Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
fialovypetr (2017-04-25 13:58:35)TondaSchumacher (2017-04-22 15:49:07)alusasilas (2017-04-22 11:59:40)jmsw (2017-04-21 22:52:24)avi.lut (2017-04-21 21:29:20)debri (2017-04-21 18:31:24)LinPin (2017-04-13 09:00:49)certice (2017-03-15 19:03:53)barb19 (2016-10-01 10:14:42)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 614 | Členů: 13
Správci: jmsw (hlavní), TondaSchumacher, LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• fialovypetr
    fialovypetr, 17.4.17 06:06:45  

Hody, hody, doprovodvy.....Dneskaj kašlu na celů cukržroutku, sů Velikonoce a sladké nikdá nemožu odmítnůt.
    Odpoledne si dám zelný salát s mrkvů a ananasem, zapiju vinným střikem a hurá do hajan...
    Toš mějte aj vy všecí veselé velké noce :13: :15: :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 17.4.17 08:01:44  

Já jím celý rok vše (s mírou). A na Velikonoce kašlu....nějak mne ty zvyky neberou

• fialovypetr
        fialovypetr, 17.4.17 08:32:11  

Joooo, kamaráde, tady na Slovácku sa naštěstí eště neco dodržuje a dobře tak ....Dokonca sa navrací aj kroje !! :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 17.4.17 08:35:37  

Jj tam jo - tam to žije. Jak ale koukám z okna a tam 3 stupně tepla a tento týden má i sněžit tak.....pokud ty holky hážete do vody tak vám moc nepoděkují.

• fialovypetr
            fialovypetr, 17.4.17 17:28:21  

A to jsi slyšel kde žýe do vody ?? Tady se jenom mrská tatarem-pomlázkou !! Slováci sa polévajů.., my zme Moravské Slovácko.. :15: :15: :4:

• jmsw
    jmsw, 13.4.17 00:36:51  

Slíbil jsem referenci na pumpu Medtronicu. Musel jsem ale nejdříve rozdýchat zklamání. Pumpa mi byla dopředu vychválena, ale vzít si ji do ruky a projít funkce... Bohužel má jen jedno jediné plus, a tím je kontinuální měření zobrazené na pumpě a fakt, že umí předejít hypoglykémii zastavením dodávky inzulínu. Ale i to má svoje úskalí a tím je minimální doba odstávky 30minut. Všechno ostatní je jen krokem zpět od Spirit Combo. O datamanažeru se u Medtronicu může jen zdát. Dokonce ani glukometrr k pumpě není jejich, jen "jediný kompatibilní". Je toho mnoho, v čem je tahle "skvělá" pumpa pozadu, že to ten senzor opravdu nevyváží. To mi vážně nestojí za to. Připravit se o komfort pro pár kontinuálů ročně... to fakt ne. Tímto vítězí Accu-Chek...

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 13.4.17 06:13:38  

Já tehda dostal nabídnutou jen jednu a byl u mne i jejich dealer a vše mi ukazoval a pak mi ji dokonce nechal týden doma abych si to osahal a prošel funkce. Zatím jak víš jsem do toho nešel a nespěchám. technika jde fofrem kupředu a jednou se tomu stejně nevyhnu ale to už bude lehčí, menší, modernější a s více funkcemi :4:

• jmsw
        jmsw, 15.4.17 22:11:36  

Když jsem se rozhodoval poprvé, neměl jsem také žádné zkušenosti. Také jsem ji měl doma na ozkoušení a pohrání si s funkcemi. Po čtyřech letech ale už přesně víš, na co šáhnout a co u pumpy hledat, takže stačí chvilka na prolistování a jsi doma. Po hodině jsem měl jasno, tuhle tedy ne.
        Klidně do pumpy běž. Oni stejně všichni jen slibují, jak ta nová bude ještě lepší... ale trvá jim to déle, než je užitná doba pumpy. Já si teď opět beru stejnou pumpu, zase je to Spirit Combo. Nová od Accu-Cheku se jmenuje Inside, ale má jeden podstatný krok zpět, kvůli kterému ji nechci. Tím krokem je nemožnost změnit inzulín. Je k tomu dodáván jen předplněný inzulín Novorapid, který mi osobně silně nesedí. Dokud tedy nebudou mít plnící náplně, tak ji nechci. A to jsem jim i řekl. Zachovali se velice dobře. Vzkázali mi přes dealerku, že si mám vzít Spirit Combo a až to bude všechno ta Inside mít, tak mi ji prostě vymění. Dokonce si o tom udělali záznam. Tímto si mě opět získali :2:

• slunicko
    slunicko, 11.4.17 19:23:55  

http://eshop.aimport.cz/i5794/dexcom-g5-prijimac-mobile
    https://guardianconnect.medtronic-diabetes.cz/o-cgm

odkazy na kontinual v mobilu

• jmsw
      jmsw, 12.4.17 08:43:57  

Ten Dexcom je "stará vesta" :2: To ale není na mobilu. Pokud by byl na mysli nový senzor Dexcomu G5 - tak ten se sice zobrazuje na něčem jako mobil, ve skutečnosti jde ale o ovladač nové pumpy. Bohužel se jen zobrazuje, interakce nulová, u nás to prý není schválené. Pro mě tím Accu-Check zaspal, poslouchám o tom už tři roky a stále nic.
      Ten senzor od Medtroniku uvidím dnes odpoledne. Přijdemi domů dealer (a edukátor v jedné osobě) od Medtroniku s novou pumpou. Ta umí údaje od senzoru využívat i dávkování inzulínu. Že by se ale údaje daly zobrazovat na mobilu... to vidím poprvé. Aby to nebyl jen "mobil" jako má Accu-Check :2:

• slunicko
        slunicko, 12.4.17 14:22:42  

Toto mi poslali od Dexcomu

Podle toho, zda máte pumpu nebo pouze pera poznáte, jaký budete mít doplatek.

Vysílač G5 Mobile fungujte 3 měsíce, resp. 110 dni, poté se vypne. Na jeden poukaz dostanete dva vysílače na 6 měsíců. Poukaz schvaluje revizní lékař.

Aplikace Dexcom App je kompatibilní s těmito Android telefony:

Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 5, LG G4, LG G5, Nexus 6.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 12.4.17 15:00:53  

Pokud se to sleduje přes mobilní aplikaci tak myslím že na typu mobilu nezáleží a uměl by to jakejkoliv mobil s androidem - né jen modely galaxy S které jsou špička u samsungu

• jmsw
            jmsw, 12.4.17 15:20:25  

V tuhle chvíli nejde o aplikaci, ale o bluetooth a jeho frekvence. Je jich víc a u pumpy a podobných zařízení se používá jiná, než jakou používá běžná elektronika. Tyto další rozsahy mají jen některé telefony, protože je běžně nepotřebují. Samsungy S jsou ale kompatibilní s jejich 3D přilbou a ta zrovna tyhle frekvence používá.

• jmsw
          jmsw, 12.4.17 15:22:45  

Ta užitná doba je dost krokem zpět. G4 vydržel rok. Navíc konkurence má vysílače dobíjecí a nebo s vyměnitelnou baterií, což Dexcom dost degraduje. Společnost Roche nějak usnula na vavřínech.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 12.4.17 11:38:28  

Nechápu že můj lékař o tom nic neví. Zrovna nyní na kontrole jsme se sním na toto téma bavil a ptal se ho zda není nějaká aplikace a čidlo (sensor) kde bych to sledoval na mobilu a nebo na chytrých hodinkách atd. Jen se usmál a řekl že zatím není věda tak daleko a snad někdy....

• slunicko
    slunicko, 11.4.17 09:46:47  

Ještě něco, glykemie se měří z podkoží, ne z krve, mírné odchylky ano, ale prý zanedbatelné.....glukometr určitě nevyhazovat

• slunicko
    slunicko, 11.4.17 09:43:31  

Není to pohádka, už se to prezentovalo na dia dnech v Luhačovicích 11/2016. Konzultovala jsem to se svým lékařem , chodím do FNKV Praha, existuje to, teď od 04/17 v ČR. Medatron a Dexcom. Podívejte se na stránky na netu. Jen jsem chtěla ,jestli o tom někdo neví víc a někdo,nějakou zkušenost, protože jsem viděla několik lidí, kterí to už měli, aniž to bylo oficiální v ČR. Určitě to za prostudování stojí. Platí se 25% z ceny. Zatím alespoň u VZP.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.4.17 10:06:46  

Mám pár otázek:
      1) proč nereaguješ dole a dáváš vše nahoru?
      2) jak to že "někteří" lidi to prý znají ale primář diabetologie a vážený pan doktor ke kterému chodím o tom ani neví a sám mi řekl že je to pohádka :4:
      3) proč nedáš odkaz na net když píšeš že si to máme najít na netu?

• LinPin
      LinPin, 12.4.17 08:40:59  

Luhačovice jsou jen na jaře..takže asi tak.

• jmsw
        jmsw, 12.4.17 08:49:37  

Takže Červená karkulka se mění na Sněhurku a sedm trpaslíků :1:

• LinPin
          LinPin, 12.4.17 08:55:03  

Zajímala by mě glykemie z podkoží..holt jsme tady nevzdělaní.:1:

• jmsw
            jmsw, 12.4.17 11:30:44  

No a odkud by byla? :7: Ten senzor má délku cca 12mm a píchá se pod úhlem cca 45°, takže hloubka by měla být cca 6mm. To už je podkoží, nebo ne? I to zpoždění tam je zhruba těch 5 - 7 minut za glykémií z krve v prstu. To už mám ozkoušené.

• slunicko
        slunicko, 12.4.17 21:08:51  

Bohužel i v listopadu . letos přez svátek 17.11. :4:

• slunicko
          slunicko, 12.4.17 21:09:31  

vlastně loni

• LinPin
          LinPin, 13.4.17 09:00:48  

Smutný je, když si někdo plete lázeňská města a chtěl by poučovat...takže neuč orla lítat :-)

• slunicko
            slunicko, 14.4.17 12:54:23  

škoda, byla jsem tam osobně, ale to nevadí, ty vyrosteš :4:

• jmsw
              jmsw, 15.4.17 21:56:46  

Mám dojem, že nevíš, koho poučuješ :13: Právě LinPin by měla nejlépe vědět, kdy a kde je které sympozium o DIA v republice. Navíc by bylo vhodné si alespoň přečíst stránky http://www.gsymposion.cz/detail-akce/538/52-diabetologicke-dny-luhacovice a následně i http://www.gsymposion.cz/detail-akce/588/53-diabetologicke-dny-luhacovice Třeba Ti to pomůže v lepším rozhledu. :4:

• avi.lut
                avi.lut, 15.4.17 23:16:54  

Ono neni podstatne kde slunicko informaci ziskala ale jestli je to skutecnost nebo jen pohadka podle informaci ktere jsem ziskal tak je pravda ze ekzistuji kontinualy ktere je mozne ovladat pres mobil a je jedno jestli jsem to slysel luhacovicich nebo v horni dolni

• jmsw
                  jmsw, 16.4.17 17:11:24  

Ten senzor Dexcom G5 má možnost příjmu na mobil. Je v tom ale drobný háček, dostaneš aplikaci pouze v případě, že si koupíš k vysílači i přijímač. Tedy dáš těch cca 8000 tak jako tak. Pro samotného diabetika je to tím pádem k ničemu. Je to použitelné v případě, že chce někdo diabetika dálkově hlídat. Např. rodiče diabetické dítě, děti svoje staré rodiče apod.
                  Jen taková maličkost. Už vidím americkou společnost, která se vzdá deseti tisíc a věnuje aplikaci zdarma :13:

• slunicko
                slunicko, 21.4.17 18:18:50  

kontakt jsem našla tehdy v Diastylu, bylo tam odhadem 200 lidí, přednášky a sportovní aktivity... snad....http://diaktiv.cz/luhacovice.html
                Přesně se to jmenovalo Setkání věčně mladých diabetiků

• slunicko
    slunicko, 10.4.17 19:47:50  

Mám DM I.typ a vyhovovalo by mi, abych viděla nepřetržitě svůj alespon dost přibližný cukr. Ted vyběhl nový kontinuál , který se může propojit s mobilem a můžete sledovat stav glykemie kdykoliv a kdekoliv pouhým podíváním se na mobil.

• jmsw
      jmsw, 11.4.17 00:43:55  

Nějak mám chuť napsat: "....a teď tu o Červené karkulce..." :10:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.4.17 06:34:08  

Já jsem hračička a zájímám se o chytré telefony, hodinky a různé věcičky a zrovna o tomhle co nyní píšeš jsme se bavil nyní na dia kontrole s lékařem a NIC O TOM NEVĚDĚL. :6:
      Takže pokud to opravdu existuje napiš tu o tom něco víc. Taky si totiž myslím stejně jako kolega jmsw že je to zatím pouze pohádka. :4:

• slunicko
    slunicko, 10.4.17 09:29:08  

Řeším kontinual od Dexcom ? Máte někdo zkušenost? Napojení na mobil.

• LinPin
      LinPin, 10.4.17 19:20:59  

Důvod?

• fialovypetr
    fialovypetr, 3.4.17 06:07:10  

Zdravím při pondělku a jeden skromný dotaz, polyká tady někdo jen patáky a nepíchá si ??

• jmsw
    jmsw, 2.4.17 22:39:14  

Něco pro zasmání.
    Byl jsem na otočku služebně v Aténách. Poprvé v letadle a hned s pumpou, takže na letišti legrace. Dva týdny čekám na dealera Medtroniku, aby mi ukázal jejich pumpu a on mi volá ve chvíli kdy jsem na záchodě v hotelu. A druhý den ráno si tam vysedávám znovu a ono telefonát z finančního úřadu o potvrzení ID. Tak jsem nabyl dojmu, že pokud chcete něco urychlit, stačí zaletět do Atén :13:

• walker
    walker, 27.3.17 21:41:30  

Zdravím po čase, co si myslíte o doplňku stravy Gurmar? Je to k něčemu, nebo jen k tahání peněz z důvěřivých lidí?

• fialovypetr
      fialovypetr, 28.3.17 10:55:01  

....za druhé je správně .... :4: ..... :10: :14:

• walker
        walker, 28.3.17 21:03:47  

Měl jsem podezření na levotu. Dík. :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 28.3.17 17:53:26  

Slyším to poprvé a neznám.
      Podobné věci nekupuju

• walker
        walker, 28.3.17 21:04:43  

Ani já ne. :4:

• certice
    certice, 15.3.17 18:40:20  

Míváte modřiny po píchnutí? Já jo a na rukách to jde nejvíc vidět, nevím co s tím. Lidi se pak dívají,že jste samej modrák a myslí si, jestli vás někdo nebije. A pořád to musíte vysvětlovat jak to je.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.3.17 18:45:43  

Míval jsem jako kluk ale nyní ne - asi zvyk a hlavně ty moderní tenounké jehličky nejsou ani vidět. Tehdá toto nebylo a byly jehly hrubé a to bylo jiný kafe

• certice
        certice, 15.3.17 18:51:31  

Ze začátku,když jsem měla stříkačky,to už je taky hodně dávno,tak jsem to nemívala. Teď se mi to právě stává hodně často, že se objeví modrák.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 15.3.17 18:55:32  

Jo?...u mne přesně naopak. Jednak je to nyní ty jehly teňounké a pak asi zvyk...

• certice
            certice, 15.3.17 19:00:58  

Zvyklá jsem už dlouho,ale u každýho se to teda asi projevuje jinak po tom vpichu.

• jmsw
              jmsw, 23.3.17 13:29:26  

Zkus něco na zpevnění cév. Jestli je to jak si myslím, tak by Ti měli na očním říkat něco o vyšším počtu krvácení na sítnici, případně o novotvořených cévách. Řeší to volně prodejný Ascorutin, Cerutin... apod.

• debri
      debri, 15.3.17 20:10:19  

Obcas mi modrina naskoci :15: ale jako tyrana vypadam v letě. Omlácena košikem pesánka :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.3.17 20:11:36  

taky to s ženou máme od zvířat... Nejvíc od papouška :1: Pesánek je zlatíčko a klame tělem

• avi.lut
      avi.lut, 15.3.17 20:22:48  

občas se mě stane že se pichnu tam kam nemam a mám modřinu nelze s tím asi nic dělat ale řešim to tak že v zimě se picham do břicha a v letě do stehen

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.3.17 20:26:24  

Já nejvíc do rukou(70%) a pak taky stehna (30%)...Břicho a zadek jsem použil opravdu málokrát. Zdá se mi že to tam víc bolí ...i s těma mini jehličkama.

• avi.lut
          avi.lut, 15.3.17 20:39:04  

já to tak dělam protože se mě to zda prakticke v zimě mám rycleji k dispozici břicho v letě stehna a aby to nebolelo nedělam moc vpichu jednou jehličkou čim meně tím lepe

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.3.17 20:40:16  

kolikrát se vůbec pícháš a kolik ti je roků?

• avi.lut
              avi.lut, 15.3.17 20:50:13  

picham se 4x a je mě 60