IQ - Inteligence

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
DalkoT23 (2018-04-23 12:59:44)Jessie (2018-04-12 18:25:04)metal-warrior (2018-04-12 18:24:36)sirStanley (2018-04-12 14:47:23)radkojaga (2018-04-12 09:20:17)mat.yz (2018-01-20 20:39:18)andie418 (2018-01-08 21:38:43)Marieta (2017-09-26 15:54:29)gulo.fp (2017-04-30 22:12:22)NGC6543 (2017-03-17 19:23:12)Mimiane (2017-03-03 01:07:14)BaronQ (2017-02-08 02:22:21)Hlavac.jan (2017-01-13 00:57:37)Falkon.Nightsdale (2017-01-01 18:28:14)IDDQD (2016-12-18 21:35:35)mistr-flanwen (2016-11-22 18:10:24)Gee (2016-06-19 00:24:29)Yggdrasil (2016-05-06 22:44:22)Abdul.Sonka (2016-01-14 16:21:48)Rusalka (2015-11-11 09:59:56)rakapka (2015-09-13 13:48:39)mnavii (2015-07-26 20:00:32)nordic.pride (2015-06-30 00:02:50)
IQ - Inteligence
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 5 512 | Členů: 24
Správci: metal-warrior (hlavní)

O inteligenci i umělé inteligenci. O mozku, nervovém systému a vlivech na něj. O všem konstruktivním.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• intago
    intago, 8.4.18 10:01:49  

Podle mého je fenomén intuice tak zajímavý, že stojí za to ho prozkoumat jeho schopnosti inteligence.
    Moje první zkušenost s intuicí byla před 23 lety. Zhypnotizoval jsem jednoho mladého dělníka a napojil ho na intuici. Pak jsem se ho začal ptát na zákony karmy. Viz např. https://www.seberizeni.cz/12-zakonu-karmy-ktere-zmeni-vas-zivot/ Bylo to jako bych debatoval s velmi zkušeným filozofem. Bylo to velice zajímavé, bohužel jsem si to nenahrál. Mnohé co mi říkal jsem dodnes v knihách nenalezl.
    Překvapení pro všecky bylo, že když jsem dělníkovi po hypnóze děkoval, že jsem se o karmě mnohé dozvěděl, s rozpaky řekl, že o karmě nikdy neslyšel! Ostatně totéž dělal i dr.Kautz v Center for Applied Intuition (CAI) v Kalifornii. http://www.itcprague2017.org/speakers/william-kautz
    http://appliedintuition.net/ Napsal o tom řadu knih.

• intago
      intago, 12.4.18 09:17:30  

Ještě jsem si vzpomněl, že po rozhovoru o karmě jsem přítomným navrhl, aby se ho ptali na svůj budoucí život. Skoro všichni toho využili. Odpovědi byly rychlé, podrobné, jakoby bez přemýšlení. Styl mluvy byl zcela jiný, než dotyčného dělníka.
      Všichni jsme byli užaslí. Znali ho úplně jiného... Dnes už jsou pro mne podobné záležitosti zcela běžné.

• sirStanley
    sirStanley, 19.3.18 14:36:05  

tady se mazalo? proč?

• intago
      intago, 19.3.18 15:00:07  

správci se nelíbilo co píšu :2:

• metal-warrior
      metal-warrior, 22.3.18 06:59:50  

kvalitu nad kvantitu. Smazané příspěvky lze obnovit pokud má někdo dojem, že v tom bylo něco důležitého. Ale diskuze, pokud se tomu tak dá nazvat, nebyla konstruktivní ani souvislá.

intago: dej si s odpovědí víc času. Namísto pěti odpovědí s různými odkazy to ucel do jedné konstruktivní reakce, která bude navazovat. Pak nebudu mít problém s žádným názorem. Probírali se tu i "horší" věci.

• intago
        intago, 22.3.18 07:44:57  

co horší... To co popisuji zažil i Platon a Plotinos a postavili na tom svou filozofii. Problém tu je v tom, že když dostaneš hyperinteligenci, jak vypadneš z transu, tj. hypnozy, je zas pryč. Zas jsi tím cos byl a skoro nic si nepamatuješ. Ono se to totiž ani nedá vyjádřit slovy!
        A je to logické. Psi mají svou inteligenci, kterou vyjadřují svým chováním. My máme vyšší a nějak ji vyjadřujeme, Pes nám nerozumí a ani nemůže. Nemá IQ 100. Ba ani ne 80. Ani idiot nám nerozumí, má jen IQ 40.
        Proto my nemůžeme rozumět vysoké inteligenci, řekněme desetinásobné! Chápeš konečně? Jen střípky, které můžeme občas použít... ve vědě a umění... jak ten Einstein, když se posadil na postel...

• metal-warrior
          metal-warrior, 22.3.18 08:30:58  

Inteligence je schopnost. Je to nástroj.
          Zjednodušeně řečeno je to schopnost nás dostat z bodu A do bodu B.
          Je pouze na nás, jak ten nástroj využijeme. Stejně jako vidlička, kterou buď použiješ na to aby si se nakrmil a nebo aby sis vypíchl oko.
          Inteligenci lze použit na pochopení souvislostí, ale i na jejich interpretaci.

• intago
            intago, 22.3.18 09:14:52  

samozřejmě, ale není inteligence jako inteligence. Pes má svou, člověk také, debil také. Jistě jsou entity ve vesmírech, které mají inteligenci mnohonásobně větší.

• metal-warrior
            metal-warrior, 22.3.18 10:15:11  

Ano chápu jak je to myšleno. Nicméně když se vrátím k původní pointě, pokud je to chvilkový stav, který si sotva i pamatujeme viz "Zas jsi tím cos byl a skoro nic si nepamatuješ" nelze to využít ani použít viz. téze přirovnání k použití inteligence jako nástroje, a defakto se jedná pouze o dočasný, subjektivní pocit opojení, k čemu nám to je? A v čem se to liší od jiných halucinogenů?

(jen malý dodatek, příběhů o tom, jak Einstein přišel na teorii relativity koluje mnoho. Nejčastější je jízda vlakem nebo pohled z okna na hodiny kostela. O posedu na postel slyším prvně. Každopádně to byl spíše dlouhodobý myšlenkový konstrukt nežli nárazové procitnutí).

• intago
              intago, 22.3.18 11:02:26  

ono si to ani v úplnosti pamatovat nejde, protože to patří daleko vyspělejšímu světu, nám nepochopitelnému. Ale leccos se zapamatovat dá, Mozart zapisoval v transu celé skladby jak mu šly hlavou, úplně načisto, to jsem taky zažil.
              Leary bral do tripů architekty a techniky, ti si dělali náčrty a pak se snažili pochopit, vzpomenout na význam.
              Spousta skladeb Beatles a spol.by jinak nevzniklo. Prostě chce to vlastní zkušenost, ale ta je moc ohromující. Vezmi si, že ten redaktor zažil ten Matrix a ted už se bojí do toho zážitku jít znova.
              Vůbec také neuvažuješ o intuici, ač je známé, že právě ona je prototypem inteligence...

• metal-warrior
                metal-warrior, 22.3.18 12:04:35  

spíše bych tvrdil, že intuice je vedlejším produktem inteligence.

Ano zajisté pokud se bavíme o emocích, tak naprosto souhlasím.
                (emoce je také druh inteligence). Lidé si v hlavě nosí spousty asociací, předsudků, dogmat a mentálních bloků. Uvolnění těch bloků a zpřístupnění cest může pomoci při produkci uměleckých děl. Umění je odvislé od emocionálního cítění.
                Ale pokud se bavíme o abstraktní inteligenci, kde je potřeba mapovat velmi přesně ve vědeckých oborech, tak jsem velmi skeptický.
                To, že někomu připadá, že je zrovna v tu chvíli inteligentní protože mu vše dává smysl ještě nemusí nutně znamenat, že inteligentní opravdu je a že ten smysl je opravdu pravdivý. Viz logické nemusí být i pravdivé.

• intago
                  intago, 22.3.18 14:03:00  

Ale to si jen myslíš, nemáš s intuicí žádnou zkušenost. Vlastně se jí bojíme a v podstatě máme proč...
                  Ale co vás tu mám prudit... :5: :6: Kdo nezažil, nemá šanci pochopit... Nevědomost je tak sladká...

• metal-warrior
                    metal-warrior, 22.3.18 14:09:36  

Odepisuji konstruktivně s významem. Víc na to nemáš co říct? Možná prostě žiješ v iluzi a nechceš si to přiznat protože se ti ta iluze líbí.
                    Oba máme v diskuzi svou barikádu. Ty vidíš v iluzi mne a já zase tebe. Řekl bych, že rozdíl je v tom, že ty mě chceš přesvědčit na základě... čeho vlastně? Nedočetl jsem se jediného relevantního argumentu.

Jinak slovu intuici asi přikládáš jiný význam.

• intago
                    intago, 22.3.18 14:58:16  

prostě nemáš tu zkušenost co my s rozšířeným vědomím. Jako ten http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/2939-jsme-v-matrixu-ktery-dela-mjmjmjmjmjmj?magazineId=50
                    S nim bych si bez problémů pokecal. Jako s mnoha dalšími. Ted se bavím s jiným, co o tom napsal knihu jako i já. Ostatně loni jich o tom vyšlo sedm.
                    https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/filip-hajek-110011

• radkojaga
                    radkojaga, 22.3.18 15:59:44  

Intago, mě se jeví jako bys měl nějakou poruchu osobnosti, obsedantně kompulzivní nutkání povídat to samé dokola.

• intago
                    intago, 22.3.18 16:23:34  

chybná diagnoza. Ostatně mám za ženu už 40 let lékařku, ta by si jistě všimla. Řeknu ti to naposled, úplně polopaticky:
                    Představ si, že někdo o kvantovce jakživ neslyšel, a takových je mnoho, a ty mu ji začneš popisovat. Určitě řekne-ty jsi blázen, nic takového nemůže existovat!
                    A ty mu řekneš, jak to, vždyť už přes sto let se ta věda zkoumá. A začneš mu argumentovat knihami o QM. A on ti řekne, že máš nějakou poruchu osobnosti, obsedantně kompulzivní nutkání povídat to samé dokola... :2:
                    Docvaklo ti to? Jesli ne, fakt už nevím co s tebou... Profesionální slepota, to je moje diagnoza tebe...

• radkojaga
                    radkojaga, 22.3.18 16:26:18  

ne, vidím to jinak... se zájmem si tě vyslechnu, vůbec si nemyslím že něco takového nemůže existovat. Ale tobě to nestačí. Pořád povídáš to samé.

• intago
                    intago, 22.3.18 17:22:39  

a ty to stále nebereš... Ostatně s QM to bylo stejné, mnoho fyziků ji apriori odmítalo. Dokonce i Albert Einstein!
                    Takže historie se stále opakuje...
                    Tak se měj...

• sirStanley
        sirStanley, 25.3.18 23:23:23  

aha a ty máš pocit že jen ve větvích kde se objevíš ty převažuje kvalita a příspěvky jsou souvislé a konstruktivní ..

kouknul jsem tak tři čtyři stránky zpátky a ten počáteční pocit že si jen moc fandíš se změnil v jistotu

• metal-warrior
          metal-warrior, 26.3.18 10:06:54  

Smazána byla větev i s mými příspěvky. Nikde samolibě neuvádím, že by mé komentáře byly zárukou kvality, nerozumím tedy větě o mých pocitech.
          Každopádně pokud má někdo pocit, že mé příspěvky jsou v čemkoliv nedostačující, zavádějící či nevhodné, není nic jednoduššího než to napsat a konfrontovat mě. Na nic jiného tu ani nečekám.

Co se týče mazání. Jak jsem psal, pokud má někdo pocit, že byl ošizen, smazané příspěvky lze obnovit.
          Ale pokud někdo nesouvisle v několika po sobě zveřejněných příspěvcích odkazuje na externí stránky, diskuze se stává nepřehlednou a pokládám to spíše za spamování.

-Odkaz na externí stránku by sám měl být buď předmětem diskuze, podpora podstaty sdělení a nebo zdroj svého tvrzení(většinou na vyžádání). Tady to nebyl ani jeden případ.

Pokud to někomu nevyhovuje, diskuzí na různá témata je tu nespočet a nikdo tu nikoho nedrží.

