Přátelské posezení v hospůdce

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
Allegretto (2019-07-20 17:31:16)Romaneta11 (2019-07-20 17:21:42)atka.l (2019-07-20 11:19:46)fialovypetr (2019-07-19 22:42:05)milada948 (2019-07-19 11:07:34)777_kolemjdouci (2019-07-18 10:49:31)MimVig123 (2019-05-21 20:26:13)Jan.Tleskac (2019-01-28 17:11:45)IRacek74 (2018-12-30 22:33:28)helena.manova (2018-12-24 08:54:03)MutoDolore (2018-12-03 10:18:04)Nemezis (2018-04-06 17:55:37)tojsemztohojelen (2018-03-09 15:12:22)kecka-ukecana (2017-06-12 19:51:16)zanegrey (2017-04-11 00:38:07).braivan. (2016-10-16 08:47:34)
Přátelské posezení v hospůdce
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 15 388 | Členů: 16
Správci: Allegretto (hlavní), 777_kolemjdouci, atka.l

lidé přicházejí do osvěžovny, aby si dali něco dobrého a přitom si zdravě poklábosili. K tomu si občas zahrají a zazpívají nějakou písničku, napíšou pro druhé návštěvníky nějaký ten fórek nebo jim pošlou odkaz na pěkné video.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Allegretto
    Allegretto, 20.7.19 07:53:28  

No vida,máme tu sobotu! Sluníčko už leze, já mám na ráno naplánováno dostříhat tu růži - zcela nahoře - ze štaflí jsem tam nedosáhla, tak se nabídl jeden mladší člověk ve vinárně,že mi vynese dlouhý žebřík ze sklepa - to bude v devět. Až to ostříhám, půjdu se podívat na trh, po nějaké zelenině - nemám tady nic,no a pak bude tradiční mezipřistání ve vinárně - ovšem ne na víno, to mi dopoledne nikdy nechutnalo a ani teď nechutná. Dám si dobrou kávičku -bez mlíčka a pokecám s přáteli.Vám všem přeji krásný den a příjemné posezení zde v naší hospůdce! :3:

• atka.l
      atka.l, 20.7.19 11:19:46  

Zdravím do hospůdky,kafe už jsem vypila Chtělo by to nějaký zákuseček,ale není tu nic,co by stálo za povšimnutí.Péct budu až zítra,aby zůstalo pro děti,co v poncělí přijedou a budou tu do úterka spát.Dnes si nachvilku vyjdu ven.Je sice chladno po dešti a na tropický den to vůbec nevypadá,ale co není te´d může odpoledne být Užijte si čerstvého vzduchu a teplého sluníčka :13:

• Romaneta11
        Romaneta11, 20.7.19 17:21:42  

Zdravím přítomné, dala jsem si ledový čaj s citronem U nás už je zase vedro a tak jsem si předepsala domácí vězení :1: . Teď se trochu zatáhlo, tak to asi půjdu okouknout. Kéž by zapršelo, ale bez krup. Hezký zbytek víkendu :15:

• Allegretto
          Allegretto, 20.7.19 17:31:16  

Romčo, tady je to podobné. Nejlíp bylo ráno okolo deváté hodiny- bylo sice sluníčko, ale ještě nepražilo a pofukoval velmi příjemný něžný vánek. To byla fakt paráda.Když jsem kráčela z města - okolo 13. hodiny, už to byl pečák. Opatrujte se!

• Allegretto
    Allegretto, 19.7.19 08:44:27  

Dobré ráno při pátku, přátelé! U nás zataženo, ale jestli bude něco padat shůry, toť otázka. Uvidíme. Včera jsem s překvapením zjistila, že v sudu na dvoře je docela dost vody, tak sem dopřála dva kbelíky pnoucí nádherné růži před domem, protože během mé nepřítomnosti nikoho nenapadlo, že by ji - a další kvetoucí rostliny mohl zalít. S těžkým srdcem jsem včera tu růži ostříhala - 90% krásných již polorozvitých poupat bylo suchých. Kéž by aspoň sprchlo! Mějte hezký den - a opatrujte se! :15:

• atka.l
      atka.l, 19.7.19 10:09:28  

Dobré ráno,u nás je střídavě oblačno.Hlásili tropické teploty,ale zatím to tak nevypadá. Slunko sice svítí občas mezi mraky ,ale nehřeje.Já si vypiju teď kavíčko a zajdu do Alberta pro tácek se zeleninou na polívku.pak poklidím a také vyžehlím oprané kalhoty Nějak se moc vyždímaly.Užijte si krásný víkend,už se nám to pomalu sobotí :13: :4: :1:

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 18.7.19 06:17:13  

http://www.yoom.cz/img/63d5gurm_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/88xpu51c_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/276lrhfh_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/833qdwej_source.jpg
    Kousek Bratislavy a i tady mají smysl pro humor, jak dokládá poslední fotografie. Jsou to pohledy z vyhlídky na mostě SNP zvané UFO. Prý Dunaj je modrý?! Není, je zelený!
    Zdravím do hospůdky.

• atka.l
      atka.l, 18.7.19 09:53:39  

TUSOM... NETREBA MŇA HLADAT... :2:
      To by mě zajímalo proč je Dunaj tak zelený? :8: Jestli nějakou řasou. To museli mít potápěči těžkou práci, jak hledali tu potopenou lodičku. Co ten sport tam? Nějak se nedaří :10:Hezký den přeju a o5 nádherné foto-úlovky:13:

• Allegretto
        Allegretto, 18.7.19 10:02:51  

Dobré čtvrteční dopoledne - a celý den! Děkujeme, Kamile, za pozdrav z Bratislavy, opět zajímavé záběry. :15:

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 16.7.19 06:47:20  

Zdravím do hospůdky z Bratislavy "a okolí"
    Malá ochutnávka, konkrétně tohle je notoricky známý zámek Bojnice. Mimo jiné se zde točila pohádka Šíleně smutná princezna. Fotky z fotoaparátu dám po návratu domů. Tohle je z venku a mobilem.
    http://www.yoom.cz/img/418rsjm0_source.jpg

http://www.yoom.cz/img/93h0vpxe_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/61zulzj3_source.jpg

• atka.l
      atka.l, 16.7.19 08:45:49  

Dobré ráno, tak tam jsem nikdy nebyla. Byla jsem v arboretum v Trsarských Mlyňanech a taky v Trenčíně a Liptovský Mikuláši. Jezdili jsme s děcka má do Tater Ale Bratislavu a okolí neznám vůbec. I tím mobilem jsou fotky hezký :13:díky:15:

• Allegretto
        Allegretto, 16.7.19 13:56:41  

Moc krásné fotky, moc krásný zámek - díky, Kamile! Zdravím už z domova. Přivezl mně zeť, vyjeli jsme v devět a
        byli jsme tu v půl jedenácté - senzační čas a vůbec nejel rychle,ale nejkratší cestou.Navigace nás vedla mimo Prahu a pak dál na dohled Řípu,přes Mšené Lázně, potom směr Peruc - Oldřichův dub - no a potom už se blížil cíl. Zeť řekl, že tatud jede poprvé, to víte, oni jsou zvyklí po dálnicích a nevšímat si okolí, to já ne - musm si tu krásu vychuttnat.

• atka.l
          atka.l, 16.7.19 16:07:09  

Tak to jsi měla krásný výlet za odměnu a za to hlídání Já ráda jedím KOZÍMA MEZÍRKAMA Pojedem s Pavlíkem v září do Břeclavi na oslavu narozenin,takse těším,dlouho jsem tam nebyla.Vezmu si řidičák a zkusím kouek řídit,jestli mi to půjde :4:

• Allegretto
            Allegretto, 16.7.19 19:05:16  

Atko, to i půjde určitě, už jenom proto, že to se těžko zapomíná a zadruhé, protože Ty jsi skutečně činorodá a šikovná, prostě umíš zúročit to, cos ses v mládí naučila. :15:

• atka.l
              atka.l, 17.7.19 12:14:55  

Tak jsem dneska blahopřála našemu známému Zdeňkovi,k jeho zítřejšímu jubileu 80 :13: Určitě si na něho vzpomeneš,To to utíká,ale říkám,todatum to je jen číslo,hlavně aby člověk byl optiomista a nezabýval se prkotinami,žejo :13: Sem do hospůdky myslím ani nechodil.
              Tak povídáš,co se v mládí naučíš,ve stáří už nemůžeš dělat? :1: :1: Uvidíme.Na kole mi to zatím nejede,jen na rotopedu a to ještě s velkým úsilím.
              Jdu špacírovat po venku,Napodobím přítele kamila,který jistě pořizuje ředu krásných obrázků .Už se na ně těším. :13:
              Hezký odpoledne :15: :13:

• Allegretto
                Allegretto, 17.7.19 13:30:40  

Dnes jsem, koukám, ve skluzu! Ráno jsem se vzbudila před půl pátou, to mi přišlo surově a zbytečně brzy, tak jsem akorát chvíli seděla tady u noťasu a- no, chvíli - asi hodinu - a pak hajdy zpátky do pelechu. Usnula jsem natotata :1: a vzbudila jsem se ve čtvrt na deset!!! :1: Jakopodle budíku, protože jsem na půl desátou měla vyjednaný videohovor na Skypu. Potom bylo v V Riskuj, to je moje každodenní koukání a pak jsem šla ostříhat moji nádhernou plnokvětou pnoucí růži, která v podstatě vinou sucha měla zvadlá už krásná poupata - úplně suchá. Ty blbky sousedky toza tři neděle nemohly zalít - aspoň jednou , ale pořádně?! Ty lidi nic netrkne, co není vyloženě v jejich prospěch. Tolik nádherných poupat jsem ostříhala, ale nahoru,do nejvyšších pater jsem nedosáhla, tak zítra budu muset vytáhnout ze sklepa vysoký žebřík - to je vždycky makačka. Musím ostříhat ten vršek. Máme ji krásnou, až skoro k té zářivce - vine se okolo kandelábru.Dnes je středa, takže asi v půl čtvrté půjdu hrát, jako obvykle - ale dnes po třítýdenní dovolené! :15:

• Allegretto
    Allegretto, 16.7.19 06:10:36  

Je úterý, časně zrána a já už jsem spakována! V osm vyrážíme - pan zeť mně poveze domů. Po třech týdnech už se zase docela těším. Jsem zvědavá, jak dopadly moje kytky v bytě.Kdyby se vrátily od moře všichni, tak bych tu s radostí ještě zůstala, aspoň týden. Ale ony si to (dcera s vnučkou a dětmi) pro velkou spokojenost prodloužily ještě nejméně o týden. Takže zalévání a péči o psa jsem předala, všechno nádherně prospívá, takže snad se mi dostane pochvaly před nastoupenou jednotkou! :1: :1: :1:

• Allegretto
    Allegretto, 14.7.19 07:50:40  

A máme krásné nedělní ráno, sluníčko už pěkně hřeje, vše je po včerejším dešti svěží,radost se dívat! Ráno létlo na pažit okolo bazénu aspoň dvacet - i více špačků - oni mají "základnu" na vysokém košatém stromě v rohu zahrady - to bych Vám přála slyšet jejich mnohohlasý chór - to je nádher. No a ráno holt přišli na snídani - na travičku a jestli nějaké zrníčko, semínko, vydrželi tam docela dlouho.mějte se moc hezky celý den! :15:

• atka.l
      atka.l, 14.7.19 15:09:59  

Já mám dneska spavý den usnula jsem po třetí hodině. Venku pořád poprchává a pofukuje, na procházku to není. Hezký zbytek dne přenh :15:

• Allegretto
        Allegretto, 14.7.19 17:37:27  

U nás spadlo dnes jen pár kapek, ale je stále zataženo a z druhé strany svítí sluníčko - jsem zvědavá, kdo vyhraje!

• atka.l
    atka.l, 13.7.19 07:35:49  

Dobré sobotní ráno, je čas na snídani, tak si dám čajíček Chleba se sýrem už jsem snědla.
    Venku je deštivo, na vycházky to nebude, ale aspoň se nemusí zalévat. :13:

• Allegretto
      Allegretto, 13.7.19 14:00:16  

Jémine, ono je odpoledne a já jsem sem teprve teď dorazila! Dívala jsem se asi od 11 na opakování Všechnopárty - byla tam správná sestava - kardiolog - veselá kopa, přitom věhlasný odborník- prof. Neužil z Homolky, pak ten neuvěřitelnej chcechtal - ale jinak chytrej chlapík - Patrik Hartl- herec, režisér, spisovatel, ale ten jeho smích - to je neskutečný!!! Profesor Neužil mu nabídl, že ho toho zbaví - kdoví, jestli se potom domluvili. Do třetice tam byla Lenny - nádherná, nadaná a skutečně inteligentní dcera Lenky Filipové. No a když to skončilo, šl jsem zalévat muškáty na parapetech kolem celého domu. Tam neprší - nebo jen nedostatečně, jinak včera napršelo, že mám , počítám , na dva dny pokoj od zalévání. V úterý už pojedu domů - zeť mně poveze, jede na náš konec na služebku.

• Allegretto
    Allegretto, 11.7.19 06:50:47  

Dobré časné ráno, milí návštěvníci! Zdravím Vás, ještě než odjedu do Hradce, abyste měli hezký a úspěšný den - totéž přeji sobě, jelikož mám hned několik důležitých cílů, tak aby to všecko klaplo. Samozřejmě, že ústřední bod programu je MUDRování, potom taky pedikúra a banka a mám poci, že jsem teď ani na všechno nevzpomněla. ak se tady opatrujte a něco dobrého si dejte - já nemůžu, musím být nalačno. Hezký den přeju všem!

• atka.l
      atka.l, 11.7.19 09:32:49  

Děkujem za přání Ivi,šťastou cestu a dobré pořízení.
      Až si sponíš to,co musíš na lačno,tak si dej dobrou kávičku s nějakým zákuskem,abu se vyrobnala hladina cukru.
      Moc hezký den s příjemnou teplotou a sluníčkem přeji všem :13:

• Allegretto
        Allegretto, 12.7.19 00:48:47  

Jsem správná noční můra, tolik hodin a nechce se mi spát! Dnešek byl pro mne dost hektický, ale vše dopadlo skvěle, jen pedikúru jsem vzdala,protože bych přišla na řadu až půlhodiny poté, co mi jel bus sem zpátky z HK. Navíc to byli Vietnamci, s těmi jsem při pedikúře před několika lety udělala velmi špatnou zkušenost. A dnes, když jsem se ptala, za kolik dělají pedikúru, tak mi tam řekli, že 300 Kč! Tak to bych nedala, protože kvalita toho výkonu je většinou mizerná.Půjdu jinam neboaž u nnás doma - za 190,- - i to jedost.

• atka.l
          atka.l, 12.7.19 03:10:03  

Dobré ráno Ivanko, tak už mám vyspáno.Doufám,že ještě záběru. Včera se tu zastavil syn s kocourem. Ten spinká v přepravce po kastraci, tak jsme dali chvilku řeč. Venku je tma jak v ranci. Já tady na pedikůra nechodím, jsou drazí. Musím ještě pohledat nebo se poptat, kde nemají schody. Kdy jedeš domů? :15: :13:

• Allegretto
            Allegretto, 12.7.19 10:04:21  

No, já žasnu, jak jsi dnes, Aťko, měla brzy vyspáno!!! Já jsem usnula po půlnoci, jako dřevo a vzbudila jsem se přesně ve tři čtvrtě na osm. Čili jsem vyspinkaná na jedničku! od rána jsem začala konat "drobné přípravy" k mému odjezdu. Ten se uskuteční v úterý. Zeť mi včera sdělil do telefonu,že on se vrátí z dovolené sám a "holky" s dětmi si to ještě o týden prodlouží - to znamená dcera s vnukovými synky -mými pravnučky a vnučka s malou Liliankou tam ještě zůstanou, protože se jim tam moc líbí. Hezký den přeju všem!

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 10.7.19 20:26:36  

Hezký večer přeji. Momentálně jsem v Praze a to až do soboty. V neděli jedu do Bratislavy na týden a měl bych navštívit i hrad Bojnice. Tedy pokud se to povede. Jinak v Bratislavě je spousta památek tak snad nějakou i uvidím. Taky tam mají ZOO a prý tam mají aj divé mačky. Tak jsem zvědav.

• Allegretto
      Allegretto, 10.7.19 20:44:44  

Kamile, Ty budeš cestovat, věren svému logu - já jedu zítra do Hradce, ale jen na otočku. Tak si to všude hezky užij a zase něco hezkého nafoť, ať máme co chválit!!! :15:

• Allegretto
    Allegretto, 10.7.19 07:42:13  

Dobré ráno, krásný den,trochu deště přeju všem!!! Včera to tu bylo na spadnutí, ale nepadl fakt ani kapka!!!Teď je taky zataženo, ale už nevěřím, že bude pršet. Čeká mně, tudíž, zalévání.Dnes budu asi kuchtit,včera jsem vyndala nějaké maso - dva balíčky z mrazáku, zatím ani nevím, co to je, nechala jsem to dole v lednici. Musím už pomalu "zbrojit", kdyby náhodou přijel zase vnuk a taky našim se to krátí, nevím vůbec zatím přesně, kdy přijedou, to budu muset i péci.Je teprve středa, tak na o mám času dost.

• atka.l
      atka.l, 10.7.19 20:51:30  

Dobrý večer,já jsem odpoledne prodřímala u netu Chvilku jsem si četla zprávy,taky co moje kamarádky psaly.
      Večer přijeůa Baruška,tak tu bude spát. nakoupila jsem nějakou úklidovou chemii a také meruňky,ale jsou tak do pečiva,na jídlo se nehodí.Nemají žádnu chuť-Budou knedle s tavrohem.mějte hezký večer a zítra si užijte pěkný den :13:

• Allegretto
    Allegretto, 9.7.19 03:47:12  

Dobré , ale velmi časné ráno, přátelé! Nevím, proč jsem se dnes vzbudila už ve tři čtvrtě na tři- to je přímo proti lidskosti. Cítím se ale odpočatě, svěže. Vidím, že jsme měli večer milou návštěvu " z oblak" - zdravím a je škoda, že nám zde kromě svého erbovního vlkodlačího znamení nezanechala ta návštěva žádný vzkaz nebo pozdrav. Mně čeká teď ráno pěší cesta do sousední obce, k doktorovi, on mně pozval na Quicka už na půl osmou ráno - a první bus tam odsud jede až někdy v půl dvanácté. Tak půjdu pešo - za půl hoďky bych to měla dát. Doufám, že nebude pršet. Mějte hezký den! :15:

• Romaneta11
      Romaneta11, 9.7.19 19:01:27  

Ivčo Ty jsi nezmar. Takhle brzy vstávat a ještě po ránu absolvovat takovou túru. To se musíš pořádně odměnit a dát si nějakou velkou dobrůtku :15: :15:

• Allegretto
        Allegretto, 10.7.19 07:35:38  

Romčo a to si představ, že jsem měla na zádech batůžek, do něho jsem v té obci nakoupila a pak, jako s plnou polní, kráčela zpátky opět pěšky!!! Myslela jsem, že někdo to vezme tou zkratkou - občas tam auta jezdí - naši taky, ale jela asi tři auta, ovšem v protisměru. Takže jsem měla včera zrána dost slušnou pěší túru - tam i zpět = celkem 10 km!!!! :1: :1:

• Allegretto
    Allegretto, 8.7.19 08:07:52  

Zdravím zdejší osazenstvo při pondělku, za hodinu budu sedět v busu, jedu na výlet do Nového Města nad Metují. Ještě nikdy jsem v těch končinách nebyla.Opatrujte se a poseďte si tady a něco nám napište nebo zahrajte! :15:

• atka.l
      atka.l, 8.7.19 13:31:34  

:7: :4: :15: :13: :1:

• Allegretto
        Allegretto, 8.7.19 18:25:45  

Atěnka mi poslala šifrovanou odpověď, teď jsem začala přemýšlet, jestli je dneska pondělí!!! :1: :1: :1: Užjsem doma, ráno byla strašná klandra,hodně jsem se nachoodila, napsala jsem to už do nějaké diskuze - jdu to schválně zkopírovat.

• Allegretto
          Allegretto, 8.7.19 18:29:14  

To ví, že ano - však Ty to, Madličko, dobře znáš, líp, než já -na tomto konci!Tak Ti napíšu, že jsem se pěkně ucabrtala. zaprvé bylo ráno zima, jak v Rusku, zadruhé jsem vylezla v N.M.n.M.na první zastávce busu a to byla chyba, protože jsem se táhla nejméně 2 km do kopce,lidi žádný, poutače - směrovky žádný nebo jeden kilometr od toho cíle, pak už nic. Takže,když jsem se doplazila do civilizované části města, první cesta vedla k šikmookým, kde jsem si koupila černé legíny, skvěle k tělu a nechala jsem si je pod kalhotami. K tomu ještě silonové podkolenky, protože jsem byla naboso.Pak mi bylo skvěle, ale cíl ještě daleko. Přišla jsem na krásné renesančně řešené náměstí a pod ním stavebně nádherný zámek. Prošla jsem, co se dalo, úžasné terasovité zahrady, dřevěný Jurkovičův krytý most s jeho typickými prvky, koupila jsem si dvě leporela s fotkami a jejich podrobným popisem zámeckých objektů. Na prohlídku dovnitř jsem nešla 90 Kč (už po slevě pro důchodce), to mi přišlo hodně.pátky mi hezky navazovalo spojení do Hradce a pak až sem.

• atka.l
            atka.l, 9.7.19 13:26:14  

Dobré odpoledne tak doufám Ivi,že jsi to stihla a naquickala jsi slušný výsledek.Mně se včera nechtělo nic psát. :11:
            Tak jsem si početla, :6: také jsem byla brzo vzhůru,protože mně bolely záda a noha.No co nadělám,stáří se hlásí.
            Já Ti řeknu,to bylo cestování,Mně štve,že jsou všude tak drahý vstupenky. U nás do Květné zahrady stojí pro důchodce po 4 hodině odppoledne 40,- korun Dopoledne nevím,od té doby,co se tam platí takový horentní sumy,tam nechodím.\jen vím,že když tam byli naši s dětma tak je to stálo i s občerstvením,přes 500,,-. a to jsou jen dva skleníky a procházka po zahradě .
            :9: Užij si příjemný zbytek dne a všichni ostatní také :13:

• Allegretto
              Allegretto, 9.7.19 15:11:33  

Díky, Atko,, tak si představ, jak jsem měla vydatnou ranní túru.Vyšla jsem v 6,45 a k MUDRovi došla 7,35 - trochu nezdvořile opožděně o pět minut, ale dřív jsem to prostě nestihla - pěšky, 5 km. Nakvikala jsem hodně - 3,47, to znamená, že jsem dost naředěná, pan doktor mi snížil dávkování v týdenním rozpisu asi o 1,5 tbl. Pozval mně na kontrolu 17.7. Opatrujte se!

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 7.7.19 04:39:37  

Dobré časné ráno do hospůdky. Nastala doba dovolených. Nějak nemohu dospat.
    Byl otevřen Hrzánský palác pro veřejnost v rámci svátků:

http://www.yoom.cz/img/39bfenfo_source.jpg

http://www.yoom.cz/img/45x9pvnb_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/90fz1s2x_source.jpg

• Allegretto
      Allegretto, 7.7.19 11:54:52  

Krásné záběry, ale o té akci jsem si přečetla až teď na Tvé fotce toho vacího plakátku. Díky,Kamile. I když v tom pařáku jet do Prahy a pohybovat se po té rozpálené dlažbě v sevřených ulicích a uličkách, to je spíše oběť.

• atka.l
      atka.l, 7.7.19 13:33:13  

:13: krásné fotky ,Nechtěla bych pod tím lustren sedět :1:

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 7.7.19 16:33:42  

Taky bych se bál tohle monstrum když spadne tak to stojí za to.

• Romaneta11
          Romaneta11, 7.7.19 17:52:00  

Lustr mi trochu připomněl válku Rooseových :1: fotky moc pěkné

• atka.l
    atka.l, 6.7.19 08:47:32  

Dobré ráno přátelé,venku je chladivo,sluníčko se snaží,ale odněkud to táhne.
    Ivo,já jsem rajčata přivázala hned,jak jsem je dostala a zasadila.Byly to takové tenké sazeničky,že jsem myslela,že snad ani nevyrostou. Už mají malá rajčátka.Mám výhodu,že jsou v květináči a ne na záhoně Rodina Ti bude vděčná,že jsi jim dala zahrádku do pucu :13: Hezký sváteční den přeji všem :13:

• Allegretto
      Allegretto, 6.7.19 09:06:58  

Zdravím Tě, Atko, no však jsem si říkala, když mi předhodili, že pokud sem nepojedu já, pozve si Mili nějakou kamarádku z Prahy i s děckem!!! To by to vypadalo,chtěla bych vidět, jak by poctivě zalévala - o dalších pracích ani nemluvě! :8:

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 4.7.19 05:33:27  

Hezké ráno vám všem.

• atka.l
      atka.l, 4.7.19 12:03:53  

Dobré poledne a dobrou chuť k obědu.Já jsem se nedoatala k počítači a až jsem to zapla tak nic nešlo .
      Prý nějaký výpadek.
      Uvařila jsem si k obědu květákovou polívku a budu ho dmažit .Musím do obchodu pro čaj tak se tu mějte hezky a užijte si ty dva sváteční dny podle svých představ :13:

• Allegretto
        Allegretto, 4.7.19 16:43:42  

Děkujeme, Aťko, Tobě přeji totéž. Já jzde měla včera v podvečer a přes noc návštěvu - přijel můj vnuk, pacholek se ani neohlásil, abych věděla, který den přijede, ale intuice mi napověděla, že můžu být připravená, vše se nechá dát do ledničky. A představte si, že jsem opravdu dopoledne upekla veliký plech bublaniny s borůvkami, udělala krásný vývar z hovězího, to byla polívčička, jako alabastr a koprovku s tím hovězím z vývaru a ještě s utopenými vejci, no atd. - a šla jsem ještě odpoledne do krámu a najednou volá dcera - "Kde seš??" a já jí povídám do mobilu,že jdu z krámu - a proč se ptá. A ona že prý Tomáš stojí před bránou a nemá klíč od branky. No, to se mi ulevilo - řekla jsem si - všecko mám (klíč nosím u sebe). Za chvíli jsem tedy došla a pak byla radost,hoštění a pak šel a dvě hodiny zaléval místo mně. Přespal a ráno jsem mu připravila vydatnou snídani, svačinu a ještě půl plechu té bublaniny - a odjel do zaměstnání - měl to pěkně daleko - do Ml.Boleslavi. Moc mi pomohl tím zaléváním. No a dnes je tu ticho po pěšině.

• Romaneta11
          Romaneta11, 4.7.19 18:24:20  

Ivanko, Ty jsi hodná babička - takový dobrůtky jsi vnukovi připravila. To byl určitě moc spokojený, taky se snažím když čekám návštěvu, ale musím přiznat, že už mě to zmáhá a když návštěva odjede, tak si lížu rány :1: :1: :1: To nic nemění na tom, že je vždy s láskou očekávám. :15:

• atka.l
          atka.l, 4.7.19 21:27:41  

Tak to jsi hodná bábinka,že vnoučkovi tak podstrojuješ Já pro Barču taky vařím ráda,ale ona jí jak vrabec a tak to pak musím dojídat další dny sama.Dneska končila brigádu v cukrárně a nevím,jak té bude mít dál odjela a ani nevím,jak dopadla.Byla jsem si koupit čaj pro diabetiky v Kauflandu před měsícem stál balíčel 18,90 dneska stojí 22,90A tak je to se vším.Tak jsem si aspoň koupila jednu malou zmrzlinu do kornoutu.Byla výborná,borůvkovo vanilková.Pochutnala jsem si To zas budu mít glykemku 10 :4: :13: Hezký večer,a užívej tepla ,zrána se už fak ochladilo :13:

• Allegretto
            Allegretto, 5.7.19 07:49:13  

"Ráno je čisté, trochu zastudí, život se ke kráse rázem probudí, dejme mu rým, vůni kopretin, slunce dodá teplo, na ten země klín. ... Vyskočíš a pádíš, vyskočíš a pádíš rovnou, nad hlavou máš barvu, nad hlavou máš barvu modrou - náhle je tu ptačí chór, slunce je jak lampion, sem se hodí jenom láska, snaž se býti šampion!!! " Přátelé, tuhle písničku složil v roce 1979 můj sparring kolega, muzikant - a já si ji tady, u dcery,zpívám denně právě časně ráno, když se dívám na tu krásu, co mně tady obklopuje ( a kterou, bohužel, musím denně zalévat). :15:

• atka.l
              atka.l, 5.7.19 11:43:17  

To je krásný :13:
              Dneska je příjemně .Bude hezká procházka,žádné pocení a zadýchávání.Já bych taky jela k Pavlíkovi,ale nevím,kade se nachází,jestli u dětí nebo doma. Zalila jsem rajčátka a také lilii v květináči,co jsem dostala vloni od Barušky.Ani jsem nemyslela,že ještě vyrostou,nemám s jejich pěstování zkušenosti.Nechala jsem je přes zimu na balkoně.Neumrzly a překvapily docela rychlým růstem
              http://www.yoom.cz/img/872bjc8x_source.jpg
              musela jsem k nim dát aspoň klacík,aby se nepřevrátily i s květináčem :15: Už se těším,až rozkvetou Hezky voní,ale do bytu se nehodí
              Přeji krásný sváteční den :13:

• Allegretto
                Allegretto, 6.7.19 01:31:37  

Atko, ta lilie je krásně obsypaná poupaty -to bude , panečku, květů - a té vůně!Máš pravdu, že do bytu se kvůli té vůni nehodí, to by člověka bolela hlava. Já jsem včera tvrdě pracovala na záhoně s rajčaty. To byla džungle! Nevyštípané keříky, bez tyček,nepřivázané. To jsem všecko dělala a pak mně zase bolely nohy i záda, jak jsem byla v předklonu k tomu.