Křesťanská víra

Moderovaná diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
poko (2018-11-17 20:35:18)
Křesťanská víra
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 580 | Členů: 1
Správci: poko (hlavní)

SKLADIŠTĚ SKLADIŠTĚ SKLADIŠTĚ
V současné době slouží k ukládání reakcí kterým hrozí smazání nebo je správce už odstranil jako pojistka.
Bohužel nejde původní název odstranit a přepsat... Hodil by se název FORA ... SKLADIŠTĚ

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• poko
    poko, 17.11.18 20:33:48  

Jako Mojžíš vyvýšil hada na poušti, tak musí být vyvýšen Syn člověka,

• poko
      poko, 17.11.18 20:35:18  

Mojžíš tedy udělal bronzového hada a připevnil ho na žerď. Jestliže někoho uštkl had a on pohlédl na hada bronzového, zůstal naživu.

• poko
    poko, 17.11.18 08:20:45  

DEMONSTRACE?
    jako vždycky, řečníci se zviditelní, vykecají,aby bylo vidět,jak jsou nesmírně důležití ,a občas něco dělají a
    ,hlupáci jim to sežerou a podpoří je zvoláním,

,,to je ono a už jsme tady,,

a druhý den nikdo ani nevi, že něco vůbec bylo ,

• poko
    poko, 13.11.18 14:23:31  

Učení o Očistci je vymyšlená blbost vycucaná z prstů aby si mohli vymyslet dříve placené odpustky j

To není biblické,to je teologické, to nema oporu v Bibli,. To si teologové vvycucali z prstu, Jak mohlo platit DOKONANO JEST když by bylo potřeba se dodatečně očišťovat? To by ta oběť nebyla dokonaná, ale odflaknuta. Očistec degraduje a snižuje oběť Ježíše, to jim nevadí, hlavně že měli love za odpustky

poko
    poko, 13.11.18 13:46:28 reagovatsmazat@!!!
    Proč se modlit za nebožtíka ,který přijal Ježíše má odpuštěno ,aby se někam dostal ,když už je dávno tam ,kde má byt?

Proč se modlit za někoho ,kdo Ježíše odmítl když ani Bůh nepůjde proti slovu ,které už dal

poko
    poko, 13.11.18 13:55:17 reagovatsmazat@!!!
    Ježíš o Očistci ani apoštolové nic neučili Bible slovo Očistec nezná, to začalo daleko po odchodu Ježíše když stavěli v Římě kostel a potřebovali penízky, tak si vymysleli odpustky a že za ně budou pomáhat z vymyšlené mezistanice. KDYŽ ZAZVONÍ POKLADNIČKA DUŠE LETÍ DO NEBIČKA

• poko
    poko, 11.11.18 09:46:31  

OD: wwwJIRI.cz10. 11. 2018 10:41:43
    Jestli nebudeš provokovat a nebudeš zamořovat DF reakcemi sám na sebe, odblokuju ti jeden profil na versus. Souhlasíš ?

• poko
      poko, 11.11.18 09:47:58  

KOMU: wwwJIRI.cz10. 11. 2018 11:03:41
      Nejde o můj profil ,ale o zablokované kamarády ,kteří za nic nemohli, pokud jsi si nevšiml, tak mě to fórum vubec nechybí ,a co potřebuji vzkázat dám do svého fora a vždycky se najde někdo,kdo tam odkaz propašoval.

• poko
    poko, 9.11.18 12:41:25  

poko, 9.11.18 12:24:15
    reagovat@!!!
    Logika je omezená pro nedostatek úplně všech informací a pracuje jako počítač
    jenom s tím, co se do něho vloží
    takže jako metr a pro někoho i modla, protože nic jiného už nemá , není pro orientaci vždy úplně ideální.

Vědecké od slova vědět je to, ,co zaznamenají přístroje a co lze zopakovat v laboratoři
    vědecké to není jenom proto, že s tím přišel někdo, kdo si odhlasoval ,že je vědec, kdyby s tím přišel kominík, bylo by to zase kominické.
    Pokud nejde zopakovat ani přístroj nezaznamená ,jedná se jen o teorii, víru, spekulace a klidně fantas magory

I Ježíš měl vedle logiky v zásobě JE PSÁNO a když to na ďábla vybalil, už neměl ani ďábel o čem diskutovat , protože to věděl velice dobře.

poko, 9.11.18 12:34:06
    reagovat@!!!
    Jak někdo přijde s něčím zaručeně vědeckým, položte mu otázku.

zaznamenal něco takového nějaký přístroj?
    jde to zopakovat v laboratoři?

pokud NE ,, tak nazdar pro takové vědecké. to se pohybuje jen v oblasti , teorie, víry, spekulací a klidně fantas magory
    o
    poko, 9.11.18 12:38:10
    reagovatsmazat@!!!
    vědecké není ani něco pravděpodobné, protože podobné je stále jenom podobné, které se jen podobá a nepomůže ani přidat slova jako VELMI nebo NANEJVÝŠ.
    PRAVDĚPODOBNÉ patří mezi rádoby vědecké výroky typu,
    možná, snad, asi, můžeme se proto domnívat, ale taky nemusíme

• poko
    poko, 7.11.18 12:44:38  

U evoluce platí ,že jde o samo od sebe,díky samoorganizaci hmoty, pokud za tím někdo je, dal tomu zákonitostí a program pak nejde o evoluci, ale o stvoření, tvoření, udržování.

