Ateistická společnost

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
sirStanley (2017-06-26 22:36:28)Divobyj (2017-06-26 22:14:59)arecuk (2017-06-26 20:29:17)Ondi (2017-06-26 19:37:06)Pavla.119 (2017-06-26 19:03:22)Antony52 (2017-06-26 18:19:32)DalkoT23 (2017-06-26 17:58:44)Pavel.Hangurbadzo (2017-06-26 16:33:54)Paia (2017-06-26 15:45:06)Hosamen (2017-06-25 09:32:21)Kostic33 (2017-06-22 09:52:36)oldin22 (2017-06-20 17:10:00)Rusalka (2017-06-13 07:08:49)IDDQD (2017-05-13 21:41:06)Azazel-Andel (2017-03-23 14:53:37)BaronQ (2017-02-08 02:28:24)slavidan (2016-12-31 20:54:44)josef-hrebicek (2016-06-02 23:37:50)Xyz123 (2016-05-29 15:48:01)Pehosam (2016-03-24 09:49:19)zita09 (2015-10-28 10:29:32)puregold (2015-09-05 17:10:10)mnavii (2015-07-26 20:01:13)
Ateistická společnost
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 3 930 | Členů: 25
Správci: Hosamen (hlavní), sirStanley

“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Paia
    Paia, 10.6.17 07:58:19  

Zbožný farmář, mající hospodářství, ženu a děti, spokojeně žije na svém pozemku nedaleko Jeruzaléma. Jednoho dne se však kolem přežene ošklivá epidemie a jeho manželka zemře. Farmář se pomodlí a hospodaří dál. Netrvá však dlouho a jeho děti umírají na černý kašel. Ani teď však neztrácí dobrý muž svou víru a smiřuje se s osudem. Proto když se přižene velká voda a zničí mu celé hospodářství, sbalí si zbytek svých věcí do uzlíku, naloží jej na osla a vydává se na cestu. Nedostane se však daleko, když pojednou z čistého nebe sjede blesk a zabije mu osla. To už muž nevydrží, padá na kolena a křičí:
    „Pane Bože, co jsem ti udělal, že mne tak trestáš?“
    A shora se ozve:
    „Ani ti nevím, prostě mě nějak sereš.“

• Ondi
      Ondi, 10.6.17 11:00:03  

:1: :1: :1:
      ....
      "A čím tě tak s..ru?"
      "otravuješ mne svou zbožností hňupe!"

• Pavel.Hangurbadzo
        Pavel.Hangurbadzo, 10.6.17 11:40:39  

Boží! :1: :1: :1:

• Paia
        Paia, 10.6.17 15:27:06  

:1: :1: :1: :1:

• lastovka
        lastovka, 13.6.17 23:46:55  

Tak to je velmi trefné. Vždycky jsem si říkal, kde věřící berou svou jistotu, že bůh stojí o to, aby ho uctívali. Jak mohou vědět, že bůh nepřijímá do nebe jen ateisty a všemožné věřící neposílá do pekla?

• Ondi
          Ondi, 14.6.17 01:45:56  

Zřejmě sebeuspokojující sebeklam. Ten vede k tomu druhu víry, která hory přenáší.
          Lidé jsou v říši zvířat vlastně chudinky, protože se dopracovali k poznání, že vše má svůj konec, zejména ten vlastní. Mouchy, žížaly a jiný hmyzí jedinci žijí krátce, zřejmě netrpí depresemi a ani je nenapadne hledat "smysl života". Počítám, že tenhle nehledají ani koně a asi ani naši bratránci - lidoopové. I když ... Jane Goodall pozorovala jednu šimpanzí matku, která svého zemřelého kojence sebou nosila několik dní, přesto, že už byl plný much a páchnul. Kde skončil Jane nezjistila, ale je možné, že byl zanechán ve "spacím" hnízdě. Někteří severoameričtí Indiáni pohřbívali své mrtvé ve větvích stromů.

• lastovka
            lastovka, 14.6.17 17:12:02  

"...sebeuspokojující sebeklam..."

To je v podstatě dokonale vyjádřeno.

• Antony52
            Antony52, 25.6.17 05:47:45  

Nejepší je když si někteří předeměti dělají patent na rozum a pravdu. Týká se to sice na jedné straně mnoha věřících, ofšem na straně druhé stejně tak i mnoha ateistů. :8: :11:

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 25.6.17 18:58:20  

Jestli je více jak jedno náboženství vybaveno peklem, potom všechny duše skončí v pekle konkurenčního náboženství, a zbývající duše budou v obou peklech současně. :15: :15:

• Hosamen
            Hosamen, 25.6.17 09:32:20  

Pravda je prokazatelná, náboženství ne, nemůže být pravdivé.

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 25.6.17 18:59:50  

Taky není, je to největší podvod všech dob, jenomže nemyslící, to nemají čím pochopit! :1: :1: :1:

• Paia
              Paia, 26.6.17 10:13:23  

jojo, je to jenom habaďůra na nechytrý lidi...

viz tohle, sice rok starý, ale to nevadí:
              http://daliborbartos.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=538538

• Ondi
                Ondi, 26.6.17 12:21:18  

Až na detaily se s tím dá souhlasit.

Například nejde jen o bezmeznou důvěku malého dítěte k biologické matce, ale ke každé osobě, která se dítěti vryla do paměti jako osoba poskytující jídlo, ochranu a lásku. (Prägung - Konrad Lorenz - husy). Proto malé děti věří bezpodmínečně i otci, prarodičům, příbuzným, pěstounům a pod. splnili-li podmínky "jídlo, ochrana a láska".

Tuto vlastnost bezmezné důvěry si vypěstují nejen lidská mláďata, ale i mláďata vyšších živočichů (v závislosti na schopnosti jejich mozků), což je například předpoklad k domestikaci a ochočování zvířat člověkem.

Tou uctívanou autoritou je osoba splňující aspoň potřebu ochrany a bezpečí. Tou mohou být i starší sourozenci, policajti, soudci. Do spektra ochrany patří nejen fyzická síla, ale i monetérní síla a moudrost.

To jsou důvody proč si lidé vymýšlejí hrdiny, supermany, bohy a moudré panovníky. :2:

• Ondi
    Ondi, 7.6.17 15:16:08  

A čertík je z pytle venku ...

Cituji z Novinek :
    "Podle Konference biskupů Slovenska (KBS) je slovenská ústava založena na „cyrilometodějském duchovním dědictví“ a humanismus jako ideologie je v rozporu s tímto odkazem a náboženstvím jako takovým."

Takže konec odluky církve a státu? Slovensko je božím státem? A co příjde jako další požadavek biškupů? Povinná výchova v náboženství? Zákaz elektrického proudu? :1:

"Humanismus je přitom pro fungování demokratického státu nevyhnutelný", dodala k tématu historička paní Zavacká.

• Ondi
    Ondi, 7.6.17 10:59:34  

Předávkování náboženstvím škodí a zatemňuje mysl.
    Z novin : "... byl nalezen muž, který promlouvá o Bohu ... " a neví jak se jmenuje. :2:

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 7.6.17 11:02:31  

Typické! :15: :15: :15:

• Ondi
        Ondi, 7.6.17 11:04:01  

Měli by ho navrhnou na státní vyznamenání ..., nebo na stádní ... :1:

• Divobyj
    Divobyj, 4.6.17 12:34:48  

Ale ruku na srdce,přátelé.
    Kdyby nebylo církví,kdo by postavil tyto nádhery?
    http://www.imagehosting.cz/?v=img201ere.jpg Duomo-Milano
    http://www.imagehosting.cz/?v=img201vvv.jpg sv.Štěpán-Budapešť
    http://www.imagehosting.cz/?v=fotogrexe.jpg Notre Dame-Paříž
    http://www.imagehosting.cz/?v=fotogrpfp.jpg Všech svatých-Litoměřice
    http://www.imagehosting.cz/?v=fotogrivi.jpg Nalezení sv.kříže-Bříství

Aha? :7: :1:

• Ondi
      Ondi, 4.6.17 13:55:22  

Kdyby byl cíl člověčenství v budování pyramid, chrámů, betonovejch Ježíšů, Stálinů, Leninů, Maocetungů a Kimů, tak by se dalo říct že je lidstvo na dobré cestě.

Ovšem vedle bohumilství zasvěcených budov potřebujé lidé i školy, musea, divadla, nemocnice, státní budovy a zejména mosty, silnice, tunely, elektrárny ... ale i kanalizace.

Zřejmě jde o to, jestli někdo raděj sní a nebo raděj žije. Tím ovšem nechci negovat píli, pot, mozoly a jiné oběti našich dávných předků, akorát mi hořkne, když si člověk uvědomí, co krve, bezpráví a hlouposti bylo zapotřebí na realizaci oněch božích a kultovních staveb. :2:

• Paia
      Paia, 4.6.17 16:35:30  

jenže finance na ně si církve vybraly (a ne zrovna legálně, známe např. prodávání odpustků a vynucený dary) od svejch oveček, a taky je získávaly z válečnejch tažení, takže prakticky jsou vykoupený krví těch nejobyčejnějších lidí

promězamě, kdyby vůbec nebyly postaveny, nechyběly by mi, ani ty velký a známý, ani ty nejmenší v zapomenutejch vískách

• Divobyj
      Divobyj, 8.6.17 09:06:33  

Rozumím vám.
      Navíc,a to jste nezmínili,jsou tyto nádherné stavby z pohledu ateisty vlastně k ničemu,že?
      V tom bych s vámi do jisté míry i souhlasil,jelikož sebevětší a sebebohatší chrám prostě nemůže nahradit chrám těla. :1:
      Ale o to nejde.Jde o to,že každá ta stavba je jako otevřená kniha,ve které(když se to trochu umí)může člověk číst o lidech a době,ve které žili.Je to vlastně výstava toho nejlepšího řemeslného a uměleckého umu,který byl v tu dobu k dispozici a na mnoha našich vesnicích je to to jediné co alespoň nějakou tu kulturu obsahuje.

• Paia
        Paia, 8.6.17 21:45:26  

no já to tak nějak jiným výrazem zmínil...

ale vlastně ne že nejsou k ničemu, jsou k ovládání hloupých stád vychcanejma bačama

• Paia
    Paia, 4.6.17 08:53:00  

Dnem vítězství vědy nad náboženstvím byl den, kdy byl přidělán první hromosvod na kostel.

• Paia
    Paia, 4.6.17 00:50:34  

Před dávnými časy seděli dva světaznalí cestovatelé u ohně a trumfovali se, kdo dokáže z lidí udělat větší idioty.
    "Lidem zakážu všechno příjemný a zábavný a přirozený a naopak je přinutím žít v bídě a ponížení, budou muset opakovat donekonečna nudný dementní básničky a oni nejen že nebudou naštvaní, ale naopak z toho budou nadšení a budou se považovat za všem nadřazené," povídá první.
    "To nic není," mávne rukou druhý, "to já přinutím lidi, aby dobrovolně a s radostí žrali tchoří hovna a ještě mi za to platili nehorázný prachy."

Toho dne bylo vynalezeno křesťanství a cibetková káva.

• arecuk
    arecuk, 2.6.17 23:04:54  

Ale jak víš, že takhle vypadá smrt, když ještě žiješ?

• Divobyj
      Divobyj, 2.6.17 23:21:08  

Ale to je pořád dokola. :11:
      Těsně před smrtí se prostě nastartují jisté procesy,které smrtí pokračují.Nejdříve se děje to,na to logicky navazuje tohle a pak se asi děje tamto.Zkušenosti lidí o tom jasně vypovídají.
      Promiň,ale nechce se mi to neustále všechno rozebírat.
      Navíc-když vím,že bych se stejně namáhal zbytečně.

• arecuk
        arecuk, 6.6.17 15:41:06  

Zkušenosti lidí, kteří nezemřeli, jinak by to nevyprávěli! Takže znova: Jak vědí, že to byl začátek smrti? Máš pravdu, je to pořád dokola!

Ale i kdyby to tak bylo, vůbec to nemusí mít nic společného s nějakým duchovnem. Naše mozky jsou stavěny plus minus stejně, při zástavě srdce se nám všem jejich jednotlivé části tedy poroučejí v plus minus stejném pořadí a plus minus stejným způsobem, takže asi vidíme plus minus stejné halucinace.
        A dost pochybuju, že smrt v hořícím autě, ze kterého nemůžeš ven, povede ke stejným vidinám, jako při zástavě srdce na nemocničním lůžku (a k nejpříjemnějšímu zážitku života)…

• Ondi
          Ondi, 6.6.17 16:31:29  

Tohle věřiči neakceptují, protože jsou zamilováni do představ o posmrtném životě slíbeném jim jejich ideologii a také proto, že nemohou jinak. "Tady stojí ... a věří"

Lidé mají v krajně krizových situacích (v kómatu, po úrazu, po šoku) halucinace, to je normální fukce mozku. Ostatně když spíme, tak v určitých fázích spánku (REM) vytváří náš mozek též halucinace, které ale nazýváme sny. Jenže někdo to vnímá tak a jiný onak.

Naše lidské mozky jsou v podstatě biologicky shodně rostlé, ale co se týče výkonu ("zadrátováním" neuronů) totálně odlišné, tím je vnímání oněch vizí různé. Odlišnost funkcionality lidských mozků je opravdu extrémě rozlehlá - od vrahů po altruisty, od šikulů po nešiky, od umělců po praktiky, od spisovatelů po čtenáře ... a od věřičů po nevěřiče. :2:

Zkrátka, někdo má mozek na komponování Prodané nevěsty a jiný není schopen zazpívat ani Pec nám spadla, někdo se naučí cizí řeči s lehkostí a rychle, jiný se plahočí aby se naučil říct ve správné situaci how do you do, někdo namaluje Monu-Lízu a jiný tak akorát šišatý kolečko.
          A to jsem nezmínil lidské mozky s určinými abnormalitami, jakými jsou třeba fobie, nebo i to denní snění, nebo přímo akustické, či vizuální halucinace. Ostatně ani schopnost věřit v existenci pámbíčka a jeho kolegů také nemá každý mozek.

Dokonce to jde tak daleko, že někteří lidé si myslí, že zpracovávají informace srdcem, břichem, nebo duší a že mozek mají jen proto, aby jim lebka při poklepu nezněla dutě. :2:

• Pavel.Hangurbadzo
            Pavel.Hangurbadzo, 8.6.17 13:04:42  

... a přitom je zpracovávají **delí! :1: :1: :1:

• Divobyj
          Divobyj, 7.6.17 16:41:11  

Samozřejmě nejde o žádné mozkové halucinace,nýbrž o zákonité procesy,které jsou stejně běžné,jako např.základní reflexy.
          K smrti samozřejmě dochází různým způsobem.Já píši o smrtelné agonii,kdy právě tyto procesy probíhají a člověk již necítí žádnou bolest,nebo smrad z hořících sedaček a pod.

• Ondi
            Ondi, 7.6.17 18:42:56  

To si asi nerozumíme. Slovo "halucinace" označuje vjem vytvořený v mozku z v paměti uložených informací.

Když dítě slyší pohádku o zlé ježibabě, tak se mu bude o té ježibabě třeba zdát, bude mít vizi, že před tou babou utíká, že ho ta baba honí s vidlemi a pod. Když máme vize během spánku, tak je nazýváme sny a když jsou ve bdělém stavu, tak jsou to halucinace.

Halucinace se dají vyvolat drogami a mezi drogy vyvolávající halucinace patří i náboženství, nebo jiné esoterické kejkle. Ovšem existuje i patologická forma a to v různé intenzitě.

Čet jsem kdysi, že každý druhý člověk má aspoň jednou v životě halucinaci.

Ty to divobiji vidíš ovšem v náboženském kontextu ... a to je věc pobožnosti a ta je mi nepřístupná. Díky bohu. :1: Proto věříš ve sliby o posmrtném životě (je to sám od sebe nesmysl). Na vánoce mi pošla kočka a teď chytá myši v nebi, nebo duch mý kočky chytá v nebi duchy myší. A duchové blech se ji hemží v kožíšku a andělé ji ty duchy blech vyčesávají a likvidují s DDT a tím duchové blech opět zdechnou a přemění se na duchy duchů.

Vše má někdy konec, divobiji, to platí jak pro život, tak pro pohádky.

• Divobyj
              Divobyj, 7.6.17 19:47:54  

Dá se říci,že si nerozumíme vůbec.
              Žádné halucinace,žádné čarodějnice,ba ani žádné odměny,vidiny nějakých nebezských slastí. :1:
              Tohle všechno mi podsouváš v domnění,že jsem členem nějaké církve,která má vše dáno a odmítá o tom jakkoliv pochybovat a ani diskutovat.Tak to vůbec není.
              Přemýšlím o duchovnu a bádám tak,že zkoumám,jak ta,která církev řeší otázky,které tvoří kostru mé vlastní teorie.porovnávám a učím se.Jsem ale dalek nějakých rituálů,a uznávání a respektování řádů a dogmat církví.Církve považuji za uskupení lidí,kteří se snaží prosadit nějaké své zájmy a ideologie metodou seskupení a tažení za jeden provaz.To mne ale nijak nezajímá.

• sirStanley
                sirStanley, 7.6.17 20:12:20  

spíše v té které círvi hledáš styčné body které by tvou teorii potvrzovaly .hledáš v nich oporu

co nějaký serioznější,kritický přístup,který by tvé terie otestoval,popř. ve světle poznání že(ty teorie) mohou mít jiné než nadpřirozené vysvětlení ?

jinak řečeno,podívat se pravdě do očí? :15:

• Paia
                Paia, 7.6.17 22:13:23  

mě nikdy ani nenapadlo o nějakým duchovnu přemejšlet, a to ani v porevoluční době, kdy sem dorazily haldy vymejvačů mozků a i ze zarytejch komunistů se náhle stávali stejně zarytý pámbíčkáři (já nebyl ani to první)
                neměl jsem nikdy potřebu zabejvat se otázkama "proč jsem na světě", "jakej je cíl a smysl života", "co bude až nebudu"...
                asi mám na to moc vysoký IQ (konkrétně 139) a přijde mi zbytečný zabejvat se takovejma nepodstatnejma věcma, mám jiný zájmy

• Divobyj
                Divobyj, 8.6.17 08:53:44  

No,pánové,býval jsem vždy ateistou a ateismus jsem na jiných diskusích obhajoval podobně,jako teď vy tady.
                Jenomže,jak mysl člověka vyzrává,klade si právě takové ty otázky o duchovnu a má-li na to dostatek času,může se i pustit do zkoumání různých příčin a následků.Musím vám napsat,že to zkoumání je velmi zajímavé a emotivní.Jsou to vlastně takové matematické rovnice,kdy jednou jakoby znáte výsledek a postupně si doplňujete jednotlivé elementy,ze kterých je ten výsledek složen,nebo naopak postupně shromažďujete informace,které vám výsledek napoví,poodhalí.
                Jasně,že mám i spousty jiných zájmů,ale zkoumání duchovna v poslední době převažuje.
                Zkuste to taky,vřele doporučuji! :6:

• Ondi
                  Ondi, 8.6.17 11:13:18  

Já zase zkoumám postoje lidí k duchovnu a božstvům. Je to velmi zajímavé. :2:

Ano, jak člověk dozrává tak ...? Některej zmoudří, jiný zblbne. Jedna z průpovídek tety Kateříny byla "Kůň je dvakrát hříbětem a člověk dvakrát dítětem". Aplikované na současnou situaci - jako dítě věří na Ježíška, tak se starci víra v Ježíška zase vrátí.

Vše, co se kolem nás děje je provázáno - kauzalita, víme? Jenže k pochopení té přirozené kauzality jsou potřebné znalosti a inteligence. Kdysi, když blesk zapálil někomu barák, tak to byl trest boží za to, že majitel nebyl dostatečně zbožný a nebo se dokonce posmíval farářovi a zbožnejm v kostele. Dnes věříme spíš na přírodní příčiny, na elektrony, na náboje, na fyziku a na náhodu. Otázka "proč tenhle barák a ne ten vedle" může být zodpovězena.

Téměř vše se dá vysvětlit, ovšem jen tehdy, když jsou k dispozici nezfalšované a věrohodné údaje. Kdysi tu na DF psala jedna spoludiskutující, že jí v noci v kuchyni řinčí duchové s příbory a s nádobím. Tak jsem jí poradil, ať si zjedná poplašné zařízení s kamerou ... a pak se můžem bavit dál o těch zlobivých duších.

To je podobné jako s kruhy v obilí, někteří lidé jsou na sto procent přesvědčeni, že jsou to díla - "mimozemšťanů", "božích sil", "duchů z páté dimenze" atd. Podobně jako u původu geoglyfů z Nasca. Přirozené vysvětlení tento typ věřičů nezajímá - je moc fádní. Kdyby nebyl čas od času nějakej ten sprayer dopaden, tak by věřiči měli také za to, že ty klikyháky na zdech a na tramvajích jsou poselství ze záhrobí.

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 8.6.17 13:03:42  

Tak to prrr! Na Zemi neexistuje technika, která by dokázala udělat stejně dokonalý piktogram, jako jsou ty originální. Různí kašpárci, dokáží obilí akorát pošlapat.

• Paia
                    Paia, 8.6.17 16:35:21  

přesně tak, lidma vytvořenej obyčejnej kruh je úplně jinej, než složitej piktogram vytvořenej mynevímekýmčím...
                    falešný jsou polámaný, kdežto ty "pravý" zohýbaný, snad pomocí mikrovln nebo jiný formy energie...

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 8.6.17 16:44:18  

Paia: Přesně tak. Některé jsou navíc zapletené, jako rohož.

• sirStanley
                    sirStanley, 8.6.17 17:37:28  

ta představa že se sem po překonání obrovských vzdáleností a příšerného množství vynaložené energie "mynevímekdo" doplahočí a udělá ......ehm piktogram a zase letí pryč je daleko fantasknější a bizarnější než víra v pánbíčka

• Ondi
                    Ondi, 8.6.17 18:41:38  

Jo, milý sire, lidi věřící v tajemné síly a mimozemské bytosti nepřesvědčíš. Takže nechme jimi ohýbat slámky obilného pole do geometrických obrazců, nebo do nápisů "Colalokova limonáda".
                    A nechme věřící věřit v ufonauty a tajemné bytosti v Roswellu. Naštěstí máme nezvratné důkazy, že jo? http://www.news.de/panorama/855667627/ufo-absturz-in-roswell-1947-augenzeugenbericht-beschreibt-aliens-in-der-wueste-von-new-mexiko/1/ :2:

Jsou lidé věřící, že uvnitř egyptských pyramid (alternativně ve Sfingách) jsou dokumenty a důkazy o dávné návštěvě ETI, které obtěžkaly neandertálské ženy a daly tak vzniknout nový živočišná druh - Homo Sapiens. Myslím že na tohle přišel jeden švýcarský hotelier. :2:

No a ktomu vynaložení energie na mezihvězdné lety. To už dávno neplatí. Ti ETI k nám chodí buď pěšky červí dírou a nebo se nechaljí po vzoru Enterprise beamovat sem a tam. Pochopitelně jsou ETI převyspělí, mají gigawattové fůzní elektrárny o velikosti škatulky sirek a dokážou ohýbat fotony tak, aby jsme je neviděli. To že ohýbají stébla obilí pouze v noci je jen takový žert. Jsou prostě mistři v ohýbání. :2:

• Pavel.Hangurbadzo
                    Pavel.Hangurbadzo, 8.6.17 19:13:42  

No, kdyby se vám poštěstilo navštívit originální piktogram, tak by jste změnili názor.

• Ondi
                    Ondi, 9.6.17 09:52:38  

Kdyby tu byl někde v okolí byl obrazec, tak bych tam zajisté zašel.
                    My jsme jako děti vyšlapávali JZĎákům do (mladého) obilí a do vojtěšky taky různé obrazce a honili jsme se v nich. Kdo šlápl vedle, dostal babu. Byly to kruhy, čtverce a podobně, i s pěšinkami křížem. To jsme dělali i na strníšti. JZĎáci si určitě mysleli, že to dělají neviditelní imperialisti z USA.

Dnešní děti nemaj potuchy, jaké byly dřív zábavy. Pochybuji, že by dnes někdo dokázal otloukat píšťaličku, nebo si z beru odělat pukačku.

Časy se mění.

• arecuk
                  arecuk, 9.6.17 19:44:18  

Jen jestli nevyzrává sama na sebe…

• Divobyj
                    Divobyj, 9.6.17 21:36:03  

:1: Tak starej zase nejsem.

• Hosamen
                  Hosamen, 24.6.17 10:03:46  

Co je to duchovno? Jak se prokazuje?

• Divobyj
                    Divobyj, 25.6.17 10:15:49  

Prokazuje se meditací.Zkus to někdy.Není to nic těžkého.Najdi si klidné,stinné místo,nejlépe v přírodě.Já preferuji místo mezi hroby nějakého starého hřbitova,kde právě nechodí lidé.Lehzni si na záda a uveď své těo do klidu.Dívej se na oblohu.Je nádherná ve dne a hlavně v noci.Přemýšlej o sobě.O tom,zda jsi jen fungujícím živým tělem,nebo jsi snad něčím víc?Co se stane,až to bolavé,staré tělo odhodíš,zbavíš se jej a naprosto bez zábran(nic tě nebude tížit)popluješ v tom ohromném vesmírném prostoru vstříc dalšímu dobrodružství někde úplně jinde.V jiném těle,na jiné planetě......
                    Až si uvědomíš,že ty,coby duch jsi něco mnohem víc,než jen hromada kostí,obalených vodnatou hmotou,budeš na dobré cestě k vnímání duchovna :2: :4:

• Ondi
                    Ondi, 25.6.17 14:05:01  

Každý člověk přemýšlí a rozmýšlí, tedy medituje. Pochopitelně je vhodné se při této činnosti uvolnit a vyhledat klidné místo, hřbitov to zrovna být nemusí. :2:

Zajisté jsi četl Jacka Londona - Tulák po hvězdách, ale nezbytné je si přečíst i jeho hlavní dílo - Martin Eden. Podobné snění prožívá de Saint-Exupéry po nouzovém přistátí v poušti Sahaře a poskyt ho čtenářům v Malém princi.

Nic proti snění, ale faktem je, že sní mozek, nejen lidský, a že je snění tedy produktem mozku. Bez mozku, žádé snění. Jestli označuješ snění za duševno - budiž, ale i zde platí - bez mozku žádné duševno.
                    Mrtvé tělo = mrtvý mozek = mrtvé duševno a i mrtví bohové. :2:

• arecuk
                    arecuk, 26.6.17 15:33:00  

Až si uvědomíš,že ty,coby duch jsi něco mnohem víc… …budeš na dobré cestě k vnímání duchovna

Až si vsugeruješ, že ty, coby duch, jsi něco mnohem víc… …budeš na dobré cestě k vymýšlení duchovna.

Promiň, ale tím neprokážeš nic jiného, než že tomu věříš.