Lední hokej

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
simona.olga (2018-05-24 18:00:59)Zidane (2018-05-24 16:50:32)jirka.r53 (2018-05-23 21:21:45)PepikHnatek (2018-05-23 21:00:53)James.Eyre (2018-05-21 00:04:38)clovecokx (2018-05-13 11:33:28)Tanmut (2018-05-05 19:21:14)tarbiks (2017-12-15 18:56:59)IVCA.1988 (2017-02-18 22:54:23)
Lední hokej
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 347 | Členů: 9
Správci: Zidane (hlavní), PepikHnatek

„Kdo jiného na sklo tlačí, sám poté krvácí.“

Vzkaz pro trolly a podobné živočichy:
Zde se diskutuje slušně.

Off-topic, urážky, vulgarity atp. mažu a autory v případě opakování odměňuju banem.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• simona.olga
    simona.olga, 24.5.18 16:20:42  

Taky by mě zajímalo, jak to je s prodloužením. Někdy se prodlužeje o 10 minut, někdy o 20. Hraje se 3 na 3 nebo 5 na 5. Jsou na to nějaká pravidla?

• Zidane
      Zidane, 24.5.18 16:50:32  

V ligách to mají každá liga podle sebe jak s prodlužováním tak s počtem hráčů.

Na MS si nejsem přesně jist, tam je myslím pět a nájezdy a v play off buď deset a nájezdy nebo dvacet a nájezdy. Popřípadě v ČR v play off to od pátého zápasu play off série je bez nájezdů a hraje se do gólu jako v play off NHL.

Takže to by to musel někdo vygooglovat, až budu mít čas, mrknu na to. Zatím lze jen říct, že pravidla na to jsou taková, jaká si dotyčná liga/turnaj nastaví.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 23.5.18 20:25:05  

Nový repre trenér bude Říha!
    Za mě dobrý!

• Zidane
    Zidane, 23.5.18 13:34:08  

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/992036-v-bratislave-se-museli-zblaznit-zastupitele-chteli-stanovit-aby-slovensko-vyhralo-ms.html

• simona.olga
    simona.olga, 22.5.18 19:42:06  

Mám radost, že anketu vyhrál Ivan Hlinka. Byl to fakt výborný trenér.

• Zidane
      Zidane, 23.5.18 01:13:19  

Já to čekal. Ona to sice byla anketa o "zlatého trenéra" z mistrovství světa, ale co si budem povídat, Nagano je Nagano a (hlavně) proto mu to lidi dali - protože si to pamatujou, ten zážitek, to fandění... kdo pamatuje Mika Bucknu nebo Vladimíra Zábrodského? A o tom to dle mne je - mladší ročníky pamatujou hlavně Nagano. Pro mě samotného první MS, které jsem výrazněji sledoval, byl rok 1985, co mají říkat mladší ročníky? :4:

• Zidane
        Zidane, 23.5.18 01:14:16  

Čímž neříkám, že si to pan Hlinka nezaslouží, jen odhaduju, proč to hlavně dostal - mladší ročníky a Nagano.

• simona.olga
        simona.olga, 23.5.18 19:52:07  

Mladé ročníky nepamatují už ani Nagano. Je to přece jen 20 let.

• Zidane
    Zidane, 22.5.18 17:42:10  

https://www.sport.cz/hokej/ms2018/clanek/991929-kanade-se-nechce-na-ms-do-kosic-slovaci-ale-vymenu-do-bratislavy-odmitaji.html#hp-sez

Aby še nepošránkovali. Kdyby aspoň šlo o to, že v Blavě by měli víc fanoušků (jako třeba Rakušáci nebo kdyby hráli A skupinu Maďaři, prostě týmy, co do Blavy dohoděj padančetem), ale tohle je podle mě prostě zpovykanost, kdy jsou milostpánům Košice "maloměsto" a radši by do Bratislavy, těžko za tím bude něco víc.

• Zidane
    Zidane, 22.5.18 17:30:24  

https://www.sport.cz/hokej/extraliga/clanek/991898-misto-splneneho-snu-ztraceny-rok-porazili-me-predem-tvrdi-nova-brankarska-jednicka-sparty.html#hp-sez

• simona.olga
    simona.olga, 22.5.18 14:58:27  

Ještě mám několik otázek a připomínek ke skončenému MS.

• simona.olga
      simona.olga, 22.5.18 15:00:11  

Most ze Švédska do Dánska prý dostal zabrat. Proč pak Švédi tak málo fandili?

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 22.5.18 12:18:35  

Čeští hokejisté budou hrát příští rok na mistrovství světa ve skupině B v Bratislavě se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Norskem, Lotyšskem, Rakouskem a Itálií.

Domácí Slovensko se představí v Košicích s Kanadou, Spojenými státy americkými, Finskem, Německem, Dánskem, Francií a Velkou Británií.
    -----------

Tak si to zapamatujte:4:

• Zidane
      Zidane, 22.5.18 12:34:03  

Takže silné týmy rozloženy stejně jako letos.

• simona.olga
      simona.olga, 22.5.18 17:31:54  

Kromě USA a Kanady samé evropské země.

• Zidane
        Zidane, 22.5.18 17:39:48  

To je tak nějak logické - mimo Evropu a severní Ameriku se kvalitní hokej - tak kvalitní, aby se tým dostal do šestnáctky nejlepších - prostě nehraje, zatím. Mimoevropské bylo v A skupině kolem Nagana Japonsko a obvykle dostávalo latu za latou.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 21.5.18 08:14:28  

Švýcarům chybělo málo ke zlatu. Těsně před koncem mohl rozhodnout hráč s typickým jménem FIALA. Ale na druhou stranu , kolik tyček Švédové nastřelili, asi si to o ten kousek zasloužili...
    Co mě fakt pobavilo, jak Švýcar Josi, kterej byl vyloučenej se vracel ze střídačky a zahrál puk ještě když nebyl oběma nohama na ledě ze střídačky! Tohle se jen tak nevidí, kór ve finále MS, to vejde do historie, že ihned dostal další trest za takovouhle klukovinu!
    Tak zas za rok přátelé....

• simona.olga
      simona.olga, 21.5.18 09:19:06  

To jsem taky viděla, jak zahrál puk z trestné lavice.

• James.Eyre
    James.Eyre, 21.5.18 00:04:37  

Ještě se sluší pogratulovat Švédům k obhajobě zlata, tímto tedy tak činím...a doufám, že "zlatý hattrick" ale mít nebudou. :14: :6:
    Velká čest Švýcarům, otázka je, kdy jim přibude další medaile, aby zas nečekali dalších pět let :-))

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 20.5.18 20:06:40  

No, jakože Kanada skončí bez medaile, je větším šokem než výsledek SWE-USA 6-0 nebo zklamání našich na MS.

• simona.olga
      simona.olga, 20.5.18 23:16:48  

Zaplať pámbů, že je konec.

• James.Eyre
      James.Eyre, 21.5.18 00:01:44  

Vzhledem k tomu, jak Kanada k těm posledním zápasům přistoupila, tak pro mě to až takové překvapení není...přece jenom tahle Kanada už není ten válec z let 2015 a 2016...ale že prohraje Kanada se Švýcarskem, to bych před startem MS netipoval.

Zklamání našich je pro mě osobně opravdu zklamání, protože tou bojovností to přece jen mohli urvat podobně jako v roce 2010, ale chyběly tomu ty faktory, které už jsem tady zmínil dříve níže...a bohužel nevidím ani to světlo na konci tunelu, že by se ty pozice mohly v dohledné době nějak zlepšit, protože hlavně v té obraně nemáme potřebnou kvalitu, máme možná pár jednotlivců, ale to na nějaký setrvalejší návrat na medailové pozice nebo aspoň pravidelná semifinále není...samozřejmě, vždycky mohou překvapit, ale to by se to muselo sejít opravdu všechno.

• simona.olga
        simona.olga, 21.5.18 06:40:24  

Mám kamaráda v Kanadě. Obvykle spolu hokej sledujeme (mailem). Tentokrát byl úplně mimo. Stejně tak na to asi kašlali i ostatní Kanaďané.

A my prý máme málo hráčů v NHL.

• simona.olga
    simona.olga, 20.5.18 06:00:40  

Kanada bude mít málo času na odpočinek.

• simona.olga
      simona.olga, 20.5.18 18:09:22  

To se to Američanům střílelo do prázdné branky. :14:

• simona.olga
    simona.olga, 19.5.18 21:45:03  

Velká gratulace Švýcarům.
    To nikdo nečekal.

• James.Eyre
      James.Eyre, 19.5.18 22:24:41  

Já jsem to docela čekal, vzhledem k tomu, že Švýcaři mají lepšího brankáře a tou soudržností to zkrátka urvali.

Zápas jsem sice viděl jen poslední třetinu (a ještě ne celou), tam se Kanada vzepjala k závěrečnému tlaku, ale přišlo to pozdě...Švýcaři za tím šli víc a vyhráli zaslouženě.

• simona.olga
        simona.olga, 20.5.18 05:39:49  

Čekalo to více lidí.

• James.Eyre
          James.Eyre, 20.5.18 23:55:40  

Předtím jsi psala, že "to nikdo nečekal"....tak teď nevím :-))

• Zidane
    Zidane, 18.5.18 14:00:11  

Tak to by bylo.

http://img2.kompost.cz/images/images39/obr_65589.gif

Ale přiznejme si, že zahráli víceméně na co měli a na rozdíl od Finů si neuřízli (až takovou) ostudu.

• simona.olga
      simona.olga, 19.5.18 19:20:23  

Švédi roznesli USA. My bychom dopadli stejně.

• James.Eyre
        James.Eyre, 19.5.18 22:22:43  

Třeba ne, to nikdy nevíš...ale je fakt, že jestli máme v posledních letech nějakého neoblíbeného soupeře, tak je to USA...Švédy občas porazíme, občas oni nás, ale tak nějak víme, co od sebe očekávat...s USA když se potkáme, je to vždycky o nervy, protože oni se v tom ČF na nás vždycky vyhecujou...a pak v další fázi zhasnou...zítra o bronz čekám výhru Kanady a ve finále budu přát Švýcarům, ať je taky nějaká změna aspoň (i když vyhrají Švédi podle mě).

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 17.5.18 20:23:08  

Omlouvám se za překlepy u značek států.
    Takhle to my, statistici, máme:4:
    Pro samá fakta přehlídneme triviální věci:1:

• James.Eyre
      James.Eyre, 17.5.18 23:27:56  

:2:

Přitom statistici by měli být přesní, aspoň co se tak domnívám já (možná naivně :-))))

• simona.olga
        simona.olga, 18.5.18 06:17:19  

Oni Finové prohráli se Švýcary. To jsou věci!!!!

• James.Eyre
          James.Eyre, 18.5.18 09:35:19  

Finové to tak občas mají, že ve skupině zazáří, a pak jedou domů (ale zase v tom období od roku 2012 pár medailí měli, takže ten medailový půst tam není takový...a navíc, na juniorských MS dokážou konkurovat i zámořským týmům občas)...a Švýcaři nejsou žádní nazdárci už dávno.

• simona.olga
    simona.olga, 17.5.18 17:09:45  

Tak to s USA asi nevyhrajeme. Ale to nevadí. Vyhneme se ostudě v dalších zápasech. :8:

• simona.olga
      simona.olga, 17.5.18 17:25:07  

My jsme vyrovnali. To žasnu. Aai obětuji starou Ulici. Chtělo by to dva televizory.

• simona.olga
        simona.olga, 17.5.18 19:55:53  

Aspoň jsme prohráli důstojně.

• James.Eyre
      James.Eyre, 17.5.18 23:34:11  

Ostudu jsme určitě neudělali (prohráli jsme dva zápasy o gól), ale problém našeho hokeje zůstává leta stejný - nízká střelecká produktivita a hlavně nedostatek konkurenceschopných obránců, plus na tomhle MS jsme vyjma zápasů s outsidery vždy prohrávali a dotahovali...a také žáby na prameni na svazu v podobě Lenera s Králem (Král je asi dobrý právník a asi i manažer, ale tím, že tam drží Lenera, pohřbívá náš hokej).

A dovolím si rýpnutí - moc tomu (a to platí i o stavu společnosti celkově) neprospívají takové ty věčně poraženecké řeči a předem prohrané bitvy...třeba Lotyši tohle nemají a jiné menší národy jsou taky sebevědomější, my bychom se taky měli naučit být sebevědomější, resp. hlavně se snažit to naučit naše děti.

• simona.olga
        simona.olga, 18.5.18 06:16:09  

Kamarád říká, že za to mohou Jagr spol. Že mezi sebe léta nepustili nkadé kluky a ti se nemohli sehrát. Je to pravda?

• James.Eyre
          James.Eyre, 18.5.18 09:45:00  

Určitě, to se někomu hodí, hodit to na generaci, která vozila pravidelně medaile, že...to je fakt slovo experta...takže ta parta kolem Jágra sestavovala od roku 2012 naše mužstva na MS či OH :1: :1: :1: (a já jsem si blbec naivně myslel, že trenéry v těch letech byli Hadamczik, Růžička, Vůjtek a Jandač :-))))))

Jinak samozřejmě, kromě toho, co jsem napsal výše o Lenerovi, Královi apod., je hrozně důležité do budoucna pro celý náš hokej, aby trenéři na všech stupních od mládeže až po A tým odhodili svoje ega a táhli za jeden provaz a komunikovali spolu...což nevím, jestli v současnosti tak úplně probíhá, podle výsledků to na to moc nevypadá.
          I na takových věcech, zdánlivě maličkostech, bude záležet, jestli se český hokej vrátí na medailové pozice, a případně za jak dlouho...že jsme zaspali, si začínají připouštět i takoví věční optimisté jako Robert Záruba (i když ho mám opravdu rád a vážím si jeho práce).

• Zidane
          Zidane, 18.5.18 14:01:14  

Hloupost. Zjednodušování a snaha za každou cenu to na někoho hodit. V tom to nebude.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 17.5.18 07:26:05  

Zaujaly mne i týmy Koreje a Dánska.

Korejci měli ve svém týmu 4 hráče jména KIM, 2 hráče PARK a 2 hráče LEE:4: A jen pro zajímavost, v první formaci hráli 3 KIMové a 2 LEEové:1:

Dánové jsou ještě zajímavější tým!
    Ve s vém týmu měli hned 4 hráče s přijmením JENSEN, z toho 3 hráči tohoto příjmení měli na dresu píšmeno J /Jensen J./ Dále měli ve svém týmu 2 hráče s příjmením NIELSEN, a dvě zajímavé dvojice CHRISTENSEN-KRISTENSEN a LARSEN-LASSEN. Jednu chvíli se tak po ledě mohla za zvláštní konstelace prohánět pětka JENSEN-NIELSEN-HANSEN-LARSEN-LASSEN. Náhradník byl MADSEN:1:

• James.Eyre
      James.Eyre, 17.5.18 14:19:27  

A to tam dřív Dánové ještě měli hráče s příjmením Ehlers a Eller :2:

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 17.5.18 07:14:29  

Mám tady takovej zajímavej příspěvek.
    Jména, kterí mne během MS zaujaly v ostatních týmech a která mají určitě něco do činění s naší malou zemí:

FIALA /SUI/
    HONKA /FIN/
    EBERLE /KAM/
    HORVAT /KAN/
    UVIRA /GER/
    PLACHTA /GER/
    DROZD /BLR/
    TRUS /BLR/
    KOMAREK /AUS/

ale jméno které mne rozsejalo nejvíc, i přes fakt že nemá počeštělé jméno je Rakušan HUNDERTPFUND. Pokaždé když komentátor řekl jeho jméno, tak jsem vyprsknul smíchy. Nejen že to je docela jazykolam ale navíc má i zajímavej překlad. HUNDERT je německy sto, PFUND je váhová jednotka, de facto libra, neboli půl kila:1

• Zidane
      Zidane, 17.5.18 12:49:45  

KAM je co, Kamerun? :1: :1: :1:

• James.Eyre
        James.Eyre, 17.5.18 14:17:22  

To bude překlep místo KAN (tedy spíše CAN) :-))

• James.Eyre
      James.Eyre, 17.5.18 14:16:47  

Někteří z nich prokazatelně (Uvira, Fiala, Plachta, asi i ten Komarek s Horvatem), jiní dost možná.

(Jenom technická poznámka: Rakousko - Austria - má zkratku AUT, AUS je Austrálie :-)))

U těch Rakušanů je i Rauchenwald, což je vlastně "kouřící les" :-)))

• Zidane
        Zidane, 17.5.18 15:05:48  

Ad Trus, to říkal i Záruba při myslím BLR-SVK, že se "až diví, že s takovýmhle jménem se dostal tak vysoko, "trus" znamená v ruštině (nevím jestli říkal i běloruštinu) "zbabělec" a ani v češtině a pár dalších jazycích by si moc nepomohl - no pravda je, že si asi ve škole užil :1: :1: :1:

• James.Eyre
          James.Eyre, 17.5.18 15:10:02  

:1: :1: No je fakt, že tohle jméno (příjmení) je opravdu za trest :1: