Ateistická společnost

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
sirStanley (2017-02-21 12:58:21)DalkoT23 (2017-02-21 10:14:08)Ondi (2017-02-20 20:57:22)Pavel.Hangurbadzo (2017-02-20 19:22:36)Antony52 (2017-02-20 17:21:02)chenrezig777 (2017-02-19 03:36:02)Hosamen (2017-02-12 23:38:18)Rusalka (2017-02-08 16:57:32)BaronQ (2017-02-08 02:28:24)oldin22 (2017-01-31 13:37:31)Azazel-Andel (2017-01-25 07:46:42)Paia (2017-01-03 16:04:05)slavidan (2016-12-31 20:54:44)IDDQD (2016-12-18 21:35:27)lastovka (2016-08-02 02:03:36)josef-hrebicek (2016-06-02 23:37:50)Xyz123 (2016-05-29 15:48:01)Pehosam (2016-03-24 09:49:19)caw.com (2016-01-03 00:32:36)zita09 (2015-10-28 10:29:32)puregold (2015-09-05 17:10:10)mnavii (2015-07-26 20:01:13)xxxxxxx777 (2014-06-08 16:43:11)
Ateistická společnost
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 3 629 | Členů: 24
Správci: Hosamen (hlavní), sirStanley

“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Ondi
    Ondi, 20.2.17 17:02:45  

To je tak krásné, že jsem nutkán to sem okopírovat.

Poskytl to pan Miroslav Dobeš, Vacenovice
    Po, 20. února 2017, 10:15:14
    v diskutním příspěvku ke článku o nehodě ve Zlínském ZOO

---------
    Jo obecní úřady...dám pro zasmání pár hlášení místního rozhlasu a zápisů MNV:

Závěrem schůze bych chtěl vyzvednout soudružku Malou za mléko a soudruha Vorla za vejce.

Upozorňujeme družstevníky, ze již třetí den je na návsi fůra hnoje. Nebude-li odstraněna, vloží se do toho národní výbor.

Žádám o poukaz na therovy papír, důvod: prší mi na kozy.

Žádám vás o povoleni přestavby stodoly na bytovku a to tak, ze předek nechám stát a hýbat budu jenom zadkem.

Prosím, abych byla ve své věci uspokojena, jinak se obrátím na veřejnost.

Kdo má ještě zájem o nove brambory, dostaví se na pole, kde mu bude nakopáno přímo do pytle.

Žádám o přiděleni krávy, která je březí po předsedovi, který se odstěhoval.

Díky kronikáři.

• sirStanley
      sirStanley, 21.2.17 09:47:41  

jj,tyhle hlášky mají své neopakovatelné kouzlo :15:

• sirStanley
      sirStanley, 21.2.17 09:58:31  

připomnělo mi to perličky při nahlašování pojistných událostí:

Úraz vznikl při napadení zvířetem: Včera ho klovl kohout pod pravé koleno, při snaze nakopnout kohouta pacient trefil nohou králíkárnu. Výsledek: zlomenina palce pravé nohy, sádra.

Při jízdě na praseti jsem si vykloubila pravé rameno (snad ještě kurióznější než samotný úraz je fakt, že jej nahlásila klientka, které bylo v době úrazu téměř 60 let).

Do letošního května jezdila po Praze bez větších problémů a nehod seniorka narozená v roce 1921. Než se ve čtvrti, kudy pravidelně jezdila, „narodila“ objížďka. Když nehodu hlásila, uvedla: „Potřebovala jsem se dostat ze Žižkova do Karlína, ale byla tam neznámá uzavírka. Ani nevím jak, najednou jsem se dostala do protisměru a ač jsem se protijedoucím autům snažila vyhnout, ve dvou případech se to nepovedlo.“

• Ondi
    Ondi, 3.1.17 11:25:39  

Odkaz na vtip Miroslava Kemela s novoročním přáním:
    https://www.novinky.cz/pictureByDate?galleryId=20682&date=20170103

Facebook smazal obrázky sochy Neptuna (je symbolem města Boloň). Cenzorovi zřejmě vadí, že Neptun nenosil plavky.
    Zdroj :https://kurier.at/leben/facebook-loescht-bilder-von-nackter-neptunstatue/238.847.849

Takže - ať žije věčná blbost.

