IQ - Inteligence

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Marieta (2018-07-15 17:22:07)radkojaga (2018-07-13 22:04:03)metal-warrior (2018-07-13 19:18:36)DalkoT23 (2018-07-13 11:33:02)Jessie (2018-07-05 17:07:00)mat.yz (2018-06-30 17:02:47)andie418 (2018-01-08 21:38:43)gulo.fp (2017-04-30 22:12:22)NGC6543 (2017-03-17 19:23:12)Mimiane (2017-03-03 01:07:14)BaronQ (2017-02-08 02:22:21)Hlavac.jan (2017-01-13 00:57:37)Falkon.Nightsdale (2017-01-01 18:28:14)IDDQD (2016-12-18 21:35:35)mistr-flanwen (2016-11-22 18:10:24)Gee (2016-06-19 00:24:29)Yggdrasil (2016-05-06 22:44:22)
IQ - Inteligence
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 5 635 | Členů: 17
Správci: metal-warrior (hlavní)

O inteligenci i umělé inteligenci. O mozku, nervovém systému a vlivech na něj. O všem konstruktivním.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• metal-warrior
    metal-warrior, 12.7.18 16:02:08  

"lidé mají plamennou touhu vědět. Cítí se nekomfortně v nevědomosti a tak mají stále snahu dosazovat. Správný vědec se nemůže cítit nekomfortně s nevědomosti, protože je neustále na hranici vědění a nevědění.
    Veřejnost má tu plamennou touhu mít odpověď na to, co je neznámé a tak to pomalu měnit z objektu stanoviska neznámého na objekt stanoviska jistoty.

My víme, a Ne jen pouze z výzkumů psychologie, ale i jednoduše z empirického pozorování, že ta nejnižší forma důkazu na tomhle světě je Očitá testamonie (svědectví).
    Což je strašidelné, protože to je naopak nejvyšší forma důkazu v očích zákona.
    Ale my víme už od základní školy z hraní tiché pošty, že informace je na konci úplně odlišná od té původní.
    Lidská percepce reality je vždy nakloněna realitu zkreslovat. Ale my lidé tak neradi o sobě smýšlíme. Máme až příliš vysoká mínění o vlastní biologii.
    Výborným příkladem je kniha kterou každý zná s názvem Optické iluze. Ale správně by se to mělo jmenovat Mozkové selhání. Protože tak to je. Je to selhání lidské percepce.

A právě proto tu máme vědu a když někdo zamnou přijde s tím, že viděl létající talíř, je mi líto ale já potřebují víc než jen tohle."

N.dG. Tyson

• intago
    intago, 16.6.18 20:32:23  

vědci o psychonautech v transu https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/142609/

• mat.yz
      mat.yz, 17.6.18 23:19:52  

A k čemu ti to vse je ? Co to tobě osobně přináší? Co ti to řeší v životě ?

• intago
        intago, 19.6.18 09:51:44  

:7: to snad není možný tohle nepochopit. Děsně mě to zesílilo intuici a tím upgradovalo osobnost, to je málo? :8: Změnilo to vše, takové malé osvícení...

• metal-warrior
          metal-warrior, 19.6.18 12:18:35  

:7: :8: ty stále nerozumíš té otázce. K čemu tu intuici prakticky používáš??

• intago
            intago, 19.6.18 13:10:13  

přece pro zvýšení inteligence, na co je asi? :8:

• metal-warrior
            metal-warrior, 19.6.18 13:27:33  

že já se k tomu stále vyjadřuji :1: :8:

• intago
              intago, 19.6.18 13:38:04  

copak nevíš, co je intuice? :7: :8: Co já se s lidma o tom stále bavím... :8:

• metal-warrior
                metal-warrior, 25.6.18 13:27:37  

ať už bereš cokoliv, nedělá ti to dobře :4:

• intago
                  intago, 26.6.18 21:06:28  

a jak to můžeš vědět? Co jsem chtěl před 25 lety, to mám... :1: vlastně daleko víc

• metal-warrior
                    metal-warrior, 26.6.18 21:42:52  

Například ti chybí povědomí o tom, že tohle téma jsme již probírali...
                    Mé téze se od té doby nijak nezměnily.