Pro věřícího v Boha je evoluce nepřijatelná právě proto ,že nemá Boha nemá Stvořitele a to nejde dohromady bez Stvořitele a zároveň se Stvořitelem

soucet
    soucet, 6.11.18 14:58:57 reagovat@!!!
    To by pak pro tebe měla být nepřijatelná celá věda, protože ta celkově neuvažuje o žádném Bohu.

poko
    poko, 6.11.18 15:24:17 reagovat@!!!
    Ne celá věda ,ale jen pavěda,. Vědecké od slova vědět, je to, co zaznamenají přístroje a nebo jde zopakovat v laboratoři pokud nejde ,tak jako nejde evoluce je to jenom teorie ,víra, spekulace,fantas magory atd.

Vědecké to není jen proto,že s tím přišel ten kdo si říká vědec, kdyby s tím přišel kominík bylo by to stejné kominické

• poko
    poko, 4.11.18 20:02:31  

Pavel.Hangurbadzo, 2.9.18 16:55:18 reagovat@!!!
    Novodobí neználci evoluci popírají bez ohledu na to, že jim probíhá přímo před očima! :1: :1: :1:

poko
    poko, 3.9.18 22:40:51 reagovat@!!!
    Jasně ,že existuje a dá se dokázat,,,..Evoluce se dá dokázat,díky moderním přístrojům a technologiím je dokazatelná. Počítač to zvládá.

Zadáš bod A a tam dosadíš např. čolka a hovnivála a přidáš letopočet.

Zadáš bod B a tam dosadíš pozdější letopočet a třeba ponorku a raketoplán.

Počítač v dnešní době dokáže na minuty pomocí animace vytvořil průběh vývoje průběh evoluce jak se postupně změnil čolek na ponorku a hovnivál na raketoplán

Je to brnkačka

• poko
    poko, 4.11.18 11:53:13  

31.1.Marika, 4.11.18 10:58:46 reagovat@!!!
    Proč věříte v Boha?

V takového Boha jak si vyobrazují náboženské mozky ve svých kostelích tu karikaturu na zesměšňování protoze tak vůbec nevypadá Ten skutečný,tak na takového nevěřím ani já, můj je živý, žádný pajdulak na popravčím nástroji potupy ponížení a smrtí to určitě není, můj je živý.

• poko
    poko, 4.11.18 09:59:58  

Josef.z.hor, 3.11.18 22:30:51 reagovat@!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=6HyZHX7tNyo

Evoluce se svým samo od sebe je pohádka pro dosppělé, která ani ničím nepřispěla k pokroku vědy

Bičík o kterém se tam mluví má spermie,
    Darwin ještě neznal složení takové buňky,

, Byl jsem na konferenci Darwin a ID v Praze hned po revoluci a tam zaznělo ,že taková živá buňka s bičíkem má 15 součástek ,to jsem si dobře zapamatoval, které se nemohly vyvinout postupně a teď ve filmu pozdějšího, data už tvrdí, že je jich 40 takže i tady od té doby došlo k novému poznání

Darwin prohlásil a i v tom filmu to zaznělo, Že pokud někdo najde v přírodě něco ,co se nemohlo vyvinout a přidávat postupně a už muselo být naráz na svém místě, tak ,že jeho teorie padá jako nepravdivá a právě ta živá buňka s bičíkem mu tu teorii položila totálně na lopatky.

• poko
    poko, 3.11.18 15:54:13  

31.1.Marika, 3.11.18 11:37:45
    reagovat@!!!
    Vás není fér se ptát, ale co mladí SJ, neměli by výčitky, že v souladu se svou vírou, nejdou pomáhat svým spoluobčanům bránit vlast?
    -------------------------------
    Poko. Když jsou výčitky je řešením vyznat hřích i Ježíš má v zásobě milost a odpuštění.

Mluvil jsem s člověkem který dělal v 15 letech partyzánům spojku, byl raněn do nohy celý život proto invalida vyznamenaný presidentem.
    Tak ten mi řekl, kdybych to mohl jenom vrátit, tak bych se schoval a zalezl do díry a blbci řežte se mezi sebou sami.

• poko
    poko, 31.10.18 08:07:00  

Bylo by divné spojovat Syna Ježíše s Otcem ,nebo vydávat Syna za Otce a naopak, to tady nikdo nedělá,když je každý jiná osoba ,ale co je divného na tom, kdo má Boží způsob bytí, mohl křísit mrtvé,uzdravovat, dělat zázraky, odpouštět hříchy jako Bůh,dokonce bude soudit jako Bůh , toho kdo je Boží spojovat s Bohem?
    Vždyť i Syn je Boží ,nebo pro vás není a musíte degradovat?
    To není přece žádné spojování Syna s osobou Otcem ,to je spojování s Božím způsobem bytí.

Asi by bylo lepší naucit se konečně psát přesně, když máme na mysli Otce, tak psát slovo Otec ,protože jak Otec tak Syn mají Boží způsob bytí, i Syn je přece Boží a souvisí s Bohem

• poko
    poko, 30.10.18 12:28:47  

Lež úmyslná nebo omyl neúmyslný obojí patří do skupiny nepravda.
    Pouze lidi si slovo omyl zjemňují a dávají ji menší odpovědnost, ale ani omyl do cíle nikoho nepřivede tak jako lež.

Evoluci nikdo nedokázal.

Evoluce se vyznačuje tím, že nemá Stvořitele, tam je to všechno samo od sebe díky, samoorganizaci hmoty.
    Žádná učebnice evoluční teorie proto ani nikde Stvořitele nezmiňuje, protože Ho nemá.

Pokud to má za sebou Stvořitele a inteligentní program a zákonitosti, pak nemluvíme o evoluci ,ale o STVOŘENÍ, TVOŘENÍ, UDRŽOVÁNÍ.

Zatím nikdo evoluci nedokázal a pokud někdo tvrdí, že ano, pak je na straně NEPRAVDY a opak pravdy je právě nepravda

• poko
    poko, 28.10.18 18:21:17  

hrdy.moravak, 13.10.17 18:44:17 reagovat@!!!
    Neotravuuj furt, držíš sa mě jak hovno košule! Nejsu na ty tvoje zmaty zvědavý, tož tahni do řiti! Rozumíš česky?

• poko
      poko, 1.11.18 22:44:16  

Kolenik, 1.11.18 07:30:31 reagovat@!!!
      Strč si to do zadele a vybuchni! :1: :1: :1:

• poko
    poko, 28.10.18 18:20:08  

31.1.Marika, 13.4.18 12:08:26 reagovat@!!!
    Do paroma, čo to trepeš ty sviniar, choď do riti, somár akýsi!!

• poko
    poko, 28.10.18 18:18:23  

Pavla.119, 13.5.18 22:26:50
    reagovat@!!!
    Já jsem fakt korunovaný vůl!

• poko
    poko, 28.10.18 18:12:35  

josefzhor - 17.12.08 07:01:07
    ..........Nezapomeňte, že bibli psali farizeové světsky zaměření, kteří mnohdy ani v existenci
    Boha nevěřili.

• poko
    poko, 28.10.18 18:06:37  

abuka, 1.8.17 18:18:38
    reagovat@!!!
    Jo, jasně, už z toho horka blbnu :9:

• poko
    poko, 28.10.18 18:04:37  

visitor77 - 29.12.11 16:24:18
    V:
    máte jediné šťastie, že ste správcom fóra, a nemá vás kto z tohto fóra vystreliť na mesiac, rsp.nakopat do prdele, pretože takýto "intelekt" nepatrí do sféry normálneho žitia!

• poko
      poko, 28.10.18 18:05:52  

visitor77 - 24.03.11 18:26:34
      RE: len...
      v:
      Ja mám za sebou Magistérium Cirkvi, biblických vzdelancov, Pápežskú akadémiu vied, čo máte vy?

• poko
        poko, 28.10.18 18:08:27  

visitor77, 28.9.16 20:35:04 @!!!
        iste, Boží slovo hovorí a učí o jednej jedinej nevěstke, a tou je rímsko-katolícka cirkev (hlavou tejto jedinej nevěstky je dnes papež František -

• poko
          poko, 28.10.18 18:10:39  

visitor77 - 10.04.13 10:42:52
          RE: ******
          V:
          no jo, neviestky dokážu prebudiť človeka-muža, to jo! :-)

visitor77 - 19.03.12 18:23:45
          RE: ??????
          guláš máte v hlave, nevzdelanče!

visitor77 - 29.12.11 16:24:18
          V:
          máte jediné šťastie, že ste správcom fóra, a nemá vás kto z tohto fóra vystreliť na mesiac, rsp.nakopat do prdele, pretože takýto "intelekt" nepatrí do sféry normálneho žitia!

visitor77 - 27.07.11 17:49:19
          . Treba vám dať tou Bibliou poriadne po hlave, snáď by to aspoň trocha pomohlo. Ale, hovorí sa, kde nič, tu nič, ani čert nebere.

visitor77 - 24.03.11 13:55:58
          len človek v neporiadku rozumu môže písať takéto hovadiny.
          Už prvá uvedená veta je somarina.

visitor77 - 13.03.11 18:20:07
          dajte si tieto nehoráznosti za klobouk a jdete do háje.

visitor77 - 27.07.11 17:45:48
          budem slušný, pošlem vás aj s vašimi rečami do háje - Straťte sa z tohto (a iných) fóra, vaša mentálna kapacita tu otravuje, resp. vzbudzuje zábavu

visitor77 - 27.07.11 17:53:44
          Vaša "logická argumentácia" patri medzi obľúbené pokušenia toho rohatého

visitor77 - 03.09.09 13:32:33
          A zas kecy,kecy,kecy...o ničem.

• poko
    poko, 25.10.18 12:35:38  

dezinformací.
    poko
    poko, 25.10.18 11:43:16 reagovat@!!!
    Pokud bereš Boha jako jednu osobu pak to musí u třech osob vyjít 3 Bohové, což je podle Bible nesmysl protože tvrdí, že Bůh je jeden.

Pak by ten Bůh byl jen Otec a to další označení Boží už by s Bohem nesouviselo..
    Když je Bůh a Boží to, co má Boží způsob bytí,který je jeden proto jeden Bůh, pak tam zapadá I podle Bible,všechno Boží, které se týká našeho Boha.

Tak akorát, záleží jak toho Boha kdo bere.

Zda jedna osoba
    nebo jeden způsob bytí
    poko
    poko, 25.10.18 12:16:08 reagovatsmazat@!!!
    Pokud je Bůh pro někoho jedná osoba ,tedy Otec,pak s Bohem souvisí jen to, co se tyká Otce.

Pokud je pro někoho Bůh, ten Boží způsob bytí, pak s tim přiřadit všechno Boží k Bobu ,nemá problém, ani podle Bible ,kde je ,že i Slovo je Bůh nejen Otec, pak by i podle Bible kdy řekl Tomáš Ježíšovi..můj Bůh a Ježíš se vůbec neohradil, tak je biblicky v pořádku
    nikdoinic
    nikdoinic, 25.10.18 12:19:01 reagovat@!!!
    Jan 14
    20 "V ten den poznáte, že já jsem ve svém Otci a vy ve mně a já ve vás.
    poko
    poko, 25.10.18 12:34:05 reagovatsmazat@!!!
    To jenom ukazuje na jednotu ne na jednoho, protože se tam nemluví ani o jedné osobě
    Když někdo bude 've stanu neznamená,že bude stan

• poko
      poko, 25.10.18 13:13:14  

Tomáš Ježíše nenazval Otcem, tedy jednou osobou, ale Bohem podle jednoho způsobu bytí

• poko
    poko, 21.10.18 12:11:37  

poko, 21.10.18 11:56:58 reagovatsmazat@!!!
    Všichni nahažte svoje Bible do popelnic, všechny jsou špatné, podle evolučně vědeckých zkoumání v Písmech naši evolučně vybavení vědci zjistili, že Ježíš nebyl ani ukřižován ani ukůlován ale byl užerďován.

Numeri 21:8 Hospodin Mojžíšovi řekl: "Udělej si hada Ohnivce a připevni ho na žerď. Když se na něj kterýkoli uštknutý podívá, zůstane naživu."
    Numeri 21:9 Mojžíš tedy udělal bronzového hada a připevnil ho na žerď. Jestliže někoho uštkl had a on pohlédl na hada bronzového, zůstal naživu.

Jan 3:14 Jako Mojžíš vyvýšil hada na poušti, tak musí být vyvýšen Syn člověka,
    Jan 12:32 A já, až budu vyvýšen ze země, přitáhnu všecky k sobě."

• poko
    poko, 21.10.18 01:23:26  

abuka, 21.10.18 00:13:17 reagovat@!!!
    Smazán 4x poko.
    Éra tvého spamování skončila.

poko
    poko, 21.10.18 01:22:07 reagovatsmazat@!!!
    To že jsem že jsem napsal, že jsem novosmluvni a ne starozákonní ,že není doba zákona a je doba milosti,že se obětí Ježíše mnohé změnilo a i pohané už mohou k Otci,že by nás měla zajímat Nová smlouva jako Starý zákon kdy ještě nebyl poslán ani Ježíš a Duch k běžným lidem až o letnicích,. Tak to je pro Tebe spomováni?
    Vždyť to je právě o křesťanství,vám vadí ,co je o křesťanství?

• poko
    poko, 27.9.18 11:16:37  

Nemáme sice záznam kde by Ježíš vyslovil že je Bůh (způsobem bytí) Až na tento verš.

Jan 10:30 Já a Otec jsme jedno."

Nicméně máme už k dispozici tyto informace které ukazují, že je způsobem bytí, víc jako archanděl . Byl zplozen ale andělé jen stvořeni.

Když Tomáš řekl
    Jan 20:28 Tomáš mu odpověděl: "Můj Pána a můj Bůh."
    Tak se neohradil ani neprotestoval zatím co jinde klidně i Petra nazval satanem, když odporoval.

I když není záznam, musel někdy něco v tom smyslu vyslovit když to vytáčelo Židy
    Jan 10:33 Židé mu odpověděli: "Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh."

A pak tady.
    1 Janův 5:20 Víme, že Syn Boží přišel a dal nám schopnost rozeznávat, abychom poznali, kdo je pravý Bůh. A jsme v tom pravém Bohu, protože jsme v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život.

Není co řešit. To co je Boží souvisí s naším Bohem. Je Ježíš Kristus Boží?

Každý pokus o snižování Ježíše z Božího způsobu bytí kterému říkáme Bůh je účelově zavádějící degradace
    Židům 1:5 Komu kdy z andělů Bůh řekl: 'Ty jsi můj Syn, já jsem tě dnes zplodil!' A jinde se praví: 'Já mu budu Otcem a on mi bude Synem.'

Už jenom to, že mohl uzdravovat, dělat to co jiní nemohli , dělat zázraky, křísit mrtvé jako dárce života a jako Bůh mohl odpouštět hřích stoji za přemýšlení

• poko
    poko, 20.9.18 09:00:57  

m.argo, 20.9.18 07:06:20 reagovat@!!!
    K zamyšlení:

Jestliže máte nějaké slovo povzbuzení ..., povězte je (Sk. 13:15)

poko
    poko, 20.9.18 08:51:14 reagovatsmazat@!!!
    Dnes bude hezký den, dnes můžeme dýchat Bohem dobře namíchaný vzduch. V zdravém těle zdravý vzduch.

poko
    poko, 20.9.18 08:59:45 reagovatsmazat@!!!
    Po našem.
    2 Korintským 13:13 Milost našeho Pána Ježíše Krista a láska Boží a přítomnost Ducha svatého se všemi vámi.

• poko
    poko, 18.9.18 16:18:44  

m.argo, 18.9.18 11:56:16 reagovat@!!!
    Tak asi to znáš, Kjaro. Ježíš zemřel, aby vykoupil náš hřích, k němuž jsme přišli následkem Adamovy neposlušnosti. On sám byl vzkříšen k věčnému životu jako první, a dal tak zaslíbení, že všichni, kteří ho budou následovat, můžou být vzkříšeni do Božího království.

Dáváš moc široké otázky, těžko stručně odpovídat.

poko
    poko, 18.9.18 16:05:49 reagovatsmazat@!!!
    A od koho tak asi ten hřích vykoupil? Kdo Mu ho prodal?

Je to nesmysl.
    Ježíš na sebe vzal hřích člověka, protože svůj hřích neměl aby mohl naplnit zákon že odplata za hřích je smrt a ta smrt byla zase potřeba protože bez smrti by nebylo to vzkříšení, které bylo potřeba aby tu smrt porazilo a přebilo.

Ježíš nevykoupil hřích, Ježíš vykoupil člověka z moci ďábla tím že na Sebe ten hřích vzal.

Jestli se u vás vyučuje že Ježíš vykoupil náš hřích, tak potěš koště, tak asi místo člověka je nakonec vykoupený hřích, který může k Otci.

• poko
      poko, 18.9.18 16:19:52  

poko, 18.9.18 16:16:51 reagovatsmazat@!!!
      S hříchem nemůže nikdo k Otci.
      Každý by automaticky patřil ďáblu.
      Tím že Ježíš na Sebe vzal hřích člověka, tak ne hřích, ale člověka vykoupil z moci ďábla.
      Jediný Ježíš mohl na Sebe vzít hřích z člověka protože jediný Ježíš neměl lidského otce a jediný Ježíš neměl svůj hřích, kdyby měl svůj pak by umíral za svůj a lidem by zůstal jako zůstal ďáblovi a démonům jeho svedeným andělům a bez té smrti by zase nemohlo přijít to vzkříšení o které šlo.

Celá léta o tom přemýšlím jak by se dalo vzkřísit ze smrti a přitom nezemřít. Asi to fakt jinak nešlo, když na to nepřišel ani vševědoucí Otec a musel se proto koukat, jak bičují a zabíjejí Jeho Syna a vůbec nemohl zasáhnout a nejen to, On do toho pekla ještě navíc toho Syna poslal.

• poko
    poko, 14.9.18 10:59:41  

soucet, 13.9.18 22:31:19 reagovat@!!!
    nj, armagedon se blíží... :4:

rudla
    rudla, 13.9.18 22:41:30 reagovat@!!!
    Přestaň konečně.

poko
    poko, 14.9.18 05:31:53 reagovat@!!!
    Pokud má Bible pravdu tak určitě.
    Ten se očekává až po vytržení pravé církve pravé nevěsty a zmíněných družiček co měli dost oleje dost očekávání, na svatbu Beranka a zatím toto vytržení ještě nenastalo .
    Armagedon a VELKÉ souženi nastane až po vytrženi pravé církve a odchodu Božího Ducha s ní a vlády antikrista

Armageddon se týká těch zanechaných, družiček bez oleje, bez očekávání , falešných církví ,soudu nad nevěstkou a státu Izrael
    až po vytrženi pravé církve pravé nevěsty a odchodu Božího Ducha která toho bude uchráněna a toto vytrženi ještě nenastalo .

Armagedon nastane po vytrženi pravé církve za vlády Antikrista kdy odejde pravá církev a s ní i Boží Duch a na zemi zůstanou jenom zákony a vlády států, které bude Antikrist měnit k obrazu svému .

Aby se mohl ďábel projevit naplno, tak mu v tom překáží ještě
    1,- pravá církev a její modlitby
    2,- Boží Duch
    3, -vlády a zákony států

Po vytržení odejde pravá církev s Božím Duchem
    na zemi zůstanou vlády a zákony ,které začne Antikrist měnit k obrazu svému , nakonec i takové nesmysly proti Božímu slovu a Božímu Duchu jako stejnopohlavní manželství, už se někde praktikuje, stejně jako čipování lidí, aby byli pod kontrolou a bez čipu se nikdo nikam nedostane,nic nenakoupí, nic neprodá a nikdo ho neošetří, na úřadech nic nevyřídí, bez čipu nebude mít přístup.

Co je proti Božímu slovu neslouží Bohu a ti co to praktikují si prohrávají život, slouží ďáblu , půjdou s ním.

poko
    poko, 14.9.18 10:28:34 reagovat@!!!
    Pravá nevěsta se nezabývá Armagedonem ani Velkým soužením ani antikristem protože se ji nic z toho netyká, prava nevesta vola s Duchem PRIJD PANE JEŽÍŠI Ona se tesi

Green
    Green, 14.9.18 10:50:03 reagovat@!!!
    Matouš 24 „Hned po soužení oněch dnů ‚slunce se zatmí a měsíc nevydá světlo, hvězdy budou padat z nebe a nebeské mocnosti se zachvějí.‘ Tehdy se na nebi objeví znamení Syna člověka a tehdy budou všechna pokolení země kvílet a spatří Syna člověka přicházet na nebeských oblacích s velikou slávou a mocí. A on pošle své anděly s hlasitou polnicí a ti shromáždí jeho vyvolené ze čtyř světových stran, od jednoho konce nebe až po druhý.

Zjevení 7 Jeden z těch starců pak promluvil a zeptal se mě: „Kdo jsou ti oblečení do bílých rouch a odkud přišli?“ Odpověděl jsem: „Pane můj, ty víš.“ Tehdy mi řekl: „To jsou ti, kteří přišli z velikého soužení. Vyprali svá roucha a vybílili je v krvi Beránka. Proto jsou před Božím trůnem a slouží mu v jeho chrámu dnem i nocí. Ten, který sedí na trůnu, bude přebývat mezi nimi.

Jak je patrné z písma nic z toho v co doufáš se nestane .
    Kladu si otázku kam na tyto bludy chodíš ?
    Z jakého zdroje čerpáš ???

poko
    poko, 14.9.18 10:41:26 reagovatsmazat@!!!
    Věřící kteří mají informace už začínají všímat a přechází a rozlišují skutečnou Ježíšovu církev NEVĚSTU od falešné nebo nevěstky.

• poko
    poko, 10.9.18 13:22:28  

Rozdíl mezi Duchem Božím a v církvi jejich Duchem svatým.

Bible tvrdí , že Písmo = soubor vybraných knih pochází z Božího Ducha.

2 Timoteovi 3:16 Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti,

A pak existují i falešní duchové před kterými Boží slovo varuje.
    1 Janův 4:1 Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; neboť mnoho falešných proroků vyšlo do světa.

Proto je těch náboženství ve světě tolik a mají různá učení protože jsou ovládány každé svým duchem, který to udržuje při životě.
    A když si každé náboženství toho svého falešného pojmenovalo Duchem svatým pak mohou říci cokoli mají to z Ducha svatého který vůbec není Boží Duch ze kterého pochází Písmo a proto i tento duch přináší rozpory a informace které ani Písmo nezná ani Ježíš neučil.

To je asi tak když si komunisté pojmenovali deník slovem PRAVDA který stejně lhal, nakonec za co jiného by se měla lež vydávat když ne za PRAVDU a i když to byla sebevětší pitomost, pro komunisty když to bylo z PRAVDY tak to byla pravda.

Nepředpokládám že by Boží Duch prohrával, co by to bylo za Boha který prohrává?
    A právě informace z Písma přeložené do Bible jsou podle Guinessovy knihy rekordů bezkonkurenčně na prvním místě co do počtu vydání a překladů a předběhly ty jiné informace uz jiných duchů i ty které měli větší historický náskok, to odhaluje že ti jiní duchové zdroje informací, nestojí za nic, když si nechali vyfouknout prvenství.
    Co by to bylo za boha který prohrává?

• poko
    poko, 10.9.18 13:03:16  

poko, 10.9.18 12:07:30 reagovatsmazat@!!!
    Proč mě mažeš odpověď na Tvoji tučnou otázku, co tam bylo závadného?

abuka
    abuka, 10.9.18 12:07:37 reagovat@!!!
    Smazán poko.
    Sáhodlouhé příspěvky o ničem tady jen zabírají místo.
    Upozornil jsem tě na to.

poko
    poko, 10.9.18 12:14:34 reagovatsmazat@!!!
    Tak k čemu jsou Tvoje požadavky abych se vyjadřil k větám v článku když reakce na první větu mažeš? Víš kolik by zabraly místa další věty?

poko
    poko, 10.9.18 12:18:12 reagovatsmazat@!!!
    Co tam bylo závadného když jsem upozornil na rozdíl mezi Duchem Božím ze kterého pochází Písmo a Duchem svatým kterého si tak v církvích toho jejich nábožného pojmenovali?

• poko
    poko, 10.9.18 13:02:04  

Jména se v Bibli píši i uprostřed věty velkým písmenem a biblická jména jsou i slovesa a velká písmena to rozlišují.

Je lež že Boží Duch nemá jméno.

Jan 14:16 a já požádám Otce a on vám dá jiného Přímluvce, aby byl s vámi navěky -
    Jan 14:26 Ale Přímluvce, Duch svatý, kterého pošle Otec ve jménu mém, ten vás naučí všemu a připomene vám všecko, co jsem vám řekl.
    Jan 15:26 Až přijde Přímluvce, kterého vám pošlu od Otce, Duch pravdy, jenž od Otce vychází, ten o mně vydá svědectví.
    Jan 16:7 Říkám vám však pravdu: Prospěje vám, abych odešel. Když neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li, pošlu ho k vám.
    1 Janův 2:1 Toto vám píšu, děti moje, abyste nehřešili. Avšak zhřeší-li kdo, máme u Otce přímluvce, Ježíše Krista spravedlivého.

Je rozdíl kdy se jedná o jméno a kdy o sloveso .

Jan 14:26 Ale Přímluvce, Duch svatý,
    máme u Otce přímluvce, Ježíše Krista spravedlivého.

Jenom toho Božího Ducha degradujete z Boha na jakousi činnou sílu a klamete ostatní.
    Ananiáš lhal Božímu Duchu a co řekl Petr, že lhal nějaké činné síle?
    Řekl že lhal Bohu.

Skutky apoštolské 5:3 Ale Petr mu řekl: "Ananiáši, proč satan ovládl tvé srdce, že jsi lhal Duchu svatému a dal stranou část peněz za to pole?
    4 Bylo tvé a mohl sis je přece ponechat; a když jsi je prodal, mohl jsi s penězi naložit podle svého. Jak ses mohl odhodlat k tomuto činu? Nelhal jsi lidem, ale Bohu!"

Proto je to Boží protože souvisí s Bohem, tak jako Boží slovo a je jedno kdo vyslovil zda Otec Syn nebo Duch, je to Boží a pochází o Boha.
    Podle vaší teorie nemohou být Ježíšovy výroky Boží slovo, ale jen Synovo slovo

• poko
    poko, 9.9.18 13:01:33  

poko, 9.9.18 12:33:29 reagovat@!!!
    Učení části teologů z jisté církve o Očistci nepokládám za biblické, slovo Očistec jsem v Bibli nenašel, jde o teologii a Katechismus ne Bibli

Zatím mě můj názor nikdo nevyvrátil tím že by ukázal takový text z Bible.

Neberu proto Očistec vážně a samozřejmě i obřady s tím spojené, které Nový zákon po Ježíšově oběti kdy už se mnohé úplně změnilo nezná.
    Jde o zbytečné ne biblické ale teologické obřady jako zádušní mše, dušičky, modlitby za mrtvé a dříve placené odpustky, dnes jen v podobě úkonů jako modlitby , návštěva hřbitova, a mše s přijímáním..

To co vidím dokonce na takovém učení hloupé a škodlivé je to , že to (u) popírá dokonanou oběť Ježíše za hříchy.
    Jak může být potom taková oběť dokonána i po tom co sám Ježíš zvolal DOKONÁNO JEST,když je ještě potřeba další dodatečné očištění v mezistanici zvané Očistec (b)

poko
    poko, 9.9.18 12:52:11 reagovat@!!!
    Pozor
    jistá církev si přidala a má ve své Bibli další knihy DEUTEROKANONICKÉ, které jiní křesťané nemají a tam je ve Druhé knize Makabejské, že se Juda Makabejský modlil za zemřelé vojáky a jistá církev dokonce v době platnosti už Nové smlouvy kdy se dokonanou obětí Ježíše mnohé změnilo , např. i pohané kteří nebyli v krevní smlouvě skrze obřízku mohou díky oběti Ježíše i oni k Otci, a oni stále odkazují účelově co je zavádějící na knihy z doby Starého zákona, před touto obětí.

To mi nejde do hlavy ani logicky.
    Proč se modlit za někoho kdo už přijal Ježíše a je Jeho obětí očištěný a ani Bůh neodflákne něco na půl, aby se dostal tam kde už je nebo má být jeho místo?

Proč se modlit za někoho kdo Ježíše nepřijal, když ani Bůh nepůjde proti slovu a zákonům které už dal?

A proč nosit na hroby zapálené svíčky ve dne, jak ty mrtvým pomáhají??? tak to moje myšlení už nebere vůbec, když vzpomínat se dá i nad albumem fotek.
    Tim nepopírám ,že svíčky nepomáhají vůbec, jen u mrtvých to nechápu.
    Pomáhají živým od peněz a i prodejci musí z něčeho žít.

poko
    poko, 9.9.18 13:00:18 reagovatsmazat@!!!
    Před stavbou kostela není jediný záznam že by byla zmíněna mezistanice zvaná Očistec nebo by vyslovil nějaký apoštol nebo Ježíš samotný

• poko
    poko, 5.9.18 22:40:52  

poko, 5.9.18 22:39:51 reagovatsmazat@!!!
    Přikládám duchovní školení o hovně.
    Hovno se nedá podceňovat ani v duchovním životě.
    Naopak je třeba si hovno předcházet.
    Kdo má hovno ten určitě nemá problém co s penězi, to je přece pozitivní, hovno udržuje život ve skromnosti.

Kdo je šéfem nebo vedoucím?

Na začátku lidstva, když byl stvořen člověk, lidské vitální orgány začaly diskutovat o tom, kdo je mezi nimi šéfem.

Mozek měl následující názor:
    Já musím být šéfem, protože jen já dávám pokyny, jak máte fungovat.

Oči měly jiný argument:
    My bychom měly být vedoucím, protože my vedeme tělo tam, kam má jít.

Srdce řeklo:
    Přece jenom já bych mělo být šéfem, protože vám všem přináším krev, abyste vůbec fungovaly!

A žaludek poznamenal:
    Já budu šéfem, protože vás všechny živím.

Nohy vyjádřily svůj názor:
    My se musíme stát šéfem, protože nosíme celé tělo.

Každý byl přesvědčený, že právě on musí být šéfem. Ale vtom se ozvalo hovno, že ono chce být šéfem a všichni se zasmáli.
    Hovno však jednoduše prohlásilo:
    Já budu šéfem, ať se vám to líbí nebo ne.
    A rozhodlo se nevylézt
    celých 5 dní!!!!!

Tělo se cítilo zle.
    Břicho se svíjelo v křeči.
    Oči se zamžily.
    Srdce bylo v agónii.
    Nohy se chvěly.
    A tehdy jednohlasně všichni zvolali:
    ¡¡¡Ať se hovno stane šéfem!!!

• krudox
      krudox, 6.9.18 19:19:48  

podstatné je, co o hovně říká Boží Slovo, nejpodstatnější, co o něm uvádějí evangelia, tedy co o něm míní Pán Ježíš, takže skládat o něm básničky, filosofovat či jinak tuto duchovní záležitost zlehčovat, je úplně o hovně...

• poko
        poko, 9.9.18 13:03:01  

Něco na tom je, nicméně i Boží slovo v Bibli zná slovo hovno pod jiným výrazem jako lejno

• poko
    poko, 4.9.18 12:55:58  

Matouš 22:36 "Mistře, které přikázání v zákoně je největší?"
    37 On mu řekl: "'Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.'
    38 To je největší a první přikázání.
    39 Druhé je mu podobné: 'Miluj svého bližního jako sám sebe.'
    40 Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci."

• poko
    poko, 4.9.18 12:45:42  

• Není a proč by nás mělo zajímat Mojžíšovo desatero, které bylo dáno starozákonním Židům?
    Nás má zajímat Ježíšovo dvojtero, které stejně desatero jako tak zahrnuje a navíc je dokonaléjší.
    Miluj Boha a miluj bližního.
    Kdo toto dodržuje nemusí vědět zvlášť že nemá krást, zabíjet , lhát.

U Mojžíšova desatero byl ten kdo zcizoložil s cizí ženou byl cizoložník.
    Matouš 5:27 Slyšeli jste, že bylo řečeno: 'Nezcizoložíš.'

U Ježíše je to jinak.

28 Já však vám pravím, že každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci.

U Mojžíše byl vrah ten, kdo zabil člověka, u Ježíše je to jinak.
    Matouš 5:21 Slyšeli jste, že bylo řečeno otcům: Nezabiješ! Kdo by zabil, bude vydán soudu.
    22 Já však pravím, že již ten, kdo se hněvá na svého bratra, bude vydán soudu; kdo snižuje svého bratra, bude vydán radě; kdo svého bratra zatracuje, propadne ohnivému peklu.

Mojžíšovo desatero řešilo následek hříchu, který začal v nitru. Ježíš řeší počátek hříchu ne až následek
    Matouš 22:36 "Mistře, které přikázání v zákoně je největší?"
    37 On mu řekl: "'Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.'
    38 To je největší a první přikázání.
    39 Druhé je mu podobné: 'Miluj svého bližního jako sám sebe.'
    40 Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci."

Židům bylo dáno desatero ,něco jako zákon ,aby je jednak trošku chránilo ,aby si nedělali tolik zla, ale hlavně proto, aby se jim v makovicích konečně rozsvítilo, že jsou na to slabí a že to celé nikdo nedokáže dodržet ve všech bodech každou vteřinu svého života a porušení jednoho je stejně porušené celé.
    Aby jim konečně došlo, že budou
    potřebovat Spasitele
    protože nikdo z nich nemá šanci se k Otci dostat i s desaterem.

• poko
      poko, 4.9.18 13:11:54  

Proto přece poslal Otec Syna protože věděl že na spásu desatero stačit nebude
      Musel je připravit na Svůj plán spásy postupně, tak jim nejprve dal desatero, aby uviděli svoji slabost, teprve pak mohou uvidět že bude ještě potřeba Spasitel.

Z Egypta se dá dojít do zaslíbené země,
      za 18 dní, Židům to trvalo 40 roků
      kdy je Bůh připravoval aby mohli vstoupit jako naprosto svobodní lidé, protože si nesli z Egypta mentalitu otroků.

• osoba
        osoba, 8.9.18 21:28:46  

Desatero nebylo určené na spásu, ale na odhalení hříšnosti a poznání potřeby Spasitele. Izraelité neuvízli na poušti za Božím (předem naplánovaným) účelem přípravy na svobodu. ONI se Mu vzepřeli a sami sebe odsoudili k zahynutí na poušti, Bůh jim to dopřál - stalo se jim podle jejich slov, nikoli podle Jeho plánu.

• poko
          poko, 10.9.18 01:16:54  

Jak kteří ,to vůbec neplatí o všech ,jinak by nikdo nevešel a my víme ,že tam někteří došli, to takto vůbec o všech neplatí jen pro část

• rose66
    rose66, 2.9.18 13:18:00  

JEŽÍŠ znovu a znovu ukazoval, že je tvorem odděleným od Boha a že má nad sebou Boha, kterého uctívá, Boha, kterému říká „Otče“. V modlitbě k Bohu, totiž k Otci, mluvil Ježíš o „tobě, jediném pravém Bohu“. (Jan 17:3) U Jana 20:17 řekl Marii Magdaléně: „Vystupuji ke svému Otci a k vašemu Otci, k svému Bohu a k vašemu Bohu.“ (Petrů) V 2. Korinťanům 1:3 potvrzuje apoštol Pavel tento vztah: „Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista.“ Protože Ježíš měl Boha, svého Otce, nemohl zároveň být tím Bohem.

• osoba
      osoba, 3.9.18 09:02:00  

Jak můžeš svým omezeným lidským mozečkem posuzovat božství Ježíše, když své rozumování povyšuješ nad autoritu Božího slova. A nechápeš ani to, že Boží Syn je rovnocenným Bohem jako Bůh Otec. Buď Ho poznej osobně, abys pochopila (jestli se vůbec o pochopení snažíš), nebo do toho vůbec nerej.

• krudox
        krudox, 3.9.18 21:13:22  

Boha z něj udělali později lidé...

• osoba
          osoba, 3.9.18 22:59:22  

Bohem byl dávno předtím, než nějaký člověk existoval. Ale to TY nepochopíš, protože jsi zbabělý. Máš strach si to ověřit.

• krudox
            krudox, 4.9.18 05:12:06  

jen se nepo... :2:

• poko
    poko, 2.9.18 12:36:45  

m.argo, 2.9.18 00:52:24 reagovat@!!!
    Svědkové Jehovovi a vrcholový sport:

https://www.super.cz/587356-oslavy-1-narozenin-se-dcera-sereny-williams-nedocka-tenisova-kralovna-ji-to-nedovoli-je-clenkou-svedku-jehovovych.html

Že naše společnost vrcholový sport nedoporučuje, a to z mnohých dobrých důvodů, ještě neznamená, že odsuzuje či dokonce vyloučí ty, kteří se mu přesto věnují. Stejné to je např. s vysokými školami apod.

soucet
    soucet, 2.9.18 02:08:54 reagovat@!!!
    Co, vy vysoké školy nedoporučujete?

Alam
    Alam, 2.9.18 08:54:24 reagovat@!!!
    Že by sa azda ich absolvovaním posilnila viera, ich vzťah k Bohu?

poko
    poko, 2.9.18 12:19:08 reagovatsmazat@!!!
    Posilní se služba pro ostatní to nejde proti Bohu

soucet
    soucet, 2.9.18 12:20:32 reagovat@!!!
    A jejich neabsolvováním se posílí nebo co? A vyučením se řemeslu se posílí nebo ne? :7: :8:

poko
    poko, 2.9.18 12:26:31 reagovat@!!!
    Posílí se přece sobecká lenost

Alam
    Alam, 2.9.18 12:33:12 reagovat@!!!
    Netrep šašku.

Alam
    Alam, 2.9.18 12:34:24 reagovat@!!!
    Každý musí zvážiť na čo má.