Jaká jména se vám líbí nejvíce?

Otevřená diskuze | Kategorie: Nezařazeno
ElenaJakub (2019-08-30 09:55:03)dede38 (2018-11-15 22:46:02)ErzebethBathory (2018-05-22 22:25:59)MalaKaca (2017-12-17 01:06:02)Emilka (2017-10-27 10:25:07)IVCA.1988 (2017-02-18 22:54:18)kalipsao (2016-10-18 08:10:51)barb19 (2016-10-01 18:51:14)
Jaká jména se vám líbí nejvíce?
Založeno: 12. 10. 2013 | Příspěvků: 744 | Členů: 8

Líbí se vám vaše jméno nebo byste se chtěli jmenovat jinak? Přemýšlíte o jménu pro děťátko a chtěli byste znát názor i ostatních? Narazili jste na jméno, které byste rozhodně nedali? Napište! :-)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• LinPin
    LinPin, 8.7.16 19:38:05  

Hyacint a Narcisa.

• ErzebethBathory
      ErzebethBathory, 8.7.16 19:52:04  

Kopjonkin a Proletářská síla

• LinPin
        LinPin, 8.7.16 20:01:01  

Jmen se mi líbí víc, každopádně jsem dbala na to, aby seděla s příjmením a aby na konci křestního a na začátku příjmení nebyla stejná písmena a pokud je příjmení bez zvučných písmen(ř,ř,ž etc.), tak aby ve jménu byla.

• ErzebethBathory
          ErzebethBathory, 8.7.16 20:08:24  

Moje starší holka má jméno, který jsem dávala už svým panenkám. :1:

• LinPin
            LinPin, 8.7.16 20:19:08  

My abychom měli abecedně..J,K,L,M. :1:

• ErzebethBathory
              ErzebethBathory, 8.7.16 20:36:00  

Tak tohle my to podělali hned svatbou J, Z ...........to bychom museli mít dětí jako máku :1:

• Braddock
            Braddock, 9.7.16 08:09:35  

dvě z mejch dcer mam jméno, který by se do češtiny přeložilo jako sněhurka, a vnučka je ve volnym překladu zlatovláska

• Braddock
        Braddock, 9.7.16 07:56:46  

Šuk a Hek :1:

• meluzina999
          meluzina999, 9.7.16 10:12:48  

Gek by mohl být Genadij, ale ten Čuk...to nevím.

• Jerry_71
            Jerry_71, 9.7.16 14:30:50  

Oni byli příslušníci nějaké té ruské menšiny na severu, takoví ti jejich Eskymáci.

• meluzina999
              meluzina999, 9.7.16 14:44:06  

Nene, byli to Rusové, myslím, že z Moskvy. Na ten sever jeli na návštěvu za svým tátou, geologem.

• Jerry_71
                Jerry_71, 9.7.16 14:54:01  

Aha, tak to si to pamatuju špatně. Je pravda, že jsem to četl jenom jednou a to někdy v minulém století. :1:

• alaram
                  alaram, 9.7.16 15:12:14  

Ty jo, tohle je snad jediná školní četba, kterou jsem nikdy nedala. Jo, ještě Pavlíka Morozova. :14:

• meluzina999
                    meluzina999, 9.7.16 17:22:28  

Já si pamatuju spíš film, nežli knížku. A ten se mi líbil, docela jsem jim záviděla. :15: Vyloženou averzi jsem zato měla na Káju Maříka.

• alaram
                    alaram, 9.7.16 18:15:55  

Tak na toho si taky vůbec nevzpomínám. :1:

Ani na Timura a jeho partu. No vida, takový čtenář jsem byla už jako malá a takové mám mezery. :15:

• Jerry_71
                    Jerry_71, 9.7.16 20:05:54  

Já ji měl doma, takže jsem ji přečetl. Většinu povinné školní četby jsem míval přečtenou většinou už předtím, než jsme ji dostali za úkol. Byly doby, kdy jsem dorazil ze školy, zahodil tašku a ještě v bundě a čepici už jsem otvíral knížku.

• alaram
                    alaram, 9.7.16 20:41:18  

Tak já tu čepici a bundu odložila, ale jinak stejně. :15:

• Krysa
                    Krysa, 21.7.17 13:20:26  

Pavlík byl nejpříšernější knížka, která v té době vznikla. To bylo něco děsivýho!!! :10:

• alaram
      alaram, 8.7.16 22:30:47  

Ha, teď jsem si vzpomněla - soused je Narcis a pojmenoval tak i staršího syna. Kupodivu s tím nikdy neměl problém ... teda ten kluk, teď je dospělý. Asi proto, že šel hned po základce na konzervatoř a dál na uměleckou vejšku, v těchto kruzích projde i Rafaela. :6:

• meluzina999
        meluzina999, 9.7.16 17:27:12  

Nedávno jsem jela ve vlaku s paní (zřejmě babičkou) a malým kloučkem, kterému říkala Nathánku - i s tím H uprostřed. Přišlo mi to divný, ale jaká je správná výslovnost vlastně taky nevím.

• alaram
          alaram, 9.7.16 18:13:27  

Bez "h". Teda "Natánku". V anglickém originále se "th" v tomhle jméně vyslovuje způsobem, který ti s českou klávesnicí nepřepíšu, ale zhruba odpovídá "šišlavému s".

• alaram
            alaram, 9.7.16 18:20:19  

Čímž chci říct, že když je s českou babičkou, je lepší používat počeštěné Natan.

• meluzina999
            meluzina999, 9.7.16 19:02:57  

No, já spíš myslela původní výslovnost - jméno Nathanael je hebrejského původu a byl to jakýsi starozákonní prorok. A staří Izraelité ještě anglicky nemluvili... :1:

• alaram
              alaram, 9.7.16 20:40:07  

Ehm ... profesionální deformace, nó. :1:

Už to čtu: "z původního Náthan, znamená "on (bůh) dal". :6:

• alaram
                alaram, 9.7.16 20:40:44  

Tam by to "h" být mohlo. :15:

• gusty
    gusty, 4.7.16 23:10:51  

Nikolka

• vlkovamarka
      vlkovamarka, 5.7.16 12:32:48  

V jedné nejmenované skupině na Facebooku je Nikola symbolem nafrněné holky s IQ houpacího koně :15:
      Takže se namůžu zbavit zaujatosti :(

• gusty
        gusty, 7.7.16 14:31:03  

má dcera je hodná

• ErzebethBathory
          ErzebethBathory, 7.7.16 14:42:35  

Hodná ještě nevylučuje, že je nafrněná s IQ houpacího koně. Tím nemyslím zrovna tvoji dceru, aby bylo jasno. Jen komentuji to, že když je někdo hodný, neznamená to automaticky, že nemá nízké IQ.

• gusty
            gusty, 7.7.16 15:56:46  

má dcera je hodná,co na tom nechápete?

• ErzebethBathory
              ErzebethBathory, 7.7.16 16:01:06  

Já to chápu, netvrdím, že není. To bych si nikdy nedovolila, protože tvoji dceru neznám. Já jsem psala, že to, že je člověk hodný ještě automaticky neznamená, že nemá nízké IQ a taky jsem v tom příspěvku psala, že tím nemyslím zrovna tvoji dceru. Takže pokud tu někdo něco nechápe, je mi líto, ale jsi to ty.

• gusty
                gusty, 7.7.16 23:19:32  

i kdyby měla nízke IQ tak co jako?I člověk s nízkým IQ muže být hodný.M

• ErzebethBathory
                  ErzebethBathory, 8.7.16 20:16:01  

Vždyť to píšu.

• gusty
                    gusty, 8.7.16 22:01:41  

má dcera je hodná,tak mi dejte pokoj s tím IQ.Proč máte potřebu řešit IQ?

• ErzebethBathory
                    ErzebethBathory, 8.7.16 22:15:13  

Nemám, a netvrdím, že není hodná. kde to čteš, že něco takového tvrdím. Jen jsem reagovala na to, co psala vlkovamarka. :2:

• gusty
                    gusty, 8.7.16 22:46:26  

ErzebethBathory, 7.7.16 14:42:35
                    reagovat!!!

Hodná ještě nevylučuje, že je nafrněná s IQ houpacího koně. Tím nemyslím zrovna tvoji dceru, aby bylo jasno. Jen komentuji to, že když je někdo hodný, neznamená to automaticky, že nemá nízké IQ.

• ErzebethBathory
                    ErzebethBathory, 8.7.16 22:50:06  

No vidíš, že nikde netvrdím, že není hodná. Ty jsi reagoval na tento příspěvek vlkovemarky: "V jedné nejmenované skupině na Facebooku je Nikola symbolem nafrněné holky s IQ houpacího koně" tím, že tvoje dcera je hodná. Ona ale o hodnosti a nehodnosti nic nepsala. A tím vznikla celá tato debata. Zcela zbytečná. Ale jsem ráda, že jsi to sem dal, protože to dokazuje, že jsem nikde nepsala, že tvoje dcera není hodná. Navíc jsem tam i napsala, že tím nemyslím tvoji dceru. Hledáš problémy tam, kde nejsou. :2:

• gusty
                    gusty, 8.7.16 22:57:19  

vy je hledáte,protože jste začla psát o houpacím konovi

• ErzebethBathory
                    ErzebethBathory, 9.7.16 09:52:32  

Ne Gusty, já o houpacím koni psát nezačala, napsala to vlkovamarka, pokud umíš číst čas v digitální podobě, tak si to snadno dohledáš, napsala to 5.7.16 12:32:48 . Ty jsi na to zcela nesmyslně reagoval větou: má dcera je hodná .... ačkoli to, že je hodná tu nikdo nerozporoval. Já jsem na to 7.7.16 14:42:35 reagovala tak, že jsem napsala:Hodná ještě nevylučuje, že je nafrněná s IQ houpacího koně. Tím nemyslím zrovna tvoji dceru, aby bylo jasno..................Povšimni si především této věty: Tím nemyslím zrovna tvoji dceru, aby bylo jasno............................Takže problém evidentně vyhledáváš ty, tam kde není. Takže ještě jednou, JÁ jsem o IQ houpacího koně nezačala psát, byla to jen má reakce na vlkovoumarku. A to sde v diskuzi tak nějak očekává, že lidé budou reagovat na to, co někdo jiný napíše. Jinak by to nebyla diskuze, ale monology několika lidí. Doufám, že už jsi to pochopil.

• gusty
                    gusty, 9.7.16 10:21:31  

reagovala na mě a začla psát o nafrněné holce ,tak jsem jen reagoval,že má dcera je hodná

• Jerry_71
                    Jerry_71, 9.7.16 21:58:34  

Ale co o nafrněné holce napsala sis nepřečet.

• gusty
            gusty, 7.7.16 15:59:06  

mám rád filmy s Louis de Funès a tam hrála jeho dceru Nikol.

• ErzebethBathory
              ErzebethBathory, 7.7.16 16:03:09  

No, ta zrovna byla taková nafrněná nanynka a s jejím IQ to taky nebylo valné. Nicméně si myslím, že vlkovamarka tím svým příspěvkem chtěla říct, že někdy máme nějaké jméno spojené s určitým člověkem a pokud toho člověka nemusíme, tak nám i to jméno tak nějak vadí a nesedí nám. Já to tak mám třeba se jménem Dagmar.

• vlkovamarka
                vlkovamarka, 7.7.16 23:04:50  

Přesně tak jsem to myslela :4:

• gusty
                  gusty, 7.7.16 23:20:33  

pokud se Vám to nelibí tak si své dceři dejte třeba jméno Gizela,mi je to jedno.Mi se to jméno líbi,dcera je hodná.M

• LinPin
                    LinPin, 8.7.16 19:58:55  

Nikola se mi nelíbí, nikdo neví, zda je to jméno pro kluka nebo holku, to samé Robin, mám s tím spojeného psa.

• gusty
                    gusty, 8.7.16 22:04:36  

Vidím holku s jménem Nikola,tak asi těžko to bude kluk.Když se mě někdo zeptá jak se jmenuje má dcera povím Nikola.Takže těžko asi si bude ten dotyčný myslet ,že je to kluk.Takže co zas řešíte?

• alaram
                    alaram, 8.7.16 22:20:26  

Měl by sis dát do pořádku nervy, gusty. Dost ti ujíždějí.

• ErzebethBathory
                  ErzebethBathory, 8.7.16 22:14:16  

Co třeba Nikola Tesla nebo Nikola Šuhaj Loupežník? Je to jméno holčičí a klučičí.

• Jerry_71
                Jerry_71, 8.7.16 19:25:09  

No, ale byl to hodně nešťastný způsob.

• meluzina999
      meluzina999, 5.7.16 18:07:30  

Pro kluka nebo pro holku?

• gusty
        gusty, 8.7.16 22:07:12  

Připadá Vám slovo Nikolka jako mužské jméno?

• Jerry_71
          Jerry_71, 8.7.16 22:12:29  

Je to i mužské jméno.
          Nikol - ženské jméno
          Nikola - mužské jméno. (viz.: Nikola Šuhaj loupežník)
          U obou se užívá zdrobnělina Nikolka.

• gusty
            gusty, 8.7.16 22:15:30  

vy jste napsal Nikola,já Nikolka

• Jerry_71
              Jerry_71, 8.7.16 22:16:26  

Dočetl jsi můj příspěvek až do konce? Pokud ne, tak to zkus ještě jednou.

• alaram
              alaram, 8.7.16 22:19:29  

Domácí podoby: Niki, Kolin, NIKOLKA ap.

• Jerry_71
                Jerry_71, 8.7.16 22:22:37  

Gusty zmlknul, takže pochopil, že máme pravdu a teď bude zase dělat mrtvého brouka. :1:

• ErzebethBathory
              ErzebethBathory, 8.7.16 22:22:43  

Nikolka je ale zdrobnělina, předpokládám, že v RL má napsáno Nikola. Ale vždyť je to jedno. Vy jste rodiče, vám se to jméno líbí a tak jste ho dceři dali. Každý jméno je hezký, když se hezky řekne.

• gusty
                gusty, 8.7.16 22:26:21  

mi se to libí,vy tady pořád něco řešíte a zatahujete do toho IQ

• ErzebethBathory
                  ErzebethBathory, 8.7.16 22:32:07  

Ne, mýlíš se. A je dobře, že se ti to líbí. Já na to jméno nemám žádný názor. nemůžu říct ani, že se mi líbí, ani, že ne.

• gusty
                    gusty, 8.7.16 22:48:06  

v čem se mylím?Kdo začal psát o houpacím koni?

• ErzebethBathory
                  ErzebethBathory, 8.7.16 22:51:08  

vlkovamarka :2:

• alaram
          alaram, 8.7.16 22:13:50  

NIKOLA, NIKOLAS - z francouzštiny přejaté jméno řeckého původu, varianta jména Mikuláš, tj. "vítěz nad lidem", popř. "vítězství lidu". Domácí podoby: Niki, Kolin, NIKOLKA ap.

Nikola je oblíbený (též jako ženské), Nikolas užíván běžně. Jmeniny: 20. listopadu.

Zdroj: Miroslava Knappová, Jak se bude vaše dítě jmenovat?

Vydavatelství: Academia

• gusty
            gusty, 8.7.16 22:23:24  

Alarm,LinPin,Jerry_71--mužete mi vysvětlit jak dlouho jste členy tehle diskuze?Alarm před chvíli jste mi na mé diskuzi napsala,že jsem stalker protože na své diskuzi odpovidám jedné uživatelce.Nepronásledujete mne náhodou i zde?M

• ErzebethBathory
              ErzebethBathory, 8.7.16 22:24:58  

Ale tohle není tvoje forum, na to nezapomínej. Můžou si přece chodit kam se jim zachce.

• gusty
                gusty, 8.7.16 22:31:01  

Vyčitají mi neustále,že jsem stalker,přitom je to nesmysl,já za nikým po diskuzích neběhám.Na druhou stranu oni vytahují mé přispěvky i z FB,dokonce mají diskuzi kde kopiruji mé přispěvky to už se dá hodnotit posedlostí mé osoby ,už uvažují ,že to nahlásím.Ještě mají tu drzost,že mi řeknou ,že je to má medicína

• Jerry_71
                  Jerry_71, 8.7.16 22:32:41  

Máš pocit, že bych se tě měl dovolovat, na jaké diskuse mám chodit?

• alaram
                  alaram, 8.7.16 22:33:17  

Mno jo, lidi jsou děsně drzí.

• ErzebethBathory
                  ErzebethBathory, 8.7.16 22:36:53  

Na FB nechodím a o tom foru vím. Není ojedinělé. Třeba jim vyše příspěvky přijdou tak komické, že si je tam ukládají. Nebo je i nějak komentují? Kopírují i nick? Pokud ne, není to proti pravidlům. Ale po pravdě, moc význam toho fora nechápu.

• Jerry_71
                  Jerry_71, 8.7.16 22:38:05  

Nahlaš, klidně můžeš, nic tím nikdo neporušuje.

• alaram
              alaram, 8.7.16 22:26:21  

Dávám ti ochutnávat tvou vlastní medicínu. A jestli mě budeš s tou beLIEve dál štvát, budu v tom pokračovat.

• alaram
                alaram, 8.7.16 22:27:00  

Samozřejmě velice slušnou formou a na cizích fórech k tématu.

• Jerry_71
              Jerry_71, 8.7.16 22:27:25  

Co je ti do toho? Máš snad pocit, že se tě musím chodit dovolit, kam smím chodit? Co si to dovoluješ?

• Jerry_71
              Jerry_71, 8.7.16 22:28:56  

Mimochodem, postřehnul jsi vůbec, že jsem se tě tady nejdřív zastal? A za to mě napadáš? Takhle se chováš k lidem? Tohle ti připadá normální? Proč to děláš?

• meluzina999
          meluzina999, 9.7.16 09:28:12  

Samozřejmě že ano - nebo snad např. Nikola Tesla byl žena? :3:

• gusty
            gusty, 9.7.16 09:55:03  

mám tam Nikolka nikoliv Nikola

• alaram
              alaram, 9.7.16 10:00:13  

Domácí podoby: Niki, Kolin, NIKOLKA ap.

• meluzina999
              meluzina999, 9.7.16 10:05:34  

:15: :15: :15:

• alaram
                alaram, 9.7.16 10:13:39  

Pokud to má dívenka v rodném listu, nejpozději ve čtyřiceti mu poděkuje. Taková Petruška Šustrová by asi mohla vyprávět.

• meluzina999
                  meluzina999, 9.7.16 10:21:25  

Jj, rodičům někdy jaksi nedochází, že jejich děťátko nebude věčně cumlat dudlík... :11:

• gusty
                gusty, 9.7.16 10:20:21  

neznám nikoho kdo by kluka nazýval Nikolka.Ve škole má třeba Nikolka kamaráda a ten je Nikolas.Takže na ně učitelka volá Nikolko a Nikolasi

• alaram
                  alaram, 9.7.16 10:34:15  

Pro tvoji informaci, gusty:

Mnou citovaná kniha Miloslavy Knappové je fakticky oficiální seznam křestních jmen povolených v ČR - tedy jmen, která můžeš dát svému dítěti volně, bez toho abys musel žádat o povolení toto jméno udělit.

Ano, někdy se to dělat musí, protože všechny živě narozené děti jsou zapsány v matrice a ta zápis může, podle zákona dokonce musí odmítnout v případě, že se jedná o křestní jméno nepovolené - má to co dělat s ochranou dítěte.

Jména v knize uvedená se rozdělují na:

1) patří k nejoblíbenějším (jmenuje se tak více než 100 000 nositelů)

2) je velmi oblíbeno (více než 10 000 - 100 000)

3) oblíbeno (více než 1000 až 10 000)

4) vyskytuje se/ je užíváno běžně (více než 100 až 1000 nositelů)

5) vyskytuje se/je užíváno zřídka, řídce (více než 10 až 100 nositelů)

6) vyskytuje se ojediněle (3 až 9 nositelů)

7) vyskytuje se výjimečně (1 až 2 nositelé)

8) u nás neobvyklé, nevžilo se (v současnosti a zpravidla i v minulosti u nás nezaznamenáno).

V současné době tedy v ČR existuje 1000 - 10 000 MUŽŮ se jménem NIKOLA. Že žádného neznáš ... no, to fakt není důležité.

• gusty
                    gusty, 9.7.16 11:06:39  

co pořád řešíte?

• alaram
                    alaram, 9.7.16 11:10:09  

To, co se MNĚ chce.

• gusty
                    gusty, 9.7.16 11:11:41  

chcete mi znepřijemnit jméno Nikolka?

• alaram
                    alaram, 9.7.16 11:12:57  

Co prosím?

• Jerry_71
                    Jerry_71, 9.7.16 14:32:19  

To, že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nikdo nejde. :1:

• Millagros115
                    Millagros115, 9.7.16 15:55:20  

Koukám, že už je veselo i tady :15:

• ErzebethBathory
    ErzebethBathory, 28.6.16 20:16:46  

Vikrorie a Sebastian.