• sirStanley
            sirStanley, 26.3.18 11:09:59  

ok,je právem každého správce zvolit si způsob moderace

ono,diskuze s intagem je o nervy,znám to :15: a nakonec každý kdo to zkusil hodil ručník do ringu ,ne snad pro nedostatek argumentů ale spíš je to boj s větrnými mlýny :15:

btw: s těmi odkazy je to jak se spícími bunka,i teroristů :15: ,jednu zlikviduješ a hned tu jsou další (jen na této první stránce jich má intago dalších asi sedm :14: )

• metal-warrior
              metal-warrior, 27.3.18 19:25:55  

Nyní mi jeho způsob nevadí. Nepokládám jej za špatného diskutníka.

• intago
                intago, 28.3.18 09:16:47  

no, kámoši, je to sranda s vámi...
                Lidé obviňují mystiky že berou drogy jako alkoholici. Větší hloupost snad ani není. Opilec přece hloupě blábolí. Ale mystický trans je pravým opakem! Neuvěřitelně zdokonalené vnímání a chápání, děsně rychlé k tomu… Božská Tvořivost, Genialita, lidem nedostupná.
                Ale bohužel údělem mystika je celý život poslouchat ty hloupé lidské řeči. Kdyby To alespoň sami zkusili…ale to neee… :11:

• intago
                  intago, 28.3.18 09:20:27  

já jsem totiž z takového transu právě vystoupil. Byl 263. a další bude zas za měsíc...
                  Jestli chce vidět opravdu velkou Inteligenci na pochodu, musíte za ní do transu. Jinde není

• metal-warrior
                  metal-warrior, 28.3.18 12:36:04  

Vysvětlím to takhle:

Dobrá a dobře využitá informace je to nejmocnější na světě. Se správnou informací můžeme doslova cokoliv, co náš svět umožňuje.

Věda je koncept, který poskytuje nejvíce nejpřesnějších informací. Nemáme zatím nic přesnějšího než vědu.
                  Poskytuje lidstvu cenné informace, které se využívají ve stavebnictví, medicíně, výrobě materiálů a zařízení, poznání vesmíru a nás samotných.

Na druhou stranu, co nám poskytuje opilost? Opojný pocit.
                  Drogy způsobují pouze to, že př použití má dotyčný dobrý opojný pocit. Neposkytuje nám to nic praktického ani žádnou informaci.

Tak intago, pokud tvá praxe slouží jen pro to aby sis navodil dobrý opojný pocit, že jsi třeba velmi inteligentní a nebude z toho nic praktického, tak to stále bude na podobné úrovni jako opilost.

Já nepochybuji o tom, že si myslíš, že vše chápeš. Pokud to ale nemůžeš aplikovat, tak je to až na zmíněný opojný pocit k ničemu.

• intago
                    intago, 28.3.18 15:12:18  

To snad není možný... :11: Mluvím čínsky, jinak se to nedá vysvětlit.
                    Ale je to běžné, vědecká rigidita. Zrovna před chvílí jsem koukal na telku, jak jeden americký vědec říkal, že ho kdysi zval jeden český vědec, aby se kouknul na jeho nový mikroskop, který vymyslel.
                    Myslel si, že je to nějaký pomatenec, ale když kouknul do mikroskopu, užasl...
                    A tak je to i s tímhle. Ale ani to asi nepochopíte... :11: Holt umím jen čínsky... :1:

• intago
                    intago, 28.3.18 15:13:48  

Přečti si to pomalu znova, i víckrát, please: Lidé obviňují mystiky že berou drogy jako alkoholici. Větší hloupost snad ani není. Opilec přece hloupě blábolí. Ale mystický trans je pravým opakem! Neuvěřitelně zdokonalené vnímání a chápání, děsně rychlé k tomu… Božská Tvořivost, Genialita, lidem nedostupná.

• intago
                    intago, 28.3.18 15:14:33  

TO VŮBEC NENÍ OPOJNÝ POCIT!

• metal-warrior
                    metal-warrior, 28.3.18 16:56:32  

Neznám jediného mystika, který by podával solidní informace.
                    Nikdy jsem ani o žádném neslyšel ani nečetl. Nemohu tedy v tomhle případě soudit.
                    Zato znám mnoho šarlatánů, kteří vám třeba dělají špatné jméno. Tak jako tak je to x:0.

Příklad s mikroskopem je velmi nevhodný.
                    Na mikroskopu lze popsat funkčnost, princip zdokonalení. Lze dělat například lepší snímky. NEBO lze alespoň popsat co v mikroskopu vidíme a to lze vždy ověřit.
                    Není nutné do mikroskopu koukat, abychom si ověřili, že opravdu funguje.

Chápeš kam tím směřuji?

• intago
                    intago, 28.3.18 18:23:56  

ale nedělám si iluze, že mi někdo porozumí, kdy tu mluvím jen čínsky. Už toho fakt nechme, nejlépe debatu smazat celou, nemá to smysl už dlouho... :11:

• metal-warrior
                    metal-warrior, 28.3.18 20:52:04  

:1: já tě chápu, ale ty stále nedokážeš odpovědět.
                    Každopádně toho necháme. Třeba příště.

• intago
                    intago, 29.3.18 08:15:07  

odpověděl jsem již mnohokrát, ale mluvím asi čínsky. Důkaz je v realitě zvané intuice... o které ale nechce nikdo nic vědět. :8:

• metal-warrior
                    metal-warrior, 29.3.18 11:54:35  

Ano, odpověděl ve smyslu "vyzkoušej a uvidíš" a nebo "ten kdo to vyzkoušel tak viděl" :1: ne, to opravdu není odpověď, obzvláště v tomhle kontextu.

• intago
                    intago, 30.3.18 15:26:12  

Kdepak. Dukaz je ve faktu jmenem intuice. Kdyz o ni nechces nic vedet je to jen tvuj problem....

• metal-warrior
                  metal-warrior, 30.3.18 19:09:36  

jak jsem psal, přikládáš tomu slovu jiný význam, než ve skutečnosti má. A esoterickému jazyku nerozumím. Ale obecně ano, je to můj problém

• intago
                    intago, 31.3.18 09:52:57  

Proste se odmitas zabyvat otazkou co je intuice. Neni to mytus ale objektiv ni realita. Horni cast nevedomi.
                    Da ze zkoumat vedecky v hypnoze

• metal-warrior
                    metal-warrior, 31.3.18 11:51:21  

Já vím co to je intuice z vědeckého pohledu.

• intago
                    intago, 31.3.18 20:09:26  

a co o intuici víš a jaké máš s ní zkušenosti?
                    Ostatně je prototypem inteligence a o tom tahle debata je... :4:

• intago
                    intago, 1.4.18 20:43:57  

hodil jsem slova intuice a výzkum do gůglu a vypadlo toho moc, třeba
                    http://psychoterapie.fss.muni.cz/files/field_files/article/301/vyuzivani_intuice.pdf
                    Znáš to?

• intago
                    intago, 1.4.18 20:46:16  

http://www.bufoalvarius.com/ukazky-z-filmu/
                    to druhé video je úžasné :2:

• metal-warrior
                    metal-warrior, 5.4.18 18:25:21  

Jak jsem psal, já VÍM vědecké pojetí intuice (i některé filosofické ačkoliv nemám k filosofii moc blízko).
                    Ale jak to zapadá do tvého argumentu či celého kontextu jsi zatím neujasnil.

Tahle diskuze mi připomíná "já jsem letadlo protože bagr"

Možná diskutuješ na více frontách a zapomněl si říci, co tím básník chce ... dobře, máme intuici, a co teď s ní v tomhle kontextu? A prosím nezačínej s tím ať si to vyzkouším, to není validní argument.

• intago
                    intago, 6.4.18 21:10:45  

Mluvím snad čínsky? Asi jo, že mne nechápeš. Jasně jsem napsal, že tato debata by se chvíli mohla zabývat studiem intuice, protože jak známo, ta má inteligence dost.
                    Takže napiš, co o intuici víš a jaké z ní máš zkušenosti. Zatím jsi o ní napsal jen to, že je vedlejším produktem myšlení, což jsi jistě nemyslel vážně... :2:

• metal-warrior
                    metal-warrior, 6.4.18 21:50:49  

Ty si přišel s tvrzením, Ty by si ho měl obhájit. Ne já.
                    Požádal jsem tě o vysvětlení a zatím si neukázal nic.

Jinak psal jsem, že na intuici lze pohlížet jako na vedlejší produkt inteligence, nikoliv myšlení.
                    Sice se to může jevit jako to samé, ale z principu není. Rovněž to také koresponduje s pojetím uvedeném ve tvém odkazu.

Takže znovu. TY se oháníš intuicí ale nevysvětlil si její význam v kontextu. Takže ty obhaj své tvrzení. Protože s Číňanem bych se domluvil lépe :1:

• intago
                    intago, 7.4.18 22:12:45  

Já nemám problém. S intuicí jsem trvale online, problém je s tebou. Koukám že sám nevíš co to je a také s ní žádné zkušenosti nemáš. Jinak bys napsal něco jiného než-Jinak psal jsem, že na intuici lze pohlížet jako na vedlejší produkt inteligence-
                    Tak jak pak můžeme debatovat? To přece nejde... Zkus vysvětlit někomu, co umí jen bubnovat na tam-tam, že je možné používat i mobil... Ale on o něm nic neví, nikdy ho neviděl. Tak jaká ta debata bude? :8:

• intago
                    intago, 7.4.18 22:20:54  

Co tedy je intuice? Nedělám si iluze, že to vezmeš, ale výzkumy ukazují, že je to část našeho nevědomí a to ta nejchytřejší. Dostaneme se k ní v hypnoze, nasměrováním se na ní. Zesílit to mohou určité postupy.
                    Má velmi složitou vnitřní strukturu a zasahuje do našeho života. Jelikož je chytřejší a tedy i mocnější, daleko víc než si myslíme...
                    Problém je, že ji nemáme rádi, je pro naše vědomí nekalou konkurencí, tak ji bereme jen velmi málo a pochybujeme, že vůbec reálně existuje.
                    Bojíme se jí a vlastně máme proč. Zcela by nás předělala ke svému obrazu a to nechceme.
                    Tuto roli má i v náboženství, je vlastně tím Duchem z bible, předstupněm Boha... ale jen málo lidí to sami poznali. Církev je posmrtně uznala jako Učitelé církve https://cs.wikipedia.org/wiki/Učitel_církve
                    Tohle ale jistě brát nebudeš, že...

• metal-warrior
                    metal-warrior, 8.4.18 21:35:45  

Zjevně nečteš nebo nechápeš to co píšu. Řekl jsem že ty si máš obhájit svá tvrzení. Nikoliv já když nic netvrdím a pouze argumentuji.

Diskuze:
                    bla ba bla drogy protože intuice.
                    A co s intuicí?? Nic. Plácáš to dokola bez významu a návaznosti.

Co já vím o intuici? To co skutečně je a co to slovo přesně znamená a nepřikládám tomu žádný šamanismus.
                    Když nalistuješ na této diskuzi do historie zpět, probíralo se to tu a tam jsem definici celkem jasně popsal.

Ale shrnutě. Inteligence je schopnost řešit komplexní úlohy.
                    Vědomí je schopnost uvědomit si sám sebe v čase a prostoru. To probíhá především ve frontálním kortexu mozku.
                    Lidský mozek však sbírá velké množství informací a do vědomí se dostane pouze zlomek z nich.
                    Schopnost řešit úlohy se neděje pouze ve vědomí frontálního kortexu a probíhá v celé CNS.
                    Proto někdy dojde k vyhodnocení situace bez zásahu vědomí, které se pak projevuje tzv. intuicí. A proto je intuice produktem inteligence.

Filozofové na to měli v historii různé názory. Věda o tom hovoří však celkem jasně a není nikde žádný prostor na diskuzi. Tyto jevy byly monitorovány i v reálném. Je naprosto směšné mě o tom poučovat.

Dále už v diskuzi pokračovat nebudu, protože je to stále plácání dokola bez návaznosti.

• intago
                    intago, 9.4.18 09:34:49  

no vidíš, a dr.Kautz ve svém výzkumáku v Center for Applied Intuition (CAI) v Kalifornii dokázal pravý opak. Viz i moje zkušenost nahoře. A nejen on.
                    Ale kdo nechce vědět, tak nic neví, neznalost je sladká... ČAU. :2:

• intago
    intago, 16.3.18 22:41:27  

kamosovi zvysila intuice IQ a pochopil na chvilku kvantovku http://www.youtube.com/watch?v=VJEWMfndJZs
    na konci ji vystihl...

• intago
      intago, 17.3.18 10:58:24  

Intuice mě ale upozornuje, že tohle dělat naplno může jen max.jeden člověk z milionu. Odblokuje a zesílí to vše, takže hrozí Psychospirituální krize, viz gůgl...
      Tak stačí jen že o tom víte,to vám vzkazuje :4:

• metal-warrior
      metal-warrior, 18.3.18 19:10:17  

Jakou má souvislost to video s IQ a nebo kvantovou mechanikou?

• intago
        intago, 18.3.18 20:26:39  

na konci kámoš vyjádřil, jak QM pochopil... přitom ji nikdy nestudoval... je ajták

• intago
        intago, 18.3.18 20:27:25  

kvantovka se totiž s lidskou inteligencí pochopit nedá, to sami fyzikové říkají

• metal-warrior
        metal-warrior, 18.3.18 20:34:55  

přemýšlel jsem zda se k tomu vůbec vyjadřovat. Zjevně o kvantové mechanice nevíte nic víc, než jsou populární obrázkové knihy pro děti...

• intago
          intago, 18.3.18 20:37:20  

jo ne, v tripech se kvantovka často probírá. Jen se většina zase zapomene... je to šílená věda... často mě polévá pot, jak až moc šílená je... :1:

• metal-warrior
            metal-warrior, 18.3.18 20:40:32  

což nepopírá mé tvrzení že o tom nevíte víc než...
            Je mi líto ale tohle smažu, protože způsob argumentace spíše inteligenci uráží. Nezlobte se ale zkuste to příště znovu a lépe.

• intago
              intago, 18.3.18 20:42:04  

klidně, ale ty prostě nechceš vědět, což je ale naprosto běžné a zkusit to také apriori odmítáš. Copak je to vědecký přístup?? :8:

• intago
              intago, 18.3.18 20:43:35  

Timothy Leary a ostatní měli IQ 140 a víc, byl profesorem https://cs.wikipedia.org/wiki/Timothy_Leary
              Velký propagátor LSD

• intago
                intago, 18.3.18 20:57:36  

Learyho dílo z roku 1987 Infopsychologie bylo přepracování a znovu vydání díla z roku 1977 – Exopsychologie. Pojem infopsychologie představuje, dle Learyho, vědu, která studuje vývoj nervového systému od jeho pozemsko-mechanicko-kolektivních fází až po jeho fáze postpozemsko-kvantově-kybernetické.[3] Infopsychologie předchází exopsychologii a doplňuje jí. Exopsychologie je tedy psychologií postpozemské existence. Důvodem přepracování bylo Learyho upřednostňování „informačního“ před „vesmírným“.[3] Tedy upřednostňování informací a informatiky před vesmírem, planetami a možnými civilizacemi. Práce byla částečně napsána během Learyho pobytu ve vězení. Práce Infopsychologie popisuje, jak používat svůj nervový systém a že cesta vede skrze technologii osobních počítačů. Úzce pracuje s tématem kybernetiky a neurokybernetiky.

https://wikisofia.cz/wiki/Timothy_Leary

• intago
              intago, 18.3.18 20:49:44  

abych nezapoměl https://cs.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Grof

• metal-warrior
              metal-warrior, 18.3.18 20:57:20  

Já žádnou informací nepohrdám. Tohle ale nejsou informace, nýbrž názory, které jsou navíc podávány nesouvisle. V tom je rozdíl.
              Já sám nic zkoušet nebudu. Ano, to je vědecký přístup. Poznatek musí být možný s aplikací i predikcí. Pokud celá ta pointa se odehrává jen v hlavě účastníka a pro ověření je nutnost se stát účastníkem, tak a) to není cenný poznatek o který bych stál
              b) je to pouze subjektivní prožitek

což je to samé s náboženstvím. Věřící člověk si pomocí boha ve své mysli vysvětlí všechno. Je mu pomocí boha dobře.
              ALE nemůže to nijak využít, protože ten bůh je pouze v jeho mysli.

(pokud jsi náhodou věřící, aby si se neurazil, představ si jiné z tisíce jiných náboženství pro tento příklad)

• intago
                intago, 18.3.18 21:00:40  

haha, já věřící nejsem, prostuduj si knihy Learyho, sám pracuj, pokud to ale vydržíš.
                takových vědců bylo a je ovšem víc je to velká věda, třeba i https://cs.wikipedia.org/wiki/David_Bohm

• intago
                intago, 18.3.18 21:03:07  

už bys neměl ze mne dělat vola... i z tohoto ...
                Jo, je to silná káva, to jo... jako kvantovka sama...

• metal-warrior
                metal-warrior, 18.3.18 21:07:33  

nezmiňuj prosím kvantovou mechaniku. Jsem na to poněkud alergický u lidí kteří tomu nerozumí. Omlouvám se pak, jestli působím jízlivě, ale už mám v takových diskuzích nepříjemné zkušenosti.
                Nebudu číst knihy každého autora co má vědecký titul, protože v historii jsou jich mraky, a mraky kteří jsou ve svém pojetí úplně mimo.
                Místo toho mi odpověz na mou otázku na kterou jsem se ptal již v úvodu. Ta je pro mě zásadní. Bude to pak mnohem příjemnější.

• intago
                  intago, 18.3.18 21:12:17  

jistě znáš výrok jistého fyzika, který řekl, že jistě ví, že QM nikdo nerozumí...
                  A znovu opakuji, nejde o nic iluzorního, rozšíří se ti vědomí, jinými slovy zvýší intuice, ale obrovsky.... prostě víc chápeš. Do tvého vědomí zasahuje jiné, daleko inteligentnější a mocnější.
                  Co jiného bys chtěl?

• intago
                    intago, 19.3.18 11:39:47  

citát: Jedinou opravdu cennou věcí je intuice" Albert Einstein
                    Vy jistě znáte, jak Einstein si ráno sedl na postel a najednou mu byla teorie relativity jasná. Tohle je dokonalejší, protože takové hnutí mysli dokáže vyvolat.
                    Ale subjektivní to je, neutrina se tím chytat nedají :1:

• intago
                  intago, 18.3.18 21:15:10  

jeden kvantový fazik napsal, že náš svět vypadá jako dílo hyperinteligentních entit, jež si nás naprogramovaly jako učící se systémy v AI... simíci jsme... :4:

• intago
                  intago, 18.3.18 21:36:43  

no nic, stačilo, bavte se dál o cholesterolu. Byl bych nerad, aby mě někdo pak vyčítal, že jsem ho zatáhl do https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychospiritu%C3%A1ln%C3%AD_krize
                  Jen málo lidí na to má... Ale kolik lidí vyleze na K2? Taky málo... :4:

• metal-warrior
                  metal-warrior, 22.3.18 07:19:16  

kvantovou teorií zatím nikdo "nechápe" především proto, že přes svou komplexitu stále není dokončená. Jsou tam mezery, které snaží řešit mnoho různých teorií a hypotéz. Dává to prostor, jako každá jiná mezera ve vědě, i pro různé úhly pohledu, ezoteriky a různé šamany.

Každý z těch výkladů, včetně těch, co znám osobně, dává třeba dokonalý smysl a je velmi dobře matematicky podpořen. Pokud bych dělal výklad těch nejznámějších teorií a hypotéz, všem bude dávat smysl každá. Ale dohromady fungovat nemohou.

Naprosto zásadní věc. Logika je vnitřní smysl. To co je logické ale nemusí být pravdivé. Něco co nám může připadat, že naprosto perfektně sedí a má smysl, avšak v celkovém výsledku z nedostatku vědomosti jiných okolností, může být od pravdy velmi vzdálené.

Takže se na mě nezlobte, ale informace o tom, že někomu něco subjektivně dává smysl není argument a už vůbec to není důkaz o tom, že ten dotyčný má pravdu.

Pokud se někomu zvedá inteligence natolik, že chápe kvantovou fyziku, je to jednoduché, je to exaktní věda a stačí to pouze dokázat a vyhrát Nobelovu cenu.

• intago
                    intago, 22.3.18 07:47:08  

a tato nedokončenost znamená, že na ni nemáme inteligenci, moc nás přesahuje. Nevíme o ní téměř nic! Jen si to myslíme...

• intago
        intago, 18.3.18 22:14:01  

kvantovna vlastně vyjadřuje Potencionalitu, nepřesně označovanou pojmem Bůh, ale také Matrix... :4: