Diabetes mellitus

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
fialovypetr (2017-01-22 15:11:48)jmsw (2017-01-20 08:04:27)alusasilas (2017-01-20 00:11:41)debri (2017-01-19 22:12:03)TondaSchumacher (2017-01-19 19:56:24)avi.lut (2017-01-17 13:27:19)LinPin (2017-01-06 09:46:05)barb19 (2016-10-01 10:14:42)certice (2016-02-23 21:52:09)montemisa (2015-01-04 10:09:49)Ryzetka (2014-06-15 20:08:56)madonna (2013-12-24 16:09:32)lu.te (2013-10-17 21:09:36)
Diabetes mellitus
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 393 | Členů: 13
Správci: jmsw (hlavní), TondaSchumacher, LinPin

Pojďte si popovídat o této nemoci ... lidé sladcí :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Josiph.Broztito
    Josiph.Broztito, 18.1.17 12:40:32  

https://www.novinky.cz/krimi/426789-ridic-s-cukrovkou-vjel-na-brnensku-do-protismeru-auto-skoncilo-na-strese.html

• fialovypetr
      fialovypetr, 18.1.17 13:05:09  

? ? ? :8:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 18.1.17 15:11:51  

zajímavé... já osobně žádné šoky jak píšou v článku neznám a to jsem dia přes 30 let. Jezdím od 18 roků a ani ťukanec... naopak jsem musel nadávat jak jsem jel dnes z města. Lidi jezdí jako prasata a tam kde je 70 jedou 140, předjížděj tě na plný čáře a hnus.... takže tento článek je spíš takový o ničem. Policie by se měla prvně zaměřit na různé smažky pod drogama, opilce a hlavně na agresivní jízdu.

• fialovypetr
        fialovypetr, 19.1.17 06:56:37  

Dávám plně za pravdu, bezohlednost je dnes asi móda...Naštěstí jezdím do práce o půl paté, nikde nikdo, domů zase ale večer a to je špička, rychle se nedá jet, není kde předjíždět a tak pohodička. Kdysi byl volant moje druhé já, rád jsem jezdil. Dnes už přemýšlím, kdo by mě někam pokud možno přenesl, nechce se mě už nic!!! Sluní, velká voda, večery mezi lidičkama a relaxovat po svém... :13: :15: :15: :15: :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 19.1.17 08:41:51  

Nenapsal bych to lépe. Dnes je to sebevražda. Jezdí se 2x rychleji než je max dovoleno, předjíždí na plné čáře a celkově vídám takové kousky že se až bojím.
          Mimo obec je např povoleno max 90.... I kdybys jel 100 tak tě předjede 9 aut z deseti - kurnik proč?

• jmsw
      jmsw, 19.1.17 14:08:04  

Koukám, že se už zase píší tendenční zprávy a zjevné polopravdy, že jim na to skočíš :1: Ale ty budeš asi jeden z těch zatvrzelých hospodských věřících, který věří na 100% všemu, co napíše Blesk a vyhlásí TV Nova. Doporučuji přečíst si znovu celý text článku a zjistit si, za jakých podmínek vzniká glykemický šok. Podle mě to neudělal ani reportér, který článek psal.

Pro představu. Ten člověk zůstal zaklíněn v autě, ven se hned nedostal. Při vědomí, že se nemohu hnout, jsem diabetik a je mi jasné, že se mnou může rychle zacvičit glykémie, se mi budou vyplavovat hormony jako adrenalin, na který glykémie reaguje u každého jinak. Jednomu jde rychle nahoru, jinému dolů. Počítám, že tento řidič šel s glykémií rychle dolů. Přijde šok z nehody a nakonec z toho vyleze téměř nezvladatelná hypoglykémie. Kdyby ji měl ve chvíli nehody, byl by nejspíš při vyprošťování už mimo. Jeho hypoglykemický šok bych viděl jako následek, nikoli příčinu. Spíš půjde o jinou indispozici, i když nejspíš také zdravotní. Svést to na cukrovku je dost laciné gesto lidí, kteří chtějí, aby diabetici zmizeli ze silnice.

A takovou perličku z vlastní zkušenosti. Zrovna minulý týden jsem měl nehodu. Vyplavil se mi také notně adrenalin a při sepisování pro pojišťovnu přišla hypoglykémie. Určitě by se teď dalo napsat, že diabetik boural při hypoglykémii... Jenže já stál a nacouvala do mě dodávka. A ten adrenalin byl důsledkem pohledu na zničení půl roku starého vozu. To by ale takové Novinky.cz nezajímalo.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 19.1.17 17:40:01  

Nemám co dodat - dokonale napsané :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 16.1.17 09:34:30  

Dnes mi přišel dopis z Prahy z OSSz a přiznali mi ten ID takže super.
    Sice to není žádná závratná suma ale lepší jak nic.
    A nyní pokud budu hledat zaměstnání má to i pro zaměstnavatele výhody.... oni maj nějaký výhody prej

• avi.lut
      avi.lut, 17.1.17 13:27:19  

ted když ti konečně přiznali ID mužeš se soustředit na cukrovku

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 17.1.17 15:21:00  

Jako bych se na ní nesoustředil že :8:
        Mám tu nemoc 80 % mého života tak ji znám moc dobře.
        Glukometr ani nepotřebuju jelikož to na sobě poznám (umím opravdu přesně odhadnout jakou mám glykémii)

• LinPin
    LinPin, 5.1.17 19:35:32  

Já se k tomu s dovolením vyjádřím:
    1.Toníku, zdravý člověk má glykovaný hemoglobin 39, čili pokud má mladá slečna, ketrou kolega zmiňuje toto číslo, tak má perfektně srovnanou cukrovku a má glykemie v normě, sem tam může mít hypošku, ale tomu se prostě nevyhneš ani na glimepiridech.
    2.Odměřování sacharidů se děje jak u dětí, tak u cukrovky získané v těhotenství, kdy glykáč je v normě, ale cukr vyšší, takový rohlík má 25g sacharidů, to samé rýže, brambory atd..
    3.Hypo a hyper velice ovlivňuje mozek, rozkolísaní diabetici mají diabetickou encefalopatii.
    4.Na pumpě máme dost diabetiků, musí se s tím ale umět pracovat.
    5.Diabetici 1.typu od 18.let na svojí nemoc serou, nechodí na kontroly, lítají jak s glymčou tak glykáčem-opět se budu opakovat-cukrovka nebolí, následky katastrofální.
    6.II. typ je o nezdravém životním stylu a pneumatice kolem pasu
    7.Máme i štíhlé dvojkaře, kdy jim pomalu ale přesto vyhasíná vlastní sekrece inzulínu, takže se pak překvalifikovávají na jedničkáře.
    8.To, že jsi štíhlý je dobře, ale ruku na srdce-kdybys něměl psa a nepodnikal tůry, byl bys štíhlý?

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 5.1.17 19:42:33  

Já bych byl štíhlý i bez psa a bez všeho - asi to máme v genech fakt. Psa mám navíc chvilu a šebrle jsem odmalinka.
      Jinak souhlas se vším co píšeš - ty odborné názvy tak těm nerozumím a asi postuduju na netu... např ta encefalopatie atd.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 5.1.17 19:45:42  

a odměřování sjem nikdy neřešil - jím dá se říci vše a tak abych neměl hlad. Je ale fakt že doma mi říkají že jím jak slečinka a nebo že je radost mne živit. Na chlapa prostě moc nepojím. Mám kamaráda kterej je stejně starý jako já a má cukrovku stejně dlouho jako já a on sní 2x víc jak já, máme naprosto jiné "spalování".

• LinPin
          LinPin, 5.1.17 19:49:41  

Toníku, třeba odměřovali rodiče a nepamatuješ si to, v dospělosti se to tolik neřeší, mají návyky..kamarádka má dceru na pumpě a musela se naučit odměřovat, teď už to má ve voku, takže neodměřuje.
          Encefalopatie je disfunkce mozku, zkrátka diabetici na houpačce s glymčou jsou blbí.

• LinPin
            LinPin, 5.1.17 19:50:13  

dysfunkce...tfuj.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 5.1.17 19:51:14  

áá sakra....a to mám maturitu na podnikatelský škole a budu blbej :14: :9:

• LinPin
              LinPin, 5.1.17 19:54:39  

Jako nic ve zlým, ale houpačka prostě na mozek dobrá není..a někdy je to v ordinaci debata jak blbýho s hluchým, jedou si svojí lajnu...

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 5.1.17 19:57:50  

jak to myslíš?..jako že cítíš že jsou fakt jak blbečci a nebo si jedou svoje a berou to na lehkou váhu atd?

• LinPin
                  LinPin, 5.1.17 20:01:45  

Jsou fakt blbí.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 5.1.17 19:54:09  

Já jím jak mám hlad. Pokud mám hlad dám si k omáčce 4 knedlíky a pokud ne tak 2... Pamatuju si jak sjem byl děcko a jezdil po dia táborech a tam nám vše navážili a toto sníš nebo nejdeš spát. Já se nutil a nejednou se v jídelně pozvracel.... Nebo naopak měl hlad a nedali mi přídavek....pak mne budili v noci a cukr 1,7 a dávali sladkou vodu. jak slyším odvažování přejede mne zimnice.... Nejsem magor abych chlastal, pařil jako zdravej ale jím opravdu cokoli ale s mírou a podle situace a hlavně se snažím držet nějakou pravidelnost...5x denně malé porce atd.

• LinPin
              LinPin, 5.1.17 20:03:28  

Jenže dneska jsou inzulíny dělaný tak, že 5x denně jíst nemusíš, to je přežitek.Všechno se vyvíjí a léčba se mění.Prostě dětem se sacharidy počítat musí.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 5.1.17 20:31:32  

Jj já jen chci říct že je lepší jíst častěji menší dávky a třeba mít malé svačinky jak nejíst a pak se nabouchat jak to dělá velká většina lidí....
                U děti je to jiná no

• fialovypetr
                  fialovypetr, 6.1.17 08:11:24  

Plně s tebou souhlasím a i pan dochtor povídali: 5 x denně, menší porce, jak má človrdík hlad, začne přibírat i z vody!!! Jím taky všechno, neomezuji se, jen žádný cukr a alkohol. Teď přes svátky zákusky, cukroví a ...??? Změřila mě sousedka, já si neměřím a ani nemám čím a 7,2. - coŽ mívám i normálně. Beru jen ráno 1 a půl patáku Glyclada30, k tomu jednu Trajentu 5 mg a pan doktor je spokojený se mnou a já sám se sebou... :4: :15:

• LinPin
                    LinPin, 6.1.17 08:47:39  

No, Glyclada 1a1/2 tablety?Ech...musím se smát.
                    5xdenně u dvojkových diabetiků je nesmysl, pže se přežírají, dnes je diabetologickou společností preferovaná velká snídaně, střední oběd a minimální večeře.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 6.1.17 08:54:01  

No hlavně to dělat tak aby bylo tělo zdrávo a spokojeno a né podle toho co vymyslela společnost. Já naopak ráno moc nesním.... moje 7 letá neteř sní více

• LinPin
                    LinPin, 6.1.17 09:23:40  

Toníku, ta doporučení jsou pro dvojkaře, pže ti se přežírají a jsou tlustí..vidím to dnes a denně.

• fialovypetr
                    fialovypetr, 6.1.17 09:38:23  

Cop tady furt kydáš...??? Víš kdo je prof. Rybka ze Zlína ??
                    Tak ten mě dává rozumy, je to kámoš. Ano mám dvojku už jsem psal několikrát. A jíst 5 x denně...mám 70 let, 180 cm a 78 kilčo, tak nevím jaké přežírání ???
                    :10:

• LinPin
                    LinPin, 6.1.17 09:46:04  

Uklidni se, na tvý výlevy nejsem zvědavá.

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 6.1.17 10:11:31  

Lin jo tak to je jiná to máš pravdu.
                    Petře ty budeš čestná vyjímka a bud rád - opravdu většina dvojkařů je obézních

• jmsw
              jmsw, 9.1.17 23:14:13  

Ty diatábory si pamatuji taky :1: To odvažování na táboře, stejně jako v nemocnici, by dokázalo odradit snad každého. Byla to vždy cesta do pekel. Dneska to mám už dostatečně v oku, to je fakt, ale tehdy i hrubý odhad stylem hlad/nehlad byl lepší, než ty šílenosti s odvažováním.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 10.1.17 07:06:50  

Já přijel z too tábora s fialovýma prstama jak nás furt pichali a brali glykémky, hladový, víc jak na mamu a tatu sems e těšil na obyčejnej rohlík (furt nás cpali chlebem a ještě to vážili), a celkově to byl hnus...

• jmsw
                  jmsw, 11.1.17 08:40:02  

Já rohlíky zrovna nemiloval už od mala. Takže v tom chlebu bych problém neviděl. Snad ani v tom vážení... ale ten vopruz jak v nemocnici.... Ani když jsem byl v lázních tak tam takový režim nebyl. Všichni jsme povinně chodili na flašku.... na záchodě falšky od okurek a smrádek jak na nádražním WC...
                  Jinak to bylo fajn... doc.Kopecký, který to vedl, tam tehdy psal knížku o juvenilním diabetu a já ji dostal ke čtení jako rukopis v době, kdy jsem měl nějakou rýmu.

• jmsw
      jmsw, 9.1.17 23:24:37  

Ta poškození hypo a hyper jsou jasný. Teď zrovna se snažím odladit noční hypa, na která ukazuje ranní hyper. Potřebuji odchytit čas a ubrat dávku ve správnou dobu. Když se mi podaří mít hypo hodně nízské, přestávám vidět na levé oko... něco jako zelený zákal. Objevuje se "bílá skvrna". Možná i proto se poslední dobou do hypa moc nedostávám. Hyper ukazuje únava mozku, zpomalené myšlení, nedokonalé spojení vyjadřování s vizualizací, spavost... i tomu se snažím vyvarovat, co jen jde. Teď zrovna ale beru už týden kortikoidy a tak se to moc nedaří.
      Btw.: Tondovu postavu mu závidím. Sice nedávám najevo, že mi vadí moje pneumatika, ale opak je pravdou. S příchodem celiakie jsem díky nezvladatelným hypoglykémiím přibral 30kg a už se mi to nikdy nepodařilo shodit úplně. Snad ještě něco půjde dolů.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.1.17 07:09:18  

Postava je to co mi každej lékař )a zdravotní sestřička) chválí. Ten můj MUDr mi roky říká "šebrle"
        A jak jsme si před 6 lety koupil psa, tak mi diabetolog řekl že by mi ho měla pojištovna proplatit protože výsledky se ještě vylepšily

• jmsw
          jmsw, 11.1.17 09:18:50  

Jen taková sranda. Podle všech tabulek a příruček se má při práci hubnout. Dává to i logiku - potíč se, spaluješ cukry, tuky... a většinou při tom nic nepřijímáš. No a mě se to povedlo obráceně. Čtyři hodiny likvidace sněhové nadílky, docela makačka, propotil jsem triko i mikinu...čas na jídlo a pití prostě nebyl. No a výsledek byl okouzlující... +3kg navíc :11: Váženo na certifikované váze, která všem ukazuje normálně.

• avi.lut
      avi.lut, 13.1.17 20:44:30  

mít HbA 39 je krásne ale jsi pořád jednou nohou v hypo a musi byt nato člověk připraven pokud má holčina pumpu tak to muže být zvladnutelné a co se tyka važení či měřeni potravin tak to dělam pořad a cukrovku mám 10 let a nijak mě to nebtěžuje

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 13.1.17 20:55:08  

Já to vážení nějak nepochopil. jednak jsme každej jinej a i dva stejně staří muži budou mít jinou kalorickou potřebu - jak jsem už psal, tak např mi stačí i 2 až 3 knedlíky na oběd a stejně starý dia kamarád jich dá 8 a ok. nemůže přece nějaká tabulka říkat že oba sníte 6 a basta! Já bych to do sebe nedal a on naopak by byl hladový.
        Druhá věc je to co dělám. Pokud budu skládat uhlí, půjdu 15km se psem dám si jinou dávku než pokud budu sedět u PC. Prostě jím jak cítím...jak mám hlad. Vše s mírou a ok :4:

• avi.lut
          avi.lut, 13.1.17 22:36:37  

Ja važím a měřim proto :1: :1: že podle toho si potom picham inzulin mě až tak kalorie nezajimají a pokud jedu na trek nebo dělam jinou fyzickou praci tak něco zakousnu až přitom vykonu

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 13.1.17 22:50:37  

jj chápu. No já píchám plus mínus stejně. A jídlo jak je hlad a co budu dělat atd

• jmsw
          jmsw, 15.1.17 00:07:36  

Pokud už to máš v oku, tak vážit nemusíš. Je to ale hlavně kvůli dávce inzulínu. Na pumpě je to vlastně ještě o něco důležitější, než na peru. Během chvilky si to ale osvojíš. Každý máme nejen jiný spalování, ale i jinou reakci na inzulín. U pumpy k tomu pomáhá datamanažer, který pomůže dávku správně nalézt a po potvrzení i nadávkovat.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.1.17 08:50:30  

A to je přesně důvod proč nechci pumpu - furt cosi měřit a řešit.
            Já s dávkama nehýbám !!!
            ?ax ve výjimečných případech jak jdu na dlouhou tůru, jsem na oslavě a mám trošku víc než běžně atd....jinak nevidím důvod. Glukometr taky používám výjimečně a proužky nespotřebuju ani z 20%
            Nechci aby měl někdo dojem že to flákám - naopak mi lidi z rodiny a co mne znají říkají že jsem vzorný, ctím jakousi pravidelnost a slušnost ve všem. Ale nechci být otrokem... :4:

• jmsw
              jmsw, 16.1.17 00:35:22  

Život s nemocí je životem v kompromisu. Buď se ji naučíš respektovat a nebo jí podlehneš. Já mám osobně kompromisů víc, než je nějaká cukrovka. K rychlé sebevraždě mi stačí si kousnout do chleba či rohlíku. Cukrovka je ale také bestie a já mám nějak potřebu ještě nějakou dobu vidět a chodit po svých. Mám za sebou slabou mrtvičku, přestal jsem částečně slyšet na pravé ucho a trochu jinak cítím pravou tvář. Kvůli epilepsii (i když s čistým grafem) musím dodržovat spánkový režim. Mám pokračovat? Všechno je o respektu a kompromisech. Inzulínová pumpa mi přinesla zjednodušení, ubylo hypoglykémií, glykovaný klesl z 78-84 na 52-62. Beru to za výhru. Mám o dioptrii míň, oči nebolí a vidím i bez brýlí.

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 16.1.17 07:25:48  

Chlape tak to je mazec - respekt a drž se!!

• jmsw
                  jmsw, 16.1.17 22:13:47  

Já Ti chtěl jen ukázat, že je i něco víc, než jen respektovat cukrovku. Cukrovce nemusíš dělat otroka, stejně jako mojí alergii. Stačí jenom vědět, čeho se vyvarovat a jak udělat, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
                  Já pumpu také nechtěl, bránil jsem se úspěšně několik let. Bál jsem se elektroniky, že nebude vždy po ruce baterka... ale ono to jde i tak. Pořád je v záloze pero, inzulínová stříkačka... Jako novou pumpu jsem si vybral takovou, která jede na cardtridge do pera. Tedy nefunguje jedno, strčí se to do druhého. Do pumpy běž. Je to dobrý pomocník. Měřit tam také nemusíš, jen při jídle napíšeš, kolik toho jíš a zbytek udělá pumpa za Tebe. Nepotřebuješ do sebe zarážet jehlu několikrát denně, stačí jednou za tři až čtyři dni. Zabolí to stejně a zůstane pružná kanyla, o které z 95% ani nevím. Viděl jsem i elegantní slečinku s pumpičkou na závodu dračích lodí... a držela pádlo v ruce a jela jako drak :4: Řeší se s ní i hypoglykemie - prostě ji na chvíli vypneš a jsi rázem bez inzulínu. Víš že budeš pracovat, vejletit apod.? Tak snížíš dávku na určitou dobu a nějaká procenta a máš pokoj. Víš že budeš pařit, nějaká žranice apod.? No tak zvýšíš dávku na tu dobu o procenta. Nestaráš se o to, kolik v který čas máš dát, to si opět spočítá pumpa :6:

• avi.lut
                avi.lut, 16.1.17 08:45:18  

myslím že jak respektovat nemoc je lepší se sní naučit žít potom jde všechno líp

• jmsw
                  jmsw, 16.1.17 22:02:34  

To je ale přece totéž :4: Je to základní princip jakéhokoli partnerství. Naučit se spolu žít znamená naučit se druhého respektovat, naučit se přistupovat na kompromisy... Pokud se to nenaučí manželé, skončí brzy u rozvodového soudu, pokud se to nenaučí nemocný, bude vítězit nemoc.

• avi.lut
                    avi.lut, 17.1.17 13:20:33  

pro mě respekt=važnost,ucta mám v uctě své rodiče,učitelé kteří mě učily, souseda ktery dokazal z garažové dilny vybudovat firmu s 200 zaměstnanci, holčinu ktera ač nevidomá zvlada cukrovku od svých 4 let a ještě dojiždí do prace 30km,atd.ale cukrovku nemám v uctě ani si ji nevažím ale naučil jsem se sní žít,proto že se sní rozvést nemužu

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.1.17 15:25:31  

http://www.gamze.eu/kategorie/nerez-ocel/sperky-pro-diabetiky/
    Zajímavé... :6:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 5.1.17 11:24:39  

Tak jsme si 2 věcičky objednal....přívěšek diabetika a přívěšek andílka - jen tak pro radost :6:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.1.17 12:05:53  

Okopčeno z webu:
    Příčiny vzniku nemoci

Diabetes mellitus 1. typu vzniká na základě ztráty schopnosti organismu vyrábět inzulín, což je hormon zodpovědný za udržování hladiny glukózy v krvi v normálních hodnotách, proto u tohoto onemocnění koncentrace glukózy v krvi stoupá. Děje se to jako následek autoimunitní reakce organismu zaměřené proti beta-buňkám slinivky břišní. Imunitní systém začne postupně, z dosud ne zcela jasných důvodů, tyto buňky likvidovat, a protože je organismus nedokáže nahradit, přichází i o schopnost výroby inzulínu. Jedinou možností, jak diabetes 1. typu léčit, je tento hormon tělu dodávat. Od objevu inzulínu v roce 1921 tedy tento typ diabetu nekončí smrtí během několika týdnů, ale postižený člověk může, pokud se řídí radami svého lékaře a píchá si pravidelně inzulín nebo má inzulínovou pumpu, prožít dlouhý a plnohodnotný život.
    U diabetu 2 typu je napsáno jako příčina jediné slovo a to...obezita.
    Takže jedničkář k tomu přijde jak slepej k houslím ale dvojkaři si za to vesměs mohou sami

• debri
      debri, 4.1.17 13:05:27  

Jo svym zpusobem souhlas. Je postupne nabrala kila diky antikoncepci pak tehotenství ..a prasklo to po prechozeny chripce pravidelny odbery cca á měsíc a pak najednou glymča skoro 17 :(

• fialovypetr
      fialovypetr, 4.1.17 14:26:53  

Hmmmmm, tak nevím, nevím...Mám dvojku 3 roky, 180 cm a 78 kg
      Toš babo raď ???

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 4.1.17 14:50:15  

No Ty seš asi čestná vyjímka... luxusní míry máš. Sám ale musíš uznat že v 90% jsou dvojkaři obézní a za nemoc si mohou sami díky své žuvotosprávě atd - ostatně to píšou i na webu a není to jen z mé hlavy

• walker
          walker, 5.1.17 01:16:56  

Mám nakročeno ke dvojce, ty jsi mě viděl, takže víš, jak vypadám. Při poslední kontrole 6,4 mmol/l. Nebylo to se mnou vždycky takový, kdysi jsem dokázal zhubnout ze 122 na 74 kg, žádnou Cajthamlovou jsem k tomu nepotřeboval. Jenže jsem posléze zjistil, že ještě horší, než samotná redukce tuku, bylo si tu váhu posléze udržet, obojí tohle období trvalo dohromady od prosince 2001 do srpna 2013. Hubnutí fungovalo spolehlivě, jako základní matematika, vytvářením energetickýho deficitu - musel jsem ze sebe vyždímat pohybem víc kj, než kolik jsem jich přijal potravou. Tím pohybem byla obyčejná chůze. No a protože jsem chtěl hubnout nebo i následně si váhu udržet a přitom nemít neustále hlad, bylo naprosto běžný, že jsem za den nachodil 20 - 30 km, někdy jsem to zkombinoval s cvičením na rotopedu. Takže jsem od rána do večera byl v pohybu, doma naprosto nepoužitelnej, nestíhal jsem prakticky nic jinýho, než to svoje lítání po venku, za jakýhokoli počasí a denní doby.
          V létě 2013 jsem zjistil, že už to dál nejde, prostě to nešlo dál snášet, takový zatížení. Tak jsem tento denní režim opustil, to, co jsem vydřel, jsem zase nabral zpátky a smířil se s vědomím, že už nikdy nezhubnu - bohužel, vím co to obnáší a mám jistotu, že to už nedám, zkoušel jsem to.. Jsem na to už příliš unaven a vím, že by to bylo zase na doživotí, tohle úsilí. A život, jak je přede mnou předestřen, mi za to nestojí. Blbý navíc je, že rád jím, a zelenina to není.

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 5.1.17 08:55:07  

Jj ty seš už podle vzhledu typický dvojkař (nic ve zlým). S tím nabíráním a radostí z jídla je to těžký. každej to máme asi jinak. Já mohu sníst opravdu cokoli a jím taky cokoli a nenaberu i kdybych chtěl sebevíc. Doktor mi říká "šebrle" že prý mám figuru jako on ale já si myslím že jsem až moc hubenej a potřebuju trochu nabrat- nejde to. Co se týká pohybu tak rád a denně chodím se psem...někdy jen kousek jindy víc a někdy i 20km. vesměs ale okolo 5 až 8km v průměru. V létě občas vytáhnu kolo ale málo no ..
            A jak jsem zde psal nejednou tak mi s glykémkama mává psychika...jsem takový citlivý kluk a navíc se se mnou život moc nemazlí a rodinu okolo mám na prd a to mne drtí no. Mne drží ten můj pesan - až nebude tak si poležím na psychině a nebo... no radši nemyslet. Tento týden mám narozky a dokonce kulatiny a hádej jaká bude "oslava"? ..Budu sedět a čumět do kompu.... max vyrazím s ženou na oběd ale nevidím to v dobrých barvách. žádné juchechéé nebude. Jo a ten pes má narozky jako já - asi náhoda :4:

• debri
              debri, 5.1.17 10:59:17  

Vykladej o psychice... dusno s uradama, takze za glymce litaly a za posledni tri mesice sr mi slusne rozjela neuropatie... no aspon dalsi bodiky na ID :14:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 5.1.17 11:24:03  

ID zrovna řeším. vypisoval sjem to v září....pak mi napsali aníž by mne viděli že jsem uznám jako marodnej a 1 stupeň ale že ještě není rozhodnuto.
                Nyní mi (min tejden) došla složenka s 14 litrama a prý záloha na důchod a že ještě nerozhodli zda splňuji podmínky (odpracované roky)...takže pokud nesplňuji tak to budu vracet.
                Navíc jsme v dost blbým věku kdy se to prý nějak láme a jinak počítá takže je možný že ač sem uznanej marodem tak nesplním ty podmínky a budu mít prd...hnus no :11:
                A to je to poslední to mne drtí.... ale o tom ostatním zde nechci psát :4:

• debri
                  debri, 5.1.17 14:03:30  

No ja msem taky zvedava ne ze bych nedelala ale posledni roky tak spis brigady

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.1.17 14:20:33  

Na co jsi zvědavá? ...nyní jsem to nějak nepochopil.

• debri
                    debri, 5.1.17 14:31:55  

No pokud mi to i priznaji na finance..ale nebudu fungovat v nervech ze mi zacnou bez zjsteni podminek,cpat misto kam se zdr.duvodu nemuzu..a pak se bat ze zustanu ns ulici

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.1.17 14:34:06  

Ty nyní taky řešíš ID? :7:
                    Já to vypisoval konce září...je to na dlouho prej

• debri
                    debri, 5.1.17 14:42:05  

No jeste jsem ve fazi vsech vysetreni.. ale pristi tyden planuju jit de zeptat na spravu. Čeka mne jeste cevni,ortopka endokrinilogie. Byla jsem blba, že jsem nezadala driv

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.1.17 14:49:01  

Co to meleš jaké vyšetření? Debri dnes se to dělá jinak jak kdysi...
                    Já nikde nechodil a zašel jsme rovnou na OSSZa tam s paní vypsal lejstra a šel domů....za nějaký čas mi poslai dopis že mám zajít k obvodákovi a tím to hasne. Vše řeší obvodák...tedy od tam jen pošle info. A až oni uvidí v papírech že seš např DIA tak si SAMI vyžádají u tvého diabetologa celou kartu a tam vyčtou informace které hledají. :4:
                    Nemá žáden smysl chodit na nějaká vyšetření - já to zažil nyní a opravdu jsme to i delší čas studoval na netu jak to chodí.... A toho posudkovýho lékaře sem ani neviděl . mu stačilo že viděl kartu a měl jasno

• debri
                    debri, 5.1.17 14:56:49  

Nemelu dost problemu jsem tutlala :5: je pry lip mit novy vysledky

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.1.17 16:18:51  

Oni si ale zjistí sami z karty jaké máš problémy....
                    Navíc ID je jen na jednu chorobu - nelze sčítat.
                    Každopádně piš jak jseš na tom - zde je na liště 13 lidí a je tu mrtvo - rozjede se to max na chvilu jak sám něco napíšu....škoda ne?

• debri
                    debri, 5.1.17 17:21:46  

Tak to ci absolvuji se z vetsi casi tyka komplikaci diabetu..tak to snad souvisi ne? Dej mi kdyztak odkazy co jsi pročital :13:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.1.17 17:26:53  

jaké odkazy?
                    Co bych měl spočítat? :7:
                    Já nic nepočítal...ti to píšu už asi po páté - já jen zašel na OSSZ a tam s paní vypsal žádost o ID a to je celé. Jo a jednou jsem se byl ukázat obvodákovi. Jen na mne mrkl a ofotil dia kartičku a šel jsem..... a nyní jen čekám :4: Už mi odepsali že mne uznali marodem a nyní ještě musím splnit nějaké jejich paragrafy, kolik mám odpracováno atd.....doufám že to vyjde

• debri
                    debri, 5.1.17 18:56:50  

Pisu pročital :15: pises zes to prochazel na netu tak to sem myslela :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 5.1.17 19:05:15  

Já nic spešl nečetl..spíš tak útžkovitě. Prostě jsem se dokopal tam zajít a sepsat to - nic neřeš a jdi to sepsat a ...pak jen čekáš