Lední hokej

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
Zidane (2018-07-19 05:10:22)James.Eyre (2018-07-18 18:25:46)jirka.r53 (2018-07-17 10:25:52)PepikHnatek (2018-07-17 10:18:32)simona.olga (2018-07-14 18:18:34)clovecokx (2018-05-13 11:33:28)Tanmut (2018-05-05 19:21:14)tarbiks (2017-12-15 18:56:59)IVCA.1988 (2017-02-18 22:54:23)
Lední hokej
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 2 409 | Členů: 9
Správci: Zidane (hlavní), PepikHnatek

„Kdo jiného na sklo tlačí, sám poté krvácí.“

Vzkaz pro trolly a podobné živočichy:
Zde se diskutuje slušně.

Off-topic, urážky, vulgarity atp. mažu a autory v případě opakování odměňuju banem.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Zidane
    Zidane, 17.7.18 08:48:58  

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/1005529-uz-ukoncil-karieru-presto-ho-vytrejdovali-slovensky-velikan-soucasti-velke-vymeny.html#section-artcl

Ukončil kariéru a stejně se počítá klubu do platového stropu... inu NHL, normálnímu člověku to hlava nebere. To by mě zajímalo, jestli jsou taky povinni ho platit, i když už ukončil kariéru, když podle NHL je smlouva evidentně stále platná, což být logicky musí, když se počítá do platového stropu :1:

• James.Eyre
      James.Eyre, 18.7.18 17:26:27  

To jsou věci...to bych se taky nechal zaměstnat u NHL třeba jako uklízeč, když tam mají takové výhodné podmínky :1: :1:

• simona.olga
    simona.olga, 12.7.18 07:46:50  

Co říkáte tomu, že finále MS ve fotbale bodou hrát Francie a Chorvatsko? Jak jsou na tom tyto země s hokejem?

• Zidane
      Zidane, 12.7.18 08:28:38  

Francie aspoň hraje A skupinu MS, byť do čtvrtfinále postupuje čas od času podle toho, jaké má soupeře ve skupině a jestli se jim občas zadaří. Ale Chorvatsko hraje kdovíjakou podskupinu, to bych to musel vygooglovat, tam to nebude s hokejem nic slavnýho.

• James.Eyre
      James.Eyre, 12.7.18 15:52:28  

Francie dokáže občas potrápit i papírově silnější týmy jako nás, Kanadu nebo naposled Finy (ty porazila tuším 5:1)…Chorvatsko na tom s hokejem nijak slavně není, ale to určitě víš, pokud hokej sleduješ, takže nevím, proč se na to ptáš. :14: :6:

• simona.olga
        simona.olga, 12.7.18 20:42:19  

To byla spíš řečnická otázka.

• James.Eyre
          James.Eyre, 12.7.18 22:57:07  

Mně to teda přišlo jako jasný dotaz (a Zidanemu podle všeho taky) :-)

• PepikHnatek
            PepikHnatek, 12.7.18 23:36:28  

a tak ona nemusela vědět jakou soutěž hraje Chorvatsko...ten dotaz jsem nebral že byl mimo.

• James.Eyre
              James.Eyre, 12.7.18 23:39:09  

Píše tady vždy, že se o hokej zajímá, tak jí musí být jasné, že Chorvati nejsou žádná elita (ale jestli hrají divizi B, nebo divizi C, to tedy z hlavy taky nevím).

• PepikHnatek
                PepikHnatek, 12.7.18 23:46:24  

ale tím jen potvrzuješ můj názor, že ten její dotaz nebyl zas tak mimo:4:
                Chorvati hrají DIVIZE IB.

• James.Eyre
                  James.Eyre, 12.7.18 23:49:49  

No...každý, kdo to sleduje, musí uznat, že Chorvati na tom nijak dobře nejsou, v elitní skupině MS rozhodně nehrají a je otázka, jestli někdy hrát budou (ale možné to klidně je).
                  Tak to jsou na tom ještě dobře, čekal jsem, že jsou ještě níž :-))

• Zidane
                Zidane, 13.7.18 04:52:17  

Asi tak, v nižších divizích se taky nevyznám :6:

• simona.olga
      simona.olga, 13.7.18 13:45:44  

Stejně to je zajímavé, že takoví outsideři v hokeji budou hrát finále na MS ve fotbale. I když je fakt, že mnoho mimoevropských zemí hraje skvěle fotbal a hokej snad vůbec ne.

• PepikHnatek
        PepikHnatek, 13.7.18 15:22:33  

Ale to nemůžeš srovnávat tohle přece:8: To jsou 2 rozdílný sporty, to samý bys mohla napsat o Kanadě-kde je tam fotbal a kde hokej, hm?

• Zidane
        Zidane, 13.7.18 20:28:08  

To se srovnávat nedá. Není moc zemí hrající nejvyšší úroveň ve fotbale i v hokeji. Kanada, Finsko, USA... všichni tito ve fotbale moc výsledky nemají, obvykle je pro ně na fotbalové úrovni úspěch postup na MS či ME ze skupiny. A opačně. Fotbaloví velikáni a hokej - co hraje Anglie? Teď sice postoupila do A skupiny, ale budou rádi, když se hned nevrátěj zpátky dolů. Španělsko, Portugalsko, Brazílie, Argentina... jak říkám, není moc zemí skvělých ve fotbale i v hokeji. Obvykle je populární jeden sport z těchto dvou a ten druhý více či méně v pozadí.

• James.Eyre
        James.Eyre, 14.7.18 11:26:58  

Přesně, jak píšou pánové, to se takhle nedá srovnávat...nám, když se sejde generace, tak můžeme být úspěšní v obou těch sportech, ale to je tím, že oba ty sporty u nás mají dlouhou tradici...na druhou stranu, kde jsme třeba v baseballu, basketu (byť ženy pár úspěchů za sebou mají) nebo v házené. :6:

• Zidane
          Zidane, 15.7.18 11:27:51  

Asi tak. Házená je aspoň tak nějak celosvětová, ale tyhlety -bally (base a soft), americký fotbal (ten se ne nadarmo jmenuje americký :1: ), tam jsme kdovíkde a těžko se to zlepší, tyhle sporty tu moc populární nejsou a tím to všechno je - nepůjdou sem kvalitní cizinci, ať hráči či trenéři a tím se to nezlepší. A ono je to logické, máme deset mega obyvatel i s dětma a důchodcema, nemáme prostě na to, aby tu bylo třeba pět sportů na nejvyšší úrovni :4:

• James.Eyre
            James.Eyre, 15.7.18 21:03:07  

Právě...ale buďme rádi za to, že tu máme na úrovni hokej (i když teď je útlum), fotbal (když se sejde generace, což teď taky není) a ženský tenis (když vezmu Fed Cup jako kolektivní pojetí jinak individuálního tenisu)...a pak máme hvězdy v indiv. sportech, ale tam je všechno mnohem jednodušší.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 24.6.18 15:09:04  

Ty dresy připomínají LEV PRAHA /co hrál KHL/, haha.

• James.Eyre
    James.Eyre, 23.6.18 22:27:01  

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hokejova-revoluce-vyvola-vasne-proc-z-dresu-narodniho-tymu-zmizel-statni-znak-49987

Ty nové dresy jsou naprosto příšerné...a navíc, všechny týmy mají na dresech jednoslovný název, jenom my (po dřívějším naprosto nesmyslném CZECH, které ještě měli na zadku, resp. u zadku) budeme opět zdůrazňovat, že nejsme království, ale republika... :4: :4:

Jasně, důležitá je hra, ne dresy, ale tohle je opravdu příšernost a nedivil bych se, kdyby kvůli tomu odmítali hráči reprezentovat, já bych tuhle zrůdnost na sebe taky nevzal. :4:

• Zidane
      Zidane, 24.6.18 03:16:01  

Já se například divím, jak mohla fotbalová Boleslav hrát (i když myslím, že jen venku) v růžovoučkých dresíčcích... já bych měl potíž to na sebe vzít, bych si připadal jak buzna :1: :1: :1:

• James.Eyre
        James.Eyre, 24.6.18 11:16:30  

:1: To souhlasím :-))

• simona.olga
      simona.olga, 24.6.18 08:09:28  

To je jako s tou hymnou.

• James.Eyre
        James.Eyre, 24.6.18 11:17:29  

Hymna se zatím nemění (chválabohu)...ale kdyby se měnila, tak jsem pro československou, jinak neměnit.

• James.Eyre
    James.Eyre, 23.6.18 11:34:05  

http://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/1000241-reichel-prichazi-na-reprezentacni-stridacku-riha-si-jako-asistenta-vybral-zlateho-hocha-z-nagana.html#hp-sez

Za mě dobrá volba, uvidíme, kdo další ještě bude asistent.

• Zidane
    Zidane, 12.6.18 23:47:08  

https://www.sport.cz/hokej/extraliga/clanek/997270-reway-se-pokusi-o-restart-kariery-v-ceske-extralize.html#hp-sez

Hlavně, že si tenkrát vytrucoval, že Sparta mu je malá a chce za lepším, kokotek... no hlavně že si pomohl. Ani se nedivím, že ho Sparta nechtěla, pokud měl tu drzost se vůbec zeptat.

• James.Eyre
      James.Eyre, 12.6.18 23:50:38  

Podle mě se opravdu jen pokusí...moc tomu nedávám, že by se nějak chytl. A s tím jeho talentem...takových mediálních talentů už bylo...a nejen v hokeji. :6:

• Zidane
        Zidane, 16.6.18 09:23:14  

Tak ve Spartě hrál dost dobře, ale když si sportovec neumí srovnat hlavu a vidí se už v NHL nebo fotbalista minimálně v Realu, obvykle to dopadá přesně takhle... čím výš v oblacích lítáš, tím víc pak bolí pád na hubu.

• James.Eyre
          James.Eyre, 16.6.18 10:42:23  

No právě, zdá se, že mu to stouplo do hlavy...

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 9.6.18 08:44:23  

Já volejbal hrát neumím.
    Jen odbíjenou:14:

• James.Eyre
      James.Eyre, 9.6.18 22:37:55  

Já ani volejbal, ani odbíjenou...ale vybíjenou jo :-)))

• simona.olga
        simona.olga, 10.6.18 08:29:54  

Odbíjenou hrajeme taky, můžeme si i vybíjenou zahrát,

• Zidane
        Zidane, 16.6.18 09:22:01  

Nepřipletlo se ti tam místo zamýšleného P zákeřné B? :1:

• James.Eyre
          James.Eyre, 16.6.18 10:42:58  

:1: NE! :-))))

• Zidane
            Zidane, 16.6.18 10:45:59  

Víš jak, slovenský pětiboj:

šprint do krčmy
            slovenská hádzaná
            hod tyčkou
            orientačný beh domov
            zápasenie s opicou

:1: :1: :1:

• James.Eyre
              James.Eyre, 16.6.18 10:48:28  

:1: :1: :1:

Ten poslední bod mi připomněl, že neteře měly, když byly menší, takovou obrovskou plyšovou gorilu...a to byly kolikrát boje. :1: (i když spíš boje o opicu než s opicou :-)))))

• James.Eyre
    James.Eyre, 8.6.18 23:57:33  

https://hokej.idnes.cz/patrik-elias-marek-zidlicky-libor-prochazka-hokejove-reprezentace-mladeznicke-tymy-g33-/reprezentace.aspx?c=A180608_113759_reprezentace_tof

Fajn, mě by ale zajímalo, kdy vymění toho Lenera...to je totiž brzda všeho rozvoje.

• simona.olga
    simona.olga, 5.6.18 17:37:04  

Je volejbal vhodný doplňkový sport k hokeji?

• simona.olga
      simona.olga, 9.6.18 06:56:07  

Nikdo mi nereaguje, odpovím si sama. Ano, je. Proto si Vás dovoluji pozvat na Velký letní volejbal. Hraje se v pondělí večer u ZŠ Jižní v Praze 4, na Spořilově. Stavíme až 4 hřiště. V minulosti se tam objevilo hodně lidí z různých fór.

• simona.olga
    simona.olga, 2.6.18 08:58:53  

Ještě mám dotaz.
    Finále, to je jasné. Zápas o první místo. Ale není mi úplně jasné, co je semifinále, čtvrtfinále a osmifinále. Kdysi jsme si to vysvětlovali na fóru Odbíjená, ale já jsem to nějak zapomněla. Můžete mi to připomenout?

• James.Eyre
      James.Eyre, 2.6.18 10:43:49  

??? :-) :3:

Osmifinále je část turnaje, kde hraje 16 týmů, čtvrtfinále je poslední osmička (a tady začíná play-off - tedy kdo prohraje, končí v turnaji)...semifinále jsou poslední čtyři (poražení semifinalisté hrají o bronz)...a finále jsou poslední dva, z nichž vzejde vítěz.

Uff, teda na to, že jsi psala, že se zajímáš o hokej, tak teď nevím, jestli si z nás děláš legraci, nebo co.

• simona.olga
        simona.olga, 2.6.18 12:59:48  

Ono se to netýká jen hokeje. A moc lidí v tom jasno nemá.

• James.Eyre
          James.Eyre, 2.6.18 14:27:42  

Jasně, nejen hokeje, ale tohle fórum je o hokeji.

Nemá? No nevím, já bych řekl, že málo je spíš těch, co v tom jasno nemají :6:

• simona.olga
            simona.olga, 2.6.18 19:41:52  

Díky. Za rok se možná zeptám zase. :14:

• James.Eyre
              James.Eyre, 3.6.18 01:02:30  

Hlavně se neptej pořád na to samé :-)))

• Zidane
    Zidane, 1.6.18 16:53:31  

https://www.sport.cz/hokej/extraliga/clanek/994364-uz-jsem-se-necitil-jako-rozdilovy-hokejista-cesky-mistr-sveta-konci-karieru.html#hp-sez

• simona.olga
    simona.olga, 27.5.18 20:37:03  

Poslední dotaz.
    Mně baví hokej v době MS. To jste si možná všimli. :15: Ale nějak mě nezajímá liga. Nevíte, čím to je?

• Zidane
      Zidane, 28.5.18 15:24:44  

To tak má dost lidí i třeba ve fotbale - na MS/ME se podívají, pokud tam hrajeme, ale jinak je dotyčný sport nezajímá... asi proto, že nemají oblíbený tým, kterému by fandili a fanděj jen reprezentaci...

• simona.olga
        simona.olga, 29.5.18 08:50:14  

Příští MS je na Slovensku. Že? Tak se tu snad ve zdraví sejdeme. Ale já se asi ukážu dříve.

• simona.olga
    simona.olga, 24.5.18 16:20:42  

Taky by mě zajímalo, jak to je s prodloužením. Někdy se prodlužeje o 10 minut, někdy o 20. Hraje se 3 na 3 nebo 5 na 5. Jsou na to nějaká pravidla?

• Zidane
      Zidane, 24.5.18 16:50:32  

V ligách to mají každá liga podle sebe jak s prodlužováním tak s počtem hráčů.

Na MS si nejsem přesně jist, tam je myslím pět a nájezdy a v play off buď deset a nájezdy nebo dvacet a nájezdy. Popřípadě v ČR v play off to od pátého zápasu play off série je bez nájezdů a hraje se do gólu jako v play off NHL.

Takže to by to musel někdo vygooglovat, až budu mít čas, mrknu na to. Zatím lze jen říct, že pravidla na to jsou taková, jaká si dotyčná liga/turnaj nastaví.