• intago
                    intago, 27.6.18 08:04:28  

probírali, neprobírali, jak můžeš vědět, že mi to škodí? To je přece urážka :1:
                    A já myslel, že debata je o inteligenci... :8:

• metal-warrior
                    metal-warrior, 27.6.18 15:01:22  

v kontextu se moc nechytáš.

• intago
                    intago, 28.6.18 11:28:24  

časopis Téma 18/2018 z května, rozsáhlý článek o droze z žáby bufo. Záruba napsal, "... celý život hledáte, meditujete, věříte... Pak si potáhnete z dýmky s pár miligramy látky, kterou se ta ropucha snaží ubrání vůči predátorům, a nějednou během 15min zažijete něco, díky čemu přestanete pouze věřit, ale začnete vědět. Zjistíte, že všechna ta moudra, o kterých psali slavní mystici a mudrci, jsou pravda. Rozumem to vlastně nejde pochopit, každopádne něco je po návratu do reality jinak a to "jinak" spustí celý řetezec změn."

• metal-warrior
                    metal-warrior, 28.6.18 12:14:22  

aha... a pointa ??
                    Když napíšu že se moc v kontextu nechytáš, tak to chceš dokázat tím, že napíšeš něco úplně mimo kontext? V takovém případě bravo.

A co se týče mysticismu, v mnoha ohledech je dokonce v přímém rozporu s vědou. Pokud je nějaké "vědění" správné, tak dosahuje realných výsledků opakovaně nezávisle na sobě.
                    Nic takového nejde vidět ani u náboženství ani mysticismu o kterém tak nesouvisle básníš.

• intago
                    intago, 12.7.18 20:44:32  

ale děje, napsal jsem po tom knihu, ale už vážně mizím, Nebudu stále někoho přesvědčovat :11:

• metal-warrior
                    metal-warrior, 12.7.18 21:00:36  

Nezlob se ale musel by si položit nějaký souvislí a racionální argument, to se ale zatím nestalo...

• mat.yz
            mat.yz, 30.6.18 17:02:46  

Ano,to jsem se právě chtela poptat :4:

• intago
    intago, 16.6.18 08:52:53  

neurovědec a programátor John Lilly, to byl machr...
    https://marek.blog.respekt.cz/psychonaut-john-lilly/

• intago
      intago, 17.6.18 21:06:50  

Ve třinácti letech si Lilly uvědomil, že všechna katolická mystika – Bůh, andělé, posmrtný život – jsou jen dětinským omylem. Později, když se vrhnul na vědu a v rámci svých experimentů prožíval rovinu nadjá, zjistil, že ¨zázrak˙ existuje, neboť podstata každého člověka je součástí universální sítě propojující podstaty všeho a všech. Podstaty všech lidí jsou navzájem propojeny. Existuje neustálá bezprostřední a naprostá komunikace všech mezi sebou, bez ohledu na to, do které galaxie patříte nebo na to, zda si to právě uvědomujete. ¨Měl jsem možnost tuto vesmírnou síť inteligencí, to co idealistické filosofie či Východní náboženství nazývají Universálním Duchem, poznat.˙

• intago
        intago, 19.6.18 14:40:41  

a tahle filozofie je vám málo?

• metal-warrior
        metal-warrior, 25.6.18 13:27:10  

pohádky prosím na diskuzi jinam.

• intago
          intago, 26.6.18 21:08:50  

Lilly rozhodně nebyl pohádkový dědeček... ani Grof není, jen to lidi neberou, ale ti nebrali spoustu věcí dnes běžných... :4: To je daň za pokrok, nepochopení. A ani Einstein zprvu nebral kvantovku... :1:

• metal-warrior
            metal-warrior, 26.6.18 21:41:29  

je to příběh podaný z třetí osoby. Není to žádná relevantní informace.

• intago
              intago, 27.6.18 08:04:59  

knih napsal moc, jen si je přečti...

• metal-warrior
                metal-warrior, 27.6.18 15:03:34  

Nereaguj jen na poslední větu. Je to sdělení v celém kontextu. Vysvětloval jsem proč to mám za pohádku.
                A já pohádky nečtu, ale bez urážky, prostě to není můj obor zájmu.

• intago
                  intago, 28.6.18 11:30:12  

holt se nedomluvíme, ale neva... ale ani po sto letech se o kvantovce nedá bavit...

• metal-warrior
                    metal-warrior, 28.6.18 12:11:19  

na pochopení kvantovky by si potřeboval udržet kontext na mnohem více než dva komentáře.

• intago
          intago, 26.6.18 21:12:44  

https://cs.wikipedia.org/wiki/John_Lilly

• intago
    intago, 9.6.18 20:45:05  

zrovna koukám na https://www.youtube.com/watch?v=kkrjXq8ggvA&t=407s
    moooc zajímavýýýý

• intago
      intago, 9.6.18 20:45:30  

kvantoví fyzikové jásají...

• intago
      intago, 10.6.18 20:12:29  

Jakých chyb se v něm dopustil?

• intago
    intago, 8.6.18 08:56:02  

Včera jsem koukal na ruský pořad na TV Kinosvět o výzkumu intuice. Zkoumali řadu metod, některé bizarní. Sedli do Migu, uvedli ho do pádu nízko nad zemí a zjišťovali, zda jim intuice pomůže zachránit život. A pomáhala, čas se jim roztáhl a dostávali jasné instrukce, co mají dělat.
    Hodně zkoumali telepatii a měli dobré výsledky,. I ve špionáži. Zjišťovali, co si myslí cizí státníci.
    Zjistili i to, že my jsme tu vlastně na pozorování vyšších civilizací.
    Ale nakonec byl projekt zastaven, prý pro nevědeckost. Podobně i v USA. Jenže skutečný význam byl jinde. Strach, objevené možnosti byly příliš veliké, tak se to zametlo pod koberec…
    Jedna vědecká pracovnice přiznala, že v části jejího života měla nadpřirozené schopnosti a inteligenci. Nechtěla to, bála se toho… Takových je jistě víc, ale bojí se o tom mluvit…

• mat.yz
    mat.yz, 6.6.18 16:53:43  

Videni a vědění světa.Jeden můj známý astrolog napsal opravdu pro mne fascinující větu: Realita,je mnohem příznivější,než se nam zdá.Lety ověřená zkušenost.Jak to tu čtu,davam si otázku: Jak každý jinak vnímá realitu a co je to vlastně ta realita.Ovšem,je příznivější,než se nam zdá,to je FAKT :-)

• metal-warrior
      metal-warrior, 6.6.18 20:12:17  

Subjektivní realita je vždy taková, jaká se nám zdá :13:
      S objektivní realitou je to složitější... naše smysly, kterými realitu vnímáme jsou zkreslené a nelineární, proto se nám realita bude zdát vždy jiná, než ve skutečnosti je...

• mat.yz
        mat.yz, 6.6.18 20:29:15  

:1: ,jo ,přesně.

• intago
          intago, 7.6.18 07:59:01  

neznáme ani tisícinu reality... ale času je nekonečně, máme co dělat... poznáme daleko vyšší světy než tenhle...

• metal-warrior
        metal-warrior, 7.6.18 13:00:03  

Tohle je celkem bohaté téma. Pro zajímavost někteří kvantoví teoretici prosazují myšlenku, že nic jiného než subjektivní realita neexistuje.

• intago
          intago, 8.6.18 09:04:18  

prostě tajemství života musí být, To by byla otrava bez něj, no ne? :1:

• intago
            intago, 8.6.18 09:30:46  

já byl vždy dobrodružné povahy, těch adrenalinových sportů, co jsem dělal... I trvalé následky z nich mám... :1:

• metal-warrior
              metal-warrior, 8.6.18 13:24:12  

i já.

• intago
                intago, 9.6.18 20:25:55  

a cos dělal, já vodní sporty, letecké sporty, motorismus atd...

• metal-warrior
            metal-warrior, 8.6.18 13:24:02  

souhlasím.

• mat.yz
            mat.yz, 13.6.18 11:43:56  

Ne ne,kdyby lidi znali skutečnou realitu,nehadali by se :13:

• intago
              intago, 14.6.18 20:16:02  

:1: to je vyhrazeno jen Bohu... ne lidem, všecko znát :4:

• intago
                intago, 14.6.18 20:20:15  

ale kdo Ho neviděl, neuvěří :4:

• metal-warrior
              metal-warrior, 17.6.18 21:36:36  

Představ si, že by si znala úplně vše. Věděla všechny informace na světě a všechny souvislosti. Nepostrádala by si smysl?
              Krom toho, že by si byla myšlením úplně na jiné úrovni, než je lidská mysl vůbec schopná si představit, tak cituji A. Einsteina

"v den kdy se přestaneme učit, tak začneme umírat"

• mat.yz
                mat.yz, 17.6.18 23:17:28  

Tedy,byla bych izolována,to je pravda a nikdo by mi nevěřil,uz bych jen mlčela...( byla to sranda),ale ano,trochu si to predstavit umim.Maximálně bych mohla ucit toho,kdo by chtěl.Kdyz ucis ,ma to smysl,si myslim já.Jen bych předávala...a asi by me to tutove na světě nebavilo....nevim,ptże ja toho moc nevim :-)

• metal-warrior
                  metal-warrior, 17.6.18 23:54:51  

Trochu víc rozvedu co by to znamenalo :4:
                  No především by ti mohl uvěřit kdokoliv protože s takovými znalostmi by si to lehce dokázala. Otázka je spíše, chtěla by jsi?
                  Nejen že by si věděla jaká tvá reakce bude mít smysl a všechny kauzální dopady, znala by si i budoucnost. Věděla by si co bude zítra a dokonce i jak a kdy svět skončí.
                  Znala by si i sama sebe. Všechny své psychické funkce a věděla by si například, co znamená touha někoho učit, věděla by si odkud ta touha pochází a co je jejím smyslem. (což je mimochodem dobrá otázka, třeba na pozdější téma :-) ) A díky těm znalostem by si mohla tyhle touhy ovládat pouhou sílou myšlenky.
                  Je velice těžké odhadnout, jaké pohnutky by měl člověk s takovými znalostmi.

Okrajem toho mi to připomnělo strach z vyšší umělé inteligence. Vizionáři a vědci se obávají, že inteligence strojů, která předčí lidskou inteligenci, může být velmi nepředvídatelná. I přes znalost všech algoritmů nejde předpovědět, zda by taková umělá inteligence nenašla v lidském druhu nepřítele. Jednoduše by mohla předpovídat budoucnost a pokusit se odstranit lidský druh dopředu ještě dřív, něž by si to zasloužil. Například z důvodu, že lidé systematicky likvidují ekosystém planety Země, náš jediný domov.

• mat.yz
                    mat.yz, 18.6.18 22:38:13  

Myslím,ze kdybych tohle všechno znala,byla bych Bůh,ve ktereho sama verim.:-) a vlastně si myslím,ze On to také nemá lehký s nami a vesmirem.

Myslim,ze to vse by obnaselo velikou morální dokonalost,ptze poznani podle mne dává i velikou morální zodpovědnost.Tedy zřejmě by to tak melo být....zajímavé téma.
                    Ano,kdo o sobě muze říct,ze se dobře zná??? Vi co v "něm je"? Pochybuji,ze je nekdo takový,i když mnozí si to myslí....

• metal-warrior
                    metal-warrior, 19.6.18 08:50:05  

jsem si zcela jist, že není člověka, co by dokonale znal sám sebe.
                    Ale jak chceme poznávat okolí, když neznáme ani sami sebe? Jak můžeme vědět, do jaké míry nás klame vlastní já a zkresluje skutečnost?
                    taková filosofická otázka :2:

• intago
                    intago, 19.6.18 09:53:13  

jenže poznání je fraktál, jako vše, nemá konce...