Kočky a kocouři

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Lidule (2017-08-20 21:09:22)Divobyj (2017-08-20 20:21:07)Sten (2017-08-20 18:41:27)Magdalena.Katka (2017-08-20 17:34:38)EnnyForMe (2017-08-20 16:04:51)Lin (2017-08-20 15:12:29)Ucik (2017-08-20 14:19:13)Paia (2017-08-20 13:37:14)minoki (2017-08-20 13:32:26)kobylatko (2017-08-20 11:50:25)Mr.Flibble_SunnyBoy_Slan (2017-08-19 22:08:42)Zdebra (2017-08-19 20:42:29)Codex (2017-08-19 20:19:02)Peregrina (2017-08-19 19:52:43)dana.hoyerova (2017-08-19 14:03:24)katerina.1789 (2017-08-18 08:11:36)19Blesk (2017-08-12 18:35:10)383940 (2017-08-12 00:49:31)beLIEve (2017-08-10 08:42:30)FromMontana (2017-08-01 16:05:49)chita (2017-07-11 13:38:35)beastisbest (2017-06-30 08:31:09)anina (2017-06-29 14:31:48)
Kočky a kocouři
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 5 938 | Členů: 63
Správci: Peregrina (hlavní)

vše o těchto úžasných chlupáčích

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Lidule
    Lidule, 20.8.17 20:22:00  

Ja si z Flesule udělám límec na zimu :10: jdeme nakrmit kocicaky a Airu a zavřít slepky, než jsme šli tak jsem vyndala z ledničky balíček vážené šunky a položím na linku že pak udělám do práce snídani ... po cca 10min se vrátíme a co nevidím - Flesule si vyskočila na linku, šunku shodila na zem, udělala si díru a pasovala se ... no já na ni začala nadávat a placla jsem ji lehce po zadnici ... potvora jedna, hlavně že se s ní ráno dělím o snídani a dostává denně maso ...

• Lidule
    Lidule, 20.8.17 08:20:27  

To je zas ráno ... jdeme nakrmit zvěřinec a když se vrátíme všechny kočky jsou doma!!! Flesule mi musela skákat na stůl a linku takže jsem ji musela pořád odhánět až nakonec vyskemrala moji snídani, měla jsem dva rohlíky s pomazankovym máslem takže si musela dát se mnou a jak ji to chutnalo (asi půlku rohlíku zdlabla) ... Rozárka se porvala s Amalkou, a koťata si tu hrají jak poblázněný, no řeknu vám mít je doma tak nevím nevím co mi tu všechno nevyvedou ...

• pafkak
      pafkak, 20.8.17 10:41:24  

:1:

• minoki
      minoki, 20.8.17 10:55:58  

Take maji radi veselou kravu :1: s kotatama je veselo :15:

• Lidule
        Lidule, 20.8.17 11:34:02  

To je ... dneska jsem krajela maso aby jsme měli čím krmit a samo že se mi museli motat pod nohama a skemrali ať jim něco dám a to dostali tak před hodkou snídani :1: nenazranci :1:

• minoki
          minoki, 20.8.17 13:32:25  

Potrebuji rust,aby z nich byli velci tygri

• Lidule
            Lidule, 20.8.17 18:33:45  

Vždyť snídani celou nesnědli a ještě teď večer tam něco měli ...

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 17.8.17 05:38:22  

Už jste viděli kočku feťačku? Naše Máša objevila květináč se šantou kočičí...

https://i.nahraj.to/f/1N0N.JPG

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 17.8.17 11:10:01  

:1: :1: :1:

• Ucik
      Ucik, 17.8.17 11:48:21  

U nás to na kocoury nefungovalo :1: Teda jeden byl kotě a pokud vím tak na kočky do 8 měsíců too nepůsobí, u něj bych to mohla zkusit teď :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 17.8.17 12:10:41  

Já teda vím,že to mají rádi,ale je to k něčemu dobré,nebo je to prostě jen fascinuje?

• Ucik
        Ucik, 17.8.17 21:11:58  

Dělá jim to jen dobře je to pro ně něco jako droga a oni se na tom sjíždí, ale každá kočka na to reaguje jinak, některé se v tom válí a zklidní se, ale kočkám to nijak neubližuje. Pro lidi je to bylinka ze které se dá vařit čaj :1:

• minoki
        minoki, 18.8.17 01:23:20  

uklidnuje

• minoki
      minoki, 18.8.17 01:22:51  

:2:
      jeste silnejsi je kozlik lekarsky,ale taky dost smrdi lidem

• dana.hoyerova
        dana.hoyerova, 18.8.17 16:25:19  

Tak šantu mám nasazenou taky ale naši dva raubíři ji míjejí bez povšimnutí tak nevím.

• minoki
          minoki, 18.8.17 20:35:10  

Zkus ten kozlik.santu tady dávají do kocicich hraček,zájem malý.Jak přišel pytlik s kozlikem,to bylo radosti

• Codex
        Codex, 19.8.17 07:36:46  

ono mi přijde že kočky jsou buď sjeté z kozlíku, nebo ze šanty... Proto se říká že je Šantová a Kozlíková kočka

• minoki
          minoki, 19.8.17 09:02:06  

Nekdo jeden lehcim a nekdo na tvrdsim. :2: Ten smrad z kozliku je husty.

• Divobyj
      Divobyj, 18.8.17 20:38:08  

:1: To je prostě kočičí láska :1:
      Moje Máša zdraví tvou Mášu :2:
      http://www.imagehosting.cz/?v=img201ryr.jpg

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 19.8.17 05:57:28  

Máš krásnou Mášu! :15: Ale asi by se místo pozdravu servaly, naše beruška si tvrdě hájí svůj revír!

• minoki
          minoki, 19.8.17 09:00:57  

Ani kocourek krasny by nemohl prijit,s naprsenkou? :2:

• Magdalena.Katka
            Magdalena.Katka, 19.8.17 10:44:34  

No, vzhledem k tomu, že naše Máša je kastrovaná, nerozlišuje takové detaily jako kocour a kočka, prostě cizí vetřelec, který nemá co dělat na JEJÍM pozemku! I když fakt je, že starousedlíky, kteří už tu nějakou dobu jsou, toleruje. Tvoje kočky snášejí, když se v jejich revíru objeví nějaká cizí?

• dana.hoyerova
              dana.hoyerova, 19.8.17 14:03:24  

Naši kluci jsou oba kastrovaní a k cizím kočkám se chovají džetlmensky ale jak se objeví nějaký cizí kocour tak ho okamžitě ženou jak šílenci pryč a ještě u toho dělají kravál. :15:

• minoki
                minoki, 19.8.17 17:39:04  

Moji vybiraji dle sympatii.
                Ja je na noc nepoustim ven.Jednou jsme grilovali,vice lidi a prisel si k nam sednout kocour,jsem se rozcilila,kdo zas pustil M.!Pak jsem si vsimla,ze ma oci dal od sebe :2: Nikdy predtim a ani potom neprisel.
                A o tom cernym sousedovic jsem uz psala.Vlitl do baraku kocicimi dvirky,co byla nastavena na vstup jen dovnitr a pak nemohl ven.Napalil se v rozebehu i do hlavy,jak chtel vylitnout ven.Muj kocour byl jako tornado,nastesti kastrati,nervali se.Asi odveta,ze muj se u nich drze proenadoval,i kdyz meli party.
                Od te doby mame dvirka na mikrocip.
                Muj kocour take vzdy zmizi,kdyz je na stadionu baseballovy zapas a asi za kerem pozoruje panacky.

• minoki
              minoki, 19.8.17 17:33:10  

Kocouri ne,ale obcas ma velky nejakou kamaradku ci kamarada,kocoura od sousedu si dokonce vodil domu,protoze byli do vecera pryc a lezeli kazdy na jednom gauci.Zde v Americe chodil k sousedum (asi) za kockou (je kastrovany),lezel tam porad na terase a soused ho posilal domu,kdyz jsem ho volala.Letel pak pres celou louku s jazykem na veste,aby stihnul nez se zavrou dvere.Naopak sousedovic smericky tlustoch se jim nelibil a jak s nim sli na hodinu ven,hned ho zahnali domu a promenadovali se jim porad kolem domu :1: Jinak hlidaji dum,bydlime v kocici ulici (tu se kockam neublizuje jak u nas) a beda jak nekdo nezvany jen nahlidne kocicimi dvirky dovnitr.Rikala jsem,jak cesky mourek udela poradek na cele americke ulici :1:

• Divobyj
          Divobyj, 19.8.17 20:06:03  

Máme ještě Sáru a Mikeše. Máša je ale rozená šéfová.Je obrovsky vitální,u všeho musí být,nic jí neuteče a nic nenechá na pokoji.Je kastrovaná,samozřejmě :2:

• Lidule
    Lidule, 15.8.17 19:10:17  

Tak a je to tady, máme o dvě koťata min ... nebojte nic se jim nestalo jen jsou v nových domovech ... v neděli odcestoval černý kocourek odjel v neděli, kočička která se nejvíc líbila dneska ... je mi po nich smutno, ale už to bylo potřeba, hlavně poběhlice Amálka je zase v tom takže nás čekají další rošťáci ... na mourovatou kočičku se ještě nikdo neozval tak snad se taky někdo najde ...

• Peregrina
      Peregrina, 17.8.17 00:57:51  

tak to je dobře, že jsou u nových páníčků, to je skvělý, zvlášť, když je Amča zase našťouchlá :1:

• Lidule
        Lidule, 17.8.17 16:48:48  

taky jsem ráda, hlavně oba první noc zvládli na výbornou žádné naříkání a hned si chtěli hrát takže to bude v pohodě ... je fajn, že to případně k nim nemám daleko takže bych se určitě chtěla zajet na ně podívat, hlavně na tu kočičku na ní jsem obzvlášť zvědavá jak vyroste ... hlavně ona bude navštěvovat veterináře kam sama jezdím (teda říkali že k němu budou jezdit tak to snad dodrží když to mají ještě blíž než já) takže i po zdravotní stránce nebude problém ... jen ještě tu mourovatou kočičku bych ráda udala dokud je malá a snadno by si zvykla ...

• Lidule
    Lidule, 12.8.17 21:38:33  

Jen tak z nudy jsem se zapojila do soutěže, kdo chce může dát Kocourkovi hlas
    https://apps.socialsprinters.com/ssp-fotosoutez/?aplikace_id=6720&app_data=1503
    Kdyby jste chtěli i sdílet můžete ale pochybuju že máme šanci vyhrát zas takové štěstí jsem nikdy neměla ...

• Codex
    Codex, 9.8.17 22:28:06  

tak z neděle na pondělí mi vyskočila, nebo spala, kočka z okna ven. Celé pondělí jsem ji hledala a volala a ona nikde. Nakonec jsem se rozhodla, jít se po ní podívat ještě jednou v devět večer.
    Už se slzama v očích jsem se chystala jít domů, když mě zarazil pán a povídá "Hledáte kočičku? Takovou šedivou, modrou jsem viděl u nádraží."
    Tak sem šla na nádraží, a volám. Nikde nic, ale po chvíli ze tmy od kolejí přichází mladík a v náruí nese kočku.
    Britka, modrá oranžový oči, ale Břéťulka to nebyla.
    Tak jsem zklamaně šla zase zpátky, ale říkám si, projdu to ještě nahoře na bývalýh zahrádkách. Ani tam nic.
    Tak si volám s mamkou a domlouvám si s ní vytisknutí letáčků, Břéťa je přítulná, takže si ji třeba mohl někdo vzít domů.
    Když v tom, cca 10 metrů od vchodu do paneláku ve tmě do něčeho kopnu. Nekoukala jsem na cestu a Břéťa se mi chtěla ovinou kolem nohou :D.
    Ale od té doby je nějaká podivná. Takov netykavka, a pořád se mňoukáním dožaduje otevření dveří do obýváku, aby mohla spát na žehlicím prkně

• minoki
      minoki, 10.8.17 13:05:25  

:2: tak to je stesti...neni brezi?

• Codex
        Codex, 10.8.17 19:25:20  

je vykastrovaná

• minoki
          minoki, 10.8.17 21:45:21  

Asi se ji zalibilo venku.Sup s ni na postroj a na prochazky nebo zasitovat okno a muze cmuchat.Moji kocouri to maji radi,kdyz nemuzou ven,aspon hlidaji a nasavaji pachy,hlavne v noci,musi byt doma.
          Bez site na oknech to s kockou nejde..

• Codex
            Codex, 10.8.17 21:48:03  

teď sem jí nechala dva dny p osobě okno dokořán a sice z něj koukala ale nevyskočila...
            A na popruzích... myslím, že Břéťu na zametání chodníků používat nebudu :1: :1:

• minoki
              minoki, 10.8.17 21:49:48  

Tak to riskujes.....
              Kdyz nemate prirodu,je to tezky

• Codex
                Codex, 10.8.17 22:38:12  

hele já si myslí, že spíš spadla. Zrovna u mě spal přítel a ona se nevešla do postele :D :D. Protože jinak já ji vezmu ven, a ona sedí u vchodových dveří a čeká kdy půjdeme domů. Asi čekala i v noci, ale já spala a ji to přestalo bavit

• Lidule
    Lidule, 9.8.17 18:26:54  

Ach jo, dneska jsem si všimla u jednoho kotěte (ta domodra kdo si pamatuje) a nějak mi začala pajdat na levou zadní nožku :9: zkoušela jsem jí jemně prohmatat a malinko mi zamňoukla a ucukla takže s ní něco bude mít ... v pátek jedeme na veterinu, zítra to nezvládáme :9: snad to nebude nic vážného ... řekla bych že musela někde upadnout v zápalu hry, ostatní jsou vpořádku ... uvidíme co mi vet řekne ...

• minoki
      minoki, 10.8.17 13:05:59  

:5:

• Lidule
      Lidule, 11.8.17 18:04:59  

Tak máme první odčervení za sebou ... ta "modrá" kočička je naštěstí vporadku jen má nožku narazenou nejspíš někde upadla jak si hráli ... dostala na to injekci aby se jí ulevilo tak jsem ráda že to není nic vážného ... v neděli nás opustí černé kotě, nakonec je to kocourek takže skóre je 2:2 ... druhý kocourek u nás zůstává a modrá půjde příští týden až se vrátí nový panickove z dovolené ...

• Lidule
    Lidule, 3.8.17 16:24:40  

Vypadá to že se u Amálky změnilo její chování ... když přišla o koťata tak se k Rozarcinym celkem měla, hrála si s nima, ležela u nich ... teď na ně prská i na Rozarku, stačí když se k ní někdo přiblíží ... i na nás je opatrnější, nesmíme k ní rychle spíš pomalu jinak hned utíká ... podotýkám že se naše chování k ní nijak nezměnilo, když nesu jídlo volám na všechny, když ji vidíme hned ji voláme ať se přijde pomazlit ... je možné že je opět březí, když byla poprvé byla hrozně mazlivá ale teď není ... čím to může být??? Rozárka je furt stejná ta se nijak nezměnila ...

• Lin
      Lin, 3.8.17 17:51:40  

náš kocour to dělá taky. poprvé jsem se dost vylekala, měl to hodně silný. od tý doby ho to občas vezme.
      mám podezření na něco v okolí. jestli mu třeba nesedne strava u souseda, nebo leze do nějaký byliny.
      nebo může při pochůzce blbě skočit a ozve se mu staré zranění.
      nevím, jeho bratr je v pořádku.

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 3.8.17 19:22:07  

U těch koček je blbý,že člověk nezná všechny jejich příhody jak se různě pohybují sami.Pak člověk neví proč co.

• Magdalena.Katka
      Magdalena.Katka, 4.8.17 06:27:35  

Na mne to dělá dojem, že ji něco pořádně vyděsilo. Ale snad se to časem srovná. Jinak s těmi koťaty Rozárky- když měla Micka malá koťátka, naše kočky si s nimi taky docela hrály nebo aspoň na ně neprskaly, když ale prckové po nic začali lézt a kousat je, tak je "usměrnily" a občas zpohlavkovaly i maminu. Není to podobný případ?

• Lidule
        Lidule, 4.8.17 15:21:12  

Mě přijde že je Amálka od sebe odhání stačí když kolem ní jen tak projdou ... ale teď se nějak Amálka drží doma ... jo a vadí když by byla Amálka zase březí že bych ji nechala odčervit??? Jistá si březosti nejsem ale odčervit by ji byla potřeba ...

• Magdalena.Katka
          Magdalena.Katka, 4.8.17 16:45:08  

To ti určitě řekne veterinář...nakonec jestli je březí, tak asi čím míň zákroků, tím líp? No a březí asi bude, když si vyrazila s kocourem, kočky si na antikoncepci nepotrpí! :1:

• Lidule
            Lidule, 4.8.17 17:29:57  

Uvidím co mi řekne ... příští týden v úterý bych chtěla zajet a pak dvě koťata můžou do nových domovů ...

• Magdalena.Katka
    Magdalena.Katka, 2.8.17 09:42:32  

Moc příspěvků tu teď není, tak se "pochlubím" dnešní nocí plnou koček. Pořádná bouřka, liják, nedalo se přitom spát. Když konečně nejhorší přešlo a usnula jsem, skočilo na mne cosi těžkého a mokrého. Mášenka mi přišla do postele oznámit, že prší, že by chtěla utřít a nakrmit. No dobře. Znovu jsem usnula, ale nezavřela dveře, protože bylo pořád dusno. Toho využila Kačenka a ve tři ráno se přišla pomazlit. Za chvíli jsem ji vyexpedovala, vrátila se do ložnice a tam nad postelí ohromný pavouk. Asi se chtěl taky pomazlit, jenže... vyhodila jsem ho z okna a pokusila se ještě spát, když mě probral příšerný řev. Micka, třetí kočka, přinesla ohromnou březí potkaní samici a spolu s ostatními kočkami a kocourem ji porcovali...fuj!!! Naštěstí to uklidil tatínek, to by mě asi zničilo. Teď si všechny berušky i s kocourem dávají pohov, dospávají noc, a já nemůžu... dneska se v ložnici důkladně zavřu!!!

• Paia
      Paia, 2.8.17 10:23:02  

:1: :1: :1:

• Lidule
      Lidule, 2.8.17 12:14:39  

já bych asi nepřežila toho pavouka ... a bouřku závidím u nás vůůůbec nic ...

• Magdalena.Katka
        Magdalena.Katka, 2.8.17 16:21:34  

Mně by víc vadila ta rozktrhaná krysa, tedy potkanka...i když pavouky taky právě nemusím. :15: