucujici tvrzeni

• nikdoinic
            nikdoinic, 19.3.16 01:50:31  

To takto nejde to musíš zadat verš kde se to v takovémto znění píše.

• chenrezig777
              chenrezig777, 22.3.16 00:47:19  

1 Timoteovi 6:16 On jediný je nesmrtelný a přebývá v nepřístupném světle; jeho nikdo z lidí neviděl a nemůže uvidět. Jemu patří čest a věčná moc. Amen.

Genesis 32:31 I pojmenoval Jákob to místo Peníel (to je Tvář Boží), neboť řekl: „Viděl jsem Boha tváří v tvář a byl mi zachován život.“

--------------------------------------------------
              Vylucuje se vzajemne

• Josef.z.hor
            Josef.z.hor, 19.3.16 09:29:34  

Mojžíš viděl jen hořící keř, ale ne Boha. Viděl světlo.
            když šel Mojžíš kdysi na hoře k planoucímu trnovému keři, aby se dověděl co to je, tu pravil jasný hlas z plamene: „Mojžíši, zuj se; neboť místo kde stojíš je svaté!"

• chenrezig777
              chenrezig777, 21.3.16 23:10:48  

bible tvrdi, ze videl boha zezadu.

• Josef.z.hor
                Josef.z.hor, 22.3.16 18:02:08  

A k čemu ti to bude jestli jej viděl nebo ne. Myslíš si, že tím bude chleba a máslo zadarmo?

• chenrezig777
                  chenrezig777, 23.3.16 23:46:36  

ukazuji logickou nekonzistenci bible

• nikdoinic
                    nikdoinic, 25.3.16 06:18:09  

To ale by jsi měl dodat verš kde se o tom takto píše a to můžeme potom nad tím polemizovat i s přihlížením do různých překladů Bible co tam ve skutečnosti napsáno je a nebo co se tím myslí.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 28.3.16 19:34:19  

• nikdoinic
                    nikdoinic, 13.4.16 15:28:48  

No tak ten Pavel asi že usuzuje podle sebe:-)

• tank
                    tank, 16.5.16 10:51:56  

Tam kde Pavel usuzuje podle sebe, na to jasně upozorňuje

1 Korintským 7:12 Ostatním pravím já, a ne už Pán: Má-li někdo z bratří ženu nevěřící a ona je ochotna s ním zůstat, ať ji neopouští.

1 Korintským 7:25 Co se týká neprovdaných, nemám žádný rozkaz Páně, ale dávám jen radu jako ten, kdo je pro milosrdenství Páně hoden důvěry.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 20.5.16 07:23:27  

je videt, ze ani s panbickem nebyl v kontaktu, proto daval vlastni rady, na podklade sveho ega

• kontrhel
        kontrhel, 16.5.16 09:51:13  

Ten guláš, který v tom máš je ještě málo hustý. Ono je to tak, že Boha nikdo nikdy neviděl, ale přesto ho vidělo mnohem více lidí, než jen 70.
        Křesťané jsou lidé, kteří věří, že Ježíš Kristus je Bůh. Všichni, kteří se s Kristem osobně setkali, stáli tedy Bohu tváří v tvář. A přesto nikdo z nich Boha fyzický neviděl. Osobu Boha Syna nebylo možné spatřit fyzický. Protože žádná osoba Boha není fyzické podstaty. Každý, kdo by Boha fyzicky spatřil, zemřel by, protože by se ocitl mimo hmotný časoprostor. Proto platí výrok, mají oči a nevidí. Boha lze spatřit pouze „duchovním zrakem“.

• poko
          poko, 16.5.16 10:56:55  

Pro dárce života, smrt nic neznamená, On má v zásobě vzkříšení ..

Genesis 32:31 I pojmenoval Jákob to místo Peníel (to je Tvář Boží), neboť řekl: "Viděl jsem Boha tváří v tvář a byl mi zachován život."

• poko
          poko, 16.5.16 10:59:58  

Můžeš okopírovat nějaký verš, který potvrdí Tvoji teorii, typu **JÁ SI MYSLÍM** aby to nebylo jen vycucáno z prstu.

• kontrhel
            kontrhel, 16.5.16 13:12:32  

Lámal jsem si hlavu, co asi po mě chceš a dospěl jsem k tomu, že možná tohle:

V následujících třech verších se Ježíš ptá, koho v Něm kdo spatřuje, neboli vidí.
            Citace: Když Ježíš přišel do končin Cesareje Filipovy, ptal se svých učedníků: „Za koho lidé pokládají Syna člověka?“ Oni řekli: „Jedni za Jana Křtitele, druzí za Eliáše, jiní za Jeremiáše nebo za jednoho z proroků.“ (Matouš 16:13 -15)

Z odpovědi, kterou obdržel je zřejmé, že v Něm lidé Boha nepoznali. Tedy v Něm Boha neviděli. A to přesto, že se s ním tváři v tvář potkávali. Troufnu si tvrdit, že pokud by v Kristu přítomného Boha lidé viděli, nedovolili by si Ježíše zabít.

• chenrezig777
          chenrezig777, 5.6.16 19:00:48  

bud boha nikdo nevidel, nebo ho videli... to jsou vzajemne se vylucujici tvrzeni... Alespon jedno musi byt nepravdive....

• kontrhel
            kontrhel, 5.6.16 20:20:05  

Vidíš se v zrcadle? Nevidíš a přitom vidíš, viď? Jsi to ty, a přesto to ty nejsi, je to tvůj „obraz“, tvořený odraženým světlem. Vidíš světlo? Mohl bys mi popsat, jak vypadá světlo?

• chenrezig777
              chenrezig777, 12.6.16 18:57:58  

nevidim se v zrcadle.vidim svuj odraz. ze se v zrcadle vidim, je lez.

• kontrhel
                kontrhel, 8.7.16 10:32:33  

Zapomněl jsi na ten popis světla. Jak vypadá světlo? Ono se snadno předstírá moudrost, když je možnost vyhnout se odpovědím, které by svědčily o hlouposti. Že ano?

• chenrezig777
                  chenrezig777, 28.7.16 17:38:19  

svetlo je elektromagneticke vlneni o specifickych vlnovych delkach....

• kontrhel
                    kontrhel, 28.7.16 18:59:41  

Neptal jsem se co je to světlo. Ptal jsem se, jestli jsi někdy světlo viděl. Jestli ano, tak jak vypadá? Můžeš ho popsat?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 28.7.16 19:21:40  

nikdy jsem nevidel jedineho cloveka, ani svetlo....
                    Videl jsem vstupni, obrazova data z receptoru.

Tedy, existenci cehokoli, o cem me informiji receprory, nelze dokazat...

• kontrhel
                    kontrhel, 28.7.16 19:54:29  

Výborně! Takže světlo nejspíš neexistuje, podobně jako neexistují ani lidé. Myslel jsem si, že tak nějak to s tebou nejspíš bude. Vysvětluje to skoro všechno, co sem píšeš. Děkuji, za odpovědi.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 29.7.16 12:44:22  

dukaz existence ci neexistence cehokoli, mimo JA JSEM nelze dat.

Vzdy muze jit o klam....

• kontrhel
                    kontrhel, 29.7.16 12:54:50  

Pak ale nerozumím tomu, proč píšeš tohle: chenrezig777, 5.6.16 19:00:48
                    bud boha nikdo nevidel, nebo ho videli... to jsou vzajemne se vylucujici tvrzeni... Alespon jedno musi byt nepravdive....

když víš, že důkaz existence či neexistence čehokoli, mimo JÁ JSEM nelze dat.
                    Vždy můře jít o klam....

Jestliže vždy může jít o klam, tak se nezabývejme zkoumáním čehokoli, jelikož nevíme, zda ten výzkum není klamem. Divím se ti, že s těmi informacemi tady ztrácíš čas.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 29.7.16 13:42:12  

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3897-zijeme-v-pocitacove-simulaci-a-je-vse-podvod-nekteri-renomovani-vedci-si-to-mysli

------------------------------------------------
                    To, ze vse muze byt klam, je znamo... Nikdy nepujde dokazat, ze co vnimame neni klam...

Nicmene, urcite typy simulaci sveta by umoznovaly odhaleni.....
                    Viz vyse....

----------------------------------
                    Svetlo lze vnimat napriklad jako jasne, hrejive bile.

• kontrhel
                    kontrhel, 29.7.16 16:34:23  

Článek jsem nečetl, stačí mi nadpis, který je:

Žijeme v počítačové simulaci a je vše podvod? Někteří renomovaní vědci si to myslí.

No a co má být, že někteří vědci si něco myslí? Ty si také něco myslíš. Stará Blažková si také něco myslí. Mám ti napsat co si myslí stará Blažkova třeba o tvém myšlení? Musel bych ti to napsat do vzkazu, tady by to mohlo být žalovatelné.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 30.7.16 15:50:34  

Kazdy, alespon trochu premyslejici clovek vi to, ze solipsismus je nevyvratitelny....

Stejne tak neni vyvratitelne, ze zijeme v simulaci, ci ve snu.

Je to principialne nevyvratitelne....

Pokud uznam, ze JSEM a vnimam, tak z toho nelze prokazat nic jineho. Nebot nevim, je li to, co vnimam realita, nebo ne....

To je jen zalezitost viry.

• kontrhel
                  kontrhel, 30.7.16 16:05:50  

Můžeš to nějak vědecký dokázat, že „Kazdy, alespon trochu premyslejici clovek vi to, ze solipsismus je nevyvratitelny....“?
                  Jestli to vědecký dokázat nemůžeš, pak proti tomu postavím tvrzení, které rovněž nebudu pokládat za nutné vědecký doložit a sice, že žádný alespoň trochu přemýšlející člověk se solipsismem nebude zabývat…

Nebude se zabývat ani tím, že žijeme v simulaci nebo ve snu.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 30.7.16 22:05:27  

nevyvratitelnost neznamena, ze tomu tak je... Nelze vyvratit hypotezu, ze vesmir vysmrkl z nosu velky, zeleny krecopazout.

Ukazuje to ale, ze krome JSEM a vnimam nelze dokazat nic jineho... Cili existence jinych lidi, je zalezitost viry....
                    Mohou existovat a nemusi...

tazke pak je jedna z hypotez stvoreni sveta, dalsi, ze slo o konkretniho panbicka atd...

Krestanstvi vyzaduje viru, ze existuji jini lide, buh a mnoho dalsiho.....

Cili jde o mnoho stupnu viry....vcetne krestanske, ktera je navic, vzhledem k predpokkladum nelogicka