Vietnam

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
chenrezig777 (2016-11-25 23:04:22)nordic.pride (2016-08-25 22:21:20)east.asia.pride (2016-08-12 19:11:47)hogreta (2015-12-01 10:54:47)AndyAx (2015-03-10 20:31:03)Harado (2014-04-07 22:31:45)komukam (2013-11-09 19:41:30)
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 61 | Členů: 7

Vše o Vietnamu a vietnamské komunitě v Česku. Vítám všechny, kteří si chtějí jen tak pokecat nebo se dozvědět něco o této krásné zemi. Vítám jak vietnamskou komunitu, která by měla především přispívat, tak také všechny cestovatele a snílky.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jelito
    jelito, 12.5.16 19:01:00  

Kde nic tu nic.

• east.asia.pride
    east.asia.pride, 1.10.14 01:16:54  

http://vimeo.com/107447097

• nordic.pride
    nordic.pride, 19.7.14 09:26:45  

Jídlo pro předky. Řeším, jakým způsobem uctít co nejlépe své předky, Evropany. Jídlo použiji evropské, podle mého názoru by bylo vhodné do něj zapíchnout namísto dua evropský příbor (jsou zvyklí ho používat). A pak řeším otázku, kde jídlo umístit, zda na hřbitově, nebo na domácím oltáříku. Jaký je váš názor? Řešil jste již někdo z vás také tuto záležitost?

• nordic.pride
      nordic.pride, 19.7.14 09:29:06  

Ještě mne napadá, zda je vhodné uctívat Evropany asijským způsobem. Tedy spíše kombinací asijského a evropského způsobu.

• Puss
        Puss, 20.7.14 16:31:09  

Uctívání předků jejich oblíbeným jídlem je záležitost náboženská. Předpokládám, že všichni tvoji předci co se na ně můžeš pamatovat jsou po Cyrilovi a Metodějovi, takže křesťané. Pohanské předky by jsi určtě uctil medem, chlebem a solí, málo kdo dneska má šajnu jak sůl tehdá byla cenná.Jinak máš kliku, že žiješ v 21. století, tak před 300 roky by jsi byl za takovouto otázku upálen za kacířství. :6: :6:

• nordic.pride
          nordic.pride, 23.7.14 12:06:09  

Chléb, med a sůl je dobrý nápad. A odpadá rozhodování mezi jídelními hůlkami a příborem :-) Předkové se jistě jen oblíznou :-) Přemýšlím, zda rituál uskutečnit podle evropské tradice o Dušičkách nebo podle asijské na jaře o svátku předků.

Napadá mne ještě, co se dělá s jídlem po svátku? Rituálně se sní, dá se zvířatům nebo něco jiného?

• 69beran
          69beran, 27.4.16 21:44:35  

Nabozenska, ale ne krestanska woe.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.7.14 13:35:48  

http://www.novinky.cz/domaci/342065-nekteri-asijsti-obchodnici-testuji-hranice-co-jim-u-kupujicich-jeste-projde.html

Nazdar harado, ještě žiješ? :2: Četl jsem reakce těch blbů na Novinkách na tenhle článek, jako kdyby neznali pravý stav věcí :1: :1: V Mariánských lázních byla voda od Vietnamců v PET láhvích (obyčejná) za Kč 30,- , já jsem pil vody z pramene , z láhve nalgene (nerozbitná, turistická). Nebo z umyvadla :1: :1: Snad každý ví, co kupuje? :)))) Naposled jsem si koupil tři (průhledná:) trička za 30,- , ale to bylo na práci a hned na zahození. Tak proč ti blbečkové z Novinek prskají? :15:

• hogreta
      hogreta, 12.7.14 23:09:56  

Prskat nad vysokou cenou, to ještě jakštakš chápu, ale to, co vždycky na novinkách ti komentující jinak předvádějí, nad tím zůstává rozum stát. Z 90% jsou to irelevantní neověřené žvásty typu "jedna bába povídala", které tamní diskutující prezentují jako ověřená fakta, přitom o dané věci ví absolutně, ale absolutně kulové.
      Nejvíc mě tam dostala paní, která tam napsala, že by si u Vietnamců žádné maso nekoupila, protože by se bála, že začne štěkat. Fakt bych chtěla vidět toho magora Vietnamce, který, kdyby měl psí maso, by ho sám nesnědl a raději by ho prodal nějakému Čechovi za cenu vepřového - tedy absolutně pod cenou. Nevím, čím ti lidé tam myslí.
      No nic, raději takové diskuze nečíst, vždycky se tak akorát naštvu a nebo se začnu za ty lidi sama stydět:-D.

• nordic.pride
        nordic.pride, 14.7.14 14:53:12  

Paní v komentářích pod článkem to celkem vystihla: "Tato zpráva je vcelku rasisticky a xenofobně laděný blábol...za který by tu každého z nás na týden umlčeli...mám svůj ženský mozeček a dokážu se v klidu a briskně rozhodnout které zboží a v jakou dobu, má pro mě svoji cenu...to za mě nemusí dělat tupý úředník a buďto beru, nebo nechám ležet a obchodníkům rasistické nálepky nelepím...jsou totiž na rozdíl od jiných etnik, mnohem lépe přizpůsobiví..."

• 69beran
        69beran, 19.9.14 15:33:51  

Jen maly dotaz-za kolik se v CR prodava psi maso? Neprodava. Pokud jej nekdo pridava do gyrosu apod,jako ze obcas se to tu a tam stava, pak proto,ze ze chce usetrit na nakladech. A vime vsichni o tech pripadech. Jsou to overena a prokazana fakta,tak nevim o co se tu snazis. Prokazaly to kontroly hygieniku a nevim jake jeste a byla kvuli temto svinarnam uzavrena nejedna provozovna,vietnamska samozrejme. Ale to ty dobre vis.

• hogreta
          hogreta, 4.10.14 00:05:53  

:-D Napiš něco konkrétního. Napiš, kde přesně hygienici zavřeli provozovnu kvůli psímu masu. Napiš konkrétní příklady.

Někdy by to chtělo číst seriózní zprávy a nevěřit každému bludu, který který bulvár vypustí jako neuvěřitelnou senzaci.

To, co jsi napsal, je postavené na hlavu. Psí maso je mezi Vietnamci považováno za delikatesu. A právě proto, že zde v ČR není legální a není možné jej normálně koupit, jeho cena na černém trhu přirozeně ještě roste. Takže když už by se Vietnamec dostal k psímu masu, neměl by jediný důvod ho do něčeho přidávat a prodávat Čechům, protože by si ho snědl sám. Navíc opravdu nechápu, jak by takovýmto masem "ušetřil náklady".

To je jak kdyby Čech provozoval restauraci v Indii a indové ho obviňovali, že do vepřového přimíchává hovězí. Proč by to dělal? Aby se pak za rohem smál "hahaha, ty jsi hloupý Ind, právě jíš krávu?". Ne. Takový Čech žijící v Indii by si raději sám udělal hovězí steak sám pro sebe.

• 69beran
        69beran, 19.9.14 15:50:57  

A jeste neco. Obcas se stavim v nejake te vecerce. Ne ze bych je tak miloval, ale proto,ze proste obcas se zapomene neco koupit a tyto maji otevreno 365 dnu v roce. Kdosi nize pise o smradu ve vietnamskych prodejnach a ma pravdu. Ma zkusenost z jedne takove - Vietnamka tam ma mimino,ktere jeste koji, mimco se obcas pokadi,jak jiste vis. K bydleni maji mistnost cca 1,5 x 3,5 m,jinak jen prodejni plocha a skladek. Prijdu do prodejny, Vietnamku vidim jak prebaluje v te tzv obytne mistnosti mimino,ta ho odlozi a namaka k pultu s kusem hovinka na predlokti!! Hygienu na ne nezavolam jen proto,ze si vazim jejich pracovitosti a ochoty. Takto to vypada ve vetsine vecerek. Nevim proc tu lzes o tom,jak Cesi krivdi tem majitelum vietnamskych prodejen. Tim akorat lidi nastves a amen s pulkou vecerek... Dej se do klidu,nechces prece tem Vietnamskym rodinam ublizit.

• hogreta
          hogreta, 4.10.14 00:12:59  

"Nevim proc tu lzes o tom,jak Cesi krivdi tem majitelum vietnamskych prodejen."
          - Četl jsi vůbec to, co jsem napsala, nebo reaguješ na něco úplně jiného? :-D Já mluvila o konkrétní diskuzi, kde většina diskutujících psala blbiny a podávala to jako všeobecnou pravdu. Nic o tom, že Češi křivdí Vietnamcům nebo jejich prodejnám, jsem nenapsala. Sám by ses měl hodit do klidu a vklidu si znova přečíst, co jsem vlastně napsala a co ne. Plantáš hrušky s jabkama, hovínka s velikostí místností a smrad z přebalování s prodejem psího masa. Vlastně ani pořádně nevím, co jsi chtěl tím příspěvkem říct. Já o hygieně ve vietnamských prodejnách nenapsala ani půl slova.

• Harado
    Harado, 7.4.14 22:20:01  

Neletí někdo do VN ?V červnu.

• Puss
      Puss, 25.4.14 14:14:05  

v červnu néééé.....já už jsem tady od pondělka a je tu příšerné vedro, ale po západu slunce to jde. V Kambodži to šlo ale tady je to přes den smažák a v červnu bude i s mozumem.Jinak super žrádlo i holky, jen mě serou bankomaty, dávaj málo peněz. :4: :4: :6: :6:

• hogreta
    hogreta, 25.2.14 23:35:19  

http://www.asianstyle.cz/kultura/11985-vztah-s-vietnamcem

:)

• nordic.pride
    nordic.pride, 18.1.14 16:02:02  

Banánové Vietnamky jsou úžasné
    http://multikulti-svet.blog.cz/1401/bananove-vietnamky-jsou-uzasne-bytosti

Carbon.de.Castel-Jaloux, 30.1.14 19:30:12  

Jak to mají s tím Novým rokem? Byl jsem teď v Sapě, všichni odjížděli ..... Nenakupoval jsem ten nemravný nevkus, jen jsme si dali sraz s přáteli v tamější restauraci.

• nordic.pride
        nordic.pride, 31.1.14 22:47:14  

Dnes byla Vietnamka u nás v krámku vysmátá (což u ní není nic až tak zvláštního :-) ) a za tu dobu, co jsem tam byl, jí dvakrát zvonil telefon s gratulací k Novému roku :-) Tak jsem jí také popřál :-)

• hogreta
        hogreta, 3.2.14 22:43:36  

Jak to mají? :) 30.1. v 18:00 (protože v tuto dobu bylo ve VN přesně 31.1. 00:00) pravděpodobně slavili s rodinou a měli slavností večeři. A teď o víkendu většinou dělali větší oslavy pro všechny známé a celé rodiny. Na jedné takové slavnosti jsem byla - nestěžuju si, najedla jsem se, bavila jsem se a ještě ke všemu jsem svojí skorotchýní byla vyhodnocena jako dítě - dostala jsem li xi :-D. Takže super, odcházela jsem pobavená, najezená a bohatší :-D.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 30.1.14 19:31:58  

Znám taky vietnamské báby, které se na tebe šklebí úplně jako ty naše. Ale je pravdou, že Vietnamky celkově jsou do poměrně vyššího věku jako nějaké pohádkové bytosti :)

• Harado
        Harado, 31.1.14 09:08:35  

Nazdar čéče :1: Pohádkové bytosti,umí vykouzlit za pár korun jídlo pro celou famílii.A jo u mě taky palec nahoru.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.2.14 16:04:17  

Tak co je s tebou, už jsi se oženil? Na hodiny ještě chodíš? Já když si jdu pro nějaké tričko (na práci nebo na spaní jako pyžamo :), myslím na tebe, že bys mi jako překládal - tedy když hovoří mezi sebou :)

• Harado
            Harado, 4.2.14 09:12:28  

Ahoj.Ne a nejsem ani v Praze.

• hogreta
    hogreta, 24.12.13 16:41:15  

Ahoj, tak co Vánoce, slavíte někdo?
    Já dneska se skorotchýní dělala asi tři kila závitek nem. Kilo z toho mi nabalila domů, velmi pravděpodobně to budu jíst až do Nového roku:-D. Tak si tak říkám, že bez nem by to už snad ani nebyly Vánoce. A co vy, máte taky nějaké "povietnamštělé" vánoční "zvyky"? :)

• Harado
      Harado, 25.12.13 20:23:07  

Ahoj.Mé povietnamštelé zvyky jsou Návšteva tržnice,závitky,a dostávání rad od skorotchýně :D

• nordic.pride
        nordic.pride, 30.12.13 21:42:50  

Na závitky se chystáme zítra :-)

• Harado
          Harado, 7.1.14 21:52:38  

Chúc ăn ngon :2:

• kill
    kill, 16.11.13 07:16:17  

http://petrapavlickova.blog.idnes.cz/c/366181/Kouzelna-nedorozumeni-ve-vietnamske-vecerce.html

• Madeira
    Madeira, 8.11.13 17:56:13  

Proč to u Vietnamců tak strašně smrdí? Jedovatým smradem. To není invektíva, chci rozumné vysvětlení!

• kill
      kill, 9.11.13 05:56:25  

já nic necejtím

• Madeira
        Madeira, 9.11.13 07:37:43  

Tak to musíš někdy sebrat odvahu a nakouknout tam a nebo alespoň projít na chodníku mezi těma regálama s bačkorama.

• kill
          kill, 9.11.13 08:30:10  

to vokolo vobčas du

nejvic smrdí když du v kauflandu vokolo regálů se žrádlem pro posraný psi

• AndyAx
      AndyAx, 12.11.13 09:36:58  

hmm taky jsem nad tím přemýšlela, neni to všude, mohla by to bejt rýže z rýžovaru a nebo jiný jídla:)) ne každýmu vietnamská kuchyně voní, já už si zvykla:)

• chenrezig777
        chenrezig777, 13.11.13 02:23:32  

ja slysel,ze snad vari casto nejaky drubezi vnitrnosti, ci co....A ze to muze byt z toho...

• hogreta
          hogreta, 13.11.13 20:41:55  

O tom teda nic nevím:-O
          Ale kdyby to mělo být z přípravy jídla, tak neznám horší smrad, než vařící se sušený bambus :-D. Ale z druhé strany se mu chutí pak vyrovná máloco... :)
          Ale to je blbost, nevěřím tomu, ono se v obyč obchodě moc vařit nedá, většina Vietnamců tam má tak maximálně rýžovat a mikrovlnku. Takže pokud vám tam něco smrdí (což mě se teda nestalo, že by to smrdělo víc nebo jinak než v jakémkoli jiném obchodě s textilem nebo obuví), bude původ asi někde jinde.

• nordic.pride
        nordic.pride, 15.11.13 21:45:05  

No, fakt je, že lepivá rýže voní jinak, než evropská. Nebo lépe řečeno, evropská nemá žádnou vůni.

• FOUS
      FOUS, 13.12.13 17:40:26  

MOŽNÁ RÝŽOVÉ NUDLE. TAKY SI JE VAŘÍM, DOKUD JE PO VARU NEPROPLÁCHNU, TAK SMRDÍ.

• Harado
    Harado, 6.11.13 21:45:42  

Ahoj všem.Doufám že tohle bude seriozní diskuze.Všem držím palečky.

• Harado
    Harado, 21.10.13 15:15:55  

:1: Dobrý den-Xin Chào

• AndyAx
    AndyAx, 20.10.13 19:14:00  

no ne, Hogreta! :7: Ahoj:3 mam na tebe nějaký štěstí! :15: (Andy z Blogu :)))
    ps, byly i pomluvy Vietnamců, ale to už jse myslím smazaný, protože tam byly jmenovitě urážení vietnamci, vietnamky i pár češek co se s vietnamci baví :)))

• nordic.pride
      nordic.pride, 20.10.13 22:32:08  

Já se bavím s Vietnamkami a ať se mi zkusí někdo urážet :-)

Jestli máš blog o Vietnamu, sem s ním ;-)

• AndyAx
        AndyAx, 4.11.13 21:18:01  

nemám blog o vietnamu, zatím, mam založenej blog co bude o něčem, jen se musim rozhodnout mezi pár variantami!! :))) určitě hodim až se rozhodnu haha

• hogreta
      hogreta, 21.10.13 23:27:08  

Ahoj, no oni nás z lide.cz jaksi "vyhodili", takže nám nezbylo nic jiného, než si založit tu samou diskuzi tady:). Já věřím, že jsi na mě narazila už mnohem vícekrát, jen jsi nevěděla, že jsem to já, protože ne všude (ale teď už teda téměř všude) mám přezdívku "hogreta".
      Tak tedy vítej :)

• AndyAx
        AndyAx, 4.11.13 21:21:04  

spíš ne, nijak jsem si nic nevyhledávala, až nedávno sem začala :)) Byla jsem utavřená. Zkrátka jen já, Vietnamci a cizí webový stránky např s nějakými VN lekcemi atp :3:D

• hogreta
    hogreta, 18.10.13 23:00:34  

Letos jsem byla ve Vietnamu a udělala z mé cesty jakýsi krátký sestřih - video: http://youtu.be/dQC8NqfBO4Y
    Co na to říkáte? :)
    (zvlášť na ten konec jsem patřičně hrdá:-D)