Poruchy osobnosti

Moderovaná diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Filcka (2017-05-27 13:57:35)Dopaminka (2017-05-27 00:41:48)Sanxia (2017-05-12 19:35:20)macinnka (2017-02-01 17:31:47)c.erti.k (2016-08-26 09:15:27)romaneta1988 (2016-05-27 18:17:26)Yggdrasil (2016-04-28 11:44:33)LuXa (2016-04-15 22:40:07)taninka (2015-02-22 23:20:34)Blizi (2014-10-09 10:39:43)kasicka (2014-09-11 12:12:32)Tara.Dorizp (2014-08-10 22:10:31)Ryzetka (2014-08-01 14:28:20)Scissorhands.Edward (2014-07-23 17:51:55)habkat (2014-04-14 14:24:55)May (2014-04-01 10:05:31)Phantasmagoria (2014-03-09 15:24:54)ladyaiv (2014-03-01 14:25:33)Polly (2014-02-24 00:42:35)
Poruchy osobnosti
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 1 329 | Členů: 19
Správci: Dopaminka (hlavní)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 12.5.17 11:33:29  

Slova soudce, který poslal Jiřího Kajínka do vězení, kterými se vyjadřoval k oznámenému udělení milosti prezidenta, pro tohoto odsouzeného. Na dotaz "Myslíte si, že Jiří Kajínek, který je recidivistou, bude na svobodě sekat latinu?", odpovídá:
    "....Už to sleduji jen zpovzdálí, protože už nejsem jeho zákonným soudcem, ale pokud vím, přišel s tím, že mu v rámci vykonávacího řízení zkoumali duševní stav a že se snad ty jeho rysy utlumily nebo změnily".

Pan soudce sice cituje (byť velice volně) Kajínka, patrně ale není obeznámen s psychopatií, neboť v kontextu plyne, že tuhle možnost, byť jen připouští. Psychopatické rysy se změnit nemohou. Pokud dnes nejsou nalezeny, pak tam ani nikdy nebyly.

• Dopaminka
      Dopaminka, 12.5.17 12:13:50  

Myslím si, že se přesto s PO dá něco dělat, pokud pacient chce.
      Také si myslím, že není nutné ani možné, aby byli všichni psychopati pozavirani.
      Ale vím, žes to takhle nemyslel.
      Jen jsem měla potřebu to připomenout. Obzvláště ve spojitosti s Kájínkem

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 12.5.17 12:57:28  

Chápeš správně, když konstatuješ, že jsem to tak nemyslel. Vím, že psychopati nemohou být trestání za to, co jsou, ale za to, jak se chovají.Jinak, co se týče PO u Kajínka, tak jsem to nikde neviděl vyplynout z odborného posudku (alespoň jsem to nezaznamenal). Řekl to o něm právě Tokoš, který tu střelbu přežil. Mluvil o monstru a vraždící bestii. Jindy jsem jej ale slyšel (v Klímově reportáži), kde přiznal, že vypovídal na zadání, výměnou za beztrestnost.
        Pokud bych já měl někomu přisoudit PO, pak bych ji viděl právě u toho Pokoše.

• Filcka
    Filcka, 18.2.17 01:30:01  

Máte někdo zkušenost s opakovanou diagnózou? Jako zajít si znovu na psychinu v jiné nemocnici, zjistit, jestli neobjeví něco nového, jiného, případně nenavrhnou lepší léčbu, než se dostavila v minulosti? Přemýšlím, jestli to má cenu.

• Dopaminka
      Dopaminka, 18.2.17 06:40:29  

Pokud tě doktor vidí prvně,tak asi stěží po něm můžeš chtít přesnou dg. Pokud tedy nejde o zjevné priznaky psychózy,deprese, mánie... Které jsou prece jenom snáze rozpoznatelné i napoprvé.
      U poruch osobnosti, různých druhů úzkostných poruch..tam je to hodně o tom,aby tě lépe poznal, než najdete správnou škatulku,kam ty příznaky vložit.

Získala jsem diagnóz povícero. Byl to spíše dlouhý vývoj různých příznaků. Hlavní pod tím vším byla deprese, úzkosti. Od nich se vyvijelo vše ostatní.

• Filcka
        Filcka, 18.2.17 13:29:50  

U své terapeutky jsem měl právě pocit, že mi nic dalšího diagnostikovat NECHCE, snad aby mě nestresovala nebo co.

• Sanxia
          Sanxia, 18.2.17 14:03:22  

a je tak důležité být diagnostikován? Změní to něco?

• Dopaminka
          Dopaminka, 18.2.17 14:03:25  

a ty chceš jinou nebo další dg.?

• Filcka
            Filcka, 18.2.17 14:04:50  

Já nevím. Něco. Něco, co mi pomůže. Protože sám to neumim.

• Dopaminka
              Dopaminka, 18.2.17 14:12:34  

hledáš, ale vypadá to, že nevíš moc CO vlastně. To se pak hledá blbě.
              Cítíš, že potřebuješ nějakou změnu, jen si nejsem jistá, jestli na to jdeš ze správné strany.

• Filcka
                Filcka, 18.2.17 14:16:20  

Asi nejdu. Ale když nevím, jak na to jít ze správné strany, tak se na to jde dost blbě ze správné strany.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 18.2.17 15:22:13  

Jasný.proste ti není dobře a chceš to změnit . To je pak lepší udělat cokoliv,i třeba ze spatne strany, než nedělat nic.

• Filcka
      Filcka, 24.2.17 12:40:19  

Tak už mě tam stejně poslal praktický lékař z úplně jiného důvodu.

• Dopaminka
        Dopaminka, 24.2.17 13:20:10  

Jakého?

• Filcka
          Filcka, 24.2.17 16:36:10  

Čím dál horší potíže se spaním, už mi to nabourává schopnost studovat.

• Dopaminka
            Dopaminka, 24.2.17 20:37:04  

co studuješ?

• Filcka
              Filcka, 24.2.17 23:53:36  

Angličtinu. Což je něco, co mi odmalička šlo, takže to nevyžaduje moc úsilí, ale účast na hodinách je vyžadována tak či tak a když i vstát v devět (což fakt není nějak super brzo) je příliš velký problém, tak to neni nic moc.

• Dopaminka
                Dopaminka, 25.2.17 05:28:58  

To jo. A co s tím spánkem? Spíš tedy nadměrně? Nebo spíše to máš posunuté?

• Filcka
                  Filcka, 25.2.17 11:49:58  

Nadměrně, jsem permanentně unavený a bez síly, často i zahrát si na kytaru je příliš mnoho práce. Mám problém vstát i v devět, protože si připadám jak na seroquelovém dojezdu (ač nejsem), večer se pak blbě usíná, protože se mi hlavou honí myšlenky absolutně na všechno. Často si potřebuju zdřímnout během dne, což to tělo mate určitě ještě víc. Těžko říct, jestli je to příznak deprese (kterou oficiálně nemám, i když většinu symptomů vykazuju) nebo nějaký metabolický problém.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 25.2.17 11:56:10  

čím si tu nadměrnou únavu vysvětluješ?
                    Co bereš, není to fakt léky? Já jsem takhle nepoužitelná i po Rivotrilu.

• Filcka
                    Filcka, 25.2.17 12:22:25  

Neberu NIC, akorát teď nově nasazuju léky na vysoký tlak.
                    Vysvětlit si to neumim, možná nejím něco, co bych jíst měl (popravdě nejím skoro nic, protože chci být hubenější), ale na přežití by to stačit mělo.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 25.2.17 12:29:13  

Tak jistě, léky snižující tlak mohou způsobovat únavu, dokonce některé někdo bere i jako léky proti úzkosti (nabízel mi kdysi psychiatr). Ale tak obrovskou spavost by za důsledek mít neměly. :11:

• Filcka
                    Filcka, 25.2.17 16:51:43  

Ty léky ale beru ode dneška, ten problém už se táhne řadu měsíců. A když se člověk cítí bezcenný, tak neschopnost fungovat v nějakém normálním rytmu a necítit se nonstop na omdlení tomu fakt nepomáhá.

• Dopaminka
    Dopaminka, 6.2.17 16:27:43  

Viděli jste seriál Dexter?co si o tom myslíte?

• Filcka
      Filcka, 7.2.17 12:16:22  

Neviděl. Myslím si, že je to seriál. Nedívám se na seriály. Jsem out.

• Z.D.E.N.E.K.8
      Z.D.E.N.E.K.8, 7.2.17 12:17:52  

Znám to.Nedívám se na to.

• Dopaminka
      Dopaminka, 7.2.17 14:12:24  

Je to staré.koukam na to teď, stahla jsem si první tři řady. Přišla jsem na to diky knize o sériových vrazich.rozebiraji tam tu postavu,z psychologického

• Dopaminka
        Dopaminka, 7.2.17 14:14:25  

...a sociopatologickeho hlediska. Je to jen seriál,kriminalka.ale zajímavý obraz psychopata a jeho prožívání.

• Z.D.E.N.E.K.8
    Z.D.E.N.E.K.8, 1.2.17 13:58:07  

Dopaminka, 13.1.17 21:42:12
    Tady se stejně nikdo o svých stavech vážně bavit nebude.
    Nevím proč, ale asi každý si je chce držet v bezpečí.
    Nemusím tu psát jen o disociálních psychopatech, rád bych vedl diskuzi i o jiných typech poruch osobnosti i co se týče osobních zkušeností.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 6.2.17 11:39:51  

Mám jediný zdroj, asi dva, možná tři jedince (tři už jsou po smrti), mezi nimiž bych nasbíral pár výrazných symptomů PO. Určitě asociální, paranoickou, taky pasivně resistetní...alkoholismus a nepochybuji o Hybris syndromu u hlavní osoby toho nešťastného seskupení.
      Nádherně se taky zobrazuje Lobaczewskim popsaná zákonitost, podle níž osoba vychovaná psychopatem, která jim sama není, je poškozena ztrátou schopnosti u toho psYchopata rozpoznat patologii jeho chování. Často přebírá zcela chybné premisy a obhajuje je, přestože jsou hluboce defektní.

• Z.D.E.N.E.K.8
    Z.D.E.N.E.K.8, 25.1.17 14:24:36  

Poznatek o psychopatech.
    Může existovat člověk, co vám může rozumět lépe než psychiatr, ale 0 s vámi soucítit.Nenechte se tím zmást.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 31.1.17 12:34:53  

Ano, jejich snaha o souznění je cílená a je postavena na mentální technice (logicky promyšlená), nikoliv na emocích.
      B. Kuras v knize o padouších napsal, že jejich heslem je nejprve sladit krok a pak pomalu převzít vládu na druhým.

• Z.D.E.N.E.K.8
        Z.D.E.N.E.K.8, 5.2.17 09:52:36  

Psychopati nás likvidují skrz naše pochopitelné, ale naprosto marné snahy vidět v jejich pokusech o souznění něco lidského(emočního).Nic takového v nich není.
        I když to jak souznit, díky vysoké inteligenci, okoukají velmi dobře a v tom je ta největší zrada.

• Filcka
          Filcka, 5.2.17 10:37:15  

No, jo. Ale neříkáte v podstatě tuhle stejnou věc dokola v posledních několika desítkách příspěvků?

• Z.D.E.N.E.K.8
            Z.D.E.N.E.K.8, 5.2.17 12:46:47  

Nemyslím si, ale když to tak vidíte .

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 6.2.17 09:19:43  

Ona ale psychopatie, resp. její negativní důsledky, o ničem jiném není. Nejzákladnější podoba psychopatie je parazitní životní strategie a zneužívání soucitu ostatních (rozumem naučeným předstíráním vlastního), nejfrekventovanějším nástrojem. Jediná obrana obětí psychopatů je v neustálém, opakovaném zviditelňování této skutečnosti, protože ona má svou sílu v neuvědomění si této právě probíhající praktiky psychopata.
            Cílem by mělo vypěstování také vlastnosti, která naučí tuto situaci včas rozpoznat, resp. potlačit v dané situaci svou vlastní emotivitu, aniž bychom se jí trvale zbavili. Psychopatovo působení je totiž v drtivé většině případu rozpoznatelné až ex post.

• Filcka
              Filcka, 6.2.17 09:37:22  

Jo, tohle je další příspěvek parafrázující to samé sdělení. Nějak v tom nevidím smysl.

• Jar.Esch
                Jar.Esch, 6.2.17 11:32:34  

Neřekl bych až tak odcela. Text od třetí věty, se tady neopakuje (určitě ne často).

Jako kluk jsem viděl, když soused trhal beton před domem. Odvalil ho kus a objevili se pod ním housenky a různí brouci. Když na ten prostor dopadlo světlo, zavládnul tam chaos a zběsilý úprk. Za deset, patnáct minut bylo vidět, jak půda osychá a po housenkách a broucích ani stopa.

• Filcka
                  Filcka, 6.2.17 11:46:13  

A ty housenky byly psychopati?

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 6.2.17 12:57:45  

Nebyly, byl to chyták. Psychopati byli ti brouci.
                    Ne, vážně, ono ani u psychopatů není shoda na tom, zda jsou či nejsou součástí normálu. Jde o to, že ruší většinou společnost, na základě shody té většiny. Ke svému působení potřebují své prostředí. Když je nemají (je narušeno), stahují se. To jsem chtěl sdělit (proto vidím nutnost toho opakovaného zviditelňování).

• Dopaminka
    Dopaminka, 14.1.17 17:41:08  

http://assesment.tomaspour.cz/limesurvey/index.php/survey/index/sid/312875

• Dopaminka
      Dopaminka, 14.1.17 17:50:12  

zajímavý test doprovázený videem, postupujte podle návodu.

• Dopaminka
    Dopaminka, 13.1.17 21:42:12  

Dovolila bych si říct, že všichni, co tu přispíváme do PO, nějakou z těch PO jsme někdy měli diagnostikovanou. Tedy jsme sami psychopaty, když to vezmu striktně podle současného medicínského názvosloví, kdy PO obecně jsou psychopatií.

• Z.D.E.N.E.K.8
      Z.D.E.N.E.K.8, 13.1.17 21:44:26  

Tak jistě . :4: Ale ,,normalita´´ neexistuje.

• Sanxia
      Sanxia, 13.1.17 22:06:57  

dop, kde pořád bereš ty spermie? Máš sbírku? :1: :1:

• Dopaminka
        Dopaminka, 13.1.17 22:23:18  

jo. Sbírám spermie. Hezký koníček, ne? :1:

• Sanxia
          Sanxia, 13.1.17 22:35:30  

pokud jsou virtuální, fajn. :1: S těmi skutečnými bych asi měla problém. Resp. asi bych si o tebe dělala starosti :1:
          Bylo by zajímavé vidět ty polepené kelímky v mrazáku. :-)))))))))

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 14.1.17 12:29:17  

....hmm, tak tady jsem nazpacích. Jakou dg. z řady Po bys mně přidělila?

• Dopaminka
        Dopaminka, 14.1.17 12:59:11  

Nechceš abych tě diagnostikovala, že ne?
        To není v mé kompetenci. Pokud jsem tě urazila, pak se omlouvám, měla jsem zato, že jsme tu všichni nějak trhlí.

Pokud jde o mou PO, našla bych se v lecčem. Nejvíce narcistická, v něčem hraniční, anankastická, úzkostně vyhýbavá...(teď jsem pomotala dohromady názvy z MKN a DSM, ale oni to stejně pořád mění :15: )

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 14.1.17 14:30:13  

Dop, určitě jsi mě neurazila. A k té trhlosti se dobrovolně hlásím. Kromě toho si vybavuji Tvou informaci (s níž se ztotožňuji), že nejrůznější příznaky PO v nižších hodnotách, se objevují až u padesáti procent lidské populace (de facto úplně čistý není snad nikdo).

Já se vnímám jako docela nekonformní ve více ohledech, ale přičítám to svému zaměření výtvarníka.

"Každý, kdo chová umělecké ambice, musí odvrhnout všechny předsudky, které by omezovaly pochopení nejširší podstaty lidské povahy".

Sir Laurence Olivier - Britský divadelník, herec a dramatik

• Filcka
          Filcka, 14.1.17 14:59:45  

Já u sebe pozoruju něco jako bipolární poruchu, ovšem vztahující se pouze na kreativitu. Střídají se mi stavy, kdy se na to mám chuť vysrat, protože se svou tvorbou nejsem spokojen, se stavy, kdy skládám jak o život a mám z toho upřímnou radost. Ale to je hádám celkem časté.

• Filcka
            Filcka, 14.1.17 15:13:47  

A podezřele často ta manická fáze přichází ve zkouškovém, což je na houby.

• Dopaminka
              Dopaminka, 14.1.17 17:17:35  

To se hodí,ne?deprese by ve zkouškovém byla horší.

• Jar.Esch
                Jar.Esch, 14.1.17 18:13:53  

Já to ale chápu tak, že ona mánie je zaměřená na jinou činnost, než na zkoušky.

• Filcka
                  Filcka, 14.1.17 19:28:22  

Ano. Takže bych klidně dva týdny v kuse dělal každý den celý den na nových písničkách, jenže kvůli zkouškám nemůžu.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 15.1.17 09:28:55  

Je mi jasné, že je to silně frustrující.

Chtít - moci - umět je ideál. Tady je to tak, že umíte, chcete, ale nemůžete.
                    Já jsem byl takto brzděn ve své činnosti z bezpočtu jiných důvodů (vždycky kvůli zájmům či dokonce přežití bližních).