Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
TondaSchumacher (2016-12-03 12:07:38)alusasilas (2016-11-18 03:59:53)debri (2016-11-17 03:31:33)jmsw (2016-11-17 01:22:26)LinPin (2016-11-09 19:14:28)barb19 (2016-10-01 10:14:42)avi.lut (2016-03-15 16:13:49)certice (2016-02-23 21:52:09)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 309 | Členů: 12
Správci: jmsw (hlavní), TondaSchumacher, LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• LinPin
    LinPin, 9.11.16 17:57:09  

Nejnovější novinka na trhu Xultophy-kombinace inzulínu a GLP-1..píchá se 1x denně, ovšem zase osekané podmínky od pojišťoven..

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 9.11.16 18:04:42  

mohla bys o tom napsat něco víc?
      Jinak já byl dneska na dia - oproti minulé návštěvě je to podstatně lepší. Glykovaný byl 73 (minule 89)
      ID už mi schválili (jedničku) a nyní jen čekám na konečný verdikt a výpočet.....
      Snad bude lépe.... věřím v to :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 9.11.16 18:06:15  

A cos e týká ID tak sjem nemusel nic oběhávat, nic nosit a dokonce jsme ani neviděl posudkovýho lékaře.
        Jen jsem to vypsal na ossz, zašel za praktickým lékařem a ten si pouze ofotil dia průkazku a tím to haslo. Ossz si SAMA vyžádala na dia mou kartu kde je vše a proto mne ani nechtěj vidět

• LinPin
          LinPin, 9.11.16 18:13:57  

Toníku, tak to je super!!!Kdybys nás poslechl už dříve, tak víš co...

Xultophy je jen pro diabetes II. typu, pokud si pícháš třeba Bydureon, Victoza(těm se říká hormon sytosti) a bazální inzulín..takže to nakombinovali do jednoho flexpenu a odpadne ti 1 vpich..k tomu ještě musíš brát Metformin(základ dialéčby), a další léky, aby to bylo hrazeno pojišťovnou...

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 9.11.16 18:15:46  

Jo aha...dík za info. Já jsem jak víš jedničkář. Mám apidru a Tuajeo nebo jak se to píše

• LinPin
              LinPin, 9.11.16 18:21:29  

Toujeo je taky celkem nový preparát snižující hypošky hlavně v noci :-)..my jsme zjistili, že s Novorapidem máme lepší výsledky než s Apidrou..Toníku, na tu jedničku snad někdy v budoucnu..jdi di pumpy, ty jsi technicky zdatný a bude to pro tebe hračka..ubydou ti vpichy.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 9.11.16 18:27:10  

No uvidíme co bude......

• jmsw
                jmsw, 15.11.16 13:17:41  

To mu říkám pořád, ale říct si nedá :8: :15:

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 15.11.16 14:03:53  

Pumpa má čas....... stejně se tomu nevyhnu :4:

• jmsw
                    jmsw, 16.11.16 15:35:04  

já začínám koukat po nové, ale žádná mě prozatím neuspokojuje natolik, abych měl touhu ji vyměnit za tu stávající Performa Combo

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 16.11.16 15:58:45  

Já myslel že ty lhůty kdy to měníš jsou dané ne? Nebo to měníš až tě to neuspokojuje?
                    Kdy se vůbec mění pumpa?

• jmsw
                    jmsw, 17.11.16 01:21:42  

Nárok na novou pumpu máš jednou za čtyři roky. Je to dané Směrnou dobou užití. Je ale na Tobě, jestli budeš ještě dál fungovat na stejné pumpě. Zatím jsem tedy neslyšel, že bych ji měnit musel :6:

• jmsw
        jmsw, 15.11.16 13:15:17  

No vidíš, Ty máš ID schválený a mě ho teď znovu potvrdili :4: a to dokonce se závěrem, že již do budoucna není třeba dalších kontrol, neboť stav jmenovaného se bude nadále zhoršovat :14:

• debri
          debri, 15.11.16 17:31:48  

Ty mas taky DM 1??

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.11.16 18:01:11  

jelikož tu dělá šéfa tipuju že ano :1:

• jmsw
            jmsw, 16.11.16 15:33:52  

No jasně že jo :2: Letos je to už 35let. Mám ji od svých 10 :4: :6:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 16.11.16 16:02:08  

tak to máš jen o 2 roky déle :4:

• jmsw
                jmsw, 17.11.16 01:22:26  

jj, vím, Ty ji máš od šesti :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 15.11.16 18:01:56  

Jj to je fakt "pozitivní"...a to jsme mladí kluci :5:

• debri
            debri, 15.11.16 18:42:59  

No ja se poustim do boje s 2 ale uz sem to dotahla na neoruparitii nocibyvaji obcas peklo

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 15.11.16 18:49:00  

popiš to trochu podrobněji pokud můžeš.....

• debri
                debri, 15.11.16 19:28:57  

No tuuhnou mi nohy..pali šlapky ztracim citlivost na doteky a termoregulaci ..castecne po koleno pohyb trochu uleví

• jmsw
            jmsw, 16.11.16 15:36:11  

No že jo :13: Říkal jsem si, že asi už nečekají, že bych se tam za dva roky objevil jinak než v plechovce :14:

• alusasilas
    alusasilas, 26.10.16 22:31:33  

Že by konečně svitla naděje?
    http://archiv.ihned.cz/c1-65488510-za-dva-tydny-bez-vpichovani-inzulinu-oceneny-cesky-vedec-testuje-novou-lecbu-cukrovky

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 27.10.16 17:26:52  

:7: no....jen tak dál!

• debri
        debri, 27.10.16 18:28:11  

Za dost let snad

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 27.10.16 18:29:49  

Jj mne to už nepotká....
          nadruhou stranu kdyby dostal cukrovku 1 typu můj děda a ve věku jako já tak tu zde nejsem protože tehdá ještě neznali inzulín a umíralo se na to...

• debri
            debri, 27.10.16 20:20:22  

Co to pletes inz objevili v predminulim stoleti

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 28.10.16 07:11:46  

Okopčeno z netu:
              Do objevení inzulínu byli diabetici 1. typu odsouzeni k velmi krátkému životu, racionální léčba nebyla možná. Kromě zcela neúčinných látek z oblasti alternativní medicíny se pacientům doporučovala dieta s vyloučením sacharidů, postavená zejména na živočišných bílkovinách. Prvním diabetikem léčeným inzulínem se stal třináctiletý hoch Leonard Thomson (14.1.1922), u kterého po podkožní aplikaci inzulínového preparátu došlo k poklesu glykémie za 30 mmol/l na 6,7 mmol/l během jednoho dne. Fantastický úspěch vedl k velice rychlému rozšíření inzulínové léčby po celém světě. Hned následující rok byl inzulín poprvé použit k léčbě diabetiků také v Praze. První injekci inzulínu zde pacientovi podal pozdější profesor Ladislav Syllaba, který se také zasadil o založení první poradny pro diabetiky roku 1928.

:4: Můj děda (otec mého táty) se narodil roku 1913 - kdyby měl diabet jako já v 6 letech tak zemře jelikož inzulín zde nikdo neznal.
              Neuč orla lítat holka. Toto znám jak svoje boty - téma diabetes :4:

• debri
                debri, 28.10.16 10:17:52  

A joooo upsala jsem se :15:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 21.9.16 16:41:05  

Tak jsem se konečně dokopal k tomu zajít na OSSZ a vypsali jsme s uřednicí žádost o ID. Skoro vše co chtěla jsem měl sebou jen jsem si pak odskočiul do města něco vyřídit abychom to mohli dopsat. Byla tam moc hodná paní úřednice a sama mi řekla že je škoda že slušní a nemocní lidi jako např já tam nezajdou a naopak zdraví a drzí sprostí...však víte kdo... tam jsou furt. Prý to může vyjít ale nemusí ale je ok že jsem došel.
    Nyní prý mám jen čekat a oni si mne předvolají na schůzku a k posudkovému.... prý to trvá dlouho.... od 3 měsíců déle.
    Co mne zaujalo je to že já to řeším díky diabetu ale jméno mého diabetologa vědět nechtěli.... pouze chtěli jméno a adresu praktika.
    No jsem zvědav jak to dopadne.....

• debri
      debri, 21.9.16 16:59:21  

Ty ja o tom taky po zazitku zacla premyslet ac mam 2,ale abych sla na doporucenku z pracaku a mela jsem o to misto fakt zajem,ale proste jsem na rovinu rekla ze jsem diabetik a ze predpokladam,ze po mne bude chtit na vstupni dr. vyjadreni diabetologa. Vzali to v poho domluvili jsme se ze se s dia domluvim a ozvu se. No fajn byla jsem na pracovisti v patek,s dia domluvila na uterku.
      Jak to dopadlo :11: ?? V pondeli jsem volala na pracak s tim,jak to je neeeee voni chcou razitko do 3 pracovnich dni a hotovo. Jinak mne vyradi sankcne a hotovo. No tak mne snad zatim neberou kvuli nemoci. K dia jdu podle navalu zitra nebo utery a budu ji to muset nsdtinit

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 21.9.16 17:05:19  

Taky z toho mám hlavu jak balón. nejvíce mne zaskočilo že to řeším díky dia a diabetolog je nezajímal. Pouze adresa a jméno praktika. Ten mne ale vidí 1x za 2 roky.... vše co by je mělo zajímat má můj diabetolog.... k němu jdu na kontrolu v listopadu...tak nyní nevím zda se tam objednat dřív abych s doktorem (dia) pokecal o tomto (on neví že jsme tam dnes byl ale dřív mi to doporučoval)

• hucurajda
          hucurajda, 28.9.16 13:40:00  

K invalidnímu důchodu si praktický lékař vyžádá posudky od odborných lékařů, tak u Tebe od diabetologa, Tedy jsi dobrý, že jsi tam konečně došel a říkali jsme Ti, že Tě tam nikdo neukousne, ale pomůžou Ti, tak hlavně, ať to dopadne ve Tvůj prospěch.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 29.9.16 08:54:40  

Už jsme byl u praktika (došel mi dopis abych tam zašel) a praktik mi řekl že s mojim dia lékařem má problémy a že on mu nic nikdy nenapíše. Takže si to bude muset od něho vyžádat přímo ta OSSZ a snad to bude pak ok......
            No jsem zvědavej co se vyřeší.....

• debri
              debri, 29.9.16 09:12:26  

A co ty s tim?? Zpravu chceš ty a mati ji vydat... svy vzajemny problemy at si řeši na lekarske komoře a ne pres pacienty :10:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 29.9.16 09:27:42  

Já nic nečtu..... já ji ani nechci. Chce ji ten posudkovej MUDr asi. Jen mi prajktik řekl že vždy jen pořádá diabetologa a ten napíše zprávu a on to tam zašle..... někteří MUDr jsou ale firma a zadarmo ani kuře nehrabe. No a jelikož za toto nic nemá tak nereaguje. ......Poté ho vyzve OSSZ a tam už reagovat musí jelikož jde o úřad a navíc za to dostane nějaký peníz.......
                No uvidíme..... dnešní svět je o hovně a je mi ze všeho smutno. :11:
                navíc každej mluví jinak....jedni mi řekli abych si sám zajistil nějaké zprávy, jiní že to zajistí praktik a další že si to obstará samotná OSSZ....takže nic neřeším a prý oni si vše pozjištují sami a já jen dojdu osobně se ukázat až mne vyzvou. kamarád posudkového ani neviděl a měl vše vyřízeno za 5 týdnů a ok....... asi je to všude jinde.

• debri
                  debri, 29.9.16 10:13:02  

Ale o ID si zadas ty a věr ze vetsinu lrjster si musis vydupat taky ty...ID PNP a ruzny dalsi prispevky to je casto neskutecny boj se stupiditou uredniku apod. Uz jsem toho ve vozejk skupinach cetla tolik ze nad tim zustava rozum stat.....

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 29.9.16 10:58:08  

Hele já se HODNĚ zajímal a vše je jinak :4:
                    Já se naopak nemám o nic starat!!! I kamarád mi řekl že jediné co udělal bylo to že zašel na OSSZ a vypsal žádost a tím to haslo...... Vše si totiž vyžádají oni a pak ti jen poví hotovou věc. Vše co oni potřebují má můj diabetolog a od něj si to oni vyžádají. Já to nemám :4:
                    S diabetologem jsme se na toto téma bavil a jen se smál a říkal že to moc prožívám. Hlavní věc (žádost) jsme udělal a nyní jen čekat......
                    U trojky (plný ID) je to asi přísnější ale ...... :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 29.9.16 10:59:19  

a já nejsem vozejková skupina (tam je to přísnější - mám sestřenici na vozejku a včera jsem se bavil s její mámou)...... :4:

• debri
                    debri, 29.9.16 13:44:08  

Nevim no dle zakona by to melo byt tak skutecnost je jina a neni to jen o vozejkach. Autisti a jine vpodstste neviditelne handikapy

• hucurajda
                    hucurajda, 8.10.16 19:22:04  

Správně se žadatel nemá o nic starat, jen podat žádost, ostatní má být mezi lékaři a okresní správou sociálního zabezpečení, ale jest-li jde na to spoléhat, to nevím, ale zákon a prováděcí vyhlášku mají a snad i znají, všichni zúčastnění

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 8.10.16 19:27:23  

hucurajdo - přesně tak. Ptakl sjems e paní na ossz zda mám někam zajít např na dia že stejně jdu okolo a ona že néé. mejloval jsme si s diabetologem a to samé - prý až obdrží žádost tak jim dá kartu a ok..... U praktika jsem byl a jen mne zvážil a ofotil průkazku.... nyní pouze čekat!

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 29.9.16 08:55:21  

Tvůj muž to taky řešil?.....
            Pokud jo napiš sem nebo na vzkaz nějaké info...... jak to probíhalo, atd....

• hucurajda
              hucurajda, 8.10.16 19:19:28  

Ne ne, muž to neřešil, ten všem tvrdil, že je zdravý a dělal do 61 let dost náročnou práci, ale ne manuelní

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 8.10.16 19:28:18  

Jj jako já...ale nyní mne tam vyloženě dokopali (kamarád a i paní na pracáku)...snad to bude k něčemu dobrý

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.6.16 09:35:19  

To je pech...zrovna jak mám nyní na sobě to čidlo (kontinuál) tak na mne vlezla nějaká chřipka, kašlu, potím se, jsem slabý....a moc se nehýbu a glykémky mám šílené....... :12:
    Zajímá mne jak má na glykémie vlil chřipka, nachlazení a podobné nemoci?

• hucurajda
      hucurajda, 10.6.16 08:56:52  

Tak jsem z toho trochu špatná, muž včera kategoricky odmítl pumpu, já myslela, že zkusíme ten 3 měsíční čas, kdy se pak člověk může rozhodnout, že by si stejně musel měřit glykemku 2x denně a to mu nejvíc vadí, protože ty konce prstů už má děsně necitlivý a dělá mu problém normální obsluha mobilu, tak to píchání do zad zase bude na mně a já mám pořád takový blbý pocit, že ho to ode mě bolí, ale bez jeho vědomí jsem se domluvila s mladým dialékařem, teď děláme (přes mužovo protesty a má takové řeči, že to ode mě bylo sprostý) 5denní měření a snad, podle jeho slov, se nebude muset 5x denně píchat, no uvidíme, mějte všichni pěkný den

• jmsw
        jmsw, 10.6.16 09:37:03  

Gylkemii si bude muset měřit vždy, dokud nevymyslí něco, co se bude umět samo kalibrovat. Jen s tou pumpu je to jednodušší, přepichování kanyly je jednou za tři dny, zátěž je tedy mnohem menší. Měření glykémie také klesne, protože při dobrém nastavení pumpy a správném odhadu či spočítání sacharidů v jídle, dokáže pumpa celkem v pohodě den ukočírovat. Díky tomu občas i dva dny po sobě neměřím.

• hucurajda
          hucurajda, 10.6.16 10:24:42  

No právě to počítání sacharidů ho vyděsilo taky, ono přeci jenom náš věk 76 je už ve všem nějak pomalejší, línější myslet, možná ani ne línější, jako už to tak nejde a 61 let píchání už muž tak nějak bere jako součást jeho života, jen já z toho píchání jsem nadranc, já nikdy kladný vztah k injekcím neměla a už nikam jinam mimo zad to píchat nejde skrz boule, tak by se mi ta pumpa moc líbila, jednou za 3 dny to přepíchnout a bylo by.

• jmsw
            jmsw, 10.6.16 11:32:12  

A není manžel ještě zvyklý počítat v sacharidových či tzv. chlebových jednotkách? Chytrý ovladač pumpy to umí počítat i z těchto jednotek. Např. když se mu zadá, že právě jí 3 chlebové jednotky, sám si to přepočítá na 36 gramů sacharidů a propočítá inzulín. Propočtové vzorce se nastavují na začátku s diabetologem, který by měl vědět i např. citlivost manžela na inzulín. Spíš si myslím, že manželovi nebylo vše úplně vysvětleno. opravdu to není tak složité a počítat může tak jako dřív.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 11.6.16 19:18:11  

Já si chci jen píchnout a žít....
              Né furt cosi píchat a počítat... Dám si na mstě párek v rohlíku a co?....Dám si jinou sváču a co?...na vše jsou vzorce či jak?
              Jen tě čtu a vím že to nechci..... prostě žiju s vědomím že jsem dia, jím 5x denně menší porce a jen píchnu před jídlem inzulín a tím to hasne.
              Glymču jen jak je mi zle........ jinak zbytečné.

• hucurajda
              hucurajda, 16.6.16 14:18:26  

On nepočítá vůbec nic, měří se jen ráno a večer a podle hodnot si píchá výši inzulinu a přes den si píchá pořád stejné jednotky, takže celkem denně 5x a teď dělal pro doktora pětidenní profil a ono mu to vychází docela dobře,ono taky v našich letech je už život tak ustálený a stereotypní, že k žádným výkyvům nedochází, jen když jsme na zahradě a něco děláme, tak si o jednu jednotku píchne méně.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 11.6.16 19:15:40  

jak vždy?....Já sice nemám pumpu ale glykémku měřím 5x ročně..... Bohatě mi stačí píchání 4x denně a né se ještě mordovat dalším pícháním....hnus
          Mi pumpu nikdo nedonutí ani omylem...nechci to

• hucurajda
            hucurajda, 16.6.16 14:22:57  

No jo, ale Ty máš kolem sebe lidi, ale když je někdo sám, tak ta pumpa s hlášením před hypo je asi fakt dobrá, zažila jsem v noci muže v bezvědomí a z toho by se sám tedy nedostal ani náhodou a ve špitále tenkrát řekli, že stačilo 20 min a byl konec a vlastně od té doby měříme pozdě večer a dle měření pícháme ten noční inzulin, před tím doktor řekl píchat na noc 32 jednotek a to byl ten průšvih, teď pícháme někdy i jen 7.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 16.6.16 16:41:34  

Já mám manželku tak jako má tvůj manžel tebe..... navíc moje žena má tvrdé spaní a kdyby bylo něco vážného tak nevím..... Já pokud už jsme měl nízké cukry tak jsme se vzbudil sám a šel do kuchyně najíst...... naštěstí vše ok dopadlo.