Síla mysli

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
Erika (2018-05-09 20:11:48)KarelKeslly (2018-05-07 00:56:03)pepan.z (2018-05-06 15:41:47)rakapka (2018-04-18 19:28:39)Cho (2018-03-19 11:30:23)andie418 (2017-12-29 00:14:28)radiac (2017-08-22 13:23:11)konopka (2017-04-15 23:33:48)krytterka (2017-01-15 01:38:10)dixi-k (2016-10-25 00:04:53)vveri (2016-06-22 21:16:38)sixtap (2015-10-25 15:07:14)devillfemale (2015-06-22 00:36:46)lenicka.ves (2015-04-27 19:17:12)Zazranka (2015-03-12 11:41:26)ezilifreda (2015-01-10 13:10:56)Lonely-Lizard (2015-01-10 11:19:01)Petr.P (2014-10-15 11:06:32)Nycthys (2014-09-20 11:29:32)a..f..r..o..m..a..n (2014-09-07 23:16:34)karty.janina (2014-08-25 19:27:50)Ravabi (2014-08-18 15:52:28)Werik153 (2014-07-18 22:53:46)
Síla mysli
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 941 | Členů: 26

O moci podvědomí a zákonu přitažlivosti, sugesci a síle myšlenek

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• pepan.z
    pepan.z, 6.5.18 10:40:16  

Metoda která se šířila koncem 19. a počátkem 20. stol z USA.
    Jedním z jejích propagátorů byl William Walker Atkinson na jehož text v angličtině dávám odkázek.
    http://chestofbooks.com/new-age/paranormal/Mind-Power/index.html
    Česky lze občas objevit v antikvariátu v ceně kolem 1500 kč.
    Citátek ze začátku knížky,
    I hold that this energy, or force, or dynamic principle, is no respecter of persons. Its service, like that of the sun and rain, and all natural forces, is open to all - just and unjust; good and bad; high and low; rich and poor. It responds to the proper efforts, no matter by whom exerted, or for what purpose called into effect.
    "Síla které je neosobní, je otevřená všemu. Dobému i zlému. Prostupuje celou přírodu. "
    Jinak dalšími propagátory byly například Prentice Mulford, jehož spisy vyšly v češtině po sameťárně komplet, či Karel Weinfurter, viz jeho spisek Tajné síly přírody a člověka.
    O čem je řeč? O síle která prostupuje a ovládá celou přírodu. A která Prý lze využít ke všemu možnému na co často nestačí bežná lidská síla. Síla, kterou podle dotyčných textů může člověk vyřešit mnoho osobních problémů, dosáhnout určité úspěchy v životě, vylepšit si zdraví..etc.

Pro zájemce, ketří mají určité pochybosti, ale na druhé straně chuť a trpělivost si ověřit co za tím může vězet dávám návůdek na dva pokusy. Pokusy nejsou moc náročné, využívají poslední myšlenky před usnutím, takže zaberou pouze několik minut denně, pouze je potřeba vydžet v pravidelném každodenním úsilí několik měsíců.

Pokus 1/ Večer před usnutím ve své postýlce se uklidním a uvolním. Nejlépe jogová pozice šavasana. Leh na zádech, zavřené oči, ruce volně podél těla...etc. Vše musí probíhat naprosto v klidu a nenásilně, v opačném případě budu mít problémy s usnutím což tak nějak ruší efekt.
    Pak v myšlenkách vstanu, projdu se po pokoji, vyjdu ven a jdu na nějaká mně dobře známá místa. Po určité době tělo usne. Při pravidelném opakování můžete zjistit velmi zajímavé věci.
    Pro vážné zájemce, pokus lze doplnit praxí za bdění.
    Představuji si, jak se rukou dotýkám různých předmětů a snažím se s nimi pohnout, ale ruka při tom musí zůstat v klidu.
    Pokus 2/Večer před usnutím.... v myšlenkách se zaměřím na to, co budu dělat druhý den ráno. Mytí, snídaně, cesta do zaměstnání, co asi budu provádět v práci. Nebo cesta na zahrádku.... atd. Také se mohou zdát velmi zajímavé věci.
    Posouzení nechám na lidičkách kteří mají dost trpělivosti a takové pokusy spáchají.
    Výše jmenovaná Nová myšlenka samozřejmně není o tomto. Pokusy které jsem naznačil jsou pouze aby si každý skutečný zájemce mohl snadno během ne příliš dlouhé doby ověřit že zde je cosi velmi zvláštního co se silou mysli přímo souvisí.

• rakapka
    rakapka, 18.4.18 19:28:39  

ahoj lidičky, zdravím po delší době :2:

Nějak jsem poslední rok procházela nějakou vnitřní transformací, atak jsem byla bez energie a chuti do čehokoliv ve vnějším světě, včetně práce, úklidu, a třeba chození na fora...
    Od letoška se už energie zpracovali, usadili a tak jsem si uvědomila, že bych taky mohla nakouknout sem.. sice poslední dobou hodně omezuji zabijáky času, nebo se o to aspoň snažím, ale nedalo mi to se sem na chvíli kouknout..

Před pár týdny jem prošla velkou zkouškou, a byl to mentálně-spirituální zážitek - týdení pobyt ve tmě...

koho by zajímalo víc, tak se ozvěte.. nebo je tu někdo kdo si tím taky prošel? :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 4.4.18 03:31:55  

https://svetlonos.webnode.cz/news/o-genialite-a-blaznovstvi-aneb-ja-chci-dosahnout-cile/

jen dodatek... i když to číst nikdo nebude, tak to mělo smysl napsat... pro vás... ;-) důvod může být jakýkoli, důležité je, že to šlo ven z vás.. že tu myšlenku někdo položil na stůl a může se o tom debatovat, třeba i jen ve vaší hlavě... když něco nejde, tak to má význam, buď to to opravdu nejde a musí se na to od lesa, nebo je třeba vytrvat a zlomit to... otázkoou zůstává, kde je ta hranice ro zlomení a na druhou stranu opuštění cíle :D :D :D ale to ty už jistě víš... ostatní si to musí odzkoušet.. každý má vlohy pro něco jiného a na každého se ten nahoře taky dívá jinak... aneb vše se děje tak jak má a nic tu není zbytečně, byť se to zbytečné zdá... a obráceně, vše je zbytečné, i když se to zdá jako důležité... koloběh...a každý jsme v tom kruhu - kouli někde jinde... ale dohromady jsme si podobni jak atom vs. sluneční soustava drobné odchylky ale základ stejný i jiný :D

jen ještě dodám, že v jednoduchosti je síla... :)

když mi bylo 12 let tak u nás byli na návštěvě věřící němci.. a ti mi řekli jen ICH WILL... to odstartovalo a ukončilo vše... nebo spíš potvrdilo a vyvrátilo :) hluboce zakořenilo i když sem na to kolikrát už zapomněl, ale vždy se to v pravý čas vrátilo...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.4.18 03:43:30  

a pak tu máme takové kterým řekneš, že něco nejde a oni to udělají... nezatížení poučkami a vším tím balastem, jsou to úplný paka - nemají to v hlavě v pořádku a udělají to jen proto, že to mají v popisu práce či že se jim zrovna chce do toho pustit z nějakého neznámého nutkání... o kterém ani netuší že je... to je pak na... a udělají to jen proto, že to jiný neudělal a na nich třebas byla zrovna řada a to čistě náhodou... aneb řád v chaosu a chaos v řádu... a teď babo raď :D :( :D

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.4.18 04:00:36  

dá se to celé vlastně připodobnit ke kruhu, který je tvořen soustavou bodů.. bod jak známo je kulatý je to tedy taktéž kruh, takže když si to zvětšíme, tak tu máme vlnovky z vnitřní a vnější strany - je to podobné DNA spojené do kruhu, proč asi... DNA taky nekončí, plynule na sebe navazuje dál a dál... o kolik se liší lidská DNA od velrybí DNA, o tolik se liší i vše kolem nás a v nás... ve stejném poměru... a jsou tam jak hluchá místa, tak i nové (nám ještě neznámé) prvky, ale to už patří někam jinam... doufám, že jsem vám hezky zamotal hlavu a zároveň vnukl někomu převratnou myšlenku jak to aplikovat i jinde a současně ho degradoval na totální volovinu :D smějte se, plačte, jak je libo... :D :( :D sem tam malý odskok od tématu nemusí být na škodu... tak co, souvisí to s tím hlavním příspěvkem nebo ne? vyšlo to z něj... takže ano... je to úplně o něčem jiném, takže ne ... buďte tady a teď - zastavte se na chvíli pokud chcete a popadne-li vás touha dumat, tak dumejte, pokud v tom vidíte smysl pokud ne, tak zapomeňte - když chcete :) je to zcela na vás -nikoho do ničeho nenutím

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 12.3.18 06:16:36  

tak dneska jeden malej zázrak... napsání dvaceti stránek do knížky... uff.. ale šloto celkem rychle... téma mi sedlo... :15: už se těším na čtenáře... https://rozepis.cz/book/5aa5838ee4ceec0001413104 a jinak jsou tam i další má dílka, která tvořím po nocích a ránech... :15:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 8.3.18 05:52:15  

vše nej k MDŽ

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 8.1.18 23:25:05  

a co vy? nějak je tu ticho... co tvoříte, na čem pracujete? čeho jste dosáhli? a chtěli jste toho dosáhnout, nebo to přišlo tak nějak samo?

• Erika
      Erika, 9.1.18 08:22:51  

Uvažoval jsi někdy o práci reportéra? :1:
      JJ, když v tom Tichu je tak božsky, víš.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 9.1.18 08:50:40  

su tak neodbytnej??? :15:
        čéče nevím zda anoči ne... zatím to nechávám plynout, třebas někdy jo kdo ví... ale asi nebudu moc populární..protože do všeho rýpu zobáákem... a du až na dno.. :1: :1: :1: :1: :1:

• Erika
          Erika, 9.1.18 09:11:33  

Ráda jsem sedávala na terase s nádherným výhledem na jezero a lesy kolem. Třpytící se hladina a ptačí zpěv, vůně nového dne..a kolikrát jsem viděla strakapouda, jak ladně přistává na větvi a klove do kmene..klove. Byl činný, podílel se na tvorbě, dosáhl čeho "chtěl" - toho lahodného červa..ono to jde vše tak nějak samo :15: a vše plyne dál.

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 9.1.18 11:24:19  

:1: :1: :1:

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 19.2.18 05:18:13  

sem tu měl teď žluvu zelenou... druh datla... kloval do země... divné teď v mrazu :8: , ale příroda ví, co dělá... :15:

• Erika
              Erika, 21.2.18 09:05:35  

Ano, ví :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 8.1.18 23:23:36  

aktualitka - aneb co dokáže lidská mysl neskutečné se stalo skutkem... vydávám knihu přes nakladatelství a parádní ohlas jak od nich, tak i od betačtenářů

komenty jsou v odkazu níže

http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/23-1-PRIPRAVUJEME-DO-PRODEJE/0/5/1203-Mazanek-Karel-Keslly-Placen-za-zivot
    https://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/placen-za-zivot-363554

A pak ještě rozhovor pro známý spisovatelský web La Cultura
    http://www.lacultura.cz/2017/08/karel-mazanek-caji-pate/

obojí potěšilo.. su v božském rauši :1: :1: :1: :1: :1:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 8.1.18 23:19:59  

http://media0.mypage.cz/files/media0:4f13296df050a.pdf.upl/My%C5%A1len%C3%ADm%20k%20bohatstv%C3%AD-Napoleon%20Hill.pdf

Myšlením k bohatství
    Napoleon Hill

sice proamerická a o penězích, ale jsou tam základní principy, jak k sobě přitáhnout štěstí, dají se použít na absolutně cokoli.. rozhodně doporučuju ke shlédnutí...

někomu možná bude vadit až tak moc velké zaměření na peníze, ale jak říkám, mám ji ve zlatém fondu a byla by škoda, kdybyste o to přišli, třeba to může někomu pomoci a popravdě? Ke mě ten milion přiletěl, ani jsem nevěděl jak a splnilo se mi díky této knížce dost přání, ale šly klikatými cestičkami a určily si svoji vlastní dobu, kdy ke mě dojdou, ale došly, což je podstatné,...pokud budete s čímkoli potřebovat poradit, pomoct, tak se obraťte na mě.. rád zasvětím blíže i s tím co je lepší použít a co raději ne, či čeho se vyvarovat :4: :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 31.12.17 08:12:26  

PF2018 :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 27.12.17 21:14:08  

večerníček :15: (každý den nová kapitola)
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/

už 50str. v A5 (druhý díl)

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.12.17 20:00:21  

neumřeli jste??? :7:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.9.17 14:50:38  

O muži, který plivl Buddhovi do tváře.

Buddha seděl pod stromem a mluvil se svými žáky, když k němu přišel muž a plivnul mu do tváře. Buddha si tvář otřel a řekl: "Co dál?" Co povíš dál?" Muž byl reakcí zmaten, nic takového nečekal. V minulosti takto insultoval mnoho lidí a všichni nějak reagovali. Někteří s hněvem či vztekem, někteří zbaběle se strachem.

Ale Buddhova reakce byla jako žádná jiná. Nebyla vzteklá, ani podrážděná ani zbabělá. Pouze se věcně zeptal: "Co dále?" Z jeho strany nebylo reakce.

Nicméně buddhovi žáci reagovali. Ananda, ten nejbližší, řekl: "toto je příliš, to nemůžeme tolerovat, musíme muže potrestat, jinak to pak bude dělat každý."

Buddha Anandovi odvětil: "Zdrž se dalších slov, on mě nerozrušil, ale ty teď ano. On je zde nový. Asi o mně od lidí něco slyšel. Že jsem nebezpečný, zkažený, že měním lidem život. A udělal si o mně obrázek. On neplival na mě, ale na jeho vlastní myšlenku o mně. Neplival na mě, protože o mně nic neví."

"Když se nad tím zamyslíte", pokračoval Buddha, "plival na svoji vlastní mysl. Já nejsem její součástí a vidím, že ten muž chce něco říci. Plivání je forma komunikace. Existují chvíle, kdy slova nestačí. Když hluboce milujete, při vzteku, nenávisti či modlitbě. Když jste ve vzteku nebo hněvu, pak plivete. Rozumím mu. Chce něco sdělit a proto se ptám: co dále?"

Muž byl zmaten ještě více, když Buddha znovu promluvil ke svým žákům. "Jsem více rozrušen z vás, protože mě znáte. Žijeme spolu roky a vy stále reagujete."

Zmaten a rozčarován odešel muž domů. Zkušenost se svatým mužem mu nedala celou noc spát. Po setkání s Buddhou a jeho učením nelze spát jako dřív. Znovu a znovu se mužova mysl vracela k zážitku. Celou noc se třásl a potil. Setkání otřáslo celou jeho myslí, všemi vzorci a zkušenostmi.

Dalšího rána se muž k Buddhovi vrátil a vrhl se k jeho nohám. Buddha řekl: "Co dál? Toto je také forma vyjádření něčeho, co nelze sdělit slovy, na co jsou slova krátká. Podívej, Anando, ten muž je tu opět a snaží se něco sdělit. Je to muž hlubokých emocí."

Muž vzhlédl k Buddhovi a řekl: "Odpusť mi, co jsem včera udělal."

"Odpustit?" řekl Buddha, "ale já již nejsem ten, komu jsi plivl do tváře. Řeka teče stále dál a nikdy to není ta samá řeka. Každý člověk je jako řeka. Muž, který plival tu již není, ani poplivaný tu již není. Vypadám jako on, ale nejsem on. Mnoho vody uteklo za těch 24 hodin. Takže ti odpustit nemohu, protože nemám co odpouštět. Necítím žádnou křivdu."

"A ty jsi také nový. Nejsi stejný muž, který tu byl včera a plival. Ty jsi muž, který leží u mých nohou. Zapomeňme na to, co se stalo. Ti dva lidé tu již nejsou. Pojď blíže a pohovořme o něčem jiném..."

Jak silná asi byla mysl těch dvou? Kdo z nich překonal větší překážku? A byla to vůbec překážka?

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 24.7.17 17:41:50  

tak co? někdo něco? nějaký počin?

• herbertboss
      herbertboss, 24.7.17 18:24:54  

Dneska jsem vstal, a šel po týdnu do práce %)

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 24.7.17 19:14:13  

aha , takže pondělí jak se patří.. :11: :1: :1: :1:

• Erika
      Erika, 24.7.17 22:39:12  

Ale jistě..
      srst se začíná lesknout,
      pokřivené drápky se rovnají,
      zoubky se bělají,
      buňky zdravím jásají :15:

• rakapka
      rakapka, 5.8.17 13:09:48  

já jsem se konečně odnaučila zbytečně stresovat :1:

poslední měsíce se mi konečně daří zbavoat zbytečného negativizmu ke kterému jsem občas propadala jen proro, že mě stáhlo okolí... už jsem víc v klidu a happy :1:
      ještě víc si prostě život užívám :15:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 2.9.17 19:23:32  

ttj, chce to tu správnou náturu... :4: toš ať se daří i nadále... není nad to si uchovat optimismus i na šibenici :1: :1: :1:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 13.7.17 04:48:38  

a další z mých románů dokončen.. tedy první díl.. jupííí :1: :1: :1: :1: ach to ego... :1: :1: :1: :1:
    https://www.diskutnici.cz/forum/3853-placen-za-existenci/

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 13.7.17 04:49:21  

a to jsem začal tak nenápadně s jedním... teď ještě dokončit další dva... :8: :1: :1:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 13.7.17 05:37:57  

oslovila mě "PANÍ" spisovatelka, tak jsem ji to co teď píšu dal přečíst (Placen za žvot)... píše do Rovnosti, básně, fejetony, má za sebou vydáno desítky knížek... a víte jak mě to ohodnotila?

Ahoj, Karle, tak už jsem tvůj text zhltla, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Říkala jsem Ti, že literaturu tohoto druhu nevyhledávám, ale to, co jsi napsal Ty ,je skutečně čtivé, napínavé a zajímavé a napsané pěkným jazykem. Pár chybiček jsem objevila, ale jsou to jen drobnosti. Tak až se Ti to bude hodit, ozvi se a probereme to. Moc chválím a těším se na pokračování, pa

https://www.fdb.cz/lidi/254546-blanka-budinova.html :15: :15: :15:

sám tomu ještě nevěřím :15: :15: :15: :15:

https://www.brno.cz/obcan/vyznamne-osoby-a-vyroci/slavne-osobnosti/?pg=detail&idosobnosti=197
      a tohle byl její manžel... učil ji psát...

takže su šťastej jak blecha v psím kožichu :15: :15: :15:
      teď jen udržet laťku i u dalších dílů...

• rakapka
    rakapka, 4.1.17 12:58:20  

tak jak na sobě pracujete lidičky, máte nějaká predcevzetí nebo cíle do nového roku?

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 4.1.17 14:07:24  

vydat román :1: :1: :1:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 11.1.17 17:46:25  

Můžu slavit...
        dali mi ISBN a na jaře natuty vydávám... :15:
        jen obálka mě přišla draho (to samý co samotný výtisk a to jsem sehnal ještě levně - profíci nejdou pod 7000 za obálku)... :11:
        no pod 200Kč se nedostanu, abych z toho taky něco málo měl... :8: škoda no... vícenáladový tisk by byl levnější, ale na to tolik peněz nemám a pak, nemám jistotu, že to po vlastní ose rozprodám...

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 11.1.17 17:47:54  

v prosinci jsem poslal jedné rodině balík pro děcka aby měli hezký vánoce a včera mi na účtu z ničeho nic přistálo 6000 a matinka mi dala 10000 na vydání... su šťastnej jak blecha... sice opožděný vánoce, ale o to hezčí :15:

• rakapka
          rakapka, 13.2.17 15:22:44  

tak to gratuluju :15:

a o čem to je román?

já vlastně taky chci vydat knihu, takovej skutečnej příběh... už to mám patnáct let napsaný, ale když jsem kdyby zkoušela najít vydavatele, tak chtěli za pár drubných odkoupit rukopis, a to se mi nechtělo... taky poslední dobou přemýšlím, že bych zkusila najít vydavatele.. třeba je to znamení :4:

jinak ted makám na spoustě věcí... a jestli s emi to povede, tak v listopadů pojedu na hoooodně dlouhou dovolenou :1: a já doufám že s emi to povede :6:

• chenrezig777
          chenrezig777, 23.2.17 09:09:38  

zkus i e-knihu, ta muze byt mnohem levnejsi

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 26.6.17 19:32:00  

ta se již připravuje :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.16 00:10:02  

Vánoční strom pro zvířátka a ptáky

místo konání: kdekoli
    čas: 23.12.-24.12.2016

Jak se asi mají zvířátka a ptáci o vánocích?
    Mají dostatek potrvy pro přežití?

Pojďme společně nazdobit vánoční stom pro ně (pokud chcete)

Jak má vypadat?
    Pod stromem kaštany, trocha sena, sůl, oříšky atd.
    Na sromě rozkrájené kousky jablek,mrkev, lůj atd. (přivázané provázkem nikoli na kovových háčcích!!! - mohli by se píchnout)

Proč to?
    Aby se nás přeci zvířátka nebála a taky proto, že v zimě je pro ně sehnat potravu nesnadné.

Heslo: Ladovská zima

p.s. prosím o sdílení, pokud budete tak laskaví. Děkuji mnohokrát.
    pss. pokud se vám to zdá jako všednost, tak budiž, ale každý, kdo se rozhodne proto tohle udělat vlastně udělá malý zázrak... uvidíme, kolik lidí se připojí...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 24.12.16 11:51:49  

stromeček už stojí,
      na stole chvojí,
      přeji hezký štědrý den,
      ať se máte dobře jen,
      ať vás vede hvězda,
      ať je dobrá vaše cesta,
      ať jsou kroky rozvážné,
      ať nejste tak moc holky vážné,
      a vy muži otevřená srdce mějte,
      na holky se smějte
      užívejte si ten vánoční čas,
      kdy vše krásné přichází mezi nás.

• rakapka
        rakapka, 4.1.17 12:57:40  

díky za přání, tobě také vše nejlepší do nového roku :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 11.11.16 06:53:22  

100.000Kč for Hnutí Brontosaurus for Den pro rodinu 2017
    akce: BETER EARTH

dle kod!!!
    http://www.brontosaurus.cz/
    Maduar - Do It (For & After Mix)
    time 1000min.

• herbertboss
      herbertboss, 11.11.16 07:08:52  

Nechybí ti tam téčko?

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 11.11.16 07:17:00  

chybí i nechybí, jak se to veme... jede se podlestarého kalendáře... napravují se chyby :4:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 11.11.16 07:17:31  

otočit na 1.července prosím

• herbertboss
          herbertboss, 11.11.16 15:18:44  

V tom případě ti chybí téčko