Síla mysli

Moderovaná diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
KarelKeslly (2017-09-15 08:40:24)Erika (2017-09-10 21:57:12)pepan.z (2017-09-10 17:31:15)rakapka (2017-09-04 16:05:42)andie418 (2017-05-15 13:40:08)konopka (2017-04-15 23:33:48)krytterka (2017-01-15 01:38:10)dixi-k (2016-10-25 00:04:53)Cho (2016-09-04 18:14:23)vveri (2016-06-22 21:16:38)sixtap (2015-10-25 15:07:14)devillfemale (2015-06-22 00:36:46)lenicka.ves (2015-04-27 19:17:12)Zazranka (2015-03-12 11:41:26)ezilifreda (2015-01-10 13:10:56)Lonely-Lizard (2015-01-10 11:19:01)Petr.P (2014-10-15 11:06:32)Nycthys (2014-09-20 11:29:32)a..f..r..o..m..a..n (2014-09-07 23:16:34)karty.janina (2014-08-25 19:27:50)Ravabi (2014-08-18 15:52:28)Werik153 (2014-07-18 22:53:46)Ariwen (2014-07-02 11:23:12)
Síla mysli
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 923 | Členů: 35
Správci: rakapka (hlavní)

O moci podvědomí a zákonu přitažlivosti, sugesci a síle myšlenek

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.9.17 14:50:38  

O muži, který plivl Buddhovi do tváře.

Buddha seděl pod stromem a mluvil se svými žáky, když k němu přišel muž a plivnul mu do tváře. Buddha si tvář otřel a řekl: "Co dál?" Co povíš dál?" Muž byl reakcí zmaten, nic takového nečekal. V minulosti takto insultoval mnoho lidí a všichni nějak reagovali. Někteří s hněvem či vztekem, někteří zbaběle se strachem.

Ale Buddhova reakce byla jako žádná jiná. Nebyla vzteklá, ani podrážděná ani zbabělá. Pouze se věcně zeptal: "Co dále?" Z jeho strany nebylo reakce.

Nicméně buddhovi žáci reagovali. Ananda, ten nejbližší, řekl: "toto je příliš, to nemůžeme tolerovat, musíme muže potrestat, jinak to pak bude dělat každý."

Buddha Anandovi odvětil: "Zdrž se dalších slov, on mě nerozrušil, ale ty teď ano. On je zde nový. Asi o mně od lidí něco slyšel. Že jsem nebezpečný, zkažený, že měním lidem život. A udělal si o mně obrázek. On neplival na mě, ale na jeho vlastní myšlenku o mně. Neplival na mě, protože o mně nic neví."

"Když se nad tím zamyslíte", pokračoval Buddha, "plival na svoji vlastní mysl. Já nejsem její součástí a vidím, že ten muž chce něco říci. Plivání je forma komunikace. Existují chvíle, kdy slova nestačí. Když hluboce milujete, při vzteku, nenávisti či modlitbě. Když jste ve vzteku nebo hněvu, pak plivete. Rozumím mu. Chce něco sdělit a proto se ptám: co dále?"

Muž byl zmaten ještě více, když Buddha znovu promluvil ke svým žákům. "Jsem více rozrušen z vás, protože mě znáte. Žijeme spolu roky a vy stále reagujete."

Zmaten a rozčarován odešel muž domů. Zkušenost se svatým mužem mu nedala celou noc spát. Po setkání s Buddhou a jeho učením nelze spát jako dřív. Znovu a znovu se mužova mysl vracela k zážitku. Celou noc se třásl a potil. Setkání otřáslo celou jeho myslí, všemi vzorci a zkušenostmi.

Dalšího rána se muž k Buddhovi vrátil a vrhl se k jeho nohám. Buddha řekl: "Co dál? Toto je také forma vyjádření něčeho, co nelze sdělit slovy, na co jsou slova krátká. Podívej, Anando, ten muž je tu opět a snaží se něco sdělit. Je to muž hlubokých emocí."

Muž vzhlédl k Buddhovi a řekl: "Odpusť mi, co jsem včera udělal."

"Odpustit?" řekl Buddha, "ale já již nejsem ten, komu jsi plivl do tváře. Řeka teče stále dál a nikdy to není ta samá řeka. Každý člověk je jako řeka. Muž, který plival tu již není, ani poplivaný tu již není. Vypadám jako on, ale nejsem on. Mnoho vody uteklo za těch 24 hodin. Takže ti odpustit nemohu, protože nemám co odpouštět. Necítím žádnou křivdu."

"A ty jsi také nový. Nejsi stejný muž, který tu byl včera a plival. Ty jsi muž, který leží u mých nohou. Zapomeňme na to, co se stalo. Ti dva lidé tu již nejsou. Pojď blíže a pohovořme o něčem jiném..."

Jak silná asi byla mysl těch dvou? Kdo z nich překonal větší překážku? A byla to vůbec překážka?

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 4.8.17 00:43:15  

https://search.mlp.cz/cz/osoby/keslly-mazanek-karel/3201620/#/ak_od=key-eq:3201620&ak_o=key-eq:3201620
    celkem pobavilo... jen by mě zajímalo, kde vzali toho publicistu..

taky se vám něco takového někdy stalo? :1: :1: :1: :1: :1:
    a hle, už i v MKP o mě vědí..jen tam moje dílko uveřejněné nemají :5: :5:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 24.7.17 17:41:50  

tak co? někdo něco? nějaký počin?

• herbertboss
      herbertboss, 24.7.17 18:24:54  

Dneska jsem vstal, a šel po týdnu do práce %)

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 24.7.17 19:14:13  

aha , takže pondělí jak se patří.. :11: :1: :1: :1:

• Erika
      Erika, 24.7.17 22:39:12  

Ale jistě..
      srst se začíná lesknout,
      pokřivené drápky se rovnají,
      zoubky se bělají,
      buňky zdravím jásají :15:

• rakapka
      rakapka, 5.8.17 13:09:48  

já jsem se konečně odnaučila zbytečně stresovat :1:

poslední měsíce se mi konečně daří zbavoat zbytečného negativizmu ke kterému jsem občas propadala jen proro, že mě stáhlo okolí... už jsem víc v klidu a happy :1:
      ještě víc si prostě život užívám :15:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 2.9.17 19:23:32  

ttj, chce to tu správnou náturu... :4: toš ať se daří i nadále... není nad to si uchovat optimismus i na šibenici :1: :1: :1:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.7.17 00:30:56  

https://www.diskutnici.cz/forum/3866-serafe-zachran-nas/
    a zas píši.. tentokrát fantasy román, su zvědav, jak se mi povede :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 13.7.17 04:48:38  

a další z mých románů dokončen.. tedy první díl.. jupííí :1: :1: :1: :1: ach to ego... :1: :1: :1: :1:
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 13.7.17 04:49:21  

a to jsem začal tak nenápadně s jedním... teď ještě dokončit další dva... :8: :1: :1:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 13.7.17 05:37:57  

oslovila mě "PANÍ" spisovatelka, tak jsem ji to co teď píšu dal přečíst (Placen za žvot)... píše do Rovnosti, básně, fejetony, má za sebou vydáno desítky knížek... a víte jak mě to ohodnotila?

Ahoj, Karle, tak už jsem tvůj text zhltla, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Říkala jsem Ti, že literaturu tohoto druhu nevyhledávám, ale to, co jsi napsal Ty ,je skutečně čtivé, napínavé a zajímavé a napsané pěkným jazykem. Pár chybiček jsem objevila, ale jsou to jen drobnosti. Tak až se Ti to bude hodit, ozvi se a probereme to. Moc chválím a těším se na pokračování, pa

https://www.fdb.cz/lidi/254546-blanka-budinova.html :15: :15: :15:

sám tomu ještě nevěřím :15: :15: :15: :15:

https://www.brno.cz/obcan/vyznamne-osoby-a-vyroci/slavne-osobnosti/?pg=detail&idosobnosti=197
      a tohle byl její manžel... učil ji psát...

takže su šťastej jak blecha v psím kožichu :15: :15: :15:
      teď jen udržet laťku i u dalších dílů...

• rakapka
    rakapka, 4.1.17 12:58:20  

tak jak na sobě pracujete lidičky, máte nějaká predcevzetí nebo cíle do nového roku?

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.1.17 14:07:24  

vydat román :1: :1: :1:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 11.1.17 17:46:25  

Můžu slavit...
        dali mi ISBN a na jaře natuty vydávám... :15:
        jen obálka mě přišla draho (to samý co samotný výtisk a to jsem sehnal ještě levně - profíci nejdou pod 7000 za obálku)... :11:
        no pod 200Kč se nedostanu, abych z toho taky něco málo měl... :8: škoda no... vícenáladový tisk by byl levnější, ale na to tolik peněz nemám a pak, nemám jistotu, že to po vlastní ose rozprodám...

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 11.1.17 17:47:54  

v prosinci jsem poslal jedné rodině balík pro děcka aby měli hezký vánoce a včera mi na účtu z ničeho nic přistálo 6000 a matinka mi dala 10000 na vydání... su šťastnej jak blecha... sice opožděný vánoce, ale o to hezčí :15:

• rakapka
          rakapka, 13.2.17 15:22:44  

tak to gratuluju :15:

a o čem to je román?

já vlastně taky chci vydat knihu, takovej skutečnej příběh... už to mám patnáct let napsaný, ale když jsem kdyby zkoušela najít vydavatele, tak chtěli za pár drubných odkoupit rukopis, a to se mi nechtělo... taky poslední dobou přemýšlím, že bych zkusila najít vydavatele.. třeba je to znamení :4:

jinak ted makám na spoustě věcí... a jestli s emi to povede, tak v listopadů pojedu na hoooodně dlouhou dovolenou :1: a já doufám že s emi to povede :6:

• chenrezig777
          chenrezig777, 23.2.17 09:09:38  

zkus i e-knihu, ta muze byt mnohem levnejsi

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.16 00:10:02  

Vánoční strom pro zvířátka a ptáky

místo konání: kdekoli
    čas: 23.12.-24.12.2016

Jak se asi mají zvířátka a ptáci o vánocích?
    Mají dostatek potrvy pro přežití?

Pojďme společně nazdobit vánoční stom pro ně (pokud chcete)

Jak má vypadat?
    Pod stromem kaštany, trocha sena, sůl, oříšky atd.
    Na sromě rozkrájené kousky jablek,mrkev, lůj atd. (přivázané provázkem nikoli na kovových háčcích!!! - mohli by se píchnout)

Proč to?
    Aby se nás přeci zvířátka nebála a taky proto, že v zimě je pro ně sehnat potravu nesnadné.

Heslo: Ladovská zima

p.s. prosím o sdílení, pokud budete tak laskaví. Děkuji mnohokrát.
    pss. pokud se vám to zdá jako všednost, tak budiž, ale každý, kdo se rozhodne proto tohle udělat vlastně udělá malý zázrak... uvidíme, kolik lidí se připojí...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 24.12.16 11:51:49  

stromeček už stojí,
      na stole chvojí,
      přeji hezký štědrý den,
      ať se máte dobře jen,
      ať vás vede hvězda,
      ať je dobrá vaše cesta,
      ať jsou kroky rozvážné,
      ať nejste tak moc holky vážné,
      a vy muži otevřená srdce mějte,
      na holky se smějte
      užívejte si ten vánoční čas,
      kdy vše krásné přichází mezi nás.

• rakapka
        rakapka, 4.1.17 12:57:40  

díky za přání, tobě také vše nejlepší do nového roku :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 11.11.16 06:53:22  

100.000Kč for Hnutí Brontosaurus for Den pro rodinu 2017
    akce: BETER EARTH

dle kod!!!
    http://www.brontosaurus.cz/
    Maduar - Do It (For & After Mix)
    time 1000min.

• herbertboss
      herbertboss, 11.11.16 07:08:52  

Nechybí ti tam téčko?

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 11.11.16 07:17:00  

chybí i nechybí, jak se to veme... jede se podlestarého kalendáře... napravují se chyby :4:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 11.11.16 07:17:31  

otočit na 1.července prosím

• herbertboss
          herbertboss, 11.11.16 15:18:44  

V tom případě ti chybí téčko

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 7.11.16 17:44:16  

jaká je tvá víra? věříš nebone? a věřiljsi někdy? já ti odpovím, že ano,kdo tě asi postavil na nohy? kdo měl v sobě odhodlání? kdo měl víru, že todá? kdo věřil že budeš chodit po svých? zamysli se... tehdy jsi udělal malý krok, ale byl to krok nebo skok? a kde jsi teď taky máš tak silnou víru, takjako tehdy?

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 2.11.16 04:52:07  

zlobí vás artóza, klouby a tak? tak sem to sepsal tady, co pro to udělat... zkoukněte to, pokud chcete vidět zlepšení :15: :4: https://www.diskutnici.cz/forum/1421-voprcalkoviny-prasatkoviny/last/52604/

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 2.11.16 06:02:01  

takhle se dělá zázrak na sobě!!!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 4.10.16 00:30:12  

myslíte si o mě, že jsem nic nedokázal? kukněte...
    https://www.diskutnici.cz/forum/3717-copak-mame-dnes-noveho/post/2024
    pravdivý příběh... :4:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.10.16 00:31:18  

tohle je o síle mysli...!!! :2: zkuste něco podobného...

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 22.10.16 19:39:45  

nebo třebas tohle :15:

já mám dobrou náladu,
        pospíchej i ty, co jsi pozadu,
        a co ty, jak se máš?
        co děláš?
        a co kočky, psíci tvoji,
        ti za to stojí,
        ta moje Kelly už umřela,
        byla nemocná docela,
        nádor měla na hlavě,
        už se necítila hravě,
        uspat jsme ji nechali,
        do nebíčka dostali.
        tam teď je a hraje si,
        jó s ní byly krásné časy,
        co dodat mám dál, roky minuly,
        čas nenávratně utíká, myšlenky se pohnuly,
        vše je jinak než bylo kdysi,
        a tak ti báseň píši,
        co voda vzala je už ta tam,
        teď je země hurikán,
        jsem k nezastavení,
        má duše nelení,
        někdy román píši,někdy verše,
        někdy to dělám tak, jak se jiskra křeše,
        je to jak kdy,
        už byly i zásnuby,
        mnoho času uteklo už v dál,
        pamatuješ si, jak jsem u tebe stál?
        co se tehdy stalo,
        a co to komu dalo?
        jaký je teď život tvůj,
        asi je jiný než můj,
        ale přeci se musím pochválit,
        sem (viz. odkaz) ses měla dostavit :15:
        bylo to super, plno zábavy,
        byly plné i hradby.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brontosaurus-v-brne-slavil-patnact-let-deti-soutezily-o-ceny-a-bojovaly-papirov-20150711.html

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10653345502-tamtam/215543110030028/obsah/411561-den-pro-rodinu

celé to byla moje práce,
        byl jsem napnut jen krátce,
        byl to skvělý den
        a já byl spokojen,
        na hradě přes 2000 lidí,
        to se málo vidí,
        já počítal že to bude akce malá,
        ale u pokladny velká fronta stála

http://karelkeslly.rajce.idnes.cz/11.7.2015_-_Den_pro_rodinu_-_Slunovrati_slavnosti/

času jsem měl málo, celkově vzato,
        ale stálo to zato,
        kdo nepřišel
        o hodně přišel
        den zábavy plný,
        jsem na to hodně hrdý,
        naplánováno za 3 měsíce,
        zpotil jsem se velice,
        byla to akce nevšední,
        bitva byla v poledni.
        děti se koulovaly,
        hradby dobývaly,
        dvě auta mi vypadla i sedum dobrovolníků,
        měl jsem codělat, abych si nepřerazil míchu,
        ale vyšlo to krásně,
        proto tu teď skládám básně,
        byla to paráda a sláva,
        nebyla tam žádná kráva,
        snad jen jedno děcko,
        co chtělo mít všecko :15: :14: :15:

tímto tě chci pozvat na další ročník 2017
        nesedej si na nočník,
        bude to opět televize přenášet,
        rozhlas do domů donášet,
        budou tam i noviny a plno lidí,
        tak sezastav, taková akce se nevidí.
        Malé divadlo Kjogénu,
        předvede nejednu scénu
        Duo Safira Amina
        to s meči rozpálí doběla,
        bude tam zas plno her a soutěží,
        jako že je na Veveří devět věží,
        tak neváhej a dojeď do Brna na tu slávu,
        to je to, po čem teď já prahnu,
        by jsem ti udělalhezký den,
        aby jsi byl spokojen

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 30.9.16 04:56:58  

Rok opice se mi celkem líbí... konečně jsem pohnul se svojí prací... gameset Perseus 2042 z dílny X-Force... a současně z toho vzniká i román na pokračování... více zde: http://svetlonos.webnode.cz/ze-sveta-pc-a-her/xforce/a2042-gameset/
    vývoj tohoto sc-fi duchovního románu můžete sledovat zde: https://www.diskutnici.cz/forum/1843-dedeckova-chaloupka/
    parádní múza v posledních dnech :2:
    během několika posledních dní jsem napsal více jak 30 stránek... co dodat :15:
    řekl jsem si že každý den alespoň jeden článek a je to víc než jeden většinou tak 4str. textu

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 13.5.16 22:29:25  

hledáte zajímavé otázky, které jsou jak pro duši, tak i pro mysl? Zkuste tyhle: http://pokorna-vrba.webnode.cz

• rakapka
    rakapka, 2.3.16 17:33:30  

tak na čem si těd 'ujíždítě'??

já na podzim a přes zimu ujížděla na čtyřech dohodách, hlavně v podání J. Duška - a letos jsem úplně propadla Abraham Hicks - to je asi to nejlepší, co kdo učí.. :1:

• rakapka
    rakapka, 11.2.16 21:36:35  

ted jsem přes zimu docela marodila, v prosinci a ted v lednu - a pokaždé kdžy takhle přes zimu marodím, skončím na antibiotikách... jednou, někdy i dvakrát do roka... Pokaždé si říkám že to zkusím zvládnout bez nich, ale nedařilo se.
    Ale ted naposledy jak jsem onemocněla, tak si řekla že už toho bylo dost, že musím to tělo konečně naučit jak se uzdravit samo... a tak jsem si stále vizualizovala, jak tělo opravuje buňky v mojích plicích a průduškách, a jak vzchud proudí volně, jak mě každý nádech a výdech posiluje... Samozřejmě jsem jako vždy přidala olejíčky - silice jako aromaterapii, inhalace, ležela jsem a relaxovala... pila bylinné čajíčky..
    - a povedlo se! Zvládla jsem to poprvé po deseti letech bez antibiotik a doktora! Mám z toho velkou radost, a věřím že příště už to půjde snáz - tělo a mozek si bude pamatovat jak se s tím vyrovnat :2:

• 9marie04
      9marie04, 12.2.16 00:15:37  

Rakapka...také to tak dělám již mnoho let, ležím, hodně spím, programuji/ jako ty vizualizuješ/, bylinky, čajíčky a tělo si s tím poradí. :2:

• rakapka
    rakapka, 22.1.16 00:26:24  

ahojky, tak jak se máte v novém roce??? :2:

• pepan.z
      pepan.z, 22.1.16 16:00:40  

Stejně dobře jako ve starém. :2: