Přátelské posezení v hospůdce

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
Allegretto (2019-03-24 21:53:19)777_kolemjdouci (2019-03-24 19:56:37)atka.l (2019-03-24 19:54:01)milada948 (2019-03-22 09:40:33)Romaneta11 (2019-03-21 16:00:16)fialovypetr (2019-03-20 21:24:48)Jan.Tleskac (2019-01-28 17:11:45)MimVig123 (2018-12-31 11:40:14)IRacek74 (2018-12-30 22:33:28)helena.manova (2018-12-24 08:54:03)MutoDolore (2018-12-03 10:18:04)Nemezis (2018-04-06 17:55:37)tojsemztohojelen (2018-03-09 15:12:22)kecka-ukecana (2017-06-12 19:51:16)zanegrey (2017-04-11 00:38:07).braivan. (2016-10-16 08:47:34)
Přátelské posezení v hospůdce
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 14 928 | Členů: 16
Správci: Allegretto (hlavní), 777_kolemjdouci, atka.l

lidé přicházejí do osvěžovny, aby si dali něco dobrého a přitom si zdravě poklábosili. K tomu si občas zahrají a zazpívají nějakou písničku, napíšou pro druhé návštěvníky nějaký ten fórek nebo jim pošlou odkaz na pěkné video.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Allegretto
    Allegretto, 24.3.19 15:02:05  

Propánakrále, ona je neděle odpoledne a já jsem em teprve dorazila! Zdravím Kamila, ten už tu byl, děkuji za jeho pozdrav i foto, tady taky dneska není vůbec hezky proti nádhernému slunečnému včerejšku je to dneska docela hnus. zataženo, čili smutno a citelné ochlazen!!! Ani nemám chuť vytáhnout paty z baráku.Uvidím, jak bude zítra. To už bych vyrukovala na nějaký rajz. Buďto do Pardubic nebo do Hradce - mám to tak na půl cesty. Chtěla jsem psát Madle, že bychom se mohly setkat, buďto ve Chvaleticích nebo v Přelouči, ale je tam tak blbé přesedací spojení, až mně to překvapilo. Tak uvidím, jestli vymyslím něco lepšího. Například setkat se v Bohdanči.Musím to prověřit . Přeji Vám , pokud možno, klidné a pohodové nedělní odpoledne.

• atka.l
      atka.l, 24.3.19 19:52:46  

Ahoj cestovatelko my jsme měli nádherný den, byla tu vnoučata na chvilku. Zlikvidoval jsem truhlíky a teď koukám na telku Hezký večer♥️:15:

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 24.3.19 19:56:37  

Hezký večer přeji.
        http://www.yoom.cz/img/4srtjo_source.jpg
        http://www.yoom.cz/img/4ahy58_source.jpg
        Sochu kočky zde nechal umístit baron August von Lützow (známý karlovarský mecenáš, který nechal vytvořit a v Karlových Varech umístit i jiné kovové sochy - sochu kamzíka na Jelením skoku, sochu jelena v parku sanatoria Richmond a další sochy do své zahrady).
        Kočka původně hleděla směrem k tehdejší gotické radnici, která stála na kraji Tržiště poblíž nynější Mlýnské kolonády. Pověst hovoří o tom, že sochu kočky nechal později baron Lützow pootočit zády k radnici na protest proti špatné práci městských radních (nesouhlasil prý s příliš malou velikostí kovové sochy Karla IV. na sloupu na pahorku v sadech Jeana De Carro v blízkosti své vily).

• Allegretto
          Allegretto, 24.3.19 21:52:19  

No, vidíš, Kamile, tohle já vůbec nevím,ve Varech jsem byla všeho všudy asi 3x z celý život, ale pouze jako na výletě, nikoliv na léčení. No a třeba o té soše kočky se dozvídám právě teď od Tebe.Takže opět Ti patří můj dík. Tomu se říká osvěta a její šíření mezi Neználky!

• Allegretto
        Allegretto, 24.3.19 21:53:19  

Atí, moc Ti přeji, že ses potěila s vnoučaty, to člověk hned pookřeje!

• Allegretto
    Allegretto, 22.3.19 06:58:27  

Dobré ráno!!!! Už je tu pátek, víkend začíná!!!! Mně čeká odpoledne přesun do Východních Čech, budu hlídat dva pejsky (nebo oni mně a já jim za to nasypu vždycky něco do misek :1:) Blbnemi neskutečně webovka s Messengerem - píše mi to tam vietnamsky a když zadám překlad, tak ten blbec přeloží moje české správně psané chaty do "češtiny" neskutečně blbě, slovosled a vynechané části vět. Vůbec netuším, co se s tím stalo. Jediné, co mně napadá, jestli nepíšu moc dlouhé chaty. Je to na palici - umíte si představit - otevřete stránku a ono tam je všecko vietnamsky - i na FB.

• milada948
      milada948, 22.3.19 09:40:32  

Tak já ani né,mně se tam moc nelíbí,raděj chodím tady.

• Allegretto
        Allegretto, 22.3.19 14:19:40  

No, já tam chodím chatovat s rodinou. Jinak ještě maily a samozřejmě tady. Už mám komplet sbaleno, až to zeťák uvidí, padne na zadek - čtyři rozličná zavazadla - líp to prostě nešlo. :1: :1:

• atka.l
          atka.l, 22.3.19 14:28:50  

No tak to je divné :7: Zkusilas v nastavení zadat
          Češtinu? možná jsou nějaké poruchy.
          To s budeš mít s pejskama :13: tak si to užij a nebuď jenom doma.Zajedeš za Bělou? :6:

• Allegretto
            Allegretto, 23.3.19 17:53:52  

Atí, naši bydlí na vesnici, kde jsou ideální vycházky a pro pejsky hotový ráj -v polích, takže jsem si to s nimi hezky uila. Za Bělou nepojedu, protože ona na tom není zdravotně vůbec dobře, několikrát jsem se s ní sešla,to ano - i s mojí dcerou,ale časem jsem vycítila, že ji to unavuje i když jede na tom jejím vozíku, tak už ji nechci působit traumata - asi tak.

• atka.l
              atka.l, 23.3.19 18:08:34  

Tak ses zabydlela a budeš si užívat s pejskama.na jak dlouho tam budeš?
              Běly je mi líto,je to svízel .když člověka trápí nemoci Já dneska byla u kamarádky na pokec,prohlížely jsme ty moje opuchlý nohy.nevím,co s tím,tak jsem si uvařila čaj na ledviny a taky proti otoům Edemínluvidím,jestli to apsoň trochu pomůže potřebovala bych plaavání v teplé vodě jak soli,ale tady je ta voda studená.Budu muset ještě chvilku počkat a poradit se s rahabilitační doktorkou Abych si nepřivodila nějaký zánět. užívej si vycházek,doufejme,že bude hezky i do Velikonoc, :13: :15:

• Allegretto
                Allegretto, 23.3.19 19:02:21  

Já tady budu asi tak deset dní. :15:

• 777_kolemjdouci
                  777_kolemjdouci, 23.3.19 19:07:35  

Zdravím všechny do hospůdky.
                  Kdesi v západních Čechách... :1:
                  http://www.yoom.cz/img/axdgkv_source.jpg
                  http://www.yoom.cz/img/cjoxn3_source.jpg - Vřídlo opět v provozu

http://www.yoom.cz/img/ssy7au_source.jpg - "na koníčka (kočár) si vyskočím" tisícovka změní majitele . Projížďka tedy žádná levná záležitost...

• Allegretto
                    Allegretto, 23.3.19 19:13:20  

Hezké, takové relaxační obrázky.

