Poruchy osobnosti

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
PajaAd (2018-09-19 12:02:10)Dopaminka (2018-09-18 17:35:49)Filcka (2018-09-17 08:33:07)Hammer (2018-09-14 22:55:18)Walker87 (2018-07-23 21:40:12)macinnka (2017-02-01 17:31:47)c.erti.k (2016-08-26 09:15:27)romaneta1988 (2016-05-27 18:17:26)Yggdrasil (2016-04-28 11:44:33)LuXa (2016-04-15 22:40:07)taninka (2015-02-22 23:20:34)Blizi (2014-10-09 10:39:43)kasicka (2014-09-11 12:12:32)Tara.Dorizp (2014-08-10 22:10:31)Ryzetka (2014-08-01 14:28:20)Scissorhands.Edward (2014-07-23 17:51:55)
Poruchy osobnosti
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 1 352 | Členů: 16
Správci: Dopaminka (hlavní)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• ninahorova
    ninahorova, 11.9.18 16:18:43  

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s přírodním léčením úzkostí? Např. necim jako tohle https://drkh.cz/produkt/tranqil/
    proste bylinky a ne prasky. Myslite ze to muze dostatecne zabrat? diky

• Dopaminka
      Dopaminka, 11.9.18 16:58:31  

mám zkušenost s mnoha přírodními preparáty i s bylinkami.
      a zodpovědně můžu říct, že pokud jde vo skutečnou úzkost, je to opravdu k ničemu

• PajaAd
      PajaAd, 14.9.18 21:18:23  

Bohužel mám stejnou zkušenost, jako Dopaminka.... :4:

• Walker87
    Walker87, 17.7.18 20:54:53  

A co říkáte na puntičkařstvi?

• Dopaminka
      Dopaminka, 21.7.18 11:20:26  

To přece úzce souvisí s perfekcionismem.
      Dokonce se to i významově překrývá.
      Souvisí to všechno s úzkostí.
      Takový člověk potřebuje mít všechno "pintlich", aby se cítil dobře. Když není vše na svém místě, cítí úzkost a má tendenci to uvést do pořádku. Případně k tomu nutí i okolí, obvykle rodinu.

• Walker87
        Walker87, 23.7.18 21:40:12  

Jsou to prostě blázni

• Dopaminka
          Dopaminka, 23.7.18 23:41:35  

:15:
          No, může to být dost otravne. Pro všechny zúčastněné.

• PajaAd
          PajaAd, 24.7.18 16:37:12  

Blázni určitě ne..
          Obsesivně-kompulzivní porucha osobnosti, tedy posedlost, je to strach, člověk nevěří sám sobě a proto se snaží striktně dodržovat zásady, pravidla, kontrolu nad sebou a tím si pomáhá..je to lepší, než paranoidní porucha s bludy.. :4:

• Walker87
    Walker87, 30.3.18 20:34:15  

Čau lidi, co myslíte, je perfekcionismus svým způsobem porucha osobnosti?

• Dopaminka
      Dopaminka, 30.3.18 20:56:18  

Patří sem:
      http://www.opsychologii.cz/clanek/178-anankasticka-porucha-osobnosti/

Je to jeden z příznaků anankastické PO.

• Walker87
        Walker87, 1.4.18 12:06:57  

Patří to i tam i tady. Mimo téma to není.

• Dopaminka
          Dopaminka, 1.4.18 12:19:30  

Ale ne, není to mimo téma. Tady je to správně.

Jen píšu, že perfekcionismus je jedním z projevů při anankasticke poruše osobnosti. Tedy patří mezi její symptomy.

Ten odkaz na stránku není na jinou diskuzi, jen popisuje tu anan.poruchu. :-)

• Walker87
            Walker87, 1.4.18 17:56:38  

Nevěděl jsem, ze je to příznak annakasticke poruchy. Ale OK ted už to vim. No jo no. Pokus o rozjeti diskuze byl asi neúspěšný.

• Dopaminka
              Dopaminka, 1.4.18 20:16:19  

Ale proč? Klidně pokračuj.
              Perfekcionismus může existovat i samostatně, ale.není to porucha osobnosti. Teprve až je těch příznaků vice a v určité intenzitě, tak je možné uvažovat o poruše.
              Trpis perfekcionismem?

• Walker87
                Walker87, 2.4.18 19:12:20  

Ne naštěstí netrpím.. Mám jiné nemoci

• theCrow
      theCrow, 25.5.18 23:13:10  

Ano...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 12.3.18 05:53:01  

třeba zaujme... taky taková PO, ale v důsledku pokusu...
    https://rozepis.cz/book/5aa5838ee4ceec0001413104
    prozatím tak 1/4-1/3 napsáno, chci si s tím pohrát...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 8.3.18 06:40:28  

vše nej k MDŽ :4:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.1.18 02:44:08  

schíza je víc než zajímavá... obzvláště, když na vás "mluví" reklamy, televize, letáky... kdy se cítíte např. kristem, či maří magdalenou ap. kdy máte touhu léčit a něco vám tzv. nahraje a vy si myslíte, že to vy a přitom je to zcela jinak, když se pak k tomu vrátíte po nějaké době z odstupem... i taková johanka z arku měla něco podobného... blázen svatořečený... i františek z asisi... bohabojný silně věřící muž, jež byl vidět i levitovat ve vzduchu v klášteře, kde pobýval jeden čas (zkazky)...

zajímavé jsou i stavy, kdy má člověk tzv. hlasy... osobně jsem to zažil u dvou lidí - jeden měl furt puštěnou muziku na sluchátkách, aby věděl že mu nikdo nemůže nic říct, a že toje blábol a nemá tomu věřit a druhý to "dostal" po změně léčby, což se projevilo během pár dnů po tom... byl jsem s ním na pokoji, tak vím, jaké to je.. to třeba v mysli slyšíte něco, co ve skutečnosti není, třeba vzdálený hovor na ulici přes zavřený okno... někdo vás volá, ale není to pravda... ano, i takto může dopadnout nesprávná léčba, z člověka, který byl skoro vyléčen se najednou stala troska :11: :9: :8:

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 12.5.17 11:33:29  

Slova soudce, který poslal Jiřího Kajínka do vězení, kterými se vyjadřoval k oznámenému udělení milosti prezidenta, pro tohoto odsouzeného. Na dotaz "Myslíte si, že Jiří Kajínek, který je recidivistou, bude na svobodě sekat latinu?", odpovídá:
    "....Už to sleduji jen zpovzdálí, protože už nejsem jeho zákonným soudcem, ale pokud vím, přišel s tím, že mu v rámci vykonávacího řízení zkoumali duševní stav a že se snad ty jeho rysy utlumily nebo změnily".

Pan soudce sice cituje (byť velice volně) Kajínka, patrně ale není obeznámen s psychopatií, neboť v kontextu plyne, že tuhle možnost, byť jen připouští. Psychopatické rysy se změnit nemohou. Pokud dnes nejsou nalezeny, pak tam ani nikdy nebyly.

• Dopaminka
      Dopaminka, 12.5.17 12:13:50  

Myslím si, že se přesto s PO dá něco dělat, pokud pacient chce.
      Také si myslím, že není nutné ani možné, aby byli všichni psychopati pozavirani.
      Ale vím, žes to takhle nemyslel.
      Jen jsem měla potřebu to připomenout. Obzvláště ve spojitosti s Kájínkem

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 12.5.17 12:57:28  

Chápeš správně, když konstatuješ, že jsem to tak nemyslel. Vím, že psychopati nemohou být trestání za to, co jsou, ale za to, jak se chovají.Jinak, co se týče PO u Kajínka, tak jsem to nikde neviděl vyplynout z odborného posudku (alespoň jsem to nezaznamenal). Řekl to o něm právě Tokoš, který tu střelbu přežil. Mluvil o monstru a vraždící bestii. Jindy jsem jej ale slyšel (v Klímově reportáži), kde přiznal, že vypovídal na zadání, výměnou za beztrestnost.
        Pokud bych já měl někomu přisoudit PO, pak bych ji viděl právě u toho Pokoše.

• Filcka
    Filcka, 18.2.17 01:30:01  

Máte někdo zkušenost s opakovanou diagnózou? Jako zajít si znovu na psychinu v jiné nemocnici, zjistit, jestli neobjeví něco nového, jiného, případně nenavrhnou lepší léčbu, než se dostavila v minulosti? Přemýšlím, jestli to má cenu.

• Dopaminka
      Dopaminka, 18.2.17 06:40:29  

Pokud tě doktor vidí prvně,tak asi stěží po něm můžeš chtít přesnou dg. Pokud tedy nejde o zjevné priznaky psychózy,deprese, mánie... Které jsou prece jenom snáze rozpoznatelné i napoprvé.
      U poruch osobnosti, různých druhů úzkostných poruch..tam je to hodně o tom,aby tě lépe poznal, než najdete správnou škatulku,kam ty příznaky vložit.

Získala jsem diagnóz povícero. Byl to spíše dlouhý vývoj různých příznaků. Hlavní pod tím vším byla deprese, úzkosti. Od nich se vyvijelo vše ostatní.

• Filcka
        Filcka, 18.2.17 13:29:50  

U své terapeutky jsem měl právě pocit, že mi nic dalšího diagnostikovat NECHCE, snad aby mě nestresovala nebo co.

• Sanxia
          Sanxia, 18.2.17 14:03:22  

a je tak důležité být diagnostikován? Změní to něco?

• Dopaminka
          Dopaminka, 18.2.17 14:03:25  

a ty chceš jinou nebo další dg.?

• Filcka
            Filcka, 18.2.17 14:04:50  

Já nevím. Něco. Něco, co mi pomůže. Protože sám to neumim.

• Dopaminka
              Dopaminka, 18.2.17 14:12:34  

hledáš, ale vypadá to, že nevíš moc CO vlastně. To se pak hledá blbě.
              Cítíš, že potřebuješ nějakou změnu, jen si nejsem jistá, jestli na to jdeš ze správné strany.

• Filcka
                Filcka, 18.2.17 14:16:20  

Asi nejdu. Ale když nevím, jak na to jít ze správné strany, tak se na to jde dost blbě ze správné strany.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 18.2.17 15:22:13  

Jasný.proste ti není dobře a chceš to změnit . To je pak lepší udělat cokoliv,i třeba ze spatne strany, než nedělat nic.

• Filcka
      Filcka, 24.2.17 12:40:19  

Tak už mě tam stejně poslal praktický lékař z úplně jiného důvodu.

• Dopaminka
        Dopaminka, 24.2.17 13:20:10  

Jakého?

• Filcka
          Filcka, 24.2.17 16:36:10  

Čím dál horší potíže se spaním, už mi to nabourává schopnost studovat.

• Dopaminka
            Dopaminka, 24.2.17 20:37:04  

co studuješ?

• Filcka
              Filcka, 24.2.17 23:53:36  

Angličtinu. Což je něco, co mi odmalička šlo, takže to nevyžaduje moc úsilí, ale účast na hodinách je vyžadována tak či tak a když i vstát v devět (což fakt není nějak super brzo) je příliš velký problém, tak to neni nic moc.

• Dopaminka
                Dopaminka, 25.2.17 05:28:58  

To jo. A co s tím spánkem? Spíš tedy nadměrně? Nebo spíše to máš posunuté?

• Filcka
                  Filcka, 25.2.17 11:49:58  

Nadměrně, jsem permanentně unavený a bez síly, často i zahrát si na kytaru je příliš mnoho práce. Mám problém vstát i v devět, protože si připadám jak na seroquelovém dojezdu (ač nejsem), večer se pak blbě usíná, protože se mi hlavou honí myšlenky absolutně na všechno. Často si potřebuju zdřímnout během dne, což to tělo mate určitě ještě víc. Těžko říct, jestli je to příznak deprese (kterou oficiálně nemám, i když většinu symptomů vykazuju) nebo nějaký metabolický problém.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 25.2.17 11:56:10  

čím si tu nadměrnou únavu vysvětluješ?
                    Co bereš, není to fakt léky? Já jsem takhle nepoužitelná i po Rivotrilu.

• Filcka
                    Filcka, 25.2.17 12:22:25  

Neberu NIC, akorát teď nově nasazuju léky na vysoký tlak.
                    Vysvětlit si to neumim, možná nejím něco, co bych jíst měl (popravdě nejím skoro nic, protože chci být hubenější), ale na přežití by to stačit mělo.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 25.2.17 12:29:13  

Tak jistě, léky snižující tlak mohou způsobovat únavu, dokonce některé někdo bere i jako léky proti úzkosti (nabízel mi kdysi psychiatr). Ale tak obrovskou spavost by za důsledek mít neměly. :11:

• Filcka
                    Filcka, 25.2.17 16:51:43  

Ty léky ale beru ode dneška, ten problém už se táhne řadu měsíců. A když se člověk cítí bezcenný, tak neschopnost fungovat v nějakém normálním rytmu a necítit se nonstop na omdlení tomu fakt nepomáhá.

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 17.1.18 02:20:57  

hele zkus se poptat na quetiapin a jeho generika... může to zabrat, ale tento problém mám taky..přemíra myšlenek... to chce fyzickou námahu... prostě utahat tělo... navečer si zaběhat, zaposilovat, ono se tělo unaví, ale někdy ani to nepomůže... já třebas dneska odházel dvě fůry sněhu a přesto nespím...bohužel už nemůžu brát léky na spaní krz alergie na ně... sme to s psych. přepískli a díky tomu už mám v tomto směru uzavřenou cestu, takže to u mě funguje 40hod. bdění a 10 spaní a tak dokolečka a do toho mi ještě brní noha, takže když myšlenky nic a spal bych, tak krz bolest nemůžu... a akineton na to taky pomáhá jen zřídka... takže tak... nicméně můžeš se poptat i na hypnogen... taky jeden ze silných léků na spaní...

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 17.1.18 02:21:27  

ale ten hypnogen jen když už nic jinýho - je to návykový

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 17.1.18 02:24:07  

co se diag. týče, tak mě byla změněna 3x jednou v léčebně a podruhé u psych... prvně paranoia, teď mánie...

nežádal jsem o to, ale bylo to dle toho, jak jsem postupoval v léčbě... kam se dostanu pak, to bví jen ten hnahoře :1: :1: :1: ale škatulka je škatulka... důležitý je jak se cítíš a jak zabírají léky... :4:

• Dopaminka
    Dopaminka, 6.2.17 16:27:43  

Viděli jste seriál Dexter?co si o tom myslíte?

• Filcka
      Filcka, 7.2.17 12:16:22  

Neviděl. Myslím si, že je to seriál. Nedívám se na seriály. Jsem out.

• Z.D.E.N.E.K.8
      Z.D.E.N.E.K.8, 7.2.17 12:17:52  

Znám to.Nedívám se na to.

• Dopaminka
      Dopaminka, 7.2.17 14:12:24  

Je to staré.koukam na to teď, stahla jsem si první tři řady. Přišla jsem na to diky knize o sériových vrazich.rozebiraji tam tu postavu,z psychologického

• Dopaminka
        Dopaminka, 7.2.17 14:14:25  

...a sociopatologickeho hlediska. Je to jen seriál,kriminalka.ale zajímavý obraz psychopata a jeho prožívání.