Přátelské posezení v hospůdce

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
Allegretto (2019-01-20 20:02:35)atka.l (2019-01-20 19:40:59)Romaneta11 (2019-01-20 17:12:40)777_kolemjdouci (2019-01-19 16:08:35)Jan.Tleskac (2019-01-15 09:23:39)MimVig123 (2018-12-31 11:40:14)IRacek74 (2018-12-30 22:33:28)helena.manova (2018-12-24 08:54:03)MutoDolore (2018-12-03 10:18:04)fialovypetr (2018-11-25 17:18:35)Nemezis (2018-04-06 17:55:37)tojsemztohojelen (2018-03-09 15:12:22)kecka-ukecana (2017-06-12 19:51:16)zanegrey (2017-04-11 00:38:07).braivan. (2016-10-16 08:47:34)
Přátelské posezení v hospůdce
Založeno: 11. 10. 2013 | Příspěvků: 14 706 | Členů: 15
Správci: Allegretto (hlavní), 777_kolemjdouci, atka.l

lidé přicházejí do osvěžovny, aby si dali něco dobrého a přitom si zdravě poklábosili. K tomu si občas zahrají a zazpívají nějakou písničku, napíšou pro druhé návštěvníky nějaký ten fórek nebo jim pošlou odkaz na pěkné video.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Romaneta11
    Romaneta11, 20.1.19 17:12:39  

Přeji hezký nedělní podvečer. U nás bylo celý den zataženo a asi -2 C. Tak si tu dám nějaký teplý nápoj (asi čaj s rumem) :15: a podívám se co je nového :4:

• Allegretto
      Allegretto, 20.1.19 20:02:35  

Zdravím zdejší štamgaty i nově příchozí a hlásím návrat z výletu. Byla jsem od čtvrtka u našich a dnes jela vnučka s rodinou do Prahy,tak mně zavezli domů.To jsem velmi přivítala, protože bych o sama nezvládla,kufr a ještě jedna strašně těžká taška, to by bylo nad mé síly. Měla jsem radost, že to tak vyšlo, že jeli do té Prahy, tak do Loun už je to, co by kamenem dohodil.Mimo jiných "novostí" jsem dostala i zajímavé papuče - uvnitř s beránkem a vyhřívané - přes USB v PC! Tak to jsem ani netušila, k čemu já ten můj noťas ještě využiji!! :1: Kufřík přijde na řadu až zítra, za světla.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 18.1.19 18:25:50  

Zdravím v tento páteční podvečer celou hospůdku. Slyšel jsem parádní vtip tak se spěchám podělit. Tady je:

S dědou řešíme jak zaujmout ženu..

Děda: Hlavní je pohled, hledět přímo a dlouze do očí, to sbalí každou, zkrátka jako tehdá před 60ti lety, ty metody jsou stejný, až sem babička přijde, tak sám uvidíš tu reakci.
    *za 5 minut..
    Babička: Nečum jak debil, vypadáš jak po mrtvici.

• atka.l
      atka.l, 18.1.19 22:07:32  

No to jsem čekala,ale když byla babička mladá,tak tohle dědovi určtě neřekla :1: :1: :1: Hezký páteční večer.Začíná se ochlazovat chýlí se k úplňku.To si zase užijem s našimi umělými klouby. :4: :1: :10:

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 19.1.19 09:00:11  

Tak to mi povídej. Dneska je u nás -12 st. Prostě paráda. Zdravím v tento sobotní čas do hospůdky.

• atka.l
          atka.l, 19.1.19 09:05:47  

dobré sobotní ráno,mně na teploměr svítí slunko,a je tam 0 ale to pravda nebude Jak člověk vystrčí nos,slepí se mu dírky :1: určitě bude dost pod nulou.
          Dávám si ranní kafíčko se zbytkem šlehačky a přeji krásný den :13:

• Romaneta11
    Romaneta11, 17.1.19 17:25:29  

Přeji příjemný čtvrteční večer s dobrou kávičkou a nebo s lahodným čajíkem. Dneska bylo venku teplo, ale od zítra se má ochladit. Co naděláme :9: vždyť je teprve leden :15:

• Allegretto
    Allegretto, 15.1.19 11:22:04  

Dobré úterní dopoledne, přátelé,
    dřív jsem se sem nedopracovala.Zjišťovala jsem si, kam se vrtnu za kulturou, abych vypadla na pár dní z domu. A našla jsem - pojedu k našim,ve čtvrtek je koncert operní pěvkyně v Lázních Bohdanči a v pátek je tam taneční večer s kapelou, takže budu mít super výlet, spojený navíc s návštěvou u rodiny.V pondělí pojedu domů. To jsem to vymyslela na jedničku! :1: :1:

• atka.l
      atka.l, 15.1.19 15:41:28  

No tak to máš bezvadně vymyšleno :15: Moje kamarádka jede do Lázní Bohdaneč na léčení po operaci kolena.Já jsem přemýšlela ,že si tam taky zavolám,ale je to odtud daleko,tak jsem to zavrhla.
      Jsem zvědavá,jestli bude v těch lázních kam já se dostanu,taky nějaká kultůra :6: V Jevíčku nebylo nic :5: Tak si to hezky užij Ivi :13:

• Romaneta11
      Romaneta11, 15.1.19 17:10:57  

Moc dobré rozhodnutí - hezky si to užij :15:

• Allegretto
        Allegretto, 15.1.19 19:39:36  

Moc Vám oběma děkuji, teď mi vnučka poslala zaplacenou jízdenku, tak už to mám posichrováno. :15:

• atka.l
          atka.l, 16.1.19 15:44:09  

HURÁÁÁÁÁ dostala jsem ty lázně,Hodonín,lázeňský dům VLADIMÍR od 14, února do 14. března-mám s tím počítat ještě obejdu doktory,abych měla zásobu léků.Koupím si nová dlouhá trička a pantofle s pevnou patou Ty nemám.Šťastná blecha vám přeje všem krásný zbytek dne :13: :1: :13: :15: :1:

• Romaneta11
            Romaneta11, 16.1.19 18:41:22  

Tak to moc gratuluji, určitě to bude super :15: Určitě si kup něco hezkýho na sebe a pěkně si to užij :15:

• Allegretto
            Allegretto, 16.1.19 20:08:17  

Gratuluji, Atíííííííííííííííííí, to je dobře! Dostaneš se mezi lidi, budeš tam určitě spokojená já Ti to moc přeji! :15: A jak píše Romanka - kup si na sebe něco v hezkých svěžích barvách,ať Ti to dodává pozitivní energii. :15:

• atka.l
              atka.l, 17.1.19 00:49:31  

Zatím jsem si koupila novou noční košilku,modrou a ještě si koupím žlutou .Taky nové tepláky na cvičení,pohodlné a " natahovací" Zítra jdu pro ty boty do lékárny Musí to být zdravotní,nesmím tam chodit v bačkorách :4: Ještě dostanu nějaké pokyny tak uvidím,co budu potřebovat .Šla jsem si lehnout v půl desáté,protože v TV nic nebylo a vzbudila jsem se v jedenáct.Te´d budu zase ponocovat,protože jsem vyspaná.To je k vsteku :10: Vyvětrala jsem, venku je jarně a svítí měsíc.To je zase počasí,to by jeden nevěřil .Dobrou noc :13:

• Allegretto
    Allegretto, 13.1.19 21:35:47  

Musím Vám sdělit, ještě než to pro dnešek tady zapíchnu, jak jsem prožila dnešní odpoledne. Byla jsem tančit!!!! Hned u nás za rohem je restaurace s tanečním sálem, super, vidím na to z obýváku i z ložnice, no a dneska jsem se konečně - poprvé - vypravila na taneční čaje! Hrála super kapela od 14 do 18 hodin - a hráli všechno, takže jsem si to fakt užila. Mrzí mne, že už jsem to neudělala dříve. teď vím, že to bude zase 17. února, čili za měsíc.No, mezitím bude nějaký ples, na ten bych jel k našim.Ten je v lednu.No, tak jsem podala průběžné hlášení a můžu to tady vypnout. Půjdu koukat na KOPTASHOW- na 1. programu - Václav Kopta se pustil do samostatného projektu, tak jsem na něj zvědavá, jak mu to půjde. On je šikovný , muzikant i bavič

• atka.l
      atka.l, 14.1.19 16:22:08  

To jsi dobrá Ivo,já bych sama nikam nešla.Tady je dneska tak hnusně,že jsem ani po ranní rehabce nikam nešla. Jsem unavená a nevyspaná,tak půjdu dneska brzo spat .Smad bude zítra líp Potřebuju do města.to zase bude procházka ach jo. Jestli neusnu,tak se budu na toho Koptu taky dívat :2: hezký večer :13:

• Allegretto
        Allegretto, 14.1.19 16:32:35  

Atko, u nás je právě teď taky hnusně - nejdřív byl docela prudký vítr a ten přinesl nějaké sněhové mraky, už to padá, ale asi to bude brzy břečka.Včera ten Kopta nnebyl špatný, on je totiž všestranný, ale řekla bych, že žánrově už je toho dost a má dost silnou konkurenci a z toho plynoucí těžší výběr hostů i obtíženější tvorbu scénářů.

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 12.1.19 19:44:10  

Ahoj a dobrý večer. U nás dnes je (jak to nazvat slušně...) den blbec. Kleknul mi mobil - přestaly mi jít zvuky a neslyšel jsem když někdo volá a sms. Tak jsem to vyhodnotil jako chybu softwaru a muselo nastoupit tovární nastavení a to hned 2x protože pořád mi to ukazovalo hlášku: PŘEKRYVNÉ VRSTVY. Nakonec to klaplo. Po večeři nám tekla voda od sousedů se shora z jejich koupelny odpadovou šachtou až do přízemka. Oni jim tam dopoledne opravovali WC a asi něco opraváři opomenuli zaslepit nebo uzavřít. Prostě sobotní idylka.

• Allegretto
      Allegretto, 12.1.19 22:20:45  

No, Kamile, to jsi neměl zrovna košér sobotu!Někdy se ten den blbec prostě vyvrbí v plné parádě, aniž by člověk k tomu nutně musel přispět - přijde to zvenčí a hned máme co řešit a nad čím lamentovat. Důležitý je, ovšem, výsledek - a ten aspoň v případě Tvého mobilu dopadl dobře, ba, co dím, skvěle. S tou vodou to asi bude na delší loket, nejméně do pondělka, viď. Tak aspoň dobrou noc! :2:

• 777_kolemjdouci
        777_kolemjdouci, 13.1.19 12:52:45  

Zdravím. Firma už je 2 hodiny nad námi u sousedů a pracují na odstranění závady. Zatím promočili strop v naší kuchyni...

• Allegretto
          Allegretto, 13.1.19 13:28:32  

Hmmm, máte-li pojistku, není problém, jinak by to měl zaplatit ten, kdo to způsobil, třeba stavební firma, která odvedla nekvalitní práci.

• atka.l
          atka.l, 14.1.19 16:27:18  

No to se stalo děckám,když mi tu opravovali a připojovali koupelnu.jenže ten strop promáčeli v prádelně,protože bydlím nad sklepem kde jsou jen technické místnosti a kóje obyvatel .Přišli na to skoro hned,tak tam moc škody nenadělali. Vyschlo to ....není to poznat. Teda ,ale je to nepříjemný a asi tam budete mít fleky, měli by vám to opravit a zamalovat :5:

• Romaneta11
      Romaneta11, 13.1.19 19:53:15  

Tak to je den blbec s velkým "B". Tak ať má dobrý konec, držím palce :4:

• atka.l
    atka.l, 12.1.19 12:44:04  

Hezké sobotní odpoledne.Také jsem se probudila časně-před pátou Posnídala slupla bobule a zajela ještě do osmi pod peřinu.Dívala jsem se na televizi na pohádky.Opravuji so oblečeí,je mi velký župan tak to bude práce teda už jsem dlouho na stroji nešila. na oběd jsem si uvařila kuřecí rizoto s hráškem a mrkví.Dobrý to bylo To co nám nasněžilo pomalu odtává,venku je šecdivo ani se mi nechce nikam ven,Uvařím si ještě jedno slabý kafíčko a chvilku zajedu na rotopedu. Těším se na jaro :13:

• Allegretto
      Allegretto, 12.1.19 13:52:32  

Krásné sobotní odpoledne - tak si představ, Atko, že ránojsem zde poseděla, napsala to, co jste si jistě přečetli a potom jsem usoudila totéž, co Atka - zahučela jsem zpátky do postele - a vzbudila jsem se v deset hodin!!! To jsem si tedy pospala. Ovšem poté, co jsem se zprovoznila a začala vnímat,co se děje v domě, ěla jsem po náladě. Mám nad hlavou novou partaj - to jsem, možná, už psala.Že sestěhují a zabydlují, by byla taky normálka. Ovšem - včera mi narazili jakýmisi dřevěnými hranoly do dveří, že tam zůtly tři jasné identické stopy odpovídající tomu hranolu, to byla taková šupa, že se divím, že to ty dveře odnesly jen "kosmeticky". Když jsem viděla toho nového souseda na schodišti, jsem mu to ukázala, on ovšem řekl, že do těch dveří jen ťukl. - To by vypadalo tedy jinak. Od rána rámus, křik, mají asi podle mne buďto syna s ADHD nebo nějakou jinou vadou, to jsem poznala hned první den, no a teď to slyším nad hlavou skoro soustavně - řev ze strany toho táty i toho kluka. No, těbuch, po třiceti letech klidu a míru najednou tohle! Kdybych si pustil TV nebo rádio, musela bych to dát silně, aby o přehlušilo ty zvuky shora. Do toho si přimyslete vrtačku a obrázek mého dnešního dopoledne je dokonalý. :8:

• atka.l
        atka.l, 12.1.19 18:04:05  

atka.l, 12.1.19 18:01:37
        reagovatsmazat@!!!

No a máte tam nějakého správce nebo domovníka?To není možné ,aby rušili sousedy a dělali binec .Pokud nedojde k nápravě tak je možné se obrátit i na nějakou pořádkovou komisi na úřadě nebo na sociálku.Ty dveře si nechej opravit na jejich náklady,aby si nemysleli,že si můžou v domě dělat ,co chtějí.napiš jim lístek do schránky,když s nimi není rozumná řeč. To jsou poměry teda :10:

• Allegretto
          Allegretto, 12.1.19 18:19:03  

No, Atí,máme správce, ale ten bydlí úplně jinde, tady bydlí jeho matka a hlavně -ti noví jsou zde vlastně třetí den, takže z mé strany určitá tolerance, ale jen opravdu dočasná, co se týká rámusu z vrtání, atd. Jsou věci, které by ty lidiměly trknout automaticky - například, že když se stěhují, venku sněží, oni chodí do prvního patra, tak by měli po sobě po tom stěhování uklidit schodiště. To si můžu nechat akorát asi zdát.

• Allegretto
    Allegretto, 12.1.19 05:43:03  

Probudila jsem se v pět hodin do sobotního rána. Myslím, že noc nepřinesla žádnou změnu v počasí, zasypáni nejsme, je mírno. Co dnes podniknu, to ještě nevím, stromeček ještě nechávám, je krásný a zatím neopadává.Taksi ho tu nechám ještě aspoň týden pro radost. Dolévám mu vodu do stojanu, proto asi drží. Mějte,přátelé, krásný den a totéž přeji i na neděli. :15:

• Romaneta11
    Romaneta11, 11.1.19 18:22:54  

Přeji všem příjemný zasněžený večer. Dneska už i u nás napadlo dost sněhu a tak jsem ráda, že na mě není řada s úklidem v domě a před domem. Mám štěstí :1: :1:

• Allegretto
      Allegretto, 11.1.19 19:17:11  

U nás padalo jen trochu a bylo o mokré, čili žádná kalamita, což je moc dobře. :15:

• atka.l
        atka.l, 11.1.19 20:23:05  

No horší to mají v Jablonci,tam jsou zachumelení,ako Karafiátovi Broučci.To je hrozný,když se lidi nemůžou dostat z domu,nejde proud ani teplo děs a hrůza Tady taky sněžilo,auta jsou v bílém,jako nevěsty,ale už nesněží.když jsou uklizený chodníky a vozovka tak mi to na trávníku nevadí.je to hezký jen břečku nesnáším,jsem v chůzi nejistá a klouže mi to.Zítra se snad dostanu ven,až si odpočinu.Vyprala jsem ,požehlila prádlo ze sušičky a opravuji si nějaké oblečení,abych měla do lázní.Nechce se mi kupovat nový.ještě nevím,kam mě umístí tak příští týden budu obtelefonovávat ta navržená sanatoria,kde budou mít po novém roce místo.Dívám se na ostrovy na 2 a pak půjdu na kutě.Dobrou noc :13:

• Allegretto
          Allegretto, 12.1.19 05:37:40  

S tím koukáním na telku se to povedlo. Taky jsem se dívala na obrovsky zajímavý pořad, na ty chudinky tučňáky, lemury,na ty hady, co pronásledují čerstvě vylíhnutá mláďata, no bylo toho hodně a moc mně to zaujalo.

• Allegretto
            Allegretto, 12.1.19 05:38:21  

Jo a pak jsem se dívala na Všechnopárty. :15:

• atka.l
    atka.l, 11.1.19 12:38:42  

dobré odpoledne,já jsem dnesja spala zase na etapy Jak mám rehabilitaci tak se v noci budím.už jsem dostala povolený ty lázně nabízí mi Hidinín a když tam to nevyjde tak potom ještě Klimkovice a Darkov.Možná bych brala ten darkov,je tam jodobromová voda a ta je dobrá na štítnou žlázu..Ale jsem ráda ,že mi to schválili a budu brát to ,co mi dají.Na28 dnů-to je docela skvostná " dovolená " jenže je to dřina.
    Dneska jsem šlapala ráno 10 minut na rotopedu a pak ještě s cvičitelam na posilovacích strojích No snad se to už pohne k lepšímu.Tady se udělalo n ádherně,tak půjdu porcházkou do švadlenky pro gumu a do drogerie pro papírky na ty moučný moly kde se zase vzali to nevím,všecko mám v ledničce-mouku krupici i luštěniny.
    Je to hrozná žoužel Mějte fajn víkend,Já budu pracovat :13: :15: :1:

• Allegretto
    Allegretto, 11.1.19 10:42:43  

Dobré - dnes již dopoledne, dneska jsem si poospala o devíti, tak to mám všecko trochu posunuté.Ale všechno stihnu. Dnes probíhá v domě stěhování, nade mnou budou noví podnájemníci - bohužel, jsou to, aspoň po mužské linnii, cikáni. To jsem zvědavá na to soužití. Teď mám nad hlavou docela rachot,což je při stěhování normální. Doufáám, že budou mít koberec aspoň v obýváku. Vám přeju hezký den!

• Allegretto
    Allegretto, 10.1.19 06:43:57  

Krásné dobré ráno, přátelé! Sice je ještě tma, jak v pytli a bůhví, jak bude, až se rozední. Včera to bylo pro mne ubíjející, ponuré, tak snad se dnes dočkáme aspoň na chvíli jasnější oblohy. Včera jsem opravdu dodržela, o jsem si předsevzala, nešla jsem hrát, vůbec se mi nechtělo a asi už chtít nebude. Nějaký čas si asi odpočinu. Možná se rozjedu k našim a podnikneme nějakou větší kulturu, to znamená nějaký krásný koncert nebo ples.Na to se těším, ale nejdříve musím zmapovat, co a kde - v Hradci nebo v Pardubicích nebo v Bohdanči. Vám dnes přeji úspěšný den a taky jasnou oblohu!

• Romaneta11
      Romaneta11, 10.1.19 17:19:48  

Přeji hezký podvečer s nějakým dobrým nápojem. Dnes u nás celý den padal sníh, ale neudržel se, protože bylo nad 0 C.
      Výlet za kulturou je určitě dobrá volba :15:

• Allegretto
        Allegretto, 10.1.19 20:00:48  

Tak jsem odpoledne po delší pauze šla na svařáček do vinárny. Překvapilo mne, jak po mně skoro šel mráz, který jistě nebyl, ale ten rozdíl teplot - doma- venku mi způsobil pravdu nepříjemné pocity. Dva svařáčky to spravily a bylo dobře. :1:

• atka.l
          atka.l, 11.1.19 00:36:43  

Víno svařený a vůně hřebíčku, poslouchej Pacifik, tu jejich písničku... Úžasný, takhle po půlnoci... :13: :15:

• Allegretto
            Allegretto, 11.1.19 10:35:33  

Atěnko, v tu dobu, kdy jsi to psala, jsem už měla opravdu hlubokou půlnoc. Vzbudila jsem se potom ve čtvrt na pět a po odvodňovací pauzičce jsem zahučela zpátky a vzbudila se napodruhé v devět hodin! Vyspinkaná, jak to mimino! :1:

• atka.l
              atka.l, 11.1.19 12:32:43  

:1: :1: :1: :1:

• Allegretto
    Allegretto, 9.1.19 22:30:12  

Pláže i citrusové plody pokryl sníh a led, v Řecku naměřili rekordních –23 stupňů

Panečku, to je nadělení - okopírovala jsem tu zprávu ze Super

• Allegretto
    Allegretto, 9.1.19 13:44:22  

Konečně jsem sem dorazila! Ráno jsem byla u obvoďáka - "kvikat" a nakvikala jsem málo, jen 2,08, tak mi přidal tbl., co beru na ředění krve. Dnes jsem ještě ani neobědvala. Nemám chuť, ani hlad. Venku je blbě zamračeno a asi to na mně působí.Vy se mějte lépe. Odpoledne bych měla jít hrát, ale asi nepůjdu, jsem bez šťávy, bez nálady.To u mně nebývá zvykem, ale dnes tedy to na mně sedlo.

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 9.1.19 16:03:10  

Hezké odpoledne, hlásím, že med (3 sklenice) jsem koupil i s certifikátem jakosti. Tady padá sníh, auta bourají a vypadává elektrika a internetové připojení. Budete to muset se mnou vydržet než to pomine.

• Allegretto
        Allegretto, 9.1.19 16:38:37  

Ahoj, Kamile, no Vy jste holt severněji položení!!! :1: :1: U nás je zataženo, něco odpoledne padalo, ale tak metr od sebe, asi mokrý sníh - jen chvíli a fakt nepatrně. Hrát jsem dneska nešla, nemám náladu.Vím, kdo mi ji dokonale zkazil a chci se té paní vyhnout, abych jí nemusela něco říct.

• Romaneta11
          Romaneta11, 9.1.19 21:09:25  

Ahoj, u nás taky neleží sníh, odpoledne padal sníh s deštěm a tak jsou silnice mokré, hlavně aby do rána nebyla klouzačka. Ivanko, nic si z toho nedělej, zítra bude líp. :15:

• atka.l
        atka.l, 9.1.19 21:27:43  

Tak to jsi zabodoval kamile s tím medem.-super!! :13: Tady napřed nasněžilo,pak do toho zapršelo,a už jsou na cestě jen starý zmrazky a voda.Ráno čekám na sanitku i půl hodiny,tak chodím kolem domu po chodníku-ten je jenom mokrý pak jsem zmrzlá jako drozd a než roztaju,chvilku to trvá.Cviřitel si myslí,že jsem nemehlo,ale to jsem jen ztuhlá chladem mějte hdzký večer,a už a´t buď je pořádná zima nebo jaro Tohle počasí je na draka :7: :8: :1:

• atka.l
    atka.l, 8.1.19 12:05:43  

Tak sem chtěla udělat delší procházku,ale nemůžu,venku sněží a do toho prší To je teda situace Nic není uklizené,odhrnuté to bude buchanců Hlavně si nic nepolámat jdu si ohřát polívku mějte se fajn a dobrou chu´t k obědu :13:

• Allegretto
      Allegretto, 8.1.19 13:25:59  

Já jsem ještě venku nebyla, u nás je sucho,nic nepadá, ale je docela silný vítr. K obědu jsem dojedla moji skvělou kulajdu, zbodla jsem jí dva talíře, aby už byla dojedená. :15:

• atka.l
        atka.l, 8.1.19 16:16:29  

Já jsem taky snědla dvě naběračky polívky,a zůstalo malinko na večer Dojedla jsem vepřový paprikáš,už byl 4 dny na mrazu na balkoně,Bála jsem se ,aby to nebylo cítět,ale byl dobrý.
        Člověk neví,co by vařil já si zase už jídla fotím a dávám si to na profil na FB :4: abych viděla,že nejsem lenoch :1: :1: