Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
alusasilas (2017-07-25 19:34:55)merry.dee (2017-07-25 15:46:02)Dopaminka (2017-07-25 15:20:44)debri (2017-07-25 14:28:54)fialovypetr (2017-07-25 12:46:53)jmsw (2017-07-21 10:33:34)certice (2017-07-07 13:35:48)avi.lut (2017-04-21 21:29:20)LinPin (2017-04-13 09:00:49)barb19 (2016-10-01 10:14:42)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 682 | Členů: 14
Správci: jmsw (hlavní), TondaSchumacher, LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• certice
    certice, 7.7.17 13:35:48  

Nevíte někdo,jaký je vyšetření před transplantací?
    Měla bych jít,ale moc se mi nechce, asi jim řeknu, že to ruším.

• fialovypetr
      fialovypetr, 12.7.17 15:46:37  

Tak hledat na netu odborné rady :8: ? Vždyť chodíš k lékařům a ti ti dají určitě správné rady. A transplantaci, odmítat ??? :9:

• debri
        debri, 12.7.17 16:45:19  

Souhlas a taky o transplataci čeho že? Kazdy organ ma sva specifika

• fialovypetr
    fialovypetr, 4.7.17 07:46:19  

Zakysané nové zelí, okurky kvašáky, naložené mrkvičky, naložené papriky naplněné cibulkami, všechno do sklenic 0,7 l, sterilovat do 80°, přislazovat Nutra Switem...to je pošušňáníííčko... :4:

• Dopaminka
      Dopaminka, 4.7.17 09:36:43  

no mňam.
      Až na to umělé sladidlo. Ale to asi dia jinak nemohou, že...jinak super papání i pro "zdravé".

• fialovypetr
        fialovypetr, 4.7.17 12:12:14  

To "umělé" je přírodní z Brazil. rostliny, néééé Stévie..vyrábí Švýcaři :4:

• Dopaminka
          Dopaminka, 4.7.17 12:23:54  

Nutrasweet vyrábí i aspartam...

• merry.dee
      merry.dee, 25.7.17 14:19:11  

Pijete právě limonádu s látkou NutraSweet? Cucáte vitamínové bonbóny s látkou NutraSweet? Sladíte si čaj s látkou NutraSweet? Používáte NutraSweet? Potom to, co teď právě jíte, či pijete pevně uchopte do pravé ruky, otevřte okno, vyhoďte to

• Dopaminka
    Dopaminka, 29.6.17 21:22:58  

Jak se řeší u diabetiků předoperační hladovka? Nebo před kolonoskopií se nejí celý den předem. Jak to mají diabetici, když nemůžou nejíst?

• jmsw
      jmsw, 29.6.17 23:34:35  

Diabetik také musí někdy nejíst :2: Horší to mají diabetici na lécích a inzulinoterapii píchaným inzulínem. Hezky to umí vyřešit pumpa, která počítá v základu s režimem bez jídla.

• fialovypetr
      fialovypetr, 30.6.17 14:52:06  

Lékaři všechno vysvětlí, oni ví co bude...ví že má cukrovku, z obálky :4:

• fialovypetr
    fialovypetr, 28.6.17 14:39:45  

Tak dnes zase návštěva DIA centra ve špitále, je to OK, 8,1, napsal mě dva léky, příští kontrolíren 28.9., supér, celý srpen budeme mimo republiku.
    Mějte všichni taky krásné prázdniny, dovču... :13: :15: :4:

• fialovypetr
    fialovypetr, 25.6.17 10:31:03  

Mě léto taky vyhovuje. V bazénu se můžu hýbat, nebolí mě cemr, jíme jen kefíry, kyšku, maso na grilu s gril. zeleninou, přílohy nemusím a dojídám se praženýma semínkama, ořechy a pak hořkou čokoládou... :4: :2: :1: :1:

• fialovypetr
    fialovypetr, 21.6.17 10:28:24  

Jak se vám vážení daří v těchto vedrech. Mě je celkem fajn a ani by mě nechutnalo pečivo, sladké a pod. a proto jen saláty, vařené krůtí a kuřecí masko do toho.
    Cukržroutka musí čekat !!! bestie !!! :13: :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 21.6.17 10:42:16  

Na mne to nemá žáden vliv to teplo - spíš je to lepší jelikož se víc hejbu, lítám se psem v řece a i jezdím na kole.....pak si dám pivko a ok

• Dopaminka
        Dopaminka, 21.6.17 10:49:42  

Pivko ok? Musíš s ním počítat při aplikaci inzulinu?

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 21.6.17 11:00:29  

Proč bych s tím měl sakra počítat? :7:
          Klidně si mobu dát i 2 nebo 3 a nanuka a glykémky mám luxusní. Kór v létě se nějak cítím lépe a opravdu nemusím počítat s tím co píšeš (to bych zblbnul)

• Dopaminka
            Dopaminka, 21.6.17 11:04:43  

tak sorry, jen se ptám, nejsem diabetik

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 21.6.17 11:08:13  

JJ ok.... pokud bych si musel měnit dávky inzulínu díky 1 pivu tak se raději zastřelím :4:
              tak drsné to naštěstí není...... i jak jdeš na pivko a dáš jich víc je vše ok (alespoň u mne - každej to snáší jinak)

• jmsw
                jmsw, 21.6.17 12:44:48  

Už jsi při takovémto denním režimu měl CGM? Možná by Ti to ukázalo netušené :4: A jde také o to, kdy a kolik glykémek si denně měříš.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 21.6.17 12:50:54  

Co to je CGM?
                  Já si neměím nic - měřím pouze jak jdu na dia kontrolu a nebo jak se necítím ok. jelikož se ale cítím dobře nevidím důvod něco měřit. A nyní v létě se cítím navíc o mnoho lépe... svědčí mi to asi to teplo, jsem víc v pohybu a venku atd. To že jsem DIA je na mne poznat pouze podle toho že si před snídaní, obědem a večeří píchnu inzulín - jinak jím a žiju jako zdravej a vše je ok :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.6.17 12:54:52  

Jo to je ten senzor už vím.....
                    hele pokud sjem se snažil držet dietky tak jsem naopak měl šílené glykémky a to díky stresům s tím spojeným.
                    Pokud sjem byl naprosto "happy" a dal si 2 pivka a žil jako zdravej tak sjem měl glykémky jako zdravý muž.
                    Můj lékař už mne zná a ví že s glymčema mi hejbe stres a povím vám všem narovinu že v poslední době mne dost stresují diskutníci...samé narážky, rejpačky atd..... takže pokud se jednou smažu nedivte se mi.
                    Pivko, sladké jídlo atd na můj zdravotní stav nemají žáden vlilv - roky sledování potvrdily :4:

• Dopaminka
                    Dopaminka, 21.6.17 12:56:00  

Tondo, ? :7:
                    Co blbneš?

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.6.17 12:58:19  

Dopaminko proč bych měl blbnout?
                    Já jen píšu jak to mám já......

• Dopaminka
                    Dopaminka, 21.6.17 13:08:51  

Asi nevím co se dělo předtím,ale někdy mi přijdou ty reakce nepřiměřený situaci. Snad se tolik nestalo. Jen jsem se ptala, jestli je třeba dávka inzulinu přizpůsobit tomu, když si dáš pivo. A ty píšeš o tom, že do tebe rypou a že se smažeš...

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.6.17 13:16:24  

Dopaminko blbě jsi to pochopila....tím nemyslím tohle ale celkově diskutníky... :4:

• jmsw
                  jmsw, 21.6.17 13:39:49  

Tak nelez tam, kde do tebe répó :4: Co se týká CGM, tak ano, je to kontinuální měření glykémie pomocí senzoru. Já ho mám zrovna na sobě a odhalil mi důvod vysokých glykémií ráno a nepříjemnosti odpoledne. Stačila tedy malá úprava v nastavení pumpy a je vše OK. Dnes odpoledne by se mi mělo potvrdit ještě denní nastavení.
                  Co se týká toho stresu, pivka atd.. To pivo a další "mlsy" mají svoje sacharidy a každý je v různých situacích spaluje jinak. Na CGM je ostatně vidět i to, jak dobře co spaluješ. A stresovat se z toho měření? No to ani náhodou. Nesnažím se při CGM držet lépe dietu, to by mi to nic neřeklo. Naopak je nutné, aby ses choval stále stejně, včetně toho pivka a zákusku. Rád na tohle vyhodnocení mám přístroj Dexcom G4, kde si mohu udělat vyhodnocení sám.
                  A když už jsi u toho dobře kompenzovaného diabetika - jakou máš hodnotu glykovaného hemoglobinu. Já na tom byl teď nějak mizerně a razantně mi stoupla až na 62, ale jinak mám běžně 52-54.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.6.17 16:18:51  

Já se nestresuju z měření....jen píšu že mi s glykémkama neháže jídlo a sacharidy ale ty stresy. Víš já mám v reálu celkem problémy a to ti na tom nepřidá. Můj kamarád diabetik má podobné problémy ale on je jiná povaha...on je splachovací a neřeší to. Mi osobně stačí bejt zde na diskutníkách a mám glykémky šílené....furt do mne někdo reje.
                    Pokud jde o senzor tak ten mám rád....alespoň vím jak na tom jsem.
                    Nikde ale nepíšu že sjem dobře kompenzovaný...píšu pouze to, že mi to horko nevadí a nevadí mi ani pivko nebo nanuk..... naopak je mi spíš líp a cítím se nyní v létě lépe.
                    Jinak poslední dlouhý cukr jsem měl 75 což je u mne dost dobré (ty to máš asi jinak)

• jmsw
                    jmsw, 22.6.17 12:36:26  

Glykovaný přes 70 jsem už opravdu neměl dlouho. Ono ta pumpa ho dokáže pořádně srazit dolů. Nevím co Ti na to říká Tvůj diabetolog, ale tohle už je hodně a měl by to chtít řešit. Buď to s Tebou vzdal a myslí si svoje, a nebo na to kašle. Jsme ještě mladí, abychom si dopřávali poctu přezdívky "salám". Nebo chceš jako já přijít o sklivec? Nebo jako kamarádka o celé oko? Jo a na druhé už vidí jen mizerně.
                    Já také nedržím diabetickou dietu nějak extra, spíš téměř vůbec. Přesto se snažím, aby to bylo nějak rozložené a inzulínem kryté. A to i ten pitomý nanuk nebo pivo. Ono je tam těch sacharidů dost na to, aby to stihlo zamávat s glykémií. A jestli myslíš, že v pivu je sacharidů málo.... potom nezapomeň, že alkohol se v těle rozkládá hlavně na sacharidy. Takže ta porce přibývá. Přijde mi, že nás tady buď všechny jen z legrace provokuješ, a nebo chceš dobrovolně následovat moje dva kamarády, kteří o tom říkali totéž... a dneska je oba kreje zem.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 22.6.17 13:03:41  

tak hele...neber to podle sebe - ty seš jinej!!!
                    Mi se lékař věnuje svědomitě a pokud tě to zajímá bere mne za jednoho z těch lepších (kámoš má glykovaný 130 a žije)
                    Z nikoho si srandu nedělám...a abych řešil sacharidy a podobné ptákoviny tak děkuji nechci.
                    Jediný co mi háže s cukrama jsou tyhle kecy a rejpačky. :10:
                    Prostě každej jsme jiní? To co je pro jednoho zlé je pro jiného dobré a naopak. 7
                    A vidím celkem dobře - brejle mám pouze do auta a nic silného :4: Sportuju a žiju normální život....kdybych manželce neřekl že jsem dia tak to nepozná ....žiju a jím stejně jako zdravej muž - jediný rozdíl je ten že si před jídlem píchnu inzulín. A rozhodně neřeším zda mám 4 brambory a nebo pět a nebo zda si dám mattonku a nebo pívo.
                    Cukry mi rozhodí jen blbé pindy... :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 22.6.17 13:05:40  

A odeber mne prosím ze správců - chci mít lepší cukry.
                    jak píšu...mi glykémkama hážou stresy z těch keců na diskutníkách.
                    Nemá smysl tady furt někomu cosik vysvětlovat..... a kór jak si myslíte že si dělám srandu

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 22.6.17 13:06:49  

Já nebyl za celej život opilej a všichni tu řešíte 2 piva kterej si člověk dá v těhle hicech...je mi z toho zde zle.... :10:

• debri
                    debri, 22.6.17 13:50:37  

Jsi si jisty že je to diskutníkama?

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 22.6.17 14:23:25  

Jak jistý? Je snad jasné že se znám dobře a vím co mi dělá a co nedělá dobře. A věř že to není JEN diskutníkama....(v reálu řeším horší věci), ale je to diskutníkama.
                    Jak jsem již řekl asi 10x....na mne nemaj vliv sacharidy ale kecy zde :4: Můj lékař to ví a to co mne trápí bohužel spravit neumí.... nechci to zde ale řešit tak to prosím tolerujte!!!
                    A pokud mne máš jen trošku ráda, tak to zde neřeš a starej se o sebe...a o pana Zacha ...díky

• jmsw
    jmsw, 13.6.17 14:08:32  

Tak mám konečně senzor CGM na těle, ufff. Používám rád Dexcom G4 a dokopat výhradního zástupce k dodávce je tragédie. Na druhou stranu konečně naživo vidím noční tragédii, se kterou jsem si nějak nevěděl rady :2:

• Dopaminka
    Dopaminka, 7.6.17 07:07:17  

Chtěla bych napsat svou zkušenost s dietní sestrou.
    Volala jsem jedné paní, na kterou jsem mlnahodou nasla kontakt, abych se s ní poradila ohledně té klientky, o které jsem tady psala min.tyden.
    Vysvětlila jsem jí sovislosti.
    Byla jsem neskutečně mile překvapena jejím vstřícným jednáním. Paní už je v důchodě, ale bylo vidět, jak je pro obor zapálená, jaké má znalosti a zkušenosti, a hlavně jak vwlmi lidský přístup má. Mluvily jsme asi půl hodiny, popsala jsem dva listy informací, co mi předala.

No, prostě hrozně mě to zahřálo na srdíčku. Kdyby nekdo potřeboval kontakt na paní z Ostravy nebo ze Znojma, mohu poskytnout.

• debri
      debri, 7.6.17 08:11:30  

Resi to i telefonicky nebo meilem? Priznavam ze i mne by nejaky info neuskodily :15:

• Dopaminka
        Dopaminka, 7.6.17 09:16:02  

Mailem ne, telefonicky je ochotna pomoct, případně doporucit někoho jiného. Můžu ti dát jeji telefon do zpráv... Až budu na pracovišti.

• debri
          debri, 7.6.17 10:52:29  

Jj dik

• fialovypetr
      fialovypetr, 7.6.17 12:05:02  

Jsem rád že jsi našla, bylo ti to přínosem.
      Nevím tedy odkud jsi, ale tyto věci můžu řešit osobně se sestrou v diabetologické ordinaci, když jdu jednou za tři měsíce na kontrolu a pokud mám ještě nějaké dotazy a hlubší zájem, zavolají i dietní poradkyni a i lékař mě zodpoví to co potřebuji a i více. A těch letáků, brožurek a pod. si můžu odnést neurekom.
      Jsem velmi spokojen jak s lékaři i sestrami v naší nemocnici J.A. Bati. Myslím ale, že to by měla být samozřejmost ve všech DIA zařízeních. :4:

• Eliska744
    Eliska744, 30.5.17 18:27:17  

Hezký den, jakou máte zkušenost s konzumací protizánětlivých potravin bohatých na antioxidanty v rámci léčby cukrovky? Takovou potravinou je například kurkuma, kterou lze snadno zakomponovat do jídelníčku, protože není chutí ani vůní příliš výrazná. Má plno zdravotních benefitů viz. tento článek https://www.eushops.cz/Kurkuma-prirodni-lek-c5_24_2.htm - zkoušeli jste někdo? Pocítili jste nějaký účinek?

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 30.5.17 18:29:01  

nezkoušel a abych řekl pravdu tohle jsem neznám a ani nevím jak to vypadá :4: :1:

• fialovypetr
      fialovypetr, 2.6.17 06:17:21  

Reklamní triky, k ničemu !!!!

• hucurajda
        hucurajda, 5.7.17 14:25:36  

Ta kurkuma není reklamní trik, v jiných státech se jmenuje Turmerick, stačí půl lžičky do trochu vody a přidat mletý černý pepř, je to nejlepší přírodní antibiotikum, ona stojí pár korun, beru jí 4 roky po které nemám žádnou zánětlivou chorobu a do té doby zánět moč. měchýře byl ob měsíc, chuťově nic moc, ale jde to.

• Dopaminka
    Dopaminka, 29.5.17 22:04:01  

Dám to i sem:
    Mám dotaz na diabetes.
    Potřebuji pro paní, která teď onemocněla diabetes 2.typu informace, které by vstřebala. Má LMR, ale bydlí a hospodaří (tedy i vaří) si sama. Dostala letáček, ale netuší, jak a kolik má čeho jíst. Doktorka se s ní nebavila.
    Hledáme něco jako skupinu pro lidi s diabetes, kde by jí mohli ostatní spolutrpící předat informace. Hlavně praktické. Nebo jestli existují edukační kurzy, přednášky, ale zase-aby to pobrala.
    Když to uvidí, zvládne to, ale číst si kalorické tabulky a vypočítávat váhu potravin, to po ní nemůžu chtít.
    Vytiskla jsem jí alespoň hrubý přepočet váhy jednotlivých druhů potravin (kolik váží krajíc chleba apod.). A sháníme něco kde ji poučí více.
    Nemáte někdo zkušenost? nenapadá vás něco?

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 29.5.17 22:07:11  

Mám dia od 6 let (je mi 40) a nikdy jsem nic nevážil - vždy mi lékařka říkala že mohu jíst prakticky vše ale s mírou a hlavně pohyb k tomu.
      je fakt že každej je jinej a každej to snáší jinak a navíc já jsem jednička dia a ty mluvíš o dvojce a to je taky rozdíl.
      Já bych ji řekl jedno - hejbat se, jíst normálně a nepřejídat se a hlavně pravidelně......nejhorší jsou noční směny, nepravidelné jídlo, nic se nejí přes den a pak se večer vybílí lednička - to je konec :4:

• Dopaminka
        Dopaminka, 29.5.17 22:12:37  

Jo, díky, jen mně šlo spíše o tu sociálně-psychologickou stránku. Potřebuje to vysvětlit, aby to pochopila a aby to měla s kým sdílet.

A další věc, co jí nikdo nezodpověděl-bere 2x denně léky, a dost ji z toho bolí žaludek. má to asi dva týdny, jak dlouho to může trvat?
        Návštěva u diabetologa za 3 měsíce. Do té doby se nikdo nezajímá, jak to zvládá nebo nezvládá. :5:

• fialovypetr
          fialovypetr, 30.5.17 05:29:03  

Tak za prvé, mám taky dvojku, chodím taky jednou za 3 měsíce k DIA doktorům. Při první návštěvě a zjištění přišla výživová DIA poradkyně, předala mě několik jídelníčků, vysvětlila podrobnosti, mohl jsem se ptát.
          No a z toho plyne....Pokud možno omezit co nejvíce bílé pečivo, přílohy jako takové taky. Jíst třeba vícekrát denně, malé porce, hodně zeleniny, dávat pozor na ovoce, má hodně cukru. Žádné sladkosti, sladké limonády, zrušit přírodní - řepný, třtinový cukr, používám um. sladidlo Sweetener, k dostání v Kauflandu za cca 32.-Kč, švýcarská licence, v balení 1 200 tablet. Knedlíky, třeba jen tři, rýže, brambory...vlastně poloviční porce.
          Pít zakysané mléčné výrobky, čisté, bez dochucení...Žádný alkohol, ani pivo!! - cukr, vína omezeně, nejlepší suché..
          No a to je asi veškeré omezení které provádím. :13: :13: :4: :4:

• Dopaminka
            Dopaminka, 30.5.17 05:39:30  

Díky!
            A nemáš hlad? Nehubnes? Vždyť to co popisuješ je hlavně o snížení příjmu cukru, tedy i energie. Nechybí to?

A ještě jedna věc, ty léky. Dělá jí bolesti žaludku, přejde to? Za jak dlouho?

• debri
              debri, 30.5.17 07:09:02  

Jinak mam taky dia 2. typu. Jak bylo řeceno..pecivo celozrne,omezit tuky smazena jidla,hodně zeleniny u ovoce pozor na to jak moc je sladke. Ja pecivo ani přilohy nevazim,mam tak odhad a klapku kolik snim.
              Edukace urcitě jsou,ale jamam bezva diabetologii takze neni problem se na cokoli optat.
              Jinak na FB je skupina CUKROVKA...je tam vic clenů nez zde...odkud jste??

• debri
                debri, 30.5.17 07:16:41  

Jo a umela sladidla nepouživam vubec...kavu caj nesladim,pokud treba pecu davku cukru minimalizuju,ale to jsem dělala uz pred diabetem

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 30.5.17 08:17:27  

Já pekl s tím umělým ale nedalo se to jíst takže používám obyč cukr ale taky dávám méně a hlavně....nejím to furt.
                  Do kafe používám tabletky zn Irbis Sweet

• Dopaminka
                Dopaminka, 30.5.17 07:17:38  

Z Ostravy. Ale paní neovládá PC,ani knihy by nečetla. Má lehce snížené rozumové schopnosti. Ale prakticky je šikovná. vaří si sama. Popovídám s ní o tom. Díky.

• debri
                  debri, 30.5.17 07:21:15  

To by s diabetologem moh pomoct Tonda...predpokladam teda ze jezdi do Ovy

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 30.5.17 08:15:30  

Do Ostravy nejezdím :4:
                    A píšeš že bych pomohl s výběrem diabetologa. Pokud ta paní má cukrovku tak snad má už svého dia lékaře ne?

• debri
                    debri, 30.5.17 10:06:48  

Pise se ze se nějak nedockala spravnych rad a pristupu...no asi se nechala odbyt

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 30.5.17 16:15:41  

Jj musí být zvědavá a ptát se.....
                    Můj lékař je ok v tom že se se mnou baví jako s kamarádem a vše narovinu poví - máme super vztah a zná mne dokonale

• Dopaminka
                    Dopaminka, 30.5.17 16:24:29  

No ano. Ona je takové ostýchavá. Dostala jsem echo na jeden spolek lidí postižených civilizačními chorobami. Nejvíce je tam právě diabetiků. Snad jí tam pomohou.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 30.5.17 08:14:31  

hele celkem souhlas..... ale to jak píše že ani pívo ne to u mne nehrozí. Je sice fakt že jak jsem chodil s kamarádama na pívo oni dali více kousků a já jedno, dvě ale pivko si rád dám a vychutnávám si to. Ovšem žádné opilství či nějaké chlastání - jedno až dvě. jak je hodně dobrá parta a tak max 2x za rok dám 4 kousky ale to je maximum - na víc mne neukecá nikdo :4:

• debri
          debri, 30.5.17 06:26:34  

Ktere leky bere konkretně ??

• Dopaminka
            Dopaminka, 30.5.17 06:47:50  

To netuším. :5:

• debri
              debri, 30.5.17 07:14:22  

No je nutne se nedat a na diabetolozku se obratit..domne se jednu chvilku snazil dr. ktery mou dia zastupival cpat lek Stadamet. Blbě mi by
              O permanetně.Nastesti jsem zpet na inzulinu, jsem s tim fakt spokojena

• Dopaminka
                Dopaminka, 30.5.17 07:18:52  

Zpět na inzulínu? Tedy injekce?

• debri
                  debri, 30.5.17 07:23:25  

Jj ja na ně najela hned ve spitale, jenze mne od zacatku pronasleduji hyperglykemie a dost blbě se mi dia kompenzuje.

• fialovypetr
                  fialovypetr, 30.5.17 11:08:24  

Beru ráno jen jednu Trajentu spolu s jedním Glycláda...Bez nějakých vedlejších účinku, !!!!