Počítám, že to "nepřežije" bez úhony ani slavné sousoší Davida s Goliášem od Michelangela ve Florencii. A nebo jim namontují bedérní sukénky z rákosí. :1:

• BaronQ
      BaronQ, 8.2.17 02:25:45  

Islamizace na postupu ))

• Ondi
    Ondi, 1.1.17 01:58:08  

Italský dirigent řekl, že Ježíšek neexistuje ... a ztratil práci.
    https://www.novinky.cz/koktejl/425058-italsky-dirigent-rekl-ze-jezisek-neexistuje-a-byl-propusten.html

Prý nesmí být lež označena za lež, prý je to citlivá věc. Smutné. Že je lež součástí náboženské indoktrinace se ví dávno, ale že by vyslovení pravdy bylo trestným činem je na pováženou. Lež je součástí náboženství, ale nesmí se to někde říkat a mimo Evropu se za to zaplatí i životem. Náboženské mafie se brání, nechtějí aby jim někdo narušoval šířením pravdy jejich výnosný byznis. :1:

Jiný zas slyšel při letu letadlem blízko nebe jak mu pámbíček prozradil, že dal na palubu letadla bombu.

Bláznovství lidí neubírá na síle. :1:

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 1.1.17 08:09:04  

Už se opakuji, ale kdo uvěří blbostem, začne se chovat jako blb! A první ze všeho, začne obhajovat ty blbosti, kterým uvěřil. A přesně to se stalo rodičům těch dětí.

• Hosamen
    Hosamen, 29.12.16 15:12:11  

http://www.osacr.cz/tag/robert-pelikan/
    Jak se dají ohýbat paragrafy podle ministra?

• Paia
    Paia, 29.12.16 09:55:28  

tak tenhle našinec žijící v cizině to dobře trefil:

Pavel Branka, Portsmouth
    Čt, 29. prosince 2016, 08:45:18 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +14 / -3

Cirkev mela kdysi sve opodstatneni. Drzela na uzde stado nevzdelanych a casto hloupych obyvatel ke spokojenosti svetskeho panstva. Z kazatelen farari lidem ukazovali, jak maji zit, k tomu slouzila i Bible. Mluvilo se hodne o lasce, ale neslo ani tak o lasku cloveka k cloveku, jako o lasku k Bohu a k jeho zastupcum na Zemi-cikvi a papezi.
    Mozna to z pocatku mysleli i dobre, sirila se i vzdelanost, pokud byla v souladu s proudem, ktery z Vatikanu vytekal.
    Ale za vsech casu to byl jeden z nejlepsich byznysu sveta. Cirkev uzasne bohatla vselijakymi prostredky, i temi, jez se na hony desateru vzdalovaly. O nejake skromnosti cirkve a sluhu bozich se neda vubec hovorit. V podstate se jednalo o totalitni system uvnitr statu. A pokud komuniste tomuto systemu radikalne oklestili moc a znarodnili majetek, byl to jejich nejlepsi pocin. Akorat meli byt dusledni a znicit veskerou dokumentaci.
    Clovek bohy k zivotu nepotrebuje, kdyz ma kolem sebe lidi, rodinu, pratele. Verici nemuze byt svobodny!

(z diskuse pod https://www.novinky.cz/domaci/424851-jsme-zeme-bezvercu-krty-deti-zacinaji-byt-i-modnim-vystrelkem.html)

• Ondi
      Ondi, 29.12.16 12:24:31  

Mohu podepsat.

• Paia
        Paia, 30.12.16 12:08:09  

a eště jeden názor odtamtud k podepsání:

Jana Šimonová, Ostrava
        Čt, 29. prosince 2016, 16:03:30 | Souhlasím |
        Nesouhlasím | Nahlásit | +3 / -1

Už mockrát jsem si pomyslela, je-li Bůh, pak je to škodolibý, zkorumpovaný a bezcitný dědek, který se jen vysmívá chudým pocestným a přihrabuje zlatými hráběmi lumpům a podrazákům. Ale pak sjem vždy došla k závěru, že Bůh není, jen si ho vymysleli pánbičkáři, aby měli bič na prostý lid, jako si i v politice vrcholoví politici vymýšlejí různé triky na plebs, jako i vrcholoví mafiáni měli bič na své podřízené mafiány, kteří šlapali po hlavách těm pod nimi, ti pak těm pod nmi atd., až poslední naivní běžci pinglovlai o sto šest, ale nic dobrého z toho nevytěžili. Zdá se mi, že operování existencí Boha a posmrtnho života je jen ideologií v rukách mocných. Je to jen jednou z vícero ideologií, kterými mocní manipulují své ovečky podle svých potřeb.

• Ondi
          Ondi, 30.12.16 12:59:59  

jo :2:

Manželka zachytila zprávu v rádiu z minulého týdne, že 500 lidí s největším nárůstem bohatství na světě za tento rok zbohatlo o 237 miliard US dolarů (USAmerických 237 bilion $). To není příjem za tento rok, to je to, co nepotřebného nabylo.
          Vyděleno počtem 500 vyjde, že každá z těchto osob zbohatla za tento rok průměrně o 474 milionů $, to je denní zbohatnutí o 54 tisíc.

A jestli někdo namítne, že jim to závidím, tak se mejlí, mně jde o spravedlnost a o to, že to šlohli jiným lidem - pochopitelně legálně. :1:

Na Slovensku teď navýšili minimální mzdy v závislosti na kategorii zaměsnání ... ta nejnižší (pomocné práce) narostla z 405 € z letoška na nebetyčných 435 € pro 2017.

• Antony52
      Antony52, 30.12.16 05:43:20  

Zničit veškerou dokundamentaci jaksi nebylo možné. Na to bylo věřících příliš moc a měli dokundamentaci doma, komunisté nevládli celému světu a díky tomu onu dokundamentaci nemohli zničit fšude proto také existovalo i cosi čemu se nad´ávalo samizdat, ...atd.
      Ani koncentrační tábéry nepomohly. :10: :10:

• Ondi
        Ondi, 30.12.16 08:14:27  

Zajímavé slovo, vzdáleně připomíná "dokumentaci".
        Předpoklad zbožnosti člověka je jeho naivita, milý Antony. Církev měla v Evropském Středověku jaksi monopol na dokumentaci a protože měla své zástupce všude ve společnosti, tak byla nekontrolovatelná. No a cítil-li se někdo církevní mafií poškozen, tak držel raděj hubu, jinak na něj vytáhli obžalobu z kacířství ...
        Činy církevní mafie by byly dnes klasifikovány jako organizovaný zločin. Dnes to církev nemá zapotřebí, stačí restituce majetku, který získala sice dary, ale o dobrovolnosti takových darů se dá s úspěchem pochybovat. :1:

• Antony52
          Antony52, 30.12.16 16:52:51  

To je sice možné a občas i pravdivé :1: :1: ale moje reakce bylo o něčem jiném. Jestli tedy, ehm, žeano umíš číst. :11:

• Ondi
    Ondi, 21.12.16 16:49:19  

Je zbožnost duševní choroba?

V Oberndorfu u Schwanenstadtu (okres Vöcklabruck) bylo na vánočním tržišti uspořádáno dětské představení. Náhle vylez na jevistě 24. letý mladík, vytáh z ruksaku korán a jal se předčítat. Když pár chlapů z obecenstva toho černocha ze Somálie z jeviště odstraňovali, tak pokřikoval, že bůh je velký.
    Policie u něj nenašla žádné zbraně, žádné trhaviny a tak ho dali pro jistotu za mříže kvůli podezření z nábožného zbláznění.
    Zdroj: https://kurier.at/chronik/oberoesterreich/ooe-somalier-stoert-kinder-event-mit-koranlesung/236.962.253

• Paia
      Paia, 21.12.16 20:31:54  

a úplně stejně se chovají statisíce jinejch, co místo koránu třímaj v rukou jiný "svatý" knihy, všichni tací mají "o kolečko míň"...

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 22.12.16 10:19:53  

Věřit nesmyslům, duševní choroba určitě je. U nás jeden takový věřil, že když mu někdo spustí z paty krev, tak že umře. Dostal na to papíry "na hlavu", a invalidní důchod.

• IDDQD
    IDDQD, 17.11.16 16:06:50  

Komu nejsou lhostejné ezoterické bláboly nebo např. syn, který nechal zemřít matku na rakovinu, aby se proslavil :10: tak se může přidat do skeptické skupiny, kde bych chtěl, aby se diskutovalo i o těchto věcech. Protože kromě Boha se rozšířila i tzv. alternativní medicína, která je snad nebezpečnější než jakékoliv náboženství.

https://www.diskutnici.cz/forum/3754-skeptici/

• Ondi
      Ondi, 17.11.16 16:25:15  

Kvůli alternativní "medicíně" nejsou vedeny války, pogromy, nejsou vražděni lidé.
      Nebezpečná je pro lidi pověrčivé a jinak esotericky zidealizované. Ovšem je tu ještě medicína přírodní - zdravá životospráva, pohyb, nepřežírat se a pod., ovšem jen na léčbu "civilizačních" chorob.

• IDDQD
        IDDQD, 17.11.16 16:40:04  

Pokud se v ČR s náboženským fanatismem setkáme, tak pouze v diskuzích. Jinak už je náboženství dost oslabeno. A pokud nebudeme přijímat uprchlíky, tak stále bude. Ale největším průserem byly církevní restituce.

Ale alternativní medicína, CDS, MMS a raw strava, toho se lidé v ČR chytají. Sice patříme mezi nejateistické národy, ale jsou lidé, které sice nevěří v Boha, ale jsou schopni věřit, že lékaři jsou vrazi v bílých pláštích. A to se mi právě nelíbí... :8:

• Hosamen
          Hosamen, 5.12.16 08:24:26  

Tak já vím o dvou extrémech s alterbativní medicínou. Jedna byla bylinkář, za kterým jezdili i Slováci na Moravě.
          Druhá byla o tom, jak nějaký léčitel vykládal o svých kvalitách, které oceňuje profesor na klinice. Jednou to slyšel doktor, který tam dělal a ten jenom řekl, že si ho profesor zve na určení, co to určitě není. To ovšem bylo na začátku minulého století.

• Rusalka
        Rusalka, 22.11.16 11:53:36  

to není medicína, to je prevence.

• chenrezig777
      chenrezig777, 19.2.17 03:36:00  

mas take celostni medicinu

• Paia
    Paia, 2.11.16 15:38:44  

některý lidi maj vážně "o kolečko míň"...
    http://siander.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=564375
    :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:

• BaronQ
      BaronQ, 2.11.16 19:55:57  

Farář je zřejmě chiropraktik a natažením nohou ji uvolnil prdy.

• DalkoT23
      DalkoT23, 2.11.16 21:09:10  

:1: :1:
      Já jsem celý život(Od vojny-kdy mě naměřili 181) diktoval 181 cm,ale "nedávno" cca 2000 jsem zjistil,že měřím 184 a od té doby jsem diktovat toto numero!!
      :14: Děkuji ti Bože,že jsi se o mě tahal se Satanem,on za členky,ty za hlavu a zůstalo to nerozhodně!!!

A teď mě nakopal život do "prdele",protože mi naměřili před operací jenom 183 - a já,proč mám ty bolesti zad??!
      Bože ty jsi vzal 1 cm zpátky,aby to byla fakt remíze 1:1??
      Ale taky dobrý - mohlo to skončit hůř!!! :14: :14: :14:
      :1: :1: :1: :1: :1:
      (ty fakta s cm jsou pravdivá) :2:

• BaronQ
        BaronQ, 2.11.16 21:47:09  

To pravdivé - záleží kdy - ráno jsem na 188 a večer na 186. Dá se to kompenzovat obuví, taže nemusím chodit v předklonu před boží představou )))

• DalkoT23
          DalkoT23, 2.11.16 21:52:50  

Počkej!!
          Myslím,že ráno na boso - to bych měl být "natáhlej"!
          Kurňa,takže přece si ho vzal zpátky!!
          :10: :10: :10:
          Boha ti!!

• BaronQ
            BaronQ, 2.11.16 22:18:37  

Ráno vždy vice samozřejmě naboso - na vině jsou plotýnky, tedy stlačitelná vrstva mezi obratly a odtud pochází i bolest... a obuv s velmi měkou podrážkou tu bolest eliminuje a k tomu i kompenzuje vzniklý deficit )))

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 30.12.16 08:22:48  

Otázka je, jestli měřili pořád tu stejnou nohu? :8: :15: :15: :15:

• Ondi
    Ondi, 27.10.16 22:02:33  

Tak se Vatikán rozhod, že mrtví patří církvi a musejí být pochování na církví extra posvěceném místě. To platí i pro popel kremovaných katolíků. Tedy žádné rozsypávání mimo hřbitovy. To je včil církevně trestný čin. Co se bude dělat s utonulýma v oceánech nezmiňují.

Jak odůvodnil jeden slovenský církevní mlučí "na konci světa bude duším dáno opět tělo". Jak se to bude dělat už nespecifikoval, ale bylo vidět, že se na to už těší.

Zvědavec by rád věděl, jaké tělo dostanou potracená embrya, jaké tělo dostanou zemřelí syfilitici a jaké tělo dostanou naši lovci mamutů, zahynuli-li sežráním šavlozubým tygrem.

• BaronQ
      BaronQ, 27.10.16 22:43:00  

To se nelíbí ani babičkám v kostele, že by s nimi musely virtuální svět sdílet i jejich sousedé, s kterými mají nevyřízené účty, jak to tak v sousedských vztazích mezi katolíky bývá, tedy láska až za hrob )))

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 28.10.16 06:56:47  

Důvod je prostý, i za pohřby se platí. :15:

• Ondi
        Ondi, 28.10.16 08:32:38  

Za vším jsou penízky. Velký majetek církve musí být dále rozšiřován. :2:

• Pavel.Hangurbadzo
          Pavel.Hangurbadzo, 28.10.16 10:11:18  

A bečícím věřícím ovečkám pořád nedochází, že náboženství je největší podvod, všech dob! :15: :15: :15:

• Ondi
            Ondi, 28.10.16 12:03:41  

Pobožní vsadili na tuhle chcípající kobylu a drží se jí, snaží se ji dostrkat do cíle, neboť mají v sázce domělou věčnou blaženost. Je to pro ně závod života a smrti. Pachtí se s touhle kobylou, ale cíl se jim vzdaluje.

Proto jsou naštvaní, když se jim tahle marná snaha připomene. Asi to ve svém nitru už ví, jak jednaj pošetile.

Říká se "za pravdu se lidé zlobí" a pro pobožné to platí nejspíš.

• Pavel.Hangurbadzo
              Pavel.Hangurbadzo, 28.10.16 12:27:40  

Nechtějí přijít o tu boží berličku! :15: :15: :15:

• DalkoT23
        DalkoT23, 2.11.16 14:45:37  

Teď jsi tím kladivem trefil přesně :13: :14: :15:

• Ondi
    Ondi, 17.10.16 05:38:50  

Týdenník Profil zveřejnil studii zadanou před rokem městem Vídeň. Dotázaných bylo 400 muslimských mladíků vyskytujících se v okolí vídeňských center mládeže. Třetina dotázaných uznává nutnost použití násilí při obraně uražené cti a uraženého náboženství (u mladistvých Čečenců je to každý druhý, u mladistvých Turků každý čtvrtý). Zaujímají vůči evropské kultuže nepřátelský postoj a cítí nutnost bránit islám (násilím, viz džihád = boj).
    Tato mládež je též silně homofobní a antisemiticky orientovaná. Dotázaná děvčata se k těmto ozázkám nevyjadřovala tak radikálně.
    Zdroj:
    http://www.profil.at/shortlist/oesterreich/hohe-radikalisierungsgefahr-muslimen-7642503

Zkrátka - Evropo třes se strachy. Sluníčkáři se snaží o převýchovu v ovečky, jestli se to podaří ??? Já pochybuji.

• BaronQ
      BaronQ, 17.10.16 11:47:37  

To je jen začátek. Sluníčkáři si neuvědomují, že náboženskou ideologii nelze změnit žádným příkladem, žádným protestsongem ani nabídkou jiné ideologie, která ve své historické zrůdnosti je naprosto stejná.

• IDDQD
      IDDQD, 24.10.16 00:09:30  

Snaží se slepit 2 nekompatibilní kultury. To nemůže dopadnout dobře. Některým lidem to bohužel dojde později. Snad nebude úplně pozdě. :11:

• Ondi
    Ondi, 15.10.16 15:29:55  

Nedávno jsme tu měli posvěcenou matku Terezu. Dnes jsem náhodou narazil na popis jí způsobených a Vatikánem uznaných zázraků.

1. Indka Monica Besra si vyléčila rakovinový tumor v břiše přiložením obrázku M. T. Její manžel však tvrdí, že se jeho manželka léčila již jeden rok a že se nejednalo o rakovinu, ale o medikamenty léčený neškodný tumor vyvolaný její TBC.

2. Braziliánec Marcilio měl v hlavě tumory jako následek bakteriální infekce. Když se jeho zdravotní stav zhoršil, tak se jeho manželka devět dní modlila k M. T. a když to nebylo nic platné, tak byl Marcilio operován, kvůli komplikacím dokonce dvěmi doktory. Když doktoři opustili operačná sál, tak měl být Marcilio vzhůru a zdráv. Tumory zmizely.

Zdroj:
    http://www.heute.at/science/gesundheit/Mutter-Teresa-Das-steckt-hinter-ihren-Wundern;art23696,1338413

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 15.10.16 16:13:33  

Byla to svatá hyena. Jejím svatořečením, si papež nasral do vlastního hnízda! :15: :15: :15:

• BaronQ
      BaronQ, 15.10.16 19:19:39  

Boží fanklub by měl přehodnotit své stranické směrnice a na tabuli záslužných pracovníků strkat lidi např. za propagandu nebo snahu pomoci lidem a ne za umělé "zázraky", které jsou v případě Terezy o to více kontroversní požadavkem chudoby a otřesných nehygienických podmínek, což brání jakémukoliv úspěchu, ale budiž. Placebo efekt zmůže hodně, ale nevyléčí zlomeninu, stejně jako nevyléčí nádor, ale může jej držet v latentním stavu, nachlup stejně, jako znecitlivění zlomeninu. Transparentní "zázrak" musí potvrdit neangaźovaní doktoři a musí se skutečně jednat o vyléćení, nejlépe demonstrovanou tou zlomeninou, která jde skutečně vidét i bez rengenu. Víra může být dobrou věcí, ale zároveň i bestií v hlavách některých ovcí, kteří pro ideologii nevidí svou vlastní rakovinu. Naštěstí, kanonizace nejsou brány vážně, tedy vždy s úsměvem jako vše z pohádkové říše Kazisvěta )))

• Hosamen
    Hosamen, 14.10.16 10:25:24  

ČLÁNEK 10
    Svoboda projevu
    1.
    Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje
    svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo
    myšlenky bez zasahování státních orgánů a bez ohledu na hranice.
    Tento článek nebrání státům, aby vyžadovaly udělování povolení
    rozhlasovým, televizním nebo filmovým společnostem.
    2.
    Výkon těchto svobod, protože zahrnuje i povinnosti a
    odpovědnost, může podléhat takovým formalitám, podmínkám,
    omezením nebo sankcím, které stanoví zákon a které jsou nezbytné
    v demokratické společnosti v zájmu národní bezpečnosti, územní
    celistvosti nebo veřejné bezpečnosti, ochrany pořádku a předcházení
    zločinnosti, ochrany zdraví nebo morálky, ochrany pověsti nebo
    práv jiných, zabránění úniku důvěrných informací nebo zachování
    autority a nestrannosti soudní moci.
    Evropská úmluva o lidských právech: http://www.echr.coe.int/Documents/Convention_CES.pdf

Pro úplnost si zde ocitujme celou zprávu MZV ČR:
    Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je hluboce znepokojeno dnešní provokativní akcí zorganizovanou skupinou „Iniciativa Martina Konvičky“ před velvyslanectvím Království Saúdské Arábie.
    I když se organizátoři snažili svou akci uvádět jako humoristickou, MZV – tak jako při předchozích příležitostech – ji považuje za přímou urážku náboženské skupiny. A to i proto, že se koná v době největších muslimských svátků a pouti do Mekky. Této skutečnosti si byli organizátoři dobře vědomi, jak dokazuje pojmenování jejich akce.
    Ministerstvo zahraničních věcí odsuzuje co nejdůrazněji jakoukoli podobnou aktivitu, která šíří náboženskou nesnášenlivost, vnáší nevraživost do české společnosti a tím poškozuje obraz České republiky ve světě.

• BaronQ
      BaronQ, 15.10.16 18:50:20  

Jednou jsem slyšel o Konvičkovi na ČT24 a dodnes nevím, v čem se angažuje a s obrazem CZ, tedy z toho, co šlo vyčíst v našich denících, naposledy to byla dehonestace presidenta výměnou státní vlajky (to si u nás nedovolí ani anarchisté) a nějaká vajíčková válka. Všude mají svých problémů dost, takže "obraz" se až tak moc nesleduje a ve známosti jsou skutečně jen skutečné ostudy.

• Hosamen
        Hosamen, 17.10.16 13:49:12  

Konvička je vysokoškolský učitel, který útočí proti islámu, a je členem té antiislámské organizace.
        Jeho problém je v tom, že své názory projevuje způsobem způsoby, které jsou dost sporné.
        Autor upozorňuje ta fakt, že Konvička jednal legálně a byl odveden, jinak řečeno, proč mu povolili akci, kterou nedovolili policisté začít.

• Hosamen
          Hosamen, 17.10.16 14:16:38  

Je to možné také říci takto, Konvička udělal výtržnost při které použil napodobeniny zbraní v oděvech připomínající muslimy a byla hrůza a soud to nesoudil, byl to přestupek.
          Pak se poradil s právníkem jak jednat proti islámu, ten mu poradil, že v rámci EU je jedno z lidských práv kritika náboženství. Tak ohlásil shromáždění, policie zjistila, že je to u velvyslanectvi Saudské Arábie, nenechali ho mluvit a vláda ho obvinila, omluvila se velvyslanectví a museli ho pustit, nic neudělal.

• Ondi
        Ondi, 17.10.16 14:06:00  

Každý moudrý panovník si držel svého prostořekého šaška. Ovšem i ten šašek tu prostořekost může přehnat a být sťat.

I šašek musí respektovat určité hranice etiky.