Lední hokej

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
James.Eyre (2018-09-20 00:55:21)PepikHnatek (2018-09-19 16:15:51)jirka.r53 (2018-09-19 15:45:28)Zidane (2018-09-19 13:34:03)simona.olga (2018-09-14 10:26:44)clovecokx (2018-05-13 11:33:28)Tanmut (2018-05-05 19:21:14)tarbiks (2017-12-15 18:56:59)IVCA.1988 (2017-02-18 22:54:23)
Lední hokej
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 458 | Členů: 9
Správci: Zidane (hlavní), PepikHnatek

„Kdo jiného na sklo tlačí, sám poté krvácí.“

Vzkaz pro trolly a podobné živočichy:
Zde se diskutuje slušně.

Off-topic, urážky, vulgarity atp. mažu a autory v případě opakování odměňuju banem.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 19.9.18 12:18:53  

V prvním kole extraligy vychytali tři brankáři nulu! To se na úvod soutěže nepovedlo tak dlouho, že to ani moje statistiky nepamatují:14:!

• James.Eyre
      James.Eyre, 20.9.18 00:55:21  

A kam až ty tvoje statistiky sahají? :-))

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 17.9.18 16:50:05  

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/1023341-velky-uspech-cesky-rozhodci-jako-prvni-sudi-z-evropy-ziskal-v-nhl-smlouvu-na-plny-uvazek.html#hp-sez

Klobouk dolů! Ve fotbale by se tohle nestalo:14:!

• James.Eyre
      James.Eyre, 20.9.18 00:30:26  

Ve fotbale určitě ne, protože tam není NHL :14: :1: :1:

(ale je to každopádně velký úspěch a určitě splněný sen pro rozhodčí :-))

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 17.9.18 13:07:36  

Pááááááárdubice:4:

• Zidane
    Zidane, 15.9.18 17:26:18  

https://www.sport.cz/hokej/extraliga/clanek/1022557-hokej-on-line-kometa-v-utoku-na-extraligovy-hattrick-chomutov-ale-snizil.html

První kolo a Kometa už útočí na titul... strašnej bulvár, dobrý den, jsem tu správně na blesk.cz? :8: :8: :8:

• James.Eyre
      James.Eyre, 15.9.18 23:41:01  

Novináři nemají o čem psát, tak vymýšlejí divné konspirace :-)))))) To tak bývá, když se hokejová sezóna teprve pomalu rozjíždí...ale často to tak bývá i jindy. :-)))))

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 14.9.18 11:46:32  

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/1022254-skandal-vsetinsti-juniori-si-v-extralize-schvalne-nechali-dat-gol-ted-jsou-bez-trenera.html#hp-sez

• Zidane
      Zidane, 14.9.18 13:45:46  

Správně tak. Možná to není vyloženě trestné, ale fair play pláče, takovéhle vychcatiky do sportu nepatří.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 14.9.18 07:10:50  

Dnes začíná extraliga!

• James.Eyre
      James.Eyre, 14.9.18 23:43:30  

Zajímat mě bude nejvíc, jak si povede Sparta pod Uwe Kruppem, jasně, cizinec na střídačce, kopírují v tom fotbalovou Spartu (viz Stramaccioni), ale na rozdfíl od toho špageťáka Uwe má něco za sebou jako hráč i jako trenér, Stramaccioni nestál za moc ani jako hráč, ani jako trenér.

• Zidane
        Zidane, 15.9.18 06:30:00  

To jsem právě chtěl říct, Uwe už má aspoň nějaké zkušenosti za sebou, tak snad. A hráč to byl rozhodně výborný, byť dobrý hráč nemusí být dobrý trenér. Ono naopak dobří hráči to kolikrát mají jako odborníci na něco - třeba na matematiku. Oni prostě VĚDÍ, jak se to dělá a jak je to nejlepší, ale neuměj to vysvětlit, protože pro ně to je zcela jasné, předvedou ti to třeba pětkrát za sebou, ale vysvětlit to, to mají potíž.

To je řekl bych něco jako když byste měli vysvětlit malému dítěti, proč jsou jedna a jedna dvě a ne třeba osm. My to víme, je to tak a hotovo, ale když se dítě zeptá PROČ to tak je... hodně štěstí vysvětlovat :1:

• James.Eyre
          James.Eyre, 15.9.18 23:39:44  

Jasně, dobrý hráč ještě automaticky neznamená dobrý trenér, ale když byl někdo mizerný hráč, většinou není ani příliš dobrý trenér :-))

Jinak proč jedna plus jedna jsou zrovna dvě, to by mě taky zajímalo...proč se neurčilo, že to bude třeba deset. :1: :1:

• Zidane
            Zidane, 16.9.18 04:06:43  

Ale jedna plus jedna JE 10 - v binárce (dvojková soustava) :1: :1: :1:

• James.Eyre
              James.Eyre, 16.9.18 22:40:55  

Hmmm, to neřeším :-)))))

• Zidane
                Zidane, 17.9.18 04:58:24  

Ale naběhl sis dobře - ono se totiž určilo, že jedna a jedna může být deset, záleží na soustavě :1: :1: :1:

• James.Eyre
                  James.Eyre, 20.9.18 00:29:13  

No dobře, tak proč se neurčilo, že to může být třeba milion :-))))))

• marta79
    marta79, 16.8.18 12:40:26  

ahoj, bezva formou propagace, ale také fandovskými předměty jsou minidresy..jsou nejenom efektivní a nevtíravé, ale také zábavné-

https://www.soletasignum.cz/33-minidresy

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 31.7.18 17:09:40  

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/1010038-pripravny-duel-pardubic-netrval-ani-17-minut-rusky-utocnik-se-vazne-zranil.html#hp-sez

tyvolenakole, tak už i v hokeji:8:

• James.Eyre
      James.Eyre, 31.7.18 23:50:59  

V hokeji byla i smrtelná zranění (viz Luděk Čajka např.)...je to nepříjemné, ale takové pády byly, jsou a budou. Každopádně je super, že hráč je při vědomí a komunikuje, snad se z toho brzo dostane.

• Zidane
        Zidane, 1.8.18 12:33:08  

Jo, u nás Čajka, mimo ČR pamatuju například jak hráč spadl a tak blbě při pádu měl nohy ve vzduchu, že podřízl bruslí teď nevím jestli spoluhráči nebo soupeři krk... je to už teda dávno a dotyčnej to nepřežil, před pár lety se stalo něco podobného, ale tam ho (nebo je, mám pocit, že to bylo víckrát) zachránili... ale minimálně jednoho smrťáka od brusle si taky pamatuju.

• PepikHnatek
          PepikHnatek, 1.8.18 13:11:28  

no jo, ale Luděk čajka narazil tragicky do mantinelu, tenhle hráč padnul bez příčiny, co jsem pochopil, což je fakt strašný, ve fotbale, už pár případů bylo ale v hokeji to nepamatuju!

• simona.olga
            simona.olga, 1.8.18 17:12:45  

Na Čajku si pamatuji. I na ten jeho náraz hlavou do hrazení.

• James.Eyre
            James.Eyre, 1.8.18 22:48:34  

Bez příčiny není nikdy nic, třeba měl tenhle nějakou arytmii...ale tak či tak je to hrozný a jak jsem už psal, doufám, že bude OK.

• Zidane
              Zidane, 1.8.18 23:16:31  

Ale to se pak člověk vždycky diví, když u vrcholového sportovce zjistěj, že "to s ním seklo" kvůli nějaké arytmii či něčemu... při tom kvantu prohlídek, kterými procházej, jednomu nebere lebka, že na to doktoři nepřijdou...

• James.Eyre
                James.Eyre, 2.8.18 09:29:29  

To je fakt, ale holt ani medicína není vždy všemocná.

• Zidane
    Zidane, 24.7.18 19:47:16  

https://www.sport.cz/hokej/1liga/clanek/1007144-akce-urad-prace-cr-skoncena-nejuspesnejsi-extraligovy-tym-uz-ma-golmana.html#article-artcl

Tak proto ta šaškárna s inzerátem na pracáku, nutnost kvůli úřednímu šimlu... hráče mimo EU nejde jen tak najmout? A co těch pár Kanaďanů, co v české lize hraje, na ty se to nevztahovalo, tam je nějaká smlouva, která tuto povinnost ruší nebo se o těch inzerátech na pracáku jen nemluvilo?

• James.Eyre
      James.Eyre, 24.7.18 23:27:32  

Za 12 500 za měsíc? :-)) To si dělají p...l, ne? :-)) Minimální mzda je dneska 12 200 a oni nabízí tuhle almužnu za to, že z někoho sedřou kůži na ledě?!

Jasně, česká extraliga (a tím míň ty nižší soutěže) platově NHL ani KHL nikdy nedožene, ale když budou nabízet takové směšné částky neodpovídající tomu, co musí hráč podstoupit (to není jak sedět někde v kanclu, při vší úctě), tak se pak nikdy té nálepky "levného východu" nezabvíme. :4: :10:

• James.Eyre
        James.Eyre, 24.7.18 23:29:06  

To měl ten gólman jít radši za kasu do Lidlu, taky by se tam musel otáčet a vydělal by si ale víc :-)

• Zidane
          Zidane, 25.7.18 06:11:00  

Si myslíš, že mu skutečně dají dvanáct a půl? :1:

Komedie pro pracák, to je jasný - aby vyhověli úřednímu šimlu, zadali inzerát a po nějaké době mohli říct "nikdo se nám nepřihlásil, tak jsme rozhodili sítě mimo EU a našli vyhovujícího hráče a teď pro něj potřebujeme pracovní povolení" :4:

• Zidane
            Zidane, 25.7.18 06:12:56  

A na to, kolik mu dají mzdu, se jich počítám už nikdo ptát nebude, natož aby vyžadoval, aby mu dali mzdu uvedenou v inzerátu a ani o korunu víc - úředník jen dá razítko, že inzerát na úřadu práce podán byl, bez úspěchu, tedy mají na zaměstnání cizince ze země mimo EU nárok, neboť podmínka "nabízet nejdříve dotyčné místo předepsanou dobu občanům ČR" byla splněna a hotovo :4:

• Zidane
              Zidane, 25.7.18 06:17:25  

V článku to je jasně:

„Ohledně Janova případného angažmá na Vsetíně jsme jednali s jeho agentem již od konce minulé sezóny. Vzhledem k tomu, že se jedná o hráče mimo EU, je jeho angažování u nás složitější, a proto jsme museli splnit všechny podmínky spojené s jeho případným působením v Česku. S tím souviselo i uvedení inzerátu přes úřad práce, jelikož to jinak nejde,"

Takže komedie pro úředního šimla, vždyť to říkám. Domlouvali se s dotyčným už předem, ale inzerát na pracák dát museli, tak ho sepsali tak, aby se náhodou nestalo, že by se jim někdo přihlásil - nastavit takové podmínky, aby i kdyby o to někdo zavadil, tak po spatření výplaty uteče, přičemž s dotyčným se určitě domlouvali trošku v jiné platové hladině :1:

• James.Eyre
                James.Eyre, 26.7.18 11:02:01  

Já jsem to nijak podrobně nečetl, v podstatě mě to ani nezajímá, když se to tak vezme. :1:

• James.Eyre
            James.Eyre, 26.7.18 11:01:07  

Tak já nevím, kolik platí v třetí lize (nebo kde ten Vsetín teď je)...ale určitě to nebude zase tak nic závratného :-))) Extraliga to není. :6:

Ale komedie to teda je, navíc těžko by někomu na pracáku řekli "no jo, vy jste ten hokejista, i když poloamatér, my Vás někde upíchneme" :-))))))) (ty pracáky jsou jenom pro jejich evidenci nezaměstnaných, jinak naprosto k ničemu)

• Zidane
              Zidane, 26.7.18 18:20:06  

Ve WSM, takže početně druhé lize - teoreticky může být za rok v ELH, když projde přes baráž nebo si to nedejbože koupí.

• James.Eyre
                James.Eyre, 26.7.18 22:54:11  

Jj, děkuju za info :-))

• Zidane
              Zidane, 27.7.18 05:02:46  

Ad pracák - chvíli jsem tam byl a sami mi říkali "hledejte si práci hlavně sám, nespoléhejte jen na nás", byť je pravda, že za pět měsíců evidence mi dali asi tři doporučenky a asi třikrát říkala, že "mi chtěla dát doporučenku, ale vyčkáme, jak se vyvinou místa, kam jsem posílal životopis", takže docela aktivní v hledání ta úřednice byla. No a já taky, protože to dlouhodobě nejde, bejt na podpoře, ale to už je jinej příběh :6:

• James.Eyre
                James.Eyre, 27.7.18 23:15:50  

Tak jednotliví úředníci možná mohou být aktivní, ale nic to nemění na tom, že to hledání je výlučně na těch lidech, kteří tam jsou v evidenci. Ona hlavně ta úřednice těžko těm lidem může něco doporučit, když je ani nezná...oni by se hlavně měli snažit dávat lidem tipy na zaměstnání podle jejich oborů, zkušeností apod. - ale oni dívají většinou tipy na cokoliv, co zrovna mají... :4:

• Zidane
                  Zidane, 28.7.18 08:56:39  

Tak co mám zkušenosti, tak se snažej dávat dle oboru či zkušenosti, resp. mě se ptala, co bych tak chtěl dělat a když jsem řekl, že "mám zkušenosti s prodejem, dělal jsem roky prodavače", hodila mi první dvě doporučenky do prodejen a pak "vyhrožovala" třetí opět někam do prodejny, jenže to bylo dojíždění, to se mi zrovna nechtělo a naštěstí se mi zadařilo najít si něco sám. Není to sice v prodejně, ale zato to jsou noční - expedice v pekárnách. No a noční, to je pro mě žrádlo, jsem totiž typ, co nemá problém jít v šest ráno chrápat, ale mám sakra problém na šestou vstávat a mazat do práce :1: Vlastně mám zrovna po noční a ještě jsem nešel spát a ani se mi nějak výrazně nechce, to teprv přijde. Perfektně mi nynější systém "jít spát třeba mezi desátou a polednem a vstávat kolem Večerníčka" vyhovuje :1:

• Zidane
                    Zidane, 28.7.18 08:58:34  

A to jsem dostal "jen" dvě doporučenky proto, že jsem si docela aktivně hledal, tak při většině schůzek dala s doporučenkama pokoj, protože jsem měl tak dvě tři práce, kam jsem poslal životopis, tak to vzala jako "to stačí, vyčkáme, jak dopadnete", zatímco když jsem náhodou nic rozjednaného neměl, hned mi přistála doporučenka. No a protože jsem tušil, že dřív nebo později by to skončilo doporučenkou do fabriky a tam berou tak nějak konstantně, což se mi (jít do fabriky) pekelně nechtělo, radši jsem zakotvil v pekárnách :1:

• Zidane
                    Zidane, 28.7.18 08:59:46  

Už totiž začínala doporučenkou myslím do Docteroptics vyhrožovat, že prý "jestli bych to tam nechtěl zkusit"... tak jsem přiznal, že nechtěl, že radši hledám v oblasti prodeje. No a než to došlo k tomu, že by mi tu doporučenku přece jen dala, naštěstí jsem si našel sám :6:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 29.7.18 10:51:37  

Tak hlavně žes našel to, co tě naplňuje a baví :-))

• Zidane
                    Zidane, 29.7.18 10:57:37  

Kdybych se uměl narodit, jmenuju se Rothschild a nějaká práce by mi mohla být víš kde... jenže se tak nejmenuju, tak se něčím živit musím a když už do práce musím, ať je to aspoň v noci :6: Včera jsem vstával někde před devátou večer, v půl jedenácté vypadl do práce, ráno jsem přišel a ještě jsem stále nešel spát, k tomu dojde až odpoledne... konečně můžu spát a vstávat kdy chci a ne abych musel :1:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 29.7.18 10:59:24  

Nj, tak jsem se taky bohužel nenarodil, to je můj celoživotní sen, který se mi ale nikdy nesplní...a abychom zůstali u tématu, ani ta NHL mi nevyjde...možná v příštím životě :1:

• Zidane
                    Zidane, 29.7.18 11:04:03  

Já ani nevím, jestli bych do NHL chtěl... hráči tam, až na velké hvězdy, jsou vlastně věci, ze dne na den se můžou stěhovat na druhej konec Států nebo ještě dál jen proto, že se kluby dohodnou a co na tom, že se ti na Floridě líbí, máš tam přátele, známé, děti kamarády, sbal se, od zítra hraješ v Montrealu, tak sebou s tím balením pohni, na klauzuli o nutném souhlasu s výměnou ještě nejsi dost velká hvězda...
                    Ale vědí, do čeho jdou a kdo se dal na vojnu, musí bojovat, nikdo je do toho nenutil. Dělají, co je baví, jinak by v NHL nebyli, protože tam se člověk nedostane "z leknutí", musí pro to hodně udělat, tak to občasné nucené stěhování holt berou jako daň za to, že hrajou NHL, s tím se musí počítat :6:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 29.7.18 11:07:25  

Já kdybych byl hokejista, tak bych tam určitě chtěl, aspoň bych se snažil tam dostat...protože hokejista nejsem, tak zůstávám jen v rovině takových úvah :2: (ale je fakt, že jako fanoušek bych se na nějaký zápas NHL mohl zaletět podívat...sice jsem byl, když tady v Praze hrál Boston s Phoenixem, ale přece jenom vidět to na místě je něco jiného :-))

• Zidane
                    Zidane, 29.7.18 11:13:34  

Je to hlavně o pocitu, přece jen je NHL nejslavnější soutěž světa. Kvůli penězům se tam nechodí nebo to aspoň není hlavní důvod, vzhledem k tamním daním.
                    On totiž milion dolarů ve smlouvě v NHL je ve výsledku o dost míň než milion dolarů v KHL, protože daně. Ale jak říkám, do NHL se kvůli penězům nechodí :6:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 29.7.18 11:22:25  

Jj, je to tak.

• Zidane
    Zidane, 17.7.18 08:48:58  

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/1005529-uz-ukoncil-karieru-presto-ho-vytrejdovali-slovensky-velikan-soucasti-velke-vymeny.html#section-artcl

Ukončil kariéru a stejně se počítá klubu do platového stropu... inu NHL, normálnímu člověku to hlava nebere. To by mě zajímalo, jestli jsou taky povinni ho platit, i když už ukončil kariéru, když podle NHL je smlouva evidentně stále platná, což být logicky musí, když se počítá do platového stropu :1:

• James.Eyre
      James.Eyre, 18.7.18 17:26:27  

To jsou věci...to bych se taky nechal zaměstnat u NHL třeba jako uklízeč, když tam mají takové výhodné podmínky :1: :1: