Kočky a kocouři

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
383940 (2019-01-23 00:53:37)Codex (2019-01-22 15:37:42)dana.hoyerova (2019-01-22 13:35:11)katerina.1789 (2019-01-22 09:57:59)Ucik (2019-01-20 19:04:07)Dopaminka (2019-01-19 23:17:30)Paia (2019-01-19 20:56:11)od10k5 (2019-01-19 20:48:03)kobylatko (2019-01-19 15:35:49)Lidule (2019-01-18 16:13:15)Sten (2019-01-18 09:23:29)Peregrina (2019-01-18 08:42:14)Magdalena.Katka (2019-01-18 04:36:30)Mr.Flibble_SunnyBoy_Slan (2019-01-05 10:38:01)Dorka12 (2018-12-30 23:50:38)19Blesk (2018-12-29 19:35:18)pavucina.k (2018-12-24 14:32:11)beastisbest (2018-11-09 22:07:42)FromMontana (2018-11-04 12:44:46)Lin (2018-10-21 10:33:47)beLIEve (2018-09-19 21:37:09)RanMori (2018-09-11 20:53:28)MarijaKes (2018-07-07 07:07:02)
Kočky a kocouři
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 7 209 | Členů: 38
Správci: Peregrina (hlavní)

vše o těchto úžasných chlupáčích

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• pafkak
    pafkak, 17.1.19 18:18:17  

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/nehoda-ceskolipsko-kocour-volant-rizeni-nehoda.A190117_162825_liberec-zpravy_jape
    Tak tohle je teda nářez :7: Ale úplně živě si to celé od počátku dokážu představit :1:

• Lidule
      Lidule, 17.1.19 19:51:44  

To se cesta na veterinu pěkně prodražila :1: jo má mi pořádnou přepravku ...

• Codex
      Codex, 18.1.19 02:28:32  

no to se echt prodražila... vzhledem k tomu, že zvíře má být bezpečně zajištěno aby se nepohybovalo po automobilu :7:

• Lidule
    Lidule, 12.1.19 12:01:29  

něco málo foteček z dneška http://21voderacek.rajce.net/Kocicaci_a_zima

• Dopaminka
      Dopaminka, 12.1.19 13:22:35  

:4: Krásné.

• pafkak
      pafkak, 16.1.19 12:34:41  

Nemá Flešu něco s očima? Má takovej smutnej pohled. Jako kdyby měla nějaký zánět. Ostatní číči koukaj veseleji.... :5:

• Lidule
        Lidule, 16.1.19 16:11:49  

Občas ji z očí teče ale to je hlavně v létě ... když jsem s ní byla na veterine když se k nám nastehovala zmínila jsem se o ockach a vet říkal že to není nic hrozného co by ji ohrožovalo a vzhledem k tomu že s ní nejde nijak manipulovat aniž by se bránila nechce ji ničím trapit samozřejmě pokud by to byl extrém budem to řešit ... něco podobného má i jeden náš pes taky mu občas teče z očí také v létě a mel předepsané kapky ale stejně se mu to furt vrací ...

• Lidule
          Lidule, 16.1.19 16:12:27  

A jako kapo všech musi mít vážný vyraz :1:

• pafkak
            pafkak, 16.1.19 16:33:55  

No to mě taky napadlo..... :1:

• pafkak
          pafkak, 16.1.19 16:33:20  

Jednou to naše číča měla a veterinář říkal, že je to infekce z trávy a měla to právě v létě jak i ty píšeš.Dal ji na to 1 tabletku a ta stačila na to,aby bylo po problému.... když tak se ho na to zeptej....

• Lidule
            Lidule, 16.1.19 17:54:07  

Nejlepší by bylo jí vzit s sebou nerada řeším takové věci přes popis ale ji dostat do přepravky a tam ven - když jsem ji tam mela vylezla mi na záda a nechtěla se pustit držela fest ... hlídám ji a kdyby to měla opravdu hnusné beru rukavice a jedem ...

• pafkak
              pafkak, 16.1.19 19:00:28  

Vidíš jak to sleduju pozorně a mrzí mě, že jsi ten problém potvrdila. Ono to třeba nijak neohrožuje její zrak, ale je to asi nepříjemné- svědění, pálení a možná proto je pak taková nevrlá. Zajímavé je, že to nemají ostatní číči. Zřejmě to není přenosné. Jinak problém s klecí znám. Málokterá kočka to snáší..... :5:

• Lidule
                Lidule, 16.1.19 19:16:40  

Ona je taková od zacatku co jí mame, nemáme ji od kotěte jako ostatní přišla k nám už jako dospělá a i přes veškerou snahu aby nám dovolila víc nechce a jakmile vidí že se něco na ni chystá utíká ... proto jsem další kočky učila hned od mala aby si nechali líbit hodně veci - otevírání tlamičky, zavírání do přepravky, kontrolování usi, ... a dnes není problém když jim chci třeba dát tabletku na odčervení, na veterine jsou v klidu dokonce i předou a nechají se od veta prohlédnout což s Flesuli nejde i když jsem se snažila ...

• pafkak
                  pafkak, 17.1.19 17:19:44  

Napadlo mě....až budeš mít cestu na veterinu tak se ho na zeptej...Možná by bylo dobré mu když tak ukázat i fotku. Třeba ti na to něco dá a nemusíš Flešu tahat s sebou.Lepší by byla tabletka než nějaká vodička na vyplachování očí.....to by byl asi horor a možná by se od vás odstěhovala.. :5:

• Lidule
                    Lidule, 17.1.19 19:48:02  

Dneska má kupodivu očka naprosto čistá :4:

• pafkak
                    pafkak, 17.1.19 19:49:27  

No ták.....třeba jsem to přivolal že jsem si toho všiml....to jsem rád :13:

• Lidule
                    Lidule, 17.1.19 19:53:55  

Zase na nás pred barákem čekala tak jsem si toho všimla :4:

• 383940
    383940, 1.1.19 12:27:56  

Radost z mazlíčků přeji všem na fóru Kočky a kocouři

:4:

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 19.12.18 04:27:15  

Všem kočkomilům a jejich miláčkům přeju hezké Vánoce!

https://i.nahraj.to/f/2b0k.jpg

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 23.12.18 10:18:36  

Přeji všem příjemné prožití prožití vánočních svátků v klidu pohodě a ve zdraví těm dvounohým ale i těm čtyřnohým. :15:

• Lidule
      Lidule, 23.12.18 19:24:52  

Tez prejeme vsem krasne Vanoce a hodne zdravicka to je nejdulezitejsi ...

• kobylatko
      kobylatko, 23.12.18 20:18:13  

Taktéž všem přejeme pohodové Vánoce a Nový rok :2: :2: :2: .

• Ucik
      Ucik, 24.12.18 08:21:47  

Taky přeji všem šťastné a veselé Vánoce :2:

• kobylatko
    kobylatko, 13.12.18 12:01:59  

Tak jsem měla před pár dny štěstí a podařilo se mi v adventním kalendáři Brit si něco vykliknout pro můj zvěřinec,a to slevový voucher na nákup v jejich e-shopu :2: :2: .Psiska mají granulí dost a tak jsem vzala za slevový kupón granulky kocourkovi a když už tak 8kg pytel :2: .Foxíček má tedy pěkný Vánoční dáreček :2: .
    https://img19.rajce.idnes.cz/d1903/11/11301/11301717_c9c2ee20a4a76a2d394718cd06e7037f/images/Fotografie10762.jpg?ver=0

• kobylatko
    kobylatko, 12.12.18 22:16:38  

Broučci krásný :2:
    http://pisanek.wixsite.com/pisanek/blank-c6mv

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 14.12.18 05:19:43  

Kočičku z útulku si vzít nemůžu, už mám čtyři, tak jsem jim aspoň poslala malý příspěvek na Vánoce.

• Lidule
      Lidule, 14.12.18 20:22:52  

Uz ted je mi jasne ze v budoucnu budu chtit dal kocicky takze bud utulek a nebo nejaka ktera se najde ...

• Lidule
    Lidule, 6.12.18 18:25:57  

Hlásím ze zítra jedu s naší Tečkou opět na veterinu, žádný komplikace nenastali jen ji chci zase ukázat jak na tom je, řekla bych že už dobre jen je potřeba aby měla už vetsi pohyb a ten doma mít takovej nebude i když tam má hracky, pouštím ji tam společnost byla bych ráda kdyby byla už venku s ostatními ...

• Lidule
      Lidule, 7.12.18 17:46:12  

Tak Tečka je zpátky mezi ostatními, není důvod ji dal držet doma, ještě není úplně fit ale bolesti už nemá bez léků a víc ji to pomůže aby posilnila nozky když bude nucena víc chodit i když doma jsem se snažila si s ní hrát nebo aby za mnou chodila nebylo to ono ...

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 8.12.18 04:38:17  

Ono pro ni bude znamenat hodně i to, že bude ve svém prostředí, může obnovit své zvyky, přece jen, když jste ji měli doma, bylo to pro ni jiné. Myslím, že se nám Káča taky rychleji uzdravovala, když jsme ji už pustili (nejdřív vynášeli, když tolik chtěla) na zahradu. Taď už zase skáče spíš jako opice než jako kočka.

• Lidule
          Lidule, 8.12.18 08:20:30  

Presne nadsena jsem nebyla ze je doma ale musela jsem vydrzet i kdyz kocicaky jsem k ni poustela stejne to nebylo ono ... jsem hrozne rada ze je uz venku ...

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 5.12.18 05:13:13  

Tak vám musím napsat, jaký jsem zažila šok.
    Ráno jsem- jako každý den- otevřela do ložnice, naše kočky se chodí pomazlit. Tentokrát přišly Káča s Mickou a místo, aby se chtěly mazlit jako obvykle, začaly obě vrčet jak psi a koukat pod postel. Koukala jsem, co se děje, najednou Micka vyvřískla, skočila pod postel, ozvalo se písknutí a chřupnutí- a vynořila se s ohromným potkanem. Tedy já jsem v tomhle směru dost odolná, vím že tihle tvorečkové jsou kolem baráku a někdy i ve sklepě, ale v ložnici pod postelí??? Seděla jsem hezkou chvíli jak praštěná. Micka s úlovkem obešla barák, pochlubila se ostatním kočkám a pak mi ho odevzdala, abych ho mohla uklidit do popelnice. Následně s Kačenou pročmuchaly celou ložnici, ale už nevrčí a jsou v klidu, takže už tam nic není.
    Ještě že ty naše holky chlupaté máme!

• Paia
      Paia, 5.12.18 09:41:17  

hezký!
      jak jednotka rychlýho nasazení :1:

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 5.12.18 15:37:20  

To teda jo.To že naši občas něco takového uloví venku fajn ale ulovit to v baráku tak mě asi klepne.Šikulky :15:

• Magdalena.Katka
          Magdalena.Katka, 5.12.18 16:43:32  

No se mnou to taky pěkně zamávalo! :1:

• Lidule
      Lidule, 5.12.18 17:45:35  

Sikulky, my jsme meli v mistnosti kde mela manzelova babka kuchyn a ted tam je hromada harampadi mys, jsem ji casto slysela ale nevidela pak jsem tam pustila Rozarku a ona behem 10min mys nasla a ulovila a hned se zacala se mnou mazlit jakoze by chtela pochvalit za odvedenou praci ale potkana v loznici jsme jeste nemeli, mys jo dokonce v lete kocky donesli mrtvou mys v noci nam ji donesli do loznice a jak si s ni hrali hodili ji pod veci a my o ni nevedeli, po trech dnech jsem citila nejaky zapach no a nasla ji uz v rozkladu plnou cervu!!! Pak nam Ferda nasel mrtvou mys pod gaucem, opet kocky donesli a behem hry hodili pod gauc kam se nedostali a nasetesti Ferda (fretak) miluje uhackovane mysky a myslel si ze to jedna z jeho hracek tak si ji chtel odnest jinam a ja koukala co to ma hnedeho v tlamce kdyz hnedou mysku na hrani nema :1:

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 6.12.18 04:31:02  

Prostě si se zvířátky užíváme! :1: Nám jednou některá z koček- která nevím- donesla živou myšku, která se schovala za knihovnu a tam umřela. Musela jsem vystěhovat několik set knížek, abych se k ní dostala.- Tak jsem všechny podobné mezery za nábytkem pevně ucpala a už je pokoj.

• Lidule
    Lidule, 23.11.18 16:35:14  

Tak jsem byla s Tečkou na kontrole defakto je na tom dobře ale pořád má bolesti, ochablé svalstvo na zadních nohach jak si je šetří takže jsme dostali léky proti bolesti na 12 dní tak ji trošku ulevim ...

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 24.11.18 04:53:24  

Tak to vypadá, že ji taky srazilo auto? Hlavně že nemá poškozenou páteř a neochrnula, tohle se spraví. Káča taky dlouho pajdala- zlomená pánev je prevít- ale teď už zase na mne kouká z vršků stromů a skříní, skáče jak opice. Jistě Tečka bude taky.

• Lidule
        Lidule, 24.11.18 11:04:00  

je to možné ale má "jen" naražené ťapky nic zlomeného a jak jí to bolí šetří se ... včera první dávku léků na bolest slupla jak malinu a je vidět že ji to hodně pomohlo líp se ji chodí a už u toho tolik bolestí nemňouká asi když by měla možnost jít ven šla by ale pěkně zůstane doma dokud nebude fit ... má tam zase společnost a chci ji tam dát ještě hrací deku co tu mám pro fretky třeba ji to naladí na hru a zapojí všechny ťapky ... dnes se u nás objevil kocour s reflexním obojkem, o něm víc dávno že se po vesnici potuluje a díky obojku vím že někomu patří tak mě napadlo že bych ho našim kočičákům taky pořídila ...

• Magdalena.Katka
          Magdalena.Katka, 24.11.18 16:47:37  

Nevím, jestli by pomohl obojek- možná vyrazila za vrabčákem a auto ani nestačilo zabrzdit. Tak to aspoň bylo u nás (svědectví sousedky). Obojku bych se dost bála, aby se na něm neuškrtila, když leze po stromech. Ty protiklíšťatové se snad přetrhnou, ale reflexní? Neznám je. Jinak pokud je zvyklá chodit ven,tak tu snahu bude mít, i když jí není dobře, mně Káča taky několikrát utekla, vyplazila se po předních a zpátky už nevyskočila, musela jsem ji v kuchyni zavírat a to tam zase kňourala ...uf, ještě že už to máme za sebou. Od té doby se - k mé radosti- panicky bojí aut, tak snad jí to vydrží.
          Co je to hrací deka pro fretky?

• Lidule
            Lidule, 24.11.18 19:40:12  

Ptala jsem se na zkušenosti na FB a celkem byli dobré, koukali jsme na netu co se tak prodává a všechny jsou udělané tak aby se pretrhli kdyby někde uvízla ... zítra se s manželem ještě pořádně podivame a ideální by byl i s možností napsat adresu a číslo ...
            Našla jsem podobnou hrací deku, my máme berušku ale jinak je to na stejný zpusob ...

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/zabava/650361

• Magdalena.Katka
              Magdalena.Katka, 25.11.18 04:41:22  

Díky, tak tohle jsem vůbec neznala. Naše zlatíčka si hrajou se vším, co se dá odněkud shodit a kutálet, pořád někde něco sbírám. Zajímavé je, že nejhravější je ta nejstarší, které už jde na desátý rok.

• Lidule
                Lidule, 25.11.18 09:51:23  

U nás si taky hranou se vším hlavně milujou králíci ocasky ...

• Lidule
    Lidule, 15.11.18 19:45:23  

Jsem si na dnešek naplánovala očkování Amálky a Tečky + kontrolu u fretek zda jsme se zbavili svrabu ... manžel měl za úkol po příjezdu domu kočky pochytat a já šla pro fretky ... přišla jenom Amálka, Tečka nikde ... tak jedeme, vše dobrý ... doma chci kočky nakrmit, všichni kromě Tečky, občas se stalo že se některá nedostavila takže jsem to neřešila ... večer sel manžel zaparkovat auto do garáže a všiml si že Aira na něco štěká koukne a za plotem Tečka a divně chodí na zadní nožky ... jde pro mě at si vezmu pořádné boty a celovku a nasměruje me směrem k ní do hustého porostu smrcku ... jsem u ní během chvilicky a opatrně na ni ať se nesnaží nikam utéct ... naštěstí mě nechá dojít az k ní takže si beru do náručí a opatrně jdeme domů ... prohlédneme ji a žádné viditelne zranění jsme nenašli i na nohy si nechala sáhnout aniž by mnoukla bolesti ... navrhuji nechat ji doma ale ne kde jsme my ale o patro níž ji zviram do obýváku (bydlíme v rodinném domku a spodní patro obývala manželova babka), dám jí na starou peřinu, donesu vodu, jídlo a za záchodek, vše pěkně k ní at to nemá daleko ... tak či tak zítra ji vemu na veterinu ať ji prohlédne, být to vážnější volam mu ale snahu chodit má ale nejspíš to bude mít narazene ... držte nám tlapky ...

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 16.11.18 05:11:44  

Držím, taky jsem to nedávno zažila. Možná auto, možná ji někdo kopnul...naše to střetnutí s autem odnesla zlomenou pánví, ale krásně se z toho dostala. Tak to Tečce snad taky dobře dopadne! Když chodí, i když hůř, tak to opravdu vypadá na naražené, to by se mělo spravit!

• Lidule
        Lidule, 16.11.18 17:55:17  

Tak to má nastesti jen narazene, cit v nohou ji zůstal to ukázala sama když na veterine chtěla po stole jít promazal ji nic nenašel, očka, tlamky taky vporadku takže dostala dvě injekce jednu aby se jí neudelal otok a druhou na bolest ... doma dokonce měla i chuť k jídlu takže super jen bude doma v klidu ...

• dana.hoyerova
          dana.hoyerova, 18.11.18 11:32:49  

Tak dobře že to nebylo horší a hlavně že pak když se ji to stalo našla sama cestu domů. :2:

• Lidule
            Lidule, 18.11.18 13:40:01  

je to bojovnice, dnes jsem ji nafotila a natočila http://21voderacek.rajce.net/Tecka

• Lidule
            Lidule, 19.11.18 15:49:32  

Konečně jsem dneska v zachodku našla bobek, mám radost :1: já se už začínala bát ze s tím bude mít problémy ale říkala jsem si že jí dám cas, jedla tak bude i kadit jen dnešní snídani si nevzala tak snad nebude protestovat v jídle, zkusím ji naservírovat lákavou veceri ...

• Magdalena.Katka
              Magdalena.Katka, 20.11.18 04:53:11  

Plně chápu...Kačenka se poprvé po úraze vyprázdnila na čistou deku, protože na nohy nemohla- a jakou já jsem měla radost, že nemá vnitřní zranění!

• Lidule
                Lidule, 20.11.18 16:44:26  

Tak plán na večeři nevyšel uplne to ignorovala ale naštěstí si dala granulky co mám pro fretky tak aspoň něco málo snědla ...

• Magdalena.Katka
                  Magdalena.Katka, 20.11.18 17:03:34  

Chce to něco pro chuť. Já jsem Kačence dávala - protože jsem to zrovna měla- vařené hovězí z polévky, tomu nedokázala odolat, tak jedla, i když jí bylo mizerně. Svoji obvyklou stravu- kapsičky Felix nebo Whiskas- odmítala nějakou dobu taky.

• Lidule
                    Lidule, 20.11.18 20:39:07  

Maso jsem ji zakapla lososovým olejem ale stejně nic ... whiskas nedávám vubec není to moc ideální dávat (nic proti tobě ale co vím tak to je jeden z nejméně kvalitnich značek) ... aspoň že granulky bašti, když jsem se vrátila z masáže dost jich ubylo takže zítra doplním nez pojedeme do práce ...

• Magdalena.Katka
                    Magdalena.Katka, 21.11.18 06:22:37  

No vidíš, a naše právě ten Whiskas milují. Kdyby byla jedna, tak ji asi budu roznmazlovat něčím lepším, ale jsou čtyři a žerou jak protržené- a my jsme důchodci- tak musím koukat po tom, co není tak drahé. Ale zmlsané je mám taky, konzervy nechtějí, jen kapsičky a paštičky, no a v sobotu maso. Když jsme je zachraňovali z ulice, tak se vděčně vrhaly po mléku s rohlíkem...

• dana.hoyerova
                    dana.hoyerova, 21.11.18 12:40:19  

Jednu dobu jsem si říkala že těm našim klukům koupím něco dobrého a tak jsem zakoupila whiskas.Protože to všude vychvalovali.Výsledek byl ten že kluci otočili hubu a ani si toho nevšimli.Ať už konzerv nebo granulí.Všude toho mají plné regály a nikdo to skoro nekupuje.Ale tak kočky jsou jak lidé každému chutná něco jiného. :2:

• Magdalena.Katka
                    Magdalena.Katka, 21.11.18 14:47:50  

Dana Hoyerová- je to tak. Naše kočky třeba milují Louisu z Penny, o té jsem taky nečetla nic dobrého. A když jsem jim jednou jako pochoutku koupila ve Zverimexu jakési německé kapsičky, kus za dvacku, tak se je pokoušely zahrabat do země. Asi je to o tom, na co jsou zvyklé.

• Codex
                    Codex, 21.11.18 14:52:08  

a to mě Whiskas konzervu vymlázla ta moje zrůdička během víkendu

• kobylatko
                    kobylatko, 21.11.18 14:58:51  

U nás jen maso a granule Brit Care,když vemu 8kg pytel tak vydrží na dlouho.A konzervy beru Animondu,Falco a jednu takovou dobrou v Kaufu(teď si nevzpomenu název) .Marketový konzervy mi kocour nežere,a když k tomu čuchnu já tak se mu ani nedivím,to mu raději za tu samou cenu koupím lepší :15: :15: :1: .

• Lidule
                    Lidule, 21.11.18 18:44:11  

My jich máme 6 tak místo extra kvalitních granuli kupujeme maso, vnitřnosti at už na jatkách nebo přes internet a máme furt zásoby v mrazáku ... včera manžel zase objednával a vychází nám to celkem nejlevněji ...

• Magdalena.Katka
                    Magdalena.Katka, 22.11.18 05:40:15  

Lidule - my máme jen malý mrazák, tam se moc nevejde, a kupovat malé množství přes internet (jatka tu nejsou) by se asi prodražilo na poštovném. Ale kočky jsou i přes ten Whiskas zdravé a temperamentní až moc!

• Lidule
                  Lidule, 22.11.18 16:35:19  

My jsme museli mrazák extra kupovat aby jsme to měli kam dát :1: však ja nechci nijak prudit vůči whiskasu ale četla jsem dost příspěvků kde časem kvůli whiskasu měli kočky problemy a věřte mi že jsem bohužel zazila u babiciny fenky také zdravotní problémy kvůli nevhodne stravě, dostávala obyč granule + občas z lidského jidla i když jsme říkali ať to nedávají nedala si říct a teď je fenka stará a začala mít problémy a kvůli této stravě začala zvracet až nakonec byla donucena přejít na jinou stravu a když byla u nás s tetou a strejdou na návštěvě tak jsem se ptala na její stav a už byla na tom líp ze má pro ni buřt tak jsem vzala dozicku a naplnila ji masem co sami dáváme ať dostane lepší ... bohužel babicka nebydli blíž jinak bych ji zásobovala ... proto jsem proti takové stravě ... jo sama jednou za čas dam nekvalitní granule ale to jen z nouze když mi nevyjde maso a nebo konzervu, teď Tecku mám na horší strave ale maso mi nechce jíst potvora jedna tak ji davam kapsičky když mam jinak má aspon lepší granule tak aspoň něco ...