Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
debri (2018-01-18 15:57:13)alusasilas (2018-01-17 11:06:08)jmsw (2018-01-10 08:08:06)avi.lut (2018-01-03 09:12:31)LinPin (2017-12-21 10:57:36)merry.dee (2017-12-13 14:27:38)RejholcovicPepina (2017-11-14 22:06:23)certice (2017-07-07 13:35:48)barb19 (2016-10-01 10:14:42)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 790 | Členů: 13
Správci: jmsw (hlavní), LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• avi.lut
    avi.lut, 15.12.17 09:01:11  

Snad nebude vadit kdyz presunu debatu nahoru.Tondo tvuj nejvetsi omyl je ten ze delas presne to co jsi se jako dite naucil ale nepichas si zastarale inzuliny ale moderni ktere pusobi jinak a z cela urcite necuras alespon na kvasnice aby jsi zjistil vysoky cukr kdyby jsi to delal tak jsi davno prisel na to ze je neco spatne.Ja se lecim moderne vztavam a chodim spat podle toho jak me to vyhovuje davkuji inzulin podle potreby dopoledne a vecer nesvacim diky modernimu inzulinu ale odpoledne si svacinku dopreji a rekl bych ze ziji jako zdravy a jo sem tam si zmerim cukr glukometrem ale to je v pohode

• avi.lut
      avi.lut, 15.12.17 09:06:28  

A kdyby jsi chtel podebatovat nazivo tak na jare mamv planu jet slezskou magistralu muzeme se sejit na nejake mezi

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.12.17 17:54:50  

Vůbec nevím o čem je řeč?
        Co to je za akci?.....
        Pokud vím jseš z kraje jako já takže nevidím v tom problém i v jinou dobu :4:

• avi.lut
          avi.lut, 15.12.17 20:16:58  

To neni zadna masova akce ,protoze jsem vasnivy cyklista a v zime si opravuji kola ale take planuji kam se podivam ,tak jedna moznost je i slezska magistrala

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 16.12.17 09:25:22  

A to je co?...promin že se ptám jak laik ale co si pod tím mám představit?
            To bys jel odkaď kam?
            Napiš mi trasu - klidně na vzkaz :4:

• avi.lut
              avi.lut, 16.12.17 16:58:23  

to je cyklotrasa č55 ktera ti vede pod okny z Hlučina do Jesenika a moje startovaci pozice jsou Odry

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 17.12.17 14:50:28  

A až kde bys jel z těch Oder?
                Napiš mi tvou trasu na vzkaz prosím

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.12.17 17:53:48  

Zarazila mne věta -tvůj největší omyl - zde bych se ohradil - nedělám žádné omyly natož velké si myslím. Vím ale nač narážíš...já jen chtěl říci že je lepší jak má člověk (i zdravý natož diabetik) nějakou tu pravidelnost...ráno vstane, jí pravidelně atd.
      Moje žena pracuje na směny a já bych byl po měsíci těch šichet mrtvej to mi věř.... 2 dny ranní pak 2 dny odpolední pak noční a tak dokola....šílený.
      Můj největší problém je ten že jsem zde byl brán nebo ještě stále sjem za nedobrého diabetika. Ono to ale klame a někdy se člověk neumí správně vyjádřit atd. navíc je třeba znát člověka dobře - mám výhodu že s lékařem máme skvělý vztah a se všímse mu svěřuju a pomáhá mi. Jsem prej z těch "mladochů" jeden z nejlepších - dneska spíš mladí vymetaj bary a žijí šílenej život a to mne nikdá nebralo...ač si rád dám pivko a jím opravdu cokoli!

• avi.lut
        avi.lut, 15.12.17 21:14:51  

Pravidelnost v cemkoli nemusi byt na skodu veci ba prave naopak ja mel na mysli zminku o tom ze svacis mel jsem dojem ze jsi nekde psal ze si pichas analog inzulinu a ten se mj.pouziva aby diabetik nemusel svacit.Tak jak pracuje tvoje zena to je take pravidelnost i kdyz trochu zvlastni na co kdysi bylo zapotreby 3 tydnu ona zvladne v jednom

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 16.12.17 09:24:21  

Ty její šichty to je peklo pro zdravýho člověka - diabetika by to zabilo. Máš 2 dny ranní, pak 2 dny odpolední, pak 2 dny noční a pak volno (které prospíš) a zas nanovo....

• alusasilas
            alusasilas, 16.12.17 10:36:00  

Omlouvám se, že se montuji do debaty.
            Tondo nezabilo :1:
            Mladej sehnal práci v Brně, dojíždí, dělá dvanáctky - denní a noční. Začínal dva dny den, dva dny volno, tři dny noc, čtyři dny volno, ... a už v tom mám guláš :1:
            Náročný to bylo první dny, kdy glykemka letěla dolů, ale to je normální protože předtím se víc než měsíc jenom válel. No a teď je celou šichtu na nohách. Musel ubrat hodně nočního inzulínu, ale už je to v pohodě.
            On je noční živočich takže s noční směnou problém nemá, horší je pro něho vstávat na denní.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 16.12.17 11:34:15  

Tohle ještě jde ale jak máš 2 dny ranní pak odpolku pak noční je to mazec i pro zdravýho.
              A nevím jak tvůj syn ale mi osobně lékař noční zakázal - mám to na papíru. Sice jsem bez práce ale zase mám lepší zdraví a nejen cukrovku a ok

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 16.12.17 12:00:52  

Já měl dvanáctky taky a seděli mi dobře ale jen denní - jseš bud celej den doma a nebo v práci a to je ok.
                Manželka má 2x ranní, 2x odpolku, 2x noční a pak volno které ale prospíš bo přijdeš po noční. Jelikož se to šíleně střídá a mění tak tělo má tak domotané že sama uvažuje že z tama vypadne - mne by to zabilo do 14 dní :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.12.17 18:19:24  

A právě abych věděl jaké to mám a jak na mne působí ty moderní inzulíny tak na to je OK ten kontinuál - daj ti na ruku čidlo a týden to nosíš. Ono ti to NONSTOP měří glykémky a ty si ještě pícháš asi 4x denně a zapisuješ aby to mohl lékař pak srovnat.
      Pak čidlo odevzdáš a lékař vidí na PC křivku...kde je to nízké, kde to jde nahoru atd...a poidle toho mi s tím hejbá. Super věc

• avi.lut
        avi.lut, 15.12.17 20:54:26  

No kontinual jednou za pul roku asi tezko nahradi pravidelne mereni glukometrem ale kdyz ti to tak vyhovuje ....

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 16.12.17 09:23:05  

Na té kontrole a jak máš to čidlo (to je jen 1x ročně) tak tam zjistíš vše - vidíš krásně na pc jak ti ten cukr lítá či nelítá.
          Já glukometr skoro nepoužívám jelikož své tělo znám tak dobře že umím s velkou přesností odhadnout jak na tom jsem - tipnu si glykémku a skoro trefa :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 16.12.17 09:48:39  

Pamatuju jak jsem byl mladý chlapec a jezdil na různé "dia tábory" kde nám píchali do prstů častěji a pak jsme odjížděli domů s modrýma prstama a někteří i s brekem.
            Někdo kdo to má složitější a nebo to na sobě nepozná je nucet si píchat glykémky často to beru - ale proč bych si to píchal já to nechápu.
            Technika jde ale rychle kupředu a už dnes máš chytré mobily a hodinky dke ti to ukazuje tlak, kolik máš naspáno, nachozeno atd .....brzo bude i glukometr a jen mrkneme na hodinky a uvidíme číslo (glykémku)

• avi.lut
              avi.lut, 17.12.17 08:13:22  

Ja to take nechapu,kdyz veris ze to delas dobre a lip uz by to neslo tak to delej dal snad ti to vydrzi dlouho

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 17.12.17 14:45:31  

Já se cítím skvěle, je mi fajn - nevidím tedy důvod si píchat glykémky.
                To max tehdá jak se cítím nedobře a je mi divně ale to je málokdy..... proužky jsem nebral 2 roky a nyní mi lékař jedny vnutil abych něco měl

• LinPin
                  LinPin, 21.12.17 08:11:42  

Víš Toníku-jedničkový diabetik se bez měření glykémek neobejde, je tam riziko skrytých hypo, které nerozpoznáš i když své tělo znáš perfektně..prostě jsou jasně daná pravidla a to, že tvůj lékař netrvá při kontrole na profilech je špatně..nám jedničkář bez profilů nesmí na kontrolu..je to alfa omega léčby..

• jmsw
                    jmsw, 21.12.17 10:43:43  

Dal bych mu senzor Dexcom, který měří kontinuálně celý týden. Myslím, že by potom měl důvod k zamyšlení :4:

• LinPin
                    LinPin, 21.12.17 10:57:35  

Myslím, že nějaký senzor na týden měl.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 21.12.17 15:20:51  

jak jdu na kontrolu profily dělám - dokonce jsme takový detailista že si to měřím co hodinu takže doktor má ok data.
                    Pokud jde o ten sensor co píše jmsw tak to je to o čem zde celou dobu píšu - já tomu laicky říkám čidlo. Jde tam krásně vidět jak se mi to hejbe a na co to reaguje atd....
                    To co zde popisuju je to že není třeba se denně píchat.... nechci mít ruku jak řešeto. Své tělo znám a dokonce mám tu schopnost odhadnout glymči skoro přesně. Nikdy jsem neomdlel nebo neměl nějaké kóma jak někdy slyším od kamarádů co jsou dia a nepoznaj to na sobě.....

• avi.lut
    avi.lut, 7.12.17 15:29:43  

Byl jsem na kontrole a dlouhy cukr 51 tak jsem pochvalen a dalsi kontrola za 3 mesice coz je super

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.12.17 13:18:10  

Já byl dneska a taky mne jen chválil. Dlouhý 61 což je nejlepší výsledek za posledních 20 let u mne. Vždy jsem měl okolo 80 a naposledy 78 takže jsme štastný.
      Min jsme měl i to čidlo (kontinuál) a brali mi krev ze žíly a všechny výsledky dopadly na víbornou takže dnes mne lékař jen chválil!
      Včera jsem byl na oslavě kde mne nalejvali alkoholem a pak jsem doma sbíral moč.....výsledky ale super - spokojenost
      Další kontrola koncem května - jsem max spokojen - lepší to být nemohlo!

• avi.lut
        avi.lut, 11.12.17 21:09:29  

No tak ja mel naposledy 56 a to uz brblala a hned byla kontrola po 2 mes. ale mival jsem 40-50 a to brblala take a kontroly byvaly co 2-2,5 mes. jinak krev ze zily me berou pokazde ale ted je spokojena takze to musim drzet okolo tech 50 a mohlo by to byt dobre

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 12.12.17 09:17:04  

Jj každej to má jinak. Já jsem jedničkář, mám to od 6 roků a míval jsem roky okolo 84 až 89. Letos už ty čísla začínala sedmičkou a můj sen byl aby to začalo číslem 6 což se nyní povedlo - lékař řekl že to mám nejlepší za posledních 20 let...
          Úplně ideál by bylo okolo 55 ....níž už nechci to už myslím není ideál - je to moc nízké

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 12.12.17 09:22:15  

Ty máš diabet jedničku či dvojku?
          A jak dlouho to máš?
          To vše jsou důležité informace
          Já ač si to asi nemyslíte jsem prý jeden z těch lepších a vzorných diabetiků - kámoš který je stejně starý a má to tak dlouho jako já má glykovaný 130 a to je peklo - ten bude brzo bez nohy a slepej

• avi.lut
            avi.lut, 12.12.17 16:19:15  

Nevim jakou mam cukrovku a pro mne to neni dulezite vim ze picham inzulin 4x denne 10 let.Tondo verim ze patris k tem lepsim diabetikum protoze podle moji dr.je tech co maji glikovany pod 10 je malo tech pod 5 by na prstech spocital tak ze ta vetsina co ma glikovany nad 10 to neresi a bude to stejne v OP nebo NJ jen ti preji aby se ti podarilo dosahnout tveho cile

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 12.12.17 16:28:56  

Jj souhlasím - a k tomu typu cukrovky - je trochu rozdíl mezi jedničkářem a dvojkařem :4:

• avi.lut
                avi.lut, 12.12.17 19:08:44  

Vim ze ty si na tom rozdeleni zakladas a ze 1 je neco vic a o 2 nema skoro cenu vubec mluvit ptal jsem se nato svoji dr. a ta rikala ze cukrovka je jedna nemoc ale ma vice forem a spojuje je vysoky krevni cukr a neda se rict ktera je horsi pro mne je cukrovka jako cukrovka a kdyz potkam znameho ktery ma cukrovku tak se ptam na cukr ne jak cim se leci

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 13.12.17 09:21:56  

Tak to nemyslím - rozhodně není jednička něco víc.... Jde spíš o to že jednička je jiná jako dvojka a i to léčení je trochu jiné.
                  Dvojky se jde dokonce "zbavit" jak ji máš luxusně kompenzovanou a jednička je nafurt. Jedničku maj vesměs mladí lidéí a štíhlí - dvojku vesměs lidé obézní atd. V každé skupině jsou vyjímky ale netvrdím že něco je víc jak něco. Jen tvrdím že je to jiné :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 13.12.17 09:25:40  

A rozdíl je i v tom jak píšeš ..ptám se na cukr.
                    Jiné hodnoty má dvojkař který má diabet krátce a jiné hodnoty má jedničkář který to má od dětských let.... To co je pro jednoho špatné bere druhej za úspěch atd.
                    Můj otec měl jednou u praktika trochu větší cukr (7.0) a už ho poslal na diabetologii a nyní chodí tam kde já ale jde tam jen 1x za rok a změří mu glykémku, nic nebere atd - takové pozorování. Otázka je zda je tohle už diabetik?
                    Já osobně to mám od 6 let a přišel sjem k tomu jako slepej k houslím - dvojka je i o tom že ji maj vesměs lidé starší a obézní a mnohdy si za to mohou sami svým nezdravým stylem života (jsou vyjímky neber to doslova!)

• avi.lut
                    avi.lut, 13.12.17 19:37:01  

Tondo ty sam pises ze jsi mel radu let dlouhy cukr kolem 80 a ze se ti to podarilo snizit na 60 tzn.podle mne ze jsi proto musel neco udelat urcite to nebyl zazrak a podarilo se ti to presto ze mas cukrovku od 6 let pro mne z toho vypliva ze i dlouholety jednickovy diabetik muze mit dobre glikemky ale musi proto neco udelat a na druhou stranu dvojkovy ktery to flaka muze mit glikemky hrozne nekde dole o tom pise fialovypetr nevim od jakeho cukru je cukrovka a jinak hlavni rozdil mezi jednickou a dvojkou je ten ze ze jednickovy diabetik musi po zachytu ihned aplikovat inzulin a dvojkovy vetsinou dostane leky a k inzulinu se casem propracuje

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 14.12.17 18:11:30  

O těch rozdílech mezi 1 a 2 diabetem by se dalo dlouze debatovat.
                    Každopádně je v tom velký rozdíl!
                    Pokud jde o mne tak já nic extra nedělal a je možné že na další kontrole budu tam kde jsme byl - já pokud jde o jídlo a vše tak žiju jako zdravej člověk - jediný rozdíl je ten že já si před jídlem píchnu inzulín. Ničím se neomezuju...velká výhoda je ale ta že své tělo znám dokonale a vím co a kolik mohu :4:
                    A žiju celkem sportovním stylem života - největší dík patří mému psovi :4:
                    A taky si myslím že velmi důležitá je pravidelnost...čili ráno vstanu a večer jsu spát, svačiny atd. Jím cokoli ale ta pravidelnost je hlavní!!! Plus pohyb....
                    kamarád který má cukrovku dlouho jako já ale dlouhej cukr má 130 vstane v 10 nebo i později, spát jde o půlnoci a má v tom takový bordel že to není možný...... a pak to má jaký to má

• jmsw
    jmsw, 29.11.17 09:47:58  

Aby fialovypetr věděl, kdo ho zablokoval, tak jsem to byl já osobně. Nejsme tady fórum na urážení jeden druhého, ale na nalezení odpovědí a předávání zkušeností.

• debri
    debri, 6.11.17 16:22:19  

To se nestačím divit
    :14: :14: :14:

https://zpravy.idnes.cz/zeman-zdravi-cukrovka-neuropatie-dlo-/domaci.aspx?c=A171106_130251_domaci_kop

• avi.lut
      avi.lut, 6.11.17 18:07:41  

Treba nekeca mozna se stal zazrak jak necekane prisla tak stejnym zpusobem odesla

• LinPin
        LinPin, 6.11.17 18:11:36  

Jen mu poškodila nervy na nohou, mrcha jedna sladká.. :1:

• avi.lut
      avi.lut, 7.11.17 07:49:22  

vcera v radiu mluvil nejaky diabeolog z Brna ze je mozne kdyz dvojkar zdrave ji a zije ze muze dosahnout hodnot jako zdravy clovek a muze zit bez leku a doktor ktery nevi ze se lecil s cukrovkou nato neprijde ze ji mel ele take rikal ze ten clovek neni vyleceny proto ze cukrovku vylecit nelze

• debri
        debri, 7.11.17 09:00:02  

Přesně jde ji zkompenzovat ale vyléčit ne.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 7.11.17 12:42:28  

Naprostý souhlas - to se ale asi netýká pana Zemana, který má dokonce neuropatii atd.

• LinPin
        LinPin, 8.11.17 10:25:20  

Tak jistě, máme případy, kdy se lidi do cukrovky obuli a skončili bet inzulínu a léků(dvojkaři)..ovšem ta cukrovka tam doutná a jakékoliv hýření ji nastartuje zase.

• avi.lut
          avi.lut, 10.11.17 09:31:15  

Ono to asi bude tak nejak jako vyleceny kurak nebo alkoholik takove podminene vyleceni

• fialovypetr
    fialovypetr, 2.11.17 14:18:15  

Tak že vážené, o lécích, užívání a pod. se bavím s mudrem a sestrami, kteří ví a znají! Tady jsem chtěl nazbírat praktické rady, hlavně o vaření, ale to je vám asi španělskou vesnící, vaření asi celkově.
    Proto se tady na tomto panfletu loučím, tak jako Tonda Chumacher díky nemusím všechno!

• LinPin
      LinPin, 2.11.17 17:47:56  

Nechápu, proč jsi tak agresivní, možná je to dekompenzovanou cukrovkou...

• fialovypetr
        fialovypetr, 3.11.17 07:06:39  

Ty sama jsi chytrá jak tři dny starý pes, otevři si věštírnu...

• LinPin
          LinPin, 3.11.17 09:10:10  

Je vidět, že jsi hrubián.

• coach1
      coach1, 3.11.17 09:38:30  

Zas jeden nejchytřejší

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 3.11.17 10:49:31  

Nekomol mi jméno...
      LinPIn tady tomu rozumí asi nejlíp tak k ní buď minimálně tolerantní ok?
      Cukrovka je složitá a každej to máme jinak no - já jsem zde už popsal hodně....jím co chci a cukr mám celkem ok. Lékař mi říká "šebrle" podle figury a podle sportu který miluju. Ale nikdy jsme nic neměřil, nevážil, neřešil - chce to používat svou hlavu a rozum. :4:

• LinPin
        LinPin, 3.11.17 15:01:55  

Neřeš to, on se tenhle člověk chová hrubiánsky skoro všude.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 3.11.17 15:32:17  

No na HiFi fóru mi taky radil o něčem o čem nemá ani tušení :4: