Ateistická společnost

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Paia (2019-11-21 08:42:03)sirStanley (2019-11-21 06:08:24)Ondi (2019-11-21 04:08:19)kwai.chang.caine (2019-11-21 00:27:52)jonatan (2019-11-20 20:19:08)rose66 (2019-11-20 12:02:52)Hosamen (2019-11-15 09:54:10)slavidan (2019-09-19 15:03:53)DalkoT23 (2019-08-31 11:43:12)Antony52 (2019-06-02 09:28:03)Kostic33 (2019-04-10 21:28:46)paravan (2019-04-09 11:52:25)arecuk (2019-01-22 18:28:10)Azazel-Andel (2019-01-05 08:21:38)chenrezig777 (2019-01-01 22:22:23)Divobyj (2018-11-15 20:36:49)Anthony.66 (2018-10-11 09:44:52)Rusalka (2018-10-08 10:27:29)puregold (2017-12-09 13:37:19)IDDQD (2017-05-13 21:41:06)BaronQ (2017-02-08 02:28:24)josef-hrebicek (2016-06-02 23:37:50)Xyz123 (2016-05-29 15:48:01)
Ateistická společnost
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 5 349 | Členů: 23
Správci: sirStanley (hlavní), Hosamen

“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Ondi
    Ondi, 21.11.19 04:08:19  

Jo, jak tak koukám, tak diskutníci za čtvrt roku končí. Ani nevím, jestli existuje někde podobné forum, kde by se dalo tak trochu "pokecat".

• sirStanley
      sirStanley, 21.11.19 04:55:26  

myslím že až se bude blížit konec že se něco objeví, ono diskuzních for je mhoho, ovšem najít podobné jako toto, s jednoduchým designem a stromovým zavěšováním příspěvků asi moc není, vlastně nevím o žádném

uvidíme..

• jonatan
    jonatan, 19.11.19 12:50:03  

“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Z čehož vyplývá že existenci Boha nelze zatím ani vyvrátit ani potvrdit. Pokud se ale důkaz najde ateisté se stanou katolíky? nebo kým?

• Paia
      Paia, 19.11.19 13:34:47  

vy, pambíčkáři si myslíte, že každej jedinec potřebuje něco nadpřirozenýho, k čemu by vzhlížel, co žádal o rady a pomoc, k čemu se kál za prohřešky z správnejch mravů a žádal odpuštění...
      jenže my, ateisti, se bez toho klidně obejdeme, poněvadž víme, že každej jedinec to výše uvedené nepotřebuje, že to sháněj jen ti životně a duchem "slabší", a taky totální pokrytci, co se nedokážou sami poprat s životem a hledaj k tomu nějaký berličky

a důkaz existence se beztak nikdy nenajde, neb sama podstata, složení a struktura Vesmíru to zcela vylučuje, ale to je zase něco, co pámbíčkáři odmítaj poslouchat a nikdy to nepochopěj

• Ondi
      Ondi, 19.11.19 19:46:26  

Existenci nějaké bytosti lze dokázat ze stop, které zanechala, z jejích exktementů, z chlupů a z pozůstatků mrtvého jedince.

Londýnské přírodní museum mělo například vycpaného Blbouna Nejapného, než nějaký, zřejmě bůhví čím osvícený, ředitel onoho musea prohlásil "je to zaprášené a opelichané - vyhodit". A tak máme jen díky několika kresbám a kosterním pozůstatkům důkaz o existenci dnes už vymřelého Blbouna Nejapného. O nejakých autentických kresbách boha, či jeho vycpané figury není bohužel ani potuchy.

Co se týče toho chudáka ptáka, tak se ví, že byl těžký na létání a zobal ovoce spadené na zem.

Co se ví o bohu? Co zobe, jak je těžký, má peří, štětiny, ostny, nebo chlupy ...? Kdybych byl nějaký v existenci boha věřící, tak bych si položil otázku "kdepak pobývá tahle bytost, čímpak se živí a co umí?. Podle toho, co jsem se doslechl, tak má být bůh pobožných lidí velmi silný, velmi rychlý, velmi vědoucí, velmi nesmrtelný, neprůstřelný a velmi šikovný. prej může sníst na posezení tunu muchomůrek zostřenou o tunu hrachu a fazolí ... a nedostane ani větry. Podle pověstí dokázal vzít neviditelně malé zrníčko prachu, vymodelovat z něj nějakou bakterii a vdechnout jí život. Je to pravda, pobožnej vědátore?

• jonatan
        jonatan, 20.11.19 00:04:26  

Bohudík to pravda není kde si na to narazil dej odkaz ať se také pobavím. Ale vy od toho utíkáte jak politici. Já jsem se ptal co se stane když se najde důkaz že existuje Bůh. Co z vás bude katolíci nebo kdo?

• Ondi
          Ondi, 20.11.19 02:06:24  

Až se najde, bude to doufám v novinách. Pobožní by si měli dát raděj narkózu, aby to s nimi samou radostí neseklo o zem.

Osobně si myslím, že to ale vůbec nehrozí, takže se pobožní mohou modlit dál o sto šest, děkovat bohu za co je napadne a žadonit na něm nějakej ten zázrak. :2:

• Paia
          Paia, 20.11.19 07:48:37  

i kdyby se hypoteticky nějakej důkaz našel, prakticky napořád zůstanu absolutním bezvěrcem, ale to ty nemůžeš chápat...

• jonatan
            jonatan, 20.11.19 13:12:15  

Tak jste upřímní vypadá že nevěříte z více důvodu než je jen ten důkaz.

• Ondi
              Ondi, 20.11.19 19:45:06  

Stačí dodat jediný nezpochybnitelný důkaz a není nutno věřit, páč se bude vědět.

• sirStanley
              sirStanley, 21.11.19 05:01:12  

za mne ano, nevira je u mne jen jeden z důvodů proč brojit proti náboženství, jsem přesvědčen že i samotná víra v Boha je, může být problém. ve svém důsledku vlastně každá náboženská víra podněcuje netoleranci vůči jinak smýšlejícím, umí zradikalizovat jedince, pokřivuje vnímání reality jako takové... atd.

• Paia
                Paia, 21.11.19 08:42:02  

souhlas, k tomu mám dokonce před mnoha a mnoha lety stvořenej můj vlastní citát:
                Za všechny války, co kdy na světě byly, jsou a budou, můžou náboženství.

• Paia
    Paia, 9.10.19 08:09:14  

tohle mluví za vše
    https://www.henryho-prdel.cz/

• Ondi
      Ondi, 9.10.19 12:54:24  

Dobrá klasika. :1:

Zrovna jsem se dočetl, že islám zakazuje panenky a medvídky. Je to neislámské.

• kwai.chang.caine
        kwai.chang.caine, 11.10.19 15:13:59  

A u nás v obchodech zase máme nekřesťanské ceny.

• Ondi
          Ondi, 11.10.19 16:09:32  

To je fakt.
          A ještě nekřesťanštější nájemné a ceny za nemovitosti. :1:

• kwai.chang.caine
      kwai.chang.caine, 11.10.19 15:13:24  

Včera jsem šel po hlavní ulici a jistý jedinec tam zrovna vykřikoval cosi o Ježíšovi. Tak jsem si na to hned vzpomněl.
      Vzal si na to dokonce mikrofon s kombem na baterie, aby ty nesmysly byly ještě více slyšet. Podle hesla, že čím větší hluk, tím více pravda.

• Ondi
        Ondi, 11.10.19 16:11:23  

:1:
        Třeba by to stálo za zkoušku ho polejt svěcenou vodou s odůvodněním testu jestli mu narostou andělská křídla a objeví se LEDky nad hlavou.

• rose66
        rose66, 12.10.19 11:11:25  

Měl uvažovat o jednání Krista, který nehulakal:
        Matouš 12:18–21
        18 „To je můj služebník, kterého jsem vyvolil, můj milovaný, který má moje schválení. Vložím na něj svého ducha+ a objasní národům, co je právo. 19 Nebude se hádat ani křičet ani nikdo neuslyší jeho hlas na hlavních ulicích. 20 Nalomený rákos nedolomí a doutnající knot neuhasí, dokud nedovede právo k vítězství. 21 A národy budou vkládat naději v jeho jméno.“

• sirStanley
        sirStanley, 12.10.19 12:10:59  

to byl určitě nějaký ten pošahanec z Triumfálního centra víry ,ti se se dokážou řádně odvázat :1: :1:

https://www.youtube.com/watch?v=blYXxg5Du8k

https://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ

• jonatan
          jonatan, 13.11.19 15:10:23  

druhá díra do prdele to je boží :1:

• jonatan
          jonatan, 13.11.19 15:13:31  

druhej příspěvek: dokáží ateisté svoji víru takhle prožívat,nebo jen tiše závidí?

• sirStanley
            sirStanley, 13.11.19 15:14:46  

ateismus je absence náboženské víry

• Ondi
            Ondi, 13.11.19 16:17:30  

Ano. Prožívám si svoji víru, že mne vakcinace ochrání proti chřipce. Věřím, když sedám do auta, že z něj ve zdraví zase vystoupím. Rok jsem se Rok staral o Královnu noci a věřil, že mi vykvete. Má víra byla včera v noci naplněna. :1:

Ano jsem věřícím člověkem, ale vybírám si to, čemu se dá věřit. Slibům politiků nevěřím. A pochopitelně už vůbec ne slibům profesionálních lhářů. :1:

• jonatan
        jonatan, 13.11.19 15:07:36  

Říkáš "cosi" a říkáš "nesmysly". Teda říkáš nevím co to je,ale je to nesmysl,což může napsat jen člověk co má předsudky a nezajímá ho skutečná pravda.

• sirStanley
          sirStanley, 13.11.19 15:13:34  

a ta tvá,jediná a pravá skutečná pravda je určitě ta biblická o Ježíškovi,že? :15:

• jonatan
            jonatan, 14.11.19 22:25:34  

No to zde zaznívají převážně ideologie a ne pravda. Pravda je nezávislá a bez vlastníků a přívlastků.Je sama o sobě.

• kwai.chang.caine
          kwai.chang.caine, 13.11.19 15:18:22  

Ale zajímá.
          https://www.youtube.com/watch?v=goQtQb-U7OI

• Ondi
            Ondi, 13.11.19 16:08:20  

To je opravdu realita ???
            Takováhle "kultůra" mi akorát zvedá žaludek. "A zase se mi chce blejt."

• kwai.chang.caine
              kwai.chang.caine, 14.11.19 12:37:58  

Konkrétně toto je zcela reálná parodie :6:. Ale silně vystihující podstatu...

• Ondi
                Ondi, 14.11.19 13:29:55  

Jestli je to parodie, a má vést k jakémusi zamyšlení nad problematikou, tak si myslím, že je kontraproduktivní. Schválně jsem se zeptal manželky, co si o tom myslí. Při prvních pubertálních vulgarizmech odešla.

Jedinou omluvu bych spatřoval u autora a interpretů v reakci na znásilňování náboženskou ideologií v dětství. Něco jako druh pomsty za utpené bolesti a příkoří.

• kwai.chang.caine
                  kwai.chang.caine, 15.11.19 02:00:47  

Konkrétně u této umělkyně se to v textech vulgarismy jen hemží, je to něco jako "Záviš v sukních". Stačí si do vyhledávače zadat Mucha. Leč také to nevyhledávám a upřednostňuji jinou tvorbu.
                  Ale zde je to, myslím, trefné a k tématu. A navíc to uzavírá cyklus příspěvků. Ostatně i ona v jedné své písni zpívá něco o cyklu... :6:

• jonatan
                jonatan, 14.11.19 22:22:15  

No jakou podstatu dokončuj myšlenky já jsem nikdy neviděl tyto lidi co jsou parodovaní.I když existuji a asi jim to patří že je parodují.

• kwai.chang.caine
                  kwai.chang.caine, 15.11.19 01:43:23  

Já je viděl (nejednou) a zmiňuji to mimo jiné o pár příspěvků výše, načež to vyvolalo tento strom debaty. Tak aspoň v něčem se shodnem :2:.

• jonatan
                    jonatan, 17.11.19 22:07:55  

Tito lidé nejsou věřící v Boha asi nemůžeš mluvit o normálních věřících kterých je většina a kteří nedělají tyto šílené věci.Nebylo by to atraktivní.

• Ondi
                    Ondi, 18.11.19 00:24:07  

Bohové jsou Jonatáne produkty lidské fantazie zrcadlící lidské tužby. Proto má každá doba, každá kultura a každý zbožný člověk své bohy, či mono-boha.
                    Protože nikdo nikdy žádného boha v reálu nespatřil, je bůh a jeho vlastnosti jsou svobodně volitelné.

Ty si Jonatáne děláš nárok na toho "správného" boha, na tu "správnou" ideologii, ale měl bys pochopit, že ti jiní pobožní mají také toho "správného" boha se svojí "správnou" ideologií. Proč si nemůžeš odpustit soudy nad alternativními náboženskými ideologiemi? Jako pobožný člověk by jsi mohl přenechat tenhle soud svému bohu. Ty přece věříš v povídání o božím soudu po smrti, že jo?

• jonatan
                    jonatan, 18.11.19 12:46:29  

Problém je v tom že je zde pojednáváno o mém Bohu,ale to co o něm učeno není takže tu prezentujete něco s čím většina věřících nesouhlasí. Kdyby jste tu dalo nějakého věřícího co se opravdu řídí učením Ježíše určitě by jste neslyšeli vulgární slova nebo jednání. To by se vám ale těžko kritizovalo, takže tu dáváte nějaké extrémy nějaké náboženské magory.

• Ondi
                    Ondi, 18.11.19 13:38:41  

To, co šamani, sutanáši a jiní bohologové učí jsou opět jen standard-tizované představy nějakých lidí postižených halucinacemi o bozích. Bohové jsou produkty lidské fantazie a s tím se nehne. Halucinace jsou denními a živými sny, mohou být jak vizuální, tak akustické, čichové a dokonce i hmatové ... a různé kombinace. Lidský mozek není hodinový strojek, ale šílený spletenec neuronů. Někdo trpí halucinacemi, jiný fobiemi, zase jiný perverzitami .... prostě je každý člověk individuum a proto má každý zbožný člověk svou představu o nadpčirozených bytostech, jakými jsou bohové, čerti, andělé, svatí atd.

Jestli Ježíš nějaké dogma stvořil se smí pochybovat. Ty výše zmíněné halucinace se týkají i Ježíše a i jeho dvanáctce. Zkrátka pro tvoření křesťanské ideologie byl zapotřebí nějaký mučedník, a popravený kazatel a buřič se jim hodil. I Kozina byl popraven, Hus také a spousta jiných lidí. Ježíš by prostě jeden z obětí lidské hlouposti a lidské neurózy.

O nábožných magorech píšeš ty, Jonatáne, ne já. Jako akceptuji transvestity a homosexuály, tak akceptuji i pobožné lidi.

Motto: Žít a nechat žít lidi, kteří se chovají slušně, živí se vlastní prací a nikomu neubližují. Pravda má vítězit nad lží, jenže náboženské ideologie jsou plné lží a podvodů.

• jonatan
                    jonatan, 18.11.19 14:26:29  

Problém je v tom že to co tu píšeš píšeš pod vlivem halucinací. Jak víš že Ježíš byl také pod tímto vlivem? Dále obracíš běh dějin, jelikož prvně byl mučedník a potom teprve křesťané jeho následovníci. Nebylo to tak že kdesi odnikud se vzali křesťané a sehnali si mučedníka.

• Ondi
                    Ondi, 18.11.19 16:23:48  

Máš to hochu pomatené, hochu.

Za prvé jsem neviděl ani boha, anděly, čerty ... a ani vodníky. Také jsem nikdy neviděl boží zázrak, neslyšel andělské harfy, nečuchal andělské vůně a neslyšel hlasy neexistujících bytostí. :1:

No a za druhé je to tak, že ti tví pra-křesťané byla jakási židovská sekta, která byla pronásledována v Palestíně vlastními soukmenovci, která zdrhla do Itálie a tam byla opět pronásledována jako škodná. Křesťanská ideologie vznikala postupně a byla též obměnována podle toho, jaký magor jí zrovna velel.

Tady máš jednoznačnou paralelu i ke komunistické ideologii. Ta původní požadovala právo na spravedlivost, na solidaritu (bratrství) a na svobodu. No a zvrhla se v diktaturu proletariátu (to jsou nevzdělanci, nemajetníci a často také nemakačenkové) a ve vraždící ideologii, podobně jako ta křesťanská ideologie.

Lidé jsou už takoví, jací jsou, dobří i zlí, pravdomluvní i lháři, poctivci i podvodníci, altruisti i vrazi. Takoví lidé jsou zastoupeni i v každé náboženské společnosti. No a když se do čela někaké náboženské ideologie dostane magor, tak to může skončit jako 1974 v Quajaně, v Jonestownu.

• jonatan
                    jonatan, 18.11.19 17:31:36  

No tvůj problém je v to že nedokážeš rozlišovat. Teda jedině komunisty si vystihl přesně dál je to všechno jinak. Učení Ježíše nelze nijak měnit je zapsáno v Bibli. Podle něj se řídí křesťané. Pokud myslíš náboženství a jeho organizace tam se to někdy dělo nebo děje. Mohu jen říci že dnešní Katolická církev nevlastní žádné tanky a papež nenabádá nikoho k násilí a vraždám.

• Ondi
                    Ondi, 18.11.19 20:26:18  

Příští rok to bude akorát čtyři sta let, kdy vzplála dlouhá občanská válka kvůli rozdílnému chápání tvé bible. Podle odhadů stála životy až třetinu Evropanů a nesmírnou bídu, hladomory a epidemie. Vše pro "lepší" interpretaci božího milování. To, že tato sebevražedná jatka oslabila Evropu natolik, že pobídla Turky k výpadům do Evropy nemusím snad zmiňovat.

Ten novej testament (nová smlouva nikoho s nikým) začal vznikat koncem prvního století n.l., tedy v době, kdy účastníkům popravy onoho potulného kazatele táhlo na sto let. Věru velmi pečlivá dokumentace událostí. :1:

Každý normální člověk si dovede představit, jak lidová tvořivost účelově překroutí to, co jedna paní povídala, že jiná paní povídala.
                    No, faktem je, že se od té doby na té knížce pilně pracuje. A to nejde jen o vznik Pekla a o zrušení Pekla. :1:

Zajisté Jonatáne nepopřeš, že církevní systém je diktatura ... a která diktatura se kdy nezvrhla do nelidského systému?

• jonatan
                    jonatan, 19.11.19 02:27:45  

Všechno co píšeš jsou pohádky,kterým věřiš jenom ty :13: asi nestuduješ dějiny.
                    Co tím je míněno cirkevní diktatura-které církve jak se to projevuje? Má snad pan farář svoji policii a armádu aby tu diktaturu udržoval? pokud tedy myslíš katolíky. :2:

• Ondi
                    Ondi, 19.11.19 11:21:57  

:1: :1: :1:
                    "Má snad pan farář svoji policii a armádu aby tu diktaturu udržoval? pokud tedy myslíš katolíky."
                    A co takhle kuchařka s válečkem na nudle ..? Ty jseš fakt naivka. :1:

Ten magor z Jonestownu měl armádu a také ji použil. A je to 45 let, historiku. :1:

Církve mají své pobožné, kteří s radostí plní jim udělená nařízení, pronásledují a vraždí lidi jiného světonázoru. Jestli máš na mysli momentánní bezmocnost evropských církví, tak věz, že se tyhle snaží opět získat svou moc, jakou měly kdysi. No a kam to povede je vidět i u našeho severního souseda. A to je jen slabý odvar. Můžem si tipnout, kdy prosadí zákon o "urážku" náboženství s odpovídajícími postihy. A urážkou náboženství je třeba i bezbožnost.

To bys mohl vědět z dějin, které si sice možná čteš, ale nic nechápeš.

• jonatan
                    jonatan, 19.11.19 11:58:28  

No tak dáváš za příklad pár fanatiků v americe? a miliardy slušných věřících takticky necháš nepovšimnuty. Goebbels by s tebe mněl radost. Všechno co píšeš není pravda. Nevíš co je sekta nevíš co je fanatismus? A nevíš co učil Ježíš, tedy základní nedostatky,aby si dokázal diskutovat tak aby to aspoň vypadalo že by to mohla být pravda. :13: Papež snad Polsku diktuje zákony a mě se líbí že tam zastavili šíření fantiků z LGBT magory co chtějí abych děckám neříkal kluk a holka že si potom vyberou čím chtějí být. těm co si vyberou něco jiného je 0,00hovno% a jí mám krs to šikanovat statisíce dětí co potom budou zmatení co si mají obléct šatičky nebo kalhoty.

• Ondi
                    Ondi, 19.11.19 12:31:30  

Myslíš, že fanatizmus pobožných vedl ke křižáckým tažením, že fanatizmus vedl k zákazu hygieny ve Středověku (ano, koupele byly zákázány jako hnízdiště neřesti), vyvraždění koček s následnými epidemiemi moru?

Tvá poslední věta je úkazem toho, že nemáš ponětí o problematice lidí, kteří se necítí ani jako muž a ani jako žena. O tom jsem dost četl, abych jejich stanovisko pochopil. V civilizovaných zemích je zaváděno takzvané třetí (nebo neurčité) pohlaví. Od loňska je zavedeno i v Německu, Rakousku a Nizozemí.

Mne by zajímalo, co bys s těmihle lidmi (pohlaví X) udělal. Poslal je do vězení, nebo je upálil na hranici? Co by pobožný člověk, tak bys mohl najít výmluvu v představě, že to ten tvůj vymyšlenej pámbíček takhle chtěl. Tak co ti nařizuje pámbíček, abys si myslel? Nebo ti to nařizuje tvůj nadřízený v sutaně?

No a ministra propagandy třetí říše jsi už zmiňoval, byl katolíkem. Asi ho vedl ten tvůj pámbíček a vkládal mu do úst pověstnou lživou propagandu. :1:

• jonatan
                    jonatan, 19.11.19 12:44:38  

ministra propagandy třetí říše nebyl katolík ale protestant tedy přívrženec odpadlé církve. Jinak třetí pohlaví to jak vypadá? kříženec vaginy s penisem? klidně svými klukovi říkej "třeťopohlavníku" a nasď mu podprdu a slipy.

• Ondi
                    Ondi, 19.11.19 23:36:03  

:1: Tvé znalosti jsou ubíjející - ubíjí realitu. :1:

Z wiki : "Jeho rodina byla katolická" ... a zřejmě Jožina i katolicky pokřtila.
                    I vůdce 3. říše byl katolíkem. :1:

• jonatan
                    jonatan, 20.11.19 13:21:55  

No kdyby si četl Wiki. dál, tak se z něj stal odpadlík, nebyl tedy katolík.Stejně tak Hitler. Sice byl pokřtěn jako drtivá většina tehdejších novorozenců,ale byl z církve vyloučen,exkomunikován,a podle papežské encykliky Mit brennender Sorge z roku 1937 neměl právo se považovat za věřícího.

• Paia
    Paia, 5.10.19 10:05:19  

Ptá se kudlanka nábožná jetele:
    „Jeteli, proč se nemodlíš?“
    „Nechci být spasen.“

• Ondi
      Ondi, 5.10.19 16:58:58  

• jonatan
      jonatan, 14.11.19 22:28:37  

problém je že i když se nemodlil bude spasen.

• Ondi
        Ondi, 15.11.19 01:21:14  

Jetel nemá volbu ... člověk ji má. :2: