Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
debri (2018-08-18 15:05:52)jmsw (2018-08-12 12:33:56)RejholcovicPepina (2018-08-12 10:43:27)alusasilas (2018-08-10 00:20:52)avi.lut (2018-08-01 21:51:33)LinPin (2018-06-28 18:46:01)merry.dee (2018-05-30 21:52:00)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 876 | Členů: 7
Správci: jmsw (hlavní), LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 28.7.18 08:41:59  

Tak včera jsem POPRVÉ píchl ten Fiasp... Roky jsem měl Apidru a jelikož nemám rád změny měl jsem trochu obavy..... zatím vše super. :15:

• debri
      debri, 28.7.18 09:01:23  

Určitě to bude OK jinak já mám Apidru myslím něco přes 2 roky

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 28.7.18 10:24:15  

Já ji měl dlouho..... nyní jsem přešel na ten Fiasp a snad bude vše ok. Dlouhej mám Toujeo

• debri
          debri, 28.7.18 10:48:18  

I ja i já :2: :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 29.7.18 08:04:33  

Si hraješ na oslíka? :1:
            Jinak Fiasp jedu 3 dnem a SUPER. Včera navíc byla oslava a chlastačka a já dojel domů a měřil cukr....4.5 - luxusní!
            To je krásné i na dietku natož po oslavě kde se cpeš vším možným a piješ

• avi.lut
              avi.lut, 30.7.18 07:12:47  

To že alkohol snižuje krevní cukr je známá věc proto se doporučuje něco pojídat hlavně u diabetiků aby nespadly do hypa divím se že to nevíš cukr po akci není směrodatný

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 31.7.18 11:12:59  

Vím jasně že vím .- jen mne to potěšilobo sjem čekal horší čísla.
                Z toho si vezmeme poučení - je ok žít oslavama, jíst co hrdlo ráči a do toho chlastat a pít co teče - výsledky budou luxusní!!! :14:

• hannaah
    hannaah, 21.7.18 11:03:59  

Ahoj, dobrý den. Je tu prosím někdo, kdo píchá novinku Trulicity? Diabetik 2 typu je můj 61 letý tatínek a chtěla bych znát názor těch co mají s tímto inzulínem zkušenosti. Lékař varoval, že jsou tam přechodné bolesti žaludku, ale že to bude až takové... Hrůza, děs :9: Děkuji za reakce.

• clariol
      clariol, 8.8.18 22:03:14  

Dobry den, trulicity (neni inzulin) uzivam asi 5 mesicu, pred tim jen metformin se zazivacimi potizemi. Glykovany hemoglobin klesl ze 70 na 40 bez upravy jidelnicku. Snizuje chut k jidlu a pokud snim vetsi mnozstvi, zpusobuje zaludecni nevolnost. Jsem z tohoto leku nadsena, cukr v norme, nezadouci ucinky temer zadne, pokud se neprejim, a vaha mirne klesa.

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 28.6.18 19:54:58  

http://www.imagehosting.cz/?v=3630302298.jpg :1: :1: :1:

• lavako
    lavako, 4.6.18 10:25:24  

jsem tady poprvé a chci e zeptat zda má někdo, alespoň měsíční, zkušenosti s Fiaspem.Zjišťuji, že nepusobí až tak rachle, jak je veřejně deklarováno. Cca 8 let jsem aplikoval Apidru s Lantusem, mezi tím několik let Novorapid s Lantusem. Nikdo z MUDr mi ale neřekl, že po NovoRapidu se mám najíst až za 20-30 minut.Takže glyk. po jídle byly 15 mmoll/l atd.
    Nevím, co si mám o Fiaspu myslet, když hodinu po jídle mám zase těch 15 a do dalšího jídla mám glykemii už normál. Takže jsem začal po Fiaspu čekat na jídlo 10 minut. Jinak jsem si rozdělil Lantus na dvě porce. V 20,30h 11j a v 8,30h 4j. Stran Lantusu je to tak lepší. Kdybych to všechno píchl ve 20,30h tak bych měl noční hypo. Zkoušel jsem také 2. variantu 12 Lantusu ve 20,30h bez 2. večeře.Pořád jsem ve stadiu zkoušek.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 4.6.18 17:43:16  

Já ten Fias nafasoval zrovna min týden na kontrole.
      nyní mám Apidru a ještě doberu asi ty 4 pera co mám a pak přejdu na Fiasp. Bavil jsem se s lékařem je to prý stejné jako Apidra (i dávku buud mít stejnou) a jediný rozdíl je právě v tom že Fiasp reaguje podstatně rychleji jako Apidra.
      A bavil jsem se s lékařem i o tom čekání a sám mi řekl že nezná nikoho kdo by to dodržoval...já i u Apidry nečekám a píchnu a jím. A s Fiaspem by to mělo být lepší.
      Na Fiasp přejdu někdy během prázdnin - až doberu ty Apidry co ještě mám

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 31.5.18 11:15:59  

Zdarec - tak jsem se vrátil z DIA kontroly a jsem moc potěšen - glykovaný 6.1 což je u mne zázrak (nejlepší hodnota co jsem dia) a byl jsem převeden na nějakou novinku v "rychlých" inzulínech.
    Pořád mám "dlouhý" Toujeo a místo "krátké" Apidry mám Fiasp (viz odkaz).
    Linuško znáš ten novej inzulín? Mi to MUDr vychvaloval a prý je to podobné jako Apidra ale s tím rozdílem že po Apidře by se mělo chvilku čekat s jídlem (což nikdo stejně nedělal), ale toto učinkuje ihned a jde píchat těsně před jídlem a nebo i během jídla což je ok. A i křivka záběru je kratší - vidím to pozitivně a přišel jsem dnes z dia spokojen.
    Hodně za to může turistika - hodně chodím a min týden jsem si např dal 42km výlet pěšky.
    taky jsem nyní začal jezdit více na kole....
    A v neposlední řadě velké díky pesanovi... jen tak dál :15:
    ..
    http://www.imagehosting.cz/?v=staenshwh.jpg

• LinPin
      LinPin, 1.6.18 16:56:19  

Ahoj Toníku, ano Fiasp předepisujeme jedničkovým diabetikům, je rychlejší než Novorapid, čili by se měl píchat současně s jídlem..ovšem a to zdůrazňuji!!! se také koriguje dle glykemií, čili-mám vysokou glymču, nejdřív se najím a pak píchnu, mám-li nízkou, nejdřív jím a pak aplikuji..

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 1.6.18 17:02:24  

Já na to budu přecházet z Apidry...té mám ještě asi 5 kousků a pak jdu na ten Fiasp. Rozdíl prý je v tom že se to píchá ihned před jídlem a zabírá to rychleji - má to kratší křivku účinku.
        Cukrovku mám 35 let takže se mi nic moc nemění a mám vše zažité takže si glymče neměřím (pouze jak se necítím ok, ale to je málokdy)
        Snad to bude fajn....nyní mne lékař chválil a byl spokojen a já osobně také.

• LinPin
          LinPin, 1.6.18 17:04:32  

Jasný, jenže prostě ty jdeš non lege artis, u mě bys jako jedničkový diabetik bez měření prostě nepochodil a bylo by jedno, jak dlouho jí máš..to je prostě základ...jednou ti vylítne glymča, ty to nebudeš ani vědět, píchneš Fiasp a po prdeli jeli.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 1.6.18 17:06:57  

Já to na sobě poznám Linuš....a to hodně dobře. Dá se říci že si tipnu kolik mám a trefím to skoro přesně - to je moje velké plus :4: Pokud jsme nejistý atd tak si změřím to je jasné.....ale rozhodně né denně. A než jdu na DIA tak se měřím celý den co hodinu ač nemusím...aby měl MUDR přehled. Mám s lékařem celkem ok vztahy a on mi věří, já věřím jemu a ......znám své tělo takže ok

• LinPin
              LinPin, 1.6.18 17:13:56  

Jo, já vím Toníku, ale na ten Fiasp bacha, je to fofrník, hodně po tom padají jedničkáři do hypa, má fakt rychlý nástup.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 1.6.18 17:21:33  

:4: Jj byl jsem upozorněn a vím....
                Snad to bude ok
                Jinak na Fb mne oslovil kluk diabetik kterého jsem viděl naposldy jako 7 letý kluk na DIA táboře - on nyní uspořádal sraz dia lidiček po 30 letech tak bude sranda..... znali jsme se jako malé děcka a nyní je nám od 40 do 50 let :1: Tak jsem zvědav...pokecáme

• LinPin
                  LinPin, 1.6.18 17:24:53  

Tak to je hezký :15: Vysonduj, kolik lidí je na pumpě.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 3.6.18 16:07:02  

tak bylo MOc fajn...některé lidi jsem viděl naposledy jako 8 leté děcka a nyní jim je 35 a víc... moc fajn bylo!
                    Pokud jde o pumpy tak pumpu má hodně lidí...tipl bych asi 80% - bohužel je to ale proto, protože oni už nemaj na výběr a jejich zdraví je slušně řečeno v prdeli. Jak začali každý mluvit o svých zdravotních problémech (na někom to bylo i vidět), tak já si připadal jako zdravý muž. Mám tu cukrovku oproti jiným v hodně dobrém stavu..... Hodně lidí už v mladém věku blbě vidí (pár jich bylo kteří na 1 oko i vůbec), hodně jich má problémy s neuropatii, dia nohou atd.... občas smutné povídání. Jsou ale i vyjímky. Pokecal jsem i s lékařkama (paní dia doktorky). Opravdu moc fajn den

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 25.4.18 18:02:42  

https://www.novinky.cz/krimi/470320-pichala-zdravemu-synovi-inzulin-aby-dostala-davky-zrudne-rekl-soud-a-dal-ji-osm-let.html
    ..
    No coment :7: :12:

• LinPin
      LinPin, 26.4.18 19:08:31  

Otřesné :11:

• alusasilas
      alusasilas, 27.4.18 22:46:32  

Nepochopím, jak tohle někdo dokáže udělat.
      Já měla jinou metou.
      Když jsem byla žádat před mnoha lety o okamžitou pomoc při hmotné nouzi, úřednice mi řekla, že si po vyplnění žádosti musím počkat 14 dní, tak jsem jí tam nechala potomka (2 roky) sedět v křesle s tím, že si pro něho přijdu, až po těch 14 dnech. A odkráčela jsem z kanceláře. Jo, před tím jsem jí řekla, že já a moje mamina na vozejku klidně vydržíme tu dobu bez jídla, ale on potřebuje jíst.
      Nedošla jsem ani na konec chodby a už za mnou letěla s papírem na 2 tisíce.
      Zajímalo by mě, co by se stalo dneska.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 6.5.18 08:50:45  

Já mám cukrovku od svých 6 let...je mi 42 a teprve vloni jsem šel vyřizovat invalidní důchod. Vypisoval jsem s paní papíry a ona mi říká...mladý pane proč jste došel až dneska? Vždyť vy jste mohl přijít minimálně v 18 letech! Já ji řekl...mi to bylo trapný....na oko vypadám dobře, jsem štíhlej, sprotovní typ, chodím po horách atd..... takový slušnák no.
        Ona protočila oči a řekla - máte ale nemoc a máte na to nárok!!! Víte kolik mis em chodí lidí kteří nárok ani nemají, simulují, vymýšlí si atd? vesměs jde o.... (všichni víme o koho že)
        Přiklepli mi jedničku - nic extra ale lepší jak drátem do oka :4:
        Jo a pokud dje o vyřizování ID tak koluje mnoho fám a omylů...největší je ten že si máte polítat doktory atd (to mi radili i lidi odcud z netu). Nikde se nelítá!!! POUZE se zajde na OSSZ a tam se vypíše formulář a pak se čeká....oni SAMI se spojí s vaším lékařem, ten jim vydá vaši kartu a podle tohos e rozhodne... jde to dát i zpětně...např požádáte v září a dají vám to od května atd.....

• debri
          debri, 6.5.18 09:05:20  

Jj maš pravdu taky mi řikala že jsem mela prijit hned .
          Vubec mne nenapadlo,že bych mela nárok když je to jen"cukrovka"
          Kazdopadně mam ho pres rok..dělali ti nejaky přezkoumáni Tondo? Mne je divny že zatim ticho po pěšině

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 6.5.18 11:30:24  

Jak píšu - jediné co sjem udělal bylo to že sjem zašel na OSSZ a tam s paní vyplnil formulář - a pak jen čekal. Oni SAMI si požádali o mou kartu u mého praktika a dia lékaře....a pak mi jen přišla obálka s pruhem kde bylo rozhodnutí. Nějakého posudkového lékaře jsem ani neviděl - mu bohatě stačí vidět tu kartu kde je všechno :4: A jelikož je nemoc dlouhodobého charakteru nevím zda se bude něco prověřovat či co bude....zatím neřeším.
            Já sjem taky takový blb že se neozvu ani tam kde mám nárok....někteří to dělaj právě naopak....nárok nemají, ale vyřvou si kdeco...hnus

• debri
              debri, 6.5.18 11:43:54  

No mne napada,ze k tomu mam dalsi komplikace ..teoreticky zvyseni na 2

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 6.5.18 11:55:25  

To vše najdou ve Tvé zdravotní kartě!!! Pokud máš nějaké jiné zdravotní problémy tak bys měla vše dávat praktikovi a oni si pak vyžádaj kartu a tam je vše - ani tě nechtějí vidět
                Mi taky přihlédli k tomu že chodím na oční a mám oči ošetřené laserem..... a vznik důchodu mi dali k právě k datumu kdy jsem byl naposledy na očním - ač mám diabet na inzulínu od svých 6 let

• hucurajda
                  hucurajda, 7.5.18 13:31:13  

Muž měl diabetes od 15 let, celý život dělal a hodně náročné funkce a do kolonky "zdravotní stav" v dotazníku psal dobrý, nikdy "nemarodil" když mu náhodou něco bylo, tak si vzal den dovolené, nevím jest-li to bylo správné nebo ne, ale 11. 4. večer, kdy jsme odcházeli spát, si navlékl horní část pyžama a kalhoty si už navléknout nestačil a bez jakýchkoliv zdravotních výstrah v nedožitých 78 letech zemřel, pořád si myslím, že je to sen z kterého se probudím, budu dělat snídani, muž mi třepne přes zadek, vlepí pusu mezi hlavu, krk a rameno a řekne "tak bych něco pojedl". Přeji vám všem diabetikům aspoň tak pěkný a bohatý život, jako jsme měli my.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 7.5.18 17:13:10  

Na Tvého muže si ještě pamatuju - myslím že jsi mi ukazovala fotku (snad se nepletu) Já ač nemám život snadný tak mám skvělou ženu - máme nádherný vztah a nedal bych ji ani za nic. A už podle toho co jsme si kdysi psali vím že jsem podobný jako tvůj muž. Moje žena říká hodný až blbý....mám na něco nárok ale já se o to nechci hlásit, je mi to trapný atd......
                    Ty se drž!

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 7.5.18 17:15:14  

Jinak dnes jsou ty dotazníky složitější....já zrovna nyní nastoupil do nového zaměstnání a fabrika má svého lékaře, ten si vyžádá kartu a ví o mne všechno - nemohu mu lhát že nejsem dia.....taky proč bych to dělal že. Mám to ale celkem dobře kompenzované a jsem jako zdravej - jen musím pravidelně jíst a to jíme snad všeci :4:

• debri
                    debri, 7.5.18 19:17:09  

A nemás Tondo nejakej problem s pauzama a tak??

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 8.5.18 10:11:33  

To co dělám je sice trochu náročné hlavně na nohy bo se dost nachodím, ale pauzu si určuju sám kdy uznám za vhodné - důležité je aby bylo vše udělané ale jestli jdu v 11 nebo o půl jedné je fuk. :4:

• debri
        debri, 20.5.18 21:20:07  

Pecka je to ovšem čimdal větsi bordel...to co dokazali udělat na UP v Brně je do nebe volajici..Všeco dokzpy bydleni,pridavky,rodicaky. Chaos ..nekolikahodinovy cekani,nedychatelno. Řvouci děcka na to bydleni bohuzal čim dal vic starsich lidi. Ted mi pani v obchode povidala,že naka jeji znama hodně přes 80 let čekala 6 hodin.

• avi.lut
      avi.lut, 30.4.18 08:27:44  

Zvlastni na tom je ze kdyz ucitelka uvidi u decka modrinu tak to hned hlasi na socialku a tady zenska taha decka po doktorech vymysli 6 let diagnozy a nikdo socialku neupozornil ze neco neni v poradku a to dokonce chodila i na psychologii a psychiatrii

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 6.5.18 08:52:33  

Pokud se nepletu inzulín by měl být pro zdravého člověka smrtelný.....nějak to nechápu toto

• walker
          walker, 7.5.18 22:02:34  

Ve cvokárnách se kdysi dávno používaly inzulínové šoky k léčbě těžkých psychóz - na pacientech, kteří nebyli diabetiky. Připomínalo to spíš mučení.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 8.5.18 10:29:26  

Právě a proto mi to hlava nebere. Já viděl i detektivku kde vrah zabil člověka tím že mu aplikoval inzulín - prej to nenajde ani policejní pes. Takže nechápu že to ten kluk přežil

• avi.lut
    avi.lut, 18.4.18 08:26:18  

Byl jsem na kontrole HbA1c 48 doktorka byla lehce nespokojena protoze jdu mirne dolu a ptal jsem se natu aplikaci nocniho inzulinu rano ze bych mohl cukr lepe korigovat a bylo me receno ze v mem pripade to zvladam i kdyz si ho aplikuji vecer a ze kazdy lekar preferuje neco jineho a v pripade potreby je mozne vyzkouset cokoli kdyz to pomuze zlepsit vysledky

• LinPin
      LinPin, 18.4.18 13:08:44  

Tak to vyzkoušej :-)

• avi.lut
        avi.lut, 19.4.18 08:34:26  

Nebudu to zkouset protoze vysledky nam momentalne dobre i kdyz nocni inzulin aplikuji vecer a kdyz si nebudu merit glikemie tak je jedno kdy aplikuji inzulin, ale kdyby se vysledky zhorsili tak urcite vyzkousim

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 25.4.18 18:04:49  

Ten noční působí dlouhodobě a stejně ....graf vypadá jako rovná křivka. Ideál na noc kdy spíš a nemáš žádnou aktivitu.
      Denní působí skoro okamžitě a proto se píchá před jídlem a jde s ním líp ovlivnit např vysokou glykémku (hypo)

• Barulina
    Barulina, 26.3.18 17:55:59  

Dobrý den,
    děkuji za přijetí do skupiny. Chtěla bych Vás tímto požádat o pomoc v podobě vyplnění mého dotazníku k mé bakalářské práci. Jedná o téma hodnocení znalostí u osob s diabetem 2. typu v oblasti fyzické aktivity. Jsem studentkou všeobecné sestry. Sama trpím diabetem 2 typu už od 10 let. Jestli by se tu našla hodná duše a chtěla mi pomoc s výzkumem budu moc ráda. Dotazník je anonymní.
    Přeji krásný den. :)))

Jedná se o osoby s diabetem 2 typu

https://www.survio.com/survey/d/M2C9Y4W4S2V4R2N7H

• jmsw
      jmsw, 26.3.18 22:26:20  

Nevím kdo jsi, ale určitě nemáš diabetes a zcela určitě nestuduješ obor zdravotní sestra. Tvá neznalost diabetu o tom svědčí.

• metal-warrior
        metal-warrior, 5.4.18 18:30:32  

smím se zeptat z čeho to bylo vydedukováno?

• jmsw
          jmsw, 5.4.18 23:05:05  

No tak koukám, že DM2 se už dostala i mezi děti. Tímto se tedy omlouvám. Podle toho, co jsem o tom teď našel, je to hlavně nemoc vykrmených amerických a japonských dětí.

• metal-warrior
            metal-warrior, 6.4.18 09:18:42  

já stále nechápu souvislost.
            Pokud slečna píše diplomovou práci, otázky v dotazníku mohou být úmyslně zavádějící a matoucí, nevíme jakého výsledku chce dosáhnout ve svém výzkumu.
            Pokud vás tedy někdo požádá o vyplnění dotazníku pro svou práci a jste cílová skupina výzkumu, uděláte nejlépe když se zdržíte poznámek a dotazník vyplníte. Tomu člověku hodně pomůžete.

Co se týče té fyzické aktivity. DM2 lze výrazně zlepšit a nebo dokonce zcela zvrátit správnou stravou a dostatečnou fyzickou aktivitou. Četné studie to potvrzují po desítky let a první záznamy o tom jsou již v roce 1870.

• merry.dee
              merry.dee, 30.5.18 15:15:10  

Chtěla jsem vyplnit dotazník až jsem se dostala k bodu 10,
              do té doby jsou názvy v pořádku,ale od bodu 11 už píše o nějaké eduakce(což je nesmysl),dále píše jen o inzulinové stříkačce,mám diabetes mellitus 2. typu,tudíž nemám doma,dál už jen o stříkačce.Dotazník podivný,nedodělaný,takže sorry jako:(

• metal-warrior
                metal-warrior, 1.6.18 15:07:14  

nic o stříkačce jsem tam nikde nenašel.

• LinPin
                LinPin, 1.6.18 17:18:01  

Nevím cos kde četla, projela jsem si dotazník znova a EDUKACE je velmi důležitá...o injekční stříkačce NIKDE ani slovo.