Kočky a kocouři

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
dana.hoyerova (2017-04-29 12:35:43)Ucik (2017-04-28 10:07:50)Mr.Flibble_SunnyBoy_Slan (2017-04-25 16:05:37)katerina.1789 (2017-04-24 07:04:28)minoki (2017-04-23 22:48:56)beLIEve (2017-04-23 13:09:40)19Blesk (2017-04-23 11:05:53)kobylatko (2017-04-23 10:57:00)EnnyForMe (2017-04-22 17:14:33)Codex (2017-04-22 12:29:40)Lin (2017-04-22 06:17:30)Magdalena.Katka (2017-04-22 05:35:48)Paia (2017-04-21 23:13:34)Peregrina (2017-04-21 22:10:41)Sten (2017-04-21 21:36:58)Lidule (2017-04-21 20:27:35)anina (2017-04-21 20:19:15)Zdebra (2017-04-20 22:56:11)beastisbest (2017-04-03 09:10:36)FromMontana (2017-03-23 09:54:46)Dorka12 (2017-03-17 23:57:53)383940 (2017-02-06 23:23:17)semirajida (2017-01-18 20:05:26)
Kočky a kocouři
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 5 130 | Členů: 62
Správci: Peregrina (hlavní)

vše o těchto úžasných chlupáčích

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• anina
    anina, 21.4.17 20:19:13  

Pozor - Jablonec nad Nisou - někdo rozhazuje kousky párků s bilým a modrým práškem=jedem uvnitř! Jinak všem páníčkům a jejich 4nohým kamarádům pěkný víkend! :2: :2:

• dana.hoyerova
    dana.hoyerova, 19.4.17 14:52:56  

Ahoj všichni po svátcích.Konečně je zase doma klídek.Za hodinku jdeme s Kubou kastrovat tak je mi ho už předem líto a navíc s ním musím ven do toho děsnýho vichru co tu fouká a je tudíž i pěkná zima.Jsme objednaný na 16 hodin a tak chudák nedostal od rána jíst a tak chodí pořád za mnou a pomňoukává no asi se tomu diví protože to není zvykem.Když jsem chtěla dát najíst Matýskovi musela jsem Kubu zavřít do koupelny.Tak už aby to bylo za náma.Naštěstí to máme na tu veterinu pár metrů od baráku.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 19.4.17 17:55:11  

Držím palce,ať proběhne všechno v klidu :4: :2: :2:

• anina
      anina, 20.4.17 20:33:06  

Jak to dopadlo - vše v pořádku? :7:

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 21.4.17 16:57:48  

Tak už jsme v pořádku.Na veterině jsem ho nemohla dostat z přenosky protože ty zvířátka to prostě cítí.Když jsem ho vydolovala tak se ke mě tisknul v náručí a nechtěl ode mě.Nejraději bych se bývala otočila a šla s ním domů.Já byla takhle kastrovat poprvé protože vždycky chodíval když bylo potřeba kočku vykastrovat můj muž.No nicméně všechno proběhlo jak má být ale pan doktor tam má nějakou novou asistentku což je děsný trdlo a ta ve finále omatlala zelenou desinfekcí Kubu tak že měl celej zadek nožky a ocásek zelenej.Prostě daleko víc než bylo nutné.Takže když se Kuba doma probral a byl schopnej se hýbat tak samozřejmě začal všechno olizovat a neustále zvracel zelenou vodu.Nejraději bych té náně šla dát pár facek.On i ten doktor říkal ve finále že je to moc a ona se jen přiblble usmívala.No ale dneska už je to v pohodě.Už i baštil a pospává ale už si i hraje.Ven ho zatím nepouštím až tak po neděli.Tak snad už bude všechno jak má být.

• Lidule
          Lidule, 21.4.17 17:05:32  

tak to je dobře, že to zvládnul ...

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 21.4.17 19:03:16  

:2:

• anina
    anina, 18.4.17 14:03:02  

Peregrinko,děkuju za recept - vyzkouším v pátek!Pěkný aprílový den při dramatickém,ale krásném počasí :4:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 18.4.17 14:15:01  

Ty jsi vždy tak krásně pozitivní :15: :1: To já mám z tohoto počasí pomalu depku.Je mi líto rostlinek,rozkvetlých stromů,hnízdících ptáčků a i lidí,co mají napěstováno a teď tohle :5:

• Lidule
        Lidule, 18.4.17 16:08:28  

taky z toho počasí nejsem nadšená, ale co se dá dělat ... hlavně včera mi to celkem vyhovovalo jak bylo hnusně ... topili jsme v krbovkách a celej den se váleli u televize, dostala jsem od manžela dárek což jsem od něj opravdu nečekala jindy moje narozky neřešil ale včera opravdu překvapil a hned se mi vegetilo líp ... na zahrádce už mám nasázené nějaké kytičky, začali mi růst ředkvičky a hrášek tak to snad nepomrzne a v sobotu chceme zajet nakoupit sadbu (saláty a kedlubny) ...

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 18.4.17 20:11:52  

Tak dodatečně vše nejlepší!! :4: :2:
          Jo,mužský a různá výročí :8: :1:,a když se jim podaří někdy trefit,tak to je dvojí překvapení :1: :1: :1:

• Lidule
            Lidule, 18.4.17 20:19:00  

Děkuji ... u mě to má manžel jednoduchý mě bohatě stačí cokoli co se týká zvířat ...

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 18.4.17 20:32:32  

Já myslela,ta data výročí :1:

• Lidule
                Lidule, 18.4.17 20:43:04  

Tak datumy si pamatuje, s tim neměl nikdy problém spíš s tím že málokdy mi něco koupí nebo jen tak donese třeba miluju šeřík a nkdyby mi jen tak donesl nějakou větvičku když kvete by mi udělalo radost ale to se nikdy nestalo a asi nestane ...

• EnnyForMe
                  EnnyForMe, 18.4.17 23:31:11  

No jo,no :11: oni nějak ani netuší,co my bysme vlastně chtěly :1: :1: :1: Jsou prostě jiný!! :1: :1:

• anina
          anina, 19.4.17 08:31:44  

Dovolím si zpětně popřát všechno dobré,chutné a milé,laskavé lidi kolem Tebe,hodně pěkných zážitků a hlavně pěvné zdraví! :2:

• Lidule
            Lidule, 19.4.17 15:28:25  

Děkuji ti

• Lidule
    Lidule, 15.4.17 12:39:43  

http://21voderacek.rajce.net/Prani

• minoki
      minoki, 15.4.17 15:00:01  

Hezke

• Lidule
        Lidule, 15.4.17 18:27:30  

Děkuji, vloni se mi nepovedl žádný beránek ale letos naštěstí jo se mi hodně ulevilo ...

• anina
          anina, 16.4.17 17:38:56  

Musela jsem něco upéct pro návštěvu - tak jsem dostala recept opravdu pro primitiva vařícího...povedlo se,formu na beránka sice nemám,ale jen se po buchtě zaprášilo!Hurrááá! :1:

• Lidule
            Lidule, 16.4.17 17:41:49  

já si formu musela půjčit od tchyně, ona má tu starou hliněnou a v ní se to dělá pěkně ... sranda byla že obě jsme pekly ze stejného těsta, jí to vyteklo a mě ne a to jsem ho dělala 2x :1:

• anina
              anina, 16.4.17 17:45:02  

já jsem nikdy nic takového nepekla,ale nechtěla jsem se nechat zahanbit...díky Bohu - podařilo se a bylo-prý-skvělé!!!Potíž je,že nejím buchty atd.,takže nemám odhad na pečení a vše musím pečlivě vážit. :4:

• Lidule
                Lidule, 16.4.17 17:51:20  

jestli máš ráda jahody pošlu ti recept na jednu úžasnou buchtu která je opravdu jednoduchá a hrozně moooc dobrá ...

• anina
                  anina, 16.4.17 18:01:43  

to budu moc ráda,já pro návštěvy ráda něco připravuju...děkuju mockrát!!!! :4: :3:

• Lidule
                    Lidule, 16.4.17 18:19:36  

tak si piš: na těsto budeš potřebovat: 7 vajec, 210g cukru, 3 lžíce oleje a 210g polohrubé mouky (můžeš přidat i trošku prášku do pečiva) - ušleháš, naleješ na vymazaný a vysypaný plech a upečeš. Na krém: 1/2 litru rozmixovaných jahod (je jedno jestli čerstvé nebo mražené, já je mixuju ponormým mixérem a když jsou malé kousky nevadí), 2 jahodové pudinky - to uvaříš, stejně jak když děláš pudink akorát místo mlíka máš rozmixované jahody a neboj uvaří se to na hutnější kaši ... až to vychladne do toho zašleháš změklou kostku másla a osladíš dle chuti moučkovým cukrem ... to natřeš na vychladlý piškot a nakonec poleješ čokoládovou polevou ...

• Peregrina
                    Peregrina, 17.4.17 20:08:48  

já se jen přidám - naprosto nejjednoduší a nemusí se nic vážit, jen to spráskáš dohromady, zamícháš, zaleješ tím plech, naflákáš (pokladeš tedy) různě rozkrojené jahody a dáš péct.... nic víc...a vždy se jen zapráší....2 hrnky polohrubé, prášek do pečiva, hrnek cukru, tři vejce, hrnek mléka, půl hrnku oleje a tři vanilkové cukry. Spleskáš to ve hmotu v míse, na plech, fláknout ovoce a upéct... nic nevážíš, nic se na tom nedá zkazit :1: :1:

• anina
                  anina, 16.4.17 19:44:39  

děkuju,recept bych mohla zvládnout...zkusím - koupím jahody a dám Ti vědět - děkuju.Já neumím vařit,tak se učím pomalu.Jsem vegetariánka,zeleninu a brambory vždycky uvařím a hotovo. Ale pro kamarády a návštěvy chci něco mít -Děkuju,mám napsané. :2: :2:

• Lidule
                    Lidule, 16.4.17 20:34:58  

Nemáš zač ... pak napiš jakej měla úspěch ...

• Paia
    Paia, 12.4.17 22:34:36  

tenhle pán často píše o kočičácích, a parádně:
    http://janprazak.blog.idnes.cz/c/598672/nemejme-kockam-za-zle-ze-lovi-ptaky.html

• minoki
    minoki, 12.4.17 20:16:35  

Skripe vase kocicka nekdy zuby a cvaka celistmi,kdyz vidi mouchu nebo ptacka? Poprve jsem myslela,ze ma zachvat.Dnes rano velky kocour s otevrenou tlamkou pri koukani z okna skripal zuby,jakoby nemohl dovrit panty.

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 13.4.17 06:25:29  

Jedna naše prskala tak, že jsem pořád musela čistit okno. Tyhle současné sledují ptáky venku jako televizi, chvíli zbystří, chvíli dřímají, ale nějäk se nevzrušují.

• minoki
        minoki, 13.4.17 21:12:04  

:1: V tomhle pripade byl ptacek asi blizko,jinak se take nevzrusuji.A to maji za oknem budku,kde krmim ptacky a ze jich tam je.Dokonce priletel i kardinal se samickou,nadhera.Uplne cerveny ptak s chcocholkou,ktery se nejlepe vyjima v zime na snehu.Velky kocour dokonce videl i kolibrika,ktery mu krouzil kolem hlavy a byl vykuleny,jestli je to hmyz nebo co.On ale moc nelovi,musi mit neco primo pred cumakem.A takova moucha!,to je pro Tygrika nejen prilezitost k lovu,ale on ji i sni.

• Magdalena.Katka
          Magdalena.Katka, 14.4.17 06:25:34  

Kardinála znnám jen z obrázků. Ale jednu zimu jsem živila na krmítku roselu pestrou, která ulétla chovateli. Bohužel, v té hodně kruté zimě jí omrzl zobáček a když ji na jaře chytil, musel ji převést do konce života na kašovitou stravu... ale na krmítku to byl pohled!

• minoki
            minoki, 15.4.17 14:59:30  

Chudera..jesteze se ji podrilo chytit.Ale zrovna rosely maji chovatele venku i v zime,ve voliere.

• Magdalena.Katka
              Magdalena.Katka, 15.4.17 17:31:33  

Ale tahle zima byla hodně tuhá, až dvacet pod nulou a to bylo moc. Navíc se chudák asi neměla kam schovat.
              https://i.nahraj.to/f/1HRo.JPG

• Lidule
                Lidule, 15.4.17 18:26:47  

Švagrová mela toho samého, přes léto byl venku na balkone a blbec si otevřel klec a uletěl pokoušeli jsme se ho chytit ale bez úspěchu ... jeden chlap chová tyhle ptáky a má je ve venkovní voliéře a v mrazech si vesele prozpevovali, samozřejmě mají zatepleny domek kam se můžou schovat ..

• Ucik
      Ucik, 15.4.17 19:50:45  

Kočičky to dělají často když vidí ptáčka nebo tak :D https://www.youtube.com/watch?v=ILFCDPjwSBw

• Paia
        Paia, 16.4.17 10:05:10  

nojo, cloumá s nima loveckej adrenalin :1: :1: :1:

• minoki
        minoki, 18.4.17 23:09:29  

Tak ten vpredu je cely muj druhy kocour,dokonce jsme meli stejny obojek.A on to delal s uplne otevrenou tlamkou a prakrat u toho zivl.A Tygrik,ten primo skripe a cvaka jak kastanety :1:

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 12.4.17 04:57:57  

Tak jsem- do pondělka- měla na zahradě šantu kočičí. Přikrytou plastovou krabičkou od ovoce, aby mi ji kočky nezničily, než se rozroste. V noci na úterý přišel vítr, který krabičku posunul- a v úterý jsem našla šantu pečlivě vyhryzanou až do kořenů a stébla uválená, jak přejetá válcovačkou ...takže další kytka, kterou vzdávám...

• minoki
      minoki, 12.4.17 13:36:50  

:1: Zahradnicci....
      Jak potrebujes neco uvalet,kup susenou a posyp to :1:

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 11.4.17 06:30:51  

https://i.nahraj.to/f/1HDn.jpg

• dana.hoyerova
      dana.hoyerova, 11.4.17 19:15:16  

Z toho obrázku dýchá taková pohoda že by si tam člověk hned s chutí na tu stráň sedl.

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 12.4.17 04:56:07  

Ale musí si sednout bezpečně, aby nesjel po pozadí do údolí- je to pěkně strmé a stébla kavylu jsou pekelně klouzací! :1:

• dana.hoyerova
          dana.hoyerova, 12.4.17 14:39:20  

Tak já jsem tady na Vysočině zvyklá na větší kopce. :15:

• Magdalena.Katka
            Magdalena.Katka, 13.4.17 06:27:15  

To určitě, ale sjet po zadku z Rané by bylo bolestivé, je tam v té stráni se sklonem tak 45 stupňů, hodně kamení a trní- už jsem to zkusila, naštěstí jen kousek a nemíním si to zopakovat,tak jsem opatrná! :1:

• Lidule
    Lidule, 9.4.17 20:00:09  

Tak se nám dneska Rozárka postarala o dramatickou situaci naštěstí se šťastným koncem ... venku krásně tak jsme otevřeli okna výjimečně v obýváku jednu půlku okna dokořán, v decaku jsme nechali okno tak aby žádná z koček neprošla s tím že zavrem dveře až půjdem ven tak by se holky dostaly jen do koupelny a chodby jenže jsme zapomněli zavřít dveře tak se mohly dostat všude ... jsme venku a děláme o dřevě a pak si manžel všimne jak se Rozárka promenaduje po parapetu (podotýkám že bydlíme v patře) takže nám v tu chvíli zatrnulo co bude dělat ... co jí nenápadně přeskočí na nerezový komín co mame ke krbovkam a je připevněn kousek od okna takže ladným skokem šup na komín ... jenže ouvej pak nevěděla kam dál, dolů celkem výška zpátky taky problém jenže než jsme stihli nějak zareagovat vybrala si skok zpátky do okna, jenže parapet kluzkej a žádné místo na uchycení drápky takže místo skoku do okna letěla úplně dolů ... přistání nebylo zrovna nejlepší protože dopadla těsně vedle kbelíku a trošku hlavičkou a nízkou do něj narazila až část kbelíku odpadla ... já hned k ní letěla jestli si nějak neublížila, ona z toho byla celá paf tak jsem si ji vzala do náručí, už kvůli Aire která by ji chtěla hned honit a odnesla jsem ji na psí boudu a prohlédla páčky a hlavičku, žádná krev žádná zlomenina, hned si lehla a vzpamatovávala se z pádu ... po chvilce jsem ji dala trošku masa a hned bastila a po mytí se šla projít, nekulhala takže se jí opravdu nic nestalo ... pokud bude zájem mohu dodat zítra foto odkud padala ...

• Lidule
      Lidule, 9.4.17 20:01:55  

Nízkou = nožkou sorry za chyby mobil přepisuje ...

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 10.4.17 05:57:15  

No, s kočkami se opravdu člověk nenudí, já pořád hlídám, aby mi nevlezly na balkon a z něj na střechu, tam odtud by taky mohly skočit jen dolů. A jedna z našich koček chodí navštěvovat sousedy přes silnici a je tady silný provoz...taky se bojím, že to špatně dopadne. Ale kočka není pes, nedá se zavřít na dvorek, ani si nenechá poručit ...

• Lidule
          Lidule, 10.4.17 07:51:03  

to se opravdu nenudí ... jako jo chyba byla i na naší straně že jsme nezavřeli dveře a ona si mohla chodit kde se jí zlíbilo, už ráno co přišla tak jakmile zmerčila otevřené okno tak už tam musela být ale to jsme ji hned odehnali ... jsme rádi že to dopadlo dobře, už jsem se viděla jak hledáme nejbližší pohotovost ... kámošovi jednou kočka skočila ze 3tího patra paneláku a dopadla na trávu a taky se jí nic nestalo ... v tomhle kočkám celkem věřím, že mají tělo perfektně uzpůsobené k takovým pádům aniž by se jim něco stalo ...

• minoki
            minoki, 10.4.17 14:06:17  

Pry umi splhat i po fasade.Znamemu se ale kocka pri skoku z okna zabila-jaro a nemeli v panelaku sit...My mame proti hmyzu a plni to i kocici funkci.Kocour rad lezi za oknem a za tu sit si zahakne drap.On se rad zahakuje,treba v posteli za zaves,nebo o stolecek...

• Lidule
              Lidule, 10.4.17 14:16:10  

já kdysi slyšela, že pokud kočka má dost času se při pádu srovnat a připravit na dopad tak takové výšky nevadí ... teď jsme už poučeni a budeme si dávat větší pozor ...

• dana.hoyerova
                dana.hoyerova, 10.4.17 15:21:07  

Ono záleží asi jak dopadne.Nám skočil kocour ještě v Pražském bytě z lodžie.Celé roky tam chodil a nic a pak vystartoval po holubovi a spadl.Sice pád přežil ale měl polámané snad všechny kosti v těle.Do dneška vidím ty jeho jakoby zhasínajíci oči když se na mě díval a čekal že mu pomůžu.Byl to můj mazel a přiběhl vždycky když jsem se hnula.Na veterině nám doporučili ho uspat protože by to nepřežil a jenom trpěl.Tak jsme mu nechali dát injekci a uspat ho.Bylo mu 10 let a do dneška když si na něj vzpomenu brečím.Tady naštěstí kočkám nic takového nehrozí.Ale i tak dávám pozor.

• Lidule
                  Lidule, 10.4.17 17:22:21  

jasný a taky bych řekla že i záleží v jaké je kondici i určitě i věk ...

• minoki
                  minoki, 11.4.17 03:29:23  

Chudacek...sítě musí byt...

• minoki
      minoki, 9.4.17 22:09:12  

Smarja :8:

• anina
      anina, 11.4.17 09:03:55  

no tedy...pro představu,dej fotečku,lze-li...aspoň dobrý konec!,četla jsem se zatajeným dechem - jsi báječná,jak píšeš-opravdu sepiš knihu!!! :4: :2:

• Lidule
        Lidule, 11.4.17 19:07:41  

knihu by měla vydat Péťa ta to umí perfektně ... klidně by mohla použít moje příběhy a i klidně pozměnit ať se to zajmavější ...

• Peregrina
      Peregrina, 12.4.17 00:05:28  

no jo, to pamatuju, jak Macinda (kamarádka balkonové Káčenky) vyváděla dvakrát do roka patero koťat. Ale ne, aby je v klidu a pohodě porodila na našem balkoně, to ne. Ona je porodila někde jinde, běhala se sem jen najíst (příšera bez pupku) a až byla prťata velká natolik, že držela očka rozevřená (chápejte - kdyby se to narodilo u nás na balkoně, bohužel máme kamaráda, který by stavy "eliminoval" a nechal jí tak jedno dvě..- je to smutné, ale je to tak"), už se s tím nedalo nic dělat. Takovéhle brumbambulky krásné už nikdo není schopen eliminovat, jakmile to má oči, tak to nejde. Je to smutné, ale to je život. Ale k věci...Macinda počínaje pátou hodinou ranní začala svá prtědla nosit k nám na balkon. od pěti od rána do deseti do večera jí to trvalo, než k nám v hubě došmejkala patero prťat....cestou měla i odpočinkové přestávky, zkrátka si lehla a dýchala a odpočívala...a prťata nám házela na balkon jakoby se jednalo o nějaké odpadky, zkrátka měla toho ještě mnoho na práci :1: První prtě přišmejkala v půl páté ráno, vylezla po prkně, položila ho na balkon a odešla. Prtě tam vylo hlady samo v zimě na dlaždičkách, bylo mi ho líto, ale manžel řekl - "ne, nech to bejt...ona se vrátí.." a taky zasáhla Kačenka...hned se drobečka ujala, zubama ho zatáhla do kouta, kde byla vystlaná krabice a tam ho zahřívala, kojit nemohla, takže vylo hlady. V osm ráno šla Macinda zase, v držce kotě....další...vyběhla na balkon, položila ho ke Káče, lehla si k ní a nakojila oba prcky. Pak se najedla, sebrala se a dále....deset ráno - Macinda nese další kotě...a to bylo velmi vzpurné, se furt hýbalo a protestovalo..Macinda je vyhodila doslova u tety Kačky, nažrala se, vyspala se...a pak šla znova...už jsme se skoro vsázeli kolik jich je...já tipovala čtyři, manžel šest, ale bylo to mezi- pět. Poslední kotě došmejkala v půl desáté večer. A to byl a je právě ten Spiderman, co mu říkáme loupežník... On byl tak zdivočelej a tak se bál, že nekecám, když pod ní ruplo prkno alias náběh na balkon, vyskočila s ním v tlamě na asi padesátej pokus, kotě zdivočelý upustila a ono normálně chodilo po zdi. Od té doby "Spajďák" Chodí k nám dotedka se najíst, Kačku má jako tetu....bylo to hrozné, jak ten náběh pro kočky praskl a odporoučel se...musela vyskočit...ale dala to. Macinda už je mrtvá, před rokem jí zajelo auto. Ale její prťata na nás nezapomínají a hlavně ne na tetu Kačenku. Občas tu vidím její vyrostlá prtědlata, jak opatrně se jdou najíst, vesměs to jsou kocouři...Kačka je vždy nechá, jen je pozöruje, žádné bitky, jen dozor. Ale byla to sranda..¨jak k nám od pěti od rána do deseti do večera Šmejkala prťata... byla to šikulka...

• Lidule
        Lidule, 12.4.17 16:10:06  

Krásnej příběh :4: