The Elder Scrolls V: Skyrim

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítačové a mobilní hry
IDDQD (2016-10-25 00:00:04)Khelgar (2016-10-18 17:05:03)Paia (2016-03-08 20:52:12)Ice (2015-11-12 11:06:14)dragon.guardian (2015-08-20 21:20:32)Vash.T.S (2015-04-26 17:07:47)Ratsastaja (2015-03-16 22:20:40)sedsi (2015-01-03 20:34:11)-N-C-W-86- (2014-12-30 11:37:48)Koudz (2014-04-20 10:48:17)Jerzy.Lang (2014-03-03 17:07:42)Nitram100 (2013-12-22 12:03:26)stefar00 (2013-12-10 15:38:38)JanneDoe (2013-11-25 13:59:30)
The Elder Scrolls V: Skyrim
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 59 | Členů: 14
Správci: Paia (hlavní)

Vše o pátém dílu úspěšné RPG série.
Pokračování z lide.cz.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Paia
    Paia, 24.11.14 11:20:29  

skoro celej tejden tady nebudu, dnes odjíždím a vrátím se v sobotu večer, takže žádosti vyřídí jinej správce nebo budou muset počkat...

• metal-warrior
    metal-warrior, 10.7.14 01:04:01  

škoda, že to tu tak zabředlo.
    Narazil někdo na nějaký nový povedený mod, co by hru trochu oživil?

• Koudz
    Koudz, 15.4.14 08:55:25  

Tak už nám ty lide.cz kompletně zmrdali...

• Ice
      Ice, 16.4.14 07:44:41  

Já si hned druhý den zrušil profil protože mi zničily profil, zrušily mě jako správce diskuze tak co bych tam hledal za štěstí...

• metal-warrior
        metal-warrior, 16.4.14 08:04:05  

taky jsem to zrušil. Na štěstí tady to funguje dobře

• Paia
          Paia, 16.4.14 10:48:02  

já taky zrušil, hned druhej den...

• Koudz
        Koudz, 20.4.14 10:48:17  

já chvilku vydržel s nadějí, že tam pustí ten "duální systém" jak slibovali, ale pak jsme top taky smázl.
        Takovej horší facebook nidko nepotřebuje...

• ScreamingMute
    ScreamingMute, 12.4.14 15:55:35  

Skyrim je skvělá hra. Momentálně mám skoro "dohraný" jeden GP a myslím, že brzy pojeud znova. :1: Dovolím si menší anketu, jaká jsou vaše oblíbená kouzla? :D

• metal-warrior
      metal-warrior, 12.4.14 16:11:46  

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9534/? asi tenhle.
      A pak telekinetickou vlnu.
      Z nativních kouzel by bylo těžké vybrat ale asi neviditelnost.

• Ice
        Ice, 12.4.14 17:09:14  

Nemam jedno oblíbený kouzlo ale asi neviditelnost a ohnivou kouli ale je jich víc...

• ScreamingMute
      ScreamingMute, 13.4.14 10:20:52  

Mně se líbí třeba ledový hrot, ovšem mág musí mít dobrou mušku :2:

• Jerzy.Lang
    Jerzy.Lang, 24.2.14 16:33:24  

Pochlubte se kdo nahrál nejvíc levelu? Já dojedu vždy tak do 45 a pak začnu znova jinou rasou... :4:

• Paia
      Paia, 24.2.14 17:13:33  

mě by po vzpomenutí, kde všude jsem už chodil od čerta k ďáblu a často těžko hledal cestu, když v mapě nejsou vyznačený pěšinky skrz nepřelezitelný skály, vůbec nebavilo začínat odznova...
      mám odehráno skoro 272 hodin a jsem na 54. lvl

• Jerzy.Lang
        Jerzy.Lang, 3.3.14 17:07:42  

A ty hodiny co jsi nahrál to ukazuje kde? Já si toho nikde nevšiml... :4:

• Paia
          Paia, 3.3.14 18:51:10  

přece na každým uloženým savu a taky někde ve statistikách

• Ice
        Ice, 3.3.14 17:58:38  

Divný ty hodiny, já to hraju přes Steam a ukazuje mi to že sem odehrál 27 hodin a to mam 60lvl

• Ice
      Ice, 24.2.14 23:58:21  

zatim jen 60lvl

• Jerzy.Lang
        Jerzy.Lang, 3.3.14 17:06:40  

60 jsem nedal. Nejvíc 56 ale pak mě to přestalo bavit. Ale sejv mám uloženej a někdy se k dohrání aspoň po 60-ku vrátím... :4:

• Traktor
      Traktor, 4.8.14 20:02:39  

80. 81 jsem ještě neudělal, ale třeba někdy až budu mít chuť, se to podaří.

• Paia
    Paia, 22.10.13 12:55:10  

Postihnul mě nějaký malý bugínek - zůstávají mi v těle zabodnutý šípy a nezmizí po vyléčení ani jídlem, ani lektvarem, ani kouzlem (a nejsem jsi momentálně jistej, zda funguje postupný pomalý uzdravování, prostě ukazatel zůstal ubranej a nedorůstal tak dlouho, dokud jsem něco nezbaštil)
    kontroloval jsem nákazy - žádná aktivní, pro jistotu jsem vypil lektvar léčby nákazy, což nepomohlo, vyspat se ve vlastní posteli 12 h taky nepomohlo...
    pokud do mě střelí někdo další, původní šíp zmizí a je tam nový, momentálně mi z boku trčí ledovej hrot a svítí ve tmě...

• Ice
      Ice, 22.10.13 16:13:47  

To znám...teď si nejsem jistý ale někde sem četl že pomáhá sundat a nandat zbroj ale je to jen neškodný bug...

• Paia
        Paia, 22.10.13 16:20:42  

mezitím jsem zkoušel hledat řešení, prej vyměnit oděv a když nepomůže, tak příkaz sexchange (2x)
        otázkou zůstává, jestli se to spraví natrvalo a nebo jen do dalšího zásahu střelou...

• Ice
          Ice, 22.10.13 16:30:09  

no já se obávám že jen do dalšího zásahu...

• Koudz
      Koudz, 22.10.13 19:23:52  

No může to mít řadu vlivů. Ten nejjednodušší je bug, jak už jste tu probírali, mělo by stačit vyslíct/oblíct aktivovat showracemenu a pod. Bohužel v tomhle případě není zaručené že se něco změní a ty šípy budou mizet. Pokud to nezmizí, doporučil bych použít save cleaner po vyslečení/oblečení.
      Další a možnost je, že díky nějakému modu nebo optimalizaci na ENB se ti nějakým způsobem přenastavil timer na mizení věcí, to poznáš třeba i tak, že mrtvoly stále leží na místech, ktery jsi vybílil před 10 herními dny. V tom případě je potřeba zjistit který mod to dělá a kam se to nahrálo.
      Pokud je to změna ve skyrim.ini nebo skyrimprefs.ini pak o tom určitě budeš vědět, protože to se musí dávat do dokumentů ve widlích a mohl bys mít zálohu.
      Pak určitě existuje i jiná varianta, ale s tou jsem se nesetkal takže o ní nevím :)

• Paia
        Paia, 22.10.13 19:44:01  

Mody tam mám jen asi 4 nebo 5 a už sakra dlouho, od jara (víc ptáků, počeštěný ukazatele na cestách, výroba různých jídel, vaky a kapsy pro víc nákladu).
        Co je ENB nevím, optimalizace ani změny nastavení nedělám. Ale pamatuju si, že nějaký "čištění savů" jsem musel dělat na Oblivionu, neskonale to blblo a padalo při loudu.
        Některý mrtvoly nebo kostry draků někdy zůstávaly ležet extrémně dlouho (lidi, když nebyly oloupený o všechno), některý obvykle zmizely během pár herních dnů. Dva mrtvý leží v Krysí díře furt i když byli zabití a okradení už někdy kolem mýho 8 lvl a teď jsem na 53 lvl.
        Dlouhodobě nosím i stále stejnou skleněnou zbroj, nedávno (2 týdny?) jsem se jen musel při úkolu převlíknout do Slavičí, ale pak jsem si dal zpátky sklo a vše bylo několik dnů normální, tenhle bug začal o víkendu, tak 4 skyrimský dny po převlíknutí. Netuším, co ten mohlo vyvolat, v konzoli používám občas jen tcl a nebo si k sobě přivolám Lydii, když se někde zapomene nebo zaběhne a 1x jsem se zbavil hledanosti použitím paycrimegold, ale to už je taky dost dávno.

Prohlídnu si ty ini soubory, ale až budu mít zase chvíli času na to si zahrát, to bude tak v pátek...

• Koudz
          Koudz, 22.10.13 19:57:20  

Ty .ini soubory prohlížet nemusíš, pokud jsi do nich sám nezasahoval.
          Vypadá to že by ti save cleaner moh pomoct: http://skyrim.nexusmods.com/mods/31724//?

nezapomeň až budeš dělat ten čistící save, musíš napsat "save mysave 1" ta 1 s mezerou je to nejdůležitější!

• Paia
            Paia, 22.10.13 20:26:12  

dík, koukal jsem, že fixátor existuje i pro fallout3 :-)
            za pomoci translatoru chápu z popisu, že je nutno konzolí vytvořit vlastní save a ten dát opravit a pak se pokusit ho načíst...

ale úplně jako první zkusím před příštím hraním restartovat komp, obvykle ho restartuju jen 1x měsíčně po aktualizační středě a místo vypínání ho běžně jen hibernuju

• Koudz
              Koudz, 23.10.13 08:39:03  

Když restart, tak rovnou vypnout/zapnout po min. 10s, ať se pořádně vyprázdní ram.

Jinak máš v podstatě pravdu, funguej to tak, že ve hře vytvoříš spešl save příkazem "save mysave 1" v konzoli. Díky atributu "1" to bude chvilku trvat a pak to většinou skočí do windows a ukáže ti textovej log ze aave.
              A pak spustíš Save cleaner (spustit jako správce) a vybereš save "mysave.ess" a pak "mysave.txt" a pak počkáš dokud to prostě nedojede.
              Není třeba záloha sejvu, protože vlastně vytvoříš novej.

Před cleanem ale doporučuju 4 až 10 herních dní prospat v neutrální lokaci (pro mě třeba chudinská čtvrt v markarthu, tam vím že nemám žádné mody), pokud máš follovera oblečeného do modového brnění tak mu ho vezmi.
              Po aplikaci doporučuju nahrát hru z "mysave" (jakej by to mělo jinak smysl :) ) a realtime se projet třeba z Whiterunu do Windhelmu nebo tak podobně, aby to vystřídalo pár lokací (vnitřní winterhold a windhelm, a exteriér) a zároveń to projelo svět. Mezitím libovolně savovat aby se postupně upravoval log v sejvu.

Cleaning by měl odstranit podobné bugy a měl by zvýšit stabilitu hry, to ale přichází postupně.

• Paia
                Paia, 23.10.13 12:03:23  

tak cleaner v noci neudělal nic, sice prohledával, ale ve výsledku nic nevymazal a mysave nezměnil, pak jsem do 4 do rána forbesil...

je tedy fakt, že tenhle tvůj popis čtu až teď, takže to pak zkusím ještě jednou po těch prospanejch 10 dnech (mody na lokace a na oblečení nemám)

na odstranění ledovýho hrotu pomohlo nakonec jen sexchange, funguje mi i to samovolný doplňování života (trochu mě zranil medvěd), tak uvidíme, až do mě někdo zase něco střelí

• Koudz
    Koudz, 13.10.13 21:23:19  

Hoďte sem nějaké tipy na followery.
    Já mám nahráte jenom Interesting NPCs - http://skyrim.nexusmods.com/mods/8429//?
    Ale i když followeři z tohoto modu jsou zajímaví, tak by mě zajímali i jiní, třeba lepčí :)

• -N-C-W-86-
      -N-C-W-86-, 15.10.13 11:08:32  

Tož taky zdravim po migraci. (: Interesting NPC's jdu nakonec nainstalovat, ať je hra ve všech ohledech huge as fuck. (:

• Koudz
        Koudz, 15.10.13 15:33:27  

Pak doporučuju instalovat eště Falskaar a Moonpath to Elsweyr. Moc followerů to není, ale jsou to 2 GUGE AS FOKA mody :)

• Ice
    Ice, 13.10.13 07:09:04  

Tak mě napadlo když má ničivá magie "epické kozla" jako je bouře nebo ohnivá bouře, má něco takovýho i jiná škola magie?

• Paia
      Paia, 13.10.13 10:49:51  

ledová něco takovýho má taky, mám např. hůl ledové bouře...
      ale ohnivá je každopádně ničivější

• Koudz
      Koudz, 13.10.13 11:34:34  

Každá škola má Master spell, když dosáhneš 100ku, tak vždycky trenér ve Winterholdě ti nabídne quest na master spell. Dobrej je třeba Arniel Gane (to je myslím conjuration), ze kteryho se stane neznišitelnej summon duch a eště dostaneš hustou dýku. Kokotsky je kouzlo z resto magie, ale co se dá dělat, že? :)

HODNĚ dobrých kouzel, včetně Master spellů přidává i mod Apocalypse Spell Package - http://skyrim.nexusmods.com/mods/16225/?.

Husty Masters spells jsou i v Midas Magic modu - http://skyrim.nexusmods.com/mods/3413//? Ale ty nejdou je tak koupit, musíš prvně najít knížky návodů a podle nich si kouzla vyrobit!

• Koudz
    Koudz, 12.10.13 17:11:16  

Tož dobré deň na náhradnim fóru :)
    pro začátek přidám odkaz na jeden zajímavý mod:
    A HUD clock
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/44091//?

• JanneDoe
      JanneDoe, 12.10.13 18:33:43  

Pěkný mod :)

• Ice
      Ice, 12.10.13 19:37:46  

Mě to nějak nechce fungovat...

• Paia
        Paia, 12.10.13 20:14:33  

ty hodiny by se mi i líbily, ale když jsem pozjišťoval, že jsou k tomu nutný další 2 na sobě závislý věci, tak na ně dlabu

• Ice
          Ice, 12.10.13 20:36:54  

já četl že to chce jen SkyUI ale ten by mi někdo musel stáhnout...

• Paia
            Paia, 12.10.13 22:17:31  

ten je na nexusu, ale skyui chce ještě něco dalšího ohledně skriptů a do toho se mi už nechce se v tom babrat, když EN nerozmím

• Ice
              Ice, 12.10.13 22:18:48  

no to je ten problém že já se nemůžu na nexus zaregistrovat...pořád mi to píše že sem spammer a podobný keci a už 2x sem jim psal a pořád nic...

• Paia
                Paia, 12.10.13 22:26:29  

tak si založ mejla někde jinde a použij ten

• Ice
                  Ice, 12.10.13 23:32:51  

Bohužel sem použil už 2 maily ale je to vázaný na mojí IP což je problém protože je na ní celá vesnice takže je možný že nějakej blbec psal kraviny na nějaký forum a tím to bloknul i mě ale bohužel nevím jak to odblokovat...

• lario
                    lario, 13.10.13 00:07:26  

Je to tak, na tu IP je 17 záznamů za spam, on se s tebou asi nikdo bavit nebude, jestli si to byl nebo nebyl ty. On někdo nejspíš měl vira a dělalo to za něho bordel.

Tak řekni někomu, ať se ti tam zaergistruje a dá ti pak jméno a heslo, to už by tě mělo pustit normálně.

• Koudz
                Koudz, 12.10.13 23:21:11  

určitě to sežere gmail, já si musel taky založit gmail, aby mi to šlo

• Koudz
                Koudz, 12.10.13 23:22:12  

a neregistrovanej funguje "download manualy". KDysi to bylo omezené veikostí, dnes už ale myslím není

• Ice
              Ice, 13.10.13 07:15:59  

Ono ty hodiny nejsou těžký rozběhnout... Stáhneš SkyUI, ty scripty a Mod na ten čas. Vše skopíruješ a spouští se to přes loader těch scriptů. Pak se ti přidá do menu hry mod manager kde si budeš moct upravit ten čas. A nic se ti hlavně při kopírování nepřepisuje takže to pak můžeš kdykoliv smazat. A ten čas je super, lepší než pořád mačkat T a jdou nastavit i sekundy :4:

• Paia
                Paia, 13.10.13 10:51:49  

mě odradil právě ten louder skriptů, jak něčemu nerozumím, nevrtám se v tom...
                i když si myslím, že ten skyui by mohl bejt užitečnej, podle toho, jak jsem si části popisu nechal gůglem překládat

• Koudz
                  Koudz, 13.10.13 11:28:27  

Já ani nevím o jakých scriptech mluvíte. Já to stahnul nainstzaloval a jede mi to. SkiUI, skse a scriptdragon mám tak nějak v "základu" takže ani nevím že s tím jsou nějaké komplikace.

• Paia
                    Paia, 13.10.13 12:39:00  

mám na mysli to SKSE, co je uvedeno jako nutnost pro SkyUI a není to na nexusu, ale na extra doméně

nechci se v tom nijak víc hrabat, aby mi to nepokaňhalo rozehranou postavu, abych nemusel třeba začínat úplně znovu (jako se mi to stalo několikrát po sobě po aplikování nových patchů na Gothic 3)

• Koudz
                    Koudz, 13.10.13 15:10:58  

Skse rozhodně ničemu neublíží. Naopak, díky optimalizačním skriptům. které SKSE obsahuje se výrazně zvyšuje stabilita hry.

Diskutabilní přínos je naopak u ScriptDragon. Ale používám ho na hotkeye, neboť ty co využívají papyrus (součšást skyrimu) fungují dost sporadicky a navíc hodně zalagovávají hru.

• Ice
                    Ice, 14.10.13 11:43:16  

Jediný co se mi na SkyUI nelíbí je že to změní inventář a pro mě je to zatím trochu nepřehledný...

• metal-warrior
                    metal-warrior, 14.10.13 17:11:57  

já s SKSE nemám dobré zkušenosti. Vždy se mi těsně po nainstalování snížila plynulost a zvýšila chybovost.

• Koudz
                    Koudz, 14.10.13 19:15:18  

Řekl bych, že to nebude SKSE ale modama.
                    Na druhou stranu SKSE nemá smysl instalovat, když nehodláš používat mody

• Ice
                    Ice, 14.10.13 22:33:32  

škoda že ten mod s hodinama nefunguje bez SkyUI :9: