Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
TondaSchumacher (2017-02-26 07:25:22)fialovypetr (2017-02-26 05:25:20)alusasilas (2017-02-26 02:02:48)debri (2017-02-26 01:49:15)jmsw (2017-02-25 20:41:16)avi.lut (2017-02-25 20:26:25)certice (2017-02-22 20:23:59)LinPin (2017-02-06 18:27:46)barb19 (2016-10-01 10:14:42)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 509 | Členů: 13
Správci: jmsw (hlavní), TondaSchumacher, LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• avi.lut
    avi.lut, 25.2.17 17:04:24  

Ahojte,co dělate s použitymi jehlami

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 25.2.17 17:18:39  

Které myslíš? Já mám jen ty na pero a ty vyhazuju do koše...co jiného bych s tím měl dělat že

• debri
        debri, 25.2.17 18:13:30  

Taky pochopitelně s krytkou, od glukometru tu pouzitou zapíchnu do krytky nové. Ev k použitym prouzkum do prazdne nadobky od minulých. A spravna likvidace tohoto odpadu..alespon pet lahev a pak zalit dezinfekcí :1:

• avi.lut
          avi.lut, 25.2.17 20:15:50  

Ja to dělam tak jako Ty jen to nezalevam desinfekci ptal jsem se protože mě řikala znama že by se to mělo dělat tak jak piše alusasilas a byl jsem zvědaví jak to dělaji ostatní

• alusasilas
      alusasilas, 25.2.17 18:40:56  

Mladej je dává do skleničky a jednou za čas odnese do lékárny.

• debri
        debri, 25.2.17 20:03:54  

Vzorňas

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 25.2.17 20:09:18  

o jakých jehlách mluvíte holky?
          já mám may ty na pero ty malinkaté jehličky....a to kdybych schovával tak čekám 5 let než bych měl nějaké množství s kterým bych chodil někam do lékárny....

• avi.lut
            avi.lut, 25.2.17 20:26:24  

Tondo ja take použivam ty male na pera a mam zhruba 1 petku obsah 0,7 L za 1 rok

• certice
    certice, 22.2.17 19:09:13  

Ahojte, tak jsem byla na DIA kontrole a byla jsem pochválená, že mám dlouhodobý cukr 5,2. Ovšem vzápětí mě přešla dobrá nálada, když jsem se dozvěděla, že mi začínají blbnout ledviny. Mám hodně bílkovin v moči :9:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 21.2.17 17:20:13  

Zejtra jdu na continuál na dia - daj mi na pár dní to čidlo. Bude to zajímavé...

• debri
      debri, 22.2.17 12:49:53  

Dej pak, vědet jaká

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 22.2.17 12:53:49  

Právě jsem přijel z města - už jsem čipovanej jak můj pes :1:
        V pondělí to jdu sundat..... mám si nyní 4x denně měřit glykémky a to je celé no. Jsem nyní sledovaný

• debri
          debri, 22.2.17 13:13:36  

:1: ja dnes na kontrole mam nově Apidru a glymče nad 15 :9:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 22.2.17 13:15:56  

jak nad 15?
            Je rozdíl kolik máš dlouhodobý cukr a to je glykovaný a nebo kolik máš glymču.
            Důležitý je ten glykovaný.....

• debri
              debri, 22.2.17 13:46:10  

Ted mi po změne litaji nahoru. Snažime se to stáhnout.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 22.2.17 13:49:21  

taky mi to lítá.....důležité číslo je ten dlouhodobý cukr kterému se říká glykovaný hemoglobin!!! To je takový průměr glykémek za poslední dobu....

• debri
                  debri, 22.2.17 17:20:43  

To vim taky :11: alw ja mam po tom prevedeni hyperky jaksi konstatně. Pro mne je vpodstate celou dobu uspech držet to mezi 7-10

• avi.lut
                    avi.lut, 22.2.17 20:29:07  

Ty chceš říct že jsi měla dobre vysledky pod 7 a proto jsi změnila inzulin? to mě hlava nebere

• debri
                    debri, 22.2.17 20:53:58  

Ne proto ne bohuzel v kvetnu mne doktor,ktery mou dia /dlouhodoba nemoc/ zastupoval prevedl na leky + Toujeo večer. Na podzim se mi zacly glymče mirne zvedat ,ale ne nějak vyrazne a glykovany taky nebyl špatný. Byly v tom i stresy,no kazdopadně neuropatie ,ted v lednu flegmona a byla jsem uz delši dobu objednana i na cevni takže i angiopatie. Dr. me prevedla na puvidni Insuman ale protože naznala ze Apidra je lepši vyzkoušela ji. No dnes to vypada lip o neco tedy. Tak uvidim jak dal

• avi.lut
                    avi.lut, 22.2.17 22:20:17  

ja mam take zkušenost že zastupujici doktor mě chtěl napřed změnit davkovani a nasledně při dalši kontrole inzuliny i když jsem měl HbA1c 48 a glikemii 6-9 protože jsem měl dlohodobě vysledky lepší a nepomohlo mu vysvětlovat že mě to tak vyhovuje a protože s ním nebyla žadná rozumna řeč tak jsem ho opustil

• debri
                    debri, 23.2.17 09:23:33  

Tak byl jen i kdyz dlouhy zaskok a prece nepujdu pryc,kdyz jsem s dr spokojena celou dobu

• avi.lut
                  avi.lut, 22.2.17 20:23:43  

pro Tebe a mnoho dalšich není glikemie duležita ale pro někoho je protože čím je nižši a vyrovnanějši tím lepši je dlouhy cukr a někdo ma ztoho i dobry pocit

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 23.2.17 06:26:50  

Ty si myslíš že já nemám ok pocit z dobrých čísel?
                    ty si myslíš že pro mne není důležitá? (děláš si srandu?)
                    Já jen píšu že glykémie je to co máme NYNÍ a daleko důležitější je glykovaný a to je takový průměr glykémek. A rozhodně není pravda že pokud to mám nízké bude to ok (nyní jsem si měřil a 3.9 - nevím zda je to zas tak ok)

• fialovypetr
    fialovypetr, 15.2.17 06:40:06  

Zdravím všechny. Sice zase mrazík, ale už má být odpoledne +8.
    Včera jsem absolvoval DIA kontrolu a opět pochvala. 6,7, dlouhý cukr taky dobrý, sodík, draslík, tlak, hemoglobin, všechno OK, tak jsem si dal hned tvarohové řezy a 2 x, ke svačině, oběd byl ve znamení bůčku, zelí, br. knedlíky a dušička v peříčku... :13: :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.2.17 11:04:28  

Luxusní... :4:
      Petře asi jsi to už psal ale já už si moc nepamatuju....Ty seš jedničkář a nebo máš dvojku cukrovku?

• fialovypetr
        fialovypetr, 15.2.17 12:23:33  

Dvojku kloučku, dvojku....Stařeckou cukržroutku !!! :13:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 15.2.17 12:41:20  

Já Ti dám kloučka Ty lichotníku :14:
          Jj každopádně máš to super - jseš zdravý muž

• fialovypetr
            fialovypetr, 20.2.17 07:19:38  

Jooooo, teoreticky zdravý, starý ale určitě a to i prakticky ... :9: :10: ....... :15: :4:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 20.2.17 07:24:36  

Buď rád chlape
              Já tu ve Tvém věku asi ani nebudu :4:

• jmsw
                jmsw, 20.2.17 22:24:37  

Jen tak pro zajímavost. Včera jsem byl za mojí babičkou v nemocnici (zakopla o práh a namlela si, je tam na dva až tři dny na pozorování, jinak nic - krom modřiny). Ta mezi řečí prohlásila, že by se nechtěla dožít stavu své babičky, která v 99 letech ohluchla úplně a musela chodit s chodítkem, které jí v té době udělal její manžel, babičky dědeček. Asi mu také nebylo málo. Babička je stále čiperná a za měsíc oslaví 93 let :6:

• fialovypetr
                  fialovypetr, 21.2.17 14:30:57  

Můj děda zesnul v 99,5 a kdyby nespadl při erotických snech z postele, asi by tady byl dodnes, prohlásila tehdy jeho 75. letá dcera, která ho opatrovala - hlídala, protože staříček byli pořád při chuti !!! :4: :15:

• jmsw
    jmsw, 8.2.17 21:00:02  

Tak jsem tu dnes měl pí Čabanovou s pumpou Accu-Chek Insight. A moje dojmy z pumpy?
    1. Pumpa mě překvapila vzhledem. Je menší, než vypadá na obrázcích. Na druhou stranu je příjemná do ruky. Datamanažer zase tolik nepřipomíná mobil, přece jenom je o něco silnější a menší, neodpovídají ani tlačítka, která má, i když je displej dotykový.
    2. Nepříjemností je nižší kapacita inzulína v předplněných zásobnících. Combo má 320j, Insight jen 160j. Na druhou stranu to bude lepší v létě, kdy se zaparna zásobník plní i tak na polovic.
    3. Druhou nepříjemností je inzulín. Až do léta (kdy budou plnící zásobníky na 240j.) není možné používat jiného inzulínu, než Novorapid, který je předplněn. Již s ním mám svoje zkušenosti. Vyvíjí se mi u něho rychle rezistence - každý měsíc o desetinu. To musím obejít a vím už i jak :14:
    3. Výměna náplně i setu je mnohem pohodlnější a rychlejší. Je v tom velká výhoda oproti Combu, kterému to trvalo věčnost.
    4. Synchronizace s počítačem probíhá pouze přes datamanažer, tedy žádné dvojí stahování.
    5. Kontinuální měření glykémie zatím není možné, protože to není u nás schválené. Stačilo by ale si pumpu přivést ze zahraničí a možné by to hned bylo. V české nabídce datamanažeru to chybí, dostane se to tam až v plánované aktualizaci firmwaru ve chvíli, kdy dojde k povolení pro ČR.

To jsou asi tak novinky, které mě nějakým způsobem zaujaly. Při zvažování pump jsem uvažoval i o pumpě firmy Medtronic MiniMed 640G, viz https://www.medtronic-diabetes.cz/system-minimed/system-minimed-640g-inzulinova-pumpa Z té ale moc odvařený nejsem. Jedinou její výhodou je již povolený kontinuál. Ale to je vše. Jinak bych se vrátil zpět jak na pera. Datamanažer je jen bolusová kalkulačka, ale s pumpou komunikovat neumí. Podle recenzí je i poruchová. Kontinuál má senzory na tři dny (Dextrom pro Accu-Chek sedm dní). Senzory navíc nejsou moc spolehlivé. O tom ostatně svědčí i fakt, že vadné (a již zavedené) senzory nabízejí k výměně bez dalších podmínek.

Takže asi tak... :6:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 9.2.17 07:18:42  

Vypadá to krásně.... je to čím dám menší a modernější. Jen tak dál!!!
      Mohl by jsi ještě trošku vysvětlit bod č.5?
      Jak by na té pumpě probíhalo to kontinuální měření (jaks e to dělá) a tak.... To že to u nás nejde je ostuda

• jmsw
        jmsw, 9.2.17 19:59:26  

Senzor na kontinuální měření glykémie používají Dextrom. Datamanažer je udělaný tak, že s ním komunikuje. Testy ale dělali v Anglii a ty u nás neplatí. Takže se v cizině prodává datamanažer se softwarem komunikujícím se senzorem a u nás je to softwarově zakázané.

• jmsw
        jmsw, 9.2.17 20:01:52  

To měření na pumpě probíhá stejně jako s mašinkou Dextrom G4. Jen nepotřebuješ další přístroj. A datamanažer by měl umět se vypořádat s hypoglykémií i hyperglykémií.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 10.2.17 08:04:08  

Jen tak dál. Já ty pumpy sleduju už pár let a je to čím dál menší a čím dál modernější.

• fialovypetr
    fialovypetr, 8.2.17 07:17:22  

Toto je to pravé ořechové...Raději ani na net se nedívat, selský rozum a mé tělo je ten správný ukazatel !!'

https://www.novinky.cz/domaci/428721-vedci-varuji-pred-informacemi-o-zdravi-z-internetu.html

• debri
      debri, 8.2.17 08:39:34  

Souhlas, vpodstate jim vse, ted zrovna snidam buchtu,sladila jsem vzdy min,tak vtom jen pokracuju a necpu se,prostě s mirou co do mnozství.A zvyseny glykemie nemam z jidla ale stresu. To co mi behem pul roku predved pracak,stacilo ke slusnemu rozvoji nekolika komplikaci dia. Tak si aspon s klidnym svedomim můžu zažadat o ID :11:

• LinPin
    LinPin, 6.2.17 18:09:31  

http://ona.idnes.cz/tri-nebo-pet-jidel-denne-0se-/dieta.aspx?c=A170202_150730_dieta_pet

:-)

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 6.2.17 18:12:33  

moje žena která je zdravá jak byla sama furt řešila diety a jedla všelijak.
      Jak jsme se poznali a začala bydlet u mne přešla na můj styl jídla a je jak láňka a ok. A jí naprosto vše a cpe se taky vším.....

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 6.2.17 18:15:39  

Mi osobně nejvíc pomáhá jednak životní styl a to že jsem ve všem důsledný a pak pes. jak jsem sio koupil psa tak MUDr mi řekl že by mi ho měla zdravotní pojištovna proplatit jelikož se to hezky odrazilo i na výsledcích :1:
        Každopádně by to ještě chtělo seknout s diskutníkama bo mi s cukrem dost hážou stresy a někdy se tu fakt naseru

• LinPin
          LinPin, 6.2.17 18:27:46  

Patrně jsi ve své důslednosti extrém. :15:

• fialovypetr
          fialovypetr, 7.2.17 09:19:10  

Dvacet plusek, tisíc hvězdiček ti dáván !!!
          Můj praktický lékař, kámoš a i můj známý, kamarad Rybka mě svorně říkájíííí, nečti moc, nepřemýšlej, žij aby ti bylo dobře a pod. Já díky své povaze, srandista a zlehčuji všechno co jde, jsem si asi taky vypěstoval zdravý způsob svého života, na něco už potřebuji i léky, ale ZÁKLADEM je optimizmus !! Proč bych měl věřit nynějším "výzkumům" a ne těm minulým, co je dnes dobře, bylo minule špatně ?? Kde je postih těch vědátorů co hlásali údajně bludy... ??? Vždyť sami neví čí jsou, hlavně že to sype !!! čím by se taková fůra obroditelů živila ??? že jde o zdraví lidí, je jim šuma fuck !!! :10: :14: