Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
avi.lut (2017-11-19 09:37:49)debri (2017-11-17 07:48:53)RejholcovicPepina (2017-11-14 22:06:23)alusasilas (2017-11-10 09:48:27)LinPin (2017-11-08 10:25:21)jmsw (2017-09-22 21:58:57)merry.dee (2017-09-07 17:13:05)certice (2017-07-07 13:35:48)barb19 (2016-10-01 10:14:42)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 755 | Členů: 13
Správci: jmsw (hlavní), LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• debri
    debri, 6.11.17 16:22:19  

To se nestačím divit
    :14: :14: :14:

https://zpravy.idnes.cz/zeman-zdravi-cukrovka-neuropatie-dlo-/domaci.aspx?c=A171106_130251_domaci_kop

• avi.lut
      avi.lut, 6.11.17 18:07:41  

Treba nekeca mozna se stal zazrak jak necekane prisla tak stejnym zpusobem odesla

• LinPin
        LinPin, 6.11.17 18:11:36  

Jen mu poškodila nervy na nohou, mrcha jedna sladká.. :1:

• avi.lut
      avi.lut, 7.11.17 07:49:22  

vcera v radiu mluvil nejaky diabeolog z Brna ze je mozne kdyz dvojkar zdrave ji a zije ze muze dosahnout hodnot jako zdravy clovek a muze zit bez leku a doktor ktery nevi ze se lecil s cukrovkou nato neprijde ze ji mel ele take rikal ze ten clovek neni vyleceny proto ze cukrovku vylecit nelze

• debri
        debri, 7.11.17 09:00:02  

Přesně jde ji zkompenzovat ale vyléčit ne.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 7.11.17 12:42:28  

Naprostý souhlas - to se ale asi netýká pana Zemana, který má dokonce neuropatii atd.

• LinPin
        LinPin, 8.11.17 10:25:20  

Tak jistě, máme případy, kdy se lidi do cukrovky obuli a skončili bet inzulínu a léků(dvojkaři)..ovšem ta cukrovka tam doutná a jakékoliv hýření ji nastartuje zase.

• avi.lut
          avi.lut, 10.11.17 09:31:15  

Ono to asi bude tak nejak jako vyleceny kurak nebo alkoholik takove podminene vyleceni

• fialovypetr
    fialovypetr, 2.11.17 14:18:15  

Tak že vážené, o lécích, užívání a pod. se bavím s mudrem a sestrami, kteří ví a znají! Tady jsem chtěl nazbírat praktické rady, hlavně o vaření, ale to je vám asi španělskou vesnící, vaření asi celkově.
    Proto se tady na tomto panfletu loučím, tak jako Tonda Chumacher díky nemusím všechno!

• LinPin
      LinPin, 2.11.17 17:47:56  

Nechápu, proč jsi tak agresivní, možná je to dekompenzovanou cukrovkou...

• fialovypetr
        fialovypetr, 3.11.17 07:06:39  

Ty sama jsi chytrá jak tři dny starý pes, otevři si věštírnu...

• LinPin
          LinPin, 3.11.17 09:10:10  

Je vidět, že jsi hrubián.

• coach1
      coach1, 3.11.17 09:38:30  

Zas jeden nejchytřejší

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 3.11.17 10:49:31  

Nekomol mi jméno...
      LinPIn tady tomu rozumí asi nejlíp tak k ní buď minimálně tolerantní ok?
      Cukrovka je složitá a každej to máme jinak no - já jsem zde už popsal hodně....jím co chci a cukr mám celkem ok. Lékař mi říká "šebrle" podle figury a podle sportu který miluju. Ale nikdy jsme nic neměřil, nevážil, neřešil - chce to používat svou hlavu a rozum. :4:

• LinPin
        LinPin, 3.11.17 15:01:55  

Neřeš to, on se tenhle člověk chová hrubiánsky skoro všude.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 3.11.17 15:32:17  

No na HiFi fóru mi taky radil o něčem o čem nemá ani tušení :4:

• fialovypetr
    fialovypetr, 25.10.17 09:00:58  

Vážení, mám prosím dotaz.
    Čím lze nahradit mouku, třeba na obalování masa, do omáček a pod....Díky předem za Vaše špeky... :13:

• debri
      debri, 25.10.17 10:15:09  

to jsem popravdě nikdy neřešila ale snad rozdrcené kukuřicné lupínky ted na to obalování

• fialovypetr
        fialovypetr, 26.10.17 08:52:19  

néééééééééééééééééééé !!!! Hnus fialový, myslím nějakou mouku, co má málo škrobu!!!, škrob je ten špatný...prej...

• LinPin
          LinPin, 26.10.17 13:22:43  

Co hraška, docela si to pochvalují, jinak možná bezlepková.

• m_arcela
            m_arcela, 3.11.17 09:17:36  

Ano....používám ji na zahušťování máček a pak je ještě na obalování

• LinPin
              LinPin, 3.11.17 09:19:59  

Vím že se hojně používá při dělené stravě.

• avi.lut
      avi.lut, 27.10.17 08:05:55  

Ty hledas neco co neobsahuje sacharidy a pritom by jsi nahradil mouku to by mohli splnovat pro cloveka jedine bukove reziny :2: ale vazne ja nahrazuji bilou mouku kde to lze zeleninou ,cervenou cockou , celozrnou moukou a kdyz to nelze tak pouziji bilou a trochu uberu na priloze nebo 2x mistem vyluxuji byt

• fialovypetr
        fialovypetr, 27.10.17 15:38:39  

Zásmaška do zelí, čočky, do omáček, do polévek - Val. Kyselice na a tak i onak...Tak-že asi nic. No a tu hrašku už hledám, v marketu jsaem nenašel... :9:

• avi.lut
          avi.lut, 28.10.17 07:51:45  

Hraska to nejspis nezachrani protoze obsahuje take sacharidy ale jsou mozna lepsi jak v mouce je blbe ze clovek nemuze pestovat gaucing a dobre jist a pritom hubnout, udrzovat dobrou vahu nebo dobry cukr

• fialovypetr
            fialovypetr, 29.10.17 08:45:26  

Gaučink je mé hoby a přitom jsem zhubnul 15 kilčo za 4 měsíce. Klouby už mě nebolí, můžu i zase normálka chodit, chodím už i zase do schodů, do lesa, obchodů... :13: :4:

• avi.lut
              avi.lut, 29.10.17 09:20:57  

Hubnout s hyperglikemii jde snadno ale udrzet priznivou vahu bude asi tezsi ale prejiti aby ti tvuj optimismus vydrzel uz na furt a samozrejme i ta vaha

• LinPin
                LinPin, 29.10.17 10:09:32  

Ano, je to nezdravé hubnutí, kdy se strhává do moči cukr a tím pádem kalorie...navíc výkyvy v glykemiích mají neblahý vliv na mozek..

• fialovypetr
                  fialovypetr, 29.10.17 13:42:26  

:4: :2: ....tak v sedmdesáti už žádné závratné exhibice nečekám, jsem rád že to tak teď funguje... :13:

• avi.lut
                    avi.lut, 31.10.17 07:46:43  

Demence nevadi tomu kdo ji ma ale jeho blizkym

• fialovypetr
              fialovypetr, 2.11.17 14:00:10  

Tak ať se mě ti nejchytřejší vyhýbají, aby neměli potíže se mnou konverzovat, adýchat.... :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 3.11.17 10:50:54  

Nechápu proč bych měl něčím nahrazovat mouku.
      Já dokonce nenahrazuju ani cukr jak peču .... jím vše ale s mírou + pohyb a ok

• debri
        debri, 3.11.17 12:01:03  

Tak cukr taky nenahrazuju..jen minimalizuju,ale ja sladila vzdycky min i pred diabetem.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 3.11.17 13:01:56  

Jj přesně tak - jak jsem byl malý kluk máma zkoušela péct ze sorbitu a jiných sladidel ale nebylo to ono. Takže nyní peču klasicky s cukrem. A je to vše o příjmu a výdeji energie.....vědět co dělám a co ze sebe dostanu a vědět co dostat do sebe aby to bylo vyrovnané

• LinPin
            LinPin, 3.11.17 15:01:18  

Toníku, jenže ty jsi jedničkový diabetik, takže jsi zvyklý od mala a své tělo znáš, jedničkoví, kteří cukrovku dostali v pubertě jsou stejně neukáznění jako dvojáci..ona cukrovka nebolí a vlastně je to jejich zdraví, tak co bych se pořád opakovala.

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 3.11.17 15:37:14  

Jj to jsi řekla přesně. Jednak je VELKÝ rozdíl mezi jedničkářem a dvojkařem a pak jsou ještě rozdíly v každém z nás - já ač jím opravdu vše tak své tělo dokonale znám. Nepotřebuju ani glukometr jelikož glykémku si umím tipnout s velkou přesností. Vím kdy pojíst, kdy říct stop atd. Mám stejně starého kamaráda který má jedničku dia taky od 6 let....On byl vždy trošku bordelář, pivko pil víc jak měl, ráno dlouho spal a ranní inzulín píchal v 11 (polední v 13), prostě to flákal..... já byl v tom vždy takový šprt a vše dost řešil. On je lepší ale v tom že je splachovací a neřeší stresy ....které mi osobně hážou cukrama nejvíc.
              Nyní se ale cítím dost dobře- za tejden jdu na kontinuál a jsem sám zvědav co naměří - těším se. :4:
              Jsem rád za svého lékaře který je nejen odborník ale mám s ním kamarádský vztah....povím mu vše co mne trápí či co chci vědět a to je pro něj ok

• LinPin
    LinPin, 13.10.17 11:11:04  

Berane, svoje invektivy k ostatním diskutníkům si praktikuj tam, kde ti to budou trpět.Tady rozhodně ne.

• fialovypetr
    fialovypetr, 10.10.17 17:44:51  

A protože si cukrovečka dělá co chce, tak ráno píchám z pera Victoza a večer ve 21.00 Levemir. K tomu večer Metformin 500 mg. Co vy na to?? Pořád pan dochtor kroutí hlavou a zkouší, cukru mám pořád kolem 11 - 19. No a mimo jiné jsem zhubnul 13 kg za 4 měsíce. :8: :10:

• debri
      debri, 10.10.17 18:11:49  

Ja se placam v hyperglikemich od zscatku...je obdobi kdy se to drži slusně, ale nekdy i 15 poranu :8:

• LinPin
      LinPin, 12.10.17 10:19:56  

Máš pěkně dekompenzovanou cukrovku a to, že hubneš je důsledek, nezdravé hubnutí, kdy se ti strhává cukr do moči.Pokud metformin večer, tak jenom XR formu, ta táhne 24 hodin, pokud máš Victosu + Levemir, tak se dá po čase přehodit na Xultophy, pokud splníš kritéria pro pojišťovnu.

• fialovypetr
        fialovypetr, 13.10.17 14:37:27  

Nevím vůbec o čem mluvíš, jsem laik..Ráno 1,2 Victozy, večer Levemir 14 jednotek a mezi tím ráno a večer Metformin 500, po jedné tabletě. Pořád řiká, že na to musíme přijít. No a to zhubnutí mě jen prospěje, už mě nebolí kyčle při chůzi... :4:

• LinPin
          LinPin, 13.10.17 18:49:30  

Máš v pytli ledviny, že máš Metformin jen 500?
          Jinak Xultophy se nasazuje tehdy, když je dána Victoza, Bydureon a bazální inzulín, pak se to může na ní přehodit a budeš mít jen jeden vpich...nebo změň diabetologa.

• fialovypetr
            fialovypetr, 14.10.17 17:05:47  

Dia dochtor je nej, nej...osobní doktor prezidenta a konzultuje i s prof. Rybkou. Ledviny OK, taky kontroliren.... Říká že tomu přijdeme na kloud, zvýšil mě noční dávku Levemir na 14 jednotek a zdá se že jsme doma!!!Pojišťovnou se nezabývám, ani doktor, recepty si vyzvedávám jen v lékárně nemocnice a tam mají dle smlouvy všechno grátis, taky výhoda :4:

• avi.lut
            avi.lut, 19.10.17 08:12:52  

Ze skusenosti vim ze pokud se clovek sam nesnazi aby mel dobre glikemky tak nepomuze vymena doktora a ani 10 profesoru

• LinPin
              LinPin, 19.10.17 14:27:09  

Jo, to je fakt.

• fialovypetr
    fialovypetr, 21.9.17 10:25:41  

Děs a hrůza kurtizán...
    Včera kontrola na DIA, cukr 17, hemoglobin 85. Pan dochtor sprásknul ruce a co prej jsem jedl....atd.
    Vysadil mě Trajentu, napsal Victoza v píchacím peru, před jídlem si mám píchnout 0,6 a jen JEDNOU denně, zítra k němu do špitálu na kontrolíren. Je to prej novinka a jen pro dvojkaře!!
    Tak zítra uvidím, jinak prej taky třeba hosopitalizace brrrrr, to by byla moje ..??? :14: :8:

• fialovypetr
      fialovypetr, 22.9.17 12:07:25  

Hurááááá, dnes na kontrola a ...???? 11,2 jednotek cukru. Pan dochtor byl asi šťastnější jak jááá... Odzkoušel novinku a ono to funguje, opravuje slinivku !!! :4: :2: :13:

• LinPin
      LinPin, 12.10.17 10:20:17  

Victoza není novinka!!!

• alusasilas
    alusasilas, 26.8.17 13:34:03  

Doprdelepráce.
    Zrovna si jdu postěžovat, jak šíleně zvýšili poplatky za inzulíny - konkrétně za předplněný pera humalogu a místo toho tady křísím mladýho.
    Před pár minutama jsem ho potkala v kuchyni, jak si sype cukr do dětský přesnídávky, tak se ho jen zeptám, jestli má hypo.
    Ještě, že jsem si šla za pár minut dopít kafé k počítači a našla jsem ho vykocenýho v křesle, v ruce lžičku, výživu vylitou v klíně, ani to nestih sníst. Studenej, spocenej, jako by vylezl z vany.
    Naštěstí byl schopnej polykat, tak jsem do něho nacpala po lžičkách druhou přesnídávku s cukrem. Po chvilce mně říká, :mami, mám hypo, dones mi vodu s cukrem. Už se tomu chechtám, byl celej dolepenej, vůbec nevěděl, co se dělo. Glykemka v okamžiku, kdy začal vnímat 2, tak by mě zajímalo, kolik ji měl, než se poroučel.

• fialovypetr
      fialovypetr, 26.8.17 13:51:05  

A to u nás neexistuje nějaká ampule, nebo prášek který by okamžitě doplnil cukr, okamžitě účinkoval?...mě se to zdá jako že jsme ve 30. létech.... :9: :10:

• alusasilas
        alusasilas, 26.8.17 14:15:05  

Existuje, glukakon injekce. Bohužel, už jsem ho taky kdysi použila. Jinak v lékárně se dostanou různý drinky s glukózou, ale ty ceny :9:

• hucurajda
          hucurajda, 28.8.17 20:20:16  

Ty injekce jsou asi nejlepší, musí být v lednici
          a mám při nich pocit, že můžu muže zachránit okamžitě, i když to taky trvá 3-4 min.

• avi.lut
        avi.lut, 1.9.17 16:30:20  

Neni potreba nic specialniho pro diabetika ktery pozna hypo staci snist obycejny cukr a ktery to nepozna ma glukagon ale potrebuje nekoho kdo mu to pichne

• debri
      debri, 26.8.17 13:58:31  

Prosim? Ja za tech 8 let co dia mam jsem za inzulin nedoplacela ani korunu..a ted mam predplněnou Apidru a Toujeo
      Predtim v perech Insuman Rapid a Bazal

• alusasilas
        alusasilas, 26.8.17 14:23:46  

Kamil má humalogy a lantus. Nikdy jsem nedoplácela. No a minule kolem 90 kč na balení a včera už 190 kč. Jsem zvědavá, kdy se začne doplácet i na lantusy.
        Dřív míval humulíny, to bylo na houby, glykemka mu lítala, do hypa padal každou chvilku, kolikrát jsem ho musela křísit, u něho to jde šíleně rychle. Doktorka mu pořád upravovala dávkování a všechno k hovnu.
        Pak vyměnil diabetologa, ten změnil inzulíny a všechno v pohodě. Humalog, ten, co bere, působí čtvrt hodiny, takže je výhoda, když nemá hlad, nepíchne si a nejí. Lantus to pokryje.
        Ono je to u něho poslední dobou blbý tím, že byl nemocnej, zánět moč. měchýře, ale děsnej, glykemky letěly nahoru, tak přidával noční, no a teď zase musí ubírat.

• debri
          debri, 26.8.17 14:28:08  

Ty skoda ze jdu k dia az za dlouho skoro bych se ji zkusila zeptat. Je to divny .. no ale nerikam ze ne nemozny..pac tu je mozny uplně všecko :10:

• alusasilas
            alusasilas, 29.8.17 17:10:52  

Jak píšeš, všechno je možný :1:
            Dneska mi volal pan magistr, že si mám přijít do lékárny pro peníze :1: :1:
            Vrátil mi skoro 4 stovky. Prý kolegyně nevěděla.....
            prý se domluvil s firmou na nějaký slevě, ještě mně děkoval, že jsem si pro penízky přišla. Jak to bude příště, sám dneska neví.
            Nakonec snad budu ráda za život na maloměstě, kde se všichni známe :1: On ví, kolik tam měsíčně nechám peněz.
            Je to tak, že co si člověk sám nezjistí, to neví. Kolikrát jsem kupovala v lékárně drahý přípravky za hotový, přitom existují alternativy, kdy jsou na předpis s minimálním doplatkem nebo i bez.
            Mamina je vozíčkář, už jsem to psala několikrát, potřebuje preparáty aby se mohla vys... Po tolika letech na ni funguje jen list senny, někdy ani s tím to nejde, musím ji dát čípek. za ty jsem naposled platila 150 kč za deset kousků. Nějak se stalo, že doma došly, nastal problém kde v neděli večer sehnat. Nakonec se povedlo u kamaráda potomka, co je taky na vozíku po bouračce, věnoval mu čípky s projímadlem, dodnes jsem to neznala, který jsou na recept a bez doplatku.

• debri
              debri, 29.8.17 17:53:27  

Nejses na fb v Zivot na voziku? Tam pomerne dobre poradi :4:

• alusasilas
                alusasilas, 29.8.17 22:12:29  

Jojo, jsem.

• debri
                  debri, 30.8.17 05:20:05  

:13:

• LinPin
              LinPin, 31.8.17 14:05:38  

Inzulíny JSOU bez doplatku, koukala jsem do počítače.Navíc k lékům jsou generika, která by měla být bez doplatku, jen se můžou od originálů lišit tím, že mohou mít jiné pojící látky, ne každý snese přechod z originálu na generika.

• alusasilas
                alusasilas, 31.8.17 17:43:24  

Kde to můžu jako laik zjistit. V lékárně mi tvrdil, že za humalogy se doplácí. Necelou stovku za krabičku předplněných per.

• LinPin
                  LinPin, 1.9.17 08:10:34  

To nevím, kde to jako laik zjistíš, řekni to svému diabetologovi..Také záleží kam chodíš, třeba dr.Max a Benu jsou zloději největší.

• alusasilas
                alusasilas, 31.8.17 17:53:26  

Tak jsem trochu pátrala a našla toto
                http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0029689&tab=prices

• LinPin
                  LinPin, 1.9.17 08:13:32  

Humalog: 0.00
                  0.00
                  0.00
                  0.00
                  0.00
                  0.00
                  0.00

...tohle mám u max.doplatku...

• debri
                    debri, 1.9.17 13:50:54  

No u nasi dr je vyhoda ze dole je lekarna a oni spolupracuji,takze i kdyz dojde inz.a dr ma treba nemoc tak ho tam vydaji a pak si to mezi sebou pořeší :13:

• avi.lut
          avi.lut, 1.9.17 16:42:11  

Ja jsem take doplacel na predplneny novorapid ale nevim kolik ale ne moc ale levimir a actrapid byli bez doplatku

• 69beran
        69beran, 8.10.17 14:46:18  

Švagr si píchá inzulín asi 10 let. V jedné lékárně chtěli 900,-doplatek, 500 m od ní v druhé lékárně bez doplatku :7: Je to tak 3 roky. Píchá si 3x denně.
        Jinak dopředu ví, že na něj jde hypo...Dá si tatranku a maká dál :2: Má tatranky pořád u sebe. V práci, v autě, doma. Doktorka sama mu řekla, že tatranky jsou nejlepší na tohle.