Ateistická společnost

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
sirStanley (2017-08-17 15:17:59)Hosamen (2017-08-17 11:35:28)Pavla.119 (2017-08-17 10:17:41)Ondi (2017-08-17 03:30:42)Divobyj (2017-08-16 17:56:55)Antony52 (2017-08-15 18:39:41)Pavel.Hangurbadzo (2017-08-15 17:22:51)Paia (2017-08-15 16:18:34)DalkoT23 (2017-08-12 17:38:12)Kostic33 (2017-08-12 08:31:19)oldin22 (2017-08-11 17:43:49)arecuk (2017-07-27 00:20:09)slavidan (2017-07-16 23:57:40)Rusalka (2017-07-16 22:42:40)IDDQD (2017-05-13 21:41:06)Azazel-Andel (2017-03-23 14:53:37)BaronQ (2017-02-08 02:28:24)josef-hrebicek (2016-06-02 23:37:50)Xyz123 (2016-05-29 15:48:01)Pehosam (2016-03-24 09:49:19)zita09 (2015-10-28 10:29:32)puregold (2015-09-05 17:10:10)mnavii (2015-07-26 20:01:13)
Ateistická společnost
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 4 071 | Členů: 25
Správci: Hosamen (hlavní), sirStanley

“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Paia
    Paia, 15.8.17 16:18:33  

Přijde kostelník do zpovědnice a farář se ho ptá:
    „Kdo mi chodí do zahrady na jablka?”
    „Tady není slyšet, pane farář,” na to kostelník.
    Farář pokračuje:
    „Kdo mi chodí na mešní víno?”
    Kostelník zase odpoví:
    „Tady není slyšet, co říkáte, pane farář!”
    „To není možné,” zavrtí hlavou farář. „Pojď, vyměníme si to.”
    Kostelník se jde posadit na jeho místo a ptá se:
    „Kdo mi chodí za starou?”
    Farář na to: „Máš pravdu, tady fakt není nic slyšet!”

• Ondi
    Ondi, 12.8.17 13:40:48  

Věřejí věřící ještě dnes, že počasí dělá pohádková bytost zavaná bůh? Nebo je v tom věření zaznamenán už nějaký pokrok od dob temného Středověku?

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 12.8.17 13:44:22  

Žádný pokrok není vidět. Pořád věří, že je za tím ten jejich pánbíček! :1: :1: :1:

• Ondi
        Ondi, 12.8.17 15:59:15  

Že zrovna obec s tak krásným jménem Bohuslavice ráčil potrestat smrští. :1:
        To teď aby občané svou obec přejmenovali na Ateistínov.

• pepan.z
    pepan.z, 7.8.17 16:38:06  

https://www.krajskelisty.cz/moravskoslezsky-kraj/17360-nudili-se-smejdi-kostelik-v-gutech-zapalili-tito-bili-mladici-jeden-z-nich-zrejme-zbyle-udal-takze-je-zabasli-velmi-rychle-o-motivu-policie-zatim-mlci.htm

Že by to byli náboženští fanatici? :8:

• Ondi
    Ondi, 6.8.17 21:59:10  

Z novinek :
    "Teologie byla v Rusku uznána za vědeckou disciplínu před dvěma léty. .... o čemž jsme snili mnoho let, prohlásila .... , ministryně školství a vědy. :1:

Návrat do Středověku ???

• Hosamen
    Hosamen, 6.8.17 07:34:34  

https://m.vtm.zive.cz/jak-se-na-zemi-mohl-vyvinout-zivot-odbornici-prisli-s-novou-hypotezou/a-186497
    Takže sloučeniny pro možnost života existují déle než život.

• Ondi
      Ondi, 6.8.17 08:51:24  

Sláva hypotézám.
      Problematiku a autory hypotézy popostrčí do popředí zájmu a oponenty přiměje k hledání protiargumentů, tedy k bádání o podstatách.

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 6.8.17 11:13:52  

A když se toho účastní i 70 milionů tun organických sloučenin, které dle Dr. Sagana, přinesly na Zem komety, potom vznik života je spíše zákonitý, než jenom možný.

• Ondi
          Ondi, 6.8.17 12:59:52  

I tyto "organické" sloučeniny pocházejí z "popela" nějaké supernovae.

Po explozi té umírající hvězdy expanduje, tedy řídne a ochlazuje se gigantický mrak atomů celé mendělejovy tabulky prvků. Tyto do sebe narážejí statisticky náhodně různou kinetickou energií a v případu optimálních podmínek navážou chemickou vazbu. Tak vzniknou molekuly, které podobnými procesy rekombinují do stabilnějších spojení větších a komplexnějších molekul.

Zkrátka "popel" supernovae chladne z teplot o miliardách stupňů postupně na teploty blížící se 3K a to za soustavného ovlivňování všemi typy vesmírného záření. Tím probíhá celá škála změn podmínek v tomto vesmírném, tedy obrovském, reaktoru a to v době mnoha milionů let.

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 6.8.17 13:14:55  

Kosmické záření taktéž rekombinuje z dostupných atomů organické sloučeniny, až do velikosti alkoholu. (C2H5OH)

• Ondi
              Ondi, 6.8.17 13:41:41  

Ano, a to za soustavného ovlivňování všemi typy vesmírného záření.
              Dodám, od infračerveného po rentgenové, k tomu fotony exitující elektrony prvků a tím ovlivňující schopnost chemických vazeb.

Na Zemi probíhají podobné procesy, ale s tím rozdílem, že kosmické záření je odstíněné atmosférou a magn. polem, ... a pochopitelně s omezením teplotního rozsahu.

• Pavel.Hangurbadzo
                Pavel.Hangurbadzo, 6.8.17 14:26:31  

Z toho plyne, že vznik života, je spíše pravidlem.

• Ondi
                  Ondi, 6.8.17 20:32:37  

Vypadá to tak.

• rose66
          rose66, 7.8.17 19:15:23  

Někteří vědci vážně pochybují o tom, že člověk bude vůbec někdy schopen zjistit, jak vesmír vznikl. Jiní přemýšlejí o různých způsobech, jak vesmír mohl začít existovat bez inteligentní příčiny. Časopis Scientific American v čísle z ledna 1999 pojednával o námětu „Jak začal vesmír?“. Některé teorie vědců již byly shledány jako neuspokojivé. Časopis říká: „Žel, pro astronomy může být velmi obtížné ... kteroukoli z těchto představ ověřit.“

• Divobyj
            Divobyj, 7.8.17 19:24:14  

Big Bang.
            Nic záhadného,nebo nepochopitelného.
            Navíc-různá stádia menších BB lze přece pozorovat ve vesmíru.Já bych v tom žádný problém neviděl :2:

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 7.8.17 20:11:17  

Ateista má vysvětlení:
            Blesky - elektřina.
            Vítr, bouře - projev dodávek energie od Slunce.
            Zemětřesení, tsunami - způsobuje pohyb zemských desek.
            Vznik atomů těžších jak železo - exploze supernov.
            Křesťan je chytrý. Proč špekulovat nad blbostma, když na všechno stačí Bůh? :8: :8: :1: :1: :1: :1: :1:

• Ondi
    Ondi, 31.7.17 03:30:36  

Řek bych, že smysl tohoto DF je diskuze o objektech zájmu, ale neměly by být do této diskuze začlenovány ohodnocování spoludiskutujících. Za prvé se osobně neznáme a za druhé má každý jiné představy o nějakém standardním modelu ideálního partnera. Posudek-rozsudek spoludiskutujícího na základě několika vět ... je zaručeně mylný. Zkrátka justiční vražda. :2:

Když to odosobníme -
    Každý člověk si přeje nějakého ideálního partnera, ideální tchýni, tchána, ideální děti, ideálního šéfa v práci. No a také ideálního policistu, ideálního prezidenta republiky ...

Jaký má být životní partner?
    Z biologického hlediska má být zdravý, s odolným imunním systémem, dobře tělesně vyvinutý, plodný.
    Z mentálního hlediska má být partner inteligentní, moudrý, tolerantní, veselý, humorný, pravdomluvný, upřímý, věrný svým závazkům ...
    Ze společenského hlediska hezký, atleticky stavěný, sexy, dobrý společník, tanečník, zpěvák, má vynikat v moderních sportech a ovládat aspoň několik hudebních nástrojů a vůbec - má budit závist u známých stejného pohlaví. Také se razantně se zastat své partnerky/ra v pavlačovém souboji.
    Z praktického hlediska musí být šikovný, musí být schopen opravit kapající kohoutek, zatopit v kamnech, donést uhlí, vynést popel, nabrousit nože a nůžky, vyměnit pneumatiku, olej v motoru, o výměně žárovek, opravách domácích přístrojů a podobných prkotin nemluvě. Také musí milovat zvířata a s radostí chodit za každého počasí venčit pejsky a čistit kočičce záchod.

To byl jen telegrafický výčet. Ta listina vlastností ideálního partnera by vydala na bibli.

• Alena.Kopfova
      Alena.Kopfova, 31.7.17 03:52:48  

Koukám, že jsem vás svým odbočením od ateismu a ohodnocením diskutujícího kolegy lehce nadzdvihla. To je milé. Lichotí mi to.

Vaše požadavky na životního partnera jsou ovšem neskutečně náročné. Tím nechci říci, že na to nemáte nárok. Ale já takhle náročná nebyla ani v rozpuku mládí a to jsem tehdy byla hodně namyšlená a vybíravá. Ale tak jako vy, to teda rozhodně ne.

• sirStanley
        sirStanley, 31.7.17 04:00:51  

Já sem si celkem jist že možnost nějakého trvalejšího soužití spočívá hlavně v schopnosti kompromisů z obou stran , tedy i ze schopnosti slevit ze svých nároků na toho druhého

• Alena.Kopfova
          Alena.Kopfova, 31.7.17 16:50:57  

Velmi, velmi, velmi moudrá slova. Kompromis. To je vlastně nutné pro fungování jakéhokoli vztahu, třeba i států v unii.

• Ondi
          Ondi, 31.7.17 17:32:29  

Souhlas. Ideální lidé jsou jen ve snech, ale ne ve skutečnosti. O to smutnější jsou pak ti, kteří mají nasazeny idealizující brýle a náhle se proberou ze snu.

Kompromisy ano, jsou nezbytné, akorát musí být vyvážené a oběmi stranami akceptovatelné.

• DalkoT23
          DalkoT23, 31.7.17 17:47:35  

100%-tní souhlas :4:
          Já jsem šťastně ženatej už 35 let a 1 měsíc(necelej:14:)
          :13:
          Neměnil bych :6:

• Ondi
            Ondi, 31.7.17 17:52:08  

Jenom ??? :4:
            My si jdeme na nervy už skoro půlstoletí. :2: A to k oboustranné spokojenosti. :2:

• DalkoT23
              DalkoT23, 31.7.17 17:57:05  

No já su ještě mládenec :14: (5 let do důchodu :1: )
              :13: :13: :13:

• Ondi
                Ondi, 31.7.17 18:01:43  

Dobře, to tě omlouvá. :2:

• DalkoT23
                  DalkoT23, 31.7.17 18:04:34  

:4: :13: :14:

• Ondi
        Ondi, 31.7.17 04:32:39  

Tak to se mýlíš, děvče. Do seznamu toho, co mne může nadzvihnout určitě nepatří nějaké neobjektivní poznámky spoludiskutujících na DF. :2: DF vidím jako zdroj zábavy a zdroj materiálu na studium psychiky individuí, se kterými se normální člověk nesetká často.

Konktrétně - faktem je, že se na DF čas od času namane týpek s cholerickou, či ublíženeckou povahou. Takový typ, kterému se v civilním životě říká, že je sudič, nebo kverulant. Člověk se nad "příspěvky" takového, byť virtuálního, individua pousměje a pobaví.
        No a ještě bych dodal, že se má spoludiskutující zamyslet, než začne zbrkle reagovat. :1: Mnohému by tak došlo, že tam někde stojí "Když to odosobníme - ", což bych interpretoval, jako výčet představ hypotetického jedince a ne konkrétní osoby. :2:

• talk
          talk, 31.7.17 11:29:20  

Ty jsi dobry komik. :1: :4:

• Alena.Kopfova
          Alena.Kopfova, 31.7.17 15:52:40  

"Děvče" už nejsem dávno. Ale je od váz hezké, že jste mne tak oslovil, vrátilo mne to do mládí. Díky.

• Ondi
            Ondi, 31.7.17 15:56:40  

Rád lidi potěším, když potěší mne. :2:

• rose66
          rose66, 7.8.17 19:16:29  

Představa, že vesmír vznikl sám od sebe, vyžaduje víru v to, co vědci popisují jako „šťastná náhoda“ nebo „shoda okolností“. Vesmír je například tvořen velkým množstvím těch nejjednodušších atomů — atomů vodíku a helia. K životu je však nezbytný nejen vodík, ale také spousta složitějších atomů, zvláště atomy uhlíku a kyslíku. Vědci nějakou dobu nechápali, odkud tyto vzácné atomy pocházejí.

Je pouhou shodou okolností, že složité atomy, které jsou nezbytné pro existenci života, se vytvářejí v nitru určitých obřích hvězd? A je pouhou náhodou, že některé z těchto obřích hvězd explodují jako supernovy a při tom vymrští do prostoru svůj poklad v podobě vzácných atomů? Sir Fred Hoyle, který se na těchto objevech podílel, řekl: „Nevěřím, že by nějaký vědec, který prozkoumal doklady, nedospěl k závěru, že zákony jaderné fyziky byly úmyslně navrženy.“

• Ondi
            Ondi, 7.8.17 19:37:36  

Pobožní lidé nemohou jinak, než když se něco většího a podstatného "semele", tak za tím čují boží zákrok. Na co by tu jinak ten jejich bůh měl být, že jo?

Hoyle byl takový typ, o sobě přesvědčený, že sežral všechnu moudrost svéta. Ten název Velký třesk pro počátek našeho Vesmíru pochází od něj. Hoyle tak chtěl zesměšnit Lemaitrovu teorii, protože byl zastáncem představy neměnného Vesmíru (Steady state teorie).

• talk
      talk, 31.7.17 11:27:30  

:1: :1: :1:

• rose66
    rose66, 19.7.17 19:56:03  

zlato, nezalezi na znalosti fyziky, ale schopnosti logicky vyvozovat

• DalkoT23
      DalkoT23, 23.7.17 09:21:22  

:1: :1:
      Jasně :1:

• Alena.Kopfova
      Alena.Kopfova, 25.7.17 01:12:50  

Hezky řečeno. Logika je jediná zbraň, kterou máme vždy a všude k dispozici. Fascinuje mne, že jsou lidé, kteří se této zbraně dobrovolně vzdají a raději slepě věří.

• jaspim
        jaspim, 25.7.17 08:01:45  

Mám ho 25 cm a Ty mi budeš slepě věřit.

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 25.7.17 08:07:09  

A už se jí nezbavíš! :15: :15: :15:

• Paia
          Paia, 25.7.17 08:27:55  

a ona jí má hlubokou jen 10-12 cm a ty nikdy nepoznáš, jaký to je, zarazit až po gule

• DalkoT23
            DalkoT23, 25.7.17 10:44:51  

• jaspim
            jaspim, 25.7.17 11:24:50  

A hele mese něaký věřící puritán zmáznul moji reakci.

• sirStanley
              sirStanley, 25.7.17 12:27:08  

Už jsi to myslím přehnal, takže....

Btw:na to až budu někdy věřící a puritán k tomu si postav čekárnu :1:

• Alena.Kopfova
          Alena.Kopfova, 27.7.17 01:37:30  

Ach bože, ty jsi neskutečný ubožák. Jak strašně nízký musíš mít sebevědomí, když napíšeš něco takového?

• Ondi
            Ondi, 27.7.17 01:50:29  

Takové oplzlosti je nejlíp ignorovat. Jakákoliv reakce autora potěší...

• Alena.Kopfova
              Alena.Kopfova, 27.7.17 01:53:23  

Máte pravdu. Já si to sama říkala, ale nějak jsem nedokázala neodpovědět. Mně tyhle ubožáci fakt lezou na nervy.

• Ondi
                Ondi, 27.7.17 02:13:15  

Tady si všichni tykaj, patří to jaksi k netice.

Ano někdy je nemožné na urážku (citů) nereagovat.

• jaspim
            jaspim, 27.7.17 10:33:26  

A zaručeně jsme oba mysleli to samé, nebo každý něco jiného, dokážete připustit i takovou možnost?
            Hlavní důraz kladu na slovo myslet.
            Dokud to nepojmenuju, tak nevíte nic jen slepě věříte.
            A představovat si za tím můžete co Vás právě napadne.

• sirStanley
              sirStanley, 27.7.17 14:56:20  

jen to blbě okecáváš

prostě na rovinu přiznej že ti komunikace s ženou nejde a vždycky to nějak posereš :1:

• sirStanley
              sirStanley, 27.7.17 17:57:40  

že to jen trapně okecáváš ,je patrné z té další tvé oplzlosti cos tu vypotil následně,kterou sem ti smazal

není problém jej obnovit,každý bude mít možnost vidět jaký primitiv jsi

• Alena.Kopfova
                Alena.Kopfova, 27.7.17 18:02:55  

Obnovte. Svoboda slova je základ svobodné společnosti a podle mne na ní mají nárok jak slušní lidé, tak úchyláci. Tedy ne v přítomnosti dětí, ale ty sem snad nezabloudí.

• sirStanley
                  sirStanley, 27.7.17 18:06:49  

jaspim, 25.7.17 11:00:07

• Pavel.Hangurbadzo
                  Pavel.Hangurbadzo, 31.7.17 16:32:05  

Zásadní omyl. Demokracie je výborná věc, ale jenom pro slušné lidi. Na darebáky musí být donucovací prostředky.

• Ondi
                    Ondi, 31.7.17 17:26:38  

Ano, tak je to.
                    Jedno jestli se jedná o darebáky v dětském, středním, nebo v kmetském věku. Lidé, kteří porušují pravidla slušné společnosti se z ní sami vylučují a podle toho se s nimi má také zacházet.

• Alena.Kopfova
                    Alena.Kopfova, 31.7.17 17:31:00  

To máte pravdu, od toho tu jsou zákony, jež chrání slušné lidi před darebáky. Ale svoboda slova je základ toho, aby byla společnost svobodná a spravedlivá, a mohla tvořit dobré zákony na ochranu dobrých lidí.

• Hosamen
          Hosamen, 29.7.17 17:43:27  

Víš, já jsem četl anketu v USA. Výsledek je úplně jiný. Nejspokojenější jsou ženy s manžely 12,5 cm délka, 10 cm obvod.
          Náhodný milenec je nejžádanější s délkou o 2 mm delší.

• Alena.Kopfova
            Alena.Kopfova, 30.7.17 17:13:14  

Dobré téma na fórum s názvem Ateistická společnost. Tak v tomhle spočívá podstata ateismu, ve vzájemném ujišťování se, že na velikosti nezáleží. Nó, to koukám.
            Nic proti, jen mne to překvapilo.
            A i souhlasím, velikost pohlavního orgánu je to poslední, na čem normální ženě u muže záleží. Respektive ve svém věku už vím, že na tom nezáleží vůbec.
            No, vlastně ve svém věku už vím, že na mužích (ani ženách) vůbec nezáleží.

• sirStanley
              sirStanley, 30.7.17 17:24:00  

ve svém věku? :15: :15:

nesměle tipuji dle profilu,ve tvých pětadvaceti ? :15:

btw: asi není třeba házet flintu do žita - i po lesčem prožitém

• Alena.Kopfova
                Alena.Kopfova, 30.7.17 19:54:31  

To moc díky. Je mi čtyřicet jedna. Fotka je dva roky stará. To jsem ještě byla mladá třicátnice.
                Já flintu do žita neházím, jen už, na rozdíl od dob mládí, muže a to vše kolem toho, nepovažuji za důležité.
                Obzvláště co se týčen těch zmíněných partií. U muže záleží jen na tom, aby byl hodný. To je jediné podstatné. A s těch nepodstatných věcí, je nejdůležitější to, aby nebyl blbý a když je dokonce chytrý, tak je to muž snů. Jenže hodných a chytrých mužů je naprosté minimum a každá, ne úplně tupá ženská, přesně takového chce, takže je o ně dost velký boj. No jo, to je život.

• DalkoT23
                  DalkoT23, 30.7.17 23:44:13  

Jo,jo je nás málo :14: :14:

• Alena.Kopfova
                    Alena.Kopfova, 31.7.17 00:48:27  

Nechci vám brát iluze, ale podle toho co jsem od vás zatím četla, tak nepůsobíte zrovna moc chytře. Né hloupě, to neříká, ale že by jste působil jako mnou popsaný snový muž, to také ne. .

• sirStanley
                    sirStanley, 31.7.17 01:25:25  

Na jednu stranu píšeš že z těch vlastností u mužů je důležitá hlavně ta být hodný a na druhou stranu si děláš úsudek podle jiné, nepodstatné
                    A i ten úsudek je řekl bych unáhlený a neopostatněný

• Alena.Kopfova
                    Alena.Kopfova, 31.7.17 02:21:27  

Také jsem napsala, že tak na mne působí. Neřekla jsem, že se nemohu mýlit.
                    A důležité je, aby byl muž hodný, nejen muž, kdokoli s kým přijdu do styku. Když je muž hodný, tak je to muž použitelný. To, že je muž i chytrý, z něj dělá muže snů. Pán víše naznačil, že mezi tyto muže snů patří. Jen jsem upřímně napsala, že tak na mne nepůsobí. Nenapsala jsem, že to tak je jistě. Proto jsem použila slovo "působí", předpokládala jsem, že to slovo vyjadřuje, že to netvrdím jistě.

• sirStanley
                    sirStanley, 31.7.17 02:27:39  

Ok

• DalkoT23
                    DalkoT23, 31.7.17 09:57:56  

Nejdřív si je potřeba ujasnit,že zde je jiný svět než "venku" a já to zde beru spíš jako zábavu i když od některých(hlavně ateistů) z diskutujících se dozvím věci zajímavé. :14:

• Paia
                  Paia, 31.7.17 22:08:10  

no vidíš, a já jsem na mou přílišnou chytrost a hodnost totálně dojel a nejspíš se z toho nikdy nevyhrabu a dožiju-li se důchodu (eště 16 let), tak žádnej mít ani nebudu...

• Alena.Kopfova
                    Alena.Kopfova, 1.8.17 00:10:12  

Jistě. Dobrota a moudrost se v tomto světě nevyplácí. To je myslím důvod, proč je hodných a moudrých lidí tak málo.

• Antony52
        Antony52, 27.7.17 17:10:40  

Jediná skutenčá "zbraň" je hokus-pokus. Jinže většina lidiček radši planě "logicky" filosofuje. :1: :1:

• Alena.Kopfova
          Alena.Kopfova, 27.7.17 17:20:03  

Nechápu? Co myslíte tím hokus-pokusem?

A většina lidí nefilozofuje, natož pak logicky.
          Většina lidí není schopna uvažovat logicky.
          A většina lidí filozofuje tak nanejvýš o fotbale, rychlých autech a ňadrech. Nic proti, ale je komické, říkat tomu filozofování.

• sirStanley
            sirStanley, 27.7.17 17:45:34  

jsem si poměrně jist že Anthony myslí nějaké to vyvolávání bohů,bůžků,co já vím ...démonů atpod. že to prý jde lehce a stačí prý opakovat jméno příslušné...asi entity nebo jak to nazvat ,pak se viditelně (sic!) zjeví

coby rozený skeptik a skálopevný ateista se tedy většinou poptám po důkazech,zda by nebyli (ano,takový surový nesestříhaný videozáznam by jím byl) - Anthony je vytrvale odmítá dodat :15: :15:

• Alena.Kopfova
              Alena.Kopfova, 27.7.17 17:57:32  

"Anthony je vytrvale odmítá dodat."

Dodala bych... "jako každý věřící".
              Mne jen fascinuje jejich neochota přiznat, že žádný důkaz nemají. Nechápu to. Já jsem věřící. Věřím v Boha, ale netvrdím, že vím, že Bůh existuje. Je to prostě jen pouhá má víra.

• sirStanley
                sirStanley, 27.7.17 18:14:01  

ano,osobní víra je v pohodě a nelze proti ní nic namítat,každý at si věří v co chce

problémem je,společně sdílená,propagovaná a ze svých dogmat neustupující (zkostnatělá) víra-organizované náboženství

historie ukazuje že ruku v ruce s náboženstvím jde vždy touha po moci,mamonu ,netolerance k odlišnému a nesnášenlivost

• Ondi
                Ondi, 27.7.17 18:38:21  

Vidím to stejně, jako sirStanley.

Jen bych dodal, že přílišná pobožnost odbourává pobožným skepsi a tím je činí důvěřivějšími k "pravdám" dogmaticky zprostředkovaným náboženskými autoritami.

Zkrátka náboženství rozděluje lidi, vytváří z nich nepřátele a produkuje boží bojovníky.

• Antony52
                  Antony52, 27.7.17 19:18:34  

Ona na to "vědecký" ateismus a dialektický materialismus často nejni ani o chlup lépe. :11:

• sirStanley
                    sirStanley, 29.7.17 08:45:31  

nějaký konkrétní příklad?

• Ondi
                    Ondi, 29.7.17 14:57:02  

Ten přívlastek "vědecký" má zhodnotit podstatné jméno na úroveň "prozkoumaný, pravdivý, neomylný" a pod.
                    Proto tu Visitor neustále operuje s "vědeckým" nábožensttvím. Tím ovšem ten přívlastek "vědecký" neztrácí na výpovědi, akorát je nevhodně použit, je tedy zneužit. Podobně jako by byl ve spojení "vědecká" pohádka.

• Divobyj
                  Divobyj, 29.7.17 10:07:21  

Vidím to také tak.

• lastovka
        lastovka, 27.7.17 17:11:11  

"Logika je jediná zbraň, kterou máme vždy a všude k dispozici."

Tak tyhle slova by se mněli tesat do kamene.

• Alena.Kopfova
          Alena.Kopfova, 27.7.17 17:59:15  

To je velmi, velmi lichotivé. Moc děkuji.

• Antony52
      Antony52, 25.7.17 16:53:39  

Na znalostech záleží. někdy až tak, že velmi. :8: Logicky vyvozovat můžeš stokrát, ale pokud ona logika bude stát na špatném základu = bez znalostí, tak můžeš logicky vyvodit kdejakou ptákovinu. :11:

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 25.7.17 17:06:55  

Ne tak docela. Když vyjdeš z chybných předpokladů, zákonitě dojdeš k chybným výsledkům. (Závěrům.)

• Ondi
        Ondi, 25.7.17 19:21:40  

Dávám ti za pravdu, bez znalostí logiku uplatnit nelze.

• rose66
          rose66, 3.8.17 11:29:35  

tak pojdme logicky uvazovat - zakon akce reakce, kdo zpusobil, ze vybuvhla prvni super tezka hmota a uvedla se do sloziteho system vesmiru?

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 3.8.17 11:49:08  

Myslíš, že to byl nějaký "stvořitel"?
            Potom je otázka, proč by ten řetěz příčin a následků, měl končit u onoho "stvořitele"? Musíš se ptát, kdo potom stvořil toho "stvořitele"? A kdo stvořil toho, co stvořil "stvořitele"...atd. atd.

• Ondi
            Ondi, 3.8.17 14:45:41  

Při primitivním posousení by se dalo říct, že by se ze tvého názoru dalo zkonstruovat nějaké náboženství s hejnem bohů.

Ale jak píše Pavel, věci nejsou tak jednoduché, jak je líčeno v pohádkách. Přesto platí zákon akce - reakce. Tak se zamysli nad tím, jaká akce stvořila bohy?