• atka.l
                    atka.l, 23.3.19 22:04:11  

Teda kočárem jsem ještě nejela :15:za bůra to Teda není, ale ten zážitek:1: :13:

• 777_kolemjdouci
                    777_kolemjdouci, 24.3.19 08:14:44  

Já také ne. To ty peníze raději proklobáskuji a prošunkuji. Akorát je mi líto těch koníčků - celý den pochodovat na tvrdé dlažbě to trpí určitě kopyta a celé tělo.
                    Zdravím do hospůdky. Již po snídani u oblíbeného kafíčka listuji internetem než nám mocipáni v Bruselu připraví překvapení v podobě různých nových zákazů ...
                    Hezkou neděli vám všem. Počasí je jak vidno na přiloženém obrázku zatím nezpůsobilé k courání po kolonádách.
                    http://www.yoom.cz/img/mud5ww_source.jpeg

• Allegretto
    Allegretto, 21.3.19 05:42:57  

A už máme čtvrtek - dobré ráno! Dnes mně nejspíš vytáhl z postele Úplněk - to bylo přesně 4,15 hodin. Ten má tedy grády - to by snad vzkřísilo i nebožtíka! Včera jsem měla doslova "hudební den". Od asi půl jedenácté jsem hrála ve vinárně, naše šenkýřka slavila 70.narozeniny. Domů jsem přišla v půl osmé.Dnes mně čekají dva doktoři - srdcař a poprvé vyš. štítné žlázy - no a zítra rychle sbalím nejnutnější, abych byla vypravená, pak ještě sočím na Quicka , no a odpoledne pro mne přijede zeť a pojedu k nim dělat hlídací psí babičku.Samozřejmě si sebou vezmu můj noťásek a wifinu, protože naši nevím, zda vůbec mají v provozu net, oni mají ty chytré mobily nebo asi tablety.Přeji Vám všem hezký den!

• atka.l
      atka.l, 21.3.19 09:36:45  

Dobré dopoledne :13: Sluníčko nám vykouklo,tak se vypravím do lékárny Musím rozchodit ten včerejší maraton.2x u doktorů a ještě ve čtyři odpoledne naprosto zbytečná schůze .Dostala jsem se domů po šesté hodině,otrávená jako malajský šíp.měla to být ustavující schůze Společenství vlastníků.ale všecko je při starém,tak nač to svolávali :10:
      navíc mi předepsal doktor neurolog GABAPENTIN.našla jsem si příbalový leták a má to tolik nežádoucích účinků.že z toho mám docela strach.Vyzkouším to,doufám,že mi to nezastaví dech nezpůsobí motolice,kterých jsem se zbavila a nebude zvyšovat glykemku. To jsou sterosti ,že? Raději bych chodila po vlastech českých jako Kamil a koukala po památkách, jenže dokud mě budou bolet nohy,tak dojdu akorát tak k Moravě do parčíku. :4:
      Přeji vám nádherný den a pohodičku na jarním sluníčku :13:

• Allegretto
        Allegretto, 21.3.19 12:41:52  

Atí, to je mrzuté, když je hezky člověk se nemůže vydat tam, kam by chtěl. Já jsem si to zažila už jako mladá - před 44 lety jsem byla na operaci páteře a celkem mi to sebralo rok života. Nejsmutnější pro mne bylo ještě před operací to, že jsme se chystali několikrát na ples - měli jsme kulturák kousek - přes ulici a já , samozřejmě, jsem těsně předtím zcepeněla, vyvalil se mi pravý bok, čili jsem byla jako paragraf křivá a o bolestech ani psát nebudu. To se opakovalo během toho období aspoň pětkrát. Tak abych si udělala radost asúpoň trochu, oblékla jsem se do plesovek, naparádila, nalíčila a koukala jsem za oknem, jak se lidé trousí v gala ke kulturáku. To byl pro mne hodně smutný čas! Ty se z tho taky vykřešeš, holt to bude chvíli trvat!

• milada948
          milada948, 21.3.19 13:24:13  

No děvčata už takové baletky nebudeme,já spíš horší,rok od roku toho přibývá.Ještě že mám to kolo,to zatím zvládám a jedu kam potřebuji.

• Romaneta11
            Romaneta11, 21.3.19 16:00:16  

Když nebude hůř - tak to bude ještě dobrý. :15: Všem přeji krásný slunečný dny :15:

• milada948
              milada948, 21.3.19 16:06:36  

Mně nedávno řekla sestřička u lékaře,bude už jen hůř,tak mně to zarazilo,ale pak jsem to pochopila,že bude nemocí a bolestí jen přibývat,když bolí koleno,tak už lepší nebude všechno stárne.

• atka.l
                atka.l, 21.3.19 17:12:44  

To mi povídej,já jsem si dneska myslela jakej jsem už Júra a tak jsem se vypravila pěšky do lékárny No zpátky už jsem jela busem co zastavuje i domu Jen jsem přebelhala cestu zatracený koleno :10: :15:

• Allegretto
                  Allegretto, 21.3.19 22:05:43  

Bude líp! - neboj, Atko!

• Allegretto
    Allegretto, 20.3.19 04:48:00  

Krásné časné dobré středeční ráno, přátelé!
    Tolik přívlastků k jednomu dni se dá napsat jako přání právě ještě za svítání. Až se rozední, bude už situace venku možná jiná.Já jsem se nečekaně brzy probudila , ale beru to zde jen jako mezipřistání a hurá zpátky pod deku, aby mi ten pelíšek nevystydl. Tak mějte příjemné probuzení!

• milada948
      milada948, 20.3.19 09:46:36  

Pěkné ráno středeční,slunko nám pěkně svítí,bude hezké odpoledne. :4:

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 20.3.19 09:57:12  

I já vinšuji hezký den do hospůdky a vypadá to že i bude. V neděli jsem byl na výletě (mám toho pořád málo... :1: ) tak koukněte jak to vypadá u Turnova. Ta rozhledna byla fajn!
        Minulý týden v neděli bylo hezky tak proč sedět doma, že když je spousta krásných míst k navštívení?!Třeba okolí Turnova...
        http://www.yoom.cz/img/emla0n_source.jpg -
        Skála Hlavatice má výšku přesahující 12 metrů a plocha skály, upravená pro potřeby výstupu betonem a dvěma tesanými schody, leží v nadmořské výšce 380 metrů nad mořem. Na vyhlídku vede železné točité schodiště zabezpečené zábradlím se 36 stupni z plechu. K vyhlídce se dostaneme pěšky poměrně pohodlně stoupáním po červené značce (Zlaté stezce Českého ráje) od železniční zastávky Turnov město. Cesta stoupá po schodišti skrz chatovou osadu a domky místní části Mašov a dále pěšinou kolem Penzionu pod Hlavaticí asi 2 km až k úpatí skály. Od vyhlídky Hlavatice také pokračuje populární a pohodová hřebenová cesta po Hruboskalských vyhlídkách, přes hrad Valdštejn, až k zámku Hrubá Skála.
        http://www.yoom.cz/img/4ic07l_source.jpg - popisek nesmí chybět

http://www.yoom.cz/img/mx8g4i_source.jpg - Valdštejn, nejstarší hrad Českého ráje, byl založen kolem roku 1260 Jaroslavem z Hruštice z rodu Markvarticů, předků pánů v Valdštejna. Valdštejnové drželi hrad asi do roku 1380 a další majitelé páni z Vartenberka do počátku husitských válek.
        Obsazení hradu husity, později i loupeživými rytíři a časté střídání majitelů v 15. století, bylo příčinou, že se hrad původně ostrožný rozdělil na hrady dva. V zadní části se oddělil tzv. typický skalní hrad s komplikovaným vstupem zdola na vrchol skalní plošiny. Kateřinou ze Strážnice a ze Štítar, milenkou Hynka, syna krále Jiřího z Poděbrad koncem 15. století končí rezidenční funkce hradu. Valdštejn byl svými majiteli opuštěn. Vyhořelý a zničený hrad pozvedli k nové slávě opět Valdštejnové, kterým patřil po Albrechtu z Valdštejna dalších 200 let. V 18. století zde vybudovali nevšední poutní místo s jedinečnou atmosférou v prostředí starých ruin rodového sídla, okolních lesů a skal.

V této snaze pokračovali i noví majitelé Lexové z Aehrenthalu v první polovině 19. století. Propojili krajinu sítí turistických cest, budovali vyhlídky, lázně Sedmihorky. Jako zajímavý turistický cíl zpřístupnili hrad Valdštejn mezi prvními památkami u nás a romantickými úpravami dotvořili starobylé prostředí.
        Bohužel jsem přehlédl, že památka se otvírá až o sezóně, čili v dubnu ... :9:
        http://www.yoom.cz/img/toejym_source.jpg
        http://www.yoom.cz/img/yn3d6t_source.jpg
        http://www.yoom.cz/img/2g43me_source.jpg
        ----------------------------------------------------------------Tak to by bylo pro dnešek všechno.

• milada948
          milada948, 20.3.19 11:14:39  

Krása,ty si tedy užíváš,ale přeji ti to,taky bych ráda jezdila,jenže můj je kolař,auto v garáži já papíry nemám.Tak jezdím jenom po okolí taky na kole a stačí,co už stará babka.

• Romaneta11
          Romaneta11, 20.3.19 18:05:35  

Krása v krásným počasí, to se Ti opravdu povedlo :13:

• Allegretto
            Allegretto, 20.3.19 20:43:19  

Já taky žasnu, protože jsem tam nikdy nebyla a jak je vidět, je to škoda.

• atka.l
              atka.l, 20.3.19 21:41:51  

to je krásný kousek naší zemičky.Škoda,že se tam nedostanu,s mojí šmatlavou nohou a o berlích by se mi do takových strků těžko chodilo.Bylo by to krásné :13:
              Děkuju za pěknou podívanou Kamile.Taky za výklad. :13: :15:

• 777_kolemjdouci
                777_kolemjdouci, 21.3.19 06:59:57  

Hezké ráno do hospůdky a děkuji za pochvalu. :4:

• Allegretto
    Allegretto, 19.3.19 08:49:07  

milada948
    milada948, 19.3.19 08:43:55 reagovatsmazat@!!!
    Dobré ránko,Jozífci mají svátek,to tu bude veselo.

• Allegretto
      Allegretto, 19.3.19 08:50:53  

Hurá, Miládka si vzpomněla na všechny Pepíky - já jsem prve zapomněla tento velký svátek připomenout! Sice sem asi žádný Pepík nepřijde, ale může to být dobrý důvod, že jim virtuálně připijeme na zdraví!!!

• atka.l
        atka.l, 19.3.19 09:38:24  

Dobré ráno,také jsem přála Josefům k svátku Tomu našemu říkáme Kubo :1:
        Dnes nám opravují kotel ,tak se netopí. Půjdu si na poštu pro balíček s flanelovým povelčením,zrovna se bude hodit Odpoledne pustí teplou vodu a taky prý budou už topit .naštěstí je venku hezky a svítí sluníčko,tak to nebude tak hrozný rozdíl Mějte fajn den :15: :13:

• milada948
          milada948, 19.3.19 12:48:32  

Taky jsem si ho koupila,je to na zimu perfektní,ještě si oupít jedno,pro nás starší je to bezvadné.

• atka.l
            atka.l, 19.3.19 15:38:25  

Teď jsem se vrátila od holiče.Nechala jsem se ostríhat na kluka od mladýho kluka za 40 korun.Koukala jsem,že tak málo je to u učniček v kadeřnictví tak asi proto.Bývalo to tam fajn,ale te´d to jaksi předělali a vůbec to nemají hezký.ami zázemí pro ty děcka tam není .Jo hold nejsou peníze :11: Teˇpovleču kapnu do toho novýho povlaku a vyzkouším,jak se v tom bude spát Dneska opravovali kotel tak tu není moc teplo :13:

• Allegretto
    Allegretto, 19.3.19 08:38:33  

Dobré ráno při úterku! Sluníčko na modré obloze, taková je realita u nás a to mně naplňuje radostí. Za chvíli se ponořímdo veršotepectví, budu tvořit gratulaci k sedmdesátinám jedné kámošky- zítra bude oslava ve vinárně. Jinak už se opravdu těším ven - ale půjdu za poledne, to bude už pěkně prohřátý vzduch- teď je ještě friišno. Mějte krásný den, ať jste,kde jste!

• milada948
      milada948, 19.3.19 09:20:13  

Taky vezmu odpoledne kolo a pojedu se projet,tak zavítám i do hospůdky.

• Allegretto
        Allegretto, 19.3.19 11:02:59  

To je nápad - ne nadarmo se hospůdce říká osvěžovna!!!! :15:Takže až budeš na kole lapat po dechu, přijď se sem zrelaxovat, Mili!

• 777_kolemjdouci
          777_kolemjdouci, 19.3.19 15:08:39  

Zdravím do hospůdky celé osazenstvo. Pokud znáte nějakého Pepíka (napadá mne za všechny ty známé Pepíček Zíma) tak jemu na zdraví.

• milada948
            milada948, 19.3.19 15:15:49  

Tak už jsem tady,sice fouká,tak si dám jeden čajík z rumem.

• Allegretto
    Allegretto, 18.3.19 07:51:53  

A máme tu pondělí, přátelé! Včera byl krásný den, doufejme, že vydrží i dnes! Byla jsem na výletě - ryze účelovém - na hřbitově ve vedlejším okrese - jak jsem včera psala, tak se i stalo a jsem moc ráda. Zdravím tu mezi námi známou ikonku - vlkodava, který patřil Petrovi - tedy fialovýmu! Zdravím nositele této ikonky, kterou nepochybně zdědil po jejím původním majiteli, který nás před dvěma lety opustil.Jdu se zprovoznit a pak si dám něco dobrého. Mějte krásné pondělí i celý nový týden! A napište nám něco -nebo přineste nějakou hezkou muziku, ať si v hospůdce poslechneme a třeba i zazpíváme!

• milada948
      milada948, 18.3.19 11:21:26  

Dobré poledne pondělní,zavítala jsem do vaší hospůdku,už mám docela hlad,tak snad mně dáte něco dobréh,pokud by to nešlo,tak se zlobit nebudu.Změna je život.Vše se má zkusit. :4:

• Allegretto
        Allegretto, 18.3.19 13:55:33  

Miládko, vítám Tě,sice pozdě, ale přeci - doufám, že sis dala něco ňam ňam, co sis sama připravila, abys nezhynula hlady. :15: Já jsem ještě jaksepatří hladová, protože jsem se ponořila do úklidu fotek, které nebyly zařazeny, tak teď jsem to dala do pořádku. Do alb se nevešly, tak jsem je dala pěkně do euroobalů a do šanonu. To je vymakaný!!! :1: :1:

• milada948
          milada948, 18.3.19 16:58:31  

Dala jse, si limonádu a zákusek-taky dobré.

• Allegretto
            Allegretto, 18.3.19 22:17:18  

Hlavně, že sis pochutnala - přijď zase. :15:

• milada948
              milada948, 19.3.19 08:43:55  

Dobré ránko,Jozífci mají svátek,to tu bude veselo.

• atka.l
    atka.l, 17.3.19 12:56:46  

Krásné nedělní odpoledne,u nás je sluníčkový den,modrá obloha a docela teplo Chtěla jsem pověsit do lodžie prádlo a nedostanu na šňůry,tak nudu muset poprosit synka,aby mi přešrubovala ty držáky aspoň o 10 cm níž Zatím suším na rozkládacím sušáku při otevřeným okně v ložnici .Půjdu ven a taky šlapat na rotopedu ať je nějaký pohyb -Užijte si příjemné odpoledne a dejte dobrou kávičku.Já jsem už měla i s lázeňským skořicovým oplatkem No je to dobrý,ale hodně sladký.Jednou za čas hřeším :1: :1: :14: To zas dostane slinivka na pr-zadek :4: :15: :15:

• Romaneta11
      Romaneta11, 17.3.19 17:34:49  

Taky přeji do hospůdky příjemný podvečer. Dneska bylo parádní počasí a tak jsem doma nic nedělala a užívala si venku sluníčko. :15:

• Allegretto
        Allegretto, 17.3.19 18:50:40  

Já jsem se v poledne rozhodla, že nebudu vůbec otálet a ve 13,13 hodin už jsem seděla ve vláčku kolejáčku a jela jsem do Mostu na hřbitov - otec i bratr byli Josefové a navíc 19.3. slavil otec i narozeniny. Dnes bylo nádherné počasí a jsem moc ráda, že jsem to tak dobře využila.Zavzpomínala jsem, jaké to byly každoročně oslavy u rodičů, otec si na tom velmi zakládal, říkával - Josef, to je jméno, hodno oslavy,ostatní jsou lazaři! :1: :1: