Kočky a kocouři

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Ucik (2017-02-23 19:10:31)dana.hoyerova (2017-02-23 16:39:46)Paia (2017-02-23 12:21:50)Magdalena.Katka (2017-02-22 05:23:43)Codex (2017-02-22 02:02:40)beLIEve (2017-02-21 20:05:39)anina (2017-02-21 14:32:58)katerina.1789 (2017-02-21 07:03:06)Mr.Flibble_SunnyBoy_Slan (2017-02-20 22:08:08)Sten (2017-02-20 22:00:38)EnnyForMe (2017-02-20 20:48:24)Lin (2017-02-20 18:47:49)kobylatko (2017-02-20 18:15:26)Peregrina (2017-02-20 18:15:15)Lidule (2017-02-20 17:54:05)FromMontana (2017-02-20 14:08:39)minoki (2017-02-20 13:33:37)Dorka12 (2017-02-11 23:11:00)383940 (2017-02-06 23:23:17)semirajida (2017-01-18 20:05:26)wijonela (2017-01-15 20:11:40)falbalaB (2017-01-14 21:59:30)pavucina.k (2017-01-11 14:27:51)
Kočky a kocouři
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 4 601 | Členů: 63
Správci: Peregrina (hlavní)

vše o těchto úžasných chlupáčích

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• anina
    anina, 19.2.17 19:27:14  

Varování = Česká Lípa,někdo střílí po kočičkách,3 mrtvé,další v těžkém stavu s vystřeleným očkem :4:

• Lidule
      Lidule, 19.2.17 19:30:50  

hrůůůůza ... Flešule dneska vystartovala po ptáčkovi naštěstí neúspěšně ... teď mají holky pré, jsme dost zásobeni masem a to jim chutná víc než granule ...

• anina
        anina, 19.2.17 19:32:23  

Pokud by vám to vadilo,nebudu tato varování dávat... :4:

• Lidule
          Lidule, 19.2.17 19:44:12  

mě to rozhodně nevadí ...

• anina
            anina, 19.2.17 19:45:11  

tak snad nikomu - uvidíme :4:

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 20.2.17 16:58:50  

Jo ti naši zbojnící už také hopsají po stromech.Ale mají smolíka ti ptáčci jsou naštěstí rychlejší.Ale to můžeš mít masa kolik chceš ten pud lovu z nich stejně nevyženeš.Je to holt jejich přirozenost.Tak se jim to aspoň když se k tomu nachomejtnu snažím nějak kazit. :15: :15:

• Lidule
          Lidule, 20.2.17 17:54:04  

Tak loveckej pud jim brát nechci jsem ráda že lovej aspoň nám tu vymizeli potkani ...

• Peregrina
      Peregrina, 19.2.17 21:07:11  

dávej.... i když je toho plný facebook, ne každý ho má. A holky třeba zrovna v té oblasti bydlí a dají si pozor.

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 20.2.17 04:35:14  

Když napíšu, že lidi jsou svině, urážím ta zvířata. Varování dávej.Tady u nás je jeden hajzl trávil, ale už ho vzal čert- to jsem psala. teď mám strach spíš ze silnice, naše holky mají snahu doprovázet mě i ven, musím je zavřít a úskokem utéct. Ale to je o něčem jiném.

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 19.2.17 05:12:20  

https://i.nahraj.to/f/1FaW.JPG
    Pohodička ...

• Lidule
      Lidule, 19.2.17 08:35:35  

krásné kočičky :4:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 19.2.17 11:07:51  

:2: :2: :2:

• anina
    anina, 16.2.17 20:14:16  

Podepsala jsem dnes petici proti pojídání a brutálnímu zabíjení koček v Číně/zabíjení před ostatními,polomrtvé stahují/..snad to k něčemu bude. :10:

• Lidule
      Lidule, 16.2.17 20:16:13  

Nechci ti brát iluze ale já si myslím že se stejně nic nevyřeší ...

• anina
        anina, 16.2.17 20:24:15  

Petice proti odstřelu vlků v Kanadě zabrala a bude odvolané. :4: :4:

• Mr.Flibble_SunnyBoy_Slan
          Mr.Flibble_SunnyBoy_Slan, 16.2.17 20:53:17  

Miliardová Čína a Kanada je dost veliký rozdíl.

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 16.2.17 21:13:36  

A hlavně mentalita Kanaďanů s Číňany se poněkud dost liší.Můj dojem teda.

• Lidule
          Lidule, 16.2.17 20:54:07  

Co já jsem se takhle setkala s peticema tak většinou byly neúspěšné ...

• anina
          anina, 16.2.17 22:23:06  

Já si vždycky řeknu,že dělat něco je lepší nežli nic...uvidíme. :4:

• Ucik
            Ucik, 17.2.17 07:28:40  

Tak je třeba pomáhat v česku opuštěným zvířatům. V Číně toho moc nezměníš a petice určitě nepomůžou. Pro ně je to maso jako pro nás třeba kráva, a věř že někteří chovatelé se ani k tomu dobytku neumí chovat, nebo co drůbež, žijí na par metrech v klecích a když se narodí kohouti tak všechny ty male kuřata vemou a zaživa semelou ale to taky nikoho nezajímá, protože je třeba zachraňovat koččky a psy v číně.

• anina
              anina, 17.2.17 08:03:18  

Já se snažím pomoci-něco udělat tehdy,když se o tom dozvím - petice proti klecovým chovům jsem podepisovala průběžně...maso nejím,jsem vegetariánka právě proto,že vím,jak se se zvířaty zachází a co bych jedla! :10: :10: :10:

• Lidule
                Lidule, 17.2.17 08:12:20  

proto chováme na maso vlastní zvířata eventuélně kupujeme od někoho kde víme že zvíře netrpělo ...
                já když můžu tak se raději nějakého nechtěného zvířete ujmu, už jsem tu měla 5 fretek (z toho 2 šli do nového domova, 2 u mě v klidu dožili stáří a poslední je ještě stále s náma), pak ty 3 koťata ze kterých se vyklubaly suprové společnice a bohužel o jednu jsme přišli a dodneška na ni s láskou vzpomínáme ... a taky Flešule kterou jsem si adoptovala ... ale jo každý má svůj styl jak pomáhat zvířatům a já to nikomu neberu ...

• anina
                  anina, 17.2.17 09:51:05  

Přispívám měsíčně na kastraci 3 kočiček v útulku,průběžně na aukcích...myslím,že je důležité upozornit na to,co se děje ve světě-např.seismické podmořské výbuchy minulý rok na Aljašce - ozvuky v Evropě/zemětřesení/..myslím,že planeta je 1 organismus a co se děje na jednom konci má ozvu na druhém.Upozornit na bestiální zacházení se zviřátky/petice,fin.podpora/ považuju za samozřejmost.Máš pravdu - každý ať se rozhodně ,jak chce. :4: zdravím :2:

• minoki
              minoki, 17.2.17 12:53:11  

Je potreba vsechno.
              A v Cine dokonce take maji spolky na ochranu zvirat.Mladi Cinane pry smysleji uz trochu jinak.Ja osobne bych to tam vybombardovala.Kdyby mohli,budou zrat a mucit i lidi-maji to v korenech,byli lidozrouti a jedli lidske mozky.

• anina
                anina, 17.2.17 13:22:50  

tedy,pokud vidím amnesty International=zvířata,doslova vydržím do třetiny dokumentu..Čína absolutně nejhorší území! :10: Mladí jsou už trochu ,jiní,,ale mám pocit,že v Číně se jí v podstatě vše co se hýbe i nehýbe. :11:

• minoki
                  minoki, 18.2.17 14:12:11  

:10: citim bezmoc nekdo ale musi neco delat

• dana.hoyerova
              dana.hoyerova, 17.2.17 17:21:05  

Přesně tak.Petice jsou na pendrek.Těma se nic nezmůže a obzvlášt v nějaké Číně.Je to jejich mentalita kterou z nich těžko někdo vymlátí.A v té Kanadě tam až se jim ti vlci přemnoží tak ti lidé kteří tam žijí a hospodaří se na nějaký petice zvysoka vykašlou a budou to střílet aby ochránili sebe a své domácí chovy.Tím se ještě nikdy nic nevyřešilo.V našem státě máme sami máslo na hlavě co se zvířat týká takže by jsme si měli především udělat pořádek sami.

• anina
                anina, 17.2.17 19:30:50  

Máš pravdu - pokud dneska není něco v TV a adresně-jakoby neexistovalo... :9:

• minoki
                  minoki, 18.2.17 14:12:55  

kdyz je v TN nalezeny pes,lidi se muzou pretrhnout.Mohli by tam konecne udelat osvetu o kastraci.

• minoki
                minoki, 18.2.17 14:13:30  

Petice nejsou vzdy na pendrek.

• anina
                  anina, 18.2.17 20:10:54  

můj názor...musí se něco dělat,moudrá slova nebo smutné reakce nic nezmohou...teď-včera- vyhmátli 1 množku..co tam bylo - doslova peklo,ani to nechci psát.Kastrace,kastrace kočiček-kdo je má rád,kastruje! :4:

• Lidule
    Lidule, 15.2.17 08:07:00  

Chci se zeptat, můžou kočky takové ty krmné těstoviny??? Našla jsem v mrazáku vývar (bez soli) a jelikož mi u něj prdnul pytlík tak jsem ho už vytáhla že ho nechám rozmrazit ... řekla jsem si že by nebyl špatný ho dát kočkám, mám tu pro ně i kuřecí hřbety a řekla jsem si že by nebylo špatný jim ten vývar něčím zahustit a napadli mě tyhle těstoviny ... nebo bych jim mohla uvařit ty obyč co tu mám pro nás??? Zkoušela jsem hledat na netu ale zatím neúspěšně ... spíš jsem kápla na věc že kočky můžou celé slepičí vejce i se skořápkou že ji dokážou strávit což jsem koukala, vajíček máme dost tak jim jedno do toho můžu přidat ...

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 15.2.17 11:45:01  

Proč by nemohly těstoviny.Mezi krmnými a normálními ani není rozdíl.Mouka a voda,v krmných není sůl a mimo pšenice i jiné obiloviny,v normálních pšenice a minimum soli.Ony si rádi kousnou i do takových věcí,ale nesežerou toho moc.Spíš vyberou maso a olížou těstoviny :1: Však normální zdravá kočka si ráda vezme i trochu toho našeho jídla,ne že by se krmilo zbytky z kuchyně,ale rádi ochutnají ledacos bez nějaké újmy na zdraví :15: :15:

• Lidule
        Lidule, 15.2.17 12:10:13  

já jsem pak po chvilce hledání našla že by těstoviny nemohli kvůli tomu že těstoviny obsahují škrob ... hele tohle je dost zajmavé, tady na té stránce doporučují rýži, těstoviny - http://www.celysvet.cz/n385-kocici-strava.php
        a tady zase nedoporučují - http://www.mojezvire.cz/clanky/1-tipy-a-rady/339-jake-krmeni-je-vhodne-pro-kocku/

jako je jasné, že bych dávala víc maso, těstoviny či rýži bych dávala jen v menším množství aby měli zase jednou něco jinýho a když bych nechala těstoviny pořádně nacucat vývarem tak by to mohli sníst bez problémů ...

• Lin
          Lin, 15.2.17 13:02:12  

proč ne.
          našim kocourům občas donesu z práce polívku. vezmou si z toho co chtějí, hodně se napijou, zbytek dojedou psi.
          když máš vývar bez soli, je to úplně super :4:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 15.2.17 13:06:28  

Jasně,že u nějakého přešlechtěného plemene můžou být jiné reakce na určité věci.Ale cukr jim v ničem nedáváš a škroby je široký pojem a záleží v čem a jaké,a v jakém poměru k ostatnímu.Oba odkazy mají pravdu a je to podle od těch zdravých až po ty choulostivé.Já bych řekla nehrotit :1: :1: Stejně pak přistihneš svou pečovanou kočku,jak vybírá u sousedů z popelnice,co ty bys jí nikdy neměla odvahu dát :14: :1: :1:

• Lin
            Lin, 16.2.17 11:34:42  

přesně. naši se stravují taky bůhvíkde a u nás se krmí bůhvíco, páč co se přes noc ztratí, to dvě kočky prostě do sebe nenasoukaj.
            sousedi nechávají krmení pro kočky u slepic (vlastní kočky nemají) běžně.
            i když hlady netrpí, tu myš si stejně sežerou a sousedům obhlídnou misky

• minoki
              minoki, 16.2.17 14:13:26  

Hlavne ale nejedi hovna,jako psi :1: :1:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 16.2.17 19:27:45  

Normální zdravý pes je přeci taky nejí :11: .Požírání výkalů zvířaty je známka,že není něco v pořádku,nejčastěji nedostatek biotinu a jsou i jiné příčiny.Ale že by tohle dělali psi normálně,to vůbec není pravda.

• minoki
                  minoki, 20.2.17 13:33:36  

Byla to trochu sranda.

• minoki
            minoki, 16.2.17 14:14:16  

Muj kocourek miluje chlorovanou vodu,davam pres filtr,ale radsi leze do zachoda.

• Lidule
          Lidule, 15.2.17 13:13:53  

fajn ... už mi totiž zase docházej granule tak hledám další možnosti co jim dát ... je fakt že když se jedná jen čistě o maso tak se můžou zbláznit ... ale ještě furt nemůžu odhadnout kolik jim toho dát, blíží se jaro s tím spojené že vyleze zase otravný hmyz a mouchy si tohle rády nachází a vloni co jsem ještě neměla Amálku a Rozárku tak Flešule kolikrát maso nechala já to mohla do hodiny vyhodit protože to bylo plné červů a už to nechtěla ...

• dana.hoyerova
            dana.hoyerova, 15.2.17 13:57:39  

Tak já krmím kočičíma konzervama a granulema.Granule mají v misce pořád a konzervu jim dávám na dvakrát ráno a večer ale.Přes léto konzervy moc nežerou tak jim toho dávám míň ale granule ty baštěj.Přes zimu zase víc ty konzervy.Sem tam jim dám i kousek nějakého masa ale aspoň trochu ovařeného.Co se týká vajec.Nevím kde jsi to četla ale speciálně na vajíčka mě veterinář upozorňoval ať mě ani nenapadne je kočkám dávat a hlavně ne těm nedospělejm.Údajně mají pak střevní a žaludeční potíže.Takže jim je raději nedávám.Z polívek si dají jakýkoliv vývar z masa ale čistý protože pokud v tom je cokoliv co není maso tak to olížou a nechají v misce.Takže těstoviny nebo rýže a podobně zbytečná námaha.

• Lidule
              Lidule, 15.2.17 14:08:41  

tady jsem to četla: http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/o-0
              je to skoro nakonci stránky ...

• minoki
              minoki, 16.2.17 14:16:36  

Ja taky.Kocour ma rad zobnout bilek a nekdy zase zloutek vareneho vejce.A problem nema,nesni toho moc.Je zdravy a jako kote vyrostl na kravim mlece-tehda jsem nevedela nic o kockach a jaky je to macek.

• Magdalena.Katka
                Magdalena.Katka, 17.2.17 05:12:26  

Naše mléko taky milují, a jsou zdravé. Dávala jsem ho Micině, když kojila, ale ty ostatní jí ho vždycky vypily, tak ho teď dávám všem a bez problémů. Nakonec na vesnicích se jim dávalo jen mléko, žraly myši. I když to mléko mělo asi poněkud jiné složení než dneska.

• Peregrina
    Peregrina, 14.2.17 21:30:25  

Zjistila jsem, že se ke Kačce na balkon chodí přiživovat nejen Spiderman (toho bereme, i ona ho bere, očmuchávají se a jednou se navzájem myli :1: ) ale i nějaký velký černý kocour, chodí zásadně okolo desáté večer a Kačka se ho bojí. Je kastrovaná, malá, asi si na něj netroufne. Tak jsem pár dní pozorovala jen přes sklo situaci, Prčíča (tak říkám Kačce) se vždy přikrčila, stulila, dělala, že tam není...nevím, co si mezi sebou "řekli" nebo jestli jí nějak "vyhrožoval", možné to je. Ale jisté je, že se ten vypasený kocour chodil připožírat k nám a to se mi nelíbilo, tak dneska jsem na něj vlítla. Chvíli se snažil se mi otírat o nohy, jakože: "héééj, já se jen tak malinko nažeru...jen tak si ďobnu, tak se neposer, ty jedna dvounohá...", ale neměl šanci..

Párkrát jsem zadupala, pár zařvání "kššššššššššš" a kocour metelil pryč. Ale Prčíča....když zjistila, že má ve mne záštitu a podporu, ta vystartovala!!!!! Doslova toho černýho tlustoprda vyfackovala z balkonu, až skočil plavmo ten metr a půl dolů a uháněl, ona za ním a hnala ho až na louku za barákem. Pak se hrdě vrátila a jakoby mi říkala: "Já jsem se ho vůbec nebála, VŮBEC...to já ti jen tak POMÁHÁM..." :1: No dostala kapsičku Gurmetku (jednou za čas, splivne jí vždy jak jednohubku), spoustu pochval, tak se celá našponovala, jak ona "vyzrála" nad kocourem a vyhodila ho ze svého "domečku" (balkon) :1:

Ted jsem se na ní byla podívat...tak je na stráži. Sedí, hrda na sebe, na zadních, vztyčená jak sfinga a vyhlíží do noci, obhlíží terén jak maskovanej voják. Říkám jí: "to víš žejo, ty všechny přepereš a vyženeš, to je jasnýýý!!" :1: :1: Fakt, jen promluvit, jsou to neskuteční tvorové, tyhle kočky...
    A Kačka Prčíča je nejšikovnější ze všech, SAMA zahnala ošklivého kocoura, jojo!! :1:

• anina
      anina, 14.2.17 22:53:03  

Krásná historka,popsala jsi to moc pěkně tak,že to úplně mám před očima! Vzpomínala jsem na Kubíka,taky přede mnou dělal ,tygra důležitého, - ani jsem ho venku nemohla pohladit,on byl přece ten ,velký ochránce,...děkuju Peregrinko :6:

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 15.2.17 04:47:09  

K nám se taky chodí přiživovat exmanžel naší Micky (ex proto, že jsme ji nechali vykastrovat), ale vycházejí spolu dobře, když je tepleji, vysedávají spolu na dvorku jako staří manželé. Ani dvě další kočky se nad přírůstkem nevzrušují, klidně se s ním očuchají a nechají ho být. Ale tenhle kocour se nemazlí, bojí se nás, když se objevíme, rychle uteče. Nechávám mu ve sklepě to, co naše dámy navečer nespapaly, a do rána to všechno zmizí. Nevím, čí ten kocour je, tulák nebude, je pěkné vykrmený a má lesklou srst.

• Lidule
      Lidule, 15.2.17 08:07:54  

hezký příběh ... u nás se občas ukáže rezatej kocour (kdysi jsem tu dávala jeho fotky), teď už někomu patří (má obojek proti klíšťatům a je dost vyžranej) ale i tak se chodí dojíst k nám ...

• Lidule
    Lidule, 14.2.17 09:48:05  

včera jsem fotila holky tak jsem konečně přidala fotečky: http://21voderacek.rajce.net/Kocoura,_Amalka_a_Rozarka je to až od 449 fotky :4: nějak se jim album zaplňuje ...

• anina
      anina, 14.2.17 12:08:06  

krásné fotečky a pěkného Valentýna !! :2:

• minoki
      minoki, 14.2.17 13:48:56  

Miminka modrooka :2:

• Lin
      Lin, 14.2.17 18:23:51  

ty vyrostly :1:

• pafkak
      pafkak, 14.2.17 19:17:10  

A kde je Flešu???? Doufám, že zimu přečkala.... :8:

• Lidule
        Lidule, 14.2.17 19:42:25  

Neboj Flesule je živá a zdravá :4: ona si žije svým životem, sem tam se ukáže, třeba dneska se s holkama vyhřívala na sluníčku ale jinak furt někde je ... Amálka s Rozarkou si nás hlídají když jsme venku takže je máme pořád v patách ...